mate59 (muž 60 let) Poslat zprávu

Nissan Primera Nissan Primera 1.8

9.81 Uživatelé

Nissan Primera, foto 1 Nissan Primera, foto 2 Nissan Primera, foto 3 Nissan Primera, foto 4 Nissan Primera, foto 5 Nissan Primera, foto 6 Nissan Primera, foto 7 Nissan Primera, foto 8
Nissan Primera, foto 9 Nissan Primera, foto 10 Nissan Primera, foto 11 Nissan Primera, foto 12 Nissan Primera, foto 13 Nissan Primera, foto 14 Nissan Primera, foto 15 Nissan Primera, foto 16 Nissan Primera, foto 17 Nissan Primera, foto 18 Nissan Primera, foto 19 Nissan Primera, foto 20

Přezdívka auta Nissan Rok výroby 2000 Koupeno nové najeto [km]:124000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1769 výkon [kW]: 84 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11 maximální rychlost [km/h]: 180 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 505 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 7.1

Po zasadnutí rodinnej rady sme sa rozhodli kúpiť Primeru vo výbave Comfort.Na jar 2001 sa predávali zvýhodnene modely roku 2000.Oproti katalógovej cene 605 000,-Kč sme ju dostali v uvádzanej výbave, prihlásenú na značky za 555 600,-Kč.Vozy boli na sklade, po zložení zálohy bol Nissan do pár dní náš.

Výbava:ABS+EBD, 4 airbagy,klimatizácia,imobilizér,nastaviteľný volant a bederná opierka vodiča, diaľkove ovládané centrálne zamykanie,Anti Hyjak systém,mechanické zabezpečenie uzamkýnania spiatočky,palubný počítač,elektricky ovládané všetky okná a spatné zrkadlá,dvojstupňovo vyhrievané predné sedadlá,hmlové svetlá a strieborná metalíza.

Od prvého dňa sme boli s novým členom rodiny spokojní.Celý čas stojí poslušne pred balkónom pod oknami pripravený naštartovať či je spara lebo mráz dopraviť nás všade tam,kam potrebujeme.Jazdím denne,no aj po 14 dňoch státia, napríklad počas dovolenky naštartuje na prvý raz.

Vzhľad auta je skôr nenápadný,konzervatívny, povedal by som, šedá nenápadná myška,čo mi vcelku vyhovovalo.žiadne supermódne tvary,ktoré sa okukajú,ale klasický tvar auta,tak ako sme kreslievali autá ako chlapci v škole.

V interiéri nachádzajúca sa palubná doska je prehĺadná, všetky ovládače v dosahu a poruke.Je to kombinácia makkých a tvrdých kvalitných plastov.Tu je pár postrehov z palubovky.Signalizácia imobilizéru a pohybových čidiel pri prieduchoch čelného skla po uzamknutí vozidla sa nakrátko rýchlo rozbliká, čím dá na známosť, že voz je zamknutý a imobilizér v činnosti.
Okrem budíkov rýchlomeru, otáčkomeru,teploty motora a stavu paliva ,gombíka nastavenia intenzity osvetlenia palubovky,čo oceňujem pri dlhšej jazde v noci je ovládač veka batožinového priestoru.Je to kolískové tlačidlo,ktoré ma nikdy neposlúchalo na prvý dotyk.

Palubný počítač zobrazuje neustále vonkajšiu teplotu,celkový stav kilometrov,alebo stav od posledného nulovania, priemernú spotrebu,rádius dojazdu,čas jazdy.Super vecička.Pri poklese vonkajšej teploty k bodu mrazu sa ukazovateľ teploty rozbliká.Takisto,kým sa rozsvieti oranžová kontrólka stavu paliva ,začne sa zobrazovať stav km dojazdu.Skúšal som jazdiť akože dosucha, ale pri dojazde pod 20 km počítadlo prestane ukazovať a svieti len oranžová,ktorú beztak nikto nemá rád.Po natankovaní cca 55 litrov po hrdlo zisťujem,že v 60 litrovej nádrži musí byť rezerva do 5 litrov.Takže ešte by sa dalo niokľko desiatok km prejsť.

Signalizáciu otvorených dverí na palubovke považujem za samozrejmosť.Mám tu rádio,ktoré nebolo súčasťou výbavy s odnímateĺným panelom, ktorý sa mi osvedčil, nakoľko predtým mi rádio z iného auta ukradli aj keď bolo kódované.Je tu 6 reproduktorov,mne sa zdá ozvučenie dostatočné,počúvam len rádio a superkvalitu hudby neviem posúdiť.
treba spomenúť automatickú klimatizáciu,ktorá v lete udržiava príjemnú teplotu a čo obzvlášť oceňujem v prechodných obdobiach na jar a na jeseň, keď sa zahmlievajú okná, do pár sekúnd mi tento problém odstráni.Stačí na displeji nastaviť požadované stupne, stisnúť tlačítko "auto" a nemusím sa o nič viac starať.
Spolujazdec má pred sebou dostatočne veĺkú palubnú skrinku,pod ňou dostatočný priestor na vystretie nôh.Priečinky vo dverách veľkosťou neoplývajú,petku pojmú maximálne pollitrovú.
Príjemné je aj dvojstupňové vyhrievanie predných sedadiel.Štyri elektricky ovládané okná fungujú bezchybne,nemajú poistku vrátenia sa proti privretiu nejakého predmetu.Používame len tie predné,lebo jazdíme iba dvaja.Lakťová opierka skrýva v sebe 2 skrinky uložené nad sebou, z čoho jedna slúži ako držiak na nápoje.Opierka by mohla byť skôr dlhšia ako masívnejšia.
Sedadlá sú pohodlné,po rokoch sa mi nezdá - aspoň to moje - vysedené.Majú dobré bočné vedenie v ktorom je airbag a vodíč nastaviteľnú bedernú opierku.Poťah je kvalitný,látkový,kombinácia kávová a šedá farba,čo oceňujem,pretože ešte nebol čistený,síce nesie stopy zašpinenia,ale určite nie opotrebovania,lebo poťahy som tu nikdy nepoužil.
Štvorramenný volant v strede s tlačidlom klaksónu a airbagu padne dobre do ruky,na moje gusto by mohol veniec silnejší,primeraný priemer,no plastový.Počas celej doby používania nezaznamenávam žiadne vŕzganie,rezonancie, ani iné pazvuky.
V interiéri je dostatok miesta /mám 183 cm/vodič má pohodlie.Ako je to so sedením vzadu som si vlastne ani nevyskúšal.

K obsahu kufra o objeme 505 lt. nie je čo dodať.Podlaha rovná, pod ňou je plnohodnotná rezerva, na pravej strane je integrovaná skrinka na hever a náradie.Tu ale postrádam madlo pri zatváraní,keď je mokro alebo je veko špinavé,chýba.No naučil som sa ho zatvárať o oplastovaný zámok.Je možné,že to výrobca myslel ako pomôcku pri zatváraní veka.Kufor ináč bez výhrad.
Antikorózna úprava dobrá,karoséria je dnes bez stôp po hrdzi, ale niektoré časti podvozku stopy hrdzavenia /ramená/ nesú.Dodatočnú impregnáciu podvozku a dutín som nerobil.

Pre benzínový motor som sa rozhodol preto, lebo k nafte nemám vzťah.Voz sedí na ceste vďaka viacprvkovému zaveseniu všetkých kolies ako pibitý,stopu drží dobre a v zákrutách nevynáša.Motor je tichý, ale nad 3000 otáčok dáva o sebe počuť.Vytnem mu len na dialnici alebo tam, kde je priestor na svižnú jazdu.Nie som ale športový vodič.Poskytuje mi skvelé potešenie z jazdy.Radí sa ľahko, presne,krátko,len spojka ide dosť ztuha.

Od kúpy voza som najazdil 124000km,jazdím s ním sám.Niky som nemal absolútne žiadny problém.Chodím do autorizovaného servisu len na prehliadky.Okrem výmeny spotrebného materiálu a prepáleného pletenca výfuku sa na aute vôbec nič nemenilo,dokonca je aj pôvodná batéria.Dúfam,že mi ešte túto zimu vydrží.
Okrem kúpy, výmeny a prezúvania nových letných a zimných pneumatík,kúpy náhradných diskov,platieb povinného ručenia, pohonných hmôt a opravy pletenca výfuku /1360,-Kč/,drobnej opravy čelného skla uvediem pre zaujímavosť úpne všetky servisné náklady na vozidlo od jeho nadobudnutia.
2001 prehliadka 15000 km 3.129,-Kč
2007 105000 km 3.015,-Kč
2007 STK,emisie 800,-Kč
2008 120000 km 6.582,-Kč
geometria,výmena brzd.kvapaliny,sviečky
Potešilo ma oznámenie technika,že rozvodová reťaz je bezúdržbová,takže sa nemení.
Za 7 rokov života môjho miláčika 46.860,-Kč.Komentár k tejto analýze prenechám na vás.Spotreba je okolo 7 lt.V zime cucne viac,ale na dlhšie trate po okresných cestách v lete sa zmestím do 6 litrov pri pohodovej jazde.
Do konca tohto roka sa budem tešiť z môjho mazlíka,potom nastane dilema, aký nástupca ho vystrieda.Okrem spomínaných slabín nemám voči Primere za 7 šťastných rokov spolužitia pre jej maximálnu spoľahlivosť žiadne výhrady.Som presvedčený, že ten, kto ju dostane po mne bude prinajmenšom tak spokojný ako ja.Do ďalšieho
Nissanu by som nešiel z toho dôvodu,že v mieste môjho bydliska zrušili salón.Horúcimi kandidátmi nástupcu Primery je nová Mazda6, Peugeot407,Ford Mondeo.

Nadpriemerná spoľahlivosť,vynikajúce jazdné vlastnosti,presné radenie.

Tvrdší podvozok,spojka a sedadlá,chýbajúce madlo zatvárania veka batožinového priestoru,menší polomer otáčania,málo atraktívny dizajn.

profesionálna ochota,bez pripomienky

Predajca bol ochotný vyjsť maximálne v ústrety, škoda, že najbižší servis mám v Brne,nakoľko v Hodoníne zanikol.

Tuning

nie sú prevedené žiadne zmeny.Nie som tuningový priaznivec.Mám rád klasiku.

18.12.2008 00:00

10.12.2008 predaný...

Přidat názorDiskuse: Nissan Primera Nissan Primera 1.8

Další vozy Nissan Primera

Stále 100% spoľahlivosť,ešte nikdy nesklamal.

Dobre priestranný kufor,len to zatváranie nemá madlo.Zadné dvere by sa mohli máličko viac otvárať.

Placu habadej.

Veĺmi dobré.

Tvrdší podvozok,na horších cestách je to dosť poznať.Sedačky pohodlné,tiež tvrdšie.

Autorizovaný servis je drahý.

Originálny spotrebný materiál drahý.

Odpich až v otáčkach.

7,1 -7,2

Nad 3500 ot.dá o sebe vedieť.

Mával som makkšie.

Ostré.

500 lt je dostatočný.

Kulka přímo mezi oči! Recenze Sniper Ghost Warrior Contracts

Kulka přímo mezi oči! Recenze Sniper Ghost Warrior Contracts

Nastal čas vzít opět do ruky odstřelovací pušku. Sniper Ghost Warrior Contracts je pokračování oblíbené série,…

Jak řešit úraz na chodníku? Potřebujete důkazy a tenhle je zásadní, varuje právník

Jak řešit úraz na chodníku? Potřebujete důkazy a…

Stačí střípek ledu nebo poprašek sněhu a z chodníku se může stát nebezpečná past. Stěžovat si po pádu na smůlu…

Arsenal ukončil čekání na výhru, proti West Hamu předvedl rychlý obrat

Arsenal ukončil čekání na výhru, proti West Hamu…

Fotbalisté Arsenalu ukončili výsledkovou mizérii a v dohrávce 16. kola anglické ligy zvítězili na hřišti West…

Kouč Dortmundu: Bavíme se o nás či Barceloně. Proč neanalyzujeme Slavii?

Kouč Dortmundu: Bavíme se o nás či Barceloně. Proč…

PŘÍMO Z DORTMUNDU | Už po prvním vzájemném zápase Slavii chválil. A před závěrečným kolem základní skupiny Ligy…

Irena Šimonová: Za komunismu byla ve vězení krutě mučena a ponižována. Přesto z něj vyšla nezlomena

Irena Šimonová: Za komunismu byla ve vězení krutě…

„Irenka ani minutu nezmaří malomyslností, ať je sebehůře, vždycky jí to sluší, i ty vězeňské hadry,“ těmito…

Německo relativizující zločiny nacistů, kteří třicet let po válce řídí stát. Nesmysl? A jak je to u nás?

Německo relativizující zločiny nacistů, kteří třicet…

Při hledání podkladů pro práci na knize o takzvané druhé republice a protektorátu Böhmen und Mähren narazilo…