Diskuse

Škoda Superb (2021)

1.6.2021

VÝBĚR Poslední služební vůz jsem měl od firmy přidělený v roce 2007 a byla to naftová Octavia II 1.9 TDI PD. Pak jsem začal od roku 2010 se Seatem…

 

Škoda Superb (Technoid)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto Koubes84

  Koubes84 01.06.  19:51

  Hezky napsaná recenze

  Gratuluji k autu a hezky střízlivě napsaná recenze. Přiznám se, že nechápu, jak může koncern vypustit takový infotainment do světa. Teď jsem řešil nové auto pro ženu a jsem rád, že jsme koncern nakonec vyloučili. Protože to, co se děje v nové Octavii se softwarem je síla. Nedělám si iluze, že u Golfu nebo A3 to bude o hodně lepší. Navíc mi přijde, že ty nové interiéry jsou kvalitatvně hodně ošizeny a to opět vč. A3, která nás hodně zklamala.
  • 00 Reagovat !

   foto Dzakobo

   Dzakobo 01.06.  22:21

   « Re: Hezky napsaná recenze

   Taky se přidávám s chválou, super recenze. Pěkná raketka, ale už je auto až moc "digitální", krom pár výjimek asi nebude na výběr... Tak ať to jezdí.
   • 00 Reagovat !

    foto Technoid

    Technoid 03.06.  19:19

    « Re: Re: Hezky napsaná recenze

    Ještě jsem nestačil všechny fíčury vyzkoušet, doba je divná, jezdím málo...
  • 10 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 03.06.  19:18

   « Re: Hezky napsaná recenze

   Díky za gratulaci. Jak jsem napsal, obhlížel jsem i jiné možnosti, nakonec vyhrála úspora díky firemní zaměstnanecké slevě. Říkal jsem si, že "vlajkovou loď" tak jako Octavi pokazit nemohli, ale spletl jsem se. Hlavní úkol si auto plní - jede. S pohodlím jsem vcelku spokojený. Tak snad se podaří vybrat manželce něco vhodného, i když si nedělám ilouze, že všichni výrobci nejdou trochu špatným směrem, mánie dotykového ovládání mne děsí.
   • 10 Reagovat !

    foto Koubes84

    Koubes84 06.06.  10:56

    « Re: Re: Hezky napsaná recenze

    Už je objednané nové áčko. Celkově mi přijde, že je to aktuálně nejlepší ýástupce nižší střední z prémie. U 1er se ženě vůbec nelíbí exteriér, navíc s manuálem jenom tříválec a A3 je neskutečně ošizená uvnitř.
    • 00 Reagovat !

     foto Technoid

     Technoid 06.06.  15:58

     « Re: Re: Re: Hezky napsaná recenze

     No, můj brácha tvrdí, že jsou Mercedesy a pak to ostatní, tak ať není čekání dlouhé, brácha čekal na C-čko půl roku... ;-)
 • 10 Reagovat !

  foto Arese

  Arese 03.06.  00:52

  Moc pěkně napsané...

  ...ale je to dost smutné čtení. Ty praktické zkušenosti jen a jen potvrzují, že čím méně je v autě elektronických systémů a dotykových ovládacích prvků, tím lépe. Načeš Škoda (i koncern VW) jde přesně opačným směrem... :'-( :no:
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 03.06.  19:23

   « Re: Moc pěkně napsané...

   Elektronice se asi už dneska moc nedá vyhnout, i když aktuálně je nedostatek čipů a někteří výrobci osekávají výbavu. Adaptivní tepmpomat mi několik lidí chválilo u různých aut, prediktivní jsem ještě nezkoušel. Zdá se mi, že u žádného auta to není na úplné veselí, protože buď jsou u aut funkční mouchy, nebo jsou auta kvůli značce a technologiím drahá. Jeden z mých arumentů pro Škodovku bylo, že servis je takřka v každém městě, což pro některé značky není pravda.... :-(
 • 00 Reagovat !

  foto ondrejkr

  ondrejkr 03.06.  16:27

  Dobrý popis

  Nejdřív mě překvapilo, že na obrázku vidím svoje auto, ale asi ne. Koupil jsem si stejného Superba loni, i když ne úplně stejného. Mám naftového a trochu jinou výbavu. Musím většinu postřehů potvrdit. Mám najeto 30 tis a nejsem si jistý, jestli bych ho zvolil znova. Není to špatné auto, ale ani nic extra. Měl jsem před tím Passata, předchozí model Superba a Mondeo. Všechno 4x4, diesel, automat. Nejhorší byl Passat, ale ten si to zasloužil neuvěřitelnou poruchovostí. Starý Superb nebyl moc hezký ale v detailech se mě nezdál tak ošizený jako ten nový. Bylo toho dost popsáno v recenzi, našlo by se toho víc. Kupodivu nejspokojenější jsem byl s Mondeem, i když s ním mnozí opovrhují. Je ve vnitř o něco menší, ale to mě nevadilo. Působí ale robustnějšim dojmem a pocit z jízdy byl lepší. Poruchový není, ale to nejsou ani škodovky. Infotanment, jestli se to tak dalo nazvat, stál za prd, ale to v Superbu taky. Čemu úplně nerozumím je hlasové ovládání. Když jsem musel na Forda mluvit anglicky a ten mě nerozuměl, to jsem chápal. Ale že mě nerozumí Superb, když jsme oba středočeši, to mě překvapuje. Když jsem to zkoušel, většinou udělal něco jiného, než jsem chtěl. Už to nezkouším. Samostatnou kapitolou jsou asistenční systémy. Nevím, jak se který jmenuje, ale občas překvapí, když se auto rozhodne na dálnici zastavit, nebo alespoň zpomalit ze 140 na 50. Připadá mě, že o asistenční systém by se řidič neměl moc starat, od toho je asistenční a ne být pořád ve střehu co se stane. Na to tam nemusí být. Ale nevím, jestli to u jiných aut funguje lépe.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 03.06.  19:40

   « Re: Dobrý popis

   Už u jednoho z předchozích aut jsem psal, že jsem uvažoval o Mondeu, ale prodejce nebyl úplně podle mých představ, slibovali předváděcí jízdu a dodnes se neozvali. Kolegova manželka měla 1.5 Ecoboost a po pár letech odešel motor, opravitelnost bídná, navíc značkový servis dlouho nemohl přijít na důvod špatné funkce.
   Asistenční systémy jsou obecně kapitola sama pro sebe. Nechápu, jak někdo může prosazovat autonomní jízdu, když jak Kodiaq, tak Superb neumí správně číst značky. V Kodiaqu nemáme adaptivní tempomat, tak jen svítí nesoulad rychlosti se značkou, ale Superb má prediktivní tempomat, ten jsem ani nezkusil, protože jsem si všiml, že displej ukazuje často jinou rychlost, než která je reálně povolena. Dost často nepozná konec omezení, na nájezdu na dálnici u Plzně to ukazuje 80 až k Rokycanům.
   Hlasové ovládání jsem zkusil ze srandy pro ovládání klimatizace, ale to Superb neumí. Asi bude umět navigovat, nezkoušel jsem. Měl by umět vytáčet telefon, ale netuším, jestli to bude umět poslat do Carplay. Mimochodem ani Siri mi moc nerozumí, asi mám nějaký kuvajtský přízvuk...
   Navíc jsem včera dostal informaci, že z nějakého důvodu není kompatibilní bezdrátové dobíjení s iPhonem 12. Ještě jsem to netestoval s iOS 14.6, ale fakt nechápu, když se deklaruje kompatibilita se standardem Qi (kde je chyba, auto nebo telefon?).
   Naštěstí mne auta už tak nenabuzují, nehroutím se tedy, že něco nefunguje podle představ, ale mrzí mne, že některé věci nefungují podle slibů/přání (třeba zavírání kufru tlačítkem zevnitř, když u Kodiaqu to jde už z výroby a nechci u nového auta shánět někoho s VAGem).
   • 00 Reagovat !

    foto Midlosek

    Midlosek 04.06.  10:05

    « Re: Re: Dobrý popis

    Příští týden si pro Superb už asi taky dojdu. Po mém Mondeu se mi asi bude dlouho stýskat, jízdní vlastnosti, prostor pro řidiče a posádku, naprostá spolehlivost, jen užiteční asistenti, to je něco, co začíná být minulostí. S Fordem dám ještě tenhle víkend a v pondělí, nebo úterý půjde asi pryč. Musím doplatit Škodovku.
    Snad ale aktuální Superb nebude tak velké zklamání, bude muset nějakou dobu sloužit.
    • 00 Reagovat !

     foto Technoid

     Technoid 06.06.  15:59

     « Re: Re: Re: Dobrý popis

     Kdo zná koncern, nebude úplně zklamaný. Bohužel každé auto má své mouchy, i Superb...
     • 00 Reagovat !

      foto Midlosek

      Midlosek 07.06.  10:16

      « Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

      Tak jsem dnes viděl už i toho svého a snad si budeme rozumět. První foto jsem zatím hodil do galerie k Fordu.
      • 00 Reagovat !

       foto idam-i

       idam.i 07.06.  17:59

       « Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

       Akosi je obrastený trávou. Snáď tam už nebude dlho čakať.Nech dobré slúži. :yes:
   • 00 Reagovat !

    foto idam-i

    idam.i 04.06.  10:38

    « Re: Re: Dobrý popis

    Len zo zvedavosti.Prečo si neuvažoval o Opel Insignia ST 2,0T ?[odkaz]
    Myslím,že je s cenou vedia pekne kúzliť . ;-)
    P.S. V každom prípade gratulujem k parádnemu autu.
    • 00 Reagovat !

     foto Technoid

     Technoid 06.06.  16:02

     « Re: Re: Re: Dobrý popis

     V recenzi píšu, že jsem po Insignii taky pokukoval, ale od doby, co jsem měl Citroen AX, jsem k autům, které vlastní Francouzi, trochu získal odstup.
     Vtipné mi přišlo vyjádření jednoho našeho zákazníka, který vlastnil Lagunu, že cesta tam je autem, zpátky pěšky a bohužel se mu to potvrzovalo. Opel takhle daleko asi není a kouzlit s cenou se asi dalo i přes jednu z firemních slev. Zvolil jsem prostě Superba.
     • 00 Reagovat !

      foto idam-i

      idam.i 07.06.  17:57

      « Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

      V poho,prajem veľa spokojných kilometrov. :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto Verny-2013

  Verny_2013 03.06.  21:18

  Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

  Příští rok budu měnit auto a přemýšlím jestli SUV nebo zvýšený kombík. A ten oplastovaný superb v krásné oranžové metalíze vypadá opravdu skvěle. Ale za 9 L bych dlouhodobě prostě jezdit nemohl i když svezení s 200 Kw určitě stojí za to.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 04.06.  17:19

   « Re: Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

   Tak SUV jsem zkusil, kdo neměl, ať zkusí, ale zvýšené kombi snad udělá podobnou službu. Nad novým diesel jsem uvažoval, ale když se chce člověk trochu svézt, tak je spotřeba jen kousek jinde. Bohužel aktuálně jízdami po městě je 9 litrů jen sen, jezdím od 11 do 15, ale zase jezdím málo...
 • 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 04.06.  08:33

  Krásna farba

  Pochvala za výber farby, táto oranžová je parádna a v záplave šedých Superbov iste vyniká. Ak by som kupoval Superb, vybral by som práve túto oranžovú. Výber individuálnych farieb považujem za veľkú výhodu Škody, napríklad aj proti sesterskému Passatu, ktorý má tradičných 5é odtieňov šedej a koniec.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 04.06.  17:22

   « Re: Krásna farba

   Měl jsem obavu, že ta barva nebude tak pěkná (aktuálně parkuju u silnice, takže auto je neumyté, ale přesto se na něj dá koukat). Oranžová je u Superbu jen pro Scouta a navíc i Škoda začíná šetřit, tak se paleta zmenšuje :-(. U jiných je výběr opravdu fádní, šedá, černá, bílá a jejich variace (líbilo se mi GLB v modré metalíze).
 • 20 Reagovat !

  foto User12

  User12 04.06.  21:16

  Infotaiment

  A to buď rád, že aspoň, klimatizaci a ventilaci ovládáš kolečkem. Mám Octavii IV a při aktualizaci, která se dělá v autě sama cca jednou za 2-3 týdny, tak prostě ovládání nefunguje. Je to celé v tom šíleném panelu. Nepritopis, nezachladis ani zadek si neohrejes. Takže ráno při 5 stupních ti mrznou prsty u volantu. A nepomůže, že zastavis vše vypnes a zapnes. Kdo má tlačítka a kolečka, ten má vyhráno.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 06.06.  16:04

   « Re: Infotaiment

   Jo, tyhle historky znám od kolegů a vlastně je pravda, že to byl jedem z důvodů vybrat tuhle generaci a nečekat na Superb IV. Vtipy o cestě z Plzně do Brna bez topení a vyhřívání předního skla už mi nepřijdou ani vtipné. Auta jezdí na přehrávání infotainmentu, ale to nic neřeší... :-(
 • 00 Reagovat !

  foto BruceWayne

  BruceWayne 05.06.  15:35

  ZŘEJMĚ dobrá firma

  Tahle firma si asi váží svojich zaměstnanců, což musím pochválit. V česku se to moc nebere. Popis auta je výborný.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 06.06.  16:08

   « Re: ZŘEJMĚ dobrá firma

   Jj, pracuju pro mezinárodní korporát, který má benefity tohoto typu jako součást nabídky práce. Letos kroutím 19-tý rok, takže úplně špatný zaměstnavatel to jistě nebude...
   Benefity se zabývá marketingové oddělení a firma je pro nabídky benefitů jistě lákavým cílem. :-)
   • 00 Reagovat !

    foto BruceWayne

    BruceWayne 09.06.  13:37

    « Re: Re: ZŘEJMĚ dobrá firma

    To je fajn a dávám ti velice zasloužených 10 bodů.
 • 00 Reagovat !

  foto vondry87

  vondry87 06.06.  08:57

  Král Superbů

  Ten motor ze Superbu dělá úplně jiné auto, prostě ideální pracovní a zároveň soukromé náčiní. Tohle by byla i moje volba (resp. já bych asi volil Sportline) - za relativně rozumný příplatek tento Superb v té záplavě nudných flotilových TDIček prostě vynikne.. je to skvělé auto, které zároveň na rozdíl od prémie nevzbuzuje závist.. no co víc si přát :yes: :yes: :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 06.06.  16:15

   « Re: Král Superbů

   Mně se líbil Sportline s dračí žlutou (vážně jsem o něm uvažoval), ale moc se mi nelíbí integrovaná opěrka hlavy, také kvůli nemožnosti instalace držáku multimédií. Scout má výhodu zvednutého podvozku, proti Sportline je to rozdíl 3 cm a to už občas poznám, nejezdím jen po dálnici a pěkných silnicích.
   Výfuky nejsou vidět, označení motorizace není, tak je to takový lehký sleeper. Což ovšem znamená, že si každý myslí, jak se se mnou může honit a lepí se mi na zadek, což ale bytostně nesnáším, radši takového blázna pustím, aby mi nenavštívil kufr.
   Doufám, že závist vzbuzovat nebude, i když barva je výrazná. Se závistím mám zkušenosti už s předchozími auty, nejvíc asi s předchozím Superbem (to byla taková Octávka s velkým kufrem).
   • 00 Reagovat !

    foto vondry87

    vondry87 06.06.  19:43

    « Re: Re: Král Superbů

    Jo mně se přesně líbí ta žlutá >:D. Já jezdím sám a jen po dobrých cestách, takže pro mě Scout není, ale se sportovními sedačkami ještě zkušenost nemám, to by se muselo vyzkoušet.. ale soused Sportline má a opravdu se mi to líbí, ta tmavá stropnice, sportovní doplňky, vypadá to hezky. Jen to má v kombinaci s naftou, což je.. prostě přetvářka no..

    Ano barvu máš výraznou, ale většina lidí neví, že oranžová je jen pro Scout, žlutá jen pro Sportline atd. Prostě si řeknou.. nějakej exhibicionista se Superbem, co chtěl výraznou barvu.. tak jsem to myslel.. když si člověk ve stejně ceně koupí prémii, tak těch závistivých pohledů bude víc. I když samozřejmě v ČR jsou lidé schopní závidět i oktávku, tomu se člověk nikdy úplně nevyhne..

    Tak ať slouží :yes:
 • 00 Reagovat !

  foto Kukynoo

  Kukynoo 09.06.  11:54

  Super recenze

  Dávám palec nahoru za upřímnou recenzi, která ukazuje, že Škoda není zas tak extra. Takové potíže a starosti bych u nového vozu věru nečekal (třeba že lampička je na pátých dveřích a při hledání v kufru si člověk sám stíní, takže nic není vidět).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Úzká ulice nám ničí plot za 100 tisíc! Můžeme jen přihlížet, zoufá si senior (81)

Úzká ulice nám ničí plot za 100 tisíc! Můžeme jen…

Pan Jindřich Hanzlík (81) žije s manželkou Annou (76) v malé vesničce Oleško-Březová. Trápí je ulice Úzká, která…

Nová Škoda Fabia čtvrté generace! Na kolik vyjde a jak vypadá uvnitř?

Nová Škoda Fabia čtvrté generace! Na kolik vyjde a…

Dvaadvacet let od premiéry první fabie odhalila včera Škoda její čtvrtou generaci. A kolegové ze Světa motorů ji…

 

iSport.cz

Anglie - Skotsko 0:0. Remíza giganta, statečné Skotsko i Stonesova tyč

Anglie - Skotsko 0:0. Remíza giganta, statečné…

Česko po dvou kolech vede skupinu D a v posledním utkání mu k uhájení první příčky stačí uhrát s Anglií bod.…

Chorvatsko - Česko 1:1. Důležitý bod přiblížil osmifinále, pálil opět Schick

Chorvatsko - Česko 1:1. Důležitý bod přiblížil…

Čeští fotbalisté ve svém druhém utkání skupiny D na mistrovství Evropy remizovali s Chorvatskem 1:1 a mají velmi…

 

Reflex.cz

Epidemie je pryč, pro další škrcení svobody není důvod. Politici si přesto drží moc nad našimi životy

Epidemie je pryč, pro další škrcení svobody není…

Pokud si práva a svobody, které nám stát sebral za dobu koronakrize, nevydupeme zpátky teď, už se nám to nemusí…

Lidé zjistili, že má Primark otevřeno i další dny a že v nekonečné frontě stáli zbytečně

Lidé zjistili, že má Primark otevřeno i další dny a…

V Praze se ve čtvrtek nově otevřela prodejna Primark a lidé se mohli přetrhnout, aby urvali levné, leč poměrně…