Diskuse

Škoda Superb (2021)

1.6.2021

VÝBĚR Poslední služební vůz jsem měl od firmy přidělený v roce 2007 a byla to naftová Octavia II 1.9 TDI PD. Pak jsem začal od roku 2010 už kupovat…

 

Škoda Superb (Technoid)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 10 Reagovat !

  foto Koubes84

  Koubes84 01.06.2021  19:51

  Hezky napsaná recenze

  Gratuluji k autu a hezky střízlivě napsaná recenze. Přiznám se, že nechápu, jak může koncern vypustit takový infotainment do světa. Teď jsem řešil nové auto pro ženu a jsem rád, že jsme koncern nakonec vyloučili. Protože to, co se děje v nové Octavii se softwarem je síla. Nedělám si iluze, že u Golfu nebo A3 to bude o hodně lepší. Navíc mi přijde, že ty nové interiéry jsou kvalitatvně hodně ošizeny a to opět vč. A3, která nás hodně zklamala.
  • 10 Reagovat !

   foto Dzakobo

   Dzakobo 01.06.2021  22:21

   « Re: Hezky napsaná recenze

   Taky se přidávám s chválou, super recenze. Pěkná raketka, ale už je auto až moc "digitální", krom pár výjimek asi nebude na výběr... Tak ať to jezdí.
   • 00 Reagovat !

    foto Technoid

    Technoid 03.06.2021  19:19

    « Re: Re: Hezky napsaná recenze

    Ještě jsem nestačil všechny fíčury vyzkoušet, doba je divná, jezdím málo...
  • 20 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 03.06.2021  19:18

   « Re: Hezky napsaná recenze

   Díky za gratulaci. Jak jsem napsal, obhlížel jsem i jiné možnosti, nakonec vyhrála úspora díky firemní zaměstnanecké slevě. Říkal jsem si, že "vlajkovou loď" tak jako Octavi pokazit nemohli, ale spletl jsem se. Hlavní úkol si auto plní - jede. S pohodlím jsem vcelku spokojený. Tak snad se podaří vybrat manželce něco vhodného, i když si nedělám ilouze, že všichni výrobci nejdou trochu špatným směrem, mánie dotykového ovládání mne děsí.
   • 10 Reagovat !

    foto Koubes84

    Koubes84 06.06.2021  10:56

    « Re: Re: Hezky napsaná recenze

    Už je objednané nové áčko. Celkově mi přijde, že je to aktuálně nejlepší ýástupce nižší střední z prémie. U 1er se ženě vůbec nelíbí exteriér, navíc s manuálem jenom tříválec a A3 je neskutečně ošizená uvnitř.
    • 00 Reagovat !

     foto Technoid

     Technoid 06.06.2021  15:58

     « Re: Re: Re: Hezky napsaná recenze

     No, můj brácha tvrdí, že jsou Mercedesy a pak to ostatní, tak ať není čekání dlouhé, brácha čekal na C-čko půl roku... ;-)
    • 00 Reagovat !

     foto palix

     palix 23.06.2021  13:28

     « Re: Re: Re: Hezky napsaná recenze

     Nová A3 (Audi) sa mi zdá celkom pekná v interiéri. V práci máme A3 cca 10 rokov starú, v zrejme základnej výbave... To auto je doslova "ošizené" :-) Samý tvrdý plast... Na to koľko vtedy stálo, vyzerá celkom lacno. Navyše je veľmi malé.
 • 30 Reagovat !

  foto Arese

  Arese 03.06.2021  00:52

  Moc pěkně napsané...

  ...ale je to dost smutné čtení. Ty praktické zkušenosti jen a jen potvrzují, že čím méně je v autě elektronických systémů a dotykových ovládacích prvků, tím lépe. Načeš Škoda (i koncern VW) jde přesně opačným směrem... :'-( :no:
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 03.06.2021  19:23

   « Re: Moc pěkně napsané...

   Elektronice se asi už dneska moc nedá vyhnout, i když aktuálně je nedostatek čipů a někteří výrobci osekávají výbavu. Adaptivní tepmpomat mi několik lidí chválilo u různých aut, prediktivní jsem ještě nezkoušel. Zdá se mi, že u žádného auta to není na úplné veselí, protože buď jsou u aut funkční mouchy, nebo jsou auta kvůli značce a technologiím drahá. Jeden z mých arumentů pro Škodovku bylo, že servis je takřka v každém městě, což pro některé značky není pravda.... :-(
 • 10 Reagovat !

  foto ondrejkr

  ondrejkr 03.06.2021  16:27

  Dobrý popis

  Nejdřív mě překvapilo, že na obrázku vidím svoje auto, ale asi ne. Koupil jsem si stejného Superba loni, i když ne úplně stejného. Mám naftového a trochu jinou výbavu. Musím většinu postřehů potvrdit. Mám najeto 30 tis a nejsem si jistý, jestli bych ho zvolil znova. Není to špatné auto, ale ani nic extra. Měl jsem před tím Passata, předchozí model Superba a Mondeo. Všechno 4x4, diesel, automat. Nejhorší byl Passat, ale ten si to zasloužil neuvěřitelnou poruchovostí. Starý Superb nebyl moc hezký ale v detailech se mě nezdál tak ošizený jako ten nový. Bylo toho dost popsáno v recenzi, našlo by se toho víc. Kupodivu nejspokojenější jsem byl s Mondeem, i když s ním mnozí opovrhují. Je ve vnitř o něco menší, ale to mě nevadilo. Působí ale robustnějšim dojmem a pocit z jízdy byl lepší. Poruchový není, ale to nejsou ani škodovky. Infotanment, jestli se to tak dalo nazvat, stál za prd, ale to v Superbu taky. Čemu úplně nerozumím je hlasové ovládání. Když jsem musel na Forda mluvit anglicky a ten mě nerozuměl, to jsem chápal. Ale že mě nerozumí Superb, když jsme oba středočeši, to mě překvapuje. Když jsem to zkoušel, většinou udělal něco jiného, než jsem chtěl. Už to nezkouším. Samostatnou kapitolou jsou asistenční systémy. Nevím, jak se který jmenuje, ale občas překvapí, když se auto rozhodne na dálnici zastavit, nebo alespoň zpomalit ze 140 na 50. Připadá mě, že o asistenční systém by se řidič neměl moc starat, od toho je asistenční a ne být pořád ve střehu co se stane. Na to tam nemusí být. Ale nevím, jestli to u jiných aut funguje lépe.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 03.06.2021  19:40

   « Re: Dobrý popis

   Už u jednoho z předchozích aut jsem psal, že jsem uvažoval o Mondeu, ale prodejce nebyl úplně podle mých představ, slibovali předváděcí jízdu a dodnes se neozvali. Kolegova manželka měla 1.5 Ecoboost a po pár letech odešel motor, opravitelnost bídná, navíc značkový servis dlouho nemohl přijít na důvod špatné funkce.
   Asistenční systémy jsou obecně kapitola sama pro sebe. Nechápu, jak někdo může prosazovat autonomní jízdu, když jak Kodiaq, tak Superb neumí správně číst značky. V Kodiaqu nemáme adaptivní tempomat, tak jen svítí nesoulad rychlosti se značkou, ale Superb má prediktivní tempomat, ten jsem ani nezkusil, protože jsem si všiml, že displej ukazuje často jinou rychlost, než která je reálně povolena. Dost často nepozná konec omezení, na nájezdu na dálnici u Plzně to ukazuje 80 až k Rokycanům.
   Hlasové ovládání jsem zkusil ze srandy pro ovládání klimatizace, ale to Superb neumí. Asi bude umět navigovat, nezkoušel jsem. Měl by umět vytáčet telefon, ale netuším, jestli to bude umět poslat do Carplay. Mimochodem ani Siri mi moc nerozumí, asi mám nějaký kuvajtský přízvuk...
   Navíc jsem včera dostal informaci, že z nějakého důvodu není kompatibilní bezdrátové dobíjení s iPhonem 12. Ještě jsem to netestoval s iOS 14.6, ale fakt nechápu, když se deklaruje kompatibilita se standardem Qi (kde je chyba, auto nebo telefon?).
   Naštěstí mne auta už tak nenabuzují, nehroutím se tedy, že něco nefunguje podle představ, ale mrzí mne, že některé věci nefungují podle slibů/přání (třeba zavírání kufru tlačítkem zevnitř, když u Kodiaqu to jde už z výroby a nechci u nového auta shánět někoho s VAGem).
   • 00 Reagovat !

    foto Midlosek

    Midlosek 04.06.2021  10:05

    « Re: Re: Dobrý popis

    Příští týden si pro Superb už asi taky dojdu. Po mém Mondeu se mi asi bude dlouho stýskat, jízdní vlastnosti, prostor pro řidiče a posádku, naprostá spolehlivost, jen užiteční asistenti, to je něco, co začíná být minulostí. S Fordem dám ještě tenhle víkend a v pondělí, nebo úterý půjde asi pryč. Musím doplatit Škodovku.
    Snad ale aktuální Superb nebude tak velké zklamání, bude muset nějakou dobu sloužit.
    • 00 Reagovat !

     foto Technoid

     Technoid 06.06.2021  15:59

     « Re: Re: Re: Dobrý popis

     Kdo zná koncern, nebude úplně zklamaný. Bohužel každé auto má své mouchy, i Superb...
     • 00 Reagovat !

      foto Midlosek

      Midlosek 07.06.2021  10:16

      « Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

      Tak jsem dnes viděl už i toho svého a snad si budeme rozumět. První foto jsem zatím hodil do galerie k Fordu.
      • 00 Reagovat !

       foto idam-i

       idam.i 07.06.2021  17:59

       « Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

       Akosi je obrastený trávou. Snáď tam už nebude dlho čakať.Nech dobré slúži. :yes:
      • 00 Reagovat !

       foto palix

       palix 23.06.2021  13:31

       « Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

       Je to biela farba, alebo biela perleť?
       • 00 Reagovat !

        foto Midlosek

        Midlosek 27.06.2021  13:16

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

        Je to bílá Candy, ta už se objednat nedá. Stejně tak se už nedá k 1.5 TSI objednat manuál a tmavě hnědý interiér.
        Auto jsem převzal v pátek a zatím mám najetých nějakých 65 km. První překvapení byla nádrž. Pokud se nemýlím, tak je papírově 66 l a prodejce deklaroval, že v autě budou asi tři litry paliva. Ukazovalo to dojezd asi 75 km. Zajel jsem k oblíbené benzínce a vzal jsem plnou. Bylo to téměř 68 l a přitom dojezd svítil ještě nějakých 60 km.
        Auto mě překvapilo jak je hlučné, motor, převodovka a vlastně i hluk od kol. Ford byl v tomto ohledu asi lepší, což mi tvrdí i manželka.
        Motor není tak agilní jako ve Fordu, ale je to ještě hodně syrové, tak doufám že se to aspoň trochu zlepší.
        Asistenti jsou tak trochu hlavně pro zlost, chce to všechno přenastavit jak je potřeba, bohužel něco nejde vypnout trvale. První příčné zaparkování a následně vycouvání z místa ven. Požádal mě člověk v SUV, zda odjíždím, to jsem potvrdil, tak trochu couvnul a čekal. Superb ale díky defaultně aktivnímu asistentu se začal úkonu vzpínat, napřed řval a pak mi zadupl brzdu. Předpokládal asi, že se cpu někomu do jízdní dráhy :-) . No budu si muset na Škodovku hodně zvykat...
   • 00 Reagovat !

    foto idam-i

    idam.i 04.06.2021  10:38

    « Re: Re: Dobrý popis

    Len zo zvedavosti.Prečo si neuvažoval o Opel Insignia ST 2,0T ?[odkaz]
    Myslím,že je s cenou vedia pekne kúzliť . ;-)
    P.S. V každom prípade gratulujem k parádnemu autu.
    • 00 Reagovat !

     foto Technoid

     Technoid 06.06.2021  16:02

     « Re: Re: Re: Dobrý popis

     V recenzi píšu, že jsem po Insignii taky pokukoval, ale od doby, co jsem měl Citroen AX, jsem k autům, které vlastní Francouzi, trochu získal odstup.
     Vtipné mi přišlo vyjádření jednoho našeho zákazníka, který vlastnil Lagunu, že cesta tam je autem, zpátky pěšky a bohužel se mu to potvrzovalo. Opel takhle daleko asi není a kouzlit s cenou se asi dalo i přes jednu z firemních slev. Zvolil jsem prostě Superba.
     • 00 Reagovat !

      foto idam-i

      idam.i 07.06.2021  17:57

      « Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

      V poho,prajem veľa spokojných kilometrov. :yes:
     • 00 Reagovat !

      foto palix

      palix 23.06.2021  13:34

      « Re: Re: Re: Re: Dobrý popis

      Z mojich skúsenosti viacmenej vyplýva, že pokiaľ má človek auto od nova, tak je spoľahlivejšie. Alebo takto... - ľudia okolo mňa, ktorí kúpili nové autá nemali nikdy väčší problém. Naproti tomu u jazdeného bežný človek nikdy celkom nevie, čo kupuje.

      Samozrejme sa nepohybujem v kruhoch, kde sa kupujú drahé a luxusné autá.
 • 00 Reagovat !

  foto Verny-2013

  Verny_2013 03.06.2021  21:18

  Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

  Příští rok budu měnit auto a přemýšlím jestli SUV nebo zvýšený kombík. A ten oplastovaný superb v krásné oranžové metalíze vypadá opravdu skvěle. Ale za 9 L bych dlouhodobě prostě jezdit nemohl i když svezení s 200 Kw určitě stojí za to.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 04.06.2021  17:19

   « Re: Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

   Tak SUV jsem zkusil, kdo neměl, ať zkusí, ale zvýšené kombi snad udělá podobnou službu. Nad novým diesel jsem uvažoval, ale když se chce člověk trochu svézt, tak je spotřeba jen kousek jinde. Bohužel aktuálně jízdami po městě je 9 litrů jen sen, jezdím od 11 do 15, ale zase jezdím málo...
   • 00 Reagovat !

    foto palix

    palix 23.06.2021  15:23

    « Re: Re: Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

    Ak sa jazdí málo, tak spotreba 9l je skvelá. 11 až 15 u auta ako Superb s podobným výkonom je OK (na veľmi krátke trasy). Moje staré a nové autá jazdili /jazdia za 8 leto / 9 zima = ak jazdím iba po meste trasy cca do 3 až 4 km (= 1 trasa). Čím dlhšia trasa, tým je spotreba lepšia. Pritom nové je väčšie, silnejšie...

    Kolega má Suzuki Baleno, ktoré má skvelú spotrebu (pri normálnom jazdení). Je lenivý, tak jazdí aj do práce (cca 400 m od domu) autom a jeho trasy majú často cca 1 až 3 km. Spotrebu má okolo 7,5 l...
    • 00 Reagovat !

     foto Technoid

     Technoid 23.06.2021  16:52

     « Re: Re: Re: Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

     Spotřeba proti Altee s 1.4TSI není tak hrozná, mám teď 4x4 a víc než dvakrát takový výkon.
     Švagr má Suzuki Baleno, už bude mít skoro 300 tisíc kilometrů, ale na dálku už je to o strach.
     • 00 Reagovat !

      foto palix

      palix 24.06.2021  15:35

      « Re: Re: Re: Re: Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

      Altea bola ak sa nemýlim o niečo vyššia - také "neforemné" auto - z môjho pohľadu najhoršie obdobie Seatu :-)
      Staré Baleno, alebo nové? Staré sa predávalo kedysi koncom 90-tých rokov... Kolega má to nové... To auto je veľké v interiéri, vyzerá celkom lacno... Auto za dobré peniaze pre človeka, ktorý potrebuje auto s dobrými úžitkovými vlastnosťami (spotreba, priestor...), ale vôbec si nepotrpí na dizajn, kvalitu, detaily... Kolega je spokojný, ja by som to nekúpil...
      • 10 Reagovat !

       foto Technoid

       Technoid 25.06.2021  11:17

       « Re: Re: Re: Re: Re: Pro ty zvýšené kombíky mám slabost

       Altea bylo trochu zvláštní auto, při první jízdě po dálnici mne překvapilo podélné kolébání auta. Design byl rozhodně lepší než předcházející Toledo s useknutým zadkem. Já měl smůlu na motor s retězem, který nechtěl jezdit na Shell (hlásilo to poruchu kvality paliva), tak jsem pak jezdil na Benzinu.
       Také rádio bylo trochu divné, nemělo Bluetooth, ale to mělo v té době asi málo aut.
       Jinak to nebylo špatné auto, posez byl pohodlný a kufr dostatečný. I když ten krabiciodní tvar měl negativní dopad na spotřebu.
       Švagr má ten starý model Balena - sedan (1998 - 2001), po celou dobu provozu s ním byl spokojený, jen teď už lavíruje na vrakovištěm.
 • 10 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 04.06.2021  08:33

  Krásna farba

  Pochvala za výber farby, táto oranžová je parádna a v záplave šedých Superbov iste vyniká. Ak by som kupoval Superb, vybral by som práve túto oranžovú. Výber individuálnych farieb považujem za veľkú výhodu Škody, napríklad aj proti sesterskému Passatu, ktorý má tradičných 5é odtieňov šedej a koniec.
  • 10 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 04.06.2021  17:22

   « Re: Krásna farba

   Měl jsem obavu, že ta barva nebude tak pěkná (aktuálně parkuju u silnice, takže auto je neumyté, ale přesto se na něj dá koukat). Oranžová je u Superbu jen pro Scouta a navíc i Škoda začíná šetřit, tak se paleta zmenšuje :-(. U jiných je výběr opravdu fádní, šedá, černá, bílá a jejich variace (líbilo se mi GLB v modré metalíze).
  • 00 Reagovat !

   foto SKAY

   SKAY 21.06.2021  13:19

   « Re: Krásna farba

   Bomba odstín
 • 30 Reagovat !

  foto User12

  User12 04.06.2021  21:16

  Infotaiment

  A to buď rád, že aspoň, klimatizaci a ventilaci ovládáš kolečkem. Mám Octavii IV a při aktualizaci, která se dělá v autě sama cca jednou za 2-3 týdny, tak prostě ovládání nefunguje. Je to celé v tom šíleném panelu. Nepritopis, nezachladis ani zadek si neohrejes. Takže ráno při 5 stupních ti mrznou prsty u volantu. A nepomůže, že zastavis vše vypnes a zapnes. Kdo má tlačítka a kolečka, ten má vyhráno.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 06.06.2021  16:04

   « Re: Infotaiment

   Jo, tyhle historky znám od kolegů a vlastně je pravda, že to byl jedem z důvodů vybrat tuhle generaci a nečekat na Superb IV. Vtipy o cestě z Plzně do Brna bez topení a vyhřívání předního skla už mi nepřijdou ani vtipné. Auta jezdí na přehrávání infotainmentu, ale to nic neřeší... :-(
  • 00 Reagovat !

   foto palix

   palix 23.06.2021  15:31

   « Re: Infotaiment

   My, ktorí máme kolečka + žiadne online aktualizácie sa máme. Vlastne potom človeka napadne - "Prečo kupovať nové auto?" ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto Technoid

    Technoid 23.06.2021  16:50

    « Re: Re: Infotaiment

    Proč nové auto? Protože třeba silnější motor ;-) . Také mám obavu s postupujících sankcí ohledně EURO norem, až to bude jednoho dne člověk chtít prodat, nebude chtít platit pokutu zanízké EU. Aktualizace jsou pak nutné zlo. Třeba budu mluvit jinak, až se mi poprvé samy aktualizují mapy a já nebudu muset běhat s médiem mezi počítačem a autem...
    • 00 Reagovat !

     foto palix

     palix 24.06.2021  15:41

     « Re: Re: Re: Infotaiment

     Samozrejme - niekedy je pri novom silnejšom motore aj rovnaká spotreba, prípadne aj nižšia... To sa mi potvrdilo aj u môjho auta...

     V najhoršom prípade prebehne nejaká aktualizácia a auto ostane nepojazdné, lebo sa niečo pokazí, alebo nejaká vec začne fungovať ináč. Aktualizácie by nemali byť automatické, lebo... ako sa mi už neraz potvrdilo: "ak niečo dobre funguje tak do toho netreba babrať" - platí u počítačov, mobilov, áut...
     Väčšinou nie je problém aktualizovať, ale ak niečo nie je OK, tak je obrovský problém vrátiť to späť na funkčný a vyhovujúci stav. Vlastne je to pre laika takmer nemožné.
 • 10 Reagovat !

  foto BruceWayne

  BruceWayne 05.06.2021  15:35

  ZŘEJMĚ dobrá firma

  Tahle firma si asi váží svojich zaměstnanců, což musím pochválit. V česku se to moc nebere. Popis auta je výborný.
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 06.06.2021  16:08

   « Re: ZŘEJMĚ dobrá firma

   Jj, pracuju pro mezinárodní korporát, který má benefity tohoto typu jako součást nabídky práce. Letos kroutím 19-tý rok, takže úplně špatný zaměstnavatel to jistě nebude...
   Benefity se zabývá marketingové oddělení a firma je pro nabídky benefitů jistě lákavým cílem. :-)
   • 00 Reagovat !

    foto BruceWayne

    BruceWayne 09.06.2021  13:37

    « Re: Re: ZŘEJMĚ dobrá firma

    To je fajn a dávám ti velice zasloužených 10 bodů.
   • 00 Reagovat !

    foto palix

    palix 23.06.2021  15:32

    « Re: Re: ZŘEJMĚ dobrá firma

    Skvelá firma, pokiaľ tam človek vydrží 19 rokov. Ja som v jednej firme už 21. rok :-) Je mi tu dobre, načo by som menil?
 • 00 Reagovat !

  foto vondry87

  vondry87 06.06.2021  08:57

  Král Superbů

  Ten motor ze Superbu dělá úplně jiné auto, prostě ideální pracovní a zároveň soukromé náčiní. Tohle by byla i moje volba (resp. já bych asi volil Sportline) - za relativně rozumný příplatek tento Superb v té záplavě nudných flotilových TDIček prostě vynikne.. je to skvělé auto, které zároveň na rozdíl od prémie nevzbuzuje závist.. no co víc si přát :yes: :yes: :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 06.06.2021  16:15

   « Re: Král Superbů

   Mně se líbil Sportline s dračí žlutou (vážně jsem o něm uvažoval), ale moc se mi nelíbí integrovaná opěrka hlavy, také kvůli nemožnosti instalace držáku multimédií. Scout má výhodu zvednutého podvozku, proti Sportline je to rozdíl 3 cm a to už občas poznám, nejezdím jen po dálnici a pěkných silnicích.
   Výfuky nejsou vidět, označení motorizace není, tak je to takový lehký sleeper. Což ovšem znamená, že si každý myslí, jak se se mnou může honit a lepí se mi na zadek, což ale bytostně nesnáším, radši takového blázna pustím, aby mi nenavštívil kufr.
   Doufám, že závist vzbuzovat nebude, i když barva je výrazná. Se závistím mám zkušenosti už s předchozími auty, nejvíc asi s předchozím Superbem (to byla taková Octávka s velkým kufrem).
   • 00 Reagovat !

    foto vondry87

    vondry87 06.06.2021  19:43

    « Re: Re: Král Superbů

    Jo mně se přesně líbí ta žlutá >:D. Já jezdím sám a jen po dobrých cestách, takže pro mě Scout není, ale se sportovními sedačkami ještě zkušenost nemám, to by se muselo vyzkoušet.. ale soused Sportline má a opravdu se mi to líbí, ta tmavá stropnice, sportovní doplňky, vypadá to hezky. Jen to má v kombinaci s naftou, což je.. prostě přetvářka no..

    Ano barvu máš výraznou, ale většina lidí neví, že oranžová je jen pro Scout, žlutá jen pro Sportline atd. Prostě si řeknou.. nějakej exhibicionista se Superbem, co chtěl výraznou barvu.. tak jsem to myslel.. když si člověk ve stejně ceně koupí prémii, tak těch závistivých pohledů bude víc. I když samozřejmě v ČR jsou lidé schopní závidět i oktávku, tomu se člověk nikdy úplně nevyhne..

    Tak ať slouží :yes:
    • 10 Reagovat !

     foto palix

     palix 23.06.2021  15:37

     « Re: Re: Re: Král Superbů

     Náhodou výrazná farba je bezpečnejšia :yes:
     Čo sa závisti týka... minimálne u nás (východ Slovenska) mám pocit, že u nás sa to tak nejako už nenosí. Ľudia okolo mňa si tiež kupujú autá a veľmi neriešia, čo má sused, kolega... Možno len poznám správnych ľudí :-)
 • 20 Reagovat !

  foto Kukynoo

  Kukynoo 09.06.2021  11:54

  Super recenze

  Dávám palec nahoru za upřímnou recenzi, která ukazuje, že Škoda není zas tak extra. Takové potíže a starosti bych u nového vozu věru nečekal (třeba že lampička je na pátých dveřích a při hledání v kufru si člověk sám stíní, takže nic není vidět).
  • 00 Reagovat !

   foto palix

   palix 23.06.2021  15:41

   « Re: Super recenze

   Konkrétne spomínaná lampička je taký malý detail, žeby som to asi ani nezaregistroval ako problém ;-). Ja ju síce mám v kufri, ale mám ju vypnutú. Keď ju raz za čas potrebujem - zapnem ju...

   Oveľa horšie veci sú zle fungujúce asistenčné / bezpečnostné systémy (ktoré si žijú viacmenej svojím životom), zlý infotaiment, poruchové auto od novoty... a podobné vysoko funkčné záležitosti.
   • 00 Reagovat !

    foto Technoid

    Technoid 23.06.2021  16:47

    « Re: Re: Super recenze

    O víkendu jsem jel delší trasu a čtení značek mne moc nepřesvědčuje o dobré funkci, nepozná to konec omezení, zbytečně bych prediktivním tempomatem zdržoval.
    Teď při dlouhých dnech není lampička z kufru potřeba, ale v zimě mi bude chybět!
    • 10 Reagovat !

     foto palix

     palix 24.06.2021  15:48

     « Re: Re: Re: Super recenze

     Povedal by som, že keď už EU chce aby autá vedeli čítať značky, prípadne o chvíľu aj obmedzovať rýchlosť, tak každý úsek by mal byť označený značkou na začiatku a na konci... Napr obmedzenie na 50 a potom znova 90 a podobne. Auto samo nepozná križovatky a predpisy - vie len čítať značku... Aj údaje o povolených rýchlostiach v navigáciách sú často nesprávne...

     A samozrejme nebudem hovoriť o niektorých značkách, ktoré ani nie je vidieť, lebo sú zarastené kríkmi, stromami..., alebo sú zle umiestnené...
     • 20 Reagovat !

      foto idam-i

      idam.i 24.06.2021  17:58

      « Re: Re: Re: Re: Super recenze

      Opel je v tomto lepší.Rozpozná značky na cca.95%.
      Aj tak sa na to moc nespolieham.Len keď som si nie istý,mrknem či máme rovnaký názor.
      • 00 Reagovat !

       foto palix

       palix 25.06.2021  13:28

       « Re: Re: Re: Re: Re: Super recenze

       Pozná aj koniec obmedzení? Hlavne ak sú bez značiek ukončenia?
       Dobré je, ak sa vodič na moderné auto v rôznych ohľadoch celkom nespolieha, ale správa sa, akoby auto žiadny moderný systém nemalo.
 • 00 Reagovat !

  foto palix

  palix 22.06.2021  15:41

  moderné auto...

  Prečítal som si so záujmom recenziu (podľa mňa pekne nestranne napísanú) a diskusiu na auto, ktoré by som vlastne ani nekúpil (veľkosť, cena...). Po prečítaní som sa utvrdil v názore, že kúpa môjho pomerne "slabo" vybaveného auta (pred 4 rokmi) bola skvelým rozhodnutím...
  Človek má pocit, že systémy, ktoré majú vodičovi pomáhať, ho v skutočnosti celkom obmedzujú a ohrozujú. Ako tak čítam (nielen tu), koncern VW má svoje systémy zvládnuté na pomerne slabej úrovni...
  Otázka na záver - ak by ste kupoval súkromné auto, bola by to Škoda, VW?

  Poznámka - čo sa hudby týka... Osobne by som to všetko dal na USB a fungoval takto. Minimálne u mňa je to tak, že do auta mi nesmie žiadny internet - či je to Spotify, alebo niečo podobné... ;-). Moje auto je "offline priestorom".

  Prajem veľa šťastných kilometrov a vysokú spoľahlivosť auta :yes:
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 22.06.2021  17:16

   « Re: moderné auto...

   Aby nedošlo k mýlce, auto je soukromé, ne firemní, kupovali jsme ho za svoje...

   Vybral jsem Superb i proto, že za podobné peníze dostane člověk víc, třeba lepší zadní nápravu, spousta věcí je v ceně výbavy/paketů, takže seznam příplatkové výbavy není tak dlouhý. (O4 za milion jsem nechtěl)

   Nakonec to zatím dopadlo tak, že hudba je na USB, rezignoval jsem na Carplay, telefon jsem spojil postaru přes Bluetooth, tak teď vidím i oblíbené kontakty, navíc oproti Kodiaqu se při telefonování nemění celá obrazovka, ale telefon zůstane v malém okénku Home obrazovky (ta ale tvrdošíjně volí při stisku tlačítka Home primárně tu druhou obrazovku se zkratkami, nechce se zapamatovat defaultně minimapa s telefonem a médii, to se zase nějaký vývojář nezamyslel, já chci to, co jsem tam měl posledně, ale co se divím, jízdní režim se taky vrací na Normal po startu motoru).

   Odpověď na otázku, zda bych soukromě koupil Škoda/VW tedy zní ano, protože jsem to tak koupil, navíc jsem jen využil slevu poskytovanou zaměstnancům na jejich soukromá auta. Kdyby nebyla sleva, určitě jsem vážně uvažoval jak o Opelu Insignia Sportstourer, o Mercedesu GLB, o VW Arteon, líbil se mi Mercedes CLA Shooting Brake (je moc malý), Mercedes C kombi, pokukoval jsem i po Volvu XC 60 (omezení rychlosti je na 180 km/h u všech aut od Volva).

   Mám obavu, že další modely Škodovky (Superb) a VW (Passat) budou ještě horší, víc digitální, víc "eko", víc neřidičské. Tohle auto mi asi bude muset vydržet dlouho, nejen kvůli financím, ale právě proto, že se auta nebudou vyrábět podle potřeb zákazníků, ale podle pravidel Bruselu :'-( .

   Díky za přání, užívám si pružnost benzínu a na spolehlivost jsem zvědavý, už teď to ukazuje kratší interval výměny oleje, uvidíme, jak vydrží adaptivní tlumiče...
   • 10 Reagovat !

    foto idam-i

    idam.i 22.06.2021  18:36

    « Re: Re: moderné auto...

    Verím,že pružnosť musí byť vynikajúca.Keď vidím čo zvláda 1,5 tak dvojliter musí byť super.Verím ešte veľa rokov nebudeš mať nutkanie na výmenu. :yes:
   • 10 Reagovat !

    foto palix

    palix 23.06.2021  13:20

    « Re: Re: moderné auto...

    Ahá - tak to je moja chyba. Tuším to bolo uvedené aj v recenzii, že auto je súkromné.
    Samozrejme - prečo kupovať za podobnú cenu Octaviu, keď je možné kúpiť Superb? ;) U mňa by bol iba 1 dôvod - Superb je už celkom pekný kusisko auta. Ale to aj Octavia

    Niekedy má človek pocit, že modernú elektroniku (infoteimenty...) v autách robia IT-čkári. Nič v zlom proti IT-čkárom, ale... Svojej práci rozumejú perfektne, len niekedy nepochopia zadanie, ktoré dostanú, prípadne to spravia po svojom - nie tak ako to očakáva napr zákazník, ktorý dané zariadenie bude používať. A možno niekedy ani zadanie nie je celkom presné...
    Veľmi sa ospravedlňujem IT-čkárom... ale - často sa mi stáva, že po update zariadenia na novší systém je zariadenie z používateľského pohľadu horšie! Kedysi znamenalo novšie je lepšie... Dnes si celkom nie som istý...

    Celkom dobrý alternatívny výber. Osobne by mi obmedzenie na 180 km/h až tak nevadilo, pokiaľ by som nejazdil na nemeckých diaľniciach. Vlastne ani tam sa často tak rýchlo nejazdí.

    Pokiaľ si človek kúpi auto, u ktorého si je vedomý, že servis nebude úplne lacný (napr adaptívne tlmiče), tak v podstate nemôže ostať prekvapený. Horšie je, ak si ako 3. majiteľ kúpim luxusné auto a tak nejako nemám predstavu, koľko ma to bude stáť. V každom prípade, nech je auto spoľahlivé ;) :-)
 • 00 Reagovat !

  foto poterienko

  poterienko 06.08.2021  07:44

  Pár detailů

  Ahoj, moc zajímavý Superb. Osobně mám podobné a přitom úplně jiné auto (PředFL s dotykovým Columbusem s VK, 2.0TSI 200kW), ale dovolím si pár poznámek:
  - 2.0TSI 200kW má jen přímý vstřik, informace o kombinaci je tisková chyba. Řešil jsem to několikrát kvůli karbonování motoru.
  - moje auto je schopné jezdit předpisově i pod 8l bez výraznější námahy.
  - eko tipy se dají vypnout, pak tě to nebude otravovat.
  - zavření kufru tlačítkem v autě se dá dokódovat.
  - personalizace se umí automaticky nahrát ke klíčku. Prostě přijdeš se svým klíčkem, nastavíš si vše, od sedačky, barev podsvícení, zástupců na Home atd. Pak přijde manželka se svým a nastaví si to zase ona. Pokud pojede s tvým klíčkem, profil se dá přepnout při startu na volantu. Logicky pak ale její profil bude na tvém klíčku, takže si to musíš přepnout zase zpět.
  - navigace mě už taky potrápila, poslala mě do lesa. Ne na lesní cestu, prostě do lesa.
  - buď rád za dotykový volant, na mě auto na dálnici velmi často řve, takže pak musím lehce zahýbat volantem.
  PS: Je škoda, že má Scout schované koncovky výfuku, které 2.0TSI odlišují od zbytku dehtového světa.
  • 00 Reagovat !

   foto Ozzman

   Ozzman 10.08.2021  06:57

   « Re: Pár detailů

   Columbus - mám ho ve služební O3fl ze stejného r.v. jako tvůj Sup a ta navigace na to jak parádně vypadá grafika, tak moc dobře nefunguje. Nejen, že zamrzá či se občas seká, ale dostkrát mi třeba sundala z dálnice a zavedla úplně mimo cestu, aby mne pak na tu dálnici dostala zpět (nejen v ČR, ale i v Německu či Francii), nebo zamrzla a začal se zvyšovat čas dojezdu v řádově hodin i když jsem se blížil k cíli a překážky nebyly >:D
   • 00 Reagovat !

    foto Technoid

    Technoid 23.08.2021  18:45

    « Re: Re: Pár detailů

    Navigace se moc nepovedla, ale to skoro celý infotainment.
    • 00 Reagovat !

     foto Ozzman

     Ozzman 12.09.2021  21:32

     « Re: Re: Re: Pár detailů

     U Superbu nemohu soudit, ale u té Oktávie mi nepříjde moc logický... ale pořád musím říct, že grafika je velmi dobrá
  • 00 Reagovat !

   foto Technoid

   Technoid 23.08.2021  18:44

   « Re: Pár detailů

   O přímém a nepřímém vstřiku asi nemohu polemizovat, čerpal jsem z oficiálního stroryboardu. Diskuze na toto téma jsem viděl, ale nemám jiná data, než ta z PDF dokumentu.
   8 l je pro mne zatím nesplnitelný sen, aktuální kombinovaná spotřeba je 9,6, na dlouhé trasy s dálnicí mám reál tak 8,4, ale čekám, že to spadne.
   Dík za tip, vypínání eko tipů jsem našel.
   O dokódování zavírání budu přemýšlet, ale aktuálně mám jiné starosti (auto půjde na opravu, zadek je pochroumaný od jiného řidiče).
   Další klíče jsou uklizené, tak ostatní jezdí na hosta, ale většinou stejně jezdím jen já.
   Navigace si žije svůj život, možná jí jednoho dne nahradím Wazem.
   Dotykový volant mi nevadí, jen bych radši trojramenný, ale co, jezdit se dá i s dvouramenným.
   Neviditelné koncovky provokují ty lepiče na zadek, trochu trvá, než pochopí, že předjet mne chce trochu nadupanější mašinku... ;-)
   • 00 Reagovat !

    foto Midlosek

    Midlosek 26.08.2021  22:17

    « Re: Re: Pár detailů

    S tím servisem jsme na tom podobně. Tak deset dní zpět přijdu k zaparkovanému autu a koukám, že mi někdo pokřtil zadní nárazník. No a jak jinak - ujel bez vzkazu :-(
    Jinak v autě mám Amundsen a ta navigace se vážně moc nepovedla. Asi vyzkouším nějakou alternativu.
 • 00 Reagovat !

  foto Kandahar

  Kandahar 04.05.2022  15:40

  sup na hline

  po nem bude velkej hlad!
 • 00 Reagovat !

  foto Rasto

  Rasto 12.08.2022  09:34

  Bezpečnostné skrutky

  A to si ešte dobre dopadol. Mne to naposledy dotiahli a poškodili orech tak, že som to sám nedokázal uvoľniť. Tak som v nedeľu volal mobilný servis, kde týpek striedal pneumatickú odťahovačku s kladivom a kľúčom s metrovou pákou... Po 10 minútach sa mu to podarilo za 20eur a iba mierneho odrenia disku...

  Sranda bola aj nákup nových bezpečnostných skrutiek, kde som volal a sada bezp.skrutiek na passata bratku +-1500 kč. Po zistení, že ich nemajú skladom, mi ponúkol skrutky na Superba - že sú rovnaké a tie stáli tak tretinu...
  • 00 Reagovat !

   foto s0va

   s0va 13.08.2022  10:20

   « Re: Bezpečnostné skrutky

   Já bych po podobné zkušenosti u jednoho našeho auta nedával bezpečáky vůbec. Stačí aby jednou někdo nenasadil ořech dokonale, v něm se to žvejne/zhobluje a je zaděláno na problém. Šroub pak nešel oddělat univerzálem, nešlo to odsekat ani odvrtat a nakonec nám museli navařovat matku na šroub. S úlevou jsem pak ty bezpečáky zahodil do popelnice. Zlatý normální šrouby.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Další auta majitele
Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…