Škoda Felicia 791.136B GLXi

Škoda Felicia, foto 1 Škoda Felicia, foto 2 Škoda Felicia, foto 2 Škoda Felicia, foto 2 Škoda Felicia, foto 3 Škoda Felicia, foto 4 Škoda Felicia, foto 5 Škoda Felicia, foto 6
Škoda Felicia, foto 7 Škoda Felicia, foto 8 Škoda Felicia, foto 9 Škoda Felicia, foto 10 Škoda Felicia, foto 11 Škoda Felicia, foto 12 Škoda Felicia, foto 13 Škoda Felicia, foto 14 Škoda Felicia, foto 15 Škoda Felicia, foto 16 Škoda Felicia, foto 17 Škoda Felicia, foto 18 Škoda Felicia, foto 19 Škoda Felicia, foto 20 Škoda Felicia, foto 21 Škoda Felicia, foto 22 Škoda Felicia, foto 23 Škoda Felicia, foto 24 Škoda Felicia, foto 25 Škoda Felicia, foto 26 Škoda Felicia, foto 27 Škoda Felicia, foto 28 Škoda Felicia, foto 29 Škoda Felicia, foto 30 Škoda Felicia, foto 31 Škoda Felicia, foto 32 Škoda Felicia, foto 33 Škoda Felicia, foto 34 Škoda Felicia, foto 35 Škoda Felicia, foto 36 Škoda Felicia, foto 37 Škoda Felicia, foto 38 Škoda Felicia, foto 39 Škoda Felicia, foto 40 Škoda Felicia, foto 41 Škoda Felicia, foto 42 Škoda Felicia, foto 43 Škoda Felicia, foto 44 Škoda Felicia, foto 45 Škoda Felicia, foto 46 Škoda Felicia, foto 47 Škoda Felicia, foto 48 Škoda Felicia, foto 49 Škoda Felicia, foto 50 Škoda Felicia, foto 51 Škoda Felicia, foto 52 Škoda Felicia, foto 53 Škoda Felicia, foto 54 Škoda Felicia, foto 55 Škoda Felicia, foto 56 Škoda Felicia, foto 57 Škoda Felicia, foto 58 Škoda Felicia, foto 59 Škoda Felicia, foto 60 Škoda Felicia, foto 61 Škoda Felicia, foto 62 Škoda Felicia, foto 63 Škoda Felicia, foto 64 Škoda Felicia, foto 65 Škoda Felicia, foto 66 Škoda Felicia, foto 67 Škoda Felicia, foto 68 Škoda Felicia, foto 69 Škoda Felicia, foto 70 Škoda Felicia, foto 71 Škoda Felicia, foto 72 Škoda Felicia, foto 73 Škoda Felicia, foto 74 Škoda Felicia, foto 75 Škoda Felicia, foto 76 Škoda Felicia, foto 77 Škoda Felicia, foto 78 Škoda Felicia, foto 79 Škoda Felicia, foto 80 Škoda Felicia, foto 81 Škoda Felicia, foto 82 Škoda Felicia, foto 83 Škoda Felicia, foto 84 Škoda Felicia, foto 85 Škoda Felicia, foto 86 Škoda Felicia, foto 87 Škoda Felicia, foto 88 Škoda Felicia, foto 89 Škoda Felicia, foto 90 Škoda Felicia, foto 91 Škoda Felicia, foto 92 Škoda Felicia, foto 93 Škoda Felicia, foto 94 Škoda Felicia, foto 95 Škoda Felicia, foto 96

Přezdívka auta Škoda Felicia, Feldicka, Felda, Felka, Lesia, Lesanka :D Rok výroby 1995 Koupeno ojeté najeto [km]:160000 tuning/stylingoznačené * palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1289 výkon [kW]: 50 / 51 * kroutící moment [Nm]: 100 / 107 * zrychlení 0-100 km/h [s]: 14 maximální rychlost [km/h]: 152 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 13 zavazadlový prostor [l]: 272 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6 / 5.9 *

Skoda Felicia ( nazov od felicitas-latinsky stastie....prebrate samozrejme s prveho modelu spotroveho auta felicie:D). Je to verzia urcena na export do Nemecka. Momentalne je v zachovalom stave s dobrou spotrebou a s trosicku nadpriemernymi jazdnymi. Ale na podvozku je citit jeho vek cize okrem ineho komfort je mensi Ad1. podvozok mozno odfiltruje nerovnost ale aj tak ich je citit:D Ad2. hlucnost je vacsia co plati nielen o podvozku ale aj vo vyšších otáčkach. Na druhej strane zase Felka ponuka naozaj skvelu spätnú väzbu-takže vždy viete ľahko čítať co práve robí resp. čo spraví a tak je jazdenie na nej veľmi nenáročné a ukľudnujúce......treba skúsiť-mozno je to tym zenema posilovac riadenia. Moja felka je bielej perlovej farby 1088.Má airbag vodica a vybavu Glxi a tym padom ma napr. stredovy panel, otackomer, digitalne hodiny, svetlo v kufri, hmlovky, pripravu na autoradio, delene zadné sedačky v pomere 2:3, vzperu medzi tlmicmi, antenu, stierace, ostrekovace, vyfuk, volant, rucnu brzdu, skla heh dufam ze som na nieco nezabudol:D...... maximalka - zatial neviem kolko je ale urcite viac ako 150........( doterajsia max je teraz 160)..co je na felde zaujimave je to ze zadna naprava montovana do hatchbackov s favoritov konkretne naprava od 2.1. 1993 ale samozrejme len kovovy skelet napravy inak ostatne sucasti su nie s favorita....brzdy s golfa III atd....

spotreba - 5,8l priemerna, prijemny a dost priestranny interier co plati aj o ponuke miesta na zadnych sedačkách. Schopnost rychleho zahriatia sa motora-az neuveritelne rychlo. Dostupny servis je urcite velkym kladom a myslim ze je aj celkom spolahliva-aspon zatial. Podvozok na mna robi dojem, cakal som nieco horsie pretoze s mojich predoslych skusenosti som bol sklamany, ale tento je pre mna fajn ( naklana sa minimalne co ma podla mna na svedomi stabilizacna vzpera medzi prednymi tlmicmi.

pár kilowattov na viac by sa hodilo-hlavne ked plne nalozeny ideme do prudkeho stupania....ked idem sam tak do 100je to relatinve zive vdaka vahe 920kg. Dalej je potrebne spravit si manualne spustanie ventilatora chladica lebo motor sa dokaze rychlo zacat prehrievat (kolona v lete 100% ze sa zacne hriat, napr aj pri jazde do kopca za urcitych podmienok....)a teraz ma napadlo ze to moze byt tou maskou povodnou pretoze kamos s novou tvarou ma sice mpi ale ten detail s chladenim uz nema a nova tvar ma lepsi pristup vzduchu k chladicu. Mozna nevyhoda novej tvare ze sa moze dlhsie zahrievat motor.

motor je teraz upraveny firmou cimbu motorsport a je to uplne iny motor-radost jazdit. je to o inom. uz by som nemenil za seriu ani za 20plnych nadrzi:D odstranila sa oneskorena reakcia plynu a zvysil citelne krutiaci moment znizila sporeba. som spravil 5,8l a to som ju nesetril na dialnici kratkodobo 140 inak klasika95-100 a absolutne som nebrzdil este som sa aj ponahal s alfinou...

nema to pozinkovane plechy tak sa o felku treba starat-zatial sa da ale zima mi ju nici a uz viem ze ked sa oplati mam o robotu postarane pretoze lemy blatnikov hlavne mi chyta korozia. dalej auto má menené kotuce, capy, náboje,vyasfaltovany podvozok takze bye hrdza dolezitych casti, nove bubny vzadu. kufor sa dá otvorit len z vnutra kvoli bezpecnosti....Nedavno tak som bol s nou v servise, u Prudkého v Považskej Bystrici lebo som potreboval vymeniť náboj predného ľavého kolesa ktorý nejaký chytrák pokazil tým že moooooc utiahol skrutky na kolese pneumatickou pistolou. to sa vcera spravilo behom cca 2 hodin aj s nastavením geometrie. teraz je to uz ok. Ked bola na zdviháku tak som mal tú česť vidieť ju zospodu kompletne a je tam všetko bez hrdze vyfuk je novy..........a opat som bol v tom istom servise menit celne sklo kedze som ho v ramci cistenia interieru povazoval za nevhodne:D a to ze som ho rozbil pri cisteni ma utvrdilo v tom ze nove s protislnecnym pasikom bude nakoniec srpavna volba:D:D a ani nejdem hovorit ako som ho rozbil:( dalej som menil baterku, vybral som si bosch silver zatim je good. a zkusenosti so servisom? doporucujem v PB v casti milochov servis Martina Belasa to je asi najlepsi servis v sirokom okoli

Co sa moze hodit ostatnym majitelom felicii?

napr. to moze byt stranka kde sa daju stiahnut prirucky k felicii:

dalej návod na pouzitie felicie

Font ktorym je pisany napis FELICIA na veku 5.dveri na felicii s novou tvarou je font SULPHUR ktory na poziadanie mozem uploadnut.

jedno skvele video mega uspesnej feldy:D

22.9.2010 12:06

Cast hrzde

uz je spravena dam aj foto casom, dalsia cast hrdze pojde na rad ked si zaplatim skolne cize tak za dva mesiace cca a konkretne chcem dat vymenit obidva spodne prahy a mozno aj zadne lemy a mozno do zimy zasa nastriekam kolesa. zatial vsetko ide dore a doporucujem kazdy kto ma rozdelovat skuste si ho velmi dokladne vycistit a uvidite o kolko bude felka tichsia. GL ALL

14.5.2010 14:42

Felka jazdii, uz mam plany na boj s hrzdou a po skuskovom pojdeme na to, mam nejake plany tak drzte palce...

13.4.2010 19:22

Novy starter

Dnes som vymenil starter. doteraz som tam mal este favoritovy velky starter ktory vazil 5,7kg a mal vykon 0,8kw a 11nm....teraz mam klasicky feliciovy s reduktorom ktory vázi 3kg a pri tom má vyšší výkon a síce 1kw a 15nm....ale hlavne sa konecne zmenil zvuk na ovela krajsi ako ten favoritacky

24.3.2010 18:26

Dnes sa vymenila komplet spojka, ozubenie ktore spaja starter s motorom a zadny silent blok prevodovky. je to roziel v tom ze je ticho v aute a menej vibracii, proste zas je radost jazdit naozaj pohoda.

14.2.2010 20:53

februar 2010

Tak auti sa nepredave. jazdime super bez problemov a prestala zrat olej:D:D. zatial je v pohode a tesime sa na leto a pripadne vylepsenia....Felkam zdar

4.1.2010 17:53

fe

auto jazdi fajn, nic nove neni akurat som si nastavil spojku a pre zvysenie komfortu vybral stabilizator:D

4.1.2010 17:51

fe

felka sa zatial nepredala a tak sme spolu aj tuto zimu, auto jazdi fajnovo. nastavil som spojku ale to nestoji moc za rec. inak nic nove

4.1.2010 17:51

3.12.2009 23:33

manzeta

zajtra idem do servisu do milochova menit manzetu poloosi vnutornu...+prezut dve pneu a vymenit ventil na pneu prednej lebo dost sfukava.

30.11.2009 20:56

PREDAJ !!!

Mama prisla o pracu a felku musime predat je mi to luto,mam ju totiz moc rad. je v pohode ale ma hrdzu -zadne lemy a par kozmetickych vad laku-inak je fajn. olej treba doliat asi 2dcl zhruba za mesiac. inak je dobrom stave. ak ma niekto zaujem tak stretnut sa mozme niekde pri vsetine lebo ja som zo slovenska, dalej ist nemozem. cena 35 000czk

4.9.2009 12:46

pokracovanie...

tak sa snazim pripravit auto na zimu, dal som dole blatnik masku a podobne, ocistil a natrel ochrannym naterom kym sa nepojdu striekat dutiny. zaroven planujem nejake upravy s laminatom, konkretne prahy a predne blatniky....uvidime co prinesie cas. felka ide dobre

9.7.2009 15:46

tapacir

tak vcera som sa trocha pohral s rezervnymi tapacirmi, pridavam foto. su streknute do cierna a celkovo to v aute robi skvelu atmosku. este spravim normalne foto a zavesim sem. Diki Adelka

20.6.2009 12:29

hmmm

tak misky nad zadnymi tlmicmi su po zime K.O. a pruziny sa opieraju o kasnu....takze som zainvestoval 5€ do novych misiek

7.5.2009 21:07

mo tak STK uz mame za sebou,mozeme dalej jazdit.

27.4.2009 22:13

stk

dakujem za priania v diskusii k stk

20.2.2009 12:25

Pridane nové fotky, ako je zvykom su naspodu...

17.2.2009 11:39

auto chodi dobre, zerie primerane a nema ziadne problemy az na tu hrdzu takze uz nech je tu leto a mozem sa do toho vrhnut

12.12.2008 00:00

Aby som nezabudol, mal som zatuhnuty pedal spojky, po aplikacii WD-40 ide spojka lahucko a tiez som sa zbavil vrzgania.....specialne pre milana:D

2.12.2008 00:00

auto ide dobre a nie je ziadny problem az na asi cap laveho kolesa a hrdzu na zadnych lemoch blatnikov co budeme prirodzene riesit

1.11.2008 00:00

Vymenil som tapaciry dveri za tapaciry s noveho modelu a tiez par tlacitok a auto je doplnene o dialkove ovladanie dveri. inak nema asi nove nic. vsetko ide tak ako ma a tak som rad......dufam ze co najdlhsie:D

2.10.2008 00:00

tak nove nie je skoro nic okrem origo 3brzdoveho svetla c opribudne v priebehu par dni...auto chodi dobre:D benzin zerie....co viac si priat.

7.9.2008 00:00

najnovisia odmerana spotreba 5,92

14.8.2008 00:00

tak uz mam konecne obute nove pneu na novych diskoch. su to falkeny ZE912E novy model ktory sa robi len od roku 2008 v rozmere 185/60 r13 na pick upovych diskoch 5,5j r13 et 36. zatial som spozoroval len zvysenie komfortu pretoze pneu setrim aby si dobre sadli

5.8.2008 00:00

Kupil som nove disky origo pre feldu pickup 5,5j et36 r13 a pneu som objednal fulda carrat assuro 185/60r13. ked nahodim supnem sem foto a dojmy.

24.7.2008 00:00

Lidicky rysuju sa nove disky drzte palce. :D

8.7.2008 00:00

Na auto som pridal deflektory okien ( niekto to volá aj ofuky... ) celkom v poho veceicka, ma svoje nesporne vyhody....nevyhoda: 723sk je fuc.....menene to vicko cez ktore sa leje olej do motora bolo tam zle tesnenie tak som ho vymenil cele a je ticho v aute:D

23.6.2008 00:00

tak to ako pomohol predny skrutny stabilizator s priemerom 2,2cm je uplne neuveritelne a uzasne. je to ako by som riadil ine auto.

22.6.2008 00:00

na aute su vymenene zadne bubny, ma nove predne tlmice znacky KYB ( kayaby )su plyno kvapalinove . mám domontovaný stabilizátor s primerom 2,2cm. Bola spravena geometria

5.6.2008 00:00

Takze dnes som sa kvoli zle vyznacenej obchadzke dostal na dialnicu a tak som si povedal clovek je tu raz za rok a treba to vyuzit tak som skusil max.rychlost. Dostal som sa na 160km/h a auto bolo na 5st. relativne pruzne od 130-150. kedze som mal do 5000ot ( cca 4700 ale neviem to na 100% ) a autu sa chcelo tak verim ze nie je problem dat aj 170 prip viac proste motoru sa chcelo ale najblizsi zjazd z dialnice bol uz moc blizko takze mozno zas nabuduce. mysim ze som spokojny a aj motor je fajn proste zas si uzivam svoje auto a fakt si uzivam kazdy moment aj to ked som dnes dragovval v trencine s alfou romeo a dal som ju (najlepsi pocit pocut zrychlovat alfu ten zvuk je super a predbiehat ju subezne v druhom pruhu) a tesim sa na kazdy dalsi kilometer. Felicia is the best for me for these years. Thank Skoda that made this one

25.5.2008 00:00

mam upravenu rj od cimbu. auto ide lepsie za plynom bez oneskorenej reakcie co bola chyba vstrekovania bosch momonotronic a zvysyl sa aj krutiaci moment co je tiez citit proste auto ide o dost lepsie a BMM bez upravenej rj by som uz nechcel.

15.5.2008 00:00

mam dotaz na majitelov felicii. chcem sa vas spytat kolko mate otacok na 5stupni pri 90km/h. prosim piste do prispevkov. moc dakujem

15.5.2008 00:00

Pridal som par foto.Uvazujem o uprave RJ od cimbu. ak mate skusenosti napiste mi ich do prispevku, vopred diki.

14.5.2008 00:00

Kupil som skrutny stabilizator prednej napravy od ktoreho si slubujem zlepsenie jazdnych vlastnosti auta. dalej som rozobral moju pristrojovu dosku a tiez jednu po buracka navzajom vymenil par dielov zas celu zlozil a namontoval. Konecne mam otackomer a kontrolky svetiel ako pri modeloch mpi. Hadam najvacsou zmenou na aute je mozntaz folii na vsetky skla okrem celneho. Auto sa uz tak nenahrieva a vyzera o 110%lepsie. pripajam foto

12.5.2008 00:00

takze s felkou sme absolvovali nas prvy zavod. Je treba povedat ze motoricky sme boli najslabsi a kedze je to seria tak aj podvozkovo a pneumatiky matador MP12 so sirkou 165mm vas teiz moc nepodrzia ale aj tak felka isla vynikajuco proste nadhera radost soferovat. postupne pridam foto a video s tohoto podujatia. a ano vysledky takze skoncili sme 51z celkovo 72startujucich.

4.5.2008 00:00

a kupil som druhu sadu plechacov a nastriekal do ciernej farby co mozete vidiet na foto s treningu.

25.3.2008 00:00

dnes som chcel upgradovat feldu sedackami s octavie a elektrickym ovladanim okien. ale nevydalo- sedacky z oktose by boli zbytocne komplikovana zalezitost s rizikom ze sa tam nevojdu alebo budu moc vysoko a elektricke otvaranie okien na to aka je to blbost:D stoji zbytocne vela, inak s felkou nic nove

11.2.2008 00:00

kedze prave zadne dvere sa horsie otvarali ( bolo treba klucku tahat az uplne hore ) tak som len doladil jeden klbik a uz je vsetko tak ako ma byt, inak nic nove akurat cez vikend pravdepodobne trocha odhrdzim a nafarbim zadne bubnove brzdy.

11.1.2008 00:00

dnes boli vymene vsetky casti vyfuku orem zvodov , katalyzatora a koncoveho tlmica ktory som menil vcera. auto ide o vela lepsie a je tichsie-uz nikdy nebudem jazdit s dierou vo vyfuku:D Pracu som zveril do ruk servisu povazan na ktoreho pracu a pristup si nemozem stazovat.

9.1.2008 00:00

Dnes som kompletne zredigoval svoju recenziu

9.1.2008 00:00

Dnes bolo vymene tesnenie pod vikom ventilov a pokusili sme sa opravit otackomer co sa nam nepodarilo ale tak sme aspon vymenili ziarovku rezervy a konecne viem kedy uz jazdim na rezervu.....hmm skoro stale som na nej jazdil:D......dalej uz len drobnosti.....dakujem Milan za pomoc

24.10.2007 00:00

23.10.07 som namontoval zpozdovač vnútorného osvelenia a tretie brzdové svetlo. dalej sa chystám na mierne odhlucnenie auta. Dalej som spravil totalnu malickost a to ze som pripojil na autorádio predlžovací kábel na line*in vstup radia a tak možem pripojit na rádio všetko čo má výstup na sluchátka alebo line-out vystup...celkom uzitocna vec. to je zatial vsetko

13.10.2007 00:00

Pridal som graf výkonu mojho motoru a pre zaujimavost a mozno aj na porovnanie grafy fabiackych motorov...

12.10.2007 00:00

Kupil som si nove zasterky za zadnú nápravu a aj namontoval-konecne som plne legálny:D:D:D dalej som namontoval do zadu 2 repráky ( boli len 2origo v predu ) a tak som už spokojnný aj s ozvučením ktoré mi bohato stačí. foto pridam casom, ale len s mobilu lebo fotak som sa pokazil

29.8.2007 00:00

Všetky fotky v galerii su usporiadane chronologicky od najstarsej po najnovsiu

25.8.2007 00:00

Prosim ak mozte vyjadrite svoj nazor v diskusii o novej farebnej scheme kolies ktora je na fotke ale tie kolesa ak budu tak budu leskle, vopred dakujem za vase nazory.

24.8.2007 00:00

pridavam linka na video ktore asi vacsina z vas pozna ale ja si ho vzdy rad pozriem, myslite ze aj ta moja to zvladne?:D:D:D

12.7.2007 00:00

menene celne sklo (teraz ma aj protislnecny pasik-vec ktoru vrelo doporucujem), dokoncene kompletne rozobratie a nasledne vycistenie interieru okrem palubky-foto doplnim. nove autoradio-sencor s mp3 a 4x40w outvykon.....som student a tak som financiami obmedzeny odmerana spotreba 5,5l na 100km

Přidat názorDiskuse: Škoda Felicia 791.136B GLXi

Další vozy Škoda Felicia

zatial skvela:D

co som tam chcel odviezt som odviezol a tak sa nemam na co stazovat, dobre sa v nej spi

vo svojej triede je na tom skvele

jazdne vlastnosti sa daju citat dopredu a je v tomto spolahliva, drzi dost dobre hlavne na tych pneu co ma a je nenarocne ist bezpecne

hlucnejsi motor v otackach, citlivejsi podvozok na nerovnosti, no passat to nie je

tak logan mcv 7miesty zerie 4,1litra nafty tak aj ja cem!!!

super celne sklo+tesnenie+praca =2500skk.....to je celkom fajn,,,,celkovo je to prijaltelne:D, tesnenie pod viko ventilov 30sk...

mohol by byt lepsi ale ked som sam tak sa da uplne v pohode:D

5,9L je fajn

zastarala technologia motora sposobuje vyssiu hlucnost obvzlast vo vyssich otackach tiez tu je len jedna protihlukova prepazka-ak ma niekto skusenosti s odhlucnenim sem s nimi (pls do prispevkov)

v pohode su ale chyba vyraznejsie bocne vedenie, na kratke vzdial. krasne postacuje ale chcem menit za pohodlnejsie. inak skoda tusim tie sedacky vyvyjala 3 roky-ak sa mylim opravte ma.....

mám nove oblozenie a kotuce,su dobre a zatial nevednu, brzdia fajne

272 L predsa len je to Fasthatch tam su kufre mensie....ale mne to za to stoji:D