Škoda Felicia (1996)

6.10.2008

___ZASVĚCENÍ___ Celé to začalo, když jsem v 19 udělal řidičák. Auta miluji už od 15 let a nejvíc jsem se zajímal o škodovky. Znal jsem nazpaměť…

Škoda Felicia Combi (Jeronimo_)

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 06.10.2008  20:20

náhon na zadek

gratuluji k první Škodovce od 120 co má náhon na zadek! :yes: oprav si prosím specifikaci!

foto EricCartman

EricCartman 06.10.2008  21:08

Laurin?

V čem spočívá výbava Laurin&Klement, když to nemá ani el. okna, ani klimu a dokonce ani posilovač? :-O To mě teda fakt překvapilo... Jsem myslel, že v této výbavě bylo zahrnuto vše jmenované.

foto RS

RS 06.10.2008  21:13

« Re: Laurin?

Jestli ho nevzal někdo na hůl, kromě kožených sedaček na ní nic Laurin a Klement nevidim a vrazit "samolepku" na kastli není až takový problém ;-)

"-- skrytý --" 07.10.2008  08:45

« Re: Laurin?

Přesně tohle mě taky napadlo... zdá se, že tohle není Laurin, a už vůbec ne Klement ;-)

foto Ptk

Ptk 06.10.2008  21:28

Bodovanie

Bodovanie recenzie (vpravo hore) - dal si si opačne body? 10 je najlepšie, 1 najhoršie ;-) Prečo felicia, nechcel si maminu oktáviu, čo sa s nou stalo? Ať jezdí.

foto wolff

wolff 07.10.2008  08:17

« Re: Bodovanie

Taky sem si toho všiml. Přijde mi to divné. Prý všichni v BMW (ta X3 tam je i vidět), k tomu Octavie LaK a syn jezdí ve Felicii, která nejspíš LaK ani není (párkrát sem v Laurinové Felicii jel a to auto mělo ve standardu úplně všechno (na tu dobu), vč. posilovače řízení, který byl s tímto motorem myslím standard, stejně tak jako okýnka v elektrice a pod. I koberečky tam byly jiné, tady je tapecírunk a všechno úplně obyčejný. Je možné, že nechávají synka ať se stará sám, což je do jisté míry chválihodné, na druhou stranu na autě bych u svého syna určitě moc nešetřil. Jde o zdraví a o život a co si budeme povídat, tohle auto, byť by to byl originál Laurin už prostě té bezpčnosti moc nenabízí (ani aktivní a ani pasivní). Zatím neboduji

foto Psychobolos

Psychobolos 07.10.2008  11:03

Ať žijí...

Laurin & Klement

(hm, dá se to tak vůbec říci, když jsou oba po smrti?)

To je jedno - dávám plný počet bodů! :-)

-------
    PS: Dva dotazy: 1) Hdnotil jsi své auto správně? Zdá se mi, že jsi přidělil body opačně. 2) Je to opravdu L&K? Ta výbava mi nesedí.

Jeronimo_ 07.10.2008  14:47

Jeronimo_

Pomlouváte moje autíčko >:D přivydělávám si jako externí pracovník ve škodovce, prodávám auta......měl jsem ty samé pochybnosti a názory jak vy. s autem jsem tam dnes a denně a můžu vám zaručit, že to laurin je. Proč bych vám lhal :D:D ???
    Je to prostě jen úplně první série laurinů co sjeli, absence posilovace, klimatizace, el. okynek..... jděte se klidně zeptat k nějakému dealerovi škodovek. Je to´mu vážně tak. A abych upřesnil proč moji rodiče maj báva a já feldu---- tatínek mně od 18 let přestal sponzorovat. na všecko si musím vydělat sám, dostal jsem jen stavebko od mámy a teď si dělám prachy sám...nechal mně prostě padnout na hubu ať nejsem rozmazlenej fracek. octavii jsme prodavali pred rokem, puvodne mela být moje ae v té době jsem neměl od doktora povolení k řidičáku takže ji od nás koupil známý. tak...a vše je osvětleno :-)

foto Ptk

Ptk 07.10.2008  18:17

« Re: Jeronimo_

Škoda že ti to s tou octávkou nevyšlo, na fotke vyzerá dobre. Tak hodne zdaru s feldou.

Jeronimo_ 07.10.2008  17:53

Jeronimo_

Takze jeste pro svůj klid jsem skouknul ostatní lauriny z 96 na moje.auto.cz a pokud se chcete přít...tak najdete další dvě feldy v laurinu které nemají servo ani klimu ani el. okýnka :-)
    a ted nevim kdo to psal, že nemam ani elektrony laurin a že koberečky které v autě mám...tak mu jen chci říct, že když jsem vůz koupil tak tam byli hnusný gumový koberce a moje pusinka byla tak hodná, že mi jako dárek koupila textilní šedé koberce které vypadají skvěle.... a ty hliníkový laurinacky kola mi byvaly majitel sundal a za 5 tisic nekam prodal takze s tim uz bohuzel nic nenadelam

dRudi 07.10.2008  18:39

« Re: Jeronimo_ výbava Laurin&Klement

hej , lidi vy jste nejaci divny, to auto (vybava) je v pořádku. K těm prvkům ve výbavě, tak třeba posilovač a klima byla podle verze motoru :yes: (bylo nekolik typuúmodifikaciú motoru 1.6MPI podle vybavy) mamto tak stejně..

2 Jeronimo: co to bodovani? neberes to opacne? >:D

Mam ji taky a je to "skvele" auto, za malo penez hoodne muziky, jasne, ma to nejaky mouchy, ale kdyz se na to clovek zpetne podiva... :yes:

dRudi 07.10.2008  18:42

SPZ

asi to bude jen nahoda :-) >:D >:-[]

dRudi 07.10.2008  18:48

výbava / opravy

Ten palubní pocitac je hodne v poho, ani třeba Ford Focus II nemá tolikero funkci :-) co jsi to delal s tim volantem? jsi s idoma jen tak vyndal airbag a dal se s na opravu? :-)
    chciu se zeptat na ty alu kola, davaly se tam original i ty co tam mam ja a nebo jen ty paprskovy "slunicka"?

Jeronimo_ 07.10.2008  21:18

« Re: výbava / opravy

Tak kazdej laurin sjel z linky na tech laurin paprskovych kolech, ty co tam mas ty jsou navic... volant jsem sundaval abych ho narovnal protoze kdyz jsem jel rovne tak jsem musel volant držet jako když zatačim doleva. Teď hledám novější volant s barevným logem škoda a airbagem...

Palubní počítač sice je moc fajn :-) ae kdyz k nemu nemam kabely abych ho zprovoznil tak je mi k ničemu...zatím. jinak až vydělam nějakej ten peniz tak kupim servo a el. ovladani oken

Konwi 09.10.2008  12:36

Ty poslechni

Jsi zvláštní člověk. Zřejmě nadšenec. Říkal jsi, že doma mají rodiče pouze BMW - deklaruje to i jedno foto. Jak je možné, že člověk, který je "odkojen" těmito jedinečnými a úžasnými vozy, může chtít sklouznout ke škodovce? Pokud bych si to promítl do své perspektivy, za 55tis bych koupil nějaké starší BMW a měl bych pocit, že mám kus auta. Že mám "značku". Abys mě pochopil správně - nemyslím to nijak zle, ale do škodovky bych si nikdy nesedl. Ani do staré, ani do nové. Už vůbec ne po zkušenosti s BMW. Nicméně, přeji ti, ať slouží k plné spokojenosti. ;-)

Jeronimo_ 09.10.2008  14:35

« Re: Ty poslechni

Je to zcela logické. Když je ti 19 let a chodíš ještě do školy...a pracuješ za 60,- kč na hodinu a od rodičů už nedostaneš ani korunu tak by jsi taky sedl do škodofky ;-) mj. na starý BMW jsou snad nejdražší náhradní díly na světě. uvažoval sem stejně jak ty...že pujdu do staré 320i ....ae sežeň komplet výfuk na bavora za 300 sta korun....sežen brzdy do 5 stovek ....nemám teď v kapse ani korunu :-) a v tomto případě je felda to nejlepší. Nejde o to, že máš prachy na BMW....moch sem si koupit klidně 2 bavoráky.....ae na jejich provoz by mi nezbyl ani fenik.

Konwi 09.10.2008  16:15

« Re: Re: Ty poslechni

Tomu rozumím, také pracuji a plně, opravdu plně si uvědomuji hodnotu peněz.

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 09.10.2008  15:56

« Ty poslechni

Neber to nějak osobně nebo jako útok, ale výrok "do škodovky bych si nikdy nesedl. Ani do staré, ani do nové" mi přijde trochu drsnej nemyslim si, že by třeba tvůj ford bylo nějaký "nadauto", aby ti škoda přišla jako póvl což mi tak z toho příspěvku vyznělo. Rozumim že za takovou cenu jako nabízí ford focuse srovnatelný auto od škody neseženeš. Jinak majitele chápu díly na felicii jsou za babku a u tak starýho auta musíš s investicí počítat.

Konwi 09.10.2008  16:25

« Re: Ty poslechni

Aha. Já se vyjádřil blbě. Omlouvám se. Pokusím se o nápravu. Ford není nadauto, jsou to úplně obyčejná auta. Obyčejné motory, obyčejná výbava, obyčejné technologie (krom podvozků - tady je Ford opravdu na špici v segmentu). Focus rozhodně není auto na vytahování - kdyby možná ST nebo budoucí RS, to jsou frajeřinky, ale to, co mám já je fakt standard. Škodovka může být dobré auto a spolehlivé, ale stejně to je cca do Octávie II pořád prostě "škodofka" (to f je tam schválně). Za hodně peněz málo muziky a hlavně málo bezpečí. Jezdil jsem s dvanáct let starým Mondeem a po kolizi vím, o čem jsou velká zahraniční auta - ta nedostatek technologie doháněla plechem a robustností. Focus takový tank není, ale zato má výbavu dost slušnou (ABS s rozdělovačen, 6abg ...). To je asi vše, proč bych si nekoupil starou škodovku. Novou bych si nekoupil, protože je strašně drahá na to, co nabízí. Jinak, pánové, doufám, že jsem vás nepopudil, vždyť na nějaký ten názor máme nárok všichni, že ano. Hezký den. :-)

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 09.10.2008  16:41

« Re: Re: Ty poslechni

Jo tak to sem asi já jenom špatně pochopil každopádně teď si mi to vysvětlil a se všim souhlasim ;-).Omlouvám se tedy za můj utočný příspěvek, ale je to možná tím, že jsem taky trochu zapálenej škodovkář. Felicie na tom určitě nebude zrovna nejlíp co se týče bezpečnosti- Jinak taky přeji hezký den a ať auto slouží co nejlíp.

foto filko

filko 15.10.2008  12:12

Filkovo hodnocení

Se zájmem jsem si přečetl tvoji recenzi. Je vidět, že jsi nadšenec do aut a máš Laurinku rád jako své první auto, což dokazují velké hlášky (ale asi i činy) typu: "strávil jsem 16 hodin jeho čištěním a hrozně mě to bavilo". Pro speciální edice škodovek mám velké pochopení a tak výběr nemohu neschválit. Škoda té klimatizace a serva, což je nedílná součást vozu. Servo bych neinstaloval, budeš na tom pak fyzicky lépe. Spíš investuj do posilovny a bílkovin. Dva airbagy ve Felicii, to je něco, žel na úkor té nešťastné schránky. Jak jsi zjistil, loketní opěrka je důležitější, než barva vozu.

Hodnotím: a9/f8/r10

dRudi 06.11.2008  08:15

Rez a bubny

CO ti začlo reživět? >:D
    Ty bubny piskaj jo? a neni to spíš tim že je v háji ložisko? u mě docela častej jev na zadní nápravě že odejde ložisko, už ani nepočítam kolikrát byli během života u mě měněný :no:

dRudi 06.11.2008  08:18

Spotřeba (průměr)

6.7 máš nejmenší jo? to já jsem se jednou dostal při ekonomy-run na hodnotu 4.1 >:-[] od tý doby co jsme byli v rakousku mi na PP svítilo doted (než jsem v neděli do PRáglu - to jsem to nuloval) 5.6 ;-) a rakousko po spočítání litry paliva/ujetý km vyšlio na 5.8 při 110% zatížení :o)) což je výborná hotnota na čtyři lidi a přeplneny auto zavazadly :yes:

Jeronimo_ 23.11.2008  23:34

« Re: Spotřeba (průměr)

dneska jsem zkoušel kolik to žere při devadesátce na pětku a změřilo mi to 6,5 litru. Hodnota 4,1 se mi zdá tak akorát pro 1,2 TDi. teď jsem to nuloval a mam tam 10 litru prumernou vetsinou ve meste

dRudi 27.11.2008  19:17

« Re: Re: Spotřeba (průměr)

při devadesátcce s jakou tezkou nohou na plynu ? když jedu po rovine ,tak tam mam klidne mezi 4 az 6 litry..jde o situaci
        hhele, nekecam >:-[] podle PP to tak bylo :yes: ikdyz realne bych to videl o nejakou tu deci vic..

Jeronimo_ 23.11.2008  23:39

bouračka

Tak dneska sem naboural ;-\ první sníh, nejel sem ani deset metrů od baraku a prásk ho do značky >:D odnesla to jenom mlhovka a moje nervy na silničáře.

dRudi 27.11.2008  19:19

« Re: bouračka

a už máš zimáky? na tej fotce s rozbitou mlhovkou to vypada jeste na letnaky >:D ikdyž možná klame fotka..

Jeronimo_ 27.11.2008  21:13

« Re: Re: bouračka

už mám právě zimáky :-) akorát sem pitomec a měl sem tam neutrál a než sem tam stihl lupnout dvojáka a ohulit to abych se srovnal tak uz sem tam byl >:D
        s tou spotrebou tam mam taky 4 az pet litru ale musim jet mirne z kopce nebo s vetrem v zádech, ale kdyz normálne sem trochu na plynu abych tu 90 tku udrzžel tak kolísa mezi 5 a 6,5 L. Ty jsis tam ten pocitac dodaval dodatecne? esli neni mozny zes tam nastavil 1,3 mpi misto 1,6 :-) jinak nova mlhovka za 2 kila me velice potesila >:D asi to pujdu napalit i do tej druhej at mam novy obe.

dRudi 28.11.2008  16:16

« Re: Re: Re: bouračka

tak asi mam nejakou uspornejsi nohu >:D tuhle jsem jeli na Sumavu ve trech a vesel jsem se pod sest..
          pocitac byl uz v vyroby..
          hele s tou mlhovkou to neni zas tak marny >:D aspon budou obe zarit.. jo auto toho vydrzi hodne ;-)

"-- skrytý --" 26.11.2008  16:51

výjmečnost

Mám rád výjmečnou výbavu ať jde o cokoliv. Jakejkoliv originální příplatek na autě oceňuju, protože pak vypadá netradičně. Sám se snažím sehnat nějaký spešilalitky a je to velkej problém proto se mi líbí, že se o auto staráš a snažíš se doplnit výbavu. A i když zrovna nejsem škodovkář tak u mě máš 10 bodů ;-)

foto GT2

GT2 29.11.2008  23:06

radost z auta

Moc pěkně napsaná nadšená recenze. Je vidět jak jsi s autem spokojený a šťastný. Je to o to obdivuhodnější, že v rodině máte auta objektivně o mnoho dokonalejší. Blahopřeji.

dRudi 30.11.2008  12:37

« Re: radost z auta

dRudi 01.02.2009  23:25

« Re: Re: radost z auta / vylepšení

Ceues,
        chci se zeptat na ty loga na operkach hlavy? To jsi stříkal přes nějakou šablonu? nevíš kde by se daly sehnat ty D" samolepky co byly pod C sloupkem? já je tam bohužel nemam :-(

"-- skrytý --" 07.12.2008  14:04

Krasavec

Ahoj, mas moc krasnou Felicii. Tva recenze se dobre cte, sympaticka :-) Muj Scout by se s tvym Laurinem nekdy rad setkal :-)

Jeronimo_ 07.12.2008  22:30

« Re: Krasavec

Klidně :-) registroval jsem se i na felicia klub ale zapomněl jsem heslo já blbec, tak nevim jak se tam ted dostnanu. někdy jsem chtěl na nějaký ten sraz právě. potřeboval bych se spoustou věcí poradit. Moc se mi líbí tvoje vychytávky v autě, světla interiéru apod. jen mě teď hodně brzdí finance :-( Jináč jsem z Mostu tak se mužem někde potkat, třeba právě na srazu

foto ZdenekPha

ZdenekPha 23.01.2009  11:04

« Re: Krasavec

mas dobry cisla to muselo stat ranu ne? ja mam jen stejny 9999 a stalo mi to 10tis a za cislo co mas tak ja myslim v praze 50tis kc ;-) >:D

Jeronimo_ 23.01.2009  12:28

« Re: Re: Krasavec

A víš, že mně to nestálo vůbec nic ? >:D vlastně jen to, že jsem otevřel malování a SPZ sem si sám upravil >:D

Poustnik 23.01.2009  00:19

Teda ty si s tím autem fakt vyhraješ!!! Máš můj obdiv...no však

je to tvoje první....první láska a první auto se nezapomíná....Časem přijdou i jiné starosti a na auto už ti asi tolik času nezbude, tak si užívej!!!! Fakt pěkné, jak to tady jako včelička všechno popisuješ a dopisuješ. Ať ti jezdí! Hoj! :-)

foto ZdenekPha

ZdenekPha 23.01.2009  16:29

Re: ahoj

no to jeee pecKA:::))) ;-) :-) >:D

dRudi 01.02.2009  23:22

Skoda Auto Muzeum

Cau Jeronimo :-)
    taky jsem byl kdysy v muzeu a bylo to fakt nadlouho >:-[] ale na vyrobni linky se muze jen v tydnu pokud se nepletu..? ja jel okolo bohuzel jen o vikendu..
    sto barev? ted o vikendu mi zrovna napadla uvaha, jestli nekdo dela zlutou metalizu?! :-)
    líbí se mi ta fotka s těmi Pány na střeše >:D
    Maj tam někde vystavenou Skodu Tudor - to červené kupé odvozené od Superbu? :-O v Muzeu jsem ji nevidel.. ze by v zavode?

Jeronimo_ 02.02.2009  22:36

« Re: Skoda Auto Muzeum

Nazdar, vyrobní linku si musis objednat telefonicky předem aby te tam pustili :-) Tudor tam je normálně vystavenej v hale a je to pecka!!! ty opěrky jsou samolepky :-) to koukáš co, a ty co jsou na boku a na kufru se dají koupit ve stejném krámě jako ty co mam na operkách [odkaz] tady najdes vse. Taky jsem ji dlouho shanel protoze jí budu lepit na nové laminatové 5.dveře :-) ted shanim kola L&K :-( marně, kdybys věděl kdo je chce dát pryč tak je hned vemu.

dRudi 03.02.2009  09:06

« Re: Re: Skoda Auto Muzeum

Aha, no tak to pak nekdy zkusim, pac rad bych se podíval i dovnitř :-)

Samolepky? vypada to tak nejak jako sprejem pres sablonu.. nejlepsi by byly vysivany >:D ja mam stejne potahy, takze tohle neresim, ale ty zvenku bych rad :-)
        Jinak diky za odkaz, ale asi neznaj verzi L&K ve Felicii :-O jeliko6 jsem to na3el pod Octavii..

MZslis ty "sluničkový" kola? mam jedno jako rezervu >:D by mi zajimalo jestli ty co tam mam ja byly za priplatek nebo se puvodnimu majiteli nelibi a vymenil ty puvodni, pac ty moje jsem na jiny nevidel.. btw: chces jety? jestli se nepletu tak by se meli dat koupit normalne nekde u Skody Auto, ne?

Laminátový dveře jo? no ja je zatim nehrotim, spis prahy a zadni lemy vypadaj tak nejak ;-\ :-(

dRudi 13.02.2009  21:31

Alu kola

Cau Jeronimo,
    nahodou jsem sem přišel kvuli odkazu na ty samolepky a koukam ty už maš alu kola na léto! :-)

Poustnik 11.04.2009  10:22

Koukám, že Zrzulku to jaro nějak pěkně rozparádilo!!!

>:D Tak ať slouží a nezlobí! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 11.04.2009  12:04

« Re: Koukám, že Zrzulku to jaro nějak pěkně rozparádilo!!!

Myslíš zrzulku nebo auto? >:D

Jeronimo_ 11.04.2009  23:05

« Re: Re: Koukám, že Zrzulku to jaro nějak pěkně rozparádilo!!!

Jojo....jaro jí rozparádilo ale počkejte až bude léto ;-)to bude podívaná. jediný co mně teď zlobí tak jsou policejní radary !! :-( už sem zase platil

dRudi 12.04.2009  22:51

« Re: Re: Re: Koukám, že Zrzulku to jaro nějak pěkně rozparádilo!!!

a to to nemáš ještě načipnutý >:D

jak válčíš? co koroze? u mě koroze bída, ted jsem dělal plno oprav a ještě budu muset vymenit kotouče a destičky v předu.. ;-\ nevis jestli je jedno "jaky kotouce" kdyz je mam ABS, jde mi o senzory, ale donesly cosi že by měli být v náboji kola, takže vpředu by to mělo bejt šumák, narozdíl od zadích bubnů..

Jeronimo_ 13.04.2009  21:55

« Re: Re: Re: Re: Koukám, že Zrzulku to jaro nějak pěkně rozparádilo!!!

tak s brdama neporadim :-( ty jsem ještě neřešil...teď sem chtěl měnit olej a mám strhlej závit na vypouštěcim šroubu :-( tak nevim co s tim. teď budu chipovat, čekaj mně nový gumy a mám vystaráno...možná ještě zadní ložisko a končim. sem dutej a tď se to nějak sere ;-\

dRudi 14.04.2009  13:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Koukám, že Zrzulku to jaro nějak pěkně rozparádilo!!!

mi povídej, sem do toho vrazil ted tolik prachu ze mi to taky stve (a jak to ted rezne..) tak jsem premyslel o novym faru >:-[] (Fungl ClioGrand tour 1.2Tce nebo jetej Focus), ale zase kdyz jsem do toho ted tolik vrazil tak by byla blbost to hned prodavat..neni satny ale k dokonalsti tomu prece jen neco chybi :-)

predni kotouce sou uplne v haji, chce to novy, tak premejslim o tom co a za kolik.. jsem chtel dat fotky a zacala m stavkovat karta od fotaku, ze prej neni naformatovana.. tak jsem jako nasr***** jestli jsem prisel o fotky (nejne auta) ale zkusim to nejak obejit, nejakej recovery system jestli pomuze..

dRudi 14.04.2009  13:14

Karoserie

je tak na okraj, nemas planky karoserie? >:D zatim sem se v tom nestoural, ale zajimalo by me jestli ten kus plechu co je pod zadnim svetlem je tam pridelanej natvrdo a nebo jen prisroubovanej ci tak nejak..

Jeronimo_ 14.04.2009  14:49

karoserie

měl by tam být nabodovanej....já už mám měněný lem a v té přihradce v kufru jsem měl asi tak 2 litry vody v zimě :-( nevim proč.... regni se na feliciaklubu....tam najdeš všechny rady www.feliciaklub.cz s tou korozí to zas neřešim. už to budu jen kytovat. co sem koupil ty laminátový dveře tak je to jak nový. renault neni spatnej cenově ale jinak motorově je to katastrofa....neni to auto na furt a navic ja jsem na kombika :-) radši koupim ojetinu s velkym prostorem než malýho prcka do kterýho se nic nevleze :-)

dRudi 14.04.2009  15:57

« Re: karoserie

ten plech pod svetlem.. rezne to tam fest na trech mistech, tak jsem myslel ze bych to vyndal, vodrbal a lehce natrel..:-) taky mam chyceny lemy (ty uz byly meneny kdyz se to kupovalo) vzadu plus jak navazujou na ty prahy a prahy jsou misty takovy vselijaky taky..a to by stalo dost,takze uvaha jestli ma cenu do toho jeste rvat prachy.. ta tvoje vypada rozhodne lip, aspon na fotkach >:-[]
      kolik uz mas vlastne najeto? docela zajimave s tou vodou..

No Clio Grandtour je maly kombi a ta preplnovana 1.2Tce ma super parametry [odkaz] tak bych to tak spatne nevydel ;-) koukam ze uz tam maj to faceliftovany, ktery se mi tolik nelibi a takyk ze dali novej zaklad kterej ma o 7kW min a ta 1.2Tce je presunuta do vyssiho stupne vybavy, takze to tam maj docela zmateny, navic ta nejlabsi 1.2 neni vubec v pdf ceniku..dost sesrovnalosti mezi "urovni vybavy" a tim zbytkem
      ..jinak asi ten FF II.
      ja to rikam porad, kombi je proste k nezaplaceni >:D :yes:

Jeronimo_ 14.04.2009  14:50

kotouče

jo a na aukru jsou teď kotouče BREMBO za 510,- kč tak je zkus ;)

dRudi 14.04.2009  16:09

« Re: kotouče

nj, koukam na to :-) ze bych neusetril ale mel lepsi :-) jen jak je to s tim ABS? jestli je senzor na kole, ale asi by mel byt podle toho co rikal stryc (presne nevi).. je je divny ze treba na autokelly stoji nejlevnejsi od Starline 259,-/kus a tady je Brembo za 510 oba? :-O

Jeronimo_ 14.04.2009  22:16

starline

:-) koukám, že jsi ještě neznalej.....Starline je všechno čína a žádný servisi tohle nekupujou...tohle kupujou jen lidi co neznaj mapu >:D ramena praskaj a jsou to prostě největší čínský šmejdy na trhu ;) starline prostě nebrat. to je na dlouhý povídání. stejný je to s žárovkama...starline svítí týden. tesla 5 let.

dRudi 14.04.2009  23:12

« Re: starline

jasne ze vim co se rika o starline >:-[] uvadel jsem to jako priklad ;-) vsim sis tam toho slovicka "treba" ne?! :-) pozastavoval jsem se nad cenou tech udajnych brembo ktery jsou stejne drahy jak starline a ta druha znacka vysel za tu cenu sotva jeden a kousek kotouce..

dRudi 22.06.2009  01:08

vyhřívání sedadel

Cau Jaronimo,
    cos měl s vyhříváním? a jak jsi to opravil?

btw: pěkný fotky s těmi grafity na pozadí.. ;-)

Jeronimo_ 24.06.2009  22:53

« Re: vyhřívání sedadel

Zdar, spolujezdec mi nehřál vůbec, byl tam rozpojenej drát...ve fabrice asi někdo špatně nalepil tu deku na molitan a drátek byl přesně ve švu mezi bokem a sedákem a jak se to tam pořád mačkalo a ohýbalo tak se přetrh. pájka to spravila. sedadla vyhřávala málo, tak jsem je krásně vystlal tim novým molitanem a dečky se více přiblížili k povrchu koženýho potahu. teď už je to paráda :-) ale ta práce.... teď mi pískaj brzdy, tak se asi vrhnu na kotouče a desky jako ty.

dRudi 29.06.2009  15:06

« Re: Re: vyhřívání sedadel

*, no me nehreje spodek asi u obou, jednou se na to tatka nejak zbezne koukal kdysi, ale uz ani nevim..

pekna botka >:D ale moc se mi libi jak mas peknej lak :yes: tedy na tech fotkach to tak aspon vypada.. ;-)
        no ja mam brzdy hotovy, taky je to znat :-) ale ted budu muset asi na geometrii a ja nevim co jeste , pac mi to docela dost tahne doleva a nevim co s tim ;-\

Chobot 25.06.2009  11:41

Nazdar

Hodnocení. Auto 10. Pěkný laurin a klement si 10 asi zaslouží, nehledě na to, když sem si představil to pucování nikotinu a psích chlupů. Za to ty body musim dát.
    recenze. A proč ne 10. Felicii stejně jako š120 zná asi 3/4 národa, takže tahle recenze se dá považovat za dostatečnou.
    Fotky jsou tam všechny, takže taky 10.

Nechť ti slouží dlouho a věrně.

foto Honza-t

Honza_t 16.08.2009  21:27

Krásná

Pěkná felda, pěkná recenze a pěkné fotky. Jen mě zarazila jedna věc. Jak píšeš že jsi jel v 1,3 MPi a motor začal jen víc hučet a akcelerace žádná... Bacha na to, každá nejezdí stejně. Když jedu se svou feldou v kombíku tak to nandám i fabii 1,4 s 55kw motorem. Ale jel jsem s dědovo krátkou feldou, která má úplně stejnej motor a ten rozdíl se nedá popsat. Ta opravdu moc nejela a to má najeto jen asi 50tkm takže o asi 100tkm míň než moje. A taky jsem jel v 1,6ce, která jela jak horší 1,3 ač byla prý po technické stránce v pořádku. Toť jediný můj rejp :-)

S počítačem musím souhlasit -jak jednou vyzkoušíš už to bez něj nejde.

K posilovači bych jen podotkl, že pošle asi 5 koní na hřbitov, tak bych si to dobře rozmyslel. Moje ho nemá, chtěl jsem ho dát, ale po zjištění tohoto faktu radši budu trochu posilovat :-)

A musim prozradit, že ti docela závidím ABS :-)

foto pumpkin

pumpkin 21.08.2009  20:32

macher

obdivujem ľudí ako ty. koľko si už na tom aute toho spravil a hlavne to, že zachovávaš originalitu tejto vzácnej felicie. už ich je fakt len zopár si myslím (teda L&K), tak prajem ešte veľa spokojných kilometrov. ;-) :yes:
    a potom sem prosím nahoď fotky po lakovaní, diky. :-)

Jeronimo_ 23.08.2009  22:59

« Re: macher

ahoj, moc si vážím pochvaly. je pravda, žee sem tam vidím na silnicích nějakého laurina ale jejich stav je opravdu hrozný,snažím se ho tu udžet jak nejdéle to půjde a o jeho prodeji vůbec neuvažuji. jednou si třeba pořídím něco novějšího ale laurina si ponechám. jednou bude podle mně mít velkou hodnotu. je něm pořád co dělat, hlavně ho nenabourat :-) až v něm bude servo a klima tak to bude úplná pecka... až auto pořádně vypucuju tak ho nafotím a rychle dodám foto ;) ještě jednou díky

dRudi 27.08.2009  11:22

« Re: Re: macher

hele ty tam budeš dávat klimu? taky jsem o ní přemýšlel, jeden čas jsem nekde o tom četl na fóru, že mu někdo sehnal součástky asi za 5k.. ale pak je tu problém asi s tou verzí motoru, co vim tak byli tři vezre, normal, s klimou a nebo s posilovačem..

Jeronimo_ 27.08.2009  17:15

« Re: Re: Re: macher

čau, auto si chci odhlucnit a trosku z nej udelat ,,auto´´ :-) takže časem tam ta klima nesmí chybět a o servu ani nemluvě....to tam půjde hned jak seženu volantovou tyč, nádobu a hadice. verze ridici jednotky byli pouze 2....auta s klimou a bez klimy. servo nehralo roli.jde vlastně jen o přepínání volnoběžných otáček. Jenže já do toho všeho plánuju CIMBU nebo nová varianta MOTOR EXCEL, to ti zvedne volnoběh už samo takže netřeba řešit. všechno je na penězích...dneska je to rok co mam feldu a myslím, že jsem se o ní dobře postaral. ten další snad zmáknu to servo s klimou. vyšší cíle nemam :-)

foto miroussm

miroussm 02.10.2009  21:03

Servo

Tak okolo Laurinu už pár let chodim a slintám na nej, já si nemůžu pomoct ale tohle jsou nejhezčí litáky na felicii, škoda že je nemám >:D palubní počítač bych bral taky ale když už bych ho sehnal tak bych nebyl schopnej ho namontovat..jinak s tim posilovačem, nečekej od toho zázraky ale jezdil sem s 1,6 bez nej a bylo to o poznání horší, i když nekdo tvrdí že je to jedno jestli ho má nebo ne, já tvrdim že bez nej ani ránu..zkoušel si feliciaklub.cz? v bazaru se občas sehnat dá, nebo aukro, nebo vrakáče

Jeronimo_ 04.10.2009  22:19

« Re: Servo

ahoj, ve felicia klubu jsem věrným členem :-) ale vždy když nemám ani korunu tak se tam to servo objeví a hned zmizí. když jsem při penězích, tak ho nikde neseženu....tuhle zimu to ještě odkroutím a na léto už ho snad zkompletuju. nmontovat palubák je brnkačka. pokud nejsi úplný nemehlo tak tam nemáš co pokazit. je k tomu přehledný návod a každý krok je pečlivě popsán takže žádný problem. jeden mam ješte v šuplíku, nekdo si ho kdysi koupil na aukru a už rok si ho nevyzvedl tak nevim co s ním.

foto spanel

spanel 21.10.2009  16:17

paráda

I kámoš se vozí v krátké LaK, máš moc hezkej kousek :yes: ať slouží

"-- skrytý --" 23.10.2009  17:28

Felicia

líbí se mi na tobě jedna velice podstatná věc, a to ta, že jako jeden z mála vlastníků felicie ji nemrvíš tuningem, ale snažíš se jí zachovat v originálním stavu (origo je nejhezčí).Navíc koukám, že sedo ní opravud nebojíš investovat, až je možná škoda sní jezdit, zakonzervuj jí, kup si něco jiého, počkej až začneš šednout a apk s ní vyjeď bude to krásnej veterán.

foto tomasino

tomasino 01.12.2009  23:06

Obě holky moooc pěkný!

Ahoj.
    Koukám že se o obě moc hezky staráš a je jim u tebe moc fajn.
    Ale ted vážně,felda je super! Takovejch Larinů se už moc nevidí.Jsi šikovnej a precizní,což se o každém říct nedá.Mám jeden dotaz: jak jsi spokojen s laminát.dveřma? Drží to v pantech,v plynových vzpěrách? Co slícování s karoserií?
    Až zase budou nový fota rád je zkouknu. Měj se.

FRPE 01.12.2009  23:19

« Re: Obě holky moooc pěkný!

Zdravíčko - tiše a skromně zde v řadě stojím a přidávám se k tomassinovi! Jen si dovolím rozvinout souvětí : Dle mě, parádní recenze, která je top a ta si zaslouží chválu.
      Dále pak hodnotím vlastní úsili, už jsem jednou dnes psal něco podobného u Roba500 s Fiátkem tak se nechci opakovat, že obdivuji lidi, kteří si v dnešní době a záplavě peněz dokážou něco udělat sami. :-)

No a jako poslední bych si dovolil zhodnotit tvojí maminku, která tak pěkně zapózovala u auta, na těch 55x let bych jí teda netypoval ale věk se zkrátka nezapře ... >:D >:D Promiň.

Teď opět vážně : pěkný fotky, velké množství, obsáhlá recenze která se tady nevidí ( i ta moje je na ho.vno oprti té tvojí ) a já ti fandím. :yes:

PS : Jen si vyndej tu fotku s úsměvem do práce - Admin by tě jí stejně smázl, protože tam vypadáš jako po 5dkg pod jazykem a nebo košíkem lyso.hlávek ... ;-)

No raději se neptej jak vypadám já :no:

FRPE 02.12.2009  00:00

« Re: Re: Obě holky moooc pěkný!

Jaká mamynka? So to pýšeš? Vždyť je to jecho cholka určytě ... :-)

Jeronimo_ 04.12.2009  22:01

« Re: Re: Re: Obě holky moooc pěkný!

Zrzulka je moje choť :-) a je ji 18 :-) esli chcete vidět moji maminu tak mrknete na mou druhou recenzi BMW X3 která patří právě mamině ;) jinak moc děkuji za chválu, k autu mám citový vztah a doufám, že ho nikdy neprodám. bohužel ve všem hrajou roli finance, které mě brzdí v dalších úpravách (opravách). Teď jsem pořídil ostřikovače světlometů takže budu vrtat do nárazníku, mám kompletní klimatizaci, která čeká na instalaci a dále mám skoro kompletní servo ale na motáž těchto věcí už si sám netroufnu. laminátové dveře jsou super.jediné co je, tak to,že na pravé straně nesedí asi tak 5mm . ale v ničem to nevadí. těsní i tak a poznáte to jen když se na to vážně zaměříte. jsou lehčí a hlavně nikdy nezreznou takže není co řešit.

foto David-Kos

David Kos 27.12.2009  12:51

Hodnocení:

Máš ode mě 3x10! Recenze špičková. Krásná starostlivost o tvé autí. Holky obě dvě nádherný! :-) Jen ať ti dál slouží! >:D

foto Aspire

Aspire 12.01.2010  14:31

Tohle...

...je nejkrásnější Laurin & Klement jaký jsem kdy viděl je jako by právě sjel z výrobní linky je nádherné recence suprová vše za 10 :yes: :yes:

FRPE 22.01.2010  16:47

Pěkná recenze a plno pěkných fotek

Fakt! A dle toho jsem tě i pěkně ohodnotil :yes:

Ronault. 13.05.2010  23:28

Sbírka dílů

Koukám na tu poslední fotku a ta sbírka dílů mi je hodně povědomá, tohle jsem dělal nedávno :-) Když už budeš mít povolená ramena vpředu, tak poměň i silentbloku a na tlumičích ty dorazy. Ty sice mod neodcházejí jako třeba na Fabce, ale stojí opravdu pár korunek.

Tlumiče máš koukám originál. To je kapalina nebo plyn?

foto JDM

JDM 25.08.2010  16:19

1.6 je super

čau moc pěkná recenze taky vlastním feldu 1.6 stejnou jako ty ale nemám Laurina jen GLX...ale mám servo :P ..stěmi závadami je to jako přes kopírák mám ji 1 rok a už sem ji celou z renomoval xD klapka startér ložiska čepi výfuk spínací skříňka koplet těsnění filtry broušená hlava atd atd nejhorší je to rezivění toho ne a ne se zbavit ikdyž tedka zrovna ju mám nově nalakovanou čekám kdy se objeví první flíček:) a motor?? ten je super že? když jí dáš napít felince tak se drží i 81KWatový oktávi :)(mám odzkoušeno) a dokonce na 400 metru sem ještě nenašel soupeře se stejným obsahem I 1.7TDI vectru sem natrhl o dvě autaxD prostě felda je felda tu musíš mej rád a pak má rada tebe :-)