Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Thomasino 13.05.13  19:50

« Re: A zase ty HotHatche..

No jo, BBS, to bejvávalo !! >:D Ale taky si dobře pamatuješ, že se mě do toho origo deignu až tak úplně nechtělo. Na jednu stranu máš pravdu, že to k tomu tak nějak patří, ale na druhou stranu se rád trochu odliším od pár desítek GTI v ČR se stejnými koly >:-[]
    No vidíš, já znám zrovna několik majitelů Fo ST, co si koupili druhou sadu stejných origo ST a případně tu jednu na léto si nechali nalakovat na černo. Ale to proto, že to u Fordu s tímto tak cenově nehrotí :-)

P.S.: A pokud vím, taky jsi měl druhou sadu kol od Rondelu, protože jsi nechtěl dávat takovou dardu..

white label 13.05.13  19:44

« Re: A zase ty HotHatche..

Na G5 GTI dodávala Detroity značka BBS, což je naprosto špičková značka, ale povědomí o značce se vždycky nerovná kvalitě konkrétního produktu s jejím logem, každý větší výrobce dnes umí nabídnou hodně různou kvalitu a tomuto rozpětí odpovídá i rozpětí cenové v rámci dané značky.
    Školení o vlivu hmotnosti neodpružených hmot mi tu opravdu dávat nemusíš, jen si zase nepochopil, že menší hmotnost kola neznamená automaticky jeho celkovou vyšší kvalitu včetně pevnosti/odolnosti. K čemu ti bude lehký disk který ohneš na první větší díře..., nehledě na design.
    Vidíš, jak sis rychle vzpomněl, že si chtěl originální design kol (dnes si zřejmě na ten origo design kol zcela změnil názor), jednou sis ho objednal neúspěšně (viz mnou vzpomínaný rondell) a ve druhém případě replik jsi je vrátil pro jejich nekvalitu zpracování (na jejich celkovou nekvalitu jsem tě předem upozorňoval), takže nebylo opravdu lepší připlatit si těch 18 tis. za origo Detroit hned ze začátku, než pak marně dělat vše proto, abys je mněl? :*) ;-)
    Jak jsem psal, poškozený disk mi zaplatí pojišťovna a druhou sadu kol (např. semisliků) nepotřebuji a i kdyby, nevím proč bych musel dávat takové pneu na origo alu.

Thomasino 13.05.13  19:13

« Re: A zase ty HotHatche..

Tak zrovna u Focuse RS stojí nové origo kolo 19" skoro polovinu co u VW GTI 18" ;-) A pokud chceš druhou sadu, nebo jen dvě přední na jiné pneu (semislick), či po odření o obrubník, tak se hold u VW dost prohneš. A lehčí kolo má významný vliv na kvalitu jízdy, ale myslel jsem, že zrovna tobě nic o těchto věcech psát nemusím :-! A třeba o kvalitu kol OZ bych rozhodně strach neměl, oproti origo VW, které pro ně dělá Ronal či jiné podobní lehce nadprůměrní či průměrní výrobci. Je to u VW jen další ze způsobů, jak z lidí tahat prachy, ale to je jasné 8-s
    Ohledně kupování tehdy kola na GTI: původně to měla být Borbet, nebyli schopni dodat do 2 měsíců. Tak jsem vyměkl a chtěl náhradu v designu ala GTI, dodali špatně nalakované, vrátil jsem. Tak jsem se vykašlal na náhražky a připlatil si za kvalitu, tedy OZ, ikdyž jen střední řadu a ne ty hodně lehké. Ty by měly smysl spíše na okruh, nebo na jiné auto. GTI na okruh moc není, ikdyž tam funguje do určíté míry taky celkem dobře. A nové tam bude podle všeho fungovat ještě o poznání lépe díky vyššímu krouťáku a samosvoru, stejně jako větším brzdám. To byly zrovna 3 slabiny šestkového GTI.
    A ano, něco co bude normálně jezdit jako GTI a po přepnutí tlumičů se to promění na Me RS Cup by se mi líbilo !! >:D :yes: Z mého pohledu byly rozdíly mezi Comfort a Sport na DCC malé :-(

P.S: Nejlepší by ale bylo kdyby byla GT86 s motorem z Caymana S při stejné ceně! ;-)

white label 13.05.13  18:36

Th
    Všichni už jistě dávno pochopili, že tvá (dětinská) představa dokonalého HH je nedosažitelný "hybrid" mezi GGTI a MRS Cup. >:D
    Cena za podobná origo kola bývá často podstaně vyšší, stejně jako jejich kvalita bývá zpravidla nadprůměrná. Lehčí kolo neznamená automaticky kvalitu (pevnost/odolnost) srovnatelnou s kolem těžším.
    Originál kola (disky) nemám důvod dokupovat, zaplatí mi je případně pojišťovna, já platím pouze 1% škody, nebo 1000 Kč.
    Vzpomeň si na diskuse, kam jsi dával nekonečné ankety na nová kola pro své GTI a drtivá většina jasně říkala, že nejlépe budou vypadat origo 18". A hlavně si vzpomeň, jak už jsi byl rozhodlý pro tento design kol (také ve dboubarevném provedení) od Rondellu a nakonec si je neměl jen jen proto, že se tehdy zrovna ve dvoubarevném provedení nedodávaly : [odkaz]
    Že ti tenkrát nevadil ten design kol ke G6GTI, když sis je sám dobrovolně objednal.
    Takže by to chtělo méně ztráty paměti (zřejmě nějaký brněnský "mojito-syndrom") a k tomu i více soudnosti. ;-)

P.S. Jak už jsem psal, jestli byly ty pneu vyrobeny v Polsku, nebo v Rumunsku, je nakonec stejně celkem jedno...

Thomasino 13.05.13  16:29

Woody - narážíš na White Labela a jeho očividnou zaslepenost koncernem ?? >:D
    Jinak souhlas, už jsem to psal dříve, zrovna GTI a Megáne RS Cup jsou zaměřené rozdílně, ale jak vidíš, mohou se najít i zákazníci, kteří mohou možná přemýšlet o obou ;-)
    Ikdyž mě spíše zajímá, nakolik se GTI VII Performance dokázal přiblížit Me RS Cup. O tom, že na dennodenní ježdění je nyní podle všeho GTI VII Perf. volbou č.1, není asi třeba moc diskutovat :-) Pro nadšence co jim nevadí tvrdší naladění a chtějí auto i na okruh je stejně tak volbou číslo jedna asi stále Megáne RS 265 Cup :-) (proto bych volil vyjímečně u GTI VII obyčejné tlumiče, které se dají vyměnit za tvrdší sadu od KW apod, nejlépe nastavovací). Nemluvě teda o vyšší ceně u VW (na Me RS sleva asi 20%), ale stejně tak má Megáne výrazně větší propad ceny a někomu vadí že je to jen třídvířko ala kupé, ze kterého dozadu není takřka vidět a ve verzi Cup nejde objednat couvací kamera jako se dá u GTI VII.

P.S.: WL - rozebírat designy kol u GTI nemá s tebou smysl, tady se prostě naše názory liší. Mě k šestkovému GTI ty kulaté díry neseděly, to se hodilo spíše ke kulatější pětce. K sedmičce už se nehodí vůbec, což nakonec pochopili i u VW, když udělali konečně jiný design. O předražené ceně za origo kolo od VW nemá smysl vůbec diskutovat, když za jednu 18-tku obyčejné průměrné kvality a horší váhy chtějí 13 tisíc když chceš dokoupit později!! Za to máš OZ Alleggerita s váhou 7,7kg!

Tou výrobou Potenz v Polsku jsem si takřka jistý, ale zeptám se ti projistotu nového majitele co na nich je, nechal jsem mu ty dvě sjeté co jsem používal vzadu na okruh.

iudex 13.05.13  16:27

« Re: A zase ty HotHatche..

Legacy: máš pravdu, kombík nevyhnutne nepotrebujem, jeho preferencia u ST je čisto z dizajnového hľadiska, kde kombi podľa mňa vyzerá oveľa vyváženejšie, eliminujúc kontroverznú zadnú časť hatchu. Väčšia prepravná kapacita či unikátnosť ako "hotcombi" je len bonus.

Leg 13.05.13  14:54

« Re: A zase ty HotHatche..

iudex: No vidíš, mal si povedať 36 a mohol si sa aj ty rozvášniť podobne ako ja, s tým, že na rozdiel odo mňa by si slávnostne nakráčal do showroomu a zložil objednávku. :-)
    ... a hovoríš, že grant si už dostal? Tak môžeš objednávať! >:D

P.S. A načo ti je prosím teba "kombík"? Veď si tu onehda písal, že s Focusom jazdíš sám, nie?

Leg 13.05.13  14:49

« Re: A zase ty HotHatche..

No vidím, že rozdiel cien ČR/SR trochu tlmí rozsah výbavy, kde sú položky ako led hmlovky, parkpilot či alarm v sériovej výbave a keyless Access s jednoduchými bixenónami sú v balíku za necelú tisícku. Na druhej strane neobsahuje rádio s bluetooh hands free, čo je v dnešnej dobe povinná jazda.

Ja by som bral minimalistickú a dostačujúcu výbavu (t.j. taká, aby ma absencia ničoho neskôr neiritovala):
    Performance
    CSG metalíza
    DSG - posledný manuál, čo vlastním odíde do sveta či na vrakovisko so 130-kou
    Rádio Composition media
    Technik paket: jednoduchšie bixenóny + Keyless
    Austin
    "Poloalcantara" - v slovenskom cenníku na nu jaksi zabudli

Keďže ale doma auto podobného zamerania stojí, je táto konfigurácia čiste virtuálna a nereálna.

Inak nedávno som mal možnosť vyskúšať tú novú funky-dunky navigáciu od VW za dvetisíc eur a dosť ma zarazilo, že to, čo google dáva k dispozícii "zadarmo" do telefónov za skutočne zlomkovú cenu, rýchlosťou prekonáva nový zázrak techniky od VW o niekoľko konských dĺžok. Tým nechcem povedať, že tá navi nebude fungovať výborne a ak by som sám často jazdil podľa navi, tak si za ňu určite priplatím (hlavne pre zrejmé výhody vstavaných navigácií), len ma zarazilo, že to nedokážu naprogramovať tak, aby to fungovalo aspoň tak plynule ako dnešné smartfóny, keď už za to chcú také prachy. Inak je super, že mechanika už nie je v stredovej konzole, takže tá je dizajnovo čistejšia, problém je, že teraz zaberá veľkú časť kastlíka pred spolujazdcom.

iudex 13.05.13  14:38

« Re: A zase ty HotHatche..

woody, legacy: vy ste rozmaznaní ako princovia z Perzie. >:D Ja uvažujem, či priplatiť za 18ky alebo za Performance paket a vy chcete všetko a ešte aj dupľu.
    Cez víkend mi manželka nakukla cez plece a videla na monitore zase cenníky a na jej otázku: a koľko to bude stáť? som vyblafol: 26 tisíc. 8-s Finančná riaditeľka v práci i doma prikývla, že teda max. 26. Čo u ST, to sa tam zmestím s prehľadom aj s kombíkom, ale ten Volkswagen bude ťažká hus na šklbanie. 8-s ;-)

woody-alien 13.05.13  13:56

« Re: A zase ty HotHatche..

Legacy: Zase se tak nebičuj... ;-) "nejseš hezkej, jenže koukej, škaredější jsem já - už je konec smutným dnům, každý z nás je unikum, leťte jako ptáci, krásní oškliváci, vivat obludárium.." >:D

A následuje krátký souhrn na téma "GTI z mého pohledu".

CO JE NUTNÉ : Performance paket (nevzít ho za těch 26t by bylo urážkou automobilového Boha ;-) ), 18" kola Austin, Bi-xenony (alespoň ty levnější), LED mlhovky (pokud jsem správně pochopil, že buď tyhle za příplatek nebo žádné).

CO JE ŽÁDOUCÍ : Parkpilot, Keyless Acces, Zatmavená okna, Clark/Alcantara, Metalíza, DCC (na základě zkušební jízdy).

Sečteno 688.900 vs. 773.500 Kč. A to jsem pominul případné příplatky za 5-dvířko, alarm, záruku atp.

CO JE TŘEBA UDĚLAT: Pořádně si vše promyslet a poté jít přiškrtit dealera, neboť i 5% sleva umožní nákup výbavy za téměř 40 tisíc. Takže se ta trocha fyzické námahy určitě vyplatí. >:-[]

Mě osobně jsou celkem ukradené navigace, sound-systémy, hlídače jízdních pruhů atd. a příplatek 60.000 za DSG je docela masakr, to snad už dnes nechtěj ani u D3. Takže já bych pro sebe vybíral třídvířko s manuálem, výbavou z kolonky NUTNÉ a dále podle rozpočtu a nabídky.

Leg 13.05.13  12:36

« Re: A zase ty HotHatche..

woody: pravda, zrovna v prípade tvojho Mondea by to nejaká tmavošedá farba diskov totálne zabila. Takto ho zabije akurát tecnická porucha. :-)

iudex: ja takisto vidím tie Austiny ako nutnosť, takisto ale aj performance balík a xenóny a DCC a DSG a CSG metalízu a ... a ... sakriš, ešteže to auto nekupujem. >:D

wl: súhlas k "diskotéme" nižšie :-) Takisto aj s tým, že vybrať vhodné kolesá hlavne z druhovýroby na auto je fakt alchýmia, aby to sedelo nielen dizajnovo a farebne, ale aj rozmerovo. Osobne som sa ale odvážne na tento tenký ľad vybral a na svoje prémiové auto disky vybral. Mal som to ale lahšie o to, že moje auto sa aj tak nikomu nepáči, tak nebolo čo pokaziť. :-)

foto Bud

Bud 13.05.13  11:35

« Re: A zase ty HotHatche..

wl: A tys podle toho nevybíral? 8-s Vždyť já myslel, že někteří chlapi vybírají právě podle toho, jak rychle jim žena zaběhne do hospody pro pívo a zpět, tak aby jim nespadla pěna >:D A protože se startujte s polovysokého startu, tak to právě kopíruje skutečnost, že si žena doma ani nesedne, což by ji pak eventuálně při startu brzdilo a samozřejmě bez použití speciálních běžeckých treter s hřeby, protože to bude muset v běžném životě zvládat v obyčejných keckách, nebo sandálech...

Doufám, že za tento příspěvek nebudu kamenován
    ;-\

woody-alien 13.05.13  11:27

« Re: A zase ty HotHatche..

iudex: Souhlas, vždycky je to o sladění tvaru disků, jeho barvy a barvy karoserie. U GTI je ten rozdíl doslova očividný ve prospěch Austinů, ale nelze zobecňovat. Že stříbrná barva disků "funguje" ve spojení s tmavšími barvami i na obyč autech si troufnu tvrdit i na základě Mondea. Osobně si myslím, že jsem z těch 17" designově "vytřískal" co to šlo.[odkaz] Ale i na světlých barvách při vhodném tvaru disků je stříbrná leckdy vkusná/zajímavá.[odkaz] Prostě alchymie, dá se hodně vylepšit nebo hodně zkazit.

iudex 13.05.13  10:06

« Re: A zase ty HotHatche..

Ad príplatkové disky pre ST/GTI: za Austiny sa u VW pripláca 629 eur, ale to je za disky o palec väčšie a dizajnovo oveľa zaujímavejšie. U ST sa pripláca za tie labelom preferované tmavšie (Rado Grey ST style) 350 eur (v cene sú aj červené brzdové strmene a podsvietené prahy dverí).
    U GTI to tak ako ostatní vidím ako faktickú nutnosť, a to možno i na úkor príplatku za Performance či niečo iné. U ST je to len otázka preferencie farby, ja zdieľam Legacyho názor, že tmavé farby karosérie (čierna, modrá) vyzerajú lepšie so základnými striebornými: [odkaz] [odkaz]
    Inak Ford na STčko dáva Goodyear Eagle F1 (dosť dobre hodnotené: [odkaz] alebo [odkaz] )

white label 13.05.13  01:01

w-a
    Je to tak a ne jinak... :-)
    Je to jako posuzovat ženu primárně podle toho, za kolik zaběhne 400m s pevným (nikoli poprsím, nýbrž...) ...startem! >:D

white label 13.05.13  00:58

woody-alien 13.05.13  00:40

« Re: A zase ty HotHatche..

wl: To asi nevyřešíme, kdo chce GTI bít, MRS (a jeho čas na ringu) si vždycky najde.. >:-[] Míchání hrušek s jabkama a srovnávání nesrovnatelného je tady vůbec oblíbenou činností. Jako kdybych byl nástrojař a řešil jestli je lepší nástroj soustružnickej nůž nebo stopková fréza. ;-) Ty diskuse jsou někdy zábavné, zvláště pak když poznáš, že dotyčný neviděl kritizované auto snad ani na obrázku, ale spíš je mi těch lidí líto, že se svojí zaslepeností, ať už nekritickým fanděním nějaké značce nebo iracionální nenávistí k jiné značce, připravují o možnost většího výběru. Ačkoliv je otázka, jestli takoví lidé vůbec kdy nějakou možnost výběru měli. ;-)

white label 13.05.13  00:16

w-a
    Početné zástupy antikoncernistů tě v diskusích pod články rychle vyvedou z "omylu" a nebudou k tomu potřebovat vidět G7GTI ani z padesáti metrů. >:-[]
    Dokud GGTI (s "pouhými" 230 koníky) nebude mít lepší čas na ringu, než "MRS CUP RRR", nebo aspoň "Focus RS 555RR", tak přece nemůže být nikdy lepší HH, to dá rozum... ;-)

white label 13.05.13  00:06

Th
    S tebou a Ronaultem (a tuším i Berustinou) jsme už dříve řešili v diskusi, že byly vyrobeny v Rumunsku a sám jsi to tehdy nevyvracel, tak se domluvte. Počkej až dorazí Ronault, jestli to potvrdí.
    Ale jinak je to jedno, já u nás viděl i Bridgestony vyrobené v Turecku.
    Třeba CSC2 jsem měl vyrobené v Německu, CSC3 u nás v Otrokovicích a teď CSC5 mám "Made in Slovakia".
    A třeba se to změní a bude se teď G7 GTI Perform. dodávat výhradně s těmi BP S 001.
    Pirelli Edition se také dodával jen na Pirellkách. Navíc verze Perform. je u GTI vůbec poprvé.

white label 12.05.13  23:56

Th
    Příplatek 18 tis. za 18" Detroity ti připadal přehnaný, ale pak si dal 20 tis za neorigo kola, a to si ještě opomněl napsat, žes ty kola musel do něčeho obout, a že i 4x pneu 18" stojí (při shodné kvalitě) o poznání víc, než 17".
    Mimochodem, za těch 18 tis. si nekoupíš víc jak jeden origo Detroit bez pneu.
    A, že se ti ty tvoje neorigo kola líbí víc, ti samozřejmě nikdo nebere, stejně jako nikdo nevezme mně, že je to (podle mě) přesně naopak, co je ale mnohem podstanější je fakt, že s neorigo designem kol, už to úplně není GTIčko, myslím design a specifickou image z něj vyplývající. Podívej se např. na jakých kolech všude presentuje GGTI výrobce, nebo viděl jsi někdy model, včetně hraček ("angličáků"), G5/6 GTI který by ten typický tvar kol neměl? Ten design kol ke GTI už prostě neodmyslitelně patří (podobně jako třeba u STéčka). GGTI je (ve své třídě) svým způsobem "fenomén", když dáš třeba medvídkoví mistra Beana jiné oči (knoflíky), taky už to taky nebude úplně on. >:D
    Jak už tu psal i woody, těch optických vnějších "markant", které odlišují GTIčko od běžné produkce Golfu není mnoho a hlavně nebývají ani tak výrazné, jako u konkurence. V podstatě těmi dvěma hlavními jsou červená linka na masce a typický design kol (zejména od 5. generace).
    Dej na běžného Golfa masku z červenou linkou z GTIčka a hlavně 18" kola Detroit a každý, kdo aspoň trochu rozumí autům, si na první! pohled řekne "GTIčko!". A pak dej na červené (kde linka už i z menší dálky zaniká) pětidveřové GTIčko neoriginální (myslím designem) kola a 90% lidí na první pohled napadne: "Golf na větších kolech", kterému pak často ani další "pohled" nevěnují. Divil by ses, kolik lidí už se mě jen tady ptalo, když si tu s těmi koly (jednou i s jinými koly vpředu a jinými vzadu) parkoval, jestli to bylo fakt GTIčko, nebo jestli to mělo jen nápisy? Ale ono by to bylo obdobné např. i s (neoranžovým) pětidveřovým dvojkovým STéčkem na neorigo kolech, taky by každý (včetně mě) na první! pohled váhal, "je to fakt STéčko", nebo jen rádoby STéčko z běžného Focusu.
    A ještě víc umí "ublížit" neorigo design kol vozům prémiových značek, tam to pak často vypadá jak holinky ke smokingu apod. 8-s >:-[]