Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Thomasino 18.05.  21:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Pradědo - A45s je na řízení hrozná nuda (navíc předražená!), uvnitř je to kolotoč světýlek pro puberťáky, zpětná vazba od řízení a podvozku skoro nulová. To si raději nech svého Bavora s pěkným zvukem šestiválce, určitě zábavnější auto, ikdyž A45s je o něco rychlejší. Max. jestli se ti nelíbí sedačka nízko, tak si ji dej výše, při tvé výšce budeš stále v pohodě vidět přes prostřední zrcátko :-) Příp. je druhá možnost, dej tam pneu o chlup vyšší >:-[] Já dal teď o 10mm širší a tím pádem jsou u stejného profilu o 4mm vyšší.

foto Leg

Leg 17.05.  10:56

Hurá, nikdy nekončiaca debata o niečom, čo aj tak nikto nechce (trojdveráky). Ja musím súhlasiť s tým, že 3D jednotka vyzerá lepšie. Zasa by som to ale neformuloval tak, že trochu iné špáry a tvarovanie oknien + posunutý stĺpik spravia z podivného hatchbacku štýlový shooting brake - k tomu má trojdverová jednotka stále hóódne ďaleko. Na druhej strane - ak si mám vyberať medzi 3D hb a coupé, tak samozrejme ak to auto vyťahujem zásadne cez víkend (a možno ani to nie), môže mi to byť jedno. V mojom prípade ale jednotka slúžila ako jediné auto mnoho rokov a pri sklopených sedačkách som v nej povláčil všetko možné. Ak by som mal tri dvere, zásadné obmedzenie by som nepociťoval, v prípade coupé by som párkrát musel niekde zohnať praktickejšie auto.

Nedávno som na niečo čakal v aute a ku veľa zaparkovanej 335i E9x kupé prišla trojica cca štyridsiatnikov v oblekoch - fakt bola sranda čítať rozpačité výrazy tváre dvoch z nich. :-) Chlapi evidene mali medzi sebou formálnejšie vzťahy a toto moc “biznisu” nepomohlo.

Budúca dvojka sa rysuje zatiaľ dobre, Angel eyes sú síce preč, ale takisto zatiaľ asi (dúfam) neprišli bobrie zuby. Vyzerá to, že z rozpačitej M4 nemusíme byť smutní, kto mal rád M3-ky, toto bude naďalej jeho voľba.

pradeda777 17.05.  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

iu....ty odvážný kluku.... ;-) Tož mě na 3DR taky neseděla ta zadní část, hlavně to dlouhé, nikdy nekončící, zadní boční okno. Ale jinak, jak jsme se už dříve shodli, 1er není žádný krasavec byť 5DR nebo 3DR. 5DR ale v každém případě splnila účel lépe a časem sem si na její kukuč zvykl.... ;-)
    Nová 2er vypadá nadějně. Asi poslední pohledné kupátko s R6 spalovákem v naší době.... ;-\

iudex 17.05.  08:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Na vyváženie názorového spektra: ja považujem trojdverovú 1er z profilu za neveľmi vydarené, takmer škaredé auto. Tá plocha vzadu pôsobí bez zadných dverí tak prázdno a zdôrazňuje tú podobu so shooting brake, čo je pre mňa najzbytočnejší typ karosérie (a nenadarmo odišiel do histórie). Pre klasicky hatchbackovsky orezaný zadok sa ani nemôže tváriť ani trochu ako kupé (ako to mohol minulý Megane). Presne ako píše dedo, ak by niekomu stačili predné dvere, nevidím jediný dôvod neísť do (podstatne krajšieho) 2er kupé a dobrovoľne si zvoliť túto obludku. Trojdverová 1er je proste pre mňa ako byt na dedine, spájajúc nevýhody oboch riešení, nepraktická ako kupé, ale škaredá ako hatch. >:-[]
    A zjavne ľudí ako ja bola drvivá väčšina kupujúcich, inak by BMW trojdverák ešte ponúkalo.
    P.S. keď spomínam 2er kupé, Autoexpress už jazdil na novej 2er: [odkaz]

white label 16.05.  22:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

pd7
    Mně ty tři hrnky přišly u TYGRa docela v pohodě... ;-) :-)

pradeda777 16.05.  22:38

wl.....vidím, že nejdeš s dobou...čtyřhrnky jsou teď už ok....usraný jsou tříhrnky,...voe..... >:D >:-[]

white label 16.05.  22:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

pd7
    A víš, že to co se ti teď líbí nejvíc, má jen usraný čtyř hrnek... >:-[] ;-)

pradeda777 16.05.  15:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Nová 2er [odkaz]

pradeda777 16.05.  10:00

Ok. Ale prodeje mluví za vše. Těm, kdo M140i kupovali "look" 5DR nevadil nebo se jim líbil a nebo opravdu 5DR potřebovali a nebo obojí. A jak už jsem psal. Kdybych chtěl 3DR/2DR, tak jsem koupil M240i. V AU jsem měl samá kupátka, ale potom, co jsem tady měl několik 5DR, u kterých jsem v této fázi mého života ocenil extra pár dveří, tak nebylo o čem moc přemýšlet. Kdybych měl kupovat na bázi líbí nelíbí, tak jsem koupil M240i a bylo by.... :-) >:-[] :-! Momentálně se mě nejvíc líbí... [odkaz]
    ...a ano, už jsem psal, seděl jsem v ní a sedí se moc nízko. Na univerzál by to asi nebylo....ale na ten budu mít Yarina Cross.... >:D >:D

Thomasino 15.05.  22:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Pradědo !! M140i 3dv. je mnooooheeeem hezčí než 5dv.!! >:-[] Moc nechybělo a koupil jsem si ji :-)

white label 15.05.  16:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

pd7
    O kapku lepší vizáž? Za mě, z profilu!, o parník!
    1er/rwd v 3DR byl stylový shooting brake, kdežto v 5DR pouze dost podivný 5dv. hb.
    Dost vysoká daň za dveře vzadu na bundu (ve tvém případě) a k tomu výrazně krátké dveře vpředu.

pradeda777 15.05.  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Freddie.....M140i ani ve 3DR verzi žádná sláva. Složitý je základní styling díky dlouhému R6. Ani mínus RR door to nemohlo zachránit. Zkrátka, kdo chtěl 2 DR, kupoval M240i. U M140i velká většina kupců "obětovala" kapku lepší vizáž 3 DR verze, za extra pár dveří.....já taky.. ;-) M3MPS nebyla ve 3DR verzi.

speedfred 15.05.  14:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Ako by tej 1-er a MPS pasoval len jeden pár dverí.

pradeda777 15.05.  10:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

wl.........M3MPS měla k jezevčíkovi k.u.r.w.a daleko.... :-! >:-[]
    To 1 er je mu blíž, ..[odkaz]
    ale stále nelze srovnávat s opravdovými jezevčíky....

pradeda777 15.05.  09:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Stojí za přečtení....

white label 15.05.  00:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

pd7
    Jj, ty máš radši "jezevčíkovaté" hb/hh (tzv. "polokombi"), typu Ma3 MPS... >:D >:-[]

P.S. Mazda to dělala fikaně, dvě karosářské verze (hb/kombi) v jedné... :-) ;-)

pradeda777 14.05.  20:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Video s Martinem....very good :yes: Ale jezevčíkovaté kombi není můj šálek kávy....pro rodinu ale ok...jako jedno auto v rodině ok.... :-!
    i20N ...manuál ok... :yes:

white label 14.05.  17:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

iu
    Bazénově modrou má spíš Fo3RS, ale jen vzácně, protože skoro všechny jsou bílé.
    eNková barva je spíš taková "modrá lila", což je horší, než ta bazénová.

iudex 14.05.  09:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Martin z Martina testoval nový 310k kombík Cupra Leon a bol úplne nadšený, vraj malá RS6 a najrýchlejšie auto v danej cenovej kategórii: [odkaz]
    A len pre zaujímavosť asi prvý test i20N, Čabák na SK ringu (špéci pre labela: nie v otrepanej bazénovomodrej): [odkaz]
    EDIT: už aj Rasťo Chvála má i20N: [odkaz]

white label 11.05.  20:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Nemalá je, ale proti M5 je to pořád rozdíl třídy.
    Ten odchod od DS u M3/M4 prostě nebyl nejlepší nápad.

speedfred 11.05.  20:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

No už aj tá M3/4 je hodne nemalá.

white label 11.05.  19:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Th
    Je to jak píšeš, na daily je lepší hdm, ale k vyloženě sportovně orientovanému autu typu M3/M4 sedí DS mnohem víc. U M5 je hdm akceptovatelná, ale u menší M3/M4 nikoli.

pradeda777 11.05.  14:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

ZF 8 kvalt jsem měl v X5 a řadila jak po másle. V manuálu jsem ji nezkoušel.....nebylo potřeba.... ;-) Na tuto převodovku všude jen samá chvála.... :-!

iudex 11.05.  13:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Tom: nemyslím, že by to bolo šetrením, nezdá sa mi, že by 8° HDM mal byť lacnejší ako 7° DS, skôr naopak. Skôr bude dôvod v emisiách, tipujem, že na 8° je spotreba a teda emisie o malý chlp nižšia a to sa počíta najviac.

Thomasino 11.05.  12:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

No vidíš, já tam v M2 sedmičku mám, ale na dálničních 160-180 by se mi hodila osmička >:-[]
    Jo a v pátek jsem předal Atecu, taky měla 7DSG, ale tam mi osmička ani moc nechyběla. Teď vydržet 4 týdny do předání GTI CS300.. Teda jestli to klapne..
    P.S.: Osmička od ZF byla v M240i, ta převodovka nebyla vůbec špatná na daily (není to dvojspojka), ale dvojspojka v M2 je lepší a rychlejší ke sportovnímu autu. V nové M4/M3 už nedávají dvojspojku, šetří a dávají "jen" levnější 8ZF.

pradeda777 11.05.  12:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

No vidíte....já v Yariskovi s CVT takové problémy nemám. Sem tam, když je potřeba, zmačknu tlačítko sport, což mě zvýší otáčky a drží je tam pokud ho znovu nezmáčknu........ POHODA.... >:D Jo, u 1er bych přivítal 7 kvaltů. 6ka je na dálničních 130 krátká....

Thomasino 11.05.  11:13

« Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

U koncernu mi to nějak nevadí to řazení, i v tom Sportu si občas podřadím pádlem dolů, abych měl nachystané vyšší otáčky na předjíždění. Tam jsem si celkem zvykl na to, že se za chvilku vrátí manuální řazení zpátky do automatického a že po tom podřazení a předjetí po dvou zařazení nahoru a následné klidné jízdě, si už řadí sám. Naopak s tím mám problém u M2, kdy jak mu do toho sáhnu a podřadím pádlem, tak jsem na stálo v manuálním režimu a musím pohnout pákou převodovky, abych ji dal zase do automatického režimu. Blbý je, že v každém autě je ta logika jiná a nejde změnit 8-s

iudex 11.05.  08:23

« Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

Ron: nejak sa mi nechce veriť, že prevodovka, ktorá v normále neznesiteľne podtáča a dusí motor, je v športe naopak neakceptovateľne ostrá a točí vysoké otáčky. Väčšinou tie rozdiely v režime prevodovky nie sú také dramatické a ak je normál ospalý a pridusený, tak práve ten športový režim je akurát. Tak to bolo vo väčšine automatov, čo som skúšal. Aj naša Mazda v normále strašne podtáča a pri ustálenej 60ke už má 6ku, ale režim šport tomu pomáha. Inak mne ten normálny režim ani nejak nevadí, tak nejak ladí s charakterom rodinného auta, kde rodina ocení hlavne tichosť a kultivovanosť, ak by som s ňou ale jazdil sám, tak som asi celý čas v športe.
    P.S. Leg so svojou jednostupňovou, resp. bezstupňovou prevodovkou už asi ani netuší, čo tu vlastne riešime. >:D

foto Ronault-

Ronault. 11.05.  00:04

« Re: Re: Re: Re: DSG soft

Thomasino: jako asi kdybych s tím plynem jezdil pořád, tak asi po čase ano, ale není to moc příjemné a chce to hodně přesnou nohu a je to pak unavující. Možná je to tou váhou Pola, ale to je v S režimu úplně jiné auto. Však jak budeš mít cestu na sever, můžeš zkusit ;-) A hlavně, přece si nekupuji automat na to, abych za něj řadil, respektive podrazoval před zatáčkou když stojím na brzdě....a to i ta nejhorší převodovka v Picassu to umí lépe...tu logiku řazení bych přehrál do Pola a bylo by to ideální. Příklad, jedu do kopce, před horizontem chci podřadit, protože na něm je křižovatka, Picasso má 5, pustíš plyn, hodí 4, protože ví, že je v kopci a zpomaluje a nechce škubat a ví, že budu zrychlovat, jezdí tam každý den. DSG? Šestka, uberes, šestka, maximálně pětka, rychlost klesne na 50, stále pětka, nic, slapnes na plyn, desetiny sekundy se nic neděje, respektive sekundy, protože musí hodit trojku a nachystana na druhé spojce byla čtverka, pak musí fouknout turbo aby to jelo, protože v 1050 ot. nafoukane nebylo a ejhle, i to otřesné Picasso to zvládlo lépe.
    Zk...ena ekologie.

Praděda: jako manuálu se nebráním a vím, že mít GTI v manuálu, nemám výhrad, ale auto by se mělo trochu líbit a s Type R mi to jde hodně těžce...ale pravda, že u Type R ten design je snesitelnější než u běžných Civicu.

Thomasino 10.05.  23:22

« Re: Re: Re: DSG soft

To bych musel zkusit, jak moc agresivní ten plyn máš, ale já měl jak v Cupře, tak Atece, nebo M240i, nebo nyní v M2c plyn vždy na agresivní nastavení a vyhovuje mě to >:-[] >:D Uvidíme jak to bude u GTI CS300 ;-)
    P.S.: Nevím, jestli jste dávali tohle srovnání, já kouknul jen na konec, co Joe Achilles říká na srovnání Golfu R a GTI CS300 a líbí se mu více CS :-) Tak jsem spokojen :-) [odkaz]

foto woody-alien

woody-alien 10.05.  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

pd777: Tak to má být... :yes:

pradeda777 10.05.  09:04

« Re: Re: Re: Re: Re: DSG soft

wa....to nevadí...důležité je, aby měl srdce čtrnáctiletého.... >:D Mě už je 74 a když občas vyrazím s mojí M140i manuálem "do terénu", hned omládnu o 50 roků..... >:D :-! >:-[]

foto woody-alien

woody-alien 10.05.  08:55

pd777: Jo, jenže Ronovi už není čtrnáct..... >:D

pradeda777 10.05.  08:47

« Re: Re: Re: DSG soft

Ron....z toho co tady čtu jsem dedukoval, že auto, které jsi si měl koupit, mělo mít manuální převodovku.... ;-) :-! [odkaz]

foto Ronault-

Ronault. 09.05.  21:09

« Re: Re: DSG soft

WL: no je to ke zvážení, díky.

Thomasino: docela sáhodlouze jsem tady popisoval, co mě na DSG hodně vadí. Samozřejmě režim S zvýší otáčky, ale tam, kde prostě nechceš jezdit neustále, protože je to na každodenní ježdění dyskomfortni, auto nejen má vyšší otáčky, ale i nastavení reakce na plyn je vyloženě agresivní, nejde tak jezdit po městě nebo na delší trasy. Kolega, co má doma 1.6 TDI, taky jezdí pořád S režim, ale sám uznal, že v GTI to prostě nejde.

Chtělo by to zjistit, co na to VE a jestli to umí zjistit.

Jinak hodilo by se zvýšit otáčky pro podřazení i odrazeni, protože pětka v padesáti s 1000 otáčky je pro DSG úplně normálka a při brždění si podradí na čtverku klidně ve 47 km/h a než se na apexu zatáčky vzpamatuje, jsem daleko za ním

pradeda777 08.05.  14:07

« Re: VW Golf R Performance Pack vs. Litchfield GR Yaris

VW GTI vs. BMW 128i...
    [odkaz]

Výhodou u GTI je možnost manuálu.

white label 06.05.  20:57

« VW Golf R Performance Pack vs. Litchfield GR Yaris

speedfred 06.05.  19:51

Správne! Poriadny manuál a potom nebude treba prehrávať SW na prevodovke. >:-[]

pradeda777 06.05.  14:44

« Re: Re: Re: Re: DSG soft

Corolla GR 300k manuál....

Thomasino 06.05.  09:37

« Re: Re: Re: DSG soft

Na Atece taky v normálním režimu padají otáčky zbytečně nízko, proto vždy po startu přepínám převodovku na Sport (zatažením pákou ještě jednou k sobě). To tam předpokládám v Polo-GTI máš také. Samozřejmě pak používám individual režím a motor mám na Sport, stejně jako adapt.tempomat.

foto VII

VII 05.05.  22:00

« Re: Re: DSG soft

Toho bych se nebál. Úpravy softwaru se dělají poměrně často a není s tím problém. Ovšem za předpokladu, že se zasáhne pouze do minimálních otáček, kam mají spadnout, když převodovka přeřadí. Typicky z 3ky na 4st. minimálně 1300ot, ze 4-5 min 1500ot. apod. Tahle úprava udělá převodovce jedině dobře.
    Pokud ovšem budou zasahovat do samotné rychlosti přeřazení, tak to už může být problém, jelikož ta převodovka na to není stavěná.

Thomasino 05.05.  20:12

« Re: DSG soft

Rone, copak, nespokojený s řazením převodovky? Tohle řeší hodně dobře TVS. Kámoš u Brna (Chudčice) to tady dělá celkem často, mají zastoupení v ČR. Hodně to pomůže. Samozřejmě je tu malé riziko ohledně záruky.

Thomasino 05.05.  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

Za mě je čas ze 100 na 200 skoro jediný, který něco málo vypovídá o síle motoru k danému autu. Pak samozřejmě váha auta versus výkon, nebo i čas na Hockenhaimu, případně když vím, jaký čas s tím lidi jezdí na okruhu v Brně nebo na Slovakiaringu (což jsou moje primární "hřiště"). >:-[] >:-[]

white label 05.05.  14:25

« DSG soft

Ron

white label 05.05.  12:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

iu
    To ale nejsou tovární údaje, to jen někde někdo naměřil, ne?
    Přímo porovnávat pružné zrychlení u MT(JQV) a PDK(GTS) není úplně košer.

white label 05.05.  12:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

sf
    To by byl pořád, pro většinu šoférů, skvělý čas i u 0-100. >:-[] ;-)

speedfred 05.05.  11:34

Súčasná F1 má na dve kilá 4-4.4s podľa trate a podareného štartu. To musí byť pekné nakopnutie.

white label 05.05.  11:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

pd7
    Obojí. Investuj do výkonnějšího stroje a kup si pořádné nové auto. Přece jednou nechceš mít nápis:
    "ready to cash" na náhrobním kameni... :-) ;-)

white label 05.05.  11:09

sf
    Jj, 0-200, to je "královská" disciplína, 100-200 to je zajímavé spíš pro německé taxikáře... >:-[] ;-)

speedfred 05.05.  10:15

dedo: také mikropneu by si mal naprdnúť až máš dobré vetry.

pradeda777 05.05.  10:00

Včera jsem konečně přehodil kola na Yariskovi a zjistil jsem, že můj mini kompresor už asi dosluhuje (11 let). 3 kola nafúknút z 25 psi na 32 psi zvládl ještě jakžtakž, ale na čtvrtém už rezignoval a musel jsem ho nechat delší dobu vychladnout. Tož nevím......mám investovat do výkonnějšího "stroje" nebo koupit další mini....?

speedfred 05.05.  09:46

Kde lanské snehy sú keď som jazdil na moto a tie dávali 0-200 tak 8-9s ? A možno aj menej. 8-s
    Teraz už na to nemám gule a stačila by motka ktorá to dá do 10s. :-)

iudex 05.05.  08:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

fred: tak Júlia má 100 na 200 za 8,5s, to by si tromfol aj labelovu 911ku (8,6s).
    Takže nič nemeň, je veľmi málo pravdepodobné, že si niekto kúpi auto, ktoré výkonovo a dynamicky prekoná Julču (ak sa také autá ešte vôbec budú robiť).

speedfred 04.05.  18:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

Takže ešte nemusím meniť auto? 100-200 by som Vám asi stíhal.

Thomasino 04.05.  18:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

Jo, jo, furt stejný (skvělý) motor. Nyní jen lehce inovovaný...

foto Market

Market 04.05.  16:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

iudex:
    Aj Cupra R s manualom da 100-200 za cca 12 sek.
    GR Yaris za cca 15 sec.

pradeda777 04.05.  13:49

tmc.....zajímavé varianty.....ale nakonec příští rok bude nová M2C, takže kdyby bylo třeba se vrátit do M2, tak ta možnost tu bude. A možná bude nová i s adaptivním podvozkem, což by bylo velké plus... :yes:

iudex 04.05.  12:17

Tom: našiel, tri výsledky, 9,8s, 10,6 a 10,8s. Tak si vyber.
    Pre porovnanie M2 CS 8,6s.

Thomasino 04.05.  12:02

No vedle Cupry ST 300 mi začala připadat tehdy první M2 pomalá, nebo spíše stejně rychlá. Tady to bude podobné možná. Tak kdyžtak prodám M2c a vyměním za Tiguan R >:-[] >:D
    Nenašel jsi někde zrychlení 100-200 u M2c s automatem? Podle srovnání s TT-RS by to mělo být kousek pod 10.

iudex 04.05.  11:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

Malé porovnanie pre Thomasina:
    Bežne majú hotheče okolo 280k zrýchlenie zo 100 na 200 kmh okolo 15s. Napríklad
    novej i30N s 280k namerali 14,3s, bavoráku 128ti (265k) 15,7s a Focusu ST (280k) 15,9s.
    GTI Clubsportu, ktorý je len o málo výkonnejší (300k) namerali 11,5s. A to je dramatický rozdiel, ktorý zase (obdobne ako pri Rku) indikuje, že tých koní má Clubsport viac, ako sa udáva. Napr. oficiálne výkonnejšia S3 (310k) to dá za 11,8s a M340i (375k) za 11s.
    Takže žiadne uvažovanie o predaji, zdá sa, že Clubsport bude sakramentsky rýchla mašina. :yes:
  • 00 Reagovat !

Thomasino 04.05.  11:25

« GTI CS300 v červené na videu

Konečně moje barva na videu, ale za venkovního světla jen krátce :-(

pradeda777 03.05.  22:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

tms....ano, X5 je dost velká a podlaha vysoko. Dost blbě se do ni leze, ale za to ta jízda je famózní.... :yes: Ale i já bych raději jako univerzál volil něco ve velikosti Q3 nebo X2 nebo GLA. I když nevylučuju Macana.... >:D >:-[]

Thomasino 03.05.  21:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

IUDEX - tak to se ti teda hodně povedlo !! Smutná a drahá chybička 8-s :'-(
    Mimochodem dneska přišly prachy za Atecu, ve čtvrtek předávám, takže asi už bude fakt loučení :-O :'-( Asi aj slzičku uroním, měli jsme ji rádi, asi se k podobně mírně vyššímu autu časem vrátím. Ale třeba X3 a X5 je už moc velké a hlavně zbytečně vysoké. Takové Audi Q3 SB by bylo nejlepší.

Thomasino 03.05.  21:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

F150 V8 má má známej z Beskyd :-)

white label 03.05.  18:11

pd7
    Tak hlavně k tomu výsledku nekonečného vyšetřování pořád nejsou žádné konkrétní informace a jediné, co je údajně jisté hned od začátku je to, že to rozhodně nebyla DEZA. :no:

white label 03.05.  17:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

No, roční slovenská dálniční známka za 250 euro, to nas.ere! 8-s
    Podobně to funguje i u nás. Pokud si spleteš číslo RZ, tak ti vrátí prachy pouze v případě, že taková RZ neexistuje, nevím jak tohle funguje u vás.
    Velice zajímavé je u nás (opět nevím přesně jak u vás) mé zjištění, jak je to ohledně případné duplicitní platby na stejnou RZ ve stejném období (oficiální odpověď na můj dotaz):
    "...systém Vás upozorní pomocí tzv. pop-up okýnka, že na danou SPZ je již uhrazen
    poplatek, nicméně v úhradě samotné Vám nezabrání pokračovat. Systém je takto
    nastaven aby vyhovoval legislativním předpisům."
    Velmi "šalamounské" od státních úředníků, pokud si nevšimneš pop-up okýnka, můžeš zaplatit klidně několikrát na stejnou RZ, stát tě obere o prachy, ale díky "vyskakovacímu" okýnku jsou krytí. Stejně tak může znovu zaplatit ten, komu jsem omylem už známku zaplatil, takže vymáhat to po něm, by pak postrádalo logiku.

pradeda777 03.05.  16:22

wl.....Otrávená Bečva.. >:-[]Klasická vyšetřovací metoda

Zajištění důkazů na místě - rozbory - vytvoření mapy znečištění - porovnání ISPOP s používaním nebezpečných látek společnosti dle mapy - rychlý postup - určení pravděpodoného vyníka - rozbory na místě - výslechy - určení vyníka - soud - odsouzení - pokuty, které odpovídají škodám a vězení

Vyšetřování podniku nemajitele ala Zpětná analýza

Deza to nebyla - zahlazení důkazů na místě - falšování rozborů - napasování mapy znečištění na ,,správná" místa - ignorace systémů - případ do mrazáku - určení pravděpodobného bíleho koně - pokus ho uplatit, aby to vzal na sebe - vydírání - určení viníka - zmanipulovaný soud - odsouzení toho člověka co už se zastřelil - symbolická pokuta a podmínka.

iudex 03.05.  15:46

wl: ja na diaľnici maximálku skúšať nemienim. Notabene nie po dnešku. Volali mi z diaľničnej spoločnosti, že nemám zaplatenú diaľničnú a to, čo som platil v januári, som omylom zaplatil niekomu inému (pomýlil som si číslo). Takže nielenže dostanem pokutu 150 eur, ale si musím kúpiť novú diaľničnú za 50 a aby to bolo dokonalé, nikto mi tých zaplatených 50 eur nevráti (mohol by som to leda vymáhať od človeka, komu som to zaplatil, ale toho nezistím). 8-s 8-s 8-s

white label 03.05.  13:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

iu
    Tak tys tu včera nebyl, tak jsem to zkusil na speedreda. ;-)
    Takže losovanie máte s krátkým, ale lós s dlouhým...
    My máme losování i los s krátkým "o".
    Takže spojitost mezi žrebcem a žrebem asi není žádná.
    P.S. S těmi 294 km/h to můžeš zkusit taky, třeba jen stačí deaktivovat omezovač.

iudex 03.05.  13:37

Aj tých 294 kmh na diaľnici pri Ostrave (*) bolo fake? Taký fejk by som bral aj ja.
    * samozrejme Ostrava v Nemecku. >:-[]

speedfred 03.05.  12:10

Možno to je iba “fake” >:D

iudex 03.05.  11:19

A predsa tu máš z nás najvýkonnejšie auto. :-) :yes:

speedfred 03.05.  10:39

To vieš: otec cigáň, maďar matka a ja taký križovatka >:D
    Je pravda že v škole som mal samé päťky iba zo správania bolo za tri.

iudex 03.05.  08:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

wl: keď sa chceš pýtať na slovenskú gramatiku, resp. etymológiu slovenských slov, tak Oravák od poľských hraníc žijúci v Čechách nie je ten úplne správny. >:-[]
    Žrebovanie a losovanie sú synonymá, jedno od slova žreb, druhé od slova lós (nemýliť s krátkym losom, to je zviera).

pradeda777 02.05.  23:10

wl....chiptuning. Borci v tabulce pod modelem Macan 2014 + mají dva údaje. První referuje k 3.0 l Turbo S motoru o výkonu 250 kW a 460 Nm a druhý pak k 3.0 l Turbo S motoru o výkonu 265 kW a 500 Nm. Konfigurátor uvádí pro aktuální model S výkon 260 kW a 480 Nm. GTS s novým 2.9 l motorem v jejich tabulce vůbec nefiguruje. Aktuální model Macan S pokračuje s 3.0 L motorem. V každém případě bych se divil, kdyby borci nebyli schopni s něčím přijít. Čímž nechci naznačit, že bych do toho chtěl jít.... >:D >:-[]

speedfred 02.05.  22:00

Jasnačka že ide o ValMez čiže to Vaše "Meziříčá".
    Voľajaký je správne.

white label 02.05.  21:33

sf
    A je u vás nějaký rozdíl mezi "žrebovanie" a "losovanie"?
    "voľajaký"? spíš "voľaaký", ne?
    Ve Valašském Meziříčí prodejce Fordu znám, ale ve Velkém Mezíříčí ne. ;-)

speedfred 02.05.  21:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

No u nás je žrebovanie asi od slova žreb (los) ale tak isto máme aj losovanie (že by od losa?) Som z toho voľajaký zmätený.
    PS 1 : vo V.Meziříčí je nejaký predajca Shelby (Ford). Poznáme tam niekoho? Majú ta nejaké F150.
    PS 2 : musím ale povedať/napísať ze X5 45e ma celkom dostala a rád by som ju nabíjal doma >:-[] Dynamika taká nenásilná ale ide ide to, spotreba mesto a okolie vie byť fakt zaujímavá až som tomu nexcel veriť. Fakt super auto :-)

white label 02.05.  21:18

pd7
    pro tebe ideální konfigurace, navíc to barva i kola.
    A šíbr/díru do střechy si tam necháš dodělat jako za komančů... >:D
    Ten konkrétní odkaz na chiptuning je na MGTS před faceliftem.

white label 02.05.  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tigi R

sf
    Když ty píšeš o žrebcovi/hřebci, tak já se ptám na jeho kopýtko... ;-)
    Má u vás žrebovanie dačo spoločného zo žrebcom?
    Anebo je to jako u nás s losováním a losem (jako zvířetem)?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Michaelis (76) se po smrti maminky neozval notář: Dědictví je ale uzavřené! Co na to advokát?

Michaelis (76) se po smrti maminky neozval notář:…

Sousedské spory, nevýhodné smlouvy na energie, podvodné e-shopy… Čtenáři se na Ombudsmana Blesku obracejí s…

Skvosty Česka hlásí extrémní propady návštěvnosti! Kam se turisté loni vydali nejčastěji?

Skvosty Česka hlásí extrémní propady návštěvnosti!…

Pražský hrad, petřínská lanovka nebo třeba areál v ostravských Vítkovicích. To je jen zlomek z českých památek a…

Podivná schůzka s Poborským na FAČR. Nehorázné, zlobí se Fousek

Podivná schůzka s Poborským na FAČR. Nehorázné,…

Pořádně živo začíná být kolem voleb nového vedení fotbalové asociace, naplánovaných na červen. Vyšlo totiž…

Redukce kádru Plzně! Kdo by mohl v létě z Viktorie odejít – a proč

Redukce kádru Plzně! Kdo by mohl v létě z Viktorie…

Kádr Viktorie čeká podle informací deníku Sport v létě pořádný průvan – ať už ze sportovních, nebo ekonomických…

Marie Benešová uklízí. Bude novým nejvyšším státním zástupcem – právník ruského hackera?!

Marie Benešová uklízí. Bude novým nejvyšším státním…

Je úterý, a to znamená vhodný den k opuštění republiky. A dneska k tomu máme fakt pádnej důvod - je v něm…

V minulém díle jste viděli: Vláda dovolila 4 hodiny s pivem a wi-fi a Babiš vyzval k útoku na registrace

V minulém díle jste viděli: Vláda dovolila 4 hodiny…

Minulý díl ovládl ministr zdravotnictví Petr Arenberger se svou minulostí. Sekundoval mu ministr Havlíček, který…