Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Thomasino

Thomasino 29.02.  23:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

A vyzkoušel sis tu i30N pořádně a ne jen někde na hodinu? Hodně je jich nyní na prodej po 1-2 roce, kámoš to má taky, není to prý úplně komfortní na daily, spíše jako víkendovka (pokud se teda HotHatch dá brát jako víkendovka když jeho určení má být spíše na daily), ale pokud je člověk mladý, tak mírné nepohodlí ještě zkousne >:-[]

foto white-label

white label 29.02.  22:10

Dany
    A co tohle:
    [odkaz]

Leg 29.02.  15:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

iudex: :yes:

foto pradeda777

pradeda777 29.02.  13:11

iu.....presně...Proste ide o tú radosť už pri obyčajnom prudšom stlačení plynu, otáčky idú nahor, motor sa ozve, výfuk sa ozve...
    [odkaz]
    A proto do toho asi půjdu. Prodejce v Audi říkal, že dělají jak Akra tak i Remus (rámus... >:D ) Akra je dnes i s montáží 180 000 Kč. To je "a bit of overkill" a zbytečně moc rámusu..... ;-) Z té modré RS3 SB s Akra je teď předváděčka. Tak jestli přijedeš, tak si můžeš poslechnout a snad i svést.... ;-)

Dany 29.02.  13:01

Tiež to tak beriem. Vždy som bol zameraný primárne na techniku a pocit ktorý dokáže sprostredkovať, ako na pekné ksichtíky a farbičky. Práve som mal rozhovor s mechanikom servisu, ktorý rieši aj závodné kusy. Že vraj je to fakt poctivo postavené a znesie aj dlhodobé okruhové nasadenie. V civile potom majú kusy aj so 160t km a bez problémov. Na tvrdšie jazdenie by odporúčal držať sa manuálu, ale chápe tú potrebu... Ešte to zvážim. Vlastne uvidím, aká bude ponuka. Nové sa vraj do výroby už objednať nedá 8-s. Takže len ďalšie potvrdenie.
    FoST určite skúsim ak bude možnosť. Neviem ako to s ním vlastne je. Dlhšie nebol dostupný vôbec a cenník ešte nič neznamená a dostupnú predvádzačku už vôbec.
    Leg: V kontexte správ o subaráckom boxeri Mazda vyzerá ako správne riešenie.

foto ThomasinoSmith

ThomasinoSmith 29.02.  12:56

Auto co člověk nepotřebuje a je jen pro radost a zábavu!?? :-! 8-s Skandál! Vůbec nevím o čem píšete, tomu nerozumím >:-[]

iudex 29.02.  12:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Ad haraburda: včera som videl a počul Z4 M40i (ktorú si tu niekto v TT kúpil novú v peknej fialovej) a spomenul som si, ako som bol z toho auta jazdne nadšený. Je to síce podobný motor ako mám ja, ale v menšom, ľahšom a hlavne otvorenom aute je ten zážitok posunutý oveľa ďalej. Tiež na to nemám peniaze ani miesto ani využitie, ale chápem, prečo to ľudia chcú.
    Tak som si pripomenul, prečo chcem auto, ktoré mi objektívne nie je vôbec treba. Proste ide o tú radosť už pri obyčajnom prudšom stlačení plynu, otáčky idú nahor, motor sa ozve, výfuk sa ozve... To pri bežnom aute proste nie je. A toto práve hotheč/hotsedan má, (na rozdiel od kabria s pridanou hodnotou praktickosti). A i30N toho charakteru má dostatok a je úplne jedno, či je to hatch alebo fastback.

Leg 29.02.  11:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Dany: ako bolo povedané, táto éra hothatchov ako je i3ON (plnený štvorvalec cca 250 koní, predohrab, použiteľné na každý deň a za rozumnú cenu) pomaly vymiera. Boli to super autá, sám mám pre ne slabosť aj keď typického som nakoniec nevlastnil. Teraz je posledná šanca ešte kúpiť. Či bude čierne, biele alebo šmolkové a aká karoséria je vo finále jedno, hlavne si sprav radosť. A ak sa ti páči fastback, určite si kúp ten, mne sa moc nepáči a dôvody som napísal dosť kostrbato, ale to je nepodstatné.

Nakoniec, vzhľad je vo finále nepodstatný. Keď sa nad tým tak zamýšlam, ja som nikdy nevlastnil auto, ktoré by som označil za vyslovene atraktívne a BMW 1er aj Lexus NX by som diplomaticky označil za kontroverzné. Napriek tomu ma to nikdy netrápilo, lebo viem prečo som si ich kúpil a aké kvality mi priniesli. Ak by som mal jazdiť na aute, ktoré je priemerné a ešte sa mi nepáči, tak by bol vzhľad pre mňa problém.

Čo sa týka FOMO, sám som obeť. Aj keď nemám peniaze ani čas ani miesto a vlastne ani chuť na nové auto, chodím očumovať Mazdu MX-5. Takže si viem predstaviť, že keby som aspoň niečo z toho mal, tiež už mám doma nejakú haraburdu. >:D

foto pradeda777

pradeda777 29.02.  11:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Dany...já bych definitivně napřed vyzkoušel ten F ST-X. Plus, ten 2.3 l motor je výborný a časem ověřený. Byl vyvinut v době, kdy Ford a Mazda byly ještě "jedna rodina".... :-!

speedfred 29.02.  09:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Leg pošli zálohu na lepšieho Boxstera a kľudne ti ho podržím >:D Ja aj tak asi na to nemám čas.

Dany 29.02.  09:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Nechám ho v zálohe. Páči sa mi zelená farba, track pack by som nechcel (manuálne nastaviteľný podvozok, 4,5 t€), St bude mať možno lepšie svetlá (Matrix). V Nku ani po face svetlá nestoja za moc.
    Dotykové ovládenie je zlo. Takto od klávesnice to vyzerá pre N

iudex 29.02.  08:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Malo by to tak byť, podľa testov je 8° dvojspojka v Nku veľmi vydarená, pri ST som naopak nejaké výhrady zaznamenal. Plus drobný detail: Nko s automatom zrýchľuje lepšie, ako s manuálom, kdežto u ST je to rovnaké. Takže ak chceš automat, ďalší bod pre i30.
    Ale aj pri manuáli by som volil Nko, nemal som voči nemu žiadne výhrady (v 3er je horší manuál). Takže ak nechceš kombi (hlavná komparatívna výhoda Focusu), tak by som o ňom asi neuvažoval. [odkaz]
    Cupra žije len z Formentoru, Leon sa nepredáva. Napriek tomu nevedia dať dobrú zľavu, kamarát dostal tuším 13%, to je nič pri tých základných cenách. Naviac na mňa pôsobí strašne bezpohlavne, ak nemá tie smiešne medené lakovania, nevidím tam vizuálny rozdiel oproti Seatu Leon s 1,0TSI.

Dany 29.02.  08:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

ST som neskúšal, ale trúfnem si odhadnúť, že sa bude správať kultivovanejšie v každom ohľade. Podvozok, zvuk... Neviem čo tam dávajú za automat. Dieselový Getrag Powershift bola 6 st. prevodovka a píšu 7. Počul som, že sa nevie správať v meste a podobných situáciách, kde má význam automat. Tam by som asi pre kľud v duši volil manuál.
    Do Nka by mali dávať 8 st. dvojspojku, ktorá je zrejme aj vo Féčku použitá. Možno modifikovaná pre N.
    Cupra asi tiež nebude uskákanejšia ako Nko. Ale neviem, neznám mapu. Za tie prachy nech si to malujú na medeno.

iudex 29.02.  07:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Focus ST som mal tiež na mysli, ale nechcel som Ti sťažovať rozhodnutie. Na druhej strane Focus ST nijak nevyniká nad i30N, sú to asi najpodobnejšie autá zo všetkých HH, motoricky, výkonom, jazdne, kvalitou a za mňa i vizuálne. Focus u mňa trochu stratil pri facelifte tou zmenou za dotykové ovládanie. A keď k tomu pridám vyššiu cenu, z tej dvojice sa lepšie javí i30N.
    Cupru ani neuvažuj, ak by boli ceny ako v Nemecku, tak OK: [odkaz] ale u nás nevedia čo pýtať. A aby som zacitoval kamoša, čo mi práve včera k jeho služobnej Cupre Leon napísal: "Cupra je p.čovina, keď ju zažiješ z Michaloviec do Stropkova pochopíš". Okrem uskákaného podvozka strašne nadáva na dotykové ovládanie, vraj už kvôli tomu párkrát takmer havaroval.
    Leg: ad Austrália: tak ja som nebol a asi v živote nebudem, ale z rozprávania známych čo tam žili rok mám podobnú predstavu, hlavne o ľuďoch a ich prístupe k životu. Ale ako píšeš majú aj svoje problémy, aktuálne čítam knihu, kde sa riešia aj ekologické, hospodárske a potravinové problémy Austrálie a vyzerá to s nimi perspektívne horšie než s Európou. Aj keď bývať tak niekde pri pobreží v Sydney... asi krajšie než pri Trnave. ;-)

speedfred 29.02.  07:57

Neviem, nesledujem ale asi im j€blo.

Dany 29.02.  07:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Cupra 300k začína holá bosá na 45t€. To môžem ísť rovno do Audi.

speedfred 29.02.  07:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

V ST je ešte stále 2.3eb (?) , až ano tak to je asi veľké plus. Je pravda že som nesedel/nezaujímal sa ani o jedno (N a ST) tak neviem ako jazdia, vybavy, ceny.
    Za mňa by mal hatchback vypadať ako hatchback keď už je 5dv, takže strecha môže byť aj rovná a nenusí sa hrať na kupé.
    Môj výber čierne i30N ale vyberáš/kupuješ ty tak ti odobrím všetko okrem fb >:-[]
    Čo Cupra ?

Dany 29.02.  07:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

ale ste mi to...
    zamyslím sa nad sebou, prečo sa mi viac páči kočkopes. :-!
    Jasné, v absolútnom ponímaní by som akúkoľvek I30 neoznačil ako niečo čo sa mi páči. Musím však pracovať s tým čo mám a je to viac ako som dúfal začiatkom roka.
    Farby: Šmolková to nebude, už mám predsa svoj vek. A viac mi sedí vzhľad sleeperu.
    Čierna fajn, body zbiera aj za to, že je to metalíza. Viem ale ako používam auto a väčšinu roka bude proste nepekné. Na čiernej to vynikne najviac. Ak by bol výber, moja voľba by bola sunset alebo dark knight.
    Leg: Batoh nabúchaný na hatchback? Videl si líniu strechy?
    S Thaliou si to prehnal, tá nemala byť nikdy viac ako lacný sedan pre "tretie krajiny".
    Limuzínou bol až Fluence.
    Tiež ti trochu nabúram predstavy druhokupcu. "Potom sa toho budú v nejazdenom stave zbavovať hlboko pod cenu" alebo im na okruhu niečo zachrumkalo a nie sú zrovna Rejlek, tak sa toho potrebujú za lacno zbaviť.

Čo hovoríte na FoST ako alternatívu?

Leg 28.02.  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Verím tomu, že môj názor pre ňeho nie je až taký relevantný.

No veď práve GR86 - rozprávalo sa, ako si len privilegovaní infuenceri rozoberú pár kúskov a ostatní už navždy utrú hubu. A dnes nie je problém kúpiť skladovku so zľavou. Kaša sa nikdy neje taká horúca ako sa varí.

Takisto Porsche: Boxster za 200000€ (Spyder RS Weissach) a aj tak ti ho nepredajú. Nech je to hociaká limitka, horčíkové kolesá a karbón, toto je obyč šporťáčik a tento stav nie je to normálny

Austrália: neni sa s čím deliť, pracovný trip, len po mestách a tie sú vlastne taký trochu zvláštny mix Európy a Ameriky. Ale miestni sú vskutku cool, všetko je v pohode a bez problému, aj pracovne. Človek keď vidí tie nasr.té tváre u nás, aj by tam tiež emigroval, keby to nebolo tak strašne ďaleko. Vlastne si hovorím, ako musel praděda znášať návrat domov… ale chápem, že je to len turistický pohľad na zelenú trávu u suseda a majú svoje problémy.

iudex 28.02.  19:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: farbičky

Leg: nieeee, vôbec Danymu jeho voľbu neznechucuješ. >:-[]
    FOMO bol veľký pri GR86, berte lebo nebude. Hotheče stále sú, ale faktom je, že ubúdajú, hlavne tie lacnejšie. Tie zostávajúce len zdražia. Ale asi aj v mojom prípade to hralo nemalú rolu.
    A čo tá Austrália? Podeľ sa.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…