Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

 

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label   dnes  17:33

  « Reality show

  iu
  Jen abys věděl, proč jsou zrovna na GTS (991.2) výfuky (koncovky) tam, kde jsou. ;-)
  [odkaz]
  [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label   dnes  17:27

  « Re: Reality show

  w-a
  No, některé srážky s blbcem jsou opravdu nevyzpytatelné... :no: 8-s
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777   dnes  15:25

  « Re: Reality show

  Nový GR from EVO....
  [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto woody-alien

  woody-alien   dnes  13:13

  « Reality show

  Ne že by člověk za svůj motoristický život nezažil nějakou tu hádku, ukazování "jedniček" a vytrubování.....ale teprve dnes jsem zažil srážku s opravdovým psychopatem. To co bývá předmětem obsáhlých reportáží ve zprávách komerčních televizí, se mi "poštěstilo" okusit na vlastní kůži.

  Přitom vše začalo docela nevinně. Na cestě mezi dvěma okresními městy jsem dojel bílou Škodu Yeti 4x4 a protože mezi ní a vepředu jedoucím náklaďákem zela mezera zvíci fotbalového hřiště, svižným manévrem jsem ji předjel. K nějakému omezení neřku-li ohrožení nedošlo ani v nejdivočejších snech, ostatně poté, co jsem se zařadil, byla mezi mnou a Yetinou mezera pro několik dalších aut. Takže jediné, co by mi mohl někdo vytýkat, bylo, že jsem se při předjíždění celkem pochopitelně úplně nedržel stanoveného rychlostního limitu. O to větší překvapení pro mě nastalo, když mě řidič Yetiny začal intenzivně problikávat, dojel mě a zuřivě gestikuloval, zatímco se mi lepil na zadek tak, že jsem měl obavy byť jen povolit plyn, aby do mě nenarazil.

  Dokážu téměř vždy zachovat chladnou hlavu a protože mi ten lepič byl nepříjemný, uhnul jsem mu trochu doprava, aby mě tedy předjel zpátky a zachoval si svou zjevně pošramocenou důstojnost. Po chvilce se skutečně zdálo, že se toho chytl a začal mě předjíždět, jenže v momentě kdy byl vedle mě už nadále nezrychloval, ale začal se mi tlačit na bok a troubil jak na lesy.To už mě tolik v klidu nenechalo a posunky jsem mu naznačil, co si myslím o jeho duševním zdraví. Reakce nebyla o moc lepší, naopak to vypadalo, že mě vážně chce narvat na svodidla. Mrknul jsem tedy do zrcátka, jak to vypadá za mnou (nikde nikdo) a prudce sešlápl brzdy. Tím se ten pošuk dostal přede mě. Hned jak se vzpamatoval, tak se mě pokusil vybržďovat, ale na to už jsem byl připravenej. Navíc mu nepřálo volno v protisměru a než si to všechno stihl dát dohromady, rychle jsem ho předjel a snažil se mu co nejvíce vzdálit. To už bylo tak cca 2 kilometry od domova a i když na mě zdálky znovu problikával, už se mu nepodařilo se ke mně dostat na dosah. Jenom jsem čekal, jestli náhodou neuhne ze státovky za mnou, což nakonec neudělal.

  A protože mě celá ta situace moc neosvěžila, rozhodl jsem se kontaktovat firmu, pro kterou to auto jezdí. Jsem vážně zvědavej, jestli na to budou reagovat. [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto idam-i

  idam.i   dnes  08:38

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Ronaulte a čo si objednal.Zase "francúza"? ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto speedfred

  speedfred   dnes  04:21

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  iu: tebe ide karta v poslednej dobe :-)
  Včera som bol prevetrať tú moju haraburdu po 3,5 mesačnom odpočinku. Išli sme do Telče na kávu a je to masakééér. Letné gumy studené, asfalt studený, vonku 6C, RACE režim a ono to pretáča kolesami v 140 aj na štvorke. >:D
  Akoby povedal Toper načo to komu je také vytunené a prerastené auto, asi by to mali zakázať.
  Čafte a koňom zdar!
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label   dnes  00:11

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  w-a
  Tak byl si v hraničním pásmu ze SR, a tam je podezřelé každé Učko. Tak jako u německé čáry se Zetkem. Aspoň vidíš jak máme bystré policajty, vidí dvě GTIčka a hned si to (1+1) dají v hlavě dohromady. >:-[]
  Ale kdybych jim tenkrát neposlal smsku, tak by tě tam zdrželi podstatně déle. >:D ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto woody-alien

  woody-alien 18.02.  21:38

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  wl: To jo, za 40E to musela být pořádná sleva (možná množstevní, to máme nejdřív zákaz vjezdu v Karpatech, pak předjíždíme nad limit kolonu - zkrátka štamgast >:D ), ale pokud se týká tvého postesknutí nad přístupem k "cizincům", tak musím vzpomenout, jak jsme jeli od Hellera do Rožnova s GTI-čkama. Ty předjíždíš ale zastavili mě. Podezřívavě kontrolovali SPZ s Učkem a pak se mě ptali, co tam (na Valašsku) tak daleko od domova dělám. Pak zaměřili pohled tvým směrem, když si na mě čekal, a dospěli k jasnému závěru - "To se tady jako honíte ?" Jestli tohle není šikana... >:-[]
 • « 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 18.02.  21:23

  « Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Idam: jj, to prodávám ;-) >:D nevím, ale asi de dočkáte, měl bych to konečně dopsat...
  Prodávám, i když nerad, ale holt musím, když nové už pomalu montují a nemám tak velkou garáž jako třeba WL ;-\ :-(
 • « 00 Reagovat !

  foto idam-i

  idam.i 18.02.  20:52

  « Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Ronault a čo predávaš ? Snáď nie to auto, čo čakáme na recenziu ? ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 18.02.  20:32

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Dany
  Tj tw, za babku... ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 18.02.  20:30

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  iu
  Jen 40 euro? Já u vás platil (taky černý Sup V6) minimálně 3x tolik, a to ještě po dlouhém ukecávání...
  Asi proto, že nemám slovenskou RZ a patřičný titul... 8-s
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 18.02.  18:22

  « Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  iu....píšeš to správně........V podstate obdobne ako pradeda, ktorý si svoju starú 1er cení na peniaze, za ktorú sa dala kúpiť funglovka. ..................ano, dala kúpiť.....ale už nejde a ani už nikdy nepůjde. A tom to je. Dnes je to unikát, protože je prakticky nová a navíc s mechanickým MPerformance samosvorem..... ;-) Nezanedbatelný je také fakt, že je homologovaná se "správným" výfukem a možností dalších legálních úprav.... ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 18.02.  16:12

  « Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  iudex: no tak a proč najíždíš na patníky: :-O >:-[] >:D Musím odklepat, ale po 6 letech na letních 17" nemám ani šrámeček od patníku apod., prostě jsem opatrný, je tam pár drobných od kamínků, ale to by vyřešila právě fólie.
  No a pozor, nesrovnávej mě s pradědou. Já si hýčkám auto, to je pravda, ale aktuální cenu v inzerátu mám v podstatě pod tržní v bazarech ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 18.02.  15:05

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Zážitková jazda >:D
  Ani to moc nestálo
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 18.02.  14:32

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Malá impresia z dnešnej jazdy: výhoda výkonného auta je, že keď sa vám nechce vliecť v kolóne, tak proste nemusíte, dupnete na to a predbehnete naraz celú tú kolónu aj v zákrutovitom úseku, kde si to ostatní netrúfnu. A ako bonus dostanete, keď je v tej kolóne čierny Superb 3,6 V6 s modročerveným majákom, aj malú naháňačku, a to všetko za akciových 40 eur. >:-[] >:-[] >:-[]
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 18.02.  12:10

  « Re: Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Mne sa tiež páči kombi menej a v porovnaní s TSI možno bude pôsobiť ako slabá na pľúca. 190 koňový TSI som ešte neskúšal, predsa iný cyklus spaľovania môže znamenať iný prejav, ako pri pôvodných TSI. Musím to skúsiť.
  Aj vo videu spomína, že 2,5 zaberá odspodu, má skôr stredové naladenie a prevodovka sa snaží to využívať.
  Konečné slovo aj tak bude mať žena. Možno to bude F 500 + vozík, alebo ten Mustang
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 18.02.  11:30

  « Re: Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Dany: M6 je určite zaujímavé auto, najmä šoférsky. Len ako sedan nie je akceptovateľná, to by muselo byť kombi a to sa mi tvarovo páči menej. Ale šlo by to. Skôr sa obávam toho motora, nie výkonu, 143 kW je dosť, skôr jeho priebehu a najmä krútiaku. Predsalen polovička jazdí "dízlovým štýlom", rozumej od 1200 do 2500 otáčok, bytostne neznáša vytočený motor, ale Ecoboost takéto zaobchádzanie znesie a ťahá, dá sa viezť na vlne krútiaku odspodu. A je z tohto pohľadu rozdiel mať plný krútiak pri 1800 otáčkach a pri 4000 otáčkach. To by sčasti riešil automat, ale je aj tak otázka, či by sa v porovnaní s dvojlitrovým turbom nezdala 6ka "slabá na pľúca".
  No a potom je tu povestná japonská nekonfigurovateľnosť, ako píšeš, je to štýlom ber alebo nechaj tak, pričom pri vyššej výbave si musíš vziať aj veci, ktoré nechceš, ako je to kožené čalúnenie.
  Ale v zásade máš pravdu, stojí na vyskúšanie.
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 18.02.  10:59

  « Re: Re: Re: Nástupce Mondea

  Iudex, do Mazdy ťa neťahá aspoň sa previezť? Na drag race s TSI to nebude, ale na rodinné použitie to nevidím ako negatívum, presne v duchu ako píše Woody. Z mojho pohľadu má šestka proti SuperBu dosť benefitov. Riadenie, podvozok, interiér. Menší priestor asi nebude až tak vadiť, keďže sa vyberá aj medzi nižšou strednou.

  [odkaz]

  Pozerám, že Mazda zas osekala ponuku a u nás je 2,5 momentálne dostupná len v Revolution Top, čo znamená kožu, síce odvetrávanú, ale aj tak.
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 18.02.  09:27

  « Re: Re: Nástupce Mondea

  dany: jj, ani Škoda sa nemusí hanbiť za cenníkové ceny, sú značne sebavedomé a treba sa pri konfigurácii dosť kontrolovať. Potom ale hrozí, že si nakonfiguruješ práve tú racionálnu (nudnú) verziu služobáka, akých jazdí po cestách milión. Lebo už len Sportline s benzínovým dvojlitrom začína na 44t, bez jediného príplatku. Preto by som volil skromnejšiu verziu Ambition, slabší dvojliter a len pár príplatkov, cenovo niekde na 35t, verím, že s nejakou zľavou by to bolo niekde okolo 30t.
  Ron: ty si presne človek, od ktorého by som auto kupovať... nechcel. ;-) Nemyslím, že by to auto samotné bola zlá kúpa a bolo v zlom stave, naopak. Len ten silný citový vzťah predávajúceho k autu spôsobuje niekedy nereálne cenové očakávania a prestrelenie ceny. V podstate obdobne ako pradeda, ktorý si svoju starú 1er cení na peniaze, za ktorú sa dala kúpiť funglovka. ;-)
  Ja mám k autu síce tiež nejaký vzťah, ale žiadna láska, stále je to len vec, nie frajerka. A každý škrkanec potom menej bolí. Mimochodom po minulom "úspešnom" týždni som si potvrdil, že darmo by som dal na auto drahú fóliu; neochránila by ma ani pred škrtnutím disku, ani pred rozbitím čelného skla. 8-s
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Komentář: Začal konec „chvilkařů“? Minářův spolek už kritizuje i opozice

Komentář: Začal konec „chvilkařů“? Minářův spolek už…

Portfolio „dohledu“ nad politiky spolku Milion chvilek pro demokracii poslední dobou značně nabobtnalo. Po…

Lákavé 13. důchody: „Vyhozené peníze,“ míní expert. Sousedi těší seniory, Češi utřou nos

Lákavé 13. důchody: „Vyhozené peníze,“ míní expert.…

13. důchody nejsou projídáním peněz poplatníků, hájí chystanou novinku na Slovensku premiér Peter Pellegrini v…

 

iSport.cz

SESTŘIH: Litvínov – Třinec 5:2. Verva po výhře opustila poslední místo

SESTŘIH: Litvínov – Třinec 5:2. Verva po výhře…

Hokejisté Litvínova porazili v dohrávaném utkání 30. kola extraligy Třinec 5:2 a ukončili sérii třinácti nezdarů…

SESTŘIHY LM: Lipsko se Schickem porazilo Tottenham. Atalanta přejela Valencii

SESTŘIHY LM: Lipsko se Schickem porazilo Tottenham.…

Fotbalisté Lipska s reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem v úvodním osmifinále Ligy mistrů zvítězili na…

 

Reflex.cz

Pod pražskou nemocnicí je tajný protiatomový kryt i operační sály. Spali tu důchodci i opilí Holanďané

Pod pražskou nemocnicí je tajný protiatomový kryt i…

Pro nadšence je to stará známá věc, pro řadu Pražanů velká neznámá. Pod Thomayerovou nemocnicí v pražské Krči se…

Při dobývání Iwodžimy utrpěla americká námořní pěchota nejkrvavější ztráty v celé své historii

Při dobývání Iwodžimy utrpěla americká námořní…

Již v průběhu bojů o Filipíny připravovalo americké velení nové operace proti zemi vycházejícího slunce. Spojený…