Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Ronault. 16.11.  23:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

WL: aha... a já si říkal, že jí znám odněkud ještě... holt já na ta jména nemám paměť.

white label 16.11.  00:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Ron
    Je to skvělá (za mě lepší, než Marta I.), především divadelní, herečka, co se filmů týče, nemá jméno typu Aňa, Táňá. Marta..., takže do větších/nákladnějších filmových projektů se jí prosazuje těžce.
    Teď v neděli 17. listopadu začíná na HBO výborný seriál "Bez vědomí", tam bude hrát taky:
    [odkaz]
    P.S. Zrovna u Vás v Tešínském divadle hrála, svého času, poměrně často.

Ronault. 15.11.  23:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

WL: Výborně hrála v Metanolu, tu obyvatelku Havířovského sídliště, včetně jejího vzteku, vystihla na výbornou, možná ještě lépe Matha Issová. :-) Jen jsem přemýšlel co hrála ve Vyšehradu >:-[] musel jsem to zhlédnout znova, holt začátky nejsou lehké :-)

white label 15.11.  18:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

woody/dany/iudex
    Já jdu dnes na předpremiéru filmu "Poslouchej" a následnou besedu s tvůrci filmu.
    [odkaz]
    S představitelkou hlavní role jste měli tu čest potkat se u mě při Vaší poslední návštěvě zakončené jízdou s 911 GTS.

Dany 15.11.  10:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Iudex, bol som v Aréne. Predtým som tam bol už v nejakej menšej sále na rozprávke so synátorom, ale tam bol zvuk o dosť horší. Najhorší, čo som zažil, bol v Maxe, kde som bol na Metallice zo San Frnacisca so symfonickým orchestrom. To sa nedalo počúvať

Ako som už písal Woodymu, vo filme je silnejší príbeh, takže žena by mohla byť spokojná (predsa sa jej páči Mustang). Nemôžeš ju lákať na zvuk burácajúceho osemvalca ;-)

Dany 15.11.  10:17

Woody, myslím že žena to dá v pohode. Je to z väčšej časti postavené na príbehu, sú tam vtipné momenty a slabšie povahy pri konci môžu vypustiť aj slzu. Keď nie, tak bar to istí

iudex 15.11.  09:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Dany: asi si bol v Aréne, či? Tam zvuk spraví polovicu dojmu. Ja si asi budem musieť počkať neskôr, resp. na stiahnutie, na takúto tému polovičku nepresvedčím a sám to nedám (idem zajtra na malokarpatskú vínnu cestu, takže asi nebudem v stave šoférovať. >:-[]
    P.S. moja automobilová frustrácia dosiahla takú mieru, že pozerám baterkáč a skúšobne som si nacenil Superb plug-in hybrid. >:D 8-s O niečo drahší ako 2,0TSI, ale zase mínus dotácia. Možno nástupca Mondea.

woody-alien 15.11.  09:44

Dany: Už mám lístky na pondělí. Beru manželku, příběh to nějakej má.....a hlavně jsem jí slíbil, že pak půjdeme do baru. >:-[]

Dany 15.11.  08:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Dedo, tak to už aj ja som zo starej školy ;-\
    Tiež som sa večne vo všetkom hrabal a už ako násťročný som začal s motorkami. Mal som rozobratý nejeden karburátor, laboroval so zapalovaním, predstihom, sviečkami, vzduchom, výfukom... Robil som nejakú tú generálku vrátane brúsenia kľuky (nie, že by som ju sám brúsil), znižovanie hlavy atď.
    No doba pokročila, auto je v záruke a času je málo. Ale keď ma naserú a budú tvrdiť, že to je normálne, tak ma budete musieť držať... >:-[]

Inak, bol som včera po dlllhom čase v kine na Le mans 66. Chlapi bežte na to. Náramne som si to užil aj vďaka skvelému zvuku Dolby atmos vo VIP. Na jednej strane ide o množstvo kanálov, keď máte pocit, že GT40 prechádza priamo cez vás, tak aj o kvalitu hardware. Už som dlho nezažil, aby zvuk v kine takto stíhal. Osemvalce zneli úžasne. Trochu uchádzam na zvuku, no

WL: som býk

pradeda777 15.11.  00:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

iu....X3M .......zatím vše co jsem četl nasvědčuje tomu, že to má dost tvrdý podvozek. Plus...je to sviňa už hodně velká.... ;-) Vedle X2 je to jako David a Goliáš. Porovnávali jsme to se soudružkou minulý týden v Renocaru (Jo, a to video jsem už dříve viděl.....)

Vrzganie. Koupil jsem kdysi v Aussie zánovní Hondu Civic 1500, u které se při rozjezdu a při zastavování ozýval z řidičových dveří "clank" zvuk. Při zkušební jízdě jsem tomu nepřikládal velkou váhu, protože jsem byl přesvědčen, že je ve dveřích spadnutý nějaký šroubek nebo matička. Chyba! Po asi 50ti marných pokusech to vychytat jsem byl přesvědčen, že to byl hlavní důvod proč se bývalý majitel toho téměř nového vozu zbavil. Nasvědčovala tomu konečně i evidence, že čalounění dveří už bylo přede mnou odstraněno a znovu nainstalováno. Možná několikrát. Náhoda mě však přivedla k příčině tohoto "clank". Jednou jsem s Hondou popojížděl dopředu dozadu za barákem s pootevřenými dveřmi a bingo...no "clank". Při dalším pátrání jsem zjistil, že inner panel dveří byl při zavření dveří v jednom místě interference fit s door opening na A sloupku. To vytvořilo podmínku pro kondici ne nepodobnou té, která se používá v divadlech pro napodobování hromobití. Snad by se tenkrát daly dveře přesadit, ale tím sem se nechtěl zdržovat. Vzal jsem jednoduše gumovou paličku a panel v místě kontaktu "upravil" a bylo po "clanku"..... ;-) Ufff, to jsem si tenkrát oddychl.
    iu....rychle odvez vůz do BMW ať si s tím poradí nebo se z toho zblázníš..... :-!

speedfred 14.11.  21:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

zaujímavá cenovka, alebo sa mýlim? Síce není to +RS ale prežil by som to.

white label 14.11.  16:15

sf
    Střelec se ti hodí i k nicku. ;-)

speedfred 14.11.  15:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Priznávam strelca.

pradeda777 14.11.  15:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Dany....su ze staré školy a vyučil jsem se na motorkách od staršího bráchy.
    Takže. Když to nechtělo startovat, vyšroubovala se svíčka. Když byla suchá a házela jiskru, tak tam nešel benzin. Zaassrraanná tryska v karbecu. Když byla mokrá a neházela jiskru tak to byl obvykle můstek mezi kladívky přerušovače. Někdy se stávalo, že jiskra byla slabá a to byl zase kondenzátor nebo cívka nebo svíčka sama. Toto víceméně platilo i pro auta před elektronickým zapalováním a vstřikováním benzinu. Nic víc tam nebylo.
    V dnešních autech plných elektroniky některé zásady sice stále platí, ale vše je pro domácího kutila komplikovanější. Na druhé straně mají servisy k dispozici různé analyzátory, které se napíchnou do ECU a ten vyhodí kód, který indikuje kde je problém a co je třeba vyměnit. Takže by to v tvém případě měla být pro servis pouhá "pinkačka".

Dany 14.11.  14:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

WL: Zatiaľ to robí sporadicky a vždy naskočí. Nad elektrom uvažujem, ale iba ako druhým autom. Práve tam by to dávalo perfektný zmysel. Krátke trasy do 15km a cukačky. Ak by som na e208 vedel vybaviť 30% zľavu +8t € dotáciu, tak by to mohlo byť zaujímavé.
    Žena by Icocpit asi neriešila a ostatné by sa mu dalo odpustiť.

white label 14.11.  14:26

w-a/all
    Taky jsem Blíženec, a co Vy ostatní, přiznejte se dobrovolně ke svému znamení zvěrokruhu...

white label 14.11.  14:25

Dany
    Vyměň to za auto na baterky, tam se startováním určitě nebudeš mít žádný problém... >:-[] ;-)

Dany 14.11.  13:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Dedo, baterka je ok. Dával som tu video, štartér točí ostošesť a nie a nie drapnúť. V tom problém nebude.
    Síce chodím dlhšie trasy, ale aj tak som zvyknutý dobíjať minimálne na jeseň a na jar do plna.

pradeda777 14.11.  13:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Dany.....náš Yaris, když začíná mít potíže se startováním, tak nám tím chce říct, že potřebuje dobít baterku. Po dobití je vše v OKju....
    Samozřejmě to má dost do činění s chladnějším počasím a krátkými jízdami po městě.

Dany 14.11.  11:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Iudex, aspoň ti rezonujú v rytme osemvalca?

Ja som bol v servise s tým špatným štartovaním. Žiadne zásahy od kuny, alebo tučniaka neboli viditeľné, tak nech sa na to pozrú odborníci v servise. Dozvedel som sa, že to je "normálne", ale že sa na to pozrú, aby som nemal pocit, že ma odbili. Už som sa dlho tak nepobavil >:-[]

Dany 14.11.  11:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Ak by mal Jimny uzávierky a baba by nepúšťala plyn v nesprávnom momente, tak by ani tú pomoc nepotrebovala. Inak stačí doňho trochu drcnúť a ide to >:D
    Pozeral som aj ďalšiu časť, slušná "cesta"

speedfred 14.11.  09:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

iudex: známy mal tvoju generáciu v M3 a tiež hodne riešil rôzne pazvuky. Niečo vyriešili v BMW (majú na to opravné sady) a ostatné vyriešil predajom auta >:D ktoré potom nezvládol další kamoš takže už je tam....

woody-alien 14.11.  08:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

iudex: Pche, to já když si v SSS pustím nějakou pořádnou basovou linku, tak se rozdrnčí tak, že vypadávaj krytky z disků. >:D

FoST vypadá dobře...a vždycky když něco takovýho vidím, mám tendenci se pohrdavě vyjadřovat o krabicích typu nové Kugy, co máš v základu s tříválcem a předokolkou už za pouhých 750t. ;-) To mi pak každá koruna navíc, kterou bych dal za něco typu STéčka, dává smysl.

No a jelikož jsem Blíženec, což jak známo jsou dva lidi v jednom >:-[] , tak zcela v rozporu s výše napsaným smekám klobouk před jedním docela obyčejným SUVéčkem za pár šupů. ;-) To co dal ten Wrangler, dá (s lehkou pomocí) taky.

iudex 14.11.  08:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Tiež som pozrel a potešilo, ani nie tak čas lepší ako dosiahol type R, ale skôr chvála podvozku, motora a celkového naladenia.
    P.S. Dnes mi začali v 3er rezonovať repráky, pri basových a nízkych tónoch sa rozrezonujú celé dvere, radšej som rádio vypol a počúval len vŕzganie tesnenia dverí. 8-s
    Nemať to auto R6, tak téza o starej škodovke platí na 100%. Začínam byť mierne frustrovaný.
    P.S.2 pre deda nové X3M: [odkaz] Otázka je, či aj to vŕzga.

Dany 14.11.  08:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

tak tak

[odkaz]

trošku im tam vypadol Megane z tabuľky

speedfred 13.11.  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Tomu sa vraví inflácia? Od nového roku by som chcel aj ja zdražiť služby. ;-\
    Teraz som pozeral test Focusu ST od Chválovcov a to auto asi bude fakt dobré.

white label 13.11.  18:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Golf 7 R/GTI zdražuje a navíc od MY 2020 už vůbec nejde objednat ve 3dv. verzi.
    |A všimli jste si, že GTI Performance teď začíná na ceně o 49 tis. vyšší, než GTI TCR?

iudex 13.11.  08:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Ron: upozornil si na vec, čo si aj ja už nejakú dobu všímam, aj keď to presne nepočítam: že všetci nenápadne zdražujú, Volkswagen ale asi najvýraznejšie. Že zdražie Passat po facelifte, to by ešte malo trochu logiky, ale teraz som pozrel starý (!) Golf (ktorý už má nástupcu) a aj ten zdražel. Napr. najlacnejšie GTI stojí už takmer 34t eur (33920) a eRko je skoro 43t (42970) eur. A to je rozdiel oproti cenníku z jari (síce len o pár stoviek, ale predsa); cenníky z minulých rokov už nemám, ale od dôb, keď som ja kupoval GTI, to je zdraženie pri GTI a R o cca. 3000 eur (GTI manuál stál 28700 a automat bol tuším 2500 eur, obdobne Rko bolo 37700 s manuálom + 2500 automat).

pradeda777 12.11.  23:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

wa....PNUDHF je kód uložené konfigurace Golf R...... :-!

Ronault. 12.11.  21:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

speedfred: To je můj cíl, přece jen velké a pomalé auto máme (Picasso), současný kombík v dieselu nepotřebuju a dokonce se ani jako rodinné auto vedle Picassa tolik neosvědčuje. Třeba včera jsem ho výjimečně vzal jak jsme jeli s malou dcerou plavat místo Picassa aby se mladý (nevlastní syn) potrénoval s novým řidičákem a prostě dcera celou cestu vykloněná ze sedačky a koukala dopředu, protože přes ta nízká boční okna nevidí ven jako v Picassu. Nemluvě o tom, že Isofixy daleko hůře dostupné a nakládání taky horší, prostě francouzské MPV je rodinný ideál.

Dany: Leštěné 17" jsou klasické Milton Keynes [odkaz] , mě by se na zimu líbily [odkaz] tady jsou dokonce na GTI: [odkaz]
    Myslím si, že brzdy problém nebudou, když jsou schválení v technickém průkazu i R16 6J, tak se musí vlézt i 7J R17.
    Ano, ,áš pravdu, guma se příčně více bude žvýkat na užším disku, ale zase v zimě to až tolik vadit nebude a i na suchém asfaltu to bude lépe sedět než na povolené šířce 185 ...

Ronault. 12.11.  21:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

WL: ad kola, zavoláme si.
    Ad Cena, ano, už na to koukám, základní cena je o 11 000 Kč vyšší a všechny příplatk o 100 kč kus, maximálně o 200 Kč u dražších příplatků. Celkově by mě moje konfugurace teď vyšla o 12 700 Kč dráž, tedy o 1,8%...
    Tímto díky paní na prodejně, která mi to prozradila předem. :-)

white label 12.11.  20:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

A díval ses tam teď, jestli něco zvedli u PGTI?
    K těm zimním kolům někdy zavolej, kdybych k tomu měl psát reakci, tak bude dlouhá jak týden.

Ronault. 12.11.  18:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

WL: ještě že jsem si už auto objednal :-!
    Je to ale klasický marketingový tah koncernu. Ceník je tak blbě udělaný, že potřebuješ konfigurátor a za něj se musí připlatit 8-s >:D

Reálně se obávám, že to bude aktualizace cen nahoru, jak tvrdilo několik prodejců, že příjde v listopadu :-|

white label 12.11.  18:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Tak tak, woody mě prokoukl. Vzal jsem si dnes (v čase 17:35:45) na vw.cz volno a do konce roku dávám konfigurační lekce/informace přednostně ke kávě a dezertu/zmrzlině.
    Prostě PPPV (podpora prodeje po vwalašsku). ;-)

P.S. Abyste neřekli, tak vám to teď na chvíli zase pustím, stejně teď v sedm zavíráme bar.

woody-alien 12.11.  17:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Ron: Nj, vážně. >:D
    [odkaz]

Třeba se white label vrací k myšlence Cimrmanova informačního šapitó a potřebné informace dostaneš jedině ke stolu s patřičnou objednávkou kávičky, dortíku nebo zmrzliny. :yes: ;-)

Ronault. 12.11.  16:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

... hmmm, tak se konečně prokázalo to, co tvrdím dlouho, že WL je chodící konfgurátor
    VW, tohle mi píše když na stránkách VW chci konfigurátor:

"Whitelabel Error Page"

... no doufám, že se nám brzo uzdraví, nevím kam bych jezdil na skvělou vanilkovou. 8-s >:D >:D >:D

woody-alien 12.11.  16:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

praděda: PNUDHF ? Kurňa, co to je za auto ? Nějaká "down under" specialitka ? >:D

pradeda777 12.11.  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

iu....tož sem zaúkoloval konfigurátor a vylezlo mě z něj toto.....PNUDHF
    Něco, co bych tam měl určitě mít?

speedfred 12.11.  15:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

WL tak ani neviem že to ide zmazať. Nabudúce budem laboroval s tým, ale nečuduj sa potom že tam budeš mať tých :no: paľúchov aj 10ks >:-[]

Ron: teda Polo GTI? S automatom to bude myslím parádne pocket rocket.

Dany 12.11.  14:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Ron, s kolami je vždy problém. Aspoň máš nad čím dumať cez zimu.
    Leštené by som na zimu nedával, lebo tenká vrstva laku ťažko odoláva zimným podmienkam a potom začínajú oxidovať. Ak si našiel aftermarket so zhodným ET a ešte sa ti aj páčia, tak to by bola cesta.
    GTI bude mať proti bežným verziám väčšie brzdy a design kola pre bežnú verziu nemusí na ne pasnúť, aj keď je dodržaný priemer.
    Užšia šírka disku spôsobí to čo si písal, ale má to aj druhú stranu. Guma bude viac prečnievať cez disk, ala ochrana, ale bude horšie prenášať priečne sily. Bude sa viac pohybovať voči disku. Inak by malo ísť na 7J maximálne obuť šírku 225, čiže v tomto smere je to kosher.

Ronault. 12.11.  14:27

« Re: Re: Re: Re: Prezutie

Speedfred: asi nemá smysl dělat kolem toho tajnosti a tanečky. Nakonec po zhodnocení konkurence, zvážení a vyzkoušení jsem se rozhodl pro GTI... možná by bylo lepší s manuálem, ale litovat bych snad neměl.

iudex 12.11.  13:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

dedo: ak prekúsneš fakt, že by si si kúpil už fakticky minulú generáciu auta, tak Golf R je dokonalý univerzál. Je sakramentsky rýchly, s 300 koníkmi Ti výkon chýbať nebude, so 4x4 ten výkon aj reálne prenesieš na cestu a využiješ, do mesta je geniálny, malý a obratný, je z neho dobrý výhľad a dobre parkuje a na 18kach a s adaptívnymi tlmičmi je aj krásne pohodlný, rozhodne bude citeľne pohodlnejší, ako M135i.
    Ako si spomínaš, ja som pred 3er pozeral aj Golfa R, neprešiel hlavne z dôvodu, že bol cenovo na úrovni M140i a vedľa prémie so šesťvalcom si svoju cenu nemohol obhájiť. Dať ale 43t za štvorvalcový mainstream? Ja nie. Ale Ty na cenu nehľadíš ;-) a nehľadiac na cenu ide o výborné auto.

pradeda777 12.11.  13:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Tak mě napadlo, že by mohl Golf R vlastně být také solidní univerzál. Nevím, proč jsem ho nezařadil alespoň do širšího výběru. Na konfigurátoru stále "visí", takže objednat se dá.
    Tož další želízko v ohni....že by? :-!
    Edit. Rozměrově pro 2 kmety paráda....

white label 12.11.  13:11

sf
    Proč si ho nesmazal, ty kujóne? ;-)

speedfred 12.11.  11:19

« Re: Re: Re: Re: Prezutie

:-) :-) :-) sorry priateľu, ten palec dolu som ti dal ja nechtiac v telefóne. Malý telefón a veľký palec.
    Ron: takže si objednal GTI?

Ronault. 11.11.  21:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Prezutie

Ad přezouvání, už přezuto doma máme a mám několik poznatků.

U Meganu jsem hodně akusticky pocítil přechod mezi sjetými Continentalkami a Nokiany po pojedné zimě. Prostě sjetá letní guma hučí o poznání více. Taky rozdíl mezi 16" a 17" je přece jen znát, ale po dofoukání už to není tolik markantní.

U Picassa jsem narazil na problém už z jara. Na okrajsných čepičkách s bezpečnostním šroubkem došlo k jeho zkorodování a nešly dolů, takže nejen případný zloděj, ale ani majitel by si neporadil. Inu Aliexpress 8-s >:D Doporučuji tedy na zimu si na tohle dát pozor.

No a ačkoliv nový vůz by měl dorazit až na jaře a do příští zimy mám dost času vyřešit zimní sadu, tak samozřejmě to už řeším... bo jak jinak zabíjet čekání na nový vůz než o něm přemýšlet, mluvit atd... manželka mi dala již limit v počtu vyslovení jeho jména během dne >:D >:D >:D Ale k gumám. Ve velkém TP, který jsem vydidnal u prodejce, jsou uvedeny 3 rozměry, R18 7,5J ET 51 215/40 na kterých auto budu mít v létě, R17 7,5J ET 51 215/45, které bych chtěl na zimu a pak nějaké R16 se šířkou gumy tuším 185...
    Jenže v R17 jsou buď docela drahé originály, ale především jsou leštění, což na zimu mi nepříjde jako ideální, navíc za ty peníze je mít po pár zimách oťukané oprava leštěných je pálka skoro jak za nové... Pak jsem s daným ET našel ještě AEZ Steam, což by i šlo, ale netuším, jestli by se alespoň dalo dát středy s logem auta [odkaz]
    Nejvíce by mi ale vyhovovaly originál lakované R17 třeba Pamplona, které jsou na běžných verzích, ale místo 7,5J je to jen 7J. Pravda, chápu li to správně, tak při stejném ET mi užší disk bude dělat to, že bude méně vystupovat disk ven, ale zároveň užší disk a stejná guma povedou v to, že snížím riziko poškrábání o patník a kola budou méně vystupovat z auta, což je na zimu lepší. Přitom auto je to stejné. Je ale spíše otázkou, jestli je distributor pro ČR ochoten dodat typový list i na běžnou verzi? A když jim napíšu, co mám obout na zimu, když nechci R16...

pradeda777 11.11.  20:49

Auč....kurrwa.....

pradeda777 11.11.  17:33

Video AMG A45 0-278.....

pradeda777 11.11.  14:47

« Re: Re: Re: Re: Prezutie

Kua, že mě to nepřekvapuje.... ;-) Těch 30% musí logicky fungovat i zde... >:-[]

white label 11.11.  14:43

« Re: Re: Re: Prezutie

p777
    Vidíš, a to už mi stihl dát nějaký volič koblih palec dolů... ;-)

pradeda777 11.11.  13:57

« Re: Re: Prezutie

Já mám svépomocí přezuto jen na "důležitém" autě, které přiváží rohlíky a moravský chleba. (a také nás občas vozí do Prahy.... ;-)..)
    M140i bych vzal do sněhu jen v případě války.... ;-) Ale zato její baterce dávám pravidelně napapat...jo a taky trochu přifúknu gumy, sem tam s ní fyzicky pohnu, aby si chuděra neudělala proleženiny... ;-)
    wl...tak tak, řada lidí (voliči "kulaka") mají se svobodou problémy, protože se musí o sebe víc starat a oni na to nebyli zvyklí. A pak tu jsou ti , kteří by se za koblihu upsali ďáblu. To dělá těch 30% voličů. Za R-Ú se říkalo, že Češi (i Moraváci) jsou národem kočích a uklizeček. Asi se to s námi stále vleče...
    Když G. Washington napsal první ústavu USA, tak v ní zakotvil i volební právo. Bylo jen pro muže a pouze pro ty, co vlastnili nějaký majetek. Asi dobře věděl proč to tak dělá...

white label 11.11.  13:15

« Re: Prezutie

sf
    "...v případech, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo vzhledem k povětrnostním podmínkám lze takové jevy předpokládat."

speedfred 11.11.  12:40

« Prezutie

Tak ako to je teda v CZ? Musíš alebo nemusíš mat prezuté od 1.11.? Ja na to zatiaľ prdím a QV asi ani prezúvať nebudem a ani zimaky kupovať.
  • « 01 Reagovat !

white label 11.11.  12:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

w-a
    Taky mám zatím přezuto jen na allroadu.
    Přesně na tohle téma jsem se včera večer bavil se známým, většinu lidí nezajímají skutečné hodnoty demokracie apod., oni se hlavně chtějí mít relativně (hlavně ne hůř, než soused) dobře, a aby proto nemuseli sami moc dělat, ideálně kdyby někdo proto něco udělal za ně. A lepší pro ně někdo, kdo aspoň tu "koblihu" (před volbami) slíbí, nebo ji vezme jejich sousedovi, než někdo, kdo by "jen" zajistil zachování demokracie, ze které se oni (jejich optikou) mít lépe nebudou. A právě takovíto "voliči" jsou bohužel doslova požehnáním pro totalitní režimy a diktátory, a že jich není málo (naopak) je zřejmé i u nás.

Dany 11.11.  11:32

Woody, ty to máš teraz ako? Presvedčil si ženu, že ten Leon nie je až taký dlhý a jazdíš si športovejšie?

Dany 11.11.  09:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

Ja som dnes škrábal kreditkou, jak zvonku tak zvnútra. Tradične pondelky nestíham, tak som sa na mostíkoch a letných ponáhľal pomalšie. No proste nadšený motorista, vždy pripravený >:D
    Ženine mám už prezuté

woody-alien 11.11.  09:42

iudex: Já jsem na 50%. Leona jsem přezul, Swifta nechávám zatím na letních. ;-) A když už jsme u těch rozčilujících faktorů, mě letos opět vytočila masivní mediální kampaň o POVINNOSTI přezout na zimní od 1.listopadu. Lživá a zcela nestydatě šířená. A udivuje mě, kolik lidí to bere jako fakt aniž by se obtěžovali si tu vyhlášku přečíst. V takové společnosti to maj všemožní soudruzi a soudružky snadné. :no:

iudex 11.11.  09:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

Dany: v pohode, len tak ako label nemusí komunistov, tak ja nemusím konšpirátorov, konšpiračné teórie a weby. Nejak sa to šíri spoločnosťou a niekedy mám pocit, že sa vraciame do stredoveku, keď sa spochybňujú jasné a dokázané fakty a niektorí sa vážne zamýšľajú nad tým, či Zem je plochá (a nejde o čitateľov Terryho Pratchetta).
    Ad auto: už ste niekto prezuli?

Dany 11.11.  08:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

Sorry Iudex, nechcel som ťa tak nas... rozcítiť na víkend. Ja by som to nebral tak vážne ;-)
    V dnešnej dobe, keď už sa otepľuje aj v chladničke je osviežením aj takáto nekorektná antikampaň.
    To s tým vŕzganím je rozhodne nemilšie, zvlášť v tejto elitnej kategórii.

PS: Cez víkend som obzeral novú modrú M340i s preformance doplnkami a nakoniec by som prekusol aj ten prekomplikovaný predok >:D

white label 11.11.  00:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 340ix

Kdyby jen duch...

pradeda777 10.11.  15:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 340ix

Aha...duch normalizace vystrkuje své rudé růžky.

white label 10.11.  14:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 340ix

Taky proto to tady pořád není žádná sranda.

pradeda777 10.11.  14:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 340ix

To máš teda těžký, protože soudruhů je kolem nás pořád plná prrddeel...... ;-\

white label 10.11.  13:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 340ix

Můj pověstný smysl pro humor končí tam, kde začínají soudruzi... ;-)

pradeda777 10.11.  10:25

« Re: Re: Re: Re: Re: 340ix

wl.....kua, kde je ten tvůj pověstný smysl pro humor... >:D >:D >:D

pradeda777 10.11.  10:22

« Re: Re: Re: Re: Re: 340ix

Kua lidi...no není to nádhera......

white label 10.11.  00:00

« Re: Re: Re: Re: 340ix

Moje žena je paní, takže žádná svazačka ani soudružka..., a pokud bys ji náhodou takhle oslovoval, se zlou by ses potázal:

pradeda777 09.11.  22:32

« Re: Re: Re: 340ix

Moje soudružka je ze staré dobré škole.....a co tvoje svazačka? ;-)
    Edit. I moje první soudružka byla ženská.... ;-)

white label 09.11.  19:17

« Re: Re: 340ix

A je mezi nimi i tvoje soudružka? >:-[] ;-)

pradeda777 09.11.  12:12

« Re: 340ix

Omlouvám se, ono to sem sice moc nepatří, ale stejně je to bomba....

pradeda777 09.11.  09:43

« Re: 340ix

wl....sorry, já na chvíli zapomněl, že už nežiju v Austrálii..... 8-s

white label 09.11.  00:17

« 340ix

pd777
    "První věc, kterou bys měl udělat je kontaktovat svého dealera. Je víc než možné, že nejsi první s tímto problémem a dealer už bude vědět na co šáhnout."
    Ten přehnaný optimismus ti skoro závidím..., že nebude první tomu věřím, ale, že dealer hned bude věděl kam sáhnout, tak s tím se mé zkušenosti s místními značkovými servisy poměrně zásadně rozcházejí. ;-)
    P.S. Ovšem opět se potvrzuje, že žena má nakonec vždycky pravdu, v podstatě stará Škodofka s BMW motoRem (R6) vpředu. >:D

pradeda777 08.11.  18:24

iu....vrzání v karoserii je sviňa a může naznačovat i problém s bodovými sváry.
    První věc, kterou bys měl udělat je kontaktovat svého dealera. Je víc než možné, že nejsi první s tímto problémem a dealer už bude vědět na co šáhnout. Toyota rozesílala pravidelně dealerům Field reports, kde se takové věci řešily včetně instrukcí na protiopatření. Věřím, že BMW bude používat podobný systém.
    Něco sem pro tebe vygooglil.....snad tam najdeš nějaké užitečné informace.....

iudex 08.11.  13:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

Tak odkaz na konšpiračnú stránku s textom "Kozmická agentúra sa však z nejakého nepochopiteľného dôvodu rozhodla nechať pretrvávať a šíriť vytvorený hoax o globálnej hrozbe klimatických zmien spôsobených ľudskou činnosťou." má nulovú výpovednú hodnotu, to je druhý Zem a vek. 8-s :no:
    Ako písal dakedy GTI: "psaní není sraní", to, že dnes si môže hocijaký nevzdelanec zavesiť na web svoje výplody neznamená, že majú rovnakú váhu ako vedecké fakty. Alebo inak: názor nie je to isté čo fakt.
    Ale späť k autám.
    Od poslednej návštevy SK ringu mi auto opäť vŕzga. Také to nepríjemné trenie gúm tesnenia dverí v dôsledku krútenia karosérie, akonáhle idem po inej ako dokonale hladkej ceste, čo sa už v minulosti objavilo, ale po čase zmizlo. Teraz to robí už skoro mesiac a dosť ma to štve. Samozrejme polovička má k tomu svoju známu teóriu o starej Škodovke ;-) a vlastne ani nemôžem nesúhlasiť. :-( Proste nejak sa tá super tuhosť karosérie sedanu (oproti kombi či liftbacku) neprejavuje. :-/

Dany 08.11.  08:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

Je pekné že bojuje, ale na zlom fronte. Mali by zatlačiť na obežnú dráhu Zeme a nám nechať čo je naše >:D

pradeda777 07.11.  22:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

Je tak sice pěkné, že Evropská unie bojuje za lepší svět s minimem emisí CO2, je ale otázkou, co z něj budeme mít, pakliže kvůli snahám o dosažení nedosažitelného začne kolabovat evropská ekonomika. A do toho nikdy nebudeme mít daleko, pakliže se začne hroutit automobilový sektor. Zavírání továren a s ním spojené propouštění by na začátku takového scénáře snadno mohlo stát.
    Továrny koncernů FCA a PSA jedou jen na nějakých 60 procent své kapacity. Není tak divu, že se ve světle enormně drahého přesunu k elektromobilitě mluví o jejich zavírání a propouštění dělníků. Stejné obavy jsou ale spojené i s řadou dalších značek, pod tlakem EU se výrobcům momentálně dýchá velmi těžce
    Zdroj: Reuters

pradeda777 07.11.  18:42

The 2020 BMW M2 CS will go on sale next Spring in Germany and will be sold for 95,000 euros. Add a few options and that price could dangerously close to 100,000 euros.

pradeda777 07.11.  17:57

« Re: Re: Re: Re: Re: M2 CS cena

wl...Tož nový Yaris je fešák...má pěkně nafouklé blatníky...ne nepodobné Porsche, ale jen takové decentní.....[odkaz]
    GR-4? Zatím nevíme co to bude mít za motor...hybrid by byl ok i 1,2 turbo z Corolly by bylo fajn....hlavně když to nebude pohánět zkroucená guma... >:D Ale momentálně se hovoří jen o 3 válcích.....;-\
    Jo kdybych do toho šel, tak bych musel zůstat u dvou aut. Z Yarisem bych jezdil do Prahy a dál, a s tím druhým (RSQ3) pro rohlíčky a moravský chleba.... >:D

white label 07.11.  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

iu
    Jj, už jsem na to reagoval vedle pod M2 CS:
    "-93 kg, to je slušná odtučňovací kůra, a pokud je to hodnota pohotovostní hmotnosti dle směrnice EU, pak je M2 CS těžší jen o 37 kg (než GT4). Čekal bych spíš rozdíl minimálně +50 kg."
    Kdes to našel?
    A co barvy? Kromě té modré asi tvoje oranžová a nějaká stříbrná...?

iudex 07.11.  16:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Golf 8

wl: našiel som údaje o hmotnosti M2CS: píšu 1532 kg. Competition má pritom písaných 1625 kg, teda úspora je dramatických 93 kíl.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Maraton mlátiček v pražském metru! Bili se od Můstku až po Rajskou zahradu, jeden druhého pobodal

Maraton mlátiček v pražském metru! Bili se od Můstku…

Mlátili se při nástupování na Můstku, pak celou cestu metrem, a nepřestali dokonce ani při vystupování na Rajské…

Skrytá nemoc střev způsobuje neplodnost i potraty: Jedinou léčbu pojišťovny nehradí, zlobí se lékaři!

Skrytá nemoc střev způsobuje neplodnost i potraty:…

Bolesti břicha, nadýmaní, ale i anemie nebo neplodnost – to jsou jedny z projevů celiakie. Autoimunitním…

Dvojčata Hübl a Lukeš po letech od sebe. Nejsou efektivní, říká Šlégr

Dvojčata Hübl a Lukeš po letech od sebe. Nejsou…

Ať už se vyhrávalo nebo prohrávalo, jedna věc byla v litvínovské sestavě v poslední dekádě prakticky jistá.…

Konec? Velká úleva, řekl Berdych. Gratulovali Ferrer, Kvitová i Plíšková

Konec? Velká úleva, řekl Berdych. Gratulovali…

Postoupil do semifinále všech čtyř grandslamových turnajů, vyhrál dva Davis Cupy a třináct turnajů ATP. „Nechci…

Zeman: Havla jsem obdivoval jako disidenta, prezident byl ale špatný. Byl to náš nejpřeceňovanější politik

Zeman: Havla jsem obdivoval jako disidenta,…

V souvislosti s 30. výročím listopadové revoluce z roku 1989 se objevují i nejrůznější hodnocení exprezidenta…

Česká historie vyprávěná pomocí názvů ulic. Podívejte se na unikátní video

Česká historie vyprávěná pomocí názvů ulic.…

Minutový film novináře a režiséra Martina Bartkovského je součástí unikátní projektu časopisu Reflex a České…