Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

pradeda777 19.09.  17:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

Toyota GR 86....[odkaz]

pradeda777 19.09.  10:33

Nová 2er "line off"...v Mexiku.....i[odkaz]

pradeda777 17.09.  18:01

tms.....ok. Jestli váha nevadí, tak proč jsou formule a lehké sporťáky v závodech do vrchu nejrychlejší z vozů? Ano, není to jen vahou, ale je to podstatná veličina... :-!

Thomasino 17.09.  17:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

Ta váha nevadí, pokud tomu odpovídají brzdy. Což u M140i/M240i prostě z mého pohledu neodpovídají. Když tě svezu s M2c, která je ještě o něco těžší jako tvé M140i, uvidíš jak je to na ostrých brzdách v Násedlovických zatáčkách krásně stabilní a dá se pracovat s přenosem váhy :-) Podobně pěkně pak funguje na brzdách G8 GTI CS...

pradeda777 17.09.  10:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

tms....rozložení váhy 50/50 je fajn, ale fyziku neošálíš. Ten kvicht tam zkrátka je a je to sakra znát. Já byl při sportování zvyklý na auta, která byla o 300-400 kg lehčí. Brzdy neřeším. Ty bych řešil až kdybych se vydal na okruh....a to s M140i nehrozí. Kdybych to měl někdy s něčím v úmyslu, tak bych investoval do karbónů.... :-!

Thomasino 16.09.  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

M140i je tam taky fajn, to rozložení 50/50 je příjemné, jediný problém jsou ty brzdy, které prostě nejsou nic moc. Aspoň z mého pohledu. Fakt je, že mám vnímání brzd "překalibrované" od doby s Meggie, která s pořádnýma deskama brzdila skvěle. Až M2 s lepšíma deskama brzdila vpředu i vzadu dobře, M240i s lepšíma deskama průměrně, a teď teda nejlepší je M2c s těma velkýma brzdama 400mm. GTI CS taky hodně slušný, ale nyní už je na tom o něco hůře po těch dvou stintech na okruhu 8-s :'-(

pradeda777 16.09.  18:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

tms....Násedlovické zatáčky jsou prakticky "rodinné stříbro"..... ;-) >:D >:-[] Závody do vrchu se také jezdily svého času i na výjezdu ze Slavkova směr Rousínov. Párkrát sem tam s bráchou byl. Násedlovice jsem si nedávno projel na cestě do a z Bořetic, kde mám u benzinky Shell nového kámoše, co dělá do folií/polepů a ručního čištění interiéru aut.
    M140i se necítilo v těch zatáčkách zrovna nejlépe. Ten kvicht 6 válce vpředu je pro mě novota na kterou bych si musel asi dlouho zvykat. (Tak snad až v příštím životě >:-[] ). CTR by mě tam určitě vyhovovala víc a nedávno na ACZ zmíněná Fiesta ST s 1.5 l tříválcem by asi taky byla vhodná zbraň... ;-) >:D >:-[]

pradeda777 16.09.  18:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

iu...jasný, že na mojí babyM adaptivní podvozek mám. (Měl jsem ho i na X5 a tam ten rozdíl v nastavení byl markantní). A že ty malé rozdíly v nastavení u M140i tak vnímám..... .....tak už to zkrátka je. I tms potvrzuje, že u 240i byl rozdíl mezi v nastavení malý. I když tam mohlo být nastavení odlišné od M140i už v designu. Řekl bych, že v nastavení sport se dá jezdit prakticky všude, krom náměstí v Kyjově, kde je historická dlažba z kočičích hlav.... >:-[] Problém pro moje (i soudružčina) záda je design (anatomie ?) předních sedadel. Podvozek je fajn.... :-!

Thomasino 16.09.  14:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

M140i a M240i mohla mít adaptivní tlumiče, ale M2 a M2 Competition je mít nemohla (až M2 CS). Ale rozdíl u M240i byl malý a proto jsem do toho nešel :-!
    M4 má ten rozdíl taky malý. Nechápu, že neumí větší. Moje G8 GTI CS proti tomu jede jako eSkový Medvěd na vzduchovím podvozku !!
    Praděda - jasně, oblíbené Násedlovické zatáčky :yes:
    Trasa Slavkov, Násedlovice, Čejč, Čejkovice, Velké Bílovice, Velké Pavlovice, Bořetice. Pak oběd v hotelu Kraví hora a stejnou cestou zpátky. Nebo zkráceně Bořetice, Kobylí, Terezín, Čejč, Násedlovice... Tak jsem jel s M4 :-)

iudex 16.09.  13:41

« Re: Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

pd: OK, uznávam svoju chybu, bol som v tom, že 1er a 2er minulej generácie adaptívne tlmiče mať nemohli.
    Btw. ty ich na M140i máš? Lebo Tvoje závery o malom rozdiele medzi sportom a comfortom sa nezhodujú s mojimi skúsenosťami, ale ani s testom, na ktorý odkazuješ.

pradeda777 16.09.  13:09

« Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

iu....tož bacha....moje M140i měla v nabídce adaptivní podvozek a F20 ho měla v nabídce již hodně dlouho. Má 3 nastavení. Comfort - Sport - Sport +. Přečti si zde....

iudex 16.09.  13:01

« Re: Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

Ja tiež už auto takmer vôbec nefotím, tu je viacmenej jedna náhodná, kde hlavnou témou sú iné kone ako tie pod kapotou. Ale aspoň niečo, čo by som mohol prihlásiť (ak teda súťaž bude).

pradeda777 16.09.  12:42

« Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

Do soutěže mám pouze toto foto...(již dříve zveřejněné v jednom příspěvku)
    z mobilu...Samsung Galaxy S9
    [odkaz]
    Sorry, ale focení mě na stará kolena už moc nebaví....ale ještě tu mám foto našeho "dálničního křižníku" Yarise po obdržení "očisty" po dalším úspěšném cestování v sousedních Čechách. Po 9 letech pořád fešák.... [odkaz] Ten samý foťák.

iudex 16.09.  12:27

« Re: Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

ad: Na mé 1er taky není v nastavení podvozku comfort a sport velký rozdíl.
    To preto, že bez adaptívnych tlmičov (ktoré 1er F20 nemala) nie je (a ani nemôže byť) v nastavení podvozku comfort a sport vôbec žiaden rozdiel. ;-)
    Naopak na mojom aute s adaptívnymi tlmičmi ten rozdiel v podvozku je pomerne citeľný.
    P.S. fotosúťaž, anyone???

pradeda777 16.09.  12:15

« Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

tms....4er je moc povedený design až na ty "ledviny". Ty mě stále vadí. No a pak ta velikost.... >:-[] Podvozek..:yes: Na mé 1er taky není v nastavení podvozku comfort a sport velký rozdíl. Na fotkách tak nějak vidím i Slovácký kopec.....??? ;-) Report... :yes:

iudex 16.09.  09:24

« Re: Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

Tom: presne podľa očakávania: väčšie, ťažšie a preto komfortnejšie auto, rýchlejšie a výkonnejšie, ale nie tak agilné.
    Inak čo tá fotosúťaž? Máme tu dve fotky od Toma a wl, ja skúsim niečo nájsť, niekde by som za posledný mesiac mohol mať aj auto na fotke. Kto ešte sa pridá?
  • 00 Reagovat !

foto ThomasinoSmith

ThomasinoSmith 14.09.  23:27

« Dnešní svezení s M4 Competition a krátké srovnání s M2c

Z dnešního příspěvku na FB Driverswebu: Dneska jsem měl na odpoledne zapůjčené BMW M4 Competition (510 koní, automat, RWD), abych si udělal na oblíbených okreskách Jižní Moravy menší srovnání s mojí M2 Competiton (410 koní, automat, RWD), se kterou jsem jel stejnou trasu včera. M4 je o poznání větší auto, je také trochu znát vyšší hmotnost, stejně jako o 100 koní silnější motor. Podvozek v režimu Comfort je příjemnější na horších okreskách, než poměrně tvrdě naladěná M2, která adaptivní podvozek nemá (nemohla mít ani za příplatek). Rozdíl mezi naladěním podvozku v režimu Comfort a Sport není moc velký. Řízení je přesné, ikdyž mírně odtažité, což je oboje hodně podobné jako u M2. Aktuální M4 vnímám spíše jako ostřeji naladěné GéTéčko, zacílené na jiné zákazníky. Zvládne jak dlouhé přesuny, tak si občas užít zábavu, když taťka vysadí rodinku a má prostor pro trošku toho dovádění. M2 je proti tomu hravější, působí kompaktnějším dojmem a líbí se mi její vypouklejší blatníky, dodávající tu správnou agresivitu. Jsem hodně zvědavý, jak se BMW popasuje s novou M2, která se již pilně testuje :-) Za zapůjčení děkujeme společnosti Renocar Brno.
    Fokty zde (a další): [odkaz]

white label 14.09.  14:56

« Macan 2021 Garáž

Na konci GTS s příplatkovým difem...

pradeda777 13.09.  09:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Já Ti dám diktátora....mazej do práce a plať daně....ať mají důchodci za co jezdit na dovolenou.... >:-[]

speedfred 13.09.  08:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Ja Vám dám demokraciu! Mne by vyhovovalo keby som bol diktátor. Už som začal aj piť Rum Dictador ako prípravu.

pradeda777 12.09.  23:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

wl....tak tak...wa má svoji pravdu....arese má také svoji pravdu a Ty a já máme také svoji pravdu ....a tak to má být...máme svobodu a demokracii... ;-) >:D :-!

white label 12.09.  15:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

sf
    A možno aj bejby niekde omotáš... >:-[] ;-)

white label 12.09.  15:04

pd7
    Zastáváš se areseho marně, woody má samozřejmě pravdu, v principu tady není vůbec co řešit. ;-)

speedfred 12.09.  14:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Prídem si po “bejby” ? Ja ti tam nejaké kilometre namotám.

pradeda777 12.09.  12:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Freddie...co blázníš? Ty chceš "obludu" do roka zavraždit? >:D >:-[] Baby em je v pohodě. Pojedu s ní brzy na další servisní prohlídku po 5 letech. Budu jim muset v Renocaru říct, aby mě na tachu "přitočili" pár tisíc km aby to nevypadalo blbě a měli na autě vůbec co dělat... >:D >:-[]

pradeda777 12.09.  11:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

wa....tož chtěl bych se areseho trochu zastat. Tempomat a hillholder nejsou zařízení, která by mu bránila v tom aby auto primárně ovládal sám. Naopak A/T určitě je. Já tempomat nepoužívám vůbec (zatím... ;-) ). Snad až na tom budu jednou tak špatně s nohama že budu nucen.... ;-) A pak si budu muset dávat sakra bacha, abych za jízdy neusnul.... >:D >:-[]

foto woody-alien

woody-alien 11.09.  21:15

« Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

iudex, Dany: Pardon pánové, samozřejmě že tady u Karoqa se jedná o ruční brzdu a "moje" Areseho hůlka byla o řazení. Nějak jsem se do toho zamotal.

U Areseho je obzvláště vtipné, že zarytě trvá na mechanické ručce (protože propojení řidiče s autem a auto si bude ovládat sám a bla bla bla) ale zato chválí tempomat a hillholder. No tak to pardon. Člověk, který si podle svých slov chce užít toho, jak SÁM ovládá auto, něco takového opravdu nepotřebuje a vlastně by mu to mělo vadit.

My se třeba s iudexem úplně neshodneme v názorech na automat, ale i on umí ocenit přítomnost automatu v určitých autech a já naopak přítomnost manuálu v určitých autech. A myslím, že obecně se shodneme, že nejlepší je možnost volby - každému co jeho jest. Bohužel doba tomu už moc nepřeje a ani já (mnohem vstřícnější k automatům) nevidím rád, když ty možnosti volby aktuálně mizí v nenávratnu.

pradeda777 11.09.  19:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

wl....ve 120 se Yaris cítí nejlíp a kravál v interiéru je v normě. Tož kdybych jel tach. 140, tak bych tam byl o něco dřiv, ale na D1 je to pořád samá 80 a na 6 do KV se to nějak kalit taky nedá. Takže pohoda.
    Ještě k tomu dortu Pavlova. V Austrálii nebylo pochyb o tom, že Pavlova je Australian cake. Korpus se dal koupit i v supermaketech a ve dvou velikostech. Nedaleko našeho byl supermarket Safeway se svojí pekárnou a tam pekli i korpusy na Pavlovu. Čerstvá Pavlova nemá chybu. Ta KV nebyla letos nic moc, protože (myslím?), že doprodávali zásoby z film. festivalu a korpus byl už suchý/tvrdý. Taky ho tu dělají jinak. Jsou to spíš placičky ve dvou i více vrstvách nad sebou. Kežto v Austrálii to byl vysoký korpus s s křupavými okraji, vrch i spodek a uprostřed byl měkký sníh zvaný (marshmallow). Peklo se to ve speciální plechové formě s otvíráním. Podobnou formu jsem viděl i tady.
    Pavlova is a meringue-based dessert named after the Russian ballerina Anna Pavlova.[1] It has a crisp crust and soft, light inside, usually topped with fruit and whipped cream.[2] The name is pronounced /pćvČloŠvY/, or like the name of the dancer, which was /ČpQĐvlYvY/.[3][4][5]
    The dessert is believed to have been created in honour of the dancer either during or after one of her tours to Australia and New Zealand in the 1920s.[2] The nationality of its creator has been a source of argument between the two nations for many years.[6]
    'The pav' is a popular dish and an important part of the national cuisine of both Australia and New Zealand, and with its simple recipe, is frequently served during celebratory and holiday meals. It is a dessert most identified with the summer time, and popularly eaten during that period, including at Christmas time; however, it is also eaten all year round in many Australian and New Zealand homes.[2]

speedfred 11.09.  18:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

pd : obluda má ľahko cez mesiac a už je tam viac ako 6000km 8-s . "Bejby em" možno v tej garáži iba trpí.

white label 11.09.  16:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

pd7
    "The dessert is believed to have been created in honour of the dancer either during or after one of her tours to Australia and New Zealand in the 1920s. The nationality of its creator has been a source of argument between the two nations for many years."

Pokud ti ta "vůně novotou" stojí za 800 km (tam a zpěz) v Yarisu s CVT, je to jen a jen tvoje volba. ;-)
    Na druhou stranu, ve tvém věku už je takový výkon skoro na medaili.

white label 11.09.  16:21

pd7
    120 na dálnici? Není to trochu málo, na takovou dálku?

pradeda777 11.09.  14:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

tms....co nechápeš? Do KV jsme s 1er jeli dvakrát a dvakrát nás boleli záda. Zkoušel jsem nastavit sedadla podle rad na babybmw, ale nic nezabralo. V Yarise nás záda nebolí ani po 5 hodinách a při 120 na dálnici pohoda. Takže letos nebylo co řešit. :-!

pradeda777 11.09.  10:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

wl.....Pupp dort byl ok. Nic víc a nic míň. Chutnal jsem i lepší. Ale za 82 Kč klínek....no, nekup to... ;-) O par kroků dál nabízí v kšeftě australský dort Pavlova....klínek za 155 Kč. I ten měl k australskému originálu dost daleko.... ;-) [odkaz]
    Ano, Grand hotel Pupp procházel po 89 těžkou periodou. Na jedné straně se zbudovalo krásné wellness, ale na vybavení pokojů, podlahy, okna a řada dalších věcí se už nedostalo. Výnosy byly chabé, měnili se majitelé a to se logicky odrazilo na celém chodu hotelu.
    M140i. Je pořád krásné a voní novotou...chci aby to tak ještě dlouho zůstalo.. ;-) >:D >:-[]

Thomasino 10.09.  19:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Iudexova sedadla v 3-er jsou stejné jako Pradědovi v 1-er. Měl jsem je v první M2 (jen v kůži, což je horší), pak v M240i. Tvarem ujdou, možnost rozsahu nastavení super, jen mají menší boční vedení než by se na sportovní auto slušelo. Ale taky nechápu, proč do KV nejedeš emkem, když se tam dá jet po okreskách a cestu si užít. Souhlas s WL, prodej to, k ničemu to stejně nemáš :-) Aby to nedopadlo tak, že než se rozkejveš po 2 letech, nebo 3 letech, bude ten Macan či Q3 ještě o kus draží. Koncern letos zdražoval už 2x, od října mají zdražovat prý znovu. Po novém roce pak ještě jednou >:-[]

pradeda777 10.09.  15:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

iu ...nejsou to jen naše zkušenosti. Na babybmw si ztěžovali i lidé, co se zády žádný problém nikdy neměli. Nevím, jaká sedadla jsou v 3er a nikdy jsem je nezkoušel. Ale na krátkou vzdálenost by mě toho moc neřekli, stejně jako když jsem testoval M135i xDrive. A to sem ji měl na celý víkend. Ale žádná jízda nebyla delší než 1 hodina. Záda se ozvou až tak po 2 hodinách.
  • « 10 Reagovat !

white label 10.09.  15:03

pd7
    Na co máš v garáží M140i (hlavně, že má manuál!), když pak stejně jedeš 400 km trasu Yarisem (s CVT)?
    Nevyhovuje ti, nejezdíš s ním, tak ho prodej a kup něco vyššího s pořádnými sedačkami. Jedno jestli MGTS, RS Q3, nebo něco s usRaným R4.
    Zrovna v Macanu můžeš mít jedny z nejlepších sedaček (vpředu) vůbec.
    Yarise nech na rohlíky a netrap se sním přes celou republiku. ;-)

white label 10.09.  14:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

pd7
    Otec tam byl teď i v kuchyni, dlouho mluvil i se šéfkuchařem. Podle něj to tam hrozně upadlo. Říkal jim, že ten jejich aktuální dort si tu jmenovku PUPP nezaslouží.
    Stejně tak servis, za něj se tam vše servírovalo na stříbře, překládalo, flambovalo...
    Dneska je to tam proti tomu jen hotelová jídelna. Chtěli po něm recept na tehdejší suflé, ale nemají tam k tomu už ani nádobí.

iudex 10.09.  10:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Takže tvrdíš, že sedadlá v malom mestskom autíčku sú na cezrepublikové prelety vhodnejšie, ako sedadlá v o triedu väčšom bavoráku (naviac športové emkové)? To sa mi nejak nechce veriť.
    Neviem, či sú sedadlá v 140i zhodné s tými v 340i, ale ak áno, tak potom rozhodne nesúhlasím, že nie sú vhodné na dlhé štreky. Treba s nimi hodne laborovať, kým si ich človek nastaví do vhodnej polohy a nastavenie na dlhé štreky musí byť iné ako na krátke trasy s častým vystupovaním, ale pre mňa s mojimi pokazenými platničkami tie sedadlá vyhovujú aj na cestu cez pol republiky.
    Ale svoje môže hrať aj výška, s mojimi 193 cm mám asi iné požiadavky na tvar sedadiel ako Ty.

pradeda777 10.09.  10:45

« Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

iu.....posledně jsme tu cestu absolvovali s 1er a ku.rev.sky nás boleli záda. Zkrátka sedadla v 1er s námi (ale nejen s námi....) na delší cesty nesouhlasí. A ani pod.pr.de.lníky posledně nepomohli.... ;-\ [odkaz]

pradeda777 10.09.  10:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

wl...MGTS se před Pupp moc hodí.... ;-) S parkováním to byl opravdu masakr, ale za to jsme byli odměněni těmi akcemi...[odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz]
    Tyto akce tam jsou ve stejnou dobu každý rok. Můžeš booknout Vašim na příští rok....určitě by se jim to líbilo....parkování nebude problém, protože konání filmového festivalu se vrátí na originální termín na začátek července.
    Zmínil ses, že otec se učil v Puppu cukrářem....tady něco málo z historie. Dort Pupp jsem měl 2x.... ;-) [odkaz]

Dany 10.09.  09:32

« Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Hrubisa sledujem tiež, ale viac vyberám. Aj keď má iskru, tak je pomerne rozsiahly. Muldix to berie viac jazdecky a vie vypichnúť podstatu.
    Ja tých starých pardov aj chápem. Robiť testy stále rovnako musí byť nuda a chcú sa niekam posúvať. Len ten posun nie je vždy správnym smerom.
    Rasťo sa snaží vždy vytvoriť nejaký nový scenár, len tá informačná podstata sa stále zužuje.

iudex 10.09.  08:56

« Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Dany: aj ja mám pocit, že starí bardi autovideí nejak stagnujú či upadajú, garáž cz už dávno nesledujem, tí upadli najviac, ale aj klasik Rasťo Chvála nejak išiel kvalitou dole. Vyzerá to tak, že lepšia už je tá mladá garda, napr. Hrubis sa výrazne zlepšil oproti minulosti, je vidieť, že má oveľa viac najazdené, má už skúsenosti, ale stále ho neopustilo to začiatočnícke nadšenie a zápal pre vec. Zrejme tak to bude aj pri tom Muldixovi, začnem sledovať.
    woody: areseho húlka (radiaca páka) Ti navždy patrí, ja som ale narážal na ručnú brzdu, ktorú Arese forsíroval pod každým testom. A potom si kúpi koncern s elektronickou ručnou. Proste obrat ako u Toppera s Kórejcami.
    deda: opäť si na cestu cez celú republiku zobral síce menšie, ale zato slabšie auto? To má logiku. >:-[]

Dany 10.09.  08:10

« Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Na Muldixovi sa mi páči, že vie jazdiť, vie pochytať aj jemné povahové črty a vie to podať. Dnes keď už sa Rasťo viac venuje divadlu a Ondro s Kubom viac kecajú ako jazdia je to príjemné osvieženie.
    WL: ty sa stretávaš s Ondrom. Nemajú v pláne nejaký "nový" projekt, kde by to bolo viac o tom jazdení? Plácajú sa z programu do programu a ide to od 10 k 5. Alebo mi niečo uniklo?

Woody, tak nakoniec to bolo celé o radení :-)

white label 10.09.  00:35

Fotka z neděle 29.8.:

foto woody-alien

woody-alien 09.09.  22:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Dany: :yes: Za výbornou paměť. Termín "Areseho hůlka" si nárokuji, jelikož jsem byl prvním, kdo ho ve svém textu použil. ;-) >:-[] Konkrétně u testíku Insignie.

"Naštěstí není problém se k této hranici poměrně snadno dostat pomocí proslulé Areseho hůlky, která se sice pohybuje v o něco delších drahách než by mi bylo milo, ale dosti přesně a lehce. Tento technický zázrak nakonec nutno bez bázně použít vlastně vždy, kdykoliv se vyskytne potřeba znatelnější akcelerace."

pradeda777 09.09.  22:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

wl....jo, my tam byli od pondělí 30.8 až do soboty 4.9. V car parku jsme ale nebyli, protože "služba" přebírá auta hned při příjezdu u hlavního vchodu k recepci a zaparkuje si je sama. Byl tam prý během festivalu pěkný frmol a tak museli odvážet auta i na vzdálená odstavná parkoviště. Letos mělo na starosti dopravu VIP BMW a tak se okolí Puppu jimi jen hemžilo. Ještě v to pondělí byla auta zaparkovaná porůznu, částečně i na chodníku jako třeba to naše. V car parku jsme byli až ve čtvrtek a to už byli Vaši pryč. Jeli jsme na výlet do Thun porcelánky v Nové Roli. Stálo to za to. Mají tam nové Museum porcelánu, říkají tomu Zastávka. Zbudovali to loni během Covidové odstávky. Paráda. Exkurze do výroby byla také ok. Doporučuji. Měli jsme kliku, že jsme v Puppu stihli i výstavu Dny porcelánu a Vinařské slavnosti, kde jsme hodili řeč s vinaři z okolí Kyjova a okoštovali "něco" vzorků. Navíc počasí bylo od středy super.
    I Vaši měli kliku, že mají tak štědrého syna.... ;-)

white label 09.09.  21:44

Dany
    Jj, Muldix je fakt dobrý...
    Pantátové typu Koubek už by to měli zabalit a přenechat to schopnějším.

white label 09.09.  21:28

pd7
    Vy jste do Puppu přijeli už minulé pondělí 30.8.?
    Jestli ano, tak si tam mohl vidět naše MGTS, naši byli v Puppu od neděle 29.8. do úterý 31.8.
    Otec dělal v Puppu za mlada hotelovou cukrařinu, tak jsem mu tam k 80. narozeninám koupil pobyt, krerý se k vůli covidu neustále odkládal.
    Byl tam teď i v kuchyni, chtěli po něm recepty z doby, kdy tam dělal.

pradeda777 09.09.  18:40

Muldixa Cupra Formentor [odkaz]
    V úterý jsme se vrátili z dovolené ve Varech. Filmový festival byl prý super, ale my tam přijeli až v pondělí po něm.....:-D. Ono totiž v Puppu během festivalu je vše zarezervováno pro festivalové VIP. A s Yarisem by mě do car parku stejně nepustili....:-D

Dany 09.09.  14:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

počkať, to nebola Areseho ručka, to bola ... Areseho hulka, alebo tak nejak. Pamätám, že som chvíľu nad tým dumal, kým mi to docvaklo.

Myslíš toho pradedu s CVT? To by sa ten svet musel obrátiť priam o 360° >:-[]

iudex 09.09.  13:52

« Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Práve som zistil, že Arese, známy to zástanca ručnej parkovacej brzdy (na ktorého počesť bola nazvaná Areseho ručka), si kúpil nové auto s (wait for it)... elektronickou parkovacou brzdou! >:-[] >:-[] >:-[]
    To čo je so svetom, to si onedlho white label kúpi päťdverový kompakt alebo pradeda usrraný trojvalec. >:D >:-[]

Dany 09.09.  13:49

« Re: Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Iudex, naposledy som bol 20.8. v práci a keďže bola zarúbaná diaľnica, tak som si dal Babu 3x, záhorie a cez Bukovú dom. Určite ešte budem, len neviem kedy ;-\

PS: pamätať si staré ceny je kontraproduktívne >:-[]

iudex 09.09.  13:38

« Re: Re: Fotosoutěž přihlášení

Dany: ani ja už auto nefotím a to som pochodil cez leto viaceré fotogenické miesta. Možno je ale čas to napraviť kvôli súťaži.
    Keď spomínaš GTI, tak VW zverejnil cenník PGTI (po facelifte) a je to 23780 eur. Kde sú časy, keď prišlo na trh s cenovkou 17760 eur s manuálom, resp. 19810 s DSG.
    P.S. jazdíš teraz na moto? V sobotu som zaregistroval pri Trstíne zelenú Kawa, nebol si to Ty?
    wl: trochu orezať a v pohode môže ísť ako súťažná.

Dany 09.09.  13:02

« Re: Fotosoutěž přihlášení

Kdybych, kdybych to byl tušil...

jediná fotka, mobilovka, pred hotelom

[odkaz]

Nedávno som začal sledovať Muldixa a po dlhom čase konečne niekto, kto jazdí na srdce. Ak ste nezaregistrovali, pozrite:

white label 08.09.  21:22

« Fotosoutěž přihlášení

[odkaz]
    Kdybych to tušil, mohl jsem na Brači udělat hafo fotek s autem a mořem...

iudex 08.09.  10:23

« Re: Re: Re: Re: Teória relativity výkonu

Slovo do boja s fotosúťažou. :yes:
    Ostatní: čo hovoríte na Thomasinovu tému? Dajme ju a možnosť prihlásenia fotiek urobených počas augusta/srpna a septembra/září. Povedzme do 15.9. Ja síce nič nemám, ale dovtedy mi možno príde fotka od Mestskej polície Kremnica; Woody by tiež mohol dať svoju fotku od Polície ČR. :-)

Thomasino 08.09.  10:11

« Re: Re: Re: Teória relativity výkonu

Přesně tak s tou fotosoutěží. Přihlašuji tuto fotku do na téma Moje auto a dovolená :-)
    [odkaz]
    GTI bylo vždy univerzál, ale tato verze přidala zatím nejvíce té zábavy, díky agresivnějšímu naladění podvozku a velkému rozsahu nastavení tlumičů. A taky dobrému sladění. I moje záda zvládla 7,5 hodiny cestu relativně v pohodě..
    - Tu značku jsme už rozebírali, tady to jde, protože na přání má 3+5 znaků, ale hybridy a elektro mají 3+4 znaky. Ale ten software na čtení těch značek na pojízdných autech v Praze rozlišuje jen začátek EL a číslo a dále neřeší co je za tím. Takže v Praze parkování zdarma >:-[] Bohužel v Brně výhody pro hybridy nejsou, jako parkování zdarma :-(

iudex 08.09.  09:16

« Re: Re: Teória relativity výkonu

Tom: pekný výlet a fotky, tie by sa uživili aj vo fotosúťaži (ak by nejaká existovala >:-[] ).
    Takže Clubsport potvrdzuje úlohu univerzála.
    Aj wl by mohol dať nejakú autofotku z dovolenky. Prípadne aj iní, ak ste boli autom.
    P.S. Tom, ako to že Ti vydali ešpézetku začínajúcu na EL? Ja som myslel, že takú môžu dostať len elektromobily a hybridy (PHEV). Každopádne náš systém, keď električky majú zelený podklad značky a normálne čísla, mi príde oveľa prehľadnejší a jednoduchší.

white label 08.09.  02:46

« Aktuální MGTS

Thomasino 08.09.  00:59

« Re: Teória relativity výkonu

Taky jsme na dovolené testovali auto, ale výkon mi přišel tak akorát. No kecám, dalších 100 koní bych tam ještě snesl >:-[] >:-[] [odkaz]
    Chtěli jsme se cestou do Chorvatska stavit na 1 noc na Grossglockneru, ale podle webkamer tam bylo už několik dní mlha a déšť, tak jsme jeli na naše další oblíbené místo v Rakousku a to je Nockalmstrasse. Ohledně svezení bych řekl lepší jako Grossglockner, teda pokud nespíte na Grossu uvnitř zóny a nemáte pro sebe večer a ráno celé ty desítky kilometrů. Ovšem aby tam ráno a večer klaplo počasí, tak to je hodně o štěstí. Nockalmstrasse je na východ od Grossglockneru, kousek nad Villachem a jezerem Wörthersee, proti Grossu je položená o kousek níže, nejsou tam taková panorámata, je to také placená zóna, ale provoz je tam o hodně menší. Má to dva vrcholky kolem 2000 m.n.m. a několik desítek kilometrů krásných silniček. Sice nám tam také polovinu doby poprchávalo a silnice byly mokré, ale i tak jsme si to užili. Pak jsme se jeli na pár dní ohřát do Chorvatska... Na dálniční přesuny je to fajn univerzál, pohodlné, spotřeba pod 9 litrů při rychlostech kolem 140-145 a předjíždět se dá kde si člověk vzpomene :-)
    (některé fotky jsou se zamazanou SPZ, protože jsem to dnes dával na FB DriversWebu..)

iudex 02.09.  09:57

« Teória relativity výkonu

Malý postreh k relatívnosti výkonu.
    Na nedávnej dovolenke sme mali požičané auto. Išlo o malý ostrov a cieľom bolo dostať sa z letiska na ubytko a späť a prípadne nejaký krátky výlet. Takže čo najlacnejšie malé auto, trieda mini. Dostali sme Hyundai i10. No a bola to skúsenosť. :-O Nevedel som presne, aký to malo motor, ale zjavne základná maloobjemová atmosféra (neskôr som si vygúglil, že to bol 1,0 R3 49 kW), navyše skombinovaný s "modernou" 4-stupňovou (!) automatickou prevodovkou. Už prvé mierne stúpanie z letiska dalo autíčku zabrať a to nás čakalo prekonanie cca. 500m hôr pred klesaním na pláž. Prevodovka tvrdohlavo držala trojku aj do kopcov a auto spomaľovalo, takže som musel manuálne "radiť" a väčšinu času na plný kotol. Atmosféra vrčala a nevládala, mal som obavy, či tie kopce zvládne. Ale dala to nakoniec. Klesania a vracačky tiež celkom "zábava", hlavne aby sa neuvarili brzdy a neprevrátilo sa to, brzdenie motorom nepomáhalo (pri tom krútiaku pochopiteľne).
    Po čase som si ale asi trochu zvykol a keď som ale išiel sám na túru, tak mi to v tých zákrutách prišlo aj trochu zábavné (prosím brať s určitou rezervou), hlavne vďaka obratnosti, čo sa pri úzkych ostrovných cestách a samých vracačkách hodilo. Samozrejme motor stále zúfalo slabý, ale len so šoférom to bolo lepšie ako naložený a byť tam litrové turbo, mohla by to byť aj celkom sranda. A samozrejme manuál, lebo automat zabíjal aj tú trošku výkonu, čo tam niekde bola.
    Keď sme potom vo Viedni sadli do našej Mazdy, tak to bol úplne iný svet a zrazu aj ten atmo 2,5 liter, na ktorý občas frflem, mi prišiel ako raketa, ktorá zrýchľuje na akomkoľvek stupni a z akýchkoľvek otáčok (a povedal som si, že už v živote na neho nepoviem zlé slovo). >:D
    Proste aj ten výkon je veľmi relatívny a keď človek má pocit, že to jeho auto je akési slabé a nemá na nové výkonnejšie, možno pomôže práve takáto skúsenosť smerom dole a hneď sa veci javia úplne inak. ;-)

pradeda777 27.08.  17:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

tms......neváhej, jdi do toho..... :yes: Ale bacha...jestli se EV prosadí, tak Remusu a všem dalším výrobcům výfuků "zvoní hrana".... >:-[] Tuším, že Remus už začal pracovat na diversifikaci portfolia.... :-!

Thomasino 26.08.  20:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

Tak vzhledem ke zdražení oceli, zvyšujícím se nákladům na dopravu apod., půjdou ceny u Remusu brzo nahoru. Mám poslední možnost objednat za staré ceny. Sakryš. Mám dilema. Ale asi bych do toho měl jít, lepší zvuk by si M2 zasloužila a taky zmizí ten pytel vzadu pod autem, který není vůbec pěkný.

pradeda777 26.08.  14:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

BMW colours.....[odkaz]

pradeda777 26.08.  13:54

M3 (with OPF) exhaust sound improvement....

pradeda777 24.08.  10:10

Tak za mě je taky 4er GC moc povedená. Z profilu opravdu paráda. [odkaz]
    I ty "ledvány" se dají zkousnout.....
    [odkaz]
    S tou vínovou barvou si ale nejsu jistý. Pro mě moc do fialova... :-( Spíš ta Brooklyn Grey.
    Bohužel jako univerzál pro mě moc velký. :-(

Thomasino 23.08.  23:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

Líbivost designu aut je samozřejmě individuální, ale mě osobně se teda výrazně více líbí GTI Clubsport než 128ti. Samozřejmě srovnávám rovnou ty 2 auta o kterých jsem přemýšlel. Ikdyž ani GTI CS není žádný designový zázrak, uznávám, ale 1-er mi přijde nevyvážené až ošklivé ;-\ Navíc ho teda v mém výběru deklalasovala nemožnost objednat adaptivní podvozek. Ikdyž infotaiment má mnohem lepší.

iudex 23.08.  19:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

S červenou súhlasím, tá iste 1er pomôže. Ale melbourne red nie je úplne vydarený odtieň červenej, je taká mierne do malinova a trochu taká smutná: [odkaz]
    chcelo by to trochu viac jasu v tom odtieni, ako je nová Toronto red (na M3/M4): [odkaz]
    To je taká Rosso corsa, ale metalizovaná.
    Tom_ tak ako majiteľ Golfu sa tak radikálne vymedzovať voči 1er, ani aktuálny Golf nie je úplne etalónom elegancie s tými čínskymi "očami", moc si nemajú čo vytýkať: [odkaz]
    [odkaz]
    Ja ich v zásade hodnotím podobne, obe by som v pohode prijal prijal, ale ani jedno nie je dizajnový zázrak.

Thomasino 23.08.  19:31

Souhlas s WL, na 1-er bych si nic nedal, protože se mi fakt vůbec nelíbí !! >:-[]
    Dnes jsem viděl 2-er v obyčejné šedé, to bylo o trochu méně škaredé..
    Kdyby na mě náhodou zase přišlo nějaké nutkání objednávat nové auto, velký kandidát by bylo 4-er GranCoupé v té vínové :-) Ideální DAILY.

white label 23.08.  15:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

Za mě červená (u 128ti s černými doplňky), pokud by to šlo, tak ta Rosso Corsa by na sebe stáhla dost pozornosti, že by člověk tolik nevnímal ty designové nedostatky.
    Ale i ta Melbourne Red, v rámci chudé základní nabídky barev, mi přijde jako nejmenší "zlo", navíc se v ní slušně ztrácí ty přerostlé zadní lampy.

iudex 23.08.  15:08

Ber to tak, že chceš 1er, z ktorej dizajnu nie si nadšený, preto jej chceš pomôcť priplatkovou farbou. Ktorá by podľa teba jednotke najviac pomohla?

white label 23.08.  14:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

iu
    Mně se aktuálně u BMW líbí (následník Champagne Quarz) Dravit Grey:
    [odkaz]
    Ale na 1er bych si nedal nic, protože se mi 1er nelíbí.

iudex 23.08.  14:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

wl: špéci pre Teba je tam aj kriedová (chalk). ;-) Dal by si ju aj na 1er? Resp. čo by si z tých individual farieb vybral Ty na 1er?

white label 23.08.  13:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

iudexovo zelené období pokračuje... ;-)
    Nardo Grey a Rosso Corsa jsou O.K.

pradeda777 23.08.  13:06

iu....barvy.....sytě zelená (plukovnická... ;-) ) nebo modrá nejsou můj šálek kávy. Ani ta Java Green by mě nesměla do baráku. Nardo je ok. Ale ta Rosso Corsa je přesně to, co doktor naordinoval. V Brně měli jednu dobu na showroom floor v této barvě M3. Radost pohledět. Tak tu bych na 1 er (v manuálu) i X2 bral. Ale raději žlutou....
    Netuším co za žlutou má zubař na tom Cliu. Podívám se na to z blízka jestli je to metalíza. Obrázek je z netu. Není to zubařovo Clio. Toto také ne....ale hezké...[odkaz]

iudex 23.08.  08:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

Tom: tie individual farby síce nebudú len pre US trh, ale predpokladám, že v EU budú len pre veľké a potenciálne zaujímavé trhy, ako je Veľká Británia či Nemecko, ale pre BMW nebude zaujímavé dávať to aj na malé a chudobné trhy ako sú naše (ostatne sám to potvrdzujem, že darmo by som si chcel vybrať individual farbu, keď za ňu nedám 4t eur).
    Dedo: žltá na Renaultoch bola/je parádna, je to ale trojvrstvová metalíza (za 1600 eur), kdežto tá speed yellow na Tvojom obrázku je obyčajná pastelová (a za 4000). Ale inak súhlasím, že 1er ako stále kompaktný hatch znesie výraznejšiu farbu, notabene pri ostrejších verziách. Ako som písal, mojím favoritom by bola Java green: [odkaz]
    prípadne verde ermes: [odkaz] Prípadne nejakú sýtu modrú, ako je klasická LeMans blue: [odkaz]
    Ale v prípade 128ti s tými červenými prvkami by som zvažoval naopak nejakú neutrálnejšiu nefarbu, aby sa nebila s červenou, tam by som volil asi Nardo grey: [odkaz]
    Chcelo by to ešte nejakú výraznú červenú metalízu, červené sú ale len pastelové, napr. Rosso corsa nie je zlá: [odkaz]
    Pre prasynovca :yes:
    Inak včera som sa previezol po zaujímavej zakrútenej okreske, Dany a Leg možno poznajú, od Hlohovca na Topoľčany: [odkaz]
    Tam, kde je nový asfalt, sa dá parádne zajazdiť, pekné zákruty a hlavne dramatické horizonty na srdce, kde sa pekne nadľahčia kolesá. Ale dobrý asfalt je v menšine, inak skôr rozbitejšie.

pradeda777 22.08.  13:16

Můj prasynovec Vrbno pod Pradědem
    srpen 2021 [odkaz]

Thomasino 22.08.  12:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

Tak asi to jde i v UK. Mě tehdy říkali, když jsem se ptal na individual barvy pro M2 v roce 2017, že tady to nejde, že je to pro USA apod.

pradeda777 22.08.  11:23

iu....tož já bych za tu žlutou těch 100k Kč asi dal. Ale musel by to být manuál.... :-! Zubař, co bydlí o kousek dál má nějaké Clio ve žluté barvě s černým pruhem a na malém autě ta žlutá vypadá pěkně. [odkaz]
    Ještě v Aussii měl borec v ulici Integru ve žluté a ta se mě taky moc líbila. [odkaz]

iudex 22.08.  11:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Další test na Golf GTI CLUBSPORT

Inak tie individual farby som už dávnejšie pozeral a vedel by som si vybrať, na rozdiel od štandardných farieb pre 1er, kde je to bieda. Mojimi favoritmi sú Java green a Verde ermes, príp. Le Mans blue. Ale aj z nefarieb by sa dalo vybrať, napr. Nardo grey.
    Lem malý problémik je tá cena, 3500 Ł je cca. 4000 € a to je pálka. Pri cene M3C sa to skôr stratí, ale pri 30-40t jednotke už nie. Takže i keby boli dostupné u nás, tie prachy by som za to nedal.
    Edit: 1er sa v USA ani nepredáva: [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Prasečí zrůda z hlubin: Rybáři vytáhli z vody obludného žraloka

Prasečí zrůda z hlubin: Rybáři vytáhli z vody…

Ve vodě vypadá jako každý jiný žralok - je to rychlý, mrštný lovec se štíhlou, ostře vystupující hřbetní ploutví…

Ghost of Tsushima: Director’s Cut recenze – Samurajské veledílo se stalo ještě krásnějším!

Ghost of Tsushima: Director’s Cut recenze –…

Ghost of Tsushima patří rozhodně mezi ty nejlepší hry v otevřeném světě pro PlayStation 4. Nyní se tento ceněný…

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

Pražská premiéra Zátopka: Inspirace a film, co prostě musel vzniknout!

Pražská premiéra Zátopka: Inspirace a film, co…

Filmový příběh jako velká inspirace. Právě tak hodnotila většina osobností film Zátopek po jeho pražské…

Bijte nácky mečem! Jack Churchill proslul jako opravdový rytíř druhé světové války

Bijte nácky mečem! Jack Churchill proslul jako…

Historie bývá spletitá a mnohdy překvapivá. Vedle notoricky známých příběhů skrývá stovky či tisícovky osudů…

James Bond v Praze. Slavné skladby z bondovek předvede Český národní symfonický orchestr

James Bond v Praze. Slavné skladby z bondovek…

James Bond, nejslavnější filmový špión historie, se v různých podobách představí v příštích dnech v Praze a pak…