Dacfan (muž 40 let) Poslat zprávu

Dacia Lodgy 1.6 arctica LPG

Dacia Lodgy, foto 1 Dacia Lodgy, foto 2 Dacia Lodgy, foto 3 Dacia Lodgy, foto 4 Dacia Lodgy, foto 5 Dacia Lodgy, foto 6 Dacia Lodgy, foto 7 Dacia Lodgy, foto 8
Dacia Lodgy, foto 9 Dacia Lodgy, foto 10 Dacia Lodgy, foto 11 Dacia Lodgy, foto 12 Dacia Lodgy, foto 13 Dacia Lodgy, foto 14 Dacia Lodgy, foto 15 Dacia Lodgy, foto 16 Dacia Lodgy, foto 17 Dacia Lodgy, foto 18 Dacia Lodgy, foto 19 Dacia Lodgy, foto 20 Dacia Lodgy, foto 21 Dacia Lodgy, foto 22 Dacia Lodgy, foto 23 Dacia Lodgy, foto 24 Dacia Lodgy, foto 25 Dacia Lodgy, foto 26 Dacia Lodgy, foto 27 Dacia Lodgy, foto 28 Dacia Lodgy, foto 29 Dacia Lodgy, foto 30 Dacia Lodgy, foto 31 Dacia Lodgy, foto 32 Dacia Lodgy, foto 33 Dacia Lodgy, foto 34 Dacia Lodgy, foto 35 Dacia Lodgy, foto 36 Dacia Lodgy, foto 37 Dacia Lodgy, foto 38 Dacia Lodgy, foto 39 Dacia Lodgy, foto 40 Dacia Lodgy, foto 41 Dacia Lodgy, foto 42 Dacia Lodgy, foto 43 Dacia Lodgy, foto 44 Dacia Lodgy, foto 45 Dacia Lodgy, foto 46 Dacia Lodgy, foto 47 Dacia Lodgy, foto 48 Dacia Lodgy, foto 49

Přezdívka auta Lodgyna Rok výroby 2012 Koupeno nové najeto [km]:130000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 62 zrychlení 0-100 km/h [s]: 14.5 maximální rychlost [km/h]: 160 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 827 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 8.2

Lodgynu jsem koupil 5.12.2012 ve výbavě Arctica včetně ESP, parkovací senzory vpředu i vzadu – 277.000 Kč. Po roce jsem nechal nainstalovat LPG a kouli – 40.500 Kč. Auto mám nyní již více jak tři roky a až na pár poruch, které si můžete přečíst níže, jsem s autem neměl problémy.

NÁKLADY NA PROVOZ

roční známka 1.500 Kč
prohlídka plynu na technický list - 370 Kč
2x žárovka denní svícení 24 Kč
výměna předních brzdových destiček (první najely 54000km) - 2200 Kč

10.8.2016 - servisní prohlídka - 64.000 km - olej, výměna svíček, celkový servis - 5500 Kč + prohlídka do technického listu LPG 300 Kč

Rok 2017 - 26.1.2017- STK po 4 letech - 2000 Kč
28.12.2017- olej, filtry, komplet nové brzdy na přední nápravě. Nic nerezne. Cena 7000 Kč.
Na začátku roku jsem dělal technickou- emise úplně v pořádku, technický stav také. Najeto 100000 km. Manželka jezdí Prahu, Plzeň a stále drží. Ještě se nestalo, aby ji někde nechala. Pokud tedy pominul ten jeden start u baráku, co nechtěla nastartovat. Opět jsem měnil žárovku denního svícení. Cena asi 10 Kč a hlavně to je tak krásně jednoduché, že to zvládne každý. Žárovku potkávacího světlometu jsem ještě neměnil ( teda co si vzpomínám:)). S autem jsem moc spokojený. Pro rodinu super auto. Já bych teď potřeboval trochu silnější auto na tahání vozíku, tak uvidím. Přece jen tahat 1,5 t s dacii už je moc.

2018- proběhla serviska v Dacii za cca 6000 Kč. A ještě jsme koupili nove zimaky. To je vše. Jen dolivame benzin a jezdime pro plyn. Auto funguje tak jak ma. Ještě jsem nemenil žárovku v světlometu mimo denniho sviceni. Najeto 125.000Km
2019- v lednu technicka bez ztraty kytičky

1.CENA
2.Zavazadlový prostor(827l)- nemusím skládat kočár, převezu celou sekačku,atd.
3.Dacia se nekrade, nevykrádá se kvuli navigaci nebo radiu.
4.Design vozidla se mi líbí. Není to nic přehnaného.
5.Snadný nástup do auta. Sedí se jak na židli.
6.Okna vozidla jsou velké a je z nich krásný výhled.
7.Na všech 3 zadních sedačkách je Isofix( isofix je kovové oko, které se nachází v sedačce a díky tomu se dětská sedačka zámečkama uchytí k sedáku, takže je stabilní při nárazu). Musíte mít ale sedačku s systémem Isofix , aby jste to využili. Pásy jsou dostatečně dlouhé. Ale musí to být minimálně 2. výbava(isofix)
8.V zavazadlovém prostoru jsou 4 oka - jedno jsem již využil na převoz psa.
9. Snadné ovládání auta. Vše je logicky uspořádané

1.Větší zadní dveře - máme malé holčičky a musíte parkovat tak, aby jste měli trošičku více místa, jinak tu moji drobotinu vystrkuju s obtížemi. Posuvné dveře by se hodili(dokker).
2.Odhlučnění motoru
3.Benzin ani slabší diesel nemá 6. rychlostní stupeň:( Při 130 točí 4 tis. otáček.
4.U zadních sedaček není světlo. Je jen vpředu nebo v kufru.
5.Ovládání sklonu světlometu je někde u nohou a není osvětlený(a je hlavně mechanický!!!!,což jsem již zkusil a jde to snadno). Ale chce to cvik.
6.Čudl zadních dveří je ze starých renaultů.
7. Originální potahy jsou drahé, ale samozřejmě je můžete neoriginál koupit daleko levněji.

servis každých 20.000 km nebo jeden rok-
1.prohlídka(najeto 12000km) - prosinec 2013 - výměna pylového filtru , filtr oleje a olej - 2224,-Kč. V rámci prohlídky byla uznána reklamace předního parkovacího čidla a po týdnu bylo vyměněno zdarma.
2. prohlídka (najeto 25500km) - prosinec 2014 - výměna pylového a olejového filtru, oleje a nějaké položky - 2705,-Kč. zdarma zapůjčena Thalia po Chomutově. Jako vždy spokojenost.

13.3.2015 - 28500km - Tak po bezproblémovém provozu první porucha. Ráno jsem přišel k autu( teplota asi 2°C) a nemohl jsem nastartovat. Zkoušel jsem to snad 15 x , ale nešlo to. Netrápil jsem auto a šel jsem do práce. Asi po 1,5 hodině jsem se vrátil k autu a zkusil jsem to znovu bez úspěchu. Tak jsem zavolal do Chomutova. Přijel pan Dyršmíd, 4x protočil motor a nastartoval. No, připadal jsem si jak blb, ale to se stane. Auto si stáhli do Chomutova , přeprogramovali jednotku, vyčistili svíčky a zase Lodgyna chytá bez problému. Nic mě to nestálo - vše v rámci záruky. Maximální spokojenost.
20.5.2015 - 31700- přišel jsem do auta a nemohl jsem dát klíč do spínací skříňky. Nejdřív jsem se lekl,že mi snad chtěli ukrást auto, ale pak jsem s kamarádem zjistil, že byla porouchaná spínací skříňka, kdy se navracel takovej plíšek. Tak jsem to pošťoural propiskou a pak ještě 3 x a zatím mi objednali novou spínací skříňku a zdarma vyměnili. S ní vyměnili i páčku blinkru, protože v 20°C při zatočení doprava a dání blinkru , se pak auto při narovnání volantu rozblikalo doleva. Také zdarma vyměněno. Vše v Chomutově. Opět spokojenost.
27.9.2015 - 3. prohlídka - olej, filtr oleje, filtr LPG, pylový filtr, doplnění klimatizace, výměna 4x svíčka ( z důvodu LPG) - 5.587 Kč včetně práce
Dále mi prasklo sklo od kamene a pak se to rozlezlo - spoluúčast 500 Kč (jinak 7.756 Kč). Vše v Chomutově - zavolal jsem v pondělí neohlášena a nezván, ještě ten den jsem to tam dal a ve čtvrtek dopoledne už to bylo. Super.
15.3.2016 - výměna žárovek na denní svícení. Jedna praskla, tak jsem vyměnil obě. Cena? firma Bosch , dohromady 24 Kč:D - výměna krásná, rychlá, snadná... A bylo to první žárovka!!!

18.4.2016 - první výměna předních brzdových destiček - 2200 Kč

26.1.2017- STK po 4 letech bez ztráty kytičky. Najeto 72.000 km.

20.2.2017- turecká baterka zemřela - nová cca 1500Kč Varta
1500 Kč dálniční známka

20.4.2017- prohlídka LPG 500Kč
Výměna pneu sám doma+ vyvážení 200 Kč

Dyršmíd Chomutov - I když jsem z Mostu, kde je také Dacia a Renault, jezdím do Chomutova. Prodejci jsou perfektní a poradí . Servis bezproblémový. Jsem na 100 % spokojen :) Zkušební jízda proběhla. V rámci akce jsem dostal zimní pneu(Barum) zdarma a i gumové koberce do auta a povinnou výbavu .
Minule jsem si jel pro auto sám ,kdy jsem si u nich nechal skútr , a nebyl žádný problém. Motorku mi schovali do garáže.

19.3.2016 18:11

první výměna žárovky

20.3.2015 20:25

0,9 TCe + LPG

Tak jsem dnes potkal prodejce Dacia a bylo mi sděleno, že přecházejí na euro 6 a z toho důvodu bude 0,9 TCe s LPG a obstarožní 1,6 půjde do hrobu( info o 1,6 jsem se nedozvěděl, je to jen moje domněnka ). No, turbo s LPG ? Proč ne. Pokud to bude fungovat a podrží záruku na 5 let, klidně bych do toho šel:)

6.3.2015 12:36

6.3.2015 -Tak od prosince 2015 si všechno zapisuju - spotřebu,náklady,servis. Jsem opravdu moc spokojený a je mi líto,že na plyn nejezdím od začátku. Statistiku jsem dal do fotek. Ono to je ještě zkreslené,protože první záznam byl servis v prosinci a to se pak projevilo v celkových nákladech na kilometr. Jukněte na to. je to i rozdělené na benzin a LPG- čistě jen palivo vychází 1,70,-Kč/km a to jezdím krátké trasy v městě a v mrazu.Uvidíme v létě:)

11.12.2014 18:49

Servis po 2 letech

10.12.2014 servis po dvou letech - vyměněn olej , kabinový filtr, olejový filtr a podložka pod šroub od vany myslím. Celková suma - 2705,-Kč. Na tu hodinu a půl mi zdarma v Chomutově zapůjčili Thalii. Auto vysáli. Jako vždy spokojenost. Personál milý , služby za dobrou cenu.

24.11.2014 17:23

Kontrola LPG

Tak po najetí 2500 km provedena první kontrola v Auto Hrubý v Jirkově. 30 minut čekání u televize v showroomu a bylo hotovo. Překontrolovali stav systému LPG. Vše v pořádku. Neplatil jsem nic. Ptal jsem se na cenu kontroly po 10.000,-Km - 350,-Kč pokud nebudou měnit filtr(nevim čeho, to jsem se neptal). S filtrem 700,-Kč. Což jsou super ceny:) Jinak natankuju na plyn za 400,-Kč a najedu 350 km.... nádhera:D

21.9.2014 21:18

LPG + tažné zařízení

Tak minulé pondělí jsem dal auto do Dacia Chomutov a v čtvrtek jsem si jel pro vozidlo na LPG + tažné zařízení - suma 40500,-Kč (32.000,-Kč LPG a 8.500,-Kč tažné) . Tak uvidím, jaká bude návratnost. LPG provedla firma Auto Hrubý z Vysoké Pece. Systém LPG je Lovato Easy smart start. Záruka 2 roky , kontrola vždy po roce nebo 10.000 km

10.9.2014 19:29

Pojedeme na plyn!

Tak v pondělí jdu dát auto do servisu k předělání na LPG + namontování koule. Pak dám vědět.

26.6.2014 15:23

20000 km

Tak jsme se dosoukali do 20 tis. km. Byla to pohodlná cesta. Jsem nadmíru spokojen a neměnil bych. Zatím jsem zaregistroval jednu poruchu- blinkr se mi po vrácení volantu přepne na druhou stranu. Což mi přijde dost nebezpečné. Budu reklamovat. Předpokládám, že budou muset vyměnit celek za volantem. Manželka auto skvěle zvládla. V červenci se nám narodí další holčička,takže kočárek , haranti...:)
Teď nám naše 2 letá holčička celkem hodně zvrací , takže jsem ocenil gumové koberce s okraji a plastové výplně dveří. Byli jsme na Dacia Pikniku a bylo to super!!!!! Skoro 900 aut, skvělá zábava. Na podzim bude koule a možná i plyn, tak dám ak vědět.

27.4.2014 21:02

Lodgy mile překvapila

Blížíme se k 18000 km. Zatí m bez poruchy. Včera jsem byl v Ikea v Praglu a nechal jsem tam mění. Každopádně jsme pak za naše těžce vydřené peníze dostali 4 obrovské krabice. Nejdřív jsem si říkal, že budu muset zavolat tátovi, že to proste nenaložim , ale pak jsem si zahrál tetris s nábytkem( ale musel jsem odstranit kartony) a jeli jsme domů. Sice si nás lidi prohlíželi a byl to pro ně určitě silný zážitek, ale zvládli jsme to. Přidal jsem pár fotek jako důkaz:)

6.4.2014 12:36

Výměna pneu

Tak výměna pneu je za námi. Nic mě to nestálo, jen 2 hodiny času . Koupil jsem si pytle na pneu. Vypadá to jako ptákovina ,ale takhle se neušpiní auto při převozu ,já se neušpiním a za 200,-Kč to stojí:)

18.3.2014 22:10

Dacia Lodgy LPG z výroby!

Tak jsem se nudil a prohlížel jsem si stránky dacie, když jsem tak našel ceník s LPG na Lodgy. Podmínka je, že je jen 5 místná. Ve výbavě Ambiance za 264.900,-Kč a ve verzi Arctica za 289900,-Kč. Vždy o 25 tisíc dražší. Nádhera:) Hlavně to je z výroby, takže menší výkon (jen o pár kw) a tovární záruka.

2.3.2014 21:39

Kamarádovi na stopě

Tak jsem potkal v Mostě firemní Lodgy 1,6 benzin, Acces. Klučina nebyl s Lodgynou spokojenej. Říkal, že průměr je 10 litrů a když na to šlápne, tak 20. Dále mi říkal, že mají problém s startováním že jim to občas nechce chytit. Najeto 40.000 km.
Opět se mi potvrdilo, že s benzínem musí člověk jezdit plynule. Já mám teď průměrnou spotřebu 7,8 l. A s letníma se dostanu tak na 7,2 l. S startováním motoru nemám takový problém. Nemůžu popřít, že mi to jednou za měsíc nechytne,ale nějak jsem to neřešil, jelikož fungl nová suzuka to dělala také.
Jinak jsem teď plyn odložil. Manželku nemohu nějak přesvědčit. Je fakt, že když najedeme 12000 km za rok, tak by návratnost byla zdlouhavá. S vozem nejsou potíže. Jezdí skvěle. Ještě jsem koupil podsedák, jelikož manželka vozí kamarádky s haranty. K tomu mě tak napadlo, jak dobré jsou plastové výplně dveří. Omejete to vodou a máte klid. Nejbližší investice v tomto roce bude koule(již schválena), vozík a garáž. Ale poslední 2 věci mi manželka asi nepovolí:(

6.12.2013 16:23

1.servis

Servis máme již za sebou - 2224,-Kč - olej,filtr, kabinový filtr. Ještě auto vysáli . Čidlo se objednalo nové a namontují ho tam příští týden zdarma. Vrzání/pazvuky jsem nereklamoval, přišel jsem na to, že to jsou věci ve dveřích. V rámci servisu zdarma přeprogramovali řídící jednotku( v rámci asi nějaké svolávací akce). Sepsal jsem náklady na provoz a to peníze jen lítaj:)

24.11.2013 17:22

KUNA

Tak už to holka nevydržela, udělala si z výplně u kapoty velice hezké hnízdo. Úplně výplň roztrhala a na hlavě motoru si udělala pelíšek. Jsem rád, že živým psa, andulku a kunu. Doufám, že až jednou nastartuju, tak jí řemeny semelou na kuličky z Ikey, kde jsem byl minule a byly studené!!!!!

13.11.2013 22:03

Před serviskou

Tak serviska se blíží - v rámci relamace mám připravené dva body- za mokra poblázněné přední parkovací čidlo(není od Dacie) a pazvuky u dveří řidiče. Jinak bez problémů. Již jsem viděl Lodgy kombi a nový Duster a zase jsem se zamiloval. Design Dacie je tak krásně jednoduchý.

6.10.2013 22:14

Desítka za náma

Tak, 10.000km už máme šťastně za sebou. Zjistil jsem, že mi blbne jen levý přední senzor při mokru. Reklamace to vyřeší. Dnes jsem přijel z výletu z Hradce Králové s plně naloženým autem 4 dospělí a 1 dítě. Benzín neměl problém v žádné rychlosti. Spotřeba stále od 7 - 8 litrů/100km. Stále na letních pneu. V prosinci čeká Lodgynu první servisní prohlídka, tak pak dám vědět. Ahoj:)

13.8.2013 22:33

Tak dovolenou máme za sebou. S autem nebyl vůbec problém.Motor už krásně jede. Nějaký chytrolín mi poškrábal levý blatník. Koupil jsem si v Chomutově v Dacii barevnou tužku za 290,-Kč. Ted mi nějak blbne park. senzor. Ty byly ale přidělány dodatečně, takže asi budu reklamovat. Někdy to vidí překážku, kde nic není, atd. Musím se přiznat, že jsem se zaměřil na bílou barvu a v minulých vedrech jsem jí srovnával s ostatními a subjektivně ta bílá opravdu méně hřála. Zázrak:D. Tak až asi na podzim AHOJ!!!!!!!!!!!

5.7.2013 11:40

Spotřeba 7,2

Tak po nadšení zas realita. Spotřeba byla přesná,ale mimo město. Jak jsem pak jezdil ve městě, tak se průměr ustálil na 7,2. S autem nejsou problémy,vše funguje. Klima neubírá motoru tolik sil, jak jsem očekával.

27.4.2013 13:43

Spotřeba o 1,3 l nižší!!

Tak po výměně pneu jsem se nestačil divit. Spotřeba je nyní 6,7 l /100km. Nevím, jestli to dělaly zimní barumky, ale tak velký skok jsem nečekal. Takže spokojenost. Přidal jsem nové foto pro Vás. Ahoj

19.4.2013 21:24

Jarní sezona

Tak zimní pneu(barum) jsou dole - spotřeba 8 litru na100km. Najeto přes 5000km . Zítra asi bude pršet, ale to mě neodradí, abych Lodgynu pořádně umyl. Kuna chodila do motoru po celou zimu, ale nic mi naštěstí nerozkousala. S autem nejsou potíže a splňuje mé očekávání:) Brzy přidám lepší foto. Ahoj.

1.3.2013 11:07

2828km

spotřeba stále stejná, auto bez problému:) sehnal jsem plech. disky - jeden za 500, což je asi normální cena. Už se těším na jaro, až mě opět podojí pneuservis.
Všimnul jsem si , že palivoměr je pouze orientační. A rozhodl jsem se pro plyn. Ale musim si našetřit:(
a v autosalonu na Primě testovali lodgynu - můj oblíbený moderátor mě potěšil. Zdrbnul design a sedačky, což souhlasím, ale že by mi po jízdě upadly záda, to zas ne... Tak ahoj příště:)

3.2.2013 05:09

spotřeba po dálnici při 120km/h je 7,6 - hradec a zpět. Přišli už i autopotahy na mísru z abena-autopotahy.cz - koupil jsem je za 2700,-Kč a za tu cenu je to báječné. Sedí, opravdu udělané na míru. jsem maximálně spokojen.

16.1.2013 21:21

Nyní auto jezdí jen po městě. Denně asi 10km, škrábání oken, mráz, topení na mx - 8,2litru

Další vozy značky Dacia

1. problém v 20.000km. - pokud dávám blinkr doprava a pak ho vrátím volantem, tak se rozbliká levý blinkr.Opraveno v rámci reklamace.

jen 2 věci zde nejsou -2l či 1l PET lahev nikam nedáte a v kufru není zdířka na elektriku, což je škoda, ale dá se to dodělat. Jedna je mezi řidičem a spolujezdcem a druhá za nimi v prostoru mezi předními a zadními cestujícími.

Vozidlo je náchylné na boční vítr, celkově to je houpačka. Je to auto pro normální jízdu. Žádná divočina.

Jelikož se šetřilo na izolaci, jsou více slyšet zvuky z venku. A tím v zimě auto dříve vychladne

motor 1,6 benzin je pro rodiny s nízkým nájezdem. Nafta je vždy o 50 tis. dražší a má již PDF filtr, jehož cena bude určitě luxusní. Pokud najedete s benzínem více jak 20. tis./rok tak pokukujte po LPG nebo naftě. Vřele doporučuji LPG!

zatím jsem nic neměnil

výkon odpovídá normálnímu provozu. Nebudete brzdou provozu ale ani první. Technicky je to zastaralý motor = nečeká vás extrémně drahá oprava a všichni opraváři si s motorem poradí.

LPG + benzín dohromady - 8,0 L/100 km na jeden km utratím 1,44 Kč (bez nákladů na servis) průměrná cena paliva( benzin + lpg) - 18,37 Kč vzdálenost na litr paliva - 11,2 km vzdálenost na 1 Kč - 0,7 km

Po zajetí motoru se hlučnost snížila

bez bočního vedení

přední kotouč, zadní buben

Bomba,výhodné vozidlo pro mafie.Naložíte až tři mrtvoly bez sklopení sedaček:)