Dacia Logan (2009)

24.4.2009

Popis Dacie MCV už udělal velmi pěkně Lukáš na tomto webu: http://moje.auto.cz/DriverDacia/dacka.html. Myslím si, že k tomu popisu není snad co…

Dacia Logan MCV (valerian)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 24.04.2009  20:18

Toto auto máme (1,4)takže můžu snad objektivně hodnotit :
    Auto 9 - tady ti teda silně nadržuji (spíš je to na 7-8),ale musím říct,že za ty prachy se nedá sehnat lepší auto na převoz lidí a hlavně na práci než toto (a není to dodávka).Je bezproblémové a slušně jezdí,takže proto
    Recenze 10 - nic zásadního mi v ní nechybí
    Foto 9 - pro někoho,kdo to auto chce tam chybí to nejhlavnější a to je zadní prostor auta (bez 3 řady sedadel obr kufr).
    Myslím,že jsou tyto body trochu nadhodnocené,ale je to velmi slušné auto za rozumné peníze :yes:

valerian 25.04.2009  07:48

« Re: Hodnocení

Fotky vnitrniho prostoru jeste udelam, vcetne usazenych autosedacek, oddelane treti rady apod.
      Na to nebyl (a zatim neni) cas :-( .
      Diky za prispevek.

Poustnik 25.04.2009  04:28

Ve Vídni

tyhle ata jezdí i jako taxíky...Ať slouží a nwzlobí! Hoj! :-)

valerian 25.04.2009  07:49

« Re: Ve Vídni

Ja v nich jezdil v Bukuresti a tam na jejich rozmlacenych cestach to bylo pohodlne svezeni. ;-)

vrkuboy 26.04.2009  16:28

Krásné auto

Nevím co každej má, ale podle mě je to krásné auto. Auto které je primárně určené na práci nemůže vypadat jako Lamborgini a po faceliftu vypadá ještě líp. Mám stejný motor ve Scénicu, ale s výkonem 79kW a s autem hýbe více než slušně, tak myslím, žen MCV určitě nemá nějaké větší problemy, ale ja jezdím se spotřebou 8l/100 km takže myslím, že "Dáčka" si řekne ještě o víc. Až dodáš víc fotek ohodnotím ;-)

valerian 26.04.2009  20:04

« Re: Krásné auto

Vice fotek dodam, az bude hezke pocasi na foceni. Chtel bych ukazat halvne zavazadlovej prostor, motorovej prostor a cast interieru.
      Zatim si muj motor bere 8,2 l/100 km ve meste, muj prumer je fakt okolo 7,4 l/100 km.
      Je teda pravda, ze napr. v Renaultu Megane (kombi) 1,5 dCi mam spotrebu kombinovanou okolo 4,2 l/100km, ostatni lide, co s nim jezdi maji kombinovanou okolo 5 l/100 km, takze obecne vzato je mozne, ze si Dacka vezme vice, me to proste s lehkou nohou na plynu basti zatim tolik. Uvidime opravdu dlouhodobou spotrebu. Delat zavery po kratkem "seziti" s autem je predcasne.
      Diky za komentar. ;-)

vrkuboy 17.02.2010  02:56

« Re: Re: Krásné auto

koukám nové fotky ohodnoceno 3x10 ;-) nevím jestli si to auto zaslouží ale je mě to auto velmi sympatické :yes: Mít ty lišty v laku (vím není to praktické) a černé sloupky a černé okna tak vypadá dokonale. :yes: Doufám, že co nevidět tu někdo hodí i recenzi na Sandero a Logan 1,6.

valerian 17.02.2010  08:09

« Re: Krásné auto

Díky za hodnocení. >:D
          O ztmaveni skel uvažuji, ostatní ponechám asi tak jak je, neb i vyšperkovaná škatule je stále škatule. >:-[] Doufám, že jsem se tím nedotkl ostatních dáčkařů.
          Jinak nemohu na to auto říct křivého slova - jezdí báječně, i když je někdy trošku hlučnější, ale to je daň za jeho celou koncepci (poměr ceny a výkonu). :yes:

vrkuboy 17.02.2010  17:13

« Re: Re: Krásné auto

Za ty prachy není lepšího auta podobných rozměrů. Jak se říká objem (kufru) ničím nenahradíš >:D

"-- skrytý --" 28.04.2009  10:13

Tu chci ... :-)

Ještě se musím poprat s rozhodováním, jestli vzít benzin či naftu.
    Jinak děkuji za tuto recenzi, co jsem pobral, bylo pro mě velmi rozhodující v tu pravou chvíli.

valerian 28.04.2009  15:54

« Re: Tu chci ... :-)

Rozdil v porizovaci cene je jasny, casem se diesel vyplati (zalezi na poctu ujetych kilometru rocne).
      Pozor ale na tu levnejsi variantu 1.5 dCi ~ 50 kW je to celkem slaby vykon, zrychleni pak je z 0 na 100 km/h 17,7/18,0 (5/7 míst) :'-( . Coz je hodne pomale.
      Vykonejsi varianta ~63 kW má pak zrychleni z 0 na 100 km 14,3/14,6 (5/7 míst) - takze ma pruznost asi jako benzinova 1,4L 55kW.
      Sel bych asi (ale nejsem si jisty) do te vykonejsi, i kdyz cena je pak az 328 000 Kc za 7 mistnou Arcticu (slabsi motor stoji ve stejne 7 mistne vybave 311 900 Kc).
      To si musí každý promyslet sám, zda je důležitá úspora za provoz nebo rychlostní vlastnosti. To pak asi rozhodne i ktery pripadne diesel vzit.

foto chetoos

chetoos 29.04.2009  13:13

úžasné

Já jako fanoušek dacie jsem nadšen.Logan mcv po faceliftu je ohodně pěknější modernější než jeho předchůdce a je hezčí interiér,samozřejmě je i dobrá cena a úsporné motory zkrátka dacia se opět předvedla že umí vyrobit levné a prostorné auto je prostě hezká.super

foto chetoos

chetoos 29.04.2009  13:25

čau

ahoj podívej se na moje stránky o daciich www.daciateam.webnode.cz jsou tam fotky,videa,články,diskusní forum atd mrkni se ahoj a tvoje mcv je úžasné

"-- skrytý --" 23.07.2009  22:09

Zdravím, věřím, že jste nadšen z MCVéčka, mám ho 3 dny a najeto 400 km. Jezdím po Brně a v těch vedrech mám zaplou samozřejmě klimu a ta 1,6 16V nejde pod 11 litrů. Je fakt, že se držím hesla, že rychlost je omezena výkonem motoru. Možná namítnete, že tak vytáčet novej motor je hloupost, ale Logana jsem zajel taky hned od podlahy a jak šlapal panečku. Je fakt, že nepoznal nic jinýho, než Shell V Power Racing 100 oktanů i vzduchový filtr dostal bavlněný. Na dvojku jede 1,6 16V 95 km/h na trojku 140 a na čtyřku přes 170.
    Mrzí mne, že když si někdo koupí nový a relativně silný auto, tak jezdí do 3 tisíc otáček. Pokud by to byl nafťák tak budiž, ale 1,6 16V točí na kvalt 6.500 otáček a pokud ho budete nadále při zajíždění takhle podtáčet, pak to bude potvora líná.
    Logana 1,4 jsem zajížděl střídavě rychlým a střídavě pomalým tempem no a spotřeba mimo město 6,4 a po městě do 8,5. Ze začátku to bylo 10 litrů. Maximálku na dálnici dle GPS jsem měl cca. 180 km/h. Na tak neaerodinamický auto celkem slušnej výkon.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.07.2009  22:58

« Re: Spotřeba

Šmoula - zajíždět auto stylem ,,plnej kotel,, mi připadá jako absolutní blbost a nikdy bych to nedělal.3 000 tis. je málo ale víc jak 4 500 tis. bych netočil ;-)

"-- skrytý --" 10.08.2009  18:54

« Re: Re: Spotřeba

Jak jsem psal, střídavě tak a pak onak. Že Vy byste motor nevytáčel je jen Vaše rozhodnutí, pokud jste zvyklaj na Škodu 120 tak budiž, ale jak jsem viděl ve Vašem profilu to VW, tak to 3 000 otáček má snad na volnoběh.

valerian 03.08.2009  16:42

« Re: Spotřeba

V jednom jste měl pravdu, kdyby to byl nafťák, tak by to bylo OK. Ja najezdim vice (mnohonasobne) km s naftakama (renaul megane, Hyundai i30, Octavia Combi) a tak i moje "podtaceni" je nekdy vice ci mene spojeno se zvykem nafty.
      Kazdopadne, dnes po vice jak 6000 km s Dacii jsem si jiz na benzin zvykl a vice vytacim motor, ale tak do 4,5 tis běžně nikoli, špičky tu samozřejmě jsou. >:D
      Ted jsem delsi dobou jezdil s rakvi a 6 lidmy. Celkove byla kombinovana spotreba 7,9 l/100km. Bylo v tom asi 60% mimo města, zbytek take v Brně.
      Co řidič, to jiný názor, to jiný styl jízdy.
      Držím palce s Dackou. PS: Vybral jste si dobrou barvu ;-)

"-- skrytý --" 10.08.2009  18:50

« Re: Re: Spotřeba

Ono to MCV 1,6 16V má maximální výkon 77kW při 5780 otáčkách a při nich zároveň na tachometru je cca. 205 km/h na pětku.
        P.S. Já toho svýho po 10-ti dnech, co jsem si ho koupil, opřel v Chorvatsku v Zadaru o policajty :-(

"-- skrytý --" 03.08.2009  22:27

komplex z dacie

Dobrý večer všem.
    Musím říct, že jsem v podobné fázi vnitřního boje, zdali tato značka - neznačka uspokojí moji touhu po novém voze. Nejvíce se mi zamlouvá nový grand scénic,taktéž 700 litrů kufr,ale je o cca 120 tisíc dražší. Za ty peníze se dá doma zařídit spousta věcí... Mám spadeno také na 1,6 16v, rodinný proběh kilometů je totiž cca 12000. Auto jsem byl již omrknout, ale ještě jsem se nesvezl. Můj starý peugeot 309 1,6 Automat vyžaduje stále více pozornosti. Má sice ještě na rok technickou, ale již se rozhlížím... Recenze od Valeriana je dobrá :-)

valerian 04.08.2009  12:37

« Re: komplex z dacie

Konečné rozhodnutí je vždy na každém z nás. Osobně jsem viděl i Grand Scenic - moc hezký. Ale jsem právě v situaci, kdy cenový rozdíl je takový, že za něj mohu udělat buď 2 pokoje v podkroví, jet na dlouho cestovatelskou dovolenou (indie, cina, jizni amerika, aliaska...), nebo poridit novou kuchyni... U mě vyhrala levnejsi Dacie prave z duvodu zustatku na dalsi akce. Doufam, ze budu cestovat :-).
      Grand Scenic je auto z jine kategorie, v me situaci to ale na rozhodnuti nic nezmenilo, rozdil v cene si uziji jinde. Auto mam jenom jako priblizovadlo z jednoho mista na druhy. Komfort si radeji uziji jinde. To ale neznamena, ze Dacka neni pohodlna a klidna spolecnice. Je super! >:D

"-- skrytý --" 04.08.2009  21:29

« Re: komplex z dacie

Jo jo. Taky splácím hypo, zařizuju byt a mám malého prcka a ještě psa. Je pravda, a tak se i postupně dostávám k Dačce, že peníze potřebuji investovat spíš do bydlení. No, musím se prostě jet s dackou projet. A je pravda, že nové auto jsem opečovával ze začátku tak 3-4 měsíce.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.08.2009  13:17

jack - mám ho jako pracovní (1,4 MCV) a není to špatný auto :yes:

FRPE 16.02.2010  17:11

Kinder vejce versus Kids sedačky

Ahoj Valeriáne,

kindervejce chutná mě i Frpíčkovi, sedačka dětská mu moc nevoní. Líbí se mě tvé fotky ze života, docela máš i pěknou recenzi a proto jsem tě obodoval. Zejména fotky dětí, na tom ulítávám, vážně pěkný! ;-) :yes:

valerian 17.02.2010  08:05

« Re: Kinder vejce versus Kids sedačky

U nás je to trošku jiné. Kinder vejce mají rádi děti, autosedačky se zas líbí mě :*) , ale dětem vůbec nevadí, jsou zvyklé >:D , bez nich nikam nejedou a KidFixi jim vyhovují.

"-- skrytý --" 06.05.2010  18:29

Díky

Moc děkuji za super recenzi. Zítra si jdu pro MCV do stejné prodejny. Budu mít 5místnou verzi Arctica music 1,6/64Kw. Čekal jsem na něj dva měsíce. Najezdím asi tolik co vy a mám velmi podobné požadavky na auto. Děti sice odrostly, ale prostor v autě je pořád potřeba. Pes, rybářské potřeby atd. Bude to již mé sedmé auto, ale poprvé nové. V práci se najezdím dost(23roků s autobusem) a tak nepotřebuji ani závodit, nebo se předvádět. Podle vašich zkušeností si myslím, že jsem zvolil dobře.

valerian 07.05.2010  12:19

« Re: Díky

Také děkuji za díky :-) .
      Jaká bude barva? Uděláte si také zde stránku o svém autě?
      V unorovém čísle Auto Tipu ročníku 2010 byla recenze Dacie MCV Laureate 1.5 dCi po 100000 km.
      Celkově se Dacka vytahla. Dosáhla jenom 12 trestných bodů a pokořila řadu jiných testovaných aut jako např. VW Touran 2.0 Tdi (77 trestných bodů), Škoda Octavia I. gen (32 tresných bodů), Opel Astra (28 trestných bodů), VW Passat (27 trestných bodů), Opel Zafira (25 trestných bodů), Audi A6 (21 trestných bodů), BMW 318i E46 (13 trestných bodů).
      Z konkurence co do praktičnosti a podobné ceny (ojetých) aut, lepší byl jenom Roomster (9 trestných bodů), Ford Focus (8 trestných bodů), Octavia II 1.6 (5 trestných bodů).
      Jak se co boduje najdete v již zmíněném autotipu 02/2010 (lze ještě přes net objednat).
      Takže předpokládám, že i celková spolehlivost bude zajímavá.
      Já jsem moc spokojený. Jediná výtka patří větší hlučnosti při razantnější jízdě. Klidná jízda je tichá.
      Tak držím palce s novým autem.

"-- skrytý --" 07.05.2010  19:13

« Re: Re: Díky

Takže auto ještě není(nedošly jim peníze,banka je nějaká pomalá), snad v pondělí. Barva červená stejná jak vaše. Stránku si tady asi taky udělám.

"-- skrytý --" 14.08.2010  16:11

A co korozia?

Vela sa pise o korozii Loganu, najme o skrytych. Ako to vidis ty? Nasiel si uz nejake problemove miesta? Ako sa to chystas riesit?
    Vdaka!

valerian 16.08.2010  10:49

« Re: A co korozia?

Zatím jsem žádnou korozi nenašel.
      Jako problémová místa vidím na přední kapotě místa, kde jsou stěrače. Tam je takový žlábek (aby byly stěrače trochu schované) a tam po bocích auta jsou odtokové otvory a ty se celkem zanáší, takže to bude jedno místo s problémy.
      A pak na zadních dveřích jak jsou vodorovné plasty kvuli madlu a osvětlení RZ, tak v tom místě bych v budoucnu čekal korozi. Co se týká podvozku, zatím vypadá velmi dobře, protože je správně nanesena ochranná vrstva.
      Uvidíme v budoucno.
      BTW: nepoužívím garáž.

"-- skrytý --" 18.01.2011  17:45

Zdravím. Chci se zeptat, jak jste spokojen s autem a jaké poruchy, případně nedostatky se na voze projevili. Jak jste na tom se spotřebou? Na kolik vyjdou servisní prohlídky? Byl jsem se projet s touto motorizací a připadalo mi to dost "vlažné". Ale přičítám to tomu, že jsem motor nijak nevytáčel a soustředil jsem se spíše na vizuální stránku. Je pravda, že každé auto se musí "zažít". Trochu mne zklamaly záslepky v madlech předních dveří. Vypadalo to, jakoby tam byl původní zámysl umístit stahování oken...Je něco, co jste vylepšil? Myslím tím nějaké úpravy, nebo předělávky k obrazu svému...Dík za odpověď

valerian 19.01.2011  14:08

« Re: hodnocení

Pokud se na auto dívám přes zorné pole cenovky, jsem spokojen.
      Jsou dvě věci, které mě trochu mrzí:
      1) hlučnost auta když chci aby bylo čiperné
      2) kufr v 7 místné verzi je malý (200 l) - to řeším střešním boxem.

Jinak jsem s autem spokojen, žádné úpravy k obrazu svému jsem nedělal. První serviska mě stála cca 700 Kč (spíše šlo o povinnou kontrolu), druhá mě čeká v první polovině února (budu měnit olej a filtry), tak uvidím.

Záslepky ve dveřích jsou udělány proto, že jsou trhy, kam se ty skvělé čudlíky na spouštění dveří montují (tuším rusko a tím směrem).

Dnes bych si vybral motor 1.6 8v a to kvůli spotřebě (čipernost moc neřeším, na to mám jiná auta) EURO 5 1.6 8v motor má nyní nyžší spotřebu neř původní EURO4 16v (ten jsem vybral kvůli spotřebě ve městě - byla nižší než u 8v).
      Moje spotřeba je nyní mezi 7,2 - 8,5 dle toho, kam jezdím:
      Pokud jezdím jenom po městě, tak je spotřeba 8,5l, pokud delší cesty mimo dálnice s příjezdem a odjezdem z města, tak 7,2l, pokud dálnice 8,1l, pokud krátké pojížďky v příměstské oblasti (do 20 km cesty) tak okolo 7,8l.

Poruchy zatím žádné nebyly. Jen mě trošku teď v zimě, když bylo okolo -18°C zlobilo podsvětlení na středovém panelu u čudlíku kterým se volí teplota, že nechtěl se rosvítit, ale po ohřátí vnitřku auta se to rozběhlo - asi kontakt a roztažnost tepelná. Pokud by se to opakovalo, nechám to vyměnit jako záruční opravu. Jinak naprostá spokojenost.

hipisko 18.06.2012  11:22

« Re: Re: hodnocení

pozor na ten 8ventil, po novom je strasne priskrteny, preto aj ta nizsia spotreba. Takze ak 8ventil, tak znovu cipnut nas5 na povodne hodnoty, alebo este lepsie, ten 8ventil sa da cipnut na 72kw a to uz je citit.

"-- skrytý --" 23.09.2011  11:11

pár postřehů

přidám pár postřehů s užíváním kombíku MCV. V době kdy jsem ho kupoval (podzim 2007) nebylo možno koupit do kombíku motor 1,6 16v. jen do krátké verze. sice to bylo nelogické a smutné, žel nyní již motor nevyměním. s většinou příspěvků zde se mohu stotožnit. mezi nectnosti je určitě vysoká hlučnost a rychlé přetáčení motoru-krátký stálý převod. což jsem částečně řešil použitím větších pneu( 195/70 15) není to sice jako mít šestku, ale trochu to pomůže od přetáčení. a sešel by se tempomat, ale to v této cenové kategoriji je jen sen:)

hipisko 18.06.2012  11:31

pekna recenzia

ja som jkedysi mal sandero artica 2009, 1,6 8v, a bol som spokojny. Malo 110kg a 0-100 za 11,5s.
    Koli bezpecnosti treba vzdy prikupit aj bocne airbagy, tych 180eur nie je vela a montuju s nimi aj pyrotechnicke predpinace pasov, s ktorymi dostavaju dacie o * viac v euroncap. Bocne airbagy chrania hlavu a hrudnit, takze taka nahrada za 6 bagov.

U jazdeniek nemas 12 rocnu zaruku na prehrdzavenie, ak nebola servisovana v autorizaku. Navyse nie je hrdza ako hrdza, zaruka je len na prehrdzavenie zvnutra, teda najprv puchier, ked uz praskne, tak smola. Tato zavada ak sa prejavi, tak vacsinou koli zlemu odmasteniu a prejavi sa hlavne v prvych par rokoch.
    Vnutorny hluk bol aj na sandere vyssi, ale v tej triede a u benzinakov v norme(ako aj ine benzinaky B segmentu), do 110kmh uplne v pohode, nad 110 sa to zvacsovalo, ale inac nic neprijemne ako vo favorite, ci felicii. Hluk pri 130 sa urcite nezmensil, len aerodynamicky hluk prehlusuje hluk motora:-)
    Ozaj, preblikavajucu ziarovku ti urcite nemohli opravit vymenou ziarovky :-)
    Spotrebu som mal uplne mimo papierovu, priemer som mal cca 6l/100km. V zime 6,2 v lete 5,8. Jazdil som kombinovane jazdy, obcas mesto, obcas zapcha, obcas dialnica, obcas mimo mesto, vsetko rovnakym dielom.
    Spotreby pri kupe som sa najviac bal, lebo motor je este 8v z 90tych rokov, ale nizka hmotnost ju ovplyvnila

foto lulinak

lulinak 18.06.2012  14:52

Proc ne

Uprimne, v Loganu jsem pred 3 lety jel a tehdy jsem se ihned zaprisahl, ze auto pocitove a kvalitativne z roku 1970 opravdu nechci a cenovka by musela byt o 100 nize abych o tom zacla uvazovat, ale za ty penize je uzitna hodnota docela ok.
    Pokud to nezacne reznout uz po 3 letech ale az po 5 jako Feliny tak to nejakou dobu vydrzi, tak at to jezdi a bez zavad, je to pracant a o tom to je, city stranou...
    U petimistne verze ale za tyto penize ani nahodou, kvalitativni rozdil proti vyspelejsi konkurenci obrovsky, cenove ovsem minimalni....

hipisko 20.06.2012  07:44

« Re: Proc ne

mozes pls upresnit tie rozdiely v kvalite, kedze si si dovolil urobit kategoricke zhodnotenie kvality, ale bez akychkovlek smerodatnych argumentov

valerian 22.06.2012  09:13

« Re: Proc ne

Já mohu pouze zatím doplnit jednu reakci na dotaz či informaci o korozi.

Auto mám 3 a půl roku, není garážované, často stojí pod stromem třešně, takže furt je zašpiněné, nejprve pylem, pak květy a zelenými třešněmi a nakonec přezrálými plody a po celou dobu se objevuje sem tam i nějaký dárek od ptáků :-) - auto pak vypadá jak ten žigul v Slunce Seno... ale kuřince na sobě zatím nemá. >:D A koroze se nikde neprojevila (zatím), auto vypadá jako nové (teda, když se umyje).

Když narazím na první korozi, tak samozřejmě ji vyfotím a napíšu. Snažím se zde psát jak klady, tak i zápory. 8-s

foto prekladys

prekladys 05.10.2012  17:01

fólie sklo

prosím tě, budu od opportunity přebírat mcv v plynu... uvádíš cenu za tmavé fólie 3750. na můj dotaz uvedli cca 5000. takže se ptám, máš fólie komplet od B-sloupku včetně zádi nebo to byla akční cena, mají cenu odstupňovanou podle % zatmavení atp.?
    díky moc.

valerian 09.10.2012  09:17

« Re: fólie sklo

Nabídková cena byla z Opportunity 3100 Kč bez DPH. A jsou to fólie 20%.
      Výsledná cena byla shodná.
      Mám skla zatmavená od sloupku "B", tj. zadní boční dveře, zadní sklo u 3. řady sedadel (nebo nákladového prostoru), a pak zadní dveře. Celkem tedy zalepeno 6 ks skel.
      Je možné, že cena se mění s časem... Já jsem tuto cenu dostal emailem 10.5.2012.

foto prekladys

prekladys 09.10.2012  20:34

« Re: Re: fólie sklo

díky za reakci, přeposlal jsem to opportunity i s poptávkou na cenu, tak uvidím...

foto hp21

hp21 23.10.2012  17:50

Klíč na kola

nevim jaký máš plastový výlisek s nářadím, ale já osobně pokud z toho dostanu hever tak už ho tam zpět nedám, nedám, nedám, jak to máš ty? ;-)(clio grandtour rv.2012)
    Jinak jsem tě ohodnotil, dát Dacii 10 bodů je samozřejmě zhovadilost, řeklo by mnoho lidí, ale mě se tahle ,,kraksna" prostě líbí, možná mám zvrácený vkus, ale já tomu autu přišel na chuť :-)

valerian 24.10.2012  13:41

« Re: Klíč na kola

V Dacii není žádný "obal" na nářadí, vzadu v kufru vpravo za pravým podběhem jsou držáky na nářadí i hever. Rychle přístupné, bez problémů odjímatelné. Clio to má stadnardně v rezevním kole uloženo v plastovém boxu, pokud se nemýlím...

foto hp21

hp21 24.10.2012  14:31

« Re: Re: Klíč na kola

aha tak ty to máš za podběhem, no to je lepší :yes: , máš pravdu clio má plastový box ze kterého to nejde vyndat a když to vyndáš tak to zase nedáš zpět :no:

valerian 11.12.2012  11:53

Dacia Logdy 3 hvězdy v Euro NCAP :-(

Tak jsem se díval, jak (ne)prošla Dacia Lodgy na Euro NCAPu.
    3 hvězdičky, je celkem slabá hodnota.
    Nečekal jsem, že bude mít 5 hvězd (určitě Renault nechce, aby Dáčka dosahovala stejných hodnocení jako třeba Scenic), ale že bude mít 3, je tristní.
    Kdyby měla pomyslných 5 hvězd na klasickém crash testu a kvůli výbavě dostala 4, to bych akceptoval, ale takto mě to přijde, že je to velká škoda pro celou značku Dacia...
    Nevím, jak to ostatní chápou, ale mě to přijde smutné, že i dnes si to nepohlídají tak, aby to splnilo všechny dnešní standardy...
    Velká škoda, auto je to celkem slušný (myslím v poměru za ty peníze).

foto Nerez

Nerez 11.12.2012  12:09

« Re: Dacia Logdy 3 hvězdy v Euro NCAP :-(

No, podle mě třeba v ochraně posádky zase nějak extra nepohořela. Spíš v ochraně chodců a hlavně v asistenčních systémech. Já bych z toho zase nědělal nějakou velkou aféru. Je to levnej model.
      Třeba Octavka taky nemá 5*, ale jen 4* a nikdo to neřeší.

valerian 11.12.2012  12:26

« Re: Re: Dacia Logdy 3 hvězdy v Euro NCAP :-(

Úplná katastrofa to není, ale kdyby měl za ochranu dospělých 85% a za ochranu dětí 80% (tam to téměř dosáhla), tak by to bylo asi tak optimální (zase poměrem k ceně). Katastrofa to není, ale velká škoda pro reputaci určitě ano.

foto Rados

Rados 07.04.2013  01:52

Logan

Moc zajímavé auto,taky jsem o něm před 5ti lety přemýšlel,hlavně díky jeho bezkonkurenčního zavazadelniku..ať dobře slouží :-)

foto abgx1

abgx1 28.02.2016  18:09

mam daciu 09

Tiez vlastnime tuto daciu, tento motor, tento rocnik, 7 miest, bordova...

aktualne ma 6,5r a na tahometri jej svieti 99982

-Auto je na dialnici velmi hlucne, hlavne od motora, pri 115kmPh toci 4000 rpm, co je sialene vela, ked clovek presadne z touranu 2016 tak ma pocit akoby jazdil na 4rke...
    -Pouziva sa ako pracovne auto, na jazdy po meste, raz za pol rok KE-BA...
    -aktualny najazd je 20-25k rocne
    -je to atmosfera- treba ju vytacat- ma hnusny zvuk, teda sa vytacat neda....
    -vysoka spotreba, pod 8,5litra sa za 6r nedostala...

poruchy sme mali vlastne rovnake
    1. nikdy nefunguce podvietenie na stredovom paneli
    2. po 3 rokoch puknuta hadicka ostrekovacou na dverach- je to pracovne auto, otvaraju sa 300x za den, rovnaky problem mala rovnako pouzivana felicia, mazda...
    3. po 5 rokoch odchnity drziak na vyfuku
    4. po 6rokoch rozpadnuty čap v pravom stabilizatore, oprava 15€ v autorizaku... v aute bolo v tom case 600kg dlazby a 200kg lepidla...

toto auto je hlavne lacny pracant, s primitivnym motorom(dokonca mechanicky plyn, co sa uz v autach nevidi), velkym kufrom
    je nepohodlne, hlucne, a clovek ma pocit ze ide na traktori, ale v tom je krasa, clovek s nim moze robit veci, ktore si s normalnym(drahsim) autom nedovoli - nalozit donho 800kg materialu, zapojit za nu 2000kgg generator, tahat ju s džipom po oranisku, ist s nou do lesa na drevo, roztahovat aviu....

Hrdza- ta sa nikdy neprejavila, ale je to mozne tym ze su na nej vymene snad vsetky plechy :(povodne su uz len 1 dvere, lave zadne ) pretoze do nej stale nieco naburalo
    2 tyzdne od kupi to bolo bmw x5 pri parkovani- nove dvere vodica, novy spetak...
    1rok- vymena celneho skla, kamienok od bmx x6
    3rok- stala na stavenisku, a cuvajuci domiesavac si ju nevsimol, potlacil ju asi o 8metrov(rucna brzda a zaradena rychlost...) - vymeny cely zadok
    5rok- v rychlosti 60km/h ju zramoval citroen jumper z boku, a niekolko metrov ju takto tlacil...- vymena komplet celej pravej strany, (vratane ohnutych diskov kolies, predneho,zadneho naraznika)

foto Ja-Prvni-123

Ja Prvni 123 30.12.2016  12:46

« Re: mam daciu 09

No - tak pak není nikde rezavé - když tam není nic původního.

foto Ja-Prvni-123

Ja Prvni 123 30.12.2016  12:47

8 let na baterku je úplně v pohodě...

už 5 let je víceméně "normálních".
    Záleží hodně jak často a daleko se jezdí = jak moc se vybíjí... a pak zase dobíjí.

foto JTF

JTF 31.12.2016  17:25

výdrž

To je krásná trvanlivost, mě na minulém autě (Fabka) umřela po 4 letech :-(

foto twistedTSD

twistedTSD 02.09.2019  21:39

Svíčky

10 let a 107 tisíc km na původní svíčky? To je docela úspěch. :-)

foto -awson

Đawson 03.09.2019  16:11

« Re: Svíčky

díky tomu mu už odchází ty cívky :-)

foto rt3

rt3 04.09.2019  14:12

« Re: Re: Svíčky

Přesně proto jsou Dacie na chvostu spolehlivosti TUV, spořiví majitelé, kteří autům vůbec nerozumí a absolutně se nezajímají ani o pravidelnou údržbu. Dokud to jede, do servisu nepojedu.

foto idam-i

idam.i 03.09.2019  00:26