Atomic (muž ) Poslat zprávu

Škoda Fabia Ambiente

Škoda Fabia, foto 1 Škoda Fabia, foto 1 Škoda Fabia, foto 2 Škoda Fabia, foto 3 Škoda Fabia, foto 4 Škoda Fabia, foto 5 Škoda Fabia, foto 6 Škoda Fabia, foto 7
Škoda Fabia, foto 8 Škoda Fabia, foto 9 Škoda Fabia, foto 10 Škoda Fabia, foto 11 Škoda Fabia, foto 12 Škoda Fabia, foto 13 Škoda Fabia, foto 14 Škoda Fabia, foto 15 Škoda Fabia, foto 16 Škoda Fabia, foto 17 Škoda Fabia, foto 18 Škoda Fabia, foto 19 Škoda Fabia, foto 20 Škoda Fabia, foto 21 Škoda Fabia, foto 22 Škoda Fabia, foto 23 Škoda Fabia, foto 24 Škoda Fabia, foto 25 Škoda Fabia, foto 26 Škoda Fabia, foto 27 Škoda Fabia, foto 28 Škoda Fabia, foto 29 Škoda Fabia, foto 30 Škoda Fabia, foto 31 Škoda Fabia, foto 32 Škoda Fabia, foto 33 Škoda Fabia, foto 34 Škoda Fabia, foto 35 Škoda Fabia, foto 36 Škoda Fabia, foto 37

Přezdívka auta Fabia Rok výroby 2009 Koupeno nové najeto [km]:142315 palivo: benzin počet válců: 3 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1198 výkon [kW]: 51 kroutící moment [Nm]: 112 zrychlení 0-100 km/h [s]: 15 maximální rychlost [km/h]: 164 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 480 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.9 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Naše rodinné autíčko je Škoda Fabia II Combi ve verzi Ambiente s motorizací 1.2HTP 51kW.
Její pořízení probíhalo následovně. Rodinná rada rozhodla, že auto je třeba. Tak se začalo vybírat. Věděli jsme, že by to mělo být auto, do kterého se vejdou 4 osoby, několik tašek popř. obého :-D
První volba padla na Suzuki Swift, ale ten nesplňoval základní požadavek, tj. nevyrábí se ve verzi kombi. Suzuki se nám líbilo, ale toto byl opravdu hlavní nedostatek.
Tak jsme hledali dál a na internetu jsme objevili nabídku předváděcího auta od AutoŠídlo. I barva se nám líbila, tak jsme ho v pondělí zamluvili a ve čtvrtek jsme si pro něj jeli.
Nevýhodou bylo to, že jsme si nemohli zvolit výbavu, kterou jsme považovali za užitečnou (hlavové airbagy, MaxiDot, projektorová světla a několik dalších vychytávek), ale nedostatky byly vyváženy cenou a jinou mimořádnou výbavou, tak jsme to překousli :-)

Naše Fábie je v nádherné, pro nás určitě, modré metalíze ve výbavovém stupni Ambiente.

Základní výbava
Přední mlhové světlomety
Elektrické ovládání skel vpředu
Centrální zamykání na sklopném klíčku
Ochranné boční lišty
Elektricky ovládaná zpětná zrcátka s vyhříváním
Výškově nastavitelné sedadlo řidiče
Paket Silver (hlavice řadicí páky + rámeček kolem ní, vnitřní kliky dveří + madla, rámečky přívodu vzduchu, tlačítko ruční brzdy)
Vnější kliky a zrcátka v barvě vozu
Odkládací kapsy na zadní straně předních opěradel

Příplatková výbava
Rádio Dance + 4 zadní reproduktory navíc
Modrá storm metalíza
Zástěrky - přední a zadní
Gumové koberečky

Sedadla jsou příjemně tvrdá, mají celkem dobré boční vedení. Nad hlavou zbývá dost místa. Na zadní sedadla se v pohodě vejdou 2 dospělí, pro tři by to bylo asi utrpení. Na nohy je na zadních sedadlech podstatně více místa, než v předchozí generaci.

V palubní desce se nachází tři odkládací prostory, před spolujezdcem 2 uzavíratelné, jedna klimatizovaná s osvětlením, druhá v horní části palubní desky. U řidiče se vlevo u ovládání světel nachází menší prostor, kam se vejdou drobnosti jako mobil.
Pod rádiem se nachází držáky pro 0,5 litrové PETky, do kapes na dveřích se vejde i 1,5 litrová láhev. Za ruční brzdou je obdelníková přihrádka, za ní pak prolis na 0,5 litrovou láhev pro osádku zadních sedadel. Ve zadních dveří se nacházejí menší kapsy. Využití pro ně zatím žádné, třeba mě něco v budoucnu napadne, co by se tam dalo odložit :-D

Pro větší pohodlí posádky jsou všechna okna kouřová, v zadní části s vyšším stupněm zatmavení. Samozřejmě ke komfortu přispívá i klimatizace, která dokáže vyhřátý prostor pro osádku auta rychle zchladit.

Řidič si může za volantem najít snadno svou polohu, volant je nastavitelný ve dvou osách. Sedákem řidiče se dá posouvat nahoru a dolů, prostě pohoda ;-)
Pod sedadlem řidiče i spolujezdce najdeme dvě nevelké přihrádky.
Na dveřích řidiče se nachází joystick, který slouží k nastavování zpětných zrcátek. Tady konstruktéři udělali chybu, aby se zapnulo vyhřívání zrcátek, musí je joystick otočit o 180°. To není příliž praktické :-/

Ke zvýšenému komfortu přispívá i centrální zamykání s dálkovým ovládáním s možností otevření jen víka zavazadlového prostoru. To se nejvíce využívá na parkovištích u supermarketů.

Milým překvapením je pro mě 2DINové rádio Dance a 4 reproduktory v zadní části navíc. nečekal jsem takový zvuk od standardně dodávaného rádia. Možnost připojit externí zdroj hudby přes jack 3,5 mm mě velmi vyhovuje. Jediná výtka se týká anglického menu rádia, myslím, že by nedalo tolik práce těch pár slov přeložit :-(

Interiér je tmavý, ale to má i praktickou stránku, není vidět nečistota :-) Aby nebyl interiér tak tmavý, výrobce dodal imitace kovu pod názvem Silver paket. Palubní deska se sice prosvětlila, ale stříbrné plasty kolem výdechů na krajích palubní desky "házejí" odlesky do bočních oken. Ve vnitřním zrcátku jsou vidět i odlesky stříbrných jezců zadních opěrek :-/

Pasivní bezpečnost je zastoupena předními a bočními airbagy, systémem ABS a pudem sebezáchovy :-D

Nejdůležitější část kombíku je jeho zavazadlový prostor. V našem autě má skvělý objem 480 litrů v základním uspořádáním, maximálně se do auta vejde 1460 litrů. Do kufru nezasahují žádné výčnělky, jen při složení sedaček vznikne schod, který vytvoří sklopené opěráky zadních sedadel. Nepříjemností je i to, že podlaha zavazadlového prostoru není zároveň s hranou nárazníku, rozdíl dělá asi 10 cm. Funkční paket přidává do kufru tři ohrádky, dvě mezi podběhem a zadními světly, jednu, půlkulatou, u pravého podběhu.

Fabie má tříválcový motor o obsahu 1.2 litru, který má 4 ventily na každý válec. Dosahuje maximálního výkonu 51kW při 5 400 1/min a točivého momentu 112 Nm při 3000 1/min. Při nastartování motor klame všechny v okolí zvukem dieslového motoru, který se ale po chvilce změní na "klasický" benzínový :-D
Oproti přechozím verzím motorů HTP je tišší a, dá-li se to říct, kultivovanější. Spotřeba je ale strašně závislá na způsobu jízdy, resp. na těžkosti pravé nohy. Dá se s ním jezdi dynamicky, pak si ovšem řekne o 10 litrů benzínu na každých 100 km, při normální jízdě si bere z palivové nádrže kolem 6,5 litrů každých 100 km.
Výhodou je dobré zpřevodování a nízko položené maximum kroutícího momentu. Proto je tento motor vhodný do města a pro příměstskou dopravu. Na dálnicích po překonání 130 km/h ztrácí dech a každý kilometr navíc stojí motor hodně sil a vás hodně benzínu.

Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré, podvozek kopíruje silnici jako závodní speciál. Po několika stech kilometrů vás ze sedaček nebolí záda, řazení je velmi přesné, posilovač správně dávkuje svůj účinek. Brzdy jsou jedovaté. Někteří majitelé píší, že se pravým kolenem dotýkají palubní desky u 2 DInového rádia, mě se to ale nikdy nepodařilo.

Technická data

Délka u dna [mm] 1470
Délka interiéru [mm] 2840
Výška nakládací hrany [mm] 645
Výška pod otevřeným víkem [mm] 1915

+ Tichý motor (v běžném provozu)
+ Interiér
+ Řazení a posilovač
+ Sedadla
+ Klimatizace
+ Zpracování

- Výhled z vozu šikmo vlevo
- Spotřeba extrémně závislá na stylu jízdy

Zatím žádné, doufám, že to tak i zůstane :-) Jen pravidlené servisní prohlídky ;-)

AutoŠídlo velmi dobré jednání.

29.5.2015 14:33

Náhrada

Dnes k prodejci dorazil nástupce - viz foto

12.5.2015 18:26

Prodáno

Po dlouhé době přidána poslední novinka k autu.
Dnes bylo prodáno a čekáme na dodání nové F III koncem tohoto měsíce.

Po celou dobu (necelých 6 let) auto sloužilo na jedničku, stačil jen pravidelný servis.

15.11.2010 18:22

Dálniční známka

Zatím jsem odolával a používal jen dálnice, co byly zdarma. Na moje ježdění se dosud dálniční známka nevyplatila. Ale po tom, co jsem zjistil, že MD chce od 1. 1. 2011 zpoplatnit i tyto úseky dálnic, jsem se musel začít jednat. Dařilo se mi relativně dobře, známku na rok 2011 jsem získal zdarma.

11.11.2010 20:06

Dárek

Tak jsem dopřál Fabii menší dárek k nadcházejícím vánocům :-D Kromě pravidelných zastávek u pumpy a v myčce jsem nevydržel a koupil nové přední stěrače :-) Staré už údržbu o přední sklo nezvládaly, tak byly nahrazeny :-D
Ještě mám vyhlédnuté jedno vylepšení, ale až někdy příště, třeba příští měsíc. Nechci Fabii namlsat :-D

17.10.2010 18:18

Zimní pneumatiky

Po tom, co jsem viděl předpověď počasí, jsem po chvilce přemýšlení přezul na zimní pneu. Původně jsem chtěl ještě měsíc vydržet, ale nevypadá to nic moc :-(

9.10.2010 10:50

Zveřejněna recenze

Tak jsem se po několika týdnech příprav rozhodl, že svou recenzi zveřejním. Doufám, že se bude líbit :-)

8.10.2010 15:30

Sledování spotřeby

Založeno sledování spotřeby na www.Sprintmonitor.de, viz. Více informací o vozu

7.10.2010 20:40

Servisní prohlídka 15000km

Auto bylo na první servisní rohlídce, vše v pořádku, povrzávání levého ramene přestalo, vrzání opěrky řidiče přestalo jen na 300km, pak se vrátilo :-( Dáme si v servisu ještě druhé kolo oprav :-D
Neplánovaně mi v servisu vyměnili podložky pod SPZ, teď už nikdo nepozná, že auto bylo koupeno u Šídla :-/

Přidat názorDiskuse: Škoda Fabia Ambiente

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy Škoda Fabia

Žádný problém, žádná závada :-) Spolehlivé auto.

Zatím se vše, co jsem potřeboval převést, vešlo.

Dopředu se 2 vejdou, dozadu v pohodě 2, maximálně 2,5 člověka :-D

V zatáčkách je to nepřekonatelné autíčko, drží se silnice jako přibité.

Tvrději nastavený podvozek má klady i zápory.

Spotřeba je závislá na stylu jízdy, po menším hledání optima jsem ho našel a jsem spokojen :-)

Nejsou nejlevnější, ale to je dnes už málo co :-(

Motor je pružný, nejsem zavodník F1, tak si nestěžuji. Vím, dělají se i výkonější motory, ale na moje ježdění to stačí.

Teď už v pohodě. Každou plnou nádrží se dojezd zvětšuje. Už to mám v noze :-D

Ticho, ticho a nic než ticho. Velmi spokojen.

Jsou vyšší, tužší a je z nich krásně vidět. Sice ne kapota, ale okolí :-D

Jedovaté :-)

Skoro bezedný, naší rodině vyhovuje. Jediná výtka se týká toho, že není zároveň s nakládací hranou (dvojitou podlahu nechci).