Diskuse

Toyota Auris (2016)

6.12.2017

Výběr auta Po osmiletém, vcelku příjemném soužití s Fordem Focus 1.6 16V (ročník 2003), přišel pozvolna čas na jeho výměnu, především z důvodu…

Toyota Auris (Aspon)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Nicco

Nicco 29.09.2018  19:42

downsizingovy teoretici

Ano downsizingovy teoretici maji jiste svoji teorii, ale kdyz mas ted spotrebu pod 6 litru, tak asi u atmosfery jsi mel vyssi a nemela takou pruznost. Ted jsem cetl, ze atmosfericke motory konci u Oplu, .. a take u Toyoty, protoze i v realistictejsim mericim cyklu NEDC+RDE maji vyssi spotrebu = emise CO2, za ktere se plati pokuty (vyrobci) a dane (zakaznici v nekterych zemich), tak je potom na miste otazka - je i novy merici cyklus spatny a neodpovida realite, nebo je opravnu downsizingovy motor uspornejsi?
    Treba i posledni test nemeckeho casopisu v srovni spotreby, kde byly v prvni desitce jenom nafty a benzinova Mazda. Jenomze co je za nizkou spotrebou Mazdy? Opravdu realne usporny motor, kdy vsichni potom delaji neusporne downsizingy? Jeji nizka hmotonost? Nebo specificky styl rizeni nekterych lidi, kteri treba turbomotor vytaceji jako atmosferu?
    Zkusme si takhle srovnat Mazdu 2.0i 88kw a Golf 1.4TSI 90kw manual od 2014 na spritmonitoru a vyjde nam:
    Mazda 6.63
    Golf 6.11
    Navic Golf je i v kombi, kdy asi zere o neco vic (mozna jenom o deci), kazdopadne Golf usetri pul litru a ma lepsi pruznost. Jiste ma vetsi servisni slozitost, ale pul litru na 100 vydela 16500Kc za 100tisic km a Mazda jak vime ma problem s rzi, takze neco si veme na nastrik dutin cca 3000Kc, ale obecne motor je to mene narocny, to ano. Pro bezneho zapodonemeckeho ridice (typizovany zakaznik pro vetsinu automobilek v EU), co proda auto po 100 tisic km, to ale asi neni argument.

idam.i 01.10.2018  16:55

« Re: downsizingovy teoretici

Čo chcel autor týmto povedať ? :-O

Aspon 02.10.2018  10:54

« Re: Re: downsizingovy teoretici

Taky trošku nechápu, co tím autor myslel. Za mě po zkušenostech s 1.2T můžu říct, že menší motor s turbem je fajn, především zátah z nízkých otáček je návykový a přechod zpět na atmosférické motory není moc příjemný (občas jezdím s atmo Aurisem I 1,33) Samozřejmě je tu pořád otázka životnosti, nicméně turbo samo o sobě není žádná novinka a vstřiky se snažím udržovat čisté tankováním paliva s aditivy.

foto Nicco

Nicco 02.10.2018  14:21

« Re: Re: downsizingovy teoretici

Napis co presne si nepochopil.

idam.i 22.07.  16:53

« Re: Re: Re: downsizingovy teoretici

Nadšenie zo spotreby.Rovnaku spotrebu mám aj ja.
          Úprimne nevidím zásadny rozdiel.V čom potom spočíva výhoda dow.....?

Aspon 25.07.  11:26

« Re: Re: Re: Re: downsizingovy teoretici

To není nadšení ze spotřeby, ale jen spokojenost se spotřebou na dálnici. Často se tvrdí, jak malé turbomotorky na dálnici sežerou i řidičovi gatě, ale mně se to prostě nepotvrdilo. Jet v dálničním tempu s naloženým autem a klimou pod 6 litrů benzínu je prostě slušné. Jinak stále nejsem žádný zastánce downsizingu ale mám rád charakter turbomotorů. A když už bych měl zmínit výhodu menších motorů, tak je to cena za povinné ručení :-)

idam.i 25.07.  18:36

« Re: Re: Re: Re: Re: downsizingovy teoretici

V tom môžem s tebou súhlasiť. ;-)
              Najlepšie sa mi javí poriadný objem a k tomu turbo.Potom len nájsť toho,kto to bude živiť.
              Nech ti to dobre šlape.

Zetti 05.04.  06:18

0W - 20?

To by mi zajimalo, jaky olej mate doporuceny v navodu. 0W - 20 povazuju v nasich zemepisnych sirkach za kurvitko motoru. Muzete se do toho manualu kouknout?

Aspon 05.04.  06:42

« Re: 0W - 20?

Je tam 0W20 a jako alternativa 5W30. S olejem nechci nijak experimentovat.
      V manuálu je psané toto: Ve vašem vozidle je použit olej "Toyota Genuine Motor Oil SAE
      0W-20 for Downsized Turbo Gasoline Engines". Používejte Toyotou
      schválený "Toyota Genuine Motor Oil SAE 0W-20 for Downsized
      Turbo Gasoline Engines" nebo ekvivalentní motorový olej, aby odpovídal
      následující třídě a viskozitě. Pokud není dostupný olej SAE 0W-20, může být použit olej SAE 5W-30. Při příští výměně oleje by však měl být nahrazen olejem SAE 0W-20.

Zetti 06.04.  08:43

« Re: Re: 0W - 20?

To sou veci. Evropa se asi pomatla. Me to taky do auta cpali, ale ja bych to memu motoru nikdy neudelal. Nakonec jsem zvolil 0W-40, uvidime co to udela.

Rasto 06.04.  23:10

« Re: Re: Re: 0W - 20?

Mne do 1.6 atmo lejú v Toyote tiež 0W-20 a takisto to dávajú aj do hybridnej 1.8. Čo viem žiadna z tých atmosfér netrpí problémami. Ja by som to s tým kurvitkom videl na dedinské múdrosti - lebo keď som do Felicie lial 10W-40 tak o 30 rokov novší motor to potrebuje tiež...

Zetti 07.04.  06:52

« Re: Re: Re: Re: 0W - 20?

Jake dedinske mudrosti? OIej 0W-20 je urcen pro teploty do +10°C [odkaz] . Ptal jsem se proto, ze muj manual k autu (2017) se tehle jak rikas moudrosti drzi a presto servis taky doporucuje 0W-20. Je to takova emisni epidemie, ktera se srvisum musi libit. Me uz zivot naucil neverit slepe vsemu co slysim, ale zamyslet se nad logikou tehle informace.
            Ridke zimni oleje sice snizi spotrebu o slzu benzinu ale zkracuji zivotnost motoru. To se projevi az za cas

Rasto 07.04.  09:29

« Re: Re: Re: Re: Re: 0W - 20?

No a v zime má olej v moderných autách nejakú inú pracovnú teplotu ako v lete? Teda v zime bude mať olej 80 a lete 110 pri dlhej jazde po diaľnici?

Aspon 07.04.  10:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 0W - 20?

Osobně si myslím, že motory trpí na špatné mazání především při startu za studena a tohle zrovna 0W20 bude zvládat líp jak hustší olej. Jezdit denně 100ky kilometrů po německých dálnicích maximální rychlosti, tak možná řeším jiný olej, ale s naším stylem krátkých jízd po městě plus víkendové delší cesty pohodový tempem považuju 0W20 za dobrou volbu. Motor má přes 90.000 km a spotřeba oleje je stále nulová.

Zetti 07.04.  12:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 0W - 20?

Teplota oleje zahrateho benzinoveho motoru je kolem 120 stupnu, v zime nemusi dosahnout ani 100 stupnu. Neco odebere topeni auta a neco proudici vzduch. Taky ten olej muze byt povazovan za jakysi kompromis prizpusobeny letnim a zinim podminkam.

Maloktere auto ma teplomer oleje, vetsinou jen teplomer vody nebo ani to. Teplomer u meho Z4 meril teplotu oleje, nez jsem to zjistil, byl jsme drobet vydeseny co to ukazuje.

Nicmene ridky olej JE slyset pokud clovek neni hluchy a muze nedomazavat nejen valce, ale i rozvodovy retez, nebo zmensit vule hydrostelu a tim vest k podpaleni ventilu. Tohle vsecko je vyrobcum u zadele, spis jim to nahrava zkracenim zivotnosti auta. Moje Evo X dostavalo olej 10W-60 a nemelo problem se startem ani v zime. Dneska je na Slovensku, misto 300 koni ma 400 a lita jak streleny. Mozna i proto ze jsem kaslal na doporuceni vyrobce a ridil se radami cloveka, ktery ty auta stavi i s nima zavodi.

Tim koncim diskusi z me strany, lejte si do sveho auta co chcete, nepotrebuju se tu obhajovat. Ja bych proste tohle svemu motoru neudelal.

Rasto 07.04.  12:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 0W - 20?

Nj typický Zetti a nediskutuj s vtákom o lietaní .

Mikesus 04.05.  10:09

Vrzání od přední nápravy

Řešil jsem na Aurisu úplně to samé, při lehkém brzdění při prejezdu příčných nerovností bylo slyšet docela silné povrzávání od přední nápravy.
    Bohužel Auris jsem dřív prodával než jsem to stihl dořešit. Takže řešení ti neporadím, nicméně mi promazávali stabilizátory, měnili horní uložení tlumičů a nic z toho nepomohlo.
    Navíc u mne, čím bylo tepleji, tím se to ozývalo více.
    Po internetu na diskuzích se to objevovalo často a někomu pomohlo jen promazání stabilizátorů, někomu ne.

Aspon 06.05.  07:52

« Vrzání od přední nápravy

Díky za info, zkusím se na to poptat v Toyotě, jak tam pojedu příští týden řešit ty dveře. Nějak jsme předpokládali, že to bude všechno závislé na brzdách, ale evidentně ne.

Mikesus 06.05.  09:36

« Re: Vrzání od přední nápravy

Mně od začátku se v servisu zaměřili na stabilizátory a tlumiče. O brzdách nikdo nemluvil

Aspon 09.05.  08:20

« Re: Re: Vrzání od přední nápravy

Tak mně v té době ještě dělaly kravál brzdové třmeny, tak se předpokládalo, že to bude všechno způsobené brzdama. Teď po výměně brzd jsou třmeny v klidu, ale to vrzání tam pořád je :-( Poptám se na to teď v úterý, jak tam pojedu, ale bohužel auto už není v záruce...

Mikesus 09.05.  16:23

« Re: Re: Re: Vrzání od přední nápravy

Tak to je mrzuté. Já se snažil to vyřešit ještě v době záruky. Hledali to přes rok, nebo lépe řečeno, prvních půl roku mi tvrdili, že se jim to nijak neprojevilo, pak přišla zima, kdy to vůbec nebylo a na jaře jsem se naštval, vzal jsem technika na projížďku a na to už nemohl říct, že se to neprojevilo. No, ale bohužel ( nebo naštěstí ) mi přišlo nové auto dřív, než bych to musel akutně řešit před vypršením záruky.
            Měl jsem najeto jen 76tis km, takže s brzdama jsem nemusel řešit vůbec nic, koutouče i destičky byly stále v pořádku.

Mikesus 22.05.  12:33

Nová Corolla

Trochu odpovědí na tvoje dotazy ke corolle.
    Přepínání počítadla km je opruz a už nepoužívám vůbec. Na druhou stranu jsem v Aurisovi používal hodně málo.
    Ukazatel spotřeby můžeš nastavit jen od tankování/startu/resetu a to pouze jedno. Netuším proč se můžu podívat na čas strávený od startu ale na spotřebu ne. Lze to obejít trochu tím, že si nastavíš spotřebu od tankování a v nastavení ještě dáš, že po vypnutí ti ukáže statistiky jízdy a tam dáš spotřebu. Takže tam pak uvidíš i to. Jen pozor, ukáže ti to jen tehdy, když vypneš motor a nemáš otevřené žádné dveře a mne ani když stojím na brzdě ( u bezklicoveho startování to asi nebude, protože mne místo toho pak ukazuje, že je detekován klíč ).
    Infotainment je mnohem rychlejší, ale navigace je katastrofa, stále jsem si nezvykl. Chybí mi tam tlačítko přímo na tok energie. Jinak myslím že ty grafy jsou primárně pro hybrid, tam to má dost vypovídající hodnotu.

Aspon 22.05.  12:56

« Re: Nová Corolla

Díky za komenty.
      To přepínání vzdálenosti právěže na Aurisu využívám hodně často, tak mě to tady zklamalo.
      Ukazatel spotřeby je jak píšeš, jde nastavit jen jedna jediná možnost s tím, že okamžitou spotřebu to ukazuje vždy jen graficky. Takže taky docela na nic, protože fakt nejde poznat, jestli jedeš momentálně za 6 nebo 7 litrů. Přitom u Aurisu jde nastavit až na 3 obrazovky (já mám jen 2) všechno možné, co se týká spotřeby, ujeté vzdálenosti, času atd. dle libosti. Statistiky jízdy po vypnutí jsou pak úplně stejné jak na Aurisu, tam žádný rozdíl nevidím. Palubní PC je pro mě zklamání, čekal jsem víc možností nastavení než je v Aurisu a zatím je jich spíš míň.
      Abych ale jen nekritizoval, jinak je auto určitě mnohem dál, především co se jízdy týká (kromě motoru). Těším se, až otestuju BiLED světla :-)

Mikesus 22.05.  13:41

« Re: Re: Nová Corolla

V PP jsou jiné možnosti než v Aurisovi , něco navíc něco míň. Ano, ta spotřeba mi tam chybí. Zároveň u aurise stačilo bez nastartování znovu načíst údaj o jízdě, jen se pustila elektrika a vpnulo se. Tady to ukáže jen nuly.
        Projektorované BiLED, tuším že parabolické u téhle výbavy už nejsou, předpokládám budou stejné jako měla minulá corolla. Tam jsem s nimi tolik spokojen nebyl jako s BiLED u Aurise ( hlavně kvůli dálkovým, které svítily sice široce, ale nízko, na rozdíl od Aurise, kde svítily užším kuželem, ale krásně vysoko), ale cokoli lepší než halogeny.
        Spíš se trochu obávám toho, že to nemá autonivelaci a kdejaký jouda to nebude nastavovat při zatížení. Což se přesvědčuji každý den na našich silnicích.

Mikesus 28.05.  19:43

« Re: Re: Nová Corolla

Zajímavé postřehy z nové corolly. Pár věcí je hodně zajímavých, kterých jsem si nevšiml ( a musím kouknout na další verze, jestli je to i u dalších ), jako např. ta loketní opěrka. U mne je normálně posuvná jak znám z Aurisu.
        Co z vlastní zkušenosti vím, tak 2.0 hybrid je odhlučněn lépe než 1.8 ( oboje v TS, a to jak hluk motoru, tak i aerodynamický a od kol ), takže je možné, že ten dvoulitr má víc tlumících hmot.
        Sedačky jsou v sedanu jiné než v HB nebo TS, víc lowcostové mi přišlo.
        Tenkých plechů v přímém srovnání s Aurisem jsem si vůbec nevšiml, kapota mi přišla o dost těžší oproti Aurisu, dveře mi přijdou taktéž o něco těžší ( ale těžko se posuzuje ), souhlasím, že je potřeba více síly na zavření. Víko kufru je plastové, takže bude určitě lehčí.
        V Toyotě ten sedan budu muset prozkoumat víc z blízka, zdá se opravdu více lowcostový než jsem čekal a má mnohem víc rozdílů oproti HB/TS.
        Schránka na brýle mi také chybí, s lahvema zatím problém nemám, ale pravda, že 1,5l jsem ještě nevezl.
        Kamera mi při prvním usednutí taktéž přišla horší, ovšem v přímém srovnání při přeskakování mezi oběma auty už bylo poznat, že je o něco lepší v Corolle ( hlavně při horším světle ). Zdá se horší, protože má stejné rozlišení na větším displayi.
        Ve výsledku jsi to shrnul naprosto parádně s tím, že tenkých plechů a hluku od pneumatik jsem si u sebe nijak nevšiml ( možná opět rozdíl sedan a TS ) a těch laciných plastů je tam taky jen pár ( kapsy ve výplni dveří a malý kousek u řidiče ).
        Naprostý souhlas, že čtení značek je horší než v Aurisovi nebo méně možností v PP

Aspon 29.05.  06:33

« Re: Re: Re: Nová Corolla

Díky za koment, snažil jsem se popsat takové ty detaily, které člověk začne vnímat až po nějakém čase, na zkušební jízdě si toho nejde skoro všimnout :-) Ještě jsem zapomněl napsat pár postřehů, jako že mám trochu nakřivo uchycený volant (to bych asi reklamoval být to moje auto) a že tempomat konečně zobrazuje nastavenou rychlost a dá se přidávat a ubírat po 1km (u adaptivního po 5 km). Plechy mi přijdou tenké především na té kapotě, tam se to probýbá jen při lehkém doteku a zadní víko kufru, to u sedanu je plechové. Jo a ještě sedan nemá zadní stěrač a už mi opravdu chyběl, když bylo ráno auto komplet orosené, takže jsem dozadu nic neviděl. Neposuvné loketní opěrky je škoda, takto si skoro nejde opřít pravou ruku a mít ji současně na volantu, ale to už je docela detail.

foto speedfred

speedfred 29.05.  09:26

« Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

No ja ti neviem,na sedanoch zadné stierače nezvyknú bývať kvôli dobrej aerodynamike.
            Sklo stačí ráno otrieť a je hotovo,prip ja zapnem vyhrev okna.

Aspon 29.05.  10:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Jojo, při jízdě je to už v pohodě, ale jak je to sklo jednou špinavé nebo zamlžené, tak pomůže jedině hadra. Já jsem to řešil vyhřívání při jízdě, ale i tak to trvalo tak 10 minut, než šlo přes sklo vidět.

foto speedfred

speedfred 29.05.  10:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Keby si niečo pojazdil na kamiónoch či dodávkach tak by si na vnútorné zrkadlo aj zabudol že existuje. (ftípkujem :-) )

Rasto 29.05.  10:43

« Re: Re: Re: Re: Nová Corolla

Tak bohužial Toyota zachovala lowcostovejšiu tvár sedanu aj v novej generácií :-( .
            Porovnanie minulogeneračnej Corolly s Aurisom (stredné výbavy s paketmi):
            - neposúvateľná stredová opierka v Corolle
            - Obmedzenejšie možnosti nastavenia informácií o jazde medzi budíkmi (namiesto 3 len 2 konfiurovateľné obrazovky)
            - Volant v aurise je naozaj kožený. V corolle je to nejaká hnusná plastová "koža".
            - zadný stierač nie je tiež, ale to je u sedanu štandard
            - hrozné spracovanie kufra - ako podlaha, tak holé plechy hore - auris to má pekné
            - horšie odhlučnenie od motoru oproti HSD (neviem či len hybrid alebo aj benzíny v Aurise sú lepšie odhlučnené)
            - lowcostovejšie sedadlá v strednej výbave
            - corolla nemá nastaviteľnú bedrovú opierku
            - typ zadnej nápravy
            + jediné plus Corolly sú ostrekovače na LED svetlách a dvojzónová klíma
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Módní téma týdne: Když to v páru neklape

Módní téma týdne: Když to v páru neklape

Outfit se dost často lépe prezentuje sólo. Dojem z něj je minimálně čistší, styling druhého ve dvojici jej…

Monika si užívala dámskou jízdu v Turecku. Zrovna když Babiš odsuzoval zemi za útoky

Monika si užívala dámskou jízdu v Turecku. Zrovna…

Ženu premiéra hned tak něco nezastaví! Turecko se dostalo na mezinárodní pranýř kvůli vojenské invazi do Sýrie,…

Francouz si smlsnul na silné Tampě, Pastrňák přidal další gól a nahrávku

Francouz si smlsnul na silné Tampě, Pastrňák přidal…

SOUHRN | Pavel Francouz si připsal v NHL výhru i ve druhém startu v sezoně, když zneškodnil na ledě Tampy Bay 44…

Sudí Houdek naštval Olomouc: Mám specifický styl, ale alkohol vylučuji

Sudí Houdek naštval Olomouc: Mám specifický styl,…

Nekoordinované pohyby, až komická gestikulace a podle rozčílených hráčů i zvláštní artikulace. Do toho…

Fotogalerie: O víkendech je dálnice D1 plná uzavírek, na modernizovaných úsecích ale práce stojí

Fotogalerie: O víkendech je dálnice D1 plná…

Jízda po D1 často představuje ryzí peklo. Velký kus viny na tom nesou četné modernizace. Dalo by se to ještě…

Johnson poslal Tuskovi dopis požadující odklad brexitu, ale nepodepsal ho. Dětinské chování, říká opozice

Johnson poslal Tuskovi dopis požadující odklad…

Předseda Evropské rady Donald Tusk oznámil, že dostal od britského premiéra Borise Johnsona dopis s žádostí o…