Hyundai i30 (2007)

12.10.2007

Jednoho jarního dne roku 2007 jsme se s manželkou rozhodli (teda spíš já), že je načase trochu omladit vozový park. Původně jsem byl rozhodnutý pro…

Hyundai i30 (hruodolf)

Hanss (MoDo Team) 12.10.2007  22:04

i 30

No jo, ale neumí štěkat!! :-) :-)

hruodolf 12.10.2007  22:14

« Re: i 30

pokud si někdo neodloží dovnitř psa, tak neštěká >:D

hlavně nesmím pustit dovnitř sestry bígla >:-[]

David Silver 09.05.2008  15:45

« Re: Re: i 30

Ten štěká hend jak uvidí nějakého psa když jede v autě žeo? >:D

hruodolf 09.05.2008  20:29

« Re: Re: Re: i 30

Myslíš bígla? Megy štěká asi jen když jí ...vlastně jsem ji ještě neslyšel štěkat.

A i30 taky neštěká >:D

David Silver 09.05.2008  20:32

« Re: Re: Re: Re: i 30

>:D Tak to je zajímavá. Anebo ten náš je trochu na hlavu >:D Ale to itak... S jeho kámošem dneska našli když byli na volno lidský *. ten sousedův se v tom vyválel a ten náš to pak sežrak 8-s 8-s 8-s 8-s
            >:D JAcí psi vlastně byli v reklamě na i30? :-)

hruodolf 09.05.2008  20:45

« Re: Re: Re: Re: Re: i 30

no, u nás řídí [odkaz]

David Silver 13.05.2008  20:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: i 30

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D sakra, kolik platíš vlastnímu řidiči? >:D Když jich máš tolik >:-[]

"anonym" [77.48.95.XXX] 12.10.2007  22:05

i30

Nadherny vuz jenom dopln nejake fotky at se muzem taky kochat timto skvelym autem :yes:

"-- skrytý --" 12.10.2007  22:08

jinak sem to psal ja!! jinak davam 10b podiv se na moje

hruodolf 12.10.2007  22:09

« Re: i30

Přijel jsem domů už za šera a to se blbě fotí :'-(

"-- skrytý --" 12.10.2007  22:11

« Re: Re: i30

nevadi ale urcite to dopln toto auto se mi hodne libi!! :yes:

foto Mexican82

Mexican82 13.10.2007  12:04

« Re: Re: Re: i30

no dufam, ze o doplnis = myslim ze nie je dovod sa nejak extra pnahlat..mas vikend a tak to obehni s fotakom.. je tazke hodnotit jazdne vlastnosti po par km, ale dopln ako sa citis v interieri a tak

hodnotit zatial nebudem ale pockam si a potom s radostou dam 9-10

PeT-a (RSKa) 12.10.2007  22:11

My dream car

Tak tohle je jedno z mých nejoblíbenějších aut!! A začíná se mi víc líbit než Cee'd......opravdu skvělá volba!!!! :-) doplň ještě nějaké foto,recenzi to auto si to zaslouží........ :yes: :yes: Díky moc a doufám že tu bude časem víc i30tek....

foto Vette

Vette 12.10.2007  22:20

Vela stastnych KM

Prajem ti vela stastnych KM, hlavne nech auto dlho a bezecne sluzi. Uz len tie fotky :-)

hruodolf 12.10.2007  22:26

« Re: Vela stastnych KM

Díky, ty máš pěkný auta. Já si svůj sen asi nesplnim (Jaguar Mk. II). I když člověk nikdy neví ;-)

PeT-a (RSKa) 12.10.2007  22:25

kdysi sen....

A když se podíváš ke mně do profilu tak zjistíš jaké auto je zase můj sen!!Dík :-)

"-- skrytý --" 12.10.2007  22:33

"-- skrytý --" 13.10.2007  09:51

Hezké vozítko i barva. Časem ohodnotím :yes:

hruodolf 13.10.2007  10:41

« Re: i30

já doufám, že co nejdřív dodám fotky a ty stávající smažu ;-)

foto Merkur

Merkur 13.10.2007  13:42

« Re: Re: i30

Dost odvážný tvrzení,že jízdní vlastnosti jsou jedny z nejlepších ve třídě a to po najetí 43 km.

"-- skrytý --" 13.10.2007  21:22

« Re: Re: Re: i30

No špatný nebudou a kdyby nebyl nadšený z nového auta, byl by asi nemocnej (na hlavu). ;-)

"anonym" [88.102.58.XXX] 13.10.2007  17:02

hura!

konecne je tady i30ka. dlouho ji vyhlizim! mame taky objednano. uz od zari a porad nikde ;-\ Uplne stejny auto jako je tohle, akorat svetle modrou metlu. Pak pridam. no chtelo by to neaky klub,ne? :-)

hruodolf 13.10.2007  21:41

« hura!

my jsme to objednávali na začátku srpna ;-\

"anonym" [88.102.58.XXX] 13.11.2007  17:27

« Re: hura!

no takze dneska nam volal dealer a prej ze auto bude 10. prosince. hlavne, ze nam slibili max zacatek listopadu. fakt nechapu :no: :-(

hruodolf 14.11.2007  08:16

« Re: Re: hura!

Auto jsme měli mít původně na konci září, ale prý nějak nedošlo. ;-\ Nakonec jsme ho měli 12.10, ale jen proto, že ho měl jiný dealer skladem. Nějak je asi nestíhají dovážet. :no:

Rozhodovali jsme se též nad Accentem, ale s požadovanou výbavou by se muselo zadat do výroby, takže auto objednané v srpnu bychom měli až někdy v lednu, tak jsme radši koupili i30.

foto Dave-SK

Dave SK 13.10.2007  17:43

ked pridas zopar foto bude 10

Celkom pekne auto skoda ze nemas viac foto ...slusna recenzia ... pozri na moje

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 13.10.2007  18:26

i30

Moc se mi líbí i30ka, prosím o nějaké fotky! ;-) V tomhle Ti fakt fandím, piš sem svoje zkušenosti, rád bych se poučil, třeba to jednou bude i můj "miláček" ;-) :yes:

foto Mexican82

Mexican82 14.10.2007  20:08

« Re: i30

krasny interier - vidno ze Hyundai napreduje kazdou polgeneraciou poriadne dopredu, ono ani u Accentu to vobec nie je zle ale tu sa fakt vysvihli

prajem vela stastnych km ale pridaj fotky motoru a interieru (vzadu a tak)

Hanss (MoDo Team) 13.10.2007  19:39

Fotky

Cos dneska dělal celej den chlape, jaktože si nelítal kolem novýho miláčka s foťákem?!? :-) >:D

PeT-a (RSKa) 14.10.2007  14:16

nádhera.....

Chtělo by to ještě více fotek,,,,,,ten interier je vážně parádní stejně jako celé auto...... :-) :yes:

"anonym" [77.48.95.XXX] 14.10.2007  14:20

« Re: nádhera.....

uplne souhlasim!!! Pridej jeste par fotek a bude to bomba

"-- skrytý --" 14.10.2007  14:53

Fota

Fotky přibívají ale pomalu :-(
    Na záď si můžeš dát znak BMW a spousta lidí to nepozná :-) Někde se Hyundai inspirovat musel, přece nadají na Cee´da jenom jiný logo :-)

neregistrovaný: "bavoraak" [89.173.45.XXX] 14.10.2007  17:12

otraaaasneee

otrasne auto a ten zadek :no:

Dylan McKay 14.10.2007  18:40

krááááásnééé

krásné auto a ten zadek :yes:

foto Prase

Prase 14.10.2007  23:17

« Re: krááááásnééé

dobra reakce svihaku smrt anonymum >:D >:D :yes:

jmurjr (H22A7) 14.10.2007  23:27

« Re: krááááásnééé

suhlasim. dizajnovo je velmi podarene :yes:

foto Prase

Prase 14.10.2007  23:34

« Re: Re: krááááásnééé

hlavne ze je cerveneeeeeeee >:D >:D :yes:

foto pilotpilot

pilotpilot 14.10.2007  20:04

"Jednoho letního dne jsme se s manželkou rozhodli..."

a rozhodnutí to bylo, zdá se správné?!

hruodolf 15.10.2007  15:18

« Re: "Jednoho letního dne jsme se s manželkou rozhodli..."

myslím, že ano

"-- skrytý --" 14.10.2007  20:19

Cee´d / i30

Než jsem pořizoval svoje auto hodně jsem přemýšlel o Cee´du, i30 ještě nebylo ale již byli známé foto.

Kdyby se tyhle dvě auta spojila v jedno, určite bych do tho šel.
    U Cee´d se mi libí předek, u i30 zadek. Dát to dohromady tak to auto by nemělo chybu!!!

hruodolf 15.10.2007  15:20

« Re: Cee´d / i30

za pár let se třeba v bazarech objeví svařenec po bouračce :no: :no:
      třeba to bude hitem tuzerů předek i30 a zadek cee´d nebo předek cee´d a zadek i30

neregistrovaný: "bavoraak" [89.173.45.XXX] 14.10.2007  23:10

otrasne

malo by to 2 chyby :no: inak vela stastnych km

neregistrovaný: "Buchholz" [198.43.100.XXX] 15.10.2007  09:23

BMW řady 1 ???

Hezké, hezké, ale nemůžu si pomoct. Když jsem toto auto viděl poprvé naživo, zaparkované před domem, nemohl jsem se zbavit dojmu, že cešlá boční linie profilu je jako vystřihnutá z BMW řady 1, myslím hlavně ten prolis. A "kompaktoidní" část ve mně také evokovala mnichovskou produkci....každopádně mnoho šťastných km !

hruodolf 15.10.2007  15:14

« Re: BMW řady 1 ???

díky
      holt se musí BMW pochválit, že je 1 moc povedená a Hyundai trochu kopírovala ;-)

Poustnik 15.10.2007  18:19

Jó fotka interieru bez jediného smítka,

to se daří jen u funglovky novicky.....rychle foť, než si to ošoupeš a pokecáš!!! :-) :-) :-) Ať ti dlouho vydrží ta prvotní radost a časem napiš něco o poježdění. Ať jezdí! Hoj!

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 19.10.2007  11:55

Laděno do modra

Zajímalo by mne jaký máte názor na modrou barvou podsvícené přístroje. Pro mne osobně je to jedna z věcí,která mne na tomto autě opravdu okouzlila, budu asi muset rozbít své prasátko..... Modrá je pěkná.....

hruodolf 22.10.2007  07:59

« Re: Laděno do modra

modré podsvícení přístrojů bylo jedním z důvodů vítězství i30 nad cee´dem

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 22.10.2007  10:38

« Re: Re: Laděno do modra

Modrá je prostě dobrá. prý má uklidňující účinky, možná to zklidní některé horké hlavy za volantem. Stránky jsou zatim fajn, ale přeci jen by to chtělo pár fotek navíc. Podle informací to vypadá, že jste z Plzně? já také. Doprava je teda šílená, to raději jezdím tramvají. Při pokusu o rozbití mého prasátka mi prasátko řeklo že v něm bude dost peněz až příští rok. Musím holt na svou "Hundajku" ještě chvíli počkat. :-( :-)

hruodolf 22.10.2007  11:01

« Re: Re: Re: Laděno do modra

jj, jsem z Plzně
          dle mých zkušeností z MHD jsou v pohodě jen tramvaje
          do práce musíme využít autobus, který je v kteroukoli dobu dost nacpaný, takže radši jezdíme s manželkou autem ;-)

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 22.10.2007  11:06

« Re: Re: Re: Re: Laděno do modra

V jakém lesíku jste pořizoval fotky, je to velmi zajímavé a originální a ani jste si to moc neušpinil od bláta. :-)

hruodolf 22.10.2007  11:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Laděno do modra

u tchána na chatě
              kdo jezdí Otavu a zná Štěkeň, tak ví :-!

honzam22 22.10.2007  08:08

přední mlhová světla

Jsem v očekávání I30 Comfort.
    Ovládání mlhových světel se mě zdá poněkud komplikované (přečteno z návodu: zapnutí je možné jen při přepnutí na parkovací světla, tzn. jet chvíli potmě nebo zastavit a zapnout je).
    Může to některý ze šťastných majitelů potvrdit?

hruodolf 22.10.2007  08:13

« Re: přední mlhová světla

Na levé páčce pod volantem je otočný kroužek, kterým se po vychýlení zapínají přední i zadní mlhovky (vrací se do nulové polohy), každopádně mlhovky se dají zapnout kdykoli, tj. při jízdě na potkávací světla.
      Kdybys měl ještě nějaké dotazy, tak napiš.

honzam22 22.10.2007  10:23

« Re: přední mlhová světla

Každopádně to uvidím, až tu bude ten přírůstek do rodiny. Jenom mě nebylo jasné, jak se dají zapnout současně, když jsou obě mlhovky na opačné straně od nulové polohy.
        Tvé foto jsem si stáhl a předvádím je širší rodině.
        Díky za ně.

hruodolf 22.10.2007  10:36

« Re: Re: přední mlhová světla

Prostě pootočíš ten kroužek do krajní polohy, to zapne jedny z mlhovek a vrátí se do nulové polohy. Když chceš zapnout druhé mlhovky, tak stačí otočit na druhou stranu. Vypnutí mlhovek se provádí tím samým způsobem. O zapnutých mlhovkách je člověk informován kontrolkou.

"-- skrytý --" 22.10.2007  15:31

Hyundai i30

Ahoj Rudo,

v letos červenci jsme se chystali koupit novou Corsu 1,4 66kw ve výbavě Enjoy, ale nakonec jsme to zrušili. Corsa se nám zdála moc drahá, neměla rádio, další airbagy se musí připlatit, slabý motor, slabé brzdy (nemá vzadu kotouče) a co ještě mě vadilo, je že nemá ukazatel chladící kapaliny, stříbrný lem střední palubní desky je vidět na přední skle. Další volbou byla Fabia, ale odpadla, protože je malá, slabé a žravé motory, zájem zlodějů.

Nakonec jsme v říjnu objednali nové Hyundai i30 classic. Nám se moc líbila, potěšila nám zkušební jízda. Ostré brzdy(ty mě překvapily při předváděcí jizdě, jsou fakt opravdu silné), silnější motor, větší prostor, 8 airbagů, rádio...a to v základu Classic, více muziky za málo peněz.

U Corsy jsem měl tušení, že bude zlobit a nakonec zlobí a je poruchová. Kape olej z motoru, utrhlo se madlo dveří, poruchová přední náprava, zlobí elektronika... Můžete se podívat na "moje.auto.cz", jak jsou majitelé Cors nespokojení a chtějí je reklamovat.

Doufám, že Hyundai i30 bude spolehlivé auto jako japonské. Pro nás je výhoda, že se taková značka moc nekrade. Často parkuju v centru Prahy, majitelé aut VW, Seatu a Škody jsou na tom špatně, je velká pravděpodobnost, že jim je ukradnou.

Šťastné kilometry s novou Hyundai i30

přeje

PeT-a (RSKa) 22.10.2007  15:57

« Re: Hyundai i30

Dobrá volba!!U mě je taky i30 Best of!! :-) :-) :yes: :yes:

hruodolf 23.10.2007  08:08

« Re: Hyundai i30

Ahoj Karle,

díky a tobě přeji také mnoho šťastných km. A taky Ti přeju, ať ti auto dorazí co nejdříve ;-)

Myslím, že Classic je dobrá volba, ale mě by chyběla klimatizace a mlhovky.

O spolehlivosti toho zatím moc napsat nemohu, protože auto má zatím najeto jen cca. 550 km.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 24.10.2007  10:05

Letmé setkání

Jel jste včera ( tedy dne 23.10.) kolem 16:30 Hodin po Karlovarské a zatáčel jste směrem na Vinice? Pokud ano, pak jsem vás míjela tramvají. Pokud ne, pak má někdo stejné auto jako Vy. :-)

neregistrovaný: "Zbyna" [83.240.1.XXX] 26.10.2007  13:02

Radio - Jak hraje???

zdravim ,
    se synem poukukujem po tomto krasavci ,ale byly jsme na predvadeci jizde a nejak se nam nezdal zvuk integrovaneho radia,je pravda ze tam mel ten chlapek naladeny nejaky zpravy,ale totalne to postradalo basy a vysky...muzete mi rict jak to doopravdy je?

hruodolf 26.10.2007  13:29

« Re: Radio - Jak hraje???

Nejsem žádný audiofil, ale dle mého názoru je to celkem slušné. Vše se nechá nastavit v menu, ale basy jsou patrnější až při vyšší hlasitosti (kolem stupně 10 (max. asi 30)). Normálně se po městě pohybuji s hlasitostí na 6 či 7. Tak možná ten plošší přednes je způsoben tímto.

PS: Radil bych si do autosalónu přinést oblíbené CD a vše důkladně přezkoušet ;-)

neregistrovaný: "Zbyna" [83.240.1.XXX] 26.10.2007  18:49

« Re: Re: Radio - Jak hraje???

až tam budu mít cestu tak to určitě vyzkouším.....při testovací jízdě mi ještě moc nepadl do oka dysplej radia,jsou na nem videt informace i za přímého slunce ??? musím říct že mě to rádio právě rozhodilo,protože je integrované...takže se nebude asi dát vyměnit :-( je tam aspon ekvalizer ?

hruodolf 30.10.2007  06:17

« Re: Re: Re: Radio - Jak hraje???

je tam klasické nastavení basů a výšek
          na displayi rádia se zobrazuje teplota okolí a hodiny, takže nevím jestli by bylo rozumné a vůbec možné rádio vyměnit, snad jen za jiný model (v manuálu je popsáno asi 6 typů rádií)
          budu upřímný, za jízdy se moc na displaye nedívám takže nevím, někdy display rádia úplně vypínám

"-- skrytý --" 27.10.2007  19:28

super!

ahoy, moc pekný auto a ta barva! davam jasných 9 bodů a tiše závidím ;-)

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 28.10.2007  18:42

Čekání

Chci se zeptat, jak dlouho jste na i 30 čekal ( mylslím od doby objednání)?

hruodolf 30.10.2007  06:13

« Re: Čekání

zhruba 60 dní, i když nyní by se nechala sehnat i rychleji, protože prodejci již mají nějaké zásoby ;-)

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 30.10.2007  11:35

Fotečky

Á, nové fotečky, "mňam" ;-).Už se mi na "Hundajku" dělají velké chutě, ale chybí penízky, ty budou (doufám) už (až) za rok.
    Jak se vám s ní jezdí? Prý jsou dost vostrý brzdy a volant prý nemá zpětnou vazbu a řazení něják zadrhává.

hruodolf 30.10.2007  12:59

« Re: Fotečky

Jezdí se dobře, brzdy a zpětná vazba jsou řekněme srovnatelné se Škodou Octavia II, řazení záleží asi kus od kusu a od rukou řidičů

"anonym" [212.71.169.XXX] 31.10.2007  15:11

super kára ta i30

"anonym" [212.71.169.XXX] 31.10.2007  15:46

i30

Tak ještě jednou,super kára,je to velký,je to krásný,dobře to jede a to podsvícení a ve výbavě comfort to má vše,co člověk potřebuje ke štěstí a za ty peníze.Já měl štěstí a čekal jen 12 dní a to mi ještě sháněli barvu v Brně,jelikož jsem si vysnil modrou(vivid blue),ale stříbrná byla taky dobrá.Jen bych řekl,že slabinou jsou pneumatiky Kumho,přijde mi,že kloužou a nevim,jestli toto je díky gumám,ale při velmi rychlém rozjezdu bych čekal kvílení nebo nějaký prokluz,ale to se nekoná a spíš přijdou 2-3-4 nárazy proti řízení,to se mi u jiných aut řízených mnou nestalo.Přijde mi,že jako by auto chtělo vzlétnout.
    A 4* hvězdičky auto získalo jen díky většímu rozdílu mezi bočním a čelním nárazem(16=plný počet a 12 bodů),jinak auto dosáhlo dost bodů na 5*,ale ten větší bodový rozdíl se nějak nezdál komisařům,aspoň takto je to popsano v testu ncap.

"-- skrytý --" 03.11.2007  12:57

« Re: i30

Bol som na testovacke i30, ale ta mala obute kumho 215/45 R17, take iste ako mam na svojom Hyundai coupe. Tieto pneumatiky sa spravaju celkom slusne na suchu, ale na mokrej vozovke to nie je az take idealne. Treba chodit opatrnejsie a pomalsie akcelerovat, hlavne pri rozjazde.

"anonym" [212.71.169.XXX] 05.11.2007  15:59

« Re: i30

Někdy to bohužel moc pomaleji nejde,teď myslím nějakou blbou křižovatku,kde je potřeba opravdu vystřelit a pak je to nemilé překvapení,že místo rychlého rozjezdu se auto cuká a tak rychle se mu nechce.
      Určitě se jde do toho auta zamilovat,já měl již objednané jiné a po prvním projetí a shlednutí jsem nechtěl vystoupit a auto opustit a objednaný automobil okamžitě zrušil.

hruodolf 13.11.2007  15:38

« Re: Re: i30

myslím, že to cukání při rozjezdu je nutností zvyknout si na elektonický pedál plynu ;-)

táta měl také z výroby na autě pneumatiky Kumho, v létě byly super, ale při nízkých teplotách opravdu klouzaly (řešením jsou zimáky)

neregistrovaný: "Kraken" [89.173.12.XXX] 05.11.2007  07:50

Parada :)

Velmi pekne auticko :yes: , jedine co mi vadi je only integrovane radio... ked je niekto audiofil(som :P) a chce si tam dat nieco lepsie ... tak nema moznost :/

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 05.11.2007  09:52

Láska.

Myslíte si, že je možné se do auta zamilovat? vždy když hundai i 30 na ulici spatřím, rozbuší se mi srdce, už se těším, až se s ní budu moct project. :-)

"-- skrytý --" 05.11.2007  17:20

« Re: Láska.

Podla mna je to poriadna blbost, za par tyzdnov ta to prejde a budes ho pokladat za normalne auto , akych je na cestach stovky.
      Isiel som na nom a az taky dojem na mna nespravilo, ale ma dobry vyhlad dopredu, to sa musi uznat, aj spetne zrkadla su fakt velike. Ale ze by ma to auto nejako uchvatilo, nemozem povedat. Ale aspon trosku inovacie od hyundaiu...

hruodolf 06.11.2007  06:22

« Re: Re: Láska.

Přesně tak, je to jen auto. Na světě jsou daleko důležitější věci.

foto vlafi

vlafi 08.11.2007  02:47

bráška

v téhle barvě vypadá bratříček taky moc hezky

hruodolf 08.11.2007  06:22

« Re: bráška

Díky, i když v tomhle počasí je ta barva špatná na údržbu.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 10.11.2007  17:56

zrychlení.

Možná by bylo zajímavé zjistit zrychlení Vašeho vozu, jak výbava comfort ztížila práci motoru 1.4

hruodolf 12.11.2007  14:43

« Re: zrychlení.

Zrychlení je solidní (asi lepší než u Felicie 1,6), ale hodnotit bude možno až po zajetí motoru.

S 1,4 s nejnižší výbavou jsem nejel, takže nemohu hodnotit. Nicméně rozdíl tam jistě být musí ;-) (samozřejmě směrem k horšímu).

neregistrovaný: "vojtech69" [83.168.148.XXX] 12.11.2007  08:17

Komfort pruženia

Aj ja som majiteľom i30, 1,6 comfort. Predtým som mal feldu 1,3, takže spokojnosť. Len jedna vec mi nedá spať - pri prejazde krátkych priečnych nerovností sa dosť ozýva zadok vozu ( neviem, či je to hlučnejšia náprava alebo zadné plató, príp. dvojitá podlaha v kufri). Máte aj vy takú skúsenosť ? Je to dosť výrazné buchotanie. Predtým než pôjdem ku predajcovi, rád by som vedel,či je to normálny jav.
    Ďakujem.

hruodolf 12.11.2007  14:39

« Re: Komfort pruženia

Myslím, že je to normální stav nezatíženého auta (nic v zavazadlovém prostoru). Normálně mám v zavazadlovém prostoru notebook a bundu a žádný výrazně větší hluk zezadu nezaznamenávám. Takže hluk opravdu může tvořit dno zavazadlového prostoru.
      Nicméně pokud mohu porovnat s Felicií, tak je ten hluk menší.

neregistrovaný: "Zbyna" [83.240.82.XXX] 09.12.2007  13:30

« Re: Re: Komfort pruženia

zkus se podivat na rezervu,nemusí být dobře dotažená

foto Mr-Scully

Mr.Scully 13.11.2007  12:43

Hyundai

Zdravim Plzenaka :-) Hunac urcite nebude spatnej, donedavna jsem jezdil v Hyundai Coupe a v zasade spokojenost, i kdyz jsem presedlal nakonec na neco jineho a silnejsiho :-) i30 vypada zajimave, sice spis takove rodinnejsi auto (nic pro moji dusi zavodnika :-), ale jinak sympatak. Celkove 10b.

hruodolf 13.11.2007  15:04

« Re: Hyundai

Díky, jj, rodinější auto z toho dělá hlavně motor. Nechci ale sponzorovat příslušníky Policie, takže to stačí. A myslím, že když se dobře zajede, tak výkon bude dostatečný vzhledem k velikosti auta.
      Např. 1,6 v Golfu V je subjektivně daleko lenivější motor.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 14.11.2007  12:53

zámky.

Zajímalo by mne, kolik stálo si v servisu nechat nastavit automatické zamykání po 20 ti sekundách? Za darmo to asi nebylo:):(.

V Crashi má sice 4 hvězdy, ale bodů má na pět hvězd, takže je to v podstatě pětihvězdičkář.

hruodolf 14.11.2007  13:22

« Re: zámky.

Prostě jsem prodejci řekl, že chci, aby auto mělo nastavené zamykání při dosažení 20km/h a tím to skončilo. Nic nad dohodnutou cenu za auto jsem neplatil.

stix 15.11.2007  07:11

subjektivne... :)

kdyz jsem se dozvedel barvu budouciho auta, tak uz jsem videl svetle cervenou z Felicie, ale realita je moc povedena. subjektivne netusim jak to auto jede, ale design se mi libi hodne. vyjimku netvori ani interier, ba naopak. podsviceni palubky jsem hezci nevidel, i palubka BMW 330ci E46 vypada tak trochu levne :yes: :-)

"-- skrytý --" 17.11.2007  23:01

Super

Tohle auto se mi velice líbí hned bych si ho koupil ale Tucson je taky fajn, takový Náš tančík proti i30-ce. jinak super

hruodolf 19.11.2007  07:49

« Re: Super

Díky, já bych si hned koupil Santa Fe ( i Tucson by stačil ;-) ), ale na něj bohužel nejsou peníze. Tak snad příště ;-\

honzam22 20.11.2007  16:44

Další přírůstek do rodiny I30

Včera jsem se stal po (pouze) 3 týdnech čekání majitelem (resp. účastníkem leasingu) úplně stejného I30 jako má Ruda.
    Předtím jsem měl R-Megane z roku 2000 a tak mohu srovnávat.
    Je to auto, které na vás jak interiérem, tak exteriérem velice zapůsobí: skvělý posez a výhled (dopředu, dozadu je to horší), tichý motor (spíše slyšíte kola), modré podsvícení je velice šik (a dá se ztlumit a na rádiu úplně vypnout), řazení velice krátké (syn prohlásil, že by se s tím dobře závodilo).
    Motor je živý, ale vyžaduje trochu vyšší otáčky než Megane (výkon 80 kW je deklarován pro otáčky nad 6000, při nižších jde o srovnatelnou úroveň se Megane).
    Výkon i spotřebu je ale předčasně hodnotit (podle pravidla, že auto jezdí tak, jak si ho vychováte, tj. příliš se s ním nemazlit - kdysi jsem úplně "zkazil" Felicii, kterou jsem v době záběhu choval jako v bavlnce). Seřízení sedadel a nastavení volantu vám umožní najít optimální polohu pro každého.
    Protože není vždy všechno ze zlata, proti Megane má I30 podprůměrný počítač (schází mě okamžitá spotřeba a přepínání na palubní desce místo na ovladači stěračů je úplně mimo) a při přebírání mě úplně vyděsilo zjištění, že výměna žárovky není záležitostí 5 minut, ale spíše případ pro servis (jak přední, kde jakousi naději máte u dálkových světel, tak zadní světla). Pokud Vám tedy odejde levé tlumené světlo, doufejte ve shovívavost strážců zákona. Ale zjistil jsem na internetu, že jde o všeobecný problém novějších značek (v motorovém prostoru je velká tlačenice). Podobně jako u Rudy byl hlavním argumentem pro koupi názor manželky, ale musím přiznat, že se mě tohle auto také velice líbí (nějak se mě odlišuje od stáda více méně stejných vozítek - má asi jakousi duši, jak se níže někdo podobně vyjádřil).
    Alternativou při výběru byl Nissan Note (teď měl zlevnit v základní verzi na 298 tis, skvělé řešené úložné prostory, posuvná zadní sedadla), Fabia Elegence (vynikající výbava, ale fatální nedostatek prostoru - milé auto pro menší lidi) a Ford Fusion (malý tereňáček se slušnou výbavou, ale se sedadly alá Trabant a s dýchavičným motorem).
    Zdravím
    Honza

"-- skrytý --" 22.11.2007  10:58

Nemohu se dočkat

Pěkné autíčko! V říjnu jsem si objednal úplně stejnou verzi, tzn. "Comfort" s motorem 1,4 CVVT pouze v jiné barvě a nemohu se dočkat až si pro něho půjdu, vypadá to až na 2. prosincový týden. Díky za hezkou recenzi - když ho totiž ještě nemám tak se alespoň pídím o informacích a zkušenostech různě po internetu... Přeji hodně šťastných kilometrů!

hruodolf 22.11.2007  13:02

« Re: Nemohu se dočkat

díky, recenze potřebuje ještě doladit a přidávat nové poznatky
      jediné, co je pozitivní, je klesající spotřeba benzínu ;-)

"-- skrytý --" 22.11.2007  18:58

« Re: Re: Nemohu se dočkat

Z klesající spotřeby mám jako budoucí majitel stejného auta radost. Ještě se chci zeptat: věnoval jsi nějakou zvláštní pozornost způsobu jízdy při prvních stovkách km - myslím nějaký speciální způsob "zajetí" motoru?

hruodolf 23.11.2007  07:30

« Re: Re: Re: Nemohu se dočkat

Bylo mi prodejcem řečeno, že studený motor nemám zbytečně vytáčet. A až se motor zahřeje, tak mám jezdit, jak jsem zvyklý.
          V manuálu je ale navíc napsáno, že se při zajíždění nemají dlouhodobě držet konstatní otáčky. Takže jízda po dálnici asi nebude moc vhodná ;-)

neregistrovaný: "xxxxxxxx" [88.102.58.XXX] 07.12.2007  19:12

dno kufru

cus, prosim te, mas v kufru dvojity dno? mame novou i30 comfort a nemame tam takovy ty prihradky.... :-)

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 09.12.2007  18:27

« Re: dno kufru

Pokud myslíte přihrádky v pravo a vlevo od rezervy na bocích kufru, tak ty pokud já vím by mněly být součástí již základní výbavy (tedy "Clasic"), zřejmě to vypadá, že to tam při výrobě zapomněli dělníci dát. Každopádně se poptejte u prodejce, kde jste si auto pořizoval.

hruodolf 11.12.2007  09:05

« Re: dno kufru

Příhrádky mám pouze po stranách rezervy. Jinak nad rezervou není žádný úložný prostor. Až se někdy dostanu za světla k autu, tak to nafotím.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 10.12.2007  10:55

Najeto.

Koukam, že auto má už něco najeto, jak zatim šlape?

hruodolf 11.12.2007  09:03

« Re: Najeto.

Motor je čím dál lepší, ale do prudších stoupání je poznat, že je to jen 1,4.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 11.12.2007  09:17

« Re: Re: Najeto.

No ale asi do kopce jede líp než Favorit. :-)

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 12.12.2007  13:10

konkurence.

Tak nám tu přibyla konkurence. :-)

hruodolf 12.12.2007  13:45

« Re: konkurence.

jaká konkurence? :-!

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 12.12.2007  14:06

« Re: Re: konkurence.

kolega ze Šuperska :-)

"anonym" [88.102.58.XXX] 13.12.2007  18:05

olej

cus, prosim te, byl jsi vymenovat olej po 1500km? my vahame, jestli jit nebo nee:P dik

hruodolf 14.12.2007  09:37

« Re: olej

Mě bylo řečeno, že olej doporučují vyměnit po 2500 km, nikde jsem ale nebyl.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 14.12.2007  11:36

« Re: Re: olej

Aby vám potom uznali záruku, někde je prý uvedeno, že pokud nebudete chodit na dané servidní prohlídky, výměny oleje atp, pak Vám může být zrušena záruka, tedy alespoň na danou závadu.

hruodolf 14.12.2007  12:17

« Re: Re: Re: olej

ok, ale první výměna oleje je předepsána po ujetí 20000 km, nejdéle však po 1 roce.

"-- skrytý --" 20.12.2007  17:38

« Re: Re: Re: Re: olej

Olej se mění po najetí cca 1500 km ( tuším že u fábie jsme ho měnili už po tisíci ), a to z důvodu že po výrobě můžou zůstat v motoru špony které vznikají i při " sedání " motoru v prvních km. Proto je nutno olej vyměnit již po těch 1000 km...

Special-line 04.01.2008  18:07

« Re: Re: Re: Re: Re: olej

Ale zase už u těch novějších Favoritů byla výměna oleje po 1500 km vypuštěna a do mootrů se lil nějakej prej kvalitní olej a ten se poprvé měnil až po 15 000.

neregistrovaný: "pejza" [194.108.44.XXX] 18.12.2007  10:54

Papírnická ul.

Prý jste viděl dalčí hundai I 30. to, že vypadala dobře jste myslel jako fakt, nebo jako ironii na počasí? takže jsou teda v Plzni už minimálně , protože já vídávám u náměstí černou.

hruodolf 18.12.2007  11:52

« Re: Papírnická ul.

Bylo to myšleno jako fakt. Myslím, že po Plzni jich jezdí daleko více než jen několik málo kousků.

Podle poslední informace se v Plzni prodalo 30 i30.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 06.01.2008  11:10

« Re: Re: Papírnická ul.

TO je celkem slušné číslo ale kde všechny jsou, tolik jich ani mnou nebylo celkem spatřeno. Kde jste se k tomuto číslu dostal?

hruodolf 30.03.2008  20:34

« Re: Re: Re: Papírnická ul.

Ten počet byl přímo od jednoho z prodejců.

"anonym" [212.24.153.XXX] 19.12.2007  20:30

hlinak

I 30 1,4 benzin v provedení Comfort s ESP mam objednané od zaří, původni termin dodáni začátek prosince, realita konec ledna.
    Nějak se jim to zpožďuje, ale radší počkam , než mit škodu.

hruodolf 20.12.2007  07:34

« Re: hlinak

Máš prostě požadavek na ESP a bohužel se vše musí zadávat do výroby.

Původně jsme chtěli Accenta v nejvyšší výbavě s dalšími airbagy + nějaké další blbosti a auto objednané v červenci bychom dostali až někdy v lednu nebo spíš únoru. Tak jsme si vybrali i30.

Naše i30 v době odjednání měla být někde na lodi na cestě, když jsme se ptali o měsíc později, tak jsme se dozvěděli, že ještě není ani na lodi.

Prostě u aut dovážených přes půl světa se nedá očekávat, že budou pružně dodávaná např. jako Cee´dy :-!

neregistrovaný: "Čekání" [194.108.44.XXX] 20.12.2007  10:05

« Re: Re: hlinak

Musí se počkat do března 2009, kdy se snad i 30 zaČNE VYRÁBĚT U NÁS, TÍM SE SNAD ČEKACÍ DOBY ZKRÁTÍ

"-- skrytý --" 02.01.2008  14:32

« Re: Re: hlinak

Jj s tou lodi nam to taky rikali.V te dobe, co nam to sliboval, tak ho este ani nezacali vyrabet :yes:

"-- skrytý --" 20.12.2007  12:07

Ahoj majitelé Hyundai i30,

mám nové Hyundai i30 1,4 classic v metal grey barvě. Jsem opravdu naprosto spokojený, dobře jsem si vybral. Nepotřeboval jsem vyšší výbavu Comfort, která má klimatizaci (jak my všichni víme, že klimatizace není zdravá) a mlhovky (kdežto já nebydlím na horách). A ten motor 1,4 80 kw je atmosférický, dobře táhne a mám nejeto více než 1000 km a je znát, že tento motor se probouzí a nabírá síly a má příjemné zrychlení. Až bude mít motor pěkně najeto, tak ho vytočím do 6500 otáček, takové motory umějí Hondy.

Myslím si, že je zbytečné kupovat benzínové 1,6 a 2,0. Ty na rozdíl od 1,4 jsou dražší, mají vyšší spotřebu a vyšší zrychlení o pouhých 0,7s (1,6) a 1,2s (2,0). Takže 1,4 je pro (skoro) všechny ideální volbou.

Na dálnici i30 jezdí jako přikovaná, drží stopu, neskáče, moc se nenaklání. Tak do 150km/h má pružné zrychlení a to mi stačí a pak slábne. Nepotřebuji jezdit 200, 250 km/h...... A ještě musím dodat, že mi opravdu chybí 6. stupeň řadicí páky, jinak spotřeba stoupá.

Musím říci, že jsem rád, že jsem nekoupil Fabii (krade se, slabý motor, lakomá Škodovka, bubny vzadu, méně muziky za více peněz) a nebo taky Opla Corsu (slabý motor, poruchová, bubny, rádio za příplatek). Za takové peníze Fabie a Corsy má i30 lepší motor, brzdy, více prostoru, příjemnou spotřebu, rádio, co dodat.

Když uvidím v reálu na vlastní oči Fobii, je mi z toho úplně špatně, taková drahá sračka, má dveře jako mikrovlná trouba a přesto ošklivá.

Dámy a pánové, když my budeme kupovat Hyundai a Kia, potlačíme konkurenci, a možná uvidíme, že ty drahé šperky od VW budou v budoucnu levnější. Konkurence je konkurence.

Ale je pravda, že jsme měl výhrady vůči Hyundai, nic mi neříkalo, chtěl jsem značkovější auto. Dneska mám i30, zvykl jsem si (chtělo to čas, než mě vzalo k srdci) a jsem spokojený. Až budu v budoucnu kupovat další nové auto, možná si koupím další generaci i30.

hruodolf 20.12.2007  12:39

« Re: i30

Souhlasím kromě jedné věci, pokud bych dopředu věděl, že budu často jezdit s plně vytíženým autem, tak bych si určitě pořídil silnější motor než je 1,4. A diesel by to byl, pokud bych věděl, že budu hodně jezdit.

"-- skrytý --" 20.12.2007  13:37

« Re: Re: i30

Máš pravdu, souhlasím s tvým názorem. Jezdím skoro většinou sám, tak 1,4 mi plně dostačuje. Ale líbila se mi naftová 1,6 85 kw. Vybral jsem si benzíňáka, protože najezdím za rok cca 10 000 km. Nafta by se mi nevyplácela. Je to pro někoho, kdo najezdí za rok několik km.

Někdy si zkusím natankovat natural s oktanovým číslem 100 Valvoline od Benziny. Aspoň to bude mít větší zrychlení, ale hlavně čistí motor.

"-- skrytý --" 20.12.2007  17:19

řadící páka - vibruje

Ahoj Hrudolfe,

mám problém, když zařadím 1, 2, 4, 5 (kromě 3) tak to nevrže, nedrncá, nevybruje. Ale když zařadím 3, tak to vrže (mám pravou ruku na řadící páce a docela to nepříjemně vibruje). Čím to je?

Myslím si, že to asi muže být mechanické zabezpečení Medvěd blok, které je špatně namontované. Asi brzy půjdu k prodejci. Jen lituji, že nemám Construct.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 20.12.2007  19:38

« Re: řadící páka - vibruje

Dobrý den, nejsem sice Hrudolf, ale dovolím si také odpovědět. S největší pravděpodobností jste skutečně správně odhalil jádro problému, se zabezpečením "Medvěd blok", jsou skutečně problémy, zejména se řazením zpátečky, může to však mít vliv i na ostatní rychlosti, I 30 zatím nemám, to že jsou s tím medvěd blokem problémy vím od známého.
      Nechtěl by jste se přidat tady do party majitelů I 30? Stačí se tady zaregistrovat, dát auto tady na net?

"-- skrytý --" 20.12.2007  23:36

« Re: Re: řadící páka - vibruje

jsem rád, že mám někoho, kdo se mnou souhlasí. Problémem bude Medvěd blok. Jen mě vadí, že webovka (firmy co vyrábí mechanické zabezpečení) je zastaralá, neaktualizovaná a má poslední certifikaci a ocenění jen v roce 2000!!! , kdežto Construt, Defend lock ano (tyto firmy se snaží o to, aby zkvalitnili, zlepšili produkty a uspokojily zákazníky).

Ne děkuji Pejzo, nemám zapotřebí se přidat do party majitelů i30. Ale rád bych se zúčastnil srazu majitelů i30. To by bylo úžasné a zajímavé, a abychom si popovídali, získali zajímavé informace, názory.

Ještě VELMI DŮLEŽITÁ RADA PRO (I BUDOUCÍ)MAJITELE Hyundai a jiných značek, abyste si nepořizovali MEDVĚDA BLOKA, ale Constructa. Tato rada má cenu zlata.

"anonym" [88.212.20.XXX] 22.12.2007  22:31

« Re: Re: Re: řadící páka - vibruje

Ja mám vo svojej i30 defend lock a nebadám žiadne problémy.

coky

hruodolf 27.12.2007  16:08

« Re: Re: Re: řadící páka - vibruje

Ahoj, mám Medvěd blok s čepem zámku svisle (viz. foto; byla nabídnuta i montáž čepu ve vodorovné pozici) a nejsou s tím vůbec žádné problémy. Záleží tedy zřejmě na kvalitě montáže.

neregistrovaný: "Janrys" [213.151.87.XXX] 27.01.2008  15:24

« Re: řadící páka - vibruje

Mám 1,6 Comfort s namontovaným Medvěd-blokem z Butovic a žádné vibrace při kterémkoli rychlostním stupni nepozoruji. Na minulém autě jsem měl Construct a občas, zvlášť potmě, byl problém trefit se klíčem do zámku, který byl na boku tunelu ze strany splujezdce. S Medvědem je to jednodušší.

neregistrovaný: "samson" [212.24.153.XXX] 28.12.2007  20:08

připomínka

Hrudolfe, jak to, že máš ovládání radia na volantu pouze na levém rameni volantu. Ve všech katalozích je ovládání na obou ramenech volantu

hruodolf 29.12.2007  20:06

« Re: připomínka

U i30 je ovládání audiosystému pouze na levé straně. Na pravé straně volantu je ovládání tempomatu.
      Cee´d narozdíl od i30 má ovládání audiosystému na obou stranách volantu, pokud není instalován tempomat.

neregistrovaný: "bobeš" [88.100.38.XXX] 02.01.2008  10:52

co světla

kdesi jsem četl v testu, že u KIE "cedu" svítí světla moc do boků a málo dopředu, jakou máš zkušenost s I30, ale pravdu.

hruodolf 02.01.2008  11:54

« Re: co světla

S Cee´dem jsem za tmy nejel, takže nemohu srovnat. Každopádně světla se mi subjektivně zdají o dost lepší než má Š Felicia.

Nejlepší by bylo, pokud se najde někdo se Cee´dem z Plzně a okolí (možno i Strakonice), se setkat a porovnat svítivost světel obou aut.

"-- skrytý --" 02.01.2008  19:12

« Re: Re: co světla

a nevite jeste pls, proc je ta cocka nebo co to je v prednich svetlech oblemovana tim modrym? doufam, ze vite, co mam na mysli. nevim, jak to lip popsat. :-)

hruodolf 03.01.2008  07:43

« Re: Re: Re: co světla

smysl to má, podle mne, jen designový

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 04.01.2008  11:53

Roomster

Při výběru auta zvažuji kromě I30 i Rommstera, nemáte s ním nebo Vaši známí zkušenosti? Je divné, že ve výběru na AUTO.cz roomster neni.
    Děkuji.

Special-line 04.01.2008  12:02

« Re: Roomster

Na Auto.cz tam testy jsou ale tady na moje.auto.cz zatím není protože ho sem ještě žádnej majitel nevložil. Škoda zajímaly by mě postřehy z provozu a z variabilního interiéru.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 05.01.2008  13:53

« Re: Re: Roomster

Je zvláštní že na moje auto.cz roomster neni je starší než hundai i 30 a ta tu je už 2x, postřehy by zajímaly i mne.

hruodolf 04.01.2008  12:47

« Re: Roomster

Bohužel nemohu sloužit s informacemi. Jedině snad to, že u manželky v práci vyměnili Fabie za Roomstery a dost nadávají na prostor a na výhled.

"-- skrytý --" 05.01.2008  12:57

Souhlas :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 05.01.2008  13:08

Ahoj Pejzo,

já bych Ti nedoporučil Roomstera (Nedělám to kvůli tomu, že mám Hyundai i30). Roomster se mi nelíbí, není designově zajímavý, uvnitř je málo prostoru. Ale co jedině vím, je předražený (takové malé autíčko), slabé motory a žravé (benzínové). To bys musel hodně připlatit, abys měl lepší výbavu, lepší motor (TDI 1,9 77kw je cenově nedostupný pro skoro každého). Musím říci, že Škodovka už není takové české auto a je lakomá jako koncern Volkswagen. Nejde vstříc českým zákazníkům. Je jedině vhodná jen pro podnikatele, že si mohou odečíst DPH (prosím, nejsem závistivý, prostě to tak cítím).

Opakuji, nedoporučil bych Ti Roomstera, zkus se poohlížet po jiné značce.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 05.01.2008  13:59

« Re: Re: Roomster

Děkuji, ovšem je zajímavé, jak někteří lidé nedají na škodovku dopustit a nechtějí nikdy jiné auto než škodovku a to se ani o jiná auta nesnaží zajímat, jsou jako zhypnotizovaní.

"-- skrytý --" 05.01.2008  18:19

« Re: Re: Re: Roomster

Přesně tak, taková je realita. Já mám Hyundai i30, 1,4 classic. Stála mě 350 000 Kč, taková hezká cena, pro mě docela slušné, i když najezdím za rok 10 - 15 000 km, neměl jsem důvod koupit dražší auto. Taky jsem nepotřeboval klimatizaci (není to zdravé a nemám potřebu mít zklimatizovanou palubu).

Měl jsem na mysli třeba Octavii, ale odmítl jsem ji, protože v základu stojí 420 000 Kč s motorem 1,4 55kw!!! Nemá rádio, dostatek airbagu.... Navíc se krade.

"-- skrytý --" 05.01.2008  18:25

« Re: Re: Re: Re: Roomster

Ještě jsem se ptal prodejce, která z Hyundai se podařilo nebo které jsou povedené. Odpovědel i30 a Stanta Fe.

Special-line 04.01.2008  18:14

Přiznám že se mě ta i30 co se týče desingnu moc nelíbí. Ale zase to dohání výbavou 8 airbagů je super a měla by to mít už většina aut.
    Má hyundai taky tu dlouhou záruku jako Kia? Jaké tam jsou podmínky?
    Jinak nevadí ti ten průběh kroutícího momentu?? maximum až v 5000? Vím že ten výkon je dobrej a že to auto jede dobře ale zajímá mě jen ten průběh krouťáku jestli ti to nevadí že se musí ten motor dost točit. Když si jezdil s feldou 1,6tkou tam to bylo zase naopak spíš měla víc krouťáku níž než výkonu, tak to musí být znát nebo ne?

"-- skrytý --" 05.01.2008  12:50

« Re: Hodnocení

Ahoj Specialman,

já mám Hyundai i30, 1,4 80 kw, jsem spokojený, síly má dostatek, od 2000 krásně zrychluje (jedná se o atmosférický motor, ale mějme na mysli, že to není turbo motor neboli přeplňovaný). Když chci co nejvíce zrychlit nebo předjet někoho na dálnici, zařadím dvojku při 2000 a vytočím až do 6500 (tam zasáhne omezovač) a pak zařadím čtyřku a jedu normálně (pokud chci ještě zrychlit, zařadím trojku). Jednou jsem jel obsazeným počtem lidí (dohromady 5 lidí) a plným kufrem, motor nebyl vůbec lenivý a trošku více to táhlo. Už nyní tankuju natural 100 a je to mnohem lepší a rychlejší.

Jak říkáš Specialmane, že má kroutící moment při 5000, ale pravda je trošku jinde. Podle mé praxe s i30 1,4 má největší sílu od 3000-4000 a pak táhne do 6500.

Zkus si vyzkoušet i30 u prodejce a uvidíš. To je moje rada.

"-- skrytý --" 05.01.2008  12:55

« Re: Re: Hodnocení

Ahoj Specialman,

podívej se zde na moje starší příspěvky a prostuduj, kde jsem popsal, proč jsem koupil Hyundai i30 a jaké byly důvody.

"-- skrytý --" 05.01.2008  19:24

« Re: Re: Hodnocení

jejda jak to tak ctu to tvoje predjizdeni, tak se mi to zda celkem brutalni nemas neakej dalsi zajimavej tip na neco?:D :no:

hruodolf 07.01.2008  08:09

« Re: Hodnocení

Při normální jízdě není tak velký rozdíl mezi Felicií 1,6 a i30 1,4 (samozřejmě ve prospěch i30).
      Je pravda, že u Felicie se díky nízko položenému kroutícímu momentu nemuselo tolik podřazovat do kopců (např. Bukovák na trase Klatovy - Horažďovice, i30 má navíc o dost vyšší hmotnost). Na druhou stranu předjíždět s Felicií do kopců byl velký problém ;-) (nad 4000 ot./min prostě motor netáhl) S i30 se prostě podřadí a sešlápne se plyn, jak již psal Karel.

neregistrovaný: "daker" [62.84.153.XXX] 05.01.2008  18:12

POTŘEBUJU PORADIT!

Vlastním vůz hyundai sonata 2,5i,,potřeboval bych poradit s poruchou motoru.Vůz do 3000 ot,tahne nad 3000 ot,motor nereaguje na akceleraci,ručka otačkoměru začne skakat,motor jako by vypnul a cuká,po určitých metrech motor běží zas dobře a po 2km se to opakuje.Kdo by mohl poradit ať pls. napiše na email-davidthaibox@seznam.cz

hruodolf 07.01.2008  07:54

« Re: POTŘEBUJU PORADIT!

Ahoj, jediné co mohu poradit je to, aby ses zeptal lidí na nějakém fóru pro Hyundaie.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 07.01.2008  10:02

« Re: POTŘEBUJU PORADIT!

Pokud mohu poradit najděte na Moje Auto.cz Hyundai Sonata ( je tam, dívala jsem se) prostě po odkaze hyundai místo i 30 kliknete na Sonata, tam se poptejte.

"-- skrytý --" 08.01.2008  13:34

podívejte se na nový web o i30: [odkaz]

hruodolf 08.01.2008  13:41

Díky za link :yes:

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 09.01.2008  12:44

« Re: http://www.hyundai-i30.cz/

OK- jdu se na to podívat. :-)

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 09.01.2008  13:07

Moc pěkné stránečky.

"-- skrytý --" 11.01.2008  12:57

Jaké pneumatiky na léto?

mám prosbu, jaké letní pneumatiky si mám koupit? Mám jasno, že i30 bude mít rozměry 205/55 R16. Rozhoduju se mezi prémiovými pneumatikami: Continental, Michelin, Pirelli nebo GoodYear. Máte s těmi nějaké zkušenosti? Kvůli bezpečnosti si vybírám lepší pneumatiky.

A ještě poslední velmi důležitá otázka. Které "16" ráfky by slušely i30 (má barvu karoserie Metal Grey)? Cenová relace jedné ráfky by měla dosahovat 2500 až 3000 Kč.

hruodolf 11.01.2008  15:05

« Re: Jaké pneumatiky na léto?

nakupuji na www.elektrony.cz, kde mají dobrou cenu a celkem výběr. Největší výhoda pro mne je možnost osobního odběru v Plzni.

Obecně se řídím testy pneumatik. Na jaře budu kupovat kola ve stylu Ronal LZ 1 (Ronal R46), Platin P39 nebo Dezent F. Ovšem v 15".

Letní zatím nechám ty, co byli na autě při koupi. Moc jsem se na nich nesvezl, takže možná změním názor. Jsou trochu hlučnější, ale drží dobře.

Jinak mám zkušenost s Pirelli P3000 na Felicii, kde byly špičkové. Na Š Octavii jsou Pirelli P6000 o dost lepší než Continental (typ bohužel nevím).

"-- skrytý --" 11.01.2008  17:18

« Re: Re: Jaké pneumatiky na léto?

Mám dlouhou dobu na mysli ráfky DEZENT F(asi tyhle koupím), jsou oblíbené a hodně se kupují. Jak víme, je to hodně těžké si vybrat správné ráfky, je přes 100 možností si vybrat. Myslím si, že je zbytečné si kupovat dražší, i když jsou si podobné.

Hanss (MoDo Team) 11.01.2008  15:11

« Re: Jaké pneumatiky na léto?

Karle, nazapomněl jsi na Bridgestone - pneu těchto rozměrů mají vinikající výsledky v testu. Od těch 20 cm šíře bych za sebe doporučil Bridgestone Turanza ER 300, nejlepší hodnoty a o něco nižší cena oproti třeba Michelinum nebo Good yearum...... Mám je na audině (mrkni) jejich asi největší předností je, že drží nádherně stopu a v dešti jsem se ani nedostal na jejích hranici!! Přijdou mi i relativně tiché! Tak Zdravim

hruodolf 11.01.2008  15:24

« Re: Re: Jaké pneumatiky na léto?

snad trochu pomůže tento odkaz, součástí popisu jsou i odkazy na testy (i když ne všechny) [odkaz]

"-- skrytý --" 11.01.2008  15:37

« Re: Re: Re: Jaké pneumatiky na léto?

Díky Hrudolfe,

pěkné stránky, hlavně na stránkách se mi líbilo, že ukazují fotky jednotlivých vzorků značek pneumatik.

"-- skrytý --" 11.01.2008  15:29

Ahoj Hansi,

děkuji Ti za info, zapomněl jsem taky uvést japonské pneumatiky Bridgestone, ty nejsou u nás tak známé a asi populární (ani já nevím proč, možná reklama), typ ER 300 určitě znám z testů. Jsou docela vynikající.

Taky zdravím..........

"-- skrytý --" 12.01.2008  10:56

www.hyundaiclub.eu

cus, nechces se pridat do hyundai klubu? je nas tam hooodne malo,ale treba se to rozjede casem

hruodolf 14.01.2008  07:37

« Re: www.hyundaiclub.eu

Momentálně nemám doma net a v práci je to blokované :-( Přihlásím se co nejdříve.

"-- skrytý --" 14.01.2008  17:27

« Re: Re: www.hyundaiclub.eu

ok ;-)

"-- skrytý --" 19.01.2008  14:29

« Re: www.hyundaiclub.eu

pak je jeste good forum www.hyundaiclub.net :-!

"-- skrytý --" 14.01.2008  17:28

pneu

jak ses spokojenej s pneumatikama? me ty kumha vubec nenadchly :no:

"-- skrytý --" 14.01.2008  18:05

« Re: pneu

já jsem si šel vyzvednout nové auto i30 v prosinci. Měl jsem domluvené s prodejcem, že mi dají obout zimní pneumatiky. Mám Pirelli SnowSport 190 (195/65T). Jsem velice spokojený s pneumatikama. V zimě ty nekloužou a dobře spolupracují s ABS.

Letní pneumatiky Kumho (185/65)prodám. Nemám k té pneumatice důvěru. Koupím si Pirelli P7 (205/55)nebo Bridgestone ER 300. Nechci riskovat se špatými pneumatiky, hlavní je bezpečnost. Lepší pneu budou mít význam při situaci, kdy zvládnou předejít nehodě (nejsem závodník, ale chci mít pocit kvalitní pneu).

"-- skrytý --" 14.01.2008  18:09

« Re: Re: pneu

mas i30ku? tak alou s ni na hyundaiclub.eu ;-)

"-- skrytý --" 14.01.2008  18:12

« Re: Re: Re: pneu

Mám i30, možná o tom uvažuju, že tam dám svoje autíčko, malýho Korejce.

"-- skrytý --" 14.01.2008  18:13

« Re: Re: Re: pneu

Mám i30, možná o tom uvažuju, že tam dám svoje autíčko, malýho Korejce . :-)

hruodolf 15.01.2008  07:58

« Re: pneu

já měl na autě Hankook Optimo K415. Najel jsem na nich necelých 600 km. Jsou sice trochu hlučnější, ale jinak drží dost dobře. Takže je na jaře na auto nasadím a uvidí se, jak budou fungovat.

Podle

[odkaz]%20K-415

(sice je to jiný rozměr) nejsou korejské gumy až tak špatné.

Obecně jsou korejské letní gumy tvrdší, takže při nižších teplotách na vodě, listí, atd. kloužou dřív než "renomované západní".

"-- skrytý --" 15.01.2008  10:55

kruté testování i30

podívejte se na youtube:

Tak co k tomu říkáte? To je teda kruté testování i30.

hruodolf 15.01.2008  11:42

« Re: kruté testování i30

No, myslim si, že kdyby se testovalo na českých silnicích a dálnicích, tak auta budou trpět víc ;-\

"-- skrytý --" 15.01.2008  15:25

« Re: kruté testování i30

to uz sem koumal, nez jsme kupovali. no nepripada mi to brutal. aspon to otestujou:) jenom by me zajimalo,jestli na tom maj ty kumha

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 18.01.2008  11:48

« Re: kruté testování i30

No pěkné, jak na závodech F1. v které i 30 je asi Schumacher? :-)

neregistrovaný: "Karel N." [90.176.223.XXX] 18.01.2008  11:18

očekávám

Přeji krásný den. S chutí jsem si přečetl všechny příspěvky týkající se Vašeho miláčka. Přiznám se, že i já jsem mu podlehl. Po cca měsíčním čekání jsem včera dostal informaci, že moje i30 je konečně u prodejce. Vyzvednout si jí pojedu příští čtvrtek a já i celá rodina se už nemůžeme dočkat.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 18.01.2008  11:40

« Re: očekávám

Doobrý den. Dovolím si reagovat na Váš příspšvek. I mně se I 30 líbí, ale penízky na ni v prasátku budu mít až někdy v říjnu. Už nyní se však těším a zvažuji, že ji sem také umístím. Budete ji sem také umisťovat?

"-- skrytý --" 18.01.2008  15:02

« Re: Re: očekávám

Hlavne všici na hyundaiclub;) at se nam to trocha rozjede :-!

neregistrovaný: "Karel N." [90.176.223.XXX] 18.01.2008  18:46

« Re: Re: očekávám

Umístit ji sem samozřejmě mohu, ale už to bude třetí červená :-).

"-- skrytý --" 19.01.2008  12:51

« Re: Re: Re: očekávám

taky cervena? zajimavy,ze v realu jsem videl zatim jen modry,jak mame my a cervenou zadnou. a tady jsou jenom cerveny >:D

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 19.01.2008  14:20

« Re: Re: Re: očekávám

Nezáleží na barvě ale na počtu. Červená je hezká, a když tu bude mít někdo potíže se v těch červenejch I třicítkách vyznat, tak je to jeho problém. Jen houšť, ať je jich tu třeba milion červenejch :-) ;-) .

K.Arno 19.01.2008  22:02

« Re: Re: Re: Re: očekávám

když jsme vybírali barvu, tak nám v salonu řekli, že modrých je objednáno 2/3 z celkového počtu. Jinak byl docela problém zjistit, jak která barva ve skutečnosti vypadá. Jinak je to v prospektu, jinak na netu a cedulích v salonu a úplně jinak vypadají barvy na autě :-)

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 20.01.2008  18:45

« Re: Re: Re: Re: Re: očekávám

Asi nejlepší je se podívat na auto a je jasno. :-)

"-- skrytý --" 21.01.2008  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: očekávám

no a kdyz se ti nebude libit,objednas dalsi. no problemo >:D ;-)

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 22.01.2008  10:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: očekávám

No problemo :-)

K.Arno 21.01.2008  19:59

a co tahle i30?

fa ATH začala s tuninkovými díly [odkaz]

hruodolf 22.01.2008  07:40

« Re: a co tahle i30?

Díky, za odkaz. Ale nějak se mi víc líbí originál. ;-\

K.Arno 22.01.2008  10:13

« Re: Re: a co tahle i30?

To mě taky, ten přední nárazník je přehnanej. Líbí se mi ale ty boční lišty a už jsem sehnal i zástupce pro prodej v ČR. Cena je sice šílená, ale co by člověk neudělal pro svého miláčka že? :-) Jen si nejsem jistý, jestli jsou schopné vůbec bok ochránit

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 22.01.2008  10:38

« Re: a co tahle i30?

Nemužu si pomoc, ale originál, se mi prostě líbí víc.

"-- skrytý --" 22.01.2008  09:55

mám problém.......

Ahoj Hrudoldfe,

rád bych tě poprosil, mám problém. Když zařadím trojku a stále držím v ruce to řazení (trojku), tak cítím, že to pulzuje, vibruje, .......... a ještě k tomu, když zrychluju, tak to více vibruje.

Když zařadím 1,2,(kromě 3),4 a 5, je to bez problému, je to prostě takové jemné, příjemné. Trojka prostě pulzuje. Prodejce mi řekl, že je to u všech i30 a že to prostě tak je v pořádku. Ale mě se to v pořádku nezdá.

Chtěl bych tě poprosit, jak to u tvého i30 funguje? Pulzuje ta trojka nebo pracuje stejně normálně jako 1,2,4,5?

hruodolf 22.01.2008  12:22

« Re: mám problém.......

když je motor studený tak řadící páka při všech rychlostních stupních trochu "vrní" - je to poznat jedině když na ní dá člověk ruku a po zahřátí motoru je úplně vklidu.

Podle mého asi při montáži zámku řazení v servisu něco nezvládli.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 23.01.2008  10:28

« Re: Re: mám problém.......

Něják jim ty zámky nejdou montovat, slyším na ně stížnosti kam se skorom podívám, a to se ty zámky montují tady v česku, tedy zlaté české ručičky... asi začínají ztrácet punc. :-|

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 04.02.2008  17:57

Kola

Chi se zeptat, jestli ty okrasné kryty kol jsou tam přišroubované, nebo ty matice jsou jenom dekorace? děkuji.

K.Arno 04.02.2008  19:59

« Re: Kola

Kryty jsou přišroubované dvěma maticemi kola

"-- skrytý --" 05.02.2008  08:51

« Re: Re: Kola

Ne, jsou přišroubované 5 maticemi kola.

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 05.02.2008  10:36

« Re: Re: Re: Kola

Tak jak to teda je? :-|

hruodolf 05.02.2008  11:56

« Re: Re: Re: Re: Kola

Kryty jsou přichyceny všemi pěti šrouby.

"-- skrytý --" 05.02.2008  13:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Kola

jj to muzu potvrdit ;-)

neregistrovaný: "Janrys" [78.102.166.XXX] 05.02.2008  21:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Budeme-li přesní, tak jsou přišroubovány všemi 5 maticemi kola.

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 08.02.2008  10:22

Děkuji

Děkuji všem za odpověď na téma "Kola".

neregistrovaný: "bobeš" [89.235.31.XXX] 21.02.2008  21:54

klima

má I30 dvouzónovou klimu?

hruodolf 22.02.2008  07:38

« Re: klima

Nemá a vzhledem k ceně auta se tomu ani nedivím ;-)
      I tahle plní svou úlohu dobře. Oproti předcházejícímu auto je toto vrchol luxusu.

"-- skrytý --" 22.02.2008  16:46

« Re: klima

no nema,ale v testu na autorevue udavali,ze ma :no:

hruodolf 25.02.2008  10:11

« Re: Re: klima

V testech bylo napsáno daleko více nesmyslů, např. že víko zavazadlového prostoru se otevírá vyklopením znaku, brzdy jsou slabé, atd. Někdy mi přijde, že jsou auta hodnocena a popisována jen podle fotek :-(

"-- skrytý --" 25.02.2008  20:47

« Re: Re: Re: klima

jo ze. a kdyz jsem na tu klimu hned upozornoval, tak jediny, co mi odpovedeli bylo, ze se proste kazdej nekdy splete :-O vic nic :no:

neregistrovaný: "Pejza" [194.108.44.XXX] 26.02.2008  14:41

« Re: Re: Re: klima

Máte recht. Například také se psalo, že motor 1.4 je hlasitý a při řazení převodovky to cvaká. Já jsem si dala krátkou seznamovací jízdu a motor byl tichounkej, a při řazení žádné cvakání nebylo.( řídil předvádějíci, kvůli námraze nebyla odvaha si za volant sednout, eště by byla bouračk).
          Co člověk to názor, někdo říá že I30 nemá žádnou zpětnou vazbu, v jiném testu zase bylo řečeno že má skvělou zpětnou vazbu... Jak se v tom má pak ček vyznat.
          Prostě rada zní, moc nečíst články ( jenom pro informaci), ale hlavně se sám project. Protože kdo si dělá názor jen podle článků, ten si zadělává na zmatek.

foto cb

cb 22.02.2008  17:45

Chtělo by to více ppohledů nejen na karoserii,ale i pod ni.Pak přidáme bodíky.Pěkné tvary,taky jsem ppo ní pokukoval

hruodolf 25.02.2008  10:12

« Re: Recenze

Sice je teď auto umyté, ale v Plzni ho není možnost pořáně vyfotit, takže další fotky určitě budou, ale ještě netuším kdy.

"-- skrytý --" 05.03.2008  11:57

stále jezdí dobře.............

Ahoj Honzo,

mám Hyundai i30 1,4 Classic. Mám najeto tak kolem 5500 km za 3 měsíce. Bez poruch, bez potíží, nekape olej, nežere olej. Zimní pneu Pirelli SnowSport 190 dobře drží stopu, neklouže, jsem s pneu spokojený, prodal jsem nové nepoužité letní Hankooky 185/65 R15 za 3500 Kč v nějakém pneuservisu a na léto si koupím Pirelli P6 nebo P7 (195/65 R15, sada na internetu bude stát cca 6000Kč), protože mám k té značce důvěru. Když na ulici uvidím předraženou šunku Fábii, je mi z toho špatně a chce se mi zvracet, jsem rád, že mám I30, a rád bych měl Santu Fe, prostě se mi líbí.

"-- skrytý --" 05.03.2008  12:00

« Re: stále jezdí dobře.............

No a ještě mám průměrnou spotřebu 7,5l na 100km. Vypadá to docela slušně, i když jezdím často do města, studené starty (není garážováno, jen na zahradě), nový motor......

hruodolf 05.03.2008  12:51

« Re: Re: stále jezdí dobře.............

já jezdim trochu míň. Spotřebu mám taky o chloupek nižší. Na léto nechám originální Hankooky, kdybych měl nyní kupovat letní, tak bych asi šel do Vredestain SporTrac3 (snad jsem to napsal správně). Podle testů jsou dobrý a osobní zkušenost s touhle značkou, sice se zimními, je výborná.
        Fabie I není špatné auto, ale s rozumným motorem a výbavou je v ceně i30/cee´d, což je velká výhoda korejců. A Fabie II se mi vůbec nelíbí ;-\

"-- skrytý --" 06.03.2008  04:40

Pěkný ...

... dle toho jsem zhodnotil ... :yes:

"-- skrytý --" 10.03.2008  19:32

i 30 bude

Tak konečně se dočkám. Po téměř 6 měsících čekání a dohadování jedu ve středu pro dlouho očekávanou I 30. Prodejce se celkem ukázal, za to čekání a hlavně přehmaty, a stanovil cenu I 30 s ESP, 1,4 comfort, litá kola, zimní gumy Dunlop SP Winter sport 3D, zamek zpátečky a couvací senzory s celkovou cenou 412 400,-
    Když jsem tu cenu četl, tak jsem málem spadl.
    Prodejce sliboval velkou slevu, ale toto jsem ani nečekal.
    Takže zapomínám na čekání a vzhůru pro auto.
    Až to dovezu dám vědět.

hruodolf 11.03.2008  07:34

« Re: i 30 bude

Tak to gratuluju, cena vypadá taky moc hezky ;-)

"-- skrytý --" 15.03.2008  18:47

Zdravím všechny,
        tak po téměř šesti měsících jsem se dočkal, I 30 je doma. Ve středu jsem byl pro ni. Prodejce dodržel co slíbil, celková sleva cca 35000,- Kč, mimo to povinná výbava a gumové koberce.
        Osobně si myslím, že prodejce má máslo na hlavě, tak se to snažil kompenzovat.
        Ač bylo skutečně hnusně, tak jsem se musel troch projet, takže jsem mazánka troch zašpinil. Jinak musím říct, že to byla dobrá volba. Nejsem z těch co auto moc šetří, takže hned od počátku se musí točit, jezdím trvale v rozpětí 2000 - 4500 ot. a musím říct, že to celkem jede. Spotřeba 7,9 jde, je to nové, časem to půjde trochu dolů.
        Bohužel, těď musím služebně mimo, takže až se vrátím a budu mít chuť mazánka umejt, tak něco dám do hlasu. Ale nic mimořádného nečekejte, opět červená.
        Zdravím všechny.

K.Arno 11.03.2008  12:06

« Re: i 30 bude

Tak to gratuluju, cena opravdu velice příznivá. Doufám, že nám jí brzy představíte :-)

neregistrovaný: "Pejza" [83.148.35.XXX] 15.03.2008  17:33

« Re: i 30 bude

To můžete hovořit o velkém štěstí, získat tak velkou slevu na tak nové auto. Obecně jsou prodejci dost lakomý. No, doufám, že se nám tu s ní co nejdříve ukážete. tak ať vám slouží.

"-- skrytý --" 01.04.2008  14:53

BSA 291

Ahoj Rudolfe,

vybral jsem pro Tebe BSA 291.

Myslím si, že budou slušet k Tvému Hyundai i30, protože:

1) tyto ráfky jsou jednoduché, elegantní, hladké a svěží
    2) budou slušet k červené barvě Tvého miláčka
    3) mají 5 paprsků, které jsou tenké, a díky tomu budou vidět
    nádherné brzdové kotouče s děstičkami
    4) doporučoval bych Ti s velikostí pneumatik 205/55 R16 (je to
    zlatá střední cesta pro skoro většinu aut na léto) a s
    pneumatiky Pirelli P6 (méně se opotřebovává, pro klidnou
    jízdu)nebo P7 (více se opotřebovává, sportovní jízda)
    5) ostatní ráfky na obrázcích jsou zbytečné a některé jsou
    dražší, myslím si, že i30 není sportovní auto, tak bych
    nedoporučoval, sportovnější, složitější ráfky (prostě i30
    není BMW, Ferrari, Lamborghini)
    6) je to můj názor, pro i30 bych si koupil BSA 291

Ahoj a rád bych znal Tvoji odpověď, co k tomu říkáš, co jsem Ti napsal..........

Karel :-)

foto Rysguf-

Rysguf. 01.04.2008  18:56

« Re: BSA 291 - Dezent F

Ja by som si vybral medzi tymito dvomi. Su podobne a najviac sa hodia (I30 je auto plnych tvarov, cervenej farby, neviem ci by sa hodily kola s tenkymi lucmi na disku...)
      Zelam stastny vyber ;-)

hruodolf 01.04.2008  19:43

« Re: Re: BSA 291 - Dezent F

Ahoj, tak jsem nakonec objednal BSA 291. Jedním z důvodů je i to, že jsou vhodné i pro zimní provoz.

Až přijdou, tak je vyfotim a fotky dodám.

"-- skrytý --" 01.04.2008  17:38

rychlost

ahoj, chci se zeptat na nejvyšší dosaženou rychlost, u Hrudolfa jsem četl 200km, ale já z toho nemůžu výmáčknout víc, než co je v papírech a to 187km, motor 1,4. Z mírného kopečka teda přejdu 190km, ale rovinka ne a ne. Nevim, jestli to může být zajetím motoru. Mě bylo řečeno, když jsem auto přebíral a ptal jsem se na to, že do 1500km moc netočit 2000 - 4000 otáček,vyjímečně jsem přešel 4000. A pak začít točit, musím říct,že jsem to dodržel a začal tomu nakládat lehce po 1400km a teď mi přijde,že 1500km bylo hodně a mělo se začít mnohem dříve. Myslíte, že to může být tímto?

hruodolf 01.04.2008  17:44

« Re: rychlost

snad jsem napsal, že to bylo 200 km/h tachometrových. Pokud jsi to měřil pomocí GPS, tak bych se tím netrápil.

Já se na zajíždění ptal a bylo mi řečeno, že zahřátý motor mám točit tak, jak jsem zvyklej. Při najetých 150 km jsem to poslel přes 160 km/h.

Posledním důvodem může být kvalita benzínu. Jezdím na 95 od Shellu, asi 2x jsem bral jinde (ONO) a bylo to poznat na pružnosti, ale daleko více na spotřebě.

Ruda

PS: Myslím, že pokud jednou za čas auto protáhneš, tak se to zlepší.

"-- skrytý --" 02.04.2008  12:36

« Re: Re: rychlost

Ahoj,to nevim,ale předpokládal jsem, že to je podle tachometru a já to mám také podle tachometru. A myslim si, že auto nějak nešetřím a pravidelně točím a auto pořádně protahuji, no asi jsem měl točit mnohem dříve. Když si kupoval auto otec, bylo mu řečeno,že ho má točit skoro od začátku,také 1,4, ale opel. On každý řekne něco uplně jiného, ptal jsem se více lidí a dokonce i automechaniků a nikdo se neshodl. Zas to není taková trága a ta rychlost je pořád dostačující. Na začátku jsem bral od shellu, teď omv, taky mi bylo řečeno, že tam mám občas šoupnout racing od shellu.
        Na www.alcar.cz je konfigurátor na kola a i30 podle mého sedí dezent f,ale nevim,jak u červené barvy

foto Rysguf-

Rysguf. 08.04.2008  00:39

pekne kola

dobry vyber :yes: :yes: :yes:

hruodolf 08.04.2008  07:52

Díky za pochvalu :-)

"-- skrytý --" 11.04.2008  17:27

Ahoj Rudolfe,

máš opravdu hezká alu kola, prostě k i30 sluší.
        Hele, mám ještě k tomu výhradu, tvoje rozměry 6,5J ET40 alu kol nejsou uvedené v TP (papírovém technickém průkazu).
        Na techničáku pro 15 kola jsou uvedené rozměry:
        5,5J*15 ET44
        6,0J*15 ET45
        7,0J*15 ET42
        Kdybys neměl rozměry zapsané v TP, měl bys problémy s policií, STK a pojištovnou (např. při bouračce). Ale určitě existuje možnost zapsat rozměry do TP.
        Dneska jsem měl namontované letní pneu Bridgestone Turanza ER300 195/65 R15 91H. Fakt neuvěřitelné, jsou jako lepidlo, hladká a tichá jízda. Ale tyto pneu mají měkčí směs (kvůli tomu jsou sportovní), budou se více opotřebovávat, to mi prostě nevadí, důležitá je bezpečnost. Maximální spokojenost, ale hlavně že jsem prodal Hankooky 185/65 R15.

"-- skrytý --" 11.04.2008  17:34

« Re: Re: Re: pekne kola

A ještě k Bridgestone Turanza ER300:
          * přední pohon při zrychlení nehrabe, a to kvůli tomu, že směs je měkčí, a proto výkon je tak trošku nižší. Kdybych měl širší pneu, tak by to motoru 1,4 80kw dělalo hodně práce a neprospělo. Silnější motor = širší pneu je dobrovolně doporučeno.

"-- skrytý --" 11.04.2008  17:39

« Re: Re: Re: Re: pekne kola

Tyto pneu jsem koupil na internetu www.az-pneu.cz. Doprava zdarma, přivezli mi až druhého dne po objednání.

Kus 1550Kč
            Sada 6200Kč

V pneuservisech kus stojí 2000 až 3000 Kč. Tak pozor na cenovou politiku.

hruodolf 11.04.2008  19:16

« Re: Re: Re: pekne kola

jj, vím, že nejsou psaná v techničáku
          je možné nechat si vystavit při koupi kol typový list a nechat zapsat, to by podle mne mělo smysl u průměrů kol, která nejsou psaná vůbec, např. 17" nebo 18"

pokud policie při nehodě něco kontroluje, tak je to max. vzorek + to, jestli průměr kol sedí, ale ET nekontrolují ;-)

no, každopádně doufám, že se již žádné DP nezúčastním

Ricardo 13.04.2008  19:56

« Re: pekne kola

Ahoj, jakým způsobem se provádí zapsání alternativních rozměrů? některé e-shopy to nabízí k u nich zakoupenému zboží což je sice hezký ale celkově vzato je to docela k ničemu zvlášť když máš auto na který neoriginální kola neexistují. Takže jak na to? Šlo by mě o připsání 2-3 alternativních rozměrů pneu (a tomu odpovídajících disků) vždycky se stejným obvodem +/- pár mm

hruodolf 13.04.2008  20:10

« Re: Re: pekne kola

následující text je zkopírován z www.elektrony.cz:
            "Je možno použít i jiné velikosti a parametry kol, než doporučuje výrobce vozidla. Záruka na vozidlo tím není v žádném případě dotčena a není třeba souhlas výrobce vozidla. Alternativní velikost kol a pneu je možno za určitých podmínek a s pomocí tzv. Typového listu (viz. níže) zapsat do velkého technického průkazu (dále jen TP). Jestliže kupujete elektrony (litá kola, alu kola, wheels, al kola) jiného rozměru, než máte uvedeno v TP, a chcete tento nový rozměr zapsat do TP, do poznámky v objednávce prosím napište, že žádáte tzv. Typový list.

Co je Typový list?
            Papír, rozsahu jedné strany A4, na kterém je uveden konkrétní prodávaný typ kola, typ vozu pro který je určen, doporučené velikosti pneu a číslo schválení. Musí být potvrzený dovozcem zaregistrovaným na MDČR a prodejcem.

Kdy typový list není třeba?
            Pokud již máte příslušný rozměr kola a pneu zapsaný v TP a nová kola mají české (příp. evropské) schválení, v takovém případě Typový list, TÜV protokol ani kontrolu na STK nepotřebujete.

Lze vystavit typový list na elektrony (litá kola, alu kola, wheels, al kola) zakoupená jinde (u jiné firmy, v minulosti nebo z druhé ruky)?
            Bohužel ne. Typový list lze vystavit na požádání pouze při prodeji a pouze na konkrétní sadu kol, kde je naše firma dovozcem, případně prodejcem.

Co potřebujete pro zápis kol a pneu do TP?
            1) Typový list, potvrzený autorizovaným dovozcem zaregistrovaným na MDČR a potvrzený prodejcem. Naše firma je autorizovaným dovozcem, zaregistrovaným na MDČR.
            2) Německý protokol TÜV o zkoušce na konkrétní typ vozu.
            3) Překlad protokolu TÜV (v praxi se obvykle se na dopravním inspektorátu nepožaduje) - ke stažení zde. (Klikněte dole na stránce na Překlad vzoru schválení KBA (ABE) XXX)
            4) Potvrzení o kontrole technikem typu "K" (= technikem na kterékoliv stanici STK). Technik na STK porovná elektrony (litá kola, alu kola, wheels, alu disky) na autě s Typovým listem.

Možné komplikace:
            K některým značkám kol nelze Typový list vydat, protože výrobce litých kol k tomu nedal souhlas - to je celkem častý případ, protože Typové listy jsou český vynález, který výrobci kol neznají. Informace o možnosti vystavit na kola Typový list máme uvedeny u každého kola pod odkazem Info o výrobci.
            K některým typům aut neexistuje německý protokol TÜV, protože jsou např. staršího roku výroby nebo v Německu neexistují (např. Renault Thalia)

Existuje i jiná cesta zápisu litých kol do TP, než Typový list?
            Pouze otestovat kola přímo na Vašem autě, na zkušebně DEKRA nebo TÜV Süd v Praze, za poplatek v řádu tisíců Kč."

Ricardo 13.04.2008  20:22

« Re: pekne kola

No tak to je hezky česky naposrání... to bych musel u nich koupit pneumatiky (o kola se mi nejedná protože rozteč 5x120,65 se v ČR neprodává) a oni mě pak stejně nejspíš odpoví že pro tento model typový list není :-) nakonec asi mě zbývá zkusit ochotu AMT nebo to zkusit nějak ,,protlačit" přes DI >:D

hruodolf 13.04.2008  20:25

« Re: Re: pekne kola

u některýchvýrobců je napsáno, že neposkytují typové listy, protože je to český výmysl

"-- skrytý --" 11.04.2008  20:37

« Re: pekne kola

ani sem si nevsim, ze mas novy fota:P Pekny no :yes: Sice ''jen 15'' ale je to oziveni ;) Co ze to je za kola?

"-- skrytý --" 12.04.2008  15:29

plyn

cus, mam dotaz:
    Kdyz treba roztahnes 3 do otacek a chces preradit resp. preradis na 4 dela ti to taky takovej brutalni zvuk ten plyn? Vis co myslim? Vim,ze je elektronickej,ale az tak? Proste pustim plyn/zmacknu spojku a ten plyn porad tak hlasite dozniva...Je to jako bych pozde poustel plyn,ale tim to neni. Treba fabia to nedela.... >:D
    /dotaz nic moc,ale vrta mi to hlavou,cim to je/

K.Arno 12.04.2008  16:52

« Re: plyn

nevím jak tobě, ale já když řadím, tak mi nic "nedoznívá". Otáčky po sundání nohy z plynu jdou dolů bez nějaké "prodlevy"

"-- skrytý --" 12.04.2008  17:04

>:D pochopil :yes:
        Mne pripada,ze jdou dolu moc dlouho

hruodolf 13.04.2008  19:30

« Re: plyn

Budu upřímný, pokud motor točím do otáček, tak většinou řadim skoro v 6000 ot./min. a hlavně s meziplynem.
      Zezačátku se mi zdálo, že otáčky klesají po uvolnění plynového pedálu pomaleji, ale teď už to vůbec nevnímám. Asi jsem si zvykl. Tátovo Nubira 1,6 se chová podobně.

Ricardo 13.04.2008  19:52

« Re: plyn

No když jsem viděl slovo plyn tak jsem se lekl že jde o LPG >:D ale k věci - už u vícero různých aut jsem se s tím ve větší či menší míře setkal. Myslím že prodleva je způsobená nastavením/kostrukcí elektronického plynu. Např. u benzínové Suzuki Grand Vitara to dělalo u prvních kusů, po modernizaci u MY 2007 jsem to už vůbec nezpozoroval. Je to věc zvyku, stačí na to chvilku myslet a člověk pak není před spolujezdcema za blbce že neumí zacházet se spojkou a vyšlapává ji i pouští předčasně :-)

PeT-a (RSKa) 13.04.2008  19:56

Já už si taky říkal: "proboha snad nebude dávat di i30 plyn-LPG" >:D >:D

"-- skrytý --" 13.04.2008  20:06

« Re: Re: plyn

''staci na to chvilku myslet....'' A co dal? Da se tomu nejak predejit? Neda,ze... To je ten el. plyn :-(

Ricardo 13.04.2008  20:09

« Re: plyn

Dá se zvyknout - pouštět plyn v předstihu tak aby to nedělalo. Jinak to IMHO autu moc nesvědčí, zvlášť pokud má plyn prodlevu i při sešlápnutí

"-- skrytý --" 13.04.2008  20:14

nj,ale kdyz ten plyn pustis v predstihu,tak to cukne 8-s

Ricardo 13.04.2008  20:18

« Re: plyn

Tak to chce vystihnout moment někde mezi cuknutím a vyletěním otáček, zrovna u té GV to jde nádherně :-) víc ti neporadím, i30 znám jenom z venku. PS: tipuju že ti v servise řeknou něco podobnýho :-!

"-- skrytý --" 13.04.2008  20:20

ok,dik aspon za to ;-)

hruodolf 13.04.2008  20:23

1. LPG neeee
        2. já jsem za blbce když sednu po dlouhé době do služební Octavie II 1,9 TDi, protože tam se musí na plyn dost dupat, aby to při rozjezdu nechcíplo

PeT-a (RSKa) 13.04.2008  20:29

« Re: Re: Re: plyn

>:D Přesně......taky sem si všiml, že u Dieselů (konkretne co mužu říct 2,0 HDI a 2,0 CRDi)se na to musí víc "dupat"....i já sem byl za blbce ;-\

hruodolf 13.04.2008  20:33

« Re: Re: Re: Re: plyn

TDi se bez plynu nerozjede :-( a když se ho dá málo, tak je to krásná rána :-(

"-- skrytý --" 13.04.2008  20:42

« Re: Re: Re: Re: Re: plyn

ja myslel,ze v kamnech se dava min plynu pri rozjezdu nez v benzinu :-O Jeste sem nemel tu cest to otestovat

hruodolf 13.04.2008  20:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: plyn

když je auto plně naložený, tak aspoň co mam já zkušenost, se musí nechat nastoupit turbo a teprve pak se rozjíždět

PeT-a (RSKa) 13.04.2008  21:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: plyn

přesně - počkat až chytnou saze (zapne turbo) a pak už jenom sázíš kvalty >:D :yes:

Ricardo 13.04.2008  20:50

« Re: plyn

Když to nemá VGT tak je potřeba na rozjezdu kolikrát pořádně rozdunit. O studeným startu v kopci nemluvě...

Special-line 13.04.2008  20:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: plyn

Já teda na Fáčku musím dát o dost víc plynu jak na Octávce. U Octávky stačí dát otáčky jen lehce nad 1000 a auto se po rovině plynule rozjede. Fáčko ne. Když se rozjížíš do kopce tak na Fáčku musí bejt nad 2000 u Octávky o něco míň. Když umíš se spojkou tak se rozjede každý auto bez plynu který je regulovaný elektronikou.

Ricardo 13.04.2008  21:00

« Re: plyn

To je jasný ale zase jde o rozumný tempo toho rozjezdu. Dost zásadní roli hraje to VGT čili variabilní geometrie lopatek. Když ji to nemá tak motor potřebuje roztočit než nafouká turbo...

hruodolf 15.04.2008  12:03

Hyundai i30 CW

Lidi, co na to [odkaz] říkáte?

"-- skrytý --" 16.04.2008  18:16

« Re: Hyundai i30 CW

ja tleskam. libi se mi. doufam ze cw prispeje k pochopeni ze korejci uz nejsou to co driv - uz muzou konkurovat u nas zavedenym autum :-)

"-- skrytý --" 18.04.2008  14:06

Nováček

Tak sem si pročetl diskuze a musel sem se tady přihlásit.
    Mám doma i 30 tak sem snad zapadnu.
    Chtěl sem se jen vrátit k tomu plynu o kterém byla řeč.Mě to vysvětlil kámoš tak, že plyn klesá pomalu proto aby při akceleraci nebylo třeba hodně dupat na plyn ale motor zůstane v otáčkach a líp a rychleji zabírá.Mě se to jeví jako výhoda a za 1500 km sem si na to zvykl. :-)
    Jinak včera jsem si koupil alu kola Enzo x.Za komplet jsem zaplatil 8200 takže jsem moc spokojený.Pokud máte zájem dám tady nějaké fotky mého íčka a napíšu nějaké vlastní dojmy.Něco už sem nazbíral.Takže asi tak no :-)

hruodolf 18.04.2008  15:27

« Re: Nováček

Ahoj, každé auto je vítané. Čím víc lidí s i30 tu bude, tím víc názorů a rad.
      Podle mne jde jen o zvyk. Elektronický pedál je samozřejmě svázán s řídící jednotkou algoritmy, takže bude vždy pracovat jinak než plyn ovládaný lankem.

"-- skrytý --" 21.04.2008  11:16

« Re: Nováček

Každý nový kousek je vítaný. Na fotečky se už těším. Já budu mít na I 30 v prasátku až příští rok na jaře, tak snad se dočkám.

"-- skrytý --" 19.04.2008  07:54

problem s plynom :(

ahoj ahoj...nevite ci je normalne ze pri radeni rychlosti ked pustim plyn a stlacim spojku to auto si same prida asi 200-300 otacek....potom to vyzera ako keby som nevedel na aute :-( ked pockam kym klesnu otacky a potom preradi potom to nerobi...hlavne ked sa vytoci 1,2...nevim ci to je normalne alebo nie :/

"-- skrytý --" 19.04.2008  08:37

« problem s plynom :(

Přečti si diskuzi.Už se to tady probírá dlouho a asi jsme došli k závěru že je to normální a stačí si jen zvyknout ;-)

hruodolf 19.04.2008  08:48

« Re: problem s plynom :(

nevím, jestli tě to uspokojí, ale níže je pár důvodů, proč je to tak u každého motoru:

1. u každého točivého stroje (i motor) dochází při odlehčení k nárůstu otáček (vlivem relativně konstantních setrvačných sil a skokovému snížení odporových sil během min. časového úseku)
      2. u motoru je to navíc prohloubeno tím, že da není 0, většinou je da>0, takže do toho ještě musí připočítat vliv nekonstantních otáček (zvyšujících se)
      3. u velkých strojů je držena zadaná hodnota otáček (je natvrdo zadaná v řídícím systému), kdežto u motoru je tato hodnota zadávána polohou akcelerátoru (plynového pedálu)
      4. záleží na citu v noze

Vysvětlivky: da - změna otáček z jednotku času

PS: Snad to trochu pomohlo.

"-- skrytý --" 19.04.2008  09:26

« Re: Re: problem s plynom :(

noo ale mal som moznost vyskusat aj ine nove auta a tie tento problem nemali....preto som sa vas chcel opytat ze ake mate s tymto skusenosti....potom by to mali robit aj kie ceed ? motory si tie iste nie ?

hruodolf 19.04.2008  09:33

« Re: Re: Re: problem s plynom :(

a do jakých otáček točíte 1 a 2?

podle mne je elektronický plyn na i30 dost citlivý, takže chvíli trvá, než si člověk zvykne

"-- skrytý --" 19.04.2008  12:30

« Re: Re: Re: Re: problem s plynom :(

noo na to ze je auto v zabehu a nema este ani 1000km tam je to len max okolo 3000ot/min....nemate neaku skusenost s s tymi chromovymi nalepkami na spatne zrkadla ?

hruodolf 20.04.2008  20:21

« Re: Re: Re: Re: Re: problem s plynom :(

nevím vůbec nic o chromových nálepkách ;-\

"-- skrytý --" 20.04.2008  21:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s plynom :(

tak skus sa pohrabat trosku na tomto linku :-) najdes tam neake doplnky na i30... [odkaz]

hruodolf 20.04.2008  21:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problem s plynom :(

"chromové" doplňky mi vůbec nic neříkají
                  jediné, co má podle mne smysl je rozpěrná tyč
                  a např. světla jedině pokud bych o ty současná nějak přišel

"-- skrytý --" 22.04.2008  15:31

« Re: problem s plynom :(

Fajn odkaz na doplňky.Zrovna něco sháním ale zatím je toho na H-ička málo.Zatím chci objednat samolepící boční lišty.Jsou černé a uprostřed je chromovaný(stříbrný) pruh.Šířka je 43 mm a délka 5 m.Vychází to něco málo přez 500 kč.Zajímalo by mě jestli s tím nemáte někdo zkušenost.Jesi to dobře drží, dá se to v pohodě řezat a tak.

hruodolf 22.04.2008  18:23

« Re: Re: problem s plynom :(

Jestli ta lišta není profilovaná, tak bych řekl, že jí budeš muset dát dost vysoko. Profilovaná lišta viz. [odkaz]
                    Nejvíc se mi i30 líbí tak, jak je, takže nic přidávat nebudu.

"-- skrytý --" 23.04.2008  10:00

« Re: Re: Re: problem s plynom :(

Ne ne.Nic takového.Tyhle lišty jsou pěkně hnusné.Mám H-ičko v tmavé barvě tak na to chci jen decentně přidat nějaké stříbrné maličkosti.Benzinka ani tesco neeeeeeeee. ;-)

"-- skrytý --" 22.04.2008  20:55

« Re: Re: Re: Re: Re: problem s plynom :(

to tam nelep ;-\ je to ten tuning a la benzinka ci tesco ;-)

"-- skrytý --" 21.04.2008  11:19

« Re: problem s plynom :(

No možná to bylo jen nezvykem, ale podobné problémy dělala i původní fabia, a nebo se mi to jenom zdálo.

"-- skrytý --" 21.04.2008  11:13

Návrat.

Tak jsem opět po krátké odmlce zde. nutnost registrace byla sice chvíli odrazující, ale nakonec se zaze toho tolik dát nemuselo. Mail, jméno a heslo. Nic stračného. jinde chtějí víc.

hruodolf 27.04.2008  13:05

Sraz Plzeň

Nazdar lidi z Plzně a okolí, co se někdy sejít a pokecat?

Sienn 27.04.2008  13:08

« Re: Sraz Plzeň

>:D koukám, že teď to tu hýří samými srazy. Včera HotHatch a dneska já a ty... :yes:

Chobot 27.04.2008  13:10

« Re: Sraz Plzeň

To by šlo, ne? Trochu to roztroubit a myslím že nás bude dost, asi. Chce to jen někoho schopného kdo to vymyslí ;-)

hruodolf 27.04.2008  13:15

« Re: Re: Sraz Plzeň

jde o to najít nějaký termín přijatelný pro všechny (většinu) ;-)

foto Dadanek-AlkoholixXx-

Dadánek (AlkoholixXx) 27.04.2008  13:17

« Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Škoda že nejsu plzeňák....

Chobot 27.04.2008  13:18

« Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Hm,hm. A místo kam se vejdem(ou).

Sienn 27.04.2008  13:21

Dyš plzeň tak pivovar >:D

foto Kubyyyk

Kubyyyk 27.04.2008  13:21

« Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

kdybych nebyl v práci zrovna tak se mnou počítejte. Vary sou blízko ;-)

hruodolf 27.04.2008  13:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

stejně na dnešek asi nikdo nic nezorganizuje ;-)

hruodolf 27.04.2008  13:22

« Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

obchoďáků s parkovišti je tu dost a přinejhorším kolem Plzně se také nějaké místo najde

Chobot 27.04.2008  13:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Sienn_CZ má recht. Vyjímečně ponecháme své motorové lásky doma a sejdem se v pivováře >:D Tam domluvíme další sraz už s autama(to se to bude vymejšlet)

Sienn 27.04.2008  13:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

si piš :yes: ja mam kousek od bytu plzeňskou pivnici a tam když se s kamarádama sejdu tak toho dycky vymyslíme dost >:D jee, já nějak dostal chuť :-!

Chobot 27.04.2008  13:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Zkus to ještě nadhodit někdy v týdnu až tu budou lidi. Hodit to třeba k Frpemu do diskuze(Plzeňák a kecá se tam moc)a tak a uvidí se kolik lidí by do toho šlo. Pak už jen vymyslet nějakej ten termín. Asi jich pár nadhodit a vidělo by se kdy bude moct nejvíc lidí.

"-- skrytý --" 27.04.2008  19:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Dobrý nápad. A co takhle na Locháči, během víkendu jsou tam parkoviště poloprázdá, a míst tam bude dost. Třeba u Studentský jsou asi dvě, nebo tři velký parkoviště a o víkendu je tam hafo místa. Možná si řeknete "nějaký parkoviště uprostřed sídliště", ale nějaký bary se tu taky najdou, a lidi, kteří se rádi podívají na hezká auta se tu také najdou. :-)

"-- skrytý --" 27.04.2008  19:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Jasně, čtu to až teď - som taky ze z Plzně - jsem pro, pokud to bude u Chobota doma a bude mít pivo, proč ne, rád přijedu, mám pípu a chlazení ... v Cupře >:D >:D

foto MobyDick

MobyDick 27.04.2008  19:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Pokud bude přijatelný termín taky bych se přijel podívat :-)

"-- skrytý --" 27.04.2008  19:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

No tak co za 15min u Chobota? ;-)

hruodolf 27.04.2008  19:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Tak dneska určitě do auta nesednu, protože právě dopíjim pivko. Jinak pokecat nad mokem klidně někde můžem.
                      PS: Kde je u Chobota?

"-- skrytý --" 27.04.2008  19:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Pokud vím, tak z výše uvedené komunikace vyplývá, že U Chobota je nejspíš v pivováru, nebo tam někde kolem.
                        Takže půllitry s sebou a vstupní heslo: Lepší pivo v žaludku, než voda na plicích :-). Nebyl by ale přeci jen lepší ten Locháč?

Chobot 27.04.2008  19:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Frpe neblbni jim hlavu. Já jsem v zaměstnání >:D >:D

hruodolf 27.04.2008  19:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

myslíš, že bych se z minuty na minutu sebral a někam běžel? ;-)

Chobot 27.04.2008  19:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Ne, ale u Frpa se toho bojim >:D >:D Mmch. už je nás v podstatě pět. To je krásný za jeden den.

hruodolf 28.04.2008  19:58

« Re: Sraz Plzeň

Co se sejít třeba 8. nebo 9. května? ;-)

Chobot 28.04.2008  20:03

« Re: Re: Sraz Plzeň

8 a 9 špatně. 11.5. by to i šlo.
        I 4.5. by to relativně u mě šlo. a do Plas to není až tak daleko. Určitě lepší než nějaké to parkoviště v Plzni.

hruodolf 28.04.2008  20:06

a dále 11.5.?

"-- skrytý --" 28.04.2008  22:02

« Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Se domluvte, já sem na druhý svátek kolem 8.5. na Šumavě ale kdykoliv jindy bych přijel čili 8 - 11. 5. jsem pryč ... 8-s

hruodolf 28.04.2008  22:04

« Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Tak navrhni nějaký jiný termín, já se, pokud to bude možné, přizpůsobím.

"-- skrytý --" 29.04.2008  11:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Mám takový skromný návrh. Co takhle se sejít 3. nebo 4. Května v PLasích. Bude tam sice leteckej den, ale tím líp. O jídlo i o zábavu je postaráno. nějáké to pivečko a klobáska se tam najde. :-)

hruodolf 29.04.2008  12:08

Já jsem od zítřka až do neděle mimo ČR ;-\

"-- skrytý --" 29.04.2008  12:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Pejzo - já osobně na letecký den jedu se třema kámošema a jejich rodinama včetně dětí ... bohužel beru náš setrvačník a né Cupru ... 8-s

Dle mě leteckej den není to pravý ořechový na scházení lidí ohledně aut - ale klobásku si s tebou klidně dám, když jí zaplatíš teda a to pivko taky Sociál Frpe >:D >:D

A kdy sem dáš svoje auto?

Jinak pro ostatní, kdykoliv krom termínu 8 - 11. 5. 2008 mě někdo s předstihem někam pozve - rád za Vámi přijedu ;-)

"-- skrytý --" 30.04.2008  10:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sraz Plzeň

Setrvačník?..... To, že to neni to úpravé ořechové je mi jasné, byl to jen pokus o návrh.
                    Co se auta týče, tak v podsatě žádné nemám. Tedy kromě rodiného Favouše, a rodina nemá moc chuti ho dát na internet. Pokud máte na mysli auto jako Hyundai a zejména I 30, tak na tu si střádám do prasátka, a dostřádáno bude doufám na začátku příštího roku. Takže ta klobáska se asi nekoná, neboť všechny prašulky jdou do prasátka ( ne do živého) :-). Až bude nastřádáno´, tak ji sem určitě dám.

"-- skrytý --" 30.04.2008  09:54

Tak nic. Nevadí

stix 01.05.2008  16:35

« Re: Sraz Plzeň

>:D si to domlouvate jako prvni rande... a pokud si date sraz na lochaci, tak se sejdete u penny, at nemusim nikam prejizdet ;-)

"-- skrytý --" 01.05.2008  19:13

« Re: Re: Sraz Plzeň

U Penny.... Taky dobrej nápad.

Jen takovej dotaz. Náhodou Tmavě modrou I 30 nemáte, že jo, nebo se pletu?

stix 01.05.2008  21:40

« Re: Re: Re: Sraz Plzeň

ne nemame, ja ji jeste ani tmave modrou nevidel, pokud nepocitam u sramka pred salonem

"-- skrytý --" 27.04.2008  18:52

Nové fotečky

Moc pěkné nové fotečky :-) , Máté umělecké nadání.

foto mate59

mate59 28.04.2008  18:46

Oceňujem,dobré.

"-- skrytý --" 30.04.2008  17:14

nosovice

dneska jsem byl u fabriky, tam bylo i30tek jako safranu.... a jak byly vsechny s prominutim zam.rdany od toho prachu :-( :-)

hruodolf 06.05.2008  11:54

Ceny Hyundai

Je mi jasné, že se u nás Sonata neprodává v závratných sériích, ale jít s cenou až takhle? [odkaz]

"-- skrytý --" 09.05.2008  14:20

Jak myjete svého miláčka?

Ahoj vespolek,

mě by zajímalo, jak myjete svého miláčka. Myčka, ruční..... ???

"-- skrytý --" 09.05.2008  14:57

Jedině ručně :yes:

"-- skrytý --" 09.05.2008  15:03

Jistě zásadně ručné. Pak vytřít jelenicí a je hotovo :-) :yes:

David Silver 09.05.2008  15:06

« Re: Jak myjete svého miláčka?

No, tak já svého miláčka ještě nemyl. ;-\ Snad do toho praštím až budu zletilý >:D ;-) :-!
      Jinak auto myju ručně a pořádně :-)

Chobot 09.05.2008  15:42

« Re: Jak myjete svého miláčka?

Převážně ručně hadřík a autošampon s voskem, dvakrát přemýt a opláchnout, po decentním oschnutí dosušit vlhkým hadrem aby nezůstali fleky od vody (zaschlé kapky). Pak papírovými utěrkami do kuchyně a nějakym něčim na okna, umýt okna. Na závěr dalším hadrem, a buď sprejem na interiér či na plasty, vnější plasty hodit do lesku.
      A je jak nový! ;-) (viz. foto ´tak vypadá umyté auto´ v recenzi na Báwo)
      Vnitřek málokdy páč jezdim sám převážně a moc bordel nenadělam....jinak jako všichni asi. Vyklepat koberce, vysát, namazat měkčené plasty. A tak jednou, dvakrát za půl roku vyleštit i okna zevnitř.

Když je nouze, či to jen potřebuje a vím, že to nevydrží déle jak půl dne čistý, tak myčka.

foto Chuck-Norris

Chuck Norris 13.05.2008  20:11

no teda fuj tím hadrem :no: :no:

Chobot 13.05.2008  21:07

« Re: Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

Ale to my nemáme jen tak ledajaké hadry na podlahu, to je SPECIÁLNÍ hadr....tak jaký fuj? >:D >:D >:D

hruodolf 09.05.2008  17:42

« Re: Jak myjete svého miláčka?

myji, jako většina ostatních, ručně. Semtam navoskuji, celkem často luxuji a uklízím vnitřek.

Sienn 09.05.2008  17:51

« Re: Jak myjete svého miláčka?

Interier: Tak jednou tydně vyluxovat, utrit palubku, umyt fleky od cehokoli >:D no a vycistit koberecky... exterier: od jara do podzimu jen rucni myti ale ne tak casto jako interier... pouzivam houbu se samponem s voskem a pak prelestit vlhkou jelenici... nesmi se opomenout veci jako prahy a motor. cisty musi byt vsechno. okna normalne nejakym ironem s hadrem. vetsinou auto meju na dvore tak tri hodiny a pak stejne zaprsi. v zime jezdim do OMV na mycku kuli myti podvozku a prece jen dys si vemu ten nej program tak se dostane vosk vsude a lip to chrani pred soli... ale tak maximalne 3x za zimu. fajn je i wapka ale i tam je v zime zima a v lete to radsi delam sam u sebe pac aspon nikoho nezdrzuju a nikdo necumi. to vyznelo nak blbe... >:D

posledni dobou ale furt prsi a dys neprsi tak je zas spoustu prachu tak spis cistim jen vnitrek (to je zaklad) a okna

"-- skrytý --" 13.05.2008  20:06

« Re: Jak myjete svého miláčka?

jedine rucne. oplachnout,pak sampon s voskem houbou,oplachnout a nastupuje jelenice. vnitrek vysavac,gumove koberece kartacem. plasty zatim nic >:D

TurboKluk(smazat hodnoceni) 13.05.2008  20:27

« Jak myjete svého miláčka?

Jedině ručně myčka je uplně krizovka.
      Myju každy tyden je to spíše jen oplachovani protože co 3tydny dostava milasek vosk takže pak stačí jen oplachnout a je super čisty ale když zrovna nedejde ta 3neděle tak je to na cely den
      1/nastříkat litáky, okna a naraznik nejakou stračkou prti hmyzu
      2/oplachnout
      3/umyt smetačkem a auto šamponem
      4/oplachnout
      5/umyt autosamponem a houbou
      6/oplachnout
      7/postavit pod perbolu a dosucha vyčistit
      8/napustit a vysat interier, omyt okna.

David Silver 13.05.2008  20:33

« Re: Jak myjete svého miláčka?

hmm, koukám máš to stjené jako já akorát prohozené. prvně auto šampon a houba a pak smetáček (s auto šamponem ale bez autošamponu) >:D A jinak helet', to myješ tak často interiér?

foto Hitachi

Hitachi 13.05.2008  20:36

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

no zvenku lehce poprášit detergentem, vapka, šampon s voskem, vapka, co přežilo odmastit (asfalt, brzdný prach, mušince a jiný sr..), vapka, stáhnout silikonovou stěrkou, dosušit, vytřít mikrovláknem a vosk. uvnitř horká voda a mikrovlákno, pak sprej.

Sienn 13.05.2008  20:37

:yes: >:D >:D
            rychle, strucne a efektivne... dobre ty

"-- skrytý --" 13.05.2008  20:40

« Re: Jak myjete svého miláčka?

nejlepší je se na to uplně v.y.s.r.a.t.,po pár týdnech v deštivém počásí nikdo ani přes špínu nepozná co máte za typ vozu a mužete si vymýšlet co chcete... >:D

"-- skrytý --" 13.05.2008  20:41

« Re: Jak myjete svého miláčka?

chodím jednou týdně do myčky,jednou měsíčně komplet profi ruční mytí se všema serepatičkama a brusnou pastou

Sienn 13.05.2008  20:46

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

kolik to stoji zhruba? to zamaskuje i maly skrabance ne?

David Silver 13.05.2008  20:51

« Re: Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

dojdi si do servisu Fiat a myslím že ti nabídnou tužku s odstínem tvého laku a tim si to pak budeš zapatlávat ;-) My ji máme (renault) ale ještě jsme ji nezkusili. Řeknu o víkendu tat'kovi at' ji vytasí a že se na to vrhnu :-) a zároveň i ten asfalt :-)

Sienn 13.05.2008  20:54

« Re: Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

tak ja mam lakovou tuzku i takovou tu voskovku... a pouzivam to... ;-)
                  ale prece jen dys udelaj komplet auto a obnovy lak tak je to taky fajn... :yes:

David Silver 13.05.2008  21:00

« Re: Re: Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

jj ale není to tak levné ;-)

"-- skrytý --" 13.05.2008  20:51

« Re: Jak myjete svého miláčka?

sienn: myslíš ta pasta? je víc druhů,no tak zamaskuje to relativně takový ty drobný škrábance a oděrky...šikovná věc.
                (samozřejmě když někdo ojede celý bok o zeď,tak mu to už nepomuže... >:D )
                Stojí to kolem dvou kil...

Sienn 13.05.2008  20:56

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

no jasny... tak ja mam jen takovej mensi vetsi skrabanec na narazniku (uz sem to s tim koupil) a nepocitam s tim ze zmizi... na zbytek pouzivam lakovky ale mozna pred letem by bylo potreba udelat takovou lehkou renovaci komplet toho laku a zas, aspon trosku... :-)
                  ja ted koukal na naky firmy co delaj rucni myti a ty renovace tak asi zajedu nekam... kam jezdis ty?

"-- skrytý --" 13.05.2008  21:01

« Re: Jak myjete svého miláčka?

já v Uhříněvsí na hlavní,protože to mam dvě minuty... Jinak nejlepší centrum ručního mytí je Sonax,teď užnevim přesně kde konkrétně to v Praze je,když tak si to zadej na net.Ale tam se musí dlouho dopředu objednávat.A teď otevřeli na Chodově,tam když si necháš udělat komplet ruční mytí karoserie i interiéru plus nějaký další věci kolem,prostě plnou palbu za několik tisíc,tak ti půjčí na těch několik hodin celýho procesu Mini Coopera.... >:D
                    Jináč ta pasta je taky dobrá v tom,že to autu dodá takovej ten "fungl" lesk...přece jenom po zimě je každý tmavší lak trochu povadlej....

Sienn 13.05.2008  21:05

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

jj, ja si dystak najdu tu uhrineves :-) dys tam jezsis ty tak to musi byt dobry tam >:D >:D nakej sonax je na vinohradsky, tam to stoji tak par tisic kompletni myti s brousenim laku... nebo jeste v kerfuru na edenu je myslim taky naky myti... nj, tak dik :yes:

"-- skrytý --" 13.05.2008  21:09

« Re: Jak myjete svého miláčka?

jo a ještě na Floře v obchoďáku dole..... :-!
                        v tý Uhříněvsi je to na hlavní Přátelství,pár set metrů za kruháčem po pravý straně když jedeš z centra.Je to takovej dvůr a prodávají tam vedle díly na BMW a Mercedes.

David Silver 13.05.2008  20:47

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

co je brusná pasta? to je pastan a zuby s žiletkama? >:-[] ;-)

TurboKluk(smazat hodnoceni) 13.05.2008  22:29

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

teda asi nevis na co je brusna pasta, ta se použiva na oživeni stareho laku a ne každy tyden.
              Tim si ten lak jen ničíš.
              A je zbytečne davat jednou měsíčně prachy za ruční myti když každy tyden jezdíš do myčky ktera ti ten lak jen odira a pak v nem mas od kartaču kruhy, teda pokud nejezdíš jen na wap

hruodolf 13.05.2008  20:42

:yes: >:D :yes:

David Silver 13.05.2008  20:45

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

>:D >:D >:D Áha tak to jsem tě asi už potkal. To byl jsi ten co mě oslňoval těma xenonama a nechtěl se uhnout >:D tak toto si pamatuji nejdéle z tvé diskuse, jak d otebe tam šil tamten trubec skušbně řečeno >:-[]

"-- skrytý --" 13.05.2008  20:49

« Re: Jak myjete svého miláčka?

Kysky: a víš kdo to byl,ten jak mi tam psal že mě potkal,že jsem jel 150 obci a svítil dálkou mu do obličeje....? Byl to MateoMendosa...ale už se to vysvětlilo a urovnalo - nikdy jsem totiž v těch místech kde údajně "mě" potkal nebyl... :-!

David Silver 13.05.2008  20:58

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

>:D Kecáš! já vím že měl v proflu Jeep, ale myslel jsem že to Mateo nebyl ;-\ Jsi ukázal na srazu jak ti to svítí a tamté to svítilo jinak že? :-) ;-) Koukám, že máš fakt doboru pamět'. Já to furt říkám, my školáci máme plnou hlavu učen ía nic si nepamatujeme do podrobna to i v Telči když sjem se sešel s Hanssem. Že jak vlastně jsme se dostali k tomu, že Hanss tam pojede, já vůbec netušil ja kto začalo a Hanss si po malém okamžiku vzpomněl.
                Tj. že Vy co už se neučíte ve škole, máte lepší pamět' :yes: :-) Už chci ze školy ven >:D
                MateoMendosa: omlouvám se za nazvání "trubcem"

TurboKluk(smazat hodnoceni) 13.05.2008  22:34

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

no vysavam ho zhruba jednou mesične nekdy pozdeji nekdy drive podle spiny ale ted se uz asi 5 tydnu nevysavalo asi jsem nejaky cistotny,
          no a myti interieru je u me nastrikani antistatickym sprejem a otřeni hadrou.
          Jo a jeste k tomu myti po postaveni auta do stinu samozřejme vytřít do sucha.

Special-line 13.05.2008  22:42

« Re: Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

No já se s tím moc nepárám. Prvně dělám vnitřek. Vyndám gumový koberce ostříkám je hadicí a košťátkem je pořádně vydrbu. Pak vysaju sedačky, podlahu, kufr, koberec pod zadníma sedačkama. Pak otřu mokrým hadrem všechny plasty v interiéru a ihned suychým aby to nenchávalo mapy. Pak mokrým hadrem otřu plechy krajů dveří a sloupky prahy karoserie. Zavřu a umyju zvenku. Sprej na vnitřek když ho u sebe mám tak ho použiju. Ještě by to chtělo vždy dát něco na venkovní plasty a koupit nějakou leštěnku.

"-- skrytý --" 14.05.2008  18:26

« Re: Jak myjete svého miláčka?

mate nejakej pripravek i na ty otisky prstu ktery zustavaj u stahovani okynek a na ruznych podobnych mistech? jako neco,aby to nedelalo? docela me to stve. mam tam polozenou ruku,pak ji oddelam a takovy fleky od prstu :-O >:D
      nevim jak jinak to popsat, vite co mam na mysli? :-!

Ricardo 20.05.2008  19:27

A co umývat ruce? >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 20.05.2008  19:54

« Re: Re: Jak myjete svého miláčka?

hahahaha ale ma to hacek....
          vono to neni spina,co mam na mysli ;-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  13:12

Jak já myju svého miláčka........

když jsem myl své auto venku na ulici, dostal jsem druhého dne teplotu. Vím, že je to pracné, někdy je to otrava, pořád musím tahat hadici z garáže a po umytí zase uklidit, někdy je venku horko, nebo je chladno, to teda musí být nepříjemné. Nebo na to nemám čas. Když budete mít sami ručně a bude to pořád dokola (hlavně v zimě), pak vám to přestane bavit. S tím jsem nadobro skončil.
    Nyní dávám auto do myčky bez kartáčů (tomu se nazývá Laserová myčka, u nás takových není hodně, ale v USA a Kanadě najdete skoro na každém pumpě). Kde myčku najdete, je to benzínová pupmpa Šafránka na ulici Jeremiášova, Praha-Stodůlky. Jsme maximálně spokojený, také tam jezdí majitelé drahých aut AUDI, Mercedes, BMW....., kteří se bojí kartáčů. Nejlevnější stojí 89Kč a nejdražší 139Kč, prostě to máte skoro za polovinu než u OMW, Shell...
    Ale nevýhodou laserové myčky (ta pracuje pouze tlakovou vodou) je, že silnou špínu a mastné karoserie nevyčistí tak pořádně. Aby laserová myčka auto pořádně vyčistila, musíte jezdit pravidelně DVAKRÁT za měsíc, pak je vše OK. Výhodou je, že vaše auto nepoškrábe, nesedře, prostě super. A navíc umí opláchnout podvozek, myslím že je to v ceně jakéhokoliv programu.
    Další adresy benzínových pump najdete na: [odkaz]
    Jen chci říci, že jsem spokojený s mytím auta v Jeremiášově, Praha - Stodůlky, tam rád jezdím. Ale prosím vás, radši se vyhnete v Rudné u Prahy, tam mám špatnou zkušenost, sušišku karoserií nevyměnili už dva měsíce, je prostě nefunkční!!! a myčka taky málo stříká šamponu (aktivní pěnu). Prostě tam si neváží laserové myčky.
    Budu velice rád, pokud si někdo vyzkouší laserovou myčku, ať nám sem napíše zkušenosti, pocity, svůj názor.

Hezký den

Chobot 14.05.2008  13:18

« Re: Jak já myju svého miláčka........

Dobrá reklama >:D >:D Tohle je poslední věc co bych čekal že z toho vyleze >:D >:D :yes:
      To bych až tipoval na nějakou střední reklamní školu. Nadhodit téma, nechat je ať se vykecaj a pak vyject s tim co jsem si teď přečetl..... prostě máš u mě deset z deseti reklamně-šibalských bodů >:D >:D

A nezapomeňte. Minimálně 2* měsíčně a zásadně v Jeremiášově, Praha - Stodůlky :yes:

"-- skrytý --" 14.05.2008  13:32

« Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

Ahoj Chobote,

jen chci ti říct, že nedělám reklamu. Prostě jsem se o to zajímal, jak nejlépe umýt auto a zárověn co nejméně poškrábat. Dlouho jsem hledal, zkoušel. V OMW po umytí byly vidět nějaké škrábence (takové vlásky) a hlavně opravdu najdeš po kartáčovém umytí škrábence kolem klik dveří!!!

"-- skrytý --" 14.05.2008  13:36

« Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

A ještě, pokud mi nevěříš, tak tam zajeď a zkus to a uvidíš.

Chobot 14.05.2008  14:26

« Re: Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

No já samozřejmě věřim, že existujou lepší formy mytí než běžné kartáče. Ale o kvalitě tohoto způsobu mytí jsem nic nepsal.
            Mě šlo o formu a obsah toho příspěvku že se mi to zdálo fakt jak teleshoping. Peace ;-)
            Jinak dobrá rada nad zlato, možná až někdy pojedu náhodou okolo nějaké z nich s špinavým autem tak opravdu zkusím.

"-- skrytý --" 14.05.2008  14:34

« Re: Jak já myju svého miláčka........

Chobote pěkně jsi to zkazil... >:D
              Ale souhlasim,pokud chce někde něco prezentovat,tak zdarma to nejde.Za reklamy v diskuzích vybírám peníze...případné nabídky do SZ.

Chobot 14.05.2008  13:46

« Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

Hele, jestli nemam pravdu tak se fakt omlouvam(i když v tom případě ti to může být vlastně jedno páč nejde o nic), ale tohle je prostě moc. Viz můj předchozí příspěvek o nakousnutí tématu, vykecání a uhození.
          Mě totiž přijde celej příspěvek jak myju já svého miláčka jako telešokink akorát místo
          :stydíte se za své tělo a nevíte co s ním, nebaví vás posilovna?............
          to je
          :víte když myjete auto častějc taky vás to může přestat bavit, zima,teplo, nebo nemám čas
          a místo
          :poté co jsem zkusil tento senzační přípravek......
          to je:
          od té doby co dávam auto tam jsem naprosto spokojen

Na toto už snad nemůže skočit nikdo. Obávám se že touto metodou to moc lidí(i když v tom možná byl dobrý úmysl) nezkusí(teda samozřejmě nechci nějak přeceňovat lidskou inteligenci). Ale y druhé strany věřím že možná good to je ale mě to prostě touto formou podané nedonutí tam ject. Možná kdzž pojedu náhodou okolo a budu mít v plánu myčku tak proč to nezkusit ale to už je zcela mimo onen ´reklamní´ příspěvek. ;-)

"-- skrytý --" 14.05.2008  14:07

« Re: Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

Nebyl to jasný úmysl, na diskusi u Hrudolfa jsem tam skoro půl roku, vložil jsem tam několik příspěvků o Hyundai i30 a zároveň jsem majitelem té značky.

Jen vím, že kartáčové myčky škrábou karoserii. Nyní jsou lepší kartáčové myčky s pěnovými kartáči, které jsou šetrnější k laku, takové najdete u některých pump, jen vím, že u některých Shell takových je.

A ještě pro zajímavost. Mercedes v praxi vyvinul bezbarvý lak (povrchní lak) z nanovláken a ty jsou 3-krát pevnější než běžné laky. A zkoušel několikrát mýt Mercedsa s nanovlákny do myčky a X-krát myla kartáčem a výsledek byl lepší, možná škrábence nebudou vidět. Nevím jak to přesně je, ale je to fakt novinka. Nevím jsetli už prodává auta s nanovlákny a taky ostatní značky???

hruodolf 14.05.2008  15:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

Myslím, že Japonci (Nissan?) představili už dávno (před pár lety) nějaký druh laku, který se sám zaceluje. Nevím ale jestli si je možné jej objednat.

"-- skrytý --" 14.05.2008  15:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

Mě Cupru myjou dětské měkké Frpíčkovo ručičky a lak mám ok ... >:D

hruodolf 14.05.2008  16:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

Ty místo houby, smetáku, atd. používáš Frpíčkovo ručičky? 8-s

"-- skrytý --" 14.05.2008  17:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

No chele, dřív ho myla ( to auto ) moje prsatá mamina svými nadry a nyní cho miju já svýma rukama no ... táta je lempl >:-[]

hruodolf 14.05.2008  18:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak já myju svého miláčka........

>:D

hruodolf 20.05.2008  18:49

Hádanka

Jsem přidal fotku jednoho auta [odkaz] . Kdo z vás uhodně o co se jedná?

motor Ford

« Re: Hádanka

tak Ricardo správně poznal, že se nejedná o Hyundai i30 ;-) >:D

hruodolf 21.05.2008  17:36

« Re: Hádanka

Tak odpověď je přímo pod obrázkem ;-\

"-- skrytý --" 21.05.2008  12:31

nyní mám najeto 9150 km.........

Hyundai i30, 1,4 80kw benzín, má najeto 9150km za 5 měsíců. Takže spokojenost, auto nezlobí, bez poruchy, bez úniku oleje, žárovky nepraskají, brzdy stejné jako nové, prostě jede jako po másle.

"-- skrytý --" 21.05.2008  12:42

« Re: nyní mám najeto 9150 km.........

to by už musel být solidní krám aby se začal po pár tisících sypat,ne?počkej na 200 000 km + ;-)

"-- skrytý --" 21.05.2008  13:53

« Re: Re: nyní mám najeto 9150 km.........

je možné, že to začne sypat po ujetí 200 000 km. Abych ujel takový enormní počet kilometrů, to bych musel jezdit min. ještě 8-9-10 let. Myslím si, že to moje auto nemusí tak začít sypat po takových ujetých kilometrů, protože nemám klimatizaci (často se porouchá, vím, že tak to je, protože se opotřebovávají) a mám 1,4 (je to prostě jednoduchý atmosférický benzínový motor bez turba, takže by měl vydržet přes 200 000km, to si já myslím).

Myslím si, že za 5-7 let prodám i30 (mohl by mít najeto kolem 100 000 km) a koupím si nové auto (klidně to může být další generace i30).

"-- skrytý --" 23.05.2008  15:18

defend

servus, nevite, jestli je normalni, ze jde defend zamknout jak na jednicku, tak i na zpatecku? Jsou blizko,ale melo by to jit enem na R, ne?

hruodolf 25.05.2008  18:48

« Re: defend

jde o to, co znamená, že lze zamknout "1". Pokud to, že na "1" zámek řadící páky zamkneš a lze vyřadit. Tak to je, myslím, celkem normální. Pokud lze zamknout "1" a nelze vyřadit, to normální není.

Měj se.

"-- skrytý --" 25.05.2008  20:11

« Re: Re: defend

co? Tak tedka jsem vedle 8-s Sem myslel, ze by prave nemelo jit vyradit pri zamknutem zamku,ne? :-O Ale asi nevis co myslim... Resim, jestli neni divny, ze se to da zamknout i na jinou rychlost

hruodolf 25.05.2008  21:31

« Re: Re: Re: defend

Zámek řadící páky je čep / závora (to na čem je umístěn zámek), která brání tomu, aby bylo možné řadit. Takže když se zařadí "R" a zamkne se, tak ten čep / závora zabrání (buď se vysune nebo otočí) pohybu řadící páky, protože na ní je namontován druhý kus (protikus) zamykacího zaření.
          Pokud se "zamkne" zámek mimo pozici "R", tak je sice na oko zamčeno, ale řazení nebrání ten protikus, který je umístěn pro polohu "R".
          Snad jsem to napsal srozumitelně ;-)

"-- skrytý --" 26.05.2008  08:35

« Re: Re: Re: Re: defend

jo ted uz jsem v obraze ;-) dík

"-- skrytý --" 07.06.2008  16:50

Síť.

V kufru I 30 jsou z druhé strany kol otevřené schránky, nebo prohlubně. Zajimalo by mne, jestli se dají pomocí síťky upravit jako odkládací prostor, nebo se ta síť dá použít jen na podlahu kufru?

K.Arno 08.06.2008  13:08

« Re: Síť.

Nad tímhle jsem taky premýšlel, Ale stávající síť využít nejde. Snad se brzy najde někdo, kdo podobnou drobnost vyrobí :-)

"-- skrytý --" 08.06.2008  18:24

« Re: Re: Síť.

No nic. Tak už alespoň víme, kde soudruzi udělali chybu ;-).

"-- skrytý --" 08.06.2008  18:32

Změna.

Tak jdu teda s kůží na trh. Oznamuji že nejsem "Ten pejza", Ale že jsem "Ta pejza". Aby to tu už nedělalo zmatky tak jsem se i přejmenovala. :-)

"-- skrytý --" 13.06.2008  14:57

nekvalitní plasty v interiéru i30

musím řící, že plasty v interiéru nejsou kvalitní, jsou náchylné k poškrábnutí.

hruodolf 13.06.2008  18:15

« Re: nekvalitní plasty v interiéru i30

moc nesouhlasím ;-)
      jak se člověk k autu chová, tak podle toho auto vypadá :-!
      každé ráno i odpoledne dávám za sedadlo řidiče tašku s notebookem, takže je to na opěradle trochu poznat, ale ruku na srdce - je to moje vina

"-- skrytý --" 13.06.2008  15:32

Ahoj Rudolfe

tak kdypak dáme ten Plzeňský sraz? ;-)

hruodolf 13.06.2008  18:17

« Re: Ahoj Rudolfe

dnes to asi již nestihnem ;-)
      zítra jsem mimo Plzeň :-(
      tak možná v neděli - pokud ale bude aspoň trochu hezky, tak bych rád vyrazil na kolo :-!

"-- skrytý --" 13.06.2008  19:43

« Re: Re: Ahoj Rudolfe

Když už tak mluvíme o tom srazu, tak parkoviště na locháči, které tu bylo minule diskutováno, je asi nerealizovatelné. možná přes den o víkendu, ale jinak to tu praská ve švech. lidi parkujou kde se dá, i na trávě, a měšťáci, znalí situace, to zdá se tolerují.

hruodolf 16.06.2008  17:43

« Re: Ahoj Rudolfe

napiš termín a já se pokusím přizpůsobit

stix 16.06.2008  17:54

i vy motoristi :-D. se porad chcete nekde srazet >:D

hruodolf 16.06.2008  17:41

Brzdný účinek: i30 vs. Octavia II

Dnes jsem po delší době osedlal služební OII. Velkým překvapením bylo to, že oproti i30 "skoro" nebrzdí. Rozdíl v brdzném účinku není sice tak velký jako mezi OII a Felicií, ale i tak je dost znatelný :-(
    To jsou, holt, ty slabé brzdy v i30 >:D

foto OldaRiha

OldaRiha 18.06.2008  07:38

podlaha v zavazadlovém prostoru

Dobrý den, dnes si jdem pro novou i30ku (vividblue), s motorizací 1,4 ve výbavě comfort, zajímalo by mě jestli budou v kufru po bocích ve dně úložné schránky (pro povinnou výbavu a nevím co ještě), popřípadě, jestli by tam měly být? Přečetl jsem nějaké diskuze, a někdo je má, někdo ne! Jak to tedy ve skutečnosti je?

hruodolf 18.06.2008  19:14

« Re: podlaha v zavazadlovém prostoru

napiš, jak jsi na tom se schránkami ty ;-)

foto OldaRiha

OldaRiha 19.06.2008  08:48

« Re: podlaha v zavazadlovém prostoru

Přesně tak, jak jsem předpokládal, schránky v podlaze nejsou, bylo nám řečeno, že byly pouze u prvních verzí vozů.
        Obával jsem se teda, kde uložím pouzdro s povinnozu výbavou, ale je to vyřešeno vcelku důmyslně, protože pouzdro má na bocích "suché zipy", takže stačí ho pouze uložit ke kraji kufru a nepohne se:)

"-- skrytý --" 19.06.2008  19:10

« Pilsen

Čaues, protože jsem asi jako první doma u netu tak zrekapituluji : Děkuji ti Hrudolfe a děkuji i tobě Kubýku, samozřejmě děkuji i tobě FRPE že jste se dnes zůčastnili narychlo svolaného srazu u Globusu v Plzni!
          >:D

hruodolf 19.06.2008  21:50

nemáš zač ;-)
            bylo to velmi příjemné oživení pracovního dne :-!

"-- skrytý --" 26.06.2008  15:38

Who is Kubýk? :-O

"-- skrytý --" 27.06.2008  19:40

Aktualizace? :-O

hruodolf 27.06.2008  19:56

« Re: Pilsen

jj, něco málo jsem doplnil a trochu recenzi překopal ;-)

"-- skrytý --" 30.06.2008  07:17

« Re: podlaha v zavazadlovém prostoru

OldaRiha : ja som bol auto preberat tiez len nedavno, povinnu vybavu som mal podobne ako ty v puzdre vybavenom suchymi zipsmi, ale mam tam aj schranky. Ono to cele s tymi schrankami vyzera tak ze korejci si ich tam davaju podla toho aky maju den.

foto jumper-Modo-Team-

jumper (Modo Team) 01.08.2008  21:18

Korejec

Na to že je to korejec tak je to pěkný auto, taky jsem o něm uvažoval.
    Kolik máš najeto? Hodně lidí mě odrazovalo od toho že pokud najedu 50tis a více tak to všude začne vrzat, skřípat a hrkat, jak jsi na tom?

hruodolf 01.08.2008  21:23

« Re: Korejec

Zatím je najeto necelých 13 tisíc, nikde nic nevrže ani neskřípe. Takže zatím naprostá spokojenost. :yes:

No jo, ale v i30 není možnost takového motoru jako máš v Leonovi :'-(

foto jumper-Modo-Team-

jumper (Modo Team) 01.08.2008  21:29

« Re: Korejec

tak ať slouží takhle i nadále :-)

i30 taky nabízí 2litr v naftě 103kw a to už takový rozdíl není, když to necháš chipnout tak se dostaneš i výš ;-)

hruodolf 01.08.2008  22:10

« Re: Korejec

To je sice možné, ale někde jsem četl, že 2,0 CRDi je dost těžký a degraduje jízdní vlastnosti i30. 1,6 CRDi je prý ideální volba.

hruodolf 03.08.2008  20:47

Sraz 3.8.2008

V galerii je přidáno pár fotek z dnečního srazu. Je to jen taková malá ochutnávka. Zítra ještě nějaké přibydou ;-)

David Silver 03.08.2008  20:51

Čau Rudolfe, fotky jsou velmi pěkné-nejenom obsahem :-) :yes:

hruodolf 03.08.2008  20:58

« Re: Sraz 3.8.2008

Já nefotil, jen zmenšil a začáral značky >:D
        ...a někde se i pletl do záběru >:-[]

David Silver 03.08.2008  21:00

>:D >:D Aha. >:D Tak ten bo ta co to fotil(a) zaslouží pochvalu :-) :yes:

hruodolf 05.08.2008  08:24

Plzeň plná sebevrahů?

Je možné, že v Plzni jezdí takové množství lidí, kteří si neváží života svého ani životů ostatních? [odkaz]

"-- skrytý --" 05.08.2008  10:52

Kolikrát už jsem slyšel: "Mladík v BMW....". ;-\ :no:

Ricardo 05.08.2008  11:06

« Re: Plzeň plná sebevrahů?

No ale je to tak že noční závodníci mají v oblibě BMW (tím netvrdím že zrovna tohle byl noční závodník - neznám ho a nevím za jakých okolností se to stalo)

Chobot 05.08.2008  11:10

« Re: Plzeň plná sebevrahů?

To je to mládí. Kdyby si přečetli crashtesty euroncap na e36 tak by v ní nezávodily. No,jo no. Mládí než se vydovádí....sem tam to holt nevyjde.

hruodolf 05.08.2008  12:11

« Re: Plzeň plná sebevrahů?

Je smutný, že takhle funguje přirozený výběr :'-(

PeT-a (RSKa) 05.08.2008  11:05

To vypadá na E36, že?? Škoda no ;-\

stix 05.08.2008  20:41

« Re: Plzeň plná sebevrahů?

s.rát na to, ja tohle okomentoval kamos: lidi jsou holt * a na tohodle zavodnika prisla rada, blby je bejt * a smolar (smolar proto, ze trefil jedinej strom, co tam je)... no alles gute, skoda ty holky..

janoš 27.08.2008  15:15

navigace

Zdar, jak seš spokojenej s Navigon v zahraničí...mapy atd... Ona vyjde cenově docela dobře,ale uvažujem o Garminu

hruodolf 27.08.2008  18:00

« Re: navigace

Chorvatsko - pokrytá jsou jen větší města + hlavní tahy, autoatlas je podrobnější :'-(
      Itálie, Rakousko, Německo, Maďarsko, Slovinsko, Slovensko a ČR - v pohodě,
      jinde jsem s navigací zatím nebyl ;-)
      Supr je, že má integrovanou anténu RDS-TMC do napájecího kabelu. Nevýhodou je, že nemá stylus. Vzhled je supr, ale už se na lesklých plastech objevili škrábance. Mapové podklady znají i polňačky, což je někdy ovšem dost na škodu.
      Samozřejmě že to navigace nezvládá v místech, kde jsou nově otevřené silnice.

janoš 27.08.2008  19:40

« Re: navigace

A jakej typ přesně máš? Tj taky nejradši RDS-TMC ..už jsi to vyzkoušel jak to funguje?

hruodolf 27.08.2008  20:04

« Re: navigace

Máme Navigon 2110, což je ta nejzákladnější navigace s mapami celé Evropy.
          Přímo v mapě je zobrazný symbol toho, co je hlášeno, tj. uzavírky, kolony. myslím, že je zobrazno i zúžení silnice vlivem opravy, atd. Věskerá hlášení RDS-TMC je též možno vidět v seznamu s kódem silnice, atd.
          Navigace by měla podle hlášení upravit trasu, což vzhledem k jeho "funkčnosti" v ČR je trochu problém. Mimo ČR jsem se zatím nesetkal se situací, kdy by bylo potřeba změnit trasu.

janoš 30.08.2008  11:33

« Re: navigace

Jak to tak srovnávám ta Navigon vyjde cenově fakt o dost líp, než konkurence... a jak to máš s mapama..aktualizace atd...dají se někde stáhnout? resp. kdo poskytuje podklady. Celkem se mi líbí tahle [odkaz] ..pořád si v duchu říkaá, zda Garmin nebude lepší,ale zas Navigon má lepší cenu a výbavu...A co jinak jak jezdí autíčko?

Ricardo 30.08.2008  17:37

« Re: navigace

Ahoj teď jsem měl k dispozici Panasonic Strada. Nevím kolik stojí ale velmi snadno se ovládá, ani jedinkrát nezazmatkovala a pokrytí mapy ČR i SR bylo na velmi dobré úrovni. Takže moje hodnocení 10 bodů z 10.

hruodolf 30.08.2008  17:59

« Re: navigace

30 dní od zaregistování u Navigonu je aktualizace map gratis. Cena map je jinak taková, že až budu chtít aktualizovat mapy, tak koupím celou novou navigaci ;-) Podklady jsou Navteq :-(
              Auto jezdí v pohodě. Zhruba za 6 týdnů půjdu na první garančku. Měla by být za 2800,- + 1000,- za filtr klimatizace, pokud bude hodně moc špinavej. Dám pak vědět, na kolik to vyšlo a co bylo v nepořádku (doufám, že nic >:D )

janoš 30.08.2008  19:26

« Re: navigace

Než tu navigaci koupím, tak se radši 10 zeptám lidí jaký mají zkušenosti,pak abych si nenadával, že jsem koupil blbě >:D >:D ..to, že jsou podklady od Navtequ to je nějaká nevýhoda. že tam máš:( ? No hele na internetu se dá stáhnout kdeco,tak proč ne, třeba i mapy gratis...sice třeba ne aktuální do měsíců,zas tak rychle se nové silnice nestaví..jedině rozšíření nezmapovaných území.Díval jsem se na ceny,jak máš ty, ta je hodně dobrá... a když uvažuji,tak nevím jak je pro mě lepší třeba o 2 tis dražší.. . hlavně aby měla mapy a TMC a víc nepotřebuju..možná bluetooth.Tak to máš celkem levnou garančku, to je včetně oleje a práce atd..pěkný.

hruodolf 30.08.2008  20:10

« Re: navigace

Říká se, že Navteq má lépe zpracované mapy západní Evropy a Teleatlas zase lépe ČR, Slovensko, atd. (prostě střední a východní Evropu). Mě ten Navigon stačí, protože ho použiju párkrát za rok. A vybral jsem si ho proto, protože je to jen navigace, takže žádné přehrávání hudby (na to mam autorádio), žádné přehrávání filmů ani zobrazování obrázků.
                  Doufám, že ta garančka tak levná bude ;-)

Ricardo 31.08.2008  11:16

« Re: navigace

Nechci nutit svůj názor ale zkus se podívat po té Strada jestli se nedá někde za rozumný prachy sehnat ;-)

janoš 13.10.2008  23:19

« Re: navigace

zdar, tak jsem nakonec pořídil navigon 2210 a jsem spokojenej, spoustu doplňků nepotřebuju a na vyznání po městě to stačí. Stejnak když někam jedu, předem se naplánuje na mapě a s navigací jen sladí. A co jak se daří?

hruodolf 14.10.2008  08:04

« Re: navigace

To je fajn, že jsi s navigací spokojený ;-)
                      Autu se daří fajn, bylo na garančce a je v naprostém pořádku :yes:

Chobot 29.08.2008  20:41

Zdárek.

Jen jsem tě chtěl pochválit za výběr fotky z srazu v Plzni kde mi kouká z auta akorát zadek(muj, ne auta). Já maskuju Frpeho a ty mě. Jsme v té Plzni sehraní >:D >:D ;-)

hruodolf 29.08.2008  20:45

« Re: Zdárek.

To se moc omlouvam, dal jsem fotku kvůli celkové atmosféře a nějak jsem neřešil lidi ;-)
      Já na tej fotce zabíram nějak moc místa :no:

Chobot 29.08.2008  20:48

« Re: Zdárek.

Úplně v pořádku. Já tam byl stejně inkognito :-) ;-) A takhle mi to docela i sluší víc než v realu >:D

hruodolf 29.08.2008  20:49

Co na to říct? :-!
          Jsem rád, že jsem tě potěšil ;-)

"-- skrytý --" 30.08.2008  17:00

teplota

cus, na kolik stupnu se ti vysplha rafika teploty po delsi dobe jizdy? nemelo by to byt uprostred? i kdyz 90 stupnu je asi dost,ze? my ji mivame kousek vlevo od te 90 a pripada mi to malo :*)

hruodolf 30.08.2008  18:02

« Re: teplota

Ještě nikdy jsem nepřekročil 90°C (ani cestou přes Taury). Vždy teploměr ukazuje něco málo pod 90°C.
      Jednou s Dacií 1310 jsme jeli po dálnici (vzduch asi 35°C a dálnice 50°C) a tam teploměr chladící kapaliny ukazoval skoro 120°C a v expanzní nádobě to vesele vřelo >:D A motoru to nijak neuškodilo :yes:

"-- skrytý --" 30.08.2008  22:27

« Re: teplota

no mne je divny, ze by to nemeli sestelovany,aby to bylo za idealni teploty presne uprostred, tak proto jsem se radej zeptal. stejne mi to pripada, ze to mivame nejak malo zahraty >:D

hruodolf 31.08.2008  08:42

« Re: teplota

"Seštelovaný" to mají korejci určitě dobře ;-) Navíc u aut (různé značky), se kterými jsem jel a které mají ocejchovaný teploměr, za normálních podmínek teplota vody nepřekračuje 90°C.
          Podle pocitu je v létě i30 použitelně zahřátá tak po 15 km a v zimě tak po 20 km. Motor se zahřeje rychle, ale horší je to s převodovkou ;-)

"-- skrytý --" 03.09.2008  16:38

i30 vs lacetti

Ahoj lidičky, chci se zeptat, jestli někdo, kdo jezdí i30, ať kombi nebo normal, neměl nebo nemá porovnání s chevroletem lacetti. Nevěřím tomu, že by lacetti bylo lepší. Aspoň podle recenzí.
    A já už na garančce byl a stála mě asi 5676,- i s filtrama do klimy a s čištěním vnitřních plastů, ale ty filtry byly skoro zbytečný, zas tolik jsem tu klimu nepoužíval.

hruodolf 03.09.2008  20:22

« Re: i30 vs lacetti

Před pár lety jsem se s Lacetti 5D 1,6 "projel". Mělo to o dost nepřesnější řazení než předchůdce Daewoo Nubira. Motory nejsou špatný, ale byly trochu žíznivější. Jízdní vlastnosti nejsou špatný, ale i30 je už trochu dál (za pár let budou oproti i30 dál zase jiní ;-) ) Nejvíc jízdní vlastnosti ovlivní gumy a před pár lety ty korejský :no: Dneska už celkem jdou ;-)
      Táta má Nubiru už 9 let a najeto asi 120 tisíc (přesně nevím) a jediný co měnil, byly stírátka, pár žárovek, olej (pro rejpaly i s filtry), rozvodový řemen včetně kladek, nějaký silentbloky a asi po 5 letech výfuk. Málem jsem zapomněl na ojeté pneu >:D V rámci záruky byla vyměněna lambda sonda a motorek stahování okna. Dále byla vyměněna el. anténa (někdo si ji chtěl přisvojit) a autorádio (přestalo fungovat). Myslím, že to není špatné. Na konci tisíciletí nepatřily korejský auta mezi vzor spolehlivosti. Kéž by takhle spolehlivé byly všechny auta.

"-- skrytý --" 04.09.2008  15:30

i30 vs. lacetti

Díky za odpověď. Jako majitel i30 nechci za každou cenu prosazovat i30, ale když mi někdo tvrdí, že lacetti je lepší, tak to mi nenechává klidným.

hruodolf 10.09.2008  19:32

MSV Brno

Ahoj lidi, nebude se někdo z vás vyskytovat na MSV Brno ve středu 17.9.?

"-- skrytý --" 11.09.2008  19:09

« Re: MSV Brno

Ano, ano, já jsem totiž Frpíček Brněnský ... nikoliv plzeňský ... >:D ;-)

Jak je blachu? :-)

hruodolf 12.09.2008  09:36

« Re: MSV Brno

To se máš!? >:D >:D
        V Brně budu 17. pracovně na 99,9%, tak jsem myslel, že bych třeba s někým na veletrhu chvilku pokecal. Tak asi nic :-(

hruodolf 11.10.2008  13:10

1. rok s i30

Tak dnes jsme spolu 365 dní :-!
    Během této doby fungovalo a funguje vše tak, jak má. Při roční prohlídce se vyměnily pouze náplně a filtry. Takže 100% spokojenost :yes:
    Spotřeba si postupně sedla a motor se postupně probudil k životu ;-)
    Takže co si vlastně přát? Aby takových let bylo ještě hodně!

"-- skrytý --" 11.10.2008  13:13

« Re: 1. rok s i30

Tak to je super přeju ať to vše šlape i nadále. :yes:

"-- skrytý --" 13.10.2008  09:39

hodnotenie :)

svoje hodnotenie som upravil, recenziu si vylepsil tak si zasluzis lepsiu znamku :-)

Vela stastnych kilometrov.. :yes:

hruodolf 13.10.2008  09:42

« Re: hodnotenie :)

díky ;-)
      ani nevím, jak jsi mi oznámkoval naposled :-(

"-- skrytý --" 13.10.2008  09:49

« Re: hodnotenie :)

no, mal si tam odo mna za recenziu 9 bodov.. v case, ked som to hodnotil si tam toho asi tolko nemal, ale mam pocit, ze si za nu zasluzis 10, tak som to zmenil :-)

hruodolf 09.11.2008  16:47

Podzimní sraz v Plzni či okolí

Občas někdo řekne, že by bylo vhodné uspořádat sraz lidí z Plzně a okolí, ale nějak se to nedaří :-( Takže pište, kdo by se zúčastnil a navrhujte termíny ;-)

stix 09.11.2008  21:26

« Re: Podzimní sraz v Plzni či okolí

17.11, 14 hodin, parkoviste u Globusu, s sebou 25Kc na sekacku v housce :-)

hruodolf 09.11.2008  21:51

« Re: Podzimní sraz v Plzni či okolí

Brácho, to teda bude supr sraz ve dvou >:-[]

stix 10.11.2008  13:50

« Re: Podzimní sraz v Plzni či okolí

ja mam chut na tu sekacku >:D vezmu Ondru a dal nevim >:D mozna Honza s pumou by prijel >:D

foto Kubyyyk

Kubyyyk 10.11.2008  13:56

Rád bych ale 17.11 sem ve Varech ;-\

hruodolf 10.11.2008  14:12

« Vánoční sraz v Plzni či okolí

Lidi, tak jak to vidíte se srazem v Plzni?

aktualizace 4.12.: Tak hodně předběžný termín srazu je 17., 18. nebo 19.12.

"-- skrytý --" 20.11.2008  10:50

garančka

ahoj, měl bych na vás menší dotaz, zajímalo by mě, kolik jste kdo platil pri garančce, díky

hruodolf 20.11.2008  15:13

« Re: garančka

Tolik, kolik je napsáno v recenzi ;-)
      Tj. 3490,- Kč :-)

"-- skrytý --" 20.11.2008  15:18

garančka

hm, tak to je dobrá cena, nevim, jestli to může být prahou, ale mě řekli že to bude kolem 6 a platil jsem 5,6, takže docela velký rozdíl

hruodolf 20.11.2008  15:24

« Re: garančka

Jde o to, že každý servis má svou cenu práce a cenu oleje, atd. :no:
      Cena byla za 1. garančku, seznam měněných věcí je uvedený v recenzi.
      Máš taky 1,4 nebo něco jiného?

"-- skrytý --" 21.11.2008  17:43

garančka

mám taky 1,4, je to asi možný, jelikož jsem v tomhle absolutní začátečník(první auto,první garančka), tak nemám vůbec přehled a soudil bych(podle své praxe sportovního zboží), že ceny nebudou tak rozdílné a když jo, tak o pár desítek korun a ne o stovky

Poustnik 18.12.2008  13:15

« Re: garančka

Jestli jerry žiješ v Praze, tak čemu se divíš???? V Praze autorizované a neautorizované servisy /Mazdy/ mají /měly/ rozdíl v hodinové práci cca 400Kč.....nehledě na to, že v autorizovaném servise na americkou verzi Mazdy5, která je z 9Oti procent stejná, koukali jako na zasaženou leprou...takže rozdíl cen je. Jestli je to normální je otázka, ale je. ;-\ ;-)

"-- skrytý --" 06.02.2009  13:11

Automatický zámek

Zdraví vás. Chtěl bych se vás zeptat, jestli máte na vaší i30 automatické zamykání při jízdě a jestli se vám zamyká i kufr? Na mé i30(Made in CZ) se zamknou dveře při cca 20km/h ale kufr zústává odemčený, tak by mě zajímalo, jestli je to normální, nebo zda to mám špatně nastavené od výrobce...Jo a ještě jedna věc-našli jste někdo na vestavěném rádiu tlačítko MUTE? Pokud jo, tak mi poraďte, protože já ho najít nemůžu. Děkuju

hruodolf 07.02.2009  22:21

« Re: Automatický zámek

zamyká se i kufr, možná by stálo za to nechat to v servisu nastavit znova
      tlačítko MUTE - nenašel jsem a po pravdě ani nehledám ;-\

"-- skrytý --" 09.03.2009  13:44

Díky hruodolfovi a jak jsme vybirali auto

Mnohokrát díky autorovi hruodolf za toto hodnocení. Takto precizně a myslím, že i objektivně popsané zkušenosti s autem a dobrou fotodokumentací podvozku nebývá vidět často vidět ani od autorů článků v motoristických časopisech. I30 jsem pomáhal vybírat svému otci a po kolotoči Focus, Kia-ceed, Toyota-Auris, nový Renault Megane III jsme si nakonec vybrali I30. Ve všech jiných autech nám něco vadilo. Jednou to bylo přeposilované řízení bez zpětné vazby (Megane III) a pověstná horší spolehlivost Megane (ačkoliv jsem sám majitelem Renault Thalia), jindy zase provedení interiéru, či kvalita plastů, atd, nebo vzhled, atd. U Aurise lenost motoru 1,33 Dual VVT, atd. Nakonec se rozhodovalo mezi I30 a Focus 1,6 a protože Focus byl o dalších 6 cm širší než I30 (úzký vjezd garáže), dražší než série I30 Made in CZ a Focus neměl dotažené provedení polstrování a plastů dveří a vyšší spotřebu, rozhodli jsme se pro I30, kde nám nevadilo naprosto nic a vše šlo pod ruku. Také I30 má zadní napávu s víceprvkem, tj. OK. Zkušební jízdy jsme absolvovali ve všech jmenovaných autem a zarážející bylo zjištění, že u Kie-ceed se velmi divně protáčel motor při řazení (a podle prodejce to je vlastnost všech) a nebylo to špatnou prací se spojkou :-) a taky v I30 je interiér podstatně kvalitnější než u ceed. Bylo rozhodnuto a tečkou na závěr bylo přečtení si této recenze. I30 v bílé barvě (vypadá v ní úžasně) a s motorem 1,4 CVVT ve výbavě Made-in-CZ má otec již zamluvenou a já si ji možná časem až moje Thalia bude mít naježděno okolo 90tKm (teď mám po dvou letech 35 tKm) koupím také, zatím jezdí Thalia OK (ale nějaká oprava už bohužel byla - záruční), tj. až bude mít svoje naběháno je pro mě I30 tím prvním v případném výběru.

hruodolf 14.03.2009  21:03

« Re: Díky hruodolfovi a jak jsme vybirali auto

1. tak přeji spoustu kilometrů bez problémů :yes:
      2. díky za pochvalu :*)

"-- skrytý --" 27.03.2009  15:21

top speed

to nebylo jeste maximum,ze? ja zkousel z mista a na 170 to slo pekne,pak jsem musel brzdit,ptze byl zuzenej mostek.

hruodolf 27.03.2009  15:29

« Re: top speed

zimní gumy, 4 lidi na palubě ;-)
      prázdný auto na letních gumách by asi šlo ještě trochu víc, ale tohle je fakt maximum, nehledě na to, že při těhle rychlostech to bude brát víc než než luxusní limuzína

"-- skrytý --" 27.03.2009  15:36

« Re: top speed

tak to potom jo. ale zajimalo by me kolik to da nejvic :-O

hruodolf 27.03.2009  15:40

na druhou stranu, na 1,4 je to dobrý :yes:

hruodolf 27.03.2009  15:42

200 km/h tachometrovejch jsem tam už dřív měl, ale víc to fakt nešlo
          a tenhle nový pokus byl kontrolovaný navigací

"-- skrytý --" 27.03.2009  15:50

« Re: top speed

jj, na 1.4 supr. Sice to trva, ale da se to.
            A kdes to testoval? Ja mam bobky jako hrom, ze mezmeri a mam po kseftu

David Silver 17.04.2009  07:31

17,4,

Všechno nejlepší, mnoho št'astných km bez nehod přeje k tvému dnešnímu svátku Kysky

hruodolf 16.10.2009  17:15

Plzeňská záchranka

FRPE 03.12.2009  20:45

Ahoj Rudo!!

díky za SZ, i já jsem ti odepsal. Sejít se můžeme kdykoliv, mobil na mě máš. Jináč jsem koukal na plzeňskou záchranku = dost dobrý.

Měj se a brzy naviděnou. ;-)

hruodolf 04.12.2009  18:25

« Re: Plzeňská záchranka

FRPE, snad brzy na viděnou. Ale asi to bude až v Novém roce.

FRPE 04.12.2009  18:35

« Re: Plzeňská záchranka

Cože Rudo, dárky pod stromkem od tebe letos včas nebudou? Až po Novém roce? Který myslíš Rudíku, Nový rok 2013? >:D

Co je stalo se něco? ;-\

hruodolf 06.12.2009  19:04

« Re: Plzeňská záchranka

No, dárky letos moc nebudou. Rok určitě 2010. Nějak teď nestíhám.

FRPE 06.12.2009  19:18

« Re: Plzeňská záchranka

U mě taky ne, jde po mě finančák ... 8-s ;-)

"-- skrytý --" 24.03.2010  08:33

USB

Ahoj, měl bych dotaz na usb zařízení v loketní opěrce.
    Jak Vám hraje?
    Já s tím mám docela problém, spíš nehraje než hraje a v servisu mi vždycky řeknou, že je v pořádku
    Máte někdo podobný problém, nebo jste někdy měli?
    Díky za odpověď

hruodolf 25.03.2010  07:32

« Re: USB

Problém jsem nezaznamenal zatím s žádným USB flash diskem.

"-- skrytý --" 02.04.2010  11:47

« Re: USB

Hmm, já mám problém se všema, s mým, přítelčiným a i s mp3,
        tak díky za odpověď, mám vážně asi zakletej kus.