Škoda Forman (1993)

1.9.2007

Dovoluji si vám představit vůz, jehož by ve svém portfoliu měla chtít nejedna automobilka! Prosím, pusťte si k této recenzi hudební skupinu Šum…

Škoda Forman (filko)

foto Lubosss1

Lubosss1 01.09.2007  23:29

skvele auto, skvela recenzia >:D

foto Ajin-MoDo-Team-

Ajin(MoDo Team) 01.09.2007  23:42

Jedním slovem dokonalost

Podle fotek to auto projelo celý svět. Zaujaly mě ty kazety, radiostanice a golfšaltka. Jinak parkoviště u čt také hojně používám k focení aut :-)

filko 01.09.2007  23:56

« Re: Jedním slovem dokonalost

Jé, zapomněl jsem popsat tuning... Napravím to.

"-- skrytý --" 01.09.2007  23:43

vyborna recenzia, pobavil som sa, favorit/forman som mal vzdy rad a akcne modely marathon, sport line, silver line, comfort line a solitaire uplne najradsej :yes: jasna desiatka

"-- skrytý --" 01.09.2007  23:43

jo jo skodovky a hlavne stare su najlepsie auta na svete, formanik je pekny, len by to chcelo este streknut a nech nikto nehovori ze sa o neoplati!!
    10b a skoda 4ever,,, cekni moju skodulu ;-)

neregistrovaný: "bartko" [217.118.99.XXX] 02.09.2007  08:59

najlepsie auta na svete?
      doteraz som vlastnil 2 105 a potom feldu a netvrdil by som to..povedzme, ze nie su najhorsie..

lorenzlubos 01.09.2007  23:59

Praktik vs. Vanplus

Pozor, Praktik nebola zvysena verzia. Praktik bol Forman bez zadnych sedadiel a so zaslepenymi bocnymi oknami zadnych bocnych dveri a oknami za nimi. Praktik sa tusim volal aj Favorit, ktory taktiez nemal zadne sedadla, ale okna mal vsetky, ako osobna verzia. Zvyseny model bol model Vanplus. Okrem Tebou spominanych verzii existoval este cosi ako Forman Pick-up. Takto ich upravoval Metalex pre nejaky tusim azijsky trh. Za 2. radom sedadiel, bol otvoreny priestor.

filko 02.09.2007  00:02

« Re: Praktik vs. Vanplus

Jasně, přesně jak říkáš, však onu je to už moc let, já už si to přesně nepamatuji... Ten Vanplus je to slovo, které jsem hledal, nemohl jsem si vzpomenout.

lorenzlubos 02.09.2007  00:16

« Re: Re: Praktik vs. Vanplus

:yes: V texte mas niekde spomenuty Škodu 110MB, a DeLorean nebol GMC, ale DMC. Recenzia pekna, aj auto. To by som bral. Ja mam Favorit LS, mrkni do recenzie.

filko 02.09.2007  00:35

« Re: Re: Re: Praktik vs. Vanplus

On měl logo jakoby DMC ale byl GMC. Seděl jsem ve verzi s jaderným urychlovačem.

lorenzlubos 02.09.2007  00:48

« Re: Re: Re: Re: Praktik vs. Vanplus

GMC su uplne ine auta. GMC patri do GM. DeLorean je DMC. Na 100%. Poslem dokaz?

lorenzlubos 02.09.2007  00:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Praktik vs. Vanplus

..a znamenalo to De Lorean Motor Company. V tomto pripade to bolo len pomenovanie typu (ale to to znamenalo), znack bola De Lorean. Teda spravne je to De Lorean DMC, nie DMC De Lorean.

"-- skrytý --" 02.09.2007  00:59

« Re: Re: Re: Re: Praktik vs. Vanplus

je to tak,GMC a DMC jsou úplně jiné značky...DMC založil John DeLorean jako vlastní firmu,poté co odešel z GM,a DMC-12 vyráběl v nově postavené továrně v severním Irsku,tu mu postavil podle smlouvy Renault a dodával motory,šasi a plechařinu vyvíjel Lotus,za necelý dva roky provozu postavili okolo 9000 kusů DMC-12... :-)

filko 02.09.2007  01:17

« 1000MB

Víš co to označení znamená?

lorenzlubos 02.09.2007  08:47

« Re: 1000MB

Mladá Boleslav. 1000 je objem motoru po zaokuhleni, ale tebe slo len o to "MB" predpokladam.

filko 02.09.2007  10:20

« Re: 1000MB

To je pávě omyl. Lidé si to často pletou. 1000 MB není ani objem po zaokrouhlení, ani město vzniku. Jde o zkratku slov: tisíc malých bolestí.

foto Prase

Prase 02.09.2007  10:53

« Re: Re: 1000MB

>:D >:D >:D :yes:

lorenzlubos 02.09.2007  23:21

« Re: Re: 1000MB

Tento stary vtip poznam, no skoro som nan uz zabudol. 1000MB sme mali. Krasne auto. Modra s bielou strechou. Kde tie casy su...?

"-- skrytý --" 02.09.2007  00:08

recenze

vyčerpávající recenze! :yes:

"-- skrytý --" 02.09.2007  00:10

Umírám smíchy!

Bože to je masakr! Ta recenze je úžasná, trvalo mi deset minut než jsem díky křečím smíchu mohl vůbec ohodnotit tvůj výtvor zaslouženými deseti body! >:D :yes:

"-- skrytý --" 02.09.2007  00:20

10 bodu

Ahoj za to co si stvoril bych ti dal 15 bodu,ale nejak prej muzu jen 10 :-) :yes: :yes:

"-- skrytý --" 02.09.2007  00:27

Souhlasím s předchozími přípěvky: jednoznačně za 10! Takhle vyčerpávající recenzi jsem dlouho neslyšel, kdyby byla každá recenze jako ta tvoje, tak je to úplně super!!

"-- skrytý --" 02.09.2007  00:35

no teda nic moc...

...ale to platí jen pro auto,protože tohle je jinak ta nejdokonaleji napsaná recenze,kterou jsem kdy četl!!! upřímná ironie,pichlavý humor,úžasný nadhled,dokonalý sloh...prostě geniální :yes: TAKHLE má vypadat recenze,a ne jen výpis výbavy :-) trochu mi to připomělo mýho bývalýho Oltcita,kdyžtak se na tu recenzi koukni ( [odkaz] ) ;-) hodnocení: auto : 3b,ale fotky 100 bodů a recenze rovnou tisíc!!!ne kecám,miliarda!!! + Gratuluji a klaním se,do redakce s Tebou!!!

"-- skrytý --" 02.09.2007  08:14

10 b

Koukám, že někteří vlastníci Favoritů a Formanů mají dost vytříbený vkus a smysl pro skvělý ironický humor. Tak jako jsem se smál při čtení recenze tvého kolegy DDD ( Favorit ), tak jsem se smál i teď. Dobrá práce :-)

lorenzlubos 02.09.2007  09:30

« Re: 10 b

Ale kolegovi si asi nedal 10b.... Tak sups rychlo, cakam na ne. ;-)

"-- skrytý --" 02.09.2007  13:07

« Re: Re: 10 b

Lorenzi ty vyděrači >:D >:D >:D , to "DDD" bylo myšleno jako nick a tomu jsem 10b dal,protože u jeho recenze jsem fakt nařehtal. Ale mrknu i na tvoje a uvidíme ;-) Nic ale neslibuji!Zejména těch 10b. Teď se dívám, že ty tady máš těch aut tolik, že než se tím prokoušu, tak budu v důchodu. Tak se zatím mrknu jen na toho favouše a možná časem i na ta ostatní :-)

"-- skrytý --" 02.09.2007  08:20

Paráda....

Sem rád že, si toto všem známé Auto zaslouží 10 10 10 díky skvělé recenzi, pěkným fotkám a tomu že je z edice Silver Line...Henline je bohužel jen jeden prototip...

"-- skrytý --" 02.09.2007  12:18

9 b

nadherny fotky :yes: a moc pekna recenze.. at slouzi dal!

"-- skrytý --" 03.09.2007  12:44

For men

Polovina čechů netuší jakej poklad jim hnije ve stodole :yes: ono je všeobecně známo že muzejní kousky hnijou ve stodolách, ale Forman...no dobrá :-) recenze je trochu demagogická, ale dobrá :yes:

filko 03.09.2007  12:50

« Re: For men

Nazdar Knighte! To Tvé auto je také docela dobré. Tuhle jsem ho viděl v TV, myslím, že ve zprávách nebo tak. V devadesátých letech jsem TransAma řídil, také v černé barvě. Bylo v něm neskutečné vedro. Byla to ale obyčejná sériovka. To v DeLorean jsem seděl v té s jaderným urychlovačem.

"-- skrytý --" 03.09.2007  21:11

11 bodů

Fakt moc pěkný..nemám více slov, dám 11b .. ;-)

foto Aischylos

Aischylos 03.09.2007  21:28

Dávám 10b, ale tohle by si zasloužilo snad tak 20"!!! Taková recenze se jen tak nevidí...fakt sis s tím vyhrál a auto máš rád, tak to má být... :yes: Fotky perfektní, objektivnost a dlouhá recenze a kombík vypadá v téhle barvě luxusně...můj obdiv..mrkni na moje... ;-)

foto scooter-x-AlkoholixXx-

scooter_x (AlkoholixXx) 03.09.2007  22:38

Bezkonkurencni!!!

Naprosto bezkonkurencni recenze!!! 10b!!! :yes: >:D >:-[] :yes:

"-- skrytý --" 04.09.2007  21:42

« Re: Bezkonkurencni!!!

Supééér, moc sem se nasmál >:D Více takových recenzí!!!

"-- skrytý --" 05.09.2007  16:25

« Re: Bezkonkurencni!!!

Naprostý souhlas. Rozhodně nejlepší recenze co jsem četl na tomto serveru. Autora by měli přijmout jako recenzenta, místo některých místních individuí v redakci. ;-)

"-- skrytý --" 04.09.2007  21:15

mas to super

za 10b.pozri aj ty moje ;-)

Poustnik 05.09.2007  07:17

Tento progresivní hliníkový blog

jsem s chutí přelouskal a su tuze rád, že jeho autor nám obyčejným konzumentům tuto krmi namíchal. Dalších 200 000 km ladně a snadně přeje
    Pouštník.

filko 05.09.2007  16:22

« Re: Tento progresivní hliníkový blog

Já si to chybně přečetl. Dalších 200 000 km na laně snad ne.

Poustnik 05.09.2007  16:35

« Re: Re: Tento progresivní hliníkový blog

No jde o to jestli jsi myslel na laně vlečený, nebo lov na laně, lovit bych asi 200 000 km nejel....Já myslel ladně od slova teď nevím.....auto Lada, nebo ladit hudební nástroj???? >:D >:D

filko 05.09.2007  17:07

« Re: Tento progresivní hliníkový blog

Pokud hudební nástroj, pak jedině Yamahu.

Poustnik 06.09.2007  07:44

« Re: Re: Tento progresivní hliníkový blog

Ten pak doporučuji naladit o dvě oktávy výš a vybavit řízeným třícestným kataratatazátorem... >:D

neregistrovaný: "fa" [77.236.220.XXX] 05.09.2007  16:01

Počteníčko.

sqvjelyy >:D

"anonym" [88.103.87.XXX] 07.09.2007  17:53

Nejlepši recenze

Tak tohle je naposto vyborna recenze asi nejlepsi co sem tu cet zaslozila by i vic nez 10 bodu.

foto Kahn31

Kahn31 09.09.2007  12:12

Super!!!

Prosím čím se lišil ten marathon comfort line special line atd.?

"anonym" [195.113.69.XXX] 09.09.2007  12:59

Limitované edice

Modely většinou vycházely z verzí GLX. Většinou měly navíc výbavu a ještě nějakou výjimečnost. Např. barvu, kola, čalounění interiéru. Před rokem 1993 bývalo vycházelo ze starého modelu také několik limitovaných edic (Excelent, Marathon), po faceliftu jich bylo více. Top verzí byl Solitaire, který měl, myslím množství reproduktorů. Částečně se lišily i vozy v jedné verzi. Nepamatuji si už, zda bylo možné objednat el. stahování oken. Každopádně výbava jako centrální zamykání, alarm, střešní okno nebo sedačky z mikroplyše byly dostupné.
    Felicia se svými speciálními edicemi věhlasu Formanů již nedosáhla. Bylo to způsobeno situací na trhu. Výjimečně zdařilý byl ovšem model Felicia Laurin & Klement.

jmurjr (H22A7) 09.09.2007  13:04

« Re: Limitované edice

my sme vo Formane Solitarie mali naviac asi 13palcove kolesa, specialny lak, mikroplys, alarm, central, stresne okno, listy na streche, stredovy tunel a redio blaupunkt montreux s nastavitelnou farbou podsvietenia (oranzova/zelena). bolo to fajn auto :yes:

"-- skrytý --" 13.09.2007  11:50

Výborná recenze

Skvěle napsané, prostě super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"-- skrytý --" 19.09.2007  14:14

Vynikající

Nádherný článek, vhodný minimálně na Pulizerovu cenu. Spousta fotek, je vidět co všechno auto zažilo, a stále slouží. DESET >:D

Poustnik 05.10.2007  18:14

Šmankote,

já jsem prolít znovu recenzi a fotky a zastavil se u toho Hurvajze na videu! To je masakr!!!! Asi je to myšleno vážně, já německy neumím, ale přišlo mi to jako dílko inspirované Buňuelem, kam se surrealisti hrabou! Ještě teď se nemůžu vzpamatovat! Díky za kulturní zážitek no. 1, dneska!!!! >:D

filko 06.10.2007  15:00

« Re: Šmankote,

Co k tomu dodat?! Je to masakr.
      Jde o klip, který se promítal v kinech Deutschland před hlavním filmem. Řekl bych, že je míněn stejně důstojně vážně jako recenze na Formana GTX, ale stejně bych si ho chtěl užít se soundem THX...

neregistrovaný: "kérkař :-D" [81.90.161.XXX] 28.10.2007  14:11

prsa

prosim te, kde ma ta zena na fotu z makarske poprsí ??? snad to není muž ?? jinak perfasupa recenze

Poustnik 28.10.2007  14:42

Tohle je server o autech a Hurvajzovi,

ne o ženách! A znovu jsem to zkontroloval a z pohledu písečné blechy je to krásná žena, ne každá musí vypadat jako Buzková před plastikou! Hurvajz forever hever!

neregistrovaný: "kérkař :-D" [81.90.161.XXX] 28.10.2007  14:54

« Re: Tohle je server o autech a Hurvajzovi,

chi chi >:D

filko 28.10.2007  14:56

« Re: Re: Tohle je server o autech a Hurvajzovi,

Hele, klídek, chlapi. Je to krásná žena. Nebo jsem se léta krutě mýlil. Mimochodem, když žena leží, leží. Jinak jde o křemík. To's nevěděl?!

neregistrovaný: "kérkař :-D" [81.90.161.XXX] 28.10.2007  15:32

« Re: Re: Re: Tohle je server o autech a Hurvajzovi,

jo jo kdyz zena lezí tak je to fajnéé

neregistrovaný: "kérkař :-D" [81.90.161.XXX] 28.10.2007  15:33

« Re: Re: Re: Re: Tohle je server o autech a Hurvajzovi,

>:D >:D

"-- skrytý --" 28.10.2007  14:57

Přijedeš na sraz?

Je třeba se registrovat... a přijet ;-)

filko 28.10.2007  15:05

« Re: Přijedeš na sraz?

Teď jsem četl info ve schránce. S čím bych měl přijet? Se Silvrem? Uvidíme...

"-- skrytý --" 28.10.2007  15:07

« Re: Re: Přijedeš na sraz?

It´s up to you ;-)

"-- skrytý --" 01.11.2007  18:46

HAZARD!!!

200km/h s voze ktery ma -5***** EUROncap??? :-|

filko 01.11.2007  19:09

« Re: HAZARD!!!

Dříve se u nás spíš hledělo na jiné hvězdy, než EURO. Zastávám názor, že nebezpečí je nejlépe ujet, než ho pokoušet.

neregistrovaný: "Pepis" [84.42.198.XXX] 15.11.2007  20:47

« Re: HAZARD!!!

Jsi trapak :no:

foto Richie11

Richie11 03.11.2007  11:52

tk tk sem se tu jeste nenasmal

jednoznacne nejlepsi (nejvtipnejsi) recenze co tady je :yes: :yes: :yes: fotky i popisy fotek taky super proste 10 >:D

filko 03.11.2007  12:19

« Re: tk tk sem se tu jeste nenasmal

No dovol! Na tom autě není nec směšného, to je naprosto vážná záležitost. :yes: Mrkni se sem [odkaz]

foto Psychobolos

Psychobolos 03.11.2007  23:00

Psáno lehkou rukou...

Povedlo se Ti to, máš ode mne plný počet bodů! :yes:

(Mrkni na moji "kratší verzi", jestli chceš.)

filko 04.11.2007  12:21

« Re: Psáno lehkou rukou...

Ahoj Psychobole. Koukal jsem na Tvé auto. S některými věcmi bych nesouhlasil. Auto má samozřejmě pro každého jiného ducha, ale přejezdy nerovností a tak jsou pohodlnější v Oktávii. Ve světě motorů z roku 1988 píšou, že Favorit obzvášť špatně zválá přejezdy nerovností typu zpomalovací prahy, kdy obě kola najíždění na nerovnost současně. Pod to se podepíšu. Jinak design Bertone, to se musí nechat. Škoda, že fabrika v prvních letech výroby měla tak divné barvy.

Special-line 15.11.2007  21:04

« Re: Re: Psáno lehkou rukou...

Čau nemohl by jsi nám poskytnout článek z toho Světa motorů? Předpokládám že to je ten s testem červenýho Favorita. Nikde ten článek totiž nemůžu sehnat. Díky moc

filko 15.11.2007  22:02

« Re: Psáno lehkou rukou...

Koukal ses do archivu knihovny? Podívám se, zda to najdu, ale na to si počkáš, nemám to tady, ale zřejmě na chalupě.

Special-line 15.11.2007  22:18

« Re: Re: Psáno lehkou rukou...

Mylsíš jako veřejný městský knihovny?? Nooo tam taky berou Svět motorů to mě nenapadlo. Tak to nevadí kdyby se Ti někdyz a dlouhých zimních večerů chtělo a měls čas tak bych se na to někdy rád podíval, ale říkám jestli tě to fakt nebude obtěžovat, každopádně v knihovně se zeptám...Díky :yes:

filko 15.11.2007  22:38

« Re: Psáno lehkou rukou...

V knihovnách to mívají. Na 100% pak v Národní knihovně - už aby byla ta nová Kaplicka. Auta mě nikdy neobtěžují, to je jasné... Mrknu se po tom, jen co budu mít čas na půdu.

neregistrovaný: "Gold" [85.70.244.XXX] 18.11.2007  12:55

Hodnotím jako velmi dobré poutavé vtipné počtení.

Před 14ti léty jsem toto auto občas používal jako služební. Jednoho dne jsem jaksi chvátal domů a mydlil jsem to co to dalo. Stále jsem měl v patách Ford Sierra. Už asi přes 15 km. Kousek od domova, máme dlouhé mírné klesání. Tachometr ukazoval něco přes 180km/h. Prostě na plné pecky. Sierra stále za mnou. Na předjetí neměl v té rychlosti prostor. Prometl jsem pravotočivou zatáčku, kterou jsem měl najetou, co to šlo. Hned na to levou. Pořádně jsem se mu utrhl. Srabíkovi. Říkal jsem si, zase jeden rovinový rychlík. K mému překvapení mě dojel v osadě, kde jsem to mydlil 80 km/h. tacho. Předjel a vzadu na skle bliká STOP POLICIE. To co následovalo, ani nemusím popisovat. Musel jsem se za neustálého kázání dívat na monitor se záznamem mé jízdy. Rychlost, předjíždění na plné čáře, přes dvojitou, dvojí předjíždění. Řidiči policistovi, se stále doslova klepali ruce. Naměřené maximum bylo 178 km/h. Stále jsem tvrdil, že je to podvod, že to auto tak rychle nejezdí. Ale nic naplat. Finančně to bylo kruté. Obvzlášť po mé poznámce, že jsem stejně lepší řidič, protože jsem mu v zatáčkách pěkně natahoval péra. Mělo to pokračování, ale to je dlouhé povídání.

filko 18.11.2007  14:59

« Re: Hodnotím jako velmi dobré poutavé vtipné počtení.

Když nám bylo 15, kamarádovi naměřili na fichtlu ve městě 80 km/h. Museli ho pustit, když jim řekl, že to tolik absolutně nemůže jet. Já jel v háku za ním. Byl totiž večer a jemu nešlo zadní a mně přední světlo. Tímto chci pozdravit Tryskovraha.
      Docela by mě to dlouhé povídání zajímalo...

foto petrzel1

petrzel1 15.05.2008  12:14

« Re: Hodnotím jako velmi dobré poutavé vtipné počtení.

Toho blba policejního řidiče znám!!!! >:D Přesně před 14 léty v obci Janov (východní Čechy) se mi nalepil s tou svou podělanou 120-ti koňovou Sierou na zadek mé služební Mazdy 626 2,0. Samozřejmě, že když se vám někdo tlačí na zadek, tak vás to donutí zrychlit. Takže na konci obce už téměř devadesát. Na rovice směrem na Svitavy mě předjel a rozsvítilo se světýlko Stop. Bez majáku a čehokoliv jiného. Nechal jsem ho při tom, že zastavuji a když už jsme skoro stáli, osolil jsem to a dvoustovkou mu zmizel v dáli. Nandal jsem mu asi dva kiláky, když Ti frajeři na mě udělali zátaras na sjezdu do Svitav, u obce Boršov. Tak jsem to vzal polem přes Javoříčko a byli v pytli. Byli tak nas.aní, že se to policajtauty tehdy jen hemžilo.... :-! :-!

neregistrovaný: "Gold" [85.70.244.XXX] 18.11.2007  12:59

Ještě pro kritiky.

Přes 1 mega najetých km. Také závodní licence rallye (soutěže) a motokáry byla.

neregistrovaný: "pepeechose" [90.176.182.XXX] 29.11.2007  19:59

Chyba

Když jsem tuhle recenzi začal číst, odložil jsem cestu na * za účelem močení. To se ukázalo jako zcela zásadní chyba, neb takhle jsem se už dlouho nezasmál. >:D :yes:

filko 30.11.2007  13:35

>:D dík

Poustnik 02.01.2008  23:00

« Re: Chyba

>:D >:D >:D >:D >:D >:D To se u téhle recenze stane. bacha!!!!! :-)

filko 02.01.2008  23:07

Viděl jsi tohle? [odkaz]

Poustnik 04.01.2008  00:20

« Re: Re: Chyba

Jo, jo, však jsi mi soukromně popřál....jen jsem si říkal, jestli jsi to balil všechno speciálně jen kvůli té fotce, nebo se to tak sešlo, že jsi to jen vyblejsknul a Bylo hotovo!!!! :-)

filko 04.01.2008  00:49

« Re: Chyba

K tomu se trochu nerad přiznávám: jako obvykle jsem balil dárky na poslední chvíli, za což tedy mohla i návštěva jižní polokoule. V Tescu byl šílený nával a asi všechny balicí papíry s vánočním motivem vyprodali a nebo je lidé zmačkali. Pak jsem objevil ten žlutý, který nikdo nechtěl a abych to alespoň nějak obhájil, napadla mě ta fotka. :-) Ježíšek tentokrát přivezl dárky RSou. >:-[]

Poustnik 04.01.2008  01:00

« Re: Re: Chyba

No tak to je překrásná ukázka, jak ze slabiny silnou stránku učiniti!!!!!!! >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:-[] >:-[] >:-[] :-) :-) :-)

filko 04.01.2008  01:07

« Re: Chyba

Tak to je dobře, že to píšem zrovna pod Formana... >:D

Special-line 17.12.2007  19:48

Svět Motorů

Ahoj prosímtě, jestli budeš o svátkách na chalupě (nevím ale napadlo mě to), jestli byses nepodíval po tom testu Favorita, nebo kdybys narazil i na jiný zajímavý článečky taky díky moc.

filko 18.12.2007  15:25

« Re: Svět Motorů

Až napadne sníh a pojedu tam, určitě se podívám. Zatím jezdi bezpečně! :-)

filko 02.01.2008  22:48

« Re: Svět Motorů

Tak jsem přivezl literaturu. Je to test Favorita v knize a nějaká další dokumentace. Mám i servisní knihu a dílenskou dokumentaci. :-!

Special-line 04.01.2008  17:57

« Re: Re: Svět Motorů

Ty brďo tak to je paráda. Doufám že nám někdy něco ztoho poskytneš:) Nejvíc mě zajímá ten test a ta dílenská dokumentace. To je normální dílenská příručka?

filko 04.01.2008  18:14

« Literatura

Tak mi napiš mail, domluvíme se. Je toho víc, takže to nemohu skenovat. Ten test je kniha a má 128 str. a stála 9,50,-Kčs. Pak mám ještě Plšek, B.: Sportovní úpravy Škoda Favorit, Forman, Pick-up. Dále Škoda auto revue '93 a Dílenskou příručku sešit Motor, palivová a výfuková soustava Vydání 04.92. Mám i knihu o svépomoci myslím od Grady.

Special-line 04.01.2008  18:25

« Re: Literatura

No je toho hodně. Ty sportovní úpravy už jsem četl, svépomoc od Grady mám, ta dílenská příručka....no něco mám stažený...takže by mě zajímala akorát ta kniha a Škoda auto revue. Ta kniha není to náhodou Škoda Favorit vyjíždí? Protože o žádný jiný nevím a taky co by tam chtěli testovat na 128 stranách:D

filko 04.01.2008  18:50

« Re: Literatura

Je to kniha Škoda Favorit 136L, autoři: kol. redakce Světa motorů, vyšlo: Praha 1988, Naše vojsko.

Obsahuje hodně diagramů a mnoho textu. Zajímavé jsou srovnání s řadou moderních světových vozů: Lada Samara, Olcit Club, VW Golf2, Mitsu Colt, Fiat Uno, Honda Civic, Ford Escort, Peugeot 309 atd...

"-- skrytý --" 25.02.2008  21:55

Super!!

Vtipné, dobře napsané a i zajímavé destinace :yes:

foto Husky-John

Husky-John 27.02.2008  01:08

Bezva:-)

Ač na Škodovkách vyučen, dodnes jsem plně nechápal a tudíž nedokázal docenit pro mne skryté kvality a technické finesy tohoto vozu. Oči mi otevřelo až vtipné pero autora recenze, který pochopil, jak to vlastně bylo míněno, a proč vše bylo tak, jak to bylo.. >:D Díky za uvedení z bludu do reality a přeju mnoho šťastných a adrenalinových kilometrů s tímto bezesporu dokonalým vozem :yes:

filko 27.02.2008  11:05

« Re: Bezva:-)

Díky moc, Husky-Johne. S Formanem byla zábava. Jednou jsme závodili s cizí FordKou (FordKa) na dálnici. On vezl tři důchodkyně a řidiče, my jeli se Silverem sami, světla vypnutá, i rádio a ventilátor. Kdyby šla sklopit zrcátka, tak i ta. Obě auta jsme jeli tak 150, víc to nedalo, kola předbíhala auto, ale cítili jsme se jako Vondřichové...

foto bobas

bobas 11.04.2008  11:28

Mazec!!

uplne nej recenze co jsem cetl a auto tez uplne super,proste za 10 b. :-) a hodne dalsich stastnych km bez nehod...

filko 11.04.2008  21:09

« Re: Mazec!!

Diky moc. Kvuli takovym, jako jsi ty jsem ji psal. :yes:

"-- skrytý --" 15.04.2008  19:08

No

Já nevim Filko ale ten zavazadlovej prostor je nějakej divnej nemá přece 340 l ;-\ .V obou ostatních rezencích Formanu píšou že má 800 l já sám nevim kolik opravdu má ale 340 je málo,a taky ten výkon je divnej z 40 na 33 Kw ;-\ .Jinak dobrá recenze Octavie 4 x 4,Oktávky RS i Formana¨ :yes: .Z tvejch aut se mi nejvíc líbí Octavie 4 x 4 :-) .A jinak seš fakt borec žeš napsal tři nejlepší recenze ;-) .

filko 15.04.2008  19:56

« Re: No

Podle firemní dokumentace má 340. Chtěl jsem tam naskládat láhve Jamesona, ale někdo jich pár upil, takže jich nebyl dostatek. 800l každopádně nemá. Mrkni se třeba na srovnání fotek u 4x4 a RS. Samozřejmě mluvím o základním objemu, pokud počítá po střechu, má víc, pokud počítáš po přední sedačky, má ještě víc. V základu je to ale 340l. Mimochodem, viděl jsi video? Motorista s tvým jménem by ho měl vidět! 33kW je po 200 000 km drsného provozu, na to vem jed. :-)

"-- skrytý --" 16.04.2008  13:44

« Re: Re: No

Jo s tim zavazadlovym prostorem máš pravdu.

"-- skrytý --" 16.04.2008  13:38

Good video

>:D .

foto McVladin

McVladin 28.05.2008  10:31

lolovina

som sa davno nenasmial ako pri tychto hlodoch inak dobra praca. suepeer

foto supersoul

supersoul 20.06.2008  19:50

Když ho miluješ není co řešit :-D

Díky za skvelé počteníčko. Potvrzuji, auto je opravdu pro muže... v pěti chlapech jsme s nim najeli spousty kilometru na trase Český Těšín - Krakov, a zažili mnoho z těch tajných misí, které nám hoši z továrny Skouda Mlada Boleslau připravili >:-[] Byl to přesně ten samý model, akorát už to nebyl SilverLine, ale StříbřenkaLine >:-[] Jinak, aby recka byla dotažená do posledního puntíku, tak jedna poznamka, pneumatiky Debica se spravně píšou "Dębica" a čte se to [dembica] :-! ...to musím vědět, když studuju v Polsku, né >:-[] A koukni na muj profil, jak nádhernou Škodárnu má můj kámo 8-s Mnoho šťastných kilometrů přeju.

"-- skrytý --" 20.06.2008  19:54

« Re: Když ho miluješ není co řešit :-D

Tak ty studuješ v Polsku a miluješ českou kofolu? 8-s

foto supersoul

supersoul 21.06.2008  14:59

« Re: Re: Když ho miluješ není co řešit :-D

??? A v tom je nejaky problem? To mam jako milovat polske pivo? To uz bych si teda radsi dal tu Kofolu >:-[]

foto Petr136

Petr136 08.07.2008  18:04

Vysílačka

Zdravím, moc pěkná recenze :yes:
    chtěl bych se zeptat k čem používáš tu vysílačku a jestlise to u nás dá vůbec nák využít? Dík za odpověď na můj stupidní dotaz >:D ale nic sem nenašel

"-- skrytý --" 21.07.2008  13:01

Silver Forman

Teda to jsem se nasmál >:D a úplně souhlasím, je to čistě chlapské auto a má své nezpochybnitelné klady. Moje verze je nepochybně jedinečná tím, že zatímco většina dnešních vozů drží dveře otevřené, u mého Silvera se dveře samy zavírají a auto si tak samo hlídá, aby mu nějaký kolemjedoucí necita neurazil otevřené dveře :-) (pro úplnost, zádržné mechanismy ve všech dveřích jsou popraskané :-) )

"-- skrytý --" 24.07.2008  13:20

kde

Nemáte někdo víc fotek atd. na ten Forman co jede 200km/h?

foto macegt

macegt 15.10.2008  23:35

sunka asi uzena

kurna to auto ma ale vydrz :-) to bych neveril co stim vsechno projedes, cece :-) :yes:

Poustnik 16.10.2008  04:06

« Re: sunka asi uzena

>:D >:D >:D A Filko, mimochodem, nechceš se podívat na hlasování o miss MACZ???? Máš tam jakési želízko v ohni..... :-)

filko 16.10.2008  10:13

« Re: sunka asi uzena

Mrknu na to. Doufám, že ji moc nekujou.

filko 16.10.2008  10:14

« Re: sunka asi uzena

Říká se, nevím, co je na tom pravdy, že je to nejlepší auto nejen na tomto serveru.

foto Prase

Prase 15.03.2009  09:12

filko

pokud natoci ten tvuj kamos vic nez milion je dobrej cetl jsem o nejakem golfu 2 co jeho majitel na nem najel milion bez jakekoliv GO to auto pak slo hned do muzea ale samozrejme ho nejdriv umyli >:D >:D

filko 15.03.2009  11:09

« Felicia 649.000km

Tohle auto víc nenatočí, už ted vypadá strašně. Jednou kolegovi bouchla zadní pneu na dálnici a totálně oddělala blatník, z jedný strany to vypadá jako motokára.

On říkal, že stočí tachometr a prodá to s 120.000km. Prý si lidi řeknou, že to je stejně stočený a že reál je tak 200.000. Jenže i tak to auto bude mít ještě o dvě třetiny víc. Šílenství.

Později přidám fotku, ještě jsem to auto nefotil.

Special-line 17.03.2009  19:01

« Re: Felicia 649.000km

Neustále mě tohle auto uchvacuje >:D Chtěl bych o něm vědět všechno >:D Co všechno se na motoru měnilo, jaký má kompresní tlaky, spotřeba paliva a oleje, výkon motoru, emise, jak často se mění olej, no prostě všechno >:D >:D >:D >:D A hlavně jak vypadá kastle to musí bejt tragédie >:D

Těším se na další info ;-)

filko 17.03.2009  20:16

« Re: FELICIA NAJETO 649.000km

OK, pokusím se o něm napsat. Ale kolega bude naštvaný, že mu provařuji auto a kazím další prodej. Napíšu zatím, co vím:

Je to druhý majitel. První najel něco přes 100, tento kolega najel něco přes 500 (tomu se snad nechce věřit). Je to Felicia combi před faceliftem, 1.3 (výkon zjistím). Kolega si na nic nestěžuje, spotřeba paliva i oleje nebude nadměrná. Předpokládám že katalyzátor asi nebude mít původní účinnost.
          Co se měnilo - o čem vím: Myslím, že se měnily zátky proti zamrznutí bloku - kolega tam nechal jednou zamrznout obyčejnou vodu. Dále myslím, že se jednou nebo dvakrát měnil tachometr. Jinak nic extra.
          Kastle je bílá, trošku do zrz. Zadní blatník je opraven tapeou, možná už lépe. Na další se zeptám.

foto gld

gld 17.03.2009  20:25

« Re: Re: FELICIA NAJETO 649.000km

to je k neuvereniu čo tieto klasické jednoduché škodovky vydržia :yes:

kamarát najazdil na filcke kombi cez milión (!) km..síce na dvoch motoroch ale aj tak.. a to ju ešte predal do áčiek za 70 tisíc >:D

filko 17.03.2009  21:23

« Re: FELICIA NAJETO 649.000km

Tak to by stálo za fotku. Tato má původní motor. Pokud najel přes milión, tachometr začal počítat odzačátku. :-)

"-- skrytý --" 17.03.2009  21:30

« Re: Re: Re: FELICIA NAJETO 649.000km

Kucí vy se tu furt poděláváte z velkých nájezdů... Pokud auto dostává kvalitní servis a majitel s ním nezachází jako prase, tak to díky moderním olejům v motoru a převodovce není vesměs žádný problém. Takhle velký nájezd je problematický zejména u starších socialistických vozidel vyráběných často na těžce opotřebovaných strojích pamatujících ještě Franze Josefa...

V našich končinách to není obvyklé hlavně kvůli přístupu majitele, pro nějž je automobil často jakýmsi druhem spotřebního zboží, ke kterému není třeba mít zvláštní vztah. Na kvalitu silnic to moc svádět nelze, poněvadž jednotlivé díly podvozku podléhající opotřebení kvůli silnici lze snadno opravit či vyměnit (na to mysleli už při vývoji), což ovšem český majitel většinou neudělá odpovídajícím způsobem (ledaže by to bylo zadarmo), a auto se pak časem rozpadne (podotýkám, že předčasně)...

filko 17.03.2009  22:01

« Re: FELICIA NAJETO 649.000km

No, já bych se kluků zastal. Velké nájezdy baví všechny. Každý má radost, když vůz typu se kterým jezdí najede hodně. Je to takový důkaz kvality. Vždyť i toho golfa nebo co to bylo ocenili z fabriky.

Na druhou stranu, myslím, že můj kolega tomu autu nedával ani průměrný servis, ale abych mu nekřivdil. Řekl bych, že o tom trochu vypovídá ten zmrzlý motor.

Jinak jsem dnes poprvé vytáhl jamahu a byl jsem zrzlý zase já.

jmurjr (H22A7) 17.03.2009  20:25

« Re: Re: Felicia 280.000km

Ja som raz soferoval feldu, ktora mala 280 000km, co je oproti 650 celkom malo, ale bonusovo na nej bolo to, ze patrila vacsej SW firme a sluzila ako... Ako odpadlik. Kto mal auto v oprave, alebo potreboval odviezt nieco, cim by si znicil normalne sluzobne, zobral toto. To znamena, ze sa na nej striedalo asi 20-30 ludi a jazdilo sa s nou podla hesiel:
          ,,Najlepsi terenak je firemna felda."
          ,,Narychlejsie auto je firemne alebo z pozicovne."
          Bola modra, LXi, po facelifte, asi 1999. Na bokoch ciastocne poodpadavane nalepky. Spojka bola povodna, takze bol problem sa vobec rozbehnut, motor mal zvuk ako ked da clovek do plechoveho kybla 20 srobov a hrka s tym, v interieri vrzgalo asi vsetko a potahy boli ako emental. Toto bolo cca 5 rokov dozadu. Teraz je to auto asi K.O. Ak ho ta firma este ma, tak asi najrozumnejsie bude vyuzit ho na ziskanie zlavy formou srotovneho...

filko 17.03.2009  21:21

« Re: Felicia 280.000km - malko

V CZ šrotovné není, ale docela by se tím zhodnotila. Jen je s podivem, jakou flotilu firma užívala, že na záložním voze najeli 300 tisíc. :-) To není příliš dobrá reference. 8-s

jmurjr (H22A7) 17.03.2009  22:51

« Re: Re: Felicia 280.000km - malko

ono, skor si myslim, ze zo zaciatku bola normalne vozenie, az potom to bol zalozak. a to je nic. priklad toledo 1.6 benzin - 350000km za necelych 5 rokov, mondeo 1.8 zatial 180000km za dva a pol.

foto EmilBuisson

EmilBuisson 16.03.2010  20:09

« Re: Re: Re: Felicia 280.000km

Podle mě autu nejvíc vadí (pokud je takhle jako v tvem pripade vlastneno nekde ve firme) zmena jizdnich stylu. "Nase" firemni Fabia mela najeto 250 tkm a byla uplne odvarena jak prez motor tak prevodovku, ale bouchaly silenbloky jak pod motorem tk pod prevodovkou- aspon si to myslim

filko 17.03.2010  19:56

« Re: Felicia 280.000 km

Myslím, že víc než změna jízdních stylů vadí nejslabší článek v řetězu řidičů (nejhorší řidič) a také efekt "kolektivního" vlastnictví. Nejlepší terénní vůz je služební vůz; nejrychlejší auto je služební auto; atd.

"-- skrytý --" 17.03.2009  14:23

moc dobrý

čtu si tvojí recenzi po několikátý a pořád se tlemim. taky jsme měli formana, tak vzpomínam na to dobrodružství >:D

filko 17.03.2009  20:10

« Re: moc dobrý

Díky!

Doufám, že ho neřídila žena. >:-[]

foto salazar

salazar 08.04.2009  17:07

..fáčko...

....vtipná recenze a fšem co ujeli ty miliony km ve fáčkách a feldách přeji nová záda a sanici a závidím pevnost svěrače >:D

foto gokralik

gokralik 23.10.2010  20:32

Paráda

Perfektní recenze, fakt jsem se zasmál. :yes: Jenom škoda, že Formič už nevypadá tak reprezentativně.

Poustnik 18.11.2010  11:22

« Re: Paráda

Jak to myslíš? Tento konkrétní Forman, nebo všechny? Mám pocit, že Formani nikdy nevypadali příliš reprezentativně, ale třeba mě filko opraví...... ;-)

filko 18.11.2010  22:03

« Re: Paráda

Tak, jde o to, co měly reprezentovat. Je pravda, že v 93. byl Forman Silver line skoro nejluxusnější škodovkou. Na druhou stranu, pokud má auto reprezentovat tvrdýho chlapa, pak ano: je reprezentativní. Pokud má reprezentovat stav českého vozového parku, pak teké ano: je reprezentativní. Takže záleží na úhlu pohledu.
        Na formana byl ten úhel většinou zespodu (zpodauta).

Poustnik 18.11.2010  22:25

« Re: Re: Paráda

>:D
          Tož jsi nám trošku zažongloval s úhlem pohledu....snad už mohu jen doplnit, že hůl do vody vnořená zdá se býti zlomená....! ;-)

foto gokralik

gokralik 17.02.2011  22:40

« Re: Paráda

Samozřejmě jsem myslel tento konkrétní kus. Ale při takovém nájezdu a jak tak koukám, kde všude Miloš (Forman) byl, tak to snad ani jinak nejde. Jak vůbec auto pokračuje? Ještě jezdí? Nevidím tady žádné novinky.

filko 18.02.2011  11:25

« Re: Paráda

Auto původně z Německa se na sklonku života vrátilo k dalšímu majiteli do Mladé Boleslavi sloužit na stavbě rodinného domu.

foto XTad

XTad 04.09.2011  12:25

Felicia

Jak se jmenovala ta felda, ktera byla v brazilii prodavana jako VW?

foto Porez

Porez 24.08.2012  00:12

Škoda že už nemám favorita

Měl jsem Favorita taky Silver Line a už jsem si sním taky dost legrace >:D
    Škoda že už Favorit není rád bych s tebou pokecal :-)

filko 09.12.2015  12:13

« Re: Škoda že už nemám favorita

Jojo, Favorit bylo dobrý auto a Forman chlapský.

foto kuzba

kuzba 12.03.2017  19:21

« Re: Škoda že už nemám favorita

Měli jsme ho 16 let, projel ledacos např. Albánii. Byl v puristické edici - bez ničeho. Nechal nás jen jednou, prasklý těsnění pod hlavou, transformace na parní stroj. Vzpomínáme