Škoda Fabia (2006)

10.2.2008

Tato recenze byla prvotně věnována mému předcházejícímu vozu Škodě Felicii.Postupem času jsem se tady ale čím dál více začínal věnovat nástupci,proto…

Škoda Felicia Combi (Rados)

"-- skrytý --" 11.02.2008  23:39

Můj táta

Ahoj, přesně takovou měl cca před 7-8lety můj táta. :yes:

foto pumpkin

pumpkin 12.02.2008  22:53

Zdravím

Pekne zachovalá Felicia, dnes je ich už pomenej... Ešte skús pridať dáke fotky. ;-)

"-- skrytý --" 13.02.2008  09:35

felina

Měl jsem tu samou.A můžu říct,že to bylo super auto.Pominu-li slabý motor a lehkou korozi,tak mě Felicie v ničem nezklamala.Nikdy mě nikde nenechala stát,vlezlo se do ní téměř vše.Jedno z nejspolehlivějších aut. 10-9-10 b :yes:

foto Special-line

Special-line 16.03.2008  20:32

Felda vs. Fábka

Jo jak už tu bylo řečeno krásně zachovalý auto, v originálním stavu. Jo Fábka ta už je o hodně dál co se týče bezpečnosti, jízdních vlastností a taky hlavně korozní odolnosti. Ale já myslím že těch 10 litrů nebo kolik asi nemusí být na škodu, tipl bych si že mezi podběhama je ten kufr určitě širší páč už tam jsou tlumiče vně pružin a to rozšíří kufr což je podle mě super, Ale zas už tam není takový super sklápění a vyjímání FáčkoFeldaSystem >:D

Rados 19.12.2013  18:02

« Felda vs. Fábka

Dneska jsem měl tu čest se projet po několika letech ve Felicii Combi a říkám si, že bych jí už nikdy nechtěl. Rozdíl je znatelný mezi řízením a jízdními vlastnostmi. V zatáčkách se citelně moc naklání, při sešlápnutí plynu se nic neděje, a parkování bez posilovače? No hrůza:D Jinak mezi i za podběhy je u Fabie kufr rozhodně širší. Do hloubky vyhrává o 5 cm Felicia.

Kubyyyk 16.05.2008  21:45

Tys nabořil autobus??????

R-E-S-P-E-C-T >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Rados 16.05.2008  22:03

« Re: Tys nabořil autobus??????

Ja ne,ale kolega,Ja uz ho prodal.. ;-)

Kubyyyk 16.05.2008  22:07

« Re: Re: Tys nabořil autobus??????

Aha, už jsem se lekl že jseš takovej pankáč >:D >:D

Kubyyyk 16.05.2008  22:08

« Re: Re: Re: Tys nabořil autobus??????

Za tuning přední části feliny dávám celkově za 10b :-)

Rados 16.05.2008  22:14

« Re: Re: Re: Tys nabořil autobus??????

Dík :-)

foto umo

umo 02.03.2013  05:43

recenzia

Zdravím. Dobrá recenzia, ale mal by som jeden návrh. Nebolo by lepšie oddeliť obe recenzie a urobiť dve samostatné? Vyzerá to čudne, keď pod názvom recenzie Škoda felícia (1996) je fotka fabie. Aj vo fotogalérii je prevaha fotiek fabie. Ide o to, že ak sa niekto bude zaujímať o fabiu sedan htp, tak sa k nej nedostane, lebo ho nenapadne hľadať ju pod hlavičkou Škoda felícia. Je to škoda, lebo recenzia je naozaj kvalitná. Budem sledovať tvoju recenziu, lebo ma zaujíma výdrž motora htp. A ešte by som sa chcel opýtať, ako sa porucha cievky prejavila? Ďakujem za odpoveď a nech ti auto robí len radosť.

Rados 02.04.2013  00:54

« Re: recenzia

Zdravíčko.Musím s Vámi naprosto souhlasit,jsem stejného názoru a jednoho dne se na to chystám,ale ještě mi to časově nějak nevyšlo. Jinak děkuji za pochvalu :-) Porucha cívky se projevila znenadání tím,že mi auto v kopci přestalo jet,jakoby ztratilo výkon a nahoru jsem se stěží doplazil.Dále pak nepravidelným chodem a cukáním spíš doslova skákáním motoru.

halleck 15.12.2013  21:30

« Re: Re: recenzia

Zdravím. Ja som sa na rôzne veci pýtal úpravcu Zdeňka Jandy a ten odporúčal meniť sviečky do 20000 km, inak už môžu viac trpieť práve cievky. Ja teda mám 120 tisíc a sviečky vymením zanedlho len druhýkrát, dodržoval som len tých 60t čo píše výrobca, ale odteraz sa už radšej budem držať jeho rady. :-)

halleck 15.12.2013  21:36

« Re: recenzia

Ahoj, ja teda mám s HTP tých 120 tisíc a vcelku často skúšam ako to bude znášať dlhšie jazdy tempom okolo 160 km/h. :-) Je ale pravda že olej by som asi nikdy nenechal dlhšie ako 10t., takže takýto servis je pomerne častý. Našťastie sa to ale robí dosť jednoducho, všetko je dobre prístupné.
      Myslím že s takýmto prístupom by to malo vydržať veľmi dlho.

Rados 18.12.2013  14:03

« Re: Re: recenzia

Ahoj,dík za názor,já jsem svíčky měnil taky po druhé teprve a zamyslím se nad tím,zda by nebylo lepší je měnit častěji.Jinak k dnešnímu dni najeto kolem 146 tis. a vše je v pořádku jak by mělo být. Takže spokojenost by se dalo říct. :-) Co se týče té rychlosti tak sem tam se nechám unést a taky si to svištím 160-170 když tomu umožňuje provoz na dálnici. Jinak olej se musí měnit docela často to souhlasím.Já olej měním co 12 tis km a to je zhruba co 4 měsíce,takže mi to přijde,že to je každou chvilkou. Uvidíme snad nám oboum bude dlouho sloužit :-) :yes:

foto LiborTDI

LiborTDI 16.05.2013  10:58

Chválím Fabii

Opravdu hodně, moc pěkný kousek a do města i dobrý motor, taky jsem tuhle měl :-)

Rados 23.06.2013  00:27

« Re: Chválím Fabii

Dííky, ano souhlasím,do města a na mezi městský provoz po okreskách pro moje potřeby uplně stačí.Jsem spokojen hlavně se spolehlivostí auta :-) zatiim... >:D

foto petrpilny

petrpilny 22.06.2013  19:52

Přidávám se k pochvalám

Podrobná recenze a srovnání, ale nemůžu se nezmínit o barvě, tahle červená se mi fakt líbí a kéž bych jí měl na Octávii. Super :-).

Rados 23.06.2013  00:24

« Přidávám se k pochvalám

Děkuji pěkně za chválu recenze i barvy,taky se mi líbí,ale jen pokud je auto umyto :))

foto petrpilny

petrpilny 23.06.2013  08:16

« Re: Přidávám se k pochvalám

No, s tím umytím je to těžký, nevím jak Vaše, ale ty Octavie a jejich pátý dveře snad vydržej čistý jen do vyjetí ze dvora >:D .

Rados 23.06.2013  14:30

« Re: Re: Přidávám se k pochvalám

Jj to s Vámi musím souhlasit >:D ale kdo má furt čas to leštit že? Jsem rád že to stihnu aspoň jednou za 14 dnů o víkendu >:D

foto tholis

tholis 16.09.2013  21:23

« Re: Přidávám se k pochvalám

Jo cervena corrida je krasna barva..Take jsem ji mel. Krasna a mladounka Fabca! Preji mnoho stastnych kilometru.

Rados 17.09.2013  21:13

« Re: Re: Přidávám se k pochvalám

Díky,no uvidíme na kolik je HTP odolné a kolik kilometrů ještě pojezdí bez vážných závad,zatím vše šlape a doufám ,že ještě dlouho bude.Těch 200tis bych chtěl na ni odjet ...jojo na to, že to je základní dodávaná barva,tak se jim povedla.Vídávám hodně druhů podobných odstínu u jiných automobilek,ale tahle patři k těm nejvydařenějším :-)

halleck 15.12.2013  21:24

« Re: Re: Re: Přidávám se k pochvalám

Podľa mňa keď to človek poctivo udržuje, tak by to malo vydržať dosť dlho. Je to už moderný motor (aj keď pre niektorých kontroverzný).
          Kedysi som hovoril s chlapíkom ktorému Favorit vydržal 450 000 km. Potom sa ho zbavil viacmenej kvôli korózii, ale je vidieť že keď sa človek stará, tak to funguje.

Ja mám teda tiež Fabiu 1.2 12V , ale model z roku 2004. Po tých rokoch už bolo treba
          opravovať výfuk, pomerne zavčasu odišla spojka (moja chyba), teraz sa chystám na rozvody, aby nehrozilo preskočenie reťaze - občas to po štarte zachrastí a to už je varovanie. Na Tvojom motore by to malo byt už z výroby
          riešené tak že to vydrží.
          Som ale s autom spokojný a rád vidím že aj ty HTP 12V seriózne používaš.
          Nech dobre slúži...

Rados 18.12.2013  14:14

« Re: Re: Re: Re: Přidávám se k pochvalám

Jj přesně tak,když se o to člověk aspoň trochu stará tak si myslím, že auto vydrží dlouho, na firmě máme tu samou fabii 1.2 HTP a má najeto 220 tis, Octavku 1.9TDi co má 380 tis. a krátkou Fabii 1.4Mpi (2001) co má 400tis. a všechny auta fungují jak mají.Jen sem tam nějaká drobná závada. Jj u těch novějších motorů je to už pořešené aby k tomu nedošlo,tak snad to bude OK. Jinak slouží pěkně, ať už na výlety tak i při mé práci a sem tam něco odveze na chalupu či dům. Vše však v rámci opatrnosti a slušného chovaní :-)

foto cobra-s

cobra.s 15.01.2014  09:43

Objem

velké plus si získala objemným zavazadlovým prostorem který má 447 litrů. Tak to je fakt mamuti tvl, z toho si sednem na * ;-\ To je fakt plus jak krava. No a 1.2HTP tak to sis teda opravdu pomoh! LOL

foto baca42

baca42 11.02.2014  22:08

150 000 km

Ať ti dál jezdí.

Rados 11.02.2014  23:14

« Re: 150 000 km

Dííky moc. Tak jsem se díval na tvou fabku,a mám do těch 460tis. km ještě co dělat >:D Ale tak TDi je nesmrtelný motor proti HTP pochybuji že vydrží víc jak 300tis :-)

halleck 13.02.2014  23:00

« Re: Re: 150 000 km

TDI vydrží dosť aj s horšou údržbou, asi z toho tá dobrá povesť. U HTP je to náročnejšie a hlavne sa obvykle nepoužívajú na dlhé trasy. Ale nájdu sa kusy čo majú nad 400tis.

Na tejto fotke už je to trochu moc, tipujem že to už bude druhý motor alebo nejaký podvod :-)

Rados 14.02.2014  13:30

« Re: Re: Re: 150 000 km

Právě a to je ta obrovská výhoda u těchto naftových motorů. Jsou skoro nesmrtelné.Mé každodenní cesty jsou většinou do 150km. Jinak ty dlouhé trasy jezdím tak dvakrát do půl roka a to si myslím že mu neuškodí jednou za čas,jen ať si zvyká! >:D

K tomu odkazu: Noo to se mi nechce moc taky věřit,že by na jeden motor, pokud to je HTP, odjelo tolik tisíc km :-)

foto baca42

baca42 14.02.2014  17:37

« Re: Re: Re: Re: 150 000 km

Můj servismen říká že paradoxně nejvíc ty HTP vydržej na těch služebních vozech který nikdo nešetří. Naopak důchodcům co jezděj lehká noha motor klekne třeba v 50 000 km.

Rados 14.02.2014  18:27

« Re: Re: Re: Re: Re: 150 000 km

Noo je to zajímavé ale všechno možné, naše služební HTP v práci má přes 225tis a jezdí stále bez problémů a to sní každý jezdí jak prase. A na netu jsem se dočetl, jak taky si hodně lidí stěžovalo, že se jim rozsypal motor někdy kolem 50-80tis a to se k němu chovají slušně >:D

foto Bodo12

Bodo12 18.02.2015  16:20

podivné vrzání ozývájící se od přední nápravy při propružení

Nazdar mame firemnu fabiu combi 2007 a vrzanie nam sposobuju predne silentbloky ramien, guma v zime stvrde a vrze. Ak ti to vrze aj pri zrychleni a brzdeni tak to mas asi to iste.

Rados 18.02.2015  17:38

« Re: podivné vrzání ozývájící se od přední nápravy při propružení

Díky za typ! :yes: to znamená že ty silentbloky budou už spuchřelé ne? do teď to ani v zimě nedělalo, je to první rok co tohle slyším.

foto Bodo12

Bodo12 23.02.2015  12:45

« Re: Re: podivné vrzání ozývájící se od přední nápravy při propružení

Z gumy sa postupne časom uvolnuju aromaticke uhlovodiky a preto časom tvrdne a straca pruznost, ked je zima tak stvrdne ešte viac a potom popraská a vrze.

Rados 01.03.2015  10:33

« Re: Re: Re: podivné vrzání ozývájící se od přední nápravy při propružení

Jojo, bylo to tím, počasí se zlepšilo a vrzaní zmizelo :-)

Ronault. 28.06.2016  22:23

Jasná volba

Pokud vybíráš nástupce a nechceš se dívat i ke konkurenci, což může být chyba, přecejen trh je bohatý, tak ve dvojici Fabie kombi a Rapid Spaceback je to přece jasná volba Fabie kombi... technicky je to auto o level výše... stačí se podívat na kostru auta při výrobě a poměr vysokopevnostní oceli a je jasné, kde se šetřilo ;-)

Rados 31.07.2016  10:22

« Re: Jasná volba

Hoj, díky za komentář. Abych Ti pravdu řekl, tak by mě ani nenapadlo tohle zkoumat jelikož jsem si myslel, že obě auta budou cca na stejné úrovni. Každopádně takový rozdíl bych nečekal a Fabie Combi i tak byla ve vedení :)) :yes:

Ronault. 14.09.2016  19:39

« Re: Re: Jasná volba

Těch rozdílů je více, i jízdně je pro mě Fabia o level výše. Nejel jsem Rapid Spaceback, jen liftback, hned 2x ajedou dokonce s tříválcem 1,2 MPI a ten byl na celém autě to nejlepší a to už je teda hodně smutné, ne? Zatímco Fabia mě velmi velmi mile překvapila.

Jinak jsem rád, že jsi na HTP nabrousil už 250t km vč. jízdy na LPG, ta naše se nachází na 192t km a tak doufám že ještě něco vydrží. Sice malinko začala reznout, ale ještě vydržet musí a ne jen rok, ale aktuálně to tak vidím na 4 roky

Rados 15.09.2016  12:24

« Re: Re: Re: Jasná volba

To máš pravdu, rozdíl mezi novou Fabii a Rapidem určitě je. Měl jsem možnost jet jak s tou Fabkou, sice s litrem Mpi 55kw tak i v Rapidu z prvních ročníků výroby. Později udajně nastalo jakési vylepšení podvozku a jizdní projev je prý mnohem lepší. Budu to muset ještě někdy v autosalonu pořádně projet jestli se to zlepšilo :-) Každopádně i ten první Rapid mi přijde velký krok dopředu proti Fabii I :-) .......Tak jestli byl ten modernizovaný tříválec to nejlepší na celém autě tak je to hodně smutné >:D No uvidíme.

Jj auto stále frčí dobře, na ten plyn tam bude odježděno cca 220tis :-) takže klobouk dolů, každý mě od toho odrazoval, že už tak ten motor nic nevydrží, natož když ho nechám předělat na plyn a vidíš. Jezdí a stále funguje jak má bez žádných investic navíc. Noo zrovna včera jsem si všimnul, že už taky začíná chytat první rez, jedná se asi o centimetrový flek hned na hraně přední kapoty vedle masky. Pokusím se tu hodit foto :-)

Verny_2013 19.09.2016  08:50

HTP

Je vidět, že když se majitel k autu chová slušně a dává mu řádný servis a motor nehoní v levém pruhu dálnice tak i relativně problémový motoru se dožije úctyhodného kilometrového věku.

Rados 01.10.2016  16:02

« Re: HTP

Zdravím, jj taky si myslím, že pravidelný servis dělá hodně. U tohoto motoru hlavně pravidelná a včasná výměna oleje je velmi důležitá. Já
      se ho snažím měnit vždy po 10 tis. najetých kilometrech.

Ronault. 16.12.2016  10:48

Nehoda

No, pěkné teda...ještě, že jen ohýbal plech...

Tak ale chystal jsi stejně výměnu, takže co to bude a kdy? :-)

Rados 16.12.2016  22:15

« Re: Nehoda

Více méně ano. Přesně jak říkáš, výměna v plánu byla a bude to buď nová Fabie Combi nejspíš se slabším TSíčkem nebo mě dosti cenově láká Dacia Duster 1.6 Sce. Momentálně mám čím jezdit takže zas tak nespěchám, ale každopádně do března už bude nové :-)