RKa (muž ) Poslat zprávu

Seat Alhambra -Nové zimné pneu

Seat Alhambra, foto 1 Seat Alhambra, foto 2 Seat Alhambra, foto 3 Seat Alhambra, foto 4 Seat Alhambra, foto 5 Seat Alhambra, foto 6 Seat Alhambra, foto 7 Seat Alhambra, foto 8
Seat Alhambra, foto 9 Seat Alhambra, foto 10 Seat Alhambra, foto 11 Seat Alhambra, foto 12 Seat Alhambra, foto 13 Seat Alhambra, foto 14 Seat Alhambra, foto 15 Seat Alhambra, foto 16 Seat Alhambra, foto 17 Seat Alhambra, foto 18 Seat Alhambra, foto 19 Seat Alhambra, foto 20 Seat Alhambra, foto 21 Seat Alhambra, foto 22 Seat Alhambra, foto 23 Seat Alhambra, foto 24 Seat Alhambra, foto 25 Seat Alhambra, foto 26 Seat Alhambra, foto 27 Seat Alhambra, foto 28 Seat Alhambra, foto 29 Seat Alhambra, foto 30 Seat Alhambra, foto 31 Seat Alhambra, foto 32 Seat Alhambra, foto 33 Seat Alhambra, foto 34 Seat Alhambra, foto 35 Seat Alhambra, foto 36 Seat Alhambra, foto 37 Seat Alhambra, foto 38 Seat Alhambra, foto 39 Seat Alhambra, foto 40 Seat Alhambra, foto 41 Seat Alhambra, foto 42 Seat Alhambra, foto 43 Seat Alhambra, foto 44 Seat Alhambra, foto 45 Seat Alhambra, foto 46

Přezdívka auta Alhambra Rok výroby 2004 Koupeno nové najeto [km]:170000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1993 výkon [kW]: 96 kroutící moment [Nm]: 310 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.4 maximální rychlost [km/h]: 180 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 852 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 7.5

Zdravím všetkých pri čítaní tejto recenzie

Moja prvá recenzia bola na moje auto Ford Mondeo 2004. Túto druhú recenziu venujem našej stálici Alhambre, ktorá u nás v našej rodine patrí otcovi, no jazdím na nej častejšie ako na svojom.

Omáčky (ako sme sa k nej dostali a prečo)

V roku 2004 kedy sme už s bratom pomerne vyrástli sme do rodiny potrebovali väčšie rodinné auto. Dovtedy, čo si pamätám sme mali sedany a to 3-kový bavorák, Opel Omega atď. Posledným autom bol Opel Zafira, s ktorým to neskončilo moc dobre, ale to tu rozoberať nebudem. A tak sa začalo hľadanie nového auta. Od začiatku sme vedeli pár vecí. Auto musí byť veľké, musí byť bezpečné a pozerali sme iba nové autá.Vtedy som mal 16 rokov a teda tatovi som pomáhal akurát tak, čo sa týka designu a nie do nejakých technických vecí. Ak si dobre pamätám, tak do užšieho výberu sa dostala práve Alhambra, samozrejme jej dvojča Sharan, Renault Espace, Peugeot 807 a Mercedes Viano, alebo tak nejako sa volá. Vtedy ešte nebežali tak moc SUV, čo je škoda, pretože by sme skočili práve po tom. A tak sme podľa katalógov hneď vylúčili MB, ktorý bol príliš veľký a pôsobil ako bus, čo sme samozrejme nechceli. Naviac jeho dĺžka bola taká, že by sa nám nevliezol do garáže. Peugeot a Sharan sme vylúčili hneď po ňom. U peugeota, to bol totálne zlý prístup predajcu, ktorý nebol ochotný ani pristúpiť na testovaciu jazdu a o Sharane rozhodla cena, ktorá bola zbytočne vysoká od konkurencie. Takže zostal len Espace a Alhambra. Vozili sme sa v obidvoch, mali sme na stole cenové ponuky od obidvoch a tak sme rozmýšľali. U Renaultu to nakoniec padlo tým, že vyzeral na tú dobu na nás moc futuristicky a mal digitálne ukazovatele, čo sa nám moc nepozdávalo...resp otcovi, keďže v tom čase bol hlavný užívateľ on. Rozhodnuté bolo. Novým autom sa mala stať Alhambra a hlavne nová :D Tešil som sa ako malý chlapec...áno vtedy som v podstate ešte bol malý chlapec, keď sme konfigurovali výbavu a potom už len čakali. Je to super pocit pre takého automobilového fanatika ako som ja stáť pred novým voňavým autom..(nie nie som chorý:D) Prišla k nám v októbri roku 2004 :)

Tak aká je?

Takže je čierna, má 16 kolesá s rozmerom pneu 215/55. Vzhľadom na to, že sme si auto brali ako firemné tak sme si mohli dovoliť aj nadštandardnú výbavu. V aute je takmer všetko a boli zámerne vynechané 2 veci: koža a navi. Inak je v aute všetko, čo si môžete u seatu dopriať.
To naj: xenóny, pal.pc, aut. dvojzónová klíma, funkcia comming home, nezávislé kúrenie s diaľkový ovládaním, parkovacie senzory vpredu aj vzadu atď.
Časom asi až po 5 rokoch sme prišli na to, že auto má aj nejaký cyklovač stieračov a to tak, že ak máte pustené stierače a zastavíte, stierače sa zastavia tiež. Blbosť, ale poteší a hlavne sme na to prišli až neviem kedy :D

Výbava(rozpis toho naj)

Xenóny - V roku 2004 nebehalo veľa áut s tými svetlami a už ako malý som sledoval, koľko áut stretávame, čo majú tiež "modré svetlá" ako my. Veľa ich nebolo a dokonca ani v dnešnej dobe ich veľa nie je, čo si myslím, že je obrovská škoda. Na aute je určite jeden z prvých typov a teda nejaká staršia technológia, no aj tak si ich neviem vynachváliť. Už klasické tlmené sú super a ak sa k tomu pridajú diaľkové(tie už len halogénové) tak máte pocit, že zrazu je znovu svetlo. Naozaj odporúčam. Ako som spomínal sú teda staršie a teda pri štartovaní sa nenastavujú ako moderné bixenóny. Ostatné je samozrejme rovnaké a má samozrejme aj autonastavovanie podľa zaťaženia. Od výroby máme stále jedno svetlo, ktoré stále svieti a menilo sa len jedno minulý rok, ktoré začalo svietiť trochu do fialova. Takže aj toto svedčí o životnosti a o kvalite xenónových svetiel!

Nezávislé kúrenie - Asi najlepšia vec na aute! Bez srandy. Človek, ktorý to neskúsil tak nevie. A ktorý to skúsil tak už v každom ďalšom aute ho bude mať znovu. Ráno si pekne pri kávičke sadnete a pozeráte von oknom ako zasa napadalo...Vytiahnem si ovládač, spojím sa cez signál s autom nastavím si teplotu a čas rozmrazovania. Po cca 20 min auto už hučí o dušu a ľudia len nechápavo pozerajú, čo sa deje. S nezávislím kúrením sa sputí aj výhrev všetkých okien. To znamená jedno - žiadne škrábanie, ani mrznutie v aute. Sadnete do aute, kde je príjemné teplúčko a nepotrebujete ani vyhrievané sedačky, pretože teplé je všetko :D Samozrejme keď naštartujete motor je zohriaty takmer úplne na prevádzkovú teplotu, čo je hlavne pre diesel 2x tak dôležité. Ak by som si mal vybrať jednu položku výbavy, ktorú budem mať v každom aute, tak je to práve toto!

Parkovacie senzory - Auto je naozaj veľké a čo je hlavné nevidíte, kde končí ani predok ani zadok.Naozaj odporúčam senzory aj tam aj tam. Istota je gulomet. Aktivujú sa buď manuálne tlačidlom na stredovej konzole, alebo vždy pri zaradení spiatočky. Deaktivuje sa znovu buď manuálne, alebo pri zvýšení rýchlosti(cca 20 km/h.)

Priestrannosť

Toto auto je hlavne o priestore. Môže mať 5, alebo 7 miest. My ho máme logicky v 5-miestnej verzii. Auto je robené tak trochu ako autobus, v tom zmysle, že má rovnú podlhu a na nej nasadené sedačky. Vnútorný priestor auta je úchvatný. Či sedíte vpredu, alebo vzadu tak je to jedno.Všetci v rodine sme taký väčší a bezproblémovo si sadneme za seba vedľa seba a neviem ešte ako :D. Vzadu sú 3 samostatné sedadlá, ktoré sú pomerne dosť široké, no pre 3 dospelé osoby na dlhšiu trasu to už predsa len nie je. Čo sa týka kufru, tak ten je asi najväčší, aký si môžete dopriať v normálnom aute. Zmestí sa tam hocičo a je veľmi dobre riešený, že vám tam nič nezavadzá a je pekne rovný. Je tam aj zásuvka na 12 V, ktorá sa hodí na dovolenku ak tam hodíte chladničku. Dobré je, že Alhambra má väčšiu batériu(neviem či každá) a tak pri ceste na dovolenku s chladničkou nemáte problém, že ak necháte chladničku zapnutú tak auto už nenaštartujete. Bežne nechávame chladničku zapnutú napr pri spaní, alebo aj kľudne pri ceste trajektom niekde na ostrov. Možno je to ale tým, lebo máme aj nezávislé kúrenie. Ak niekto potrebuje priestranné auto, tak Alhambra je pre neho jasná voľba. Podľa mňa je len škoda, že tak ako v novej generácii nemá táto stará posuvné dvere, čo sa hodí pri nakladaní, alebo pri ukladaní detí dozadu. My sme to už nepotrebovali, ale verím tomu, že by to ľudia využili. Ešte dodám dôkaz, že auto je naozaj priestranné. Kupoval som si skúter a bez problémov sme ho naložili zložený do auta. Boli vyhodené zadné sedačky inak nič. Celý ako je tam vošiel aj s príslušenstvom :)
K priestrannosti patria určite aj odkladacie priestory a hlavne pri takomto type auta. Takže čo je kde? V predu sú na palubnej doske 2 odkladacie skrinky. Jedna pomerne malá skôr na okuliare, žuvačky a nejaké papieriky a pod. blbosti. Druhá pred spolujadcom je už hlbšia a celkom dobre použiteľná. Pred spolujadcom je samozrejme ešte aj "šuflík, ktorý je síce chladený, ale takmer nepoužiteľný. My tam máme len servisnú knížku. Vo všetkých dverách sú hlboké otvory, kde sa zmestia aj litrové fľaše, alebo ako unás kopa bordelu :D(tato tam mám starú mapu Rakúska, zápisník, kávu a pod.) Inak sú tam ešte odkladacie priestory na CD. Tie nevyužívame, pretože v kufri máme zabudovaný CD menič. Vzadu sú zabudované v predných sedadlách odkladacie stolčeky, čo sa celkom zíde hlavne pre deti, alebo pri dlhšej trase. Ale keď ich chcete vyklopiť pozor na kolená :P Inak rezerva je umiestnená pod autom, takže z kufra neuberá.

Jazdné vlastnosti

To je kapitola sama o sebe. Auto je rodinné, je veľké, je priestranné, je vysoké. A práve všetky tieto veci hrajú proti nej. Je naozaj nepohodlné. Aspoň keď to porovnám s inými autami v rodine. Sedačky sú pomerne tvrdé a nemajú bočné vedenie, ale to by sa dalo prepáčiť, keď si uvedomíme o akom aute sa bavíme. Ale je to celé také tvrdé skákajúce a proste nie moc pohodlné. A to aj napriek tomu, že na aute sú 16-ky kolesá. O tom, že sa nakláňa netreba ani polemizovať.Pri rýchlosti 130 km/h už je aj pomerne dosť počuť hluk, je to spôsobené aj karosériou, ale asi aj slabším tlmením. Z pohľadu vodiča je Alhambra taká typická koncernovská :) Motor má v nízkych rýchlostiach pomerne dosť sily a teda pri razantnejšom zrýchlovaní má tendenciu trhať s autom. Treba poriadne držať volant hlavne ak sú na ceste výraznejšie koľaje. Na dlhých trasách sa šofér vie dobre uložiť, čomu prispeje aj lakťová opierka a aj tempomat. V tejto "konfigurácii" sa dá újsť viacej km bez problémov. Na skutočne dlhých trasách už ale cítiť kríže. Samozrejme, sa nemôže rovnať s diaľničnými korábmi ako je 7er, alebo S-Class. Na zadných sedadlách sa 3 osoby odvezú, no nastavenie auta a jeho nakláňanie im vie poriadne zatočiť so žalúdkami :D Hlavne ak sa ide na cestách ala HR. Ale treba ísť pomaličky a pôjde to :)

Motor a prevodovka

My máme 96kW motor so 6-stupňovým manuálom. Myslím, že táto kombinácia sa k autu celkom hodí aj keď sa mi zdá, že prevodovka mohla byť inak odstupňovaná. Hlavne pri 130 mohla pri 6 točiť o niečo menej. Normálne je to cca 2500. Inak pri 100 je na otáčkomery len necelých 2000. Inak tento motor s autom vie celkom pekne zahýbať ale len do povedzme do 100 km/h. Potom už je cítiť váhu a nedostatok koníkov. Čo sa týka spotreby, tak tá je u nás pomerne vysoká. Je to spôsobené tým, že chodíme krátke trasy a hlavne nepozeráme na spotrebu, keďže ide o firemné auto. Takže dlhodobý priemer je okolo 7,5. Samozrejme vieme jazdiť aj za menej, ale to je skôr výnimka.Ak by som sa ešte vrátil k prevodovke. Hlavne v zimných mesiacoch je pri ranných štartoch trochu viac tuhšia, ale nič extra. Aj po 217000 km radí stále pekne, dráhy sú presné a ani kulisa nie je "vyheglaná"

Design exteriér + interiér

Ja stále tvrdím, že toto je veľmi subjektívna vec a preto sa tu nájde určite kopa ľudí, ktorá so mnou nebude súhlasiť. Mne sa auto po tejto stránke páči. Páči sa mi jeho línia, všetko je také uhľadené a čierna farba je asi naj, ktorá sa na toto auto hodí. Tiež je ich samozrejme aj najviac. O tom, že sa špiní sa už popísalo asi miliókrát a ja to len potvrdzujem!. Ďalej sa mi páči na vonkajšku aj ten fakt, že aj v dnejšnej dobe nepôsobí staro. Je to taký pekný svieži design. Spôsobené to je aj tým, že sa táto generácia vyrábala tak strašne dlho a nový model prišiel až teraz. V podstate sme donedávna mali stále rovnaký model a teda nový model. Nemení sa to často ako napríklad golf, alebo passat. Čo sa týka interiéru, tak je všetko tam kde by ste to cca hľadali.Nepôsobí luxusne, skôr prakticky. Je ľahko udržovateľný. Veď vlastne celé auto je robené prakticky. Rodinám s malými deťmi to vyhovuje, no nám už až tak nie. Interiér je taký pomerne strohý a nie moc útulný. Na autách, hlavne vyššej triedy sa mi páči predlžujúca sa stredová konzola až vlastne do opierky na ruky. Tuto nie. Tuto končí stredová konzola a potom je podlaha. Je to také nijaké, ale zasa účelné. Žiadne auto tak rýchlo a tak dobre nepovysávate :D Takže celkom fajn
V interiéri je všetko na logickom mieste. Možno len trošku chýba ovládanie na volante, ktoré nám pri výrobe nejakým omylom zabudli namontovať. Pri dlhšom ladení je rádio v horšej pozícii a teda vyžaduje viac pozornosti. Ešte čo som si všimol je, že ak si vysuniete držiaky na poháriky, tak zakrýva displej rádia. Asi je to blbosť, len tak ma to napadlo :)

Audio

V aute by mal byť nejaký vyšší stupeň audio sústavy (+ radio na cd a cd menič zabudovaný v kufri), od ktorého by človek čakal viac. Má 8 rerproduktorov( 2 vpredu na palubovke, v každých dverách a 2 vzadu v kufri ). Nie som nejaký audiofil a teda sa v tom moc nevyznám, ale nemá ani poriadne basy a ani výšky. Pri vyššej hlasitosti už repráky nestíhajú a dosť šuštia aj pri CD. Samozrejme nedá sa to porovnať s sústavou typu Harman/Kardon, ale predsa len by to chcelo niečo lepšie. Na normálne počúvanie fajn, ale inak nič moc. Pre porovnanie: Vo svojom mondeu mám základné audio a to hrá o poznanie lepšie a mám len 6 reporuktorov.

- Motor
- Priestrannosť
- Výbava
- Design (vec vkusu)
- Spoľahlivosť
- Kufor a jeho tvar
- Ľahké na údržbu(vysávanie a čistenie)
- Bezpečnosť
- Xenónové svetlá

- Možno pre niekoho spotreba
- Neútulný interíer
- Čierna farba(stále špinavé)
- Malé spätné zrkadlá
- Hluk pri vyšších rýchlostiach
- Audio

Auto sme kupovali ako nové v Corrida Cars v PN v roku 2004. Máme ho doteraz a má najazdených niečo málo cez 170 000 km. Servisujeme ho len tam a presne načas. Možno aj preto sme nemali takmer žiadnu poruchu. Jediný väčší problém bol s klímou, kedy im trochu dlhšie trvali prísť na problém, ale postavili sa k tomu tak ako si predstavujem - dostali sme náhrandé auto zadarmo!!! Inak sa nám stále robí taká blbosť, že nám natečie do ľavého zadného svetla a zvykne sa tam vypáliť žiarovka, ale to je naozaj blbosť. Takže, čo sa týka tohoto sme naozaj spokojní. Len tak pre info. Na aute sa teraz robil veľký servis pri 170 000 km, kde sa menil olej, všetky filtre, čo sú v aute, menili sa rozvody a potom našli chybu a menili aj manžetu na poloosi. Za toto sa vypýtali 790€ s robotou. To len aby ste si vedeli predstaviť cenník. Ale je to autorizák!!!

Kde sme auto kúpili viete.S predajcom sme boli spokojní, bol ústretový auto nám požičal ešte keď sme nemali svoje a všetko prebehlo pomerne rýchlo. Dodnes sme s ním v kontakte a boli sme pozvaní aj na predstavenie novej alh. Takže spokojnosť.

Druhá skúsenosť s predajcom v roku 2011:

V tomto roku sme kupovali nový Leon. Opäť u rovnakého predajcu. Rovnako sme boli spokojní. Snažil sa poradiť, hľadal riešenia. Nakoniec nás ako správny predajca ukecal na o triedu vyššieho Leona, keďže prvý plán bola Ibiza. Dostal však do ruky nového bieleho Leona na ktorý nám spravil zaujímavú cenu a tak sme neváhali. Po roku túto kúpu neľutujeme, pretože väčšie auto nie je nikdy na škodu.

Prečo recenzia?

Túto recenziu som sa sem rozhodol dať aj z toho dôvodu, pretože s autom sa budeme pomaly ľúčiť. Preto som to chcel sem dať, aby som mohol recenziu ešte dopĺňať pokiaľ auto ešte máme. Namiesto nej príde X3 3.0d. Recenziu na nové auto prídám tiež, tak isto ako aj na naše ostatné autá. Mne práve čítanie takýchto recenzií pomohlo a preto dúfam, že aj tieto moje pomôžu niekomu pri rozhodovaní.

10.12.2012 14:54

Pridané nové postrehy do Recenzie

Zdravím všetkých návštevníkov....

V rámci zlepšenia mojej recenzie som pridal zopár postrehov týkajúce sa hlavne jazdných vlastností a výbavy. Trošku som upravil silné a slabé stránky a to je tak celé. Snáď sa bude pozdávať :)

Pred časom som ešte dal novinku ako som kupoval nové zimné pneu. Dnes už majú niečo cez 500 km a musím povedať, že veľmi som spokojný. Naozaj na gumy sa môžem spoľahnúť. Zažili aj poľadovicu aj sneh, aj "kašu" a kto by váhal, určite odporúčam. Ako som spomínal rozmer na zimu mám 205/55 R16.

6.12.2012 21:52

Výmena zimných pneu

Takže zima už udrela a napadol u nás prvý sneh. Keďže autom jazdím každý deň, tak som rovno aj vyskúšal ako sa správa no bol som sklamaný.Auto sa šmíkalo, nedržalo stopu, stále svietilo ESP a tak sme objednali skladové Michelin Alpine A4. Staré neboli dezénovo vôbec zlé, ale mali ak sa nemýlim 3 roky a boli už asi tvrdé a to sa naozaj odrazilona ich kvalite.Nemienil som riskovať, keďže guma je jediná vec, ktorá ma drží na ceste a v zime je 2x dôležitejšia...Cena jednej novej bola tuším 132€ v rozmere 205/55 R16 celkovo to bolo aj s nahodením na zimné disky a vyvážením niečo okolo 530€ s tým, že celé to trvalo do pol hodinky, čiže spokojnosť. Staré som si zobral naspäť so sebou. No a čo sa týka jazdy.... Hlučné podľa mňa nie sú. Jazdné vlastnosti sú 100 a 1, čiže spokojnosť maximálna a som naozaj rád, že som spravil výmenu. Kto by váhal nad týmito pneu, tak určite odporúčam. Predošlé boli Semperit SpeedGrip. Teraz som sa rozhodol medzi Michelin Alpine a Dunlop sp wintersport 4D. Pre objektívnosť musím dodať, že doteraz slúžili predošlé Semperit naozaj spoľahlivo.

Pridávam aj zopár foto zachytených len s mobilom :)

12.11.2012 16:47

Servis pri 215 000 km :)

Ďalšia novinka je znovu zo servisu. Kilometre nám pomaly pribúdajú a tak sa auto viezlo znovu do overeného autorizovaného servisu, kde chodí už od novoty. Menil sa olej (Magnatec 5W-40), vymenili sa nejaké uloženia, ktoré hlavne pri prejazde retardérmi naozaj výrazne búchali, ďalej bol zaznamenaný únik chladiacej kvapaliny, to sa aj odstránilo a potom klasické veci ako je diagnostika, kontrola a odvzdušnenie bŕzd a celková prehliadka. Neviem ako inde, ale tu od nás pýtajú aj za likvidáciu oleja a filtra + sme si vypýtali náhradné auto (tento raz to bola nová Ibiza, mala najazdené len 300km). Celková cena tak bola bez mála 340 €.

Hor sa na ďalšiu porciu km :)

Druhá novinka je, že Už dlhšiu dobu sme mali problém s tým, že od predných kolies aj napriek tomu, že máme zástierky nám odlietajú kamienky, ktoré nám riadne odreli lak až tam bol iba plech (označené šípkou - je to roh predných dverí) a tak sa to dalo prestriekať (vyznačené obdĺžnikom) Cena tejto práce s tým, že auto bolo na druhý deň hotové bola 48 €. Fotka čo sa striekalo a čo bolo poškodené je pridaná v galérke. Je to len orientačná a nie aktuálne. Priamo z práce foto nemám.

8.5.2012 19:26

Opäť servis

Tak zas nám ubehlo pár km a na aute svieti číslo takmer 199 000 km. Takže nasledovala výmena oleja. Pri diagnostike sa zistilo tiež, že je zlý jeden xenón a tak sa menilo aj jedno svetlo resp výbojka. Taktiež pri kontrole bolo zistené, že zadné brzdy to mali za sebou a platničky boli úplne na rozpadnutie a zanechávali na kotúčoch aj čierne fľaky. Takže výmena aj kotúčov aj platničiek. Z bežnej výmeny sa to teda nafúklo. Cena sa vyšplhala na 524 € aj s prácou v autorizovanom servise.

Autíčko dostalo tiež nový pár pneu. Konkrétne sú to 2 nové Pirelli P7 Cinturato tie zosílené. Dali sa len na predok, lebo zadné boli ešte v dobrom stave a auto pôjde čoskoro do sveta tak sme nechceli vrážať viac ako je naozaj nutné. Pneu aj s výmenou a obutím stáli niečo cez 300 €. Suma sumárum, auto síce veľa pýta, ale všetko v podstate spotrebný materiál a inak šlape bez problémov... ťuk ťuk. :)

9.12.2011 18:43

Servis po 185 000 km

Takže Alhambra sa podrobila pravidelnému servisu. Tento raz po 185 000 km.Menil sa v podstate len olej. Avšaj PC vyhodil chybu na jeden žhavič, čo by aj sedelo, lebo ráno štartovalo auto dosť zle(iba ak nebol predhriaty motor nezávislým kúrením). Ďalej sa vlastne menil ešte jeden xenón, ktorý už blikal a teda sme s tým nejako rátali, lebo to bola len otázka času. Časom sa ešte vymení baterka a to bude asi všetko, čo do nášho autíčka vrazíme...

PS: Ešte sa mi podarilo spraviť defekt na zimnej pneu Semperit, ktorý sme dali len zalepiť a nekupovali sme novú pneu. Toto je ich druhá sezóna. Max spokojnosť.

Cena servisu bola cca 350€

4.9.2011 17:56

Ďalšia recenzia

Pridal som recenziu na ďalšie auto v rodine. Bohužiaľ nie je medzi novinkami, lebo napísaná bola skôr a zverejnená až po čase. Ak niekomu pomôže nech sa páči.

Príjemné čítanie :)

11.7.2011 18:21

Po dovolenke

Tak včera sme sa vrátili z HR. Auto absolvovalo niečo okolo 2200 km a samozrejme všetko ok (klop klop). Priemerná spotreba bola podľa pal.PC 7,2 no reálna bola 7,4. Ja si myslím, že všetko ok

24.6.2011 18:28

Malé úpravy recenzie

Dnes doplnené nejaké drobnosti do recenzie + jedna slabá stránka na ktorú som zabudol. Inak stále všetko ok a bez problémov

15.6.2011 12:09

Pridané foto

Tak ako som sľúbil, tak som pridal aj foto. Auto je špinavé a neupratané, čo mi je ľúto, ale na dokreslenie recenzie si myslím, že to stačí. Keď ho umyjem pridám ďalšie a snáď lepšie. A fotky sú amatérske, pretože ja sa v tom moc nevyžívam :)

14.6.2011 22:57

Foto

Ako som spomínal foto hodím zajtra. Dnes len foto ako sa doviezol skúter :)

Další vozy Seat Alhambra

Po takomto čase, si myslím, že to môžem objektívne povedať. Všetko šlape ako má. Kto by to bol povedal na seat? :D

Myslím, že netreba k tomu viac dodať. Ťažko hľadať dostupnejšie a praktickejšie auto pre rodiny

Nie je o čom....

Ako som spomínal, na jednej strane sú jeho prednosti, ktoré pri jazdných vlastnostiach sú jeho slabosťou. Novšia generácia je o poznanie lepšia.

Spomínal som v recenzii

Spotreba je fajn, čo sa týka iných spotrebných vecí, tak je to primerané na túto kategóriu. Olej pýta až tesne pred výmenou.

Všetko dostupné, len niekedy tá cena. Ale to je dané tým, že všetko riešime cez autorizovaný servis

96 kW je za normálnych okolností dosť, dokonca aj pri naloženom aute. Ale výkonu nikde nie je dosť :P

Spokojnosť

Je to starší diesel, počuť ho je. No mne to nevadí. Pri nižších otáčkach je trochu dunivý. Pri vyšších rýchlostiach je počuť skôr aerodynamický hluk.

Tie sú pomerne tvrdé a nepohodlné, bez bočného vedenia. Ale to je dané kategóriu vozidla

Nemôžem povedať ani pol zlého slova

Skoro ako korba :D