BMW řada 7 (2008)

27.4.2012

Dlho som váhal, či sem svoju recenziu umiestniť, ale nakoľko tu ešte tento model nie je, chcem sa s Vami podeliť o dojmy z auta, o kúpe ktorého som pred…

BMW 750i F01 (HitmanPB)

HitmanPB 15.10.12  12:20

« Re: Sraz 750tek

Samozrejme, že si môžeme tykať :-)

Cestu bohužiaľ tým smerom nemám, ale pokiaľ potrebuješ nejaké info a budem vedieť zmysluplne odpovedať, samozrejme rád odpoviem.

foto Kvasak

Kvasak 15.10.12  12:14

« Sraz 750tek

Zdravim.
    Nevim zda tykat ci vykat, kdyz jsme ,,v rodine,,? Ale zvolim formalnejsi zpusob.

Nemate ted nekdy cestu do Ceske r. Nekde do okoli Trince, Ostravy, Frydku ci Ceskeho Tesina? Ze bychom pokecali a predali si zkusenosti o 750tce?
    Kdyztak facebook: Martin Ogorek

HitmanPB 04.09.12  21:34

« Re: Aby to nebral niekto ako provokaciu, ale... a aka je dynamika?

Asi si vôbec nečítal moju odpoveď...

Neviem, skadiaľ si nabral, že opieram nohu o prevodovku a to, že to vo vnútri vibruje.
    Ty si fakt myslíš, že by auto, ktoré stojí v základe 93000 eur (v aktuálnej výbave 135000) niekto kúpil, keby tam boli citeľné vibrácie z prevodovky ? >:D
    Do interieru sa žiadne vibrácie z prevodovky neprenášaju, všetko je dokonale odchlučnené.
    Osobne neviem o nejakom aute z tejto triedy, že by malo takéto problémy a už vôbec nie o BMW.
    Ak neveríš, choď sa na nejakej 7er previezť, resp. nech ťa niekto prevezie.

BMW vyrába vozidlá s rozložením hmotnosti 50 / 50. Bez plynu je auto preto pochopiteľne neutrálne. S ohľadom na systém pohonu (motor vpredu pohon zadnej nápravy) pokiaľ by sa prekročili dynamické limity bude auto mať tendenciu byť pretáčavé. Pokiaľ jazdíš s DSC a máš trocha pud sebazáchovy, tak nejaké pretáčavé šmyky nemusíš riešiť, lebo ich v počiatkoch spoľahlivo zachyti DSC. Ak sa dostaneš veľmi cez limit, tak ti nepomôže ani DSC a môžeš počítať s návštevou v servise alebo s odvozom auta na šrotovisko :-)

foto zdravy-rozum

zdravy rozum 04.09.12  17:31

« Aby to nebral niekto ako provokaciu, ale... a aka je dynamika?

Predsa ale ta musi obtazovat, ked sa dotykas nohou tej tucnej prevodovky ak sa jej dotykas, a vibrovat to tiez musi, nielen pri starte. Ved preto to tak robia :-) A pri tej cene sa tomu divim aj ked to ma tak vacsina tychto vacsich aut. Preto ma zaujimalo, ci to obtazuje, lebo vsade sa k tomu vyhybaju vyjadrit - aj ty - tak to musi byt dost brutus. Pojdem dakedy vyskusat.

Vpredu naozaj tyce mas, ale vzperne medzi tlmicmi a dozadu k priehradke motora nie. Myslim, ze to tam nedali ale ma to tam byt - v inych modeloch to bolo. Problem zlej konstrukcie podobne ako s prevodovkou - taka tucna prevodovka v aute nema byt, a teda je zrejme, ze nevedia riadne konstruovat auta. Bohuzial, alebo kaslu na zakaznikov.

Inak diky za info. A tesim sa na foto podvozka az dakedy bude.

PS:

Ake je to auto bez plynu, nedotacave alebo pretacave. Je velka zmena ked v zakrute pridas plyn? Citis ako ti z utekania predka zo zakruty po pridani plynu zacne utekat zadok?

HitmanPB 04.09.12  13:57

« Re: Re: Re: Prevodovka a stlacene gule a foto podvozka a video

Ahoj, vďaka za pochvalu.

Ty na tom tiež nie si, čo sa týka motorizácie zle - jednoznačne dobrá voľba ;-)
    A ako píšeš, pri výbere je to už len na osobných preferenciách.

To uchladenie si si asi zle vysvetlil alebo možno som to trochu nejasne napísal.

Vôbec nie je problém s uchladením motora, toto je nadimenzivané veľmi dobre. Inak by tie motory odchádzali do kytiek veľmi skoro. To sálavé teplo, aby som to upresnil ide spod auta a je z výfukového potrubia ale pozor - nie je ho cítiť v kabíne. Registrujem to niekedy, keď auto trocha preženiem a zaparkujem ho v garáži, kde je dosť obmedzený priestor. Na základe toho som usúdil, že chladiaca sústava dostáva pekný záber. Práve vec, čo sa mi na aute páči a čo je určite rovnako robené aj v Tvojej S500 je to, ako rýchlo klíma reaguje na zmeny teploty v interieri. Aj v zime pri nezahriatom motore auto začína kúriť takpovediac okamžite.

Ad zvuk motoru.
    Žiaden motor, ktorý stojí dva dni nemá po naštartovaní okamžite super zvuk.
    Je to dané tým, že predsa len je motor studený a podotýkam, nepočul som akuto, ktoré by malo v studenom stave rovnaký zvuk motora ako pri zahriatom motore. Motor totižto zo začiatku nie je dostatočne premazaný a chvíľku trvá, kým sa pomery v motore ustália, preto ten odlišný zvuk. Vieš ja som bývalý hudobník, tak si takéto drobnosti všímam :-)

Pokiaľ máš nájazd 70000 km a máš takúto spotrebu pneu, to je fakt dosť, ale nemusí v tom byť iba auto. Veľa závisí od tvrdosti zmesi pneumatík, ich nahustenia, hmotnosti vozidla, a vlastností podvozku a v hlavnej miere na stave ciest po ktorých jazdíš a samozrejme aj od jazdného štýlu.
    U teba je ešte problém v tom, že na štvorkolke sú všetky 4 kolesá pod záberom a tým pádom sa viac opotrebovávajú aj predné pneu oproti vozidlám s pohonom zadných kolies. No a ak máš rozdielne rozmery na každej náprave, to je ďaľší dôvod.
    Momentálne mám pneu GoogYear a neviem odhadnúť, koľko vydržia.
    Úprimne sa priznám, že sám som na to zvedavý, lebo nakoľko mám rozdielne rozmery pneu vpredu a vzadu, nemám možnosť ich prehodenia a tak počítam, že zadná sada skončí podstatne skôr ako predná.
    Pre info na starej E34 som počas jej vlastnenia vymenil dve sady pneumatík - výhradne som jazdil Michelin. Prvé Michelin Pilot Sport I. vydržali cca 80 000 km a to som si ich ešte zničil pri dovolenke v Čiernej hore, kde som na cca 2800 km prišiel minimálne o 2 mm dezénu - tam boli cesty doslova ako rašpľa... Podotýkam, že PS I boli športové mäkké pneu a teda nájazd bol viac ako dobrý. Potom som kúpil Michelin Pilot Primacy a tie boli ešte po 80000 km vo veľmi dobrom stave.

Skús iného výrobcu pneu.

foto s500

s500 04.09.12  12:21

« Re: Re: Prevodovka a stlacene gule a foto podvozka a video

pekne auto... musim pochvalit, ac ja preferuju MB. Mam S500, take V8 ale atmosfera.
    Akorat jsem nerozumel poznamce o problemu s uchlazenim motoru.... a proc by mel mit klepavy zvuk, ve studenem stavu.
    Zajima mne jakou mas vydrz pneumatik. Ja mam 4kolku a odchazi velmi velmi brzo.
    Zimni nevydrzi ani sezonu a letni tak 2 sady. Najedu totiz tak kolem 70 tisici rocne.

HitmanPB 03.09.12  14:53

« Re: Super recenzia

Ďakujem :-)

Však som sa s tým tiež poriadne natrápil, kým som to dal dokopy :-)

foto Luigiko

Luigiko 03.09.12  13:19

« Super recenzia

Nádherné auto a skvelá recenzia! Keď som videl toľko textu, tak som myslel, že to ani nevydržím dočítať do konca. Vydržal som a stálo to za to! :-)

HitmanPB 03.09.12  07:27

« Re: Prevodovka a stlacene gule a foto podvozka a video

Ahoj.
    V interieri nič nedrnčí, v tejto triede nesmie...
    Na sedenie je dostatok miesta, teda pokiaľ nie si kulturista alebo vzpierač s objemom stehna 70 cm. Sedadlo je dostatočne široké a bočná fixácia sa nastavuje zmenou šírky operadla.
    Sedí (a nielen sedí) sa v tom skvele.Ja osobne s posedom nemám problém, som bežný priemer južnej ukrajiny (175/77), ale musel som sedačku zdvihnúť.
    Foto podvozka dodám, keď pôjdem meniť gumy, resp. na servisnú prehliadku.
    Vzperné tyče to samozrejme má, vidno ich na obrázku motora v galérii. Vzperu medzi tlmičmi to nemá. Ak by bola potrebná, určite by ju tam montovali.

Čo sa týka pneu a diskov, vždy je to kompromis medzi estetikou a pohodlím.
    Nízkoprofilové pneumatiky sú utrpením v meste a na roletách vytvorených na križovatkách. Na dlhé vzdialenosti je to v pohode, lebo auto má lepšiu bočnú stabilitu a je možnosť zapnúť režim Comfort, ktorý zníži tuhosť tlmičov.
    Podotýkam, že obe sady pneumatík sú nové a tak meniť by ich bola hlúposť, lebo s ohľadom na počet 7er na slovensku je to nepredajné. Okrem toho, letná sada sa mi páči. Vypadá to na aute dobre. Presne takéto disky som chcel.

foto zdravy-rozum

zdravy rozum 02.09.12  23:04

« Prevodovka a stlacene gule a foto podvozka a video

Mna by zaujimalo ako sa prejavuje extremne velka prevodovka, teda ci ti nedrnci stredovy tunel ked sa on musis opriet.

A potom ked je tak velka, prevodovka, ci sa da vnutri sediet :_), v Ticu hej, ale tu to vyzera, ze koleno musi na tunel a nohy k sebe.

Napis vysku a ako sa ti tam sedi.

Dodaj foto podvozka. Chcel by som vidiet ako vyzera. A aj nejake pikosky co chcu radsej skryt, zle napojenie tesneni alebo naopak dobre a pod.

Ja by som si nedal runflaty a kupil gumy s vacsim profilovym cislom - tucnejsie, a obycajne lacne mensie znackove disky. To by nebolo vobec drahe.
    A to este viac keby som chodil po meste. Komfort nenici sa podvozok uspora nakladov na opravy.
    V technickych dokumentoch budes mat co sa tam da dat ake sirky a velkosti atd.
    To co mas by som skusil predat ak sa to da.
    Nie na zimne disky by som kupil letne pneu a potom na zimu este jedny zimne, nie tam uz mas 55 to je vela, tak len nove letne disky a kolesa.
    Je dobre ze si vyskusal aj tenke aj hrube zimne pneu tak vies ake by boli optimalne.
    Aky ma auto najazd? Necital som cely pripevok, je velmi dlhy a suhlasi so stavom, opotrebovanim pedalov atd.
    CO pises cenu je velmi vyhodna.

A video, HD, zosvsadial. :-)
    To sa da aj lacnym fotakom za 60 E. A das na youtube a sem link. :-)

A bezpecnost? Mas vzperne tyce? Ako mavaju pod kapotou z pruzenia ku chladicu a medzi sebou? Da sa to dokupit? By si mal vyssiu bezpecnost a aj setril podvozok, a lepsiu stopu v zakrute, bezne BMW z vyroby to mavaju, na tvojom fote nevidim.

Ja by som skor S ko pride mi bezpecnejsie, kvoli vystuham napr. A stlpiky, Audina je papierova.
    Skoda k tymto autam je velmi tazke zohnat info - automobilky to taja - su tazke a len z plieskov tak crash testy musia byt dost slabe, ani EuroNCAP ich nerobi spytaj sa preco. Mozno ma daco NHTSA z USA fajn napad idem sa pozriet.

Auto ti prajem, ale budes stastnejsi ak ho "riadene" pozicias. Mal by si si ho uzit aj po tejto stranke.

foto Sklenk-

Sklenk@ 01.09.12  21:55

« Re: Re: Jedna jedina otazka..l

Diky za odpoved, cekal jsem, ze 5er bude ve stejne vybave (-+ stejne) stat mene, to je cele.

HitmanPB 01.09.12  16:43

« Re: Jedna jedina otazka..l

Ahoj.
    Tvrdiť, že nie je rozdiel medzi 5-er a 7-er mi príde veľmi odvážne, aj keď sa súčasná 5-er určite viac blíži k 7-er, sedma je stále sedma a sedmou zostane. Tvoj názor, nech snáď posúdia iní.

Dôvody prečo táto 7-er:

Časť dôvodov je napísaná v úvode recenzie a myslím, že tie dôvody sú napísané dosť jasne. Ale uvediem tu aj ďaľšie dôvody.

O Banglovej 5-er som ani neuvažoval, jednoducho sa mi nepáči. Síce má techniku, ktoré je ešte stále oproti niektorým značkám o niekoľko levelov vyššie, ale estetické dôvody jednoznačne prevážili. Okrem toho ľudia nevedeli, čo by za tieto autá pýtali - o výbave už ani radšej nehovorím.
    Nová 5-er je krásne auto, ale novú 5-er som zamietol z nasledujúcich dôvodov. Výrába sa od 2010, teda bol to v dobe, keď som začal riešiť kúpu zhruba ročný model. Takéto autá sa po roku predávajú iba z týchto dôvodov. Majiteľ zomrie a rodina to predá, majiteľ sa dostane do finančných ťažkostí a auto vráti, majiteľ auto vráti a ide do 7-er a ten najpravdepodobnejší - auto bolo havarované alebo má auto také problémy, že sa ho majiteľ rozhodol zbaviť.
    Ďaľší dôvod, je ten, že ako protipól 750i mi vychádza iba 550i a s odretými ušami možno 535i. Ale zohnať takéto auto vo výbave zodpovedajúcej výbave môjho auta, to je úloha pre Sherlocka Holmesa :-)
    Nie som fanúšik modelov X5 a X6 a preto som neuvažoval ani o týchto autách.
    Nakoľko sa mi páčia luxusné a výkonné autá a zároveň rád šoférujem, zostala mi nakoniec ako jediná voľba 7-er.
    Videl som nákupnú cenu, za ktorú BMW odkúpilo toto auto na protihodnotu a viem, za koľko som ho kúpil. Skrátka to bola ponuka, aká sa jednoducho neodmieta. Ušetril som okolo 9000 EUR - keď k tomu prirátam sadu zimných pneu s diskami za cca 2500 EUR. BMW to tak nejak nerieši, za koľko ho predá ďalej. Skrátka so stratami sa počíta a vždy sa snažia vyjsť v ústrety zákazníkovi - či už tomu, čo kupoval ďaľšie auto, ako aj mne. Taká je oficiálna stratégia - aspoň v Nemecku. Osobne si myslím, že nemcovi by takúto asi takúto cenu neurobili. Zbadali slováka, videli, že viem, čo chcem a slušné jednanie tiež urobí svoje.
    Na tom, že nemám vodiča nič zlého predsa nie je. Načo by mi bol, keď si to auto s radosťou budem riadiť sám ? Ja som si ho predsa kupoval pre seba.
    Človek si snáď môže kúpiť auto pre svoje potešenie, čo je myslím jeden z veľa dôvodov, prečo sa človek pre konkrétne auto rozhodne.
    Myslím si, že s výnimkou skutočne veľkých firiem a štátnych inštitúcií si aj tieto autá vo väčšine prípadov riadia ich majitelia.
    Teda na tvoju otázku "prečo" odpoviem protiotázkou - a prečo nie ? ;-)

P.S. To "porovnávanie pindíkov" je v mojom veku už tak trochu irelevantné. Tým sa chvália podľa mňa skôr mladí ľudia a takí, čo okrem toho pindíka nič nemajú - a mimochodom vždy je dôležitá aj technika >:D

PPS. Mimochodom bez urážky to prečo by sa dalo aplikovať aj na to, načo si niekto kúpi Subaru Impreza, keď nejazdí rallye. Ale je to asi o radosti z jazdy a z auta, ja to vidím tak, však ? ;-)

foto Sklenk-

Sklenk@ 01.09.12  09:18

« Jedna jedina otazka..l

Proc??? Co uzitecnyho a realne vyuzitelnyho ma 7 a ne 5??? Jel jsem obema v aktualni generaci a proste nemam pro to pochopeni...

Sry, ale mit velkou limuzinu i kdyz ne v longu a nemit ridice mi prijde jak porovnavani pindiku v matersky skolce....

foto mobilcarl

mobilcarl 31.08.12  20:54

« Re: Re: update

paráda :-)

HitmanPB 31.08.12  20:53

« Re: update

Zdravím Ťa.
    Niečo chystám, musím to dať dokopy. Bude to začlenené priamo do článku, aby to trochu dávalo zmysel, ale do noviniek dám odkazy, ktoré pasáže boli upravené.

Môže to byť tak ?

P.S. Snáď sa mi to do nedele večera podarí :-)

foto mobilcarl

mobilcarl 31.08.12  14:58

« update

kdy budou nějaké novinky, každý den tu nad autem slintám :-)

foto jednooky

jednooky 03.08.12  11:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: E34 do šrotu?

presne kvôli tomu mi nestojí pred domom :-)

HitmanPB 03.08.12  01:13

« Re: Re: Re: Re: Re: E34 do šrotu?

TDS NEDOPORUČUJEM

foto NoSwear

NoSwear 02.08.12  08:37

« Re: SUPER.

Musím souhlasit s xgangou a to s tím mám již určité zkušenosti :-) Na druhou stranu i D3 má v nabídce dřevo, hliník a podobné materiály. Neřekl bych, že v A8, eS, 7-er jsou materiály na dotek špatné/hrubé atd. Ale to je samozřejmě pouze můj názor. ;-)
    K 4x4 - Nemyslím si, že lidé berou jako úplnou nutnost, spíše jde o určitou bezpečnost (například v dešti na dálnici je pohon znát) na druhou stranu kdo se bojí, nesmí do lesa a proto jezdím v zadokolce a neměnil bych >:-[] . Ale mám pro lidi s potřebou míti 4x4 pochopení, navíc když jsem doma v podkrkonoší u rodičů, tak jsem za jejich 4x4 sakra vděčný například při cestách na lyže atd. :-)

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 01.08.12  21:20

« Re: Re: Re: Re: Re: SUPER.

Dneska prodává auta hlavně marketing. Vždyť se podívejte, kolik se prodá SUVéček, která jsou v 90% případů zbytečná a mnohem horší, než velikostně srovnatelný hatchback/liftback/sedan/kombi. Dalším příkladem marketingu je pohon 4x4, který ještě před pár lety mělo minimum aut, dnes to většina lidí považuje za absolutní nutnost a zadokolka je pro ně ďáblův pohon. Celá D3 těží z nejlépe zvládnutého marketingu a přiživování pověsti z 80. a 90. let, kdy skutečně patřily na absolutní vrchol (jízdní vlastnosti, spolehlivost atd.). Při dnešní globální masové výrobě, tlačení na snížení nákladů a obrovském množství elektroniky v autech se o nějaké spolehlivosti ani nedá hovořit (navíc automobilky zjistily, že se dá slušně vydělávat i na následném servisu), auta jsou prostě spotřební záležitost a je úplně jedno, jestli stojí 250 tisíc, nebo 2 miliony, lidé je mění po cca stejné době.