Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Ronault. 09.06.14  19:54

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

Th: No stane se ;-) Nezávidím....
    Ale těch 147 není problém mít na okresce ani s běžným autem, ne jen na okresce, aniž by si toho člověk všiml. Minulý týden jsem takhle při předjíždění dodávky měl na I/43 165 km/h aniž by mi to přišlo nějak moc... To už by bylo i na rodný list.
    Z druhé strany to ale byla trochu zbytečná pokuta a z pohledu pozorovatele ses tak trochu nechal vyprovokovat pocitem silnějšího, tu dodávku prostě ještě chápu, ale Golf rozhodně žádnou brzdou provozu nebyl a v Rakousku bych se teda do předjíždění jej nepouštěl.
    . Já když se dostanu do zahraničí, tak jsem značně opatrnější. Rakousko je dokonce jediná situace, kdy v obci používám omezovač rychlosti.... mám z nich prostě bobky >:D

A ještě jedna zkušenost z loňska v Polsku. Moc se mi líbily statické radary, které byly jen na rizikových místech a hezky a hezky označen, včetně uložení v navigaci, to bych klidně uvítal i u nás.

Thomasino 09.06.14  16:16

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

No aspoň vidíš, že i MRS Cup na semislickách (s tvrdými bočnicemi) na rovné hladké okresce vypadá jako vcelku rozumné kultivované a komfortní auto >:-[] >:-[] >:D

Z tohoto pohledu má samozřejmě pojetí GT86 s poněkud slabším atmosférickým dvoulitrem něco do sebe, když jedeš rychle, tak ho musíš ždímat a všimneš si toho ;-) Na okresky je určitě moc fajn, ale na okruhu by mi ten chybějící výkon hodně vadil :-(

iudex 09.06.14  16:13

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

woody: tak presne toto napísali v autoexprese o Subaru BRZ (v dlhodobom teste, kde ho o.i. porovnávali aj s malými hothečmi typu FieSTa či Mini Cooper):
    "I’ve spent a lot of time wondering if it’s a car I’d want to live with every day. It’s great fun on the right road, but I’m only on the right road about five per cent of the time.
    Every other minute, I’m left thinking the ride is unrelentingly firm and the cabin could definitely do with some work.
    If I lived – and commuted – on a great stretch of smooth, twisting and deserted road in the middle of Wales, I’d have the BRZ every day. But as it stands, I’m doing a lot of town and motorway driving, and that’s just not where it shines.
    As much as I love the Subaru’s exclusivity, looks and handling, this time I’d take the MINI."
    A rovnako ani ja, ani Ty nie sme na tom inak, tiež si na "tých správnych cestách" tak 5% času a asi by nebolo akceptovateľné zvyšných 95% sa presviedčať, že to nejako pretrpíš, veď niekedy opäť príde tá správna prázdna a zakrútená okreska.

Thomasino 09.06.14  16:12

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

Naposledy jsem taky platil za rychlost zase v Rakousku, ale to je už 1,5 roku a taky to bylo 70 na 50-tce v obci (ikdyž na obchvatu, kde 50 bylo trochu nesmyslně a kolem byly 2m zdi) a z 50 EUR jsme nějak ukaceli na 20 EUR, protože jsme více neměli. Co jsem tak slyšel kolem sebe, ta výše pokuty se i v Rakousku hodně liší, záleží na koho narazíš, ostatně asi jako všude. Jeden tam prý nedávno dostal za 180 na 100-vce pokutu 700 EUR, což by už bolelo hodně!!

No neměl jsem pocit že jedu nějak rychle, sám jsem byl překvapen tím údajem :-(

woody-alien 09.06.14  15:40

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

iudex: Jo taky mě zaujalo, že na kameře to vypadá jako "piánko" jízda... ;-) Což mě vrací k tématu mého (a nejen mého) výběru. Prostě podle mě, pokud má být HH provozován pro denní ježdění, je nezbytně nutné, aby se choval nerušivě i v legálních rychlostech. Byla by pro mě otrava používat jako daily car auto, které v legálních rychlostech musíš přetrpět, aby sis pak užil svých 5 minut slávy na opuštěné okresce. To "nerušení" můžeme mít každý nastaveno různě, ale princip je stále stejnej. Pokud nebudu mít auto jen jako víkendovku, raději dám přednost univerzálnějšímu pojetí než vyhraněnému typu. "Praví" petrolheadi prosazování takových aut (mimochodem prakticky celé kategorie HH) proklínaj, já je vítám.

iudex 09.06.14  15:28

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

Tak 46 km/h naviac je už pomere dosť, takže tej sume sa až tak nedivím. Mňa keď v AT naposledy namerali, bolo to na 50ke (ale mimo dediny) 70 km/h a vyviazol som s 20 evri, to som si gratuloval, ako dobre. Inak z toho záznamu onboard kamery sa tá rýchlosť vôbec nezdá; to je problém tých našich rýchlych hothečov: trošku podržíš plyn a ideš papiere ohrozujúcou rýchlosťou. ;-\

Thomasino 09.06.14  14:50

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

Tu laserovou pistoli s údajem 146 km/hod mi ukazovali (prý "máme malý problém"), ta určitě záznamové zařízení nemá, je to celkem malé. Dalekohled asi mají, ale je otázka jak se to řeší pokud se jim nepodaří z hlediska bezpečnosti dopravy zastavit vozidlo >:-[] Spíše si myslím, že to nechají plavat a změří si další :-) Ale je možné, že si to zaevidují a příště to sečtou >:-[]
    A při tom jsem jel celkem způsobně a rozumně, jen jsem využil pěkné rovinky k "bezpečnému" předjetí :-O :-!
    Jednou za čas to hold musí přijít, pokud člověk jezdí svižněji, tohle místo si už budu určitě pamatovat ;-\ Takže tohle je rozhodně moje "nejdražší" fotka ;-)

Brandon Walsh 09.06.14  14:46

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

>:D teda ja by som chcel tu nahanacku vidiet na kamere, ale podla ich vw by si kludne mohol ist na spotrebu >:D

white label 09.06.14  14:37

Th
    Většinou mají dalekohledy, takže zjistit RZ by pro ně neměl být velký problém. Navíc by měli mít nějaký průkazný záznam z měření.

Thomasino 09.06.14  14:24

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

No spíše to možná chtělo v tu chvíli začít předjíždět toho přede mnou, pak by neměli šanci a než by sedli do auta a dojeli mě, tak bych byl za čárou >:-[] >:-[] >:-[] Bylo to jen 4-5 km od hranic. A SPZ asi neměli, když to bylo laserovou pistolí :-)
    Ale tak hoň se s rakouskýma polišema, že ? >:D

foto Bud

Bud 09.06.14  13:28

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

Thomasino: Ale na můj vkus dost blbě zastavovali, nevím jestli bych nejel chvíli rovně :-)
    Když mám zastavit,chci to vědět dopředu a ne že si někdo jen tak vzpomene, ty teraz mi tu zastav. >:D "Pozdě brácho,kde je nějaké dobré místo na zastavení?" ... >:D

Thomasino 09.06.14  09:51

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

Taky jsem jim chtěl říct něco o tom, že to bylo vše v rozumných mezích, nikoho jsem neohrozil, neomezil, všude spousta místa. Ale vzhledem k mým jazykovým schopnostem jsem mohl tak leda sklopit ocas a smutně a slušně koukat. Ptal jsem se jestli celá naše hotovost 70 EUR by nebyla OK, ale zatvářil se škaredě a říkal že NE 8-s
    On už prve říkal že to bylo při předjíždění, já mu řekl že to bylo jen krátce, ale tentokrát nic nepomohlo, tento byl nesmlouvavý. U nás v ČR by 146 byl větší problém, to je už nad 50 navíc, tedy klidně o papíry na místě. V Rakousku je to ještě do 50-ti navíc, tak jak se většinou snažím na okresce vejít i u nás (tedy do 140-ti). Ale to je někdy hodně velký problém :-(

woody-alien 09.06.14  08:30

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

pot: To se tak stane, prostě.... ;-) Co nejrychlejší předjetí je priorita. Mě naposled chytili v H1. Vyjížděl jsem z města a přede mnou jela vyhlídkově nějakých 80 jedna X5. Chtěl jsem mu tedy to kochání umožnit, předjet ho a zmizet. Ale asi ho to zhrdilo a začal mi zrychlovat. Takže jsem se před něj řadil někde kolem 140 km/h. Následně jsem povolil plyn......a na konci rovinky "plácačky". Naměřili mě až po tom zvolnění, takže 119 a měl jsem to jen za 2 body a litr. Příslušník si mě prověřil (v tu chvíli 0 bodů, většinou mi to tak vychází, chytěj mě, uplyne rok, body se smažou...), povídá, vidím, že nejste žádnej pirát a já mu povídám, že ten v tý X5 je pěkný prase, protože mi začal, když jsem byl vedle něj, zrychlovat. A on na to: Holt smůla. ;-)

foto poterienko

poterienko 09.06.14  07:57

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

TH: Ty piráte, ty vrahu, ty únosce malých dětí a kmotre!!! >:-[]

Ale vážně. Pamatuji si, když jsem takle předjížděl z kopce, asi týden po tom, co jsme měli A4. Když jsem se vrátil do pruhu, tacho ukazoval 165km/h a já vůbec nechápal, kde se to tam vzalo. Být četníky, tak spíš ocením rychlé a bezpečné předjetí.

Brandon Walsh 09.06.14  06:12

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

teda ja som myslel, ze dole kopcom sa meria iba na slovensku, 200 Euro pokuta za prekrocenie o 46 km/h nie je zla cena >:D
    btw: paci sa mi ako kazde auto islo na krajnicu ked sa rutilo rs ;-)

Thomasino 09.06.14  00:10

« Re: Nové téma na červen/jún 2014 - oficiálně

Tady jedno dnešní nesoutěžní foto na aktuální téma "Moje auto a ochrana" 8-s :-(

Cesta z Vídně do Mikulova se poněkud prodražila, kousek za Poysdorfem, jen těsně před Drasenhofenem (asi 4-5 km před hranicemi) mě naměřili 146 na okresce (povoleno v Rakousku 100) při předjíždění a nebylo to levné :'-(

+ kratké video - třeba to někomu pomůže, kdo tama občas jezdí, aby ho nevybrali na takové pěkné rovince jako mě:

foto smoula-nesika

šmoula nešika 06.06.14  14:01

« Re: OT: GTI voe nonxenon

WL: Já vím. Už jsem nechtěl rozepisovat, že nekonkretizuji světlomety, ale píšu pouze o pruhu na masce, jenž mají všechna GTI.

Thom: Lepší je samozřejmě relativní. A věcí názoru. (viz prodeje nového CRS) Zato o ostrosti MRS pochybovat nelze, takže toto tvrzení rozhodně není žádným překvápkem. ;-) A Autoforum (zvláště pak Jandu) je třeba brát místy s nadhledem. Mimo články o Tesle atd. je to ovšem kvalitní, relativně nestranné médium, které drtí zpravodajství od ACZ na prach.

Thomasino 06.06.14  09:51

« Re: OT: Hotheče na okruhu

iudex - promiň, ale Janda jezdí jako bezmozek (v běžném provozu), nemá to v hlavě asi moc srovnané a některé jeho testy mi přišly také takové, slušně řečeno "podivné". Takže Autoforum jsem naprosto přestal číst. Když jsem teď krátce mrkl na odkaz na to video co jsi dal, tak jen jedna poznámka, drží blbě volant >:-[] >:-[] Ale také se občas toho zlozvyku držet ho za deset dvě nemohu zbavit :-O

Thomasino 06.06.14  09:45

« Re: OT: Hotheče na okruhu

No kdybych byl takovej "prudič" jako ty, začal bych rozebírat, že v režimu RACE ta převodovka řadí dobře a jen na pokyn řidiče (ne jako u GTI >:-[] ), takže drobné povzdechy jsou k diskuzi. Ale je mi jasné, že na ježdění měli omezený čas a ne všechno mohli pořádně vyzkoušet. Což třeba ve SPA měl Honza M. mnohem více času na poznávání MRS Cup, když s ním odjezdil 6x 20 minut na skvělém okruhu :-)
    Jo a mimochodem, když jsem si včera večer s Ondrou Ch. psal, tak prý mu MRS Cup přijde lepší a ostřejší než Cupra ;-) Což mě samozřejmě potěšilo :-)

iudex 06.06.14  08:27

« Re: OT: Hotheče na okruhu

Btw. videli ste Jandov test WRX STi? Myslím, že fakt stojí za to, ako text, tak i video: [odkaz]
    Aj keď je to vodič bez pudu sebezáchovy so samovražednými sklonmi, jazdiť vie teda parádne, napr. tá neskutočná rýchlosť radenia či medziplyny.