Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

peter21 28.07.14  20:28

« Re: Bodový příděl 7/14 - šmoula nešika

Aj keby malo 4 kruhy by vadilo?

peter21 28.07.14  20:22

« Re: Poslední den hlasování

Ten Smarek má vydarené fotky,hlavne tie s ľudmi sú fajn(aj s príbehom a tajomnom)
    Keď pridá na fotkách v MA aj nejaké osoby a obsadenie budem spokojný a myslím,že nielen Ja :yes:

poterienko 28.07.14  20:22

« Re: Bodový příděl 7/14 - šmoula nešika

Peter21: Budu se opakovat, ale fakt závist toho místa. Tam a pak doma v PS bych si vyhrál jak malej kluk s pindíkem >:D >:-[] .
    Jinak to panorama je super, jen mi tam trochu vadí to auto.

peter21 28.07.14  20:13

« Re: Bodový příděl 7/14 - šmoula nešika

Pridávam 2 fotky pre porovnanie z rôznych pohľadov,jedna z nich je panoráma.
    Profík by s daného prostredia vyťažil určite viacej. Ja som po 10-tich hodinách za volantom bol rád aspoň za tých niekoľko fotiek a videí čo som mohol spraviť.Sú tam krásne výhľady,ale zakombinovať v nich i auto je trocha problém(ak nemám go-pro ako spozora).Ak by som tam išiel znova bolo by to na celý deň+aby prialo počasie.Ako vidno aj na fotkách zo severnej strany je skoro jasné počasie,z južnej už boli mraky.

šmoula nešika 28.07.14  13:13

4. iudex
    5. woody-alien
    6. peter21
    7. Vranis

Těžké... velmi těžké hodnocení. Neberte to nějak moc vážně, bylo to úžasně vyrovnané a pochvalu zaslouží všichni. :yes:

poterienko - to není jen parodie na vlastní fotku, to je parodie i na Kyskyho námořníka! >:D Krásný záběr, skvělý nápis na poznávačce, velkolepé nasazení... za odvahu a obětavost opravdu. :yes: Po té diskusi u Kyskyho bych měl zhodnotit asi i postavu... >:-[]

smarek - musím uznat, že na chleba vyděláváš velmi chutným způsobem. ;-) Technickou kvalitu a dojem z fotky nemá cenu komentovat, na tohle se musí zálibně dívat i slepý. :yes: Teď ovšem vyvstává otázka tematičnosti. Vytáhl jsi to jen tak z galerie... ale to prostředí, ta mlhovina na ostatních fotkách, ty sluneční paprsky mezi stromy... je to paráda, která si místo v galerii slávy jednoznačně zaslouží. :yes:

Kysky - tatík je chvílemi malinko pomatený jižan, mamka ukecaná perfekcionistka. A jak koukám na hodiny, tu třičtvrtěhoďku už nedám. >:D Ale k fotce. Dlouho jsem přemýšlel, kam tě posadit. Jak jsi ještě měl ty připomínky na nová pravidla. >:-[] >:D Ale nakonec jsem kvůli zpracování a příběhu snímku zvolil třetí místo. :-)

iudex - puntičkářsky vyfoceno, jako vždy. :-) Ty jakoby třepotající se pantofle jsou parádní, skvěle věrny originálu jsou i nebožčiny boty s lopatou, ač nejsou moc vidět, ten stín. Jo. Vybral jsi na zahradě moc krásné místo pro focení.

woody-alien - gratulace k výměně stráží v garáži. :yes: :-) Je vidět, že co se týče stříkaček, nejsi žádný troškař... >:D Lépe než za pět jsem vám ovšem, kolego, z vlastního svědomí dát nemohl. ;-) Tak třeba příště...

peter21 - inu, má to čaro. Sluníčko, mraky, lesy, silnice. Ale pořád se nemůžu ubránit dojmu, že se ta fotka jmenuje nějak jako „poslední fotografie Passatu před pádem do rokle“ nebo „moje auto usoudilo, že po tak zvrásněný silnici už nepojede a s cigárkem v masce chladiče se rozhlídne po okolí“. Ta kompozice mi svědila na oku jak ranní maz v uchu. Pořád jsem si říkal, jak by to vypadalo z jiného úhlu, jestli neupřednostnit před údolím auto a silnici. Krásná fotka, ale drobné pochyby ji srazily z čela této velmi vyrovnané soutěže.

Vranis - pirátská fotka v pirátské kvalitě. >:D Ten nápad s těmi výtržníky byl geniální, stejně jako interiér vozu a počasí. Ale dát do galerie Fotosoutěže - to teda asi ne. Nabuzen tvou pozdní fotkou v minulém kole jsem tě v silné konkurenci dal na pomyslný chvost, tedy první místo od konce. ;-)

David Silver 28.07.14  11:49

« Re: Poslední den hlasování

Šmoula: Tebe bych nechtěl mít za mamku >:D když jsem byl malej a už jsem se vždycky na návštěvě někde nudil, tak jsem furt do mamky hučel kdy už půjdeme... ona vždy řekla "za chvilku, ještě chvíli počkej" a mamí, jak dlouho trvá chvíle? -> 10minutt, čtvrt hodinky. No a po půl, max třičtvrtěhodině jsme odcházeli. To ty máš chvilku hodně dlouhou ;-) >:D

šmoula nešika 28.07.14  10:02

woody: Myslíš, že o tom smarek ví? Nebo už hlasoval? Tady má kontakt. [odkaz]

Hodnocení přibude za chvilku. ;-)

woody-alien 28.07.14  09:58

« Poslední den hlasování

Ještě dnes 28.7.2014 až do 22.00 hod. můžete hlasovat ve fotosoutěži za Červenec 2014. Soutěžící si mohli zvolit ze dvou témat - 1. Moje auto a prázdniny, 2. Moje auto a parodie na fotku mou nebo mého kolegy. Zde můžete vidět fotky přihlášených účastníků :

Připomínám, že hlasovat mohou všichni, i nesoutěžící - a naopak pro soutěžící je hlasování povinné. ;-)

poterienko 27.07.14  15:56

« Re: Hlasujem

Toto kolo je pro mne dost těžké hodnotiti, protože snad všechny fotky za něco stojí, ať již tématem, nebo zpracováním - líbivostí pro oko. Takže nejdříve ta omáčka okolo, kterou stejně nikdo nečte. >:-[]

Kysky: Líbí se mi, že fotka jasně říká, o jakou dovolenou tam šlo. Že nešlo o ježdění okolo Slap po vybetonované stezce, ale hardcorové ježdění bahnem, loužemi..atd. Mimo to se mi líbí to, jak fotka vypadá - delší ohnisko záběr hezky uzavřelo a tmavší ladění tomu ještě pomohlo. Vzhledem k tomu, že se zde sešli dvě věci - výborné vyjádření téma a pěkné zpracování, nemohu jinak než..viz. níže.

Peter21: Zde se mi líbí ta krajina, která je opravdu krásná a hned bych se tam také prohnal s autem (závist). Trochu mi vadí, jak je auto useklé a lehce nesedí do toho záběru, ale to je detail.

Vranis: Zde asi nemá cenu moc hodnotit technickou kvalitu, ale musím vypíchnout to, že ačkoli je to v protisvětle, není tam přepal/podpal, který by mi vyloženě trhal oči. Moc se mi líbí atmoška fotky.

Smarek: Co se týče techniky, asi není co vytknout, tady je to perfekt. Atmosféra taky super (proč by se jinak říkalo, že protisvětlo je to nejlepší, co "bůh" stvořil?). Trochu mi vadí jedna blbost - z té fotky necítím moc dovolené.
    Velký adept na první místo, ale jak jsem řekl, přes výbornou fotku tam to téma tolik nevidím.

WA: Co dodat? Vtipné to je, kompo asi ideální na tuto fotku, takže zde není co vytknout. Na můj vkus je fotka dost šedá, ale vzhledem k tomu, že tam není nic výrazně černého/bílého, jinak to asi moc nešlo.

iudex: Opět dobrá parodie, hezky zkombinované dvě již vtipné fotky do jedné ještě vtipnější, klub nekrofilů by zatleskal >:D. Stejně tak se mi líbí práce s DOF (česky HO), které tomu dává profi nádech.

Takže:
    1) Kysky
    2) Smarek
    3) iudex

peter21 27.07.14  10:43

« Re: Hlasujem

Pripojím sa aj k hlasovaniu a vyjadrím sa len k téme "moje auto a prázdniny"
    Pre mňa musí mať fotka nejaký príbeh a pri pohľade na ňu aj skryté tajomstvo.
    Takže moja voľba:
    1.Kysky
    2.Vranis
    3.Smarek

K mojej fotke len toľko.Kompozične mám aj lepšie fotky,ale len v tejto som cítil,že som v nej aj ja. ;-)

foto anti99

anti99 27.07.14  10:19

« Re: Hlasování zahájeno

1. poterienko
    2. woody-alien a jeho alien
    3. smarek

1. ak by som zverejnil jednu fotku mojej dcery, tak by si neveril ako sa vyrazom a oblecenim podobate. Pre mna c1 aj ked; pozrel som este raz na fotku a detaily ma prekvapili /co je pozitivne, ako ked pozeram na nejaky film dookola a stale si vsimnem nieco nove/ gayclubparadise.com - to som si vsimol teraz rano, ked sa na to pozriem zajtra tak uvidim asi ako vsetci styri kruzky pro gaye, pozajtra si ani netrufam tipnut co zbadam pod tvojou priesvitnou suknickou a.... ;-\ uz viac nebudem pozerat taketo hororove fotorgaye /fotografie/
    2. nehodnotim kompoziciu, ani auto, ani oblecenie iba napad. To to by ma nenapadlo aj ked to robim kazdy den niekolko-krat, asi zacnem zapajat mozgove bunky, tak ako ty. skvely napad, aspon ta dacia? bude niecim zaujimava/edit/-pokyckana kyselinou Tvojho aliena, tak ako to Ellen Ripley-ova nikdy nezazila >:-[]
    3. smarek to dnes panicky/?/ dotiahol k prvemu schodiku od dna, ako zastupca kvalitnej fotografie s kompoziciou a jasnou hlavou stale chodit iba na zelenu a po zelenej.
    >:-[] , ocenujem svetlo, kompoziciu aj detaily /ono ta fotka je na c1, ale vid som taky aky som je to dnes iba C3/.

David Silver 26.07.14  19:11

« Re: Poslední den přihlašování

Šmoula: >:D Tak to má ještě lepší >:D

Iudex: děkuji za chválu :-)

A hlasování: ač jsem dlouho nechápal jak můžu srovnávat dvě úplně rozlišná témata, a stále mi to nejde pořádně do hlavy... >:D tak nakonec se s tím poperu následovně

Parodie je prostě o tom kdo si nejvíc vystřelí. Když poterienko přihlásil svoji fotku, tak jsem dostal neskutečnej záchvat smíchu, což jeho fotku vystřelilo na stupeň nejvyšší alespoň u mého hodnocení.
    Woody - úplně tohle mě kdysi dávno napadlo když jsem tu fotku uviděl, takže palec nahoru
    Iudex - často jsem velmi úchylný jak jste již mohli poznat, ale jelikož jsem na mobilu při prvním pohledu po přihlášení neviděl dámské boty, tak jsem tu fotku lehce nechápal. Na počítači mi to došlo a pobavilo :yes: A přesto že je to úplně o jiném tématu, tak jsem si vzpomněl na film Kam se poděla sedmá rota, když jim vypadli mrtví němci. Bohužel dneska jen těsně pod bednou

Prázdniny
    Peter21 - moc pěkný prostředí, jen bych vylepšil kompozici, úplně mi to takto nesedí
    Vranis - to o čem se mi zdálo po nocích už jako malému klukovi. Kabrio s vrtulí na předku a slunný den okořeněný vyjížďkou při západu slunce. Klukovský sen prostě. Škoda že je to jen mobilem
    Smarek - luxusní fotka! Je hezký že i auta chodí po turistických značkách, jen bych ho tam nechtěl potkat na kole >:D

Závěr:
    1. Poterienko
    2. Vranis
    3. Smarek

šmoula nešika 26.07.14  14:19

« Re: Poslední den přihlašování

Kysky: No vidíš. Moje babička má narozky někdy co tvůj bratránek svátek a jmenuje se Eva...

Hodnocení napíšu asi v pondělí.

white label 26.07.14  12:51

iudex
    Velmi vtipný alibismus:
    "K technickej stránke by som musel byť hnidopich, aby som vytkol detaily typu doprava padajúca fotka, ale nechcem byť." >:D >:-[]

P.S. Neřekl bych, že ta fotka padá doprava, i když to tak podle střechy vozu vypadá, jenže podívej se třeba na sloupek plotu, nebo stromky v pozadí.

foto Vranis

Vranis 26.07.14  09:46

« Re: Hlasujem

Iudex: Diky za koment. Ako som uz nizsie pisal, fotka bola urobena mobilom alcatel a povodne ani nebola zamyslana ako sutazna takze o to viac si cenim koment :-) co sa tyka hlasovania tak za mna je poradie nasledovne
    1. Kysky
    2. Smarek
    3. Peter 21

Vsetky tieto tri fotky pre mna predstavuju akesi dobrodruzstvo a naozaj sa mi velmi pacia :yes: Ak mam byt uprimny tak prve tri miesta mi boli hned jasne ale dlho som vahal v akom poradi zahlasujem. Kazdopadne super praca :-) :yes:

poterienko 25.07.14  23:08

« Re: Hlasujem

Iudex: Děkuji za koment a hlas. Zítra kouknu do PC i na ostatní fotky, protože mám pocit, že ta přihlášená nepadá, ale ten dojem dělá postavení auta na rovném povrchu a můj sexy postoj.

foto iudex

iudex 25.07.14  22:50

« Hlasujem

Tak keď som tu, rovno zahlasujem.
    Kysky: z toho, čo si tu o sebe ako bikerovi písal je zrejmé, že toto je presne Tvoje leto: bike, ktorý evidentne nie je leštenkou stojacou na stojane, ale heavy duty stroj, ktorý naviac ladí s pracovným autom. Drobné výhrady by som mal ku kompozícii, trochu moc poorezované auto i bike, ale farebná úprava mi naopak sedí. Dobrá práca, po víťaznej na tému auto a armáda asi Tvoja druhá najvydarenejšia.
    Poter: tak u mňa jasný víťaz. Nielenže si mal odvahu spraviť si srandu z vlastnej fotky, ale aj ísť s vlastnou kožou na trh a nahodiť sa do gala. Vtipné, dokonale parodické, skrátka perfektné. K technickej stránke by som musel byť hnidopich, aby som vytkol detaily typu doprava padajúca fotka, ale nechcem byť. Jasné a zaslúžené zlato.
    Peter21: predovšetkým vítam v súťaži a oceňujem takúto petrolheadskú fotku. Hneď ako si ju pridal, pozrel som si na jútjúbe toto "rumunské Stelvio", podľa Clarksona "better than Stelvio". Avšak potenciál miesta sa mi zdá trošku slabšie využitý, technicky, expozične výhrady nemám, v danom počasí sa ťažko dalo vyťažiť viac, ale ku kompozícii isté výhrady mám: zbytočne značnú plochu zaberá nezaujímavá krajnica vozovky a naopak cesta sa rýchlo stráca vľavo, chcelo by to tú cestu zakomponovať do záberu tak, aby trochu viedla zrak po fotke. Ale nechcem byť na nováčika prísny, tematicky je to stopercentné a výlet to iste musel byť skvelý.
    Vranis: vydarená foto, má to taký správne letný fíling, človeku sa vynorí pred očami film Jízda a predstava pohody a bezstarostnosti. Teda impakt na 100%. Technicky je to žiaľ mobil (či nejaký kompaktík) a je to vidieť: šum, odlesky a prasiatka. Ak by to bolo technicky solídnejšie, boduješ vysoko.
    smarek: toto je dokonalý príklad, keď sa zaujímavá scéna zachytí technicky kvalitne; je vidieť, že autor sa fotením živí. S ohľadom na zachytenie evidentne obrovského dynamického rozsahu scény to tipujem na fullframe a buď je to HDR z viacerých expozícií, alebo maximálne vytiahnuté tiene. Bez ohľadu na techniku a spôsob je dôležitý výsledok a ten je dokonalý. Ukážková je i kompozícia, tretinová, auto majúce priestor pred sebou atď. Ale hlavne to má atmosféru. Pri téme Moje auto a prázdniny jasný víťaz.
    woody: keď to takto postavíš veda matiiho fotky, až sa divím, že to nikoho iného nenapadlo, tak sa táto paródia vyslovene pýta. Pobavila a pýta si umiestnenie.
    ja: no comment, len dúfam, že z toho nik nebude vyvodzovať žiadne závery, podobnosť so žijúcimi osobami nie je žiadna a ak je, je čisto náhodná. >:-[]
    Tentokrát to bolo ťažké, boli traja silní kandidáti na prvenstvo.
    -------------
    1. Poterienko - o prvenstve rozhodla hlavne odvaha a humor;
    2. smarek - jasný víťaz druhej súťažnej témy
    3. woody - vtipné a trefné, ale je tu Poterienko, tak tentokrát len bronz.

white label 25.07.14  22:27

« Re: Hlasování zahájeno

Vše nej (včetně GTIP) woody! :yes: >:-[] ;-)

woody-alien 25.07.14  22:25

« Re: Konec přihlašování, zahájení hlasování

iudex: Njn, takhle je to s těmi komplikovanými tématy. Takový Moje auto a prázdniny daj člověku zabrat, to se nenechá nic dělat. >:D 8-s

foto iudex

iudex 25.07.14  22:17

« Re: Konec přihlašování, zahájení hlasování

Tak sem prídem s očakávaním, že medzi 21:30 a 22:00 sa prihlási najmenej 5 ľudí (minimálne labelovu fotku o 21:57 som nabetón čakal) a nič. 8-s
    Ešteže nám helfli nováčikovia (ktorí majú aspoň vyššiu šancu premeniť premiérovú účasť na medailovú). ;-)