C63 AMG (muž 34 let) Poslat zprávu

Škoda Felicia 1.6 Lx

Škoda Felicia, foto 1 Škoda Felicia, foto 2 Škoda Felicia, foto 3 Škoda Felicia, foto 4 Škoda Felicia, foto 5 Škoda Felicia, foto 6 Škoda Felicia, foto 7 Škoda Felicia, foto 8
Škoda Felicia, foto 9 Škoda Felicia, foto 10 Škoda Felicia, foto 11 Škoda Felicia, foto 12 Škoda Felicia, foto 13 Škoda Felicia, foto 14 Škoda Felicia, foto 15 Škoda Felicia, foto 16 Škoda Felicia, foto 17 Škoda Felicia, foto 18 Škoda Felicia, foto 19 Škoda Felicia, foto 20 Škoda Felicia, foto 21 Škoda Felicia, foto 22 Škoda Felicia, foto 23 Škoda Felicia, foto 24 Škoda Felicia, foto 25 Škoda Felicia, foto 26 Škoda Felicia, foto 27 Škoda Felicia, foto 28 Škoda Felicia, foto 29 Škoda Felicia, foto 30 Škoda Felicia, foto 31 Škoda Felicia, foto 32 Škoda Felicia, foto 33 Škoda Felicia, foto 34 Škoda Felicia, foto 35 Škoda Felicia, foto 36 Škoda Felicia, foto 37

Přezdívka auta Felda Rok výroby 1997 Koupeno ojeté najeto [km]:140170 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 55 kroutící moment [Nm]: 135 zrychlení 0-100 km/h [s]: 13 maximální rychlost [km/h]: 170 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 13 zavazadlový prostor [l]: 447 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.9

Jako fanoušek čtyř kol je mou milou povinností přispět nějakou recenzí na M.A.cz.Auto jsem pořizoval jako student z peněz co jsem si vydělal na brigádách. Moje oblíbená značka aut je Mercedes-Benz,může být i Alfa Romeo a Subaru.Tyto značky jsem musel při výběru svého prvního auta opomenout pač většina jejich modelů byla mimo můj rozpočet.
Po přečtení automobilových recezí s cenou aut do 35 000kč jsem do užšího seznamu vybral Opel Astra F,Seat Toledo mk. 1 a Ford Escort Mark VII.
Tyto auta se pohybovala s cenou v mém rozpočtu,měla "nějakou" tu výbavu a zajímavé volby v motorové nabídce.Takže v březnu roku 2010 jsem navštívil jeden z největších autobazarů(používají 3x první písmeno z abecedy) v Praze a šel jen tak tyto auta omrknout.V tom autobazaru se mě ujal prodavač,který mě tak rychle ukecal na nějakou Astru F,že už za 5 minut jsem sepisoval smlouvu o koupi.Jenže největší šok byl když zjistil,že jsem přišel se jen kouknout a bez peněz(ale tomu prodavači jsem to říkal ,že jenom koukám a on ne a ne tomu věřit).V tu ránu zase během 5 minut šlo vše do koše a já byl vyprovozen z kanceláře)Pro mě bylo dobrý ,že jsem si vyzloušel jak probíhá koupě automobilu :-).Pak teda zase na nějakou dobu přišlo hledání aut na internetu(čtení recenzí a názorů uživatelů i z M.A.cz).Jednou v létě jsem navštívil Autobazar,který používá tento slogan:Kdo na to jde od lesa,koupí auto u .....(nebudu dělat reklamu :-)no a tam jsem se zakoukal na Felicie.Octavie ty tam taky byli okolo těch 40000kč,ale bez servisky a s 250000km najeto.Takže po poradě s prodavačem jsem zjistil,že na začátek to bude ideální auto pro mě.Klady Felicie např. udržba,levné náhradní díly,nezájem zlodějů atd. to všichni motoristé znají a studenti jako já na to dobře slyší:-).Zase jsem teda,ale musel obětovat nějakou tu lepší výbavu a třeba v případě Toleda 1,6 i sto koňový motor. Pak přišlo na řadu hledání kousku ve slušném stavu.Motorizaci jsem neřešil, akorát jsem nechtěl 1.9 diesel 47kw.Prý motor nic moc,zatěžuje zbytečně přední nápravu a naftu nemusím.Na začátku září roku 2010 jsem na stránkách již zmíněného/nezmíněného autobazaru našel tu pravou Feldu pro mě.Docela zachovalá a s motorem 1.6,cena okolo 23 000 kč, takže nebylo co řešit(musím se ale přiznat,že 1,3 v kombíku bych asi nebral.Pač když vidím naloženou Fabii kombi 1,2 Htp jak se "dusí a plazí po silnici"nabíhá mi "husí kůže"To samé by bylo i s Felicií).Následuící den (v srpnu 2010) jsem si šel auto koupit.Vše až na zdlouhavé papírování bylo v pohodě jenže pak vyšel největší problém na povrch.Auto bylo zamluvené a já už jsem po dvouhodinovém vyřizování neměl náladu,abych celý ten "proces" s koupí auta zažil znova v ten samý den.Prostě jsem chtěl nějakým autem v ten den odjet. To,že auto bylo zamluvené jsem se dozvěděl až při podepisování kupní smlouvy.Navíc kde bych zase sehnal Felicii 1.6(když už jsem se rozhodl pro Felicii) v docela slušném stavu za 23 000kč.Po hodině a půl se dotyčný dostavil,ale prodavač mu řekl jak se situace má a že by mu doporučil jinou po faceliftu ve fialové metalíze.Dotyčný chvilku váhal a nakonec usoudil,že si koupí asi lepší.Já jsem byl rád,že to takhle vyšlo,dostal jsem klíčky udělal seznamovací kolečko s autem a uháněl jsem domů co to šlo.Tak a od té doby jsem hrdým majitelem této Felicie. Jestě vám dlužím výbavu ,takže mám k dispozici rádio Panasonic s CD přehrávačem,ABS,mlhová světla,zadní stěrač,střešní okno(nefunkční chybí mechanismus na otevření/zavření)a po nedávné kontrole pojistek mi začalo "chodit"centrální zamykání(dříve nešlo právě kvůli pojistce a ani jsem nevěděl ,že to auto má).Stav vozu odpovídá stáří a ceně vozidla.Byla lehce bouraná na pravou přední část,kapota mi nelícuje s maskou takže "ťukanec" tam taky byl.K podvozku:manžeta na předním pravém kole potřebuje vymněnit a olejová nádrž si žádá o nové těsnění uzávěru.Koroze na 5.dveřích zatím jenom zevnitř,ale nepatrně.Plasty stačí jenom přetřít sprayem a zase září(kromě kufru tam plasty něco pamatují.Počet kilometrů za 13let se mi nezamlová a něvěřím jejich hodnotě i s certifikátem Cebia.O auto je potřeba se trochu starat(ne že by mě to vadilo,auta beru jako koníček) a u Felicie to platí dvojnásob,takže do budoucna bych chtěl auto trochu zrenovovat, opravit co se dá.
Závěrem bych chtěl sdělit,že na ty moje řidičské začátky je Felicia ideální auto.Převodovka"překousne"špatné zařazení a nárazníky z plastu to občasné "políbení zdi při parkování taky přežijí.A když ne tak se to spraví za malý peníz :-)Hodlám si Feldu nechat tak dlouho jak jen to bude možné a k ní si časem koupit toho Mercedesa.To by bylo vše, takže díky za přečtení mé recenze:-)

* střešní okno už mám nové od 5/2012 takže paráda

Jednoznačně náhradní díly-cena a dostupnost. Prostor ve vozidle a nenáročná technika(na začátečnické opravy ideální).Plastové nárazníky v městském provozu jsou také idealní. Jo a dobře topí :-)

Určitě koroze,občas ztuhlá převodovka,absence posilovače řízení,těsnění střešního okna,mizerná aktivní a pasivní bezpečnost.

Servis mám přes známého a jsem s ním spokojen.No ale měnili se provozní kapaliny,nové levé přední světlo,nové osvětlení SPZ,výměna brzdových kotoučů a destiček,vzduchový filtr,nová střešní gumová lišta,systém naklápění světel,přední l.půlkulový čep,kontrolka zap.tlumených světel a hadička do zad.ostřikovače skla.

Na auto za cca 23 000 kč dlouhá doba s papírováním.Jinak vše v normálu.

mini tuning

Když už tuning tak decentní prvky to se mi líbí.Na Feldě by se mi líbil sportovní výfuk(jen kvůli zvuku,nic jiného od toho nečekám),tuningová přední maska a rozhodně lepší volant(asi originál čtyřramený z Felicií po faceliftu).

30.11.2013 18:12

Po výměně spojky(Sachs) a novém rozdělovači to jezdí parádně(na poměry Felicie).

6.10.2013 17:11

termostat

Po nějaké době je opět v servise. Odporoučel se termostat a jelikož pořád "chcípala" při jízdě tak asi i čerpadlo popř. váha vzduchu.

14.6.2013 21:08

Osvětlení

Po necelých 2 letech přestalo "chodit"naklápění př.světel tak jsem sjednal nápravu a koupil nové.Lepší je to snad nepoužívat vůbec!!!Vymněnilo se i výfuk.potrubí(stř+zad.tlumič oboje značky Fenno)

16.2.2013 21:03

Stk Černý Most

Dnes proběhla další Stk,kde Felicia opět na poprvé neuspěla:-(Tentokrát nebrzdí jenom pravá zadní brzda,což se u tohoto modelu občas stává.No nic do měsíce opravím a dál budu spokojeně jezdit :)

19.1.2013 19:08

Příprava před 2.STK

Tentokrát jsem nechal vyměnit přední brzdové kotouče a destičky Starline+Ferodo za italské Brembo.Poslední filtr,který čekal na výměnu byl ten palivový tak to se taky udělalo.Dále jsem nechal vyměnit olej v převodovce(mimochodem ten co používá Škoda-1L za 900kč) a žárovku u osvětlení tachometru.Geometrie kol byla taky provedena,takže únorová STK no problem.

8.9.2012 12:11

nové díly

dne 7.9 2012 byla vyměněna škrtící klapka a znovuzprovozněno centrální zamykání

22.4.2012 17:38

Nové svíčky(prý sportovní)

Dnes 22.4.2012 (130 236km)jsem vyměnil svíčky Brisk za japonské svíčky Denso Iridium a ještě zapalovací kabely.

13.4.2012 10:50

pneu

Mám nové letní pneu-Kleber Viaxer 165/70 R13 79T :-)

28.11.2011 20:32

výměna rozvodů

Při 127 700km(asi neoficiálních)jsem nechal vyměnit rozvodový řemen+kladka a vodní pumpu.Na dalších 60 000km kild:-)

1.5.2011 11:36

výměna oleje

Dnes jsem vyměnil m.olej a olej.filtr.Až na to ,že nešel starý olej.filtr zezačátku povolit to šlo jinak dobře.Teď tam je olej Vision 10w-40.

17.3.2011 18:26

STK-2.část

Tak dneska jsem konečně obdržel červenou samolepku o technické způsobilosti a na dva roky snad pokoj.Za opravy(viz předešlá novinka) jsem platil 2000kč což je akorát

17.2.2011 17:37

STK

První TK má tak z poloviny za sebou.Na emise jsem prošel,ale po technický stránce to nešlo pač musím doladit vnější osvětlení vpředu(seřízení),spodní půl kulový čep levého předního ramene a spravit zadní ostřikovač skla-teče mi to místo na sklo do kufru :-)Jinak brzdy, motor a převodovka v cajku tak za měsíc snad už to bude Ok.

29.1.2011 11:59

servis č. 3

Kloub poloosy,silenbloky stabilizátoru,ložiska tlumičů,uložení tlumičů,pásky na manžety, manžeta poloosy +výměna přední mlhovky.To všechno mám vyměněné a připravené na STK ,která mě čeká v únoru.

16.1.2011 09:51

počasí

Když už je takové počasí,tak mi to nedalo a něco jsem na autě udělal.Vyměnil jsem vzduchový filtr,na boku auta oranžové blikače za kouřové(vypadá to úžasně :-))a koupil novou levou mlhovku,ale nevím jak povolit tu starou.Asi zezadu v nárazníku tam je ale málo místa pro nějaké šroubování.Tak to nechám až bude auto zvednuté třeba v servisu a pak to vše vyfotím.

22.12.2010 11:48

zpátky doma

Tak už Felda parkuje zpět doma na parkovišti.Nádrž spravená,nasazená střešní gumová lišta a opravená převodovka(synchronizace).

17.12.2010 16:38

servis

tento víkend bude bez Feldy.Bude se hřát v servise s opravou nádrže.

13.12.2010 22:01

kapka benzínu

no dneska jsem chtěl na vánoční nákupy,ale nějaký ubožák mi kvůli pár kapkám benzínu(byl jsem na rezervě) provrtal nádrž,takže místo užitečých oprav si musím koupit zbytečne nádrž :-(

1.12.2010 18:40

Brzdy

Tak Felicia má nové přední brzdové kotouče a destičky,oboje pochází z AutoKelly a při dnešních podmínkách se pořádně otestovali :-)

7.11.2010 11:55

výměna pneumatik

Felda už je na "zimáčích", které jsem k ni dostal značka America.Snad budou dobrý sjeté nejsou akorát ta značka ta bude myslím "globusácká"( pozn.hyprmarket Globus),že jo???

25.10.2010 18:36

První servis s novým majitelem

Dneska jsem byl s Feldou v servisu.Ze začátku panovaly obavy, vzheldem k prodejní ceně auta a jeho stáří docela spokojen.Čekal jsem horší verdikt.Tak např.Výměna rozvod.řemene,olej+olej.filtr,přední brzdové kotouče a destičky,manžeta poloosy,Horní uložení tlumiče.To se dá zvládnout a postupně to dám do kupy :-)

Další vozy Škoda Felicia

Během 3 let žádný výrazný problém se kterým bych u tohohle modelu nepočítal.Pořád jezdí.Celkem nenáročné auto :-)

Na danou kategorii auta dost místa a provedení kombi ještě něco přidá.Jediné co mi chybí jsou snad držáky na nápoje.

No není to tak stísněné jak první Fabia,ale člověk měřící od 190cm a výš už může mít problém.Já mám 181cm takže normálka.

Kdyby se tak nehrnula ze zatáček ven tak dám klidně 10B.(musím brát v úvahu rok výroby a účel auta),ale prostě na rychlé projíždění zatáček podvozek není.Bez posilovače řízení ale zase mám pocit že řídím,takže malé +.

no 13"palcová kola komfortu moc nepřináší,ale že by se to nedalo vydržet to ne

Tak nějak v míře.

Velký plus tohoto modelu.

No co jsem zatím řídil tak byla Fabia junior(40kw)-autoškola,Peugot Partner 1.9D(51 kw)takže Felicia 1.6(55kw)mi musí vyhovovat :-D.Teď vážně 75koní na závodění není,ale na extra loudání to taky ne.

Od zakoupení jezdím na V-power.Nevím jestli to má smysl,ale dostanu se na 7,5/100km.

Asi od 3000 ot/min jde hluk nahoru.Mě to ale nevadí a občas dokonce vypnu rádio,abych si motor od VW poslechl :-)

Lx výbava takže základ.V těch z GLX se sedí trochu líp.

Aktuálně mám Brembo a brzdí parádně!

Luxusní, nacpu tam v klidu kolo a spát by tam šlo taky(samozřejmě po sklopení zad.sedaček) .