Přemek (muž 40 let) Poslat zprávu

Škoda Octavia Ambiente Plus 1.6 MPI

Škoda Octavia, foto 1 Škoda Octavia, foto 2 Škoda Octavia, foto 3 Škoda Octavia, foto 4 Škoda Octavia, foto 5 Škoda Octavia, foto 6 Škoda Octavia, foto 7 Škoda Octavia, foto 8
Škoda Octavia, foto 9 Škoda Octavia, foto 10 Škoda Octavia, foto 11 Škoda Octavia, foto 12 Škoda Octavia, foto 13 Škoda Octavia, foto 14 Škoda Octavia, foto 15 Škoda Octavia, foto 16 Škoda Octavia, foto 19 Škoda Octavia, foto 20 Škoda Octavia, foto 21 Škoda Octavia, foto 22 Škoda Octavia, foto 24 Škoda Octavia, foto 26 Škoda Octavia, foto 27 Škoda Octavia, foto 28 Škoda Octavia, foto 29 Škoda Octavia, foto 30 Škoda Octavia, foto 31 Škoda Octavia, foto 34 Škoda Octavia, foto 35 Škoda Octavia, foto 36 Škoda Octavia, foto 37 Škoda Octavia, foto 38 Škoda Octavia, foto 39 Škoda Octavia, foto 40 Škoda Octavia, foto 41 Škoda Octavia, foto 42 Škoda Octavia, foto 43 Škoda Octavia, foto 44 Škoda Octavia, foto 45 Škoda Octavia, foto 46 Škoda Octavia, foto 47 Škoda Octavia, foto 49 Škoda Octavia, foto 50 Škoda Octavia, foto 51 Škoda Octavia, foto 52 Škoda Octavia, foto 53 Škoda Octavia, foto 54 Škoda Octavia, foto 55 Škoda Octavia, foto 56 Škoda Octavia, foto 57 Škoda Octavia, foto 58 Škoda Octavia, foto 59 Škoda Octavia, foto 60 Škoda Octavia, foto 61 Škoda Octavia, foto 62 Škoda Octavia, foto 63 Škoda Octavia, foto 64 Škoda Octavia, foto 65 Škoda Octavia, foto 66 Škoda Octavia, foto 67 Škoda Octavia, foto 68 Škoda Octavia, foto 69 Škoda Octavia, foto 70 Škoda Octavia, foto 74 Škoda Octavia, foto 79 Škoda Octavia, foto 81 Škoda Octavia, foto 82 Škoda Octavia, foto 83 Škoda Octavia, foto 84 Škoda Octavia, foto 85 Škoda Octavia, foto 86 Škoda Octavia, foto 87 Škoda Octavia, foto 88 Škoda Octavia, foto 89 Škoda Octavia, foto 90 Škoda Octavia, foto 91 Škoda Octavia, foto 92 Škoda Octavia, foto 93 Škoda Octavia, foto 94 Škoda Octavia, foto 95 Škoda Octavia, foto 96 Škoda Octavia, foto 97 Škoda Octavia, foto 98 Škoda Octavia, foto 99 Škoda Octavia, foto 100 Škoda Octavia, foto 101 Škoda Octavia, foto 102

Přezdívka auta Ice Quin Rok výroby 2009 Koupeno nové najeto [km]:200 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1595 výkon [kW]: 75 kroutící moment [Nm]: 148 zrychlení 0-100 km/h [s]: 12.5 maximální rychlost [km/h]: 190 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 560 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.5

MOTOR:Zážehový řadový chlazený kapalinou OHC čtyřválec uložený vpředu napříč zdvihový objem 1595cm3 maximální výkon 75Kw/5600 min-1 maximální točivý moment 148 N.m/3800 min-1 exhalační norma EU4.
PŘEVODOVKA:Mechanická pěti stupňová plně synchronizovaná pohon předních kol přes jednokotoučovou hydraulicky ovládanou spojku
PODVOZEK:Vpředu náprava typu McPhherson se spodními trojúhelníkovými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem.
Vzadu víceprvkové zavěšení s podélným a příčnými rameny a příčným zkrutným stabilizátorem.
Brzdy kapalinové dvouokruhové,diagonálně propojené s podtlakovým posilovačem Dual Rate přední kotoučové s vnitřním chlazením a jednopístkovými plovoucími třmeny zadní kotoučové.
Řízení hřebenové přímočinné s elektromechanickým posilovačem
Kola 6,0JX15 pneumatiky 205/60 R15.
KAROSERIE:Pětidvéřová,pětimístná,dvouprostorová
Cx=0,30.
ROZMĚRY A HMOTNOSTI:Celkové vnější rozměry 4572x1769x1462
rozvor náprav 2578 rozchod vpředu/vzadu 1539/1528 světlá víška 140.
objem zavazadlového prostoru 560/1350 litrů pohotovostní hmotnost 1235 kg užitečná hmotnost 660 kg objem palivové nádrže 55l.

Prostornost: O proti první generaci octavie je interiér o mnoho prostornější lze se pohodlně usadit jak v předu tak v zadu
Odkládací prostory: Je jich mnoho jsou prostorné dva z nich mají možnost chlazeni.
Design: Je opětovně navržen tak že bude času dlouho odolávat než zestárne je moderní a vyvážený.
Zavazadlový prostor: Je opět na danou třídu nadprůměrný nemá žádné výstupky a tak lze celý využít do posledního místa a pokud je potřeba i rozdělit pomocí úchytných sítí.
Motor: Je sice slabší než v mém předchozím autě ale je vyvážený a z autem nemá nejmenší problém lze sním bez problémů udržet cestovní rychlost do 150 km/h.
Odhlučnění: Do interiéru auta neproniká téměř žádný vnější hluk ať jde o motor,valiví zvuk od pneumatik nebo okolní hluk
Komfort: Podvozek je naladěn na komfortní jízdu a dokáže odfiltrovat mnoho nerovností a to díky víceprvkovému zavěšení ale na druhou stranu má podvozek jistou stopu i při sportovnější jízdě
Celkové zpracování: Odpovídá dnešní době a neztratí se ani ve srovnání z konkurencí
Rozměrnější zpětná zrcátka: O proti verzi před modernizací která měla zpětná zrcátka z vw polo ma tato nová verze zrcátka z Audi A4 a jsou mnohem přehlednější než ta původní

Původně jsem jako hlavní nedostatek chtěl napsat nový tvar přední časti auta ale jak se na něj dívám denně v práci a teď i doma tak se mi začal hodně líbit tak že nejde o nedostatek
Techické spáry: Karosářské spáry mezi kapotou a předními blatníky je hrozně velká stejně tak i spára mezi víkem kufru a zadními blatníky když se podívám na dveřní spáry které jsou minimální tak se ptám proč nešly udělat také tak malé
Absence ochranních lišt: Vypadá sice efektně ale bojím se při parkování odřenin mohli je udělat lakované jako na dveřích a nevypadalo by to špatně a bylo by to praktičtější
Absence zadních reproduktorů: V akčním paketu Ambiente Plus je sice lepší autorádio nežli v základu ale do zadních dveří nedávají reproduktory ty zůstávají v příplatkové výbavě
Doplňková výbava: Nedá se říci že by auto bylo vybaveno nějak chudě ale pokud jsi chci při objednání auta něco přiobjednat tak zato chtějí hodně velké peníze ale to je asi problém u všech automobilek
Prostor mezi kolem a podběhem: Je hodně velká auto vypadá že má nějaké malé kola nebo offroad paket

Jedná se o nové auto takže zatím žádné

Koupeno u Porsche Praha Smíchov kde mi jako zaměstnanci vyšli maximálně vstříc jak z doporučením co objednat a i z cenou kterou snížily na nejnižší možnou cenu a z doporučním způsobu financování
auta jen mě trochu mrzelo že výkupní hodnotu mého starého auta nemohly v bazaru dát o něco vyšší
Zájem koupit si novější auto začal koncem loňského roku kdy jsem začal prohlížet internetovou nabídku pětiletých Octavii protože jsem původně měl v plánu utratit za auto mnohem méně peněz něž by stačilo na nové auto počátkem tohoto roku ale škodovka připravila akci na model Octavia Tour za 299 000 o čemž jsem začal uvažovat že by možná stálo si připlatit a mít nové auto jen že to auto bylo za tuto cenu v úplném základu a po přičtení příplatkové výbavy cena již činila 330 000 a to bez rádia a na plechových kolech to by znamenalo další investici ve výši tak 15-20 000 což už bylo dražší než Octavia II classic po zjišťování dalších podrobností týkající se koupi my byla nabídnuto Octavia II ve výbavě Ambiente z akčním paketem plus který zahrnuje litá kola o rozměru 205/60 R15,tempomat,loketní opěrku s výstupem na externí připojeni AUX,rádio Swing a malý kožený paket tak že jedinou příplatkovou výbavu jsem zvolil elektrické ovládání zadních oken metalická barva Zelená Artick a prodloužená záruka na čtyři roky z takto navoleným autem jsem se dostal na tak skvělou cenovou hladinu že příplatek oproti Touru byl celkem dost nízký

Budoucí úpravy

Určitě přijdou zadní reproduktory které nebyli součástí sériové výbavy na vnitřní prahy přidám ozdobné nášlapy a uvažuji o domontování ozdobné koncovky výfuku

20.4.2012 21:51

Pár nových fotek

Nahrál jsem novou fotku od Autodromu Most a také jednu přeměnu z Porsche centra na Bentley Praha
Auto samotné již opět přezuto na letní pneu

11.11.2011 18:24

Opět u Fabia Lamborghiniho

Přidlal jsem fotku z Fabiem Lamborghinim v jeho soukromé kolekci výrobků se znakem Lamborghini

30.10.2011 09:04

Zimní Obutí

Přezuto na Zimní Pneu Bridgestone Blizzak LM30 o proti loňské zimě proběhla změna a plechvé disky byli nahrazeny litými koly Enzo H

20.8.2011 10:44

Nové foto

Přidal jsem pár fotek z letošních cest po republice od Památníku Vojna u Příbrami, od přehrady Les Království, ze Sobotky a od hradu Valečov

3.7.2011 18:33

Rally Bohemia

V Sobotu jsem se byl podívat na Rally Bohemia a při té příležitosti proběhlo setkání s Pivrncem a jeho Alfou

26.5.2011 16:46

Setkání

Přidal jsem fotky ze sekání z Porsche GT3 a KTM X-Bow které jsem potkal při odjezdu ze srazu sportovních aut na Masarykově okruhu
a také fotku ze setkání z Karlem Lopraisem

Co se týká auta tak na něm byla provedena dvoletá servisní prohlídka s výmenou oleje,filtru a pylového filtru

7.5.2011 10:57

Mladá Boleslav

Přidal jsem fotku před továrnou Škoda Auto kterou jsem navštívil v rámci dne otevřených dveří
Co se týká auta samotného tak je již opět na letních pneumatikách
a nyní mě čeká inspekční servisní prohlídka

27.11.2010 12:30

Zimní Pneu

Dnes přezuto na zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak LM30

9.9.2010 18:10

Myši

Na moje auto zaútočily myši odnesla to zvuková izolace pod kapotou budu si muset koupit novou ale jak jim zabránit v dalším škození nemá někdo zkušenosti jak tento problém řešit?

26.8.2010 11:45

Karlštejn+Muzeum

Přidal jsem fotky s hradem Karlštejn v pozadí a také pár fotek z Kopřivnického muzea Tatra

25.8.2010 09:47

Morava

Přidány fotky z dovolené která proběhla z větší části na Moravě v Kopřivnici s návštěvou Tatrováckého muzea,Na Pustevnách a na Svatém kopečku u Olomouce

13.7.2010 08:55

Nano Lěštenka

Před několika týdny jsem nanesl na karoserii svého auta ochranou vrstvu z nano částic která ochraňuje před usazování nečistot na laku a měla by také ochraňovat před drobnými oděrkami ale o tom jsem se zatím nepřesvědčil a co se týká těch nečistot tak to mohu potvrdit i dříve odolné nečistoty jako hmyz lze odstranit bez námahy pouze spláchnutím

29.6.2010 12:59

Podložka SPZ

Koncern VW dodává snad do všech značek kromě Škodovky protihlukovou podložku SPZ do Škodovky se zřejmě nedodává kuli úsporám tak jsem si jí na své auto dolepil také.

21.6.2010 10:38

Držák na brýle

Ve výbavě co jsem koupil je za přední stropní lampičkou krytka tak jsem se rozhodl ji vyměnit za držák na brýle na rozdíl se můžete podívat ve foto galerii

5.6.2010 11:34

Setkání s Vlakem na Dobříš

Přidány fotky ze setkání s Vlakem na Dobříš u železniční stanice Mníšek pod Brdy

18.5.2010 13:06

Depozitář muzea Škody

Návštěva depozitáře Škodováckého muzea v Mladé Boleslavi viz přilehlá fotogalerie

10.5.2010 08:30

Sraz Sportovních Aut Brno 2010

Přidány fotky z návštěvy srazu sportovních aut konaného v Brně

26.4.2010 07:54

Zvuková izolace

Škodovka na tento motor nedává zvukovou izolaci kapoty a tak jsem jí domontoval.

27.11.2009 17:59

Nové foto

Přidáno pár nových fotografii tentokráte z Mostu a od památníku Lidice

12.10.2009 12:44

Porsche ventilky

Pořídil jsem si takovou malou drobnost na vylepšení vzhledu auta a to čepičky na ventilky z katalogu Porsche Tequipment

25.9.2009 09:42

Foto

Nahrál jsem nové fotky z okolí Českých Budějovic,u Porsche Centra Praha a Staré Boleslavy

1.9.2009 09:08

Montáž Reproduktorů

Po neuvěřitelných průtazích mám konečně namontovány zadní reproduktory

5.8.2009 13:46

Návštěva příbramských dolů

Přidal jsem několik fotek z návštěvy Příbramských dolů a Hornického muzea

3.7.2009 15:44

Model

Jako velký sběratel zmenšených modelu jsem si sehnal model své Octavie v měřítku 1:43 od Abrexu

26.6.2009 17:44

Zadní reproduktory

Tak jsem již zakoupil zadní reproduktory a čekají na finální montáž do auta

25.6.2009 17:25

Dovolená

Přidal jsem pár fotek z dovolené při které jsem jezdil po východních Čechách : Hradec Králové,Kleny,Dobruška,Teplice atd..

9.6.2009 17:44

Repro

Tak již mám objednané zadní reproduktory

5.6.2009 16:15

Panamera

Něco popisu k fotkám Porsche Panamera fotky vznikly při zpáteční cestě z výstavy Retro Classics kdy nás míjela při nájezdu na dálniční obchvat Stuttgartu snaha o pořízení byla úspěšná asi po deseti minutách kdy kolega z co řídil vydoloval z VW Caddy vše a ručička tachometru neochotně vystoupala na 190 Km/h

2.6.2009 15:57

SPZ

Tak jíž je na SPZ na inspektorátu jsem byl chvíli po otevření ale to již bylo přede mnou čtyřicet čekatelů na řadu jsem přišel až po dlouhých třech hodinách

Přidat názorDiskuse: Škoda Octavia Ambiente Plus 1.6 MPI

Další vozy Škoda Octavia

Jedná se o nové auto tak zatím bez problémů ale pro všechny případy jsem si přikoupil prodlouženou záruku na čtyři roky spolehlivost předchozí generace byla více než dobrá tak doufám že se škodovka nijak nezhoršila

Kdo by si mohl na praktičnost tohoto auta stěžovat velký zavazadlový prostor a dělená zadní sedadla jen jedna drobnost to kazí nemá sklopnou loketní opěru a tak ani přístup do zavazadlového prostoru zevnitř to bylo také za nemalý příplatek

Na prostornost nemám žádných námitek o proti první generaci je znát delší rozvor a to hlavně na zadních sedadlech tam se jedná o velký pokrok na předních sedadlech nebyl problém již v první genaraci a tak zde je jen drobné vylepšení již zkoro dokonalého

Nejedná se o sportovní auto tak je všechno nastaveno na komfortní notu ale to neznamená že by si podvozek nenechal líbit trochu sportovnější zacházení jen při hodně tvrdé jízdě začíná být podvozek nejistý

Podvozek je naladěn hodně komfortně utlumí hodně nerovností zásluhu na tom mají i pneumatiky o rozměru 205/60 R15 které byli součástí paketu Ambiente Plus na komfort má táké příznivý vliv také zadní víceprvková náprava

Jedná se o úplně nové auto tak jediné provozní náklady jsou zatím lití benzínu a na to si rozhodně nestěžuji jen ještě jako každý motor který používá oleje typu Longlife tak má o něco vyšší spotřebu oleje ale to by se mělo také časem trochu snížit

S náhradními díly není u Škodovky žádný problém protože se dají koupit skoro všude pro mne je velká výhoda že pracuji přímo u zdroje náhradních dílů a ještě je mám za lepší ceny ale to bych rád nějakou chvíli neřešil z ohledem na to že auto je v záruce

Určitě by mohl být vyšší něž je 75Kw dost jsem se obával že bude nedostatečný ale obavy se nepotvrdily nevim jestli je to lepším zpřevodováním ale někdy mi připadá že rozdíl mezi mým předchozím autem není velký jen při rychlé akceleraci do kopce je to zná

Na spotřebu si není proč stěžovat je celkem úměrná objemu i výkonu motoru pokud se potvrdí že nový motor má vždy o něco vyšší spotřebu a ta po ujetí větší vzdálenosti ještě klesne tak to bude jen dobře protože by mohla být nižší z ohledem na dnešní ceny

Žádná není interiér je tak dobře odhlučněn že zvuk motoru dovnitř téměř vůbec neproniká a to nemá tlumení kapoty motoru o kterém do budoucna uvažuji pak už to utlumení hluku bude muset být úplně dokonalé

Je velice dobrá přední mají možnost velkého rozsahu nastavení jak sedáku tak opěradla obě přední sedadla mají bederní opěrky a možnost výškového nastavení zadní sedadla jsou pevná a také pohodlná jen na nich chybí loketní opěra

Kotoučové brzdy na všech kolech tak má vypadat auto dnešní doby bubnové brzdy jsou již dávno překonány a ve výrobě je drží jen nižší cena jsem rád že škodovka je montuje sériově už u první generace byl rozdíl mezi kotouči a bubny značný jaký byl u druhé ?

Není si nač stěžovat 560 litru objemu s dokonalým přístupem výklopnou zadní stěnou o proti první generaci dno netvoří pouze obyčejný koberec který se propadal ale koberec vyztužený který udrží rovnou podlahu kufru