Opel Astra (2002)

2.4.2007

Večne druhý. Rodinné auto, predbehlo v dobe svojho uvedenia konkurenciu aj keď nebolo docenené. Vynikajúce vo vnútornom priestore, upúta tiež…

Opel Astra (voyo)

"-- skrytý --" 08.04.2007  11:07

svetla

Pises, ze nic ti neindikuje rozvietene svetla? Ako kontrolka rozsvietenych svetiel podla mna sluzi rozsvietenie pristrojovej dosky, nie? Aj na starsej Corse to tak je.

voyo 08.04.2007  12:26

« Re: svetla

podsvietena pristrojova doska ti cez den nenaznaci, ze mas zasvietene svetla. jedine na com to mozes spozorovat, je palubny PC, ktory (ak su zapnute svetla) svieti menej jasno (aj ked mam podsvietenie nasatvene na max.) ako ked su vypnute svetla. ale pri slnku to je slabo vidno

"-- skrytý --" 10.04.2007  07:44

pekne napisana recenzia

Pekne si to spísal a opísal + foto je tiež fajn, možno časom by sa zišlo dofotiť aj interiér, ale to ma čas ...zatial je to jasna 10...len prosimta dopraj autu umyvanie viac ako 2x ročne:-)

"-- skrytý --" 10.04.2007  08:26

Pekna recenzia

dobre si to napisal, fotky su tiez dobre, akurat by si mohol časom doplniť foto z interieru...inak jasna 10...a mohol by si checknut a obodovat aj moj voz :-)

"-- skrytý --" 12.04.2007  22:37

« Re: Pekna recenzia

Připojuji se s 10 bodíky. :-)

"-- skrytý --" 19.04.2007  13:34

auto: 8b; popis a zkušenosti: 10b; fotky: 8b --- celkem: 9b ;-)

voyo 22.04.2007  13:53

« Re: hodnocení

dakujem tiez budem hodnotit = ale este si to musim rozmysliet = lebo mam dilemu (male auto, velky motor :) )

"-- skrytý --" 22.04.2007  11:19

uvazujem o astre

ahojte astraci, uvazujem o kupe astry carvan, 2000 rok vyroby, 75 tis. najazdenych s automatom, ktory sa radi medzi najlepsie vo svojej triede...chcel by som sa vas opytat co si o tom myslite...inac skvela recenzia...davam ti 10b.

voyo 22.04.2007  14:12

« Re: uvazujem o astre

ahoj, doporucujem ti precitat si www.astra-g.cz resp. www.astra4ever.net. Ja osobne by som do automatu nesiel a ak by sa dalo aspon r.v. 2001. Napis, aku vybavu a motor by si chcel.

"-- skrytý --" 21.11.2010  03:17

« Re: Re: uvazujem o astre

Aj ja som kupil opel astru a po pol roku mi klukovka podala ruku a komplet vytrhalo ventyly a rozbilo piest, motor totalka, nekupuj astru diesel a to za toho bo...ha original motorom od oplu a este nebodaj rocnik 1999-2000. Pan boh ta ochranuj.. mozem to odtiahnut do srotu a rozpredat na suciastky, super nabehal som 2400 km a stalo ma to aj z autom a opravami 3000eur, taxik by bol lacnejsi.... a este skoda reci :-(

"-- skrytý --" 27.04.2007  19:36

gombíky

rozhodně nemusíš držet oba gombíky najednou, stačí jeden...

voyo 30.04.2007  11:13

« Re: gombíky

ano, to je jasne. ale trafit sa co i len do jedneho je pri rychlej reakcii niekedy dost obtiazne :) cervenym som oznacil oba, kvoli tomu, aby bolo vidno, kde su umiestnene ;)

"-- skrytý --" 28.04.2007  13:08

dávam 10

Tiež mám Opel Astra a som tiež spokojný :-) :yes:

neregistrovaný: "ajka" [62.168.125.XXX] 03.05.2007  17:30

a co nova astra?

Musim moju vymenit, je uuuuuuzasna, bude mi za nou smutno, tolke roky a taka poslusna, ale nova je uz na pase >:D, terajsia uz pyta skusenu ruku chalana, ktory by sa s nou vedel pohrat >:-[]

voyo 21.05.2007  14:18

« Re: a co nova astra?

nasi si kupili novu astru - tiez spica :)

hned som im dal za 6 tis (oproti 12 tis v cenniku ako doplnkova vybava) domontovat dodatocne tempomat :)

maju graficky display a automaticku klimu - trosku som smutny, ze nemali na sklade 1,6 s tiptronicom, co bolo len o dakcyh 50 tis drahsie, ale malo uz aj ESP :(

"-- skrytý --" 03.05.2007  22:22

Nezlob se, Oply moc nemusím, Astrám dávám 7b, není to málo...Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 06.05.2007  20:32

body

pekna astra, viezol som sa v 1.4 aj v 1.6 - hlavne pri 1.4 ma prekvapil tichy motor (1.6 sofer trochu viac vytacal), trosku sklamalo menej miesta vo vnutri (obe boli 5 dverove). neviem preco alebo aj tato generacia, aj predchadzajuca sa mi zacali pacit az ako "classic", 3 dverove verzia sa mi paci asi najviac, preto "len" 8 bodov,

voyo 21.05.2007  10:38

« Re: body

ahoj,
      mne sa celkovo zda, ze AStra G ma lepsiiu izolaciu z motoroveho priestoru ako AStra H (nasi si kupili Astru H 1,6 a ten motor je strasne pocut, aj ked ma taky dravy zvuk :) )
      no 3 dverova astra g sa mi vobec nepaci
      ja skor kombi

foto genie

genie 11.05.2007  22:51

Pekna recenze, zvysuje me hodnoceni o poradny kus :) Protoze jinak mi prijde Astra jako sed sediva, prumer prumernych aut. Design fadni, jizni vlastnosti prumerne, spolehlivost taky - nenapadna seda myska.

voyo 21.05.2007  10:45

« Recenze

no nepovedal by som, ze je az tak priemerna :)
      podvozok je jeden z najlepsich v triede -> vyvoj v spolupraci s firmou lotus a to je uz co povedat ;)

co sa tyka spolahlivosti tak zatial je to uplne v pohode -> Opel je v spolahlivosti najlepsia nemecka znacka

"-- skrytý --" 12.05.2007  19:45

Umyvárka.

No práve, že naopak chválabohu, že ho ani viac krát nedávaš umývať na kefu, pretože čím viac tým horšie pre lak. 2 krát do roka úplne stačí. Inak bežné nečistoty resp. prepláchnuť ho stačí v ručnej autoumývarke!

"anonym" [88.212.20.XXX] 20.05.2007  20:25

interierowe swetlo

caute cital som text o tomto aute a newim kto ho pisal sa mi nechce citat ale nejde oto chcel som powedat iba tolko ze interierowe swetlo sa da wypnut ked zatlacite gombikkde sa zapinaju obrisowe a parkowacie swetla a ked chcete swetlo zapnut tak ho iba powitiahnite ... :yes:

voyo 21.05.2007  10:48

« interierowe swetlo

nemas pravdu :)

ak mas otvorene dvere, svetlo svieti a neda sa vypnut zatlacenim(neda sa vobec zatlacit) ovladaca svetiel.

ked mas zatvorene dvere a svetlo nesvieti, mozes potiahnut ovladac svetiel a svetlo sa zapne a potom stlacit , svetlo sa zhasne.

"-- skrytý --" 24.05.2007  12:53

« Re: interierowe swetlo

Kedy pojdes zase umyt auto? ;-)

"anonym" [87.244.196.XXX] 13.01.2008  20:42

robes

Vlastním 1,4ku twinport r.v. 2006.Som nadmieru spokojný.Totál pohodlné auto,na dlhých tratiach trošku tvrdé sedenie.Výborná spotreba.Trošku slabá akcelerácia,ale postačuje.Po dvoch rokoch
    môžem potvrdiť pár drobností čo maju aj ostatní ,ako dojem pootvoreného okna,pišťanie kľúča v zapalovaní,signalizácia zapnutých svetiel a čo mne vadí na strane spolujazdca nie je odtokový otvor vody pri stierači. Na uchytenie drobností v kufrovom priestore nad podblatníkmi používam široký rýchlozips.Drží spoľahlivo :-)Koľko stojí montáž toho tempomatu? Ja chodím do MAH Nitra.Do marca mam leasing takže mi to asi buduú nusieť montovať oni.Štve ma ze v sprievodnej dokumentacii chýba kopec údajov najmä k motoru?!

voyo 16.01.2008  11:38

« Re: robes

no mna to stalo cca 4500sk (cido spojky, packa, robota), lebo kabelaz som uz mal predpripravenu
      Problem je ale ten, ze ty v aute musis mat uz pripravenu kabelaz a neviem, ze ci je tempomat pre tieto astry classic v ponuke, takze kabelaz sa ani nekladla a teda nebude to mozne za tu cenu.
      Cisto teoreticky ti oni mozu tu kabelaz natahat, ale myslim, ze to bude strasne drahe.
      Ak si dostatocne sikovny tak skus:
      tak ci tak musis kupit packu, cidlo spojky a nechat si ho odblokovat :-)

"anonym" [212.81.22.XXX] 18.02.2008  13:54

Astra Classic 2

Ja mám Astru Classic 1,4 Twinport r.v. 2007. Zatiaľ ide super. Signalizácia rozsvietených svetiel = po vypnutí zapaľovania a vytiahnutí kľúča pípa. Ináč sa pozriem a vidím ;)
    Zrýchlenie ujde, alebo až celkom OK, spotreba - jazdím väčšinou krátke trate, ale OK. Pohodlie - perfektné - páči sa mi v nej viac, ako v koncerne VW ;). Jedno z mála aut, ktoré mi hneď sadlo do ruky. Ovládanie - ľahučké - oproti Seatu, Peugeote (spojka ide ľahúčko), rýchlosti zapadajú horšie ako v Octávii, Seate Ibize, ale lepšie ako v Peugeote 307, ale je to vec zvyku. Ovládanie má u mňa 10b ;). Vzhľad - 1x som ju videl ešte ako študent VŠ - 1998 - odvtedy sa mi páči - ešte aj teraz. Cena - bezkonkurenčná. Za tých 384 tis, čo sa teraz predáva Astra Classic family (tuším) - klíma, centrál.. sa dá kúpiť tak auto triedy Fábia... Nemam jej o zatiaľ vytknúť ;). Možno len Oplacky servis, na ktorý veľa ľudí nadáva (zatiaľ nemám skúsenosť) - ale všeobecná rada na fórach - po skončení záruky nájisť šikovného mechanika...
    Podľa mňa jasná voľba.

voyo 24.02.2008  12:04

« Re: Astra Classic 2

no ak si si cital moju recenziu , tak kratke trate a nizko otackova jazda vedu k tomu, ze sa ti motor zanesie karbonom a jazdis na 3 valce - odporucam, z casu na cas natankovat shell Vpower racing a previest sa niekde na dialnici co to da (mne ukazoval tachometer 190) - mne to pomohlo (klop,klop,klop) a uz aj kontrolka motora zhasla sama od seba ;)

opel servis je v pohode, akurat je strasne drahy - oni neopravuju, oni vymienaju (ako kazdy znackovy servis) >:D

mne sa pacila uz astra F kombi :-)

"anonym" [212.81.22.XXX] 27.02.2008  11:01

« Re: Re: Astra Classic 2

Tak to aby som ju trošku prehnal... Dnes idem na dlhšiu cestu, tak ju zahrejem a dám jej do tela ;). Dúfam, že sa mi nezakarbonuje... Ale zas keď to z času na čas porieši Shell V-power a prehnanie, tak sa to dá.. .S týmto vraj majú problém všetky 16v...

"anonym" [85.216.179.XXX] 26.02.2008  20:49

Astra G caravan 1.7 DTI versus Astra H caravan 1.6 Twinport

Ahojte, som uplny laik, poradite mi niekto ci kupit Astra G caravan 1.7 DTI alebo Astra H caravan 1.6 Twinport? Manzel chce samozrejme kvoli nizsej cene a spotrebe Astru G, ale mne sa viac "paci" ta nova...ale nemam argumenty:)

"anonym" [212.81.22.XXX] 27.02.2008  11:05

« Re: Astra G caravan 1.7 DTI versus Astra H caravan 1.6 Twinport

Tak diesel bude mať super spoterbu - mne osobne sa v H nepáči stredný stĺpik prístrojovky. G-čko sa mi páči ;).

"anonym" [85.216.179.XXX] 27.02.2008  17:02

« Re: Astra G caravan 1.7 CDTi versus Astra H caravan 1.6 Twinport

som sa pomylila, je to 1.7 CDTi nie DTi - ak je to teda nejaky rozdiel. Myslite teda,ze 1.4 do kombiku staci? Fakt sa neviem rozhodnut, manzel nadseny z nizkej spotreby diesla:( Dnes som naslana euroncap.com CRASH TESTY - astra G 4*, astra H 5*

Ta vybava co chcem - cenovo 1.4 16V a 1.7 CDTi su priblizne rovnako, 1.6 cca o 40 litrov viac...

"anonym" [212.81.22.XXX] 14.03.2008  13:27

« Re: Astra G caravan 1.7 DTI versus Astra H caravan 1.6 Twinport

Ak jazdíš málo - jednoznačne benzín. Vraj sú spoľahlivejšie. Niekde som našiel takú kalkulačku. Pri rozdiele ceny nového auta s benzínom 1,4 a dieslom 1,7 a cenami benzínu a nafty, rozdielnou spotrebou mi vyšla návratnosť diesla po 120 000 - 170 000 km. To je dosť. U mňa jednoznačne benzín ;)

"anonym" [85.216.179.XXX] 26.02.2008  21:54

este k predchadzajucemu

povodne sme chceli Astra H caravan 1.4 16V, ale dnes u predajcu nam povedali, ze je to do kombika motor za trest - ze je prilis maly a treba 1.6ku Je to pravda?

"anonym" [212.81.22.XXX] 27.02.2008  11:03

« Re: este k predchadzajucemu

1,4 Twinport v G-cku hatchbacku je pre mňa postačujúci. Do kombíka by som dal 1,6. Ale ten rozdiel je dosť veľký.. Teda ak by som chcel kombi za dobrú cenu, tak kľudne 1,4 Twinport. Keď si vezmeme takú fábiu 1,2 HTP kombi, tak Astra G na tom bude podľa mňa lepšie ;)

voyo 28.02.2008  11:10

K motorom-

Ja mam ako citate 1,4 16V 90 koni 125Nm - motor je to uplne postacujuci aj na dlhsie trate, svizny a ma nizku spotrebu.
      Problem je len ak si v meste a mas pustenu klimatizaciu - vtedy dost tazko zabera a tazko sa mu rozbieha.

Moji rodicia maju astu H 1,6 16V twinport a 105 koni 150Nm - podla subjektivneho pocitu je motor vykonovo a jazdnymi vlastnostami rovnaky - jediny rozdiel je ak mas zapnutu klimatizaciu nie je to tak v meste citit.

Aku vybavus beries v G a v H - tu by som sa mozno viac rozhodoval ako diesel vs. benzin.
      diesel vs. benzin - ake dlhe trate robis? jazdis len kratke trate v meste? ak nejazdis podla mna viac ako 30 tis. km rocne tak by som dal na benzin.

v Astre G ponukaju len 1.7DTL a rozdiel v spotrebe ku 1.4 nie je extremny ani dokonca k 1.6.

voyo 28.02.2008  11:14

este jedna vec :-)
      ak je pre teba dolezita velkost batozinoveho priestoru -

Astra H ma deklarovanych viac ako Astra H, problem je v tom, ze Astra H ma uzky a vysoky a Astra G siroky a nizzsi kufor.
      Kocik do Gcka bachnem bez rozoberania koliesok, ale do Gcka nie :-)
      v kombiku to bude asi podobne

p.s. skus pozriet Ford Focus 1,6 kombi - maju akciu za 529 mas super vybavene auto :-)
      opel ma zase modely exoflex do 31.marca tusim, tie sa tiez oplatia :-)

"anonym" [85.216.179.XXX] 28.02.2008  18:32

« Re: Re: este k predchadzajucemu

diki moc, takze takto je to so mnou:

1. auto bude pouzivane na kratku cestu po meste do prace. par krat do roka dlhsie cesty na vikend, na dovolenku - plne nalozene - sme 4-clenna rodina. rocne cca 15.000 km. sme defenzivni vodici - ziadni zavodnici;) kombi je podmienka

2. Ceny: v opeli dostanem dost velku zlavu a vyslo by ma to takto

a) Astra G caravan 1.7 DTL 500 litrov (manualna klima, vyskovo nadstav. volant a sedadlo vodica, vyhrievane spatne, predne dvere elektrika, bocne airbagy, predne hmlovky, stresne lyziny, metaliza)
        b) Astra H caravan 1.4 Twinport Ecotec verzia Enjoy - t.j je tam vsetko to, co som dala do G-cka za 515 litrov - t.j 1.7 DLT G-cko a 1.4 ma H-cko vydu rovnako
        c) Astra H caravan 1.6 Twinport Ecotec vybava Enjoy za 545 litrov

3.) tak neviem co by bolo najracionalnejsie vybrat....???

Pozrem aj ten Ford;)

diki este raz, sa citim pred takym rozhodnutim dost nekompetentna a zmetena...

voyo 28.02.2008  20:39

« Re: Re: Re: este k predchadzajucemu

to je na dlhsiu debatu a zvazovanie.
          mne sa paci Astra G, ale nezobral by som nikdy napr. ten diesel a to jazdime rocne cca 35 tis. km.
          a pomer cena/vybava ma najlepsie aj tak si myslim ford focus - aj ked na nom sa mi nepaci tiez vela veci.

dobre si pozri to auto a hladaj drobnosti - mne napr. vo focuse a novej astre chyba zadna stredova laktova opierka, ktora sa da otvorit az do kufra a mozem tam nosit lyze :-)

ak by som bral astru = tak astru H s 1,3CDTI co je vynikajuci motor.

inac poradim ti dve veci ak sa rozhodnete pre Hckovu astru
          povedz, ze sa rozhodujes aj pre ford focus a ze ten ma v cene tempomat a palubny PC.

A povedz im, ze si im ochotna prispiet urcitu ciastku na tempomat (mne do astry G ho dorobili za 4, ale mal som predpripravenu kabelaz a do astry H co maju nasi ho dorobili za tusim 6 ci 7tis), lebo musia kupit packu a spojkove cidlo a ze palubny PC by ti mohli odblokovat automaticky zadarmo :-)

"anonym" [85.216.179.XXX] 28.02.2008  21:33

« Re: este k predchadzajucemu

pozerala som ten focus - je to vlastne tiez "stary" focus z 1999, "novy" focus je z 2004 - takze ta ista dilema ako pri astre - stary model s lepsou vybavou prip. motorom, alebo novy so slabsim motorom...focus je aj trochu mensi, tak ostanem pri astre;)

1,3CDTi - nejsou love:( uz mam z toho hlavu ako melon, melonisko...;) vidim to nakoniec na Astra H caravan 1.4 Twinport, na jazdu po meste asi fakt netreba vyrazat na krizovatkach z nuly na stovku za 7 sekund;)))
            a kedze som obcas bad girl, aspon budem mat ten zasluzeny "trest" - ako oznacili u predajcu opla tento motor v kombiku;)

ad zadna opierka: nie je take nosenie lyzi nebezpecne? co ak do teba niekto buchne...nebud lenivy a daj ich radsej na strechu;)

voyo 28.02.2008  21:49

no ja mam 2 lyze v obale - tie presuniem a
              zabezpecim ich stredovym pasom o spicky :-)

no neviem o co je ford focus mensi - ono su to rovnake kategorie, takze by to malo byt +- rovnake :-)

Astra G sa predavala aj s 1.2 75k motorom - takze 1,4 90k to bude akurat.

Ked som isiel v Rakusku cez Katschberg, nalozeny a dve osoby tak som to sem tam musel hodit aj na dvojku na mojej 1,4 :-)

Kazdopadne drzim palce pri kupe a este jedna vec ;)

ak sa rozhodnete pre Hcko tak skus im este k tomu tempomatu a palubnemu PC pridat, ze nech v riadiacej jednotke nasimuluju zadne elektricke okna a tym odblokuju komfortne zatvaranie okien ( dialkovym ovladanim zavries aj otvorene okna ;) )

"-- skrytý --" 04.03.2008  12:19

« Re: Re: este k predchadzajucemu

cau dievca:) Focusy si rozdelila trosku chybne (ten zmienovany "stary" Ford sa uz neponuka, oni nerobia verzie na sposob oplackych Classicov).
              Teraz sa este kde-tu predava model pred faceliftom (2004-2007) - kombi 1.6 benzin mas za 470 tisic - co je cena viac nez privetiva oproti slabsie vybavenej astre. Najnovsi model "po facelifte" (teraz sa zacina predavat) maju v kombiku za 549 tiez motor 1.6 l.
              Vyhody su oproti Astre zrejme - adekvatnejsi motor, lepsia vybava, nizsia cena, a mnohi novinari tvrdia, ze Focus ma najlepsi podvozok v triede.

foto Nerez

Nerez 03.09.2010  22:41

Výkonová křivka

Díky za ni, sháněl jsem všude možně a nemohl sehnat :yes: