synak (muž 32 let) Poslat zprávu

Kia Pro ceed GT-Line 1.4 T-Gdi

Kia Pro ceed, foto 1 Kia Pro ceed, foto 2 Kia Pro ceed, foto 4 Kia Pro ceed, foto 5 Kia Pro ceed, foto 6 Kia Pro ceed, foto 7 Kia Pro ceed, foto 8 Kia Pro ceed, foto 9
Kia Pro ceed, foto 10 Kia Pro ceed, foto 11

Přezdívka auta ešte nepadla Rok výroby 2019 Koupeno nové najeto [km]:16000 palivo: benzin počet válců: 4 objem [cm3]: 1353 výkon [kW]: 103 kroutící moment [Nm]: 242 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.1 maximální rychlost [km/h]: 210 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 594 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.2

Jedná sa o novu karosársku verziu Shooting Brake. Podľa dílera som prvý slovák, ktorý si ju vyzdvihol :) predaj sa začal 2.1. Zakúpil som ho nazáklade mojej predchádzajúcej skúsenosti koncernu (i30 2009 - nudné ale spoľahlivé auto, ktoré ma až na žiarovky nikdy nesklamalo, najazdil som na ňom 100 000)
Auto sme vyberali cca 2 mesiace, zameral som sa na nové modelové rady snáď všetkých značiek, po zúženom výbere medzi Focusom, I30, a CEED SW, vyhral nakoniec CEED Shooting Brake.
Pri prvej návšteve dílera som ostal očarovaný ochotu predajcou, ktorí ma ihneď previezli na ceede SW 1.4 T-Gdi s automatom, presne o tento model som sa zaujímal. Po testovacej jazde som bol veľmi veľmi spokojný. S malou dušičkou som sa opýtal predajcu na nový ProCeed, ktorý som videl na nete, bol som zvedavý kedy výjde a okoľko bude drahší. Ostal som šokovaný, predajca mi ukázal cenník povedal že predaj začína 18.1, cena ma milo prekvapila. V ten deň ako sme navštívili dílera Kie prvý krát sme si už mohli aj vystavený model pozrieť v druhom showroome. Ostali sme nadšení, hlavne manželka :)

Po stránke designu je auto dynamické zadok naživo vyzerá skvele, rovnako aj 17 kolesá ma milo prekvapili, osobne by som do 18 nešiel kvôli komfortu. Interiér je konzervatívny, ale skvele odladený, všetko je tam kde má byť, s autom som sa zžil behom prvých pár minút jazdy, kvalitou vypracovania je podľa môjho názoru tesne pod golfom, ale nový focus sa naň nechytá. Sedačky sú výborné, jedny z naj v akých som sedel, posed je krásne nizky, páka je blízko volantu a stredvý panel netlačí do nohy. Jedine by som ocenil trošičku hrubši veniec volantu resp výrezy pre palce. Ale to je zerejme vecou zvyku.
Infotainment a jeho ovládanie mi úplne vyhovujú, rýchlo som si na všetko zvykol, rádio a audio sú výborné, rovnako aj navigácia sa ovláda príjemne a relatívne svižne. Samozrejme nie je to infotainment z audi alebo bmw, no pre mňa ako mladého pracanta neostrieľaného životom je to úplne dostačujúce. Mám jedinú výhradu ku zvučke prichádzajúceho hovoru (len pri androide), tá je úplne debilná, sry Kia ale je to mix zvučky zo Supermária a polyfonického zvonenia starej nokie..

+Motorizácia (žiadny trojvalec - aj keď ich v zásade neodsudzujem)
+podvozok príjemne tuhý, stabilný
+design, auto je jedinečné vo svojej cenovke
+kvalita spracovania - nemám žiadne výhrady ku materiálom v interiéri, kvalitu laku zatiaľ neviem posúdiť
+cena (v pomere výbavy)
+LED Svetlá svietia skvele, aj keď sa nenakláňajú, rozsah je výborný, a automatické diaľkové funguju na 1, zadné svetlá svietia aj cez deň

-výška kufra (daň za design)
-výhľad dozadu tak na 150 m na rovine (daň za design)
-handsfree zvonenie hovoru z predchádzajúceho tisícročia!

zatiaľ žiadne

V súčte dobré, s predajcom, ktorý ma mal na starosť som veľmi spokojný, sklamali ma pri odkúpení vozidla, kde mi výrazne znížili dohodnutú cenu (počital som so znížením ale nie o 30 percent)..takže sme šli domov na dvoch autách.

30.7.2019 08:31

16000, po prvom servise

Prešlo takmer 16000 kilometrov, minulý týždeň som absolvoval výmenu oleja + prvú kontrolu, prídám niekoľko postrehov:

Spotreba - jazdím viac ako som predpokladal, cca 3000 km mesačne, ukazovaná spotreba po prezutí a zabehnutí sa drží v priemere na 6,2 no jazdím úspornejšie (40% tachometrových 100 okreska, 40% tachometrových 125 - 130 dialnica, 20% mesto). Spotrebu som čakal ale od nového auta o niečo lepšiu, hlavne pri úspornej jazde.

interiér kvalia - z pohľadu ovládania je auto skvelé materiálovo je na tom dobre, až na tie lesklé plasty, poškrabe ich aj úplne jemná kartáčová hlavica vysávača, už uvažujem ako tie plasty prekryjem, začalo mi niečo klepať v kufri (všetko som z auta vybral a neprešlo to), pri prehliadke som na to zabudol, rozmýšľam, že auto nechám na kontrolu, podľa VIN predpokladám, že mám prvé produkčné auto, preto je možné že súdruhovia niečo neurobili dobre.

Jazdné vlastnosti, motor - s nimi som spokojný, s autom som sa zžil, dokážem si pekne užiť nerovné cesty. Mám malé výhrady ku radeniu - najma pri radení dvojky treba byť presnejší niekedy autom neprijemne trhne (radiť viem :))

Nové -
- niekedy keď mám zatiahnutú parkovaciu brzdu, pri štarte na to auto zabudne a musím ju opatovne "zatiahnúť" až potom sa mi dá pohnúť (1 z 10 prípadov cca)
- lesklé plasty nešťastné
- vŕzganie od kufra resp. zadných sedadiel (iba do 50tky cca na nerovnostiach)
- hluk od kolies sa nijako zázadne neznížil na letných pneu, no pre mňa je stále znesiteľný
- ako píšu a hovoria v recenziách teplotu klímy cez letný deň pri priamom svetle nevidieť

Nové +
+ auto prestalo debilne zvoniť pri prichádzajúcom hovore po aktualizácii androidu
+ jazdné vlastnosti ma často milo prekvapia

22.2.2019 08:18

2000km + zápis + diaľničná

Tak dnes som konečne kúpil dialničnú a auto som rovno odskúšal pri ceste do práce, 50% dialnica 50% okreska a mesto bez špičky spotreba 6,3 l, na dialnici bola spotreba 7,5 cca pri 135 tachometrovej rýchlosti, auto je stále v zábehu na zimných, takže som spokojný.

Doplním niekoľko postrehov z používania auta. stále dominuje spokojnosť no je pár maličkostí, ktoré som si pri dennom užívaní všimol. 2 krát mi nepovolila brzda ani pri zapnutých pásoch musel som ju "zatiahnúť" a potom uvoľniť. Druhou chybičkou krásy je nemožnosť vystretia stieračov pri umývaní, vadí im predná kapota, možno to nejak pracnejšie pôjde ale s vapkou v ruke to jednoducho nešlo :)

Mám najazdené kilometre na suchých cestách bez ľadu tak prehodnotím odhlučnenie. Pri suchu je medzi 90 a 130 rozdiel v aerodynamickom hluku vporiadku, keď si uvedomím triedu auta som spokojný, nemôžem čakať odhlučnenie ako v A6 :). Odhlučnenie od kolies je na suchu úplne bezproblémové, hluk sa dostaví najmä na ľade a štrku, zmeny asfaltu počuť ale mojim ušiam to nevadí, akurát ten štrk a ľad je horši.

Tento týždeň som si vybral "pretekársku" variantu cesty z práce, kde som testoval podvozok, brzdy a motor v otáčkach. Podvozok to zvládol bez výčitiek, celkovo bol pocit z istotu vysoký, trochu horšie hodnotím odozvu od volantu a mäkkosť posilňovača. Celkovo som ale s riadením spokojný. Od bŕzd by som čakal väčší dôraz, aj keď možno je to mojou nohou, ku brzdám som ešte šetrný v rámci zábehu. Odozva na plyn je v otáčkach 3500-5000 veľmi dobrá, kone z technického tam cítiť, naopak pri otáčkach co 3500 je motor lenivejší ale v tom spektre ide motor relatívne úsporne, manželka nad 4000 motor nevytočí :)

22.2.2019 08:18

12.2.2019 07:28

Prvých 1000 km

Dnes ráno som dosiahol prvú 1000ku. Počas posledných jázd som sa snažil odsledovať otázky pod recenziou.

Prv udám spotrebu: 6,5 od prvého štartu, jazdené na okreskách, ale značne dynamicky, no aj tak som spotrebu čakal o niečo nižšiu, ale chápem, že si motor ešte musí sadnúť.

Otázka odhlučnenia: posudzujem samozrejme zimné pneu Falken, presný model neviem. pri suchej vozovke odhlučnenie od kolies úplne vpohode aj pri 120 rozdiel medzi 90 a 120 nie je nejak razantný. Ešte mi chýba otestovať auto na diaľnici(tento týždeň auto zapisujem, takže kúpim aj diaľničnú). Ako náhle je komunikácia s premrznutým ľadom, prípadne mokrá hluk je samozrejme vyšší, aj o niečo vyšší ako som čakal od auta, ale stále mi to nepríde ako zásadne rušivý hluk.

Svetlá - denné svietia aj vzadu :), aj keď LED svetlá nie sú dynamické vôbec mi to nechýba šírka rozsahu je výborná rovnako aj vzdialenosť, pri rýchlosti cca 80 kmh mám dostatočný výhľad aj bez diaľkových svetiel. Automatika ďiaľkových svetiel funguje mimo mesta výborne, v meste niekedy nezhasnú. Ale pri strete s autom fungujú okamžite, po prejazde auta sa do 2 sekúnd zapnú.

Malú výčitku mám ku dažďovému senzoru, ktorý aj pri najvyššom nastavení niekedy nereaguje na kvapky na skle, pri daždi a snežení ich hodnotím tak 8/10 pi obiehaní zrýchlia pri ležérnom tempe niekedy zabudnú sklo utriet.

čo sa týka útlmu nerovností, tuhši podvozok niekedy vráti náraz do kabíny, ale je to skôr výnimočný jav, klasické nerovnosti vyrovnáva bez problémov.

Podvozok ma veľmi milo prekvapuje každý deň, počasie a ani radosť z nového mi nedovoľuje zatiaľ auto dostať "nahranu" - na ktorú sa ja cítim :), ale aj dnes som testoval malý kruháč pri cca 50tke, auto krásne poslúchalo, pomer otáčania volantu splnil čo deklaruje výrobca, nemuím toľko točiť volantom aby auto zatočilo.

pobyt v kabíne auta hodnotím veľmi pozitívne, okrem otravného zvonenia je všetko príijemné, na el. ručnú sme si rýchlo zvykli, systémy fungujú výborne, dokonca si ani nevypínam lane keep assist, nevadí mi, ani jeho upozornenia. Radí sa veľmi dobre, možno by som prijal trošku kratšie dráhy, ale to je minimum. Vpodstate interiéru okrem zvučky zvonenia nemám čo vytknúť, kvalita super, priehradky majú mäkčené dno, nič v nich nekĺže (žena to neznášala keď mi kľúče behali kade tade v starom aute :D) mali sme kávu v stojanoch, poháre nezasahovali do radenia, lakťová opierka je pre mňa v ideálnej výške vpodstate mam na nej stále ruku :) akurát ten výhľad dozadu je trochu obmedzujúci, ale ako som spomínal mne to neprekáža, žena má kameru to je hlavné.

Kufor - jediná záležitosť kde som trošku nešťastný, ale opakujem sa viem do čoho som šiel, výška je daň za dizajn. Náš pes tam je taký v kŕči.. Ale vyriešim to kutilsky, vytvorím si vlastné dno(z preglejk na rezervu a vyberiem úložné priestory získam tým tak 12 cm výšky, akurát gumenú vaničku, ktorú som dostal v cene auta budem môcť odložiť do garáže.. Inak dĺžka kufra je úplne vyhovujúca. k tomu nemám žiadne výhrady, rovnako vyššia nakladacia hrana mi nevadí, pes do kufra výskočí bez problémov.

Další vozy Kia Pro ceed

Verím že auto poslúži na každodenný presun spoľahlivo

El. kufor veľké plus za pár dní som ho niekoľko krát využil (netreba mávať nohou ale len stáť za autom a dvere sa otvoria) Keyless - mal som obavy, ale dávam si pozor na to kde mám kľúč + auto nocuje v garáži

nemám výhrady s mojou výškou 186 cm, brat (196) mal už problémy vzadu ale v predu to bolo vpohode

Výborný podvozok, oproti predchádzajúcej rade ceedu je to míľový krok dopredu.

Odhlučnenie je veľmi dobré, až na hluk od kolies, ktorý by mohol byť menší, motor ide kultivovane a podvozok je podľa môjho gusta

predpoklad na servis cca 200 eur ročne, podľa info od svokra(Ceed) a sestry(Rio)

Myslím že auto pred zárukou vymením, záruka 7 rokov je na všetko potrebné, keď je auto poctivo servisované

Pre moje požiadavky úplne dostačujúci.

Aktuálne jazdím okolo 6,5 (2000 najazdených)

odhlučnenie motoru je výborné

dobré bočné vedenie, zároveň komfortné, ja nemám problém ani so sedením vzadu (185 cm)

nejdem nahranu, počkám kým si sadnú

kufor je dlhý ale plytký (dvojité dno) bral by som riešenie ako má základný ceed s nastaviteľnou výškou.. odkladacie vaničky nepotrebujem s každodenného hľadiska, ale vyšší kufor áno (máme vysokého psa), ale vedel som do čoho idem