Volkswagen Passat 1,6tdi bluemotion

Volkswagen Passat, foto 1 Volkswagen Passat, foto 2 Volkswagen Passat, foto 3 Volkswagen Passat, foto 4 Volkswagen Passat, foto 5 Volkswagen Passat, foto 6 Volkswagen Passat, foto 7 Volkswagen Passat, foto 8
Volkswagen Passat, foto 9 Volkswagen Passat, foto 10 Volkswagen Passat, foto 11 Volkswagen Passat, foto 12 Volkswagen Passat, foto 13 Volkswagen Passat, foto 14 Volkswagen Passat, foto 15 Volkswagen Passat, foto 16 Volkswagen Passat, foto 17 Volkswagen Passat, foto 18 Volkswagen Passat, foto 19 Volkswagen Passat, foto 20 Volkswagen Passat, foto 21 Volkswagen Passat, foto 22 Volkswagen Passat, foto 23 Volkswagen Passat, foto 24 Volkswagen Passat, foto 25 Volkswagen Passat, foto 26 Volkswagen Passat, foto 27 Volkswagen Passat, foto 28 Volkswagen Passat, foto 29 Volkswagen Passat, foto 30 Volkswagen Passat, foto 31 Volkswagen Passat, foto 32 Volkswagen Passat, foto 33 Volkswagen Passat, foto 34 Volkswagen Passat, foto 35 Volkswagen Passat, foto 36 Volkswagen Passat, foto 37 Volkswagen Passat, foto 38 Volkswagen Passat, foto 39 Volkswagen Passat, foto 40 Volkswagen Passat, foto 41 Volkswagen Passat, foto 42 Volkswagen Passat, foto 43 Volkswagen Passat, foto 44 Volkswagen Passat, foto 45 Volkswagen Passat, foto 46 Volkswagen Passat, foto 47 Volkswagen Passat, foto 48 Volkswagen Passat, foto 49 Volkswagen Passat, foto 51 Volkswagen Passat, foto 52 Volkswagen Passat, foto 53 Volkswagen Passat, foto 54 Volkswagen Passat, foto 55 Volkswagen Passat, foto 56 Volkswagen Passat, foto 57 Volkswagen Passat, foto 58 Volkswagen Passat, foto 59 Volkswagen Passat, foto 60 Volkswagen Passat, foto 61 Volkswagen Passat, foto 62 Volkswagen Passat, foto 63 Volkswagen Passat, foto 64 Volkswagen Passat, foto 67 Volkswagen Passat, foto 68 Volkswagen Passat, foto 69 Volkswagen Passat, foto 70 Volkswagen Passat, foto 71 Volkswagen Passat, foto 72 Volkswagen Passat, foto 73 Volkswagen Passat, foto 74 Volkswagen Passat, foto 76 Volkswagen Passat, foto 77 Volkswagen Passat, foto 78 Volkswagen Passat, foto 79 Volkswagen Passat, foto 80 Volkswagen Passat, foto 81 Volkswagen Passat, foto 82 Volkswagen Passat, foto 83 Volkswagen Passat, foto 84 Volkswagen Passat, foto 85 Volkswagen Passat, foto 86 Volkswagen Passat, foto 87 Volkswagen Passat, foto 88 Volkswagen Passat, foto 89 Volkswagen Passat, foto 90

Přezdívka auta passatík Rok výroby 2011 Koupeno ojeté najeto [km]:184036 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 77 kroutící moment [Nm]: 250 zrychlení 0-100 km/h [s]: 12.5 maximální rychlost [km/h]: 193 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 603 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 4.4 / 4.8 *

Náš Favorit r.v 93 LPG už pomaly dosluhoval a s manželkou sme uvažovali nad druhým dieťaťom.Zišlo by sa Nám teda viac rodinné auto,hlavne ohľadom batožinového priestoru.Pri mojej výške 187cm trocha i priestranejšie,nižšia stredná-stredná trieda combi,poprípade MPV.Osobne by som chcel nové auto no cenovka od 15-20 tisíc bolo pre náš rodinný rozpočet priveľa.Môj zamestnávateľ Volkswagen BA(výroba automobilov) odpredáva služobné vozidlá na každé jedno je však niekedy i 400 záujemcov,takže sa losuje.Nám sa s manželkou páčil Touran pre pre jeho praktické,rodinné využitie a možnosť 7 miest.Tých bolo najmenej,záujem bol najväčší-šanca najmenšia.Asi po roku nezdaru som sa nahlásil na passat variant a vyšlo to-asi mi bol passatík súdený.

Passat variant B7 1,6tdi 105k CR Trendline,šedá tmavá metalíza,r.v.8/2011,najazdené 46 500km

Motor+prevodovka

Motor 1,6 tdi 105k,250Nm je základom pre passat a také sú aj jazdné výkony.Čítal som veľa "komentárov" na objem a výkon motoru,osobne som sa mal česť s motorom 1,9tdi s takým istým výkonom v passate variant r.v.2005 a nezdal sa mi údernejší.Samozrejme 1,9 tdi 96kw-130koní v passate to už bolo o niečom inom.Od nadobudnutia passatu ubehlo 7 mesiacov najazdil som cez 14tkm,passatík fungoval bez problémov.Samozrejme dynamika plne obsadeného auta je nič moc,no jazda vo dvojici je v pohode.Prevodovka s dlhým sprevodovaním ma taký istý stály prevod ako u motoru 2,0 tdi 140k čo trocha nedomysleli.Pri 130km/h na 6 stupni motor točí len 2100ot,pri 90-tke-1400 ot.pri motore 1,6 tie otáčky mohli byť o 200 vyššie motor by pracoval aspoň o niečo vyšším výkonom.Do galérie som pridal grafy charakteristiky motorov určených aj pre passat-len pre porovnanie.Samozrejme si myslím,že vhodnejším motorom pre passat je 2,0 tdi 140k.Pružné zrýchlenie(tak prepotrebné na preplnených okreskach) zo 60-100 je omnoho lepšie a plne naložené auto dáva menej zabrať tomuto motoru.Pre 1,6 tdi je možnosť chipu na 130k-310 Nm za 420 ečok,momentálne je manželka na materskej-prostiedkov nie je nazvyš,tak o tom ani neuvažujem.Ked sa na to pozriem z druhej strany-oproti oktávke SDI je to raketa.Papierové hodnoty zrýchenia a max.rýchlosti neviem potvrdiť neskúšal som.Rád si jazdu vychutnávam-neženiem sa.Nechápem šoférov čo sa ma snažia za každú cenu obehnúť a ked ma predbehnú v prvej miernejšej zákrute už brzdia-tzv kaliči,po rovnej ceste im to ide(pradepodobne si chcú dokázať,že sú lepší šoféri a pod)Využívam rozsah otáčok 1400-3000-na dynamiku auta to úplne postačuje.

Jazdné vlastnosti,podvozok,brzdy

Verzia bluemotion je štandartne osadená športovým podvozkom zníženým o 15mm.Nie je extremne tvrdý,no s odtupom času by som uvítal aj adaptívne pruženie.Riadenie je presné,menšia hmotnosť motoru ma pozitívny vplyv pre stabilitu v zákrutách,aj na opotrebenie predných pneumatík.Pri výkone motoru elektonický pomocníci majú prácu len v zime v lete majú voľno-podvozok zvláda veľmi veľa.Zimné pneumatiky som zvolil Nokian WRd3-rozmer 205-55-16-91H,obul som ich na elektrony Enzo.Nokiany som vybral na základe testov a ich slušnej ceny.Sú to celkom tiché spoľahlivé pneumatiky s nízkou spotrebou-rovnakou ako u letných Goodyerách Excellence s rovnakým rozmerom a palivovou úspornosťou C.Na testoch mali Nokiany vyššie opotrebenie ja som na nich počas tejto dlhej zimy najazdil približne 9000km opotrebenie predných 2,2mm zadných 1,2 mm.Odhadujem,že pri tomto nájazde ešte dve zimy vydržia.Brzdy majú pozvoľný nástup-nie sú tzv.ostré a brzdia nadmieru dobre.Pri núdzovom brzdení je brzdenie razantné-manželke vbehol diviak do cesty a synáčik aj ked bol pripútaný v detskej sedačke putoval pár cm dopredu.Ja som sám v aute skúšal podobné brzdenie z 50-tky a tiež ma pekne katapultovalo k volatu-samozrejme zavisí aj na kvalitných pneumatikách a tie tam od prvovýroby sú.

Výbava,kufor.

Výbava nad rámec tredline:dvojzonová klimatizácia climatronic,tempomat,parkovacie senzory vpredu a vzadu,hliníkove disky 16",chromové okenné lišty,sltrešné lyžiny-strieborné.Sedačky sú štandartné,nič extra-stvorené pre pohodlné cestovanie.Rádio základ výkon 4x20 W hraje pomerne dobre-poteší možnosť pripojenia USB.Svetlá sú klasické s prisvietením do zákruty.Denné svietenie je vyriešené klasickými žiarovkami.Páči sa mi prehladnosť ovládačov a ich rozmiestnenie.Použité materiály sú kvalitné,zatiaľ žiadne pazvuky z prístrojovky aťd.Klasické kruhové budíky+analogové hodiny s tenkým chromovým rámčekom to je presne môj štýl.Dizajn passatu sa mení len minimálne,takže je ho na ceste dobre poznať.Oproti B6 sa zmenila len predná a zadná časť-podľa nňa k lepšiemu,zmenšila sa spotreba a vylepšila spolahlivosť auta-servis Longlife je tiež plusom.Pridal som obrázok "spoľahlivosť áut strednej triedy od ADACU-vidieť,že poruchovosť vw passat od r.v.2009 sa zlepšila-Článok:auto.sme.sk zo dňa 4.5.2013
Batožinový priestor s objemom 603 zahrna aj priestor pre náhradné koleso,takže využiteľný objem je menší.Po sklopení zadných sedačiek a vyklopení sedákov ostane ložná plocha dlhá (bez obmedzenia komfortu v predu)skoro 190cm-núdzovo nie je problém ani prespať na takejto ploche pre dve osoby.Ak sa spolujazdcova sedačka posunie na doraz dopredu a zaklopí operadlo dopredu pivná súprava(stôl+dve lavice) s dlžkou 220 cm sa dá bez problémov previesť.Manželka mala spočiatku problém s dlžkou auta 4,8 m no postupne si zvykla.Bez cúvacích senzorov by to bol problém,ešteže sú tam.Vedel by som si predstaviť veľa doplnkovej výbavy(xenony,multifunkčný volant,navigáciu,cúvaciu kameru,vyhrievané sedačky-čelné sklo,ventilovaná sedačka,adaptívny tempomat aťd.) no vzhľadom na odkúpnu cenu som spokojný aj s tým čo tam je.

Spotreba
Všetky údaje:

Udávaná spotreba 4,4l.Môj priemer za obdobie 9/2012-4/2013 je 5,1l.Celoročne by to mohlo byť 4,9l,spotreba teraz stále klesá.Najlepší výsledok na trase dlhej 140km bod A-B-A spomerom ciest obec,mimo,dialnica 40/40/20 je 3,9l-super.Bol som však sám,teplota 18-20C,takže klíma išla minimalne a motor sa rýchlo zohrial aj po pol hodine vybavovania v bode B.Plne naložené auto bod A-Čičmany-A zimné obdobie 0-5C obec-mimo-dialnica 15-15-70 podľa predpisov-vdialenosť počas dvoch dní 308 km výsledná spotreba 5,5 l-takisto super.Filter pevných častíc tiež o niečo navyšuje spotrebu na konkrétnej jazde,ked je v činnosťi stúpne spotreba o 0,2-0,5l.Prevažnú časť tvoria jazdy do práce otoč 120km,takže motor sa zohreje,prebehne vypalovanie filtru a cyklus sa zbytočne neprerušuje.Sám som zvedavý koľko tento filter vydrží,zaťiaľ som spokojný-pri akcelerácii aspoň nevyletí kúdoľ čierneho dymu,typický pre staršie,asi aj menej udržiavané diesle(to mi dosť vadilo na diesloch a fandil som benzínu)Hold každá vylepšujúca vecička niečo stojí.Samozrejme,ked si spočítam,čo všetko prevádzka auta obnáša(PZP,HAP poistka,servis,pneumatiky,čistiace prostriedky)tak rozdiel v spotrebe 0,5-1l nie je až taký z pohladu celkových nákladov na chod auta za rok.
Tankujem len na Shell-ke klasickú naftu.Od novembra som pridával aditívum VIF-zimný a po 3 mesiacoch som skúsil na radu kolegu čistič palivového systému DCI Dynamique(dostať v Renaultáckej predajni-7éčok-vid.pridaný obrázok)-vraj by sa mal skultúrniť chod motoru-radšej sa spýtajte v predajni.Kolega na Cliu raz natankoval lacnejšie naftu v Polsku a odpálil všetky trysky na DCI-čku.Toho sa obávam jeden vstrekovač u VW stojí vraj 400 e.Repasované sú síce lacnejšie,no aj tak to nie je lacná záležitosť.Momentálne už VIF nepoužívam SHell niečo pridáva do nafty-začnem zasa na zimu.
Pre viac informácií ochotne odpoviem.

Investície.

Pri 60tkm som menil predné stierače 35e
Textilné autokoberce 29e
Vanička do batožinového priestoru 29e
Pneumatiky Nokian WRd3 81e kus
Hliníkové disky Enzo 70e kus
Snečné clony X-shades-40e-pridal som 2 fotky
Rámček clony je vytvarovaný presne podľa rámu okna a jednoducho je prichytený 7 ks magnetiek.V balení sú 2ks clona+16ks magnetiek(2ks nahradné)Okno sa dá otvoriť nadoraz,vyvetrať a nehrozí vniknutie hmyzu do interiéru.
Odporúčam.

Nové predné pneumatiky

Nakoľko sa mi podarilo jednu pneumatiku preraziť a z druhej odštiepiť (oba prípady obrubník)rozhodol som sa pre kúpu nových.Voľba padla pre Goodyear efeciengrip performance rozmer 205-55-r16 91V-palivová úspornosť B,brzdná dráha za mokra A.Profil pneumatiky mi pripomína dezén kamionu,ale na prekvapenie fungujú skvele i v zákrutách.O niečo sa zlepšila spotreba(-0,1l)Cez leto skoro vôbec nepršalo,tak skúsenosti s jazdou na mokrom asfalte ešte len prídu s príchodom jesene.

+spotreba
+úroven spracovania

-nepresný indikátor radenia
-slabšia výbava

Servis po 60tkm bol vykonaný v Porsche inter auto Vajnorská 162 BA
Cena 238ečok po zľave-pracujem vo VW.
S úrovnou servisu som bol spokojný.

Passat som odkúpil od zamestnávateľa,kde bol ako služobné vozidlo manažmentu.Auto bolo pridelené solídnemu pánovi,ktorý ho používal no tzv.ho neničil.Podla chodu motora,stavu pneumatík,brzd a interiéru som usúdil,že by som sa mu mal aj podakovať.

13.8.2017 15:10

Hodnotenie po 200 000km

Po dlhšom čase chcem prispieť zopár skúsenosťami s passatom.O pár dní bude mať passatík 6rokov od prvého prihlásenia a počet km sa už prešvihol cez 200tkm.STK auto prešlo bez zaváhania.V marci som bol na zvolávačke kvôli emisiám a môžem potvrdiť zopár tvrdení z médií.Egr ventil recirkuluje častejšie-filter sa viacej zanáša a vypaľuje sa častejšie(cca každých 200-300km).Čo sa spotreby týka tak na kratšie trasy o cca 0,2-0,4l viacej a pri dlhších trasách je to približne rovnaké.Výkonovo auto pocitovo nestratilo.Z bežných opráv môžem spomenúť výmenu oboch predných nábojov-ložísk kolies.Ľavé predné už bolo menené no po 2 rokoch bolo počuť.Teraz som zvolil ND Meyle,uvidíme koľko vydržia.Bude to mať niečo spoločné s G-preťažením v zákrutách,veľa totiž nebrzdím.Brzdy sú stále pôvodné-hrúbka predných kotúčov je v polovici životnosti,tak keď to bude potrebné vymenia sa len platničky.Celkovo môžem vyjadriť s autom spokojnosť,skvele slúži pre rodinu i na cestu do práce.

24.1.2016 20:45

Tak už som v klube 40-ročných

Sladké prekvapenie k 40-ke.Doteraz som mal 911-tku v hlave,teraz som ju aspoň takto mohol ochutnať....

18.12.2015 19:08

Predčasný vianočný darček dorazil

Na onen svet sa porúčal motorček EGR ventilu-motor padal do núdzového režimu.Výmena motorčeka by trvala max. pol hodinu,ale nový samostatný sa nedá zohnať.Rieši sa to výmenou celého EGR ventilu aj s chladičom.Práca na celý deň.Takto pred vianocami to vie potešiť.

10.8.2015 12:50

133 183 km 1.STK

Prvá STK je úspešne za Nami.Všetko OK.Bol som zvedavý na namerané hodnoty z emisnej kontroly,passat má DPF a euro 5 normu.Čítal som článok,že motory s normou Euro 6 majú problémy splniť limity,tak som pozrel na hodnoty po EK.Max.hodnota 0,52 nameraná 0,01-čo dodať.VIF čistí dôkladne a DPF pracuje optimálne.Foto priložené.

27.7.2015 16:11

131 965km-Výmena LP ložiska.

Najviac zaťažované ložisko ľavého predného kolesa sa začalo postupne ozývať stále viac,tak bolo treba zohnať náhradný diel.Kedže najazdím pomerne veľa km za každého počasia,zameral som sa na kvalitu.Mení sa celý kit-zostava náboj-ložisko-uchytenie.To podstatné je samotné ložisko.SKF je podľa mňa kvalita na ktorú sa dá spoľahnúť,tak bolo rozhodnuté.Čo som prezeral vyhľadávač dielov tak toto ložisko sa montuje do golfu 1,2TSI aj do passatu 2,0tdi-unifikácia dielov.Niekde vydrží viac niekde menej.Foto pridané.

27.4.2015 14:32

Výmena silemblokov

Tak ako som minule spomínal dal som vymeniť silembloky na prednej náprave.Originál mali vybranie v tlmiacej hmote,čo po odjazdených kilometroch a únave materiálu spôsobilo posunutie geometrie zbiehavosti kolies.Teraz sú tam plné z Audi,tie by mali byť stabilné.Auto teraz v zákrutách lepšie drží stopu,negatívum je väčší prenos vibrácií do interiéru.V rozmedzí otáčok 1300-1500 je to poznať najviac.Kedže tento motor nemá vyvažovací hriadeľ dalo sa to čakať.Tie vibrácie tam samozrejme boli aj predtým,no origo silembloky ich čiastočne utlmovali.Snažím sa teda jazdiť od 1500ot vyššie a viem,že motor menej trpí a na spotrebe sa to nejak extra neprejavuje.

18.3.2015 22:00

Servis 120tkm.

Passatík je využívaný naplno tak tentokrát 30tkm prešiel už za 9 mesiacov.Konečne som využil ponuku kamaráta mechanika a olej+filter sme menili u neho v garáži.Kúpil som 5l balenie,po stred rysky vošlo približne 4,3l oleja a zbytok zostalo na dolievanie.Za posledné dva servisy sa spotreba oleja drží na 7-8dcl počas 30tkm intervalu,čo je myslím výborné.Skontroloval sa aj rozvodový remeň-na moje počudovanie vyzeral ako nový.Plánujem výmenu spodných zadných silemblokov prednej nápravy za plné z audi,mám ponuku na 100e aj geometriou.Na geometriu musím ísť tak či tak,dvakrát sa mi podarilo prevaliť disk na PP strane, určite tam bude nejaký posun.

12.11.2014 20:35

Zaujímavý článok o klamaní v spotrebe-klamú všetci....

4.11.2014 21:30

Wolfsburg

Pošťastilo sa mi absolvovať 5-dňové školenie na mechaniku najnovšej generácie robotov KUKA vo Wolfsburgu.Keď sme tam už s kolegami boli nenechali sme si ujsť krátku návštevu v Autostadte-múzeum-expozície koncernových značiek.Posedel som aj v novom passate B8 a veru sa im vydaril.Hlavne z pozície šoféra je to veľká zmena,možno prirovnať presadnutie z G6 do G7.Samozrejme to bola TOP výbava,nižšie stupne budú o čosi menej zaujímavé.Ak bude možnosť predvádzacej jazdy u nás na Slovesku,určite sa nahlásim.Čo sa mesta týka tak sa asi nebude nik čudovať,že 80 percent áut má logo"W" ,každý piaty golf je GTI .Pár foto v Galérií.

2.11.2014 13:17

Problém zo vstrekovačom

Počas jazdy som mal pocit,že v kabíne cítim zápach nafty.Žiadne chybové hlásenie-voľnobeh v normále.Po odstavení auta a odobraní krytu motora som zistil,že uniká nafta spod matice na vrchnej časti vstrekovača-vraj veľmi ojedinelá porucha.Po pár telefonátoch mi bolo jasné,že autorizovaný servis a nový vstrekovač bude drahá voľba.Nakoniec sa tam nahodil jazdený vstrekovač v súkromnej dielni.Po týždni zaťiaľ funguje všetko ako má.Repas piezovstrekovačov vraj nie je možný,dá sa len rozobrať,vyčistiť,vymeniť diely v spodnej časti trysky.Obrázok s popisom v galérií.

16.10.2014 20:13

Test passatu B8

Našiel som test nového passatu-v nemčine,ale pre Nás čo sme neboli v Paríži aspoň niečo.

7.10.2014 20:23

Video zo spiatočnej cesty z Bulharska

Zaspomínal som na dovolenku,prezrel množstvo foto-videa,tak som niečo vybral a pridal do recezie.Video sa týka spiatočnej cesty z Bulharska,v navigácií som vybral najkratšiu a najrýchlejšiu trasu.Cesta viedla cez dedinky zo začiatku kvalita ciest v pohode,ale potom to prišlo.
Úsek asi 8km bol dosť rozbitý a to tam bola značka označujúcu ako spoplatnenú cestu.Cez street view z pred asi dvoch rokov to vyzeralo ešte ako tak,ale tento rok už v dezolátnom stave.

30.9.2014 10:24

Adaptívny tempomat robí "lepších šoférov"

Dva podobné prípady-na diaľnici obieham kolónu rýchlosťou v tolerancií povoleného limitu a zo zadu sa blíži A6 rýchlosťou asi 160km/h zo zapnutím adaptívnym tempomatom.A6 sa dostane na nastavený odstup odo mňa,ja sa v prvej možnej chvíli zaradím a audi pokračuje veselo ďalej.V druhom prípade rovnaká situácia,ale Q5 sa mi nalepí na zadný nárazník a nasleduje bliknutie-nemám to rád.....obehol ma sprava-ale tomu ďalšiemu ML-ku už asi neblikal-to sa nepatrí.

16.8.2014 21:39

Tak som si zaspomínal na cestu cez Rumusko a Transfagarašan.

11.8.2014 09:05

100tkm+hodnotenie.

Dnes ráno na ceste z nočnej smeny passatík pokoril hranicu 100tkm.Bez týždňa je to počet km za 3 roky od prvej evidencie.Väčšinu postrehov som už napísal do recenzie,tak ak by som mal v skratke hodnotiť auto,tak je to 1.spokojnosť(priestor,pohodlie,bezpečnosť)2.spoľahlivosť,trvácnosť(ako pristupujeme k autu,tak sa nám aj auto odpláca)3.spotreba(na veľkosť a hmotnosť v každom režime na 1*)Fotečku som znova vytiahol z videa a je to stotina sekundy,keď je zároveň 99999-100000km zároveň na jednom zábere.Na otázky rád odpoviem.

19.7.2014 11:48

Upratovanie

Kedže na každom názore je čo to pravdy,tak som sa pozrel na moju fotogalériu a trocha v nej pozmenil poradie fotiek(poupratoval)Myslím,že to už má hlavu a pätu.Ešte tam zopár fotiek vošlo,tak som ich pridal.

17.7.2014 16:00

Video z Transfagarašu

Do recenzie som pridal krátke video.

14.7.2014 15:27

Dovolenka s passatíkom v Bulharsku

Šťastne sme sa včera vrátili z dovolenky z Bulharska.Mnohí sa čudovali,prečo tam ideme autom.Zvládli sme to my s manželkou,detičky aj naše auto.Nejaké rady som si zobral k srdcu z fóra venujúcemu sa ceste autom do Bulharska cez Rumunsko.Cestu tam,aj späť som rozdelil na dva dni.29.6 v nedeľu ráno sme vyrazili o 3:20hod. smer Komárno,dialnica Maďarskom smer Seged-hr.prechod Nadlac-Arad-Deva-Sibiu a odtiaľ smer Transfagaraš a prespali sme v Arefu.O 18:45 rumunského času,po 930,5km sme zaparkovali,navečerali,sprcha a krásne sa vyspali.Ráno už len 518 km cez Ruse-Varnu a 16:21 sme zaparkovali pred hotelom v Nesebare.Passatík sme využili na návštevu miest Obzor,Pomorie,Burgas,Sozopol.Spiatočnú cesta bola kratšia(1321km) a prespali sme v Carasebec v Ru.Celkoví počet km-3103km priemer.spotreba 5,0l nafty.Tankoval som 3-krát-Komárno-Obzor-Ruse.Videli sme toho po ceste veľa,no pohľad na serpentíny Transfagarušu z hora naživo predčil aj moje očakávania.Foto je v galérii,video musím ešte pripraviť.

15.5.2014 15:16

Servis po 90tkm

Po roku a dvoch ťýždňoch sa počet km zvýšil o 30tkm a passatík sa prihlásil o servis.Po minuloročnej dobrej skúsenosti som zvolil servis na tom istom mieste.V Porsche inter auto Vajnorská 162 v BA som si zvolil aktívnu servisnú prehliadku.S p.Krammerom sme skontrolovali celkový stav auta a dohodli rozsah prác servisu po 90tkm.Okrem chýbajúcej krytky na oplastovanom podvozku bol stav passatíku v poriadku.Vymenili sa teda všetky filtre,olej,čistila sa klíma,nastavovali svetlá+výmena brzdovej kvapaliny(auto má 3roky až 8/2014,ale spojili sme to terajšou servisnou prehliadkou)Cena po zľave 375e-nie je to málo,ale je v tom aj garancia mobility. Kedže sa chystáme autom na dovolenku do BG skoro 1500km,človek nikdy nevie čo sa môže prihodiť.Servis bol hotový po 3-hodinách k plnej spokojnosti.

8.4.2014 22:11

Aktuálne čo nového u nás.

Tak sa nám počítadlo km blíži k 90tk(86tkm) o dva mesiace passatík dostane konečne nový vzduchový filter(trocha dlhý interval,ale keď som ho pri 60tkm kontroloval bol vcelku OK)"Zima" autu neublížila,pri tých teplotách mi na "spotreba.sk" klesla celková spotreba na 4,9l.Pri prezúvaní na letné som tradične nastriekal náboje kotúčov strieborným sprejom(inak ten materiál hrozne hrdzavie) a z oplastovaného podvozku vystriekal vapkou asi 2kg kamienkov.Kedže bola taká mierna zima aj opotrebenie zimných pneu. bolo polovičné pri rovnakých km.Dovolenku sme(som) naplánoval do Bulharska(s prespaním na polceste budeme cestovať 4dni-(tam2 naspäť2)-Joj ale sa teším)Samozrejme pôjdeme cez Transfagaraš(foto-video povinné)Inak passatík funguje bez problémov,nesťažujem sa-nech to len vydrží.

18.1.2014 16:22

Dovolenka 2014.

Dámy a Páni mnohých asi už unavuje táto tzv."Zima" ani sneh ani mráz,nikto nevie dokedy to ešte potrvá.Premýšlali ste už na dovolenkou v tomto roku.Kedže sme si medzičasom polepšili,čo sa premiesťnovadla týka,uvažujem nad destináciou v dojazde na jednu nádrž.Vychádza mi zaťiaľ v rozumnej cene Albánsko,Bulharsko,Čierna Hora.Ak máte niekto skúsenosti s cestou cez Srbsko,Bosnu,Čiernu Horu,Rumunsko,Bulharsko prosím ozvite sa.Budem Vám vďačný.

9.1.2014 17:08

Z 0-100km/h s motorom 1,6tdi.

Synáčikovi "Ježiško" priniesol tablet,ktorý samozrejme užívam i Ja.Z množstva aplikácií som ako prvé naištaloval navigáciu a "apku" na meranie zrýchlenia.Kedže v passatíku je motor 1,6tdi-105k,tak očakávanie nebolo veľké+zimné pneu-vlhký povrch.Prvé meranie-1.2. do max.otáčok-výsledok 13,00s,druhé meranie 1.2. do 4000 ot výsledok-12,00s. foto v galérii.

9.11.2013 20:53

Jednoduchý prípravok pre výmenu žiarovky H7.

Vyrobil som si prípravok pre jednoduchšiu výmenu žiaroviek H7.Prístup k žiarovkám stretávacích svetiel na passate B7 je obmedzený na priestor približne 5-6cm a maturovať skrutkovačom sa mi ani trocha nechcelo.Ako mechanik z VW som si radšej za 10min. vyrobil prípravok z klasickej ocelovej trubky s vonkajším priemerom 34mm(platí pre H7)Krúžok sa nasunie na päticu paraboly a ihneď sa zatlačia obidve zaistovacie pružiny.Žiarovka je uvolnená a stačí ju vytiahnuť dlhými špicatými kliešťami.Krúžok je dobre pripevniť niťou,malé vecičky sa vedia vyšmyknúť(predchádanie problémom).Žiarovky som meniť nemusel,ale origo H7 boli skôr orientované na životnosť ako na svietivoť.Osram night breaker plus sa mi javila ako dobrá voľba(osvetlenie vozovky o poznanie lepšie a neosvetlujú toľko protiidúcich vodičov ako H7 od konkurencie.Do galérie som pridal foto s popisom.

10.10.2013 00:18

Zdá sa,že najlepšia spotreba je na jeseň.

S passatom jazdím už niečo vyše roka a opakovane sa mi potvrdzuje,že pri teplotách 10-20C je spotreba najnižšia.Klíma už toľko nezaťažuje motor a nižšie teploty pod 10C riadiacu jednotku nenútia obohacovať zbytočne vstreknutú dávku.Dlhodobá spotreba 4,6l nie je teda teraz žiadny problém.Ak sú takéto ideálne podmienky,tak sa mi podarilo pri solo obsadení auta cesta z práce do TT po diaľnici(obchvat BA tach.95-BA-TT tach 110) predpísanými rýchlosťami(bezvetrie)prejsť so spotrebou 3,8l a to je aj ked minimálne do kopca.Zdá sa,že tento motor si aj po 70tkm stále sadá.

23.9.2013 21:05

Z 0-100-nebol čas zmerať čas

Pri rutinnej ceste z práce domov kolónu aut na konci obce zastavila červená na semafore.100m do označenia konca obce,predo mnou Passat 2,0tdi vedľa neho Oktávka Tsi.Mal som "tušáka",že to pekne odpália,tak som sa nachystal.Vyrazili sme všetci traja s plynom na podlahe TSI držalo krok s 2,0tdi-čkom do 90-ky,dalej sa Oktávke s TSI nechcelo pretekať a nechal to tak.Ja som potiahol niečo cez 100-ku predbehol som oktávku a zaradil sa za Passata.Teší ma,že za 2,0 tdi som na tých pár 100m príliš nestrácal-asi tak 20m.

15.9.2013 21:54

Hodnotenie po 12-tich mesiacoch

Momentálny stav 71358km.Takže skoro 25tkm za rok pri priemernej spotrebe 5l(4,99l)podľa dotankovania.Na stránke spotreba sk.-mám evidované všetky náklady a tankovania-nech sa páči,údaje mám verejné stačí nahľiadnuť.Passat funguje zaťiaľ bez poruchy,občas sa objaví nejaké to vrznutie palubovky-zaťiaľ len sporadicky na tzv.cestách 3.triedy.Pri malom dieťati je asi najviac využitý kufor,hlavná je pre nás dlžka batožinového priestoru,objem nie je až tak dôležitý.Na výkon motora som si postupne zvykol-časom som zistil v akých otáčkach sa motor cítí najlepšie.Plusom je 6 stupňová prevodovka,jej presný chod a dobré odstupnovanie.Climatronic si neviem vynáchváliť,prúdenie chladného-ohriateho vzduchu je výborne rozložené,nepostrehol som slabú oblasť prúdenia v oblasti vodiča-spolujazdca(vzadu je to trocha obmedzené možným umiesteným výduchov)Brzdy-nadštandart,športový podvozok-Ok pri rýchlejšj jazde-na pohodovú jazdu by sa viac hodil adaptívny podvozok.Neplánované náklady,kúpa 2ks nových letných pneumatík-opísané vyššie v recenzií.Ak máte konkrétnu otázku rád odpoviem.

15.7.2013 09:00

Dovolenka na Slovensku-Terchová

Pôvodne som plánoval dovolenku v Dolomitoch(lákala ma oblasť Val di funes-boli by to určite úžasné fotky) no nakoniec sme s manželkou aj z dôvodu našej malej 10-mesačnej dcérky zvolili dovolenku cez zamestnávateľa v Terchovej.Mali sme aspoň zaručené kvalitné ubytovanie a menej tzv.prekvapení počas dovolenky.Samozrejme niečo sa Nám pritrafilo.Mojou vinou(aj po 10-tich mesiacoch s passatom stále nemám odhad rozmerov auta) sa mi podarilo takmer v nulovej rýchlosti preraziť pneumatiku o ostrú hranu žulového obrubníka-vid foto.Našťastie sme mali plnohodnotnú rezervu.Celkovo najazdených 1439 km,z toho 420km dialnice.Priemerná spotreba 4,9l.Spokojný som s komfortom cestovania,ved na takéto učely bol passat aj postavený.Podľa foto z galerie možno spoznať ciele počas dovolenky.Deti počas presunov väčšinou spali,takže podvozok na klukatých cestičkách som veľmi netestoval.

4.6.2013 12:10

Tradičný problém osvetlenia špz

Na palubovke signalizovalo poruchu osvetlenia vozidla.Po obhliadke vozidla som zistil,že nesvieti jedno z dvoch osvetlení špz.Samozrejme jemný plasknutie po danom mieste a žiarovka naskočila.Po čase sa tento problém opakoval,tak som to rozobral kontakt napružil a foto pridal do galérie.

Přidat názorDiskuse: Volkswagen Passat 1,6tdi bluemotion

Další vozy Volkswagen Passat

Výmena vstrekovača pri 107tkm. Výmena LP ložiska pri 132tkm Výmena egr ventilu pri 145tkm

Touan by bol paktickejšie auto,ale passat variant splna takisto všetky predpoklady rodinného auta

V pohode,ale Superb to nie je

Leto,zima,dážd,sneh,bočný vietor,serpentíny-žiadny problém.

Športový podvozok nie je extra komfortný,ticho v kabíne i vo vyšších rýchlostiach,climatronic,tempomat poteší

Náklady na palivo super. Náklady na súčiatky pri TDI postupom km narastajú,čo až také super nie je.

Predbežne so sa pozeral do ceníka ND,snažím sa passatíka šetriť. Ani rozumné používanie nezabráni výdajom na ND.

Pre pokojnú rodinnú jazdu postačuje

Lepšie to už v tejto triede nemôže byť.

Nie je to benzín,odhučnenie je na výbornej hodnote CR neotravuje

Po 12-tich hodinách strávených počas cesty na dovolenku som cítil celkovú únavu,ale sedadlá na nej nemali podieľ.

Pri núdzovom brzdení super

Detský kočík+nákup-žiadny problém