Volkswagen Passat (2011)

30.4.2013

Náš Favorit r.v 93 LPG už pomaly dosluhoval a s manželkou sme uvažovali nad druhým dieťaťom.Zišlo by sa Nám teda viac rodinné auto,hlavne ohľadom…

Volkswagen Passat (peter21)

foto GregorZV

GregorZV 05.05.2013  08:49

krásavec

Passatík je krásny, dávam plný počet bodov,pretože mám rád VW a som veľký fan VW :-) tiež pracujem vo VW ale v predajni vo Zvolene po takej marketingovej stránke..Tiež by sa mi viac hodil 2,0 TDI 140k (ja by som prijal aj DSG a 4Motion) alebo rovno Alltracka :yes:

peter21 05.05.2013  21:00

« Re: krásavec

Ďakujem za hodnotenie :-) potešilo :-)

foto icko

ičko 06.05.2013  17:52

BSR.cz

Skúste tuning od renomovanej švédskej firmy BSR.Špecializujú sa aj na motory od VW konkrétne aj na 1.6TDI.Po nainštalovaní je výsledný výkon 96kw130k. Zdvihnutie výkonu prebieha bez dvihnutia kapoty a dá sa vrátiť späť do firemného nastavenia.

peter21 06.05.2013  20:47

« Re: BSR.cz

Ďakujem za radu.Ja som pozeral chip na profituning.sk,tam je to aj s meraním výkonu na motorovej brzde.Jazdím podľa predpisov,jedná sa mi len o to pružné zrýchlenie pri predbiehaní.Človek nikdy nevie ako sa môže rútiť protiiďúce auto,zvlášt ak je krátka rovinka prerušovaná čiara,možnosť predbehnúť a na konci rovinky zákruta. :-!

foto Gabo1

Gabo1 15.08.2014  13:40

« Re: Re: BSR.cz

Len si daj pozor na to, aby práve kvôli tomu chipu sa ti motor nedostal do núdzového režimu a práve vtedy, keď budeš predbiehať... To potom by so bol rád aj za tie originálne kW. Veľmi, veľmi by som túto možnosť dať si čipnúť auto zvážil.

Recenzia sa mi mimoriadne páčila, super práca :yes: :yes: :yes:

peter21 15.08.2014  21:06

« Re: Re: Re: BSR.cz

Ďakujem za názor :yes: Priebežne sledujem,chipovanie áut,konkrétne asi najviac 1,6tdi od VW.Úpravy zo 77kw na 103-110kw sú podľa mňa už trocha prehnané.Keď sa už navýši výkon,stúpne aj krútiaci moment a to môže byť problém u životnosti prevodovky.Zaťiaľ som sa nikde nedozvedel(ani v servise nie)aká prevodovka a na aký krút.moment je dimenzovaná tá moja v kombinácií s motorom 1,6tdi.Podľa totožných otáčok ako u 2,0tdi bluemotion by táto prevodovka mohla byť rovnaká(zniesla by aj viac ako 250Nm)Keď už by som šiel do chipu tak na výkon 90-96kw+viacvrstvové vstrekovanie paliva(kľudnejší chod).Ja by som tam mal mať ešte vstrek.Continental(vraj menej spoľahlivé)tak dosť uvažujem či do toho vŕtáť,keď je všetko OK.Skorej dám asi namontovať ťažné(kvôli nosiču bicyklov) ;-)

foto mikys

mikys 06.05.2013  21:09

Nové auto

Gratuluji ke skvělému novému autu a přeju hodně šťastných kilometrů :-)

peter21 07.05.2013  05:42

« Re: Nové auto

Ďakujem ;-) Som cestovatelký typ,najradšej by som hned vyrazil niekde do Španielska,poplatky za dialnice v niektorých štátoch sú však už dosť vysoké. :-O

foto sklenickaodvina

sklenickaodvina 06.05.2013  23:54

Passat

Objektivná , skvele napsaná recenze bez zbytečných "keců okolo" . Chvalim jak Majitel pristupuje "strizlive" k vozu. Za me palec nahoru :-) :-) ;-) :yes: :yes: :yes: >:D

peter21 07.05.2013  05:59

« Re: Passat

Snažil som sa pridať skúsenosti tzv.z bežného života,ktoré aj mňa zaujímajú:opotrebenie pneumatík počas zimy,čo sa dá previesť,spotreba v bežnej premávke ked vyrazím z domu aj sa tam vrátim,aťd.Mnohí si povedia,že z Favoritu do Passatu-musím len chváliť.Pracujem v automobilke,zaujímam sa o autá,sledujem novinky,recenzie,ked je možnosť skusim i druhé autá.Passat je vyvážené auto a skvele slúži.Rovnako sa mi páči aj Mondeo,Avensis,Superb.

foto lubo-vnuk

lubo.vnuk 07.05.2013  00:13

cena

Ak to nie je tajomstvo, aká bola obstarávacia cena?

peter21 07.05.2013  14:46

« Re: cena

Odkupná cena bola pod 15tisíc éčok,passat vtedy mal presne rok a 46500km.Máme tam viac skupín áut,podľa toho ako dlho pracuje zamestnanec vo VW.Konkrétne tento passat patril do skupiny 15-ročný,tam bola aj lepšia cena.Ja mám už odkrútených 16 rokov a za tie roky a prácu v strese,nasadení,ktoré od nás vw očakáva je zľava z ceny tak akurát.Samozrejme je v tom menší háčik,pri podpise kúpnej zmluvy sa zaväzujeme,že auto sa rok nepredá,inak pokuta min 2000e.

foto lubo-vnuk

lubo.vnuk 07.05.2013  23:50

« Re: Re: cena

za 16 rokov by si to auto mal vyfasovať ako bonus ;-)

peter21 08.05.2013  06:57

« Re: Re: Re: cena

Sme na Slovensku,tak spokojnosť.VW mal úspešný rok 2012 budú nejaké odmeny,odbory ešte rokujú.Pokryje to aspoň havarijnú,PZP a nedávnu servisnú prehliadku.Navyše máme zľavu v servise na diely 8-10% a hodina práce 18-20 e,aj to poteší. :yes:

foto roox

roox 07.05.2013  00:34

pěknej kočár

sehnat ojetinu s doloženou historií, to je v dnešní době umění! takže gratuluju k rodinnému vozu :-)

peter21 07.05.2013  15:04

« Re: pěknej kočár

To je tá hlávná výhoda u nás odpredávaných vozidiel.V kúpnej zmluve zamestnávaťel garantuje počet najazdených km.Otázkou je kto na tom a ako na aute jazdil.Ked som pozeral niektoré passaty 170k,kotúče pri 50tkm vhodné na výmenu,predné pneumatiky dezén 3mm s okrajom behúňa do stratena a zadné pritom dezén 7 mm-ako asi dostával zabrať!Minú sa aj také,ved niektorí sa hlásia neúspešne na odpredaj aj 5 rokov.

foto Delfin2

Delfin2 12.05.2013  16:42

Passat

Gratulujem k peknemu passatu,prajem veľa štastnych km nech sluzi :-)

peter21 12.05.2013  23:15

« Re: Passat

Ďakujem :yes: Priebežne budem pridávať daľšie imfo.Rád čítam recenzie majiteľov áut,ktorí majú určitý nadhľad a netrápi ich vzájomná nevraživosť.

foto LiborTDI

LiborTDI 16.05.2013  10:53

Krásný

Ahoj, auto je opravdu hezké a četl jsem několik recenzí na tenhle motor, párkrát jsem v něm jel a je velmi tichý a ta spotřeba je opravdu super, a tenhle typ Passata je super, navíc v combi a se slušnou výbavou, pecka!

peter21 16.05.2013  15:03

« Re: Krásný

Ďakujem za hodnotenie ;-) S motorom som spokojný,ale musím priznať,že jazdím na spotrebu-predvídavosť,dojazd do obce na rýchlosti,brzdy veľa nepoužívam.Passat je úspornejší pri tach.rýchlosti 95(GPS-90)na 6-ke, ako pri jazde 80-kou na 5-ke.Mám to odsúšané-premávku nebrzdím-motor sa určite netrápi.Tá drobnosť vo výbave ako elektrické zatváranie 5-tich dverí,by potešila-po zatlačení tlačítka by sa pekne v tichosti zatvoril kufor bez prievanu a tresknutia-to trocha kazí dojem z auta a budí detičky.To je najhlučnejšia činnosť na tomto aute.

foto petan-k

petan_k 23.05.2013  22:10

Pěkné

Určitě dobrá koupě. Fakt pěkný vůz. Taky jsem o něm kdysi uvažoval. Ale nějak mi nevyhovoval žádný benzínový motor VW. Diesel jsem už nechtěl právě kvůli těm filtrům a jiným kurvítkám. A taky se víc krade. Tak vyhrálo Mondeo. Tak ať Ti dobře slouží ;-)

peter21 24.05.2013  15:57

Ďakujem,taktiež super voľba

Tvoje Mondeo je super,aj farba sa mi páči.Osobne si myslím,že v strednej triede sú asi najmenšie rozdiely v kvalite áut rôznych značiek.Najnovšie som sedel v novej mazde 6 combi(vagon)19" kolesá v plnke cena skoro 35 tisíc euro-fakt pekné(také sú asi všetky autá v plnej výbave)Insignia,Avensis,Superb,I40,atd-t… krásné autá.Passat je taký decenták 7-generácia je minimálne obmenená 6-ka-zatial spolahlivý-uvidíme po 120tkm,potom prídu pravdepodobne prvé položky v servise.

foto SCHROJF

SCHROJF 04.06.2013  14:15

Trnava

Vidim Trnavu,moje rodisko,kruhac na Prengu II,Cerveny kamen,Zochova chata...vsetko aj moje oblubene miesta!!! ;-) Fakt pekne napisana recenzia!Taktiez gratulujem ku krasnemu autu.Pises,ze sportový podvozok nie je extra komfortný,poznam,ja som si ho do Golfa tiez vybral,a naposledy ked som isiel z Prahy po dialnici,som mal dojem,ze idem na styroch defektoch... >:D Bol by dobry,ale nie na nase,a ceske cesty!Prajem vela stastnych a bezproblemovych kilometrov s logom VW na volante!!!

peter21 05.06.2013  03:39

« Re: Trnava

Ďakujem,potešil si ma :-) Mal som trocha problém,kde vyfotím auto začiatkom jari,ked je ešte minimum zelene.Musím uznať,že na MA sú niektoré fotky fakt super,na potulkách po Slovenku s rodinkou niečo s kvalitnejším pozadím postupne pridám.Podvozok mi vyhovuje,pri hmotnosti auta cez 1,5 t som rád,že je tuhší.Lepšie drží auto v zákrutách a tie rázy od našich rozbitých ciest sú celkom utlmené.Jazdil som aj na podnikovom golfe 1,6 tdi bluemotion-dobre ste si vybrali navyše s tichučkým motorom 1,2tsi a 7-stup.DSG to musí byť pohodička za volantom :yes: Veľa štastných km-možno sa aj stretneme.

foto Kubyyyk

Kubyyyk 12.07.2013  09:56

Krásný Passat

chválím krásné auto :-)
    A recenzi jsi napsal skutečně čtivě a zajímavě.
    Líbí se mi, že když se podívám na svojí palubku na B6 a tvou na B7, jsou v podstatě uplně stejné, až na drobné detaily :-)
    Dávám 3x10, teamový kolega je teamový kolega ;-)

peter21 12.07.2013  16:28

« Re: Krásný Passat

Ďakujem ;-) Zajtra sa Nám končí dovolenka ;-\ nejaké foto tam už je+pár ešte pridám-skúsenosti doplním tak o dva-tri dni.Maj sa :yes:

foto idam-i

idam.i 15.07.2013  13:06

Dolomity

Neboj keď deti trošku vyrastú,ešte si Dolomity určite užiješ.My jazdíme s dcérou k moru od jej 18.mesiacov.Striedame HR a IT a hlavne v Taliansku stretneš šporťákov celkom dosť.I keď ,odkedy pritvrdili v Taliansku dane,je ich o poznanie menej. :-(

peter21 15.07.2013  14:02

« Re: Dolomity

Hlavne som tam chcel ísť kvôli nádherným horám a s malou dcérkou ktorá má teraz niečo cez 10kg v nosiči by sa dalo prejsť aj zopár menej náročných chodníčkov.Na mnohých forach(moto-auto) páni na silných strojoch radi testujú svoje schopnosti,hranice tátoša v Rakúskych Alpách,či Dolomitoch.Z takýchto akcii sú zaujímavé komentáre i fotky.To baví zaťiaľ len mňa,rodinka radšej to more :-)

foto Dieselpower525

Dieselpower525 15.09.2013  23:10

Spotreba

5 L priemer po 25tkm ??? :yes:
    Takto si predstavujem spotrebu strednej triedy :yes:

peter21 15.09.2013  23:27

« Re: Spotreba

Dá sa aj za menej,ked som to tak počítal tá spotreba vyšla pri jazde s priemerom zaťaženia auta 250kg(či už cestujúci,alebo batožina)Samozrejme podiel dialnic mám 15-20%-takže takým štýlom sa takáto spotreba dá dosiahnuť bez problémov.Ten motor 1,6tdi veľmi nesvedčí strednej triede,ale našťastie ostatné ostalo(podvozok,brzdy)Mimochodom bol som opáčiť astru 1,7cdti-81 kw-aj 4kw navyše pri podobnej hmotnosti je cítiť. :yes:

foto Dieselpower525

Dieselpower525 16.09.2013  14:00

« Re: Re: Spotreba

Nesvedčí, ale stačí :-)
        To sú veľmi pekné hodnoty na auto s takými rozmermi ako je Passat Variant. :yes:
        1.7 Cdti nie je zlý, no už je zastaralý, našťastie má nástupcu 1.6 CDTI

peter21 16.09.2013  16:10

« Re: Re: Re: Spotreba

V koncerne u 2,0 tdi dokážu 135kw no na 1,6tdi nejako kašlú(max.81kw) a to má vrtanie len o 2mm menšie.Snád aspoň spoľahlivosť bude OK.

foto maTooB

maTooB 24.09.2013  13:52

Nelegalne sprinty :)

No priznaj sa kde ste usporiadali tieto nelegalne preteky, na Nitrianskej smerom na R1? :-)

peter21 24.09.2013  16:23

« Re: Nelegalne sprinty :)

Miesto neprezradím ,ale fakt je tam 100m od semafora po značku koniec obce.A bežní vodiči,ktorí používajú auto na presun z práce domov nevlatnia ani LP4,Porsche 911 turbo atd,aby mali po 100m-100na tachometri.Vodič oktávky to potiahol len po tachometrových 90 a to sme boli už mimo obce.Bolo to len malé spestrenie cesty z práce domov,ktorú som ukončil s priemernou spotrebou 4,1l.

foto dodo24

dodo24 13.04.2014  19:24

Pekne auto

Velmi pekne auto a tiez dufam ze sa mi raz zadarí a vyzrebuju ma na CCcko :-) Tie auta su tam za super cenu, len si musim este nejaky ten rok pockat.

peter21 14.04.2014  09:11

« Re: Pekne auto

Máš pravdu,len treba počítať aj ďalšie náklady(havarijná,pneu,pri dsg-čku aj trocha drahší servis)Za rok a pol môžem skúšať šťastie znova-UP-ík ako druhé auto by sa zišlo :yes:

Ronault. 14.07.2014  19:00

Rumunsko

Pěkné fotky, klidně se i více rozepiš :yes:

peter21 14.07.2014  22:09

« Re: Rumunsko

Díky.Povedz mi čo Ťa zaujíma či Transfagaraš,cesty v Rumunsku,Bulharsku je toho veľa,rád sa podelím :-)

Ronault. 14.07.2014  22:18

« Re: Re: Rumunsko

No zajímalo by mě, jestli jsi třeba neměl strach o auto, když jsi nocoval v Rumunsku, navíc když máš Passata. Jestli celníci na hranicích něco řešili, co policie, kvalita paliva a cest.

peter21 15.07.2014  20:41

« Re: Re: Re: Rumunsko

Parkovanie som mal zajednané dopredu.Ale autá populárne u nás nemajú v RU a BG taký kredit.Myslím,že ani predajná sieť koncernu tam nie nejako rozšírená(nepamätám si žiadneho predajcu koncernových áut popri ceste.Tu u nás má koncern nejakú tradíciu,ale tam asi nie.Keď sa vrátim tak do roku 1990 tak aj u nás značky ako BMW,Mercedes,AUDI to bol pojem.Tak to berú momentálne podľa mňa aj rumuni a bulhari teraz.Auto musí dobre vyzerať,že ma pol mega km a po pridatí musíš okamžite zapnúť vnútorný okruh ich netrápi.Cesty sú úplne v pohode,aspoň hlavné ťahy,aj Tranfagaraš na to v akej vyške je,tá cesta je dobrom stave.Myslel som si podľa videií,že tam bude veľa áut,ale ten prvotný ošiaľ po top-gear prezentácií už opadol.My sme ho prešli zo severu na juh(cca 2-3hod-fotenie a pod.),ale ak to chce niekto vychutnať tak tam musí stráviť celý deň a prejsť to aspoň 2 krát z každej strany.Policajti v Bg nejako nie sú vidieť,v RU trocha viacej,ale sú tam zohratí a každú hľiadku poctivo blikajú-ak ich upozorníš i ty ,tak Ťa zdravia ako najlepšieho kamoša.Jazdia rýchlo podľa značky auta-horšie auto nemôže byť rýchlejšia ako ja.Palivo je najlacnešie v BG cena je rovnaká skoro na každej pumpe,tankoval som tam kde bol na prvý pohľad kolobeh áut(väčšinou lepšie vyzerajúce)

foto poterienko

poterienko 15.07.2014  09:02

Pozvánka

koukám, že jsi na MA dost aktivní a proto mne napadlo tě pozvat do místní fotosoutěže - [odkaz] Aktuálně jsou dvě témata Moje auto a dovolená a Moje auto a parodie na fotky z galerie soutěže. Více informací najdeš pod odkazem.

woody-alien 15.07.2014  10:06

« Re: Pozvánka

Přidávám se k poterienkovi. Vlastně teď máš ideální příležitost v soutěži zabodovat. Právě jsi se vrátil z dovolené, jistě máš spoustu fotek v atraktivním prostředí, takže tématicky i termínově už máš podmínky splněné. ;-) A my rádi mezi sebou vítáme nové tváře. Kdyby se ti nechtělo studovat pravidla, tak ve stručnosti je to takto:

1. Nesoutěžíme o nic, vítěz je pouze slavnostně vyhlášen v Novinkách a jeho fotka je na jeden den titulní fotkou Soutěže.
      2. Fotka musí splňovat vyhlášené téma a musí na ní být tvoje auto. Alespoň kousek. Na fotce sedá provádět jemný postproces (úprava barev, HDR) ale s vyjímkou výmazu SPZ jsou zakázány zásahy do struktury, retuše, koláže atp. K přihlášení stačí do 25.7. dát do příspěvku v diskusi Fotosoutěže odkaz na svoji fotku.
      3. Hlasuje se od 25.7. do 28.7. příspěvkem v diskusi Fotosoutěže ve tvaru
      1. uživatel x
      2. uživatel y
      3. uživatel z
      Fotky spolusoutěžících je samozřejmě možné komentovat, ale nutné to není. Jinak pro účastníky soutěže je hlasování povinné (hlasovat ovšem mohou i ti, kdo nesoutěží) a nesmíš dát body svojí vlastní fotce.
      4. Po ukončení hlasování správce sečte body a vyhlásí vítěze a další pořadí.

Toť vše, mezitím se tam v diskusi plká o všem možném. Tak kdybys měl chvilku, rádi tě tam uvidíme. ;-)

David Silver 15.07.2014  11:06

« Re: Re: Pozvánka

Jojo, nové tváře by se tam hodily :-)
        Ale dovolím si oprsvit woodyho, jinak se tam plká hlavně o hothečích. >:D

woody-alien 15.07.2014  11:13

« Re: Re: Re: Pozvánka

Kysky - to protože je to aktuální.. ;-) Až budu vybírat "žiletku", budeš mít hlavní slovo. >:-[]

peter21 15.07.2014  20:49

« Re: Re: Pozvánka

Ďakujem za pozvanie :yes: tých fotiek s autom zas toľko nemám,ale niečo vyberiem.

peter21 15.07.2014  21:39

Porsche 911 turbo-taký postreh

Tak som si spomenul ako ma Rumunsku tesne pred Sibiu predbehlo moje oblúbené Porsche 911 turbo.Nádherný zvuk a v momente bol predo mnou.Bežná okreska kolóna 10 áut predo mnou.Možnosť predbehnuť(neustále protiidúce autá) z pohľadu bežného auta skoro žiadna.Ale 911-ke stačila sekunda a pekne po jednom dvoch sa predierala dopredu a s ľahkosťou zmizla-darmo je to legenda.

foto vilhaus

vilhaus 18.07.2014  10:02

Zvýšení hodnocení

Ahoj, musel jsem zvýšit hodnocení. Fotky mě teda moc nezaujaly, ale protože recenze je opravdu dobrá, přidal jsem tam bod a taky bod za auto na 10. Ne, že by se zlepšilo, ale k těm fotkám to už holt přidat nemůžu:-).

peter21 18.07.2014  15:55

« Re: Zvýšení hodnocení

Ďakujem :yes: Viem,že pri fotkách to nie je taký jednoliaty celok ako u Teba,ale ja chcem fotkami vyjadriť život auta a spojitosť s členmi rodinny.Sú tam možno zbytočné fotky,ale snád niekomu pomôžu pri voľbe auta.Mohol by som tam niektoré povyhadzovať,aby to lepšie vyzeralo,ale potom by to už nevyjadrovalo moje vnímanie auta a môj zmysel foto na MA.

woody-alien 18.07.2014  16:29

« Re: Re: Zvýšení hodnocení

Fotky jsou takový pel-mel, ale podle mého to nevadí. Naopak, aspoň je vidět, že auto žije a nepostává někde jako modelka. ;-) Zaujalo mě, že z řady slušných vyčnívá fotka Manželka za volantom, která je mázlá. To ses tak bál, až se ti třásly ruce ? >:-[] ;-)

Přidal jsem taky (zasloužené) hodnocení... :-)

peter21 19.07.2014  09:14

« Re: Re: Re: Zvýšení hodnocení

Ďakujem ;-) Tá fotka je vytiahnutá z videa,tak nie je celkom ostrá.To boli začiatky,keď bolo málo fotiek.Chcel som auto zachytiť v pohybe a na fotenie by manželka musela spraviť veľa okruhov(z videa môžem vytiahnuť 50 snímok zo sekundy záznámu).Manželka je dobrá vodička(zodpovedná) jazdí pomalšie ako Ja.Len je zaujímavé,že aj keď jazdí pomalšie má o pol litra vyššiu spotrebu(nebrzdí motorom,ale brzdami) :-!

foto Gabo1

Gabo1 18.07.2014  12:08

Super !

Ahoj. Výborná rezenzia, ohodnotil som 10 bodmi :yes:

Nicco 14.08.2017  11:18

zvolavacka dieselgate

Asi vela ludi nechodi na tu zvolavacku, nepytal si sa nahodou v servise, nepozerali na teba ako na zjavenie ? ;-) Kazdopadne za nas co sme za vyfukom mas palec hore, obzvlast, ked ti to viac zerie/vypaluje.

peter21 15.08.2017  08:40

« Re: zvolavacka dieselgate

Zdravím.Než som šiel na tú zvolávačku,tak som mal naštudované rôzne reakcie z internetu a teda som vedel čo sa na aute-motore môže zmeniť.Evidujem si spotrebu celú dobu čo auto používam, ten nárast spotreby je zanedbaťelný.Jazdím vätšinou trasy nad 50km,takže PDF pracuje zaťiaľ bez problémov.Na STK namerali dymivosť 0,03-skoro žiadnu.Osobne mám radšej benzínové motory,diesel som volil len kvôli nájazdu 30-35tkm ročne.

Nicco 15.08.2017  09:57

« Re: Re: zvolavacka dieselgate

Ano bohuzial dane na paliva su nastavene tak ako su. Pamatam kamionovu lobby pred par rokmi, ako blokovali cesty a vymohli si znizenie dane na naftu. Benzinova lobby nie je tak organizovana ;-)

peter21 15.08.2017  14:04

« Re: Re: Re: zvolavacka dieselgate

Benzínové motory idú vývojovo dopredu,dnes už sa dá jazdiť po bežných cestách so spotrebou 5-5,5l a na krátke trasy je to najlepšia voľba.Ešte aby som reagoval na servis ohľadom zvolávačky.Termín po zavolaní som dostal cca.o týždeň a v daný deň a hodinu sme tam boli dvaja.Dostal som aj akýsi certifikát o aktualizácii softvéru-vraj by to v Rakúsku a iných zelených krajinách mohli pri kontrole požadovať.Na STK žiadne potvrdenie nepotrebovali-merajú len spomínanú dymivosť.

Nicco 15.08.2017  17:09

« Re: Re: Re: Re: zvolavacka dieselgate

To meraju, ale zle, ak teda nedoslo nedavno k naprave ako v CR. Oni totiz od merania dymivosti vzdy opocitali hodnotu 0.5, ktoru tam vyrobcovia uz zahrnuli (najdes ju napriklad na VIN stitku, 0.50, 0.51, ...) takze aj ten co fiter odstranil a mal by dymivost 0.8, tak mu odpocitali 0.5 a dostal sa pod limit 0.5 a presiel. A to nehovorim o pripadoch, kde to meraju iba akoze.

peter21 16.08.2017  20:42

« Re: Re: Re: Re: Re: zvolavacka dieselgate

Ja tým hodnotám verím-meralo sa 3-krát a rozptyl hodnôt bol 0,01.Koncovka výfuku je stále rovnako čistá-bez povlaku.Keby tam bola tá hodnota 0,5,určite by tam bol nejaký nános.Nehovorím,že to je nejaký zázrak,ale krok k zlepšeniu ten PDF je-samozrejme,keď všetko funguje ako má.