mario79sk (muž 45 let) Poslat zprávu

Toyota Auris 1.6 Valvematic

Toyota Auris, foto 1 Toyota Auris, foto 2 Toyota Auris, foto 3 Toyota Auris, foto 4 Toyota Auris, foto 5 Toyota Auris, foto 6 Toyota Auris, foto 7 Toyota Auris, foto 8
Toyota Auris, foto 9 Toyota Auris, foto 10 Toyota Auris, foto 11 Toyota Auris, foto 12 Toyota Auris, foto 13 Toyota Auris, foto 14 Toyota Auris, foto 15 Toyota Auris, foto 16 Toyota Auris, foto 17 Toyota Auris, foto 18 Toyota Auris, foto 19 Toyota Auris, foto 20 Toyota Auris, foto 21 Toyota Auris, foto 22 Toyota Auris, foto 23 Toyota Auris, foto 24 Toyota Auris, foto 25 Toyota Auris, foto 26 Toyota Auris, foto 27 Toyota Auris, foto 28 Toyota Auris, foto 29

Přezdívka auta Toyota Auris Rok výroby 2011 Koupeno nové najeto [km]:73000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 97 kroutící moment [Nm]: 160 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10 maximální rychlost [km/h]: 195 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.3

Po navrate na rodnu hrudu po viacrocnom posobeni v zahranici som potreboval k svojmu zivotu auto. Nie som nejaky extra vodic, ale o auta sa vcelku zaujimam a aj mam prehlad, vedel som na co auto budem potrebovat co od neho ocakavam. Potreboval som auto na dochadzanie do prace, obcasne dlhsie trasy, vhladom k predpokladanemu rocnemu najazdu aj zvyku som vedel, ze chcem benzin, zivy benzinovy motor, spolahlivost a nizsiu strednu triedu.

Tak som pozeral vsetky focusy, golfy, C4, astry, ceedy, cruzy, leony, civicy, lancery a neviem co este. Na kazdom mi vsak nieco vadilo, bud turbo-benzinove experimenty, mozno dobre motory z hladiska vykonu, ale nemam z nich dobry pocit, bo su nespolahlive a dost sa kazia alebo spotreba, vykon, ale aj cena.
Tak som sa nakoniec dopracoval k toyote. Je to zvlastne, ale nikdy by som nebol povedal, ze skoncim pri toyote a japonskom aute. Bolo to hlavne ich cenou, bo byvali cenovo uplne niekde inde ako moje moznosti. Otec mal posledne 3 generacie hondy civic, paradna karicka, kvalitne spolahlive auticka, az na ten tvrdy podvozok a samozrejme cenu.
Tak ma potesilo ked som zbadal cennik faceliftovaneho aurisu. Mal som zaujem o motorizaciu 1.6, ktora ma pritahovala svojimi parametrami - 97kW a 160Nm.

Tak som ho bol vyskusat, po nasadnuti na prekvapil vyssi posed za volantom rovnako ako aj vyssie umiestnena radiaca paka. Bolo to este nezajazdene auto, tak ani od motora sa nedali cakat zazraky, ale auto ako take ma presvedcilo, mal som z neho dobry pocit, tak som do neho siel, kupil som ho v najnizsej vybave terra-cool, ktore vsak splna moje potreby.

Exterier sa mi paci, po facelifte uz auto vyzera viac europsky a nie tak korejsky ako pred faceliftom, aj ked to je japonske auto. Ma velmi pekny predok, aj zboku vyzera dobre, len trosku na tom zadku popracovat :))

Interier sa mi velmi paci, je priestranny, velmi pekny volant, potiahnuty kozou sa dobre drzi, na vyssie umiestnenu radiacu paku sa rychlo zvykne, plusom je laktova opierka, celkom podarene budiky.
Privital by som viac odkladacich priestorov pre vodica, vedla palubnej dosky je jedna plocha na odkladanie, ale je dost plocha, dalsie miesto, vacsie je pod radiacou pakou, len je velmi zle umiestnene a pristupne.
Vypln dveri je sice z tvrdeho plastu, vyzera ale kvalitne, len pri otvarani dveri ked on clovek nechtami obcas zavadi, tak tam ostavaju skrabance.

Motor v aute je vynikajuci, pocas zajazdovania som ho setril, moc nevytacal, neskor aj pekne prevetral. Pozeral som priebeh jeho vykonu a krutiaceho momentu a priebeh krutiaceho momentu je na moje prekvapenie dost plochy, podoba sa priebehu turbo-benzinov. Uz pri 2000 otackach ma dostatok sily na pohodovu jazdu. Prekvapilo ma napriklad, ze asistent radenia ma pri asi 55km rychlosti, tesne pod 2000 otackami nabadal radit piaty prevodovy stupen, otacky spadli asi na 1600, ale pre motor ziaden problem. Da sa ale aj pekne vytacat, cely je rad ked sa moze troska prevetrat a vyuzit cely svoj potencial. Pri vyssich otackach prijemne potiahne a ma aj velmi pekny zvuk. Pritom ma ale velmi dobru spotrebu. Pozeral som recenzie majitelov aut s podobnymi vykonmi a objemom a aj kvoli vysokej spotrebe inych aut som sa rozhodol pre aurisa. Dlhodobu spotrebu mam asi 6,3 litra, pricom mam jazdim asi 60 percent medzimesto a 40 percent mesto.

Co sa tyka jazdnych vlastnosti, tak ako som uz spominal, auto ma vyssi posed, takze aj vyssie tazisko, rovnako zadna naprava je len torzna tyc, ziadny viacprvok, takze to je dost aj poznat.
Nie je to ziaden sportovy special, na normalne jazdenie je vsak auto dobre, podvozok je naladeny stredne, nie je ani moc tvrdy ani moc makky, taky akurat.

Cielom tohoto prispevku bolo podelit sa s ludmi o prve dojmy z mojho noveho auta, mozno im pomoct pri rozhodovani aby si nasli take auto ktore bude najviac splnat ich potreby. Ja som si take auto nasiel, s aurisom zatial maximalne spokojny, ma zivy, vykonny motor s vybornou spotrebou, dobry podvozok na kazdodenne dochadzanie za pracou, nemam mu zacial moc co vycitat.

motor - vykon aj spotreba
6- stupnova prevodovka
pekny interier
vnutorny priestor
spolahlivost
naladenie podvozka
nezaujem zlodejov

malo odkladacich priestorov pre vodica
zadna naprava len torzna tyc
trosku modernejsie radio

Zatial nemal ziadne poruchy, ocakavam, ze to tak bude aj pokracovat, pri 15000 km urobena pehliadka, vymena oleja, filta.

Auto som kupil v AT Ziline, velmi dobry profesionalny pristup, ziaden problem.

24.2.2015 09:52

4 roky - 72 000km

Auto ma za sebou po styroch rokoch prvu STK, bez problemov. Na aute som musel doteraz vymenit svetielko nad evidencnym cislom plus po 3,5 rokoch odisla ziarovka stretavacieho svetla na strane vodica inac nic. Ale poslednu dobu sa mi zda, ze svetla slabo svietia, mozno by to vyriesili lepsie ziarovky. Aj gumicky na stieracoch by sa uz zisli vymenit, uz horsie uz stieraju. Inac vsetko OK.
Pri pravidelnych serviskach viackrat sedel v novom aurise, zvonku vyzera celkom OK, ale interier ma akosi nenadchol. Auto je o poznanie nizsie a clovek sa v nom citi stiesnene po presadnuti zo stareho aurisu. Avensis este zvonka OK, ale zvnutra nic moc. Ostatne auta su dost fadne. Chcelo by to ale vela penazi a nejaky novy lexus s dravym vyrazom :)))

28.5.2014 12:42

61000 km

Auto ma za sebou predpisanu stvrtu servisnu prehliadku, robila sa nejako pred mesiacom, vsetko v poriadku, vymenili mi akurat vypalenu malu ziarovku osvetlujucu znacku, inac nic nove, dufam, ze este dlho bude auto dobre sluzit s minimalnymi nakladmi na servis.

28.7.2013 14:49

50 000km

Cez vikend sa auto dostalo cez 50 000km, uz ma dva a pol roka, zatial maximalna spokojnost, doteraz sa nevyskytol ziaden problem, dufam, ze sa skoro ani ziaden nevyskytne.
Nedavno som sa rozhodol kvoli lepsiemu komfortu pri parkovani namontovat zadne cuvacie senzory, v toyote chceli za senzory so zvukovou signalizaciou astronomickych 400 eur, tak som sa rozhodol pre iny sposob - namontujem si to sam, resp. jeden kamarat mi to namontoval, ktory s tym uz mal skusenosti. Nakoniec to nebolo nic strasne, kupil som jeden z tych kvalitnejsich za myslim 70 eur s grafickou signalizaciou, ktoru som umiestnil nad spatne zrkadlo, je to aj na fotkach.

10.3.2013 14:12

45 000km

Takze mame jar, zimu zme s aurisom doteraz zvladli, to vrzganie interieru co som spominal bolo sposobene spodnymi dvierkami schranky pred spolujazdcom, ktore koliduju s dverami, staci dvierka trosku viac pritlacit a vrzganie zmizne.
Pred par dnami sme absolvovali pravidelnu servisnu prehliadku, bola to taka mensia, kratsia prehliadka. Pokial som cakal, poobzeral som si aj novy auris. Zvonku sa to celkom da, zvnutra som po fotkach cakal, ze sa mi ineterier zapaci, ze ma oslovi, ale nakoniec ani nie. Ako nevyzera zle, ale ze by ma nejako chytil za srdce, to vobec nie. Dobre je, ze je vzadu uz viacprvok,
Auto mam zatial dva roky a mesiac a absolutna spokojnost zatial, ziadny problem sa zatial nevyskytol a pevne dufam, ze sa tak skoro ani nevyskytne. V kratkej dobe si planujem nainstalovat zadne cuvacie senzory.

17.7.2012 10:21

Leto - 35 000km

A mame leto, auticko absolvovalo dalsiu pravidelnu servisnu prehliadku pri 30 tkm, tentoraz som ale nebol v toyote, ale v inom servise, hlavne kvoli cene, kedy ma prehliadka, vymena oleja a filtrov stala polovicu v porovnani so servisom toyota.
Auticko inac v poriadku, pri extremnych teplotach som si zasa vsimol povrzgavanie pristrojovky. Extremne teploty teda plasty dost dobre neznasaju, pri velkom teple aj zime pri prejazde nerovnosti povrzgavaju.
Aj som si troska zajazdil z chuti, motor je paradny, krasne sa necha vytacat a aj celkom pekne taha pokial sa mu dopraje vyssich otacok. Ale celkovo to moc na sportove jazdenie nie je, v zatackach pri rychlejsom prejazde sa clovek moc isto neciti.
Zatial s autom velka spokojnost :)

22.2.2012 20:19

Prva zima - 26 000km

Takze prave s aurisom prezivame prvu zimu, takze mam par postrehov.
Za rok sa nam podarilo najazdit cosi viac ako 25 000 km. Teraz cez zimu jazdievam viacmenej len mesto a kratke vzdialenosti. Aj spotreba sla vyraznejsie hore, studeny motor, kratke trasy, zapchate mesto, niekedy sa dostane aj nad 8 litrov, Tomu sa ale niet co cudovat.
Co ma vsak neprijemne prekvapilo je vrzgajuci interier ked sli teploty vyrazne dole. Pri teplotach okolo nuly sa nic nedeje, ale ako sli dole na -15, -20, tak pri prechode priecnych nerovnosti zacal interier nepekne vrzgat. No esteze takych dni za rok moc nie je, bo by mi to liezlo asi dost na nervy.
Co sa tyka vyhrievania interieru, tak to ziadna slava nie je, zazraky sa od toho cakat nedaju :(

21.10.2011 11:51

Nove foto a vyhrievanie interieru

Doplnil som nove foto + dal som si namontovat kurenie do auta. Vola sa to DEFA warmup, kupil len tu najjednoduchsiu zostavu, vlastne to je len fen v interieri ktory je prepojedny takou predlzovackou na zasuvku do kapoty, konkretne do zaslepky hmlovky. Kupil to cez nemecky ebay, bo slovenske ceny su drasticke. Kupil hlavne kvoli bezpecnosti bo v zime sa mi dost hmlia skla zvnutra a je velmi zle vidiet, toto funguje. Nezavislemu vykurovaniu typu webasto sa nevyrovna, ale zasa je to cenovo prijatelnejsie. :)
Auto ale v poriadku, ide dobre, absolvoval prvu garancnu prehliadku a bez problemov.
Motor krasne bezi ked je zabehnuty s dobrou spotrebou. Najazdenych skoro 19 tisic km, pred tyzdnom menil zimne obutie.

Další vozy Toyota Auris

Aj kvoli nej som si kupoval toto auto.

Zatial spokojnost.

Priestoru mam v aute dost, aj na zadnych sedadlach je dost miesta pre vyssich ludi.

Na normalne jazdenie idealne auto, pri ostrejsej jazde vsak poznat absenciu viacprvku vzadu rovnako ako aj vyssie tazisko.

Neutralne naladeny podvozok, ani moc tvrdy, ani makky, tak akurat.

Vzhladom na to, ze som auto kupil ako nove, tak len tankujem benzin + pravidelne servisne prehliadky

Neviem zhodnotit, este ziadne neriesil.

Vynikajuca atmosfera, rada sa da vytacat, pri vyssich otackach paradne taha, dost vykonu aj v nizsich otackach.

Velmi dobra, len japonci vedia spravit taketo atmosfericke motory.

Normalna, nerusi, pri vyssich otackach pekny zvuk.

Sedel som aj v lepsich, ale nemam nic proti.

Brzdy su dobre, ale da sa to aj lepsie. Som asi deformovany predchadzajucim autom, ktore malo vysse 2 tony, ale brzilo ako dive, lepsie ako toto.

Nejako moc zatial nevyuzivam, ale nejako moc velky nie je, mohol by byt trosku vacsi. Asi to je dan za vela priestoru na zadnych sedackach.