Mazda 6 (2015)

7.4.2015

Pekne pozdravujem miestnu komunitu, a dúfam, že odpustíte recenziu spoza hraníc. Auto som kupoval v ČR a auto.cz ma už dlho baví, ale písať budem po…

Mazda (frogman)

99matthew99 07.04.2015  16:15

Super vyber

Cau. Super auto, super recenzia, super farba. Cudujem sa jedine ten manualnej prevodovke. Myslel som ze drtiva vacsina bude volit v tejto motorizacii automat. Po facelifte vyzera este lepsie, hlavne v interieri. Tie kolesa sa mi zdaju az prilis velke ale bohuzial pri Mazde si clovek nenavybera :-)
    Tak hlavne vela stastnych km a nech sluzi :-)
    P.S. Mne by viac fotiek vobec nevadilo :-) je to nadherne auto a najlepsie vo svojej triede. Moje dalsie bude tiezu 6-tka. Teraz mi staci aj nova 3-ka :-)

frogman 07.04.2015  16:40

« Re: Super vyber

Ahoj, dík za podporu! S tou prevodovkou je to trochu úchylka. Mňa dobrý manuál jednoducho baví. Mal som v Passate DSG, pravidelne jazdievam na B-klasse s 7G-Tronic, a Polo DSG 7 st. Plus rôzne Toyoty a iné jednospojkové prevodovky na požičaných autách. Ale cez to všetko mám najradšej ten manuál, čo má tatko v A6. Keby som býval v meste a pravidelne stál v zápche, tak to určite zvážim, ale to sa mi chválabohu od šťastnej voľby bývania nestáva. :-)

Ináč s tými diskami máš pravdu, tiež trvalo nejakú dobu, kým som to strávil. Sú brutálne. Na zimu si určite kúpim niečo menšie, asi 17".

Nové fotky rád nafotím a nahrám, ale najprv by sa patrilo auto trochu vyumývať. >:-[]

99matthew99 07.04.2015  20:57

« Re: Re: Super vyber

No ja mam na 3-ke 18-tky a tiez som si musel chvilu zvykat :-) inak ten dojazd co ti tam svieti tak to je brutal ze 1300km... To ma aku velku nadrz? Neviezol si sa aj na predfaceliftovej verzii? Pisaliv roznych testoch ze sa znizila hlucnost ci uz od kolies alebo pri dialnicnych rychlostiach. Tak ci nevies porovnat.

frogman 07.04.2015  22:06

« Hluk. Re: Re: Re: Super vyber

Hej, ja som sa viezol práveže len na predfaceliftovej verzii, ale počas predvádzačky som sa ďaleko nad 100 km/h nedostal. FL som objednal vlastne len podľa recenzii zo zámoria a katalógu. :-) Zmenu hluku hodnotím pozitívne, hlavná vec, čo ja počujem, je v podstate aerodynamický ruch od dverí. Ale tvrdenia mazdy, že je to znížené až o 25%, bude asi dosť preháňanie. Veď uvidíme, keď to zmeria ADAC.

Nádrž je 62 litrov, dojazd cez 1300 km je samozrejme utópia, ale 1000 km by mal byť schopný dať.

foto karel007

karel007 07.04.2015  17:12

Pekne auto

Ahoj, mas moc pekne auto. Gratuluji. Barva je uzasna.

Vybiral si obdobne jako jako ja. Akorat ja ve vysledku zvolil pasata biTDi. Na zacatku roku se akorat o FL m6 jenom mluvilo a celkove prodej Mazdy v Praze je des bes. Inet response na poptavku od dealeru Mazdy byl hodne slabej. S nabidkama, co jsem mel k dispozici me passat vysel lepe a to jsem si ho mohl postavit podle predstav. Balicky u mazdy jsou pomerne flustrujici.Ale tvoje ma vsecno dulezite a jeste neco navic :-)

Muzes prozradit, jak velkou si dostal slevu?

frogman 07.04.2015  17:32

« Re: Pekne auto

Ahoj, ďakujem za schválenie. :-)

Passat BiTDI je luxusný voz s neskutočným motorom, na ten som tiež s chuťou pozeral, ale so základnou cenovkou skoro 1,1 mega a nechutnými poplatkami za prihlásenie a poistenie (ČR má toto oveľa benevolentnejšie, ako SK a hlavne AT, kde bývam), som si povedal, že sa radšej uskromním. >:D Každopádne tamtá tvoja mašina určite akceleruje priam nechutne. Dúfam, že ten motor a 4x4 sa časom dostane aj do Octavie RS.

Čo sa týka ceny, nemal by som hovoriť, koľko presne som platil ja, ale môžem povedať, že najlepšie ponuky, čo som kde vyjednal, boli niekde v okolí 70 tisíc Kč zľava z cenníkovej ceny, a prípadne nejaké drobnosti navyše. (Záruka, príslušenstvo, atď.)

foto -Teddy-

_Teddy_ 07.04.2015  18:44

krasne auto...

...ale preco diesel? Nevravim ze je zly, ale atmosfericke benziny Mazdy su vynikajuce, a rozdiel v spotrebe nie je velky. Osobne by som M6 v nafte bral len koli AWD (tusim bude len s dieselom), inak asi benzin.

Jo, a chcelo by to viacej fotiek, samozrejme! Skus aj interier.

A na pristrojovke nevidim teplomer chladiaceho okruhu, to uz aj Mazda setri na jednom budiku?

99matthew99 07.04.2015  20:49

« Re: krasne auto...

Ak mozem reagovat tak teplomer chladiaceho okruhu mazda nema. Ma len modru kontrolku. Aspon v Trojke to tak je. A ci setri? Myslim ze nieje jedina kto ho nema.

frogman 07.04.2015  22:16

« Teplomer, benzín v. diesel. Re: krasne auto...

Dobre si si všimol, Mazda má len modro/červenú kontrolku teploty kvapaliny. Aj preto som písal do mínusov, že budíky a obrazovky za volantom sú jednoduchšie. Toto je oficiálny dôvod [odkaz] ale povedal by som, že je to skôr kravina. Takú kontrolku predsa mohli dať aj k teplomeru. Každopádne je to dnes viacmenej štandard riešiť takto. Aj kontrolka stavu paliva je len digitálna, ale zato ubúda jemne po maličkých kúskoch. (A6 napríklad má iba osem lediek, čo postupne ubúdajú.)

Prečo diesel? Toť dôvody:

- Výnimočne kultivovaný motor s 420 Nm. :-)
      - Na diesel som zvyknutý, v podstate každé väčšie auto, s ktorým som jazdil, žralo naftu
      - Mám relatívne vysoký ročný nájazd okolo 35 kkm (benzín predsalen žerie okolo 1,5-2 l/100km viac)
      - Pri M6 je tento motor v podstate za rovnakú cenu ako benzín, keď zahrniem registračné poplatky, poistné, dane, atď.
      - Vrcholný benzín nie je dostupný s manuálnou prevodovkou
      - Jazdím dlhé trasy a pomerne dosť km na diaľnici... teda žiadny problém s regeneráciou DPF, slabým zahrievaním, a pod.

A nie som sám, kto toto odporúča. Kopec recenzií napríklad z Austrálie (krajina benzínu) či UK to zhrnulo tak, že diesel je lepšia voľba a že je to kultivovanejší motor.

Príklad:

The 2.2-litre twin-turbocharged diesel is a wonderfully smooth, punchy and refined operator. You wouldn’t pick this engine just to save fuel, because with a rating of 5.4L/100km and with petrol so cheap at the time of writing it will take a while to win back the extra initial outlay.

With 129kW at 4500rpm and 420Nm at 2000rpm, however, this is the diesel benchmark in the class for performance, taking it to Audi, BMW and Mercedes-Benz diesels where the petrol really can’t.

After hearing the racket of the petrol engine, the premium the diesel commands over the petrol seems worthwhile.

Lackey 08.04.2015  00:26

« Re: krasne auto...

Tema - kontrolka teploty motora a teplomer chladiacej kvapaliny, je ako debata co je lepsi motor diesel, alebo benzin. Niet vitaza.

Moja dnesna vlastna skusenost.
      K nasim mazdam s modrymi kontrolkami sme prikupili auto, ktore ma klasicky teplomer chladiacej kvapaliny.
      V nasom novucickom aute som sa dnes prvykrat (!) pocas jazdy pozrel na teplotu chladiacej kvapaliny. Prvykrat po najazdeni 2000 km-och !!!! Sam som bol prekvapeny z toho. Aj to som iba skonstatoval, ze rucicka stoji v strede asi vsetko OK.

Letme pohlady na budik pri studenom motore nepocitam, lebo o studenom motore mi dava info aj modra kontrolka.
      ==============
      M6 po FL je naozajstna kraska

frogman 12.04.2015  22:57

« Re: krasne auto...

Fotky interiéru pridané. :-)

foto umo

umo 08.04.2015  04:23

Výborná recenzia,

ktorú som dočítal do konca, a to aj napriek tomu, že tento segment je mimo môjho záujmu. Len pridaj fotky a oprav si údaj o najazdených km. Predpokladám, že si už najazdil viac ako 5 km. Všetky číslice musíš napísať spolu. Prajem čo najviac bezproblémových km.

foto lichobeznik

lichoběžník 09.04.2015  10:37

klan

Přijďte pokecat o Mazdách na toto forum.

foto Mixo

Mixo 09.04.2015  15:12

Zamykani dveri

Krasne auto. Zajima me vsak jedna vec, ktera me u me stare Mazdy 3 mrzela - automaticke zamykani auta pri rozjezdu a odemykani centralnim tlacitkem. Maji to ty nove Mazdy 6 nebo ne? Potom co se mi jednou jeden potmavsi obcan chtel dostat do auta na krizovatce to povazuji pro sebe za dulezite. Diky za info.

Vaclav_M 09.04.2015  23:13

« Re: Zamykani dveri

Nemají, bohužel... Musíš zamykat ručně u kliky řidiče a odemykat centrálně tamtéž. Chtěl jsem nechat doprogramovat automatické zamykání po rozjezdu, jako jsem to měl v O1, ale prý to nejde

frogman 12.04.2015  22:56

« Re: Re: Zamykani dveri

To je škoda, túto funkciu som považoval za samozrejmosť. Ani kufor sa mi nezamkne? Budem musieť vyskúšať.

Každopádne budem dúfať, že túto funkciu má toľko áut ako štandard, že sa podobné správanie zlodejom vyplácať prestane. ;-\

Vaclav_M 13.04.2015  20:35

« Re: Re: Re: Zamykani dveri

kufr ano, nebo alespoň u automatu. Musím zařadit "P", aby se odemknul

foto mr-hofik

mr.hofik 09.04.2015  23:15

Skyactiv 2,2d Pruserovy motor

Skyactiv 2,2d Zadieraju sa tam vyfukove vacky, piliny sa dostavaju do celeho motoru. Daj si nato pozor.

frogman 10.04.2015  12:19

« Re: Skyactiv 2,2d Pruserovy motor

Môžem viac informácii? Nikde som to nenašiel. Čo to znamená dávať si pozor? (Ako?)

foto mr-hofik

mr.hofik 10.04.2015  23:39

« Re: Re: Skyactiv 2,2d Pruserovy motor

Tyka sa to len motorov vyrobenych pred 17.9.2013. fotky vaciek su na: www.mazdaclub.cz , forum-6 GJ-nafta v oleji... informacie su aj: www.mazdaklan.cz-M6 Vela takychto Pokazenych Mazd je v nemecku. Ty mas novsi rocnik mozno je to uz ok. Hlavny problem su piliny v oleji.

Shr3k 21.04.2015  16:24

« Re: Re: Skyactiv 2,2d Pruserovy motor

[odkaz] > Zadírání výfukových vaček motoru 2.2 Skyactiv-D (SH) a Svolávací akce - Neobvyklé chování brzdového pedálu u motoru 2.2 Skyactiv-D (SH)

Vaclav_M 09.04.2015  23:16

Dobrá volba, kolego. Jistě budeš spokojený. Až to trochu zajedeš, zajímala by mě spotřeba v manuálu. Já jezdím s automatem od první nádrže dosud (10 tis km) pořád za 7,2 a za míň to prostě neumím. Nebo nechci umět...? :-)

frogman 10.04.2015  12:20

« Re: Spotřeba

Dík, určite dám vedieť. Zatiaľ môžem povedať, že spotreba trochu klesla na 6,4 l/100km. A to som jazdil často 130+ km/h diaľničné presuny.

bedi 11.04.2015  10:46

« Re: Spotřeba

s mojou mazdou 6 (2,2D + AT + AWD) jazdím zatial za cca 7,5 - 8 litrov, čo sa mi zdá dosť...
      na spotrebu má ale veľký vplyv regenerácia DPF, u mňa každých cca 200 km, čo takisto sa mi zdá pričasto. Aký interval regenerácie "pozorujete" vy???
      Na predošlom motore 2,2 D (R2) regenerácia prebiehala cca po 350 km a spotrebu som mal 7 l pri MT.

frogman 12.04.2015  11:07

« Re: Re: Spotřeba

Zatiaľ som regeneráciu nevnímal. Blbá otázka je, ako to spoznať? Predstavoval som si, že uvidím rozsvietenú počas jazdy nejakú žltú kontrolku, a mám slušne jazdiť, kým sa nevypne. Ale zatiaľ som nič také nevidel, len raz na chvíľu zasvietila kontrolka svetiel.

Lackey 12.04.2015  13:05

« Re: Re: Re: Spotřeba

Moja skusenost: Na pocetnost regeneracii vplyva kvalita nafty. Cim kvalitnejsia nafta, tym dlhsi interval medzi regeneraciami, cim menej kvalitna (vacsinou cim lacnejsia) tym kratsie intervaly medzi regeneraciami. Samozrejme, cim castejsia regeneracia, tym je vyssia aj spotreba nafty.
          Regeneraciu DPF najlepsie spoznas, podla aktualnej spotreby na PP, ked prebieha regeneracia , okamzita spotreba je 2-3x vyssia, ako je bezne.
          Moj priklad: pri 90-km/h bezna spotreba 5-5,4 litre, pri prebiehani regeneracie pri tej istej rychlosti -otackach, je 11-15 litrov
          Ked mas dobre usi, je pocut regeneraciu aj na zvuku od vyfuku. (Hlbsi, sytejsi zvuk)

frogman 12.04.2015  22:54

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba

Dík, toto som si zatiaľ nevšimol, budem na to dávať pozor každopádne!

bedi 12.04.2015  18:20

« Re: Re: Re: Spotřeba

nechápem, prečo výrobcovia áut všeobecne pre prebiehajúcu regeneráciu filtra "nenainštalovali" nejakú kontrolku, ktorá by upozornila, že regenerácia práve prebieha...
          prebiehajúcu regeneráciu DPF zistíš nasledovne:
          ako píše Lackey, rapídne 2 - 3x sa zvýši "obvyklá" okamžitá spotreba na cca 10-15 l,
          na voľnobehu je počuť "hlbší, bublavý zvuk z výfuku" a spotreba pri zaradenom prevodom stupni pri napr. spomaľovaní nie je 0 ale cca 2 - 3 l,
          a konkrétne na mojom aute v menu "aplikácie" v podmenu "spotreba paliva" je možné si všimnúť rapídny nárast priemernej spotreby v grafe a najmä v podmenu "i-stop" ktorý je v procese regenerácie DPF filtra "nepripravený" t.j. aby i-stop bol "pripravený" musia byť všetky ikony, teda akumulátor, klíma a motor vysvietené na modro. V procese regenerácie ti i-stop nefunguje a ikona motora nie je vysvietená na modro. Každopádne žiadna kontrolka ťa neupozorní na prebiehajúcu regeneráciu DPF, kontrolka svetiel už vôbec nie...

foto bicak77

bicak77 10.04.2015  15:23

M6 x nový Passat

Ahoj, opravdu krásné auto.

Taky bylo ve výběru, ale mám z ledna tohoto roku úplně jinou zkušenost jako ty. Mazda nebyla schopna poskytnout žádnou pořádnou slevu,i když se jednalo o 2 auta. Passat vycházel o pár desítek tisíc levněji (M6 attraction 2.2 110kw x Passat highline+menší doplňky 2.0 TDI 110kw). Nakonec mám sice úplně něco jiného, ale pamatuji si, jak mě to zarazilo...

frogman 12.04.2015  11:08

« Re: M6 x nový Passat

Ahoj, môžeš upresniť, akú zľavu zhruba ti ponúkali na ten Passat? Ja som tiež čítal, že Mazda predajcovia neradi zľavňujú, ale našťastie skúsenosť bola iná. :-) Skoro každý predajca v ČR bol ochotný dať niečo dole.

foto bicak77

bicak77 12.04.2015  19:07

« Re: Re: M6 x nový Passat

Tak nejdříve se nám ve VW vysmáli, že 2 auta nejsou fleet, ale přesto hned nasadili slevu tuším 14%, po následném vyjednávání 16%. Laros v Ostravě nabídl tuším slevu 30tis na starý model, na facelift nic, ale dál jsem nevyjednával, protože kolegovi se Mazda moc nelíbila. Kodecar myslím nabídl 5%...Asi by se dalo zatlačit víc, ale jak říkám, Mazda vypadla z výběru.

foto martin0102

martin0102 12.04.2015  12:39

« Re: M6 x nový Passat

Ahoj. Gratulujem ku krásnemu autíčku. Tiež vyberám momentálne nového tátoša. Doteraz som si myslel že je to jednoznačné víťazstvo pre passat, ale po prečítaní tvojej recenzie a následnej návšteve u mazdy to nebude mať passat až také ľahké. Mazda ma riadne prekvapila interiérom...som sa cítil ako v Mercedese, všade fajnučká koža, nič ma netlačilo do kolena všetko čoho som sa dotkol bolo príjemne mäkké no proste paráda. Jediné čo sa mi na mazde nepáči je nutnosť kože v najvyššej výbave a takisto má na môj vkus troška krátke predné sedáky- možnosť predĺženia ako v passate či iných by sa hodila. A takisto ma zaráža jedna vec a to je spotreba, ktorú uvádzajú všetci v recenziách, čakal by som na to že je to skyactive aspoň o pol litra menej- do šesť litrov. Cena bude v mojom prípade takisto hrať dosť dôležitú rolu, ale tu sa passat po zľave vlastne približuje cene mazdy bez zľavy, takže možno budú rozhodovať už len maličkosti.

frogman 12.04.2015  22:53

« Re: Re: M6 x nový Passat

Ahoj, aj ten Passat je fajn voz, podľa mňa dáva zmysel ho uprednostniť, ak a) hľadáš menej vybavené auto, a zároveň b) hľadáš voz hlavne na cesty po diaľnici.

Máš 100% pravdu v tom, že tento interiér je absolútna špička, to som aj zmieňoval s tatkom, podľa ktorého je rovnocenný s A6. (Ja súhlasím s výnimkou budíkov a stredovej konzoly okolo páky.)

Čo sa sedadiel týka, prišiel som na to, ako tejto potrebe zabrániť. Sedák sa totiž dá polohovať aj šikmo, čo znamená, že ak si ho pod stehnami trošku dvihneš, bude poskytovať lepšiu podporu, a predĺženie by ti chýbať nemalo.

Čo sa spotreby týka, predpokladám, že Passat 190k nebude o veľa lepší. Tá Audina s 184 k dvojlitrom jazdí za toľko isto. (+ treba brať do úvahy, že Mazda má nezabehnutý motor a tatko má rozhodne ľahšiu nohu.) Keď si vezmeš 150 k variantu a budeš jazdiť defenzívne, podľa mňa budeš mať dlhodobú pod 6. Ja dúfam, že po pár tisíc km sa tam tiež priblížim. :-)

foto martin0102

martin0102 14.04.2015  09:07

« Re: Re: Re: M6 x nový Passat

No Passat je menej vybavenejší, ale iba kvôli tomu, že chcem len určité veci z ktorých nechcem poľaviť a Mazda to ponúka až v najvyššej výbave s najsilnejším dieselom. Keby idem v Mazde cestou ako v Passate, povedzme výbava Attraction s 110kW motorom plus príplatky, ktoré nemienim v aute oželieť, tak by cena bola podstatn nižšia ako Passat. Viem, že keby Passat dovybavím na úroveň mazdy tak sa nedoplatím.
          A čo sa týka tej sedačky, tak je to možne, že to tak funguje, ale doteraz som nemal tú česť.
          Mám ešte jednu otázku. Koľko točí motor pri diaľničnej jazde, pri 130 či už tachometrových, alebo GPSkových?

frogman 14.04.2015  12:40

« Re: Re: Re: Re: M6 x nový Passat

Ahoj, pri tachometrových 130 km/h točí motor spokojných 2200/min a je to pohodová, sebavedomá jazda. V kabíne sa dá rozprávať bez zvyšovania hlasu a hlasnejšia hudba ruch zvonku v celkom prekryje. Vstavaná GPS mi neukazuje rýchlosť a ešte som to nemeral, ale mám dojem, že rýchlomer Mazdy je bližšie realite, ako máva koncern, alebo napr. Opel. Pri 70 km/h na tempomate mi dedinské radary ukazujú 66-67 km/h, kdežto Zafire tie isté ukazujú 64 a Polu 65 km/h.

O tomto ináč písal aj Honest John. [odkaz]

Fuel economy is improving. The meter is now showing 46.1 average, and the brim-to-brim over nearly 2,000 miles works out at 46.87. It’s worth noting that 300 miles in the BMW is 296.5 in the Mazda, so actual fuel economy is probably 1% better.

Lubos.1 12.04.2015  23:28

nova M6

Zdravim. Teto recenzia ma zaujala, zatial ich je dost malo vzhladom na cas zaciatku predaja Mazdy 6 po F/L. Pred par dnami som sa zbavil svojej "starej" Mazdy 6 GJ pred F/L. Mal som kombi Attraction, manual, diesel 2.2 150k.
    Po nadseni z noveho auta sa objavili prve problemy. Po 17 000 km sa zvlnili predne kotuce bez nejakeho prudkeho brzdenia alebo niecoho podobneho. Po nejakych natahovackach ich vymenili v zaruke. S vysokym aerodynamickym hlukom od bocnych skiel/dveri/zrkadiel Mazda neurobila nic. Clovek si na to zvykne, ale aj tak to nie je prijemne.
    Zacali sa sirit reci o problemoch s vackovymi hriadelmi a pilinami v motore u novych dieslov, z coho nasledne vyplyvali problemy ako znicene turba, podtlakove pumpy - a tym padom problemy s brzdenim !!! atd.
    Mal som sice nejake podozrenie, ale bol som si isty az vtedy, ked som skoro nedobrzdil v meste za prudko brzdiacim autom. Brzdny ucinok bol prislaby.
    Nasledoval servis, vymenena podtlakova pumpa, vackovy hriadel atd.

Vraj by to uz malo byt v poriadku. Ale! Cital o niekde tom, ze Skyactiv diesel motor je zle konstrukcne rieseny (nejake vahadla na vackovom hriadeli, zle sitka olejoveho filtra) a tento problem sa moze znova opakovat. Mazda tvrdi, ze je problem vyrieseny. Dufam a verim, ze Mazda neklame, ale pochybnosti ostali.
    Dalsie malickosti ako problem s prehravanim z USB, vibrujuca kapota a dalsie veci som vyriesil v ramci zaruky. Detske choroby ako dan za kupu auta priskoro po nastupe noveho modelu do vyroby.

Kedze sa mi ale ostatne veci na Mazde 6 pacili, vyuzil som moznost predaja auta a poskytnutej zlavy na novu a aj ked som auto vlastnil prikratko, tak som sa rozhodol pre Mazdu 6 znova. Teraz ale benzin, sedan a vybava Revolution. Koza pod zadkom mi nie je prijemna, aj ked priznavam jej esteticky prinos k lepsiemu pocitu z interieru. j kozenu sedacku doma som vymenil za latkovu :-)
    Sedan je krajsi, kocik uz nepotrebujeme, tak som si ho doma presadil. Kufor je velky, problem je vstupny otvor, kde sa budem musiet v pripade potreby viac snazit dostat nejake veci. Sedan by ma mat aj nizsi aerodynamicky hluk kvoli tvaru karoserie.
    Benzin preto, aby som nemusel riesit problemy s dieslom. Mozno uz nebudu, ale ako som pisal, pocit nedovery ostal... Okrem toho spotrebu som mal stale 6 litrov pri prakticky idealnych trasach - malo dialnice, malo mesta, vacsina okresky s beznou nohou - ani pretekar, ani brzdic. Bez DPF by to bolo cca 5 litrov. Inak pri regeneracii ti stupne spotreba nie na 11-15 litrov, ale na 8-10. Trva ale pomerne dlho a nebavilo ma to sledovat. Pred servisom po 20 000 som mal olej sice este pod symbolom X, ale uz nad max. A ako som pisal, mesto som jazdil velmi malo, takze regeneracie DPF skoro vzdy dobehli do konca.
    S benzinom s porovnatelnou dynamikou by som mal jazdit do 6,5 - 7 litrov. Uvidime :-)

Beriem skladovku v nejakej novej strebornej farbe, farba sice nic moc, ale v kombinacii s tmavymi 19" diskami vyzera famozne. Ta farba nie je klasicka strieborma, ale kombinacia jemne sedej a belasej a slabo striebornej. A hlavne - nebude na nej vidiet spinu ako na mojej starej sedej :-) Ja tomu umyvaniu moc nedam.
    Zlavu som dostal (na Mazdu) slusnu, ale uz som od nich bral 4 auta a plus este bola nejaka dodatocna zlava ...

Po auto si idem az o par dni, takze dojmy este nedam...

Pisal si, ze si sa s predvadzackou pred F/L nedostal nad 100 km/h, takze nemozes moc porovnavat aerohluk pred a po F/L, ale skus ho popisat. Mazda tvrdi, ze hluk v interieri bol vyleseny v Mazde 6 o 25%.

Pri akej rychlosti je uz aerodynamicky hluk pocutelny? Dokaze to system Bose nejako ovplyvnit? U verzie pred F/L mi vadil od 120 km/h. Pri silnejsom vetre aj pri nizsich rychlostiach. Dvere su tazsie ako predym, vraj sa vylepsili tesnenia na dverach, vraj su odhlucnene prahy aj strecha...no som zvedavy. Ale je pravda, ze Mazda po facelifte model vzdy slusne vylepsila. Tak to bude dufam aj tento pripad.

Lackey 12.04.2015  23:51

« Re: nova M6

A mienis na moje_auto_cz dat svoju porovnavaciu recenziu ?

Lubos.1 13.04.2015  09:56

« Re: Re: nova M6

Neviem, uvdime. Zatial som mal doteraz vsetky Mazdy 6 a dal som recenziu iba na prvu :). Tak uvidim, ci sa mi bude chciet.

bedi 13.04.2015  10:41

« Re: nova M6

Nejazdil som na verzii pred faceliftom, ale aktuálna mazda 6 nemá problém s hlučnosťou všeobecne. Mám 2,2D AT AWD a ani pri 150 km/h aerodynamický hluk, hluk od 19-palcových kolies, hluk od motora nijako neobťažujú a prakticky ich nevnímaš, takže za mňa spokojnosť.
      audio BOSE je ale veľkým sklamaním, hrá podpriemerne, zvuk je tupý, korekcie basy - výšky musia ísť na max. čo samozrejme zvuk zbytočne skresľuje, skrátka zle a o nejakom "potlačení rušivých zvukov z vonkajšieho okolia" cez špeciálne funkcie systému zabudni.
      Na aute sú však podstatnejšie iné veci, ako audio a až na zopár detailov (ovládanie vyhrievania zadných sedačiek cez stredovú opierku!, primitívny display klimatizácie a iné prkotiny) som s autom nadmieru spokojný. Tiež kvalita kožených sedačiek je na prvý pohľad OK, aj keď to samozrejme nie je koža ale umelá koženka, životnosť a odolnosť preverí čas...

Lubos.1 13.04.2015  14:29

« Re: Re: nova M6

No ak to bude s tym hlukom ako pises, budem velmi spokojny.

frogman 14.04.2015  11:58

« Re: Re: nova M6

Tak som si schválne posvietil na to audio, a máš pravdu, príliš znateľný rozdiel to nerobí. Podľa Mazdy to má "funkce Audiopilot® 2 pro potlačení vnějších ruchů", ale keď ten Audiopilot pár krát vypnem a zapnem, príliš znateľný ten rozdiel nevnímam. Audiosystém Bose ako taký závisí od toho, čo na ňom prehrávaš. Pri niektorých typoch hudby to nie je žiadna sláva, a drahšie prémiové systémy hrajú lepšie, ale nie je to zas také márne, hanbiť sa zaň určite netreba.

Čo sa hluku ako takého týka, tak závisí od toho, s čím porovnávaš. Nie je to tragédia. Podľa mňa hluk od motora ide minimálny, od kolies primeraný, len ten vzduch pri 130+ km/h okolo spätných zrkadielok a okien mi príde mierne otravný. V tomto sú prémiové autá naozaj o triedu inde, a Passat tiež.

Odkiaľ máš, že sedadlá sú koženkové? Mazda píše koža. Neviem, aký je jej pôvod, a nie je super luxusná, ale rozhodne to nie je také zlé.

bedi 14.04.2015  17:58

« Re: Re: Re: nova M6

Samozrejme, vnímanie "hluku" je subjektívne, možno sa v nejakom teste objaví presný údaj v dB pri určitých rýchlostiach. Mne to príde OK.
          A o "koži" na sedačkách? Stačí sa pozrieť napr. pod sedačku vodiča, kde sú ukončené spoje a hneď ti bude jasné, z čoho je poťah ušitý. Mazda píše KOŽA, ale papier znesie všeličo... Pochybujem, či aj poťah volantu a páky prevodovky je zhotovený z kože, na "omak" ale pôsobí dôveryhodnejšie ako poťahy sedačiek.

Lackey 14.04.2015  20:29

« Re: Re: Re: Re: nova M6

Kožené usne sú chránené rôznou hrúbkou PVC filmu, ktorý zabezpečuje polopriepustnosť až nepriepustnosť povrchovej úpravy koženej usne. V štandardných automobiloch s koženou výbavou sa používa tzv. automobilová koža. Je to kožená useň upravená na vysokú záťaž, teda je potiahnutá hrubšou vrstvou PVC a napustená protipožiarnymi chemikáliami.

Shr3k 16.04.2015  02:47

« Re: Re: Re: nova M6

Funkce aktuálního Audiopilotu v mazdě spočívá v DSP, který reaguje na hluk uvnitř auta a upravuje příslušně parametrický ekvalizér. Nepouští do reproduktorů opačnou amplitudu, na to je to příliš lowend záležitost.

frogman 21.04.2015  23:04

« Re: Re: Re: Re: nova M6

Dík, opravil som to v recenzii.

foto mikey166

mikey166 17.04.2015  16:04

Krása

Parádička, nieje čo dodať. Super auto aj recenzia. :yes:

Verny_2013 17.04.2015  22:05

měl jsi pravdu

Tvá recenze je čtivější, zábavnější ale i věcnější než to co předvedli redaktoři ze SM. Zájemce o 6 se aspoň doví řadu detailů a vychytávek a postřehů které mu při koupi auta pomůžou. Za doplněné foto jsem Ti natankoval plnou. p.s. link přidávat nemusíš, stačí když se klikne na tvé jméno a recenze se zobrazí.

frogman 20.04.2015  11:40

« Re: měl jsi pravdu

Wow, ďakujem. A to ináč všetkým, fakt som nečakal, že sa moja Mazda pozrie medzi najlepších na titulnú stranu moje.auto.cz. Paráda, teším sa. :*)

foto PepaJ

PepaJ 18.04.2015  14:50

dotaz

Ahoj zabaku, gratulace ke koupi vozu:)

Dotaz zni..jak se chova ele brzda a jak jsi spokojeny s prepnutim rezimu do sport.

Rada zni ..nech si nastrikat komplet podvozek vcetne dutin..vozy jsem videl odtrojene a jsou uplne hole..neosetrene. Ten slem co tam nyni davaji v Holandsku po vylodeni je akorat k ho...:(

Preji mnoho bezproblemove najetych km a zabavy za volantem :))

PS: Uz se na ni taky tesim..ale jeste chvili musim vydrzet...

frogman 20.04.2015  11:45

« Re: elektrická brzda, sport mode

Pekne ďakujem. :-) Pozriem, čo s tým podvozkom.

Elektrická brzda sa správa tak nejak... normálne. Poznám tieto mechanizmy z A6 a B-klasse, a nevidím rozdiel. Je ju počuť, ale funguje dobre, vrátane automatickej deaktivácie pri rozbehu. Auto dokonca spolupracuje na kopci, a vďaka asistentovi nezačne cúvať hneď, keď sa chystám rozbiehať. Nemá však funkciu auto-hold, som si istý, že by mi chýbala v meste, keby som mal automat. Toto má najlepšie vyriešené ten Mercedes, stačí mu silnejšie zatlačiť brzdu, a on sa nerozbehne ani nezobudí, kým nepošteklím zase plyn. V koncernových autách to treba každú jazdu aktivovať tlačítkom, čo sa mi zdá byť otravné.

O Sport mode ti neviem nič povedať, predpokladám, že bude korigovať len správanie automatickej prevodovky. V diesloch som to nepovažoval nikdy za zvlášť zmysluplné.

Lackey 20.04.2015  23:36

« Re: Re: elektrická brzda, sport mode

Mam jednu poznamku. Ak mas nieco nove k Mazde, napis to ako novinka, aby som nemusel opakovane citat celu recenziu a vyhladavat co je nove, zmenene v nej.
        Dakujem ...

roox 21.04.2015  12:15

« Re: Re: Re: elektrická brzda, sport mode

Jsem taky pro, jako kolega... recenze je super, krásně čitelná (a oceňuji že je ve slovečině), ale je už dost dlouhá a nový věci je fakt lepší psát do novinek, nebo to na každýho vyskočí na domovský stránce...

... škoda, že tadny a MA.cz není něco, kdy by si člověk "lajknul" auto a pak se mu někde zoprazovaly aktualizace... teda pokud to tu už není a já to ještě nenašel... ;-)

frogman 21.04.2015  23:17

« Re: Re: Re: Re: elektrická brzda, sport mode

Ok chlapi, dohodnuté, nabudúce to nechám v novinkách. Teraz som to chcel ešte tak nejak uceliť pre ľudí, čo to budú čítať celé. Predsalen je tá recenzia ešte veľmi nová.

roox 21.04.2015  12:12

odhlučnéní

Ahoj, gratuluju ke krásný káře a luxusní recenzi, nemůžu než dát 3x10! Je to prostě podle mý krvení skupiny.. sám jsem jednu dobu měl Mazdu 6 první generace 100kW 2litr dýzl kombi. Úžasný auto se kterým mě neskutečně bavilo jezdit. No osud tomu chtěl, abych se od Mazdy přesunul k český klasice a jediný, co mě utěšuje, že jsem si "pomohl" o pár kilowatt, ale to je jinej příběh dostupnej v mý garáži ;-).

No každopádně kdybych si teď měl vybrat novou káru, tak už ji mám dávno nakonfigurovanou a byla by víceméně stejná jako máš ty. Jen jsem benznovej šílenec, tak bych bral 2,5 G192 AT s 141kW (192k) :-D

K hluku... mazdy a japonci celkově jsou hlučnější, nebo maj oproti evropanům odfláklou protihlukovou izolaci... možná pro tebe bude inspirace u nás v Brně v Ahifi, kteří se na to specializují a mimochodem už jednu M6 tvýho "tvaru" odladili.. a navíc za to nechtěj nějakej nesmyslnej ranec... sám úvažuji o odhlučnění dveří a kapoty na svý oktávce, páč jsem u nich slyšel hrát dveře bez/s odhlučnění. Víc, zde: [odkaz]

Měj se a hodně radosti s krásným autem! Jo, a upřímně ti závidím ;-)

frogman 21.04.2015  23:08

« Re: odhlučnéní

Ďakujem, je to stále radosť. :-) Benzínovej voľbe sa vôbec nečudujem, popravde som od nej sám nemal ďaleko. Určite bude jazdiť rozprávkovo.

Čo sa týka toho odhlučnenia, dík za link, zaujímalo by ma do takého niečoho ísť. Nevieš, či existujú merania, o koľko to stíši diaľničnú jazdu? Ešte by ma zaujímalo aj, že či vedia robiť aj tesnenia dverí, tie gumené tam kde sa stretávajú plechy pri zatvorení. Asi sa chalanom ozvem.

Lubos.1 21.04.2015  23:18

« Re: Re: odhlučnéní

S tym odhlucnenim nic neurobis. Tesnenia dveri nic neriesia. Mna to stvalo pri M6 pred F/L, ale riesenie nebolo ziadne. Zatial som s novym jazdil pomerne malo po dialnici, ale myslim, ze je auto odhlucnene lepsie. S tesneniami nebude problem, skor s tenkymi oknami.
        Pri predoslej verzii som pocul omnoho viac okoloiduce auta, teraz je to ok.
        Jediny problem ostal, aj ked je to lepsie ako predtym, a to je svistanie vetra pri dialnicnych rychlostiach. Mozno je to zrkadlami, mozno tvarom karoserie, tazko povedat. Ale v porovnani s modelom pred F/L su dvere celkovo tazsie a zatvaraju sa s viac utlmenym dorazom. Predtym bol viac plechovy. To naznacuje lepsie tesnenie dveri.
        Pokial mi je zname, po F/L sa vylepsilo utlmenie strechy, dveri, podbehov a zmenili sa aj tesnenia dveri.
        Lepsie vytlmenie dveri urcite pomoze audiu, ale svistanie vetra nezmeni.

Lubos.1 21.04.2015  15:30

Navigacia

frogman: nevies nahodou, ako sa da vypnut hlasove navigovanie, ale zaroven nechat zapnute hlasenie warningov (napr. radarov, zmeny dopravnej situacie)? Vyzera to tak, ze sa neda hlasitost nezavisle nastavovat. Pri Mazde 6 pred faceliftom s tym nebol problem. Navigacne pokyny som vypol a warningy ostali aktivne.

frogman 21.04.2015  23:09

« Re: Navigacia

Ahoj, zatiaľ som takúto možnosť nenašiel. Ak sa mi to podarí, dám vedieť.

Lubos.1 21.04.2015  23:41

« Re: Re: Navigacia

Hm, obavam sa, ze taka moznost nie je. Presiel som vsetko ;-\

frogman 22.04.2015  09:41

« Re: Re: Re: Navigacia

Potvrdzujem. Dnes som to tiež cestou preklikal a hoci tam je zvlášť v menu voice guidance settnigs a warning settings, tak nastavovanie hlasitosti zvlášť sa nedeje. Toto sa mi zdá byť dosť nedomyslené. :-/ Možno po nejakom update firmwaru by to bolo možné, alebo si viem predstaviť, že to pôjde v tých interných nastaveniach, ku ktorým sa dá dostať cez wifi.

Shr3k 21.04.2015  16:42

Můj názor

Třetí generace GJ je rozporuplné ekologicky laděné auto plné elektroniky, které opustilo tradiční platformu a na které jsem si ještě neudělal úplný názor. Mnoho dobrých věcí z předchozí generace nebylo použito, jako bytelné přední zavěšení s lepší kinematikou - ta nová (včetně těch na CX-5 KE a 3 BM) vrže a skřípe (mění se horní uložení, případně se montují ochrany na pružiny), bezklíčový přístup je již bez dotykových klik, celkově méně místa v interiéru s velkým tunelem, širokými prahy a nepochopitelně zkráceným rozvorem u kombi. Dietně laděný biturbo diesel SH (2.2) neustále váhá mezi vypalováním DPF a uvolňováním NOx ze zásobníku - to vše stojí naftu navíc a díky této kombinaci nepomůže defenzivní jízda jako u minulé generace (moc NOx, které se zachytí a je třeba jednou za čas uvolnit a rozložit). Při dynamické jízdě je zase moc sazí na spálení. Manuální převodovky s extrémně dlouhými rychlostmi, automaty (konečně schopné, na rozdíl od neslaného-nemastného klouzajícího pětikvaltu Aisin u jediného provedení dvoulitrové GH) ještě s delšími. Volil bych benzínový 165k PE (2.0) nebo 190k PY (2.5), který ale bohužel nejde v Evropě objednat s manuální převodovkou. Diesel jen pro ty, kteří se přesunují na trasách delších než 100 km.

frogman 21.04.2015  23:16

« Re: Můj názor

Neviem sa k tomuto všetkému fundovane vyjadriť, možno k tomu kratšiemu rozvoru - celé auto je kratšie. Čítal som, že to je pre lepšie jazdné vlastnosti kombi, aby si karoséria zachovala tuhosť atď. Zase na tú pozitívnu stranu je to snáď jediné kombi na trhu, pokiaľ viem, ktoré je bez príplatku. :-) Takže zase je to niečo za niečo. Ja 4,9 metra dlhé auto nepotrebujem, o 10 cm menej mi bohate stačí.

Čo sa týka rýchlostí na manuále, toto je niečo, čo sa omieľa dookola, ale čo nie úplne chápem. Aké krátke rýchlosti by ľudia chceli, keď sa dá na šestke jazdiť už od 60 km/h a ostatné rýchlosti sú pekne proporčné? Pre moje potreby je odstupňovaná ideálne, dokonca 6 by som uvítal ešte dlhšiu. Takto pri 160 km/h točí nejakých +- 2900/min.

Čo sa dieslu týka, hej, holt najazdím veľa. A rakúske ani slovenské poplatky nie sú silným benzínom naklonené. Už len na prihlásení by som sa nedoplatil.

Shr3k 22.04.2015  10:22

« Re: Re: Můj názor

Měl jsem předchozí model se 185k v plné výbavě, viz foto v galerii [odkaz] na konci. Zpřevodování bylo perfektní, šestka byla zpřevodovaná tak, že do omezovače se motor dostal při teoretických 254 km/h, na což 136 kW při 3500 ot/min (při 202 km/h na 6) nestačilo ani z kopce. Aktuální GJ má manuál zpřevodovaný tak, že se do omezovače dostane při teoretických 304 km/h, přičemž maximální výkon 129 kW při 4500 ot/min (při 254 km/h na 6, což je absolutní utopie, na kterou při daném Cx nestačí). Výsledkem toho, je, že auto při vyšších rychlostech prostě nejede, akcelerace např. ze 160 na 200 je v porovnání s GH nekonečná. Samozřejmě, ještě horší je zpřevodování automatu (mám jej, kombi Revolution - kvůli automatu pro ženu jsem jej bral), ten by měl jet na šestku 311 km/h... >:D

Také nepotřebuji 4,9 metru dlouhé auto, stačilo by mít stejný rozvor jako má sedan.

Další postřehy - aktuální model nemá zadní sedák na excentru, takže se nesníží pří sklopení opěradla, a lidé sedí níž a nepohodlněji, než u minulého. Příčně uložený tlumič sice šetří náklady, ale neumožňuje vybrání pro plnohodnotnou rezervu nebo příslušný prostor.

frogman 22.04.2015  10:51

« Re: Re: Re: Můj názor

Lenže 6. stupeň nie je určený pre bujarú akceleráciu, na to si rád podradím na 5. Podľa mojej chute má šestka byť určená na pohodové svižné cestovanie ustálenou rýchlosťou. Chcem, aby bola čím dlhšia, aby som mal otázky ideálne pre spotrebu, a aby to bolo čím tichšie. V prípade, že naozaj potrebujem niekoho vyškoliť akceleráciou nad 100 km/h, na to si milerád podradím a vyženiem to po obmedzovač. Kaziť kvôli tomu šiesty stupeň by bola škoda. Dlhodobé cestovanie ustálenou rýchlosťou pri viac než 3k/min (resp 4k/min benzín) mi nie je príjemné.

Si si istý tým, že sa plnohodnotná rezerva do GJ nezmestí? Ponúkalo mi ju niekoľko dealerov normálne na 19" disku. V prípade, že by sa mi tam po kúpe nevošla, by som bol riadne vytočený. :-)

Lubos.1 22.04.2015  10:58

« Re: Re: Re: Re: Můj názor

Plnohodnotna rezerva asi nie, iba dojazdovka. V Mazde za nu pytaju vyse 600 EUR :)

frogman 22.04.2015  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor

Budem citovať z ponuky: Plnohodnotná rezerva s uložením pod podlahu v ceně 10 880,- :-) A nebolo to ojedinelé. Asi to niekto nedomyslel.

Shr3k 22.04.2015  12:43

« Re: Re: Re: Re: Můj názor

Pětka je u aktuálního modelu stejně dlouhá (jen o chlup delší) jako šestka u předchozího, takže si fakt "pomůžeš" = omezovač 255 km/h, max. výkon při 212 km/h. Podřadit na 5 se dalo u předchozího modelu také... takže je to fajn, konstruktéři při honu za co nejnižší spotřebou při NEDC udělali z původního tak akorát poskládaného šestikvaltu stejně rozmělněný pětikvalt plus rychloběh. :yes:

No vejde se všechno, jen budeš mít jaksi dno kufru "lehce" nadzvednuté... ;-) tak to asi budeš vytočený.

frogman 22.04.2015  18:13

« Re: Re: Re: Re: Můj názor

Tak podradíš na štvorku, alebo pre mňa za mňa aj na dvojku. :-! To stále nie je dôvod na to, aby sa najvyšší prevod skracoval. Rýchlobeh je super vec, takpovediac podmienka pre moje fungovanie. Keby to auto malo oveľa kratšie prevody, tak by som váhal, či ho vôbec chcem.

Čo sa týka tej rezervy, ja som ju nakoniec neobjednal, a som za to rád. Ale ponúkali mi plnohodnotnú rezervu pod podlahu (viď vedľajší príspevok). Grázli...

foto Jetty

Jetty 22.04.2015  19:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor

Co to je za nesmysl??? Souhlas s Frogmanem. 2900ot/min při 160km/hod je tak akorát. Klidně bych snesl i míň. Účel 6. stupně není mít při 200km/hod max výkon, ale mít položený max krouťák v dálniční rychlosti (130-180)... Tzn klid a ticho uvnitř + nízkou spotřebu. V opačném případě je to auto na dálnici nepoužitelné... (často).
                Tohle není auto rallye... :no:
                Frogman - super recenze, fotky i auto, máš tam ode mě 3x10b ;-)

Shr3k 23.04.2015  16:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor

Nesmysl ověřený praxí v konkrétních autech, o kterých se mluví.

foto Jetty

Jetty 23.04.2015  20:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor

Ty si jezdi na dálnici klidně na čtverku, když tě to baví. Jak říkám, nesmysl ;-) Nebo myslíš že Frogman nemá ověření z praxe??? Pokud už ti jde o Mazdu... ;-) Jak psal, pokud by auto mělo ještě kratší šestku, tak by váhal, zda ho vůbec koupí...

Shr3k 27.04.2015  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor

Mno já mám ve své 6 na dálnici zařazeno "D", takže mi je to úplně fuk. ;-) Jen poukazuju na to, že minulá generace se 185k single-turbo měla převodovku odstupňovanou adekvátně svému výkonu tak, že slušně akcelerovala i při vyšších rychlostech (a přesto jezdila za méně). Tato generace jde převodovkou na ruku NEDC ( [odkaz] ), ostatně jako všechna současná auta, a nesmyslnému honu za emisemi CO2.

_Karel_ 27.04.2015  21:46

Šestka

Gratuluji (trochu pozdě) ke krásnýmu autu. Výborná recenze, bez přehnané neobjektivity . Nový interiér ( viděl jsem v bílé kůži) se vážně povedl.
    K problémům s vačkami- četl jsem pojednání od Vaculíka (v ČR asi nejzdatnější technický novinář). Vačky by měly ideálně běhat po rolnách (obdoba ložisek?), ale jezdí jen po kluzných plochách, které se odírají. Nová úprava(řešení problému) spočívá údajně jen v odolnějším materiálu třecích ploch. Určitě bych olej měnil častěji než Longlife.
    Držím palce ať slouží dobře a bez problémů!

frogman 30.04.2015  11:00

« Re: Šestka

Dík. Tzn. tie výmeny oleja ako často? Každých 10-15 k km?

Lackey 30.04.2015  15:20

« Re: Re: Šestka

Ja praktizujem po 10-11.000 km.
        Myslim, ze aj to je dovod, ze som s motormi mojich aut nikdy nemal ziadny problem.

_Karel_ 30.04.2015  16:56

« Re: Re: Šestka

Obecná doporučení- jezdíš spíš krátké trasy, město- 10tis., dlouhé trasy klidně těch 15tis.
        Já mám trojku v benzínu, interval je 20tis. a měním po 15tkm.

foto PepaJ

PepaJ 01.05.2015  17:58

« Re: Re: Šestka

Pokud mas sve auto rad..a chces si nechat rekneme na min. probeh 120 az 150tkm..tak v mestskem provozu men po 8tkm a pri delsim cestovani tak po 12tkm. Kdesi jsem drive cetl odborne texty, ze olej v prevazne mestske provozu zacne ztracet svoje schopnosti jiz po 6-7 tkm.

Olej stoji 180kacek litr a filtr par drobnych..tady se setrit opravdu nevyplati..na ten olej ten stroj bezi. Ja to takto /o 8tkm/ menim na sve M6 2.3i AT a porad mi to nepapa behem intervalu ani ň...navic :-)

Najeto uz mam pres tech 150tkm...

Lubos.1 01.05.2015  22:31

« Re: Re: Re: Šestka

Ja by som navrhoval menit olej raz tyzdenne. Ak pojdes jazdit po meste, tak kazdy druhy den. Tak ti vydrzi motor cez milion km >:D
          Netreba to prehanat. Mazda ma nastaveny interval vymeny 20 000 km, co je rozumny kompromis.
          Ina vec je, ak sa u diesla stale nepodarilo vyriesit problem s kovovymi pilinami z vackovej hriadele v oleji. Na internete koluju rozne informacie. Niektori tvrdia, ze je problem vyrieseny (to tvrdi samozrejme aj Mazda), ini tvrdia, ze sa problem iba oddiali a prejavi sa neskor (iny material vahadiel, ine sitko olejoveho filtra atd.).

Lackey 01.05.2015  23:56

« Re: Re: Re: Re: Šestka

Velmi vtipny navrh na vymenu oleja, obden.

Kolko Ti pribudalo nafty v M6 v oleji kvoli regeneracii DPF ???
            Pri kolkych km-och Ta auto poslalo vymenit olej ? Pri 13.000 km ???

20.000 km rozumny kompromis ??? Pre co, pre koho ?
            Videl si uz motor so 60.000 km-ami zvnutra v ktorom sa menil olej iba 2x, po 20 a 40.000 km och ? Ja ano :-(

Lubos.1 02.05.2015  10:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Šestka

Oleja v nafte pribudalo, pred vymenou som mal olej nieco malo na max hranicou. Nikdy som nedosiahol 'X'. Ale vacsinou som jazdil dlhe trasy. Pri kratkych by to bolo samozrejme inak. Auto ma poslalo menit olej pred vymenou.
              Ano, 20 000 je rozumny kompromis, Niekedy som mal Toyotu Avenisis (bez DPF) a olej sa menil kazdych 30 000 km. VW ma to iste. Preto tvrdim, ze 20 000 km je rozumny kompromis.

_Karel_ 02.05.2015  16:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šestka

Pokud ti stačí kompromis, proč ne. Zvlášť u služebáku na to asi koukají jinak. U soukromýho auta dám radši pár korun navíc a budu nekompromisní ;-)

Lubos.1 03.05.2015  14:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Šestka

Staci, samozrejme. Inak vsetky moje auta boli sukromne.

Lubos.1 26.05.2015  11:53

Aerohluk

No co, hluk od zrkadiel/bocnych okien si uz nejako vyriesil?

frogman 01.06.2015  11:27

« Re: Aerohluk

Ahoj, neriešil som to, lebo ma to nepáli. Dnes som si to cestou zrovna hovoril, 150 km/h na tempomate, pustená inštrumentálna hudba, a neotravovalo ma to. :yes:

foto koumavej

koumavej 26.05.2015  18:19

bezvadnost sama

Prostě je to velmi povedený auto..

foto sshskript

sshskript 18.06.2015  18:58

« Re: bezvadnost sama

To určitě je, ale nejlevnější co jsem se díval skoro nová je
      2.2 CD, 129 kW, revolution, automat
      Stav tachometru: 483 km
      Palivo: Diesel
      Převodovka: Automat / 6 stupňů
      V Mototechně.
      730 000

frogman 19.06.2015  10:38

« Re: Re: bezvadnost sama

A to bude ešte verzia pred faceliftom, ak dobre rozumiem. Za tú cenu sa to neoplatí, radšej by som bral už novú.

roox 19.06.2015  11:15

« Re: bezvadnost sama

S uctivostí nesouhlasím... jsem benzínovej šílenec, takže já mám jasno:
        Mazda 6 Wagon, Revolution Top, G192 AT [odkaz]
        benzín 2.5, 141kW, 256 Nm při 3.250 ot./min
        19" kola
        červenej lak
        Automatická převodovka / 6 stupňů
        včetně všech možnejch blbostí
        ... tak a teď jen někde sehnat těch 919.410,00 Kč ;-)

frogman 22.06.2015  13:03

« Re: Re: bezvadnost sama

Pekné, a z toho by si mal vedieť dostať ešte takých +/-80k dole. Pozerám, že rozšírili zoznam príslušenstva. Mne nikto osvetlenie, wi-fi router, ani organizér do kufra neponúkal. :-)

roox 22.06.2015  13:09

« Re: Re: Re: bezvadnost sama

Jo, evidentně inovovali... asi se držej hesla, že kdo neinovuje, končí v propadlišti dějin ;-).. No nicméně jsem koukal, že možná "naší oblíbené" M6 roste konkurence... ve strědu mají odhalit novou Alfu Romeo, nástupce 159... tak uvidíme ;-)

frogman 03.08.2015  11:34

« Re: Re: Re: Re: bezvadnost sama

No jo, Giulia je peknučká, ale cenovo o kus inde. A ktovie kedy bude reálne kombík k dispozícii, vidím to tak najskôr o rok.

foto v-marek

v.marek 11.07.2015  07:48

Parada

Gratulujem ku prekrasnemu auto a k skvelej volbe a zaroven by som vyuzil priestor aby som Vas tu na portali požiadal o radu. vlastnim novu Mazda 3 2.0 G120 kupenu v novembri. S autom som nadmieru spokojny, naozaj ale prišla možnost zobrat si dalsie auto a ako spravny automobilovy fanušik neviem odolat a beriem ku 3ke dalsie auto.
    Tu zacala obrovska dilema. Bol som presvedceny o Mazde 6 top revolution 2,5 G192 alebo 2,2 D 175 ale bol som skusit novy Mercedes C a teraz sa neviem rozhodnut medzi tymito auta. Skuste poradit ako by ste sa rozhodli vy

frogman 24.07.2015  08:50

« Re: Parada

Ďakujem. :-) K tvojej otázke, no... Bez ohľadu na cenu (teda keby mi to auto niekto daroval v podobnej výbave) tak istotne beriem C-klasse. Je to nádherný voz. Ale platiť zaň vyše dvojnásobok ceny (docenený na výbavu Revo top) z vlastného vrecka by som sa určite nerozhodol. Ten rozdiel je pomerne malý, teda musíš zaplatiť oveľa viac peňazí, aby si dostal niečo o trochu lepšie, ako M6.

Tu je priamo zrovnávací test: [odkaz]

Plus treba brať do úvahy, že teraz by vyšiel lepšie v prospech Mazdy, po Facelifte veľmi dospela.

frogman 21.10.2015  12:17

« Re: Parada

Čítal som tu novú recenziu a myslím, že si si dobre vybral. ;-)

foto miroussm

miroussm 19.10.2015  12:46

Krásné auto

Já mám rád design starších aut, podle mě vrchol designu byl někdy kolem roku 2000. Teď už vše stojí za prd, každé auto si je velmi podobné. Teť je zase móda velkých masek chladičů alá Aston Martin. Ale musím říct, že z dnešních aut se mi právě šestka líbí nejvíce. I nové Mondeo je hezké, ale Forda bych si už nikdy nekoupil. Líbila se mi první generace šestky, druhá nic moc a nyní je opět krásná. Jen mě mrzí jedna věc, pokaždé když potkám šestku, je takto červená. To nemá Mazda na výběr jiné barvy?

frogman 21.10.2015  12:15

« Re: Krásné auto

Som rád, že sa páči. Ja nemám až taký problém s designom, podľa mňa okrem Mondea, napríklad aj Superb, Passat, a všetky prémiové značky vyzerajú dobre.

A farby sa rozhodne nájdu aj iné, ja šestku celkom bežne vídam v sivej, bielej, aj čiernej, ale táto červená sa nám so ženou páčila najviac. Možno si ich v tejto farbe len viac všímaš, keďže sú výraznejšie. Aj tu na moje.auto.cz nájdeš druhú tmavosivú.

Ale keby som ja mal voliť pre šestku akúkoľvek farbu, vybral by som najskôr tmavú "British racing" zelenú, lenže tú samozrejme Mazda neponúka. Možno raz nechám prestriekať... :-!

Lackey 21.10.2015  15:24

Elektronicka svokra

Nase 14 rocne firemne Fiat Scudo 1.9 TD, takmer bez elektroniky, cca 10 km pred vyjazdením palivovej nadrze sa sprava rovnako, ako sa spravala tvoja "svokra" v M6.
    Ja som s Fiatom uz parkrat tak ostal visiet na ceste bez nafty v nadrzi.
    Ty si mal teraz stastie.

Ubytok vykonu s (takmer) prazdnou nadrzou bude skor vlastnost palivoveho cerpadla dieselov, ako "uspornou jazdou el.svokry" v M6 .

frogman 26.10.2015  11:53

« Re: Elektronicka svokra

Zaujímavý postreh. Potom mi ale nejde do hlavy, prečo som na pumpe po tej jazde do 62litrovej nádrže zmestil len nejakých 57 litrov, a prečo bola tá zmena tak náhla. (Nebolo to postupné klesanie.)

Lackey 26.10.2015  22:59

« Re: Re: Elektronicka svokra

62 litrov ?!
        Bude to asi podobny pripad, ako s olejom v motore,
        Narychlo som vydoloval udaje z pocitaca o MPS 2.3

olej - napln do sucheho motora 6,4 litrov
        olej - napln s vymenou filtra 5,7 litrov
        olej - napln bez vymeny filtra 5,3 litrov

PR oddelenie pri palivovej nadrzi podla mna pise iba o naplni paliva do sucheho palivoveho systemu, lebo
        62 lit. je pre nich krajsie cislo, ako tankovatelnych 57 lit.

Este sa ani mne nikdy nepodarilo natankovat viac ako 49 litrov do mojej 55 litr. nadrze.

Ale mam kamarata, ktory do svojho BMW , do 60 litr. nadrze natankoval
        69 litrov (videl som na vlastne oci ). :-O
        Ci klame BMW, alebo stojan na cerpacke, sa mi nepodarilo zistit. >:D

frogman 27.10.2015  12:24

« Re: Re: Re: Elektronicka svokra

>:D Dobré, dobré, dík za info, som múdrejší zase. Asi budem skôr auto počúvať, keď vraví, že treba dotankovať.

Lackey 15.12.2015  09:39

Svetlá a sklo

K novinke v recenzích z 14.12, "Svetlá a sklo" :
    Senzory na adaptivny svetlomet a SCBS su pripevnene na celnom skle. Ked Ti menili celne sklo, pri premiestnovani cidiel na nove sklo najskor poskodili aj senzory.
    Takze vymena, oprava by sa mala riesit v zaruke opravy celneho skla a nie v zaruke auta.
    Samozrejme, pre servis je jednoduchsie povedat, ze je to vadny diel, ako sa priznat, ze ho mohol mechanik poskodit.

frogman 20.12.2015  23:25

« Re: Svetlá a sklo

Myslím, že tentokrát nemáš pravdu, pretože problémy so svietením sa mi objavovali viackrát priebežne (povedzme raz za mesiac), a sklo sa mi rozbilo až pár týždňov potom, čo som s nimi telefonoval a dohodol pri najbližšej návšteve diagnostiku.

Lackey 21.12.2015  13:53

« Re: Re: Svetlá a sklo

Som omylný, ako každý z nás.
        Nech Ti tie svetlá teda vymenia čím skôr, lebo terajšie zimné obdobie nepraje jazdeniu s vadnými svetlami :-(

frogman 21.12.2015  22:52

« Re: Re: Re: Svetlá a sklo

Nijak zásadný problém to nie je, v podstate z pozície užívateľa raz za čas nefunguje adaptívna funcionalita a musím si ich prepínať páčkou ručne.

Už som u nich raz bol, ale nepodarilo sa im to opraviť na prvý pokus, vraj ešte niečo treba doobjednať...