Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)
Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz
-
pradeda777 08.08.20 19:05
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Drobné doladění Atecy FR :-)
...cena? Šak píšu...solidní výbava.....automat a keramické brzdy a hned seš o 300k Kč někde jinde. A pak je tam pár dalších prkotinek, takže na té ceně 2.842.290.- vidím i nějakou papírovou slevu. A to samozřejmě neznamená, že je to cena konečná..... ;-)
Na druhé straně v doplňujících informacích zmiňují jakýsi M competition paket, který se v konfigurátoru vůbec nevyskytuje...tož nevím..... 8-s
Voda v bazénu je 31°C...... -
pradeda777 08.08.20 12:17
« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Drobné doladění Atecy FR :-)
Když novou M2 C, tak jedině s manuálem... ;-) Na automat je dobrý tak akorát náš Yaris... >:D A barva? Modrá mě neláká. Jedině Hockenheim Silver nebo bílá... ;-) Škoda, že není v nabídce nějaká pěkná červená. Zatím mě nic netlačí (pouze neúprosný čas...), ale i tak raději počkám na novou M2, která je "just around the corner".... ;-) Snad bude v nabídce i s adaptivním podvozkem.... ;-) A jestli bude vypadat jako tento render...tak paráda.....
[odkaz] -
Thomasino 08.08.20 11:41
« Re: Re: Re: Re: Re: Drobné doladění Atecy FR :-)
No pokud by sis chtěl objednat M2c do výroby podle sebe, musel by sis sak.ryš pohnout, máš posledních pár dní, jestli vůbec >:-[] >:-[] Výroba končí v září, nyní se uzavírají poslední objednávky. Ale třeba CarTec OL má na srpnovou výrobu jednu modrou s lepšíma brzdama, lepšíma sedačkama, s automatem, pár klasických kravinek. Cena se zárukou na 3 roky je asi 1,7M ;-) Zatím je zřejmě ještě volná, tak pohni >:D -
pradeda777 08.08.20 11:36
« Re: Re: Re: Re: Drobné doladění Atecy FR :-)
Pozvánky mě už nechodí, protože "můj člověk" v Renocaru už nepracuje. Ale to nevadí. Mě ty eMkové srazy nelákají. Jen mě tak napadlo, že by nebylo marné, koupit M2 C a za rozumný peníz upravit pérování tak, aby se mě při normálním ježdění nezešrotovaly plotýnky.... ;-) Ono totiž ten adaptivní podvozek je jediná věc která by mě na M2 C chyběla. Ale bacha. Tady bych se opět ocitl tam kde jsem nyní. Čili, žádný 1 univerzál, ale opět 2 auta v garáži. A to by se pak logicky nabízela další varianta, kde bych pouze něco málo investoval do mé 1er....třeba MPE nebo Remus a BSR chip 404 k/ 584 Nm a bylo by vymalováno za cca 100k Kč.... ;-) Ale M2 C se mě kua líbí.... ;-) -
Thomasino 07.08.20 19:52
« Re: Re: Re: Drobné doladění Atecy FR :-)
Jasně že umí dát jiný podvozek na M2 a M2 Comp., stejně jako je dává na M3 s M4. Verze V3 se dá nastavit prý dost rozumně, ta se šteluje pod blatníky u kol. Ale mají i verzi DDC s elektronicky stavitelnými režimy, stejně jako přepínatelný podvozek u M4 třeba. A navíc funguje lépe. Známej z Blavy má KW V3, musím si s ním dát sraz na Pezinské Babě a vyzkoušet. Ale šel bych spíše do dražšího DDC, který mohu nastavovat z kabiny přes čudlík (jeden nevyužitý tam je). Dokonce bychom se nedivili, kdyby ten stavitelný co je v M2 CS byl právě tento KW DDC. BMW s KW dlouhodobě spolupracuje. Tak jako u M4 Competition je inovovaný podvozek proti původní M4 a je prý právě od KW :-)
Praděda, a když dojedeš na konci srpna na eMkový sraz pořádaný Renocarem, tak nejen že si užiješ trochu zábavy na Polygonu Brno, ale pak uvidíš na živo u Šenkýře jak to tam vypadá a jaké jsou možnosti ;-) Pozvánka ti asi došla, ne? Můžeme tam i s našimi "polo-emky" :-) -
pradeda777 07.08.20 14:07
« Re: Re: Drobné doladění Atecy FR :-)
Tms....tož enom by mě zajímalo, jestli by Šenkýř (btw brácha, zemřel letos 4. ledna (odkaz), jezdil svého času se Šenkýřem starším i mladším vrchy a okruhy) zvládl upravit podvozek (pružiny a tlumiče) na M2 C tak, aby byl vůz použitelný jako daily a aby to nestálo víc než M2 CS.... ;-) Cenový rozdíl mezi M2 C a M2 CS je cca 800k Kč.... :-!
Záznam na Wiki:
[odkaz]
[odkaz] -
white label 06.08.20 00:41
« Drobné doladění Atecy FR
Tady je ta výška profilu pneu dobře vidět:
[odkaz]
Takový obvod slupne 19"ky jako malinu.
Ale to už je u tebe tradice, menší (designově méně atraktivní) origo kola kvůli komfortu a potom "doladíš" tužší pružiny, aby se to méně naklánělo a aftermarket kola, aby to lépe vypadalo, než s těmi origo základními.
Ty si prostě nemůžeš rovnou objednat větší/hezčí origo kola a dál to už pak neřešit...
8-s >:-[] -
Thomasino 05.08.20 22:21
« Re: Drobné doladění Atecy FR :-)
Teď když to vidím a cítím, možná jsem ty 19" kola a pneu 225/45 mohl pořídit. Bál jsem se, že to bude pak s těmi pružinami tvrdý. Nechal jsem původní 18" 225/50 rozměr, ale rád využiji přejíždění obrubníků při parkování na pár místech (pomalé), takže jsem ten rozumně vysoký profil chtěl zachovat, ikdyž ty kola by tomu rozhodně slušely větší.
Ale na nové víkendovce pak budou 19" kola, tam to bude vypadat lépe ;-) -
Thomasino 05.08.20 20:33
« Drobné doladění Atecy FR :-)
Dneska proběhlo lehké doladění Atecy. Dali jsme větší brzdy 340mm (příplatkové z Golfu R, bi-materiálové, včetně lepší směsi na deskách). Bylo potřeba vyměnit i třmeny. Oproti původním brzdám 314mm to začalo konečně brzdit !! A také jsme lehce snížili auto kratšíma pružinama KW (ST Suspensions), aby se méně naklánělo. Je to nyní jen lehce tužší, komfort úplně v pohodě. Takže drobné nedostatky odstraněny, tak to s ním minimálně další rok vydržíme. Jen se u Šenkýře divili, že ty kotouče jsou oba stejné, při tom chlazení je dělané lehce zešikma, takže na jedné straně se chladí lépe než na druhé. U BMW M jsou zvylí, že se rozlišuje pravá a levá strana a chlazení je více funkční >:-[] Ukazovali mi to zrovna u jedné M2 Competition. Holt je to jen koncern, ta Ateca >:-[]
[odkaz] (plus další 2 fotky)









Jezdili jsme pravidelně na Kypr začátkem září a tam mělo moře 31 a někde i víc.