Peugeot 206 SW

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.02.05  17:07

    « Re: Ještě 1900km a jedu na kontrolu při 60tis.

    mno, najeto 23T a uz vrze vzdau uchyceni plata, a kdyz clovek sedi hned predtim, tak to je docela neprijemny, jinak nic jineho nastestii nevrze. Taky nafta nezamrzava, asi to bude tim OMW alpine diesl >:D
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.02.05  13:22

    « Ještě 1900km a jedu na kontrolu při 60tis.

    Tak se mi to krátí, ale nějak jsem toho za prosinec a leden moc nenajezdil a tak jsem ještě těch 60tis. neudělal.
    Zkušenosti se zamrzáváním nemám, parkuji venku a zatím jsem pokaždé nastartoval na poprvé a nikdy mi to nechcíplo.. Auto jsem kupoval v dubnu 2003, tak mám asi kliku.
    Jinak já jsem puntičkář na vrzání a skřípání a tohle auto si fakt docela zavrže. Neustále vypínám rádio a poslouchám odkud to asi tak může jít. Něco sice dělá dětská sedačka, ale i tak se občas ze dveří něco ozve.
    Jinak to ale jezdí a to je hlavní :)
  • 00 Reagovat !

    foto Charlie

    Charlie 16.02.05  17:55

    « Bez nadpisu

    Co mas za pneumatiky? Ja jsem na zimu prezul na Barum Polaris 2 a zda se mi, ze podvozek neni tak hlucny. Letnaky mam Pirelli 3000.
    Odhlucneni motoru. Snad to neni horsi nez 1.1. Je to sice benzina, ale dodava se bez plastoveho krytu pod motorem a nema ani zadne odhlucneni na kapote.
    Dvere mi zatim nevrzou a drnci mi to jen na kocicich hlavach.
    Bocni vitr. Vsim jsem si, ze Polo na rozdil od 206 ma dvojitou izolaci dveri.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.02.05  16:34

    « Bez nadpisu

    Pro info :
    V servisu jsem dle ocekavani opet neuspel, problemy svadeli na
    - spatnou naftu (mel jsem Alpin Diesel + dalsi aditiva)
    - pak na konstrukcni zalezitosti (privodem paliva vedoucim pod podvozkem se jizdou nafta ještě vice ochladi)
    - dále ze jsem nekdy v minulosti vzal spatnou (znecistenou) naftu a mam spinavy filtr u nadrze
    - muzu mit vlhkost (vodu) v nadrzi
    Zadne zasahy, kontroly zdarma v ramci zaruky delat nechteli.
    Pro porovnani s vami posilam par poznatku :
    - po 28.000km prumerna spotreba 4.6l/100km (lehka noha)
    - od pocatku se mi zda motor trochu hlucny, i hlucny podvozek
    - obcas vrze interier, dvere
    - hlucne razeni za studena
    - motor ma prijemny zatah
    - zatím zadne dodatecne naklady
    - je slyset bocni vitr
    - za studena při mrazech při volnobehu motor skripe a susti
    - na rezervu bych mel ujet přes 100km
    Tomas
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.02.05  12:48

    « 1.4HDI zamrne behem jizdy je-li pod -13C

    Pro info :
    Minuly tyden jsem byl se svoji 206SW 1.4HDI v Alpach a opet jsem za jizdy zamrznul v -15C. Situace byla uplne stejna jako před rokem v Cechach : Auto nastartuje, par kilometru jede a pak chcipne. V nejblizsi době pujdu do servisu jim to omlatit o hlavu.
    Mate nejake nove informace?
    Predem dekuju,
    Tomas Kucera
    -----Original Message-----
    From:
    Sent: Tuesday, February 17, 2004 10:04 AM
    To: Kucera Tomas
    Subject: Re: 206 1.4HDI a mráz
    Dobry den,
    noveho neni skoro nic. Dovozce to svadi na naftu, prodejce tape (Federal Cars Praha). Mam pocit, ze se snazi reseni odalit do obdobi tepla, protoze to nebude mozne vyzkouset. Jedine co jsem zjistil od ostatnich majitelu 206, tak je problem pouze s modelem 2003 (koupeny 5.03 - 9.03). Predchazejici modely to nedelaly. Dale vim, ze starsi modely maji jiny typ palivoveho filtru, ktery neni tak jemny. Ale servis se boji mi ho dat do noveho modelu. Dale je zajimave, ze se to objevilo pouze u modelu prodanych v CR.
    Jedine co je pozitivni, ze stejny problem mel prodejce s predbvadecimi vozy, ktere zamrzli mezi Libercem a Prahou. Spatne je, ze nikdo s ostatnich majitelu si nestezuje, protoze uverili, ze natankovali nekvalitni naftu. U mne neuspeli, protoze v rodine a ve firme mame pouze naftaky. Naftu bereme u stejnych pump a nikdy jsme nemeli problemy. Muzete mi napsat kdy a kde jste vozidlo zakoupil?
    S pozdravem
    _____________Originální zpráva ____________
    Předmět: 206 1.4HDI a mráz
    Odesílatel: Kucera Tomas
    Datum: Tue, 17 Feb 2004 09:46:12 +0100
    Zdravim,
    stalo se mi 2x za den (pred mesicem) ze auto 206 SW 1.4HDI (najeto 8000km) v -14C. nastartovalo(asi na potreti) a při jizde(cca 10km v obou pripadech) za jizdy chciplo. Bral jsem nejlevnejsi naftu u JETu, tak sem to svadel na naftu a volal jsem servisu - udajne tam kvuli tomu volalo hodne lidi - pry nekvalitni nafta,... Mate nejake nove info?
    Tomas
    -------------- [odkaz]

    Zdravím,
    má někdo zkušenosti se zamrzáním nafty během jízdy. Naftu beru u Aralu a OMV (alpine), přidávám aditiva (OMV). Když poklesne teplota pod -10st C auto nastartuji bez problémů, ale po ujetí 10km se auto zastaví. Už bylo 3x v servisu během 14 dnů.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.05  12:27

    « Re: Re: Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

    Já chtěl jen naznačit, že nejmenší spotřeba neznamená, že to tomu motoru dělá dobře. Raději bych jezdil v takovém jízdním režimu, pro který byl ten motor konstruován. Obecně platí, že čím menší obsah, tím se motor musí víc točit. Motory s turbem mají menší rozsah otáček.
    Co to je za blbost? Myslim, že čim menší obsah, tim se udělá kratší převodovka a potom se člověku zdá že to i tak nějak jede...čili subjektivně může!!! víc točit.
    A motory s turbem maji menší rozsah otáček? Vždyť motor vs motor s turbem je to samý, akorát motor s turbem potřebuje turbo k normálnímu provozu (má menší kompresní poměr a bez něj nemá tolik výkonu - 2.0 a 2.0 turbo-turbo se vysype a nejedo to stejně jako 2.0 ale asi tak jako 1.0) a rozsah otáček? To je jako co? Máme 1.8 turbo benzín a nějak nevidim zmenšenej rozsah otáček. Do 3000ot./min. normální auto a potom peklo na zemi...končící na 8500. Zdá se Ti to málo?
    A jinak všeobecně se říká, že nejmenší spotřebu máš na poslední rychlostní stupeň na půlce tachometru (pokud zrovna nejezdíš se Saabem s nelineárnim tacho - to jenom pro rejpaly ;-) )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.02.05  12:38

    « Re: Re:vejde se tam horsky kolo?

    Diky! Zmerim to u sebe, to jsem zvedavej :-!
    Tohle auto se mi moc libi :)
  • 00 Reagovat !

    foto Charlie

    Charlie 09.02.05  16:11

    « Re:vejde se tam horsky kolo?

    Kolo jsem jeste neprevazel, ale hloubka kufru pri sklopenych zadnich sedackach je 1636 mm. Sirka mezi zadnimi podbehy je 1142 mm.
    Snad ti to pomuze. 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.02.05  14:11

    « vejde se tam horsky kolo?

    Myslim na dylku, bez sedla a predniho kola? Takhle to delam ve svy 306 kombi, a je to tak tak, a tohle SW-cko je o cca 30 cm kratsi; zase mi ale pripada ze ma kratsi predek, takze proto se ptam ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Charlie

    Charlie 09.02.05  11:23

    « Re: mrtvo

    Je to proste drzak. :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.02.05  22:12

    « mrtvo

    tak ted jsem to tahal z archivu, to se nic nedej, s vasima mazalama?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.05  14:23

    « Re: Re: Re: tak jak se dari?

    AD. k tem vybavam, vim, ze kdyz je v plny nalozi, tak to ma treba automaticke rozveceni svetel, automaticke sterace, plna v elektrice... etc. etc. Coz je to co mi nemame, mame jen predni okynak v elektrice, manual klimu, mlhovky, anatomicke sedacky, a to je asi vse....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.05  14:21

    « Re: Re: tak jak se dari?

    mno, my to u 206ky nemame, mame Mistralku (ani nevim co to je za oznaceni :roll: ) Ale uLAguny to porad bzuci, kdyz neni zaplej, ale ta je v plny nalozi a hlavne jina trida >:D
    Abych pravdu rekl, tak jsem jeste u maleho combika nemeli plnej kufr, obcas tam mama vozi kytky a stromky, a ty se tam vejsou pekne :-! mno, ale je to dobra zprava, ze se tam vejsou 3sudy >:D
  • 00 Reagovat !

    foto Charlie

    Charlie 25.01.05  11:09

    « Re: tak jak se dari?

    to Marlin:
    Tak odmrazovani uz funguje.
    Ty sudy by se tam na vysku vesli tri, ale to by byl pak pekelne narocnej vikend. :D
    Mate ve verzi Style indikaci nezapnuteho pasu ridice? Docela by mne zajimaly rozdily vybavy v jednotlivych verzich.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.05  19:46

    « Re: Re: tak jak se dari?

    hehe, me se do 106ky vejdou 3basy piva... do kufur, jeste zradlo na weeknd, nejaky tvrdy a 4 kluci a trada na chalupu :)))
  • 00 Reagovat !

    foto Charlie

    Charlie 24.01.05  14:40

    « Re: tak jak se dari?

    Uz jsem na to taky myslel. >:D
    Pred chvili mi volali ze servisu, ze bych mel mit opravene to termoregulacni rele. Jinak do kufru jsem nalozil 4 pneumatiky 175/65/14, sud piva a nakup. Ten sud byla 60ka, ale byl na vysku, takze by se tam vesla i 100ka. 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.01.05  11:04

    « tak jak se dari?

    abychom nezapadli do archivu ;-) auticka porad slouzi :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.05  22:53

    « Re: Re: Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

    ja na spotrebu moc casto nejezdim, takze dost tocim, no, zalezi na tom jakou mam naladu. NEjoptimalnejsi je samozrejmne, jet na 5. devadesat, to je dle konstrukcniho hlediska a spotrebu to nej.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.05  16:54

    « Re: Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

    Já chtěl jen naznačit, že nejmenší spotřeba neznamená, že to tomu motoru dělá dobře. Raději bych jezdil v takovém jízdním režimu, pro který byl ten motor konstruován. Obecně platí, že čím menší obsah, tím se motor musí víc točit. Motory s turbem mají menší rozsah otáček.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.05  12:31

    « Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

    hehe, u 1.4HDI od 2500vys? to radsi ne, u tohohle motoru mam overeno, ze nejmin papa kolem tech 2000ot, tak u toho bych to videl a drzel, to je asi nejoptimalnejsi.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…