Peugeot 206 SW

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

15.05.2004  10:41

Peugeot 206 SW

Ted si kupujeme 206-ku SW a rozhodujeme se mezi mototrem 1.4 benzin a 1.4 HDi (je to verze Mistral) jaky s tim autem mate zkusenosti??

18.05.2004  17:14

Bez nadpisu

Zena ma normalni 1.1 uz ctyri roky a 100% spokojenost. Pokud bych mel volit mezi 1.4 16V nebo i 8V a 1.4 HDI, jednoznacne HDI, a to nejsem dieslu moc velky fanda. Vsichni peji primo ody na tichost, spolehlivost a malou spotrebu a to vse za dobre dynamiky.

19.05.2004  01:51

Bez nadpisu

Ja mam taky uplne normalni ;-))) 1.1 dokonce s klimou, ale jen kratce. Jezdil jsem s kratkou 206 s motorem 1.4 HDI i 1.4 benzin, jen nevim, kolik mela ventilu. Mel jsem jeobe pujcene ve Francii. Spis to byla ta 8mi ventilova verze. Tahlo to pekne odspoda a nemuselo se to tak vytacet. Ta 1.4 HDI je fakt " perfektni". Jeli jsme s ni v peti chacharech na vylet do Alp a tahla jak traktor. Ten motor je opravdu hodne povedenej a rozdil v cene mezi 1.4 8v a 1.4HDI je jen 25.000,-. V kazdem pripade doporucuju si projet obe varianty. Jaka by to mela byt vybava?

19.05.2004  10:50

Bez nadpisu

Tim normalni jsem myslel kratkou, akorat jsem to nesikovne napsal :roll: . Ta 1.4 16V je hodne novej motor, alespon si to myslim. Ta 1.4 8V se prodava i nadale. Jedno doporuceni - hlavne si objednej auto s klimou!
    Zvlaste kdyz napr. u mistralu je zadarmo. Jeden postreh. Kdyz byla ta nase 1.1ka fungl nova, byl jsem starsne zklamany ze spatne dynamiky, od 5000km se rozjezdila k nepoznani.

19.05.2004  17:00

Bez nadpisu

Ja mam tedy dlouhou (sw) verzi s 1.1. Klimu v lete urcite ocenis, mozna nejvic ze vsech doplnku.

19.05.2004  19:16

« Re:

no, tak se mamca rozhodla a bereme si 1.4 HDI, dneska sem se ni byl projet a ten motor je tichi a kupodivu i docela svizny a hlavne tahne.... no na 1100kg je 150Nm dost :-) Klimu tam mame na 100% bez toho bysme ani auto nechteli, pak tam jsou kste tonovany okna, okynka v elektrice ABS, central, 2x airbag, Dalkovy ovladani, radio s ovladanim na volantu, lity kola ( dneska jsem je vybiral, AEZ :-) :) a jeste par veci... proste slusna vybava, docela mamce zavidim, ale coz, me aspon zustane 106-ka v plny nalozi :-) :) krom ABS a Klimi :roll:

19.05.2004  23:28

Dobra volba

Koukal jsem, ze jsi se ptal i na peugeot foru. ;-)))
    Sikovny je ovladani radia na volantu, nemusis smatrat na palubce a rozptylovat se od rizeni. Ja jsem si ji vybral po dlouhem pruzkumu trhu. Nakonec jsem se rozhodoval mezi fabii a 206sw. Vyhrala to 206, protoze fabie je rok od roku chudsi a drazsi, jenom je v ni trochu vic mista. Ale zase ma o valec vic 1.1/ 44 kW 1.2/47 kW. ;-) A taky 206 sw jeste nevidis na kazdym rohu.
    Jen mne stve, ze ve vsech recenzich v CR uvadeji, ze kufr ma jen 313 l, ikdyz je to ve skutecnosti 411 l. Treba tady na autu.cz. ;-(((
    Jinak ten kufr je mnohempraktictejsi nez ve fabii (nizsi nakl. hrana, ne tak cleneny, sitka, prichytky a hacky, svetlo a zasuvka uz ve standardu, a hlavne oteviraci okno).
    Docela objektivni srovnani fabie vs. 206sw je na autobildu. Vysledek je dost vyrovnanej, 206 ztraci motorem 2.0 HDI vs. 1.9 TDI. No jo, VW group. ;-)))

20.05.2004  11:38

« Re: Dobra volba

No, Fabii bych ani moc nechtel, on nas hlavne Pežot tady v ty vybave a stema slevama co na nej mame vyjde min. o 70 000tis levneji nezz Fabka. To oteviraci okno je super a ta nakladaci hrana je skutecne hodne dole :-) aspon se budou z auta dobre vytahovat grankle pro konika, a ten kufr staci, pro vetsi nakupy, nebo kdyz se nekam pojede, na stehovani mame Lagunu.

27.05.2004  18:27

« Re: Dobra volba

tak jsem dneska objevil v prodejne, ze iz ji tam maji pro nas prychystanou, a musim uznat ze v ty cerveny a na tech kolech je naaadherna >:D >:D Ale musime pockat 14dni, nez bude mit tatulda penizky

27.05.2004  19:06

« Re: Re: Dobra volba

Jo cekani ti nezavidim. To abys tatkovi neco pujcil. ;-)
        Mate objednanou cervenou metalizu?

27.05.2004  20:38

« Re: Re: Re: Dobra volba

jj, mame ji v cerveny, auz tam stoji v prodejne :-) sem se s ni pomazlil a asi na 15 minut posadil dovnitr a poslouchal radio :-) :-) v kufru ma disky a poklice na zimu a povinou pezotackou vybavu, jen tam ceka na nas.....ceka a ceka, a ted sem mluvil s tatou a rikal, ze penizky budou 10.6 :-) :)

21.05.2004  20:01

Radio RB3

Zdravim.
    Dvakrat se mi stalo, ze se radiu pri poslechu FM stanice prudce zvysila hlasitost. Malem jsem spadl ze sedacky. Stalo se mi to dvakrat na stejnem miste pri ceste z jihu Cech do Prahy. Mozna to souvisi s automatickym preladovanim stanic, jestli RB3 neco takoveho vubec ma? :-)
    Nestalo se nekomu neco podobneho?

21.05.2004  20:37

« Re: Radio RB3

jestli to treba neni tim, ze se spustila doprava.....(jako zelena vlna) nebo neco takoveho, me se to zatim u zadneho radia, ktere melo automaticky preladovani stanic nestalo, ale az budem litat 206-kou tak dam vedet

21.05.2004  21:16

« Re: Radio RB3

Mozna. Ale ten narust vykonu, byl fakt brutalni. :D

22.05.2004  02:34

« Re: Re: Radio RB3

tak tohle sew mi stavalo u meho starickeho radia, v jeste staricctejsi Corse, pri prejezdu jakekoliv nerovnosti >:D Preladeni a zesilenui na max. Pri prejezdu dalsi nerovnosti zase vse bylo v poradku, a porad dokola >:D A kazety to dokonce muchlalo.... joo, bylo to bezvy radio >:D

24.05.2004  13:17

Bez nadpisu

Zkus si v navodu najit nastaveni hlasitosti dopravniho hlaseni. Pokud nemas hlasitost pustenou na max, tak je zavada nekde jinde. Pokud chces jednodussi reseni, vypni funkci dopravniho hlaseni cudlikem TA a mel by byt pokoj.

"-- skrytý --" 27.05.2004  11:03

« Re:

Hlasitost TA se nastavuje zvlášť při vysílání dopravních zpráv. Takže musíš počkat se zapnutýn TA až něco půjde a potom si to nastavit podle sebe.Je to nezávislé na hlasitosti ostatního provozu (CD, CC, Radio)a pamatuje si to.
      Mělo by to být stejné jak u verze Philips (CC), tak u verze Clarion (CD).
      V obou režimech je to ještě závislé na rychlosti (pokud je tato funkce aktivována). Občas to ale samovolně "ustřelí" i při normálním příjmu ale to je spíš "kvalitou" VF části radia - hlavně Philips stojí za ****, nikdy by to ale nemělo překročit zapamatovanou nastavenou hodnotu.

24.05.2004  18:04

To campagnolo

To by mohlo byt ono. Zkusim se v tom postourat.
    Navod ctu vzdy jako posledni reseni. >:D
    Diky

27.05.2004  18:56

to: pekoz

Diky za podrobny postup.
    Koukam, ze je to chytry jak radio. :D

04.06.2004  23:21

Objem zavazadloveho prostoru 206 SW

Docela mne stve, ze skoro ve vsech testech uvadeji objem zavazadloveho prostoru 206 sw jen 313 l proti skvelym 426 l Skody Fabie combi. ;-((( Ikdyz ve skutecnosti je to 411 l. To pak tech 426 l u fabky zas takova vyhoda neni. Nezkousel to nekdo porovnat exaktne? Kdo videl oba kufry musi uznat, ze tech 411 l je spravne. ;-))) Narazil jsem na to, kdyz jsem se rozhodoval, jake male kombi si mam koupit. Zrejme je to zpusobene rozdilnou metodikou mereni kufru v nemecky a francouzsky mluvicich zemich. Asi si to premerim sam. ;-)))

06.06.2004  11:29

« Re: Objem zavazadloveho prostoru 206 SW

no, Fabie ma o malililinko vetsi kufr, ale! U SW je lipe vyuzitelny, plotoze tam je minimalne vycnelku etc. takze v konecnym dusledku nalozis vic veci do Pežota, nez do Fabky >:-[]

07.06.2004  19:09

To: marlin

To sedi. :-! Tak kolik uz jsi toho najezdil s 206 a jak dopadli prijimacky?

07.06.2004  20:46

« Re: To: marlin

no, 206-ka bude v patek, :-) a prijimacky pristi tyden :roll: ale, ja je udelm, ja to vim :)

15.06.2004  18:46

Razeni 206 sw

Precetl jsem si test 206 sw s motorem 1.6 HDI, v kterem popisuji, ze prenos mezi radici pakou a prevodovkou obstaravaji u teto verze lanovody. Je to stejne pro vsechny verze 206 sw? Subjektivne se mi zda, ze razeni206 sw je presnejsi nez u kratke verze.
    Jsem normalni uzivatel, dolevam kapalinu do ostrikovacu, kontroluji hladinu oleje a vsech provoznich kapalin, ale k tomuhle jsem se jeste nedoslal.
    Jak je to s odhlucnenim motoru, pro jednoutlive motory? Ja mam 1.1/44kW na dalnici pri 130 km/h tocim kolem 4000 rpm a motor uz je trosku slyset. :-! Take by mne zajimalo, jestli se da dodatecne pridat nejake odhlucneni a jaky je jeho ucinek?
    Takovy maly tuning, ktery neni videt ani slyset. ;-)

17.06.2004  10:36

Tlak v pneu

Ahoj, na jaký tlak by se měli foukat pneumatiky u 206 1,1. Koupili jsme nedávno starší 206, ale nedostali jsme k ní knížku s návodem.Zatim foukám na 2,4.Pneumatiky jsou tam 175/65 R14.Díky za radu :)

17.06.2004  18:48

Tlak v pneumatikach

Nejsem si ted uplne jisty, ale kdyz otevres dvere u ridice, tak by tam mela byt nalepena samolepka, na ktere je to uvedeno. Mozna je u hatchbacku jinde. Myslim, ze to bylo 2.3 pro predni kolo a 2.3-2.6 pro zadni podle zatizeni (206sw).

18.06.2004  06:10

Tlak v pneu

Díky, samolepka tam je a podle ní by se při normálním zatížení měli všechny kola foukat na 2,4. Nevěděl jsem jestli si tam tu samolepku někdo nalepil jen tak,nebo tam být má. ;-)

18.06.2004  17:19

Tlak v pneu

Tak to foukas uplne spravne. 8)

18.06.2004  21:36

« Re: Tlak v pneu

suuuper auto, jezdi se s ni nadherne, ale as sem ji ridil poprve a naposledy, plotoze mamka mi ji pak uz nepujci....
      uvidi, jaka s ni bude spokojenost :D

20.06.2004  00:50

2 marlin

Hlavne ji to nenabourej, aby ti nesebrali i to maly lvice. :D

20.06.2004  18:59

« Re: 2 marlin

neboj, ja to nenabouram, plotoze s tim jezdit nebudu, ted mam 106-ku a to mi staci :)

22.06.2004  09:35

Akumulátor

Zajímalo by mě jaká baterka má bejt ve 206 1,1.Ted je tam baterka 55 Ah,ale zdá se mi zbytečně silná na tak malej motor. Neni to originál,protože je na ní znak Oplu. Díky :P

22.06.2004  19:59

« Re: Akumulátor

no, ja mam ve 106-ce taky 1.1 40Ah a v pohode to staci, nebo tak nejak....

22.06.2004  20:25

Pekne umisteni 206 1.1 v Ecotesu 2004

Koukam, jakej je ten nas motor pekne cistotnej.
    Meli bychom dostat nejaky penizky od vlady, jako to zavadeji ve Francii.
    Podle tech vysledku by mel splnovat Euro 4, nebo spis by ji spoustu motoru za nim splnovat nemelo. :o

23.06.2004  12:24

Bez nadpisu

Mam 206SW 1.4HDI, najeto 15.000km, koupeno 10/2003, slape jako hodinky.
    Stalo se mi ale v zime pri mrazech (-15C) ze po cca 10km jizdy motor prestal jet. Po opetovnem nastartovani OK. Stalo se to vice lidem ve stejne serii aut. Udajne jemnejsi palivovy filtr.
    Nemate nekdo podobne zkusenosti?
    Kolik ujedete na plnou nadrz? Ja cca 900km bez rezervy
    Kolik je rezerva? me to vychazi na 10l(200km), coz je nejak moc.
    Kamos pry nejezdi pro naftu pod 1100km.
    Celkovou spotrebu od koupeni auta mam 4.8l/100km
    Tom4F

07.07.2004  14:58

« Re:

tak auto ma zatim najeto 1000km a spotreba je na optimalnich 5l :-) :)
      nevite nahodou jak moc to je poruchove? Ja doufam ze moc, ne, plotze ta 106-ka me jeste nikdy nezklamala :)

30.06.2004  19:49

Peugeot 405GRI LPG

Zdravim vsechny Peugeotaky. Nevite o nekom, kdo by mel zajem o bouranyho, ale pojizdnyho Peugeota?Jelikoz jsem trochu nezvladl jizdu na mokre vozovce a skoncil jsem mimo silnic, zhorsily se jizdni vlastnosti meho auticka. Momentalne nejsem schopen doprat mu vse co by potrebovalo, a proto ho musim prodat. Jedna se o 405GRI, r.v.90, strikacka-!na LPG!, mam vyzkouseny, ze spotreba je 1,30,- na 1km. Okna v elektrice, stresni okno, zlata metaliza, sportovni ladeny vyfuk stary 1mesic, mirne promackly zadni blatnik a nesedi zadni dvere. Spojka by si taky zaslouzila nejake opravy. Ale jinak s nim normalne jezdim, ale ne rychleji jak 100km/h, protoze pak se mi zda jeho chovani nestandartni. Blizsi info je mozne na kar.novak2004@volny.cz. Cena 33000,- je mozno domluvit se na sleve, v pripade rychleho jednani.
    Diky za kazdou pomoc.

09.07.2004  13:28

Re: Akumulátor

Nevim, co je na tom pravdy, ale kapacita akumulatoru zavisi take na tom, jestli mas klimu nebo ne. S klimou by se mel montovat silnejsi alternator.

"-- skrytý --" 09.07.2004  13:42

« Re: Re: Akumulátor

To je pravda: klima = silnější alternátor i akumulátor. Je to zj. proto, že při zapnuté klimě a motoru běžícím na volnoběh "jedou větráky z akumulátoru" (alternátor ještě nic moc nedává), který je pak třeba při normální jizdě rychle dobít alternátorem (právě tím silnějším).

19.07.2004  09:32

Kocarek ve 206sw

Zdravim.
    Zajimalo by mne, jestli se do 206sw vejde normalni kocarek (ne golfove hole) ve slozenem nebo neslozenem stavu? Uvitam pripadne i typove oznaceni.
    Diky...
    P.S. Co vsechno uz jste v ni prevazely?

19.07.2004  10:08

« Re: Kocarek ve 206sw

podle me by se mel vejit v pohode, ten kufr je dost velkej, prevazeli sme v ni stromky, to bylo zatim to nejvetsi :-) :)

19.07.2004  11:18

Re: Kocarek ve 206sw

Myslel jsem bez nutnosti sklopit zadni operadlo. Prijde mi, ze zadni operadlo ma pomerne dost velky sklon, takze hloubka na dne kufru a u horni hrany operadla se dost lisi a take neni soumerna. Kdyz udelam pomyslny podelny rez s osou auta, tak to vypada jako nepravidelny lichobeznik, ktery je u operadla vice zkoseny nez u dveri kufru.

19.07.2004  14:56

« Re: Re: Kocarek ve 206sw

no, vypada to tak, ale teoreticky by se tam ten kocarek vejit mel, oni ty kocarky zas tak velke njsou.....

28.07.2004  00:23

Bez nadpisu

no tak, kde ste vsicni pezotaci??

28.07.2004  13:36

Re: Kocarek ve 206sw

Taky uz jsem chtel neco napsat, protoze ta okurkova sezona trva nejak dlouho. >:D
    Tak jsem se dokopal a zmeril vnitrni rozmery kufru.
    Horni hranna zadniho operadla - 5 dvere (bez rola) cca. 60 cm
    Spodni hrana zadniho operadla - 5 dvere cca. 80 cm
    Pravy blatnik - levy blatnik cca. 114 cm
    Vyska kufru (od podlahy k rolu) cca. 50 cm
    Rozmery jsem bral ty nejmensi v dane ose.
    Objem kufru mi vysel 399 l bez uvazovani kapes za blatniky.
    Neporovnaval to nekdo s fabii combi? Doma jsem objevil nejaky katalog Skoda z doby, kdy jsem si vybiral auto, ale nejsou v nem vsechny rozmery.
    Ty, ktere jsou z katalogu zrejme.
    Horni hranna zadniho operadla - 5 dvere 713 mm (nevim , jestli s rolem nebo bez)
    Vyska kufru (od podlahy k rolu) cca. 474 mm (tomu bych i veril fabka ma plnohodnotnou rezervu v kufru)
    Pravy blatnik - levy blatnik 1002 mm (tenhle rozmer nebyl uplne jasny, ale jeho velikost je pro vypocet dost zasadni :-! )
    Kdyz budu uvazovat stejny sklon operadla, pak
    Spodni hrana zadniho operadla - 5 dvere cca. 913 mm
    Z techto udaju mi vychazi objem kufru cca. 386 l, ale fabie ma ty kapsy za blatniky mnohem vetsi. :shock:
    Zaver:
    Kufr 206sw neni tak hlubokej, ale je o "dost" sirsi.
    Co je lepsi se da tezko rici, obcas se hodi vetsi sirka jindy zase hloubka.
    Nekdy by mohlo chybet tech 113 mm rozdilu mezi horni hranou sedadla a 5 dvermi, zvlast kdyz clovek nechce skladat sedacky.
    Co se vsak hodi vzdy je sirsi vstupni otvor kufru, ktery ma navic
    nakladovou hranu v rovine podlahy.
    Super je nezavisle otevirani okna u patych dveri!!! Nemusim se obavat, ze rozdrtim vajicka od maminky, kdyz zabouchavam pate dvere. >:D
    Nevite nekdo, jak je presne specifikovano mereni objemu zav. prostoru metodou VDA???
    Jinak jsem v nedeli proveril brzdy. Na D1 smerem do Prahy jsem odbocoval na Ricany a nejak jsem nepredpokladal, ze ta odbocka z najezdu prijde tak brzy. Nastesti jsem se do ni trefil. :D

28.07.2004  16:00

« Re: Re: Kocarek ve 206sw

no, mereni nemereni, nevim jak se to meri, ale, Fabka by mela nit teoreticky vetsi kufru, ale 206-ka ho ma lic vyuzitej(neni tam tolik vystupku a vycnelku)..... takze to vychazi uplne nastejno......
      mi taky mame plnohodnotnou rezervu, ale je pod autem a ne v kufru......

02.08.2004  11:50

Ranni zazitek

Tak to za mnou dneska rano na semaforu nedobrzdil nejakej manager v oktavce. :(
    Nastesti to vykryl naraznik. Byl jsem z toho tak vyklepanej, ze jsem z te krizovatky radsi odjel na cervenou. >:D Priste uz budu klidnejsi. Clovek se snazi jezdit opatrne, ohleduplne a stejne ho pak dostane nekdo zakerne zezadu. :shock:
    Jinak s sw maximalni spokojenost. Klima, parkovani (4 metry jsou v Praze velka vyhoda), prostor uvnitr i velikost a praktinost kufru. Jsem rad, ze jsme si nekoupili fabku, ktera se nam zda cim tim okoukanejsi a bez napadu.
    Co mate za pnumatiky? Ja mam Pirelli3000, na betonu na hradecky docela huci. Otazka je, jestli to s jinymi zlepsi.

02.08.2004  21:00

« Re: Ranni zazitek

no, my tam mame nejake Goodyerky a v pohode, na btonu nehluci.....
      jak moc velkou skodu mas na narazniku, to ti nezavidim :(

03.08.2004  13:16

Re: Ranni zazitek

Nastesti jen par smuh od jeho ochrane listy na narazniku. Ale slupka to docela byla. Stesti bylo, ze jsem mel zabrzdeno jen lehce, takze jsme tu jeho kinetickou energii spotrebovali na posunuti a ne na deformaci. :D

03.08.2004  17:35

Bez nadpisu

no na nasi 206ce mame GY GT2 a hucej jako krava (Na ty spica dalnici na Podebrady - myslym na tech neopravenych usecich) Auto co tam ve 130 a vys nehuci snad ani nemuze existovat :-)

04.08.2004  10:22

to campagnolo:
    Jo, presne tam. Jezdim tudy docela casto, tak mne desila predstava, ze bych v tom rachotu mel jet treba celej den. :shock:
    Uz aby opravili i ten zbytek.

09.08.2004  10:32

Mlhovka v zadnim narazniku

Zdravim,
    zkousel jem po narazu overit funkcnost zadni mlhovky v narazniku, ale nejak se mi ji nepodarilo rozzarit? Rozsvitil jsem potkavacky + mlhovky predni a dalsim pootocenim by se mely pridat ty zadni. Je to tak spravne?
    Jak vymenim zarovku v te zadni mlhovce? V navodu je fotka mlhovky z metru s minimalnim popisem, jak ji dostat ven. Nevim presne jak na to a
    nerad bych, aby mi zustalo neco v ruce. Preci jenom manualni prace neni moji silnou strankou.:lol:

09.08.2004  20:06

« Re: Mlhovka v zadnim narazniku

no, to by nemel byt problem, ale docela zajmavy dotaz, asiu se taky mrknu, az bude auti doma tam musi byt pristup zespoda zadniho narazniku..... asi

19.08.2004  15:10

Spotreba 1.1/44 kW

Jakou mate prumernou spotrebu?
    Mne to vychazi na katalogovych 6.5 l/100 km klima, Praha a dalnice.
    Jde nejak urcit zavislost okamzite spotreby na otackach? Pochybuju, ze nekdo bude mit tenhle motor ve vybave s palubnim pocitacem. :-)

19.08.2004  16:16

Bez nadpisu

Nam to jezdilo za 6,2 az 6,8 v lete a za 6,8 az 8,3 v zime. pod 6 se to v zivote nedostalo. Meril jsem kazdou nadrz. Provoz Praha denne 50km a vikendy chalupa. Vitr v zadech byl hned znat >:D

20.08.2004  12:05

« Re:

mi s tim jezdime za 4,5 - 5,5, ale je to 1.4 HDI, takze na plnou nadrz tak 800 - 900 km

20.08.2004  13:56

Re: Spotreba 1.1/44 kW

To campagnolo: U sw je spis znat vitr z boku. >:D
    Ja ujedu na jedno natankovani 650 km, ale neni to plna nadrz. Tankuju do prvniho cvaknuti cca. 42 l natural 95, vetsinou OMV.
    To Marlin: Mate v sw i palubni pocitac? Podle prirucky by ten zakladni pocitac, co mam ja, mel ukazovat venkovni teplotu, ale nejak se mi nepodarilo ho do toho rezimu prepnout. Neni to jen nejake varovani, kdyz venkovni teplota klesne pod 4 stupne Celsia?

22.08.2004  12:10

« Re: Re: Spotreba 1.1/44 kW

nam to teplotu ukazuje, ale ukazuje to na tom dipleji co je uprostred palubky ( udaje o radiu, hodiny) a prepiname to tak, jednim z tech tlapitek, co je na ze strany toho displeje, to varovani nevim..... musime pockat na zimu

31.08.2004  11:26

Teplota na palubnim pocitaci

Tak jsem prepinal tlacitkem jak cernej, ale teplota se neukazala. :-(
    206sw x-line, az pujdu na garancku, tak se na to preptam.
    Jinak spokojenost. Co vy, jak vam prede HDI? :)

31.08.2004  12:05

« Re: Teplota na palubnim pocitaci

tak to mas nejaky zvlastni, nam to funguje, no HDicko klape nadherne, zatah je mocny a fajn, (ono tech 150nm je citit) a no problem, ted nas ceka prvni garancka, tak su zvedav......:)

01.09.2004  13:02

Re: Teplota na palubnim pocitaci

Tak jsem se ptal v servisu na to mereni teploty a rekli mi, ze jestli nemam el. ovladany zrcatka, tak to teplotu nemeri. Tak mi ubyla starost s opravou. 8)

01.09.2004  19:47

« Re: Re: Teplota na palubnim pocitaci

to je mi zajimave, mi mame rucen ovladany zrcatka a teplotu meri......... tak nevim, jeste jedna poznamecka, pokud dam klic na prvni polohu tak se mi tam ta teplota ukaze automaticky (vnejsi) nevim, nevim, maj v tom bordel, holt frantici....

02.09.2004  11:14

Re: Teplota na palubnim pocitaci

V ceniku pro rok 2004 je poznamka, ze s 1.4 HDI jsou el. zrcatka v serii. 8)

02.09.2004  12:14

« Re: Re: Teplota na palubnim pocitaci

no, my mame mistralku, takze nevim jak to je delany, s tou vybavou, prtoste mamem manual zrcatka, ale nejhorsi pruser je, ze nam ted tady krachnul koncesionar pežotu a mi nemame s tim kam jet.... :-( :(

25.09.2004  22:07

« Re: Re: Re: Teplota na palubnim pocitaci

je nejake mrtvo, uz sme v archivu

07.10.2004  14:48

Diskuze o 206SW skomira??????

Mam 209SW 1.4HDI presne rok, 22.000km najeto, zatim bez problemu. Trochu se bojim silnych mrazu - loni mi motor chcipnul za jizdy...
    Diky za oziveni fora, je nekde jine forum???

14.10.2004  15:21

Zimni pneu???

Zdravim.
    Uz jste prezuli a jake zimni pneu mate???
    Mne koncesionar nabizel nejake Nokiany, tak nevim. :?

16.10.2004  18:24

« Re: Zimni pneu???

Nokiany nejsou zle, mi jsme jeste gumy nekoupily, ale brzo budou....

19.10.2004  17:49

Bez nadpisu

to Tom4F Mne to startuje dobre. Mam 1.1 benzin, ale na dovolene jsme meli pujcene Polo s 1.2 a pri startu se traslo cele auto. >:D
    Zoufalej jsem byl z brzd, ktere brzdily az kdyz se pedal seslapnul do poloviny. Pri popojizdeni fakt hruza. Jinak mista pro ridice vic a interier lepsi nez ve fabii. Palubni deska ma sice mekcene plasty, ale zbytek interieru je z podobneho plastu jako 206, tak nechapu, proc se o ne v testech porad otiraji. ;-)

20.10.2004  20:08

Ice Alarm

nevite nekdo jak vypnout Ice Alarm?? celou cestu do LBC me to rano rozcilovalo, plotoze mi to tam blikalo misto hodin a ja nevedel kolik je, vzdy sem to musel prepnout. vzdycky teplota -2,-3 etc.

20.10.2004  22:34

« Re: Ice Alarm

To marlin: Najdi čidlo teploty a napíchni na něj ohřátého buřta :D

21.10.2004  15:55

« Re: Re: Ice Alarm

ujedu par metru a bude to tam zase >:D >:D burt rychle chladne, to chce spis nazhavenou holku >:D :D

21.10.2004  16:30

Prohlidka pred zimou za 99,- Kc

Zdravim,
    nevite nahodou, co vsechno Vam pri prohlidce zkontroluji?
    Za tech 99 korun bych o tom i uvazoval. :)

21.10.2004  18:28

« Re: Prohlidka pred zimou za 99,- Kc

1 Zkušební jízda
      2 Kontrola hladiny a bodu tuhnutí chladicí kapaliny motoru
      3 Kontrola hladiny a bodu tuhnutí směsi ostřikovačů
      4 Zvednutí vozidla na zvedák
      5 Kontrola stavu a vůle ložisek předních kol, kontrola stavu předních pneumatik
      6 Demontáž předních kol
      7 Měření tloušťky kotouče (minimální rozměr)
      8 Kontrola stavu opotřebení brzdových destiček
      9 Kontrola stavu a vůle kulových čepů řízení (ev. tyček stabilizátoru) *
      10 Kontrola stavu a těsnosti manžet poloos
      11 Kontrola předních tlumičů pérování (vizuálně)
      12 Kontrola upevnění, těsnosti a koroze výfuku
      13 Kontrola stavu lanovodů ruční brzdy
      14 Kontrola zadních tlumičů pérování (vizuálně)
      15 Kontrola stavu a vůle ložisek zadních kol, kontrola stavu zadních pneumatik
      16 Montáž předních kol, kontrola utažení momentovým klíčem, spuštění vozidla
      17 Kontrola osvětlení vozidla
      18 Kontrola seřízení světlometů
      19 Kontrola hladiny motorového oleje
      20 Kontrola stavu vzduchového filtru
      21 Kontrola stavu všech řemenů příslušenství (dle typu vozidla)
      22 Kontrola stavu zapalovacích/žhavicích svíček (mimo motoru HDI)
      23 Kontrola žhavení + dožhavování (diesel, mimo motoru HDI)
      24 Kontrola dobíjení – měřením
      25 Kontrola stavu palivového filtru
      26 Kontrola stavu baterie (zátěžové měření)
      27 Kontrola stavu a upevnění svorek baterie
      28 Kontrola funkce a seřízení ostřikovačů čelního skla + světlometů (dle výbavy)
      29 Kontrola funkce stěračů + stav stírátek (cyklovač, rychlosti, doběhy, pákování a stav ramínek)

22.10.2004  10:57

Re: Prohlidka pred zimou za 99,- Kc

Diky Marline.
    Myslim, ze to cidlo by ti vyradili jedine v servisu, ale to by asi nefungovalo vubec. Je divny, ze to nemaji udelany jako u paliva, tam to jednou zatroubi a pak uz to dal jen sviti. Mozna na to maji nejakej upgrade firmwaru ridici jednotky.

22.10.2004  11:36

« Re: Re: Prohlidka pred zimou za 99,- Kc

no, ono to je dobry, ten alarm, ale jako docela by mi vadilo, kdyby by mi to tam blikalo treba i nekolik hodin, proste to prepnout. asi se budu muset zeptata primo u pezota. Tobe to nedela?

22.10.2004  16:10

Re: Prohlidka pred zimou za 99,- Kc

Ja nemam to mereni teploty, takze nedela. Ale verim, ze to muze docela rozptylovat. Idealni by bylo, kdyby to slo po prvnim varovani vypnout.

22.10.2004  19:41

« Re: Re: Prohlidka pred zimou za 99,- Kc

no, idealni by bylo kdyby to slo vypnout,nebo kdyby to probliklo jednou za pul hodky, to by mi nevadilo, ale kdyz tam porad na displeji blika teplota ja nevidim na hodin a musim to rucne prepinat, tak mi to docela vadi.....

23.10.2004  09:53

« to Marlin

Tak co, jak jde tam u vas studium?

24.10.2004  23:31

« Re: to Marlin

no, ja se flakam v LBC a zatim se nestezuji,ale az zacne zkouskovy, brrr :roll: no, ana dopravu to tam je sileny, to uz se mi ta PHA zda lepsi....

31.10.2004  19:38

Mohu jen doporučit

tak už s SWečkem jezdím víc jak rok a půl a jsem velice spokojený. Motor mám 1.4HDI a najeto zatím jenom 50tis. km. Problémy jsem nezaregistroval, alespoň nic závažného. První co mi vadilo a odstraněno to bylo během jedné návštěvy u prodejce, hučení předních dvěří při rychlostech nad 100km/hod nebo při bočním větru. Od té doby nic až teď mi příjde, že sedačka řidiče se trochu uvolnila, či co. To bude asi tou mojí váhou (100kg).
    Spotřeba je výborná, jezdím do práce 180km tam a zpět a na plnou najedu cca. 1000 km, podle toho jak jezdím, když mám náladu, tak to docela honím. Dětská sedačka (Romer) se v pohodě připne. Velký kočárek se nám do auta také vešel a s golfkama úplně v pohodě. Letos jsme auto zatěžkali cestou do Rakouských Alp, já, manželka, mámča a prcek. Kufr v pohodě vystačil a cesta byla velice příjemná.
    Co ododat, pokud se teprve rozhodujete, já mohu jen doporučit. Jsem sice majitel tohoto vozu, ale nenadržuji. Pokud potřebuje solidní auto za málo peněz, je to dobrá volba.
    Díky tomu, že jsem auto kupoval hned jak se začalo prodávat, máme ještě zelenou metalízu, která se teď už nenabízí, alespoň auto nepřehlédnu. Nejhorší je asi stříbrná barva, to se může stát, že budete někdy stát i tři vedle sebe :)

31.10.2004  23:27

« Re: Mohu jen doporučit

no, ono celkove tech 206 SW moc neni, u nas okrese asi jen 5 vcetne te nasi, a kazda ma jinou barvu (okres CL) v LBC uz je jich vic i v ty barve co mame my (cervena metla) ale jeste se nestalo, ze by dve stali vedle sebe :-) :) :)
      Kdyz se to objevilo pred 3 (4?) roky jako studie v Zeneve, tak sem prohlasil, ze by mi doma v garazi nevadila..... :-) :)

02.11.2004  11:35

Předmět: Re: Mohu jen doporučit

Ja mam stribrnou, ale jeste jsem snad ani nestal na parkovisti, kde by byla jeste dalsi 206SW. Mnohem castejsi je 307 Break a mozna i 307SW.
    Pozn. Stribrna metaliza se dela v nekolika variantach a mam pocit, ze ta moje uz se take nedodava. :)

02.11.2004  12:19

« Re: Předmět: Re: Mohu jen doporučit

Hodně jezdím do Prahy do Zličína po nákupech a už jsem těch 206sw viděl, jéje. Rozhodně nechci pomlouvat nějaké barvy, to je každého věc, že :-)
      Osobně jsem napřed chtěl zlatou, ale žena byla tahle barva přímo odporná. Pak já navrhnul stříbrnou, ale žena by raději červenou. Tak jsme o červené hodně uvažovali, ale nakonec to byla ta zelená a teď jsem tomu moc rád, vypadá to suprově (subjektivní názor) a široko daleko jiný tuto barvu nemá, zatím jsem potkal jen dvě ve stejné barvě a to jednu v Praglu a druhou v ČB.
      Taky jsem napřed viděl tohle auto někdy v TV v době hodně dávno před jeho prodejem. Na první pohled se mi strašně moc líbilo a pamatuji si živě, jak jsem ženě (tehdy ještě přítelkyně), řekl, že takovéhle krásné auto asi nikdy mít nebudeme. Jezdíl jsem tehdy tuším fordem escortem 1.4i r.v.91. No a ono stačilo jen změnit zaměstnání a pak jde všechno :-). Teď už počítám splátky leasingu a pomalu sjíždím trh s MPV auty, chtělo by to přece jen něco většího, plánujeme se rozrůst o dalšího sviště.

02.11.2004  14:21

Re: Mohu jen doporučit

Mne se nejvic libi ta tmave modra metaliza, ale auto jsme meli jako zlevnenou predvadecku, takze mame tu stribrnou. :-)
    Zlatou ma bratrova manzelka na sluzebaku, takze se nam auta aspon nepletou. Zda se mi, ze ta zelena metaliza je docela oblibena u 307, tech jsem s ni videl docela dost, ale 206sw jeste snad ani jednu.
    Ja jsem se k 206sw dostal tak, kdyz jsem vybiral nejake auto kolem 300k, do ktereho bych se vesel a melo trosku vetsi kufr. Nakonec mi zustala fabie combi a 206sw. Vyhrala to 206. Na rozdil od fabie a vw aut je to srdecni zalezitost. Padla nam hned do oka a neni videt na kazdym rohu jako fabie. 8)

02.11.2004  15:28

« Re: Re: Mohu jen doporučit

my mame tu tmave cervenou (kupodivu to je stejna barva co ma na 106-ce ale ja ji uz mam vybledlou :roll: )
      mamka rekla, ze ta cervena ji slusi nejvic, protozekdyz je jina barva, tak jak sou zadni svetla cerveny, tak to mam moc nepasuje, prijde ji to takovy divny, me se s stribrna nelibi a nejpeknejsi je skutecne tmave modra..... ;-)
      jeden poznatek, jak jsou listy na narzniku, tak se mni kupodivu libi vic kdyz sou v cerny barve, nez v barve auta, prijde mi to lip vyvazenejsi....

02.11.2004  17:11

Re: Mohu jen doporučit

Ja ji mam prave s tema cernyma listama a to jde. Ale nedokazu si je predstavit s jinou metalizou. U ostatnich metaliz se mi libi spis listy v barve karoserie. Jinak se mi u Francouzu hodne libi, ze listy jsou soucasti designu a ne jen nalepovaci gumove prouzky. Proste si umeji vyhrat i s detaily, nasavani vzduchu v predni kapote, svetla zejm. zadni blinkry, zadni okno... 8)

02.11.2004  19:10

« Re: Re: Mohu jen doporučit

JO, to je presne, ono, detaily delaji auto ;-) a zvlast pezoti to dost umi :)

08.11.2004  11:33

Zimaky

Tak jsem prezul na Barum Polaris 2. Doufam, ze budu spokojenej. :-)
    Zatim jsem s nima jel jenom po Praze, ale o vikendu je prubnu na dalnici, tak pak poreferuju.
    Nebyl jste nekdo na te prohlidce pred zimou? Docela o ni uvazuju.

08.11.2004  19:55

« Re: Zimaky

no, ja sem zase dneska ojednaval gumy, SAVA eskymo 2, tak uvidime, ta zimni prohlidka je dorba vec, ale vzhledem k tomum ze sme byli pred 14. dny na garancce, tak to u nas nema cenu, a malej je na to zase moc starej (95) a berou tam snad auta mladsi roku 97

15.11.2004  10:01

Jak odmlzujete?

Zdravim,
    O vikendu mne trosku zaskocila zima, a tak se ptam, jak nejlepe postupovat, aby se mi nemlzily okna. Dokazal jsem to pouze s trvale zaplou klimatizaci. Jde to ale i bez ni? Co nejake spreje proti zamlzovani oken, pouzivate nejakou osvedcenou znacku.

"-- skrytý --" 15.11.2004  14:25

« Re: Jak odmlzujete?

Jakmile použiješ klimu k odmlžení, tak ji pak už musíš nechat puštěnou až do konce jízdy. Pokud ji ovšem z nějakého důvodu nechceš použít, tak je lepší to napřed zkusit odmlžit prostým ofukem (ale pozor - nesmíš to mít puštěné na vnitřní okruh!) a teprve když to nestačí, tak potom pustit klimu a být smířený s tím, že "pojede" až do konce jízdy - což při chladném počasí není problém, neboť kompresor spíná s velmi nízkou frekvencí a běží jen krátce, takže např. na spotřebě se to projeví minimálně a navíc máš čistá skla... A o to přece jde!

15.11.2004  12:27

Barvy aut a mlžení oken

Ještě k barvám. Někdo tu psal, že tu zelenou viděl na 307 a na 206 ještě ne. Chtěl bych podotknout, že jde o odlišné barvy. Zelenou metalízou mám na mysli barvu, kterou máte možnost hojně vídat na starších krátkých 206kách. Bohužel si už nepamatuji jak se ta brava jmenuje, tuším jen, že nějak od eM. Ta barva se už bohužel nedělá a jí hodně podobnou teď používá Renault, ale na webu renaultu ji nemohu najít.
    Jinak mlžení oken jsem nezaregistroval, stačí pustit foukání na okno a je po problémech.
    Jinak co šrámy, už máte své auta taky omlácené? Já málem prožil infarkt když jsem v prvním týdnu jel nakoupit k Delvitě a když jsem se vracel k autu, všiml si jak mi nějaký lojza odřel přední nárazník. Není to moc vidět a jelikož je to celé z plastu, poddal se tlaku a je na něm jen pár šrámu na laku. Ovšem když to máte nové, vadí i takové drobnosti :). Pak jsem v prvním měsíci chytil kamínek od náklaďáku do předního skla a mám z něj trochu odlomeno. Taky detail co není na první pohled nějak zvlášť patrný. No a největší blbec je někdo od nás z baráku, ráno příjdu k autu a vidím, že mám lehce promáčklé přední dveře jak asi někdo vedle otvíral dveře a zastavil se až o té mé :(. Teď raději parkuji jinde a delší dobu už mám klid, dokonce už mi ani nekradou anténu, kterou jsem už dvakrát kupoval novou. Lidi jsou fajn, co :)

15.11.2004  15:36

Re: Jak odmlzujete?

Diky, Mitsi.
    To jsem presne potreboval. Foukal jsem sice primo na celni sklo, ale mel jsem to pustene na vnitrni okruh, takze jsem pak musel pustit klimu. Kdyz jsem vypnul klimu, tak to klasicky vyprsklo vsechnu vlhkost dovnitr a byl jsem totalne v pr..... Nakonec jsem ji mel pustenou porad. :-)
    Jak je to pak s topenim, prepne se jen smer a zvysi teplota?

"-- skrytý --" 15.11.2004  17:14

« Re: Re: Jak odmlzujete?

Jak to myslíš, "přepne se jen směr a zvýší teplota"? Nějak Tvé otázce nerozumím.

16.11.2004  09:43

« Re: Re: Re: Jak odmlzujete?

kdyz jsem jel minulej tejden do PHA, tak sem odmlzoval a ono to nejak neslo.... a az v pulce cesty sem si vsimnul, ze mam vnitrni okruh, tak sem to prepnul a za dve minutky to bylo plyc a okna nadherne ciste. Klimu nepoustim vubec, ono staci, dat vnejsi cirkulaci, teplotu na plnou, nebo proste nekam doleva a pustit vetrek tak na dvojku, a smerovani na predni sklo, popr. jak je ta poloha druha (mezi cistym ofukovanim predniho skla a a ofukavanim nih a predniho skla) takhle to staci cca 2- 3 minutky a je odmlzeno

16.11.2004  10:52

Re: Jak odmlzujete?

Promin. Napsal jsem to dost nesrozumitelne.
    Myslel jsem, jak po odmlzeni co nejrychleji vytopit vnitrek auta, aby se mi to zase nezamlzilo. Manzelka je strasne zimomriva. ;-)
    Funguje odmlzeni na vnejsi cirkulaci a pak to pro vytapeni prepnout na vnitrni?
    Je to moje prvni zima s vlastnim vozidlem, tak se v tom trosku placam. >:D
    Jinak diky vsem za trpelivost.

"-- skrytý --" 16.11.2004  12:44

« Re: Re: Jak odmlzujete?

To a: Já nevím, co furt všichni mají s tou vnitřní cirkulací! To je zařízení sloužící jenom pro opravdu zcela výjimečné případy (jízda v tunelu, za silně kouřícím vozidlem atd.), jinak by to vždy mělo být zapnuté na vnější vstup vzduchu. Nebo se snad někdo chcete ve vlastním autě udusit?
      PS: Jsou samozřejmě i jiné případy, kdy vnitřní cirkulace může posloužit - např. rychlejší ochlazení interiéru klimou. Ale pak stejně musí nutně následovat přepnutí na vnější vstup vzduchu. Pro rychlejší ohřátí interiéru topením to však neplatí!

foto matuS

matuS 23.11.2004  22:00

« Re: Re: Re: Jak odmlzujete?

ja to mam zapnute skoro vzdy, kedze jazdim v meste.
        ani nemusim ist za autobusom alebo nakladiakom, staci zigulak alebo stary favorit...

19.11.2004  10:03

Jen tak mimochodem

Tak jsem vcera poprve videl 407sw v zelene metalize. Zatim nejkrasnejsi Peugeot, co jsem kdy videl. Skoda, ze nema tak velky kufr jako Octavie II. 8)

19.11.2004  14:11

« Re: Jen tak mimochodem

uz zase srovnavani O2 a 407-my, jak ja tohle nesnasim, uvedomte si, ze to jsou rozdilny auta, a navic O2 je nizsi stredni trida, a 407-ma vyssi stredni trida, konkurence pro O2 je P 307....
      Jinak jeste lip receno, 407SW je auta na imige, je mi jedno kolik se tam toho vejde, ale na chapulu ho fakt brat nebudu, kdezto Oktavka, je vylozene chaluparsky auto ;-)

22.11.2004  09:29

Re: Jen tak mimochodem

To s tim kufrem byla ironie. Jinak O2 nesaha P407sw ani po kotniky.
    Ja bych s ni na chalupu jezdil a O2 bych nechal ve stodole. >:D

"-- skrytý --" 22.11.2004  22:01

Bez nadpisu

marlin: P407SW je střední třída(nikoliv vyšší střední třída)podobně jako Mondeo, C5,M6,Accord,Avensis, Vectra,Laguna, Primera atd.
    Jinak v O2 je vzadu víc místa, než v P407. To si trochu urostlý člověk sedne za volant a pak zkusí na zadní sedadlo. Ne že by řidič za sebou jezdil,to ne, ale jako měřítko prostoru je to dobrý. Dcera je vysoká jako já a za mne se musí vejít. V 407 kolenama do opěradla, v O2 ne. Takový rychlý a jednoznačný test.O tom, že P407 je hezký fáro není sporu.Ale pro lidi docela málo místa v podélném směru a taky nemá cenu obhajovat že ne. M6,Accord,C5 & jsou na místo o něčem jiném.
    K image: kupovat kombi, tj SW pro image, se mi nezdá.Kombi je kombi a basta. Když se do něj nic nenaloží, pak je otázka, k čemu jej dělali. Postádá to smysl.Když, tak sedan, to chápu, ale kombi?No nic.Hlavně ať lidem P407 a O2 jezdí, aby to nebylo něco na způsob P307 a je to v "okeju".O2 nemám a nebude, to pro pořádek.

23.11.2004  08:54

« Re:

jj, sem se spletl, sry :roll: kdzy sme s tatou testovali novou O2,tatik je stejne vysoky jako ja, a ja sedel za nim, tak jsem musel mit roztazene nohy, abych se za nej vubec vesel, s tim mistem to neni zas tak horky a v pezotu to bylo tak nastejno, kdyz jsem ho zkousel. Jenom podotykam, ze ve France mi prijde troku jina mentalita lidi, nez u nas,. Tady je preci jenom trosku bran na combiky jiny pohled nez u nas, preci jenom narod chaluparu, ve france to je neco jineho, tam to kombi ve stylu P 407 staci..... tot muj nazor.
      Zase je pravda, ze kdyz sem zkousel P407 tak ja mam sedacku ridice dost vepredu, takze sem se za sebe vesel dobre a mista tam bylo dost.
      Me jenom vadi ze dost lidi srovnava P407 a O2

"-- skrytý --" 23.11.2004  09:38

« Re: Re:

To marlin: Je vidět, že Francii znáš jenom z pohledu zahraničního turisty. Jinak bys totiž musel vědět, že je zřejmě málo zemí (a národů) na světě, kde má tolik lidí chatu či chalupu ve vzdálenosti min. 500 km od domova, a pravidelně tam jezdí (s "plnou rodinnou výbavou"). Právě ve Francii totiž umějí dokonale ohodnotit to, čemu se v hantýrce říká "aspekt kombi". Ale pozor! To není jen o objemu kufru, jak se to (velmi zjednodušeně či dokonce mylně) chápe u nás!
        PS: Toto není vyjádření ke sporu, zda P407 či Oktávka O2, ale výhradně upřesnění některých souvislostí, jelikož k Francii mám osobně blízko a strávil jsem tam 5 let života.

23.11.2004  15:22

« Re: Re: Re:

sestra tam studuje , a tak min.4x do roka za ni jezdim, takze vim, neco o tom vim

23.11.2004  15:28

Bez nadpisu

jinak bych rekl, ze typicka France rodin asi nema 5lidi, co :-) SKutecne je podle me P 407 SW auto na imige,nekde bylo receno, kdyz chce francouzska rodinka velky kufr, aby mohla jezdit na chalupu (do alp, ze) tak si koupi Partnera(berlingo apod.)

"-- skrytý --" 23.11.2004  19:33

« Re:

Neřešme jestli P407SW je pro image nebo ne.To je fuk. Spíš ať někdo napíše, jaké má s autem zkušenosti, co je OK, co vadí,brzdy,jízdní vlastnosti, hluk,co drnčí-nebo jestli ticho atd. Stačí sedan.Dík.

"-- skrytý --" 23.11.2004  19:52

« Re: Re:

Marline, když do Francie pravidelně jezdíš, zkus si občas koupit nějaký ten francouzský motoristický časopis (třeba AutoPlus, byť patří do stejné rodiny, jako AutoBild či AutoTip, ale obsah je o "něčem úplně jiném") se srovnávacím testem kombíků. Vřele doporučuji, jelikož tam se člověk opravdu něco dozví (na rozdíl od AutoBildu či AutoTipu).
        PS:
        - Frantící nejezdí pravidelně jenom do hor (lyžovat), ale prostě "odpočívat na venkov". Moře a letní dovolené do toho raději nepočítám, jelikož to jsou spíš "jednorázovky".
        - Jinak uznávám, že průměrná francouzská rodina nečítá pět členů, ale v Čechách jsme na tom dnes ještě hůř, než Francouzi. Já jsem ale výjimka - mám tři děti!

23.11.2004  23:15

« Re: Re: Re:

no, nas je doma taky 5, ale jelikoz uz sme velky decka, tak nam LAguna combi nestaci ;-) ja mam vlastni auto a mamca taky vlastni (P 206 SW) a rodina je Laguna. Ja teda francouzsky umim jen par slov, takze bych se toho moc nedozvedel........ ale obecen , mentalita Francouzu a cechu je uplne jina... to proste nejde hauet do jednoho pytle, preci sme poznameny 40lety komunismu

"-- skrytý --" 24.11.2004  09:01

« Re: Re: Re: Re:

marlin: Já jsem nesrovnával mentalitu, ta je více než diametrálně odlišná (tu uvolněnou atmosféru mezi Frantíky, kteří opravdu - na rozdíl od nás - umějí žít, prostě zbožňuji...), já jsem srovnával "chalupářské potřeby" obou národů. Vlastně i tady je rozdíl: zatímco průměrného českého chalupáře zajímá u vozu kombi hlavně objem kufru, Francouze i jiná hlediska, poněvadž s tím plně naloženým kombíkem musí jet poměrně svižně ve velmi hustém provozu hóóódně daleko. A v tom je ten největší rozdíl!

24.11.2004  11:23

« Re: Re: Re: Re: Re:

o tom mluvim, tam se na velikost kufru tak nehraje, spise na jeho vyuzitelnost, kdyz srovnam 206 SW a Fabii COmbi, tak sice Fabka ma vetsi kufru, ale SWcko ho ma lip vyuzitelnej a nalozim do nej vic, nez do Fabky, odzkouseno

"-- skrytý --" 24.11.2004  11:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re:

marlin: Prima, rozumíme si!

24.11.2004  13:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

to sem rad ;-) nakjonec sme se dobrali ke stejnemu vysledku ;-)

"-- skrytý --" 24.11.2004  15:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ještě dodám další "zvláštní" hlediska, podle nichž Francouzi hodnotí kombíky:
                    - schopnost vyrovnat se s dodatečnou zátěží (tj. změnou jízdních vlastností po naložení);
                    - objem palivové nádrže;
                    - využitelnost vnějších zpětných zrcátek při naložení "až po střechu";
                    - účinnost topení/klimatizace ve větším prostoru kombi;
                    - akustická pohoda ve "větším" interiéru (zj. v "prázdném stavu");
                    - praktičnost a umístění roletek nad "půlkou" zavazadlového prostoru (např. z hlediska možnosti umístění dalších/těžších předmětů na roletku);
                    - umístění náhradního kola (když je pod autem, nemusí náklad ven...) a základního nářadí nutného pro jeho výměnu;
                    - velikost (vzdálenost za autem) a výška prostoru, kterého je třeba pro plné otevření zadních dveří (pozitivem je spíše opak toho, co příznivě hodnotí v německých časopisech, tj. co největší "světlost");
                    - umístění pantů zadních dveří, tj. jak moc omezují vstupní otvor;
                    - "světlost" podvozku naloženého vozu;
                    - délka střechy, délka, umístění a poloha nosných podélných lyžin (pokud jsou pevnou součástí střechy), jejich využitelnost pro montáž střešních doplňků (zj. dlouhých "rakviček" na lyže);
                    - atd., atd.
                    Je toho prostě mnoho a já osobně jsem se ještě nikdy nesetkal s podobným hodnocením jinde, než právě ve Francii. Docela by mne zajímalo, jak by se změnil pohled na některé vozy kombi u nás, kdyby se tady nějaké hodnocení ve shora uvedeném duchu objevilo...
                    PS: Ale stejně by asi bylo zmanipulované, tak k čemu by to bylo?!

24.11.2004  16:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

mitsi : presne tak, me je jedno jestli se pod dvere vejdu nebo ne, sklonit se muzu vzdy, a kdyz nakladam, tak sem taky sklonen, ze ;-) ja na France combicich hlavne ocenuji to, ze maji oteviraci zadni okno, jaka to je vyhoda, nadherna, kdyz nechci otevirat zadni dvere, tak si otevru okynko a je po problemu, nebo kdyz je velky naklad, tak to nalozim, zavru dvere, otevru okynku a nalozim zbytek pres okynko, to je taky ta vyuzitelnost
                      Rezerva pod autem : to je to nejlepsi co muze byt, clovek pichne plnej kufr, a pak to vsechno vyndavat, brr , to by se mi nechtelo, tohle reseni je je nejlepsi co znam ,a divim se lidem, co jezdi s autama od VW group, co na to nadavaj, kdyz je rezerva pod autem, taky na to prijdou, ze to je vyhoda ;-)
                      DOma mame tri France auta, a z toho dva combiky, a u tech si nemuzem stezovat, kdyz sme vezli sestru na prazdniny dom, z Grena, behem jednoho weekendu, tak cesta tam i zpet byla fine, auto nalezene vecmi sestry i jejiho pritele a mista tam jeste bylo habakuk a pohodli, co v tom aute je, nadhera (jelo se Lagunou)

24.11.2004  15:53

To Marlin:
    Tento vikend jsem mel sanci si to take overit. Vezl jsem televizi s uhloprickou 72 cm v bedne. Mel jsem z toho docela strach, ale v pohode se vesla. Jen jsem nastavil operadlo zadniho sedadla do kolme polohy. Dokonce zbylo misto po stranach na tasky a nad krabici dost mista na koukani do zpetneho zrcatka. :-)
    Kdyz jsme stejne velkou televizi stehovali ve fabii, tak jsme museli zadni operadlo uplne polozit a dat ji tam podelne, hlavne kvuli zkoseni patych dveri.
    1142 mm mezi podbehy je dost velka vyhoda (fabia combi 1002 mm),
    hloubka kufru u podlahy je 800 mm proti 990 mm u fabie, ale ztraci vyznam pri prevozu vetsich predmetu prave kvuli zkoseni 5. dveri, super je nakladaci hrana.
    To Mitsi:
    Tohle bych rekl, ze je dost podstatna vyhoda. Uplne mne mrazi, kdyz si predstavim, ze bych mel menit kolo u tchanovy plne nalozeny oktavky. :D
    Jinak vsechny body, co jsi vypsal, dalaji kombi kombim a vice mene vysvetluji rozdily mezi VW a nemeckymi auty (nadrz, kufr, atd.)

26.11.2004  11:30

Francie

to Mitsi:
    No, me ve Francii nejvic dostalo, kdyz se mi v apartmanu rozbila lednicka.
    Zavolal jsem technika, ktery dorazil, obhledl ji, potvrdil moje zjisteni, ze je lednicka kaput a sdelil mi, ze je nutne ji vymenit a ze se s ni za 5 minut vrati. Cekal jsem na nej hodinu, pak jsem se na to vykaslal. Dorazil druhy den a tvaril se jako by se nechumelilo. Jeste, ze jsme mel klice jeste od jednoho apartmanu, takze jsem tam mohl uskladnit obsah lednice. :-! Jooo, Francouzi jsou tezky pohodari. O restauracich a malych vesnickach ani nemluvim. Kdyz na ne clovek spusti par slov francouzky, tak to jde, ale jinak na vas docela kaslou. :?

"-- skrytý --" 26.11.2004  11:52

« Re: Francie

Jo, Francouz Ti třeba sice nevyhoví, ale také se netváří, že mu ubližuješ, když po něm něco chceš (jako třeba Rakušan). Výsledek je ovšem v obou případech stejný - totiž žádný...
      "Pomoz si sám a bude Ti pomoženo!"

26.11.2004  14:11

« Re: Re: Francie

paproblem , oblibena hlaska francouze, porad se smejou, i kdyz ti nevyhovuji, vim kdyz si segra, chtela zaridit kolej, tak vse s usmevem, a mame na to hoodne dlouho casu, proste paproblem :)

07.12.2004  11:31

Tak jak to jde?

Abychom opet nezapadli do archivu. :D

07.12.2004  16:53

« Re: Tak jak to jde?

no, jde to, dneska jsem kupoval bravu na maly (106ka) a prisel jsem na to, ze to je perletovka a blbe se chyta odstin :roll: no, aspon se ta barva hodi, protoze mame stejnou i na 206 ce ;-)

15.12.2004  00:37

chlapi, kde ste? :'-(

15.12.2004  16:33

Re: chlapi, kde ste?

Sedim v praci. :-!
    Jinak se mi nedavno stalo, ze pote co jsem zapnul stirani zadniho skla + ostrik, tak mi po jeho vypnuti v palubce cvakalo nejaky rele a prestalo, az kdyz jsem vypnul motor.
    Jinak plna spokojenost.Spotreba pres zimu asi trosku vyleze, protoze musim porad topit. Manzelka je dost zimomriva. ;-)
    V lete jsem mel 6.5 l/100 km.

15.12.2004  17:45

« Re: Re: chlapi, kde ste?

to ja sem doma a jsem linej chodit na prednasky :P , se 106kou jezdim za 7, ale mam tezkou nohu a 206kule jezdi za 5 :P
      K tomu topeni, u sveho auta mam vytopeno hned, ale jelikoz je 206 malej diesel, tak to trosku trva......no, nezvyk :roll:

16.12.2004  13:38

Husteni zimnich pneu

to Marlin
    Na kolik atm. mate nahustene zimaky? Zdalo se mi, ze je mam nejak podhustene, tak jsem je premeril a maji 2.0 atm. Letnaky mam na 2.3.
    Diky.
    P.S. Jooo, prednasky, to uz je davno. Taky se mi v tomhle obdobi nechtelo moc vstavat. ;-)

16.12.2004  15:49

« Re: Husteni zimnich pneu

no, ja ti ani nevim :roll: sme si nechvali obouvat v pneuservisu a fouknul nam tam dusik, nebo co to tam vlastne davaji (argon) neim, nevzpomenu si. Ja to ani nepremeroval, ale mam pocit, ze to je asi na 2.3 - 2.5

24.12.2004  11:28

preju vsem

pezotakum hezke proziti wsvatku a stastny a vesely novy rok, a at s autickem najezdite co nejvic km bez nehody ;-)

03.01.2005  13:23

Kontrola po 60tis. km

Ahoj, byl jste tu už někdo na velké kontrole po 60tis. km? Chtěl bych vědět kolik budu asi tak přibližně platit :)
    Jinak jaké máte zkušenosti? Taky vám vržou kliky u zadních dveří?
    Mám najeto 54tis. km a už si pomalu sepisuji co všechno v servisu budu chtít prověřit při těch 60tis. km. Jelikož mi v dubnu skončí dvou letá garance, vybalím na ně:
    - vrzání zadních klik
    - vrzání brzdového pedálu
    - lehká vůle sedadla řidiče
    Jinak jsem spokojený zákazník, ta spotřeba u 1.4HDI je tak dobrá, že přemýšlím o setrvání u tohoto auta ještě poté co doplatím leasing. Ovšem to už možná bude 207čka na světě a pak pravděpodobně změním názor.

Charlie 03.01.2005  15:56

Re: Kontrola po 60tis. km

Kolik bude stat kontrola to nevim. Najeto mam zatim cca 18000 km.
    Pedaly mi nevrzou. V lete v zatackach obcas vrzla sedacka spolujezdce.
    Vuli v sedacce ridice take nepozoruji. Mozna ji vic zatezuji (103 kg >:D )
    Ted jsem zjistil, ze mi nejde rozmrazovani zadniho okna. Zrejme neco v elektroinstalaci. Kdyz to zapnu, zacne mi pod palubkou cvakat nejaky rele.
    V pondeli s tim jdu do servisu.
    Co razeni ? Obcas mam pocit, ze se jednicce moc nechce. ;-)

03.01.2005  17:21

« Re: Re: Kontrola po 60tis. km

Při 18tis. mi taky nic nevrzalo :)
      Naštěstí s elektroinstalací prozatím nemám žádný problém.
      Ohledně řazení... to je hrozné. Když jsem jel zkušební jízdu před nákupem vozu, tak řazení u p206 byl nejhorší zážitek. Řekl bych velice nepřesné, nezapadá tak hladce jako třeba u škodovek. Řekl jsem si ale, že jedno velké mínus, převažují mnohá plus a především jedno velké plus (spotřeba). Mám tu zkušenost, že nesmím rychle přeřazovat, ale hezky pěkně pomalu a s mezifází a pak je vše v pořádku. Prostě, tohle auto učí řidiče být v klidu a moc sebou necukat :)

03.01.2005  21:14

« Re: Re: Re: Kontrola po 60tis. km

ted pojedem na 20t kontrolu, jen to objednat. No, ja zanamenal vtzani zadniho plata, na prave strane, docela neprijemne pred tim sedet..... zadny problemy nejsou a spotreba je taky prijetelna....

Charlie 04.01.2005  11:22

Re: Kontrola po 60tis. km

K razeni. Ja jsem vedel do ceho jdu. Jezdil jsem s 206 mesic ve Francii.
    U mne jde obcas hur preradit z 2 na 1, kdyz popojizdim nekde v zacpe nebo prejizdim koleje, retardery...
    Jinak s temi plusy mas pravdu. Koukal jsem jeste po fabii kombi a zatim vubec nelituju, ze jsem si vybral 206sw.
    O prazdninach jsem jezdil s Polem 1.2. Nevim, jesli to byla verze 40 kW nebo 47 kW. Razeni jsem VW (Skode) docela zavidel, ale ten interier a trivalec nic moc. Dalo mi dost prace, nez jsem se s tim naucil rozjet a v kopcich me predjizdeli zelinari s 30 let starejma pickupama. Pri startovani to traslo s celym autem, spotreba 7,5 l/100 km, ale bylo to v kopcich. :D
    K interieru
    Kdyz si sednu do Peugeota, tak si pripadam jako doma. Kdyz si sednu do VW (Skody), tak si prijdu jako v kancelari agenta stavebniho sporitelny.

04.01.2005  14:34

« Re: Re: Kontrola po 60tis. km

no, 206ka ma na howno razeni, to je znama vec, ovsem u 1.6 HDi uz to je delany jinka, takze to je dost razantni rozdil. CO ja jezdim svym, (106) tak si nestezuju, a razrni je nadherne, rychle, presne a bez problemu....no, az na ty rozhozeny syynchrony, ale je to trosku starsi autickoi :roll: ovsem, kdyz presednu do Peggyny tak obcas prepocitavam zuby v prevodovce, proste musim pomalu a znova si zvykat. Razeni se holt nepovedlo.

Charlie 12.01.2005  10:50

Re: Kontrola po 60tis. km

Tak mi promazali razeni a zkontrolovali odmrazovani zadniho skla. Zjistili, ze je spatny nejaky termoregulacni rele a objednali ho u Peugeotu.
    Tak snad to bude v pohode. Razeni se zlepsilo. :)

12.01.2005  17:03

« Re: Re: Kontrola po 60tis. km

ja byl vcera na 20 000km :-! :-! dolivaly olej a menily filtry, jinak nic a vse v poho :)

Charlie 13.01.2005  10:23

Re: Kontrola po 60tis. km

To me take ceka. Pocitac mi ukazuje 3000 km do kontroly. Kde jsi nakonec byl a kolik to stalo?

13.01.2005  15:43

« Re: Re: Kontrola po 60tis. km

byl jsem v Liberci ve federal cars, stalo me to 2880, takze v poho. Auti jezdi jak ma aja si nestezuji. Jen sem vcera svoji 106ku poslal do pole..... zastavil jsčm se 2cm od stomu, sem byl docela rad, ze to dopadlo, jak, to dopadlo

14.01.2005  16:37

Kolik km najedete na rezervu?

mam 206SW 1.4HDI, 25.000km, celkova spotreba je 4.7l/100km.
    Podle propoctu bych na rezervu mohl dojet i 150km, ale bojim se to testovat. Jake mate s rezervou zkusenosti?
    Nema nekdo u 1.4HDI palubni pocitac? Zajimalo by me pri jakych podminkach je minimalni spotreba.

14.01.2005  16:40

« Re: Kolik km najedete na rezervu?

no, ja rezervu nikdy nezkousel, ale ta 100ka by mela jirt, aspon. No, nejmensi spotreba, kdyz nemas nohu na plynu ;-)

14.01.2005  16:47

« Re: Kolik km najedete na rezervu?

Minimální spotřeba je, když auto stojí před barákem. Jinak bych raději jezdil tak, jak to vyhovuje motoru. U 1,4 bych viděl od 2500ot výš. Aby se ti ta minimální spotřeba nevrátila v generálce motoru.

15.01.2005  12:31

« Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

hehe, u 1.4HDI od 2500vys? to radsi ne, u tohohle motoru mam overeno, ze nejmin papa kolem tech 2000ot, tak u toho bych to videl a drzel, to je asi nejoptimalnejsi.

15.01.2005  16:54

« Re: Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

Já chtěl jen naznačit, že nejmenší spotřeba neznamená, že to tomu motoru dělá dobře. Raději bych jezdil v takovém jízdním režimu, pro který byl ten motor konstruován. Obecně platí, že čím menší obsah, tím se motor musí víc točit. Motory s turbem mají menší rozsah otáček.

15.01.2005  22:53

« Re: Re: Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

ja na spotrebu moc casto nejezdim, takze dost tocim, no, zalezi na tom jakou mam naladu. NEjoptimalnejsi je samozrejmne, jet na 5. devadesat, to je dle konstrukcniho hlediska a spotrebu to nej.....

12.02.2005  12:27

« Re: Re: Re: Re: Kolik km najedete na rezervu?

Co to je za blbost? Myslim, že čim menší obsah, tim se udělá kratší převodovka a potom se člověku zdá že to i tak nějak jede...čili subjektivně může!!! víc točit.
            A motory s turbem maji menší rozsah otáček? Vždyť motor vs motor s turbem je to samý, akorát motor s turbem potřebuje turbo k normálnímu provozu (má menší kompresní poměr a bez něj nemá tolik výkonu - 2.0 a 2.0 turbo-turbo se vysype a nejedo to stejně jako 2.0 ale asi tak jako 1.0) a rozsah otáček? To je jako co? Máme 1.8 turbo benzín a nějak nevidim zmenšenej rozsah otáček. Do 3000ot./min. normální auto a potom peklo na zemi...končící na 8500. Zdá se Ti to málo?
            A jinak všeobecně se říká, že nejmenší spotřebu máš na poslední rychlostní stupeň na půlce tachometru (pokud zrovna nejezdíš se Saabem s nelineárnim tacho - to jenom pro rejpaly ;-) )

24.01.2005  11:04

tak jak se dari?

abychom nezapadli do archivu ;-) auticka porad slouzi :)

Charlie 24.01.2005  14:40

Re: tak jak se dari?

Uz jsem na to taky myslel. >:D
    Pred chvili mi volali ze servisu, ze bych mel mit opravene to termoregulacni rele. Jinak do kufru jsem nalozil 4 pneumatiky 175/65/14, sud piva a nakup. Ten sud byla 60ka, ale byl na vysku, takze by se tam vesla i 100ka. 8)

24.01.2005  19:46

« Re: Re: tak jak se dari?

hehe, me se do 106ky vejdou 3basy piva... do kufur, jeste zradlo na weeknd, nejaky tvrdy a 4 kluci a trada na chalupu :)))

Charlie 25.01.2005  11:09

Re: tak jak se dari?

to Marlin:
    Tak odmrazovani uz funguje.
    Ty sudy by se tam na vysku vesli tri, ale to by byl pak pekelne narocnej vikend. :D
    Mate ve verzi Style indikaci nezapnuteho pasu ridice? Docela by mne zajimaly rozdily vybavy v jednotlivych verzich.

25.01.2005  14:21

« Re: Re: tak jak se dari?

mno, my to u 206ky nemame, mame Mistralku (ani nevim co to je za oznaceni :roll: ) Ale uLAguny to porad bzuci, kdyz neni zaplej, ale ta je v plny nalozi a hlavne jina trida >:D
      Abych pravdu rekl, tak jsem jeste u maleho combika nemeli plnej kufr, obcas tam mama vozi kytky a stromky, a ty se tam vejsou pekne :-! mno, ale je to dobra zprava, ze se tam vejsou 3sudy >:D

25.01.2005  14:23

« Re: Re: Re: tak jak se dari?

AD. k tem vybavam, vim, ze kdyz je v plny nalozi, tak to ma treba automaticke rozveceni svetel, automaticke sterace, plna v elektrice... etc. etc. Coz je to co mi nemame, mame jen predni okynak v elektrice, manual klimu, mlhovky, anatomicke sedacky, a to je asi vse....

08.02.2005  22:12

mrtvo

tak ted jsem to tahal z archivu, to se nic nedej, s vasima mazalama?

09.02.2005  14:11

vejde se tam horsky kolo?

Myslim na dylku, bez sedla a predniho kola? Takhle to delam ve svy 306 kombi, a je to tak tak, a tohle SW-cko je o cca 30 cm kratsi; zase mi ale pripada ze ma kratsi predek, takze proto se ptam ;-)

Charlie 09.02.2005  16:11

Re:vejde se tam horsky kolo?

Kolo jsem jeste neprevazel, ale hloubka kufru pri sklopenych zadnich sedackach je 1636 mm. Sirka mezi zadnimi podbehy je 1142 mm.
    Snad ti to pomuze. 8)

10.02.2005  12:38

« Re: Re:vejde se tam horsky kolo?

Diky! Zmerim to u sebe, to jsem zvedavej :-!
      Tohle auto se mi moc libi :)

14.02.2005  12:48

1.4HDI zamrne behem jizdy je-li pod -13C

Pro info :
    Minuly tyden jsem byl se svoji 206SW 1.4HDI v Alpach a opet jsem za jizdy zamrznul v -15C. Situace byla uplne stejna jako před rokem v Cechach : Auto nastartuje, par kilometru jede a pak chcipne. V nejblizsi době pujdu do servisu jim to omlatit o hlavu.
    Mate nejake nove informace?
    Predem dekuju,
    From:
    Sent: Tuesday, February 17, 2004 10:04 AM
    Subject: Re: 206 1.4HDI a mráz
    Dobry den,
    noveho neni skoro nic. Dovozce to svadi na naftu, prodejce tape (Federal Cars Praha). Mam pocit, ze se snazi reseni odalit do obdobi tepla, protoze to nebude mozne vyzkouset. Jedine co jsem zjistil od ostatnich majitelu 206, tak je problem pouze s modelem 2003 (koupeny 5.03 - 9.03). Predchazejici modely to nedelaly. Dale vim, ze starsi modely maji jiny typ palivoveho filtru, ktery neni tak jemny. Ale servis se boji mi ho dat do noveho modelu. Dale je zajimave, ze se to objevilo pouze u modelu prodanych v CR.
    Jedine co je pozitivni, ze stejny problem mel prodejce s predbvadecimi vozy, ktere zamrzli mezi Libercem a Prahou. Spatne je, ze nikdo s ostatnich majitelu si nestezuje, protoze uverili, ze natankovali nekvalitni naftu. U mne neuspeli, protoze v rodine a ve firme mame pouze naftaky. Naftu bereme u stejnych pump a nikdy jsme nemeli problemy. Muzete mi napsat kdy a kde jste vozidlo zakoupil?
    _____________Originální zpráva ____________
    Předmět: 206 1.4HDI a mráz
    Odesílatel: Kucera Tomas
    Datum: Tue, 17 Feb 2004 09:46:12 +0100
    Zdravim,
    stalo se mi 2x za den (pred mesicem) ze auto 206 SW 1.4HDI (najeto 8000km) v -14C. nastartovalo(asi na potreti) a při jizde(cca 10km v obou pripadech) za jizdy chciplo. Bral jsem nejlevnejsi naftu u JETu, tak sem to svadel na naftu a volal jsem servisu - udajne tam kvuli tomu volalo hodne lidi - pry nekvalitni nafta,... Mate nejake nove info?
    -------------- [odkaz]

Zdravím,
    má někdo zkušenosti se zamrzáním nafty během jízdy. Naftu beru u Aralu a OMV (alpine), přidávám aditiva (OMV). Když poklesne teplota pod -10st C auto nastartuji bez problémů, ale po ujetí 10km se auto zastaví. Už bylo 3x v servisu během 14 dnů.

16.02.2005  16:34

Pro info :
    V servisu jsem dle ocekavani opet neuspel, problemy svadeli na
    - spatnou naftu (mel jsem Alpin Diesel + dalsi aditiva)
    - pak na konstrukcni zalezitosti (privodem paliva vedoucim pod podvozkem se jizdou nafta ještě vice ochladi)
    - dále ze jsem nekdy v minulosti vzal spatnou (znecistenou) naftu a mam spinavy filtr u nadrze
    - muzu mit vlhkost (vodu) v nadrzi
    Zadne zasahy, kontroly zdarma v ramci zaruky delat nechteli.
    Pro porovnani s vami posilam par poznatku :
    - po 28.000km prumerna spotreba 4.6l/100km (lehka noha)
    - od pocatku se mi zda motor trochu hlucny, i hlucny podvozek
    - obcas vrze interier, dvere
    - hlucne razeni za studena
    - motor ma prijemny zatah
    - zatím zadne dodatecne naklady
    - je slyset bocni vitr
    - za studena při mrazech při volnobehu motor skripe a susti
    - na rezervu bych mel ujet přes 100km

Charlie 16.02.2005  17:55

Bez nadpisu

Co mas za pneumatiky? Ja jsem na zimu prezul na Barum Polaris 2 a zda se mi, ze podvozek neni tak hlucny. Letnaky mam Pirelli 3000.
    Odhlucneni motoru. Snad to neni horsi nez 1.1. Je to sice benzina, ale dodava se bez plastoveho krytu pod motorem a nema ani zadne odhlucneni na kapote.
    Dvere mi zatim nevrzou a drnci mi to jen na kocicich hlavach.
    Bocni vitr. Vsim jsem si, ze Polo na rozdil od 206 ma dvojitou izolaci dveri.

22.02.2005  13:22

Ještě 1900km a jedu na kontrolu při 60tis.

Tak se mi to krátí, ale nějak jsem toho za prosinec a leden moc nenajezdil a tak jsem ještě těch 60tis. neudělal.
    Zkušenosti se zamrzáváním nemám, parkuji venku a zatím jsem pokaždé nastartoval na poprvé a nikdy mi to nechcíplo.. Auto jsem kupoval v dubnu 2003, tak mám asi kliku.
    Jinak já jsem puntičkář na vrzání a skřípání a tohle auto si fakt docela zavrže. Neustále vypínám rádio a poslouchám odkud to asi tak může jít. Něco sice dělá dětská sedačka, ale i tak se občas ze dveří něco ozve.
    Jinak to ale jezdí a to je hlavní :)

22.02.2005  17:07

« Re: Ještě 1900km a jedu na kontrolu při 60tis.

mno, najeto 23T a uz vrze vzdau uchyceni plata, a kdyz clovek sedi hned predtim, tak to je docela neprijemny, jinak nic jineho nastestii nevrze. Taky nafta nezamrzava, asi to bude tim OMW alpine diesl >:D

24.02.2005  17:23

Hlučnost 206SW 1.4HDI

Letní pneu mam original 14', zimni mam (neoficialni) 13' z P306.
    Znacku a presne rozmery zatim nemam.
    Otazka: mezikontroly po 10.000km jsou povinne? A kolik stoji?
    Dik, Tomas

26.02.2005  10:37

Re: Hlučnost 206SW 1.4HDI

Povinná je pouze první po 10tis., jinak není uznána záruka. Tedy alespoň tak to bylo řečeno nám. Teď už jezdím jen po 20tis., tedy 10, 20, 40, a teď to bude 60tis..

26.02.2005  10:42

Po leasingu

Mohu se optat, zda máte někdo zkušenost s odprodejem auta po leasingu? Rád bych věděl jak to funguje, to nabídne autosalón, že auto vykoupí protiúčtem? Hodně se při tom tratí?

"-- skrytý --" 26.02.2005  11:42

po leasingu

BilboPytlík: Je to obchod jako každý jiný. Za jeté auto, které nové stálo 550 tis nabízeli různí prodejci(3 různé značky) 200 - 250 - 290 tis. Záleží na tom, jak je to co prodáváš v kurzu na trhu ojetých aut. Tak jsem prodal za 290 tis a vzal jejich auto. V bazaru si na něj přihodili 10tis. Protihodnota se bere jako akontace+zpravidla nějaká záloha za závaznou objednávku. Jenom nezapomeň, pokud bylo auto k podnikání, že je třeba jej vložit do majetku firmy a zase vyjmout(aby to byl uznatelný výdaj-leas.splátky) a zdanit viz §10-ostatní příjmy zákona 586/1992 Sb....a to pět(5!!!) let po ukončení leas.(bývalo to 1 rok, kdeže ty časy jsou...) Malá drobnost: FU uvítá kupní smlouvu(ověřenou kopii), nebo znalecký posudek-skrz cenu.Ten odpadá, když to vykupuje prodejna. Závěrem poslední drobnost: obvyklá cena...na to jsou hodně hákliví. Abys třeba 3 roky starou Octávku TDi neprodával za 20 tis. Obvyklou cenou se považuje aktuální bazarová pro daný rok výroby, proto ten znalecký posudek, nebo kupní smlouva z prodejny a je to nezpochybnitelné, ale také to hezky zvýší daňový základ, s čímž FU problém nemá....

"-- skrytý --" 26.02.2005  11:44

« Re: po leasingu

Počítač je fakt....ukázal, že se zpráva ztratila a teď je to 2x. Tak se nezlobte.

28.02.2005  10:09

Re: Re: po leasingu

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď.

Charlie 07.03.2005  08:38

Pravidelna prohllidka po 30 tisicich kmresp. po dvou letech

Zdravim,
    ceka me pravidelna servisni prohlidka. Seznam ukonu vim, ale jaky je postup? Mam si sehnat vlastni olej, nebo to nema cenu?

07.03.2005  09:38

Bez nadpisu

Olej ti tam nalijou, to neres >:D proc vlastni? k cemu? ja nidky olej nekupoval, vzdycky mi ho tam flakli oni ;-)

15.03.2005  10:30

60tis. km

Tak v pátek jedu na první velkou prohlídku při 60tis. km. Docela jsem zvědavej jak to proběhne.
    K oleji, vám vydrží olej na 20tis. km? Když jsem byl na prohlídce při 20tis. km tak mi dali jeden litr na dolití a asi při 35tis. jsem musel dolejvat. Při 40tis. mi už žádný olej nedali a při 58tis. mi už blikal ukazatel (samé čárky) po nastartování, tak jsem musel zase dolejvat.
    Jinak jsem zjistil, že olej do HDI je snad ten nejdražší :)

Charlie 15.03.2005  10:34

Jaka je presnost tachometru???

Zdravim,
    nezkousel jste nekdo overit presnost tachometru. O vikendu jsem jel po hradecke a nekolikrat jsem se pristihl, ze mam na tachu 150 km/h. Docela by me zajimalo kolik je to ve skutecnosti. Maximalku bych mel mit 160 km/h.

15.03.2005  15:10

« Re: Jaka je presnost tachometru???

Kdyz jsem mel na tachaku 165, byl jsem zmeren radarem a vysledek byl 156km/h. Peugeot 206 1.1

Charlie 16.03.2005  14:55

Re: Jaka je presnost tachometru???

To je cca. +6 %. Cekal jsem neco jako u Skody, kterym to ukazuje 180. >:D

17.03.2005  09:48

« Re: Re: Jaka je presnost tachometru???

kdyz sem meril prenost tachace pres GPS u 106ky, tak pri 130km na tacho, mi GPS davala 128KM, takze docela presny, u ty 206ky, bych rekl, ze by to mohl byt taky takhel presny.
      Jinak k tomu oleji, nam ho menily pri 20 000km, komplet cely, ta pri 40 000 by meli menit znova...

18.03.2005  15:02

Servisní kontrola při 60tis.

Tak to mám za sebou. Nakonec to nebylo tak hrozné, celkem jsem platil 7.588,- s DPH. Další kontrola až při 80tis. km a to zase bude jen Áčková.

21.03.2005  10:34

« Re: Servisní kontrola při 60tis.

co ti tam vsechno menily a delaly?

21.03.2005  12:44

Re: Re: Servisní kontrola při 60tis.

Bohužel to tu nemám zrovna před sebou, ale: výměna oleje, výměna palivového filtru, vzduchového filtru, výměna brzdové kapaliny, kontrola stavu autobaterie, kontrola jiných kapalin (chladící, ostřikovače, ..) a dolití, výměna špatné žárovky nad zadní značkou, měření sbíhavosti a další už nevím. Pak mi navíc jen prostříkali kliky zadních dveří a brzdovej pedál, to nepočítali, to bych jim dal :)

22.03.2005  09:42

« Re: Re: Re: Servisní kontrola při 60tis.

to mas pekny, to ti tam toho delaly docela dost, mno, nas za chvilku ceka 30 000km, tak su zvedav na co prijdou, zda se nam, ze jde spatne otevirat leve zadni dvere, ze jde prave ztuha klika

Charlie 26.04.2005  08:43

Servisni kontrola po 30.000 km resp. po 2 letech

Tak uz to mam taky za sebou. :-)
    Stalo me to 1984,- Kc (1.1/44 kW).
    Menili olej v motoru, olejovy filtr. Cistili filtry, nejaka prace. Dalsi kontrola za rok nebo za 30.000 km.

19.05.2005  13:37

« Re: Servisni kontrola po 30.000 km resp. po 2 letech

to to musi nechat tahat botama z archivu? to mi nerikejte, ze se nic nedeje. Nas za chvilku ceka prohlidka po 30 000

Charlie 19.05.2005  15:13

Bez nadpisu

Od te prohlidky jsem najel asi 1000 km a klep, klep, klep ticho po pesine. Doufam, ze to tak bude stale. :D

22.05.2005  21:07

65tis. .....

klep klep klep .... taky zatím jen jezdím a tankuju :-) .... no a poslouchám občasné skřípání :-(.

22.05.2005  21:12

P.S. jen maličkost ....

jen jedna maličkost, dostal jsem pořádnou pumelenici šutrem od kamionu, bohužel to nejde zalepit, takže výměna skla. No, je to nepříjemné, ale po 65tis. je to zatím první výměna :-). Mám rozpis od peugeot servisu: Cena čelního skla je 5.355,-Kč, sada lepidla 1.077,- Kč a práce 1.040,-Kč.
    Celkem 7.472,- Kč.

Charlie 23.05.2005  14:03

Re: P.S. jen maličkost ....

Ty nemas pojisteni predniho skla?
    Ja skripani neresim. Zatim jsem neslysel moc aut, co by nejak neskripala nebo nevrzala. Mne drnci na kostkach a obcas vrzlo v zatacce sedadlo spolujezdce, ale to se spravilo samo. :D

23.05.2005  21:38

pojištění čelního skla

No právě, že nemám :-( ..... ale raději se ještě podívám, třeba jsem to přehlédl :). Podle ženy slyším trávu růst, možná to s tím vrzání přeháním, ale prostě mi to vadí. Jinak to autíčko šlape jak hodinky, mám ho docela rád.

27.05.2005  14:33

« Bez nadpisu

Cau lidi,
      tak trochu z jiného soudku! kdyz vidím jak tu všichni píšete jak chodíte na kontroli v 15 tis , 30 tis. atd tam mám jednu otázku do placu.
      Já osobně (mám p 206 1.4 ) nemám dobré zkušenosti s servisem peugeotu. radsi to dávám do servisu kde máme znémé a naši tam davají Mondeo a prostě uplně v pohodě a hlavně za dobré peníze narozdíl od servisu Peugeota.
      Prostě já jim nevěřím že mi tam nevymění díly kterou jsou dobré.
      Strýc má Carismu a šel si nechat měnit brzdové destičky do autorizované servisu zacáloval za výměnu a asi za 2 měsíce se málem vysekal pprotože to skoro nebrzdilo a začalo hrozně hučet a já nevím co všechno a dal to do servisu a řekli mu jo pane to musíte taky občas měnit brzdové destičky!!!!!!!!!!!!!
      hazjlové to prostě nevyměnili a to člověk nepozná!
      a ještě jedna zkušenost dával jsem na záruční prohlídku svojí první 206 a v papírech je že mají doplnit všechny kapaliny (i do ostřikovačů)a vsechno okontrolovat ale to je jedno ale kdy jsem tam jel tam mi došla tak jsem to samozřejmě nedolejval ale když jsem odjížděl tak to byla jediná věco kterou jsem mohl bylo to jestli doplnili tu vodu a ne ! tak si říkám jakou mám jistotu jestli to zkontrolovali všechno nebo se na to vysrali.
      zatim cus

30.05.2005  10:31

« omluva

tééda když ted koukám na to co jsem napsal v pátek než jsem šel domu tak to je zvěrstvo :-) omlouvám se, ale hrozně jsem spěchal a ještě něco dodělával v práci!
        :*)

Charlie 30.05.2005  10:43

to David01

Bud rad, ze ti ji tam nedoplnili. Urcite by si za ni neuctovali 39,-, nebo kolik stoji v supermarketech.

30.05.2005  11:07

« Re: to David01

tak to je otázka? to má být grátis!
      doplnění brzdové kapaliny (pokud klesne) to samé platí i u oleje a mají tam i tu vodu do ostřikovačů( i když mi to připadá divné to je věc , kterou by si měl doplnovat řidic)
      neřeším to, ale ty brzdové destičky mě absolutně utvrdily, že do autorizovaného servisu NE

Charlie 30.05.2005  11:40

Bez nadpisu

Me olej menili, takze si ho uctovali. Brzdovku si nepamatuju, dale si uctovali cisteni filtru. Tezko bych jim dokazoval, jestli to vubec udelali a nebo ne. Ty brzdove desticky jsou slendrian, ale predpokladam, ze mu je menili v servisu Toyoty, takze dost dobre nechapu souvislost se servisem Peugeot. Co se tyce vymen dobrych casti za opotrebene, to ti muze udelat servisak i v neautorizovanem servisu. Jedinym resenim je stat mu celou dobu za "zadkem" a na to se ti taky muze "*" on. ;-) Osobne neznam moc lidi, kterym by to vyhovovalo pri jakekoli cinnosti.

30.05.2005  12:34

Bez nadpisu

ty destičky mu měnili u Mitsubishi ale to je jedno.
    jasně že u peugeotu to může být lepší ale podle mě jsou všichni stejný proto to porovnání.
    jasně to chápu, že by se mu nelibilo abych mu stál za *! ale ani na to nemám čas! prostě já to dávám do servisu kde znám lidi a jsem si víc jištější že neudělají žádnou svinárnu. 8)

08.06.2005  19:24

« Re:

vcera sme byly na mezikontrole na 30 000km a bylo to zadarmo :-) rikal ze do dvou litru provoznich kapalin se nic neplati :)
      jinak ktem brzdam, zitra jedu s malym pro novy kotouce a desticky, ale jezdime ke znamemu a tam mu takhle stojim za zadkem nez to udela :-) mno a obcas i pomuzu,,kdyz si rekne :D

Charlie 09.06.2005  10:28

Bez nadpisu

Tak tomu se rika sluzba zakaznikovy. :-)
    Co tam budes davat?

09.06.2005  10:50

« Re:

mno, potrebuji novy kotouce a desticky (vubec to nebrzdi) a ke vsemu sem jeste pretrhl lanko od rucky, takze to je docela o hubu s tim autem jezdit, navic kdyz ted velkou si vzala sestra na svatebni cestu 8)

Charlie 23.06.2005  10:18

Zprava ze servisu

Tak mi po 19.500 km a mesic po zaruce zacalo piskat lozisko napinaci kladky. Na rozvodaku byl nalepenej nejakej papir. Vubec nechapu, jak se tam mohl dostat.
    V servisu mi domluvili s Peugeot CR, ze to vezmou jeste v ramci zaruky. Takze jsem si nakonec platil jen ten rozvodak.
    Doufam, ze to ted vydrzi aspon do 120.000 km. :P

03.10.2005  09:38

85tis. a uz to zacina

Ahoj panove,
    mam najeto vic jak 85tis. s 206SW 1.4HDI a uz jsem se objednal do servisu aby se podivali na to co mi v motoru huci jako nejaky setrvacnik nekde u alternatoru. Ten zvuk je neprijemny a je slyset az do vozu bez zapnuteho radia. Dalsi pecku jsem zjistil o vikendu kdy jsem otevrel spolujezdcovo dvere a na prahu mam odlouplej lak (cca. 1cm) a uz zacal reznout plech.
    Auto je to dobre, ale asi pro nejake duchodce co ho parkuji do garaze a jezdi s nim po meste do supermarketu pro nakupy. Skoda, ze to vnem tak skripe a lupe, skoda, ze odprejskava lak :-) ...... skoda toho motoru do takoveho auta, ten motor je totiz jinak opravdu suprovej, ovsem uz se tesim na duben kdy skonci leasing.

Charlie 04.10.2005  14:20

« Re: 85tis. a uz to zacina

Ze by taky lozisko?
      Co ten prah? Predpokladam, ze to neni spojene s nejakym mech. poskozenim laku.

04.10.2005  14:45

Re: Re: 85tis. a uz to zacina

Zitra to vezu do servisu, tak uvidim co mi reknou o tom zvuku v motoru. Ohledne laku, je tam trochu videt jak se to odlouplo na kousku co je nejak divne striklej, ale toho jsem si predtim nikdy nevsiml, kdo by to taky tak dukladne studoval, ze. Mechanicke poskozeni muzu zcela vyloucit. Uz se tesim co mi na to reknou v servisu, doufam, ze se nebudou nejak cukat. Jsem z toho dost prekvapenej, to bych do 2,5 roku stareho auta nerekl.
    Cetl jsem forum majitelu p307 a vsude se resi nejake problemy. Chapu, ze kazda automobilka ma neco, ale diky podobnym zkusenostem zkusim priste vybrat jinou znacku.

05.10.2005  14:18

Re: Re: 85tis. a uz to zacina

Tak mi dnes dali info ze servisu, ze se jedna o nejakou napinaci kladku u alternatoru a stoji neco kolem 1.200,- ovsem, ze ji nemaji a tak ji objednavaj. Nemam radost z toho, ze budu muset do servisu casteji. Dnes jsem jel do prace autobusem a uz nikdy vic. Naposledy jsem jezdil do prace busem tak pred vice jak trema lety. Sice jsem si mohl pri ceste cist, ale byl jsem nervozni, ze neridim sam :)

08.10.2005  19:36

Prima

Nový videoweb s testy auťáků na [odkaz] Dnes Masserati Quatroporte, H2 a Honda Civic osmé generace - testováno první auto dodané do střední Evropy! Stream v nejlepší kvalitě na českém internetu! Fotky, diskuze.

24.01.2006  20:09

Bez nadpisu

tak co, zijete jeste nekdo?
    u nas nic noveho, pred tydnem sme byly na 50T kontrole a vse v pohode, krome popraskanych zarovek.... ale ted je to horsi... zamrzla nafta :'-(

25.01.2006  12:17

Bez nadpisu

Ano zamrza i me, viz historie nize!!!!!!
    Sent: Tuesday, January 24, 2006 9:35 AM
    To: 'Jan Krob'
    Diky za smutnou zpravu,
    je to dobry namet na reportaz - Nova...
    Ve ctvrtek jedu do Peugeota Domansky - alespon je tam servu a ulevi se mi do pristi zimy.
    Prosim o info:
    - u kolika vozu mate tento zivotu nebezpecny problem
    - zda chovani je vždy stejne (nastartuje a po x km chcipne)
    Zda se ze se jedna opravdu o velke mnozstvi aut s 1.4HDi
    Sent: Monday, January 23, 2006 6:58 PM
    To: Kucera, Tomas
    Dobrý den,
    stále sledujeme předpověď počasí a jakmile má klesat teplota pod -10C, nevyjíždíme. Z 206 stal pouze letní automobil :-).
    Dobry den,
    jen pro info : dnes v -18C nastartovalo a po 5km chciplo...
    A co vy?
    Sent: Monday, February 14, 2005 6:49 PM
    Dobry den pane Kucera,
    letos nás to nepotkalo, neboť mrazy tady v Praze nebyly velké. Ale zjistil jsem, že moji kolegové měli také problémy v Alpách z 1,4 HDi. Je-li společně dvěmi auty a ten co dojel do Alp na "českou naftu" měl smůlu, oproti tomu druhému, který musel tankovat u Mnichova. Na základě tohoto jsem začal "bádat" na rozdílu naší nafty a Evropské. Bohužel rozdíl je mimo jiného také v hustotě, ta naše je mnohem hustší již za normálních teplot. V tom asi vidím největší problém.
    Jan Krob
    > "Kucera Tomas" 14.2.2005 9:47 >
    Pro info :
    Mate nejake nove informace?
    Predem dekuju,
    tid=3208

Zdravím,

25.01.2006  13:41

Bez nadpisu

hmmm,takze uplne stejny problem...ted sem tam nalil snad litr adaitiva a zatim v pho, tak sem zvedav.... uvidime, pri 60T by nam meli menit naftovem filtr, tak se jich an to zeptam , a vyzadam si tady ten puvodni

25.01.2006  14:14

2,0HDi

cawte,mam tiez peugeot 206 ale s motorom 2,0HDi r.v. 2000 a nemal som zatial problemy s mrznucou naftou. Takoval som u metra a pridal som nejaky pripravok proti zamrzaniu a jazdim v pohode. Nastartoval som aj v -11°C a neskapalo to

25.01.2006  20:11

« 1.4 Hdi

C3 1.4 Hdi sem vcera nastartoval a v -17 sem ho nechal bezet a za chvilku prijdu k auto a nejelo... tak sem to odtahl do vytopene garaze a za 3 hodiny to v poha nastartoval.. pak plnou a aditivum do nafty.. jinak rikali ze sem byl 6 s hdi kdo jim volal ze mu to chciplo ....

25.01.2006  21:56

« Re: 1.4 Hdi

pokud mas 1.4 hdi tak cca rok 2003 - jedna se o shodnou vadnou serii a vsechny servisy neco vi, ale balamuti nas ze bereme spatnou naftu. U me je hranice -13C a pokazdy to za jizdy chcipne (zatim jsem se jeste kvuli tomu nenaboural...) uz treti rok

26.01.2006  00:13

Bez nadpisu

auto sme kupovali v lete 2004... funglovku... praveze vloni zime s tim problemy nebyly, ale az ted, jak uderily ty mrazy

26.01.2006  22:17

1.4 Hdi

mam 1.4 hdi 10 mesic 2003 a od noveho to v mrazech spatne chyta.. proste napoprve to nekdy nenastaruje.. jednou v 10 tis to chciplo po 10km a odtazeno do Citroenu a pry vadna žhavici pojistka... dalsi rok nic moc starty tak nahran softver pry z novejsi verze.. tento rok poprve problem zatim v poho.. najeto 90tis..

26.01.2006  23:56

zamrzavající nafta

já mám 206SW 1.4HDI r.v.2003 a zatím žádný vážný problém. Tento týden v pondělí jsem cestou do práce (-16C) najel na dálnici a píp, kontrolka autodiagnostiky motoru. Volal jsem do mého servisu a dostal jsem požehnání pokračovat v cestě. Bez problémů jsem dojel do práce (110km) a večer cestou domů, už bez svítící kontrolky a bez problémů.
    Jinak už jsem najel 101600km a autíčko šlape jak hodinky, při stovce jsem už ovšem musel vyměnit ramena na přední nápravě, jinak nic.
    Z mého pohledu je to výborné autíčko a mám ho opravdu rád, ale právě šilhám po novém voze a mám tak trochu strach, že už při novém výběru nebudu mít takové štěstí :-) .... a taky mi asi bude scházet, ale jako rodinka se brzo rozrostem a tak by to chtělo něco s větším kufrem.

27.01.2006  20:52

Bez nadpisu

a SWo nema kufr? zkus 407SW :-) no, nam se rozsvitila autodiagnostika, ujelo se s tim par KM, a pak to chciplo... dostalo se to na rosol...

27.01.2006  21:24

« Re:

No tak 407SW není můj favorit. Když jsem poprvé uviděl 206SW, padlo mi to auto do oka a skoro jako láska na první pohled. Když jsem viděl poprvé 407SW, byl jsem zaražený, a teď když to vidím na silnicích, je to ještě horší. Prostě poslední auta od peugeotu se mi tak nelíbí no, moc extravagantní a příjde mi, že už to začínají s designem přehánět na úkor praktičnosti. No je to jen můj názor a někomu jinému se zase nemusí líbit třeba nový passat, který je z mého pohledu super :)
      P.S. Ale připouštím, že jsem o 407SW taky uvažoval, teď se za to stydím. :D

27.01.2006  21:55

Bez nadpisu

me se novej Pasik, zvlaste v Combiku dooost libi( a to VW moc nemusim) a nebo zkus Otinu II, nebo C4ku... a nic jineho me nenapada... ja osobne pujdu do Civica 8G.... ale asi az za rok, az se mi podari neco usetrit

28.01.2006  13:27

« Re: 1.4 Hdi

dnes rano -16,5 plna OMW nafta + aditiva.. v poho nastartuji.. auto jede 2 min a samo zhasne.. po 15 min zas nastartuji a auto zas jede 2 min a zase samo znasne a tak asi 3x.. pak sem to vzdal.. vzal si doma Fabii Tdi a v poho.. tak jak se vratim z prace tak snad to dojede aspon do garaze a nevim jak to bude řešit a docela me to se*e..

30.01.2006  17:37

to marlin:
      Ja bych tu P407 tak neodsuzoval. Z vlastni zkusenosti z "Pasikem B5 a OT II " mohu s cistym svedomim rict, ze cestovani s P407 me vyhovovalo asi nejvice. Rozhodne 2.0 HDI 16V neni marnej.
      Je fakt, ze je hodne extravagantni, ale co se tyce jizdnich vlastnosti, je super ... :-!
      Nekdo namitne neco o velikosti kufru, ale ruku na srdce, kdo pouziva auto jako stehovaka ?
      Sam mam P307 a dve mali deti. Slozenej kocar do kufru narvu + mensi nakup. Zatim jsem nemel problem.
      To same jsem zkusil i v P407 a bezproblemu.

30.01.2006  21:38

« Re: Re:

ja P407 (jak obyc tak i SW) neodsuzuji, me se libi a jezdilo se mi s ni skvele... kdyz uz sem mel tu moznost, tak proc s ni nejezdit ze.... ale slovy klasika, zmena je zivot, tak proc nezkusit auto jiny proivience....Takze Japonce, uvidime co dal, mozna se k Pezotu vratim....(coz urcite, protoze bych chtel bud 407coupe nebo 306 GTi)

02.02.2006  11:26

« Re: Re: Re:

OK. Dej pak vedet, jak jsi s konkurenci spokojenej.

30.01.2006  11:16

Bez nadpisu

Všichni majitelé 206 rok výroby 2003 měli být pozvaný na výměnu topného tělíska (za výkonější tělísko), což se nestalo!

02.02.2006  14:04

Servis

Ach jo,
    pri 100tis. jsem dal auto na kontrolu a prej mam spatna ramena a, ze mi je mohou hned vymenit. Takze mam nova ramena po jejich vymene mi pri preneseni vahy na predek neco vepredu vzdy lupne.
    Dnes jim to tam rano odvezu a ted mi volaji, ze si pro to mohu prijit, ze je hotovo. No a hned, ze mi bude jeste volat, ze prej nejaka podelana tyc na rizeni ma vuli. Rikam, ze ale to nedela to lupani, ze to zacalo delat az pote co mi vymenili ramena. Servisak zase, ze ramena jsou v poradku.
    Mam pocit, ze v tehle zemi chce kazdej jen prodavat, ale sluzby tu nikdo uz dobre nezvladne. Mam z toho hodne blbej pocit a jsem ted nasrany jak na peugeot, tak na Renera v Moste.
    Chapu, ze ne vzdy se vse dari, ale po techto zkusenostech to priste radeji pujdu zkusit zase jinam a pak asi zase jinam, ja vim. Jednou snad nekde pochodim.

02.02.2006  22:40

« Re: Servis

to uz mas po zaruce? u nas jakmile bude auto po zaruce, tak s tim zacnu jezdit do servisu , kam davame auta uz 20 let a vzdycky mu cumim pod ruku, co s tim autem dela.... takze nemam strach ze by tam udel neco spatneho, a kdyz se mi neco nelibi, nebo mam podezreni na nekvalitne odvedenou praci, tak mi to bez frflani spravi....

05.02.2006  11:45

« Re: Re: Servis

Jo, už po záruce a už to bude rok. Já si moc servis nevybíral ani nemám čas někomu stát za zadkem a koukat mu pod ruce.
        Jinak to lupání na přední nápravě je ta tam a servis neví jak to odstranil, když jsem si pro auto šel, tvrdil mi přijímací technik, že to dělá furt a že se musí vyměnit ta vymezovací tyč řízení. Projel jsem se v tom hned ten den kolem města a nic, no ale tu tyčku si věměnit ještě nechám, nechali zvednout auto a sám jsem se mohl přesvědčit, že to vůli má. Trochu jsem zklamaný, že na to nepřišli už před cca. 1tis. km kdy to bylo na kontrole po stovce. Moc se mi nechce věřit, že ta vůle tam zčista jasna je. Nemám moc radost, že s tím teď musím tak často do servisu, potřebuji denně jezdit do práce a né se přetahovat se servisem.

06.02.2006  13:34

Doporucuju si prehrat reportaz o aroganci PEUGEOT v CR:

07.02.2006  22:55

« Re:

no... tak to muzu rici jen to, ze jsem rad ze nase auto vidi servis jen na garanckach :roll:
      No jo no... francouzi... proste se to deje.... jen ten pristup je divny....

11.02.2006  23:43

Reportáž

Hustý. Stát se to s naším autem, musela by do televize taky má manželka, ja bych se tam asi popral. Každopádně už teď vím, že dalším našim autem nebude peugeot a vůbec to není touto reportáží, ale vlastní zkušenosti se servisem peugeot. K čemu je auto bez pořádné podpory u servisu.

12.02.2006  15:13

reklamace

ten ředitel byl asi idiot a věřím že ve škodovce by se to nestalo.. i když je to hodně individuelní.. a to mam sam francouze Hdi a taky mam nejaky probleny z motorem a vždycky mi prodejce CITROEN zlin řekne že mam špatnou naftu (OMW) a že ji tankuje i bratr do oktavky Tdi tak mi na to řeknou: NO JO ALE ON MA SKODOVKU.. !

12.02.2006  18:56

Bez nadpisu

David C3 : Předpokládám, že máš taky problémy se zamrzáním nafty během jízdy (206SW 1.4Hdi) jako ja...

13.02.2006  19:50

Hdi

jo mam 1.4 Hdi a pod -10 mam docela problem.. auto nastartuje a pak zdechne.. muj nazor na věc je ža jak ta nafta je husta neproteče palivovým fitren protoje stačí oteplení na -10 a už v poho jedu ani nedavam do teple garaze.. ale hrazně me to stve mam strach stim v zime jezdit a není na to žadny spolech.. jak doplatim leasing tak oktava II

14.02.2006  09:49

Problem se resi na
    jiz treti rok. Arogance servisu me uz stve, pritom je pravdepodobne pouze pouzit u nasich aut nevhodny filtr a predehrev nafty.
    Uz nikdy si Peugeota nekoupim!

15.02.2006  09:04

Divný zvuk ....

Zeptám se vás .... nedělá náhodou někomu v jeho 206 při sešlápnutí plynového pedálu a naopak při jeho uvolnění, takový divný zvuk, něco jako zadrhnutí. Ovšem né zadrhnutí pedálu, je to slyšet z motoru.
    Ptal jsem se na to v mém úžasném servisu při kontrole po 100tis., ale bylo mi řečeno, že to se jen ozvou ventily a že to nic není. Každopádně asi 2tis. po kontrole mi to nedělalo a teď už zase ju.
    Na jízdních vlastnostech se nic nezměnilo, auto jezdí v pořádku.
    Jinak jsem moc rád, když vás tu tak poslouchám ohledně té nafty, že já mám docela kliku. Mám taky 1.4HDI z roku 2003 (Duben) a doteď mi auto nikdy samo nechcíplo a to jezdím denně i když je venku třeba -16.
    Octavia II: nevím co si o tom autě myslet, taky uvažuju, že bych si škodovku pořídil a to letos na podzim. Když budu projíždět fóra na netu, tak se dozvím pouze to špatné.
    Nemáte někdo link kde je nějaký seznam, žebříček poruchovosti aut?

15.02.2006  09:25

Jestli....

...je to takove vrznuti-drhnuti pri pridani plynu z volnobehu, tak je to ridici clen(membrana) ERG ventilu. Meni se to jako celek a je to mala krabicka v mot. prostoru pod steracem na ridicovo strane. Zena tohle mela taky, ale bylo to jeste v zaruce......Udajne to jde i rozebrat a vycistit.

16.02.2006  20:32

Odpověď od Peugeot ČR

Zdravim,
    pokud Vás zajímá historie mojí závady u auta PEUGEOT 206SW 1.4HDi a stanovisko Peugeot ČR, mrkněte na :
    Diky za názor,

"-- skrytý --" 16.02.2006  20:49

« Re: Odpověď od Peugeot ČR

dalsi z dovodov, ktory ma presvecil, aby som si nekupil ropaka a uz nikdy nie peugeot >:-[]

23.02.2006  12:25

Bez nadpisu

Mám 206SW 1.4HDiteď 28.2.2006 to bude 3roky a mám ho odstaveného před barákem najeto 109 000Km. Problémy jsem měl od koupi: Geometrie, vymlácené stabilizátory, odpadlé silentbloky na zadní nápravě nebo tak něco (na zasněžené silnici se kolo opřelo o podběh a točil jsem se po celé silnici (životu nebezpečné) Nafta mi zamrzla před 4týdny po 30Km jízdy velice nečekané a taky nic příjemného, když zrovna předjíždíte a auto přestane jet (životu nebezpečné). Všem dávám za pravdu i s výměnou EGR/elektroventilu auto mělo rok a půl a už půl roku se ožívá zase. 2roky záruka na takovou nedořešenou popelnici je málo. Pište klidně se připojím k reklamačním stížnostem
    A aditiva se prodávají i nekvalitní chce to kupovat jen vyzkoušené, protože některá zamrzají i sama o sobě nezředěná s naftou.A tentokrát byla asi větší zima než před 5 lety tady bylo -30°C (Jeseník) Toď vše

28.02.2006  15:39

FW: Odpověď od technických poradců PČR:
    ----------------------------------------… /> Dobrý den,
    dovoluji si Vám přeposlat odpovědi technického poradce Peugeotu ČR na Vaše otázky z předchozího e-mailu:
    1.) U palivového filtru neexistuje žádná informace od výrobce o tom, že by vyhřívací tělísko palivového filtru 190184 mělo větší výkon.
    2.) Výrobce tuto informaci neudává, resp. nemáme žádné informaced o tom, že by došlo ke změně "jemnosti/propustnosti" palivového filtru u tohoto motoru.
    3.) Není nám známo, z jaké informace vycházíte.
    4.) Výrobce vozidel Peugeot bohužel nemůže ovlivnit kvalitu nafty (resp. pohonných hmot) u čerpacích stanic v České republice.
    Linda Maňáková
    zákaznický servis/relations clienteles
    Peugeot Česká republika, s.r.o.
    Na Strži 40
    140 00 Praha 4

"-- skrytý --" 13.04.2006  14:07

« Re:

Můj P 206 SW 1,4 hdi má najeto 140 000 km, je vyroben v roce 2002, do provozu uveden v březnu 2003 a zamrzá spolehlivě při - 17 ( podrobněji v diskusi cafe.auto.cz - Motorcafe - peugeot).

05.03.2006  17:20

Šustění z motoru za studena

Šustění z motoru za studena
    206SW 1.4HDi 10/2003
    od cca 30.000km mi vždy za studena při teplotách pod cca 5C nepříjemně šustí motor (někde kolem kladek a řemenu). Po zahřátí motoru to zmizí. Dělalo to už v záruce, ale v servisu to nedokázali odstranit.
    Děje se to pořád (mám najeto 50.000km)
    2 měsíce po záruce mi přestali vyhřívat 4 drátky na zadním skle. V servisu řekli, že si můžu koupit celé zadní sklo. Nebo nechat spojit přerušený vodič ve specializované firmě.
    Měsíc po záruce - blbne mi osvětlení středové konzole - asi špatný kontakt u žárovičky

05.03.2006  17:27

Zvuk při sešlápnutí plynového pedálu a při jeho uvolnění

BilboPytlik : přesně to samé auto dělá i mě.
    Zejména to dělá když jedu na minimum plynu a pak sundám nohu z plynu. Je to takové lupnutí z motoru (jako když elektroventil sepne).
    Žádné negativní vedlejší účinky jsem s tím nezjistil...

"-- skrytý --" 13.04.2006  09:29

Zamrzá mi také

Jsem rád, že jsem objevil tuto stránku a mohu přidat trochu vlastní zkušenosti s Peugeotem 206 SW 1,4 hdi.
    Můj P 206 má najeto 140 000 km, je vyroben v roce 2002, do provozu uveden v březnu 2003. Jsem druhým majitelem od září 05. Startuje výborně i při -20. Ovšem pokud je teplota nižší než -17 spolehlivě zamrzá nafta po ujetí 1-3 km. Nejprve jsem se domníval, že to bylo špatnou naftou a adetivy, která zamrzla i v lahvi. Na doporučení servisu jsem hned přidal 10% benzínu a koupil lepší adetíva. Po prvním zamrznutí jsem tankoval pouze u Schellu. Do posledních mrazů pod - 17 jsem vždy spolehlivě zamrznul. Kontrolka na diagnostiku se rozsvítila při prvním zamrznutí a zhasla až při posledním mrazíku odpoledne, když jsem zkoušel zda už nafta povolila a přidal delší dobu na plný plyn (asi se něco propláchlo). Jinak svítila celou zimu.
    Chtěl jsem vyčistit filtr, ale nevím kde se nachází - nenašel jsem ho. Už teď mám strach z další zimy. Jinak jsem docela spokojen až na nějaké drobnosti (motor šustí někde kolem kladek a řemenu, špatný spínač couvaček, zadní dveře jdou těžce otvírat), ale to přisuzuji počtu najetých km.
    Poradí mi někdo, kde se filtr nachází a jak ho vyčistit?
    Ještě více uvítám, když mi někdo poradí jak zamrzání trvale odstranit.
    Pokud se potvrdí v praxi varianta s novějším filtrem dejte prosím vědět.
    Všem díky za odpověď.

"-- skrytý --" 13.04.2006  17:11

Bez nadpisu

Čermák:palivové filtry u nafťáků se mění zpravidla po 60 t km. Bude pod kapotou.
    Nalét 10% benzínu do nafty,tomu říkám dobrá rada nad zlato.Kopat jej do zadnice až do Francie(toho,kdo to řekl). To jim asi fakt prdlo z té letošní zimy :?: >:-[]
    Benzín v naftě je ideální varianta k odstřelení pal.systému-je tam už HDI,že jo? Konečně,opravu platí zákazník,tak co "dobře" neporadit. >:-[]
    Nafta od Shell není špatná,seč se poslední dobou trochu zhoršila.Aditivum jedině od Castrol, je toho 0,5 litru za asi 270Kč. Najdeš na stránkách Castrol.cz.
    Letos jsem dělal pokus s HDI,nechával přes noc venku a i pod -20C to chytalo naprosto v pohodě. Nevím za 7 zim,že může zamrznout nafta.
    Nicméně pal.filtr,jestli je tam původní,tak se nedivím,že byly problémy.
    Nic jiného se nevymyslí,konstr.chyba to není.Kamarádla kékařka má už druhou P206,vždy nafta a asi od roku 2000 s tím nemá nejmenší problém a že existuje garáž,tak její auto o tom neví. Jezdí dnes a denně.Bez problémů.Ale poctivě dělaná údržba.Jiná rada neexistuje.

"-- skrytý --" 14.04.2006  15:20

« Re: IT

Díky za odpověď
      Filtr jsem pod kapotou hledal, leč marně. Předchozí majitel ho měnil pravidelně každých 60 000. Ten co je tam teď má 20 000. Auto bylo pravidelně servisováno do 130 000.
      S tím benzínem mi to poradili 3 opravny Peugeotu nezávisle na sobě. Měl jsem strach ho tam lít. O tak závažných následcích slyším poprvé. Díky.

18.04.2006  11:11

« Re: Re: IT palivovy filtr

.....je na prave strane motoru, pod vzduch. filtrem. Pristupnost mizerna, rozebrat a vycistit nejde (pouze spodnim sroubem lze odpustit kal). Meni se pouze jako celek (cca 1.700,- v nahrazkach ale paradoxne cca 1.500,- original Peugeot).

"-- skrytý --" 20.04.2006  15:09

« Re: Re: Re: IT palivovy filtr

Ahoj,ten filtr mne málem položil,v Peugeotu jsem se neptal,ale v neznačkovém obchodě mi řekli na 1,4HDi dokonce 2400kč s DPH.Ještě,že vydrží,jak uvádějí příspěvky těch 60 000km.Rozebrat se fakt nedá,ale propláchnout nejlépe tech.benzínem ano.Také jsme totiž museli vyjet ono mrazivé ráno,kdy bylo -24st. a po dvou km konec,svítila diagnostika motoru,filtr nepropouštělkupodivu po krátké pauze opět naskočil a na třikrát se nám povedlo dorazit domů bez lana.

18.04.2006  08:56

Cena ojetého vozu

Ahoj panové a snad i dámy. Jelikož jsem doplatil leasing, zajímám se o možnost nového vozu. Byl jsem zatím jen v jednom autosalónu Škoda kde mi nabídli za odkup naší 206 SW 1.4HDI bez ABS a klimatizace nějakých 170tis.. Máte někdo zkušenosti s prodejem podobného vozu? Zdá se vám to dobrá cena? Já bych řekl, že docela jo.
    A už se moc těším na octavii :)

"-- skrytý --" 18.04.2006  09:13

Bez nadpisu

Tu radost může kazit fakt,že: pokud bylo auto k podnikání,musí se 5 let po ukonč.leas. (nezapomenout zahrnout do obchodního majetku a následně vyřadit), nebo do 1 roku po ukončení leas.(pokud nebylo k podnikání), zaplatit daň dle §10 zákona.

18.04.2006  09:51

Bez nadpisu

No tak to tedy pěkně děkuji :-)
    Jak je velká ta daň? ... No každopádně jsi mi zkazil den! Že já jsem sem vůbec lezl, třeba jsem se tomu mohl vyhnout :)

"-- skrytý --" 18.04.2006  14:49

Bez nadpisu

BilboPytlik: To mne mrzí.Předpokládám,že auto bylo podnikatelské?
    Takže:
    Je třeba si fakt dát pozor,aby se auto,jakmile na úřadě z leas.přepíše na tebe vložilo do majetku a tam bylo alespoň den.Jinak by se splátky zpětně mohly neuznat jako náklad a dodaňovat...uf. To ne. Zdavotní,sociální, daň z příjmu+penále.To je realita.
    Pokud nepodnikáš, platí se daň do 1 roku po nabytí,tj.po ukončení leas.
    Výška daně je podle příjmů=daň pásma.Letos neplatíš nic.
    U podnikatelského se placení těžko vyhneš,protože FU má přehled přes silniční daň,co provozuješ,ne? Zde bych je fakt nedráždil.
    V daň.přiznání je kolonka věnovaná §10 zákona o dani z příjmu. Příští rok podáš daň přiznání za 2006 a tam bude nějaký daň.základ z podnikání,může být něco z pronájmu,nějaké kapitálové příjmy(třeba úroky z podnikat.účtů).Vše se sčítá a k tomu se připočte prodejní cena auta.
    Pokud je to protihodnotou,máš kupní smlouvu od prodejce nového auta,udělej si 2 ověř.kopie a jednu přihodíš v lednu 2007 při podání silniční daně za 2006(tam bude figurovat i ten P206-také nezapomeň zaplatit silničku,seč jej prodáš,s ohledem na datum to vidím na 50% poplatku...).Pokud jsi zaplatil na celý 2006,požádáš pak o vrácení přeplatku.Příjem je zdanitelný příjem,protože silnička byla nákladem,ale to asi víš.
    Druhá kopie se přiloží k daň.přiznání za 2006.
    Chtějí to,sice jak kde, ale ještě jedna "nespravedlnost": pamatuj na obvyklou cenu. Bývají na ni dost hákliví,když chtějí....!!!
    Ofic.prodejce ti asi těžko dá kupní smlouvu na 50 tis a 120 t hodí bokem. On má také své účetnictví.
    Soukromník-to by šlo,ale zase mohou chtít znalecký posudek,že auto mělo hodnotu 50t,např. Platí se oficiální taxa(znalci) a asi by to nikdo nenapsal jen tak z lásky k bližnímu,to bych se divil(nějakou moc dobrou cenu auta,pokud by vůbec byl ochoten).Živí se tím... :'-(
    Blbé je na tom to,že jsi něco řádně zaplatil,stát,prodejce,leas.,pojišťovna na tom měli od tebe peníze a pak musíš danit.
    Na druhé straně se sem vozí desítky tisíc aut na plnou moc a dál nemusím,ne?
    Takové trochu nerovné podmínky.
    Spíš zvaž úvěr,budeš splácet, je to tvoje hned a tahle starost odpadne,ale oni si zase vymyslí něco jiného,známe to...Teď s tím fak nic neuděláš,pokud by sis auto nechtěl nechat. To je cesta,jak nedanit. Už jsem se setkal s názorem,že si jej nechám např.1,5 roku a že se jako náklad pro snížení ceny uplatní výdaje(např.pojistky,opravy...).Na to bacha.Nelze.Mám daň.poradkyni,takže to třeba někdo zpochybní,ale píši,jaký je zákon.
    Obejít do budoucna=úvěr.Šel bych touto cestou.
    A to nepíši,že budeš příští rok platit jednak vyšší daň,ale také příslušné zálohy. Nad 30 do 150 tis se platí pololetní do 15.6. a 15.12. ve výši 40% poslední daň.povinnosti zaokr.na celé stokoruny nahoru.
    Mně to loni také podobně zkazilo radost ze života.:cry: :'-( :'-(

19.04.2006  21:40

Bez nadpisu

IT: Děkuji moc za pěkný popis. Až se mi vrátí žena z porodnice, dám ji to přečíst, né, že bych tomu nehověl, ale je to ta osůbka co mi dělá vše kolem účetnictví. Jinak po přečtení to není zase až tak hrozné, hold je to reál no.
    Ještě jednou díky moc!

"-- skrytý --" 20.04.2006  16:59

Bez nadpisu

Mrouza: Nechci dělat paniku,ale palivový(konečně jakýkoliv filtr) se mění.Palivový propláchnout techn. benzínem je hodně riskantní a nerozvážný krok,s nejstým efektem... To bych si dovolil varovat před něčím podobným. Určitě se dá koupit i levněji,ale i kdyby ne:2.856Kč si polož na jednu misku vah a na tu druhou,kolik bude stát případná oprava komponentů pal.systému HDI a není o čem přemýšlet. Zanesený fitr může být zdrojem problémů,které se pak vyšplhají do desítek tisíc Kč. To bych neriskoval.

21.04.2006  11:24

Bez nadpisu

no, tda panove..... ted jsem s nim byl na garancce (60tkm, 2roky stare) a ty zavady co mate vy nejak nepozoruji.... asi mame stesti. teda krom te zamrzle nafty, ale s tim pomohlo aditivum a od te doby s tim byl klid...

08.06.2006  19:22

Rozlouceni

Panove ahoj,
    dnes jsem byl vymenit naseho lvicka za novou ocatavia II. Cestou z autosalonu jsme jeli kolem bazaru kde uz stalo nase krasne milovane stare auticko, zastavil jsem u plotu a zamackli slzu. Vim, ze s 206SW mate nekteri hodne trapeni, ale to se nasemu auticku hodne vyhlo, nikdy nas nenechalo ve stychu. Doufam, ze ten kdo si ho koupi bude mit z auta radost a bude mu dlouho slouzit. Po 120tis. zadna vetsi zavada a vse slapalo jak ma, osobne mohu 206tku jen doporucit. Priznavam, ze jsem z neho byl taky obcas narozpacich, ale dnes vsechno odpusteno, hlavne to hrozne razeni :)
    Tak ahoj panove, at vam lvicata dobre jezdi!

22.08.2006  15:57

servis po 60.000km

právě se mi blíží servis po 60.000km a proto budu rád za rady na co si mám dát bacha, kolik to stojí, apod.
    Jinak po 3 letech pouze vymena 2x zarovka H7.
    Taky by se mela poprve menit brzdova kapalina.
    Diky moc, Tomas
    Peugeot 206SW 10/2003 1.4HDi 60.000km

Charlie 04.09.2006  15:55

re: servis po 60.000km

Cau.
    Ja byl ted na treti rocni prohlidce 1.1/44 kw benzin (najeto 30000 km) a stalo me garantovanu cenu 2.390,- + 2.374,- novy filtr klimy, dezinfekce, promazani brzdoveho pedalu a par dalsich drobnosti.
    Tak lze predpokladat, ze te to bude stat 2.320,- nebo 4.990,-.
    Viz link:

18.12.2006  09:41

Bez nadpisu

Pravděpodobně v pátek si jedu pro 206 SW 1,4 8V. Doufám, že neprohloupím.

Charlie 05.02.2007  14:08

« Re:

Tak co, uz ji mas doma? Co je to za vybavu a jak jsi spokojen?
      Charlie

05.02.2007  14:21

Bez nadpisu

Už ji mám doma, je to 206 SW XS Line + manuální klima a zatím je to mazel. Když jsem vyjížděl z prodejny, měl najeto jen 4,5 km a byl zpočátku lenivý. S každým kilometrem navíc je to ale lepší a jsem zatím maximálně spokojen

Charlie 06.02.2007  15:28

A tak to ma byt. ;-)
      Preju hodne stastnych kilometru.
      Charlie

03.03.2007  13:09

Nový miláček

Dobrý den!
    Je to 14 dní co jsme vyměnili naši milovanou škodu felicia za námi vysněný peugeot 206 sw 1,4 HDi. Červené barvy. Jsme z nej nadseni. Jen nás mrzí všeobecné srovnávání se škodou fabia combi. Myslím, že toto srovnat nelze. Ačkoliv automobilce škoda drzim palce, s peugeotem se zatím rovnat nedá. Doufám, že provoz našeho miláčka bude bezproblémoví. Hodně šťastných kilometrů.

Charlie 07.03.2007  11:47

« Re: Nový miláček

Jak to myslis s tim srovnavanim?
      Neni to podobna kategorie? Dost lidi pri vyberu auta srovnava velikost kufru, misto na zadnich sedackach, atd.

"-- skrytý --" 20.04.2007  21:53

Brzdy

Ahoj, mam 206 1,4HDi, mam najeto necelých 50tis.km a už od kontroly ve čtyřiceti tisících mě strašili v servisu s tím, že při další kontrole budou muset asi měnit brzdy, je to možné aby vydrželi tak málo a nevíte někdo jakou značku brzdových kotoučů Peugeot používá.

"-- skrytý --" 13.06.2009  08:13

Chlad. kapalina

Čao. Kde přesně najdu vypouštěcí šroub chladící kapaliny na bloku motoru u P 206 SW 1.4 HDi r.v. 2003 ?

"-- skrytý --" 19.12.2009  15:12

rada

Ahoj prosím o radu... peu 206 za tepla i za studena nechce startovat... startér se točí, tak to vypadalo na baterku, ale baterkou to není, dostal peugeotek novou, ale furt ne a ne. Přes kabely to nahodím, ale jinak ne... Nestalo se to nekomu? Díky

foto JOB

JOB 19.12.2009  21:46

« Re: rada

Když to startuješ přes kabeli tak kam je připojuješ na svém autě ? Oba na baterii? Když startuješ tak jak rychle se startér točí ? Co je to přesně za motor ?