Citroen C5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Citroën

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.07  13:10

    « Re: Re: :)

    Tak ako, Ty MaGoR? :-)

    Vcera som chcel ist kuknut tu vasu Vitaru, lebo som bol na Ruzine, no nebolo casu. Navyse ani neviem, kde by som ju mal hladat... Bol som tam aj so Spagetkou. Asi by som Ti tak trochu vyrazil dych, keby si si nasiel fotku tych dvoch na mojej prezentacii, ze?
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 23.05.07  23:24

    « Re: Re: :)

    ok, slubujem :) diky ze mi drzis palce, vecer sa ohlasim ked sa doC4kujem domov. dufam ze uz ako MaGoR.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.05.07  07:57

    « Re: Re: :)

    Vdaka za rady, uvidim este ako sa veci vyvinu, no asi predsalen ostanem pri economy, my sa nikde ponahlat nebudeme a priatelka nema velku istotu s velkym autom. A ani moc nechcem rozhadzovat financie, setrime na ine dolezitejsie veci...

    Dnes som prec, nebudem tuna, takze sa stretneme az ked budes mat titul vo vrecku. Teda vo stvrtok, slubujes?
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 23.05.07  03:21

    « Re: Re: :)

    ani som si nevsimol ze si odpisal ;-) lebo som pisal ten dlhy predosly prispevok a potom som ten radiator vypol :)
    s check card som nemal problem ani ja, tiez mi dodnes chodia domov karty aj vypisy :) tiez stacil iba pas a social sec. number. absencia akychkolvek poplatkov je fuckt super vec a vykoristovatelske europske banky by sa od nich mali ucit.
    urcite neber ani hyundai ani focus. za maly priplatok, cca 30 usd na den dostanes SUV, s ktorym budu take dlhe trasy (predpokladam) o niecom inom. ale to pisem v predoslom prispevku, dufam ze ti v tomto rozhodovani pomohol :)
    uz je takmer pol stvrtej, tak dobre, idem uz spat.
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 23.05.07  02:22

    « Re: Re: :)

    a poradim ti nevyberat si ziadne economy car (chranboh) alebo compact car. radsej si priplat zopar drobnych a vyrentuj SUV alebo midsize/fullsize, stoji to za to. ja som si prvykat, neznaly pomerov, vyrentoval compact car. o economy car som ani neuvazoval, lebo do chevy cavaliera by sme sa dvaja s kuframi nenatrepali. tak som zobral compact car, lebo som rozmyslal ako-tak ekonomicky. potesil som sa, ked som na letisku v Salt lake city dostal do ruky kluce od PT cruisera a mal som pred sebou dlhu dlhu cestu do YNP. takmer som pocas tej cesty umrel. vosli sme sa donho v pohode, ale prvotne potesenie z pekneho auta rychlo vyprsalo po prvom zosliapnuti plynoveho pedalu a odozve podobnej fabii htp. mali sme riadne naponahlo, kedze check in u zamestnavatela sa blizil. po uplne prazdnych dialniciach v Utahu, Idahu, Montane a Wyomingu sme sa kydali ako s hnojom PT cruiserovskou maximalkou 100 mph. na americkych dialniciach, kde vidis na 5 km pred seba, nikde ziadne ine auto (nie to este policajti, co by tam robili, ked prejdu 2 auta za den), iba ty sam, v cd prehravaci elan (kocka), ponahlas sa, plyn na podlahe, a auto ide max. 100 mph. mas pocit nie ze stojis, ale cuvas. spotreba jedna nadrz na hodinu (bez prehanania). rucicku palivomera bolo volnym okom vidno klesat. a vraj 2,4 150 koni. hehe. barrichelo sa so mnou o tom hadal stokrat, ale ja tvrdim a stojim si za tym, ze htp je na tom lepsie ako tento americky skvost, ktory este k tomu specatil nas spolocny pobyt defektom. zdalo sa mi ze to nejak plave pri tej zavratnej rychlosti, a pred McDonaldom ked som vystupil z auta pocul som nieco sycat. vzduch z gumy. dobre ze mi nestrelila na dialnici, uz by som tu teraz somariny nevypisoval. chvalabohu iba pomaly sycala.
    po tejto skusenosti som si pri odchode z USA o styri mesiace neskor radsej priplatil za SUV a dostal som do ruky fungel novy Chevy Equinox 4WD. 3,6 V6, juuuuj to bolo auticko, dodnes sa mi o nom sniva. po zasnezenej vozovke islo ako po suchej ceste, stado bizonov ktore mi voslo do cesty sa poslusne rozislo a pustilo ma prejst, a policajt, ktory ma v tom zasnezenom tmavom sychravom rane nameral, iba nechapavo krutil hlavou nad tym, ako som tak rychlo mohol ist. ale ja som si tu rychlost 59 mph (limit bol 35) ani neuvedomil. ale aspon som tentoraz prekrocil limit menej ako dvojnasobne, s dynasty sa mi podarilo 51 na 25mph limite :)
    dialnicnu rychlost drzalo krasne, v salt lake city na letisku som to auto ani nechcel vratit, najradsej by som na nom isiel az domov :)

    eeeejjjjjjj ale sa mi nechce ucit, co??? >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.05.07  02:17

    « Re: Re: :)

    Americku Visa check card (volaju to aj debit) mam uz 9 rokov, kazdy mesiac mi domov do KE posielaju vypis a este v zivote nezobrali ani len cent poplatkov za vedenie uctu a podobne kraviny popularne u nas. Platim len 15 USD rocne za kartu. Na druhej strane na check ucte nie je ziaden urok, treba sa presunut peniaze na saving. Neboli s tym vobec ziadne problemy - pas stacil a karta prisla za tyzden ci dva.

    Z Hertzu beriem najlacnejsiu ponuku - dajaky Hyundai alebo Focus. Drahsie sa neoplati a ani nepotrebujem, to by priatelka ani za volant nesadla. Ale bola aj taka moznost, ze to vezmem one-way z Michiganu do NYC a to vtedy vychadza len o malo penazi (asi o 100 USD) viac za SUV (nejaky Ford) ako Hyundai ci Focus - tam by som uz nerozmyslal. No nic nie je uzavrete, rozhodnem sa az ked pridem do Hertzu...

    Slovo "kreditna karta" bola hned mojim prvym kandidatom, ked mi doslo o co ide a zaroven aj spravny tip :-)

    OK, idem spat, chod aj Ty.
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 23.05.07  02:02

    « Re: Re: :)

    stalo sa to este pred dvoma rokmi, odvtedy som (nielen) nos do USA strcil na cele styri mesiace a nikto ma nezabasol, takze asi na to kaslu a predpokladam ze zodpovedna osoba, ktora to zanedbala bola za to patricne pokefovana. inak ked uz si poziciavas z Hertzu, tak ak sa dobre pamatam, ponukaju mustang GT, alebo audi S4 cabrio. dufam ze si vyberies rozumne :)
    mne taku somarinku nechceli dat, bolo tam vekove obmedzenie min.25 rokov.
    inak pozicovna national/alamo nevyzaduje kreditnu kartu. aspon v minulosti nevyzadovala.
    ale aj tak, bez kreditky sa tam nepohnes, neubytuju ta ani v najlacnejsom moteli, aj keby si mal pri sebe milion USD cash. takze si vezmi aspon dve a davaj si na nich setsakramentsky pozor. CC fraud je v USA velmi popularny zlocin.
  • 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 23.05.07  01:21

    « .

    a sorry ze som neodpisoval asi polhodinku, ale musim pocitac vypinat do "stand by" rezimu, pretoze mi odisiel ventilator a ked mam comp zapnuty dlhsie ako polhodku, tak mi pod nim zacina tliet stolik. takze som tu s polhodinovymi prestavkami na vychladenie compu :) to asi preto, ze som ho za dva roky co ho mam vypol asi trikrat, segin pocitac, tiez je to len stroj, a este k tomu po zaruke :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 23.05.07  01:16

    « Re: W O W !!!!!

    ano, embasovanu kreditku ti zoberu v pohode, ja som v USA pouzival kreditku MasterCard z Ludovej banky, kde pracuje moja mamka. (byvaly hotel Europa, ved vies, nemas aj tam nahodou ucet?) snazil som sa vybavit si v USA aj americku kreditku, ktoru mi aj chceli dat v jednej banke v Montane kedze videli ze mam na tom ucte prijem ako vsetky tie tety v banke dokopy, ale riaditelstvo im to zatrhlo lebo som bol foreigner. a v NYC som sa snazil dostat kreditku takisto. ALE: na ziskanie americkej kreditky v NY musis mat NY State drivers license. a na ziskanie NY drivers license potrebujes americku kreditku. rehocem sa z toho este teraz. som myslel ze taketo byrokraticke bludy sa deju iba u nas.

    a teraz k tomu spamu. o par prispevkov nizsie sme si pisali nieco ohladom americkej inspection a tak, a ked som ti pisal ze ja som potreboval v Montane iba registration a poistku. to slovo poistka som tam mal napisane anglicky a takisto mi to neslo odoslat a vyhodnocovalo to ako spam. ale dost rychlo mi doslo ze preco, hned som vedel ze prave ta poistka po anglicky bude ten nezmar ktory mi to kazi.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.05.07  00:49

    « W O W !!!!!

    Prosim vsimni(te) si, ze v predchadzajucom prispevku som pouzil skratku CC a to preto, lebo ked som tam mal povodne namiesto CC slova Kredit Kard, tak mi nechcelo zobrat prispevok, pretoze si myslelo, ze je to SPAM!!!

    A ani tento prispevok mi nechce vziat kym Kreditnu Kartu pisem po Anglicky s C... Preto ten hrozny paskvil s K. To je teda zaujimava ficura.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.05.07  00:47

    « Re: Re: :)

    No ak to nebolo zamerne, tak to potom beriem, ich blbost. Len ma trochu zaraza, ze preco si nestiahli z kreditu neskor, ked si tam peniaze vlozil - chces ci nechces, mozes s tym mat niekedy neskor problem, lebo na CC fraud je riadna a regularna basa, to je presne tak, ako keby si vylupil banku, resp. niekomu ukradol peniaze z ruky. Kebyze sa to stane v obchodnom styku, ze si neplnis povinnosti, tak to casom nechaju tak, ale uverove podvody su fakt ziadna sranda... Na Tvojom mieste by som aspon 10 rokov do USA nestrcil ani nos, neviem aku tam maju premlcaciu dobu, ale pre istotu aspon dvakrat tolko by som si vzal...

    A sme pri tom, ze mi z vlastnej skusenosti mozes poradit, co mi kazdy len s nie celkom istotou tvrdi. Vezmu mi v Hertzi nasu obycajnu VISA Classic embosovanu z CSOBcky? Mam tam kvoli tomu zriadeny dostatocny denny limit, len co to budu akceptovat.

    Odbliknem Ti furt ked budem vediet, ze si to Ty, o to nemaj strach :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 22.05.07  23:01

    « Re: Re: :)

    ale ved som pisal ze som to spravil nechtiac, z toho uctu som peniaze nevybral zamerne. myslel som ze to uz odislo... az po case mi mamka povedala, ze tam je este nejaka poziadavka na platbu. nebola to moja vina, ale lajdactvo poistovne, resp. lajdactvo pre americanov take typicke. niektore pozicovne odo mna zobrali cash pri odovzdavani auta a este si aj nascanovali kreditku pre istotu keby zistili ze z auta ubudlo alebo je poskodene alebo nedotankovane alebo tak. ale avis neberie cash, co ma trochu zaskocilo tak som to aj so strachom z hroziacich obrovskych bankovych poplatkov za medzikontinentalny prevod zaplatil slovenskou kreditkou.
    myslim ze prave taketo veci by nas mali na politologii ucit :), namiesto zaplavy filozofickych bludov, ktore mi uz pomaly lezu von z hlavy, lebo to moj hardware nie je schopny ponat.
    tak ok, ked budem najblizsie v USA, pojdem sa najblizsej pobocky avisu ospravedlnit a zaplatim to, ale s podmienkou ze sa na to zase nevybodnu a stiahnu to ihned :-)
    ja som ta nesiel presviedcat aby si to urobil, neboj sa, len som sa chcel pochvait co sa mi prihodilo ;-)
    inak ocenujem tvoju cestnost a slusnost, ktoru si tu uz nie prvykrat prejavil :yes:
    tak dufam ze som ti to patricne vysvetlil a ze ked sa stretneme tak mi odbliknes ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.07  22:48

    « Re: Re: :)

    Uff, to je na mna silna kava, toto by som nerobil. Sice nie som bohaty, ale zase az tak zle financne na tom nie som a aj ked to tej autopozicovni zo ziskov vyznamne neuberie, princip je princip a ja by som nebol rad, ak by som za svoj servis nedostal peniaze. Mimochodom, byt Tebou, taketo veci by som si radsej nechal do sukromnej spravy...

    PS: toto vas na tej politologii ucia...?
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 22.05.07  21:25

    « Re: Re: :)

    presne tak, asi preto aj diplomovka vyzerala ako jeden paskvil :)
    ale dohanam to po polnoci, ani si nevies predstavit ako ma stve ked uz o jednej v noci na moje prispevky nikto nereaguje a musim cakat do rana :) ale aspon sa vtedy ucim. panu bohu vdaka za prekofeinovanu kofolu :)
    je to trochu ilegalne, ale je to aj chyba autopozicovni ze si hned nestiahnu love. po mesiaci uz ta nechytia a CIA kvoli tomu na teba posielat nebudu. ale pokutu za rychlost ktoru som dostal v den odletu mi stiahli z kreditky ihned, "cops" si na peniaze davaju pozor :)
    mal som o tom ucte pekny prehlad, mamka pracuje v banke kde som mal ten ucet. takze som videl ze pokus tej autopozicovne tam bol, ale zbytocny :) banka to neuhradila, lebo na ucte nebol kredit, takze si mohli piskat :)
    pozeram ze teraz, ked sa treba ucit, tak mi tie prispevky idu akosi od ruky :) takze uceniu zdar
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.07  21:10

    « Re: Re: :)

    To nie je tak trochu ilegalne s tym zadarmo rentovanim auta?

    Inac Ty tomu uceniu moc nedavas do boka, co? Viac si na diskusii ako v knihach.
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 22.05.07  19:35

    « Re: Re: :)

    jj, budeme magori (snad). ale vas inzinierov si vazim :) obaja rodicia su inzinieri, a smeju sa mi, ze co to mam za skolu a co chcem akoze dalej robit. chvilu ma tu boli doma psychicky podporit ale uz zdrhli domov na ruzin. momentalne mi lezie na nervy kazdy a tito dvaja inzinieri obzvlast :)
    ake prirodne vedy si mal na mysli?
    tak trochu ti leto v USA zavidim, raz si taky mesacny vylet spravim aj ja, vyrentujem harleyku alebo mustang cabrio a pojdem kam ma smrad zavedie :)
    ak chces poradim ti ako vyrentovat v USA auto zadarmo :) nechtiac som to spravil a vyslo to :) staci po prichode na sk vyrabovat ucet na ktory je vystavena kreditka ktorou si platil fakturu. (ak este peniaze neodisli)
    inac super pocko, vsak?brat sa dnes kupal na bukovci a voda je vraj tepla ako shtanka. v piatok asi od radosti skocim do ruzina hlavicku. otec nevie hybat rukou, zamrzla mu v C4ke od klimy ked dnes isiel z BJ. som presne vedel, ze ked sa bude treba ucit tak bude 30 st. a v lete bude urcite cely cas prsat. uz styri posledne leta som nebol na SK, tak sa pochopitelne celkom tesim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.07  19:18

    « Re: Re: :)

    Je to pekne naplanovane, uvidime co z toho vyjde. Inak pravdu povediac, priatelka by privitala aj alternativu vyvalit sa na ten travnicek, kde som fotil Spagetku a nic nerobit cele leto. Ale co uz, viza, letenky a ine srandy su uz zaplatene, len ist...

    Tvojej priatelke gratulujem k titulu. Aky titul dostavaju politologovia teraz - MaGoRi? Doktorov asi nie, to by ste este asi museli nieco napisat, ze? No a na nas "I Nadalej Glupych" asi v ramci prirodnych vied nemate narok...
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 22.05.07  15:04

    « Re: Re: :)

    skoda, urcite by to stalo za to. ja sa uz napr. do NYC nikdy v zivote nechystam, na Lunik IX to mam blizsie a uvidim tam to iste. ale v bostone som nikdy nebol a dodnes to lutujem, ked budem este niekedy v USA urcite sa tam pozriem. V chicagu som bol iba chvilu, pocas mojich prvych dni v USA. tiez velmi pekne mesto ale nemal som dost casu spoznat ho. akurat ma prekvapila hlavna autobusova stanica v chicagu, porovnatelna s autobusovou stanicou v sabinove :-)
    zavidim ti, budes mat super leto. ja sa chystam iba vypekat na zlatniku, tenis s ocom, kazdy vecer gril, motorka... a mozno sa vyberiem do bulharska, ked sa pozbierame nejaka partia. tequila za 25 centov laka kazdeho :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.05.07  14:52

    « Re: Re: :)

    Nie, tak zapadne nepojdeme, ostanem na osvedcenych trasach NYC - Washington-Chicago-Montreal-Boston - NYC. Mesiac sa zda byt dost, ale nie je...
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 22.05.07  14:00

    « Re: Re: :)

    >:D
    viza od tohto roku nie je problem dostat ani v poslednom rocniku, jedna spoluziacka ich dostala bez problemov a to ju ani k statniciam nepustili.
    inak moja priatelka je uz hodinu politologicka :-) uz nech je stvrtok a mam to za sebou aj ja.
    ides v lete do USA? odporucam ti narodne parky ako yellowstone NP, Glacier NP a pod. raz v zivote to treba vidiet, urcite sa tam este raz v zivote chcem pozriet.
    inak v montane ta neobmedzena rychlost uz neplati, teraz je tam 85mph cez den, 75 v noci (wildlife)
    ale donedavna to tak bolo to mas pravdu. policajt ta ale mohol pokutovat, ak usudil ze si isiel prilis rychlo :)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…