Citroen C5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Citroën

  • « 00 Reagovat !

    foto Perun

    Perun 09.04.10  14:38

    « Re: Re: nová C5

    :yes: :yes: :yes:
    Šup s ním na MA.CZ ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto c5III

    c5III 09.04.10  13:49

    « Re: nová C5

    ...takže nová C5III už nejaký čas parkuje pred barakom...zmena oproti bývalej C5II je taká, že toto je 2.0 HDI 103 kW a klasické pružiny, kdežto predtým to bola 1.8 benzín. Pár mesiacov už na nej jazdím, takže aké také malé hodnotenie pridávam. Kvalita vypracovania a jazdné vlastnosti sa s C5II veľmi porovnávať nedajú, nakoľko toto auto je generačne už uplne niekde inde ako moja predchádzajúca C5. Obe autá som kupoval ako nové. Zaoberať sa porovnávaním motorizácie nemá veľký význam, každý si vie domyslieť rozdiel medzi 1.8 benzín a 2.0 HDI. Hydraulický podvozok mi nechýba, nastavenie pozvozku s klasickými pružinami je konforné, podvozok lepšie filtruje nerovnosti, lepšie drží stopu a auto je oveľa oveľa istejšie na ceste. Snow motion je veľmi dobrá vec, bez problémov som vyšiel na miesta kde som musel nasadzovať reťaze, a to som mal na c5 II lepšie zimné pneu. Dlhodobá spotreba po zhruba 8000 km 5,8 l/100 km. A ďalšia pozitývna zmena, predtým ked som miekam prišiel na mojom citrone vnímali ho skôr ako nejakého exota, teraz naň zírajú doslova s otvorenými ústami a nechcú veriť tomu, že to je francúz... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 21.07.08  16:27

    « Re: nová C5

    Ja pravidelne pred zimnou sezónou čistím tesnenia dverí a natieram ich Regumon.Je to vlastne gumárenské mlieko.Tesnenie má aj po 8 rokoch elasticitu a netrpí vôbec styraním.Dobre tesní a všade prilieha.V novej C5 som už sedel,ale keďže to bol nafťák a mal hydroaktívne perovanie tak som sa v ňom neviezol.Zvažujem len medzi 1.8 benzínom C5 a P 407,ale až po Vianociach,tak mám ešte dosť času.Zámky mažem 4WD.A nech ti to ticho dĺĺĺho vydrží.
  • « 00 Reagovat !

    foto c5III

    c5III 21.07.08  13:37

    « Re: nová C5

    v sobotu som sa inšpiroval diskusiou k Fordu Mondeo, kde podobné pazvuky riešia už dlho, a kde to vyriešili vyčistením gumených tesnení dverí... vyskúšal som dokonalé vyčistenie všetkých tesnení okolo dverí a okien, a premazanie zámkov na dverách...a zatiaľ to zabralo...nič rušivé sa neozýva...
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 15.05.08  17:42

    « Re: nová C5

    ...vo svojom aute si poznáš každý pazvuk,ale niekedy je človek až moc náročný...
  • « 00 Reagovat !

    foto c5III

    c5III 12.05.08  09:32

    « Re: nová C5

    ale nie je rozhrkaná...asi ja som až veľmi náročný. väčšina ľudí nepočuje nič, inak aj ja ked sedím na inej sedačke ako vodičovej nepočujem nič, ale na vodičovom mieste sa nejakým zázrakom zbiehajú všetky zvukové cesty...
  • « 00 Reagovat !

    foto mate59

    mate59 07.05.08  22:32

    « Re: nová C5

    Tak ja som ju videl len na obrázku.V ČR sa má začať predávať od júna a cena má začínať od 595 000,-Kč.Asi.Nakoľko sa mi tiež páči,zvažujem ako jednu z adeptov aj C5,obsah pod 2 lt.benzín.Ale kúpa by bola asi až v 1.-2.mesiaci budúci rok.Zvonka je pekná,no tie obrázky z interiéru sa mi zdá tá palubka taká akoby poplátaná.Doteraz ma držala len M6,407,Mondeo,ale až ju uvidím naživo,možno sa presunie na 1.miesto.A tvoja C5II je po 3 rokoch už rozhrkaná?Nedajbože servis?
  • 00 Reagovat !

    foto c5III

    c5III 07.05.08  07:45

    « nová C5

    Včera som sa konečne previezol v novej C5. 2.0 HDI, klasické pružiny...odhlučnenie interieru 1*, filtrovanie nerovností podvozkom 1*, podvozok skôr mäkší ako športovo ladený (zase tvrdší oproti mojej C5II a oveľa lepšie pohlcujúci slovenské výtlkové a pričnymi nerovnosťami pokryté cesty aj ked nemá hydro, ale je to funglovka uvidíme čo to urobí po 3 rokoch a 50 000km ako umňa), vonkajší vzhľad 1***(oproti foto - oveľa mohutnejšie), sedadlá 1**, pevný volant-ako si som nepostrehol, že by ma to nejako vyviedlo z miery, nezaregistroval som rozdiel.Celkový dojem veľmi dobrý, aj ked ten pocit ked som 1 krát presadol z mojej mazdy 626 do c5II a previezol som sa na skúšobnej jazde sa nedostavil...tým nechcem povedať že by 626 bola zlá, práve naopak okrem bežných intervalových výmen s ňou nebol žiadny problém, a ani doposiaľ nie je lebo ňou jazdí môj svagor a auto má 14 rokov (u Citroenu by som ruku do ohňa nedal)...ale tam bol generačný skok trochu väčší. tak že nová c5 je asi to za čo by som moju 3 ročnú c5 vymenil, ale to by museli prísť v citroene s nejakými akciami, lebo 978 000,- je dosť prehnaná cena...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.02.08  10:51

    « Re: neprijemny zvuk

    Aj mne sa nepravidelne prejavuje take zvlastne skripanie z prednych vodicovych dveri. Tazko popisat ako to pocut, asi najlepsie to vystihuje to, ako keby niekto pokusal ohybat, resp. lamat sklo. Ale mal som to len parkrat, asi tak 3-4 krat a na druhy den to uz nebolo. Mozno nejaky kamienok niekde alebo co.

    Inak niekde inde som uz pisal (tusim na stranke mojej recenzie auta), ze na C5-ke pribudlo medzigeneracne celkom dost zeleza na odstranenie neprijemneho buchania zadnej napravy. Odstranit sa nepodarilo, iba znacne zmiernit, takze asi to moze byt aj Tvoj pripad. Vraj prva generacia po odjazdeni isteho mnozstva kilometrov bola v tomto ovela horsia a existovala na to nejaka opravna sada, ktora je v 2. generacii uz z vyroby.
  • 00 Reagovat !

    foto c5III

    c5III 14.02.08  12:32

    « neprijemny zvuk

    pri prejazde priecnych nerovnosti sa mi na c5 II neustale ozyva neprijemny zvuk niekde v mieste kde koncia dvere vodica, alebo z miesta stredoveho stlpu(presne nedefinovatelne)a v zadnej casti z oblasti tapaciru strechy...toto je zvuk pripominajuci jemne hrknutie a prejaví sa len pri nevelkych nerovnostiach...ale vacsi problem je neprijemne buchanie zo zadnej casti auta pri prejazde vacsej nerovnosti (neviem ci su to 5 dvere, aleb o zadne sedacky,rezerva...)mate stym nejake skusenosti...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.01.08  16:21

    « Re: Celne sklo

    Nazdar,

    Stierace v KE kupujem v Sihu, tam mam uz dlhodobejsiu nakupnu historiu, cca 10 rokov :-)

    F500 zatial nekupujeme, ale vdaka za pripomenutie, idem pozriet, ci uz existuju na to cenniky. Auticko ine vyberame, ale zatial to nie je akutne, nakolko to bude potrebne az po vystavbe domu, co v tomto polroku urcite nebude. Celkom ma zaujalo nove Twingo a Clio, celkom dobre ceny a nepytaju za (mechanicky) automat vela penazi. Ani C3-ka nie je v sucasnosti nezaujimava. Co je totalne nezaujimve je Fabia...

    Honda CRV? Ja a SUV nie sme prilis kompadebilni :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Asterix

    Asterix 13.12.07  11:08

    « Re: Celne sklo

    Zdravim ta tv,

    ta cena za celne sklo je pekna palka, preto je dobre sa pripoistit. u mna nove by stalo cca 25.000 a pripoistenie stoji na rok 2.400,-Sk takze ho mam. Inak prosim ta, kde kupujes na C5 stierace v Ke, pripadne cez net za najlepsie ceny ??

    Apropo F500 kupujete alebo vyberate ine auticko???
    A tvoj nazor na Hondu CRV ??
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.12.07  23:27

    « Celne sklo

    Dajako to tuna nezije. Tak len zlahka prispejem informaciou, ze celne sklo aj s vymenou na C5-ku s dazdovym senzorom stoji bez stovky celych 20 litrov. Vlastna skusenost a vdaka mnou dobrovolne zvolenej spoluucasti je nezmyselne otravovat tym poistovnu...

    Tymto verejne dakujem istemu zelenemu Renaultu Kangoo nezapamatanej SPZ, ktory si to rano 29.10. okolo 6:30 sinul niekde v okoli Popradu a praskol mi kamienok do skla. Trafil ho dobre, zacalo sa to rozliezat az pri Martine v pomere 1:1000000 (jedenkumilion), teda milimeter praskliny na kilometer cesty...

    Vzhladom k tomu, ze na tomto aute co kamienok, to krater (za prvy rok prevadzky to boli uz 3), investujem do poistenia celneho skla neskutocnych takmer 3000Sk rocne.
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 06.10.07  20:12

    « Re: re

    no ja som sa odstahoval, teraz pracujem pre jednu americku firmu, som v Irsku, o chvilu sa mozno presuniem do Massachusets... tam si v lete tusim bol tiez.
    takze uz ziadny ruzin (bohuzial), ani tahanovce (chvalabohu)
    domov sa nedostanem zrejme ani na vianoce, nejako to nevychadza, kontrakt mam iba na skusobnu dobu 3 mesiace, takze do januara mozem zabudnut na nejake dni volna...
    rozmyslal som co by sa dalo vymysliet doma, ale nic mi nenapadlo. mal som v kosiciach zaujimavu ponuku z AT&T, ale chcem zacat stavat a s platom z AT&T by sa to moc nedalo. pozemok uz mam pekny v druzstevnej, trochu tam sice pocut vlak, ale co uz, nic nie je dokonale, a je to 5 km od mesta a vyhnes sa vsetkym zapcham, takze super.
    k tomu baworaku z chlmca- nevidel som ho este, do kosic este nezabludil. ale vidam v kosiciach jedneho manika, ma novu carrerru turbo, spz KE-RS007,este furt ma na nej nalepky z redlinu, dcere kupil BMW 335Ci (akurat mala 18), dalej touareg, sedmicka a neviem co este. tiez je to nejaky madar, nejako podozrivo sa mu dari, by som chcel vediet co robi, keby som mal jeho prijem tak ostanem v KE aj ja :-)
    ty musis mat ale vela roboty, ked si tu absentoval cely mesiac :-)
    inak buduce leto si chcem prejst autom europu, zrejme to bude to pobaltie... auto budem kupovat na jar, teraz na to nejako nemam cas, ale uz viem co to bude. bmw 118d. viem ze bavoraky nemusis, ja oprave naopak. poznam majitela presovskej predajne, mam slubenu peknu zlavicku, mozno sa najde aj nejaka predvadzacka...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.10.07  02:52

    « Re: re

    Nezomrel, len som nemal cas. Ty si sa kde odstahoval? Uz neposobis na Ruzine?
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 05.10.07  23:50

    « Re: Re: re

    nazdar tv, zase som sa bal ze si zomrel. mohol by si tu aj castejsie chodit :-) ja som sa uz stihol aj odstahovat :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.10.07  23:15

    « Re: re

    No zije to tu jedna radost...

    Fakt, uz som aj zabudol, ze som bol na dovolenke... MatuS, dokazal si ma vratit 3 mesiace naspat az sa mi nechce verit, co vsetko sme prelozili. Vdaka, ze si mi to pripomenul, hned je den krajsi :-)

    Wiki: do pobaltia sa vyber cim skor, kym sa tam nenahrnu miliony turistov ako za posledne 2 desatrocia do Prahy, prip. ako desattisice do Tatier. Sice som v Juhoske nebol odkedy skoncil socik, no desatkrat radsej by som siel znova do pobaltia ako tam.

    Inak - ako furt - aspon nieco k teme. Na C5-ke mam nieco cez 25tis. na tachu, auto funguje ako ma. Akurat vsak vidim, ze si cez vikend vyskusam nejake chmaty na pravu prednu parkovacku, prestala potvora svietit. Ked mi pri prehliadke menili lavu, vraj sa na tom technik dost natrapil, vraj je to ciste zuzo. Minule som chmatal zadnu lavu cuvacku, bola cela rozstrelena. Tiez to bola taka operacia skor pre doktora z porodnice. Dajako casto odchadaju tie ziarovky, no na druhej strane radsej ziarovky ako cerpadlo.

    Minule som ocenil prednosti podvozku C5-ky. Siel som z V. Kapusian do Chlmca a predo mnou dost dlho siel predpisovo nejaky chlapik na BMW kabrio, speci SPZ-ka s istym krstnym menom madarskeho povodu. Siel som za nim, bol pekny den, nikde som sa neponahlal, celkom sa mi to auto pacilo (a to ja BMW naozaj nemusim), tak som sa obzeral po nom a po krajinke a tak. Aut na tej ceste chodi tak 5 za hodinu, takze ziaden stres. No potom ma uz nejako prestalo bavit ist tesne pod limit, tak som ho jemne predbehol a ustalil niekde na 110. Avsak soferovi BMW sa moje auto asi nezapacilo az tak, ako jeho mne, tak praskol do koni (ani neviem, ci ma tie kone v 6-ich alebo 8-ich hrncekoch, ale to je nakoniec jedno) a o pol minuty uz bol zase predo mnou. Ja som nadalej dodrziaval 110, on sa rychlo vzdialoval. Nevzrusovalo ma to, siel som si po svojom. No a (miestni poznaju) prisiel ten cca 10km usek cesty, kde je zaplata na zaplate. Ja som sa pri 110-ke len tak jemne pohupoval, jednoducho zazival som prave Citroenovske labuzo. A naraz kukam, mily BMW je zase predo mnou, zase si to reze opatrnych asi 90, lebo podvozok drahy, nie? Tak som ho jemne asi 140-kou predbehol a tentoraz som sa mu znacne vzdaloval ja. A tak to ostalo az do Chlmca, uz sa chlapec nedotiahol, po chvili som ho dokonca stratil aj z dohladu v spataku. A moje auticko sa dalej pohupovalo a plavalo si ako lodka v letnom dazdiku... :-)

    No a nakoniec ako v kazdej spravnej rozpravke z toho vyplynie poucenie: na r*t Ti je fasa rychle auto, ked ho a nasej ceste rozbijes :-)
  • 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 20.09.07  22:51

    « re

    caute chalani, vidim, ze to tu zije. Ja som na toto forum troska zabudol, ale polepsim sa ;-)
    Tv, peknu dovolenku si teda mal!
  • « 00 Reagovat !

    foto wikinko

    wikinko 09.08.07  10:54

    « Re: ano

    :) tak dakujem, takto nejako som si to predstavoval, sice nie je to ako ked si pisal o ceste po pobalti (ten prispevok som si vtedy normalne skopiroval do kompu a prisahal som ze raz sa na taku cestu vyberiem aj ja)
    pozeram ze si toho videl poriadne vela, ja si pockam ked nebudem potrebovat viza, ale urcite raz svoje deti vezmem na dovolenku po US narodnych parkoch.
    a neboj aj v NY sa mi v obchodoch stavalo ze som bol priesvitny, hlavne v obchodoch s mexickou obsluhou...
    tak ti prajem rychlu aklimatizaciu a prijemny zvysok leta :)

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.08.07  22:56

    « Re: ano

    Nepodpichuj s cestopisom, poznas ma, ked raz zacnem pisat, neskoncim kym toho nie je kilometer...

    Itinerar bol takyto:

    KE-BUD-JFK

    New York City (pozriet delobuchy na 4. jula, teda na den nezavislosti

    NE (north-east) Pennsylvania kuknut zopar znamych

    Amish country SE Pensylvania + vlakove muzeum a muzeum modelovej zeleznice

    Washington DC - horuco jak s.vina a ludi ako keby davali daco zadarmo :-)

    Volny dvojdnovy presun smerom k Chicagu: vacsinou sme isli mimo dialnic nech vidime trochu americkeho zivota; presli sme Maryland, West Virginiu, SW Pennsylvaniu, zastavili sme sa na dve hodinky v Pittsburgu, krizom cez Ohio az ku Detroitu, kukli sme v Dearborne Fordovo muzeum a zaplatili sme si aj Ford Factory tour (robia tam F-150ky cely rok, OKREM prvych dvoch tyzdnov v juli, takze sme videli prd makovy)...

    Chicago, cely den

    Tyzden so znamymi a na ich chate uplne na severe Michiganu

    Celodnovy presun k Torontu

    Toronto, cely den (CN tower atd.)

    Niagarske vodopady z oboch stran (Can aj USA)

    Ottawa, par dni s rodinou

    Tyzden s rodinou v Montreali

    Jeden den v Quebec City

    Zopar dni na chate v pustatine severe od Montrealu

    Presun k Bostonu cez Vermont, New Hampshire a Massachusets

    Cely den Bostone

    Grilovacka u spoluziaka v Connecticute

    Este jeden den v NYC

    a potom domov: NYC-BUD-KE

    Bolo super, vsetko vychadzalo ako malo, GPS Tomtom fungoval na 1+++++++, nikdy sme sa ani na sekundu nestratili (OK, parkrat sa mi podarilo zaspat exit, ale to je moja chyba).

    Zasadne zmeny oproti minulosti som nepozoroval (ak odhliadneme od znamych bezpecnostnych opatreni na letisku), auta tam chodia take, ake ja uz nepoznam a tie, co poznam uz tam nechodia... :-) Teraz sa zotavujem z "kulturneho soku", poznas to sam - definovat sa to neda, lebo su to take tie malickosti, ktore si nasinec kym je doma nevsimne, ale ktore dost stvu, ked sa vratis spoza mora. Napr. vojdes do obchodu (najma do takych tych malickych sukromnych) a nikto ani bu ani mu, akoby som bol priesvitny. Na cestach sa Ta kazdu chvilu pokusa niekto zabit a kazdy chce byt prvy. Davas prednost chodcovi, skoro prides o naraznik. A tak dalej...

    OK, koncim, cas je drahy.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…