Citroen C5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Citroën

04.09.2001  23:24

Páté dveře

Krátce jsem C5 prohlížel v Brně na Autotecu. Překvapilo mne, že do kufru (kombíku) jsem se svými pouhými 180 cm nemohl bez sklonění hlavy, nebo rány do ní. Podle informátora vůz při parkování klesne, s nastartovaným motorem je (nevěděl o kolik) výš. Jenže zavazadla se nakládají (zejména) s motorem v klidu. Jinak se mně líbil.

matuS 05.09.2001  14:29

« Re: Páté dveře

sedan po vypnuti motora neklesne, prave naopak, aj ked mu nalozis batozinu, tak je tam motorcek, ktory udrzuje svetlu vysku aj pri vypnutom motore. takze neviem, ci je to u kombiku nejako inac.

15.09.2001  10:28

bezpečnost,stabilita, naklánění

Ahoj všichni. Jsem již téměř rozhodnutý pro koupi C5. Byl by to můj první Citroen - dosud jsem mel německá auta (Vectra, Passat).
    Několikrát jsem se svezl a můj dojem je - radost tohle auto řídit . Stále ve mě ale vrtá červíček pochybnosti v této oblasti:
    A. je to bezpečné alespon podobně jako Vectra , zvláště zda to bude SEDĚT v zatáčkách a nebude se moc naklánět-bude to stabilní a bezpečné, zvlástě v zimě a při náledí ? Citroen a jeho hydraulika/naklánění v zatáčkách je něco pro mě zcela nového a já v tom nemám zkušenosti. Například v posledním Auto tipu (18/2001) vyloženě upozornují na to že se v zatáčkách dost naklání a je nestabilní. díky za Vaše zkušenosti a názory. Mám rodinu a bezpečné a spolehlivé auto které se chová předvídatelně je pro mě důležité. Zvláště mám strach aby me to nezradilo někde v zimě při náledí...
    B. finančně mi to vychází na motor 2.0 16V. Svezl jsem se s tím motorem zatím krátce a zdál se mi vynikající. Máte někdo jiné zkušenosti a doporučení ?
    Moc děkuji za Vaše názory a doporučení, které snad definitivně zažehnají mé poslední obavy - holt rozhodnutíá koupit něco tak unikátního jako citroen s jeho hydraulikou je trochu komplikovanější ... Díky

matuS 15.09.2001  11:23

« Re: bezpečnost,stabilita, naklánění

citroenc5> ideme po porade: radost soferovat, suhlasim :-)
      vektru som soferoval velmi kratko, a nedokazem to porovnat, co sedi lepsie. ale isiel som s novym faceliftovanym passatom, sme to s kamaratom porovnavali, a islo to rovnako. v passate je lepsie pocit zo sportovej jazdy, lebo ma tvrde sedadla a menej ucinny posilnovac riadenia
      neviem aky model testoval autotip, ale ten otcov sa nenaklana _vobec_ a o ziadnej nestabilite v zakrutach nemoze byt ani reci. ved prave o to ide v hydroactive III, ze to auto eliminuje naklananie, tak ako to robil akcny model xantia aktiva a tak ako to ma mercedes SL. jedine co sa da vytknut je prilis silny ucinok posilnovaca, dokonca som niekde cital, ze tam nieje priame spojenie volantu s riadenim, cize nemas takmer ziadne razy od volantu a necitis co sa deje, a to prave na lade moze byt problem. ja si ale myslim, ze na lade ta zradi kazde auto, ak nemas klince.
      btw myslim, ze pack vybava nema tento najsilnejsi posilnovac, tak snad v tom 2 litri to bude lepsie. ja som s 2 litrom jazdil, ale nepamatam si, ako ten posilnovac fungoval
      co sa tyka motora, vybral si dobre. ja by som tiez bral radsej tento 2liter s manualnou prevodovkou a v zakladnej vybave + klima 2 zony + pack look + pack odkladacie priestory, alebo rovno strednu vybavu pack, uz tam nieje velky cenovy rozdiel. velmi dobre sa tam ten motor hodi.
      co sa tyka kvality - v podstate niesu ziadne problemy, akurat nam vzadu bucha umelohmotny kryt podvozku o napravu, v servise o tom vedia, vedia o tom uz v tovarni, je to novorodenecka chyba, teraz nakupuju tesnenia a 2 tyzdne by to malo byt spravene. inac ziadne problemy zatial niesu, cakame na zimu, vtedy sa asi najviac ukazuje kvalita vyroby.
      jednu vec som chcel - ty si uvazoval aj o accorde. ak chces sportove auto, neber citroen. co sa tyka jazdnych vlastnosti a motora, accord je na tom urcite lepsie. tento citroen je robeny ako rodinne pohodlne auto. pytaj sa dalej :-) PS: citroen ma rozsiritelnu zaruku na 3 roky, doplaca sa nejaka suma, ale neviem kolko

05.10.2001  13:00

« Re: bezpečnost,stabilita, naklánění

Lidi prestante uz konecne cist ten debilni AUTO TIP.Napr. Ja mam uz pet let Citroen Xantia 3.0V6 kombi activa, v maximalni vybve vcetne kozenejch sedacek,a dreva na bokach.Tohle kombi je nejen nejhesci kombi, ale taky pekne ostre,prostorne a hlavne komfortni.V Auto Tipu jsem cetl nasledujici
      :nepresne razeni,vybrace vika v kufru...Ale hned pri me pvni jizde jsom zjistil ze se radi naprsto presne a lehce,víko zavazadloveho prosotru neni slyset ani pri 120 na dlazbe, takze nevim co tim
      kdo chtel rici.S mojim autem nemam absolutni problem, zadne zavady na hydraulice, proste nic,myslim ze se zavady tykaji hlavne aut bouranych, ktere jsou sestrojovany z dilu u nas.Jak rikam neni ceho se bat.Citroen je pro me absolutne nejlepsi, nejkomfortnejsi, nejnadcasovejsi auta ktera na silnici jezdi.

05.10.2001  13:08

« Re: bezpečnost,stabilita, naklánění

Lukin007- je jasny, ze se nesmi verit vsemu, nebo si myslis, ze by vyrobce vyrabel auto, kteremu drnci zadni dvere nebo jde nepresne radit? To asi tezko, to jsou jen kusovy chyby!

05.10.2001  17:10

« Re: bezpečnost,stabilita, naklánění

to.Lukin - a co si myslis o stabilite v zatackach a stabilite Citroenu vubec? Taky jsem se do C5 zamiloval, byl by to muj prvni Citroen. Furt ale vaham. protoze obcas taky "rezu zatacky" zda je naklaneni v zatackach jen pocit nebo zda to znamena ze je to min bezpecny auto ktery tak dobre na silnici nesedi - coz muze byt hlavne v zime pruser. Asi mas pravdu ze jsem zblblej ze vsech tech casopisu a moc o tom premyslim.
        Ale mam rodinu a krome komfortu ve kterem se s Citroenem neda nic srovnavat bych chtel i velmi bezpecne a stabilni auto s predvidatelnou reakci.

05.10.2001  18:01

« Re: bezpečnost,stabilita, naklánění

to citroenc5: ... bych chtel i velmi bezpecne a stabilni auto s predvidatelnou reakci... Pouvažuj o Subaru Legacy obyčejný kombi nebo Outback.

matuS 15.09.2001  11:27

Bez nadpisu

c5> este jedna vec: v zakladnej verzii nieje prepinadlo na sportovy rezim podvozku. je tam len nastavovanie svetlej vysky. zisti si u predajcu, ci sa ten podvozok sam prepina do sportoveho modu, alebo je tam len komforny mod. v baliku pack uz manualne nastavovanie tvrdosti podvozku je.

15.09.2001  13:38

« Re:

Testovana byla C5 2,0 SX, vcetne prepinani tvrdeho podvozku. Ten test sice vyhrala Laguna a to predevsim diky cene, ale Citroen byl hodne chvalen za to, jak tlumy veskere nerovnosti, ikdyz se vice naklani! Jenze normalni clovek s tim nikdy nejezdi tak, aby se dostal na hranici toho, co auto vydrzi. Takze pro pohodovou jizdu je to auto jako delane a nevyklepe s tebe dusi:-)!

matuS 15.09.2001  19:21

« Re: Re:

tak ja neviem ci mame ine auto, teraz s nim jazdim 10.den v kuse a vobec sa nenaklana. dokonca aj ked brzdim, tak predok tlaci hore, cize ked zastavim, tak akoby sa pera ani nestlacili

15.09.2001  20:29

C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

to Matus a Mracek. Diky Vám moc za Váš čas který jste věnovali odpovedím na mé otázky. Máš pravdu a dobrou pamět - vyzkoušel jsem asi vše co je na trhu a rozhodoval jsem se mezi Hondou Accord a C5. Honda Accord je fantastické sportovní auto a musím říct že jsem v životě neřídil nic lepšího. Mám ale rodinu a vozím často zahraniční obchodní partnery a hlavně kvůli tomu jsem se rozhodl pro super pohodlí Citroenu C5. Vím že jsem volil mezi dvěma "extrémy" ale žádná jiná auto mě tolik nezaujala. Jak jsem poslední dobou navštěvoval různé autosalony, kluby a ptal se fandu Citroenu pochopil jsem že Citroen není obyčejné auto ale kategerie sama pro sebe- a to myslím vážně. Moje volba (i když jsem si vyzkoušel veškerou konkurenci na trhu)byla především otázkou SRDCE. Ted potřebuji přesvědčit i rozum že je to i bezpečné (mám rodinu a malé dítě) a kvalitní (něco to vydrží-aspon to co průměrné německé auto).
    Myslel jsem že manuální tlačítko na polohu SPORT obsahuje Hydractive III plus. Hydractive III plus se v Čechách dodává standardne do 2,0 16V již ve výbavě X. Ale díky za upozornění, ještě jednou se zeptám u dealera.
    Co přesnost řazení (v Auto tipu to kritizovali)? Asi přestanu číst testy jenom z toho blbnu protože mě se to zdálo velmi dobře odstupnované a s motorem dobře sladěné!
    Mimochodem kolikátého máš Citroena ? Omlovám se ještě jednou že se furt ptám - ale rozhodnout se pro koupi prvního Citroena je jedno z vážných rozhodnutí ! Čau

15.09.2001  23:35

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

Kup to co ti sedne a co se ti libi, na testy moc nedej! Nektere veci, co kritizuji se daji poznat jen pri zvlast peclivem zkouseni vsech aut, normalne na to neprijdes nebo nemas sanci to poznat!

matuS 16.09.2001  13:34

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

co sa tyka bezpecnosti, zatial som ziadne crash testy nevidel, ale picasso obstalo dost dobre, tak snad pokracuju v dobrom trende.
      ja som sa viezol v dvojlitri zakladnom, a tam to nebolo. alebo to bol HDI? teraz si nepamatam. viem ze v jednom modeli to tlacitko sport nebolo.
      radenie je na tom aute uplne super, je to kratka paka (bohuzial pokovovana, takze v zime to bude zabava kym sa vyhreje interier) a radi to uplne presne. ja neviem ake auto ten autotip testoval, ved ja som sa v citroen klube vyslovene vytesoval, ako sa na tom fasa radia rychlosti, mekko a presne.

no a kolkaty je to moj citroen? :-) musim to uviest na pravu mieru - ta c5tka je otcova, ja mam AXko dizel, sluzobne. okrem nich mal otec este 2 XMka (3.0 v6, 2.0i) xantiu 2.0i automat, AXko D Spot, bolo toho dost, ale musim podotknut, ze zatial najlepsie auto, aspon podla mna bola mazda xedos 9 2.5 v6

bol si uz vlastne na nejakej skusobnej jazde?

16.09.2001  16:02

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

to Matus . crash testy - podle informaci které mi sdelil Citroen a je to i v jejich katalogu dostala C5 čtyři hvězdičky a navíc se chlubí že je tam několik zvláštních prvků pro bezpečnost chodců. Jejich pasivní bezpečnosti věřím.
        Měl jsem možnost jet cca 1 hodinu s HDI a to samé s 2,0 16V.

17.09.2001  09:54

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

No jako jsou to dobrý vtípky,vždycky se musím smát,když čtu co udělala automobilka pro "bezpečnost chodců".Nevěřím tomu ani trochu,těmhle opatřením pro chodce - když ho nabere auto,tak mu to stejně nepomůže,pokud není v brnění...

17.09.2001  12:05

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

Pives, prestanes sa smiat az stuhnes na cintorine so srobom od stieraca S105 v hlave po tom co ta presla rychlostou 10km/h

17.09.2001  10:16

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

NO!!! Konecne nejaky prilev informacii - tiez som zatial rozhodnuty pre C5 kombi, len ma stvu trochu s vybavami, vyzera to ze zaplatim za laktovu opierku cez melon ... a oni mi na oplatku pribalia 2.2HDI ... aby ich slak trafil, ale CITROENC5 - pises ze si sa previezol naraz s HDI (predpokladam 2.0) a s 2.0 16V ake mas dojmy z porovnania - dynamika, ako tie motory vovnutri pocut ... anything else? BTW, pokial sa nemylim (mam to od nemeckeho predajcu) tak 1.8 16V a 2.0HDI su zakladne motorizacie, a nemaju ten srandovny hydraktive sport prepinac ani "samouciacu" funkciu - tiez by mi mohol niekto vysvetlit co sa vlasne uci ... to je tam od 2.0 16V a 2.2HDI (ale u nas - u vas je to mozno inak)

matuS 17.09.2001  11:47

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

pives> bezpecnost chodcov, to je snaha o minimum ostrych a tvrdych hran, makka kapota, makke plasty atd...

yyyy> benzin je samozrejme silnejsi a rychlejsi, hlucnost je podla mna narovnako - je ich pocut velmi slabo. naftak poznas len pri volnobehu a pri pohlade na okamzitu spotrebu :-)
            ja by som bral 2.0i 16v
            uciaca funkcia - netusim, co to je. viem len, ze v tomto otcovom je to tak, ze ked dupnes na plyn a zatocis volant, tak vlastne sa sportovy rezim nahadzuje automaticky, dokonca mam pocit, ze trocha stvrdne servo, ale to moze byt subjektivne. vzhladom na tieto funkcie som zatial vyznam tlacitka sport nepochopil.

17.09.2001  12:11

« Re: C5 - stabilita,bezpečnost a jiné

matuS> ten sport rezim (zase podla nemcov) znamena to, ako rychlo so do rezimu sport dostane a ako rychlo z neho zase vylezie, proste ak jazdis sportovo, a mas zapnuty ten "sport", tak ti to napriklad dlhsie trva kym ti po rovinke z rezimu sport vylezie do normalneho a prekvapi ta zmeknuty podvozok v tej zakrute co si to do nej chcel povodne napalit ... :-) ... a neviem ci to samouceni nie je nieco prave okolo tohoto, len si okolo neviem predstavit nijaku logiku :-(

17.09.2001  12:44

c5

to yyyy -
    a. výbava - ano i Čechách je loketní opěrka jen ve výbavě SX, ve výbavě X si ji nemůžes objednat ani za příplatek. Ale podle toho co mi bylo řečeno to bylo rozhodnutí českého Citroenu že to bude nabízet s touto výbavou /v jiných zemích je údajne loketní opěrka v základu nebo ji lze doobjednat/. Je fakt že loketní opěrka je dnes v základu u většiny konkurentů a podle udělal Citroen chybu /navíc to opěrka v SX mi moc neseděla a přisla mi malá/
    b. motor 2,0 16V - moc se mi libil. Byl velmi dynamický až lehce sportovní , přislo mi že mu vůbec ale vůbec nevadilo vytáčet ho do vyšších otáček, celé to byl ovelmi "plynulé" a souvislé. Na takové auto jako C5 mi přisel ideální (pokud s tím nechces závodit). Můžu říct že tento motor a jízda s ním mě utvrdil v rozhodnutí zvolit citroen
    c. motor 2HDI - já jsem nikdy diesel neměl ale byl jsem mile překvapen. Hluku v kabine bych se nebal, bylo to v pohodě.
    d. tlačítko sport - se nedodává do 1,8 16V a práve do 2,0 HD.

17.09.2001  13:15

« Re: c5

citroenc5>ja sa prave bojim hluku u benzinakov, cvakanie dizlov mi nejako nevadi, ale benzinaky vo vysokych otackach (ked idem podialnici) mi jeze pod kozu. Ja mam pocit ze moj megan neprijemne huci pri asi 4000 otackach (pri dlhej ceste), ale ked niekoho veziem tak mi tvrdi ze nic nepocuje. Zo skusenosti mam pocit de dizel je hlucnejzi pri pomalej jazde a pri velkej rychlosti jeho zvuk zanikne v hluku auta (kolesa vzduch ...) zatial co benzin je tichy v nizkej rychlosti, ale silno zacina hukat pri vysokej, a to je to co nechcem. Ale je zase fakt ze take auta ako Leganza 2.0 16V alebo VW golf 1.6 16V ma v tom to smere tiez silne sklamali - to uz ten Scenik 1.6 16V je tichsi. Na medaka alebo bmw nemam.

matuS 17.09.2001  13:26

« Re: c5

hluku by som sa nebal, celkom dobre su odhlucnene tie citroeny. ja som siel v oboch cca 170-180, v otcovom asi 150

17.09.2001  14:12

« Re: c5

no vidis, to je ono, ktory si pocul viac?

matuS 17.09.2001  14:28

« Re: c5

rovnako. len ked stojis, tak vies ze si v dizli.

17.09.2001  15:02

« Re: c5

... hmmmm ... povzbudzujuca odpoved by bola ani jeden ... az sa vratim budem sa musiet ist konecne previest ...

matuS 17.09.2001  19:13

motor od 3000 je pocut. ale nie vela. take tiche ako xedos9 to nieje

17.09.2001  20:19

« Re: c5

mna na benzinakoch serie ze su relativne tiche a vyrobcovia si nedavaju zalezat na ulozeni, potom sa otrasy (nie zvuk - tlmic tlmi dobre) dostavaju na karoseriu a ja ked si kupim kombika, tak mi pri nejakej rychlosti proste duni cely jeho objem. Dizel ide ako sijaci stroj, kazdy to vie, tak sa to snazia spravit co najlepsie, vysledok je "nic" pri vyssich rychlostiach - teda u tych novsich, kriza boli tie starsie ohavy co sa pri 4000 isli roztrhut a nebolo pocut vlastneho slova - to aspon predvadza jeden sused taxikar u nas doma kazde rano so starym mercedesom - asi to musi kazde rano prebrat zo zimneho spanku este na studeno, blbec

17.09.2001  23:45

C5 .... moje dalsi auto

Jezdim z Vectrou 2.5 V6 ale az ji dojezdim/za dva roky/ tak beru C5 ve trilitru ..... mel jsem v roce 1994-96 XM-ko V6ku a porad na to auto vzpominam jako na super kocar :o) fakt Citroen neni jenom auto ... je to proste Citroen ... nepocitam ty Citrony bez hydroactivu ty nemaji to kouzlo a jsou to jenom jinak okapotovane Peugeoty

25.09.2001  07:43

C5

Taky me docela vystrasil Matus s problemy s C5 - viz chat Citroen club. To ze by byla C5 v oblasti elektroniky spolehliva jako Windows je opravdu desna predstava.
    Na druhou stranu znovu jsem se byl projet v dieselu HDI. Den predtim jsem zkousel Passat TDI.Mohu rici ze diesel od citroenu byl tizsi.
    Mam jeste trochu casu protoze to budu kupovat az v lednu abych si mohl dat akontaci do nakladu za cely rok. Obavam se ze me me od koupi asi jiz neodradi - pokud ovsem nebudou pokracovat problemy jako Matusuv. No uvidime

25.09.2001  09:11

« Re: C5

co za verziu chces kupit?

25.09.2001  10:36

« Re: C5

Chci 2,0 16v. Bud ve vybave SX nebo ve vybave X plus nejake doplnky. S tim motorem jsem jel cca 1-2 hodiny a moc se mi libil. Jestli jsem do te doby vahal tak tento motor me presvedcil. Dosud mam Vectru, byl by to muj prvni Citroen a tak mam samozrejme strach z neznameho - hlavne z toho velkeho mnozstvi ruzne elektroniky a ze spolehlivosti obecne. Na druhou stranu pokud to bude vse fungovat jak ma (??) nema to auto-pro me- konkurenci. Zkousel jsem ted testovat ruzne vozy -nove Mondeo, Passat, Primeru, Lagunu, P 406. Ale ten Citroen mi padl do ruky i oka nejvice. Citroen je proste kategorie sama pro sebe. Jeste lepsi byla Honda Accord /to je nejuzasnejsi auto jake jsem kdy ridil/ ale to byl druhy extrem - Honda je sportovni auto a Citroen zase maximalne pohodlne auto. Kvuli rodine a taky proto ze jsem si nebyl jisty ze bych dokazal jezdit se sportovni Hondou "rozumne" /takove auto me nuti na silnici zavodit a nemuselo by to dopadnout dobre/jsem dal prednost C5. Takze mi asi nezbude nez to risknout a verit ze to vse bude fungovat spolehlive a jak ma. Mas nejake zkusenosti s C5 nebo snad s XM nebo Xantii po strance spolehlivosti a fungovani elektroniky ?

25.09.2001  10:30

C5 nebo Laguna2

Sedel jsem v obou autech. C5 mi pripada elegantni,
    Laguna vice sportovni. V Lagune je vzadu vice mista (ne ze by bylo v C5 mista malo), ale zase se strecha rychle svazuje, takze pokud je nekdo vyssi (tip okolo 190) a sedi vzadu, tak se hlavou dotyka stropu.
    C5 ma spodek palubni desky z podobneho tvrdeho plastu jako mely Felicie. Horni cast je OK.
    C5 nema ulozny prostor v stredove loketni operce (pochopitelne, kdyz jsou samostatne pro ridice a spolujezdce). Zajimal by me vase nazory, ktera operka je lepsi, protoze ja jsem ty delene jeste nemel a pripadaji mi posazene pomerne vyse.
    Jedna vec me ale stve. Do Laguny si muzu dat co chci, ale C5 ne. Napr. (C5 2.0 HDI Pack) neda se dat ESP, kozeny paket (volant+paka) jen v nejvyssi vybave, atd.
    Taky v pripade doobjednani vyhrivanych sedadel prijdu o loketni operky (duvod?). BTW proc v tomto dodatku figuruje bedrova vyztuha, to neni normalne k dispozici?
    Nevite nekdo jestli se to bude nejak menit k lepsimu?

25.09.2001  10:42

« Re: C5 nebo Laguna2

petrjezek- to musis posoudit sam, fakt ale je, ze Laguna ma super vybavu uz v zakladu!

matuS 25.09.2001  10:55

« Re: C5 nebo Laguna2

petrjezek> tie laktove opierky v c5 su vyskovo nastavitelne, takze tam je to pohoda. ale ja nemam rad tu opierku u vodica, zda sa mi moc blizko. ja sa opieram o spolujazdcovu :-)
      co sa tyka odkladacieho priestoru, v tomto je c5 vyborna, je tam strasne vela inych priestorov, naozaj velmi vela, daju sa vsetky drobnosti pekne ulozit, schranka pred spolujazdcom je taka velka, ze taku som v zivote nevidel (je taka hlboka, ze das do nej na dlzku 1.5l flasu)
      co ma sere, ze taketo odkladacie priestory neurobili v kufri. lekarnicka sa este da skovat pod tu sietku, ale trojuholnik lieta po kufri :(

25.09.2001  15:39

« Re: C5 nebo Laguna2

Ta vybava u C5 je fakt na zaplakanie, ale zvlast u kombi verzie, tam ma len 3 moznosti!!! (3 motory, kazdy len v jednej vybave) A ked si to preberiem tak tie laktove opierky su len s motorom 2.2HDI - za melon. Urcite by som skorej bral tu Lagununu, tam sa da vybrat presne co chcem, ale ako som uz pisal - nezvladli to s vnutornym priestorom hlavne vzadu, takze pre mna nepouzitelna volba. Takze v sucasnosti som ustaleny na tej C5 2.2HDI kombi, uz riesim len problem kde na to vziat ... zatial silne neuspesne :-( na tej 2.0 16V ma strasi relativne vysoko spotreba, optimum je zase Laguna 1.8 16V, ale ekvivalent v C5 neexistuje - ja mam pocit ze to vlastne beru tak, ze ak to niekto potrebuje tak vezne hocico. Neviem iste, ale pokial viem tak zatial vsetky c5 sa objednavaju, tak nechapem preco tam nemozu dat HOCICO co chcem ...

matuS 25.09.2001  23:19

« Re: C5 nebo Laguna2

yyy>podla mna spotreba 2.0 16v bude na dialnici v pohode, a pokial viem, tak zrovna to ty potrebujes.

26.09.2001  13:55

« Re: C5 nebo Laguna2

MatuS>Ja som na to myslel, ale to furt nie je odpoved na tie opierky, preco nemozem mat opierky s 2.0 motorom? Na meganovi ma rozculuju dve veci, ramus a ze ma boli po 10 hodinach chrbat, rad by som sa niekde oprel, ale absolutne nie je kde, s Nexiou som mohol dat ruku na brzdu a prost sa opriet bez toho aby som robil nieco s nohami (tempomat by tiez bodol), ale Megan ma sedacku vyssie, a brzda je tak daleko ze pri normal sedeni je dlan nejaky centimeter vyssie, tak to proste nejde ...

01.10.2001  07:21

« Re: C5 nebo Laguna2 - ESP+ASR

Ještě jeden příspěvek k tématu. Laguna má už v základu (od motoru 1,8 výše) elektronický stabilizační systém ESP s protiskluzovým systémeme ASR. U C5 je tato vybava pouze pro motory 3,0V6 a 2,2HDI. Pro ostatní motory to nelze objednat ani jako priplatkovou vybavu.
            MÁTE NĚKDO ZKUŠENOSTI S ESP /ASR ? DO JAKÉ MÍRY HO POVAŽUJETE ZA FUNKČNÍ A UŽITEČNÝ ? VÍM JAK TO TEORETICKY FUNGUJE ALE ZKUŠENOSTI S TÍM NEMÁM...

01.10.2001  07:57

« Re: C5 nebo Laguna2 - ESP+ASR

ESP je neodiskutovatelný system pro bezpecnost v krizovkach. ASR je důležité hlavně u aut se zadním náhonem, tak aby se zabránilo prokluzu a naslednemu přetočení. Typické pro zadokolky na špatném povrchu, pro auta s předním náhonem to tak důležité není, nicméně pokud je to spolu s ESP tak proc ne :)

matuS 01.10.2001  08:26

« Re: C5 nebo Laguna2 - ESP+ASR

ESP - skusal som to na pomerne smyklavom povrchu - na macacich hlavach (kocici hlavy, staromestska dlazba) bohuzial som neskusal na snehu alebo lade, ale moje poznatky su take ze ESP napravuje chyby zaciatocnika, t.j. ked prudko strhnes volant a auto ide do smyku tak esp velmi pomoze. skuseny vodic takto volantom netrha a preto pri primeranej rychlosti za sucha alebo mokra esp nikdy nepotrebuje. ak ides rychlo do zakruty, tak kladny ucinok esp nieje velky, pretoze tym ze zabranuje pretacavemu alebo nedotacavemu smyku zacne auto vynasat zo zakruty.
                podla mna ma esp svoje opodstatnenie najma na snehu alebo snehovej kasi, ked aj dobry vodic sa niecoho zlakne, spanikari a utrhne volant.

03.10.2001  10:00

« Re: C5 nebo Laguna2 - ESP+ASR

Matus, to auto pri zasahu ESP dokaze tu zatacku projet daleko rychleji, s autem bez ESP by te to vyneslo a s autem s ESP ne, protoze jde vlastne o kontrolovany smyk, kde se to auto natoci podle smeru volantu! Je to doslova fyzicky citit!

05.10.2001  11:38

« Re: C5 nebo Laguna2

Ja sam ted ziji v nemecku,a jak to tak vidim,tak Citroen v Ceske rep. se vubec nesnazi prilakat zakazniky nejakou zajimavou nabidkou.Ja sem se byl podivat u mistniho importera Citroen dokonce sem okamzite obrzel vsechny materialy,a doma sem zjistil ze nabidka je obsolutne jina.Verze X,Sx a Exclusive jsou absolutne vybavene jiz od zakladu doplaci se jen za detaily(sterac zadniho okna,kozenne sedacky,loketni operky jsou ve standartu uz od X.Esp od sx.Ceny jsou ale vyssi.

matuS 01.10.2001  08:30

Bez nadpisu

k tomu vynasaniu este - ono ma esp tu vyhodu, ze pribrzduje kolesa, cize ak to clovek neprezenie vela, tak auto primerane brzdi + snazi sa udrzat smer a moze zakrutu prejst, ale nesmie sa prudko stat na plyne :-)
    ale jednoducho toto su veci, ktore sa nestavaju normalnemu vodicovi, lebo po ceste sa nejazdi na 100% maxima ako na pretekarskej drahe.
    otazne su tie prudke vyhybacie manevre - na suchu si myslim ze do 60km/h nieje vacsi problem ustat nieco ako sobi test, ale pri vyssich rychlostiach netusim co to spravi. nieje to kde vyskuat :(

01.10.2001  14:08

« Re: Matus

Matus, kdo ve starsim prispevku se kdosi zminil o nejakych tvych problemech s elektronikou v C5. Muzes je prosim Te popsat. C5 jiz mam objednanou a tento nebo pristi tyden mi ji dovezou. :))

matuS 01.10.2001  23:08

xon> citroen club, prispevok 910
        co si objednal?

02.10.2001  21:36

« Re: Matus

C5 2.0 HPI v Exlusive s ESP+ASR+metaliza a nejaky drobnosti.

03.10.2001  08:35

« Re: 2 Matus

Ty si este nesiel s Igorom, vsak nie? :-))

03.10.2001  09:52

« Re: 2 Matus

Ludia, na co je ESP pochopite az sa budete na zasnezenej dialnici snazit predbehnut tich mamlasov co idu v pravom pruhu 50 a hlavne ked lava stana nie je prehrnuta, len rozjazdena podobnimi predbiehacmi ...

03.10.2001  09:57

« Re: 2 Matus

Jo, ale clovek si na to musi zvyknout, protoze ho to pekne rozhodi(myslim ridice ne auto)! Mne kdyz obsas zasahne ESP tak to je jako kdyby nekdo vypnul motor, s autem to cukne a ja hned koukam na palubku co se deje, proc to nejede a ona na mne varovne blika kontrolka ESP! :-)

matuS 03.10.2001  14:05

yyyy> to je blbost

mracek> nevsimol som si to. mozno je to tak u scenica :)

03.10.2001  17:08

« Re: 2 Matus

matuS-je to tak u vsech aut s ESP, alespon ma byt! Jinak se tam mej a pozdravuj klokany! :-)

03.10.2001  21:11

« Re: 2 Matus

MatuS> az vyskusas uvidis :-)

foto pallas

pallas 20.10.2001  18:43

« Re: yyyy a C5 Break

yyyy, skus spisat presnu vybavu, aku by mala mat ta tvoja C5, zistim ci by to vedeli objednat do vyroby.

21.10.2001  00:00

« Re: yyyy a C5 Break

Pallas> buduci tyzden v piatok idem domov, tak sa na to mozeme pozriet, nemal som zatial cas sa tomu moc venovat...

30.10.2001  00:00

« Re: yyyy a C5 Break

Pallas, som doma, co s tym spravime?

foto pallas

pallas 09.11.2001  20:35

« Re: yyyy a C5 Break

yyyy, prepac, nevedel som ze budes pisat sem. Ozvi sa mi na mail: copy@post.sk

matuS 03.10.2001  14:09

odchadzam

zajtra odchadzam do Sydney, takze zrejme sa nejaky cas neozvem. caute

03.10.2001  14:12

hlasím se jako zavazadlo

03.10.2001  14:21

« Re: odchadzam

Tak sa tam maj dobre. A skus obcas nieco napisat aj pre nas chudakov, co zostavame zatial v tejto postsocialistickej zemi :-)

matuS 03.10.2001  16:47

« Re: odchadzam

diki :-) zrejme sa tu este rano zastavim :)

03.10.2001  16:48

« Re: odchadzam

Tipujem, ze v Sydney nevedia, co je to internet... :-)

matuS 05.10.2001  07:16

Bez nadpisu

posielam pozdrav z taiwanu :)

05.10.2001  07:38

« Re:

Taiwan je v Australii? Nebo jsi zase blbe nastoupil do jineho vlaku (letadla)? Tebe taky nekam pustit samotneho :-)

matuS 08.10.2001  06:22

aud

): to som mal len pauzu na taiwane, uz som v sydney a poviem vam ze je to hrozne, ake tu maju sroty pocitace a inet pripojenie! ):

07.11.2001  09:36

C5

Můj názor: je to sice krásný a super auto, ale je šíleně krátky, jako by ho dali do svěráku a ještě mu uřízli kufr, škoda. Kdyby se trošku protáhlo, bylo by to lepší!!!

08.08.2006  11:21

Nova C5

Ma niekto skusenosti s poslednou verziou C5 ? Vdaka za kazdy prispevok.

21.08.2006  12:02

« Re: Nova C5

Ma. Prosim si konkretnejsiu otazku. Mam ju vo vyssej vybave nez staru C5, takze mozem byt len spokojny okrem spotreby. V meste vsak benzin pod 10l velmi nestiahnem, stale som 9,5-10 :*) , hoci tu staru som mal len 1,8 a bolo to to iste.
      2.0i 16V, Afil.

21.08.2006  18:24

C5

Zaujima ma spolahlivost a spokojnost so spracovanim. Benzin asi dost papka, ale zasa diesel s tym filtrom to dohana servisnymi nakladmi.
    Treba ho menit kazdych 120 tkm (pri frantikoch nie je bezudrzbovy 8-s )
    Podvozok je vraj vcelku spolahlivy, ale ta elektronika ... a pristup v servise na SK ...

21.08.2006  21:37

« Re: C5

Kedze tu novu mam len asi 4 mesiace, o spolahlivosti vela este vediet nemozem. Staru som mal nieco vyse roka. Zrala dost oleja - dolial som asi 4litre na 40,000km, co je celkom dost, ale bol to problem toho jedineho kusu, lebo dve ine uplne rovnake auta ten problem nemali. Servis urobi, co treba, iluzie o perfektnej diagnostike vsak uz davnejsie nemam (boli aj ine znacky, ale je to asi jedno vsade), su aj celkom ochotni, ale auto je firemne a ako som uz naznacil, nie jedine, takze dufam, ze ochota nie je zavisla od "objemovej zlavy", predsa ide o takmer najvyssie citroen auto :idea: . Na starej sa mi este jediny raz stalo, ze tesne po zastaveni auto velmi rychlo kleslo do uplne najnizsej polohy (tak rychlo to nerobi ani pri manualnom ovladani) a nasledne sa dvihlo do povodnej :shock: .Ak by som bol vtedy parkoval kolmo na obrubnik, vaha auta by mi isto predny spodny plast praskla, toto bolo nastastie na parkovisku s rovnym povrchom. Inak ten podvozok je uplne perfektny, nemam problem teraz okolo Patronky ako mnohi ini so svetlostou podvozku, aj ked sa v niektoerych usekoch pre istotu dviham este do 40km vysky. Jediny problem je serpentinova cesta s citlivejsimi spolujazdcami vzadu, pre nich je pruzenie vtedy neprijemne (nemam moznost zapnut manualne sportove pruzenie, mam v podstate stale to makke, aj ked podla papierov pri sportovejsej jazde sa samo prepne na tvrdsie) - cize napriklad Sverepec alebo cez Babu treba ist kludnejsie. Novy model - spracovanie novej mi vyhovuje, ale ci nieco nezacne vrzgat atd., uvidim neskor. Vadi mi trochu nedostatok uzitocnych uloznych priestorov v okoli vodica, hoci samozrejme vseljakych vyklenkov je tam dost - ale asi to ma znizovat rozptylovanie. Vymena ziaroviek je komplikovanejsia nez to bolo pri starej. Pri otackach nad 3000 je uz auto celkom dost svizne a ked treba, da sa s nim ist velmi dynamicky, samozrejme, vidiet to na spotrebe. Ale uz aj 1.8 motor na starej pri vyssich otackach bol uplne dostatocny, samozrejme bez plnej zataze. S elektronikou som este problem nemal, aj ked je jej tam dost. Na dialkovom ovladaci je tretie tlacitko, ktore pri starej vedelo pootvorit okno v dvoch polohach, co bolo extremne prakticke v lete, pretoze sa auto zacalo trocha vetrat uz skor, nez ste ho otvorili uplne alebo sa jednoducho mohli nechat okna pootvorene na prvu polohu jedinym stlacenim, ale na novej to tlacidlo pouzili na moznost zapnutia stretavacich svetiel, co je tiez uzitocne v tme na vyhladanie auta, ale asi by som ocenil skor tie okna. Novy stredovy panel je na prvy pohlad strasne komplikovany, uz sa pomaly zacinam orientovat ciastocne aj hmatom, i ked je to o dost horsie nez bolo na starom.

25.08.2006  10:46

« Re: Re: C5

No a uz mi odisiel podvozok. Cize nereaguje na manualny gombik a ani automaticky nechodi hore dole. Musim do servisu. A ze vraj 200,000km to ma vydrzat. Na starej mi to neurobilo. To ma dost sklamalo.

25.08.2006  10:57

« Re: Re: Re: C5

Vdaka za info. Taka vada ... to nepotesi :-( Takze frantikov mozem odpisat (naozaj potrebujem auto, ktore ma nenecha na dialnici s malym dietatom). C5 - bye bye ... (to je rozhodnutie po dlhom "surfovani" po nete)

matuS 25.08.2006  22:39

« Re: Re: Re: C5

harmi, dufam ze si este v zaruke. stalo sa mi to iste. 40tis Sk stoji to POJEBANE cerpadlo.
          by som tym debilom otrepal o hlavu. Pisal som aj do citroena Barabasovi, co je technicky riaditel celej ten dementnej francuzskej automobilky. Vysvetlil mi, ze blbec som ja, pretoze nevidim rozdiel medzi slovami 'udrzba' a 'oprava'
          vo vsetkych dokumentoch je totiz napisane, ze system je bezudrzbovy 5 rokov alebo 200tis km....
          je to banda diletantov a min.tyzden som presvedcil opat jedneho cloveka, aby si C5 nekupil. uz si asi zacnem robit zarezy :)))

06.09.2006  14:02

Bez nadpisu

Taka oprava za 40 tacov fakt potesi. Ten podvozok (HYDRO 3) mali dat volitelne. Kto vie kolko ludi by si to kupilo :?:

"-- skrytý --" 06.09.2006  14:37

Bez nadpisu

matus: mě (nejen) tvoje příspěvky na auto.cz taky přesvědčily, že C5 nebude to pravé (nakonec jsem koupil mazdu 6 a po 10 tkm zatím spokojenost)... takže další zářez :)

matuS 05.03.2007  22:19

Bez nadpisu

heh, no, viezol som sa v piatok v C5 druhej gen, verzia SX, cize hydroactive bez tlaticka sport a som bol prekvapeny, o co je to auto maksie ako "normalna" C5 (vystupil som z 2,2hdi, ktora je rovnako tvrda ako V6)
    cim to je?

"-- skrytý --" 06.03.2007  14:44

Bez nadpisu

Cim to je neviem, ale uzivatelia, ktori maju skusenosti s jednym aj druhym hovoria, ze Hydractive 3 (bez tlacidla Sport) je v makkosti nieco na polceste medzi normalom a sportom u Hydractive 3+ (s tym tlacidlom). Otazkou ostava, co si kto predstavuje pod pojmom "makkost".
    Co sa tyka mna, mne moje H3 bez tlacidla vyhovuje, avsak neskusal som to druhe a tak neviem porovnat.

matuS 06.03.2007  15:12

« Re:

no u mna je to inak, H3 (bez tlacidla) mi prisiel maksi ako H3 s tlacidlom - ale s vypnutym sportovym rezimom.
      Konecne mi to auto prislo pohodlne, lebo H3 s tlacidlom je imho moc tvrde. Ako som uz inde pisal, oproti lexusu zanedbatelny rozdiel.

"-- skrytý --" 06.03.2007  16:39

Bez nadpisu

Ved prave to sa mi zda dajake "neredundantne", ze Ty hovoris tak a ini zase inak. V konecnom dosledku je to vsak jedno, kazdemu vyhovuje nieco ine. :-) Inak ako som uz hovoril, mne ta "tvrdost-makkost" vyhovuje tak, ako je, takze to tvrdsie nastavenie mi moc nechyba.

"-- skrytý --" 21.04.2007  16:29

Kúpa C5?????

Čaute C5-kári,chcem si kúpiť C5,break,1.6HDI,je to dobrá voľba?Sú tie autá spoľahlivé?Mám 2malé deti a nechcem ,aby som ostal niekde na ceste vysieť.Aké sú motory,hydro.3,nežerú olej? Dajte vedieť vaše postrehy.Aký je servis ?Ďakujem .

"-- skrytý --" 16.05.2007  15:44

tornado

a este k tomu tornadu... ja som sa doma ucil, a zrazu pocujem strasny hukot, tie nove plastove kontajnery lietali po ulici a skakali ludom po hlavach a po autach, naozaj som este taky vietor v kosiciach nevidel. aj ja som si tiez spomenul na americanov, ako im to tam tie domy vydrzia. ja som minuly rok staval luxusnu vilu na predmesti NYC, a keby si videl tu smiesnu konstrukciu, , tak si povies ze toto nemoze vydrzat ani vanok, nie to este tornado. oni na stavbu nepouziju ani kvapku betonu (okrem zakladov, tie zaleje domiesavac a do nich sa uz iba nastrelia drevene dosticky, z ktorych je cely dom.), vsetko je z dosiek, aj deky! necudujem sa ze potom jedno tornado zrovna so zemou cele mestecko. Keby sa take tornado prehnalo slovenskym mesteckom podobnym tomu v kansase, odnieslo by si to max. zopar striech, ale urcite by nepadali cele domy.
    pocul som ze na terase pri Bosorke spadol strom na parkovisko a stotalkoval 5 aut !!! jeden z majitelov vraj skolaboval a odviezla ho sanitka. kamarat tam v bosorke pracuje, rozpraval mi to uz vcera vecer. behal von ako splaseny ci ten strom nie je na jeho aute :)

"-- skrytý --" 16.05.2007  19:24

Keski, motorky mi je luto. Celkom dobry kamarat, dobre Ti ju "posteloval". Predpokladam, ze jazdil podla predpisov a zrazu znenazdjaky spoza stromu sa na cestu vyrutila nejaka dochodkyna alebo tak, ze? Niezeby mi vadili motorkari, ale 80% tych, ktorych som na ceste videl, by som sa opytal zopar otazok ohladom zdraveho rozumu. Cim to je, ze vo Finsku som sa naopak nevedel vynadivat na krasu motoriek sinucich si to podobnou rychlostou ako ja, proste pokukas na valce, chladic, brzdy, packy, vyfuk, dokonale umelecke dielo v miniaturizacii,... a mas na to casu dost.

Inak chodit na bratrancov vodicak... radsej nic nehovor, lebo ta budem mat rad o trochu menej.

Ak by som potreboval sukromne auto, priatelka ma v tom jasno: C3 alebo C4. Pripadne minule kukla pozornym okom po Ceede na ulici, celkom sa jej zapacilo a este viac, ked som jej povedal, ze je zo Ziliny. Ona je velka Slovenska vlastnekyna, aj ked tu zije iba poslednych 5 rokov. :-)

Ten dom, to si SI staval, alebo si staval NIEKOMU? Ja som tiez videl, ako sa taketo domky stavaju (ale nestaval som)... Ono na kazdu vec je niekolko pohladov. Americania, ktori sa boli pozriet tuna, sa zase cuduju, naco su nam tie betonove pevnosti. Z ich pohladu na vec som vytusil asi toto: naco mam stavat betonovy dom, studeny, vlhky, drahy a bude to trvat cele roky... Co ak sa o pol roka budem musiet prestahovat? Komu a ako rychlo ho predam? Za kolko ho poistim? No a nakoniec, ked pride tornado a zmetie ho z povrchu zemskeho, lahko za tie iste peniaze postavim druhy...

"-- skrytý --" 16.05.2007  20:06

« Re: .

jasne ze nie ja som si staval, ale staval som ho niekomu. pracoval som u kamosa v stavebnej firme, a cele leto sme robili "framing" ak ti to nieco hovori. t.j. drevenu konstrukciu domu. Ten domcek mal rozpocet na stavbu 11-12 mil.USD.
      k tomu kamaratovi na motorke: to bol prave taky pomaly jazdec, zdraveho rozumu mal dost, nejazdil rychlo. uvolnila sa mu zadna spzka a zacala "lingat", a zastavit nemohol lebo za nim islo auto. tak sa nahol dozadu (idiot) aby sa pozrel co to tam hrka. a uz bol v priekope. nesiel viac ako 70, potvrdil mi to aj svedok z toho auta co slo za nim.
      neboj, nejazdim na bratrancov vodicak denne, nie som magor a prosim nezacni ma mat menej rad :) ale ked som musel utekat napriklad k tejto nehode, musim sadnut za volant, nic sa neda robit. na tej motorke jazdil aj moj otec, a ked ideme na chatu a on ide na motorke, tak ho s vitarou dobehujem :) ja jazdim podobne, nechcem sa zabit. mozno si pocul o nehode ktora sa stala minuly tyzden v stredu na krizovatke pri odbocke do Čane. Motorkarovi vosiel do cesty 42 rocny poliak. motorkarovi odtrhlo ruku, nohu mu hned tam na mieste museli odrezat lebo bola uplne na mraky rozbita. vcera zomrel. bol to syn ocovho kolegu, jedinacik. je pravda, ze poliak mu vosiel do cesty, ale ten chlapec musel ist veeelmi rychlo (parkrat som ho videl, malasi 130 kg). a na motorke je najdolezitejsie predvidat, ze kazdu chvilu ti niekto vojde do cesty. cize nie je dobre jazdit viac ako 80 kmh, lebo jedina deformacna zona je telo jazdca :(
      ty kupis priatelke ceeda alebo C4??? chcem byt tvoja priatelka :)
      inak neuvazujes zavesit spagetku na moje.auto.cz??? C5 tam este nie je. ja som tam pod nickom wikinko, hodil som tam vitaru aj dynasty. celkom dobra nahrada za stare forum, lebo tie hadky na forach pod niektorymi autami staja za to:)
      "naco mam stavat betonovy dom, studeny, vlhky, drahy a bude to trvat cele roky" no, to skor americke domy su studene a vlhke (a drahe), o tepelnej alebo hydroizolacii nevedia nic. naviac ten dom pocas vystavby x krat zmokne, tak si vies predstavit ako sa tie dravene dosticky po case krutia. ten dom co sme stavali bol krivy a este ani nebol hotovy. to co sedelo vo vodovahe v jeden den bolo na druhy den krive jedna radost.
      tak zatial caf, a zajtra mi drz palce aby som obhajil ten blud co som splodil :)

"-- skrytý --" 16.05.2007  21:03

« Re: Re: .

Jeezis, na to najdolezitejsie som zabudol, a to ze Ti zajtra drzim palce. No fakt, budem.

Ja sam mam motorecku, ale taku malicku a starsiu ako ja - 23-ka Mustang. Jawa, samo. Chodim max. 60, ale to sa jej ten den musi chciet :-)

Nie, ani zajtra, ani pozajtra a ani popozajtra jej nejdem kupovat nic. Chodi do prace cez cestu, ma to 5 minut aj s obutim topanok a na nutne cesty na nakupy apod. si mozem vybrat, ktorym firemnym autom pojdem (obcas je vyhodou byt hnusnym kapitalistom) a to druhe ostane nepohnute stat na parkovisku. No povedz, naco by jej ta C4-ka ci Ceed teraz bola...?

No ja neviem, ja so Spagetkou nespavam, aby som si ju nadmerne fotil, no mozno by som niekde vyhrabal fotku este zo salona, ked bola cista, pekna, nablyskana a bez tej 10cm ryhy od dajakeho detskeho bicykla na zadnych dverach.

PS: tie bludy, co si plodil, aku maju temu? Len tak, pre zorientovanie.

PS2: len tak teoreticky sa ospravedlnujem za nadmerne off-topicy. Aj tak mam taky dojem, ze okrem nas troch (Keski, Miro a ja) za poslednych par dni toto tuna uz davno zomrelo, takze ak Miro nema nic proti tomu...

"-- skrytý --" 16.05.2007  20:57

C5 svetlo

Čau tv ešte k tomu tretiemu brzd.svetlu,bol som v autorizovanom servise v Stupave.Tam ten technik sa tváril ,že nevie o akú chybu ide ,tak poslal mail inportérovi Citroen-u.Odpoveď prišla asi o3dni
    od nejakého hlavného technika.Následne ma zavolali do servisu a celé to trvalo cca 30 minut,(naletovanie odporu).Nič iné mi nezostáva,iba veriť ,že auto bolo v rukách odborníkov :-) .V piatok idem znovu do servisu na prvú prehliadku,mám asi 1700km.Ak máš záujem o info,ohľadne toho odporu môžem sa spýtať v servise technika ,čo mi tam presne dali.
    Vo štvrtok na teba trúbiť nebudem ,idem mimo BA.
    Zatiaľ.

"-- skrytý --" 16.05.2007  21:14

« Re: C5 svetlo

No urcite, info sa zide. Ale podla mna je to zbytocne cokolvek robit, lebo jedine, co sa tymto zasahom vyriesi, je kozmeticka chyba a na tie ja zvysoka kaslem. Riesil by som to iba vtedy, keby sa zistilo, ze to robi to a to a odstranime to tym a tym, ale pri koreni problemu, nie na konci... Ja to vidim tak, ze bud je niekde nejaky drat predraty a ma zvod medzi dvoma vodicmi (to sotva, lebo sa to javi od sameho prveho dna a navyse by sa to casom urcite nejako prejavilo, najma pri rozdieloch teplot v zime a lete), alebo v BSI, teda riadiacej jednotke, svacli nejakym nedopatrenim 5V z vnutornej logiky na tretie brzdove svetlo (povedzme cez nejaku diodu apod.), alebo to trochu prehnali s tou kontrolou spravnosti funkcie jednotlivych svetiel a tak trochu sa sekli o jeden rad pri vypocte pretekajuceho kludoveho prudu, cim uz vidiet, ze ziarovky zhavia, alebo pri testovani zabudli odstranit nejaky ten jumper... Ktovie, ale opravu takehoto typu by som akceptoval. No odpor paralelne so ziarovkami, to je napad hodny suflikara ci skusenejsieho prvaka na SOU elektro.

PS: tak teda trub na vsetky bezove C5 kombi, ktore stretnes. Okrem jedneho s Kezmarskou a dalsieho s nejakou SPZ zo severu SK som zatial podobny nevidel. Ono uz len stretnut akukolvek C5-ku je mensi dovod na oslavu medzi "clenmi". Co tak zaviest zdravenie sa C5-karov ako to robia vodici autobusov? Bliknut svetlami, ze nazdar. Sice ostatnych trochu zmatieme, ze je dakde radar, no na druhej strane budeme mat volnu cestu, ze?

"-- skrytý --" 16.05.2007  21:48

« Re: C5 svetlo

tie bludy su politologicky rozbor konca studenej vojny. snad budem o tyzden politolog :) takze o tych hnusnych kapitalistoch ako ty viem svoje :) inak dik za opytanie, teraz na rozdiel napriklad od mojich rodicov vies presnu temu mojej dp :) ale myslim ze uz som ti to raz pisal niekde inde... tu jawu ti zavidim, aj moj stryko si teraz kupil nejakeho motocykloveho veterana ale neviem co to je este som to nevidel.
        a neospravedlnuj sa za off topic, teraz uz ani nemas komu, jedine ak adminovi :)
        mimochodom pozrel si si to dynasty? pekne, vsak?

"-- skrytý --" 18.05.2007  01:46

obhajoba

mam to za tri, s odretymi usami :) totiz som sa trochu odklonil od temy ktoru som mal s konzultantom dohodnutu a velmi sa mu to nepacilo. bol som totiz v tej praci prilis "protiamericky". ale ja som na rozdiel od mojho konzultanta v USA bol, dokonca viackrat, a ked tvrdim, ze su amici vsetci do jedneho retardovani (uz len absencia zakladnych hygienickych navykov hovori za vsetko) tak viem o com hovorim.

"-- skrytý --" 18.05.2007  09:44

« Re: obhajoba

No tak gratulujem! Na znamke nezalezi. Ja som mal tiez studijny priemer za cely cas vyse 2, ale ta skola sa uz nedala viac flakat, ako som to robil ja. Nie som zly student (myslim si), no mal som kopec inych zaujmov a skola bola popri tom a na znamkach mi nezalezalo, nemusel som bojovat o internat, stipka neboli ani len naznakom (roky Meciarizmu 1994-1999), tak kurcze po co, Leszku...

Inak nemyslim si, ze uplne do jedneho su Americania retardovani, ale je ich tam significantly vela. K tym zakladnym hygienickym pravidlam pridam este ekologicke myslenie na urovni trojrocneho europskeho decka. Ze sa benzin vyleje na zem, no a co. Nakoniec to vlastne ani nevadi, odpari sa. No ale olej... Zo 40-rocnych truckov a 30-rocnych vanov to tieklo odvsade, tyzdenne sa dolieval zhruba galon do kazdeho, pricom to jazdilo iba po kempe, denne odhadom max. 10 kilometrov.

Ze sa smetie vyvaza do lesa, no a co??? Nas pozemok. Nie je miesta? Vezmi galon benzinu, zapal to a pozeraj ako to hori. Miesta bude. Ze sa chyti les? Tak davaj pozor, aby sa nechytil...

Bezpecnost pri praci? Co pri com...?

V podstatne decka by si kludne mohol otravit, no nedajboze aby si na nich krivo pozrel ci dokonca polozil na nich ruku - skoncil si. Raz sa mi to otravenie skoro aj podarilo: neveriacky som kukal na sefa kuchyne, ze mam skupinke deti nabalit na nocny vylet mrazene hamburgery (neskor v lese si ich opekali na grile), ktore si ina skupinka den predtym nezobrala a stali celu noc mimo mraznicky, cim sa dokladne rozmrazili. Rano ich nejaka dobra dusa supla naspat do mraznicky no a druhy vecer som ich mal "expedovat". Co zrobis, trikrat som protestoval, ved vyhodit 20 starych a nabalit 20 cerstvych hamburgerov je nic, ale sprosta byvala vojenska hlava, tam nic nepomozes. Esteze som mal svedkov, ked riaditel kempu (inak praprapovodom Slovak, fakt dobra dusa) sa ma prisiel opatrne spytat, ze ci nevieme, preco je vsetkym detom z tej skupinky zle. Vedeli sme, povedali sme a myslis, ze sa nieco zmenilo? NIIIIEEEEEE...! Popri tom su skazky o zaplesnetom toastovom chlebe a o mysi utopenej v kybli omacky iba rozpravkou na dobru noc. Neviem, co za dezinfekciu do tych potravin vyrobcovia davali, ze sme to prezili. Nech to bolo cokolvek, ja so svojimi dlhorocne udrziavanymi 65-imi kilami som zrazu poskocil o 10 viac. Za 2 mesiace!

OK, znova formalne: sorry za OT.

"-- skrytý --" 18.05.2007  15:51

« Re: obhajoba

ahoj tv, dakujem za gratulaciu, na znamke nezalezi naozaj, aj tak mi mohol konzultant aspon trochu prilepsit. dost mu vadilo, ze o Z. Brzezinskom som napisal ze bol obycajny polsky emigrant a ze boli s Carterom diletanti :-)
        ja mam priemer lepsi ako dva, ale nie ze by som sa nejako snazil, ale na presovskej univerzite sa priemer vyssi ako dva dosiahnut neda, to by si musel byt chovanec psychiatrickeho ustavu.
        ekologicke myslenie??? monopolna firma, ktora ma ako jedina pravo podnikat v takmer vsetkych narodnych parkoch v USA (XANTERRA), tiez pouziva 30 rocne trucky na ktore je hruza len pozriet a smrad z nich ide akoby nastartovalo naraz minimalne sedem wartburgov.
        bezpecnost pri praci :) nebolo to take hrozne ked som robil casnika, aj ked kuchari boli s tou bezpecnostou na tom trochu horsie :) nehovoriac o hrozivo vyzerajucej umyvacke riadu, ktora bola presne taka velka ako obyvacka v mojom byte a obcas si robila co chcela dodnes sa cudujem ze nikoho nezabila.ale minuly rok na stavbe to uz bolo zaujimavejsie. slovenski robotnici by na taku konstrukciu v zivote nevyliezli, stavbyveduceho by vysmiali ze co od nich chce a sli by na pivo. tam sa beha po rozostavanej streche stvorposchodovej vily po tenkych dostickach bez akehokolvek istenia, a tvojej rovnovahe neprispieva ani to, ze mas dalsich desat dosiek v ruke :)
        s tym priotravenim... z jedla mi nebolo zle uz velmi dlho. zrejme kvoli tomu dobremu treningu v USA. V parku sme mali iba zamestnanecku jedalen, v ktorej nam varili iba zo zvyskov z hotelovej restiky a fastfoodu. proste co bolo zle, pokazene, nepouzitelne, dali zozrat nam. najblizsie mesto bolo 130 km, ak bolo casu tak som bol schopny ist 260 km iba kvoli nezhnitemu hamburgeru. ak casu nebolo, musel som jest tie sracky. Preto som sa dva roky po sebe vratil domov takisto 60 kilovy namiesto povodnych 70. aj to bol jeden z dovodov, preco som do toho, inak krasneho parku nesiel aj tretikrat. Videl som kucharov, ako do smradlavej pokazenej marinady hadzu modrozelene maso, a to mala byt vecera pre zamestnanecku jedalen. takisto kamosi slovaci ktori pracovali vedla vo fastfoode mi rozpravali ako z hamburgerov zoskrabavali (!) pliesen aby boli este v zamestnaneckej jedalni pouzitelne. s kvalitou jedla v restike to nebolo o nic lepsie, pracoval som v nej dve leta, a nejedol som v nej ani raz (!) porcia za 30-40 dolarov, ale vsetko hnus. radsej som tolko prejazdil a siel sa najest do mesta, takze dynasty a o rok neskor aries dostavali zabrat . nas steakmaker bol armenec, ktory absolutne nevedel ako steaky robit. ako sa nam neskor priznal, prvykrat videl maso ked prisiel do USA. na viza sa mu poskladala cela dedina, takze stvormesacnu lehotu jeho viz zrejme prekrocil :)
        mys zatopena v kybli omacky :) spoluziakovi sa v YNP stalo, ze mu do kuchyne vosiel bizon. vys.al sa a isiel prec. mysi nam behali vsade, nad tym sme sa ani nepozastavovali, ale horsie to bolo so svistami. tie su v prirode nahrada za potkanov. vyzeraju podobne, pistia rovnako, zeru odpadky, a mnozia sa ako huby po dazdi. nastastie ked v auguste zacali prve mrazy tak sa stiahli do zeme a uz nevyliezli.

inak aby sme aspon trochu k teme... citroen...
        vcera sme si vsimol, ze na C4ke nesvieti ani jedna spiatocka ani po jej opakovanom zaradeni. zavada o nicom ale nastve. na dialnici tempomat 135 okolo 8,2 - 8,3 L, celkom v pohode, otacky atakuju 4000/min. a konstruktera tej zadnej napravy by som zabil, kvoli tomu by som si to auto nekupil. idu z nej take zvuky, ze sa mi normalne robia slzy v ociach, a to ani nie je moje auto!!!
        dik ze si mi vcera drzal palce a dik za prispevok pod dynasty ;-)

foto medvidak

medvidak 22.05.2007  03:02

« Re: Re: obhajoba

tak to sem se zasmal, koukam ze je ot vsude stejny :) v prosinci sem byl pomahat stavet nejaky baraky v New Orleans, no byli to sami dobrovolnici, ale stejne, dozor tam byl normalni, za jeden den spadly 2 (slovy dve) kladiva ze strechy dolu, chlapek mel prilbu, dostal to na ni, ale v pohode, nic. Odpoledne slecna prochazel kolem, bez prilby (nechtela si znicit uces) a kladivo na bednu - otres mozku. dozor jenom podotknul, ze to se stava, a ze mela mit prilbu a jelo se dal.
          co se tyce hygieny, bydlim v domku s dva amikama, to je hruza to clovek nevidel. sem myslel ze na intru v praze je to to nejhorsi co me muze potkat - chyba. to sou prasata jak s.vine. S.vine jak prasata, ted nevim. No proste dva mesice stary fazole pod zidli, smrdi to, kvete to, je to barevny, a oni v klidu.
          no nic, at to jede ;-)

"-- skrytý --" 18.05.2007  09:46

Miro131

Miro131: videl som Ta! Teda mozno. Nesiel si vcera nahodou z Rusoviec do BA? Presne taku bezovo-pieskovu C5-ku ako su nase som videl v protismere, no bohuzial nebolo kedy kuknut na SPZ. :-)

"-- skrytý --" 21.05.2007  15:11

Diplomka

Ajaj, tak to si mal asi dost dobre rodeo s tou obhajobou. Aj ked nie celkom uplne, ale aspon zdialky si viem predstavit dialog dvoch ludi o USA, pricom ten, co tam nebol, by mal byt ten chytrejsi. Hmm, paradox.

Ta zadna naprava na C4-ke - nemala by to byt ta osvedcena a rokmi preverena naprava so skrutnymi tycami a ramenami ulozenymi na ihlovych loziskach? Ak ano, asi to bude derivacia z modelov ZX/Xsara/Berlingo, prip. u Peugeotu 306, 406, 307, Partner. Neviem, ze by tieto mali byt nejako extra hlucne, ak ano, potom je tam nieco chybne. Avsak v C4-ke som toho vela nenajazdil, iba skusobna jazda par kilometrov.

Ako si si vsimol, mam uz aj prezentaciu mojej C5-ky v sekcii moje.auto. Dakujem Ti (kesk) za body a pozyvam dalsich, ktori si ho chcu pozriet.

wikinko 21.05.2007  18:22

« Re: Diplomka

mmm, rad by som ti povedal co je to zac ta zadna naprava ale neviem presne, ani sa do toho nejako moc nevyznam, su to klasika vlecne ramena, ale blizsie neviem nic, neviem ci su na ihlicovych loziskach alebo nieco podobne. s xsarou som najazdil dost vela a bucha jej to podobne, ale na nej bucha celkom vsetko takze to az tak nepocut (1.9D, 220 tkm).
      chybne tam nie je nic, takisto bucha aj susedovi ktory ma tiez 2 mesiace staru C4. ale na dobrej ceste sa to auto sprava pekne (ale ktore nie, vsak?)
      inak som rad ze som ti navrhol spravit recenziu na moje.auto, citroenakov tam je malo a s C5 si prvy, ak neratame tu chudobnu recenziu bez fotiek :)
      a inak vsimol som si ze si napomenul uzivatela s AX za pravopis
      ;-) ani ja si na tom nezakladam, ale bolo to nieco hrozne. sucasny (aj tak stale otrasny) stav jeho recenzie je uz po znacnej jazykovej uprave :-)
      no dnes len tak strucne, mal by som sa ucit

"-- skrytý --" 21.05.2007  23:14

« Re: Diplomka

No, tak ma napadlo, ze vino sice kazeme, no sami vodu nepijeme. :-) Nasa gramatika je zase ochudobnena o vsetkych tych (ako hovori moja priatelka) "pajaritos", citaj pacharitos, v preklade vtacikov. Ak Ti to nedoslo, su to dlzne, makcene, vokane a siroke ae...

wikinko 21.05.2007  23:58

« Re: Diplomka

>:D tak prosim neochudobnuj priatelku o ziadnych vtacikov >:D
          chystam sa v lete ucit druhy jazyk, a rozmyslam ci spanielcinu alebo nemcinu. tebe uz ta spanielcina celkom ide nie? ako je na tom priatelka so slovencinou? ide jej to? a spolu ako, po anglicky rozpravate? alebo spanielsko-anglicko-slovensky?

"-- skrytý --" 22.05.2007  07:34

OT...

Aby to OT aspon tematicky ostalo pri autach, tak pridam, ze moj Taurus periodicky dostaval Inspection (ani coby nasa STK), aj ked bol skrz na skrz prehrdzaveny, zo zaciatku mal iste vole v naprave (postupom casu som ich poodstranoval) a emisie boli urcite uplne mimo. Vadilo? Ee. Svetla svietia, truba huka, nalepka je na skle :-)

Ale zato sluzil a sluzil a sluzil a sluzil...

wikinko 22.05.2007  11:05

« :)

2 mesiace stara fazole pod zidli >:D
      oni maju tu staru zhnitu smradlavu fazulu este vselikde inde, nielen pod stolickou, ale aj nad nou >:D
      tv: inspection? co to je? ja som mal roky vyroby 91, potom 88 (aries) ale na ziadnu inspection som nemusel. hlavne ze je registration a poistku a jazdis. ked som bol auta prihlasovat tak som iba vyplnil papiere a vyfasoval znacku, nikto nekontroloval ze ci je to naozaj take auto. mohol som si prihlasit aj nejake imaginarne bentley :)

"-- skrytý --" 22.05.2007  11:19

« Re: :)

No v Pennsylvanii to funguje takto: zdrapis staru znacku (resp. si ju zdrapi povodny majitel, ak o nu ma zaujem, lebo k nej moze primontovat ine auto a do mesiaca to len ohlasi bez dalsich papierovaciek), zajdes napr. na AAA (American Automobile Asociation) alebo hocikde inde, kde vydavaju znacky, zaziadas si o novu, ale na to najprv potrebujes poistenie, teda zajdes si do poistovne, potom naspat a znacku s nalepkou "T", teda temporary si mozes hodit na auto. Znacka je odteraz Tvoja a mozes ju mat, kym Ti trva poistenie, potom je to illegal. Ako som uz napisal hore, k znacke si potom mozes primontovat aj ine auto, ale musis si prislusne upravit poistku a zahlasit zmenu na DMV (Departement of Motor Vehicles). Agentura, ktora Ti vydala znacku zasle vsetky Tvoje udaje na DMV, kde si pockaju na certifikat o Inspection a ked ho uz maju, poslu Ti na znacku nalepku s oznacenim doby platnosti - teda dokedy je znacka platna, spolu s Title, resp. registration.

Zmienena inspection je vykonavana v servisoch apod., ktore k tomu maju opravnenie (spravidla vacsina garazovych firiem az po velke autorizovane salony) a to, co kontroluju zavisi od county ku county. Napr. v New Jersey kontroluju tusim aj emisie a takisto v niektorych counties of New York. Vo Wayne county Pennsylvania je to iba zmienovane osvetlenie, truba a mozno este pneu. Na zaklade kladneho vysledku Ti chlapik nalepi na predne sklo nalepku, kde je uvedena doba platnosti inspection a odosle papiere na DMV.

Toto platilo v 2000-om roku. Ako je to teraz, to neviem.

wikinko 22.05.2007  12:10

« Re: Re: :)

tak ja som vo Montane nepotreboval ziadnu inspection, a vzhladom na to, ake auta tam jazdili, nikdy tam ani ziadna inspection existovat nemohla. prehrdzavene auta tam neboli nic vynimocne, niektore drzali pokope iba vdaka lepiacej paske (!). ved vies, ako vsade na vidieku. dokonca ani jazda bez poistky tam nebola az taky zlocin ako inde, v poistovni mi slecna povedala, ze je to iba pokuta okolo 100 USD. takze na posledny mesiac pobytu som uz mal poistku scancelovanu, aby som zbytocne neplatil za cely mesiac, ked som odchadzal uz napriklad siedmeho. takisto je na vidieku kazdemu cudzie dodrziavanie dopr. predpisov, pokuty su tam minimalne, ja som platil za rychlost 2 krat, raz 70 (ale to som limit prekrocil 2nasobne!!!) a druhykrat tusim 40 USD. lacnejsie ako u nas, no nie? takze na dialnici si to kazdy vratane 120 rocnych babiek sinul 90 mph na tempomat, kamiony nevynimajuc.
          inak som trochu rozmyslal ze pojdem do USA aj toto leto, ale nemal som naladu na vybavovanie vsetkych tych papierovaciek a zhananie roboty, a navyse, ak sa mi statnice nepodaria, vznikol by velky problem...
          ale uz sa zacinam obzerat po moznosti vycestovat do USA cez program Intership a ist robit nieco v mojom odbore, uvidime ;-)
          inak moja priatelka statnicuje dnes, tak drz palce, a mne potom vo stvrtok :)
          a nenapisal si mi ako ti ide spanielcina :) ale asi aj tak zacnem tu nemcinu.

"-- skrytý --" 22.05.2007  13:36

« Re: Re: :)

No ano, ale Montana je jediny stat, kde nie je max. rychlost (ale tusim len na dialniciach) dovolena, iba odporucana ako v Nemecku...

Inak dostat viza v poslednom rocniku, ci uz si ho ukoncil alebo nie, je problem. Sestra nedostala, hoci by to bolo uz tretie leto v poradi, ale to uz bolo davno. Ja mam od aprila turist-viza, 10 rokov platne, len neviem, ci ich okrem tohto leta este vyuzijem. A takisto Kanadske, no potvory davaju za rozumny peniaz iba single entry, za multiple vyzaduju vacsi peniaz a aj to im musis zdovodnit preco chces multiple a dokedy. Kaslem na nich, na single mozes medzi USA a Kanadou prechadzat neobmedzene krat, az do vyprsania platnosti, no nesmies medzitym navstivit inu krajinu.

Spanielcina - no kecame uz takou hatlaninou, ze tomu uz nikto nerozumie. Cisto ani jednou recou, no ak sa chceme dorozumiet tak, aby nam malokto rozumel, tak na SK, CZ a PL rozpravame po Spanielsky, v zvysku Europy po Slovensky a v USA neviem co budeme kecat, lebo tam na ulici vo vacsich mestach stretnes Slovaka bezne (mimo Anglicky a Spanielsky rozpravajucich bytosti, ktorych je tam tiez ako nas**to). Asi prejdeme na Gallego, co je miestny dialekt Galicie, no v tom mam este acsi gulas ako v Spanielcine...

Ja Ti neviem poradit, ci je lepsie Nemecky alebo Spanielsky. Zavisi to od toho, kde sa budes v buducnosti pohybovat. Ak v Europe, potom radsej Nemecky. Ak po svete, tak bez rozmyslania Spanielsky. Najlepsie je vsak naucit sa zaklady aj toho aj onoho, aby si aspon rozumel o com sa hovori, teda aby Ta nahodou nepredali. So Spanielcinou navyse automaticky pribalujes do batohu aj Taliancinu, lebo je to asi tak podobne ako PL a SK jazyky. S davkou stastia porozumies aj Portugalcovi, no to je skor asi tak, ako Slovak porozumie Bulharovi. No a nakoniec, aby sme ostali v topicu pri Citroenoch aspon co sa tyka krajiny, mas dobru sancu porozumiet aj pisanej Francuzstine. Na rozpravanu by si potreboval aspon rok-dva doskolovania po zvladnuti akej-takej Spanielciny.

Lenze negarantujem Ti ten chaos. Franinu som sa volakedy davnejsie ucil 3 roky, mam aj vysvedcenia z jazykovky, no ked som mal rozpravat s Francuzom, na kazde Francuzske slovo pripadli dalsie 3 Spanielske, hoci som sa Spanielcinu ucil iba tak popri reci, popri sporaku, z televizie a od svagrovcov... Avsak Franina sa mi zisla uz velakrat pri studiu dokumentacie k mojim oblubenym dvojsipkovym tatosom, takze isty efekt tu je (zase som sa elegantne dotkol topicu, sledujes?).

A na nemcinu, napriek serioznej skuske na univerzite, som zabudol uz takmer uplne...

No i co, najbardzej wazne jest mluwic po Polsku, bo Polakow jest duzo wo wszystkych stronach Ziemie...

wikinko 22.05.2007  14:00

>:D
              viza od tohto roku nie je problem dostat ani v poslednom rocniku, jedna spoluziacka ich dostala bez problemov a to ju ani k statniciam nepustili.
              inak moja priatelka je uz hodinu politologicka :-) uz nech je stvrtok a mam to za sebou aj ja.
              ides v lete do USA? odporucam ti narodne parky ako yellowstone NP, Glacier NP a pod. raz v zivote to treba vidiet, urcite sa tam este raz v zivote chcem pozriet.
              inak v montane ta neobmedzena rychlost uz neplati, teraz je tam 85mph cez den, 75 v noci (wildlife)
              ale donedavna to tak bolo to mas pravdu. policajt ta ale mohol pokutovat, ak usudil ze si isiel prilis rychlo :)

"-- skrytý --" 22.05.2007  14:52

« Re: Re: :)

Nie, tak zapadne nepojdeme, ostanem na osvedcenych trasach NYC - Washington-Chicago-Montreal-Boston - NYC. Mesiac sa zda byt dost, ale nie je...

wikinko 22.05.2007  15:04

« Re: Re: :)

skoda, urcite by to stalo za to. ja sa uz napr. do NYC nikdy v zivote nechystam, na Lunik IX to mam blizsie a uvidim tam to iste. ale v bostone som nikdy nebol a dodnes to lutujem, ked budem este niekedy v USA urcite sa tam pozriem. V chicagu som bol iba chvilu, pocas mojich prvych dni v USA. tiez velmi pekne mesto ale nemal som dost casu spoznat ho. akurat ma prekvapila hlavna autobusova stanica v chicagu, porovnatelna s autobusovou stanicou v sabinove :-)
                  zavidim ti, budes mat super leto. ja sa chystam iba vypekat na zlatniku, tenis s ocom, kazdy vecer gril, motorka... a mozno sa vyberiem do bulharska, ked sa pozbierame nejaka partia. tequila za 25 centov laka kazdeho :)

"-- skrytý --" 22.05.2007  19:18

« Re: Re: :)

Je to pekne naplanovane, uvidime co z toho vyjde. Inak pravdu povediac, priatelka by privitala aj alternativu vyvalit sa na ten travnicek, kde som fotil Spagetku a nic nerobit cele leto. Ale co uz, viza, letenky a ine srandy su uz zaplatene, len ist...

Tvojej priatelke gratulujem k titulu. Aky titul dostavaju politologovia teraz - MaGoRi? Doktorov asi nie, to by ste este asi museli nieco napisat, ze? No a na nas "I Nadalej Glupych" asi v ramci prirodnych vied nemate narok...

wikinko 22.05.2007  19:35

« Re: Re: :)

jj, budeme magori (snad). ale vas inzinierov si vazim :) obaja rodicia su inzinieri, a smeju sa mi, ze co to mam za skolu a co chcem akoze dalej robit. chvilu ma tu boli doma psychicky podporit ale uz zdrhli domov na ruzin. momentalne mi lezie na nervy kazdy a tito dvaja inzinieri obzvlast :)
                      ake prirodne vedy si mal na mysli?
                      tak trochu ti leto v USA zavidim, raz si taky mesacny vylet spravim aj ja, vyrentujem harleyku alebo mustang cabrio a pojdem kam ma smrad zavedie :)
                      ak chces poradim ti ako vyrentovat v USA auto zadarmo :) nechtiac som to spravil a vyslo to :) staci po prichode na sk vyrabovat ucet na ktory je vystavena kreditka ktorou si platil fakturu. (ak este peniaze neodisli)
                      inac super pocko, vsak?brat sa dnes kupal na bukovci a voda je vraj tepla ako shtanka. v piatok asi od radosti skocim do ruzina hlavicku. otec nevie hybat rukou, zamrzla mu v C4ke od klimy ked dnes isiel z BJ. som presne vedel, ze ked sa bude treba ucit tak bude 30 st. a v lete bude urcite cely cas prsat. uz styri posledne leta som nebol na SK, tak sa pochopitelne celkom tesim.

"-- skrytý --" 22.05.2007  21:10

« Re: Re: :)

To nie je tak trochu ilegalne s tym zadarmo rentovanim auta?

Inac Ty tomu uceniu moc nedavas do boka, co? Viac si na diskusii ako v knihach.

wikinko 22.05.2007  21:25

« Re: Re: :)

presne tak, asi preto aj diplomovka vyzerala ako jeden paskvil :)
                          ale dohanam to po polnoci, ani si nevies predstavit ako ma stve ked uz o jednej v noci na moje prispevky nikto nereaguje a musim cakat do rana :) ale aspon sa vtedy ucim. panu bohu vdaka za prekofeinovanu kofolu :)
                          je to trochu ilegalne, ale je to aj chyba autopozicovni ze si hned nestiahnu love. po mesiaci uz ta nechytia a CIA kvoli tomu na teba posielat nebudu. ale pokutu za rychlost ktoru som dostal v den odletu mi stiahli z kreditky ihned, "cops" si na peniaze davaju pozor :)
                          mal som o tom ucte pekny prehlad, mamka pracuje v banke kde som mal ten ucet. takze som videl ze pokus tej autopozicovne tam bol, ale zbytocny :) banka to neuhradila, lebo na ucte nebol kredit, takze si mohli piskat :)
                          pozeram ze teraz, ked sa treba ucit, tak mi tie prispevky idu akosi od ruky :) takze uceniu zdar

"-- skrytý --" 22.05.2007  22:48

« Re: Re: :)

Uff, to je na mna silna kava, toto by som nerobil. Sice nie som bohaty, ale zase az tak zle financne na tom nie som a aj ked to tej autopozicovni zo ziskov vyznamne neuberie, princip je princip a ja by som nebol rad, ak by som za svoj servis nedostal peniaze. Mimochodom, byt Tebou, taketo veci by som si radsej nechal do sukromnej spravy...

PS: toto vas na tej politologii ucia...?

wikinko 22.05.2007  23:01

« Re: Re: :)

ale ved som pisal ze som to spravil nechtiac, z toho uctu som peniaze nevybral zamerne. myslel som ze to uz odislo... az po case mi mamka povedala, ze tam je este nejaka poziadavka na platbu. nebola to moja vina, ale lajdactvo poistovne, resp. lajdactvo pre americanov take typicke. niektore pozicovne odo mna zobrali cash pri odovzdavani auta a este si aj nascanovali kreditku pre istotu keby zistili ze z auta ubudlo alebo je poskodene alebo nedotankovane alebo tak. ale avis neberie cash, co ma trochu zaskocilo tak som to aj so strachom z hroziacich obrovskych bankovych poplatkov za medzikontinentalny prevod zaplatil slovenskou kreditkou.
                              myslim ze prave taketo veci by nas mali na politologii ucit :), namiesto zaplavy filozofickych bludov, ktore mi uz pomaly lezu von z hlavy, lebo to moj hardware nie je schopny ponat.
                              tak ok, ked budem najblizsie v USA, pojdem sa najblizsej pobocky avisu ospravedlnit a zaplatim to, ale s podmienkou ze sa na to zase nevybodnu a stiahnu to ihned :-)
                              ja som ta nesiel presviedcat aby si to urobil, neboj sa, len som sa chcel pochvait co sa mi prihodilo ;-)
                              inak ocenujem tvoju cestnost a slusnost, ktoru si tu uz nie prvykrat prejavil :yes:
                              tak dufam ze som ti to patricne vysvetlil a ze ked sa stretneme tak mi odbliknes ;-)

"-- skrytý --" 23.05.2007  00:47

« Re: Re: :)

No ak to nebolo zamerne, tak to potom beriem, ich blbost. Len ma trochu zaraza, ze preco si nestiahli z kreditu neskor, ked si tam peniaze vlozil - chces ci nechces, mozes s tym mat niekedy neskor problem, lebo na CC fraud je riadna a regularna basa, to je presne tak, ako keby si vylupil banku, resp. niekomu ukradol peniaze z ruky. Kebyze sa to stane v obchodnom styku, ze si neplnis povinnosti, tak to casom nechaju tak, ale uverove podvody su fakt ziadna sranda... Na Tvojom mieste by som aspon 10 rokov do USA nestrcil ani nos, neviem aku tam maju premlcaciu dobu, ale pre istotu aspon dvakrat tolko by som si vzal...

A sme pri tom, ze mi z vlastnej skusenosti mozes poradit, co mi kazdy len s nie celkom istotou tvrdi. Vezmu mi v Hertzi nasu obycajnu VISA Classic embosovanu z CSOBcky? Mam tam kvoli tomu zriadeny dostatocny denny limit, len co to budu akceptovat.

Odbliknem Ti furt ked budem vediet, ze si to Ty, o to nemaj strach :-)

wikinko 23.05.2007  02:02

« Re: Re: :)

stalo sa to este pred dvoma rokmi, odvtedy som (nielen) nos do USA strcil na cele styri mesiace a nikto ma nezabasol, takze asi na to kaslu a predpokladam ze zodpovedna osoba, ktora to zanedbala bola za to patricne pokefovana. inak ked uz si poziciavas z Hertzu, tak ak sa dobre pamatam, ponukaju mustang GT, alebo audi S4 cabrio. dufam ze si vyberies rozumne :)
                                  mne taku somarinku nechceli dat, bolo tam vekove obmedzenie min.25 rokov.
                                  inak pozicovna national/alamo nevyzaduje kreditnu kartu. aspon v minulosti nevyzadovala.
                                  ale aj tak, bez kreditky sa tam nepohnes, neubytuju ta ani v najlacnejsom moteli, aj keby si mal pri sebe milion USD cash. takze si vezmi aspon dve a davaj si na nich setsakramentsky pozor. CC fraud je v USA velmi popularny zlocin.

"-- skrytý --" 23.05.2007  02:17

« Re: Re: :)

Americku Visa check card (volaju to aj debit) mam uz 9 rokov, kazdy mesiac mi domov do KE posielaju vypis a este v zivote nezobrali ani len cent poplatkov za vedenie uctu a podobne kraviny popularne u nas. Platim len 15 USD rocne za kartu. Na druhej strane na check ucte nie je ziaden urok, treba sa presunut peniaze na saving. Neboli s tym vobec ziadne problemy - pas stacil a karta prisla za tyzden ci dva.

Z Hertzu beriem najlacnejsiu ponuku - dajaky Hyundai alebo Focus. Drahsie sa neoplati a ani nepotrebujem, to by priatelka ani za volant nesadla. Ale bola aj taka moznost, ze to vezmem one-way z Michiganu do NYC a to vtedy vychadza len o malo penazi (asi o 100 USD) viac za SUV (nejaky Ford) ako Hyundai ci Focus - tam by som uz nerozmyslal. No nic nie je uzavrete, rozhodnem sa az ked pridem do Hertzu...

Slovo "kreditna karta" bola hned mojim prvym kandidatom, ked mi doslo o co ide a zaroven aj spravny tip :-)

OK, idem spat, chod aj Ty.

wikinko 23.05.2007  03:21

« Re: Re: :)

ani som si nevsimol ze si odpisal ;-) lebo som pisal ten dlhy predosly prispevok a potom som ten radiator vypol :)
                                      s check card som nemal problem ani ja, tiez mi dodnes chodia domov karty aj vypisy :) tiez stacil iba pas a social sec. number. absencia akychkolvek poplatkov je fuckt super vec a vykoristovatelske europske banky by sa od nich mali ucit.
                                      urcite neber ani hyundai ani focus. za maly priplatok, cca 30 usd na den dostanes SUV, s ktorym budu take dlhe trasy (predpokladam) o niecom inom. ale to pisem v predoslom prispevku, dufam ze ti v tomto rozhodovani pomohol :)
                                      uz je takmer pol stvrtej, tak dobre, idem uz spat.

"-- skrytý --" 23.05.2007  07:57

« Re: Re: :)

Vdaka za rady, uvidim este ako sa veci vyvinu, no asi predsalen ostanem pri economy, my sa nikde ponahlat nebudeme a priatelka nema velku istotu s velkym autom. A ani moc nechcem rozhadzovat financie, setrime na ine dolezitejsie veci...

Dnes som prec, nebudem tuna, takze sa stretneme az ked budes mat titul vo vrecku. Teda vo stvrtok, slubujes?

wikinko 23.05.2007  23:24

« Re: Re: :)

ok, slubujem :) diky ze mi drzis palce, vecer sa ohlasim ked sa doC4kujem domov. dufam ze uz ako MaGoR.

"-- skrytý --" 24.05.2007  13:10

Tak ako, Ty MaGoR? :-)

Vcera som chcel ist kuknut tu vasu Vitaru, lebo som bol na Ruzine, no nebolo casu. Navyse ani neviem, kde by som ju mal hladat... Bol som tam aj so Spagetkou. Asi by som Ti tak trochu vyrazil dych, keby si si nasiel fotku tych dvoch na mojej prezentacii, ze?

wikinko 24.05.2007  19:51

« MaGoR

dik ze si mi drzal palce :) keby si ma dnes rano videl :) klepal som sa ako osika. ale super som si potiahol, nevedel som iba jednu otazku z piatich. ale priatelka mi ju poslala smskou !!! resp. styroma smskami. netusil som ze na statniciach sa da pouzit taky trapny trik :)
                                              jeeej ty si bol na ruzine? nabuduce hovor take veci dopredu. ale asi si zrejme iba prechadzal, cestou zo SNV vsak? kde ma tam hladat? ak ides z KE tak za mostom dolava smerom na bradan
                                              (resp. opatku), potom presne 1,5 km-pamatas si kde bol v minulosti camping a minigolf? tak tam odbocis doprava, a potom po takej trochu strastiplnej ceste asi 150m do prudkeho kopca. je tam krasne, totalne ticho, len vcera otca trochu vystrasila uzovka dost obludnych rozmerov :)
                                              statnice prebiehali uplne v pohodicke, uz mam v sebe aj patricne mnozstvo hruskovice :) ale nie, dnes len tak symbolicky, oslavujem az zajtra
                                              este raz diky za drzanie palcov, a naozaj ak budes najblizsie planovat cestu cez ruzin tak to tu hod, a mozes sa potom zastavit, v lete budem byvat striedavo v ke a na ruzine (ako pride).
                                              sakra, tak rozmyslam, zajtra sa zobudim a co budem robit??? mam to ja problemy, co? >:D
                                              pracovat planujem az od jesene, chcem si uzit leto, styri leta som doma nebol, vkuse dookola iba makacka a skola, a este do toho dve fuj fuj buracky (neboj, nikomu som ani vlasok na hlave neskryvil, ale financne a psychicky to bolo trochu dost narocne)
                                              inak mam dotaz k tym autopozicovniam, preco si si vybral hertz? chod na alamo.com a vygeneruj si rovnaku trasu ako s hertzom. a zistis, ze ceny su polovicne. aspon tak mi to vychadze na mojej klasickej trase Salt lake city- Bozeman, MT. Hertz: economy class, 205 USD. Alamo: economy class: 105 USD, SUV: 150 USD

"-- skrytý --" 25.05.2007  08:48

« Re: MaGoR

Tak v prvom rade gratulujem! Ale nechapem, ako je to mozne, za vam dovolia na skuske mobil. Ja som koncil v 99-om, mobilov sice este bolo ako safranu, ale neboli dovolene. Asi to trosku hovori aj o urovni skoly... Minimalne o urovni technickeho vedomia, ale co mozes od Presovcanov a od cisto netechnickej skoly ocakavat, vsakze...

Ja som samozrejme uz vyse polroka dopredu vyskusal a stale skusam vsetky vacsie (Hertz, Avis, National, Alamo, Rent-a-wreck, Dollar atd.) a aj zopar mensich pozicovni, no chces ci nechces, ak si poziciavas compact alebo economy na mesiac (28 az 29 dni podla istych okolnosti), furt a u kazdeho to vyjde 1250 az 1350 dolarov. Dalej vezmi do uvahy, ze poziciavam na letisku a nie niekde na luke, no a to na letisku dost velkom, takom, ako v NYC su... Uz dost setrim tym, ze sice pristanem na JFK, no transfernem sa na Newark, vyrentujem tam, ale vratit mozem za tu istu cenu na JFK. No a len tak zo srandy som kukol aj na SUV, stalo by ma to $400 viac na mesiac. To je dost, to je zopar noci v hoteloch... Mid-size a vacsie vo forme sedana, nema zmysel, Accent alebo Focus mi postacuje, ved minuly rok som bol vo Finsku na Peu306 a pomestili sme sa pohodlne. Ak by som mal platit viac, tak len za SUV, take auta sa priatelke pacia, tak nech si vyskusa... Navyse to ma 5 dveri a sedadla sa daju sklopit, keby bolo treba nudzovo na ceste prespat a aj pohodlnejsie sa naklada batozina, no $400 stoji za zamyslenie... No a nakoniec, planujem polovicu cesty prejst cez Kanadu a Hertz ma ako jeden z mala jasne napisane v podmienkach, ze Allowed to Canada, len si treba popytat vopred nech zrobia potrebny paperwork. A taktiez ma Hertz unlimited mileage a kedze sa chystam na cestu cca 3500mil, u niektorych by som musel doplacat aj vyse 1000 mil nad limit po zhruba 25 centov za milu.

Dost som nad tymito prepoctami a na internete stravil casu (treba studovat aj podmienky jednotlivych pozicovni) a povedal som si ze Hertz, Avis, National (v tomto poradi) su zaujimave, urobil som si tam rezervacie a keby to v jednom nevyslo, mam este v zalohe dalsie dva. Tak snad nepojdem nakoniec vlakom... Aj ked Amtrak je taktiez zazitok. Stvrty, katastroficky scenar pocita aj s touto alternativou: NYC-Chicago vlak, poziciat auto v Michigane a vratit ho na JFK; tu by bolo SUV drahsie uz iba o malo, lebo one-way rental fee pre Economy je $300 a SUV iba $150...

wikinko 25.05.2007  11:07

« Re: MaGoR

vidim ze to mas premakane este viac ako som si myslel, tak ti v podstate ani nemusim radit. len pozor aby si potom nelutoval ked sa budes ponahlat a "hnojdaj" nebude stihat dialnicne tempo :)
                                                  zavidim ti taku super dovcu, tiez by som siel.
                                                  s tym mobilom na statniciach... u nas na katedre panuje taka "rodinna" atmosfera, nie je to tam take striktne a prisne ako inde...
                                                  ale takmer vsetci moji kamarati teraz koncia informatiku (progr.) na FEIke, a oni sa tiez iba pretahakovali az do piateho rocnika, dp ani jeden z nich neodovzdal na cas, a na statnice dostali otazky ktore si vytiahnu dopredu. takze nie je to o nic mensi trapas ako v PO :)
                                                  na ten ruzin si mi neodpovedal :)

"-- skrytý --" 25.05.2007  14:56

« Re: MaGoR

Ja si to na tej dialnici viac-menej budem vykracovat tempom ako kazdy iny, cize 65-75 podla statu. Nakoniec aj doma chodim nad 130 iba vtedy, ked sa vynimocne ponahlam. Vacsinou sa mi podari zmenezovat cas tak, ze bud stiham tak akurat, alebo dam vediet, ze sa neda svietit a budem meskat. Neosalejem sa kvoli par minutam.

My tam budeme mat casu dost, obcas si zajdeme tu a tam mimo dialnicu kuknut nejake veci, na toto by mala 1.6-ka s automatom stacit tak akurat. Ved napr. otcov Megan ma podobnu 1.6-ku a nemam s nim absolutne ziaden problem. Claro, nema automat, ale s tym si uz volajako poradim (nakoniec na Renault fore je jeden clen s 1.6-kou automatom a nestazuje sa, prave naopak). V NYC s taxikarmi pretekat nepotrebujem a na ostatok kaslem. Dokonca aj spotreba nebude vysoka, aj ked toto pri ich cenach benzinu nie je nejako prilis podstatna velicina.

Na Ruzine som bol totalne inde, na Sivci, takze som Ta ani nemohol najst. Tym smerom chodim velmi zriedka, vacsinou chodim(e) smer Zilina cez PO.

wikinko 25.05.2007  16:36

« Re: MaGoR

na sivci :) tam som vkuse. stryko stava chatu hned vedla sivca asi 30 m. od sivca peso ku mne je asi 7-8 minut. takze az tak celkom mimo si nebol.
                                                      teraz len tak kratko, ponahlam sa, zdar

wikinko 29.05.2007  00:56

« Re: MaGoR

nazdar tv, tak co, aky bol vikend? opat mimo civilizacie?
                                                        ja som sa cez vikend s ocom trochu vozil na nasej novej hracke (vid fotky pod vitarou), celkom je s tou 4kolkou v lese sranda. na jednej z tych fotiek je vidiet BXko, na ktorom som jazdil ked som mal 18-19 rokov, najazdil som na nom habadej, potom som presadol do svojej octavky 1,8 T, ktora ma takmer stala zivot :)
                                                        stryko to BXko dodnes pouziva ako auto "na stavbu", vacsinou sa za nim taha nalozeny vozik, podvozok to uz nema takmer ziadny, je asi 2 tyzdne pred smrtou ale neriesime to, oprava aby to bolo znovu auto by stala min. 70 tisic aj u znameho v malom servise, lebo ten podvozok je uz fakt totalne v r... ale ked bolo cerstvo donesene zo svajcu tak to bolo fakt zvezenie v prvej triede, chodilo sa s tym nadherne, proste taka pohodickova citroenovska jazda s hladkym dieselom..., na dlhsich trasach drzalo 160 kopec nekopec a spotreba nikdy nepresiahla 6 litrov v priemere...
                                                        inak ked otvaram na C4 spolujazdcove dvere tak sa ozve neskutocna pecka. ked potiahnem za klucku a dvere sa odchylia asi 5 cm od auta, tak je pocut strasne buchnutie. je to pri kazdom otvarani spolujazdcovych prednych dveri, vzdy ako pisem, tesne po tom ako sa odchylia od zatvorenej polohy a su asi 5 az 10 cm odchylene a tahas ich dalej, tak je pocut take dost hlucne buchnutie. otec sa uz smeje ze co to je za francuzska ČMUGA, ale ja ten citronik obhajujem, ale to len pod tvojim vplyvom, lebo len vdaka tebe verim ze citroniky su dobre auta :) co s tym?

"-- skrytý --" 31.05.2007  19:07

« Re: MaGoR

Bol som mimo cez vikend a aj podstatnu cast pracovneho tyzdna.

No ja Ti neviem, ja som nikdy netvrdil, ze Citroeny su najlepsie a najkvalitnejsie auta, mne sa vsak pacia a nedam na ne dopustit. A zatial mi sluzia k plnej spokojnosti, chvalabohu :-)

S tym buchnutim je to cudne. Treba sa na to pozriet, toto asi nie je celkom s kostolnym rjadom. Samozrejme, mohol by som Ti teraz dat mudru radu, ze chod do servisu. To by som samozrejme skusil najprv a ak by nepomohlo, kukol by som sa na to sam. Osobne si myslim, ze bude nieco s obmedzovacom otvorenia dveri. Otvaraju sa prave aj lave dvere rovnako (okrem toho buchnutia)?

wikinko 23.05.2007  02:22

« Re: Re: :)

a poradim ti nevyberat si ziadne economy car (chranboh) alebo compact car. radsej si priplat zopar drobnych a vyrentuj SUV alebo midsize/fullsize, stoji to za to. ja som si prvykat, neznaly pomerov, vyrentoval compact car. o economy car som ani neuvazoval, lebo do chevy cavaliera by sme sa dvaja s kuframi nenatrepali. tak som zobral compact car, lebo som rozmyslal ako-tak ekonomicky. potesil som sa, ked som na letisku v Salt lake city dostal do ruky kluce od PT cruisera a mal som pred sebou dlhu dlhu cestu do YNP. takmer som pocas tej cesty umrel. vosli sme sa donho v pohode, ale prvotne potesenie z pekneho auta rychlo vyprsalo po prvom zosliapnuti plynoveho pedalu a odozve podobnej fabii htp. mali sme riadne naponahlo, kedze check in u zamestnavatela sa blizil. po uplne prazdnych dialniciach v Utahu, Idahu, Montane a Wyomingu sme sa kydali ako s hnojom PT cruiserovskou maximalkou 100 mph. na americkych dialniciach, kde vidis na 5 km pred seba, nikde ziadne ine auto (nie to este policajti, co by tam robili, ked prejdu 2 auta za den), iba ty sam, v cd prehravaci elan (kocka), ponahlas sa, plyn na podlahe, a auto ide max. 100 mph. mas pocit nie ze stojis, ale cuvas. spotreba jedna nadrz na hodinu (bez prehanania). rucicku palivomera bolo volnym okom vidno klesat. a vraj 2,4 150 koni. hehe. barrichelo sa so mnou o tom hadal stokrat, ale ja tvrdim a stojim si za tym, ze htp je na tom lepsie ako tento americky skvost, ktory este k tomu specatil nas spolocny pobyt defektom. zdalo sa mi ze to nejak plave pri tej zavratnej rychlosti, a pred McDonaldom ked som vystupil z auta pocul som nieco sycat. vzduch z gumy. dobre ze mi nestrelila na dialnici, uz by som tu teraz somariny nevypisoval. chvalabohu iba pomaly sycala.
                                    po tejto skusenosti som si pri odchode z USA o styri mesiace neskor radsej priplatil za SUV a dostal som do ruky fungel novy Chevy Equinox 4WD. 3,6 V6, juuuuj to bolo auticko, dodnes sa mi o nom sniva. po zasnezenej vozovke islo ako po suchej ceste, stado bizonov ktore mi voslo do cesty sa poslusne rozislo a pustilo ma prejst, a policajt, ktory ma v tom zasnezenom tmavom sychravom rane nameral, iba nechapavo krutil hlavou nad tym, ako som tak rychlo mohol ist. ale ja som si tu rychlost 59 mph (limit bol 35) ani neuvedomil. ale aspon som tentoraz prekrocil limit menej ako dvojnasobne, s dynasty sa mi podarilo 51 na 25mph limite :)
                                    dialnicnu rychlost drzalo krasne, v salt lake city na letisku som to auto ani nechcel vratit, najradsej by som na nom isiel az domov :)

eeeejjjjjjj ale sa mi nechce ucit, co??? >:D

"-- skrytý --" 22.05.2007  13:50

« Re: Re: :)

Co sa tyka drzania palcov, tak to samozrejme drzim vsetky, aj vratane tych na nohach. :-)

"-- skrytý --" 23.05.2007  00:49

W O W !!!!!

Prosim vsimni(te) si, ze v predchadzajucom prispevku som pouzil skratku CC a to preto, lebo ked som tam mal povodne namiesto CC slova Kredit Kard, tak mi nechcelo zobrat prispevok, pretoze si myslelo, ze je to SPAM!!!

A ani tento prispevok mi nechce vziat kym Kreditnu Kartu pisem po Anglicky s C... Preto ten hrozny paskvil s K. To je teda zaujimava ficura.

wikinko 23.05.2007  01:16

« Re: W O W !!!!!

ano, embasovanu kreditku ti zoberu v pohode, ja som v USA pouzival kreditku MasterCard z Ludovej banky, kde pracuje moja mamka. (byvaly hotel Europa, ved vies, nemas aj tam nahodou ucet?) snazil som sa vybavit si v USA aj americku kreditku, ktoru mi aj chceli dat v jednej banke v Montane kedze videli ze mam na tom ucte prijem ako vsetky tie tety v banke dokopy, ale riaditelstvo im to zatrhlo lebo som bol foreigner. a v NYC som sa snazil dostat kreditku takisto. ALE: na ziskanie americkej kreditky v NY musis mat NY State drivers license. a na ziskanie NY drivers license potrebujes americku kreditku. rehocem sa z toho este teraz. som myslel ze taketo byrokraticke bludy sa deju iba u nas.

a teraz k tomu spamu. o par prispevkov nizsie sme si pisali nieco ohladom americkej inspection a tak, a ked som ti pisal ze ja som potreboval v Montane iba registration a poistku. to slovo poistka som tam mal napisane anglicky a takisto mi to neslo odoslat a vyhodnocovalo to ako spam. ale dost rychlo mi doslo ze preco, hned som vedel ze prave ta poistka po anglicky bude ten nezmar ktory mi to kazi.

wikinko 23.05.2007  01:21

a sorry ze som neodpisoval asi polhodinku, ale musim pocitac vypinat do "stand by" rezimu, pretoze mi odisiel ventilator a ked mam comp zapnuty dlhsie ako polhodku, tak mi pod nim zacina tliet stolik. takze som tu s polhodinovymi prestavkami na vychladenie compu :) to asi preto, ze som ho za dva roky co ho mam vypol asi trikrat, segin pocitac, tiez je to len stroj, a este k tomu po zaruke :'-(

"-- skrytý --" 29.05.2007  19:55

Navigácia.

Bol som 2 víkendy mimo SK,používal som navigáciu.PDA-čko zn HP,bluetooth GPS anténa a mal som problém so signálom.Často vypadával.Predtým som mal octaviu II a nemal som s tým problém.Je niečo s čelným oknom ,alebo niečo iné mi to ruší.Viete mi poradiť?
    Odkaz pre "tv"-ho nebol som to vtedy v tej bežovej C5 v Rusovciach,bol som inde mimo BA.Ďakujem.

"-- skrytý --" 31.05.2007  19:11

« Re: Navigácia.

No ja nemam s iPAQ rx5940-kou ziaden problem. Pouzivam ju stale v C5-ke aj Berlingu na ceste mimo KE a aj dnes som ju mal v C5-ke zapnutu celu cestu z Trnavy do KE.

Skusil by som najskor nejaku jednoduchu vylucovaciu metodu - Tvoje PDA v inom aute a ine PDA v Tvojom. Potom by som riesil dalej. Daj vediet ak by si nieco zistil.

matuS 10.06.2007  22:09

« Re: Navigácia.

moja c5 mala od vyroby pokovene celne sklo (zvonka pri odraze take fialove odlesky to robilo) a gps mi neslo zvnutra auta nikdy!

matuS 10.06.2007  22:17

pozicovna

TV, ja som si v aud prenajal auto cez internetovu pozicovnu. Oni maju nejake zmluvy s pozicovnami a maju dost dobre rabaty. Platil som asi polovicu toho, co ponukali ini na nete a auto som bral normalne s hertzu. Mam sa ti na to pozriet, alebo to mas zmapovane?

"-- skrytý --" 11.06.2007  13:55

« Re: pozicovna

matuS, zatial mam pozrete v Hertzi Hyundai Accent (or similar) od Jul 3 (pickup EWR) do Aug 1 (dropoff JFK), nejakych $1250, vsetky poistenia, taxy a poplatky included. Velmi dolezite vsak pre mna je, ze ma unlimited mileage (prerachoval som si trasu a bude to asi 4000 mil) a HLAVNE ze je allowed to Canada, presnejsie je v podmienkach napisane, ze mozes ist s autom do Kanady, no treba par dni vopred upozornit pozicovnu, aby pripravili papiere. Kanadania su totizto haklivi na import aut a dokonca ak ma Kanadsky obcan vypozicane auto z US pozicovne a prekroci hranicu smerom domov, musi ho do 3 dni vratit kanadskej pobocke pozicovne a oni mu bezplatne obratom daju to iste (alebo podobne) auto, no s Kanadskymi znackami a takisto potvrdenie o tejto skutocnosti, aby nemal pripadne problemy s colnikmi... Cudzinci si mozu auto ponechat po cely cas, no na hranici musia tie papiere vselijako zmenezovat a hlavne si ich nechat potvrdit pri odchode.

Ak by sa Ti velmi chcelo a nerobilo by Ti to problem, budem Ti vdacny, ak sa na to mrknes alebo mi das link a mrknem sa sam.

Dakujem.

matuS 11.06.2007  21:58

TV, no nasiel som: [odkaz]

ale akurat pozeram ze je aud only. No nic, ale pokukaj web, ci take nieco niekto neponuka aj pre usa. Ja som konkretne od nich poziciaval 2x a 2x parada.

"-- skrytý --" 11.06.2007  22:28

« Re: pozicovna

matuS, dakujem za link. Nastrelil som tam Sydney-Sydney (o AUD viem akurat to, ze kde lezi, ze su tam klokany a zopar vacsich miest a medzi nimi vakuum) s tymi istymi datumami ako v USA, to iste auto (H.Accent) a ejha, po prepocte na USD mi to vyslo na $1580... Asi sa tam uz neda vela vyspekulovat, takym hrubym prepoctom som vyratal, ze pri tych cenach, za co to rentuju, sa nakupna cena auta vrati asi za 2 roky, co povazujem za OK, lebo to je zhruba odhadovana zivotnost auta v pozicovni. Ostatok (poistenia) su nutne zlo.

Inak poviem: vychadza ma to zhruba na 4,90 SK/km pri mojom odhadovanom priebehu 4000mil, co je menej, ako dnes danovo uznavana sadzba za amortizaciu sukromneho auta pouzivaneho zamestnancom na sluzobne ucely. A je to zhruba aj cena na kilometer, aka mi vychadza vo firme ako naklad za udrzbu, amortizaciu atd. firemnych aut.

Kedze mam itinerar dost napnuty, nemozem si dovolit stat s autom 3-4 dni na jednom mieste ak by sa nieco potento a verim, ze Hertz (ci ina vacsia spolocnost) sa v priebehu jedneho-dvoch dni o vec postara. Co som pozeral zopar sukromnych malych car rental v NY a NJ s vozovym parkom do 10 aut, vyslo by ma to o trochu lacnejsie (nie o vela), lenze nech sa mi auto pokaka pri Chicagu, nove auto asi nedostanem len tak lahko a rychlo...

"-- skrytý --" 12.06.2007  11:37

« Re: pozicovna

matuS, Tvoja snaha predsalen nebola marna. Na zaklade Tvojho linku som zistil, ze jedna z firiem, ktora je tam spomenuta, ma pobocku aj v USA (Europcar) a ich ponuka je celkom vyhodna. Nie vsak ani tak cenovo, ako podmienkami - za tu istu cenu, ako u Hertza dostanem podobne auto, ale mozem si ho prevziat na letisku JFK, kde pristanem a takisto ho aj odovzdat. U Hertza by som musel ist z JFK na Newark autobusom, co je asi hodinka a pol a $50 na listky pre dvoch, dalej Hertz ma $50max za additional driver. Takze Hertzovych $1250+$50+$50 = $1350 a za to mam toho Accenta. Ale! Europcar ma celkom nizke priplatky za vacsie auta a tak som objednal Ford Fusion (or similar), co je 4.8m dlhe auto - budem sa citit ako v Spagetke :-). Chvilu som dokonca zvazoval aj srdcovku Taurusa, no tych dalsich $100 uz za to velmi nestoji. Europcar na JFK ma trochu vyssie priplatky za additional drivera ako Hertz, no vcelku ma to vyjde tesne cez $1500, co je velmi prijatelna cena, no nemusim sa nalodovat a vylodovat do autobusu a chodit kade-tade.

Zaujimave vsak v Europcare je, ze pozicanie a vratenie auta na Newarku by ma v zaklade vyslo este lacnejsie, cca $1050 za Accenta, no additional driver je nehoraznych vyse $300, plus k tomu pripocitat dve cesty autobusom, lebo na JFK sa auto vratit da len s mastnym one-way priplatkom...

Takze vcelku mam nateraz tieto rezervacie (v poradi dolezitosti), ak by nahodou nieco nevyslo:

1. Europcar 3.7. JFK, vratit 1.8. JFK za $1420 +$100 additional driver = $1520 spolu za Ford Fusion na 29 dni

2. Hertz 3.7. Newark, vratit 1.8. JFK za $1224 +$50 additional driver +$50 doprava (bus) = $1320 spolu za Hyundai Accent na 29 dni

3. National 4.7. Newark, vratit 1.8. JFK za $1302 +$? za additional driver +$70 rozna doprava = cca $1450 spolu za Chevy Cobalt na 28 dni

4. Avis 5.7. Newark, vratit 1.8. JFK za $1180 +$45 additional driver +$70 rozna doprava = $1295 spolu za Chevy Aveo na 27 dni

5. (uz len teoreticka alternativa) Budget 3.7. JFK, vratit 1.8. JFK za $1193, $0 za additional driver, spolu $1193 za Hyundai Accent, no neviem ci je povolene ist do Kanady, nema supplemental liability insurance (nie je velmi potrebne) a vyzaduju 120% z ceny ako zadrzne na karte az do doby navratenia - celkovo sa mi ich podmienky nepozdavaju

Uvidim, co z toho vyjde. Nechcem prechvalit den pred vecerom, ale internet a trhove prostredie urobi svoje. Keby som mal takuto rezervaciu urobit pre 15-imi rokmi, asi by som zosalel a zaplatil ovela viac za rezijne naklady (telefon, doprava apod.)...

PS: na ten autobus som sa celkom tesil, uz som tak parkrat isiel z letiska a je to velmi pekny pohlad na mesto z dialky ak niekto iny soferuje, ziaden stres...

"-- skrytý --" 12.06.2007  17:29

« Re: pozicovna

Uff, asi uz musim byt otravny a hlavne daleko-daleko OT, ale nasiel som teraz nejaky bud velmi vyhodny deal alebo chybu v Hertzovom rezervacnom systeme. Zahliadol som banner, ze Hertz ma teraz akciu na free upgrade do vyssej kategorie. Zasiel som teda na web, zrobil novu rezervaciu za tych istych podmienok ako predtym (pickup EWR, drop off JFK) a cena mi teraz vysla presne ta ista, ale namiesto Accentu mam Corolu. Accent samotny polacnel o vyse $100.

No a teraz ta akcia alebo chyba: zadal som pickup aj drop off na JFK, datumy tie iste a ocakaval som vyssie ceny, co sa aj stalo, no na moje prekvapenie nie az o tolko ako predtym, napr. Accent za nejakych $1260 a Fusion za $1530. A zrazu som zbadal - to nemoze byt pravda - Ford Taurus za $900!!!???!!!???, all-included. Hned som ho rezervoval a uz cakam, ako ma v prislusny den vypoklonkuju od priehradky s usmevom na tvari a poznamkou, ze aj pocitace maju svoje zle dni...

BTW, pre europanov je lepsie ist na Hertz cez www.hertz-europe.com, pretoze tak to dava ovela lepsie ceny a hlavne vsetky poistenia included, no nesmie sa zabudnut spomenut country of residence v Europe. Toto je stara znama finta, ktoru mi poradil moj znamy (american), ktory casto chodi do Europy a vyzna sa vo veciach...

wikinko 12.06.2007  17:30

« Re: pozicovna

no tak vo fusione pocit ako v spagetke mat nebudes :)
            jazdil som na nom posledne leto, je to tiez velmi tazke auto, ale podvozok to ma ako sa na spravny ford patri, t.j. tvrdy, vyslovene sportovo naladeny, uzasne drzi stopu, rozhodne je to urcite lepsia volba ako accent...

wikinko 12.06.2007  17:35

« Re: pozicovna

ono s tym autom si taky isty nebud, mne vzdy dali v pozicovni nieco ine ako som mal na rezervacii napisane. cize ti vzdy daju to "similar" :)

"-- skrytý --" 13.06.2007  00:16

« Re: pozicovna

Moze to byt similar, len nech to nie je od GM. A ked uz od GM, tak nie Pontiac. Hoci som dizajnovy chmulo a nevyznam sa do toho, Pontiaky su mi vyslovene tvarom proti srsti. Pri mojom stasti mi tam fuknu nejaku G6-ku abo co so 400-litrovym kufrom, aby som mal "radost"...

Ten Fusion si mal stvor alebo sestvalec? Ta stvorka sa mi zda na to auto malo americka... Ked uz mam mat dynamiku na urovni Favorita, tak to radsej ten Accent, nech to aspon nevyzera ako baran v kozi vlka...

wikinko 13.06.2007  09:17

« Re: pozicovna

ten fusion som mal R4, a bolo to nestastie, presne to ten "baran v kozi vlka" vystihuje, jeho prevadzkove otacky ked sme isli 3 chlapi na stavbu plus naradie boli v rozmedzi 5-6 tisic. asi take ako uz tu niekde spominany PT cruiser. ale pontiaky su otrasne fakt, tak ako vravis :(
                  no velmi by som si rozmyslel ci budem mesiac jazdit po americkych cestach na accente alebo takom niecom, moze ti to pokazit dobry dojem z dovolenky :)

"-- skrytý --" 13.06.2007  12:13

« Re: pozicovna

No najradsej by som toho Taurusa, rad by som si pozrel, ako za 20 rokov vyroby pokrocil... Moj povodny bol model 1987. Otazkou vsak ostava, ci to bude Taurus model 2008 (asi sotva), ktory ma naozaj nazov Taurus, no je uz klasifikovany ako full size. Povodny mid-size Taurus totizto "zahynul" v MY 2006, pre MY2007 nebol ziaden Taurus v ponuke, no a pre MY2008 rebrandovali Ford Five hundred na Taurusa, lebo znacka "Taurus" bola lahsie pamatatelna a menej zavadzajuca ako Five hundred. BTW, to oznacenie Five hundred bol produkt dakej bars mudrej hlavy ktora vymyslela, ze vsetky modelu Fordu budu zacinat na pismeno "F": Focus, Fusion, Five hundred. Neujalo sa, ludkovia v tom maju zmatok a tak sa to zmenilo... Blizsie na wikipedii.

Inak, aby sme ostali pri topiku: isty cas som uvazoval aj nad alternativou romantickej dovolenky pretiahnutej na cele leto a namiesto lietadla ist lodou, pricom Spagetka by si hovela v podpalubi. No neujalo sa to, lodi v letnej sezone chodi malo (vsetky su na cruisoch po Europe), jedna z mala, ktore boli k dispozicii bola Queen Mary II a to bola ina palka. Jedna jednosmerna "lodenka" stala tolko, co dve spiatocne letenky... A to nikde nebolo ani len naznakom spomenute, ci sa auto da vziat so sebou na palubu...

No ale uznaj(te), nebola by to pasia prevazat sa po NYC v C5-ke, tankovat na pumpe medzi kamionmi a prejst krizom cez USA na 4 tankovania?

No keby sa to niekde pototo (napr. horsia nafta apod.), tak by som to riesenie asi prehresil do nebies, lebo najblizsi Citron-servis je asi az Mexiku, ak nie az v juznej Amerike. Isty cas mali servis aj v Kanade, no asi uz nie je.

wikinko 14.06.2007  20:14

« Re: pozicovna

tak o tom rebrandovani five hundred na taurus pocujem od teba prvykrat, to uz musi byt americka divizia fordu naozaj zufala, a americanom este viac na smiech. co to maju za marketing, ze ukoncia stary taurus a potom pod jeho menom predavaju model, ktory sa pod nazvom five hundred predava uz roky. absolutne nechapem. five hundred je inak dost odporne auto, vyzera celkom ako mondeo, ale nemaju spolocnu ani srubku a five hundred je nafuknutejsi. to uz by som radsej bral nejaky dizajnovy skvost z dielne GM :)
                      podla mojho nazoru ford by sa uz mohol v USA na osobne auta vykaslat, ak nie, tak by mal spravit nejakeho adekvatneho nastupcu crown victorie. ale to asi tazko, takze by sa mali zamerat iba na trucky a vany, ktore sa im predavaju dobre.
                      japonci s nemcami uz totiz amikov na ich vlastnom trhu totalne porazili. americkym automobilkam sa moze o predajnosti corolly, camry, altimy, maximy, priusu, lexusov, outbackov, accordov, baworov, medvedov, volv a pod. iba snivat, ale uz ich nikdy nedobehnu. preco? preto ze su hlupi, a nevedia vyrobit stvorvalec, ktory by aspon trochu isiel a aspon trochu malo pritom zral. o sestvalcoch to plati scasti taktiez.

"-- skrytý --" 15.06.2007  07:21

« Re: pozicovna

Hmm, ja som tam uz davno nebol a tak neviem ako to tam ide. Myslim si vsak, ze USA automobilkam nestaci iba vymysliet nieco nove - stvorvalec apod. Tam by bolo treba premenit myslenie celej populacie, aby sa vykaslali na to chodit do roboty osemvalcovym full-sizom pri obsadenosti jednej osoby. Ale to je uz politika...

BTW, vcera som cital, ze priemerne US auto, konkretne Taurus, pri 15 tisic miliach rocne a 45% jazdy v meste (pri dodrzani EPA postupu na meranie spotreby auta) vyprodukuje za ten rok 9 ton exhalatov, vacsina z toho je CO2. To sa mi zda celkom dost. Devat ton "vzduchu", to musi byt objem snad nad celym mestom v (tipujem) metrovej vrstve? Uff.

Nase "uspornejsie" auta toho vyprodukuju menej, povedzme 60% mozno polovica, ale aj tak je to dost...

wikinko 21.06.2007  11:39

« Re: pozicovna

ono sa tam uz myslenie populacie aj meni, sam uvidis ked vyrazis z NYC a pojdes po dialnici, zistis ze 4 z 5 aut su japonske a to piate je nemecke. US auta su viac zastupene vo viac "americkych" castiach USA, ako je napr. severozapad, kde su pravi americania, tam ma kazdy F-150 super duty triton V10 a su stastni ze im to robi 5 mpg. takze v NYC a pod. vacsich mestach to uz ludia pochopili, ale zrejme to bude aj tym, ze tam zije takmer viac neamericanov ako americanov, na tom spominanom severozapade nestretnes cigana(mex.), cernocha ani sikmookeho.
                          a ako prebiehaju pripravy? uz si sa rozhodol ktora pozicovna?
                          dufam ze sa sem-tam ozves aj zo statov :)
                          zdar, ja padam na ruzin :)

"-- skrytý --" 22.06.2007  12:19

« Re: pozicovna

No rozhodol, ak bude pravda, ze mi v Hertzi daju Taurusa (or similar) na mesiac za $900 tak pre mna za mna nech bude aj kriklavozeleny, beriem ho ;-) Nakoniec za tu cenu by som aj Accenta zobral strasne rad, najnizsia ponuka na akekolvek auto na ten isty cas nebola nikdy pod $1100...

Asi nie nadarmo Toyota sa stala najvacsim svetovym vyrobcom a poslala na dochodok GM po dlhovekych prvenstvach. Sak jak hutori Stivi Vonder, tam uvidzime, ne?

Neviem ako sa budem moct ozyvat, denny priemer vyse 200 kilakov a kopec veci na videnie asi nebude davat velke prilezitosti na moje slohove prace :-)

BTW, aby sme ostali pri topiku :-) Tento tyzden som absolvoval prvu prehliadku po 20 tisic so Spagetkou, stalo to tesne nad 5000 vratane prednej parkovacej ziarovky, ktora sa medzitym vypalila. Trochu ma zarazila cena ziarovky (90Sk+DPH) a k tomu 0,1Nh prace, no kedze viem, ako blbo sa to tam robi, tak ani moc nelutujem tie peniaze...

Pri tej prilezitosti som si popozeral aj predlzenu zaruku Citroenu, ta sa da dokupit na rok (limit 100 tisic km) za nejakych 15 tisic, na dva (limit 120tisic km) za nejakych 30 papierov a na tri (limit 140 tisic Sk) za tesne cez 50. Vezmem to na tie tri, co bude dokopy 5 rokov zaruky. Na Berlingu som si doplatil rok za 7500,- a vdaka odidenemu lozisku predneho kolesa (a zopar drobnosti ako napr. zahrdzavena skrutka drziaka rezervy) to mam tutovo naspat.

wikinko 02.07.2007  20:36

« Re: pozicovna

tak co tv, uz si v USA? zrejme uz ano, ak tu nahodou zabludis do motorcafe tak ti prajem prijemnu dovolenku, aby si to prezil v zdravi a vsetko islo podla planu...

"-- skrytý --" 11.06.2007  13:56

Keski

Keski, videl som Tvojho otca aj s Vitarou, dnes rano 7:36 pri Kosickej Belej :-) Fakt jej ta cervena pristane, vela SUV s takouto farbou sa u nas nevyskytuje.

wikinko 11.06.2007  18:42

>:D
      boli to rodicia, cas aj miesto sedi :)
      diky za pochvalu, v KE su cervene dve, ale ta druha nema vpredu ram, takze nie je az taka pekna :)
      dlho som tu na fore nebol, mal som v servise pc, a nedalo sa zohnat ventilator na moj model, lebo bol kupeny v USA a nikdy sa ten model v EU nepredaval... az dnes sa to podarilo, nejakou nahodou ma fujitsu-siemens podobny ventilator ako moje hp, a sadlo to.
      uz sa tesim ako ta stretnem ja, riadne ta vytrubim, ale najprv musim stretnut svoj vodicak :) uz si pomaly vyberam auto mam moznost odkupit velmi vyhodne ocov byvaly sluzobny golfik , ale asi si necham vitaru a otec poskuluje po novej octavii, aj ked mame na skodovky riadnu averziu, ale Oct.II nema chybu, kazdy ju len chvali a v sobotu sme sa na nej aj previezli, velmi prijemne auto, oproti O1 je to teda riadny skok.

"-- skrytý --" 11.06.2007  20:28

« Re: Keski

...a stihnes to stretnutie s vodicakom este v juni? Lebo ak nie, tak na mna mozes trubit akurat tak na prechode pre chodcov (napr. mozes nosit zo sebou taku tu trubu ako na hokej), alebo si potom to trubenie nechaj na august :-)

Ja som novu oktavku samozrejme vyskusal, no prilis ma neoslovila. Je pravdou, ze som bol trochu predpojaty na Spagetku, no katastrofalne ma dostali dve veci: velmi hlucny a vibrujuci 77kW TDI motor a cena... Ten motor som minuly tyzden vyskusal v novom Caddy a zistil som, ze naozaj je to motor a nie auto. Ale aj tak. Za tu cenu, za ktoru som dostal Spagetku by som dostal Oktavku v podobnej vybave, no minus auto-klima, minus ESP, minus dazd+svetlo senzor, minus tempomat, minus 4 el. okna a minus 35 centi dlzky, ale plus zimne pneu. A akokolvek sa Oktavka snazi byt velkym autom, stale je to Golf s velkou dupou. Ale nepochybujem, ze pre mnozstvo ludi je to dobra volba a auto bude spolahlivo sluzit.

wikinko 11.06.2007  21:37

« Re: Keski

do konca juna to asi nestihnem, takze az po tvojom navrate z USA :)
          mne ten hlucny vibrujuci TDI 77kw nevadi, presne tento motor by som ocovi vybral. ved je to diesel, tak to ma vrcat aj vibrovat. odmeni sa krasnym tahom odspodu a 5 litrovou spotrebou. svokor ma O1 66kw a nad 5,5 L nevylezie ani v meste. najazdil uz 120 tkm a meni iba olej a filtre, vahu ma povodnu, tlmice, homokinetaky a pod. veci ktore mne na octavke odisli pri takom pocte km dvakrat, jemu drzia. moju asi vyrobili v pondelok.

"-- skrytý --" 11.06.2007  22:08

« Re: Keski

Ale no tak, Keski, chvilu sa uz pozname a neverim, ze veris tym bludom o patapol litrovej spotrebe v meste. Dlhodobo... Ked sa posnazim, resetnem PP a prejdem od Bajkalu na Jazere po Metro na Tahanovciach so 4.1-litrovou spotrebou (na PP), a to som v meste, mam HDi aj s FAPom a zapnutu auto-klimu furt. Ale toto nie je mestske jazdenie...

V prvom rade zatial vsetky PP okrem otcovho Meganu prilepsovali spotrebu o par deci (C5-ka o 4) ci percent. V druhom rade ked prejdes zopar krizovatiek a kde-tu postojis, spotreba je riadne nad 6 litrov chces ci nechces a je takmer jedno s akym dieslom chodis, lebo na volnobeh beru vsetky stvorvalce +/- rovnako a rozbehnut 1.5 tony tazke auto chce trochu energie (fyzika...) a to presne tolko energie, ako sa vodic rozhodne.
            A ked mas este eko-vybavenie (FAP), tak si pridaj este nejake to deco.

Vyzera to tak, ze Tvoj svokor auto setri, ale to plati na takmer vsetky auta - ak ich setris, vydrzia dlhsie. Ak vsak nimi navstevujes sance, stromy a stracas kvoli nim vodicaky :-) tak vydrzia o kapku kratsie :-)

wikinko 12.06.2007  01:46

« Re: Keski

nazdar tv, tym 5,5 litrovym bludom o spotrebe som neveril nikdy, preto som aj nasich presvedcil na octavku 1,8T, namiesto tdicka, a ked mi ju potom zverili do "socialistickej" opatery a musel som si tankovat sam, tak som si dost nadaval. svokor byva na kvpecku, a kancelariu ma pod amfikom na hroncovej, takze denne jazdi tuto trasu plus nejake kratke vychadzky po meste za robotou. tankuje vzdy do plna, takze ta spotreba nie je vycitana z pp, ale z realu. ale je pravda, ze klimu nezapina- lebo ziadnu nema :) ma tu octavku po facelifte, ambiente, takze uz ma tu novsiu palubku á la passat, ale klimu to nema. oproti classic ma ta octavka iba krajsiu palubku a ABS, nic ine. takze ta 5,5 litra spotreba v meste nie je iba blud, kym som svojho svokra nespoznal tiez som myslel ze je to iba blud :)
              ale obcas sme chodili s jeho octavkou aj do skoly ked mi vzali vodicak, a mozem tu spotrebu potvrdit, sam som ju skusal, a je to pravda. po prejdeni 200 km kombinovane mesto(ke, po) a dialnica(140-150 kmh) voslo do nadrze naspat do plna 10,1 litra. kukal som na ten udaj na stojane ako puk, ale bola to pravda. inak svokor jazdi dost kludnym "tatkovskym" stylom, jasne ze ked to v meste katujes brzda-plyn tak si to mozno vezme aj 8L. inak ja som mal na 1,8T dlhodobo 7,8L. a na roznych forach udavaju majitelia aut s tymto motorom spotrebu nad 10L. takze je to vsetko o style jazdy :)
              sesternicin manzel mal v sobotu SNV-KE a spat spotrebu 4,9 a vravel ze pomaly rozhodne nesiel, ma 6 mesiacov staru O2 1,9 tdi
              zaklad na dosiahnutie dobrej spotreby je eliminovanie pouzivania brzdoveho pedalu, ked malo brzdis, znamena to ze si zbytocne nepridaval a tym padom zbytocne nepalil benzin/naftu, a nemusis sa po tom brzdeni znova rozbiehat... ale je to zaroven aj prvy predpoklad straty vodicaku :) ja viem napriklad spravit ruzin-ke (28km) bez toho, aby som sa brzdy co i len dotkol- a v takom pripade mi na 1,8T svietila na pp priem. spotreba 3,8L !!!

"-- skrytý --" 12.06.2007  09:45

« Re: Keski

Nemam prilis rad diskusie o spotrebe, pretoze ako hovoris, velmi zavisi na subjektivnych skutocnostiach - ako clovek soferuje, aka je premavka apod. Ja takmer nikdy netankujem kym nemam aspon 650km na tachu, pisem si kazde tankovanie na papier a raz za cas prepisem do Excelu. Na C5-ke som naposledy prepisal do Excelu udaje 28.4. a tankujem zhruba raz tyzdenne. Okrem celkovej spotreby od kupy auta sledujem aj udaj za poslednych 5 tankovani, ktory povazujem za dostatocne smerodatny vzhladom na zhruba rovnake poveternostne podmienky a minimalizujuci nepresnost toho, kolko paliva sa do plnej nadrze dostat (znama vec na Fabiach je, ze po nechcenom stlaceni odvzdusnovacieho ventilu tankovacou pistolou dotankujes do 45 litrovej nadrze nejakych 58 litrov...).

Momentalne moje vysledky k 28.4. boli 5.85 celkova spotreba a 5.76 poslednych 5 tankovani. Na tomto udaji sa dost negativne podpisal relativne zrychleny presun zo Ziliny do Trnavy po dialnici pri znacnom protivetre a v priemere 140kmh (vacsinou na tempomat). Len pre zaujimavost - pisem si zakazdym aj udaj z PP a ten sa od januara pohybuje medzi 5.0 az 5.5, nikdy nie viac!

Takze nemaj mi za zle, ale 200 kilometrove apod. cesty nie su pre mna ziadnou informacnou hodnotou co sa spotreby tyka. Staci, aby svokor natankoval do plnej nadrze o liter az dva viac ako si to nasledne zmakol Ty a hned mas o pol litra az liter vacsiu spotrebu...

Ak Ta este zaujimaju ine moje udaje, tu su:

Berlingo 2.0HDi 22.4.2007 pri 81500km: 6.25 celok, 6.23 last 5

Fabia Combi 1.4MPi 7.1.2005 pri 92280km: 6.61 celok, 6.79 last 5

Berlingo nema klimu dodnes, do Fabie som domontoval klimu predtym, ako sme sli pozriet svokrovcov, cize poslednych 15 tisic km som odsoferoval s klimou.

Moje najlepsie historicke spotreby boli:
                - 4.3 litra nafty na Peugeote 405 turbodiesel KE-PP-BB-SE-BA-KE, cca 1000km na jeden sup, zima 1997

-5.1 litra na Felicii MPi (jednobodovy vstrek), vtedy mala na tachu iba 500km ked som ju prebral a siel som ZM-BA-ZA-KE, nejakych 700km, leto 1997

- 5.6 litra na otcovom Megane 1.6 16V z Prahy do KE (700km) so zapnutou klimou a cca 130kmh na dialnici v Cechach, leto 2005

No a nakoniec jazdny styl: od 2000-ho roku vacsinu mojich ciest tvori trasa KE-ZA-KE, ktoru absolvujem v priemere 1-2 krat do mesiaca a potom KE-SO-KE, kde takisto poznam kazdy kamen. V meste jazdim relativne malo, no s Fabiou a v mensej miere s Berlingom som isty cas (rok a pol) denne dochadzal do KE zo Sace (presne 15km kazdym smerom), to este bola max. 90-ka na tej stvorprudovke a dodrziaval som ju.

Na dialniciach jazdim Berlingom okolo 110, Fabiou a C5-kou medzi 120 az 130, vynimocne trochu rychlejsie. Vsetky auta mali tempomat, ktory hojne vyuzivam. Mimo miest a obci dodrziavam +10kmh nad limit a kedze cesty na mojich trasach poznam dost dobre, casto predbieham.

Myslim si, ze mam na mojich autach zdokladovanu spotrebu v ramci dolneho limitu mozneho rozptylu pri zachovani normalnych jazdnych podmienok. Co som diskutoval s inymi majitelmi Fabii 1.4MPi, kazdemu, kto si spotrebu dlhodobo pisal, vychadzala tato na 6.6 az 6.7, teda moje pozorovania su v ramci vseobecnej tolerancie. Co sa tyka Berlinga a C5-ky, tuna neexistuje taka siroka baza majitelov na porovnanie.

Dufam, ze som nenudil...

"-- skrytý --" 06.07.2007  05:24

ano

Nazdar,

uplne nahodou som tuna, ale nemam vela casu, takze v skratke. Ano, je to $900 na moje velke prekvapenie, no nie, nie je to Taurus. Je to Toyota Avalon, V6, primerane silne. Vsetko v kozi, zhruba stredna vybava. Kociar jak svina, 5 metrov a cosik. Motor je dost silny, no tichy ze ani pri vypnutom radiu ho takmer nepocut. Dnes sa mi podarila 26MPG, no par dni predtym na Manhattane som videl aj 16 (to prve je z hlavy pocitam asi 8.5 litra na 100km, druhe asi 15).

OK, to je vsetko, idem spat.

wikinko 06.07.2007  21:39

« Re: ano

coze??????? toyota avalon??? to je auto mojich snov!!! pis svoje skusenosti, vzdy som mlaskal po tom aute ked som ho videl, ved to ma 280 koni a zrychlenie do 8 sekund ak sa nemylim nie?
      je to uz vlastne v podstate lexus, akurat to ma znak toyota na kapote. ticho ti zavidim... za $ 900 na mesiac je to super!!!
      tak si uzi dovolenku, tu je trochu pokazene pocasie ale po tych horucavach to celkom dobre padne. tak nech sa vsetko dari podla planu a obcas sa ohlas ako tvoje dobrodruzstvo prebieha, som zvedavy... tak prajem nice holiday, nice weather (and low humidity)... :) sorry za slova v anglictine, nemam rad ked ich ludia pouzivaju na slovensku, ako "drajv", alebo "plejs", alebo "krejzy"... ale ked uz si v tej amerike...

wikinko 06.07.2007  21:41

« Re: ano

pamatam si, ze na tom chodili iba dochodcovia, mladeho cloveka na tom vobec nevidno... co povies, lepsie ako accent nie?
      a inak ako sa ti paci toyota FJ cruiser? urcite si uz nejake videl, beha ich kopec, je to v USA riadny hit. ak sa ti zvysia peniazky, jednu mi dones :)

"-- skrytý --" 12.07.2007  18:58

« Re: ano

Sice sme mimo topicu ako furt, ale predsalen poviem.

Co Accent, aky Accent, to je nejake jedlo ci co? :-)

Ano, som u znameho a on je uz dochodca a v kruhu Rotary clubu, ktoreho je clenom, som zozal samozrejme primerany obdiv ;-) Sice na jeho V8 Lexus nemam, no aj tak je to "insider" car. BTW, vcera som siel asi hodinku a pol na tom Lexuse, to nejde, to leti. Necitit a nepocut nic.

Neviem ci na tom chodia dochodcovia, je Avalonov tu vidiet malo. Asi tak ako u nas C5-iek. Zrychlenie ma ako svina, ale nejako to nevyuzivam, nie je velmi kde. Zaroven kazde taketo zrychlenie okamzite vidiet na spotrebe. 5 stupnova prevodka radi OK, ale obcas sa da nachytat na hruskach v nizkej rychlosti, ze nevie co tam fuknut. Nakoniec fukne jednotku, takze to s miernym plynom nejde, treba plyn stlacit, ale to uz radi dvojku a samozrejme to autom hegne, lebo teraz je uz plynu vela. Ale inak OK. Vlastne - dakedy ma den, ze vystartuje z krizovatky jemne (tak ako chcem) a niekedy tak, ze preusporiadam 24-pack Spritu v kufri. Uz ma z toho krk zacina boliet :-)

MPG par desatiniek pod 30, takze na nasich necelych 8 litrov, zvacsa dialnica. S klimou a na takmer 2 tony tazke auto s V6 a automatikou je to az-az dobra spotreba. Nakoniec, pri 100-ke toci 2000rpm, co je v pocte cyklov to iste ako 3000rpm pri stvorvalci, takze ziaden div.

Neviem si zvyknut, ze palubny pocitac dava len velmi poskromne udajov (dojazd, spotrebu od posledneho tankovania a cas od posledneho nastartovania) a napriek tomu, ze sa Avalon dodava aj do Kanady a ma ciachovany tachometer aj v metrike (nakoniec vsetky US auta to tak maju), neda sa prepnut uzivatelske rozhranie ani PP ani klimy na metriku. Sice blbost, no vzhladom k zvysku auta to dost zamrzi. Podobne radio nema RDS (maju to tuna vobec?), uz ho ani nezapinam. Nebavi ma kazdych 10 minut ladit stanice. Ale zato ma radio aj CD changer aj kazetu (to nema kazdy, ze?).

Jaj veru, C5ka je dobra, ale mat tak v nej V6 automatiku a plnu penazenku... No pri dnesnych cenach paliv v Europe fakt radsej C5ku 1.6HDi ako triapol litrovy Avalon.

Tych Toyot sa tu dajako rozmohlo, nestacim to sledovat, neprisiel som tu ocumovat auta...

OKi, koncim, treba cosik porobit.

wikinko 17.07.2007  20:26

« Re: ano

30 mpg s avalonom :yes: klobuk dole toyota ;-)
          ad palubny pocitac: je zazrak, ze tam vobec nejaky je, kedze je to auto vylucne pre US trh. tam im spotrebu sledovat netreba, na to si zvyknu az ked im dojde ropa, ale kedze sa v najblizsom case chystaju zautocit uz aj na iran, tak im asi ropa tak skoro nedojde hovadam jednym aj s tym redneckom na cele (pardon nechal som sa uniest).
          inac mam z kosic zo vcera veselu prihodu, zasmejes sa :) sedim si tak na hlavnej v letnej zahradke na pivku, teplota 39 st. v tieni o osmej vecer, a k vedlajsiemu stolu si sadol chlapik, typicky amik. 190kg, sandale, biele ponozky po kolena, nevkusne kratasy, este horsie okuliare, pestrofarebne tricko, priblbly usmev na tvari, smrdel ako prasa zrejme sa sprchuje tak ako vsetci jeho krajania raz za rok. hned som sa mu prihovoril po anglicky vetou "how you doin'" a on dobre neodpadol ze odkial viem ze je american. povedal som mu ze iba americky redneck si moze na seba navliect biele ponozky a ist na prechadzku medzi ludi (ostatne poznavacie znaky krajiny jeho povodu som radsej nespomenul). zasmial sa a ked to asi po 15 sekundach pochopil ze som ho v podstate urazil tak sa na mna uz iba mracil :) bolo mi ho potom trochu luto, ale ked nas idu amici poucovat o demokracii, o boji proti korupcii a neviem com vsetkom este, tak nech sa od nas aspon naucia ze biele ponozky moze ten magor nosit akurat doma na ranci ked pasie kravy.
          ufff, pardon, uz mam voci amikom strasnu averziu, ale mozu si za to sami.
          dufam ze ti vsetko prebieha podla planu a ze mas trochu lepsie pocasie ako my doma, lebo tu to atakuje 40 st. v tieni a schladit sa ma az v nedelu.
          tak zatial zdar.

"-- skrytý --" 06.08.2007  23:12

« Re: ano

No uz som doma. Celkovo to vyslo na nejakych cca 28 az 29mpg, este som to neprerachovaval. Ako som spominal, nesktocne dobre auto. Asi to poznas, no spomeniem aj ja jednu malu prihodu: musel som v Toyote (Ottawa) nechat vymenit olej, vysvietila sa kontrolka. Je sice pravda, ze predpisne je to robit kazdych 5000mil (8000km), no vymena v autorizovanom servise aj s umytim, kontrolou tlaku v pneu, kontrolou ziaroviek, premazanim vsetkych pantov a diagnostikou vysla na hodinku a pol roboty a na....

hadaj kolko...

anooo, celych $42.70CDN uz aj s danou, co je necelych 1000Sk. Z toho $7 filter, $13 olej 5W30 4 litre. Celkovo to bolo total labor $14.12, total parts $20.83, disposal fee $2.50, total tax $5.25

OK, povedali mi, ze keby auto nebolo v zaruke, tak tie ziarovky a tlak v pneu by ma vysli na dalsich cca $35.

Ja neviem, ale cosik je tu cudne v state Europskom. Za nieco podobne by som doma dal niekolkonasobne viacej. OK, olej asi nie je najsamsuperspeci Castrol XY neviemco, ale ked to Toyota dovoli davat do top-range Avalonu s 24ventilovym 3.5litrovym sestvalcom a 230 konmi (pri 87 oktanovom Regular), asi to nemoze byt ausus. Myslim, ze olej predavany v europe je bud predrazeny alebo ropne spolocnosti tvrdo atakuju najvyssiu moznu hornu hranicu maketingovo urcenej ceny...

OK, naspat k C5-ke. Volajaka sa mi zrazu zda byt mala. A hlucna. A slaba. A spojku konstantne zabudam stlacat... Nabuduce si kupim C6 V6 AT6 a vychlastam vsetky zasoby ropy v zalive :-)

wikinko 08.08.2007  07:47

« Re: ano

vitaj doma, uz som sa na teba tesil :)
              tie ceny za servis poznam, ja som raz na PTcruiseri dostal defekt a v pneuservise to mali hotove za 20 minut, stihli vyzut rachnute koleso z disku, obut novu gumu na disk, vyvazit, nahodit, 22,- USD aj s novou gumou aj s robotou. kukal som jak puk. dost som sa vtedy nabohoval na pozicovnu national-alamo, lebo v aute bola dojazdova rezerva ktora mala za sebou minimalne 10.000 mil, nedrzala vzduch, ani kilometer sa na nej nedal spravit. pritom auto auto malo 5.000 mil. ale to je jedno, ty mi rychlo pis ako si sa mal, som zvedavy na zazitky, co vsetko si videl,kde vsade si bol, co si robil,ako sa USA zmenilo odkedy si tam bol naposledy... mozes mi aj fotky poslat ak chces, wikinko@gmail.com
              C4ka ma teraz 7.000km, otec ju nejak extra nechvali ani sa nestazuje, predsa kazde nove auto je dobre :) spotreba je mala (ale to som uz oca naucil jazdit stylom "nebrzdit" ako to pod octavkou popisujem a sam sa cuduje ako mu auta malo zeru...)
              ale: ocovi kolegovia uplynuly mesiac vyfasovali berlinga 1,6hdi 90k. otec sa do toho motora zamiloval a vzdy si najake berlingo ukradne a radsej jazdi na nom ako na C4ke. budem oca citovat ked porovnaval berlingo a C4: "ved toto ide ako delobuch oproti tomu h.ovnu" :)
              tak sa zatial maj a ked sa aklimatizujes tak sem napis nejaky cestopis :)
              inak ja sa chystam do irska, hladam si tam teraz pracu, mam tam kamosku tak mi zistuje kedy su kam konkurzy a podobne, chceme si s priatelkou este trochu predlzit mladost tak ideme na rok-dva vonku. vyhralo irsko, s plynulou anglictinou (ktoru chvalabohu mam) sa tam da najst pokojna robotka v kancli za 10 euro na hodinu).
              hned ked pridem musim si tam kupit kocik, dost sa toho bojim ze budem musiet jazdit vlavo ako fasinger :) pozeral som si na nete auta a zatial to vyzera na nejake punto (2000-01), viac ako 3.000 eur za auto s volantom na chuyovej strane nedam lebo ho budem mat max. dva roky. ak by si mal nejaky lepsi napad ako punto tak povedz. len prosim ta nenadavaj na punto :) mytus o ich nespolahlivosti je blud, kamarat ma punto 2001 od nova, teraz ma 160.000km a len meni olej a leje benzin. je to 1,2ka 60k a pri troche snahy sa zmesti v meste do 6 litrov.
              tak ale dost bolo, cakam na tvoj cestopis :)

"-- skrytý --" 08.08.2007  22:56

« Re: ano

Nepodpichuj s cestopisom, poznas ma, ked raz zacnem pisat, neskoncim kym toho nie je kilometer...

Itinerar bol takyto:

KE-BUD-JFK

New York City (pozriet delobuchy na 4. jula, teda na den nezavislosti

NE (north-east) Pennsylvania kuknut zopar znamych

Amish country SE Pensylvania + vlakove muzeum a muzeum modelovej zeleznice

Washington DC - horuco jak s.vina a ludi ako keby davali daco zadarmo :-)

Volny dvojdnovy presun smerom k Chicagu: vacsinou sme isli mimo dialnic nech vidime trochu americkeho zivota; presli sme Maryland, West Virginiu, SW Pennsylvaniu, zastavili sme sa na dve hodinky v Pittsburgu, krizom cez Ohio az ku Detroitu, kukli sme v Dearborne Fordovo muzeum a zaplatili sme si aj Ford Factory tour (robia tam F-150ky cely rok, OKREM prvych dvoch tyzdnov v juli, takze sme videli prd makovy)...

Chicago, cely den

Tyzden so znamymi a na ich chate uplne na severe Michiganu

Celodnovy presun k Torontu

Toronto, cely den (CN tower atd.)

Niagarske vodopady z oboch stran (Can aj USA)

Ottawa, par dni s rodinou

Tyzden s rodinou v Montreali

Jeden den v Quebec City

Zopar dni na chate v pustatine severe od Montrealu

Presun k Bostonu cez Vermont, New Hampshire a Massachusets

Cely den Bostone

Grilovacka u spoluziaka v Connecticute

Este jeden den v NYC

a potom domov: NYC-BUD-KE

Bolo super, vsetko vychadzalo ako malo, GPS Tomtom fungoval na 1+++++++, nikdy sme sa ani na sekundu nestratili (OK, parkrat sa mi podarilo zaspat exit, ale to je moja chyba).

Zasadne zmeny oproti minulosti som nepozoroval (ak odhliadneme od znamych bezpecnostnych opatreni na letisku), auta tam chodia take, ake ja uz nepoznam a tie, co poznam uz tam nechodia... :-) Teraz sa zotavujem z "kulturneho soku", poznas to sam - definovat sa to neda, lebo su to take tie malickosti, ktore si nasinec kym je doma nevsimne, ale ktore dost stvu, ked sa vratis spoza mora. Napr. vojdes do obchodu (najma do takych tych malickych sukromnych) a nikto ani bu ani mu, akoby som bol priesvitny. Na cestach sa Ta kazdu chvilu pokusa niekto zabit a kazdy chce byt prvy. Davas prednost chodcovi, skoro prides o naraznik. A tak dalej...

OK, koncim, cas je drahy.

wikinko 09.08.2007  10:54

« Re: ano

:) tak dakujem, takto nejako som si to predstavoval, sice nie je to ako ked si pisal o ceste po pobalti (ten prispevok som si vtedy normalne skopiroval do kompu a prisahal som ze raz sa na taku cestu vyberiem aj ja)
                  pozeram ze si toho videl poriadne vela, ja si pockam ked nebudem potrebovat viza, ale urcite raz svoje deti vezmem na dovolenku po US narodnych parkoch.
                  a neboj aj v NY sa mi v obchodoch stavalo ze som bol priesvitny, hlavne v obchodoch s mexickou obsluhou...
                  tak ti prajem rychlu aklimatizaciu a prijemny zvysok leta :)

matuS 20.09.2007  22:51

re

caute chalani, vidim, ze to tu zije. Ja som na toto forum troska zabudol, ale polepsim sa ;-)
    Tv, peknu dovolenku si teda mal!

"-- skrytý --" 05.10.2007  23:15

« Re: re

No zije to tu jedna radost...

Fakt, uz som aj zabudol, ze som bol na dovolenke... MatuS, dokazal si ma vratit 3 mesiace naspat az sa mi nechce verit, co vsetko sme prelozili. Vdaka, ze si mi to pripomenul, hned je den krajsi :-)

Wiki: do pobaltia sa vyber cim skor, kym sa tam nenahrnu miliony turistov ako za posledne 2 desatrocia do Prahy, prip. ako desattisice do Tatier. Sice som v Juhoske nebol odkedy skoncil socik, no desatkrat radsej by som siel znova do pobaltia ako tam.

Inak - ako furt - aspon nieco k teme. Na C5-ke mam nieco cez 25tis. na tachu, auto funguje ako ma. Akurat vsak vidim, ze si cez vikend vyskusam nejake chmaty na pravu prednu parkovacku, prestala potvora svietit. Ked mi pri prehliadke menili lavu, vraj sa na tom technik dost natrapil, vraj je to ciste zuzo. Minule som chmatal zadnu lavu cuvacku, bola cela rozstrelena. Tiez to bola taka operacia skor pre doktora z porodnice. Dajako casto odchadaju tie ziarovky, no na druhej strane radsej ziarovky ako cerpadlo.

Minule som ocenil prednosti podvozku C5-ky. Siel som z V. Kapusian do Chlmca a predo mnou dost dlho siel predpisovo nejaky chlapik na BMW kabrio, speci SPZ-ka s istym krstnym menom madarskeho povodu. Siel som za nim, bol pekny den, nikde som sa neponahlal, celkom sa mi to auto pacilo (a to ja BMW naozaj nemusim), tak som sa obzeral po nom a po krajinke a tak. Aut na tej ceste chodi tak 5 za hodinu, takze ziaden stres. No potom ma uz nejako prestalo bavit ist tesne pod limit, tak som ho jemne predbehol a ustalil niekde na 110. Avsak soferovi BMW sa moje auto asi nezapacilo az tak, ako jeho mne, tak praskol do koni (ani neviem, ci ma tie kone v 6-ich alebo 8-ich hrncekoch, ale to je nakoniec jedno) a o pol minuty uz bol zase predo mnou. Ja som nadalej dodrziaval 110, on sa rychlo vzdialoval. Nevzrusovalo ma to, siel som si po svojom. No a (miestni poznaju) prisiel ten cca 10km usek cesty, kde je zaplata na zaplate. Ja som sa pri 110-ke len tak jemne pohupoval, jednoducho zazival som prave Citroenovske labuzo. A naraz kukam, mily BMW je zase predo mnou, zase si to reze opatrnych asi 90, lebo podvozok drahy, nie? Tak som ho jemne asi 140-kou predbehol a tentoraz som sa mu znacne vzdaloval ja. A tak to ostalo az do Chlmca, uz sa chlapec nedotiahol, po chvili som ho dokonca stratil aj z dohladu v spataku. A moje auticko sa dalej pohupovalo a plavalo si ako lodka v letnom dazdiku... :-)

No a nakoniec ako v kazdej spravnej rozpravke z toho vyplynie poucenie: na r*t Ti je fasa rychle auto, ked ho a nasej ceste rozbijes :-)

wikinko 05.10.2007  23:50

« Re: Re: re

nazdar tv, zase som sa bal ze si zomrel. mohol by si tu aj castejsie chodit :-) ja som sa uz stihol aj odstahovat :-)

"-- skrytý --" 06.10.2007  02:52

« Re: re

Nezomrel, len som nemal cas. Ty si sa kde odstahoval? Uz neposobis na Ruzine?

wikinko 06.10.2007  20:12

« Re: re

no ja som sa odstahoval, teraz pracujem pre jednu americku firmu, som v Irsku, o chvilu sa mozno presuniem do Massachusets... tam si v lete tusim bol tiez.
            takze uz ziadny ruzin (bohuzial), ani tahanovce (chvalabohu)
            domov sa nedostanem zrejme ani na vianoce, nejako to nevychadza, kontrakt mam iba na skusobnu dobu 3 mesiace, takze do januara mozem zabudnut na nejake dni volna...
            rozmyslal som co by sa dalo vymysliet doma, ale nic mi nenapadlo. mal som v kosiciach zaujimavu ponuku z AT&T, ale chcem zacat stavat a s platom z AT&T by sa to moc nedalo. pozemok uz mam pekny v druzstevnej, trochu tam sice pocut vlak, ale co uz, nic nie je dokonale, a je to 5 km od mesta a vyhnes sa vsetkym zapcham, takze super.
            k tomu baworaku z chlmca- nevidel som ho este, do kosic este nezabludil. ale vidam v kosiciach jedneho manika, ma novu carrerru turbo, spz KE-RS007,este furt ma na nej nalepky z redlinu, dcere kupil BMW 335Ci (akurat mala 18), dalej touareg, sedmicka a neviem co este. tiez je to nejaky madar, nejako podozrivo sa mu dari, by som chcel vediet co robi, keby som mal jeho prijem tak ostanem v KE aj ja :-)
            ty musis mat ale vela roboty, ked si tu absentoval cely mesiac :-)
            inak buduce leto si chcem prejst autom europu, zrejme to bude to pobaltie... auto budem kupovat na jar, teraz na to nejako nemam cas, ale uz viem co to bude. bmw 118d. viem ze bavoraky nemusis, ja oprave naopak. poznam majitela presovskej predajne, mam slubenu peknu zlavicku, mozno sa najde aj nejaka predvadzacka...

"-- skrytý --" 12.12.2007  23:27

Celne sklo

Dajako to tuna nezije. Tak len zlahka prispejem informaciou, ze celne sklo aj s vymenou na C5-ku s dazdovym senzorom stoji bez stovky celych 20 litrov. Vlastna skusenost a vdaka mnou dobrovolne zvolenej spoluucasti je nezmyselne otravovat tym poistovnu...

Tymto verejne dakujem istemu zelenemu Renaultu Kangoo nezapamatanej SPZ, ktory si to rano 29.10. okolo 6:30 sinul niekde v okoli Popradu a praskol mi kamienok do skla. Trafil ho dobre, zacalo sa to rozliezat az pri Martine v pomere 1:1000000 (jedenkumilion), teda milimeter praskliny na kilometer cesty...

Vzhladom k tomu, ze na tomto aute co kamienok, to krater (za prvy rok prevadzky to boli uz 3), investujem do poistenia celneho skla neskutocnych takmer 3000Sk rocne.

foto Asterix

Asterix 13.12.2007  11:08

« Re: Celne sklo

Zdravim ta tv,

ta cena za celne sklo je pekna palka, preto je dobre sa pripoistit. u mna nove by stalo cca 25.000 a pripoistenie stoji na rok 2.400,-Sk takze ho mam. Inak prosim ta, kde kupujes na C5 stierace v Ke, pripadne cez net za najlepsie ceny ??

Apropo F500 kupujete alebo vyberate ine auticko???
      A tvoj nazor na Hondu CRV ??

"-- skrytý --" 13.01.2008  16:21

« Re: Celne sklo

Nazdar,

Stierace v KE kupujem v Sihu, tam mam uz dlhodobejsiu nakupnu historiu, cca 10 rokov :-)

F500 zatial nekupujeme, ale vdaka za pripomenutie, idem pozriet, ci uz existuju na to cenniky. Auticko ine vyberame, ale zatial to nie je akutne, nakolko to bude potrebne az po vystavbe domu, co v tomto polroku urcite nebude. Celkom ma zaujalo nove Twingo a Clio, celkom dobre ceny a nepytaju za (mechanicky) automat vela penazi. Ani C3-ka nie je v sucasnosti nezaujimava. Co je totalne nezaujimve je Fabia...

Honda CRV? Ja a SUV nie sme prilis kompadebilni :-)

c5III 14.02.2008  12:32

neprijemny zvuk

pri prejazde priecnych nerovnosti sa mi na c5 II neustale ozyva neprijemny zvuk niekde v mieste kde koncia dvere vodica, alebo z miesta stredoveho stlpu(presne nedefinovatelne)a v zadnej casti z oblasti tapaciru strechy...toto je zvuk pripominajuci jemne hrknutie a prejaví sa len pri nevelkych nerovnostiach...ale vacsi problem je neprijemne buchanie zo zadnej casti auta pri prejazde vacsej nerovnosti (neviem ci su to 5 dvere, aleb o zadne sedacky,rezerva...)mate stym nejake skusenosti...

"-- skrytý --" 17.02.2008  10:51

« Re: neprijemny zvuk

Aj mne sa nepravidelne prejavuje take zvlastne skripanie z prednych vodicovych dveri. Tazko popisat ako to pocut, asi najlepsie to vystihuje to, ako keby niekto pokusal ohybat, resp. lamat sklo. Ale mal som to len parkrat, asi tak 3-4 krat a na druhy den to uz nebolo. Mozno nejaky kamienok niekde alebo co.

Inak niekde inde som uz pisal (tusim na stranke mojej recenzie auta), ze na C5-ke pribudlo medzigeneracne celkom dost zeleza na odstranenie neprijemneho buchania zadnej napravy. Odstranit sa nepodarilo, iba znacne zmiernit, takze asi to moze byt aj Tvoj pripad. Vraj prva generacia po odjazdeni isteho mnozstva kilometrov bola v tomto ovela horsia a existovala na to nejaka opravna sada, ktora je v 2. generacii uz z vyroby.

c5III 07.05.2008  07:45

nová C5

Včera som sa konečne previezol v novej C5. 2.0 HDI, klasické pružiny...odhlučnenie interieru 1*, filtrovanie nerovností podvozkom 1*, podvozok skôr mäkší ako športovo ladený (zase tvrdší oproti mojej C5II a oveľa lepšie pohlcujúci slovenské výtlkové a pričnymi nerovnosťami pokryté cesty aj ked nemá hydro, ale je to funglovka uvidíme čo to urobí po 3 rokoch a 50 000km ako umňa), vonkajší vzhľad 1***(oproti foto - oveľa mohutnejšie), sedadlá 1**, pevný volant-ako si som nepostrehol, že by ma to nejako vyviedlo z miery, nezaregistroval som rozdiel.Celkový dojem veľmi dobrý, aj ked ten pocit ked som 1 krát presadol z mojej mazdy 626 do c5II a previezol som sa na skúšobnej jazde sa nedostavil...tým nechcem povedať že by 626 bola zlá, práve naopak okrem bežných intervalových výmen s ňou nebol žiadny problém, a ani doposiaľ nie je lebo ňou jazdí môj svagor a auto má 14 rokov (u Citroenu by som ruku do ohňa nedal)...ale tam bol generačný skok trochu väčší. tak že nová c5 je asi to za čo by som moju 3 ročnú c5 vymenil, ale to by museli prísť v citroene s nejakými akciami, lebo 978 000,- je dosť prehnaná cena...

mate59 07.05.2008  22:32

« Re: nová C5

Tak ja som ju videl len na obrázku.V ČR sa má začať predávať od júna a cena má začínať od 595 000,-Kč.Asi.Nakoľko sa mi tiež páči,zvažujem ako jednu z adeptov aj C5,obsah pod 2 lt.benzín.Ale kúpa by bola asi až v 1.-2.mesiaci budúci rok.Zvonka je pekná,no tie obrázky z interiéru sa mi zdá tá palubka taká akoby poplátaná.Doteraz ma držala len M6,407,Mondeo,ale až ju uvidím naživo,možno sa presunie na 1.miesto.A tvoja C5II je po 3 rokoch už rozhrkaná?Nedajbože servis?

c5III 12.05.2008  09:32

« Re: nová C5

ale nie je rozhrkaná...asi ja som až veľmi náročný. väčšina ľudí nepočuje nič, inak aj ja ked sedím na inej sedačke ako vodičovej nepočujem nič, ale na vodičovom mieste sa nejakým zázrakom zbiehajú všetky zvukové cesty...

mate59 15.05.2008  17:42

« Re: nová C5

...vo svojom aute si poznáš každý pazvuk,ale niekedy je človek až moc náročný...

c5III 21.07.2008  13:37

« Re: nová C5

v sobotu som sa inšpiroval diskusiou k Fordu Mondeo, kde podobné pazvuky riešia už dlho, a kde to vyriešili vyčistením gumených tesnení dverí... vyskúšal som dokonalé vyčistenie všetkých tesnení okolo dverí a okien, a premazanie zámkov na dverách...a zatiaľ to zabralo...nič rušivé sa neozýva...

mate59 21.07.2008  16:27

« Re: nová C5

Ja pravidelne pred zimnou sezónou čistím tesnenia dverí a natieram ich Regumon.Je to vlastne gumárenské mlieko.Tesnenie má aj po 8 rokoch elasticitu a netrpí vôbec styraním.Dobre tesní a všade prilieha.V novej C5 som už sedel,ale keďže to bol nafťák a mal hydroaktívne perovanie tak som sa v ňom neviezol.Zvažujem len medzi 1.8 benzínom C5 a P 407,ale až po Vianociach,tak mám ešte dosť času.Zámky mažem 4WD.A nech ti to ticho dĺĺĺho vydrží.

c5III 09.04.2010  13:49

« Re: nová C5

...takže nová C5III už nejaký čas parkuje pred barakom...zmena oproti bývalej C5II je taká, že toto je 2.0 HDI 103 kW a klasické pružiny, kdežto predtým to bola 1.8 benzín. Pár mesiacov už na nej jazdím, takže aké také malé hodnotenie pridávam. Kvalita vypracovania a jazdné vlastnosti sa s C5II veľmi porovnávať nedajú, nakoľko toto auto je generačne už uplne niekde inde ako moja predchádzajúca C5. Obe autá som kupoval ako nové. Zaoberať sa porovnávaním motorizácie nemá veľký význam, každý si vie domyslieť rozdiel medzi 1.8 benzín a 2.0 HDI. Hydraulický podvozok mi nechýba, nastavenie pozvozku s klasickými pružinami je konforné, podvozok lepšie filtruje nerovnosti, lepšie drží stopu a auto je oveľa oveľa istejšie na ceste. Snow motion je veľmi dobrá vec, bez problémov som vyšiel na miesta kde som musel nasadzovať reťaze, a to som mal na c5 II lepšie zimné pneu. Dlhodobá spotreba po zhruba 8000 km 5,8 l/100 km. A ďalšia pozitývna zmena, predtým ked som miekam prišiel na mojom citrone vnímali ho skôr ako nejakého exota, teraz naň zírajú doslova s otvorenými ústami a nechcú veriť tomu, že to je francúz... :-)

foto Perun

Perun 09.04.2010  14:38