Citroen C5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Citroën

wikinko 12.06.07  01:46

« Re: Keski

nazdar tv, tym 5,5 litrovym bludom o spotrebe som neveril nikdy, preto som aj nasich presvedcil na octavku 1,8T, namiesto tdicka, a ked mi ju potom zverili do "socialistickej" opatery a musel som si tankovat sam, tak som si dost nadaval. svokor byva na kvpecku, a kancelariu ma pod amfikom na hroncovej, takze denne jazdi tuto trasu plus nejake kratke vychadzky po meste za robotou. tankuje vzdy do plna, takze ta spotreba nie je vycitana z pp, ale z realu. ale je pravda, ze klimu nezapina- lebo ziadnu nema :) ma tu octavku po facelifte, ambiente, takze uz ma tu novsiu palubku á la passat, ale klimu to nema. oproti classic ma ta octavka iba krajsiu palubku a ABS, nic ine. takze ta 5,5 litra spotreba v meste nie je iba blud, kym som svojho svokra nespoznal tiez som myslel ze je to iba blud :)
    ale obcas sme chodili s jeho octavkou aj do skoly ked mi vzali vodicak, a mozem tu spotrebu potvrdit, sam som ju skusal, a je to pravda. po prejdeni 200 km kombinovane mesto(ke, po) a dialnica(140-150 kmh) voslo do nadrze naspat do plna 10,1 litra. kukal som na ten udaj na stojane ako puk, ale bola to pravda. inak svokor jazdi dost kludnym "tatkovskym" stylom, jasne ze ked to v meste katujes brzda-plyn tak si to mozno vezme aj 8L. inak ja som mal na 1,8T dlhodobo 7,8L. a na roznych forach udavaju majitelia aut s tymto motorom spotrebu nad 10L. takze je to vsetko o style jazdy :)
    sesternicin manzel mal v sobotu SNV-KE a spat spotrebu 4,9 a vravel ze pomaly rozhodne nesiel, ma 6 mesiacov staru O2 1,9 tdi
    zaklad na dosiahnutie dobrej spotreby je eliminovanie pouzivania brzdoveho pedalu, ked malo brzdis, znamena to ze si zbytocne nepridaval a tym padom zbytocne nepalil benzin/naftu, a nemusis sa po tom brzdeni znova rozbiehat... ale je to zaroven aj prvy predpoklad straty vodicaku :) ja viem napriklad spravit ruzin-ke (28km) bez toho, aby som sa brzdy co i len dotkol- a v takom pripade mi na 1,8T svietila na pp priem. spotreba 3,8L !!!

"-- skrytý --" 11.06.07  22:28

« Re: pozicovna

matuS, dakujem za link. Nastrelil som tam Sydney-Sydney (o AUD viem akurat to, ze kde lezi, ze su tam klokany a zopar vacsich miest a medzi nimi vakuum) s tymi istymi datumami ako v USA, to iste auto (H.Accent) a ejha, po prepocte na USD mi to vyslo na $1580... Asi sa tam uz neda vela vyspekulovat, takym hrubym prepoctom som vyratal, ze pri tych cenach, za co to rentuju, sa nakupna cena auta vrati asi za 2 roky, co povazujem za OK, lebo to je zhruba odhadovana zivotnost auta v pozicovni. Ostatok (poistenia) su nutne zlo.

Inak poviem: vychadza ma to zhruba na 4,90 SK/km pri mojom odhadovanom priebehu 4000mil, co je menej, ako dnes danovo uznavana sadzba za amortizaciu sukromneho auta pouzivaneho zamestnancom na sluzobne ucely. A je to zhruba aj cena na kilometer, aka mi vychadza vo firme ako naklad za udrzbu, amortizaciu atd. firemnych aut.

Kedze mam itinerar dost napnuty, nemozem si dovolit stat s autom 3-4 dni na jednom mieste ak by sa nieco potento a verim, ze Hertz (ci ina vacsia spolocnost) sa v priebehu jedneho-dvoch dni o vec postara. Co som pozeral zopar sukromnych malych car rental v NY a NJ s vozovym parkom do 10 aut, vyslo by ma to o trochu lacnejsie (nie o vela), lenze nech sa mi auto pokaka pri Chicagu, nove auto asi nedostanem len tak lahko a rychlo...

"-- skrytý --" 11.06.07  22:08

« Re: Keski

Ale no tak, Keski, chvilu sa uz pozname a neverim, ze veris tym bludom o patapol litrovej spotrebe v meste. Dlhodobo... Ked sa posnazim, resetnem PP a prejdem od Bajkalu na Jazere po Metro na Tahanovciach so 4.1-litrovou spotrebou (na PP), a to som v meste, mam HDi aj s FAPom a zapnutu auto-klimu furt. Ale toto nie je mestske jazdenie...

V prvom rade zatial vsetky PP okrem otcovho Meganu prilepsovali spotrebu o par deci (C5-ka o 4) ci percent. V druhom rade ked prejdes zopar krizovatiek a kde-tu postojis, spotreba je riadne nad 6 litrov chces ci nechces a je takmer jedno s akym dieslom chodis, lebo na volnobeh beru vsetky stvorvalce +/- rovnako a rozbehnut 1.5 tony tazke auto chce trochu energie (fyzika...) a to presne tolko energie, ako sa vodic rozhodne.
    A ked mas este eko-vybavenie (FAP), tak si pridaj este nejake to deco.

Vyzera to tak, ze Tvoj svokor auto setri, ale to plati na takmer vsetky auta - ak ich setris, vydrzia dlhsie. Ak vsak nimi navstevujes sance, stromy a stracas kvoli nim vodicaky :-) tak vydrzia o kapku kratsie :-)

matuS 11.06.07  21:58

TV, no nasiel som: [odkaz]

ale akurat pozeram ze je aud only. No nic, ale pokukaj web, ci take nieco niekto neponuka aj pre usa. Ja som konkretne od nich poziciaval 2x a 2x parada.

wikinko 11.06.07  21:37

« Re: Keski

do konca juna to asi nestihnem, takze az po tvojom navrate z USA :)
    mne ten hlucny vibrujuci TDI 77kw nevadi, presne tento motor by som ocovi vybral. ved je to diesel, tak to ma vrcat aj vibrovat. odmeni sa krasnym tahom odspodu a 5 litrovou spotrebou. svokor ma O1 66kw a nad 5,5 L nevylezie ani v meste. najazdil uz 120 tkm a meni iba olej a filtre, vahu ma povodnu, tlmice, homokinetaky a pod. veci ktore mne na octavke odisli pri takom pocte km dvakrat, jemu drzia. moju asi vyrobili v pondelok.

"-- skrytý --" 11.06.07  20:28

« Re: Keski

...a stihnes to stretnutie s vodicakom este v juni? Lebo ak nie, tak na mna mozes trubit akurat tak na prechode pre chodcov (napr. mozes nosit zo sebou taku tu trubu ako na hokej), alebo si potom to trubenie nechaj na august :-)

Ja som novu oktavku samozrejme vyskusal, no prilis ma neoslovila. Je pravdou, ze som bol trochu predpojaty na Spagetku, no katastrofalne ma dostali dve veci: velmi hlucny a vibrujuci 77kW TDI motor a cena... Ten motor som minuly tyzden vyskusal v novom Caddy a zistil som, ze naozaj je to motor a nie auto. Ale aj tak. Za tu cenu, za ktoru som dostal Spagetku by som dostal Oktavku v podobnej vybave, no minus auto-klima, minus ESP, minus dazd+svetlo senzor, minus tempomat, minus 4 el. okna a minus 35 centi dlzky, ale plus zimne pneu. A akokolvek sa Oktavka snazi byt velkym autom, stale je to Golf s velkou dupou. Ale nepochybujem, ze pre mnozstvo ludi je to dobra volba a auto bude spolahlivo sluzit.

wikinko 11.06.07  18:42

>:D
    boli to rodicia, cas aj miesto sedi :)
    diky za pochvalu, v KE su cervene dve, ale ta druha nema vpredu ram, takze nie je az taka pekna :)
    dlho som tu na fore nebol, mal som v servise pc, a nedalo sa zohnat ventilator na moj model, lebo bol kupeny v USA a nikdy sa ten model v EU nepredaval... az dnes sa to podarilo, nejakou nahodou ma fujitsu-siemens podobny ventilator ako moje hp, a sadlo to.
    uz sa tesim ako ta stretnem ja, riadne ta vytrubim, ale najprv musim stretnut svoj vodicak :) uz si pomaly vyberam auto mam moznost odkupit velmi vyhodne ocov byvaly sluzobny golfik , ale asi si necham vitaru a otec poskuluje po novej octavii, aj ked mame na skodovky riadnu averziu, ale Oct.II nema chybu, kazdy ju len chvali a v sobotu sme sa na nej aj previezli, velmi prijemne auto, oproti O1 je to teda riadny skok.

"-- skrytý --" 11.06.07  13:56

« Keski

Keski, videl som Tvojho otca aj s Vitarou, dnes rano 7:36 pri Kosickej Belej :-) Fakt jej ta cervena pristane, vela SUV s takouto farbou sa u nas nevyskytuje.

"-- skrytý --" 11.06.07  13:55

« Re: pozicovna

matuS, zatial mam pozrete v Hertzi Hyundai Accent (or similar) od Jul 3 (pickup EWR) do Aug 1 (dropoff JFK), nejakych $1250, vsetky poistenia, taxy a poplatky included. Velmi dolezite vsak pre mna je, ze ma unlimited mileage (prerachoval som si trasu a bude to asi 4000 mil) a HLAVNE ze je allowed to Canada, presnejsie je v podmienkach napisane, ze mozes ist s autom do Kanady, no treba par dni vopred upozornit pozicovnu, aby pripravili papiere. Kanadania su totizto haklivi na import aut a dokonca ak ma Kanadsky obcan vypozicane auto z US pozicovne a prekroci hranicu smerom domov, musi ho do 3 dni vratit kanadskej pobocke pozicovne a oni mu bezplatne obratom daju to iste (alebo podobne) auto, no s Kanadskymi znackami a takisto potvrdenie o tejto skutocnosti, aby nemal pripadne problemy s colnikmi... Cudzinci si mozu auto ponechat po cely cas, no na hranici musia tie papiere vselijako zmenezovat a hlavne si ich nechat potvrdit pri odchode.

Ak by sa Ti velmi chcelo a nerobilo by Ti to problem, budem Ti vdacny, ak sa na to mrknes alebo mi das link a mrknem sa sam.

Dakujem.

matuS 10.06.07  22:17

« pozicovna

TV, ja som si v aud prenajal auto cez internetovu pozicovnu. Oni maju nejake zmluvy s pozicovnami a maju dost dobre rabaty. Platil som asi polovicu toho, co ponukali ini na nete a auto som bral normalne s hertzu. Mam sa ti na to pozriet, alebo to mas zmapovane?

matuS 10.06.07  22:09

« Re: Navigácia.

moja c5 mala od vyroby pokovene celne sklo (zvonka pri odraze take fialove odlesky to robilo) a gps mi neslo zvnutra auta nikdy!

"-- skrytý --" 31.05.07  19:11

« Re: Navigácia.

No ja nemam s iPAQ rx5940-kou ziaden problem. Pouzivam ju stale v C5-ke aj Berlingu na ceste mimo KE a aj dnes som ju mal v C5-ke zapnutu celu cestu z Trnavy do KE.

Skusil by som najskor nejaku jednoduchu vylucovaciu metodu - Tvoje PDA v inom aute a ine PDA v Tvojom. Potom by som riesil dalej. Daj vediet ak by si nieco zistil.

"-- skrytý --" 31.05.07  19:07

« Re: MaGoR

Bol som mimo cez vikend a aj podstatnu cast pracovneho tyzdna.

No ja Ti neviem, ja som nikdy netvrdil, ze Citroeny su najlepsie a najkvalitnejsie auta, mne sa vsak pacia a nedam na ne dopustit. A zatial mi sluzia k plnej spokojnosti, chvalabohu :-)

S tym buchnutim je to cudne. Treba sa na to pozriet, toto asi nie je celkom s kostolnym rjadom. Samozrejme, mohol by som Ti teraz dat mudru radu, ze chod do servisu. To by som samozrejme skusil najprv a ak by nepomohlo, kukol by som sa na to sam. Osobne si myslim, ze bude nieco s obmedzovacom otvorenia dveri. Otvaraju sa prave aj lave dvere rovnako (okrem toho buchnutia)?

"-- skrytý --" 29.05.07  19:55

« Navigácia.

Bol som 2 víkendy mimo SK,používal som navigáciu.PDA-čko zn HP,bluetooth GPS anténa a mal som problém so signálom.Často vypadával.Predtým som mal octaviu II a nemal som s tým problém.Je niečo s čelným oknom ,alebo niečo iné mi to ruší.Viete mi poradiť?
    Odkaz pre "tv"-ho nebol som to vtedy v tej bežovej C5 v Rusovciach,bol som inde mimo BA.Ďakujem.

wikinko 29.05.07  00:56

« Re: MaGoR

nazdar tv, tak co, aky bol vikend? opat mimo civilizacie?
    ja som sa cez vikend s ocom trochu vozil na nasej novej hracke (vid fotky pod vitarou), celkom je s tou 4kolkou v lese sranda. na jednej z tych fotiek je vidiet BXko, na ktorom som jazdil ked som mal 18-19 rokov, najazdil som na nom habadej, potom som presadol do svojej octavky 1,8 T, ktora ma takmer stala zivot :)
    stryko to BXko dodnes pouziva ako auto "na stavbu", vacsinou sa za nim taha nalozeny vozik, podvozok to uz nema takmer ziadny, je asi 2 tyzdne pred smrtou ale neriesime to, oprava aby to bolo znovu auto by stala min. 70 tisic aj u znameho v malom servise, lebo ten podvozok je uz fakt totalne v r... ale ked bolo cerstvo donesene zo svajcu tak to bolo fakt zvezenie v prvej triede, chodilo sa s tym nadherne, proste taka pohodickova citroenovska jazda s hladkym dieselom..., na dlhsich trasach drzalo 160 kopec nekopec a spotreba nikdy nepresiahla 6 litrov v priemere...
    inak ked otvaram na C4 spolujazdcove dvere tak sa ozve neskutocna pecka. ked potiahnem za klucku a dvere sa odchylia asi 5 cm od auta, tak je pocut strasne buchnutie. je to pri kazdom otvarani spolujazdcovych prednych dveri, vzdy ako pisem, tesne po tom ako sa odchylia od zatvorenej polohy a su asi 5 az 10 cm odchylene a tahas ich dalej, tak je pocut take dost hlucne buchnutie. otec sa uz smeje ze co to je za francuzska ČMUGA, ale ja ten citronik obhajujem, ale to len pod tvojim vplyvom, lebo len vdaka tebe verim ze citroniky su dobre auta :) co s tym?

wikinko 25.05.07  16:36

« Re: MaGoR

na sivci :) tam som vkuse. stryko stava chatu hned vedla sivca asi 30 m. od sivca peso ku mne je asi 7-8 minut. takze az tak celkom mimo si nebol.
    teraz len tak kratko, ponahlam sa, zdar

"-- skrytý --" 25.05.07  14:56

« Re: MaGoR

Ja si to na tej dialnici viac-menej budem vykracovat tempom ako kazdy iny, cize 65-75 podla statu. Nakoniec aj doma chodim nad 130 iba vtedy, ked sa vynimocne ponahlam. Vacsinou sa mi podari zmenezovat cas tak, ze bud stiham tak akurat, alebo dam vediet, ze sa neda svietit a budem meskat. Neosalejem sa kvoli par minutam.

My tam budeme mat casu dost, obcas si zajdeme tu a tam mimo dialnicu kuknut nejake veci, na toto by mala 1.6-ka s automatom stacit tak akurat. Ved napr. otcov Megan ma podobnu 1.6-ku a nemam s nim absolutne ziaden problem. Claro, nema automat, ale s tym si uz volajako poradim (nakoniec na Renault fore je jeden clen s 1.6-kou automatom a nestazuje sa, prave naopak). V NYC s taxikarmi pretekat nepotrebujem a na ostatok kaslem. Dokonca aj spotreba nebude vysoka, aj ked toto pri ich cenach benzinu nie je nejako prilis podstatna velicina.

Na Ruzine som bol totalne inde, na Sivci, takze som Ta ani nemohol najst. Tym smerom chodim velmi zriedka, vacsinou chodim(e) smer Zilina cez PO.

wikinko 25.05.07  11:07

« Re: MaGoR

vidim ze to mas premakane este viac ako som si myslel, tak ti v podstate ani nemusim radit. len pozor aby si potom nelutoval ked sa budes ponahlat a "hnojdaj" nebude stihat dialnicne tempo :)
    zavidim ti taku super dovcu, tiez by som siel.
    s tym mobilom na statniciach... u nas na katedre panuje taka "rodinna" atmosfera, nie je to tam take striktne a prisne ako inde...
    ale takmer vsetci moji kamarati teraz koncia informatiku (progr.) na FEIke, a oni sa tiez iba pretahakovali az do piateho rocnika, dp ani jeden z nich neodovzdal na cas, a na statnice dostali otazky ktore si vytiahnu dopredu. takze nie je to o nic mensi trapas ako v PO :)
    na ten ruzin si mi neodpovedal :)

"-- skrytý --" 25.05.07  08:48

« Re: MaGoR

Tak v prvom rade gratulujem! Ale nechapem, ako je to mozne, za vam dovolia na skuske mobil. Ja som koncil v 99-om, mobilov sice este bolo ako safranu, ale neboli dovolene. Asi to trosku hovori aj o urovni skoly... Minimalne o urovni technickeho vedomia, ale co mozes od Presovcanov a od cisto netechnickej skoly ocakavat, vsakze...

Ja som samozrejme uz vyse polroka dopredu vyskusal a stale skusam vsetky vacsie (Hertz, Avis, National, Alamo, Rent-a-wreck, Dollar atd.) a aj zopar mensich pozicovni, no chces ci nechces, ak si poziciavas compact alebo economy na mesiac (28 az 29 dni podla istych okolnosti), furt a u kazdeho to vyjde 1250 az 1350 dolarov. Dalej vezmi do uvahy, ze poziciavam na letisku a nie niekde na luke, no a to na letisku dost velkom, takom, ako v NYC su... Uz dost setrim tym, ze sice pristanem na JFK, no transfernem sa na Newark, vyrentujem tam, ale vratit mozem za tu istu cenu na JFK. No a len tak zo srandy som kukol aj na SUV, stalo by ma to $400 viac na mesiac. To je dost, to je zopar noci v hoteloch... Mid-size a vacsie vo forme sedana, nema zmysel, Accent alebo Focus mi postacuje, ved minuly rok som bol vo Finsku na Peu306 a pomestili sme sa pohodlne. Ak by som mal platit viac, tak len za SUV, take auta sa priatelke pacia, tak nech si vyskusa... Navyse to ma 5 dveri a sedadla sa daju sklopit, keby bolo treba nudzovo na ceste prespat a aj pohodlnejsie sa naklada batozina, no $400 stoji za zamyslenie... No a nakoniec, planujem polovicu cesty prejst cez Kanadu a Hertz ma ako jeden z mala jasne napisane v podmienkach, ze Allowed to Canada, len si treba popytat vopred nech zrobia potrebny paperwork. A taktiez ma Hertz unlimited mileage a kedze sa chystam na cestu cca 3500mil, u niektorych by som musel doplacat aj vyse 1000 mil nad limit po zhruba 25 centov za milu.

Dost som nad tymito prepoctami a na internete stravil casu (treba studovat aj podmienky jednotlivych pozicovni) a povedal som si ze Hertz, Avis, National (v tomto poradi) su zaujimave, urobil som si tam rezervacie a keby to v jednom nevyslo, mam este v zalohe dalsie dva. Tak snad nepojdem nakoniec vlakom... Aj ked Amtrak je taktiez zazitok. Stvrty, katastroficky scenar pocita aj s touto alternativou: NYC-Chicago vlak, poziciat auto v Michigane a vratit ho na JFK; tu by bolo SUV drahsie uz iba o malo, lebo one-way rental fee pre Economy je $300 a SUV iba $150...

wikinko 24.05.07  19:51

« MaGoR

dik ze si mi drzal palce :) keby si ma dnes rano videl :) klepal som sa ako osika. ale super som si potiahol, nevedel som iba jednu otazku z piatich. ale priatelka mi ju poslala smskou !!! resp. styroma smskami. netusil som ze na statniciach sa da pouzit taky trapny trik :)
    jeeej ty si bol na ruzine? nabuduce hovor take veci dopredu. ale asi si zrejme iba prechadzal, cestou zo SNV vsak? kde ma tam hladat? ak ides z KE tak za mostom dolava smerom na bradan
    (resp. opatku), potom presne 1,5 km-pamatas si kde bol v minulosti camping a minigolf? tak tam odbocis doprava, a potom po takej trochu strastiplnej ceste asi 150m do prudkeho kopca. je tam krasne, totalne ticho, len vcera otca trochu vystrasila uzovka dost obludnych rozmerov :)
    statnice prebiehali uplne v pohodicke, uz mam v sebe aj patricne mnozstvo hruskovice :) ale nie, dnes len tak symbolicky, oslavujem az zajtra
    este raz diky za drzanie palcov, a naozaj ak budes najblizsie planovat cestu cez ruzin tak to tu hod, a mozes sa potom zastavit, v lete budem byvat striedavo v ke a na ruzine (ako pride).
    sakra, tak rozmyslam, zajtra sa zobudim a co budem robit??? mam to ja problemy, co? >:D
    pracovat planujem az od jesene, chcem si uzit leto, styri leta som doma nebol, vkuse dookola iba makacka a skola, a este do toho dve fuj fuj buracky (neboj, nikomu som ani vlasok na hlave neskryvil, ale financne a psychicky to bolo trochu dost narocne)
    inak mam dotaz k tym autopozicovniam, preco si si vybral hertz? chod na alamo.com a vygeneruj si rovnaku trasu ako s hertzom. a zistis, ze ceny su polovicne. aspon tak mi to vychadze na mojej klasickej trase Salt lake city- Bozeman, MT. Hertz: economy class, 205 USD. Alamo: economy class: 105 USD, SUV: 150 USD