Citroen C5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Citroën

  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 01.10.01  23:08

    « Re: Matus

    xon> citroen club, prispevok 910
    co si objednal?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.10.01  14:08

    « Re: Matus

    Matus, kdo ve starsim prispevku se kdosi zminil o nejakych tvych problemech s elektronikou v C5. Muzes je prosim Te popsat. C5 jiz mam objednanou a tento nebo pristi tyden mi ji dovezou. :))
  • 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 01.10.01  08:30

    « Bez nadpisu

    k tomu vynasaniu este - ono ma esp tu vyhodu, ze pribrzduje kolesa, cize ak to clovek neprezenie vela, tak auto primerane brzdi + snazi sa udrzat smer a moze zakrutu prejst, ale nesmie sa prudko stat na plyne :-)
    ale jednoducho toto su veci, ktore sa nestavaju normalnemu vodicovi, lebo po ceste sa nejazdi na 100% maxima ako na pretekarskej drahe.
    otazne su tie prudke vyhybacie manevre - na suchu si myslim ze do 60km/h nieje vacsi problem ustat nieco ako sobi test, ale pri vyssich rychlostiach netusim co to spravi. nieje to kde vyskuat :(
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 01.10.01  08:26

    « Re: C5 nebo Laguna2 - ESP+ASR

    ESP - skusal som to na pomerne smyklavom povrchu - na macacich hlavach (kocici hlavy, staromestska dlazba) bohuzial som neskusal na snehu alebo lade, ale moje poznatky su take ze ESP napravuje chyby zaciatocnika, t.j. ked prudko strhnes volant a auto ide do smyku tak esp velmi pomoze. skuseny vodic takto volantom netrha a preto pri primeranej rychlosti za sucha alebo mokra esp nikdy nepotrebuje. ak ides rychlo do zakruty, tak kladny ucinok esp nieje velky, pretoze tym ze zabranuje pretacavemu alebo nedotacavemu smyku zacne auto vynasat zo zakruty.
    podla mna ma esp svoje opodstatnenie najma na snehu alebo snehovej kasi, ked aj dobry vodic sa niecoho zlakne, spanikari a utrhne volant.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.10.01  07:57

    « Re: C5 nebo Laguna2 - ESP+ASR

    ESP je neodiskutovatelný system pro bezpecnost v krizovkach. ASR je důležité hlavně u aut se zadním náhonem, tak aby se zabránilo prokluzu a naslednemu přetočení. Typické pro zadokolky na špatném povrchu, pro auta s předním náhonem to tak důležité není, nicméně pokud je to spolu s ESP tak proc ne :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.10.01  07:21

    « Re: C5 nebo Laguna2 - ESP+ASR

    Ještě jeden příspěvek k tématu. Laguna má už v základu (od motoru 1,8 výše) elektronický stabilizační systém ESP s protiskluzovým systémeme ASR. U C5 je tato vybava pouze pro motory 3,0V6 a 2,2HDI. Pro ostatní motory to nelze objednat ani jako priplatkovou vybavu.
    MÁTE NĚKDO ZKUŠENOSTI S ESP /ASR ? DO JAKÉ MÍRY HO POVAŽUJETE ZA FUNKČNÍ A UŽITEČNÝ ? VÍM JAK TO TEORETICKY FUNGUJE ALE ZKUŠENOSTI S TÍM NEMÁM...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.09.01  13:55

    « Re: C5 nebo Laguna2

    MatuS>Ja som na to myslel, ale to furt nie je odpoved na tie opierky, preco nemozem mat opierky s 2.0 motorom? Na meganovi ma rozculuju dve veci, ramus a ze ma boli po 10 hodinach chrbat, rad by som sa niekde oprel, ale absolutne nie je kde, s Nexiou som mohol dat ruku na brzdu a prost sa opriet bez toho aby som robil nieco s nohami (tempomat by tiez bodol), ale Megan ma sedacku vyssie, a brzda je tak daleko ze pri normal sedeni je dlan nejaky centimeter vyssie, tak to proste nejde ...
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 25.09.01  23:19

    « Re: C5 nebo Laguna2

    yyy>podla mna spotreba 2.0 16v bude na dialnici v pohode, a pokial viem, tak zrovna to ty potrebujes.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.01  15:39

    « Re: C5 nebo Laguna2

    Ta vybava u C5 je fakt na zaplakanie, ale zvlast u kombi verzie, tam ma len 3 moznosti!!! (3 motory, kazdy len v jednej vybave) A ked si to preberiem tak tie laktove opierky su len s motorom 2.2HDI - za melon. Urcite by som skorej bral tu Lagununu, tam sa da vybrat presne co chcem, ale ako som uz pisal - nezvladli to s vnutornym priestorom hlavne vzadu, takze pre mna nepouzitelna volba. Takze v sucasnosti som ustaleny na tej C5 2.2HDI kombi, uz riesim len problem kde na to vziat ... zatial silne neuspesne :-( na tej 2.0 16V ma strasi relativne vysoko spotreba, optimum je zase Laguna 1.8 16V, ale ekvivalent v C5 neexistuje - ja mam pocit ze to vlastne beru tak, ze ak to niekto potrebuje tak vezne hocico. Neviem iste, ale pokial viem tak zatial vsetky c5 sa objednavaju, tak nechapem preco tam nemozu dat HOCICO co chcem ...
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 25.09.01  10:55

    « Re: C5 nebo Laguna2

    petrjezek> tie laktove opierky v c5 su vyskovo nastavitelne, takze tam je to pohoda. ale ja nemam rad tu opierku u vodica, zda sa mi moc blizko. ja sa opieram o spolujazdcovu :-)
    co sa tyka odkladacieho priestoru, v tomto je c5 vyborna, je tam strasne vela inych priestorov, naozaj velmi vela, daju sa vsetky drobnosti pekne ulozit, schranka pred spolujazdcom je taka velka, ze taku som v zivote nevidel (je taka hlboka, ze das do nej na dlzku 1.5l flasu)
    co ma sere, ze taketo odkladacie priestory neurobili v kufri. lekarnicka sa este da skovat pod tu sietku, ale trojuholnik lieta po kufri :(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.01  10:42

    « Re: C5 nebo Laguna2

    petrjezek- to musis posoudit sam, fakt ale je, ze Laguna ma super vybavu uz v zakladu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.01  10:36

    « Re: C5

    Chci 2,0 16v. Bud ve vybave SX nebo ve vybave X plus nejake doplnky. S tim motorem jsem jel cca 1-2 hodiny a moc se mi libil. Jestli jsem do te doby vahal tak tento motor me presvedcil. Dosud mam Vectru, byl by to muj prvni Citroen a tak mam samozrejme strach z neznameho - hlavne z toho velkeho mnozstvi ruzne elektroniky a ze spolehlivosti obecne. Na druhou stranu pokud to bude vse fungovat jak ma (??) nema to auto-pro me- konkurenci. Zkousel jsem ted testovat ruzne vozy -nove Mondeo, Passat, Primeru, Lagunu, P 406. Ale ten Citroen mi padl do ruky i oka nejvice. Citroen je proste kategorie sama pro sebe. Jeste lepsi byla Honda Accord /to je nejuzasnejsi auto jake jsem kdy ridil/ ale to byl druhy extrem - Honda je sportovni auto a Citroen zase maximalne pohodlne auto. Kvuli rodine a taky proto ze jsem si nebyl jisty ze bych dokazal jezdit se sportovni Hondou "rozumne" /takove auto me nuti na silnici zavodit a nemuselo by to dopadnout dobre/jsem dal prednost C5. Takze mi asi nezbude nez to risknout a verit ze to vse bude fungovat spolehlive a jak ma. Mas nejake zkusenosti s C5 nebo snad s XM nebo Xantii po strance spolehlivosti a fungovani elektroniky ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.09.01  10:30

    « C5 nebo Laguna2

    Sedel jsem v obou autech. C5 mi pripada elegantni,
    Laguna vice sportovni. V Lagune je vzadu vice mista (ne ze by bylo v C5 mista malo), ale zase se strecha rychle svazuje, takze pokud je nekdo vyssi (tip okolo 190) a sedi vzadu, tak se hlavou dotyka stropu.
    C5 ma spodek palubni desky z podobneho tvrdeho plastu jako mely Felicie. Horni cast je OK.
    C5 nema ulozny prostor v stredove loketni operce (pochopitelne, kdyz jsou samostatne pro ridice a spolujezdce). Zajimal by me vase nazory, ktera operka je lepsi, protoze ja jsem ty delene jeste nemel a pripadaji mi posazene pomerne vyse.
    Jedna vec me ale stve. Do Laguny si muzu dat co chci, ale C5 ne. Napr. (C5 2.0 HDI Pack) neda se dat ESP, kozeny paket (volant+paka) jen v nejvyssi vybave, atd.
    Taky v pripade doobjednani vyhrivanych sedadel prijdu o loketni operky (duvod?). BTW proc v tomto dodatku figuruje bedrova vyztuha, to neni normalne k dispozici?
    Nevite nekdo jestli se to bude nejak menit k lepsimu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.09.01  09:11

    « Re: C5

    co za verziu chces kupit?
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.09.01  07:43

    « C5

    Taky me docela vystrasil Matus s problemy s C5 - viz chat Citroen club. To ze by byla C5 v oblasti elektroniky spolehliva jako Windows je opravdu desna predstava.
    Na druhou stranu znovu jsem se byl projet v dieselu HDI. Den predtim jsem zkousel Passat TDI.Mohu rici ze diesel od citroenu byl tizsi.
    Mam jeste trochu casu protoze to budu kupovat az v lednu abych si mohl dat akontaci do nakladu za cely rok. Obavam se ze me me od koupi asi jiz neodradi - pokud ovsem nebudou pokracovat problemy jako Matusuv. No uvidime
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.09.01  23:45

    « C5 .... moje dalsi auto

    Jezdim z Vectrou 2.5 V6 ale az ji dojezdim/za dva roky/ tak beru C5 ve trilitru ..... mel jsem v roce 1994-96 XM-ko V6ku a porad na to auto vzpominam jako na super kocar :o) fakt Citroen neni jenom auto ... je to proste Citroen ... nepocitam ty Citrony bez hydroactivu ty nemaji to kouzlo a jsou to jenom jinak okapotovane Peugeoty
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.01  20:19

    « Re: c5

    mna na benzinakoch serie ze su relativne tiche a vyrobcovia si nedavaju zalezat na ulozeni, potom sa otrasy (nie zvuk - tlmic tlmi dobre) dostavaju na karoseriu a ja ked si kupim kombika, tak mi pri nejakej rychlosti proste duni cely jeho objem. Dizel ide ako sijaci stroj, kazdy to vie, tak sa to snazia spravit co najlepsie, vysledok je "nic" pri vyssich rychlostiach - teda u tych novsich, kriza boli tie starsie ohavy co sa pri 4000 isli roztrhut a nebolo pocut vlastneho slova - to aspon predvadza jeden sused taxikar u nas doma kazde rano so starym mercedesom - asi to musi kazde rano prebrat zo zimneho spanku este na studeno, blbec
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 17.09.01  19:13

    « Re: c5

    motor od 3000 je pocut. ale nie vela. take tiche ako xedos9 to nieje
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.01  15:02

    « Re: c5

    ... hmmmm ... povzbudzujuca odpoved by bola ani jeden ... az sa vratim budem sa musiet ist konecne previest ...
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 17.09.01  14:28

    « Re: c5

    rovnako. len ked stojis, tak vies ze si v dizli.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…