Škoda felicia 1.9D

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.07.00  09:31

    « Re: servis

    Trochu mě překvapilo,proč by se do diselu měl dávat startér z benzínových felicií.Ten je přeci slabší.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.00  14:45

    « Re: servis

    Sám bych potreboval doporučit servis,kde do toho
    viděj!!Jinak z vlastní zkušenosti je lepší,když
    na to nešahaj.Jinak vím,že tady psal nákej borec
    přímo z Boleslavi,takže kdyby se ozval a poradil
    bylo by to super!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.00  10:07

    « servis

    Zajímala by mě Vaše zkušenost se servisem (seřízení motoru). Mám najeto 100 000Km a zatím
    se pouze měnil rozvodový řemen a svíčky. Tak bych
    to chtěl dát seřídit ale ve většině servisů v Plzni moc velké zkušenosti s tímto motorem asi nemají (viz problém žhavení v Plzni mě takřka všude řekli že se s tím nedá nic dělat ,jedině že by se tam dal startér z 1,6)tak bych chtěl zjistit jaký servis se vám osvědčil?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.00  02:16

    « Re: ?havení

    Taky mi jedna neľhavila, tak jsem rozebral takovou tu černou krabici před řidičem, kam vedou dráty od ľhavení, poklepal na ty relátka a uľ to ľhavilo
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.00  10:50

    « Re: žhavení

    Ventilator na felicii ma svuj termostaticky spinac, nezavisly na cidlu teploty pro palubku, resp. ridici jednotku. U nekterych aut (Brava 1.8 ) je ale zapinani ventilatoru ovladano ridici jednotkou. Nevim, ktery zpusob je lepsi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.00  10:10

    « Re: žhavení

    Je to to cidlo pred motorem (tusim ze z nej jdou 4 draty). Vysledkem vytazeni je, ze ti neukazuje budik teplotu motoru, ale je zajimave, ze chladici ventilator se v pripade potreby zapina.

    To cidlo vpravo nahore s jednim dratem je na indikaci poruchy mazani.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.00  08:54

    « Re: žhavení

    Ještě jeden dotaz? Ktere čidlo je to,co spolupracuje s žhavící jednotkou?To které je na
    hlavě motoru přímo(má přes sebe černou šprcku a
    jde z něho jeden drát nebo to,co je v plastové
    části potrubí před motorem.Díky!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  14:22

    « Re: žhavení

    V zime jsem mel problemy se zhavicima svickama a abych vubec nejak nastartoval, tak jsem pouzival startovaci spray. Jenze ouha. Zhavici svicky jsou ted sice v poradku, ale auto pri teplotach nad 70 stupnu odmitalo startovat. Nastartoval jsem tak do 5 minut po vypnuti motoru nebo jsem musel tak hodinku pockat, az motor vychladne. Priciny tohoto muzou byt asi 3 nejdulezitejsi:

    1) Je v * cidlo a svicky nezhavi. Nenastartujete pokud ma motor mezi 70-80 stupni. Vymenit cidlo (cca 800 Kc). V nouzi se da odpojit a jezdit bez nej.

    2) Byl menen rozvodny remen a ten kdo to delal je prase a neseridil cerpadlo. Predvstrik prichazi v dobe kdy ho motor neceka a auto nestartuje. Nestartuje i pri teplote vyssi nez 80 stupnu. Seridit. Cena jen za asi 2 hod prace kolem 400 Kc.V nouzi se da opet odpojit cidlo teploty motoru.

    3) Je v * starter a pri startovani ma tak velky odber, ze proud nestaci pro predvstrik. Projevuje se taky pri teplotach nad 80 stupnu. Pri zapnutem zhaveni nastartujete bez problemu. V nouzi se da opet odpojit cidlo teploty motoru.
    Novy starter do F1.9D cca 7000 Kc. Starter se da odrovnat samozrejme opotrebenim a nebo pri prudkem vybuchu smesi pri pouzivani startovaciho spraye. Takze startovaci spray v zime jo, v nouzi, ale vymenit svicky jeste ten den, co se zavada projevila jinak si odrovnate starter v lete se budete divit.


    Co se tyka te bionafty. Zacal jsem na ni jezdit kdyz melo auto najeto kolem 50 tisic, a pocital jsem s tim, ze po par nadrzich budu menit palivovy filtr, ale nestalo se a na bio jezdim furt a naprosto bez problemu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  13:39

    « bionafta

    Nemá někdo zkušenosti z jezdením na bionaftu. Rád bych s tím začal, ale nevím co a jak. Motor má najeto 65000 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.06.00  11:10

    « Re: žhavení

    stejné problémy startování (žhavení ) jsem měl taky. při garančce to v servisu poladili (nevím, čím a kde - odkud řídící jednotka žhavení bere teplotu a čím se její úrověň dá nastavit) Pak to žhavilo i chladnější a bylo po problému. Až se mi zdálo, že to žhaví zbytečně, určitě bylo je větší opotřebení žhav. svíček, ale on startér a aku taky není zadarmo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.06.00  10:49

    « Re: Octavie

    Zase jeden homosexuál!V jeho případě se však
    jedná o úchylku v jeho palici!Je to klasický
    případ nedomrlého a zamindrákovaného mongolíka,
    který si tímto stylem léčí komplexy,protože každý
    nemůže být tak chytrý a krásný jako my ostatní!!
    Viz.jeho slinty v ostatních rubrikách!!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.06.00  15:49

    « Re: sthm

    bohužel schéma žhavící elektroniky se mě nepodařilo sehnat tak jsem to rozebral a zjistil
    že výstup je přes relé. K tomuto relé jsem paralelně připojil druhé s kontakty na 40A ve výprodeji včetně konektorů (cca 50Kč) a relé spínám v případě potřeby tlačítkem.Cívka relé jeden vývod na kostru a druhý přes tlačítko na pojistku od rádia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.06.00  07:29

    « Re: sthm

    Mohl by jsi mi blíže popsat,jak postupovat,nebo
    jak zapojit onen paralelní okruh!Mám uplně stejný
    problém.Jakmile je teplota na budíku 70,tak startuju jak magor,žhavení samozřejmě nesvítí!!
    Myslím si ale,že někde musí být trimr na nastavení
    teploty do které motor musí žhavit,můj dojem!!!
    Dík za informaci!!CAU!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.00  14:20

    « Re: mattoni

    Jak startuje když ještě automatika nežhaví taplota
    podle měřáku 70-75°C. Já s tím měl problémy tak jsem musel udělat paralelní okruh na žhavení a nyní je vše Ok chytá a první pootočení motoru
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.00  10:10

    « Re: To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

    Ja taky, najeto 85 000
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.00  09:38

    « Re: To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

    Mám 1,9D combi majeto 100 000km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.06.00  22:54

    « Bez nadpisu

    Nemám ale mnohokrát jsem za ní jel a jede dost špatně hlavně v dynamice při předjíždění jsem v půlce za ní a musel jsem pustit plyn abych do ní nenarazil zatraceně dost špatně akceleruje při předjíždění
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.06.00  20:27

    « Re: To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

    Já ne, já mám 1.3B(enzín).
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.06.00  20:19

    « To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

    To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.06.00  20:18

    « To tady nikdo nema Fledu 1,9D?!

    To tady nikdo nema Fledu 1,9D?!?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…