Škoda felicia 1.9D

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Felicia

20.06.2000  20:18

To tady nikdo nema Fledu 1,9D?!

To tady nikdo nema Fledu 1,9D?!?

20.06.2000  20:19

To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

20.06.2000  20:27

« Re: To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

Já ne, já mám 1.3B(enzín).

21.06.2000  09:38

« Re: To tady nikdo nema FELdu 1,9D?!

Mám 1,9D combi majeto 100 000km.

21.06.2000  10:10

Ja taky, najeto 85 000

21.06.2000  14:20

« Re: mattoni

Jak startuje když ještě automatika nežhaví taplota
            podle měřáku 70-75°C. Já s tím měl problémy tak jsem musel udělat paralelní okruh na žhavení a nyní je vše Ok chytá a první pootočení motoru

22.06.2000  07:29

« Re: sthm

Mohl by jsi mi blíže popsat,jak postupovat,nebo
              jak zapojit onen paralelní okruh!Mám uplně stejný
              problém.Jakmile je teplota na budíku 70,tak startuju jak magor,žhavení samozřejmě nesvítí!!
              Myslím si ale,že někde musí být trimr na nastavení
              teploty do které motor musí žhavit,můj dojem!!!
              Dík za informaci!!CAU!!

22.06.2000  15:49

« Re: sthm

bohužel schéma žhavící elektroniky se mě nepodařilo sehnat tak jsem to rozebral a zjistil
                že výstup je přes relé. K tomuto relé jsem paralelně připojil druhé s kontakty na 40A ve výprodeji včetně konektorů (cca 50Kč) a relé spínám v případě potřeby tlačítkem.Cívka relé jeden vývod na kostru a druhý přes tlačítko na pojistku od rádia.

"-- skrytý --" 23.06.2000  11:10

« Re: žhavení

stejné problémy startování (žhavení ) jsem měl taky. při garančce to v servisu poladili (nevím, čím a kde - odkud řídící jednotka žhavení bere teplotu a čím se její úrověň dá nastavit) Pak to žhavilo i chladnější a bylo po problému. Až se mi zdálo, že to žhaví zbytečně, určitě bylo je větší opotřebení žhav. svíček, ale on startér a aku taky není zadarmo.

23.06.2000  14:22

« Re: žhavení

V zime jsem mel problemy se zhavicima svickama a abych vubec nejak nastartoval, tak jsem pouzival startovaci spray. Jenze ouha. Zhavici svicky jsou ted sice v poradku, ale auto pri teplotach nad 70 stupnu odmitalo startovat. Nastartoval jsem tak do 5 minut po vypnuti motoru nebo jsem musel tak hodinku pockat, az motor vychladne. Priciny tohoto muzou byt asi 3 nejdulezitejsi:

1) Je v * cidlo a svicky nezhavi. Nenastartujete pokud ma motor mezi 70-80 stupni. Vymenit cidlo (cca 800 Kc). V nouzi se da odpojit a jezdit bez nej.

2) Byl menen rozvodny remen a ten kdo to delal je prase a neseridil cerpadlo. Predvstrik prichazi v dobe kdy ho motor neceka a auto nestartuje. Nestartuje i pri teplote vyssi nez 80 stupnu. Seridit. Cena jen za asi 2 hod prace kolem 400 Kc.V nouzi se da opet odpojit cidlo teploty motoru.

3) Je v * starter a pri startovani ma tak velky odber, ze proud nestaci pro predvstrik. Projevuje se taky pri teplotach nad 80 stupnu. Pri zapnutem zhaveni nastartujete bez problemu. V nouzi se da opet odpojit cidlo teploty motoru.
                    Novy starter do F1.9D cca 7000 Kc. Starter se da odrovnat samozrejme opotrebenim a nebo pri prudkem vybuchu smesi pri pouzivani startovaciho spraye. Takze startovaci spray v zime jo, v nouzi, ale vymenit svicky jeste ten den, co se zavada projevila jinak si odrovnate starter v lete se budete divit.

Co se tyka te bionafty. Zacal jsem na ni jezdit kdyz melo auto najeto kolem 50 tisic, a pocital jsem s tim, ze po par nadrzich budu menit palivovy filtr, ale nestalo se a na bio jezdim furt a naprosto bez problemu.

26.06.2000  08:54

« Re: žhavení

Ještě jeden dotaz? Ktere čidlo je to,co spolupracuje s žhavící jednotkou?To které je na
                      hlavě motoru přímo(má přes sebe černou šprcku a
                      jde z něho jeden drát nebo to,co je v plastové
                      části potrubí před motorem.Díky!

26.06.2000  10:10

« Re: žhavení

Je to to cidlo pred motorem (tusim ze z nej jdou 4 draty). Vysledkem vytazeni je, ze ti neukazuje budik teplotu motoru, ale je zajimave, ze chladici ventilator se v pripade potreby zapina.

To cidlo vpravo nahore s jednim dratem je na indikaci poruchy mazani.

26.06.2000  10:50

« Re: žhavení

Ventilator na felicii ma svuj termostaticky spinac, nezavisly na cidlu teploty pro palubku, resp. ridici jednotku. U nekterych aut (Brava 1.8 ) je ale zapinani ventilatoru ovladano ridici jednotkou. Nevim, ktery zpusob je lepsi.

28.06.2000  02:16

« Re: ?havení

Taky mi jedna neľhavila, tak jsem rozebral takovou tu černou krabici před řidičem, kam vedou dráty od ľhavení, poklepal na ty relátka a uľ to ľhavilo

11.07.2000  09:35

« Re: žhavení

O jakém proudu pro předvstřik mluvíš?Felda má obyčejné mechanické rotační vstřikovací čerpadlo.

20.06.2000  22:54

Bez nadpisu

Nemám ale mnohokrát jsem za ní jel a jede dost špatně hlavně v dynamice při předjíždění jsem v půlce za ní a musel jsem pustit plyn abych do ní nenarazil zatraceně dost špatně akceleruje při předjíždění

23.06.2000  10:49

« Re: Octavie

Zase jeden homosexuál!V jeho případě se však
      jedná o úchylku v jeho palici!Je to klasický
      případ nedomrlého a zamindrákovaného mongolíka,
      který si tímto stylem léčí komplexy,protože každý
      nemůže být tak chytrý a krásný jako my ostatní!!
      Viz.jeho slinty v ostatních rubrikách!!!!

23.06.2000  13:39

bionafta

Nemá někdo zkušenosti z jezdením na bionaftu. Rád bych s tím začal, ale nevím co a jak. Motor má najeto 65000 km.

29.06.2000  10:07

servis

Zajímala by mě Vaše zkušenost se servisem (seřízení motoru). Mám najeto 100 000Km a zatím
    se pouze měnil rozvodový řemen a svíčky. Tak bych
    to chtěl dát seřídit ale ve většině servisů v Plzni moc velké zkušenosti s tímto motorem asi nemají (viz problém žhavení v Plzni mě takřka všude řekli že se s tím nedá nic dělat ,jedině že by se tam dal startér z 1,6)tak bych chtěl zjistit jaký servis se vám osvědčil?

10.07.2000  14:45

« Re: servis

Sám bych potreboval doporučit servis,kde do toho
      viděj!!Jinak z vlastní zkušenosti je lepší,když
      na to nešahaj.Jinak vím,že tady psal nákej borec
      přímo z Boleslavi,takže kdyby se ozval a poradil
      bylo by to super!!

11.07.2000  09:31

« Re: servis

Trochu mě překvapilo,proč by se do diselu měl dávat startér z benzínových felicií.Ten je přeci slabší.

11.07.2000  09:31

« Re: servis

Trochu mě překvapilo,proč by se do dieselu měl dávat startér z benzínových felicií.Ten je přeci slabší.

17.07.2000  10:53

Startér z 1,6 má údajně vyšší otáčky

11.07.2000  14:21

Zhaveni

Potreboval bych poradit co udelat se zhavenim! Kdyz se motor zahreje na 70 C tak nezhavi. V servisu mi rekli, ze se s tim neda nic udelat jste stejneho nazoru?? DIK

11.07.2000  14:40

« Re: Zhaveni

precti si stare prispevky ...

17.07.2000  11:00

docela by mě zajímalo jakou máte spotřebu. Mám combíka a při jízdě více méně město 80% dálnice10% tak jezdím za rovných 6 l. A dálnice plně naložený auto + surf na zahrádce (2500km)5,55 l.Tak nevím zda má smysl ta nechávat někde seřídit.

31.08.2000  05:21

« Re: spotřeba

Hoši hoši načo vam je diesel ked vam to zere o pol litra viac ako 1,3benzin 50kW cca5,2litra

31.08.2000  06:57

« Re: spotřeba

I kdyby 1.3 zrala skutecne 5.2 l/100 (spis zere 6.5 - 7), tak litr naturalu je dneska kolem 29 Kč a litr bionafty za 20. Tj. cca 350 Kč úspory na jednu nádrž. Po 15000 km mám zpátky doma rozdíl v ceně benziňáku a nafťáku. Ještě dotaz?

31.08.2000  10:41

« Re: spotřeba

Pokud pri svem vypoctu uvazujes, ze diesel ma stejny interval vymen, stejny pocet a cenu dilu, a zejmena pokud je rozdil v porizovaci cene 15 000 Kc, mas pravdu. Pokud uvazujes jinak, tak to co si napsal, je pekna blbost. Uz jen to, ze Felicie LX 1.3 50 kW stoji cca 239 000 a Felicie LX 1.9 D stoji 289 000. Pokud nemluvis o ojetem o 15 000 Kc drazsim dieslu. Jinak neberes v uvahu napriklad drazsi a kratsi vymeny oleje, povinne ruceni. Navratnost po 15 000 km je nesmysl. Ale zase az tak ne, pokud jezdis na naftu za 10 Kc/l

31.08.2000  16:00

« Re: spotřeba

Sorry, placal jsem to odhadem. Řeč byla skutečně o ojetině a ceny platné v době, kdy jsem se rozmýšlel jestli benzín nebo naftu. Spíš jsem ale šel po nafťáku, protože benzíňáku jsem se právě úspěšně zbavil a to právě z důvodu, že žral jak polskej zájezd. Cenu povinného ručení jsem skutečně nepočítal, ale ta nezávisí na ujetých kilometrech a záleží na tom, jak moc hodláš s tím autem rajtovat. Interval výměny olejů je zhruba stejný jako u benzíňáku. U stejného motoru jaký se dává do Feldy 1,9 Volswagen doporučuje výměnu oleje po 15000km Škoda po 7500. Takže rozumný kompromis a jsme tam, kde jsem byli u benzínu. 3 stovky cenového rozdílu oleje se třikrát do roka dají snýst . Jakou chceš další údržbu? Žhavící svíčky poprvé měněny po 75000 km, zkus to najezdit na jedny svíčky na benzíňáku. Vzduchový filtr - stejný interval. Gumy se i přes těžší motor sjížděj stejně jako u benzíňáku. Zapoměls na rozvodný řemen po 60000 ten je tak cca za 800.

Pravda, není to žádný žihadlo, taky s tím nehodlám závodit, ale na druhý straně s tím taky nepřekážím jako úsporné 105ky na technický benzín.
            P.S. Naftu za 10 jsem skutečně neobjevil, ale za 12 se nechá sehnat u známýho jezeďáka.

31.08.2000  16:19

Ted uz si rozumime.

01.09.2000  04:27

« Re: spotřeba

Neprehanajte to s tou spotrebou 1,3 50kW!! Fakt to nezere viac ako 5,5litra aten diesel zere uplne rovnako. Jedine zeby si Skoda nechavala doma zracov. BIOnafta v SK neni takze uz zostava len ta JZDnafta alebo CD-loko-nafta a ta je u nas po 22-24Sk. Na pumpe je 32-33Sk.

01.09.2000  07:29

« Re: spotřeba

Nemám potřebu přehánět. Průměrná spotřeba u Fel 1.3 MPI 50kW je podle stránek Škoda-Auto 6,7 l/100 km. U Fel 1.9 D 47kW 5,5 l/100 km. Z vlastni zkušenosti je skutečná průměrná spotřeba nižší cca. 5,2 na normální motorovou naftu a 5,3 na bio. Takže u toho benzínu to bude obdobné. Samozřejmě, že pokud budu jezdit dlouhé štreky po silnicích mimo obec a bez dálnic jsem schopný sešroubovat spotřebu někam pod 4,7, ale takhle se nejezdí furt.

01.09.2000  19:21

Jeden krat denne po 40km plus prejazd a parkovanie v meste nie su dlhe streky

22.08.2000  21:51

Zhaveni

MEL jsem taky problemy se zhavenim, pri vyssich teplotach to nezhavilo a nestartovalo. Resenim je vymenit teplotni cidlo za cidlo z novejsi Felicie 1.3!! Ted auto zhavi i pri teplote 70-80 °C a startuje supr!

24.08.2000  11:54

« Re: Zhaveni

Zhavenim pri kazdem startu maximalne odrovnas zhavici svicky. Stejneho efektu dosahnes tim, ze to cidlo vypnes z konektoru a je to i levnejsi. Ale neresi to problem. Chce to nechat si seridit predvstrik. Problem se objevuje tak cca po 15-20 tis. km od vymeny rozvodneho remenu a je zpusoben tim, ze remen se drobatko natahne. Chce to nastavit ne podle skodovacke dilenske prirucky presne na rysku, ale nacasovat predvstrik o chlup driv. Ve vetsine pripadu je po problemu.

24.08.2000  13:39

Vcera mne prehorela ta 50A pojistka zhaveni a
        zjistili,ze je KO ridici skrinka zhaveni!!!Tak ze
        jsem v tom za 9tisic a je po problemu!Levny,co
        * jedny!!!!

25.08.2000  15:06

« Re: LadaH

Podle mého nemá 50A pojistka nic společného s černou skřínkou neboť je až za relátkem . Jediný důvod kdy se může přepálit je vadná žhavící svíčka
          (zkrat na kostru).Elektroniku jsem měl celou rozebranou a jediné co ještě mohlo být vadné by bylo přilepené relé , ale to je v patici tak není třeba měnit celou skříňku ale maximálně relé.
          Stejně si ale myslím že to byla pouze vadná svíčka

04.09.2000  16:24

re:mattoni bio-nafta

Zajímalo by mě kolik jsi najezdil na bionaftu a co je nutné pro to udělat. Myslím že jsem někde čet že ve feldě je použito těsnění které bio nafta rozpouští zajímalo by mě které to je a jak se dá nahradit.Předem dík za radu

04.09.2000  20:35

« Re: re:bio-nafta

Pardon, ze se sem micham.
      Moje zkusenosti s bionaftou jsou, sice ne z auta, ale z naftovyho horaku.
      Ten ma saci vysku asi 1.5 m a pusobenim bionafty (seta -diesel) resp. malo siry v ni se vsechny gumove hadice staly dokonale elastickymi, zmekly a zacaly se vlivem sani horaku scucavat a do horaku nesla nafta, tesnenim to nevadilo.

05.09.2000  07:53

« Re: re:mattoni bio-nafta

Auto jsem kupoval kdyz melo najeto cca 35 tis. Je to z bazaru, takze netusim, na co jezdil puvodni majitel. Nalil jsem do toho asi 2 nadrze normalni motorove nafty nez jsem se rozhoupal k tomu, abych zkusil bio. Po vsech radach tady na Motorcafe i jinde jsem do toho sel a byl jsem pripraven (mj. i podle propagacniho letacku na SetaDiesel), ze po dvou az trech nadrzich budu muset menit palivovy filtr. Nestalo se. Dneska ma auto najeto 90 tis. a nemenil jsem zadnou pryzovou soucast ani tesneni. Do motorove casti bylo sahnuto pouze na 75 tis. pri vymene zhavicich svicek. Jinak o motoru vim jenom pri vymene oleje. Mel jsem problemy se startovanim tepleho motoru (viz predchozi prispevky), ale to je vlastnost obecna a nesouvisi s bio. I kdyz se samozrejme nasli radilove, kteri povidali: "se nediv, ze ti to nechyta, kdyz jezdis na tyhle sracky". Tot vse. Jezdim vetsinou na SetaDiesel nebo NaturDiesel. Kdyz bylo obdobi, ze nebyly k sehnani lil jsem do toho s tezkym srdcem i bio neznameho puvodu z pumpy v Ceskem Mezirici, ale vse bez problemu. Normalni motorovou naftu jsem bral jednou nekdy letos na jare asi za stovku, abych dojel k pumpe, kde maj bio.

05.09.2000  08:28

dík za informace

05.09.2000  08:56

« Re: re:mattoni bio-nafta

ze se vam do toho micham - ono by se ani s Feldou nemelo celkem nic stat pri provozu na bio. Problem muze byt v tom, ze tesneni ve vstr. cerpadle neni uzpusobeno na pouzivani bio, takze muze "korodovat" (nevim, jak to jinak rict). Nicmene dnesni smesne bionafta uz obsahuje pouze cca 30% (coz je dano zakonem jako minimum) MERO, a je tedy mnohem mene agresivni vuci motoru (spis vuci neupravenym pryzovym soucastkam v nem) nez byla puvodni klasicka bionafta (100% MERO). Faktem je, ze Felda nema pouzivani bionafty povoleno, primovstrikove SDI/TDI v OCtavii a Fabii ji povolenu maji.

05.09.2000  09:39

« Re: re:mattoni bio-nafta

Jsem přesvědčen do toho jít . Dnes jsem také konečně jsem našel v Plzni servis kde jsou mi ochotni auto seřídit bez toho aby řekli že když to nějak jede abych se do toho nevrtal prý je třeba jednou za rok nastavit vstřikovací tlaky. Tak jsem zvědav jak dopadnu. Jinak mě potvrdil že by to mělo více méně vydržet setadisel a sada těsnění prý stojí cca 3000kč ale měnit ji je prý zbytečné preventivně, ale jen v případě že by původní těsnění nevydrželo on totiž prý Lukas do některých čerpadel již dával těsnění které je vůči bio-naftě odolné.

"-- skrytý --" 01.11.2000  18:37

« Bionafta

No vyborne, tady jsou rady okolo bionafty, neni ani treba zakladat dali tema (jako se stalo), ale mnohem lepsi se podivat do ARCHIVU a ozivit podobne zapadle tema. Takze stalo se, jedeme dal.
            Mam starsi Feldu 1.9D GLX Combi, zatim mam jen pocatecni zkusenosti, najel jsem cca 4000 km na naftu, chystam se obcasne tankovat bionaftu (30%).
            K te spotrebe u Feldy 50kW - nasi ji maji, jezdi s ni pomalu a s motylem na plynu a maj 5.5-5,7 l/100 km (najeto 75000 km). Takze da se, to ano - ale spise vyjimecne. Stejne tak se da s 1.9D jezdit za 4,9 litru nafty. Ale o tom uz jsem nekde tady [Spotreba paliva?] psal.

09.11.2000  19:49

« Re: re:mattoni bio-nafta

To STHM ... Kde je ten servis v Plzni ???
            S.

10.11.2000  17:30

« Re: re:mattoni bio-nafta

Je to nad Hlavním nádražím Koterovská ul. ale dá se tam zajet z Božkovský ulice .Nechal jsem tam seřídit vstřikovací tlaky nic víc.

02.11.2000  10:15

Před měsícem jsem si pořídil Fel. 1.9D krátkou verzi, s kterou se mi vyšplhala spotřeba na 6 l/100 km, což je opravdu mnoho. Je pravda, že jsem to "trochu" honil, ale myslím že to je fakt moc.
    Jezdím na pneu BARUM 175 ... Nemáte někdo zkušenosti s užšími pneu ??? Nemám si to přezout radši na užší ??? Nemáte někdo zkušenosti ???

07.11.2000  11:41

« Re: Spotřeba

6 l/100km mi nepřipadá vůbec špatná spotřeba na Felicii D při těch širších gumách a když jsi to honil... Myslím, že je to OK.

20.11.2000  20:32

filtr

Můľete mi někdo poradit kde koupit palivový filtr a za kolik - pro diessela samozřejmě. Jen tak pro informaci: Sehnal jsem vzduch. filtr za 180 Kč ... Má někdo jeątě levnějąí ???

21.11.2000  08:58

Emise

V brzke dobe vyrazim se svou 1.9 na STK a timpadem taky na emise. Dotaz. Muzu prijet na emise s natankovanou bionaftou nebo musi byt palivo odpovidajici TP? Mate s tim nekdo zkusenosti?

21.11.2000  23:35

bionafta a MATTONI (velice dobrej dotaz)

Ahoj Mattoni, zkušenosti s emisemi nemám, ale normy pro kouřivost a ostatní emise jsou tvořeny pro klasickou minerální naftu, to je jasné. Vzhledem k tomu, že BIONAFTA je čistčí (desulfidovaná a dekarbonizovaná), má lepší výsledky než klasická nafta. Proto bude lepší se zeptat v servisu, kde STK a emise poskytují, co je třeba. Podle mně se na to neptají ...
    Co je však pravdou ??? Když to zjistíš Mattoni, dej vědět. Rád si Tě poslechnu ...

21.11.2000  23:57

Ještě pro Mattoniho

Ahoj Mattoni, podívej se sem ...
    Tady máš ještě nějaké informace o bionaftě - emise , atd ...

22.11.2000  11:25

spotřeba a tak...

Už pár měsícu jezdim se svým Lahváčkem 1.9 D, v červnu sem si obul 185/60R14 a musim podotknout, že spotřeba se pohybuje někde mezi 5,6-6,0 l/100km, takže pohodááá. Na diesla nadávat nemůžu, maximální spokojenost. Měl sem před tim benzíňáky 1.3 a byl sem v servisu jako doma. Nevim, jestli je to tim, že je to diesel, nebo model 2000, ale spokojenej sem až moc. jediný, co mě drobet mrzí, jsou poddimenzovaný přední tlumiče na ten težkej motor...

22.11.2000  23:26

« Muj komentar k 4-letému používání

Novym typem to nebude! Mam doma take lahvace v kobiku od roku 1997 najeto 80.000 a to tech 15.000 bez vytaceni! Mam pocit ze zacal lepe tahnout a spotreba je super jel jsem do madarska, 4 h cesty průmerna rychlost 90 km/h a spotreba 4,7 l/100 a to nalozený auto!!!
      S tema gumama to jsi udelal to nej! a s tlumicema s tebou souhlasim! Teprve od 1998 davali na predek 14" . Meli jsme 13" a pumpovali jsme to kazdý mesic! a navic se i rozhodila geometrie.
      Na mereni jsem nebyl, ale muzu potvrdit ze jsem mel moznost se projet s cizi 1.9 a trosinku to bylo poznat ( dobre zajetí!)
      Myslim ze s tech 47 kw je ted 50 kw! Jelikoz jsem to mel moznost porovnat s 1,3 50kw na rozjezd me vzala (Kratká 1.!) ale při 60km uz jsem byl na tom lepe a pri 130 km v kopci! nema 1,3 sanci!! daleko za mnou! Tomuhle motoru je vůbec nejlepe na dalnici, do kopecku nestraci na dechu BRNO-PRAHA! Nejlip se mu toci 120-150!, ovsem s max. je to horsi ze 150-165 to trva hodne dlouho. Max po rovine jsem udelal 175!!! (odchylka muze byt, ale presto! Tenkrat jsem predjizdel octavii 1,8 myslim ze s toho byl dost vydivenej :)) Ale jinak je to fajn auto, az na to ze pri predjizdeni po okresnich silnicich uz nema zadne rezervy, od 1900 zacne mirne tahnout nejvice tak 2400-3300 a u 3700 obrovsky fading, ovsem 4.300 no problemo! az na ten rev buracejicího dieslu!. A zima? Skvele auto na pretacení! Prehodit zadek pred sebe zvladne i zacatecník proto pozor!!!
      Olej! po kazdych 7.500 !!! Neni to turbo (15.000)
      Mej te se fajn!

"-- skrytý --" 23.11.2000  23:46

« Re: spotřeba a tak...

Dotaz k Ventilovi. Na Felicii Diesel je mozne obout disky R14? Je to povolene v tech. prukazu? Ja to tam nemam (mam Feldu z r.1996). A pouze dopredu nebo je pak nutne na vsechna kola? - urcite na vsechna.
      BP: Pises ze 4300 otacek delas bez problemu. To ja ti mohu rict, ze mam problemy ho vytocit - leda na dvojku, to joo.
      Zajimala by mne vase spotreba oleje na 1000 km. V technicaku se pise, ze spotreba oleje 1 litr na 1000 km se poklada za normalni. Mne to olej vubec nezere, mezi vymenami oleju nemusim doplnovat ani kapku.
      Chystam se ted tam nalit polosyntetiku a tedy vymenovat motorovy olej budu po 10 000 km. Ma s tim nekdo zkusenosti? Pry to ma vydrzet 10000 km a syntetika 15000 km (olej je vsak o dost drazsi). Jaky motorovy olej vlastne pouzivate?

30.11.2000  17:53

« Re: spotřeba a tak...

Jak vite, mam v Moskve na Felde Kombiku LX najety 92 tis. km. Leju tam jedine cistou syntetiku, Mobil F1 5W/50, menim po 10 tis. Je to drahy, ale do oleje ty prachy investuju vzdycky.
        K otackam: od 2 do 3 tisic to jede, vic to nikdy netocim, nevidim v tom zadny smysl.
        Spotreba: v lete lehce pod 6, v zime 6,5 - 7,5, ale tady jsou zimy prece jen tuzsi, byva i - 25. Spotreba silne zavisi na druhu provozu, ve meste nejmin o litr vic.

02.12.2000  13:02

« Re: Jeste jsem zapomnel pro spotrebu oleje Fel 1,9D

VW skutecne pise, ze pri nepriznivych provoznich podminkach, kam radi take napr. "casty mestsky provoz" (!!!, to je u mne 90 %}, muze cinit spotreba oleje az 1 l na 1000 km. Ja to drzim porad pokud mozno bliz k maximu na merce a mezi vymenami, tj. za 10 tisic, tam celkove ten litr dolejvam, jinak bych urcite spad pod min. To znamena, ze trosku mi to olej bere, motor je pritom absolutne suchy, nikde nic netece. Cau, Mirek.

04.12.2000  17:05

« Re: Jeste jsem zapomnel pro spotrebu oleje Fel 1,9D

Z vlastní zkušenosti měním olej jen něco málo nad minimum a vůbec nedolejvám .Měním po 10Tis. plnou syntetiku VAT Gold. Když dám ojel k maximu tak mě
            stejně velmi brzo klesne k minimu a pak již neubývá z toho usuzuji že to co se dá navíc projde přes válce jako palivo.(dokonce bych řek že to i víc kouří když se doleje k horní rysce)

"-- skrytý --" 04.12.2000  10:37

« Re: spotřeba a tak...

Mirku z Ruska - s tim olejem - menis syntetiku po 10000 km. Nebude to predcasne? Mne v servisu sdelili, ze mineralni olej se ma menit po 7500 km, polosyntetika po 10000 km a plna syntetika po 15000 km. Ale mas pravdu, radeji si priplatit nez riskovat. A jeste neco, nutna vymena oleje by mela na sebe upozornit i vyssi spotrebou, nez je obvykle. Ale o kolik vyssi, to zatim nevim....

06.12.2000  14:10

« Re: spotřeba a tak...

Vlami, disky 14" 5,5 jsou na feldach povolený již od počátku. Tedy dáš na ně max. 175/60 R 14
        Jenže já tam dal 185/60R14, a mohou jít až do 205. Mam tam 6 palcáky, ale mužu říc, že sem tam měl i patnáctky, 195/50 R 15. Policajti nic neříkaj, když to nečučí z kastle ven, to řvou spíš víc, když máš standardní pneu, ale s podložkama.....
        Ty patnáctky už je fakt darda, jednak je musíš hodně fest nafoukat a za druhý pokud jezdíš ve městě (Plzeň), tak se s nima můžeš rozloučit, protože silnice sou šílený, viz. Tramvajový pásy, dlažba a tak. Z mý zkušenosti vidim kompromis v 185/60 R 14.
        A kdo má neska pěkně upravnený auto a na všechno povolení???

23.11.2000  19:01

Rychlost a tah

Ahoj BP !!! Jáměl tu čest jet s mojí Felicií 1.9D téměř 180 km/h, ale to jsem jí musel chvilinku předtím rozjet z kopečka. Jinak po rovině i do mírného kopečka dokáže držet 160.Co mně fakt mrzí je to, že pětka v této rychlosti nestačí. Ale jinak fakt velice dobré a spolehlivé. Jinak bych ale asi neřekl, že je to rychlejší. Na stejný zařazený stupeň určitě, ale akcelerace je pomalejší. Alespoň mi to tak připadá, protože rodiče mají 1.3 benzin 50 KW. Potřeboval bych to porovnat s jiným dieselem ...

27.11.2000  12:33

Seta vce Felicii 19 D

Ahoj Fšichni diesselaci !!! Právě včera jsem do své Felicie natankoval 30 litrů Seta diesselu a čekám, co se stane ... Je mnoho názorů, co jsem si vyslechl o bionaftě, několik jich najdete zde v koncerenci: Bionafta, Bionafta, nebo motorová nafta ... Ujel jsem už asi 100 km a nepocítil jsem žádný rozdíl. Ani v hlučnosti motoru, ani ve výkonu (spotřebu a opotřebení teprve zjistím ..). Dokonce bych tvrdil, že to jede lépe, ale to se mi nezdá. V úseku dálnice Rozvadov Plzeň u Nýřan jsem do mírného kopce jel 160 Km/h, což se mi s normální naftou nepovedlo. Má někdo z vás zkušenosti ??? Jezdí někdo na EKODIESSEL ??? Měl bych se něčeho vyvarovat, nebo se na něco připravit ??? Jinak ještě pro zainteresované: SETA diesel stojí od 22.5 - 23 Kč/litr, podle toho, kde jí tankujete a u ONA - TANK ONO Nýřany stojí (dle mého nejlevnější benzínka v ČR) Ekonafta 20.9 Kč. Ale to jsem ještě nerisknul ...

27.11.2000  12:48

« Re: Seta vce Felicii 19 D

Najezdil jsem na Setadisel cca 10 tis.km a ani ve výkonu ani ve spotřebě nevidím rozdíl (do té doby
      jsem tankoval výhradně u Shellu).Teď jezdím k OMV
      na SETA. Jednou jsem před 2 roky natankoval u Benziny na Moravě a rázem jsem se nestačil divit
      protože auto totálně zlenivělo a spotřeba byla rázem cca o 1,5l větší a to byla normální nafta.
      Takže záleží také kde tankujete (samozřejmě že ne všechny čerpadla Benziny budou stejné ale při dojezdu přes 700km na nádrž raději tankuji vždy
      na stejném místě i u stejného stojanu).

30.11.2000  22:43

Ahoj mirkzruska a sthm ... (:o)

Už mám najeto 220 km na SETADIESEL a zjistil jsem, že to na "teplý" motor startuje lépe (divné ..). Nemohl jsem tomu uvfěřit, protože jsem byl zvyklý skutečně chvíli ( cca dvě sekundy )točit na norm. naftu, než to chytlo. Na SETADIESEL (nechci to vychvalovat) to chytá hned. Uvidíme co bude dál. Budu vás průběžně informovat (pokudto někoho zajímá). Zhruba za dvě až tři nádrže změním značku ... uvidíme ...
    Zdraví MONASTUS CLADRUBIENSIS.

01.12.2000  16:15

« Re: Ahoj mirkzruska a sthm ... (:o)

Zatím mám se SETA jen dobré zkušenosti uvidíme až
      bude větší zima.

06.12.2000  10:08

OLEJ - pro STHM, Mirka a Vlamiho

06.12.2000  10:35

Pro STHM, Mirka a Vlamiho

Mám stále olej na max a ani kousíček mi to neubylo.
    Najel jsem již 4500 km a ani kapka. Asi to záleží na motoru a kolik má skutečně najeto. Na mém stroji je 75 tis. km a dolejvám zatím jen naftu.
    Mimo jiné mám pocit, že mi ubývá chladící kapalina. Nechal jsem si jí před měsícem měnit a ubyla mi mezi rysky max. a min. Máte s tím někdo zkušenosti ???

06.12.2000  16:22

Pneu

Nedá mě to a musím reagovat na příspěvky o průměrech kol a vlivu na spotřebu. Problém je v tom že 13"pneu jsou 13"70 a 14"60 takže výsledný obvod kola je přibližně stejný proto
    i hodnota ujetých KM je stále se stejnou chybou.
    Jediné v čem vidím přínos 14" kol je možnost použít širší pneu pak se dá spekulovat o tom zda se auto chová lépe nebo hůř a za jakých podmínek.
    Ovšem podle mě mnohem víc záleží na kvalitě Pneu.
    Původní Matadory jsem nahradil Michelinkamy MX a auto se chová mnohem lépe (Originál Matadory se dva kusy sjížděli do hranata jako kdyby byl štatný tlumič. Tlumiče jsem nechal proměřit a byly OK stále je mám na autě a Micheliny se sjížděj rovnoměrně a hlavně auto o poznání lépe sedí v zatáčkách.)

07.12.2000  10:11

« Re: Pneu

Drobet bych rozvinul Tvoji úvahu o značce pneu.... zkus jezdit na 185/60R14, Michelin Pilot, a rozhodně nebudeš používat ve spojitosti s držením stopy slovo "spekulovat" -:))
      Co mě ovšem pánové dnes ráno zarazilo, že samotnej prodejce přiznal, že na 1,9D motor jsou poddimenzovaný nejen tlumiče (stará pisnička), ale i brzdy, tedy že ony jedovky z 1,3MPI se nikdy nechovají na dieslu tak jedovatě,....prej by bylo třeba větší koutoče nebo silnější posilovač. A opět, zase výměna oleje po 7,500 km, safra, nejde s tim něco udělat? Hoří Vám taky na předku tak gumy? U benzína to šlo, ale u D to je hotovej brus na pneu...

"-- skrytý --" 07.12.2000  15:18

« Re: Pneu /tlumice

Teda s temi tlumici bych i souhlasil, taky se mi zda, ze prenos zvuku z naprav do kabiny je tim vyssi. Ale s brzdami - ty jsou stoprocentni a jdou velmi zlehka. Ubrzdil by to i motyl :-)
        Ale pravda je, ze mam u Feldy ABS a co ja vim, treba jsou brzdy (nebo jejich posilovac) u verzi s ABS vykonnejsi.

10.01.2001  10:44

« Re: Pneu /tlumice

Zdravíčko, jenom tak jsem se začetl, protože jsem feldu měl.Koupil jsem ji novou v95. Najel na ni 190tis., do oprav-tlumiče,vodní pumpa,2*spojka,přetěsnění převodovky, nový snímačeABS, samozřejmě kotouče a pakny, 2*ovladače stahování oken,atd. vrazil kolem50tisíc, přitom se o auta starám, nejezdím jak prase a měla pravidelný orig.servis. Když mi po5letech začala hnít kastla-komplet zadní dveře, spodek, prahy jsem neviděl, měl jsem tam plasty, který jsem mimochodem přelepoval, protože po roce se začaly oddělávat-chyba prodejce, radši jsem ji prodal, ale zase na druhé straně svou službu udělala. Stála mě 380tis.+serv. A prodal jsem ji za 130tis. No, tak nevím. Teď jezdím 12let starou dieslovou Sierrou a nedá se to doopravdy s filckou srovnat.
          Ale když jsme u těch brzd.. Ty měla Perfektní. Ptal jsem se na to v serv. A říkali mi, že k brzdy s ABS jsou s koncernovejch komponentů, takže kapku jiný a fakt to dobře brzdilo, člověk si na to musel zvyknout, protože to byly jedovky, akorát by jim určitě prospěly chlazený kotouče.

08.12.2000  08:36

« Re: Pneu a brzdy

Muj autak je z podzimu r. 96, takze tam byly Matadory MP 11. Vzhledem k tomu, ze v Moskve je zima pul roku, ujel jsem na nich tak 45 tisic, maji jeste pribl. 4 mm vzorku, ale sjizdeji se velmi pravidelne, i vepredu. Jezdim ale klidne, i kdyz v Moskve se pomalu jezdit po meste neda, mezi krizovatkami tak 80 - 100, jinak brzdite provoz, coz je v prvni rade nebezpecne pro sebe.
        Brzdy: nerekl bych, ze jsou jedovate, a to uz u noveho auta, mohly by byt daleko ostrejsi, je na no treba pri jizde myslet. Predtim jsem jezdil asi pul roku na fungl nove Felde Combi 1,3 benzinove (karburator), na niz jsem presedl z Tavrije (Ukrajina, male a lehke tridverove auto, 880 kg, motor 1,1, neprilis kvalitne delane, brzdy bez posilovace) a malem jsem si pri prvni jizde po meste s tou Feldou rozbil hubu o prede mnou jedouci auto. Nezvyk, ale uz to melo asi 2000 najeto, takze kotouce a desticky by uz mely byt prizpusobene, takze brzdy jsou podle mne celkove prece jen dost mekke.
        A jeste k motoru. Zhruba az po 20 tisicich to zacalo znatelne lepsi tahnout a taky, subjektivne, to trosku ztichlo teply. Stejne ale v porovnani s temize auty, ktere posloucham v Cesku, mi to jde urcite hlucneji, nevim proc, muze to byt ruskou naftou, ktera ma pry cetanove cislo realne od 35 do 45, nevim.

06.12.2000  16:59

Jeste jednou o tom oleji.

No, nekdy tam tu syntetiku necham i 11 - 12 tisic, to je pravda, ale vic radsi ne.
    Pokud jde o zvysenou spotrebu jakozto indikator potreby vymeny oleje, myslim si, ze je to ciste teoreticka zalezitost. Ony vymeny podle poctu km jsou taky jen vlastne takovym nejsnazsim, kompromisnim, ale dobrym praktickym voditkem, hlavne ale zalezi na druhu provozu. Totez lze rict treba o vymenne lhute rozvodoveho zubateho remenu. Napr. velke lodni doky nebo letiste maji laboratore, kde berou z lodnich dieslu nebo z leteckych reaktivnich motoru vzorky oleje a urcuji vymenu podle jeho skutecneho stavu.
    Pokud jde o chladici kapalinu, mrkni se za motorem na plechovou prepazku pod telesem topeni , jestli tam neni mokra stopa. Ja jsem uz dvakrat nalil do chl. kapaliny tzv. tekuty hermetik, protoze mi vlozka topeni tekla, prave na tom plechu to bylo krasne videt, zejmena, mas-li tam cervenou G-12. Odjezdil jsem v pohode zimu i leto, vcelku to zatim netece, motor se chladil i ve triceti v pohode. Ahoj! Mirek

07.12.2000  16:48

Mám combi a v pohodě jsem v létě dělal s karavanem
    poznávací okruh Madarsko a Slovensko a problémy s brzadama jsem neměl žádný ani v Tatrách mislím že brzdy jsou ok

07.12.2000  16:52

oprava

omlouvám se za hrubky samozřejmě myslím. Jo jinak ten karaven je takový kotě naložený cca 700-750kg a je bržděnej

15.12.2000  08:58

Mlhovky + koncovka

Zdravíčko, včera sem si koupil v autodílech sadu originálních mlhovek na novej model Felicie. No, když sem se jal zapojovat, jaké bylo zjištění, že úchytný pérka v sadě chybí, v instalační kabeláži jsou svorky na starý model a uchycovací šrouby nejsou vůbec. Okamžitě jsem to reklamoval a dohnal, ale pokud budete chtít koupit jenom samotný konektory na mlhovky, tak pár vyjde na 320 Kč, jedno perko na 40 Kč, teda to se Škodovka tentokrát s cenama náhradních dílů překonala.
    A propos ještě jedna věc, nemůžu dohnat nějakou slušnou masivní koncovku vejfuku, všechny sou dělaný na rovný zakončení, jenže jak známe, diesel má vejfuk zahnutej dolů, co by ste doporučili?

17.12.2000  20:34

« Re: Mlhovky + koncovka

Koncovku schanim taky, kdybyste nekdo o necem vedel, tak mi dejte vedet na email honza@tuning.cz. Diky ;)))

21.12.2000  12:30

zzzzzzzzzzzzzziiimáááááá

Ahoj fšichni .... Co dělat, abychom v palivové soustavě nezamrzli ??? Jezdíte někdo na bio ???
    Od fčerejška pěkně mrzne ....

21.12.2000  17:54

« Re: zzzzzzzzzzzzzziiimáááááá

U nas v Moskve uz mrzne asi mesic, i kdyz s prestavkami. Ja tankuju vzdycky pulku nadrze a kanystr, abych si mohl vzit drobet do sklenice, kterou stavim v garazi na polici. Rano se kouknu, jak ta nafta vypada. Muze byt lehce bila a nepruhledna, ale musi tyct pri sebemensim nahnuti nadoby. Za 4 zimy jsem zrovna s naftou problemy nemel, ale u pump je zimni. Je treba se ptat pri tankovani. V takovem pripade nejsou treba zadne prisady (protigelove), prestoze je hodne lidu pouziva. Jestlize u pumpy reknou, ze je nafta letni, tam muzou byt problemy nize - 5 st. Potom prisady, samozrejme pred natankovanim, aby byly platne.

28.12.2000  08:39

« Re: zzzzzzzzzzzzzziiimáááááá

Jezdím na Bio pořád a zatím OK žádné přísady nedávám a auto stojí stále na ulici. Takže ráno po nastartování to má zvuk jak traktor ale chytá spolehlivě a po pár metrech to se to ztiší , ale prvních cca 10 vteřin je to opradu jak traktor.Spotřeba je na tratě delší 15km je do 6l na tratě do 2km je něco přes 7l ale to se ani nezahřeje. Přeji všem Vše nej.. do Nového tisíciletí.
      Standa

30.12.2000  13:25

« Re: Zvuk motoru

Presne, kdyz to natocim pri - 25 st., tak to ma hruby rachotivy zvuk, ktery se vyrazne ztisi tak po dvou minutach. Stejne mi to ale i teply jde hlucneji nez slysim u stejnych aut v Cesku, ale tady je o hodne tepleji a zrejme predce jen lepsi nafta, s vyssim cetanovym cislem. Ale i v tech velkych mrazech zadne problemy se startovanim, kdyz je v poradku elektrika, dobra baterka a funkcni svicky. Ted mi to obcas nechytne promrzle hned na vsechny valce (ma to 93 700 km, zatim jsem menil v 75 tis. jen jednu svicku), ale je to otazka nekolika otacek motoru. Kdyz je hodne zima, tak to zezacatku nechce jet, nesnasi to pridani plynu, zacina to vynechavat. Vysvetluji si to parafinizaci nafty ve filtru, ale zpetne vedeni ho po par minutach prohreje, na volnobeh to staci, hlavne, aby to nechciplo.
        Vsechno NEJ do noveho tisicileti!!! Mirek

02.01.2001  13:03

« Re: Zvuk motoru

Já bych asi přeměřil žhavící svíčky loni mě to studený (když bylo kolem -20) taky chytalo všelijak a než se to ohřálo tak to po přidání a ubrání plynu mělo tandenci chcípnout měl jsem v háji 2 svíčky po výměně naprosto v pohodě.Ty svíčky se daj doměřit jednoduše ohmmetrem (nebo kleštovým ampérmetrem což při umístění svíček je asi jednoduší ). Jinak přeji co nejvíce bezproblémovích km v novém tisíciletí

28.12.2000  11:16

koncovka

Zeptejte se u prazsky firmy SPEI, delaj tam vyfuky a nejaky koncovky tam maj taky.

13.01.2001  17:02

Dotaz ke spotrebe nafty

Pokud nekdo jezdite jenom po meste, treba po Praze, kolik Vam to ted v zime, kdyz vladnou mrazy, bere nafty? Mne v Moskve ted nak dost, tak 7,5 l na sto, ale je to opravdu vyhradne ve meste plus ujezdeny snih nebo kase.

15.01.2001  13:38

Čím větší mráz, tím větší problémy se spotřebou, to je jasný. Byl jsem teď tejden na horách a téměř každé ráno jsem popojížděl k sjezdovkám, atd ... Bylo i kolem -10 C a spotřebu jsem měl 5.4 L na sto. Obvykle mi to žere 5.0 L. Asi je v Moskvě pěknej mráz ... Krom toho jezdím na BIO ...
    Zdraví Monastus

16.01.2001  15:03

« Re: spotřeba

Ale vubec ne, je tady kolem 0, obcas - 15 st., ale jen kratce. Za 5 mi to nejezdilo nikdy, nejmin 5,5 na dlouhy streky v lete na chatu (asi 90 km jedna cesta), ale i v lete po meste hned pres 6 l., a v zime, jak jsem psal, jeste o litr vic. Jinak motor jede jako hodiny, startuje, tahne, nekouri, jezdim celkem klidne, u benzinaku jsem mel vzdycky dost nizkou spotrebu. Mozna je to tim, ze tady se mezi svetlama musi do 80 - 100 km/hod, tedy dost rychle se rozjizdet, potom pochopitelne brzdit, ale netocim to nikdy vic nez do 3 000 ot. Uvidim dal, diky!
      Zdravi vsechny Mirek

"-- skrytý --" 17.01.2001  20:18

« Re: spotřeba /Mirek_z_Ruska

Jojo, rozjizdeni na "plne" seslapnuti plynu - to by mohl byt duvod takoveho zvyseni spotreby nafty. Ja, pokud jezdim po dalnici, tak mam spotrebu okolo 5,3 - a to jezdim 100-110 km/hod. Pokud jezdim jen po silnicich (80-90 km/hod.) - tak spotreba mi klesne az na 4,7-4,8 l/100km. Je to opravdu znat. A to je spotreba v zime a na biodiesel. Samozrejme jsou i jine priciny zvyseni spotreby - spinavy vzduchovy filtr, prilis stary motorovy olej a jeho kvalita (je lepsi pouzivat alespon polosyntetiku - zejmena v zime), podhustene pneu (radeji jezdim na prehustenych, i kdyz houzevnatost pneu je mensi pri jizde po stale-rozkopane Praze). A vubec, je vhodne cas od casu nechat prohlednout cerpadlo, nechat seridit sytic... Zdravim do mesta Jurije Dolgorukeho, VlaMi.

"-- skrytý --" 22.01.2001  13:30

vymena palivoveho filtru

Mam dotaz. Jak casto menite palivovy filtr? Nekde se pise jednou za 60000 km, jinde zase jednou za 30000 km, ale vsechny zdroje se shoduji, ze min. jednou rocne. Pouzivate rozebiratelny nebo nerozebiratelny filtr? A za jakou cenu kupujete? Rozebiratelny v prazske trznici stoji cca 1100 Kc a dalsi vlozka je k mani za cca 350 Kc. Nerozebiratelny (Purolator) jsem koupil za 600 Kc. Tak se mi zda, ze se rozebiratelny moc nevyplati (akorat z ekologickeho hlediska). A jak je to s bionaftou? Mam pocit, ze filtr by mel vydrzet dele s bionaftou. Preci jen nafta je vetsi "svincik" a navic obsahuje vodu. Co vy na to?

22.01.2001  15:31

« Re: vymena palivoveho filtru

Mam najeto skoro 95 tisic, z kraje jsem parkrat vymenil po 10 - 15 tisicich, ale po rozriznuti pilkou na zelezo byl vizualne uplne cisty. Potom jsem presel na vymenu jednou rocne na podzim, coz odpovida cca 25 000 ujetych km. Take tehdy je papirova vlozka prosta viditelnych necistot jine barvy nez zlute. Krome toho tak po dvou mesicich pro jistotu sleju do sklenicky obsah filtru (v posledni dobe cely obsah, protoze je to jedna prace), kdyby tam byla nahodou voda (zatim nikdy nebyla, k tomu v ruske nafte, na kterou nadavaji sami rusti ridici temi nejnevybranejsimi slovy). Potom filtr opet doleju do plna (injekcni strikackou) pres otvor pro zpetne vedeni. Nevim, proc by mela byt klasicka nafta vetsi svinstvo nez bio, ackoliv s druhou z nich zkusenosti nemam (ani nic proti ni). K cene: filtr jedine originalni ze Skodovky, rakousky, v prepoctu asi 900 Kc. Zdravi Mirek

23.01.2001  14:09

« Re: vymena palivoveho filtru

zatim jsem palivovej filtr pouze jednou kontroloval asi v 60tis. km zdal se dost dobrej tak tam je dodnes a ma najeto pres 110tis. A spotreba nyni 2/3 mesto a 1/3 dalnice pri rychlosti cca 135-145 kolem 6.3l .Pri jizde mimo mesto na delsi trati spotreba kolem 5l na setadisel. Jen po meste na studenej motor kratky trate do 2km vyleze spotreba na 7l, ale to je podle me naprosto ok.

"-- skrytý --" 12.04.2001  15:07

Motorovy olej

Nechal jsem si delat rozbor motoroveho oleje na opotrebovanost (necistoty) a karbon.
    Fakta: polosyntetika Sunoko, najeto 8100 km, z toho 6600 km bionafta. Predtim vzdy jen mineralni olej. Vymena na polosyntetiku provedena bez vyplachu.
    Vysledek: Ohledne kovovych i nekovovych necistot byl olej v mezich "normalniho opotrebeni". Podle grafu by urcite zvladl jeste 2000 km. Ovsem karbonu jsem mel nadmiru. Norma je "3", mel jsem "4,3". Karbon je obvykle zpusoben palivem (nafta), v pripade bionafty vsak nepada v uvahu. V mem pripade byl zpusoben prechodem na polosynteticky olej, kdy jsem nevyplachoval stary mineralni olej a za druhe - synteticke oleje maji schopnost rozpostet usazeny karbon v motoru... ostatne podobne jako bionafta.
    Doporuceni:Po prechodu na polosyntetiku, nerkuli na synteticky motorovy olej je nutno prvni vymenu udelat drive. A jeste lepe - s vyplachovym olejem. Osobne si ted myslim, ze Felicie [VW] 1,9D zvladne na polosyntetiku 10000 km. OVSEM - byl jsem upozornen, ze kazdy motor muze reagovat trochu jinak. A jeste jedna zajimavost.... nejvyssi opotrebeni motoroveho oleje vznika pri akceleraci (zavodni auta - tyka se zejmena benzinovych a jeste vice se tyka karburatorovych motoru) a pri castych studenych jizdach a jizdach ve meste apod. V.

14.04.2001  13:45

« Re: Motorovy olej výměna

Zdravim vsechny vlastniky dieslových felicii. Dneska uz je to 4 roky co ji mame doma snad pristi rok ji neco vystrida :), ale zatim jsem spokojen. Zminovali jste se tady o vymene oleje. Muzu Vam tedy rici svuje poznatky, kdyz jsem ji koupil v roce 1997 combi, sel na prvni vymenu po 7.500 km, potom po 15.000 a nahle ohle,a tak dále az po 45.000 ale pozor! dalsi prohlidka byla napsana v servisni knizce s razitkem az u 60.000 (pry lepsi polosyntetika :)), pote po 75.000 kdyz jsem jel na celkovou kontrolu servisni technik se nestacil divit? ano vazeni! Predchozi fajn mistr asi neucinil spravnou volbu! 2x jsem ujel 15.000 na jeden olej! a to jezdim 20.000 km ročne na normalní naftu, nekdy repka, naštěsti je nevytačím max. 3.800 a nikdy do červeného. Z větší časti to je chyba servisu, ale motor beha v pohode, emise taky a spotreba je tez v pohode!. Pochybuji sice ze v pripade poruchy bych dostal nahradu ! Alespon vidime jak to vnasich skodovackých servisech funguje :)). Vim možna nekdo namitne že jsem to mel vědět, ale když vam to ve znackovem servise reknou a potvrdi do servisní knižky! Tak to asi v poradku není.
      Zatim se mejte!

"-- skrytý --" 16.04.2001  23:33

« Re: Motorovy olej výměna

Co k tomu rict? Vymenu oleje si delam sam, protoze v servisu nemam (v tomto ohledu vubec) duveru. Uz jen takova drobnost - nemusi vymenovat olej za dostatecne tepleho motoru... Ano stava se - servisaci maj preci i prednejsi praci, nez olej.... :-) A to potom nevytece olej se vsemi necistotami.... Inu, stale plati, co si na aute neudelame sami....
        Myslim, ze si muze kazdy menit olej sam, i kdyz ma auto na leasing.....

17.04.2001  13:16

vlami

kolik ten rozbor stal ?

"-- skrytý --" 17.04.2001  14:55

« Re: vlami

Mfilip: Tak to zjistim az zitra (dnes tu jiz neni). On se mi nabidnul sam a tak jsme se domluvili bezhotovostne :)

"-- skrytý --" 19.04.2001  06:43

« Re: vlami /mfilip

Mfilip: Napis mi na Vlasta@senior.cz. Cena rozboru oleje neni totiz pro fyzicke osoby stanovena, dela to pouze pro firmy.

20.04.2001  15:51

Simerink vacky na AEF

Nazdar vespolek,
    mam dotaz: zacina mi prolinat olej kolem remenice vacky, zrejme pres simerink. Da se na motoru AEF vytahnout vackovy hridel spolu s remenici z hlavy, nebo se musi v kazdem pripade remenice stlouct z kuzelu na vack. hrideli? To bych totiz nerad delal, kdyz tam za 98 tis. tak pekne sedi. Mam strach, ze se potom pohne, coz se mi stalo u noveho motoru. Mimochodem rozvodak jsem si vymenil uplne v pohode sam bez sundavani remenice.
    Diky! Zdravi Mirek

21.04.2001  13:03

« Re: Dotaz se rusi, dival jsem se na to, remenice musi dolu.

04.05.2001  08:38

O spotrebe nafty ...

V zime jsem psal, ze mi bere Felda Kombik tak 7 - 8 litru nafty po meste (Moskve). Jak se oteplilo, ted je pres 20 st., hned to klesa tak na 6,5. Mimo mesto jeste o litr min, na dlouhou streku se dat jet za 5,5. Ale ty spotreby pod 5 jsem nemel tady v Rusku nikdy, prestoze v Cesku jsem jezdil napr. se 120 okolo 6,5 l. skoro porad a s STW S1202 (r.v. 1962, stejne jako ja) se darila v lete spotreba 8 l. na trase CB - Praha (na Special). To uz je ale davno. Zdravi Mirek

"-- skrytý --" 17.05.2001  19:04

« Re: O spotrebe nafty ...

Mirek Z Ruska: Ta spotreba je dost vysoka, ale jiste jezdis jen po meste, tak pak asi jooo. Ja jsem byl prekvapen, ze kdyz plne nalozim diesela, jezdim po uzkych a rozbitych cestach co to da, tak ta spotreba horentne nestoupla. Oproti prumeru okolo 5 litru si vzal na vzdalenost 2x500 km jen 5,4 l/100 km. Jel jsem tehdy na naftu, ne na bio, jako obvykle.

"-- skrytý --" 17.05.2001  19:08

Palubni pocitac na diesel

Nemate nekdo palubni pocitac montovany na diesel dodatecne? Uvazuji o nem, ale v servisu maji jen na benzinovy motor. Jsou dva druhy, ten dokonalejsi ma opravdu spoustu funkci.... Cena nevypada tak velka - okolo 5000 Kc.
    Nekde tady v motocafe se uz o tom psalo, ale poradte - KDE?

18.05.2001  17:45

Ke spotrebe

No to jo, ono v Moskve kdyz si stoupnu do leveho pruhu, tak musim z krizovatek mizet, protoze ti vzadu by se mohli v opacnem pripade lehce rozcilovat a taky bych se mohl snadno dockat naboreni. Jednickou se jen hnu, dvojka, trojka a ctyrka do trech tisic, to ano. Mam najeto trosicku pres 100 000, zatim to vubec nekouri. Jezdim prakticky jenom po meste, plus jeste dost stani v zacpach. Mimochodem, kdyz byvam v Cesku a jedu sam napr. z Prahy do CB kratkou Felicii 1,3 MPI 40 kW, spotreba cini na N95 tak 6,5 litru, a to jedu porad kolem 100. To mi v Moskve moje auto bere nafty po meste. Zdravi Mirek

19.05.2001  10:02

Mam techniky dotaz a prosbu - remenice na klice u motoru AEF

Objevilo se mi v posledni dobe (auto ma 100 tisic) takove susteni ze strany remenu, ne piskani, frekvence sleduje otacky motoru. Nejprve jsem to slysel jen rano po nastartovani, ted i na teple masine. Tlumic kmitu neboli remenice na klice mi dost smajda osove.
    Nemohl byste se nekdo mrknout, jak vam ta remenice chodi pri volnobehu? Ma vychylky? A jeste jeden dotaz: u VW mne strasi znalci tim, ze kdyz tenhle tlumic zacne oslabovat a kmitat, muze se seriznout klinek (je tam nebo ne, motor AEF?) a protocit remenice na rozvodak na klice, coz by byl prusvih. Dival jsem se do ETKy, ale zadny klinek tam nevidim. Jak tahle remenice na zubaty remen na klice sedi? Kdyby se hodne rozbil ten tlumic kmitu, muze se neco stat s tim rozvodovym koleckem, tj. nemuze se pohnout na klice? On ten tlumic je totiz dost drahy, v prepoctu kolem 4 tisic Kc.
    Dekuji za pripadnou odpoved. Mirek

"-- skrytý --" 21.05.2001  09:25

« Re: Mam techniky dotaz a prosbu - remenice na klice u motoru

Ja jsem nedavno kontroloval rozvodovy remen a taky to melo mensi kmit na jedne remenici, ale remenici na klice jsem si nevsimnul. Menil jsi remen v 90. tis. km? Asi se ptam zbytecne, ale pokud ano, pak je tam novy remen s napinaci kladkou? Protocit rozvodovy neni jen tak, je napnuty kladkou a zuby tezko preskoci - teda pokud se meni, jak se ma a nenecha se tam naveky.

Jak tahle remenice na zubaty remen na klice sedi?
      Na tuhle otazku neumim odpovedet. Koukat do motoru budu az za tyden...., tak si vzpomenu.
      Tlumic kmitu - co tim presne myslis?

21.05.2001  17:33

« Re: Diky za odpoved. Upresnuji:

To neni rozvodak, ale ten venkovni remen, drazkovy,ktery pohani alternator, cerpadlo posilovace a vodni pumpu.
        Tlumic kmitu je remenice tohohle drazkoveho remenu na klikove hrideli, ktera je krasne seshora videt. Ta mi kmita. Tlumic se jmenuje proto, ze je vicedilna s mezivrstvami gumy, ktere zrejme starnou. Je mi jasne, ze v idealu je potreba menit, ale tezko ji v Moskve rychle sezenu, protoze naftova Felicie je tu obrovska vzacnost, a potom stoji pres 100 USD. (Pro zajimavost obdobna remenice na benzinak 1,6 AEE, ktera je skutecne jen remenici a neplni funkci tlumice kmitu, stoji desetkrat mene).
        Jeste jednou diky a jestli se mrknes, budu moc rad! Jde mi o to, zda s tim mohu jeste cas jezdit.

"-- skrytý --" 22.05.2001  00:00

« Re: Diky za odpoved. Upresnuji:

AHA!! :)))) Chapu, nejak jsem si myslel, ze je rec o zubatem rozvodovem remeni. Remen, ktery je zvenku pohani od kliky vodni pumpu, cerpadlo posilovace rizeni a alternator. Tak ten? Ten je drazkovy. A u felicie diesel ma 5 drazek, u feldy 1,6 jsou 4 (myslim) a u Skodovackeho motoru snad jen 3. Mirneho vykyvu bych se vubec nebal. Remen je festovne napnutej kladkou. Nemel by mit vuli vice jak 10 mm, ja ho mam uplne napnutej (v knize pisou prohyb 3 cm, ale je to blbost). Uvadi se, ze nesmi byt popraskany, ja popraskane drazky remenu jiz mam, a jezdim dal. Cena noveho remenu (original dil) stoji kolem 500 Kc, osobne ho radeji vozim (a klic 12 nebo 15 na povoleni kladky, uz nevim) v kufru. Vymena se da zvladnout i v poli, ale da se dojet par kilometru i domu. Servo neni treba, alternator taky ne, pokud se nesviti a kdyz se pusti topeni, tak by diesel mel vydrzet i teplotu (horsi to je ve meste). Takze se nebat a jezdit dokud ten remen vypada trochu solidne....

22.05.2001  12:49

« Re: O remen mi vubec nejde, ten je napnuty az az, ale

jde mi o to, ze jakmile zacne hazet tahle venkovni remenice, ktera je soucasne tlumicem kmitu klikoveho hridele, podle odborniku ze servisu se pry vlivem vibraci porusuje ulozeni remenice pro zubaty remen, ktera je za touhle hloubejc, ze pry se muze vymlit jeji osazeni na klice a pak se hne casovani a okamzite se ohnou ventily, to bohuzel znam az moc dobre. Jde mi o to, co je na tom pravdy u tohodle motoru, a proto jsem prosil mrknout na tuhle remenici, jesli Ti taky smajda.
            Apropos, bez remenu bych nejel, protoze bez vodni pumpy je to o hlavu motoru. Vymena na poli taky neni az tak jednoducha, musi se zalezt pod auto, sundat kryty, protoze napinak je nad alternatorem pod vstr. cerpadlem, muze se k tomu dost blbe, a kdyz je remen novy, musi se ohnout kladka pres napinaci ustroji ohnout velmi daleko, jinak nenaleze.
            Moc diky a napis, prosim Te, jestli Ti tahle remenice na klice viditelne smajda nebo ne, a kolik mas najeto.

"-- skrytý --" 22.05.2001  15:24

« Re: O remen mi vubec nejde, ten je napnuty az az, ale

Aha, podruhe jsem nepochopil na co se mi ptas :)
              Jestli mi kmita remenice od kliky (tlumic kmitu) dam vedet az zitra, mam auto 4,5 roku stare a na tachometru ma 120 000 km, ale muze to byt treba i 220 000 km, nevim, kupoval jsem to z druhe ruky. Napis, jak velky vykyv tvoje remenice asi ma.

Nasadit 5-ti drazkovy remen neni sice moc snadne (musi se s autem nekam najet, abych se dostal pod motor), ale jde to, staci vyndat ze zdola jen ten mensi kryt (tusim ze hydraulickeho cerpadla). Napinaci kladka - da se vyhnout pomoci klice nebezne velikosti [12 nebo 15?]. Zkousel jsem to, protoze jsem jel do zahranici a koupil jsem si radeji remen novy a ten stary popraskany jsem doposud nevymenil. A cekam, kdy praskne. :-) A jet bez vodni pumpy muze asi byt pro tesneni pod hlavou smrtelne, chtel bych to nekdy vyzkouset :-) Ale v CR tech 10 km k nejblizsimu servisu se jiste da ujet, zejmena i proto, ze ventilator na chladici je dosti vykonny a ma 2 stupne.
              Jdu se podivat na tu remenici..... Vlasta.

22.05.2001  17:16

« Re: Ja bych rekl, ze kmita tak 5 mm do strany. Ja mam taky .

Kombika z rijna 1996, tj. asi jako Ty, ujeto mam 100 500 km. Ten klic na napinak je 15 mm. Jeste jednou diky! Mirek

"-- skrytý --" 22.05.2001  23:47

« Re: Ja bych rekl, ze kmita tak 5 mm do strany. Ja mam taky .

Tak to mame dvojcata, mam taky kombika, taky z roku 1996, najeto tenhle tyden 111111 km. :-)
                  ad REMENICE - ve smeru vodorovnem s ojnici nema podstatny vykyv. Coz ta tvoje asi ma, proto pises do konfery. Ve smeru svislem k ojnici ma mirny vykyv, asi neni uplne kulata :)

"-- skrytý --" 22.05.2001  23:51

« Re: Ja bych rekl, ze kmita tak 5 mm do strany. Ja mam taky .

ted jsem precetl titulek prispevku - 5 mm ???? To je pul centimetru (!) - to je opravdu hodne. Hmmmm.

23.05.2001  16:26

« Re: To Vlami: mozna mi to hazi ne 5, ale 3 mm to budou ...

a prave do strany, tj. v rovine kolme na podelnou osu klikoveho hridele. Konzultoval jsem to dneska s odbornikem, zjistil jsem, ze na nasich motorech sedi ta druha remenice na ozubeny remen na klinku, od dubna 2000 potom na plose kliky. Mam spatne svedomi, ze jsem po vymene rozvodoveho remenu nezkontroloval za nejaky cas ty ctyri srouby, ktere tuhle venkovni remenici pritahuji k te vnitrni. Casem ji samozrejme vymenim za novou. Jeste jsem v nedeli menil zadni tlumic vyfuku, ktery byl uplne durch, a to jsem videl poprve, ze na vrchni strane, asi se tam deponuje sul, kterou se tady v zime opravdu nesetri, je pravda, ze jezdim denne. Jinak to zatim docela drzi pohromade. Jeste: na puvodnich gumach Matador MP11 jsem ujel dobrych 50 000 a jeste maj tak 3 mm, pricemz sjety jsou docela rovnomerne. Mirek

29.05.2001  14:32

Koukam, ze uz jsem tu skoro sam, asi mam fakt stary auto ...

sto tisic ale neni snad tolik. Trosku mi to pocukava pri nepatrne seslapnutem plynu v zatezi, tak okolo dvou tisic ot. Na volnobeh anebo pri vic slapnutem plynu ne. Koukam jeste, ze trubka na druhy valec zacala byt mokra od nafty, a sice u cerpadla (na prevlecne matici, ktera sedi na vytlacnem ventilu). Utahnout nejde, je zarvana fest. Asi to tam drobet prisava vzduch, ale potom je divne, ze na volnobeh nevynechava. Budou komentare?

"-- skrytý --" 03.06.2001  22:18

« Re: Koukam, ze uz jsem tu skoro sam, asi mam fakt stary auto

Nejsi tu asi sam, jsme tu sami 2 :-) 100000 km neni vubec moc, ja mam vic a to nevim o kolik je tachometr pretoceny. Taky mne to cuka (obcas), ale jen pri pridani plynu z volnobehu (na rychlost 2 nebo 3), nikoliv pri 2000 ot. Jak je nebo neni vlhke cerpadlo - to radeji nesleduji. Zkus si zkontrolovat ve znackovem servisu motor diagnostikou.....

05.06.2001  12:41

Jsme tu tři (:o)), občas si vaše příspěvky čtu. Mirku, ty fakt píšeš z Ruska ??? Jinak mám taky diesela a když je to studený, tak mi to taky někdy cukne a je to podle mně tím, že přidám málo plynu, motor prostě zabere a vzápětí má snahu brzdit, když uberu. Pak se to prostě rozcuká, protože neudržím nohu přesně na plynu. Dělá Ti to i když sešlápneš plynu hodně ???

07.06.2001  09:18

« Re: Cukani

Ano, pisu z Moskvy, z prace. To moje cukani se projevovalo i driv, zkousel jsem lejt do nafty DieselSpulung od LiquiMoly, prestavalo to a zase se to projevovalo.
      V nedeli jsem si pro zajimavost vymenil vysokotlakou trubku na 4. valec, ktera byla trosku mokra, pritahl na cerpadle obe potrubi od filtru, ale dela to samozrejme furt, a to i bez zateze, kdyz si pridavam primo na cerpadle rukou, a sice v otackach tesne nad volnobehem, asi do tech 2000, ale spis opravdu min. Pridanim plynu cukani okamzite mizi.

07.06.2001  19:19

Ńukani se zhorsuje, prosim odborniky o radu

uz jsem napsal do tematu Dieselove motory, proto jen kratce: vynechavani se prohlubuje, i na teplem motoru. Volnobeh a pridani plynu bez problemu. Byl jsem na diagnostice - OK, filtr, hadice, vicko nadrze taky snad OK. Krome toho to zacalo hur chytat teply, uz po kraticke dvouminutove zastavce musim tocit tak desetkrat, ale nafta tam jde, protoze chytne to hned na vsechny valce a vyvali se oblak modravyho koure. Driv jsem tocil tak dvakrat. A jeste vyfuk zacal daleko vic zapachat, i na teply masine vecer, kdyz zajedu do garaze. Pod plynem to tahne normalne, na volnobeh nevynechava, cerne v zatezi nekouri. Kluci, na co bych se mel podivat? Jde mi to dost na nervy, abych se priznal. Moc dekuji vsem, kdo mi cokoliv poradi. Mirek

"-- skrytý --" 08.06.2001  01:06

« Re: Cukani se zhorsuje, prosim odborniky o radu

Mirku, tvoje prispevky si ctu, ale nedokazu na ne odpovedet. Tvoje pozice je ztizena i tim, ze jsi az v Moskve. Tady bych to resil ve znackovem servisu, podivat se na emise, ERG ventil - ktery prepousti spaliny zpet do sani, katalyzator, co "sytic"?. Co tam davas za naftu, znas jeji rozbor? Neodesel jenom katalyzator?
      Startovani - zkus startovat s otevrenymi dvermi. :-) Zni to divne, ale i kdyz je motor mirne teply, muze zhavit. Pokud ale jiz zabouchnes dvere, svicky zacnou zhavit a nez zapnes klicek...., muze byt pozde. Ja se snazim zbytecne nezavirat predni ridicovy dvere (=zbytecne zhaveni) a kdyz, tak napred nastartovat.
      Navic - jiste se to da nastavit, aby to zhavilo pri kazdem otoceni klicku, i kdyz asi to neni reseni.
      Diagnostika nic neodhalila, no nevim, co s tim.....

08.06.2001  08:39

« Re: Cukani se zhorsuje, prosim odborniky o radu

ERG ventil: Začíná fungovat v 1000 ot za min, vypíná se při akceleraci tuším (první 2s), možná by to mohlo být tím(ale ten vlastně jen vrací spaliny zpětně do sání), když vše ostatní okolo je v pořádku ... To je ale třeba opět zajít do servizu, je to elektronicky řízeno. I když nevím, chytá ti to špatně i když to máš teplý .. ??? Zvláštní ... Mohlo by to ještě být naftou ... A co voda ve filru ??? Jak dlouho máš ve svém autě filtr ??? Nečistoty v nádrži. Zdraví SzČech (:o))

08.06.2001  10:42

« Re: Kluci diky, zatim se s tim jezdit da, objednal jsem si

palivovy trubky, ktery jsou seredne rezaty, ty si ted vymenim spolu s hadicemi, proste zreviduju obe palivova vedeni od nadrze az k cerpadlu, abych s jistotou vyloucil moznost pruniku vzduchu. Potom se uvidi, co dal, tj. trysky, cerpadlo. Pro aktivaci zhavenim dvernim spinacem vim. Hodne lidi uz psalo o tom, ze svicky ridici jednotka nezapne, kdyz ma ze snimace teploty chl. kapaliny signal o teplote vyssi nez 60 st. To jde o trosku vychladly motor, tam je to jasny, ale uplne teply mi jeste nedavno chytal tak na treti otacce, dneska na desaty. Muze to byt samozrejme i naftou a trysky taky nejsou zadna novinka, za sto tisic na ruskou naftu, ale vetsinou prvni priznak je cerny kour, ale ono to vubec nekouri. Je zajimavy, ze vykon to ma dobrej, kdyz se slapne na plyn, tak jede jak slak. Novy auto tak nejelo. Mejte se vsichni co nejlip a at Vam to slape bez cukani a za malo. Zdravi Mirek

14.06.2001  18:08

1.9d -> TDi

Navite nekdo zda by pasoval motor z oktavie do felicie. My slim hlavne prirubu. Misto pro turbinu se snad najde.
    Dik za odpoved

14.06.2001  18:42

« Re: 1.9d -> TDi

Přírubu vůbec neřeš, protože TDI používá jinou spojku a jinou převodovku (pevnější kola a jiný stálý převod), čili pokud TDI musíš vzít i převodovku. Dále potom kompletní elekrtoinstalaci včetně relé a zápojnic, štít přístrojů, spínací skříňku, snímače, čidla, spojkový a brzdový pedál, výfuk, saní, intercooler s hadicemi, atd. Není to až taková sranda.

14.06.2001  19:18

« to mirekzruska

Tak jsem si přočítal, co Ti to auto dělá a chtěl bych Ti trochu poradit, jen nevím, jestli máš možnost v Rusku navštívit nějaký normální servis, protože spoustu operací sám nezvládneš. Zásadní je, že cítíš z výfuku ostřejší, pichlavější smrad než obvykle, což signalizuje, že některý z válců nespaluje na 100%. Může to být preskočený rozvodák, ustřižený klínek na spodní rozvodové řemenici, přesunutá vačka na kuželi, přidřené zdvihátko, špatný předvstřik, prasklá hlava, podpálený nebo přidřený ventil nebo nefunkční vstřik. To špatné startování souvisí s nějakou z výše uvedených závad. Pokud se to zhoršuje, řeš to ihned, než bude pozdě. (velmi dobré vlastní zkušenosti). Zde je malý návod, neřadil jsem to dle pořadí co dřív a co později, protože to lovím z hlavy a jak mě to napadá, tak píšu.
        1. Změř kompresi, jestli je taková jaká má být a podívej se jestli nechybí voda.
        (Může být podpálený ventil nebo prasklá hlava mezi válci nebo prasklé těsnění).
        2. Zkontroluj rozvodák, jestli není o zub mimo.
        (dej pozor, jestli velmi dobře sedí spodní rozvodová řemenice a není ustřižený klínek. Tak stejně zkontroluj jestli nehází axiálně řemenice na drážkový řemen na klice s tlumičem vibrací, pokud ano, dokáže povolit i utrhnout šroub našroubovaný v klice držící řemenici rozvoďáku)
        3. Zkontroluj vačku, jestli se neposunula na kuželu rozvodového kola a časuje tak jak má.
        4. Zkontroluj všechny zdvihátka, jestli se jedno či více z nich nepřidírá.
        5. Zkontroluj předvstřik úchylkoměrem na čerpadle (pokud jsi měnil rozvoďák a neseřizoval ho, řemen se mohl natáhnout a vlivem vůlí v čerpadle je převstřik mimo).
        6. Odmontuj vstřiky a děj je na tester tlaku. (všechny musí pustit při nějakém minimálním tlaku a musí pravidelně rozprašovat a pěkně vrzat). Dále potom rozmontuj vstřiky a zkontroluj, jestli se jehla pěkně lehce pohybuje.
        7. Zkontroluj všechny vysokotlaké trubky, hlavně jejich dosedací plochy. (Pokud jsou sedla vlivem neopatrné montáže ci přetáhnutí či oxidace poškozená, zkus je jemně přebrousit, pokud to nepůjde musí se koupit nové trubky. I malá netěsnost stačí snižovat tlak natolik, že při nízkých dávkách a nízkých otáčkách motor škube)
        8. Zkontroluj palivový filtr na přítomnost vody či nějakého sajrajtu.
        9.Vůbec neřeš katalyzátor (nejelo by to dobře v jakémkoli řežimu a necukalo by to), palivové vedení (cukalo by to pořád i po přidání plynu).

15.06.2001  17:23

« Re: to Autokomplex

Diky moc, uz jsem se objednal do specialniho dieseloveho servisu. Tvuj popis je mi ve vsech bodech naprosto jasny a vsechno to zkontroluju.
          Jeste jednou diky za vycerpavajici odpoved! Mirek

19.06.2001  11:16

Lekarska zprava o motoru ...

Vcera jsem byl na servisu, podle chovani motoru mi okamzite urcili pricinu cukani, smradu z vyfuku a spatneho startovani - vymlety klinek na remenici rozvodaku a odpovidajici drazka na klice, tim padem casovani a predvstrik se odstehoval dopryc. Sroub v klice drzel pry nepatricne lehce, ale tlumic kmitu, ktery uz nekolik mesicu axialne hazi, je pry dobry - mozna mohla hazela uz sama remenice na rozvodak, je to ale mozny?
    Nabizeji mi reseni - sundat motor, vyndat kliku (tj. hned taky menit saly, vsechna tesneni, simerinky, mozna krouzky, atd.), vyriznout na obracene strane kliky novy zarez a posadit tam novou remenicici s novym sroubem - s nahr. dily skoro tisic dolaru, coz je na mne teda az dost. To je nejmin tretina ceny celeho autaku.
    Pokud mate zkusenosti s touto zavadou a zpusobem opravy, pokud mozno bez demontaze kliky, napiste, budu velmi rad.
    Jeste jednou moc diky, hlavne ATX, za presny popis.
    Zdravi vsechny Mirek

19.06.2001  12:45

Mirku neplaš se.
      1.Podívej se sám, jak moc je ta drážka vymletá.
      2.Podívej se, jestli nění natažený závit a na šroubu, ale hlavně v klice (to by bylo špatné).
      3.Tento problém se často řeší použitím malé řemenice rozvodového řemenu z TDI. Je stejná, ale drážka je 2x větší. Klika se musí vyndat a vyřezat větší drážka. Obvykle to jde, protože většinou odejde drážka na rozv. kole a ta na klice je jenom okousaná. Důležité je dát těsnící, tuhnoucí tmelo-lepidlo na závity šroupu a patřičným momentem jej dotáhnout. Potom už jenom dobře nastavit předvstřik a vačku. Nezapomeň dát nový rozvoďák.
      4. Kdyby jsi byl tady, za jeden den odjíždíš s opraveným autem.

19.06.2001  12:49

« to mirekzruska

Hlavně se sám podívej, jak je ta drážka na klice okousaná. Myslím si, že moc nebude! Ta drážka je v podstatě vodící a jistící. Veškerou sílu drží šroub. Možná se jenom odrbala drážka na rozv. kole a klika je ještě použitelná bez jakékoliv opravy.

20.06.2001  12:32

« Re: To ATX

Diky moc za ucast, taky doufam v to, ze klika neni na vyndavani. Sroub pry pohledove taky neni spatny, nema znamky pretazeni. Na rozvodovem kole je ten nality klinek okousany tak 1 mm zleva, tj. z jedne strany, a asi 2 mm z druhe strany. Kliku jsem zatim moc dobre nevidel.
          Pretahl jsem autak k sobe na servis (zabyvame se skodovkami, ale nemame jen aparaturu na pal. system dieslu, protoze jich je velmi malo), v nedeli se podivame poradne na kliku. Objednam si ve Skodovce novou remenici, sroub a ten tlumic kmitu asi taky radeji novy, potom s tim neco udelame.
          Moc diky za pomoc! Brzo budu v Cesku, kdyby neco, dovolil bych se jeste zeptat, prip. se stavit. Muzu? A kde se nachazis?

20.06.2001  12:53

« Re: To ATX

Klidně se zastav, ale dej vědět dopředu. info@chiptuning.cz nebo 0602/746393 Michal.

23.06.2001  13:20

« Re: To ATX od Mirka

Dival jsem se prave na kliku (AEF) pri dobrem osvetleni, drazka je trosku vykousana, ale mechanici rikaji, ze to neni tolik, ze se da trosku srovnat poklepem z celni strany a potom s novou remenici, novym sroubem a - vymenim taky urcite i tlumic kmitu - to bude jezdit dal. Prosim te, Michale, podle Tveho nazoru - nebylo by dobry tu novou remenici, resp. klinek na ni, potrit nejakym Loctitem na kov, nebo cim nejlip? Tady v Rusku je spousta reklam na tzv. studene svarovani, cimz se spravuji napr. hlavy a bloky. Klika je ale asi ocelova. Drazka prece jen neni idealni.
              A jeste jsem se chtel zeptat, jak to vypada se spolehlivosti rozvodovych mechanismu u benzinovych motoru koncernu VW, hlavne tech, ktere se montuji do Oktavek, tj. motory AEE, AKL, AGU? Podle dilenky by tam uz klinek byt nemel, ale ploska. Je to spolehlivejsi? V diesel-servisu v Moskve mi totiz rikali, ze ve 100 000 u dieslu VW je ten klinek velmi casta porucha, stejne jako u Mitsubishi Pajero v dieslu. A u benzinaku jsem o tom zatim neslysel. Je u benzinu namahani rozvodu, tj. predevsim razy, opravdu o hodne nizsi nebo je to skoro srovnatelny?
              Diky a hodne uspechu! Zdravi Mirek

25.06.2001  14:41

« Re: To ATX od Mirka

1.Pokud je ta klika taková, jak píšeš, vyměň řemenici, šroub a dotáhni to momenťákem. Žádný tmel na drážku není třeba. Tady jde o to, že drážka drží montážní polohu a celé spojení je dílo šroubu. Tesnící tmel dej na závity šroubu. Problém s uvolňováním šroubu a následným vykousáním klínku je dílem řemenice s tlumičem kmitů. Velmi často v této řemenici steří ona spojovací guma a řemenice házi jak radiálně tak diagonálně. Celé je to jako vibrátor a dokáže to minimálně povolit šroub v klice a ke zkáze už moc nezbívá. Jednou jsem viděl díky tomu i prasklý šroub v půlce. Jde o to, dobrý nový šroub, dobrá řemenice s tlumičem kmitů, dobré dotažení a nemůže být problém. (Jednou jsem i přemýšlel, nechyt tuto řemenici stočit s hliníku a vynechat tvz. tlumič kmitů).
                3. Benzinové motory jsou to stejné.

"-- skrytý --" 30.07.2001  00:00

vibrace motoru na volnobeh

Felicie 1,9D. Dotaz: Kmita vam pri volnobehu motor? Chveje se (drnci) radici paka? Prenaseji se vibrace i do vyfuku? (rezonance - neprijemne drnceni). Nechal jsem vymenit levy silentblok (myslim levy ve smeru jizdy) a ten dolni drzak prevodovky. Ale stale motor vibruje..... A asi nema....

30.07.2001  10:56

« Re: vibrace motoru na volnobeh

Podobne se mě chovala Felda když se utrhla přepážka v posledním díle výfuku (1,9D combi). Nouzově to stačilo sklepnout aby nemohla kmitat a později jsem ji CO2 přibodoval zpět a je to OK.

"-- skrytý --" 02.08.2001  14:32

« Re: vibrace motoru na volnobeh

Přepážka uvnitř výfuku nebo držák výfuku? Všechny gumové držáky jsem vyměnil.....

"-- skrytý --" 06.08.2001  01:10

« Re: vibrace motoru na volnobeh

Tak dost! Uz jsem se objednal do servisu na vymenu 3. silentbloku. Zadny vibrace motoru na volnobeh uz nesnesu! :)

07.08.2001  09:58

« Re: vibrace motoru na volnobeh

Já konečně vyřešil problém se špatným startováním
            teplého motoru!Opravdu stačilo nastavit předvstřik
            na čerpadle.Teď to chytá za každý teploty na škubnutí!Díky za radu Michalovi z AUTOKOMPLEXU!

11.08.2001  16:22

« Re: To 137 - startovani tepleho

Muzu potvrdit, take mne to, mimochodem, prave Michal presne diagnostikoval. Hnula se mi remenice rozvodaku dole na klice - vycvachtane pero na ni. Predvstrik se odstehoval a jednim z hlavnich priznaku bylo prave velmi obtizne startovani za tepla, tj. beze svicek. Ted, tzn. po oprave a nastaveni rozvodaku, to taky chyta na cuknuti. Zdravi Mirek

18.08.2001  11:07

« Re: To 137 - startovani tepleho

Michal je dobrej,ale za seštelování motoru
                8000 je si myslím slušná pálka!To těch posranejch
                8 ps za to nestojí!!!!!!!!Viz rubrika AUTOKOMPLEXCZ

20.08.2001  19:16

« to LADAH

No jo. Ber to tak, že 3000,- pohltí jenom 2x měření na brzdě, což neovlivním a nakonec +8PS za 5000,- není tak špatná bilance. A na druhou stranu, dej auto do značkového servisu, nech proměřit a seřídit předvstřik, proměřit a přeseřídit dávku, proměřit a přeseřídit vstřiky a změřit kompresi, a uvidíš, kolik bude na účtu a to vše při +0PS. No a já ještě navíc mám v hlavě hodnoty, při kterých pár těch koníků přibude do stáda. P.S. Je to na Tobě, nenutím Tě a i tak mám své práce až nad hlavu.

24.09.2001  12:31

« Re: vibrace motoru na volnobeh

Omlouvám se že reaguju takhle pozdě ale byl jsem mimo. Byla to utržená přepážka uvnitř posledního
          dílu výfuku. dočasně mě to v servisu vyřešili kladivem že to trochu sklepli aby to nemohlo vybrovat a já to doma otevřel , abych viděl jak to tam uvnitř vypadá (originál výfuk). ta přepážka uvnitř byla chycená na 4 bodech cca 0,5cm sváry. tak jsem ji přivařil pořádně a je po problému. Kámoš měl stejnej problém a tam jsme to dokonce přibodovaly bez otevření výfuku. Kladivem se dá celkem snadno ta přepážka dohledat a pak jsme ji přibodovali CO2 zvenku a je to OK .

"-- skrytý --" 23.08.2001  07:39

« Re: vibrace motoru na volnobeh

Mě taky felda vibruje na volnoběh (mám 1.3 mono). Vibruje volant, řadicí páka a trochu je to cítit i v sedadlech a občas se jakoby celé auto "oklepe" (nevím jak to popsat). Jako když do něj někdo kopne. Ve značkovém servisu řekli, že silentbloky jsou O.K.

Teď tady všichni píšete, že příčinou vibrací může být i výfuk. Jak to poznám?

"-- skrytý --" 27.08.2001  13:57

« Re: vibrace motoru na volnobeh

Pricinou vibrace = vyfuk? Hmmm, to asi ano, pokud i silentblok - drzak prevodovky je prilis volny a motor se tedy na volnobeh chveje. Jinak asi ne.

07.08.2001  16:46

mám najetých 370000km

ahojte,chci poradit,mam 370000km a celkem dost se mi to v kopci a pri rychlejsi jizde -okolo 140-150 hreje. Co s tim???

"-- skrytý --" 07.08.2001  17:23

« Re: mám najetých 370000km

Mne se to zahriva taky, kdyz jedu pomalu do dlouheho kopce, zapne se vetrak a udrzuje se to na vyssi teplote. Takze neporadim. Jak dlouho jsi nemenil chladici kapalinu?

Najeto mas dost, nas by asi zajimalo, jak to ted jezdi? Stejne? Co jsi mel za zavady?

09.08.2001  12:26

« Re: mám najetých 370000km

jezdí to řekl bych porad stejně,ikdyž to pořád honím. Je to akorát trochu hlučnější,jinak celkem v pohodě.Závady? Odchází převodovka,škrká mi dvojka,na motoru zatím naštěstí nic. Trysky jsem vyměnil ve 200000 tak by se jejasi taky hodilo už vyměnit. Ve 140000 nový startér. A to pořád jezdím na bionaftu. Beru ji na OMV,je asi nejlepší.

"-- skrytý --" 19.09.2001  17:35

Jméno: monastus

Datum: 17-09-2001 v 11:56:57

Příspěvek číslo: 308

Předmět: Re: Nastavení sklonu světlometů

A zároveň bych měl otázku do M.C. Mám Felicii Diesela a zajímalo by mě jestli někdo máte zkušenosti s výměnou vstřikovačů a po kolika kilometrech jste je měnili a jak jste poznali, že je třeba je měnit. taktéž žhavící svíčky a jejich ceny ... Poradí mi někdo ??

Monaste, viz prispevek 140.

"-- skrytý --" 21.08.2001  19:51

Tunning VW 1,9D

ATX: Tak jsem procetl auditorium "AUTOKOMPLEX..." v sekci Tunning a pises tam, ze umis upravit atmosfericky vznetovy motor VW 1.9D, co je ve Felde. Povez tu vice. O jaky zasah jde (tam jiste neni elektronika, ale klasicke vstrik. cerpadlo), o kolik se zmeni vykonove hodnoty motoru a cena, zaruka, snizeni zivotnosti....
    A vubec, jakou zivotnost ma podle tebe tenhle atmosfericky vznetovy motor? Asi vetsi jak preplnovany. Kolik asi?

22.08.2001  00:00

« Re: Tuning VW 1,9D

Jo, psal jsem to tam. Tak, tak, je to motor bez elektroniky a všechno musíš nastavit trochu jinak ručně. Předvstřik, dávku a vstřiky. Holt chip to není, ale +8PS a 15Nm 100% půjde k dobru, možní i víc, ale nikdy jsem to neměřil. Cena bez brzdy 5000,- s 2x brzdou 8000,-. Každopádně je dobré motor odbrzdit, aby bylo jasno kolik bylo a kolik bude. Záruka je papír z brzdy. Snížení životnosti 0. Kolik vydrží tento motor? Moc. Pokud se nepřehřeje a nepraskne hlava nebo se neroztrhne rozvoďák nebo neupadne spodní rozvodová řemenice nebo se nezadře zdvihátko a motor má pravidelně měněný olej, typuji 800-900tkm, možná i víc. P.S. Znám jedno Vento 1.9 D, je to taxi, má 750tkm a pořád docela normálně jezdí.

"-- skrytý --" 27.08.2001  14:01

« Re: Tuning VW 1,9D

ATX: Díky za odpověď. Taky znám hjednu Feldu D, která má 0, mil. km a je stále v pohodě...

"-- skrytý --" 27.08.2001  14:01

« Re: Tuning VW 1,9D

ATX: Díky za odpověď. Taky znám jednu Feldu D, která má 0,5 mil. km a je stále v pohodě...

24.09.2001  13:27

Palubovka - tachometr - chybka

Zdravíčko pánové, a tož jsem si v sobotu vyměnil žárovečky na přístrojovce, měl jsem spálenou žárovku v kontrolce tlumených světel a osvětlení otáčkoměru. Vyhození pal. štítu, odepnuti černýho dílu od budíku..všechno to proběhlo v pohodě, akorát jsem neměl shozenej volant. No, v pohodě to bylo do doby než jsem se rozjel, protože mi sice palubka svítí jak kolotoč večer, jenže mi pro změnu nejde tachometr, přitom, jak jsem vydělával tu desku s budíkama, necitíl jsem v ní žádný odpor, že by se musel ten tachometr nějak rozpojit, myslel jsem, že se prostě na konec bovdenu zase jenom nasadí, ale stejně jsem to při nasazování nemohl moc zkontrolovat. Pánové, prosím poraďte, co jse posral??? Díky Kokolda

05.10.2001  07:44

« Re: Palubovka - tachometr - chybka

Mas proste jenom spatne nasazenej bovden.Musis to rozebrat a ten ctyrhran poradne
      usadit do palubky!Cau Lada.PS:musim zmenit login nekdo se mi na nej dostal!!!§

"-- skrytý --" 11.10.2001  23:38

« login

ladaH - nekdo se ti dostal na login? Stejne heslo jako jmeno? :-) Na jake jmeno teda zmenis login?

12.10.2001  22:41

Koupě 1.9D

Mám nabídku na Feldu kombíka 1.9D přímo od prodejce a servisu Škody, ročník 11/97, najeto 90kkm, pravidelnej servis, dobrej stav + repase auta, nebouraná, první majitel, za 160kKč. Je tato cena normální/nízká......(celkem s koupí spěchám). Zkuste se k tomu prosím vyjádřit a něco napsat. Díky

14.10.2001  07:04

« Re: Koupě 1.9D

Já osobně bych řek,že je to slušná nabídka!Jestli neni moc omlácená,tak bych do
      toho rozhodně šel.

"-- skrytý --" 15.10.2001  22:49

« Re: Koupě 1.9D

Ja bych do toho taky sel. Pred rokem jsem kupoval Feldu Combi 1,9D (GLX), taky tehdy byla 4.leta, taky mela 90 000 km, ma ABS a 2 airbagy, zavesne zarizeni a zimni kola navic. A bylo to za 195000 Kc. Takze ta tva cena je dobra. Ta moje Felda nema prokazan puvod, tedy nema servisni knizku, ale byla v pohode a mne nezajimalo, jestli ma najeto 90 nebo 190 tis. km, je to preci jen diesel a ten zhruba 400-700 tis. km vydrzi :)

"-- skrytý --" 15.10.2001  23:06

Popisu ti sve opravy cca ve 100 tis. km:
          Koukni se, jestli se ti chveje motor a rezonuje vyfukove potrubi na volnobezne otacky - obvykle vymena silentbloku to jiz neovlivni.
          Zjisti, jestli byl jiz menen vyfuk - pokud ne, bude te mozna brzy cekat.
          Nech si zmerit tlumice jak na tom jsou - zejmena predni - vymena stoji asi 5-6 tis. Kc.
          Koukni, jestli ma v motorovem prostoru pricnou tyc - lidi povidaj, ze je dulezita, co se tyce stability v zatacce - COMBI jiste mit bude.
          Predpokladam, ze rozvodovy remen byl jiz take menen..
          Koukni jeste na cepy rizeni, aby predni kola nemela prilisnou vuli.
          Over si, jestli funguje sklon prednich svetel (z mista ridice).
          Koukni na 5.dvere, jestli se neobjevuje rez a nezateka do kufru... atd....

29.10.2001  11:08

« Re: Koupě 1.9D

O motor mít strach v podstatě nemusíš, ten fakt vydrží. Na co je se třeba asi zaměřit, je rozvodový řemen, žhavicí svíčky - jak dlouho tam jsou, baterka a olej (co se motoru týče). A pak to, co psal Vlami. Jinak bych do toho být tebou šel. Já udělal to samé minulý tok a udělal jsem dobře. Koupil jsem krátkou v 72 tis. km, za rok jsem ujel 33 tis. km. A opravy ? Kdyz pominu údržbu což jest výměna filtrů kapalin a dokupování nafty, tak jsem měnil tlumiče vpředu i vzadu, kulové čepy, pneumatiky, zadní brzdy komplet - prasátka i čelisti, třmeny kotoučových brzd a hydrauliku světel. Nic víc. Pokud chceš mít relativně dobré, ačkoliv né moc pohodlné, ale úsporné auto, jdi do toho.

"-- skrytý --" 29.10.2001  09:58

At zije Felda 1,9D

Tady to umira, to je videt, ze s Feldama s motorem 1,9 VW nejsou problemy :-) Neni o cem mluvit, vse funguje tak jak ma :-) Alespon mne jako ze jo...

30.10.2001  23:06

D, TD

Nekdo tu psal, ze do feldy nacpat TDI je problem... Skoda uvazuju o tom uz dlouho.. Nevi nekdo, jestli by tam nesel bouchnout alespon TD treba z transpotrera? Tam ty elektriky moc neni, ale prave netusim jak je to z prirubou, mrkvi, prevodama atd... predem diky..

31.10.2001  09:38

« Re: D, TD

To by jsi byl ďábel, kdyby se Ti to podařilo vyřešit. Něco podobného mně napadlo, ale v tom motoru není podle mně už místo ... On by stačil jenom blbej aktivní větrák před vzduchový filtr - prostě zlepšit jeho průchodnost ...

"-- skrytý --" 31.10.2001  14:28

« Re: D, TD

Ja myslim, ze Felda nebyla stavena na Diesel, a je to trochu znat (podvozek, odpruzeni, tlumice, hlucnost). Dat tam TD - i kdyby to slo, tak by tu jiste byl problem, jak ten vykon prenest na silnici. Treba by se ukazaly dalsi slabsi clanky v konstrukci Felicie = prevodovka/rozvodovka, napravy, kola by jiste nemohly byt 165/90, brzdy atd. TD je az ve Fabii, ovsem to je konstrukcne uplne nove a prizpusobene auto. Treba prevodovka je uplne jina...., myslim, ze VW.

31.10.2001  23:52

« Re: D, TD

Kazdopadne by to bylo zajimavy... Kamosovi se povedlo nacpat do staryho dieselovyho transportera (toho hranatyho) TDIcko s Passata. Problemy mel se spojkou, ale pak pouzil na lamelu nejakou zavodni smes.. Pral bych vam to videt v akci a taky slyset :-) Proste nadhera... U ty Feldy bych se bal asi jen o prevodovku... To ze jdou tlumice po triceti tisicich do * uz jsem si zvykl, je to proste tezky, ale na druhou stranu ten motor z Transportera asi o moc tezsi nebude... Pripada mi to stejny, jen je tam navic turbo... Kola mam 195x50 R15 v tom problem nevidim... Mozna poloosy, ale zase na druhou stranu se z benzinovy Filcky da taky dostat prez 100 koni a poloosy drzej, tak fakt nevim... Jedine to vyzkouset.. Jo a na tom filtru asi taky neco bude... Dneska jsem zkousel jezdit uplne bez filtru. Dal jsem tam jen silonku a zda se mi to mnohem zivejsi a prfektne to duni :-)

"-- skrytý --" 01.11.2001  12:41

« Re: D, TD

Bajker: Ty ujedes na Felicii Diesel pouze 30 000 km na tlumicich a pak je menis? Ja je tam mam uz 125 000 km a jsou teda uz hotovy, to joo. :)

01.11.2001  20:47

« Re: D, TD

Vlami: No jo... Je fakt, ze to nijak nesetrim.. Vetsinou Praha, obcas polni cesty a hlavne nesnasim kdyz se to zacne houpat a musim to honit po silnici. Mel jsem tam i tlumice HP Sporting, ale po jednom dni jsem je zase vyndal.. To bylo i na me moc tvrdy :-) Nedovedu si predstavit jedny tlumice 120 tisic! :-) Ja uz mam komlplet vymenenou predni napravu a furt tam neco mlati. Nikdo neni schopnej zjistit co :-( Jo a to nepocitam silentblok dole na prevodovce, ten uz mam asi patej :)

"-- skrytý --" 06.11.2001  12:52

« TLUMICE / Bajker

Bajker: Najeto mam 126 000 km (Felda Diesel Combi) a menil jsem ted vsechny 4 tlumice. V servisu mi potvrdili, ze ty co kladivem z auta dolovali, byly puvodni :-) A jak rikam, pouze zadni byly spatne, predni by byly jeste v pohode (HEKA test). Musim ale uznat, ze je to ted jina jizda! A taky tech 5300 Kc.... no je to znat.

01.11.2001  13:11

« to Bajker

Není to problém. Ten motor TDI je úplně stejně velký. Nicméně bych to vyměnil včetně převodovky, protože ta stávající má velmi krátké rychlosti, a bylo by to jako motokára. Mám jeden TDI 110PS, kdyby tě to zajímalo, děj vědět na info@chiptuning.cz. TD motor nepotřebuješ z transportéra, ten by jsi tam nedal, protože má jinou montážní polohu (dopředu). TD motor jedině z Golfa.

06.11.2001  11:31

www.kmoch.cz

Palivový filtr za 265 kč, pokud si jej objednáte přes internet, 5% sleva ... (:o) A oleje jsou tam také levné ... (:o)

15.11.2001  17:12

spokojenost

Ahoj všichni,tak už mám najeto 391 000km a stále jezdím. Ted jsem měl sice malý-velký problém- rupl mi řemen, Ale už opět jezdím, stálo mě to 14000kč. Spotřeba 6,5 litru bionafty. Tlumiče mají 120 000km a řekl bych,že ještě nejsou nejhorší. Co mě akorát štve,jsou páté dveře- rezivi a reziví :o( Ráno to je sice katastrofa, to vždycky vzbudím celý barák, ale až se motor zahřeje, tak je to už ok.

"-- skrytý --" 15.11.2001  22:41

« Re: spokojenost

XMysaku bravo! Ten remen - to ti rupl rozvodak? No tebuh!
      Myslim, ze bychom uvitali vice informaci a tvych zkusenosti z provozu. Naftovy motor se zacal montovat asi az v r.1996, jak jsi mohl najet tolik km? :-) I kdyz znam takovy 2 sluzebni pickapy, co maj podobne najeto.

23.11.2001  09:33

« Re: spokojenost

Taky mně to ráno pěkně klepe,kor když mrzne to
        je potom konzert!!!Vám to taky tak klepe??

"-- skrytý --" 29.11.2001  00:00

« Re: spokojenost

Jooo, az bude pod nulou, a bionafta v nadrzi, tak prvnich par sekund je jako u kovare v dilne :)

29.11.2001  18:14

« Re: spokojenost

ahojte,jsem tady opět. Stále jen jezdím :o) Ráno,to je fakt katastrofa, to se někdy až stydím, ale stačí chvílka a pak se to už dá. Já na ni nemužu nadávat,skoro se o ni vubec nestarám a ona pořád jezdí... Jezdím po celé Moravě a Východních Cěchách, skoro porád naložený a vubec ji nesetřím. Je to fakt nezmar. Snad to teda nezakřiknu. Ten řemen byla má vina, koupil jsem ho na burze a to se mi neoplatilo, vydržel 2000km a tolik skody-už nikdy!!!

10.12.2001  08:12

« Re: spokojenost

Nemate nekdo ladeny vyfuk!Lze vlastne vylepsit
              vykon nasi dieselove feldy ladenym vyfukem.Ten
              original mi po 5letech odesel a libi se mi jeden
              Laityng!!!

12.12.2001  14:29

« Re: spokojenost

Ten Laityng asi není špatnej,ale vylepšení výkonu od vejfuku nečekej.Jako náhrada originálu OK,ale pozor nemá přívodní trubku takže navařit ze starýho nebo udělat novou.Já osobně,když vejfuk tak kvůli zvuku (nevím jak u 1.9D)nebo vzhledu.

"-- skrytý --" 08.01.2002  00:00

Zima

Tak jake jste meli zkusenosti se startovanim v zime? Mne se startovalo po 2 dnech skoro 20 stupnovych mrazu dost spatne a na dalnici mi to cukalo pri 120 km rychlosti.. vlastne se nedalo jet rychleji. Nevim, jestli to bylo zamrzanim paliva pri rychlejsi jizde nebo vodou v palivove soustave, protoze jsem to odstranil Velfobinem a zahratim motoroveho prostoru (10 minut na miste).

08.01.2002  17:03

« Re: Zima

Mě to startuje stále Ok i v těch mrazech je to sice jako traktor když to v -23°C , ale naskočí hned 1,9 combi najeto cca 125tis. Už s ní nejezdím pro firmu tak km tolik nenaskakujou.
      Taky jsem koukal že budu muset na jaře koupit nový tlumič výfuku (poslední díl ), ale jinak vše OK tlumiče tam mam originál a v 120tis jsem nima byl na testu a byly pořák Ok (asi to auto šetřím). Taky by mě zajímalo jak dloho vydrží spojka zatím jsem jsem ji neměnil . Vlastně jsem měnil jen brzdové destičky, rozvodovej řemen v 90tis a sluneční clonu u řidiče (nechtěla držet nahoře a jinak je vše původní

"-- skrytý --" 09.01.2002  15:16

« Re: Zima

STHM: Mam stejne auto - 1,9D COMBI, najeto 132 kkm. Spojka taky nebyla menena, teda alespon predchozi majitel rikal, ze ne (mam auto od 92 kkm). Ale uz se menily vsechny tlumice (120 kkm), tlumic vyfuku (90 kkm), oba cepy rizeni, 2 silentbloky prevodovky, rozvodovej remen (70 kkm) a 2x akumulator.

09.01.2002  14:17

Opravy

Zlatí a šťastní lidé, co mají všechno původní ... Mám Felicii 1.9D - najeto teď 114 tis.km a měnil jsem (mám to od 70 tis.km): v 72 kkm zadní tlumiče, 105 kkm přední tlumiče, kulové čepy a komplet zadí brzdy - vše nové, 112 kkm výměna levé poloosy - praskla, žhavící svíčky a teď mně čeká výměna silenbloků ramen poloos a někdy v létě rozvodový řemen a na podzim to vidím na výfuk. Ale zato mám auto v podstatě nové.

15.01.2002  14:19

« Re: Opravy

Moje 1,9D i když je "mladá" prošla také často servisy...po dvou letech nová betarka, po 35 kkm nové brzdové destičky - od té doby při brždění ve vyšších rychlostech otřesy volantu až se mi klepou hodinky na ruce, po třech letech výfuk začal upadat po částech - zadní, předni, střed, po 55 kkm jsem nechal převložkovat starter protože byly špatné starty za tepla. Tento problém mně stál spousty nervů a trápení. Značkový servis nejříve vyměnil za 780,- Kč žhavící relé - nepomohlo, potom vyměnili za 1200,- Kč žhavící svíčky - nepomohlo, nakonec jsem našel specialistu elektřikáře, a ten hned věděl kde je problém. Oprava trvala hodinku, vzal si 800,- Kč a já jsem nadmíru spokojen. Auto startuje jako nové. Teď už nemám žádnou důvěr ve značkový servis. Když jsem byl s problémem, že mi itíká olej ze servořízení, tak dolili deci oleje a že je vše OK. No akdyž jsem vlezl pod auto a měnil jsem si olej do motoru sám, tak jsem zjistil, že mám prasklé kolínko u čerpadla serva a tam utíká olej. Škodovka Mladá Boleslav ale kolínko neprodává, mám prý koupit celé servo za cca 7000,- Kč (blázni). Tak jsem koupil karosářský tmel na hliník, u kolínka navrtal dírku, udělal závit, natmelil celé kolínku a zašrouboval do bloku čerpadla - vše je OK. Teď začínám mít trápení - auto je nějak líné, netáhne, spotřeba se zvýšila a při 1600-1800 otáčkách při trojce nabo čtyřce cuká. Projevuje se to ale při delších cestách, když je motor prohřátý. Údajně by snad mohla být některá ze vstřikovacích trysek vadná. Nemáte náhodou někdo podobnou zkušenost? Auto je staré čtyři roky a najeto cca 70 kkm. Díky za názor.

16.01.2002  11:01

« Re: Opravy

Já prošel také několika service a mohu říct,že
        v 80% nevědí co a jak opravit,jsou suverénní v
        jednání a často vědí mín než sám majitel.V dalším
        případě byli ochotní ale stejně věděli *.

16.01.2002  12:44

« Re: Opravy

Když to tak pročítám, ještě že nemám české auto. A do servisu (značkového) chodím pouze na pravidelné kontroly. Nyní najeto 100 tis.

16.01.2002  13:47

« Re: Opravy

To s autem nemá nic společnýho,počkej až se ti
          na cizím autě něco posere budeš cvakat.Doufám,že
          nemáš francouze to bych tě upřímně litoval!!!

16.01.2002  17:30

« Re: Opravy

to ladaH: ve francouzském autě jsem jel jen párkrát a už jen kvůli tomu jak se houpalo bych si ho nikdy nekoupil. Netvrdím, že je blbý, ale mě prostě nesedí. A s tím cvakáním to je pravda. Zatím jsem nemusel měnit nic a doufám, že než to nastane, tak si pořídím další plechovku. Ovšem je třeba vzít i v úvahu moji jedinou zkušenost a to výměnu brzdových destiček po 75 tis. km za 20 tis. Kč včetně přebroušení všech 4 kotoučů.

"-- skrytý --" 16.01.2002  15:30

« Re: Opravy

Ja si zase nemohu na znackovy servis narikat. Je pravda, ze do Prahy bych to auto nedal, uz vzhledem k vyssi cene prace, co si znackovy servisy Skoda uctuji...., a tak si ho nechavam opravovat po sobotach doma.
        PTRAC: To snad nemohou byt trysky - ty snad odchazeji po 200 tis. km, a ne po 70 tis. km(?). Zkousel jsi prohlidnout (odkalit) palivovy filtr? Jinak mne opravdu nic nenapada. Mne to cukalo pri nejvyssich mrazech - proste jsem z toho vice jak 120 km/h nedostal (pak to cukalo). Nalil jsem do nadrze trochu Velfobinu a bylo vse OK.
        Uz jsi menil rozvodovy remen? Podle najetych kilometru mas na to akorat cas.

17.01.2002  08:50

« Re: Opravy

vlami: Alespoň někdo dal svůj názor na můj problémek :-) palivový filtr je nový, vzduchový filtr je nový, pravda palivový filtr není žádný značkový výrobek prostě nejdostupnější - zkusím ještě vyjet nádrž do sucha a natankovat jinde - pravděpodobně špatná nafta od Globusu :-(

"-- skrytý --" 17.01.2002  10:00

« Re: Opravy

Ptrac: A zkus jeste cmrndnout trochu toho Velfobinu do nadrze. Prej se do nafty nema moc pridavat, ale mne vzdy vyresil problem (jezdim na bio - a tam je voda zvlast nebezpecna).

18.01.2002  11:48

« Re: Opravy

vlami: že by byl Velfobin takový zázrak ? :-) Každopádně díky, nechám si to jako záložní řešení. Mám v plánu stejně vyměnit motorový olej, ostatně jaký používáš? - já 10W-40 Valvoline nebo před tím jsem měl zdroj na PANOLIN, ten byl dost dobrý! Najíždím na olej cca 10kkm. No a jak budu pod autem, tak všechno prohlídnu a kouknu na ten palivový filtr a vzduchový filtr no a uvidíme. Teď mám natankováno od jiné pumpy a zítra vyrážíme, takže hned poznám, jestli se něco zmněnilo.

"-- skrytý --" 18.01.2002  12:44

« Re: Opravy

Velfobin mozna neni takovej zazrak, ale tu vodu to snad resi. A mne v nouzi pomohl on nebo fakt, ze jsem nechal bezet motor na klapacku 10 minut.
                Olej jsem pouzival Sunoko 10W-40. Ted poprve jsem nalil Mogul Optimal, taky polosyntetika. Ptal jsem se naseho nejvetsiho olejare/palivare a on rikal, ze to neni vubec spatny olej, a ze stejne ty aditiva v nej jsou z dovozu, ze se u nas ploosyntetika nevyrabi nebo co. A nekup to, kdyz stoji 85 Kc/litr. V.

21.01.2002  09:01

« Re: Opravy

vlami: Hurá !!! Problém vyřešen :-) Představ si, že to byla náhoda a já dvakrát po sobě natankoval někde nějakou "sračku" - ono cukání a spotřeba vyletěla na 6,2 a posléze dokonce na rekordních 6,8. Teď mám natankováno a jezdí to jako vyměněné a spotřeba mých klasických 5-5,6 l/100km. Je to zajímavé, protože se vyhýbám tankování někde na JZD apd. za "SUPER CENU". Jezdím ke klasickým čerpačkám - Benzina, Jet, Globus, Shell, OMV atd.. Neměl jsi někdy nějakou podobnou zkušenost? A jó, Ty jsi říkal, že jezdíš na BIO. Nemám na to odvahu - prý je třeba přetěsnit čerpadlo (bio je agresivnější) a je třeba dávat velký pozor, od jakého výrobce se BIO bere. Nevím nemám zkušenosti :-)

"-- skrytý --" 22.01.2002  00:00

« Re: Opravy

Ptrac: Beru bio [SETAdiesel] a obcas naftu od dlouhodobe nejlevnejsi cerpacky v CR, kde vsichni predpokladaji, ze to musi sidit, a presto se mi nic takoveho nestalo (cena nafty - 18.90 Kc, cena SETA - 16.90 Kc).
                    Pri prechodu na bio je skutecne treba dodrzet nektera pravidla. O pretesneni cerpadla mi neni nic znamo, dle www.biodiesel.de je motor VW 1.9D, kterym disponuje naftova Felicie, rekl bych 'bioREADY' :)
                    Jinak pomerne pekny stranky o bionafte:
                    [odkaz], ale chce to rozliseni bezne pro 17" monitory. A take sahodlouhe povidani o bionafte je v motorcafe/BIONAFTA.

"-- skrytý --" 11.02.2002  00:00

Emise u vznetoveho motoru

Byl jsem na technicke kontrole a zajimali by mne vase hodnoty emisi. Mne namerili kourivost 0,45 (dovolena hodnota max. 1,55) a rozpeti kourivosti ctyr po sobe jdoucich mereni 0,14 (dovolena hodnota max. 0,25).

26.02.2002  23:50

pozor na spadnuti do archivu, diskutujme Pupák !!!

diskutujme

07.03.2002  09:41

Bez nadpisu

Co myslíte je potřeba výměna kladky při výměně
    rozvodáku!!!

09.03.2002  14:27

« Re: Napínací kladka při výměně rozvoďáku

myslím že jo, protože když už se to dělá, nejsou to takový prachy ji vyměnit taky, i když moje stará (kladka, jistěže) po výměně řemenu nemá skoro žádnej luft, asi by chodila dál. Ale pakliže je to už rozebrané pro výměnu řemenu (sundaná řemenice z kliky a vytažená rozporka uložení motoru na kastli - to je ta největší práce), dal bych tam pro jistotu novou.

"-- skrytý --" 13.03.2002  09:26

« Re: Napínací kladka při výměně rozvoďáku

Kladku bych take vymenil. Rozhodne je treba vymenit tu prvni kladku (po 60 000 km), dalsi kladka (jakasi "G") a rozvodak se ma menit po 90 000 km. Mam 50 000 km, nechal jsem zkontrolovat v servisu, zaplatil 150 Kc a rekli mi, az v 90 000 km prijed, protoze drive se 2. rozvodak s kladkou menit nemusi.

"-- skrytý --" 02.04.2002  14:42

SPOTREBA

Jak jsem tu (nebo kde?) psal o tom, ze nevim, proc mi stoupla spotreba bionafty o cca 15% - tak ted uz to asi vim. Je to tim, ze jezdim po dalnici rychleji! :))) A taky tim, ze to vic pujcuji tchyni na jizdy po Praze. Po pulroce jsem totiz od nadrze do nadrze jel vse sam a jeste "pouze" po sumavskych cestach. Spotreba je 4,8 namisto beznych 5,5-5,8. :))

03.04.2002  06:59

« Re: SPOTREBA

Člověče,ta tchýně tomu asi šlape na krk.

15.04.2002  19:24

« Voda v aute

Prosim zda by mi nekdo mohl poradit se zatekajici vodou do prostoru pod nohami u ridice. Totize, kdyz prsi, netusim od kud, ale zatyka me do auta, mel sem podezreni, ze by to mohlo byt odnekud z prostoru motoru, ale tam zadna cesta, kudy by ta voda tekla neni...Taky me napadlo, jestli to neni tesneni u dveri a nic... Vim, ze nad pedaly nekde okolo packy, se kterou se otevira kapota motoru, byla ta latka co je okolo cela nasakla vodou... Chtel bych vedet, zde je nejake reseni, ktere by to zastavilo. Tak abych s tim nemusel jezdit do servisu...Predem dik za jakoukoliv radu !!!

17.04.2002  08:59

« Re: Voda v aute

Sundat podlazky, lehnout na podlahu a nechat nekoho, at kropi auto hadici. Bude to nejaka netesnost predniho skla nebo neco podobneho. Melo by stacit zaplacnout to silikonem. Mel jsem podobny problem, kdy jsem neustale vozil v kufru bazen plny vody (rezerva plavala v tom svem prolisu) a bylo to tesnenim u zadniho blinkru, voda protekala do toho prostoru nad blatnikem a odtun nekudy pod zadni sedadla a teprve odsud do kufru. :-)

17.04.2002  09:16

Zavazi na poloose

Chlapi, nemate sveho ore nekdo po ruce? Potrebuju vedet takovou malickost. Na prave poloose (je delsi, protoze prevodovka neni uprostred) je cca v 1/3 zavazi. Vcera pri vymene oleje jsem prisel na to, ze se protaci. Podle me by asi melo byt napevno.
    Ma se protacet nebo ma byt na fest? Oprava je v pripade napevno vcelku jednoducha, ale v tom pripade zas nevim, jestli by se to nemelo sverit nejakemu servisu, kvuli vyvazeni, ktere doma v garazi tezko udelam.

17.04.2002  12:43

« Re: Zavazi na poloose

Protáčející se závaží je v pořádku.

22.04.2002  11:33

Dotaz

Ahoj, zdravím všechny v této diskuzi.
    Mám dotaz ohledně palubního počítače pro Felicii 1,9D. Máte ho někdo, co všechno ukazuje a jaká je jeho cena? V servisu mi řekli, že se do těchto aut nedávají. Prosím o jakoukoliv informaci.

22.04.2002  12:19

« Re: Dotaz

Nedávají, ani to nejde. Čerpadlo není elektronicky, ale mechanicky řízeno. Do tohoto typu se dává PP až do Fabie, 1.9 SDI - to je elektronické.

22.04.2002  12:40

« Re: Dotaz

Díky. To jsem si myslel, ale nevěděl jsem, zda není nějaká alternativa.
        Pak bych se ještě zeptal, jestli chodíte na garanční prohlídky po 7500 km a jestli ano, tak jestli si vozíte svůj olej.

23.04.2002  07:52

Koupě

Zdravím,
    rád bych si od vás nechal dát poradit, na co bych si měl dát pozor při koupi tohoto auta (které mi připadá nejekonomičtější v provozu - pokud pominu svou Š120 na plyn:)) ať už v bazaru nebo přes inzerát. Díky za případné odpovědi.

"-- skrytý --" 23.04.2002  12:22

« Re: Koupě

Dant. Sdilim tentyz nazor, mam Feldu 1,9D combi a jezdim na bio. Pozor si musis ale dat na spoustu veci:

- podivej se, jestli nekde neni jiny odstin barvy - treba na sloupku dveri nebo pod kapotou motoru - zjistis tim, jestli auto bylo havarovane

-specialne u dieselu zkontroluj vsechny 3 silentbloky, jestli se motor prilis nekejve na volnobeh a nerezonuje nebo nekde nedre o hadice

-jestli prilis netece olej kolem vany a horniho vika motoru

- zkontrolovat tlumice, jestli je nebude treba jiz vymenit (v servisu treba na HEKA testu)

-zjisti, kdy byl naposledy menen rozvodovy remen, a samozrejme provozni kapaliny vc. prevodoveho oleje

-jestli netece do zavazadloveho prostoru a velmi peclive prohlidni 5. dvere, jestli nerezavi

-prohlidni vyfukovou soustavu jestli tesni, nerezonuje a optej se, jestli byl jiz vyfuk menen

No a ja vice zavad nemel, tak uz nevim, na co bych si dal pozor. :)

24.04.2002  12:01

« Re: Koupě

Mozna bych pridal jeste problemy se startovanim (zvlast u tepleho motoru, coz asi v autobazaru moc nevyzkousite). Startery u 1.9 odchazeji enormne. Navic zalezi i na stavu zhavicich svicek a serizeni vstriku.

"-- skrytý --" 24.04.2002  12:18

« Re: Koupě

Ještě maličkost: za běhu motoru se podívat, jestli někde neuniká chladicí kapalina, a řádně prohmatat hadice od chlazení - musí být měkoučké. Pokud jsou hadice za běhu motoru tvrdé ("kamenné"), motor zřejmě někde "fouká do vody" (těsnění pod hlavou, prasklá hlava apod)

16.05.2002  17:15

« Re: Koupě - startovani 1,9D

jezdil jsem take v roce 96 s 1,9D a fakt jak byl teply, nenaskocil a neslo to opravit, muselo se vytahnout merak teploty pro zhaveni a zhavilo to i za tepla (jinak nenaskocil!)

13.05.2002  15:05

archiv

Zdá se že nikdo s 1.9D nemá žádné problémy, že se propadlo téma do archivu. tak to zase vytáhnem.

15.05.2002  11:37

« Re: archiv

Hmmm .. To je pravda, žádné. Já teď budu muset vymnit rozv. řemen a přední brzdové destičky, jinak to je O.K.

"-- skrytý --" 15.05.2002  12:51

« Re: archiv

Nemam take naprosto zadne problemy s 1,9D. Jen s tesnici gumou 5.tych dveri - musel jsem ji nechat vymenit (900 Kc), zatekalo. Ale to je renonc vsech Felicii.. bohuzel.

"-- skrytý --" 19.07.2002  09:26

Rozvodak

Za kolik jste menili v servisu druhy rozvodovy remen a po kolika kilometrech od prve vymeny? Rikam druhy, protoze se meni asi jen rozvodovy remen bez kladky...

"-- skrytý --" 26.09.2002  23:23

« Re: Rozvodak

... ja ted budu menit po 80 000 km...

18.10.2002  00:00

Bez nadpisu

Pánové, zabýval jste se někdo možností diagnostiky svého auta? Existuje možnost připojit notebook a volným (shareware) programem (VW, Seat, Audi, Skoda) sledovat veličiny, které posílá motor. Problém je jen v kabelu, obchodníci za samotný kabel chtějí 6500 Kč (www.pc-autodiagnostika.cz/cenik.html a www.pc-autodiagnostika.cz/galerie.html) - tento kabel se nechá vyrobit tak za 400 Kč, problémem je jen 16pin. konektor OBD-II, který nelze v ČR sehnat.

Proto se ptám, je schopen někdo sehnat tento konektor nebo tento celý kabel za rozumný peníz? A pokud ne, byl by zájem? Dle předběžných informací svých obchodních partnerů bych dokázal nechat zakázkově vyrobit sérii cca 10+ kabelů (s profi konektorem z USA, jinak se v ČR dělají z moduritu) v kusové ceně cca 1900 Kč.

Takže co, byl by zájem resp. je někdo schopen za podobnou cenu mi toto toto dodat? 6500 Kč za ten kabel opravdu nedám a bastlit to bez orig. konektoru (konektor udělat z moduritu) nechci.

www.OBDII.com konektor je průmyslový standard a má jej povinně každé auto r.v. 96+, jen ten komunikační protokol a tedy diag. software se liší. Na koncern VW je nejlepší sw VAG-COM.

Proč to zajímá mě? Jelikož mám notebook, proč se nepodívat a nelogovat hodnoty auta za jízdy, třeba teplotu oleje a přesvědčit se, zda má olej opravdu 150-160°C, jak tvrdí někteří prodejci olejových chladičů apod. Z lognutých hodnot si lze sestavit dobré grafy, vid: viz www.ross-tech.com/vag-com

Tento soft je podle mě, pokud máte notebook (stačí W95, 8MB RAM, 5MB HDD, serial port, 640x480) o dost lepší než samotný malý VAG 1552 a spíše se vyrovná VASu (Siemens). Zatím jsem to neviděl v provzu, ale dle reakcí lidí, co to mají, to funguje dost dobře, ostatně viz stránky výrobce www.ross-tech.com. Reakce a poptávku a nabídku mi pište prosím výhradně do fóra "elekrika a elektronika motorů", zde v tomto fóru to už číst nebudu, případně zájemci pošlete poptávku s uvedením vašeho kontaktu na vcom(zavinac)seznam.cz.

23.10.2002  12:41

Diagnostika

Nad tím jsem už pemýšlel, však 1.9 D Felicia nepoužívá téměř žádnou elektroniku, je to jednoduchý atmosférický motor.

07.11.2002  16:05

Pojištění ...

Kolik vás stojí dnes pojištění (povinné) ???

"-- skrytý --" 08.11.2002  16:22

« Re: Pojištění ...

Uz jsem to nasel:

"-- skrytý --" 25.11.2002  09:04

Fridex

... uz z vas nekdo menil chladici kapalinu u 1,9D? Nejde totiz vypustit vnitrni okruh (blok valcu) bez odmontovani termostatu. V navodu je to totiz spatne a v servise taky o tom nic nevedeli. Tak mam pocit, jestli v servisu nemeni kapalinu pouze z velkeho okruhu :)) - a to je jen 2,3 litry.

20.04.2003  14:08

« Re: Fridex

To už jste všichni nafťáci zanevřeli na toto téma,lebo co?

"-- skrytý --" 23.04.2003  08:18

« Re: Fridex

Vubec ne... :))) Ale s 1,9D neni zadny problem... :)

"-- skrytý --" 23.04.2003  08:38

« Servo

Malý dotázek k tématu: Felicia 1,9D by tuším měla mít v základu servo, že? Jak je čerpadlo toho serva poháněné, řemenem od motoru, a nebo už to má elektrické čerpadlo?

23.04.2003  09:58

« Re: Servo

je hnané řemenem od motoru (a mít jej hnané elektrickým čerpadlem by byl podle mne dost velký nesmysl stejně elektřina je vyráběna během motoru pomocí řemenu (alternátorem) takže jediný přinos by byl snížení spolehlivosti a účinosti takového systému)

"-- skrytý --" 23.04.2003  10:17

« Re: Servo

OK, dík. Mimochodem, elektrické čerpadlo serva mají prakticky všechny novější auta. Fabia, Peugeot už od dob 106-ky atd... Ptal jsem se na to proto, že bych rád dal servo do jiného auta, kam se klasická pumpa na řemen vejde jen obtížně - kdežto ta elektrická by byla v pohodě. No, a z Felicie by bývala byla asi nejlevnější... No nic, poohlídnu se jinde.

23.04.2003  11:17

« Re: Servo

Jo u aut které mají řídící elektroniku to má svůj význam protože na el. čerpadle lze snadněji měnit výkon čerpadla (Felicie disel je ale auto bez řídící elektroniky nepočítám automatiku žhavení )

29.04.2003  07:57

« Re: Servo

Mimochodem ta automatika žhavení není moc vychytaná!!!Chtělo by aby to žhavilo ještě při zhruba 70stupních.

30.04.2003  15:15

« automatika

No já to řešil tlačítkem z GESu cca za 20Kč + paralelní rélé žhavení měl jsem ho doma ale cena počítám 100-150Kč (ale už jsem to dělal známému bez přídavného relé jen pro jistotu z ochranou pomocí dvou diod cca 10Kč) Jinak automatika je dobrá problém je v umístění čidla např. VW jeta se stejným motorem i automatikou tímto netrpí.
                  Momentálně ale možná nějakou automatiku postavím hraju si teď s * procesory a nevím co bych si vymyslel , rád bych nějaký počitač na kontrolu spotřeby takže by to klidně mohlo dělat i řízení žhavení no uvidíme . Tak mě napadá zda už někdo tady neřešil stavbu palubního počítače pro sledování okamžité spotřeby u dislu bez elektroniky,nejvíc mě zajímá jaký použít průtokoměr aby byl co možná nejpřesnější ale dostupný , otáčky doufám půjdou měřit nějakým indukčním snímačem na setrvačníku a rychlost z náhonu tachometru

05.05.2003  13:09

« Re: automatika

Jo jo čídlo mi měnily tenkrát asi dvakrát,ale nepomohlo to!

05.05.2003  14:22

« Re: automatika

problém není to čidlo samotné , ale jeho nevhodné umístění

22.11.2005  17:40

« Re: Re: Fridex

Aco vypustit chladící kapalinu horkou,než se zavře termostat.Já ji ,ale měnil až s vadným termostatem.

"-- skrytý --" 22.11.2005  19:48

« Re: Re: Re: Fridex

Hloupost, každý termostat má nějakou tu odvzdušňovací dírku (nebo je tam nějaký obtok), která umožňuje vypustit kapalinu i při zavřeném termostatu!

06.05.2003  10:23

svíčky

Chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti se svíčkama (zdá se mě že asi jedna přestala žhavit budu to muset proměřit ) po kolika km je měníte já je měnil při cca 50 tis a teď mám najeto 142 tis. tak nevím zda je mám něnit rovnou všechny nebo dohledat jen vadné . Na [odkaz] jsem našel dva typy
    singl 21R06
    twin 21s357
    tak by mě zajímalo která vydrží víc (vůbec nevím jaké mě tam dali při těch 50 tis. ale typuji na ty 21R06 ale teď bych chtěl zkusit ty twin tak by mě zajímalo jestli s nima někdo nemá špatné zkušenosti dík sth

10.05.2003  07:48

« Re: svíčky

Já jsem je měnil všechny i když odešla jen jedna,
      protože ta životnost se pohybuje u všech stejně asi tak 50 až 80tis.km.Dal jsem tam NKG za 350,-jednu a spokojenost.Jsou ale trochu pomalejší( v zimě počkám ještě chvíli po zhasnutí kontrolky).
      Jinak se mi zamlouvaly Bosch,ale stály 550,- a to
      nakonec rozhodlo.Brisky bych ale příště rozhodně vyzkoušel.Neznám ale jak dlouho vydrží,ale ty twin
      můžou bejt super na zimu.

10.05.2003  07:51

« Re: svíčky

Jo a dohromady maj brát 32A.

14.05.2003  15:10

« Re: svíčky

No podle tabulek jsem koukal že ta svíčka potřebuje na plný nažhavení cca 6-10 sec , když je to studený tak OK ta automatika to drží i po zhasnutí , ale mám udělané paralelní žhavení (při kratkém popojíždění když už automatika nežhavila ale nechtělo to nastartovat tak jsem vždy přižhavil cca 2 sec a pak to chytlo na první cuknutí startéru , ale te´d jsem to nusel točit alespoń 10sec . aby to chytlo z toho jsem usoudil že je nějaká vadná. Těď jsem je měřil a jsou ok (tedy nejsou přerušené) tak jsem zkusil dobu přižhavení protáhnout na cca 4-5 sec a zase to chytá na první škubnutí motoru , asi už na nich bude taky něco napečeno takže koupi svíček odkládám na neurčito (zkusím ještě změřit proud

16.05.2003  07:05

« Re: svíčky

Čím si dobu žhavení protáhnul?Nejlepší by bylo odpojit sondu v čidle teploty a jiný teploměr typu
        PT100(100ohmová sonda)umístit někde na motor a je
        to.Měl jsem tam i předřadný odpor,ale zase když bylo potřeba zapnout ventilátor tak ta teplota byla příliž nízká.Jinak tam je to tepl.čidlo zdvojené,jedno používá ŘJ a druhé teploměr v autě na palubce.Budu muset trochu experimentovat.

16.05.2003  14:59

« Re: svíčky

protáhl jsem to zatím "při ručním přižhavení že to tlačitko držím déle ". Ale již jsem začal vymýšlet zapojení s * 16F84 a budu muset najít nějaké optimální místo pro měření teploty asi přímo . Budu muset koupit alespoň jednu svíčku a zkusit ji proměřit při ruzných teplotách zda by se nedala přímo použít coby čidlo teploty ve válci. nebo použiju nějaký rychlý termistor připevněný přimo k hlavě motoru

19.05.2003  20:43

« Re: svíčky

Ja sem dal do svy Felicie 1.9D cidlo teploty z Felicie 1.3 a ted mi to zhavi i kdyz je motor teplej a startuje to celkem dobre ;)

21.05.2003  08:25

« Re: svíčky

Ted u sebe nemam schema , ale rekl bych ze to cidlo je dvojity a krome automatiky jde na budik s teplotou . Kdyz se tan da to z 1,3 tak to ukazuje stejne ? Jaky je mezi temi cidly rozdil elektricky nebo mechanicky ? )(zkusit to nekde dohledat jesti se me nepodari sehnat nejaky katalogovy listy)

23.05.2003  12:02

Čidlo je dvojitý,to z tý 1,3 benzína jsem měřil a
                vykazovalo zcela jiný odpor než při stejné teplotě
                čidlo diesela a tak jsem ho vyřadil ze hry.

26.05.2003  10:36

« Re: svíčky

Jo zdá se že je jiné raději to vyřešim čidlem pod šroub někde na hlavě motoru

26.05.2003  17:34

TDi do Felicie

Nemá někdo z vás zkušennosti s montáží TDíčka z Octávky do Felicie 1,9D? Jedno se mi válí v garáži a údajně by neměl být velký problém ho tam nacpat. Nemá to někdo z vás?

28.05.2003  12:07

« Re: TDi do Felicie

Podle mě se tam nevejde felda je vpředu moc nízká
      takže se tam nevejde k 1.9 ani klimatizace tak pochybuju že by se tam dalo narvat turbo

09.09.2005  13:16

Palubní počítač

Přeji hezký den...
    Není tu někdo takový machr, který zvládl uzpůsobit původní TC-6 k použití v dieselu? Nebo jestli by někdo nevěděl odkud snímat průtok paliva případně jaký čidlo použít a kam a jak ho instalovat. Tu elektronickou část bych už zvládl postavit (pak bych eventuelně poskytl i plánek).
    Díky. 8)

20.10.2005  13:16

sTUDENÉ STARTY

Cau mam takovej mensi problem se startama. Kdyz startuju tam mi motor krasne chytne na poprve, otacky vyskoci zhruba na 900, ale po 5 sec zhasne. Pokud vsak pridam hned po startu plyn a chvili jej podrzim tak se otacky stabilizuji na 1000 a motor bezi v pohode. Pripadame jak kdyby mi padala nafta, poradite nekdo??. Pak mam jeste dalsi problem , kdyz odvodnim palivovy filtr, tak i po jeho zaliti naftou, neni cerpadlo schopne natahnou naftu z nadrze, posledne pomohlo az roztazeni. dik za podnety.......

"-- skrytý --" 20.10.2005  23:23

« Re: sTUDENÉ STARTY

Kakamil: Do palubniho pocitace u Feldy 1,9D jsem nemel odvahu se poustet. Spotreba mala, motor bez elektroniky a nechapu, jak bys mohl dostat skutecne spravne hodnoty.
      Stilgar: To snad musi byt netesnosti palivove soustavy? Zkus vymenit nebo pritahnout spony, vypousteci otvor pal. filtru... Nemas gumove hadicky zpuchrele? Mne po zaliti pal. filtru (pomoci strikacky) motor normalne bez problemu bezi....

"-- skrytý --" 22.11.2005  21:50

Studené starty

To Stilgar: Připadá mi, že máš opotřebované podávací čerpadélko (na vstupu do vstřikovacího čerpadla, součást čerpadla) nebo přiucpaný přívod paliva/přiucpaný filtr. Vyměň filtr a instaluj si podávací pumpičku před filtr (balónek v ceně cca 500 Kč). Dotěsni spoje.
    Zkouška: natáhni průhlednou hadici z kanystru přímo do čerpadla. Pokud se problém opakuje, je to v podávacím čerpadélku. Pokud bez problému, vyměň hadice/přetěsni spoje. Použitím průhledných hadic můžeš odhalit místo vnikání vzduchu. Felicie nemá podávací čerpadlo u nádrže, ve vedení není přetlak, naopak, vstřikovací čerpadlo vyvíjí podtlak, nasává a má tendenci nasávat i vzduch. Zdravím.

23.11.2005  09:08

Bez nadpisu

Je docela možné,že jsem neměl správný postup,ale ta kapalina se na mě vyvalila až po odejmutí termostatu.

24.11.2005  09:42

výměna FRIDEX

Pánové musím říct že jsem taky měnil FRIDEX a to podle návodu v knížce
    z nakladateltví KOPP"ÚDRŽBA A PROVOZ ŠKODA FELICIA" a po vyndání šroubu na trubce k chladiči mne vyteklo zhruba 2,5-3 l a víc ani kapka.Musel jsem též vyndat termostat a FRIDEX na mně vychrstnul jako
    kráva. :-( Takže tato skutečnost asi podle vašich informací není ojedinělá.

02.12.2005  09:24

« Re: výměna FRIDEX

Mno nevím, ale na bloku motoru je z boku ještě jeden vypouštěcí šroub. Potom to vyteče všechno. :*)

24.11.2005  12:47

Převodovka 1.3 na 1.9D

Cusky na sve filete jsem zjistil jednu prasarnu a to ze mam prevodovku z 1.3 na moji 1.9D. Zjistil jsem to kdyz mi zacaly trvale svitit svetla u zpatecky a nesedelo cidlo. Potrebuji vedet jestli tato prasarna nezlikviduje motor , jestli je tim padem vetsi spotreba Predem Diky

06.12.2005  09:40

SOS Cukání Felicie

Při přidání plynu v nižších otáčkách se mě rozkmitá motor v uložení a auto jede přískoky ne plynule.Pomůže jedině vyřadit nebo přidat plný plyn.Dělá to i po výměně vstřik.trysek a seřízení předvstřiku.Může to dělat čeradlo?Auto má totiž vysokou kouřivost.

"-- skrytý --" 06.12.2005  10:39

« Re: SOS Cukání Felicie

A ten předvstřik byl seřizován jak? Přístrojem, nebo podle sluchu? Asi to druhé, což? Protože ty příznaky by odpovídaly příliš velkému předvstřiku - nemá ten motor hodně ostře klepavý "tvrdý" zvuk a není tupější na plyn? Jestli ano (v porovnání s jiným motorem tohoto typu), tak je to tím...
      Jinak mohou být v háji siletbloky motoru, to se taky může projevit cukáním. Plus pár dalších věcí, ale těžko takhle věštit, to by se to auto muselo vidět...

06.12.2005  16:48

Bez nadpisu

Předvstřik 17°,Silentblok jsem měnil,ale jen ten pod motorem -kotvu.Motor má velmi velkou kouřivost může to mít vliv?Třeba vadné čerpadlo.

"-- skrytý --" 06.12.2005  18:30

Převstřik

To Studec:
    Jaképak seřizování předvstřiku, čerpadlo Lucas má předvstřik na kolíček, nemůžeš ho nastavit!!! Vniřní nastavení časování předvstřiku se udělá v odborném servisu na stanici.
    Může to být Tvůj problém. Když to vidím, ptám se: máš skutečně dobře seřízené vstřikovače po výměně trysek???

08.03.2006  21:15

Felicia 1.9D

Zdravim vas všechny mam už 2roky Felicií dislovou s kterou jsem velmi spokojenej kupovala si ji puvodně moje mama uplně novou ale jelikož jsem si udal řidičak tak mi ji dala.Ale co vam budu namlouvat je lina.Daval jsem si sprinty s jakikolima autama co jsem udal byly auta:120tky,Favoriti,Felicie 1.3 MPi bez chipu a Fabií 1.2 ,dlouho jsem patral jak svoji Feldu vylepšit zvýšit vykon zkoušel jsem otevřeny vzduch.filtr no nic moc skoro stejny.Tak jsem premýšlel o turbu z Octavie 1.9Tdi sehnal jsem si ho a už to vypadalo že nebude žadny problem ho tam namontovat ,ale psal jsem na stanky skodatechweb a tam mi napsali že to čerpadlo co tam mam Lukas je dosti nevhodny tak,že se mi doma vali turbo z Octavie na montáž turba koukal jsem a tam dokazali dat turbo do feldy 1.6 ale moc chlasta.Tak pokud by měl někdo napad jak zvyšit aspon trochu vykon napište prosim DIKY MOC MATE VYBORNY STRANKY...a napište někdo zdarec

"-- skrytý --" 09.03.2006  11:12

« Re: Felicia 1.9D

Myslim si, že by si to měl nechat plavat. U atmosférických motorů se výkon zvedne jen velmi málo za obrovské úsilí ;-)

18.03.2006  19:50

Kola Mangels na Felicii

Zdravím všechny, nezkoušel jste někdo obout na Felicii ocelové disky
    Mangels o rozměru 5,5x13" s ET 25 a pneumatikami 175/50/13 ?
    Pokud ano, jak to vypadalo ? :)

"-- skrytý --" 28.08.2010  15:18

Výměna Věnce setrvačníku

Dobrý den,

mám úplně sedřený věnec setrvačníku na felicii 1.9D, nevíte kolik by stála(přibližně) výměna v servisu? četl jsem, že je to náročná práce.A kolik je to tak hodin práce? Předem díky za odpověď

"-- skrytý --" 25.10.2010  17:35

Felicia 1.9

Ahoj vsem chtel sem se zeptat byla bytu moznost prohodit motory felicii???

Mam na mysli ze motor z Felicie 1.9D jestli by se vesel do karoserie napriklad Felicie 1.3 ??
    Nevim jestli je to mozne tak se ptam,dekuji za odpoved ..

"-- skrytý --" 03.11.2010  12:28

zelený a modrý fridex