Peugeot-na co se chcete zeptat, zeptejte se!

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.00  16:12

    « Re: Třistašestka třese při jízdě

    Tak jsem včera po Tvých radách zase lehnul pod auto, že se podívám jestli něco neobjevím. Zjistil jsem, že je trochu ( opravdu ne moc ) vymačkaný a od ramene odlepený silentblok, který drží pravé rameno směrem k podlaze. Tak jsem ho dneska objednal, večer mi ho přivezou a jsem moc zvedavý jestli to pomůže. Pak vyzkouším ten zbytek, jenom jsem přemýšlel nad těmi gumami, dával jsem shodou okolností nové protektory na zimu, ale mate mne, že to třese jenom v záběru. Gumy by snad třásly pořád, nebo ne ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.00  00:00

    « Re: chip & dale

    1. dělají se úplně nová auta pro prodejce
    2. autokomplexcz dává novým vozům bezplatně záruku na motor 12 měsíců, dává jí ještě někdo jiný??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.11.00  20:55

    « Re: Třistašestka třese při jízdě

    Pokud se u nás v servise setkáme s tímto problémem a bývá to dost často následuje tento postup
    1-kontrola pneu, myslím tím boulí, dost často to dělá poškozený kord a je uplně jedno jestli je to přední nebo zadní pneu /u před. náhonu/
    2-poloosy obě, umý to udělat vyjetá jehla, házivost poloosy, pokud jsou poloosy repas na 99 % je to v nich, setkali jsem se s dobrou repasí až na 3 pokus, po dodání orig. dílu byl klid.
    3-středové ložisko uchycení P poloosy.
    V každem případě je to z podvozku, jinde to nehledej. Doporučuji udělat 4 hlavou Geometrii a zjistit souosost /to je slovo/ náprav.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.11.00  13:20

    « Re: Třistašestka třese při jízdě

    Takze to zavisi na rychlosti a ne na otackach motoru ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.11.00  13:11

    « Třistašestka třese při jízdě

    Mám 306 TD, 96, opravoval jsem jí po drobné nehodě a nemůžu přijít na poslední závadu. Tou je, že auto při záběru ( tzn. když je v tahu ) tak se přibližně při rychlosti 50-70 km/h roztřese, současně to docela dává rázy do řadící páky. Když přejdu tuto rychlost tak to pak zase jede jako čert, klidně 190 km/h a bez problémů. Je to docela nepříjemné, zkoušel jsem silentbloky na motoru, uložení ramen, ložiska v kole, vyměnil jsem už pravou poloosu, spodní čep na rameni vpravo, prohodil gumy přední za zadní a dál se přiznám, že už nevím. Nesetkal se někdo s něčím podobným, budu vděčný za každý nápad nebo radu. Dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.00  07:10

    « chip & dale

    ...co rikate na chiptuning od "renocaru", od "autokomplexu", od "eb" a od "gx"? pry se ladi (pro nektere prodejce) i auta nova urcena pro prodej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.00  12:19

    « Re: mereni na brzde

    diky za informace. je zajimave cist neco z praxe a i s jinymi znackami. klega vymenil seriovou hondu za seriovou mazdu ve stejne objemove tride a i vykonove a mazda je o poznani linejsi... :o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.00  10:59

    « Re: mereni na brzde

    jo, jo, o tech japoncich jsem to taky slysel... pry nemci jsou na tom dobre. o kolik procent prumerne to je mene? je to zanedbatelne, nebo je to papirovy podvod a lakadlo na zakaznika?
    Hele, jde o to, že Němci platí daň z výkonu.
    Možná je to ve smyslu té jejich touhy chránit se za každou cenu a v každém případě, ale je to tak. Nemci např. i v servisní dokumentaci neuvedou např. kompresní tlak 32-34Barů, ale minimálně 26.
    Skoro všechny VW mají na brzdě od 5-20% více výkonu. Např. TDI 90PS mívají 100-105PS, TDI PD 100PS má okolo 120PS, 2.5TDI 102PS má okolo 125PS, 1.6 75PS má okolo 82PS. Přesně jsou třeba motory TDI 110PS a VR6. Ale např. BMW M5 nemá psaný výkon skoro o 20%, Honda CIVIC 1.6 115PS má 98PS. Hodně japonců má třeba požadovaný výkon, ale tak o 600 otáček výš, ale kroutící moment nedosahuje udávaných hodnot. Všeobecně je to těžké, když vezmeme 10 stejných aut, každé z ních bude mít jiné parametry a jde o to jakou výslednou hodnotu budeme prezentovat. Někdo vezme maximum, někdo průměr a někdo třeba minimum. Každý výrobce si brzdí sám a nehledě na to, že prezentovaný výkon je důležité marketingové lákadlo. V praxi je to tak, že budu li jezdit 5 let s BMW a VW a potom si koupím japonce se stejným výkonem a váhou budu mít pocit, že nejede.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.00  08:16

    « Re: mereni na brzde

    jo, jo, o tech japoncich jsem to taky slysel... pry nemci jsou na tom dobre. o kolik procent prumerne to je mene? je to zanedbatelne, nebo je to papirovy podvod a lakadlo na zakaznika?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.00  23:40

    « Re: mereni na brzde

    Máš pravdu, ale nedá se to říct obecně. Většinou ale např.japonských a francouzských aut se to stává poměrně často a u hodně supersportů.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.11.00  07:21

    « mereni na brzde

    mate s tim nekdo nejake zkusenosti? slysel jsem, ze frantici, obecne, maji namereny vykon VZDY NIZSI, nez je tomu v papirech. co vy na to? setkali jste se s tim? ja se na to chystam. zvedavost... :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.00  20:16

    « Re: 306 - Kde je čidlo venkovní teploty ?

    Pro MILAN.65 : Díky za radu, tam bych ho nenašel kdybych chodil kolem auta týden. Uvědomuji si, že jsem pravé zrcátko měl sundané, takže se podívám na kabely jestli nejsou někde přerušené. Ještě jednou dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.00  11:18

    « Re: CHIPTUNING

    hm, když chceš, můžeme přidat třeba jenom polovinu hodnot (+12PS a 25Nm). Apropos, pokud máš auto v záruce, poskytneme Ti bezplatnou záruku na motor, takže když by se něco stalo s písty, jak říká erudovaný odborník milan65, je to náš problém.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.00  11:01

    « Re: CHIPTUNING

    vic penez a silnejsi auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.00  07:18

    « Re: CHIPTUNING

    ...a je tedy neco lepsiho, pro narust vykonu u 90 ps hdi, nez chiptuning? vyfuk s tim neudela temer nic, ne? vzduchovy fultr take ne... co tedy?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.00  22:47

    « Re: CHIPTUNING

    Přečipování není nic jiného než změna limitnich hodnot programu řídící jednotky motoru na ukor něčeho. V prvé řadě emise, spotřeba a životnost.
    Nejhorší na tom je, že diagnostika motoru se většinou tváří, že se nic neděje, ale nárust výkonu o desítky procent je někde vidět. Podle zkušeností kolegů v ser. síti jsou na tom huře 90 HP verze, kde se začaly vyskytovat dosti vážné důsledky. Viz moje předešlá reakce. Common rail má někdy dost problemů sám se sebou a s naší naftou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.10.00  07:04

    « Re: CHIPTUNING

    mohl by jsi milane.65 rict vic? co ty pisty... ten usklebek je faktickej, nebo ze to je nejak hodne, nebo co? jake jsou nejake limitni a omezujici hodnoty. myslim, co se tyce pomeru paliva, tlaku, vykonu...? motor, resp. auto z vyroby ma vzdy tech slibenych 66 kW, nebo je mezi novejma rozdil napr. ±5 kW...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.10.00  21:14

    « Re: CHIPTUNING

    A kolik propálených pístů :-))?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.10.00  21:11

    « Re: 306 - Kde je čidlo venkovní teploty ?

    Pravé ext. zpětné zrcátko, ze spodu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.10.00  22:57

    « 306 - Kde je čidlo venkovní teploty ?

    Mám 306 TD a bliká mi ukazatel venkovní teploty
    --- °C. Myslím si, že to je čidlem, ale nemůžu ho najít, poradí mi někdo ze zkušenějších ? Už jsem tím hledáním strávil celý večer. Díky.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…