Peugeot-na co se chcete zeptat, zeptejte se!

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

25.05.2000  14:22

P206 - instalacia zadnych reproduktorov

Pozdravujem vsetkych priaznivcov Peugeot 206. Potreboval by som ziskat informáciu - ako sa dajú namontovat zadne reproduktory do zadnych dvier v Peugeote 206 (5-dverove), teda akym sposobom mam demontovat plast na zadnych dverach aby som sa dostal do priestoru k reproduktorom v zadnych dverach a ako mam tahat káble az k pristrojovej doske. Vdaka za kazdu pomoc.

25.05.2000  14:35

Jéje, těch dotazů by bylo...

Pokud to téma založil znalec Pežotů, tak bych se zeptal na spoustu věcí, pokud to založil ten, kdo chce odpověď, pak je to nošení dříví do lesa. :-)
    Asi nejvíc by mi nadchnul ten, kdo by dokázal odhalit škubání při rozjezdu polostudeného motoru u 106-ky. Pak by mi nadchnul někdo, kdo zná výstupy z počítačů 106-ky a 306-ky a uměl by navrhnout dodělávky ve stylu "computer-tuning" - třeba okamžitou spotřebu i jen v relativních jednotkách nebo výstup pro otáčkoměr, který u staré 106-ky chybí. Stejně musí být zajímavé, jestli někdo dokáže dekódovat výstupy z řídící jednotky pro autodiagnostiku - když existují počítačoví hackeři na všechno možné, jakto, že ne na auta ? Nebo třeba jestli už do republiky někdo dovezl 106-elektromobil a jaké jsou s ní zkušenosti, ....

27.05.2000  09:15

« Re: hacking

tak koukam, ze se nejeak hackeri nehrnou :o). me by taky zajimalo, jak se necha pocitac prenastavit a jake vystupy lze z nej dostat.

29.05.2000  06:54

tuning

kdo u nas dela kvalitni tuning. motor, podvozek, karoserie.

29.05.2000  14:02

Tuning

na co konkretne shanis tuning a jaky? s tim chip-tuningem to je u Pazout spatny, temer bezvyznamne (cca 6ps za 7.000,-Kc se nevyplati)... takze pokud nemate motor s turbem nebo 16V nezbyva nez potrubi, filtr, hlava atd...

29.05.2000  17:49

« Re: Tuning

na 306ku hdi. 1. shanim spoiler na zadní - pate- dvere. nasel jsem jeden moc peknej, decentni, ale v belgii, k nam ho nikdo nedovazi. nasel jsem dobrej vejfuk - devil. ten se necha koupit, ale za 20 t. chip. no, neco dela gx, neco v nemecku a neco snad i bervid. ale jake jsou s tim zkusenosti a co na to rika motor....

30.05.2000  16:07

« Re: Tuning

To Good: ten chiptuning se fakt nevyplati, to radsi tam dej K&Nko a upravi si potrubi (staci nekdo sikovnej se svareckou a hezka koncovka) / ja sam jsem si ho udelal od motoru az do zadu pruchozi - je to rachot ale dobry... nic vic bych na tom HDI radsi nedelal...jelikoz ja mam treba na motoru 110.000km a mam GTI benzín, tak upravim akorat hlavu a vacku...

01.06.2000  07:00

« Re: Tuning

jakej efekt ma sportovni filtr u turbodieslu, potazmo hdi? neni to to same jako sportovni vyfuk? tedy bez efektu? m.

29.05.2000  18:07

Náhradní díly z vrakoviště

Je někde vrakoviště Pežotů, zvláště 106-ek ?
    Telefonní číslo ?
    Potřebuju palubní desku (palivoměr a denní km v háji) a ventilátor topení (opravovaný a furt rámus) či alternátor (špatná ložiska).

30.05.2000  09:50

« Re: Náhradní díly z vrakoviště

2 Tomas: už jsem ti to sice psal v jiné rubrice, ale existuje v Praze speciální vrakoviště na 106 a to na Praze 5, Butovická 100 (vedle fotbalového stadionu Patenidis Motorlet) telefon: 02/551963,57211409. Pro ostatní: ještě se tam specializují na 405. Sám jsem si tam pár dílů na 106 sehnal nebo vymontoval.

31.05.2000  10:31

Hladina oleje

Mám zajímavý problém. Vyměnili mi ve 106-ce olej. Za 2 dny na to jsem ze zvědavosti zkontroloval hladinu a zjistil jsem, že je tam asi 1/3 cm nad horní rysku. Pamětliv upozornění, že se může olej dostat do výfuku z spálit katalyzátor jsem to v servisu reklamoval a oni mi řekli, že tam dali přesně 3.4 litru, jak má být a že olejová vana není naťuklá, aby měla menší objem, takže je to správně a že je ta měrka asi blbá a že jsem to třeba neměřil na rovině. Postavili to na rampu a bylo to s horní ryskou, jenže po 3 km jizdy, což nemá žádný rozumný smysl. Existuje možnost nechat si změřit emise, abych zjistil, zda je katalyzátor OK a pokud budou emise špatný, tak aby mi nesebrali osvědčení ? Takové cvičné změření emisí. To bych asi musel mít známého, co ?
    Dá se pak katalyzátor sehnat taky z vrakoviště nebo levnější nebo člověk vyplázne 15 000,- Kč ?
    Pak se budu dohadovat se servisem, jestli je to jejich vina a jestli už nebyl v pr... předtím.

31.05.2000  15:02

« Re: Hladina oleje

Tak přesně to samé jsem zjistil i já po výměně oleje u Peugeot servisu. Buď je ta měrka blbě zkonstruovaná, nebo jsou to profíci jen cenami. Mimochodem jsem tam měl zrovna nový kat, cena komplet střední díl výfukového potrubí s katem cca 8000,- (Elit). Taky můžu říct, že můj motor nikdy neukápl ani kapičku, naprosto čisťounký, ale jen do doby, než mi v tomtéž profi servise vyměnili rozvoďák, pak to teklo přes těsnění hlavy (to jsem vyreklamoval, vyměnili ho), a navíc to od té doby kape kdesi zboku u alternátoru. Prostě borci. Takových zkušeností mám bohužel víc. Čím dražší, tím horší. Mějte se.

01.06.2000  10:10

« Re: Hladina oleje

Nemel by si zmatkovat. Mne taky do Favorita dali o 0.5 l vic,bylo to tak 0.5 cm nad horni ryskou a zjistil jsem to po 5000 km. Emise byly O.K. Vypustil jsem olej a jezdil dal. Apropo se mi nechce verit, ze by stredni dil vyfuku s katalyzatorem stal je 8 000,- Kc. Jen katalyzator na Bravu stoji 19 000,- Kc

01.06.2000  13:24

« Re: Hladina oleje

S tou cenou je to tak. Originál Peugeot by prý stál 15 nebo 16 tisíc. Nesmí člověk kupovat jen originály. Navíc jde většinou o stejný původ, ale s originál firemní nálepkou Peugeot. Prostě díly které nejsou pro sériovou prvovýrobu.

31.05.2000  10:32

Oprava

Pardon, bylo tam asi 3/4 cm nad horní rysku, ne 1/3, to jsem se uklepl.

31.05.2000  14:45

olej

Tomas: moc te Tvoji rysce nerozumim... jinak za 100-1500 Ti zmeri emise vsude jen tak...jetli je katalyzator v cudu, tak ho vyndej a az pujdes na emise, sup tam s nim :-)

31.05.2000  15:43

Kat

Takže myslíš, že se katalyzátoru nic nestane ?

31.05.2000  17:41

Katas

Tomas: no take zalezi kolik mas najeto s tim katalyzatorem...

02.06.2000  08:44

Hafik

Presne tak... leva packa na ovladani blinkru a svetel na GTI - Valeo, 2000,- v Peugeotu... Valeo u AutoKrasny 1500-1600,-, tak to je temer se vsim...original kupuju jenom takovy drobnosti (spunt,cudlik atd.), to se da...

02.06.2000  09:20

Součásti přístrojové desky

106, r.v. 1992: Mám rozbitý palivoměr a ventilátor topení a větrání interiéru, tak jsem se informoval na vrakovišti: přístrojovka 500,- - 1000,- Kč a ventilátor 500,- Kč. Pak jsem si pro tu srandu zavolal Pežotům a čekal jsem nějakou ukrutnou pálku a tak neuvěřitelně hrozný to zase není: jednotlivé součásti přístrojovky: tachometr 1662,- Kč + DPH, velký palivoměr 771,- Kč, ventilátor kabiny 2500,- Kč. No, jistě nekoupím si to, ale čekal jsem nesmyslnější pálky. Jinak jsem četl, že auto složené jen z náhradních dílů obvykle teoreticky dosahuje 2 - 4 násobek ceny nového.

02.06.2000  09:44

« Katalyzator

Uz te cene rozumimim

13.06.2000  15:51

Peugeot 306 - čidlo teploměru

Nazdárek, mám dotaz, ať to nemusím hledat půl dne.
    Občas mi na teploměru vedle hodin místo teploty blikaj tři pomlčky. Jindy to zase ukazuje správně. Mám tedy podezření na studeňák u čidla. Myslím, že bude někde vepředu u nárazníku, ne? Nebo čím by to mohlo být? A kde to čidlo přesně najdu?
    Dík

13.06.2000  17:41

p307

kdy bude ta premiera? plati porad podyim 2000 na autosalonu v parizi?

14.06.2000  15:58

Concept Cars

Docala zajímavé i legrační pokoukání je na www.peugeot.com - Concept Cars: prodloužená 306-ka, nebo dokonce 806-obojživelník či co. Jen nevím, zda je to taková designérská sranda či to chtějí v limitovaných sériích opravdu dělat jako 607-Feline - Mikimaus na kolečkách :-))))
    Pěkný článek o elektromobilech, ....
    Jen o 107 a 307 ani ťuk, variací na 206-ku je tam fúra, ale o 7-kové řadě nic.

20.06.2000  12:32

pozink

ma 206tka oboustranny pozink nebo ne??
    mam dojem, ze v tom lzou i prodejci.
    Nevite nekdo jak to s tim je?

12.07.2000  22:57

« Re: pozink

Všechny Peugeoty od řady x05 mají oboustraný pozink. Od 1.1.2000 dáva Peugeot záruku na karoserii 12 let. To neplatí pro Boxer, Expert-výroba karoserií není ve Francii :-)

23.06.2000  01:45

406 HDi

23.06.2000  01:48

406 HDi

je ten deasel nejak pocut vice nez dvujlitr? Chtel bych ho koupit ale dost se obavam protoze predtim sem mel dvujlitr a to bylo supr a ted nevim ci si mam znova koupit ten alebo deasel lebo ten mme pre zmenu lake ekonomikou prevadzky

23.06.2000  09:27

Jaký objem kufru má 405-ka sedan r.v.93? Za kolik se dá sehnat servo?

25.06.2000  21:06

Peugeot 205 T16

Kolik koní měl ve své nejlepší slávě PEUGEOT 205 T16, jde o poslední ostrou, soutěžní verzy před ukončení skupiny"B" . Odpovědi pošlete na ZDN@ATLAS.cz
    Děkuji

26.06.2000  07:16

« Re: Peugeot 205 T16

zmeny v evo 2 (oproti evo 1) 540 ps. (pri vaze 940 kg, to je dost sila.) 6 rychlosti, 8×18" rafky oz. k cemu to potrebujes? m.

03.07.2000  23:30

2,0 HDi

Máte někdo zájem o motor HDi (2,0 - cca 3,500 Km), včetně veškerý elektroniky?

14.07.2000  13:02

Pozink

Jo jo, mam 205GTI r.v. 92, provoz od 93 v SRN...stále bez koroze, super...

26.07.2000  10:32

205 d

Prodám Peugeot 205Diesel r.v. 86 5- dveří, 1,8 d,bez CZ dokladů, nebo koupím doklady. info na tel 0602 35 85 59. Díky

26.07.2000  15:06

Pro odborníka

Zkusím na originálního odborníka můj a Hafíkovo obvyklý problém. Lehce vystydlá 106-ka z r.v. 1992 na jedničku po prvním rozjezdu škube, případně až úplně chcípne, pomůže jen hodně vytočený motor s extrémně pomalu pouštěnou spojkou. Druhý rozjezd úplně O.K. Jednička se v tu chvíli chová tak, že lehce zmáčknutý pedál plynu nedává nic a pak v určité poloze se tam jako dostane moc benzínu a zase nic, čímž to vyrazí a i chcípne. V další jízdě už i jednička naprosto normální plynulé chování. Servisy nenašly nic, údajně by to mohly být i čidla od oleje, zasekávání benz. pumpy, kterou měli taky venku, ....

26.07.2000  15:09

Ještě něco pro odborníka

Co všechno za data uchovává P106 a P306 v paměti počítače o jízdě ? Data a interface - černá skříňka nebo je rozhranní do PC popsané ? Moci si podojit počítač do PC - to by bylo super - to by pak i hackeři zvládali udělat z notebooka palubní počítač. :-)))
    Jako programátor jsem zvědavej, co z toho leze.

27.07.2000  08:13

« Re: Ještě něco pro odborníka

Zdar Tome, zajímalo by mě, jestli máš ve 106ce ŘJ Bosch nebo Marelli. Já Marelli. Jinak už jsem dlouho neškubal, ale občas si to taky cukne, abych Tě potěšil.Jinak mě zaujal způsob programování volnoběžných otáček jak píše Etzold.

27.07.2000  16:26

« Re: Ještě něco pro odborníka

Ještě jsem tu černou plastovou krabici neotvíral. Podívám se. Znám jiný fígl, ale asi jen na 306-ku: nulování servisního intervalu pomocí čudlíku nulování denních km.

26.10.2000  17:26

CHIPTUNING

mate nekdo nejake konkretni zkusenosti. je jednoduche nekam dat auto at vam to precipuji, ale neco rozumneho, aby to jelo, ale bylo zaroven setrne k motoru a nemelo to zasadni vliv na zivotnost... poradte. hdi, 306, 90ps. znate nekdo napr. gx tuning?

27.10.2000  09:34

« Re: CHIPTUNING

m: to je presne vono, nikdy nevis, ale pokud ten chiptuning nezvysi vykon nijak brutalne (treba ve spojenim jeste s necim), tak by se nic nemelo po..., akorat se trosku zvysi spotreba ve vyssich otackach... btw. mas jeste zaruku na auto?

27.10.2000  16:34

« Re: CHIPTUNING

...zaruku mam, ale zase kdyz pridas 10 ps za cca 20 000,- k cemu to pak je, je to nepomer :o). max. ti naroste o 2km, kroutak o 5 Nm a vykon nic moc. ani to nepoznas. to chce znat ten kompromis a nekoho, kdo tomu rozumi....

27.10.2000  17:33

« Re: CHIPTUNING

čau m, no +10PS a +5Nm na 306HDI 90PS to je nějak málo ne?
          My děláme 306HDI na 115PS a 253Nm (+25PS a +48Nm) za 21.250,- s DPH s tím, že pro nová auta poskytujeme roční záruku na motor. Se 306-kou to docela pěkně potom jede. Brnkni, když budeš mít náladu to otestovat. 0602/746393

29.10.2000  21:14

« Re: CHIPTUNING

A kolik propálených pístů :-))?

30.10.2000  07:04

« Re: CHIPTUNING

mohl by jsi milane.65 rict vic? co ty pisty... ten usklebek je faktickej, nebo ze to je nejak hodne, nebo co? jake jsou nejake limitni a omezujici hodnoty. myslim, co se tyce pomeru paliva, tlaku, vykonu...? motor, resp. auto z vyroby ma vzdy tech slibenych 66 kW, nebo je mezi novejma rozdil napr. ±5 kW...

30.10.2000  22:47

« Re: CHIPTUNING

Přečipování není nic jiného než změna limitnich hodnot programu řídící jednotky motoru na ukor něčeho. V prvé řadě emise, spotřeba a životnost.
                Nejhorší na tom je, že diagnostika motoru se většinou tváří, že se nic neděje, ale nárust výkonu o desítky procent je někde vidět. Podle zkušeností kolegů v ser. síti jsou na tom huře 90 HP verze, kde se začaly vyskytovat dosti vážné důsledky. Viz moje předešlá reakce. Common rail má někdy dost problemů sám se sebou a s naší naftou.

31.10.2000  07:18

« Re: CHIPTUNING

...a je tedy neco lepsiho, pro narust vykonu u 90 ps hdi, nez chiptuning? vyfuk s tim neudela temer nic, ne? vzduchovy fultr take ne... co tedy?

31.10.2000  11:01

« Re: CHIPTUNING

vic penez a silnejsi auto.

31.10.2000  11:18

« Re: CHIPTUNING

hm, když chceš, můžeme přidat třeba jenom polovinu hodnot (+12PS a 25Nm). Apropos, pokud máš auto v záruce, poskytneme Ti bezplatnou záruku na motor, takže když by se něco stalo s písty, jak říká erudovaný odborník milan65, je to náš problém.

27.10.2000  22:57

306 - Kde je čidlo venkovní teploty ?

Mám 306 TD a bliká mi ukazatel venkovní teploty
    --- °C. Myslím si, že to je čidlem, ale nemůžu ho najít, poradí mi někdo ze zkušenějších ? Už jsem tím hledáním strávil celý večer. Díky.

29.10.2000  21:11

« Re: 306 - Kde je čidlo venkovní teploty ?

Pravé ext. zpětné zrcátko, ze spodu.

31.10.2000  20:16

« Re: 306 - Kde je čidlo venkovní teploty ?

Pro MILAN.65 : Díky za radu, tam bych ho nenašel kdybych chodil kolem auta týden. Uvědomuji si, že jsem pravé zrcátko měl sundané, takže se podívám na kabely jestli nejsou někde přerušené. Ještě jednou dík.

30.11.2002  18:15

Mám 605 a čidlo mám v pravém zpětné zrcátku. Tak mrkni třeba je to stejné

01.11.2000  07:21

mereni na brzde

mate s tim nekdo nejake zkusenosti? slysel jsem, ze frantici, obecne, maji namereny vykon VZDY NIZSI, nez je tomu v papirech. co vy na to? setkali jste se s tim? ja se na to chystam. zvedavost... :o)

01.11.2000  23:40

« Re: mereni na brzde

Máš pravdu, ale nedá se to říct obecně. Většinou ale např.japonských a francouzských aut se to stává poměrně často a u hodně supersportů.

02.11.2000  08:16

« Re: mereni na brzde

jo, jo, o tech japoncich jsem to taky slysel... pry nemci jsou na tom dobre. o kolik procent prumerne to je mene? je to zanedbatelne, nebo je to papirovy podvod a lakadlo na zakaznika?

02.11.2000  10:59

« Re: mereni na brzde

Hele, jde o to, že Němci platí daň z výkonu.
          Možná je to ve smyslu té jejich touhy chránit se za každou cenu a v každém případě, ale je to tak. Nemci např. i v servisní dokumentaci neuvedou např. kompresní tlak 32-34Barů, ale minimálně 26.
          Skoro všechny VW mají na brzdě od 5-20% více výkonu. Např. TDI 90PS mívají 100-105PS, TDI PD 100PS má okolo 120PS, 2.5TDI 102PS má okolo 125PS, 1.6 75PS má okolo 82PS. Přesně jsou třeba motory TDI 110PS a VR6. Ale např. BMW M5 nemá psaný výkon skoro o 20%, Honda CIVIC 1.6 115PS má 98PS. Hodně japonců má třeba požadovaný výkon, ale tak o 600 otáček výš, ale kroutící moment nedosahuje udávaných hodnot. Všeobecně je to těžké, když vezmeme 10 stejných aut, každé z ních bude mít jiné parametry a jde o to jakou výslednou hodnotu budeme prezentovat. Někdo vezme maximum, někdo průměr a někdo třeba minimum. Každý výrobce si brzdí sám a nehledě na to, že prezentovaný výkon je důležité marketingové lákadlo. V praxi je to tak, že budu li jezdit 5 let s BMW a VW a potom si koupím japonce se stejným výkonem a váhou budu mít pocit, že nejede.

02.11.2000  12:19

« Re: mereni na brzde

diky za informace. je zajimave cist neco z praxe a i s jinymi znackami. klega vymenil seriovou hondu za seriovou mazdu ve stejne objemove tride a i vykonove a mazda je o poznani linejsi... :o(

09.11.2000  07:10

« chip & dale

...co rikate na chiptuning od "renocaru", od "autokomplexu", od "eb" a od "gx"? pry se ladi (pro nektere prodejce) i auta nova urcena pro prodej.

16.11.2000  00:00

« Re: chip & dale

1. dělají se úplně nová auta pro prodejce
                2. autokomplexcz dává novým vozům bezplatně záruku na motor 12 měsíců, dává jí ještě někdo jiný??

14.11.2000  13:11

Třistašestka třese při jízdě

Mám 306 TD, 96, opravoval jsem jí po drobné nehodě a nemůžu přijít na poslední závadu. Tou je, že auto při záběru ( tzn. když je v tahu ) tak se přibližně při rychlosti 50-70 km/h roztřese, současně to docela dává rázy do řadící páky. Když přejdu tuto rychlost tak to pak zase jede jako čert, klidně 190 km/h a bez problémů. Je to docela nepříjemné, zkoušel jsem silentbloky na motoru, uložení ramen, ložiska v kole, vyměnil jsem už pravou poloosu, spodní čep na rameni vpravo, prohodil gumy přední za zadní a dál se přiznám, že už nevím. Nesetkal se někdo s něčím podobným, budu vděčný za každý nápad nebo radu. Dík.

14.11.2000  13:20

« Re: Třistašestka třese při jízdě

Takze to zavisi na rychlosti a ne na otackach motoru ?

14.11.2000  20:55

« Re: Třistašestka třese při jízdě

Pokud se u nás v servise setkáme s tímto problémem a bývá to dost často následuje tento postup
      1-kontrola pneu, myslím tím boulí, dost často to dělá poškozený kord a je uplně jedno jestli je to přední nebo zadní pneu /u před. náhonu/
      2-poloosy obě, umý to udělat vyjetá jehla, házivost poloosy, pokud jsou poloosy repas na 99 % je to v nich, setkali jsem se s dobrou repasí až na 3 pokus, po dodání orig. dílu byl klid.
      3-středové ložisko uchycení P poloosy.
      V každem případě je to z podvozku, jinde to nehledej. Doporučuji udělat 4 hlavou Geometrii a zjistit souosost /to je slovo/ náprav.

16.11.2000  16:12

« Re: Třistašestka třese při jízdě

Tak jsem včera po Tvých radách zase lehnul pod auto, že se podívám jestli něco neobjevím. Zjistil jsem, že je trochu ( opravdu ne moc ) vymačkaný a od ramene odlepený silentblok, který drží pravé rameno směrem k podlaze. Tak jsem ho dneska objednal, večer mi ho přivezou a jsem moc zvedavý jestli to pomůže. Pak vyzkouším ten zbytek, jenom jsem přemýšlel nad těmi gumami, dával jsem shodou okolností nové protektory na zimu, ale mate mne, že to třese jenom v záběru. Gumy by snad třásly pořád, nebo ne ?

21.11.2000  14:20

« Re: Třistašestka třese při jízdě

Jestli to třese jenom v záběru, tak by to mohla bejt ohnutá poloosa.

23.11.2000  07:35

kterej motor v 405ce mel 108kW? oběm a takový věci. chtěl bych vědět. (mělo by to být 1905ccm)

23.11.2000  10:31

« Re: 405

Byl to motor XU9J4 108/148/6400. Toč. moment - 166/5000. Zdvihový objem - 1905 cm3. Zdvih - 88 mm. Vrtání válců - 83 mm. Kompresní poměr - 9,7. Jinak tenhle motor se dával do Mi 16-tek od modelového roku 1990. Jinak před tím měl ten motor objem něco okolo 1870 cm3, ale nevím to přesně. Zajímavé je, že ten starší motor dosahuje vyšší maximálku při nižší spotřebě, nevím co vedlo Frantíky k tomu, aby ho "Upgradovali".

23.11.2000  10:36

MI16(XU9J4Z),MI16x4(XU9J4Z).
      dva nahore uloz. vackove hr.
      Vrtani/zdvih: 83x88,
      Bat.: 12V/42Ah
      Verze s 3cest. katem

26.11.2000  22:07

« Re: 405

ale tenhle motor má řídící jednotku bosh jetronic !!! a není to 16ti ventil...

27.11.2000  10:30

« Re: 405

Kterej motor máš na mysli.

28.11.2000  19:44

« Re: 405

jakej motor? je to napsany dole...

24.11.2000  12:35

Šrouby k autozahrádce

Originál zahrádka u 306 je přišroubována 4 ks šroubů M8 imbus s úplně placatou hlavou aby se vešel pod těsnění a dveře. Měl by někdo tip kde je sehnat popřípadě mi poslal rozměry. Díky moc.

24.11.2000  14:11

« Re: Šrouby k autozahrádce

...u prodejcu zahradek, u peugeotu... :o) napr. thule, neumann, a vsichni dealeri. neoriginaly reznou, original vydrzi vice.

27.11.2000  13:08

« Re: Šrouby k autozahrádce

Neumann neprodává šrouby ale čepy úplně jiného tvaru a u Peugeota mi ty čtyry šrouby nabídly do dvou měsíců za 800,- Kč

10.12.2000  18:20

« Re: Šrouby k autozahrádce

Šrouby jsem koupil od originálu k nerozeznání v železářství pana Rouska , nám bří Synků, Praha-Nusle

28.11.2000  12:21

Motory

jenom proletam co ja vim tak 1,9 8V nejslabsi verze Jetronic, stredni 88kw Motronic, nejsilnejsi Jetronic a 1,9 16V Motronic mejte se

28.11.2000  19:48

« Re: Motory

...ale mozna je to Magnetti Marelli... ale nevim to jiste. V tech. má 108kW. díkec

30.11.2000  11:49

Peugeot 605 SV3.0

Shanim nějakou dokumentaci, nebo servisní manuál k P605SV3.0.

23.02.2001  21:23

« Re: Peugeot 605 SV3.0

Mam original francouzskou knizku na vsechny
      Peugeoty 605. Od nejslabsich benzinu,diesely az
      po 3,0 V6. Byla ale dost draha, stala me 1200 Kc.
      Prodal bych ji tak za polovic. Mel jsem 605 srdt. Super auto. Ted mam posledni model 406 HDI. Je
      to sracka. Mam ji pul roku a uvazuji o prodeji.
      Uz ji nechci ani videt.

07.12.2000  22:03

Vskříšení Peugeotu.

Prosím o radu! Koupil jsem Peugeot 406 lehce bouraný na předek. Původ je z Francie, mohu zdokladovat. Můj problém spočívá v odblokování počítače. Vše funguje, ale bohužel neznám kód na odblokování. Skoušel jsem navštívit renomovaný servis- v Liberci. Bohužel jsem auto nekoupil od nich, tak jediné pro ně možné řešení je vyměnit počitač a veškeré čidla, na to nemam. Udajně lze počitač odblokovat podle čísla motoru. Prosím Vás o radu.

09.12.2000  22:24

« Re: Vskříšení Peugeotu.

Federal Cars v Praze má databázi číslo karoserie - bezpečnostní kód, ale bylo by nutné jim precizně dokázat, že to auto není kradené.

09.12.2000  22:28

« Re: Vskříšení Peugeotu.

Pokud jsem dobře pochopil, jedná se o klavesnicový imobilizer. Jestli je to tak, že neviš kod, zkus 1111, byva to nepsane pravidlo.Pokud toto nepomuže zbývá pouze jediná možnost a to výměna řídící jednotky. Čidla se měnit nemusí. Nepomuže ani značkový servis, protože se z diagnostikou nikam "nedostane" pokud se neodemkne řid. jednotka kodem. Nebudeš první a ceny začínají od cca 18000,- kč, dle typu.

foto Jumbik

Jumbik 01.02.2010  11:57

« Re: Re: Vskříšení Peugeotu.

Nikdy nevěř lidem na foorech .. pokud by si byl schopný to přivést nebo poslat poštou kod ti zjistím nebo ti tam naedituju kod jaký budeš chtít ... Musíš poslat ŘJ motoru, BSI, a ten číslovník :-)

10.12.2000  18:24

zapojení otáčkoměru

Nevím, jak u Peugeota 405 GLI zapojit otáčkoměr, + a - je jasný, ale kde se snímají otáčky, ve schematu z cívky, ale to nesedí, zřejmě z řídící jednotky, neporadí někdo? Díky

11.12.2000  13:58

Tuning

Je nejaka firma, ktera provadi chiptuning peugeotu?

12.12.2000  07:17

« Re: Chiptuning Peugeotu

...je jich tisic. napr.: www.chiptuning.cz, www.pcnative.cz/gxtuning, www.renocar.cz, www.domansky.com, www.federalcars.cz. dale je dost firem v nemecku a rakousku (viz. vyhledavace). u nas se ceny pohybuji od 20 do 30 tisic kc. v nemecku kolem 1100 dm. je dulezite, aby pri "tunovani" brali ohled na vsechny parametry motoru a ne pouze na urcite "vykonove spektrum". myslim, ze vyse jemenovani pusobi duveryhodnym dojmem. az budes mit precipovano, dej vedet. o jake auto a jaky motor se jedna?

30.11.2002  18:35

Řízení na Peugeotu 605 2.1 svdt

Prosím o radu, po výměně těsnění pod hlavou začalo občas tuhnout řízení, je to jako by občas vynechávalo servo. Při zatáčení chvílema tuhne a chvílema jde normálně. Díky

Jan Hančil 11.07.2008  14:20

Klimatizace Peugeot 407SW

Máte někdo zkušenosti s výkonem klimatizace v Peugeotu 407. Podle mě u mého vozu má klimatizace malý výkon na vnitřní prostor. Než se to trochu vychladí při teplotách cca 30st. tak to trvá. Mám zkušenosti z Mondea, Focusu, Hondy Jazz a ty chladí za chvíli. V servisu mi řekli, že to má při minimálním chodu větráku chladit na 6st.na teploměru u výdechu klimatizace a to je v pořádku. Děkuji H.

"-- skrytý --" 27.11.2008  19:03

306 originál rádio

zdravim,máte někdo zkušenosti s originál rádiem v 306?Rád bych ho vyndal,ale nějak to nejde,žádná díra na vidličky tam neni,byla tam jen 1 záslepka,která sem teda vypích a je tam teda 1 díra,ale stejnak nejde ven,pokud někdo víte,tak dejte vědět.Díky Mliko

foto mate59

mate59 29.11.2008  19:45

disky

Prosím, na P407 ide rozmer pneu 205/60 R16H .Ktorý liaty disk je na ne vhodný R16/6,5,alebo R16/7 ?Ďakujem.

"-- skrytý --" 07.01.2009  22:29

Peugeot 309 1.4 benzin 1992

Krásný večer,rád bych se zeptal,mám takový problém a nevím přesně co by to mohlo být.Předek auta mi cca po 10-15 min. začne klepat,nejvíce to dělá při neutrálu a taky když sešlápnu spojku.Když je auto v tahu tak to přestane.Se závadou jsem byl v servisu,kompletně se zkontrolovali a promazali obě poloosy a měnilo se ložisko na poloose.S tím že by to mělo být už dobrý,auto zpočátku neklepalo a pak zase začalo..Opět jsem byl v servisu,nejsou si jistý co by jiného to mohlo být.Na ložisko na kole to nevypadá..Nemáte s tím někdo zkušenosti co by to mohlo být?Předem děkuji.

"-- skrytý --" 08.03.2009  15:57

Re: 207

Cawte vsetci, chcel by som sa Vas spytat, ze aky motor by ste odporucali pre Pegeotík 207 ??? :-)

Ma007 08.03.2009  19:57

« Re: Re: 207

Ahoj, zaleží na tvojich prioritách... Ako optimum na "nasieranie" passatov (a teda na rýchlu jazdu) vidím benzínovú 1,6THP :-)
      Pre bežné jazdenie je plne postačujúca 1,4 VTI so 70kW (mám ten motor, viď moju recenziu)

"-- skrytý --" 09.03.2009  19:16

Re: ODPOVEĎ

No jasne, mne by v poho stacila aj ta 1.4-ka, a čo to mas za rocnik ??? ;-)

Ma007 09.03.2009  20:02

« Re: Re: ODPOVEĎ

5/2008, auto má teraz najazdených necelých 20000km a šoféruje sa čím ďalej tým lepšie.

"-- skrytý --" 10.03.2009  12:40

« Re: 207

NOOO, pozrel som si ho a je pekne,a tie zadne, ľavé dvere to má byť čo ??? ;-)

Ma007 10.03.2009  19:11

« Re: 207

to nebolo mojou vinou... Dvere vymenili za nové a na aute sa neprejavili ani neobjavili žiadne negatíva, nebol posunutý stĺpik ani podbeh, nevystrelili ani airbagy (ťukes bol v malej rýchlosti cca 15-20 km/hod). Tak ako som bol spokojný so spoľahlivosťou 206-tky (počas 4 rokov a 80000km nebol okrem výmeny brzdových platničiek a pravidelných prehliadok žiadny iný zásah do auta) je to aj v prípade 207-čky.

Ďalšie otázky píš do diskusie pod mojou recenziou

"-- skrytý --" 08.05.2009  21:59

..........................

prosim o radu nalil jsem do chladice destil vodu,ale kontrolka me porad hlasi ze nemam vodu

"-- skrytý --" 08.05.2009  22:23

................................

mno nevim no mam 309 peugeota mam tam chladic do podoby trubky malo se toho tam vejde.

"-- skrytý --" 08.05.2009  22:25

..........................

a nevipada ze by to nikde unikalo hladina je porad stejna.

"-- skrytý --" 11.06.2009  13:49

307 SW

ahojte
    uvazujem o kupe 307 SW 2,0 HDI, mnohi ma vsak od tohoto odradzaju, vraj je to velmi poruchovy, nedobry typ. dajte vlastnu skusenost please. dik

"-- skrytý --" 04.01.2010  17:20

Peugeot 605

Zdravím, prosím Vás nevíte někdo kolik má být motorového oleje v motoru??Jedná se o Peugeot 605,R.v. 92,89Kw, 2.0i
    Děkuji

foto Cico

Čičo 04.01.2010  21:13

« Re: Peugeot 605

Toľko čo v každom - aspoň po risku minima...

(4,75 l)

"-- skrytý --" 04.01.2010  23:03

« Re: Peugeot 605

zdravim, no mě právě chybí měrka:-))Takže když dám 5 L tak to bude ok?

foto Cico

Čičo 04.01.2010  23:05

5L

Tých 4,75 píšu pri výmene oleja, takže pravdepodobne po vrchnú rysku. Tak aby tých 5 nebolo veľa...

"-- skrytý --" 25.01.2010  12:54

Peugeot 406 Hdi

;-\

"-- skrytý --" 31.01.2010  03:22

Peugeot 406

Dobrý den prajem, mam peugeot 406 2.0 HDi 80kw r.v. 2004. Mam xenony a pred par dnami mi za to pani policajti zobrali technicky preukaz. Chcel by som si to dat zlegalizovať a viem ze v SVK legislative, na to musim mat spravené ostrekovanie xenonov a naklapaci mechanizmus ale neviem či to niekto dokáze spravit. Ak áno, vedeli by ste mi poradit kde kto to robi a kolko by to mohlo cca stať?
    Dakujem

"-- skrytý --" 02.02.2010  09:03

Bourana 306

Cau. V nedeli sem poslal svou 306 pres strechu, takze ma par pomackanych plechu(vcetne promackleho sloupku u spolujezdce) a je zrejme mimo i leva predni poloosa. Ale v posledni dobe jsem ji daval do kupy, ma novou zadni napravu, motor slape jako hodinky. Bohuzel se mi uz fakt nevyplati ji opravovat a potreboval bych ji strelit na soucastky, nevite jak nejlip na to? Nemam s timhle zkusenosti. Pripadne jestli nevite o nekom, kdo se na Peugeoty specializuje a nehodila by se mu kara navic na soucastky.

"-- skrytý --" 19.02.2010  14:13

peugot 206

Ahoj, v servisu utahovali volant a teď mě bliká kontrolka airbagu, neví někdo, čím to je ??????

"-- skrytý --" 19.02.2010  18:08

« Re: peugot 206

U některých aut to může být nějakým přerušeným kontaktem, většinou na nějakém konektoru a potom je třeba odstranit chybu z ŘJ, jinak blikat nepřestane...

"-- skrytý --" 03.03.2010  14:19

peugeot 207

cavte chcel by som sa spitat auto ma najazdene 17000 km a ked je motor chladny tak mi skacu otacky a jak keby vynechaval nejaky valec.. sviecky su vymenene a lambda sombda tiez.. co to moze robit?

"-- skrytý --" 04.03.2010  13:47

Peugeot 406

Koupil jsem si Peugeota 406 2.0 HDi, rok výroby 2000 a přes noc se cosi stalo. Ráno byla baterka úplně vyšťavená (auto jsem v noci zhasnul a všechno vypnul jak se patří). Přes kabely to nechytalo, tak jsem koupil novou baterku (72Ah). Vše ok a druhý den ráno to samé. Centrál nefunkční, otočím klíčkem, vůbec nic se nerozsvítí....mrtvo.
    Měli byste prosím radu, co s tím může být??
    Předem moc děkuju R.

"-- skrytý --" 05.03.2010  20:55

Co tam máš za rádio?

"-- skrytý --" 05.03.2010  21:48

« Re: Peugeot 406

Mám tam originál od Peugeota. Označení je myslím RB2 (prostě to na kazety:))

"-- skrytý --" 07.08.2010  09:23

« Re: Peugeot 406

mám stejný problém a taky zjišťuji co a jak. :'-(

"-- skrytý --" 10.08.2010  09:22

« Re: Re: Peugeot 406

U mě to byl zoxidovaný motorový kabel. Bez profi pomoci, bych to dohromady nedal. Hodně štěstí!

"-- skrytý --" 03.07.2010  15:47

Peogeot 308

Dobrý den ! Nemá někdo zkušenost s výměnou žárovky (přední světlo) potkávacích světel ? Díky.

JANAK DAVID 07.07.2010  17:29

Mám 306 1,9 td když teplota venku klesne na pět stupnů nad nulu při startováni zabublá žhaviče mám nové

foto WinDiesel

WinDiesel 07.07.2010  18:01

« Re: 306

Komprese?????
      Stav startéru?????
      Stav vstřikovačů?????

"-- skrytý --" 03.08.2010  20:47

Peugeot 406 kupé

Ahoj, mám problém s mým kupátkem, nejdou blinkry.
    Pojistky zkontrolované,relátka taky a nic. Kdybys věděl o někom
    ne moc drahém z Mladoboleslavska,kdo byto zvládl opravit, poraď.
    Děkuju. Petr

"-- skrytý --" 07.08.2010  09:22

jakou baterku?

Můžete mi někdo poradit jakou si do Peugeota 407 2,0 HDI můžu pořídit baterku. (jak silnou nejvíc)?

díky

"-- skrytý --" 07.10.2010  14:35

406 combi

prosím může mi někdo poradit 2l benzín 100kw houpou mi otáčky při volnoběhu když vyřadím tak to i někdy chcípne diagnostika nic neobjevila děkuji

"-- skrytý --" 15.11.2010  17:08

nemožno nastartovat

Zdravim, mam menší problém a žádám o radu, mam model 406 kombi 2001 rok výroby, motor 3 litr V6 24 ventil, na pátém válci jsme měnili cívku, po výměně, ale kontrolka furt svítila, tak jsme odpojili baterku pro restart, a od té doby nemůžu nastartovat, svítí mi tam kontrolka v podobě klíče, zkoušel jsem všechno podle knížky, jako polohy a držet knoflík atd a nic, točí ale nic, nevíte někdo prosím co stím? děkuji za odpověď.

"-- skrytý --" 16.12.2010  19:10

PROBÉM S DEMONTÁŽÍ TOPENÍ U PEUBEOTU 306/97rok. jedná se o 1.4i

ČUS LIDI, NEZNÁ NĚKDO NEJAKEJ FÍGL NA DEMONTÁŽ POŠKOZENÉHO TOPENÍ NA 306 rok 97..KOUKAL JSEM DO KNÍŽKY A KVULI TOMU TOPENÍ SE MUSÍ ROZEBRAT 1/2 VNITŘKU AUTA ...NEJDE TO NEJAK JEDNODUŠEJC ..MOŽNÁ TO PUJDE ZDEMONTOVAT NEJAKÝM ZPUSOBEM A I KOUKAL JSEM ŽE BY MOHLO BEJT MÍSTO NA VYSUNUTÍ POD KASTLÍK ALE NEVÍM TO NA 100 proc., TAK JSI RADŠI NECHÁM PORADIT

"-- skrytý --" 31.01.2011  09:03

Peugeot 306 2.0 HDI venkovní čidlo teploty

Nevíte někdo prosím kde najdu venkovní čidlo teploty na peugeot 306 2.0 HDI?

foto onlytweety

onlytweety 18.02.2018  12:05

BIELY DYM

Zdravím. Pri poslednej jazde mi auto začalo neuveriteľne dymiť na bielo a taktiež sa pridal problém so štartovaním. Váha vzduchu bola menená pred pol rokom. Z agregátu počas jazdy počuť mierne klepanie. Výkon to však neovplyvnilo. Poradí niekto?

foto Petr-Nov-

Petr Nov. 12.08.2018  16:20

Spojka

Prosím poradil by mi někdo? Mám peugeota 107 r. v. 2007, benzín, obsah 1l, poloautomat. Někdy spojka špatně vypíná a ve vyšší rychlosti klouže, spojková lamela je nová. Děkuju.

foto Adam-Durana

Adam Ďurana 31.08.2023  23:20

Problém s otačkami

Zdravím chcel by som sa opýtať či sa niekto stým nestretol náhodou u tohto motora kúpil som novy peugeot 308 sw 1.2 puretech 96 kW auto ma najeto 1200 km r.v 2023 pri studenom štarte nie vždy ale občas sú otáčky 1200 a pomaly padajú dole coz je normálne ale potom otáčky začnú skákať z 900 na 800 a potom z 800 na 900 a tak to skáču až kým sa nezahreje motor ale tak skáču otáčky že to hýbe celým motorom auto je fakt nové tankujem natural 95 na shell takže neviem čím to môže byť ďakujem za každú radu

foto Viktor-Mika

Viktor Mika 15.11.2023  16:32

P 107 zablokování přívodu vzduchu do kabiny

Nemáte někdo zkušenost se zavřením přívodu vzduchu do kabiny u P 107? Dříve jsem měl 307,stačilo zmáčknout tlačítko.P 107 zavírání nemá.Až teď jsem zjistil kolik starých nafťáků jezdí po silnicích a to se prostě nedá čuchat.Rozhodl jsem se že si udělám zastavení přívodu vzduchu do kabiny.Nedělal jste to někdo prosím?