Diskuse

Hyundai i30 (2017)

16.7.2019

Vzhledem k tomu, že tu moc hatchbacků Hyundai I30 ve 3. generaci není, rád bych vám o tomhle rodinném přibližovadle něco málo napsal. S manželkou…

 

Hyundai i30 (colin251)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz


 • 00 Reagovat !

  foto C-M-Burns

  C.M.Burns 17.07.2019  10:00

  Nejmenovaný autobazar

  Myslím, že máš pěkně vybavené auto, ale z popisu cítím, že bys do nižší střední chtěl narvat výbavu z nějaké prémiovky :-!

  Koukám, že si ten nejmenovaný autobazar ještě účtuje nějaké poplatky... to je pro mě novinka. Psychologii mají docela promakanou a proto, když už Tě tam drželi nějakých 7 hodin tak jsi jim raději zaplatil ten poplatek 9000 Kč, než abys tam měl ztvrdnout další 3 hodiny.
  Při jednání s nimi musí být člověk neoblomný a třeba z bazaru odejít... oni si Tě pak zavolají.
  • 00 Reagovat !

   foto colin251

   colin251 17.07.2019  11:52

   « Re: Nejmenovaný autobazar

   Plynovou vzpěru a elektrický kufr beru za celkem normální výbavu, ale samozřejmě, že se bez toho obejdu. Head up displej už je opravdu něco extra, i když v jednodušší formě (plastové sklíčko) se dostává i mezi nižší střední (např. Megane). Spíš mi šlo jen o to, že je to super věc, když člověk nemusí koukat všude možně, aby zjistil rychlost nebo kam podle navigace jet.

   Jinak jsem vlastně s autem spokojený. Ono je stejně spíš pro manželku, já jezdím služebním :-) Zatím si ho od manželky půjčuju a sbírám dojmy, když to máme teď nově doma :-)

   Poplatky si autobazar účtuje a to slušný :-) Pokud bych to věděl předem, tak si úvěr vyřídím z domova a přišel bych rovnou s hotovostí. Mohl jsem to udělat i později. Pokud se nepletu, tak do 2 týdnů je možné od úvěrové smlouvy odstoupit. Všechny tyhle věci vím, jen jsem byl už líný to udělat. Oni na to samozřejmě hrají, to vím. Taky poměrně dost tlačí, aby si člověk auto koupil co nejrychleji ... to na mě nefunguje a myslím si, že by to ani nemuseli dělat, oni stejně prodají, když vezmu to množství lidí, kteří tam chodí.

   Když jsem jim řekl, co nabízím na protiúčet za auto, tak paní po telefonu byla neskutečně nadšená. Říkal jsem si, no jasně, po telefonu modrý z nebe a pak to bude úplně jinak. Ono ale ne, opravdu jsem dostal slušnou cenu za naše auto. Jediný, co zvlášť neocenili bylo, že mám komplet druhou sadu zimních kol. Tak jsem si ji nechal a prodal zvlášť. Ani jsem jim auto nemusel nechávat na originálních alu kolech, kdybych jim to dal na zimákách s plecháčema, tak by jim to bylo jedno.

   Myslím si, že dneska už tolik ty bazary nechtějí člověku auto nějak ztrhat, aby ho vykoupili za co nejmíň, pokud je auto v relativně slušném stavu a není to vrak. Oni spíš jedou na ty poplatky, alespoň mě to tak připadá. Co jsem pozoroval jiný lidi, kteří tam prodávali auto, tak byli většinou spokojeni a neslyšel jsem, že by jim auta pomlouvali, spíš naopak. Poplatek za výkup vozu a přepis na ně 3.000,-Kč, ale řekli i na rovinu, že pokud si to člověk vyřídí sám, bude to mít za polovinu. Proto mě pak následně překvapilo, že po mě chtěli 9000 Kč. Co jsem se koukal ale na poplatky u oficiálního dealera Hyundai, tak za přepis vozu 4500,-Kč a to jsem ještě neviděl, co by chtěli za výkup mého stávajícího vozu a přepis na ně. Takže ve výsledku to u ofic. dealera taky není žádná levná sranda.

   Poplatek jako takový mi byl vysvětlen tak, že je to za výkup auta a jeho přepis na ně a pak za prodej auta + za zpracování úvěru. Vtipný je, že žádost o úvěr je online zdarma, když se třeba podívám na Moneta Auto.

   Nakonec, co jsem ještě nenapsal do recenze je to, že auto se sice prodávala jako po 1. vlastníkovi, ale já nemám jak si to ověřit, dostal jsem totiž nový velký TP a jako důvod vydání nového TP bylo uvedeno příliš mnoho zápisů :-) Nevím, jestli je to běžná praxe, že tímhle vlastně skryjí předchozí vlastníky :-)

   Nevím, jestli jsem měl smůlu, ale ten proces je výkupu a prodeje auta je dlouhý. Alespoň tam je všude klimatizace a možnost občerstvení.

   • 00 Reagovat !

    foto palix

    palix 17.07.2019  14:55

    « Re: Re: Nejmenovaný autobazar

    Prajem veľa dobrých skúsenosti s autom.

    Kedysi som veľmi i30 zvažoval (motor, ovládanie, výbava, dizajn, interiér - OK) a nakoniec som skončil inde. Síce som zaplatil viac za povedzme menej výbavy, ale ja som kupoval auto = podvozok, ovládanie, pocit pri šoférovaní... :). A hlavne pred 2 rokmi bola nová i30 novinka, u ktorej nebolo veľa údajov od bežných majiteľov.

    Kupovať auto práve dnes, tak možno beriem i30 1,4 TGDI, prípadne sestru - CEED (pre mňa - o trochu krajšie auto, hlavne v interiéri). Cena je perfektná, auto tiež.

    Vaša spotreba je celkom vysoká 7l pri 110 km/h... Normálne by sa mala pohybovať okolo 5 až 5,5 l u podobne výkonného (benzínového) auta nižšej strednej triedy. Jedine, že jazdíte po kopcovitom teréne. Na druhej strane - kde sa ide hore kopcom, naspäť sa ide dole = spotreba sa spriemeruje.
    Za 7l by mala byť jazda všade max limit + odchýlka rýchlomera (=100 / 140) bez nejakého sebazapierania (a bez protivetra). Myslím, že i30 1,4 TGDI s manuálom to zvláda.

    Na druhej strane obrovský rozdiel by nemal byť - aj keď áut s automatickou prevodovkou je v porovnaní 5x menej = štatistika je menej presná...
    automat (7,28 l/100 km):
    [odkaz]

    manuál (6,82 l/100 km):
    [odkaz]

    S mojími autami (staré, nové) mám skúsenosť, že priemerná spotreba zo "spritmonitor.de" = jazda na dovolenku bez obmedzovania sa = diaľnice 140, okresky 100, + nezobrazená spotreba (aby sa nešetrilo), prípadne Alpy, naložené auto (trasa viac ako 2000 km)...

    Ešte raz prajem veľa pekných chvíľ s novým autom ;).
    • 00 Reagovat !

     foto colin251

     colin251 17.07.2019  20:53

     « Re: Re: Re: Nejmenovaný autobazar

     Díky za přání.

     Mě v poměru cena/výkon vyšla I30 jako nejlepší volba. Ceed jsem za podobné peníze neviděl. Zvenku se mi Ceed líbí hodně, ale uvnitř se mi nelíbí ten panel co je pod displeje navigace, to je pro mě už hodně old school, ale je to věc názoru :-) A ještě vlastně displej palubního počítače mezi budiky a jeho grafika se mi moc nelíbí :-)

     Podvozkově je auto v pořádku, vzadu víceprvek a tuhost je taky ok. Záleží s čím to člověk srovnává a na co je zvyklý. Většinou šoféruju poslední Mondeo a tam je podvozek a odhlučnění někde jinde než v I30 :-) Víc než na podvozku by podlě mě měli v Hyudai zapracovat na odhlučnění.

     Porovnání s benzínovým turbomotorem mám jen z Leona ST ve výbavě FR, taky 103 kW a stejná šířka pneu 225, ale manuál a tam nebyl problém jezdit dálky za 6l. Tady u I30 to nejde. Možná bude stačit, že s tím chvíli budeme jezdit a auto se vzpamatuje. Netuším jak a kde s tím předemnou kdo jezdil. Z různých fór vím, že nejsem sám, kdo má vyšší spotřebu s automatem. Manuál opravdu umí jezdit za míň. Sprit monitor samozřejmě znám a na spotřebu jsem tam koukal :-)

     Těch 20 km okresek, které nejčastěji jezdím mají z poloviny rychlostní limit 110km/h a pak klasicky 90km/h. Jejich profil je právě poměrně hodně slušný ... kde je kopec, tam je pak sešup dolu a klasicky rovinky. Bohužel, zatím pod 7l ne. Se Seatem jsem to se sebezapřením dal i do 5l. Holt je korejec užranější :-)

     Ale neraději bych si vzal Hyundai Ionig Hybrid (HEV), to je super auto do města a na okresky :-)

     • 00 Reagovat !

      foto Stephen

      Stephen 18.07.2019  17:29

      « Re: Re: Re: Re: Nejmenovaný autobazar

      Moje zkušenost je přesně opačná - spotřeba s DCT, díky hodně dlouhé sedmičce, o dost nižší než s manuálem. Na kombíku mám průměr po cca 23.000 km 5,86 litru, Fast má po 3.500 km průměr 5,88 litru.
      • 00 Reagovat !

       foto Dzakobo

       Dzakobo 18.07.2019  18:10

       « Re: Re: Re: Re: Re: Nejmenovaný autobazar

       Zajímavý. Na spritmonitoru mají 1.4T-GDi s dvouspojkou průměr 7l a to je v tom určitě hodně rychlých dálničních jízd, takže v ČR by se to mělo pohybovat okolo 6.5l.

       Jinak moje auto na spritmonitoru má průměr 7.9 a já jezdím za 6.85l = tzn. 13% pod průměrem ostatních řidičů. Okresky většinou defenzivně a na dálnici holt musím držet 130km/h s ostatním provozem, ale občas "přitopím pod kotlem" a mám tam 170... Ale u menší atmosféry je výhoda, že i při plném plynu nežere nějak brutálně. Nevýhoda je, že pod 6 to prakticky nejde a pod 5.5 nikdy (nízká účinnost při velmi málo otevřené škrticí klapce).

       Takže trojčlenkou mi vychází, že pakliže Němci jezdí za 7l, jezdil bych asi za 6,1l, ale vím, že to nelze takhle tvrdit, protože turbo a atmo jsou jiné světy. Spíš bych asi taky jezdil pod 6l, jako ty Stephene. Jinak spotřebu jsem si dvakrát změřil dotankováním a absolutně se shodovala s tou z palubního ukazatele - takže mu 100% věřím :-)
       • 00 Reagovat !

        foto Stephen

        Stephen 23.07.2019  12:57

        « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejmenovaný autobazar

        Mně palubáky kecají. Na i30 s litrem byl PP posera a podle dotankování to vždy vyšlo o 0,2 - 0,3 litru lépe! V obou 1,4 T-GDi jsou PP naopak optimističtí hrdinové a o oněch 0,2 - 0,3 je to dle dotankování horší. Všechny ty auta tu mají recenze a v nich odkazy na spritmonitor, takže když budeš mít chuť na to podrobně mrknout, nedá to ani moc práce s hledáním ;-) .
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Google zabije aplikace v Chrome. Doplňky v prohlížeči ale zůstanou

Google zabije aplikace v Chrome. Doplňky v…

Aplikace pro Chrome odstartovaly v roce 2013, kdy Google chtěl vytvořit vlastní ekosystém okolo prohlížeče.

Z koupelny za 210 tisíc teče voda až do kuchyně! Bizarní hovor o zpackané rekonstrukci vyděsil i Ombudsmana Blesku!

Z koupelny za 210 tisíc teče voda až do kuchyně!…

Neskutečný šlendrián… Pan Jiří Seifert (56) z Mostu nechal svému 90letému otci na vozíčku předělat koupelnu na…

 

iSport.cz

Vaclík vychytal Seville nulu, Barcelona poprvé pod Setiénem prohrála

Vaclík vychytal Seville nulu, Barcelona poprvé pod…

Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík vychytal deváté čisté konto v této sezoně španělské fotbalové ligy a…

Matějovský se ještě vrátí, věří Weber. Prozradil náhradu za Komličenka

Matějovský se ještě vrátí, věří Weber. Prozradil…

Jasná záležitost: Mladá Boleslav na Malta Cupu 2020 rozdrtila Dunajskou Stredu 5:0 a se Zbrojovkou Brno si…

 

Reflex.cz

Bizarní žaloba: Neslyšící Američan žaluje Pornhub. Chybí mu titulky a on prý bez nich nechápe děj

Bizarní žaloba: Neslyšící Američan žaluje Pornhub.…

Yaroslav Suris z newyorského Brooklynu žaluje server Pornhub. Vadí mu, že u většiny nabízených videí nejsou k…

Zpěvák skupiny Metallica chystá vystavu své sbírky aut. Prohlédněte si nejzajímavější kousky

Zpěvák skupiny Metallica chystá vystavu své sbírky…

James Hetfield, zpěvák skupiny Metallica, je známý láskou k autům. A ví se o něm, že vlastní zajímavou sbírku.…