Volvo XC60 (2010)

18.7.2010

AUTOMOBIL PRODÁN. PŘEJI NOVÉMU MAJITELI TISÍCE BEZPROBLÉMOVÝCH KILOMETRŮ…

Volvo XC60 (Vjace)

foto stirecek1

štíreček1 18.07.2010  20:44

Super auto

:yes: auto super, barva taky a nad motorem bych já osobně nepřemýšlel vůbec a bral bych jedině ten stejný diesel, můj názor. Do S-max už se bude dávat jen 2,0 ecobost 149kw, 2,5litr už bude minulost.

Vjace 18.07.2010  21:23

« Re: Super auto

Ahoj, diky za zpravu. Jak jsem psal, nejsem extra velky fajnsmekr na dieselove motory, ale tady u te XC60 opravdu nebyla jina volba. Jinak S-Max 2.5 jsem byl projizdet a je to moc dobre auto, ale jak zminujes ten dvoulitr - 149kW s tim bude hybat urcite take slusne.

d.a.m. 18.07.2010  21:23

CX60

Tak to se mi líbí, jak recenze, tak hlavně auto.
    Velká gratulace k obému!

Volvo je moje velmi oblíbená značka, doufám, že...však víme...

Mám návrh:
    až budeš psát recenzi na meďoura, nechceš k tomu přihodit i pár dojmů z ježdění v zemi, kde pracuješ?
    talent na psaní tu určitě je a myslím, že nebudu sám, koho by to zajímalo!

Hodně spokojenosti s volvem vinšuju! ;-)

Vjace 18.07.2010  21:34

« Re: CX60

Diky diky. Musim rict jednu vec - Volvo zaostava ve zpracovani za znackama jako MB, Audi, BMW. Ne, co se kvality tyce, ale ve stylu (viz treba moje fotka startovaciho tlacitka - porovnej s ostatnima znackama). Nicmene je tu jedno ALE. To Volvo jako celek proste neuveritelne dobre funguje a je s nim raodst jezdit.

Co se tyce recenze na GLK - jsem hrozne linej clovek :-) , ale pokusim se to dat do kupy behem nasledujiciho vikendu. Nikde me MB nebralo, ale koupe GLK byl snatek z rozumu (vice bude v recenzi) a jsem sokovan tim autem a to jen a jen v pozitivnim slova smyslu. Navic ten motor - klasicky atmosfericka benzinova V6 v podani MB je fakt parada. :yes: A navic, v tom aute proste vse funguje. Mam tim na mysli nejen funkcnost jako takovou, ale i ergonomii, vse je proste dokonale promyslene. ALe jako vylozene rodinne auto je to male.

A k tem postrehu z jezdeni v zemi kde pracuji - to je hodne nelehky ukol a to hlavne z duvodu, ze by to bylo na velkou knihu. Ale pokusim se neco do recenze vmestnat, pripadne posleze dopisovat. Slibuji. ;-)

d.a.m. 18.07.2010  22:56

« Re: Re: CX60

Tak to se budu těšit - jak na recenzi, tak na ty dojmy!
        Piš, chlape! ;-)

Díky za shlédnutí mého "díla" !

Vjace 19.07.2010  07:30

« Re: Re: Re: CX60

Kdyz jsem si cetl tvou recenzi, tak mi hodilo brouka do hlavy - mas ji totiz tak brilantne napsanou, ze to co mam pripravene pro to GLK, tak asi budu muset predelat >:D

d.a.m. 19.07.2010  15:53

« Re: Re: Re: Re: CX60

Kdepak, kamaráde - pokračuj!
            Máš super styl!! :yes:

Johny.Rico 19.07.2010  08:47

« Re: CX60

foto RKa

RKa 18.07.2010  22:00

Super vyber

Nebudem klamat. Som velmi zaujaty na toto vozidlo. Neskutocne sa mi paci super sa mi na nom jazdilo a mal som z neho len pozitivne dojmy. Co sa tyka motora tak si myslim ze D5 je velmi dobry motor, spolahlivy, overeny a postacuje. Nad tymto autom rozmyslame uz nejaky ten cas a verim z v blizkej dobe sa uz budem moct aj ja previezt vo svojej novej xc60. Inak pre mna je farba ta original zlata, alebo aka to je, co je typicka pre tento model, alebo cierna :-)

Prajem vela stastnych km

PS: Neviem ci je tu nejaka osobna posta ale docela by ma zaujimalo kolko € stoji taketo auto tam kde si ho bral v porovnani s cenami na Slovensku.

Vjace 18.07.2010  22:08

« Re: Super vyber

Tak to jsem rad, ze tu je novy budouci majitel rodiny XC :-) Jak jsem psal, mel jsem tu bronzovou metalizu objednanou take (tzv. katalogova barva, protoze tuto barvu pouzivali na vetsine katalogovych fotek), ale prislo mi lito, ze ji ma kazda treti prodana XC60 (ted uz je to mozna jinak, zacatkem roku 2010 to tak bylo, ptal jsem se na to specialne). Cerna byla take favoritkou, ale mle jsem cerne auto a poznatek je klasicky - nesmirne elegantni, ale hrozne neprakticke kvuli spine, ktera je na tom hned videt. Takze jsem nakonec skoncil u teto.

Jinak kdyz jsi na serveru moje.auto.cz prihlasen, tak na strance recenze meho auta muzes vpravo nahore kliknout na odkaz 'poslat soukromou zpravu uzivateli'. Pomoci soukrome zpravy se muzu podelit o cene a o dalsich zkusenostech s nakupem primo z Goteborgu.

foto element5

element5 18.07.2010  22:24

S barvou

jsi rozhodně chybu neudělal, vínová metalíza sluší XC60 (nejen) náramně ;-) A motor? Také jsem spíše na benzín, ale zrovna tenhle diesel přesně odpovídá charakteru auta a, ač někteří Volvu vyčítají absenci vznětové V6, myslím, že konkrétně pro tenhle model vůbec není potřeba.

Co se týká Auto Hase, kolují odstrašující historky ohledně odfláknutých a předražených servisů, ale já osobně jsem s nimi nikdy žádný problém neměl, tak kdo ví, jak to s tím je.

Manželce přeji mnoho spokojených kilometrů :yes:

Vjace 18.07.2010  22:37

« Re: S barvou

DIky - doufam, ze do toho servisu nebude treba jezdit a ono navic mame bliz Centrum Praha v Praze Sterboholech, tak nevim, zda nezacit jezdit rovnou tam...

Jinak V70 R je proste uzasne, smekam! :yes:

Johny.Rico 19.07.2010  08:47

Zdar pane diplomate :-)

Super recenze, líbí se mi, jak jsi popsal průběh koupě, co to obnášelo atd. Je velmi čtivá, příjemná, velmi dobrá. Za poslední měsíc jsem přečetl celé recenze jen 2: Tady to nově objevené GT-R a tvou.

Co se týče designu - paráda. Barva sluší, doplňky nádherné. Jen tu kůži jsi měl nechat v původní konfiguraci. Byla by to bomba!

A jak už zde někdo psal, určitě udělej recenzi na GLK v benzinu. To je totiž věc, která se tu nevidí, jen samé diesely. Tak prosím, vy "hrozne linej cloveku", zkuste se překonat. Opravdu oceníme. Tvůj styl psaní je super :-) :-) :yes:

Vjace 19.07.2010  08:52

« Re: Zdar pane diplomate :-)

Diky, diky, ale nezapomen projet server podrobneji, je tu spousta uzasnych recenzi. :-)

Co se calouneni tyce - nejsem si jist, zda by to slo dohromady s tim exterierem, pravdou je, ze ta dvojbarevna kombinace je super. S tou bronzovou metalizou by nebylo o cem, s touto barvou si fakt nejsem jist. Ale kazdy to vnima jinak :-)

Johny.Rico 19.07.2010  08:58

« Re: Re: Zdar pane diplomate :-)

No ono XC60 je už samo o sobě celkem indi vindi :-) Takže dle mě by to tomu autu seklo, fakt :-)

Jakou barvu a výbavu máš GLK? Ale počkej, to bude vlastně v recenzi, Už se těšim ;-) Těšíme :-)

Vjace 19.07.2010  13:54

« Re: Re: Re: Zdar pane diplomate :-)

Jj, bude to v recenzi, ale moje lenost muze datum zverejneni ohrozit, takze odpovidam - barva je bila, vybava obsahla (kupovano v zahranici a maji tady ty stupne vybavy jinak, po svem) + AMG packet (20"kola, razeni pod volantem atd).

S textem si poradim, ale hlavne jeste nemam zadne fotky, tak se musim trochu vyhecovat. Bohuzel mam tady v zahranici jen kompakt, tak snad to bude koukatelne.

woody-alien 19.07.2010  14:39

Volviiiiiiiiino jak víno

Zdravím,

pěkná a čtivá recenze, auto a fotky jakbysmet. Není co řešit.

XC60 se tedy velmi vydařila,líbí se i mně, kterej mám jinak k Volvu celkem rezervovanej vztah. XC60 mě ale zaujala hned.

Tak přeju mnoho šťastných kilometrů a přidávám se s přímluvou za dokončení recenze GLK. Obzvlášť s benzínem to bude laskomina. ;-)

Vjace 19.07.2010  14:51

« Re: Volviiiiiiiiino jak víno

Diky Woody.

Kurna, cim dal vic natesenych uzivatelu na recenzi - no snad vas nezklamu... :-)

Nicco 19.07.2010  16:05

Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Logicky ma to zaujalo >:D
    Som si o tom precital a pochopil som to tak, ze ked American pride do CR, tak si v CR kupi Volvo a nemusi ho vlacit z USA a platit clo.
    Nechapem ked ty ako Cech si si kupil auto v CR. Co si potom usetril?

Vjace 19.07.2010  16:30

« Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Zkus poptat dealera pro vic detailu. A co jsem usetril? Penize, nic jineho. :-) Dostal jsem mnohem vyhodnejsi cenu nez dostanes na showroomu po smlouvani... Pokud chces, muzu dat kontakt na cloveka, co mi prodaval auto. :yes:

"-- skrytý --" 20.07.2010  14:38

« Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

No v Čechách se to dělá tak, že jezdíš půl roku na švédských značkách, jakože tam pracuješ >:D a po půl roce to přihlásíš na sebe a ušetříš ve Švédsku na dani mraky. Kamarád si takhle koupil XC70 s ceníkem 1 470 000Kč vč DPH a tady koupil hotově za 670 000Kč vč. DPH bez dalších poplatků(podotýkám nové bez najetých km), takže se vyplatí jezdít půl roku na červených značkách ;-)

Nicco 20.07.2010  14:43

« Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Aha, tak teraz to uz chapem. Diky
        Vyzera to ako 50% zlava, teda zakladny model S40 za 500.000 bude za 250.00Kc co je menej ako za Focusa?

"-- skrytý --" 20.07.2010  15:00

« Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Ve švédsku je daň na auta obrovská, tam je to daň z luxusu. Co jsem se díval, tak nejlevnější S40 byla kolem 350 000Kč. Je to něco přes 40%, dá se to někde najít, ale jsem líný to hledat.

Nicco 20.07.2010  15:17

« Re: Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Ano vo Svedsku, Dansku, ... su ceny aut trochu ine, nez u nas. Z toho sa odvodit, ze vyrobna cena takehoto kolosu je menej ako 670.000Kc a predajna je potom 1.470.000Kc. Celkom slusna marza.

"-- skrytý --" 20.07.2010  15:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Jenomže rozdíl mezi těmito cenami není jen marže, ale i DPH, která je 25% a pokud budeš toho půl roku jezdit na těch švédech, tak už to není bráno jako nové auto a neplatí se při přihlášení v Čr žádná DPH.

Vjace 20.07.2010  16:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Mrkni na muj prispevek nize, neni to presne tak, jak zminuje ClioRS2009. Pokud te to zajima vice, urcite se informuj primo u dealera.

Vjace 20.07.2010  16:09

« Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Pozor, neni to tak jak pises, vubec se nejedna o to, ze "jakoby" pracujes ve Svedsku. Navic ty poznavaci znacky jsou sice svedske, ale EXPORTNI, proto take maji vyrazene datum platnosti. Neco jako jsou ty nemecke se zlutym pruhem, akorat ve Svedsku maji exportni registracni znacky platnost az 1 rok. Takze nejde o zadne predstirani prace ve Svedsku. Pro detaily je potreba se informovat primo u dealera, ten vysvetli vice detailu. Navic sleva 50% neni realna, alespon podle ceniku co jsem videl v lednu. Na nasi XC60 to bylo okolo 25%. Podotykam, ze nelze odecitat DPH a nelze financovat nakup jinak, nez platbou cash.

"-- skrytý --" 21.07.2010  10:02

« Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Já popisuju, jak to měl kamarád, který ani náhodou nepracuje v zahraničí, ale tohoto programu využil. Takže není podmínkou pracovat v zahraničí. Říkal mi, že jako naoko pracuje ve Švédsku, po dobu půl roku aby auto nebylo nové a při následném přihlášení tady nemusel platit DPH.

Vjace 21.07.2010  13:58

« Re: Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Pozor, protirecis si v tvem prispevku. To, ze "naoko" pracuje ve Svedsku je zjevne proto, ze zamestani v zahranici JE PODMINKOU tohoto programu. To jestli to nekdo ofixluje nebo ne, to je vec jina...

"-- skrytý --" 21.07.2010  14:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Jenomže tohle fixluje Volvo a ne ten kamarád, takže to je pouze pseudopodmínka. Normálně mu to tam celé vyřídili dočasný pobyt atd..., jezdil si půl roku po Praze se švédskou značkou a už to má přihlášené na sebe.

Vjace 21.07.2010  17:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Je mi to jasne a ani neresim kdo to jak obchazel. Jde o to, ze tam ta podminka je. Pak je to o tom, jak tu podminku splnit...

foto rarsch

rarsch 20.07.2010  11:56

postrádám diakritiku

čoveče dyž už si s tim dáváš takovou práci, tak proč nepoužíváš HACKY A CARKY ? nečtu, tedy nehodnotím ;-\

Vjace 20.07.2010  12:22

« Re: postrádám diakritiku

Je to tim, ze ji nemam na svem pocitaci. Mohl bych cestinu do MS W doinstalovat, ale zase nemam zadne popisky na klavesnici. Omlouvam se, ale diakritika opravdu nebude. :-(

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 20.07.2010  13:14

Kufr

Pocity s kufrem znam. Po zakoupeni Outbacka jsem taky myslel, jak je to velka plocha a kdyz tam dam kocarek s korbickou, mam plny ruce prace slozit do nej jeste detsky kolo a par tasek >:D . U tveho auta me prekvapilo, ze nad nakladaci hranou je jeste vystupek krytu pro rezervu a nad tim je jeste ohnutej koberec. To musi byt pri nakladani pekne neprijemny - XC ma uz i tak dost vysoko nakladovou hranu.
    Jinak dost lidi tady bude zrejme prekvapeny tim, ze se ti nelibi ten naftovej petivalec. Ja to tedy docela chapu, sestivalec v benzinu je naprosto jina liga v kultivovanosti projevu...

Vjace 20.07.2010  13:39

« Re: Kufr

V te XC60 je ten kufr pomerne prijemne sirokej, ale neni extra hlubokej. Ten ohnuty koberec, ktery zminujes, to jsem dokupoval navic primo od Volva. Je to z jedne strany gumove, z druhe takova hruba tkanina a da se to rozlozit i pres slozene sedacky. Vzhledem k tomu, ze se tam ted stale dava kocarek, tak jsem nechtel spinit originalni calouneni v kufru.

Co se Outbacku tyce - mam pro Subaru slabost, je to proste klasicka znacka s uzasnou novodobou historii. Premyslel jsem nad Outbackem 3.6R (zapomel jsem zminit v recenzi), jenze jsem kupoval auto manzelce, ne me :-) Navic cenove to diky tomu prodejnimu programu u Volva vychazelo cca stejne...

foto Slavek-TDM

Slavek-TDM 20.07.2010  13:59

« Re: Re: Kufr

Novej Outback 3.6R je pekny rodinny vozidlo a navic je vyrazne vetsi nez puvodni OB. Skoro bych ho velikosti prirovnal prave k tvymu XC60. Skoda, ze jsem zatim nemel tu cest se s novym OB svezt, asi budu muset zavolat znamymu do ALMu :-)

"-- skrytý --" 01.08.2010  20:14

Spojka dnes

Dnes jsem tě viděl na spojce, stál si za mnou v koloně. Koukal jsem jak hezky zepředu to vypadá ve zpětném zrcátku a barva taky super ;-)

Vjace 02.08.2010  00:01

« Re: Spojka dnes

Modre Clio Sport? Ten difuzor a dva laufy jsem docela zkoumal a kola taky super :-) Kdy se ho dockame na MACZ?

"-- skrytý --" 02.08.2010  09:50

« Re: Re: Spojka dnes

jj, to jsem byl já :-) Popravdě na MACZ asi ne, jelikož jsem líný to pořád fotit a nějak se o tom rozepisovat, když už to bylo napsáno i tady. Spíše si pohrávám s myšlenkou jej poslat do světa, jelikož se na denní ježdění příliš nehodí. Je to ideální na víkendy se výřádit jako třeba druhé auto. Ale v kolonách kdy na jedničku má chuť vystřelit a už zase brzdíš to není ono. Ale uvidíme dneska se v Průhonicích u Volva bude lámat chleba, buď zůstane ještě na nějaký čas doma nebo přijede seveřan >:D

Vjace 02.08.2010  10:01

« Re: Re: Re: Spojka dnes

ooooo, ze by severan? ale jestli chces nejake akci auto, tak to minimalne je potreba jit do saabu pro Aero. U Volva je akcnejsi max C30 T5, jinak je to s adrenalinem horsi. Coz u XC60 samozrejme nevadi... Tak se nezapomen pochlubit!

"-- skrytý --" 02.08.2010  10:24

« Re: Re: Re: Re: Spojka dnes

No právě, že jsem se celkem už vyblbnul, takže bych něco pohodovějšího, což volvo splňuje do puntíku. Jinak to vidím na S40 nebo S60.

Krispos 05.08.2010  16:20

Automat...

Mohu se zeptat na tvé zkušenosti a postřehy k té automatické převodovce? Chtěl bych nové auto s automatem a ve hře jsou Volvo C30 a VW Scirocco...

Vjace 06.08.2010  17:56

« Re: Automat...

Jasne, rad se podelim o zkusenost. Celkove hodnoceni je absolutni spokojenost. Vec se ma tak, ze od Volviiiina ocekavam smaetovou jizdu, zadny sport, zadny humbuk a to presne mi to auto dava. Rychla reakce pri rozjezdu pri prerazeni z N na D (POZOR! to neni uplne bezne - treba u Nissanu s CVT, kdyz jsem dal z N na D, tak clovek musel tak 1-2sec pockat, nez zacla spojka zabirat a to me desne stvalo) a radi fakt hladce. Pokud by jsi premyslel nad C30 a chtel si uzivat i nejakou srandu, pak si to rasi zkus nekde projet, protoze si nemyslim, ze Volvo je na to delane. Mozna ma jinak naprogramovanou tu prevodku, ale to vazne nevim. V MB GLK je treba moznost volby mezi comfortnim rezimem automatu, manualni volbou a sportovnim modem automatu a cele to funguje take moc dobre. Toto ovsem XC60 nenabizi. Ma jen jeden mode a max muzes prehodit drzadlo automatu vpravo a pomoci +/- menit stupne rucne, ovsem zasahuje ti do toho omezovac otacek...

Pokud mas nejake dalsi dotazy, jsem k dispozici :-)

Krispos 16.08.2010  15:50

« Re: Automat...

Ja jsem ridic typu toho doktora z Vesnicko ma, strediskova :-) Jak jsem ted po operaci zacal zase jezdit, tak se skatulkuju jako ridice spise opatrneho,ktereho bavi uz jenom ten pocit rizeni :-) Bez toho razeni se klidne obejdu a na nejaky zavodeni moc nejsem. Volvo C30 jsem videl poprve na Tempu v Litomericich a okamzite jsem se do toho auta zamiloval :-) Takze zted premyslim nad Volvem C30 nebo VW Scirocco... jako invalidni duchodce, ktery to auto bude muse zivit, bych to videl na motor D3... Je mi sice 29, ale najezdeno mam zatim 10k kilometru za cca. 7 mesicu, takze zustanu u neceho slabsiho :-) Za par let si ale urcite chci sehnat neco na zabavnesi jedeni, az sevyjezzdim :-)

Krispos 16.08.2010  20:02

« Re: Automat...

P.S. ted uz jsem se neudrzel a napsal volvakum, aby aspon nahodili na stranky aktualni ceniky... protoze u C30 meli stary, pak mesic nic s tim ze se pripravuje novy a nakonec tam zase povesili ten stary.... ze Volvo nabizi nejake motorizace jako D3, D4 jim stale jeste nedoslo. Asi by bylo troufale cekat konfigurator jako maj na volvo.de, ale aspon aktualni cenik by byt mohl...

Vjace 17.08.2010  17:44

« Re: Re: Automat...

Mas ode me soukromou zpravu... :-!

Jinak s aktualizaci webu je to opravdu horsi. Ja kdyz si konfiguroval XC60 po vecerech doma, tak zasadne na www.volvocars.co.uk, kde maji perfektni car configurator. Mozna je stejny jako na nemeckem webu, ale ja te nemcine moc nehovim :-)

"-- skrytý --" 17.03.2011  20:36

foto Dalik1

Dalik1 10.08.2010  09:51

Dotaz na diesel

Ahoj, recenze pěkná, chválím. Chtěl bych se zeptat na ten D5 diesel. Jezdil jsem teď s XC90 s tímto motorem a připadal mi dost hlučný, resp. dosti dunivý oproti mému S-maxu s 2.0 TDCi. Jelikož mám také políčeno právě na XC60 v dieselu, zajímá mne, zda můžeš srovnávat s jinými naftovými motory. Díky

Vjace 11.08.2010  17:11

« Re: Dotaz na diesel

Bohuzel nemuzu :-( Jak zminuji v recenzi, ja jezdim benzinovym V6, takze je pro me kazde presednuti do te D5 utrpenim :-) Ale faktem je, ze po par kilometrech uz jsem v pohode... To auto neni zavodak a ve meste nebo na dalnici je ten motor OK. Zkus se s tim projet u dealera a uvidis sam. Pak je take dulezite, jestli clovek pres zimu garazuje nebo ne, protoze diesel V5 pro -10'C asi nebude pekna pisnicka.

eLzyx 13.09.2010  22:01

« Re: Re: Dotaz na diesel

V5 motor neexistuje. Kdyžtak R5 ;-)

foto herma

herma 13.09.2010  22:09

« Re: Re: Dotaz na diesel

pozor na to, není D5 jako D5. XC90 může mít 136kW, XC60 má 151kW.

foto Matt26

Matt26 11.08.2010  18:44

Veľa elektroniky niekedy škodí

Gombíček a kufríček jede sám dole je síce pekná vychytávočka >:D , ale ani švédska mašina nie je bezchybná :-! . Dosť skoro na prvú poruchu ;-\ . Nezatieklo ti do toho kufra? Lebo u nás v poslednej dobe hodne pršalo...

Vjace 12.08.2010  13:56

« Re: Veľa elektroniky niekedy škodí

No ja netusim, musim se zeptat manzelky :-) Kazdopadne v servisu udajne rikali neco o tom, ze vzhledem k tomu, ze auto je plne vybavene, tak je to ne ridici jednotku dost velka zatez a muze se to stat. Pardon? To mysleli vazne? To snad ne... Kazdopadne el.zavirani kufru opravdu povazuji za vybornou vec - myslim to vazne. Clovek se nezaspini, nedela to ramus, zadne rany... Jen kdyby to fungovalo :-) No nic, doufam, ze je to vyjimka a nic s autem uz nebude. :-!

eLzyx 13.09.2010  21:59

Ty Forde jeden

Popis auta dobrej, jen prosím Tě, odmaž tuhle hrůzu "Opravdu skoda, ze Volvo pri vyvoji XC60 nevyuzilo partnerstvi s Fordem a nedalo do auta ten skvely 2.5 benzin, ktery se napriklad dava i do S-Max"
    Ten skvělý 2.5 benzin, co se používá mimo jiné i v S-maxu je čistokrevný Volvo motor, který si Ford vypůjčil do těch svých vozítek. A v XC60 nebyl použit, protože Ford(vlastník Volvocars) a jeho neskutečně geniální strategie rozhodla o ukončení vývoje tohoto motoru a jeho nahrazení "úžasným" čtyřválcem (kooperace Ford/Volvo/Mazda) :no:

foto herma

herma 13.09.2010  22:07

« Re: Ty Forde jeden

tak to se povedlo >:D eLzyx pravdu dí. To si naopak ford ukradl motor od volva.

Vjace 13.09.2010  22:13

« Re: Ty Forde jeden

He, tak to jsem fakt netusil a diky za doplneni znalosti. Tak to vypada, ze parnerstvi s Fordem bylo pro Volvo opravdu terno :-(

Jeste jednou diky za doplneni, hned recenzi upravim! :yes:

eLzyx 13.09.2010  23:25

« Re: Re: Ty Forde jeden

no, nebylo to ideální partnerství. Můj pocit z toho je veskrze negativní. Ford vytěžil co mohl, zabalil to do líbivého Ford kabátku a prodal zákazníkům jako žhavou novinku (viz Ford Focus RS ... motor Volvo, převodovka Volvo, samosvor, který Volvo používalo již u 850R). Jsem zvědav z čeho teď bude Ford žít, když se zbavil několika technologických leaderů.

foto KikoKK

KikoKK 06.11.2010  13:56

Adaptivny tempomat

Cest praci!

... dakujem za peknu recenziu, aj vdaka ktorej sa vraciam spat k Volvu ... dlhsiu dobu som si vyberal sluzobne vozidlo zhodou okolnosti medzi GLK a XC60 ... kedze uz som pouzival v minulosti S80 a S60, s radostou som spominal na pohodlne sedenie a uvolnenu atmosferu (az po prvu rychlejsiu zakrutu v S80, tam uz isiel pot na celo) ... som tesne pred finalizaciou objednavky a v podstate potrebujem si len overit fungovanie adaptivneho tempomatu od uzivatela z prvej ruky

... ale spat k mojmu problemu ... jazdin na MB E320 s adaptivnym tempomatom, ktory ma privadza do zufalstva, pretoze kazdu ostrejsiu zakrutu povazuje za ohrozenie mojho zivota a okamzite ubera na rychlosti ... tam, kde bezne s vypnutym tempomatom prejdem dialnicnou zakrutou 180km/h pri zapnutom tempomate ma spomali na 140km/h ... nasledne na rovinke sice obnovi rychlost, ale ta jeho opatrnost pre mna robi cely adaptivny tempomat zbytocnym ... ako je tom Volvo ??? ... dufam, ze reaguje len na pohybujuce sa objekty a k nim prisposobi odstup a rychlost

Vopred vdaka za odpoved,
    KikoKK

Vjace 06.11.2010  14:40

« Re: Adaptivny tempomat

rad se podelim o zkusenosti. Predne podotykam, ze jsem i majitel GLK, ktere ovsem akorat budu prodavat - duvodem neni nespokojenost, ale stehovani ze zahranici zpet do CZ a ten benzinovy V6 se mi nechce z vlastni kapsy v CZ zivit...v zasade jsem se tam nikdy nedostal v prumeru pod 12l na 100km, ale pravda, ten motor je zase jiny salek kavy, je proste uzasnej.

Zpet k otazce. Ja jsem s adaptivnim tempomatem ohromne spokojeny a vlastne me nedavno napadlo, k cemu vlastne je ten obycejny tempomat, kdyz to neumi pribrzdit v momente dojeti pomalejsiho vozidla. Je to ilustruje totalni spokojenost s tim jak funguje.

Nicmene - nejsem schopen uplne presne odpovedet na tvou otazku, protoze ho pouzivam temer jen na silnicich bez zasadne velkych zatacek. Volvo ma system varovani udrzovani bezpecne vzdalenosti a ten obcas houka "falesnym" poplachem. Typicky, kdyz jedu rychleji zatazku do praveho uhlu, tak se auto boji, zda vcas zatocim a nechci to narvat do zdi. U takove zatacky ovsem adaptivni tempomat nepouzivam, protoze opravdu brzdit chci a davkuji si brzdu/plyn dle sveho. Nicmene, z principu fungovani adaptivniho tempomatu, jde o vyhodnocovani odrazenych vln radaru a na zaklade doplerova efektu vyhodnoceni rychlosti prekazky v trase jizdy. Pointou je, jak presne automobil dokaze zacilit paprsky radaru ve smeru jizdy, aby to nesnimalo okolni prekazky, ktere se me netykaji a auto tak zbytecne nebrzdilo. Z praxe jsem vypozoroval, ze Volvo pouziva logiku v zavislosti na otoceni volantu. Mam vyzkouseno v jedne zatacce, kterou projizdim temer denne, ze pokud zacnu vcas zatacet (nadjedu si tedy trochu), auto nezacne signalizovat nebezpeci srazky. Pokud volim jinou, ne uplne cistou, stopu a jedu stejnou rychlosti, auto na me zacne "hulakat". Znovu opakuji, ze v teto zakrute nepouzivam adaptivni tempomat, ale varovani pred srazkou predpokladam vyuziva prave radaru, ktery slouzi i pro adaptivni tempomat a nema navaznost na City-Safety system, ktery ciste monitoruje laserovymi paprsky prostor tesne pred autem a je uciny pri rychlostech do 30 km/h a to za prepdokladu, ze rozdil rychlosti mezi tvym vozem a pred tebou jedoucim/stojicim neni vetsi nez 15 km/h. Pak dokaze bezpecne zastavit.

Takze ve vysledku jsem ti svou odpovedi asi moc nepomohl. Resp jsem ti uplne neodpovedel na tvuj dotaz. Klidne napis SZ, kdy by jsi mel nejake dalsi otazky.

foto ricz73

ricz73 12.12.2010  13:54

Benzín

gratuluju k Volvu. Shodou okolností jsme tenhle týden koupili prakticky stejné auto - barvou i výbavou. Jediný rozdíl je motor - to naše má 3.2 benzín. Doufám, že se mi brzo povede přidat recenzi. Musím říct, že je to právě motor, z čeho jsem na autě nejvíc nadšený. To TICHO! Zkoušel jsem si před koupí i D5 a měl jsem jasno. Navíc ani spotřeba není tak tragická. 11,6 litrů průměr sice na první pohled vypadá jako vysoké číslo, ale když to porovnáš s 9 - 10 litry u dieselu, rozdíl se mi jeví jako rozumná cena za vyšší komfort.
    Přeju hodně šťastných kilometrů a žádné závady!"

"-- skrytý --" 09.03.2011  09:24

parkovaci senzor

Cau, nepýtal si sa náhodou, či nie je nejaký novší SW, ktorý by riešil tie parkovacie senzory ? Keď to porovnám s druhým autom čo máme, sú strááášne pomalé.

Vjace 11.03.2011  23:25

« Re: parkovaci senzor

Nezjistoval, protoze autem jezdim minimalne, tak me to moc nestve a manzelka si nestezuje :-) Pokud se podari neco zjistit tobe, urcite dej vedet. Zacatkem kvetna (maj) jdeme na prvni service check, tak se zkusim pripadne preptat...

foto Bud

Bud 09.03.2011  21:11

Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Ahoj, tak ta práce v zahraničí je tedy asi nutností. Nestačí jim zaplatit hotově v Eurech?.

Vjace 11.03.2011  23:24

« Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

tak je to v podminkach - otakou je, zda to nejak proveruji. Ja jsem v tu dobu opravdu v zahranici pracoval a dodaval jsem na A4 prohlaseni o tom, ze jsem zamestnan a do kdy mam smlouvu. K tomu kopie pasu a bylo. Zkus se preptat prodejce. Tusim, ze ten program muze obchodovat jen AutoHase a Volvo v Pruhonicich.

foto Bud

Bud 11.03.2011  23:41

« Re: Re: Volvo Diplomatic & Expatriates Sales Program

Dík, no zřejmě to tak bude :-) Ovšem já si musím ještě počkat ;-)

"-- skrytý --" 17.03.2011  20:36

Nákup xc 60

Ahoj Vjace
    Již delší dobu pročítám recenze na XC 60.Tady si člověk udělá aspoň nějakou představu ... Vážně uvažuji o koupi. Tvoje Volvíčko jsi kupoval se zajímavou slevou. Prosím tě jaký máš ty,- nebo potencionální zájemci - názor, na koupi XC 60 od [odkaz] Dovážejí auta z Dánska a na konfiguraci českého ceníku nabízí 25 % slevu ,standardní záruka dva roky na auta z eu. Díky

ps. Díky za průběžné doplňování o nové poznatky s XC krasavicí ;-)
    Že reznou šroby a alu disky to se mi ani nechce věřit.Co spotřeba ještě klesá?

foto RKa

RKa 24.06.2011  18:34

Info o predaji

Zdravím

Vedel by si mi poslať odpovede na tieto otázky?

Cena, aktuálny stav km, možnosť N1, a len tak pre zaujímavosť za čo si vymenil toto krásne auto? SZ ďakujem :-)

foto sabikeuk

sabikeuk 03.01.2013  13:34

Vrzgajuce plasty

ake su tvoje skusenosti s kvalitou prevedenia interieru ? Vrzga ti nieco vnutri ?