Volkswagen Polo (2014)

7.5.2014

Asi nikoho na Moje.auto nepřekvapím, když začnu svůj motoristický příběh konstatováním „do aut jsem byl blázen od malička“. Už v pěti letech jsem si…

Volkswagen Polo (SuPeCZ)

foto kekso

kekso 08.05.2014  06:48

Gratulujem...

Po tom Facelifte je to polo ešte ďalej ako konkurencia... :-) Fakt sa podarilo, inak ani som nevedel že v aktuálnej konfigrácii má motor 81KW, to s tým autom fakt musí robiť divy. Nuž čo prajem veľa šťastných KM a nech slúži.

foto Nerez

Nerez 08.05.2014  09:56

« Re: Gratulujem...

Ano, jedná se o novou generaci TSI motorů, která má rozvody poháněné řemenem a zvýšené naladění na 81 kW.

SuPeCZ 08.05.2014  09:58

« Re: Gratulujem...

Díky! Taky jsem byl zprvu překvapený hodnotou 81kW. Ale co vím, koncern přemapovanou jednotku postupně zavádí do všech modelů místo 77 kW. Třeba Leon už ji má.

GregorZV 08.05.2014  07:51

super

Krásna recenzia na krásne auto, robím v predajni VW a tiež teraz pokukávam po novom Pole presne s týmto motorom :-) dokonca aj nad modrou farbou, len neviem či túto alebo tú nemetalickú Cornflower. Inak trošku ťa opravím, tá farba Blue SIlk, bola aj v CZ aj na SK už na Pole BlueGT s 1,4 TSI ACT s vypínaním dvoch valcov. 10b :yes:

SuPeCZ 08.05.2014  09:56

« Re: super

Díky za opravu, doplním. Co se týká barvy Cornflower, moc mě v reálu moc neoslnila. Taková moc pastelová. Ale je to samozřejmě o vkusu ;-)

GregorZV 08.05.2014  12:49

« Re: Re: super

veď jasné, mňa celkom zobrali obidve :-) ale rodičom sa táto Blue Silk nepáči :-( Ja sa držím takého automobilového motta, že chcem mať auto v takej farbe v akej sa predstavilo :-) presne tú modrú pastelovú som videl na vlastné oči v Ženeve (síce pod neonkami) ale vyzerala super = kukni si moje video, ktoré som natočil s novou GoPro kamerou ktorú som si kúpil len 2 týždne pred autosalónom takže za isté chyby sa ospravedlňujem lebo som ju tam 1x skúšal >:D https://www.youtube.com/watch?v=vxeHIULJ…

foto Bertold

Bertold 09.05.2014  09:03

« Re: Re: Re: super

Ahoj!

Ten link na video nefunguje. Vidím, že na video test sa pripravuješ zodpovedne a nakúpil si na to adekvátnu techniku. Takže bude to video test VW Polo 1,2 TSI (81 KW)? Teším sa! Autá s týmto motorom budem mať v hľadáčiku. Ale Polo to nebude, keďže potrebujem kufor okolo nejakých 450l. Že by nová Fabia kombi? Uvidíme. Ozaj, keď už si od fachu. Je už známy termín faceliftu Jetty?

zvolenčan

GregorZV 09.05.2014  14:16

« Re: Re: Re: Re: super

Jááj, skúsim to pozrieť, tak teda ti pošlem video do správy :-) hej, ak budem Polo mať tak sa pokúsim aj videotest spraviť. to rovno čakaj na prvé kusy Golfa Sportsvana - ten má rovných 500 litrov. Jetta bude teraz na jeseň spolu s Passatom. Obaja sa predstavia v Paríži predpokladám.

foto Bertold

Bertold 09.05.2014  15:04

« Re: Re: Re: Re: Re: super

Pre mňa je Sportsvan pridrahý. Z VW mám v hľadáčiku Jettu 1,2 TSI Business. Uvidíme ako dopadne ten Paríž. Sportsvan zvažovali rodičia. Ale nevydržali čakať na jeho príchod na SK, tak objednali Seat Altea XL 1,4 TSI. Za týždeň- dva by mal byť v garáži.

SuPeCZ 09.05.2014  20:09

« Re: Re: Re: super

Tak držím palce, aby si byl se svým Polem spokojený! ;-)

GregorZV 25.05.2014  17:09

« Re: Re: Re: Re: super

No čauko SuPeCZ, od 14.05. mám Polo objednané :-) a to presne toto: Polo Slovakia Highline 1,2 TSI 81kw s manuálom, kukni si na vw.sk čo je ešte navyše v tejto akciovej cene a k tomu sme ešte dali čiernu metalízu a to lepšie rádio Composition Media... Cena 14 743 a ešte som dostal zamestnaneckú zľavu 583€ takže 14 160€ čo je úplne fajn :-) Teším sa strašne, asi už len 5-6 týždňov a mám ho >:D

foto TomasPT

TomasPT 08.05.2014  08:48

Ať se jde hurvínek zahrabat, takhle má vypadat malé auto

Polo je fakt krásné a na rozdíl od českého sourozence vypadá opravdu jako auto, za které se člověk nemusí stydět. Pravda, cenovka je taky trochu vyšší, ale prostě je to.....ten správně střízlivý design.
    Ta modrá barva je krásná. Snad ještě zvýšíš počet fotografií a postupně budeš psát další informace. Je to můj favorit pro příští auto, jen budu muset počkat, až budou "roční vozy".

Ať jezdí bez poruch a gratuluju k takovému kousku.

SuPeCZ 08.05.2014  10:00

« Re: Ať se jde hurvínek zahrabat, takhle má vypadat malé auto

Díky. Až se udělá trochu hezky, budou lepší fotky ;-)

foto rapper

rapper 08.05.2014  11:30

Ford Fiesta

a neuvažoval jsi také o jiné Španělce jménem Fiesta? :-)

SuPeCZ 08.05.2014  12:11

« Re: Ford Fiesta

Lákala mě tím, že je jízdně zábavnější. Designem jde ale úplně mimo mě, nepřekousl bych ho.

foto rapper

rapper 08.05.2014  12:30

« Re: Re: Ford Fiesta

Takže design, myslel jsem si to. :-)
        No Polo působí mnohem konzervativněji, jako takovej Golf junior.

foto Nerez

Nerez 08.05.2014  16:34

« Re: Re: Re: Ford Fiesta

Hlavně ten vnitřek je divnej, vnějšek podle mě ok.

zobak 08.05.2014  16:26

Hurááá první pašák!

Super první recenze new Pola! Ať slouží mazel! Chtělo by to víc foteček interiéru! Jaké máš potahy sedadel? Je to látka-desing Cell a kola Tosa?? Objednal jsem taky Políka a nevím co mě čeká :'-( To je tak,když člověk koupí to co nevidí a nikde to není ke zhlédnutí! :-(

SuPeCZ 08.05.2014  18:16

« Re: Hurááá první pašák!

Mám potahy Cell a kola Tosa. Taky jsem objednával na slepo, takže s tebou soucítím >:D

zobak 08.05.2014  21:48

« Re: Re: Hurááá první pašák!

Dík za info! Ještě by mě zajímala sleva od prodejce... kolik ti sundal z ceny vozu? Ať si můžu drbat řepu :-(

SuPeCZ 08.05.2014  21:49

« Re: Re: Hurááá první pašák!

Hele docela málo, jen 4%.

SuPeCZ 08.05.2014  21:50

« Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Kupoval jsem ale jako fyzická osoba, tam jsou slevy menší.

zobak 08.05.2014  22:53

« Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

4% to je asi klasika! A plakají,že na tom nic nemají! :no: Jestli dobře počítám stáhnul jsem je na 5,5% abych jim neutekl jinam >:D Stejně je to nějaký drahý >:D

SuPeCZ 08.05.2014  23:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

A kde si kupoval?

zobak 11.05.2014  11:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

V Praze Kunraticích otevřeli nový VW showroom, kde měli při otvíračce zaváděcí ceny. Přidej prosím nějakou fotku sedadel vpředu i vzadu...jak vypadá desing Cell :-(

SuPeCZ 11.05.2014  21:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Máš je tam ;-)

zobak 15.05.2014  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Joo díky! Projel jsem pár prodejců a chtěl vidět polo highline na vlastní oči. Neměl jsem štěstí! Na každém Vw krámu samé comfortline ;-\ Prodejce vždy řekl.. Pola highline jsou tak drahé,že je ani neobjednáváme na sklad! Za tu cenu máte golfa o level jinde :-( Tak se zřejmě dočkám dřív... na vlastní bulváče 8-s Jinak díky za veškeré info :yes:

SuPeCZ 16.05.2014  11:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Jojo, to mě taky prodejci říkali, ať jdu do Golfa. Golf je ale zbytečně velikej a proporčně není tak vyvážený jako Polo ;-). Nezapomeň potom hodit svého mazla na MAC :yes:

zobak 19.06.2014  22:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Ahoj,tak jak to slouží? Už ho také proháním! >:D Mám zatím najeto jen ,,350km'' a spotřeba se nechá stlačit při takovém hrozném nájezdu pod 5L tomu říkám mazec :yes: Zatím spokojenost! :yes: :-)

GregorZV 22.06.2014  09:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Čauko Zobak, mne už asi príde nové Polo o mesiac :-) taktiež 1,2 TSI 81kw 6G, ale čierne a lepšie rádio Composition Media.. na SK je akciová výbava Slovakia Highline tak to sa oplatilo :-)

zobak 23.06.2014  22:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Fajné! Další Vw Polík! Já čekal 52 dní od objednání! Svezení je v tom moc pěkné! Prodejce říkal,že to vyrábí někde ve Španělsku? Je to pravda? Nikde jsem to ještě nezjistil!

GregorZV 25.06.2014  12:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Áno, Polo sa vyrába v Španielsku, konkrétne v Pamplone - Navarre. Inak robím vo VW predajni na Slovensku :-) 14.5. sme ho objednali a má prísť 31. alebo 33 týždeň tak uvidím, snáď príde aj skor.

SuPeCZ 22.06.2014  14:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Ahoj, mě slouží skvěle. Spotřeba je až k neuvěření, jezdím do práce přes celou Prahu a když se člověk trochu snaží, tak i ve špičce srazí spotřebu pod 5l! Po dálnici při 130 je spotřeba 6.1l.

Až překonáš 2000km, můžeš se těšit na celkem výrazný nárust výkonu kolem 3k otáček ;)

Ať slouží, případně udělej taky recenzi, rád si počtu! ;-)

zobak 23.06.2014  22:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Už začínám hledat kde se šetřilo...třeba mě dorazila špejle na podepření kapoty motoru :no: Polo z roku 2005 má plynovou vzpěru v comfortline 1,2htp! 8-s Nebo zadní sedadla nemají loketní opěrku! :-( štelování zrcátek mi také nepřipadá nejlepší volba! A jak píšeš odraz v čelním okně ventilace je taky na prd! ;-\ Recenzi asi nepřidám..nemaám na to vlohy! Teď podle manuálu jezdím opatrně do 1500km... pak mu šlápnu na krk >:D

SuPeCZ 23.06.2014  23:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Tak já přecházel z Fabie 1.2 HTP v classic, takže pro mě byl komfort i central >:D

zobak 24.06.2014  23:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Jo Fabia classa! Tam byl sen i rádio-né? >:D Koukám že tam máš na fotce gumové kobrce...to jsou origo a cena? Nebo nějaké přesné od našeho výrobce? Dodávané textilní nejsou moc praktické ;-\ Jinak na 1,2 htp taky nedám dopustit! Máme ji doma taktéž v Polu a spokojenost od roku 2005! Třeba jsem se nesvezl s autem u kterého by šlo řadit lépe a že těch aut vystřídám! Do města na krátké trasy nemá chybu! Rychle ohřáté na provozní teplotu a na htp zátah jak u TDI >:D kdo se nesvezl-neuvěří ;-)

SuPeCZ 29.06.2014  15:10

« Re: Hurááá první pašák!

Jo radio jsem tam neměl >:D Až zpětně dokoupené :-) . Jak píšu v recenzi, taky nedám na HTP dopustit, samozřejmě se to nedá s TSI srovnávat, ale určitě se nejednalo do města o špatný motor. Přesně jak říkáš, kdo se nesvezl-neuvěří.

Koberce jsou neoriginální a vyšli mě cca na 2k Kč. Sedí parádně a vůbec nesmrdí, což je u neoriginálních často problém. Textilní jsou sice fajn na omak, ale naprosto nepraktický. Určitě bych si je nekoupil, kdyby v Highline nebyli v sérii.

zobak 18.09.2014  20:58

« Re: Re: Hurááá první pašák!

Zdárec! Tak jak to slouží..kolik už máš najeto?? Koukám,že jsi to prohnal na Grossglockner .moc pěkné foto!.. Já zatím.. jen na Šumavu :-) Jinak jsem dosáhl nejnižší spotřeby na 43 km průměr 3,1 L /100..což mě moc těší :-)

SuPeCZ 23.09.2014  17:02

« Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Ahoj! Slouží dobře, sice teď jedu do servisu kvůli klepání na podvozku (naštěstí jen u specifických nerovností),ale jinak si nemůžu ztěžovat. Občas mě příjde, že elektronicky pípa klima (nebo něco kolem toho). Spotřeba je perfektní, ale s mým stylem jízdy se stále držím kolem 6.3l ve městě. Když se snažím, tak těch 4.1 dám. Ale 3.1 respekt chlape :yes: Si nějak nedovedu představit. Jinak jsi spokojený?

zobak 23.09.2014  22:13

« Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Máš recht! Když jsem jel v jednom rozkopaném místě, kde chyběla silnice...téměř tankodrom, taky něco zamlátilo u podvozku! ;-\ Ještě se mi zdá takovej divnej zvuk při startu...ono záhadné zachrastění, jako kdybych tam měl ještě v rozvodech retěz! 8-s I klima se mi zdá nějaká slabší a méně účinná o proti Golfu! Jinak zatím spokojenost! A ta spotřeba...rád totiž zkouším jezdit za co nejméně...pravda né vždy jsem od ostatních řidičů na silnici vítán a dostávám klaksonem co proto! :-(

SuPeCZ 25.09.2014  12:07

« Re: Hurááá první pašák!

Dneska Modráka dávám do servisu, takže pak poreferuji co mě řeknou. Jinak co se týká "chrastění" po nastartování, je to prý normální kvůli emisím. Je obětována kultivovanost motoru do doby, než se zahřeje, jinak uvolňuje víc škodlivin.

S klimou máš úplnou pravdu, je málo účinná! Například s klimou v oktě 2 se vůbec nedá srovnávat.

SuPeCZ 25.09.2014  20:13

« Re: Hurááá první pašák!

Tak klepání u podvozku vysvětlený opravdu netradičně - klepající plavák v nádrži >:D Holt auto doplácí na to, že je opravu tiché.

Typhoon 24.11.2014  22:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Nesouhlasím s tvým názorem na textilní koberce. Na léto používám čistě textilní a na zimu textilní s plastovým spodkem (mají vaničkový tvar, asi aby se "nevylil" roztátý sníh). Oboje origo a jsou moc fajn. Gumový bych nesnesl, protože bych se v tom cítil jak v traktoru. Asi jsem moc fajnovej... ;-)

SuPeCZ 07.12.2014  23:56

« Re: Hurááá první pašák!

Ahoj Typhoon, díky! :-) Já mám textilní koberce rád do doby, než se poprvé zašpiní od bláta >:D

zobak 14.12.2014  21:54

« Re: Re: Hurááá první pašák!

Moc pěkná fotečka otáčkoměru! :yes: Už tam mám taky přesné gumové koberce za 600 kč gumárna Zubří. Když ráno člověk proběhne mokrou trávou a ještě po cestě kde je v lepším případě písek,bláto ... textilní vypadají po jednom nástupu jak po pr. :-( Když budu mít vše zabetonované, pak ok! :yes:

Typhoon 24.11.2014  22:28

« Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Ahoj SuPe z CZ, gratuluji k novému poloautíčku!
              Na moje auto jsem dostal slevu 8,5%, ale to bylo v roce 2010.

SuPeCZ 25.01.2015  23:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Hurááá první pašák!

Ahoj Typhoon, no tak to jsi měl parádní slevu! :yes: ;-)

foto NEO77

NEO77 09.05.2014  12:11

polo 2014

Ahojte, ja som tento rok tiez kupil Polo, ale jeden z poslednych kusov pred faceliftom, lebo som chcel R-line exterier a interier + xenony, co by po facelifte hned nebolo mozne. Plus som tam chcel kozeny interier, sportovy podvozok a zopar inych drobnosti ako radio RCD510 a dazdovy senzor so stmievatelnym zrkadlom. Auto som dostal v marci tohto roku, je to uz moje druhe Polo, prve som kupoval pred rokom, na nom som najazdil 80 tisic km za 10 mesiacov, tak som ho predal a objednal nove.

Je tam este motor EA111 so 77kw, ale tie chyby su uz nastastie odladene (ina retaz - japonska, novy napinaci mechanizmus), tak som ho dal naladit na 99kW a celkom sa da s tym jazdit :-)

Ked budem mat cas, dam sem na moje.auto.cz fotky aj popis.

foto smoula-nesika

šmoula nešika 09.05.2014  15:23

Pochvala

Mezi těmi prázdnými recenzemi, co se tu okolo objevují, jsem si potřeboval nutně počíst. Tvoje mi hned padla do oka. A tak jsem se do toho pustil. Byl to vskutku dobře strávený čas, zatím docela stručné, ale velmi výstižné. Navíc se jedná o novinku, takže :yes: Osobně mě nejvíc zaujala (no jo, nick nezapřu) ta šmoulí modrá, i ta tmavší červená je fajn, nehází záblesky do oranžova a perfektně sedí k leštěným kolům. Ale tvoje působí taky moc hezky, Volkswagen se s laky překonává (donedávna deviza akorát zlepšujícího se Seatu, který teď s barvami ochořel - vadí hlavně u kupřic). Takže hodně štěstí a zdaru do dalších kilometrů a upgradů recenze. :-)

SuPeCZ 09.05.2014  20:10

« Re: Pochvala

Díky za pochvalu. Update recenze a další fotky budou postupem času přibývat. Přeci jenom, auto mám týden ;-)

foto pradeda7

praděda7 31.05.2014  18:37

Polo s japonským rozvodovým řetězem

Neo77 copak, copak, že by Japonci uměli řetězy lépe než Němčouři? Toyota používala duplexy již v 70tých létech minulého století v motorech 2TG a 18RG.

Typhoon 26.11.2014  21:11

« Re: Polo s japonským rozvodovým řetězem

Což o to, řetěz má i otec v 40 let starým Žigulovi 1500 a funguje naprosto bez problémů. Jenže dnešní motory fungují jinak a kvůli tomu jsou dnešní řetězy jen o něco málo silnější, než řetěz u byciklu. Problémy jsou tedy nasnadě.

foto pradeda7

praděda7 26.11.2014  22:19