SamyDee (muž 39 let) Poslat zprávu

Mercedes-Benz C W204

Mercedes-Benz C, foto 1 Mercedes-Benz C, foto 2 Mercedes-Benz C, foto 3 Mercedes-Benz C, foto 4 Mercedes-Benz C, foto 5 Mercedes-Benz C, foto 6 Mercedes-Benz C, foto 8 Mercedes-Benz C, foto 9
Mercedes-Benz C, foto 10 Mercedes-Benz C, foto 11 Mercedes-Benz C, foto 12 Mercedes-Benz C, foto 14 Mercedes-Benz C, foto 15 Mercedes-Benz C, foto 16 Mercedes-Benz C, foto 17 Mercedes-Benz C, foto 18 Mercedes-Benz C, foto 19 Mercedes-Benz C, foto 20 Mercedes-Benz C, foto 21 Mercedes-Benz C, foto 22 Mercedes-Benz C, foto 23 Mercedes-Benz C, foto 24 Mercedes-Benz C, foto 25 Mercedes-Benz C, foto 26 Mercedes-Benz C, foto 27 Mercedes-Benz C, foto 28 Mercedes-Benz C, foto 29 Mercedes-Benz C, foto 31 Mercedes-Benz C, foto 32 Mercedes-Benz C, foto 33 Mercedes-Benz C, foto 34 Mercedes-Benz C, foto 35 Mercedes-Benz C, foto 36 Mercedes-Benz C, foto 37 Mercedes-Benz C, foto 38 Mercedes-Benz C, foto 39 Mercedes-Benz C, foto 40 Mercedes-Benz C, foto 41 Mercedes-Benz C, foto 42 Mercedes-Benz C, foto 43 Mercedes-Benz C, foto 44 Mercedes-Benz C, foto 45 Mercedes-Benz C, foto 46 Mercedes-Benz C, foto 47 Mercedes-Benz C, foto 48 Mercedes-Benz C, foto 49 Mercedes-Benz C, foto 50 Mercedes-Benz C, foto 51 Mercedes-Benz C, foto 52 Mercedes-Benz C, foto 53 Mercedes-Benz C, foto 54 Mercedes-Benz C, foto 55 Mercedes-Benz C, foto 57 Mercedes-Benz C, foto 58 Mercedes-Benz C, foto 59 Mercedes-Benz C, foto 60 Mercedes-Benz C, foto 61 Mercedes-Benz C, foto 62 Mercedes-Benz C, foto 63 Mercedes-Benz C, foto 64 Mercedes-Benz C, foto 65 Mercedes-Benz C, foto 66 Mercedes-Benz C, foto 67 Mercedes-Benz C, foto 68 Mercedes-Benz C, foto 69 Mercedes-Benz C, foto 70 Mercedes-Benz C, foto 71 Mercedes-Benz C, foto 72 Mercedes-Benz C, foto 73 Mercedes-Benz C, foto 74 Mercedes-Benz C, foto 75 Mercedes-Benz C, foto 76 Mercedes-Benz C, foto 77 Mercedes-Benz C, foto 78 Mercedes-Benz C, foto 79 Mercedes-Benz C, foto 80 Mercedes-Benz C, foto 81 Mercedes-Benz C, foto 82 Mercedes-Benz C, foto 83 Mercedes-Benz C, foto 84

Přezdívka auta žiadna Rok výroby 2008 Koupeno ojeté najeto [km]:212000 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2148 výkon [kW]: 100 kroutící moment [Nm]: 270 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.4 maximální rychlost [km/h]: 215 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 / 17 * zavazadlový prostor [l]: 475 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 6.1

Postupne sem niečo dopíšem, nikdy som nebol dobry v slohových prácach, tak to berte s rezervou :D

Už ako malý chlapec som mal rád autá. Vraj ako 3 ročný som už poznal všetky značky :) Mercedesy sa mi vždy páčili, ale vpodstate som im nevenoval nejakú extra pozornosť až do momentu, kým moj otec nezačal uvažovať v r. 2008 nad kúpou mercedesu triedy B. Vtedy som bol zopár krát v predajni MB a od tej chvíle som sa zamiloval do áut tejto značky. Začal som snívať, že si raz kúpim biele C-čko W204, ale vždy som si hovoril, že to môžem len snívať, tak skoro sa mi to nesplní..Čuduj sa svete, motyka vystrelila a v septembri 2011 som si kúpil to moje :)

Auto je v základnej výbave CLASSIC, rok výroby 2008.
Info o výbave som po pol roku vymazal, ak mal niekto záujem o tom pokecať, stačí napísať.

Predošlý majiteľ dal vymeniť elegance prednú masku za avantgarde, ale hviezdička ostala, čo mi tam veľmi nepasovalo, čiže jedná z prvých investícii bola náhrada hviezdy na stopke, za záslepku. Malý kúsok plastu o niečo väčši ako 2€ minca stal 20€! Ďalej auto bolo na originál mercedes 16" diskoch so zimnými pneu, takže ďalšia investícia išla do diskov a letných pneu. Rozhodol som sa, že nebudem kupovať original MB disky a najviac ma oslovili 17" disky výrobcu Advanti racing. Mohol som tam dať aj 18", ale na naších cestách si myslím to nemá význam. Pneumatiky som si vybral GOODYEAR EFFICIENTGRIP 225/45 R17.. Spokojný som aj s diskami, aj s pneumatikami.
Zimné pneu na prednej náprave už dosluhovali tiež, čiže trebalo investovať aj tu. Vzadu som mal ešte v celku nové Goodyear UltraGrip 7 a vpredu Sava. Dokúpil som 2 Goodyear UltraGrip 8, ktoré som pred zimou nahodil na zadnú nápravu a už jazdené Ultragrip 7mičky som prehodil dopredu. Zima je zatiaľ len mesiac, ale už som stihol zažiť kadejaké extrémy, ale pneu a ani celkovo auto ma nesklamalo, nakoľko som mal obavy z rečí väčšiny priateľov, že aké auto som si kupil, vraj uplne nevhodné pod Tatry. Ale zatiaľ som sa len utvrdil, že to boli len fámy a keď človek jazdí s rozumom, tak je jedno, či je sucho, či je mokro, alebo je sneh a ľad. Akurát nosím v kufri 100 kg záťaž, aby nebol problém sa pohnúť v kopci na snehu.

Moje (amatérske) skúsenosti a dojmy:

Za 9 mesiacov som mercedesom najazdil 13 000 km a už môžem opísať nejaké pocity a skúsenosti z auta. Celú zimu som jazdil bez problémov, zadný náhon mi nerobil problém ani v tých najhorších podmienkách. Je pravda, že som v kufri mal už spomínanú záťaž, ale tiež mam odskúšanú jazdu na zasneženej a zľadovatelej ceste cez poriadne kopce bez záťaže. Autom to ani nepohlo, kolesa mi ani neprehrabli. V najhorších úsekoch som šiel na dvojke bez plynu, alebo len jemne som šteklil plynový pedál. Bolo to v obci Závadka v Slovenskom raji, kto tam už v zime niekedy bol, tak pozná tie cesty. Sám som neveril, že sa tam vyštverám s týmto autom, ale naplno som si to užíval, išlo ako tank :) Potom akurát keď som tam parkoval celú noc v 30 cm snehu vedľa cesty, som mal problém vycúvať do mierneho kopčeka späť na cestu, ale asi pod 2 minutách sa mi to podarilo. To boli asi najhoršie momenty, ale prejazdil som ešte aj cesty vo V.Tatrách a aj v Jasnej v Nízkých tatrách. Nikdy nebol problém.
Zaujímavé boli ranné jazdy do práce, keď 2 týždne boli teploty ráno -29 (mám aj foto) a počas dňa sa teplota nevyšplhala nad -15 stupňov. Parkujem ho v garáži, kde teplota klesla maximalne na -12 a so štartovaním som nemal nikdy problém, aj keď mi u priateľky stalo v tej zime celý víkend vonku. Akurát motor sa mi nezahrial na normálnu teplotu ani po 20 km jazdy do práce, čo ma dosť hnevalo. Ale povedzme si pravdu, koľko takých zím ste zažili, žeby boli 2 týždne také teploty?

Čo sa týka motora, tak ten zaberá pekne od 1 500 ot/min. Ja ho extra nevytáčam (je to diesel), ale potiahne pekne aj do 3 500 ot/min. Aké sú otáčky pri akých rýchlostiach, priznám sa, nikdy ma to nenapadlo odsledovať. Ale pri jazde cez mesto 50 km/h na 4. rýchlostnom stupni tam je presne tých 1 500 otáčok, kedy už môžem bez preraďovania akcelerovať aj na 110 km/h so slušným odpichom. Pri jazde mimo mesto 90 km/h na 6. rýchl. stupni 1 500 ot/min. Maximálku ma v papieroch 215 km/h, ale to som nikdy neskúšal. Ja som vyskúšal max 200, keď som chcel zistiť, či nebude cítiť vibrácie, ale auto išlo hladko. Ináč jazdím vždy podľa predpisov, čiže výkon 100 kW mi na bežné predbiehanie úplne stačí.
Pri rýchlosti 120 km/h (rýchlosť ešte preverím) už ale dosť počuť aerodynamický hluk, čo mi trochu vadí. Verím, že v už faceliftovaných Cčkách je to lepšie.
V zatáčkach sedi auto výborne, mierne náklony tam sú, predsa len nemá športový podvozok a mercedesy sú skor ladené na pohodovú jazdu ako na športovú, čo mne vyhovuje, lebo sa rád vozím ako prezident :D V zime na 16tkách diskoch to už viac pláva, ale vtedy už detto nejazdim rýchlo.
Keď porovnám C s B classe, tak riadenie, spojka, plyn, brzda idú oveľa ťahšie, ale o to mám väčší cit pri jazde. Človek si na to nepotrebuje ani zvykať.
Výhľad z auta s Bčkom sa nedá ani porovnať, hlavne výhľad cez späťák dozadu. To keď som po pol roku šoferoval Bčko, tak som bol zhrozený.
Pravidelne, každý druhý víkend jazdím 150 km trasy a na pohodlie sa nemôžem sťažovať. Poriadnú 1000 km trasu absolvujem v lete do Chorvátska (ak pôjde všetko podľa plánov), potom to budem vedieť porovnať ešte lepšie.
Na jazdu týmto autom sa vždy teším a po dosiahnutí cieľa mám ešte stále chuť sa voziť ďalej.
Všetky ovládania a tlačidlá sú rozmiestnené v perfektnej ergonomickej polohe. Počas jazdy sa za ničím nemusím naťahovať a vďaka joysticku (alebo ako to nazvať) na stredovej konzole nemusím ani len vystreť ruku, ak chcem ovládať rádio alebo BT telefón.
Chýba mi pamäť nastavenia sedadiel. Keď šoferuje priateľka, tak potom sa s tým musím zase baviť, kým si to nastavím podľa svojích predstáv.
Ďalšia vec, ktorá mi dosť vadí je spracovanie uloženia (koľajničiek) predných sedadiel. Toto by som si v mercedese vedel predstaviť na trochu lepšej úrovni. Dosť to špatí oku, keď človek pozre a vedľa koberčeka vytŕča mierne skorodovaná koľajnička. To musím nejak do budúcna poriešiť.

Veľka bieda boli tlmené svetlá, ale po výmene žiaroviek za OSRAM Night breaker je to už oveľa lepšie a som spokojný.
Po novom roku som vymenil zadné brzdové kotúče a platničky, opotrebovanie predošlých už bolo kritické.
Auto ma malé ťukance z parkoviska na zadných dverách na strane spolujazdca, v budúcnosti to chcem dať opraviť.

- veľmi dobrá spotreba, v septembri pri jazde z PP do KE priemerná spotreba 4,6 l, celkový priemer pod 5,5 l...v zime je to trochu viac, nakoľko aj jazdím krátke trasy do práce 6,4 l..
- bezpečnosť
- bluetooth spojenie s telefonom v seriovej výbave
- komfortná jazda
- dostatok miesta aj pre vysoké osoby
- na moje prekvapenie veľmi dobrý zvuk základného audia, keď ho porovnám s triedou B
- design a farba, ľudia sa za ním otáčajú

Postupne sem dopíšem ak sa vyskytnú nové veci.

- nesklopiteľné zadné sedadlá (ale je to aj silná stránka, lebo mám istotu, že keď si dám niečo cennejšie do kufra, tak mi to len tak ľahko neukradnu)
- absencia vyhrievania sedadiel
- hlučnosť motora v zime za studena
- palubný počítač by mohol ukazovať ešte aj údaje ako napr. priemerná rýchlosť, spotreba a čas od štartu, lebo toto ukazuje len od posledného vynulovania
- závisť ľudí, to neustále rypanie do mňa mi už lezie na nervy

Postupne sem dopíšem ak sa vyskytnú nové veci.

Občas po jazde mi bliká predná a zadná parkovačka na strane spolujazdca. Zatiaľ som to nedal opraviť, kedže tento jav sa vyskytuje zriedka, ale štve ma to. Ak s tým máte skúsenosť, dajte mi vedieť.

Kúpil som ho od súkromnej osoby, všetko prebehlo vporiadku.

20.12.2012 13:27

Zopar novych problémov

Pri 178 000 km vymena remenicky alternatora. Lozisko bolo totalne zadrete a pocas vyhodenej rychlosti pri stati som myslel ze sa auto rozleti, otacky stupali a klesali, ale uz to je OK, vsetko slape ako hodinky :)
Dalsi problem nastal pri 180 000, radio mi prestalo nacitavat CD, este som to zatial neporiesil.
Najhorsi problem prisiel pri 182 000, z oproti iduceho nakladneho auta za zosypali z vlecky kamene na moje celne sklo a skoncilo sa to prasknutym sklom :(
Na novy rok idem menit to sklo a poriesim aj radio.
Ine problemy sa na aute nevyskytli, musim poklopat, vsetko ide ako ma a stale ma neopusta radost z jazdy a teraz v zime to je vynimocna zabava :)

23.5.2012 13:48

Recenzia

Tak som sa odhodlal komplet prekopať recenziu. Zbuchal som to v rýchlosti, čo ma napadalo, tak postupne to poupravujem. Vymazal som celý text o výbave auta. Na požiadanie to budem môcť opätovne poskytnúť cez správu, ale myslím si, že to nikoho nezaujíma. Sú tam len moje amatérske postrehy a názory, netreba čakať odborný článok.

10.4.2012 20:25

Mini zraz

Pridane fotky z mini zrazu s Barndonom Walshom :)

4.4.2012 19:28

Výmena oleja a filtrov

Dnes a včera prebehla výmena oleja Shell Helix 5W30 a filtrov: olejový, palivový, vzduchový a pelový + výmena klinového remeňa + diagnostika, takže to mám už za sebou, dúfam že už sa budem až do ďalšiej výmeny oleja len voziť bez závad Vo foto ukážka ako vyzeral vzduchový filter, ostatné veci som nefotil, ale boli v podobnom stave

19.3.2012 22:35

Auto prezute

Včera som nahodil na auto letné pneu a disky, dúfam že to nie je ešte príliš skoro, ale vonkajšie teploty mi nedali na výber. Pridané aj nové fotky mercedesika na letných diskoch :)

28.1.2012 20:54

Fotky

Pridané nové fotky zo včarjšieho večerného výletu zasneženou krajinou v poriadnej zime :)

Další vozy Mercedes-Benz C

Priestoru si myslím je dosť nakoľko mám 190 cm a vozím sa pohodlne aj keď mám pasažierov vzadu.

Nemám výhrady, ale plný počet nedám.

Pohodlná jazda, presne ako mám rád.

Vysoká cena, hlavne ak by ich chcel človek zháňať cez náhradné diely v predajni MB.

Úplne postačujúci, ale tých 25 kW a 130 Nm, ktoré má 220 CDI naviac by som bral.

Spotreba je na tak veľké auto bombastická, úplna spokojnosť.

Až na studený štart ma auto veľmi tichý chod a pri pustenej hudbe (nie veľmi nahlas) už motor takmer nepočuť.

Ako vášnivého snowboardistu ma veľmi sklamali nesklopné zadné sedadlá, preto dosku musím zatiaľ nosiť na zadných sedadlách v interiéri. Tá sa tam ešte celkom vpohode zmestí a zaberie to len jedno miesto (ma 159 cm) horšie to už je s lyžami...