Ford Focus (2010)

29.11.2010

Auto od 13.5.2011 už nemám, ale i přesto bych tady rád recenzi na něj zachoval, pro ty kdo by o tomto autě něco chtěli postudovat... Čtenáři MACZ,…

Ford Focus II (Mates81)

Ronault. 17.12.10  18:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Tak to nevím kde švagrová byla, protože já předloni taky měnil nádrž a vyšla mě nová i s práci nějakých 6000 Kč. A to je už nový model s elektroventilem :-O Jinak ta nádrž vydrží 10 let, takže pokud koupila starší Felícii s tím, tak jasně, ale jinak servis LPG mě vyšel s Favoritem ročně na 200 Kč a to jen kvůli seřízení. Jinak nic. Jo a STK je tuším o pár stovek dražší. Děda jezdíval 7000 ročně a vyplácelo se to. ;-)

Jinak taťka zatím hodně nadšený z auta, resp. ne hodně, protože z Laguny, i když je 10 let stará, to není až tak velký skok, ale je nadšený z toho, jak motor krásně táhne. Spotřeba zatím 5,5 prý, no ale je doma teprve 2 dny.

das_autos 17.12.10  18:18

« Re: Re: Spotřeba a hlučnost

Jo,jo to jsou ty moderní diesly,malá spotřeba vyšší účinnost a méně zbytkovýho tepla.

štíreček1 16.12.10  13:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Na ten plyn se to hodí, pokud člověk hodně najezdí. Známá ho má ve felicii a taky si libuje, jenže najezdí málo, takže servis ji stojí víc než by dala za benzín. Jezdí denně do práce 10+10km plus nákupy, ale to je pořád málo. Nedávno měnila bombu a stálo jí to i s tím servisem 10500kč+emise.

Dnes max dostal nový olej a filtry po necelých 14tis km. Klidný řidič se ze mě stal po přesednutí z focuse, nyní si užívám komfortu a výhledu, i když někdy se koně splaší a výška nevýška i v zatáčkách se rychle ztrácím z dohledu >:D

foto Mates81

Mates81 16.12.10  07:37

« Re: Spotřeba a hlučnost

No třeba i ta hlučnost způsobuje ta zima, přece jen nějakých mínus 8 je prostě mínus 8. Nicméně na motoru zajímavě lítá teplota, dělá to všem kdo má tento motor, v zimě lítá ručička teploměru jak otáčkoměr :-) Stačí když se chcviličku stojí v koloně a už teplota spadne na nějakých 60, dokonce spadne i když se jede z kopce, bez plynu a v klidu. Je to zajímavé, motor se naplno zahřeje až tak po 20km. Proto kdo koupil nějakou ojetinu s tímto motorem, nelekněte se, a neměňte hned termostaty >:D ;-)

Ronault. 15.12.10  21:31

« Spotřeba a hlučnost

Spotřeba koukám příjemně klesá, na nižší střední třídu se mi to líbí. :yes: Navíc je zima a zimní gumy, takže ještě by to mohlo klesnout v létě. :yes:

Jen ta hlučnost mě překvapuje, člověk by čekal, že spíše bude klesat. :-O

Ronault. 15.12.10  21:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Laguna je základní 1,6 16V a je přestavěná na LPG, jinak bych to neuživil. Motor je to dobrý, spolehlivý, dobře se vytáčí, určitě dokáže jezdit i za nízkou spotřebu, ale ne v Laguně, na tu je poddimenzovaný, takže na dálnici si řekne ve 130 o 9,5-10 litru LPG na 100, při plném naložení už moc nestíhá a po městě si taky řekne o 10 až 11, hlavně v Brně chlastá ve špičce jak nezřízený.

Naštěstí při ceně LPG nemusím až tolik truchlit nad spotřebou, jen ten výkon bych uvítal vyšší. Z druhé strany se člověk tou Lagunou tak nějak nechá ukolébat, že mu ten motor stačí, pohodlí, ticho a klid, ze mě se stává klidný řidič >:D >:D

Ta 207 by měla být Euro 5, dost jsem pátral, ale jelikož jsme původně šli kouknout na 308 s tím motorem a náhle to změnili díky lepší výbavě a dobré ceně na tuhle 207 SW, která našim bude stačit, tak ani pořádně nevím. Zítra se dozvím zbytek detailů :-)

das_autos 09.12.10  20:04

« Re: Re: Nastavení sport, comfort, standart

Maj to Focusy s elektrohydraulickým posilovačem.1,6 benzín má jenom hydraulickej takže ten to nemá.

štíreček1 09.12.10  19:15

« Re: Nastavení sport, comfort, standart

V pc to najdeš - kolonka servostero či jak, používám italštinu

štíreček1 09.12.10  19:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Ten motor je super, myslím, že taťka bude spokojený. Výkon bohatě stačí, měl jsem 66kw ve focusovi a jel super, měl kratší převody, ale odspodu jel skvěle a pětka byla místo automatu. Tahle nová má ještě lepší krouťák odspodu To už máte euro5 žejo. Ta laguna má jaký motor? Kamarád má novou služební 1,5dci tuším 105koní a nemůže si ji vynachválit výkonově i spotřebou.

Ronault. 09.12.10  00:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Nene, tenhle Peugeotek je nafťák, 1,6 HDI 66 kW >:-[] Takže vím za co se tu hádám, protože před koupí jakožto odpůrce nafťáků jsem dlouho pátral jak je ten motor se spolehlivostí... Navíc tohle je pro taťku, ne pro mne... já bych asi do diesela zatím nešel. Renault Laguna jsem psal u feferonky, to je pravda, ale to není nové, je to vlastně taťkovo auto, které teď budu mít já a Fanouš jde na prodej, není to ani kvůli nehody, protože Fanouš už jezdí a chybí jen opravit dveře, ale asi to chtělo něco bezpečnějšího na těch mých skoro 30 000 km ročně. Je to o hubu dneska a Favorit ač mi v podstatě po všech stránkách stačí, tak bezpečností ne. Ale bude mi chybět.

"-- skrytý --" 08.12.10  23:09

« Nastavení sport, comfort, standart

Ahoj, rád bych se Tě zeptal, kde máš v palubním počítači, že si můžeš nastavit sport, standart, comfort. Mám taky focuse ale v 1,6 benzín a nikde jsem to tam nenašel :(. Díky za odpověď

štíreček1 08.12.10  16:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Tak to kukám :-O Nepsals něco feferoně o renoltovi? Fakt se mi líbí :yes: I ta barva mu sluší. Benzín? Hlavně mnoho km bez nehod, ať nedopadne jako chudák fanouš.

Ronault. 07.12.10  21:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Mrkni do mé recenze, je tam dole ve fotogalerii fotka. Recenze ještě dlouho nebude.

štíreček1 07.12.10  20:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

tak co nakonec máte...??? ;-)

štíreček1 07.12.10  20:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Samozřejmě, že to není objektivní, ale tak nějak to vypovídá o celkové kondici toho kterého vozu nebo modelu. A třeba když chčije olej, tak se to uvádí taky jako závada. Já jen nemůžu souhlasit s tím, že motor 1,6TDCI je nejméně spolehlivý nebo hodně poruchový. Každý svou péčí může životnost prodloužit nebo nepéčí zkrátit. Měl jsem escort 1,8D a focus tddi a na tyhle motory jsem se dočetl tolik negativních věcí až to pěkné nebylo, ale v praxi jsem ani na jeden motor nešáhl a dodnes je považuju za spolehlivé. Mrazy kolem třiceti pod nulou zažily taky, ale vždy jsem jel. Kromě rozvodů jsem neměnil nic, ani žhaviče.

Ronault. 07.12.10  20:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Samozřejmě, tohle je hodně orientační a mnoho to neznamená, i když TUV tvrdí, že kontrolují několik desítek či stovek částí auta. Dá se však najít i konkrétní zastoupení závad, které vedly k neprospění, což už k něčemu může být. Podobně je na tom i ADAC, který díky vlastním "žlutým andělům" jednotlivých značek taky není objektivní a obsahuje i zabouchnuté klíče.

Ronault. 07.12.10  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Já teď před pár týdnu tu tabulku tak pracně hledal a ona je tady! Díky, sice s křížkem po funuse, když už jsme auto koupili, ale i tak koukám, že úplný šmejd dle TUV jsme nevybrali >:D

Koukám ale, že docela vysoko se drží Clio, ale o něm já už tvrdím hodně dlouho, že patří k vůbec nejlepším autům třídy. No nic, konec TUV, jsou to jen statistiky.

Samozřejmě, nechcu jej trápit, ono i tady u toho TDCi platí, že jezdí podle toho, jak se k němu člověk chová, moderní motory jsou komplikovanější, ale pokud si to vemem kolem a kolem, tak ta objektivní spolehlivost při počtu najetých kilometrů je čím dál lepší. Dnes není problém pro auto ročně udělat 80 000 km aniž by zaznamenalo nějaký problém.

das_autos 07.12.10  19:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

To co si dal za odkaz je statistika jednoho provozovatele německých STK,kde se klasicky hodnotí světla,koroze,podvozek vůle atd. jako u nás a procento vážných závad,ale nikdo ti tam neřekne co se ti vysype na motoru nebo elektrice.

štíreček1 07.12.10  19:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Euro V platí od příštího roku, už teď se dělají objednávky na nové motory, starý se už v podstatě nedá koupit. Už i kia do své 1,6tky v dieslu bude muset dát filtr, dodnes plnil normu euroIV i bez filtru, ale tuhle normu plní i 1,6tka od PSA i bez filtru - vím od kluků, co filtr vykuchali. Jinak ty dlouhé výměnné lhůty u olejů jsou k ničemu, pak můžou ty problémy vznikat. Takže kdo se nežene do dřívější výměny oleje, může ty problémy mít vlivem karbonu. 1,6TDCI má teď vstřikovače Bosch soleonid, jsou spolehlivé a hlavně opravitelné a v roce 09 na ně přešel i koncern, poněvadž ze siemensem měli velké problémy a s boschem auta konečně jezdí.

štíreček1 07.12.10  19:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hrozná recenze

Tak už ho netrap nebo budem za chvíli číst, jak jsou 2,0TDI PD nebo siemensové commonraily z roku 08 nejspolehlivější ;-) Ono kdyby si člověk pořád dokola opakoval, "čím je stroj složitější, tím je poruchovější", nemohl by si dnes koupit žádné auto, leda tak ten dvoutakt v trabantu, ale ta doba už je pryč i u dnešních turbo benzínů. Když jsem se díval na testy spolehlivosti

tak max se drží pořád vepředu až na nějaké vyjímky mezi samými japonci. Dvanácté místo je celkem dobré, loni šestnácté a předloni osmé. Citroeny kupodivu až na chvostu.