Martin911Turbo (muž 48 let) Poslat zprávu

Mercedes-Benz SLK 350

Mercedes-Benz SLK, foto 1 Mercedes-Benz SLK, foto 2 Mercedes-Benz SLK, foto 3 Mercedes-Benz SLK, foto 4 Mercedes-Benz SLK, foto 5 Mercedes-Benz SLK, foto 6 Mercedes-Benz SLK, foto 7 Mercedes-Benz SLK, foto 8
Mercedes-Benz SLK, foto 9 Mercedes-Benz SLK, foto 10 Mercedes-Benz SLK, foto 11 Mercedes-Benz SLK, foto 12 Mercedes-Benz SLK, foto 13 Mercedes-Benz SLK, foto 14 Mercedes-Benz SLK, foto 15 Mercedes-Benz SLK, foto 16 Mercedes-Benz SLK, foto 17 Mercedes-Benz SLK, foto 18 Mercedes-Benz SLK, foto 19 Mercedes-Benz SLK, foto 20 Mercedes-Benz SLK, foto 21 Mercedes-Benz SLK, foto 22 Mercedes-Benz SLK, foto 23 Mercedes-Benz SLK, foto 24 Mercedes-Benz SLK, foto 25 Mercedes-Benz SLK, foto 26 Mercedes-Benz SLK, foto 27 Mercedes-Benz SLK, foto 28 Mercedes-Benz SLK, foto 29 Mercedes-Benz SLK, foto 30 Mercedes-Benz SLK, foto 31 Mercedes-Benz SLK, foto 32 Mercedes-Benz SLK, foto 33 Mercedes-Benz SLK, foto 34

Přezdívka auta kundolapka pro důchodce Rok výroby 2005 Koupeno ojeté najeto [km]:276000 palivo: benzin počet válců: 6 počet ventilů na válec: 24 objem [cm3]: 3498 výkon [kW]: 200 kroutící moment [Nm]: 350 zrychlení 0-100 km/h [s]: 5.6 maximální rychlost [km/h]: 250 počet rychlostí: 7 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 18 zavazadlový prostor [l]: 300 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 12

Proč SLK, chtěli jsme s manželkou víkendovku, cabrio, která je jízdně dobré, výkonné, má styl a úplně mě finančně nesežere jako můj ex Boxster 2.5 z roku 1998… a bude problém jej servisovat
Pevná střecha je ideál, že i když nechám auto před domem a půjde nějaká smažka, tak mi nezničí střechu za 80 - 100 000 Kč jako má boxster, navíc střecha lepé izoluje, plánuji jezdit i v zimě, když bude sucho
Stávajícího Jeepa časem vyměním za Dodge Charger Hemi 2012+
Dříve jsem zvažoval Chrysler Crossfire cabrio nebo SLK R170 320, ale výškově jsem se ani do jednoho auta nevešel. ..
Z4 mě nikdy nezaujala, z produkce BMW, se mi nelíbí nic krom i8
Pevná střecha je bonus, člověk ji najde jen u nákupních cabrio Peugeot 208, 308cc což jsou auta, která jdou zase mimo můj zájem
Náhodou jsem našel a navíc bonus kousek od práce SLK R171 350 s AMG paketem, 7G-Tronic 2/2005 najeto 182 000 km (přední nárazník, prahy, křídlo, 18 kola, sportovní podvozek) ve slušném stavu, jak exteriér, tak interiér, krom elektrických sedaček, parkovacích čidel, Harman Kardon má auto plnou výbavu včetně DVD přehrávače, měniče na CD, AUX port, funkční navigaci s DVD v kufru, ohřevné šály v opěrkách Airscaf, vyhřívaná sedadla, nejlepší rádio té doby Command NTG1, sedadla a výplně dveří Nappa kůže, barva atypická paket Designo Mauritius blue metallic (mám rád netypické barvy, viz moje recenze na Boxster v barvě Wimbledon green)
Motor je sice výkonný, ale problematický 6-válec, 3.5l výkon 200kW/272 koní, který má výrobní vadu vyrovnávací tyč vačkové hřídele a problém s ozubenými koly na převodech že se ohoblují (Ani MB si nezkontroluje dodavatele dílů…)

Design, AMG paket, výkon motoru, pevná střecha, silné topení + airscaf pro jízdu bez střechy i v menších teplotách (vyzkoušeno 10 stupňů nad nulou). Mile mne překvapila převodovka ve sportovním módu (je možné ji zapnout i v comfort módu)
Motor má pěkný tah a krouťák
Perlička je, že se na hlavním displeji Command rádia dá přehrávat DVD film i během jízdy (po odemčení v servisním menu), měnič na CD funguje perfektně
Velice se mi líbí kombinace modré metalízy a bílo šedého interiéru, kde je použita kůže Nappa. Převodovka 7G Tronic má dva režimy comfort a sport. V komfortu řadí klidněji, to platí i pro plynový pedál. Ve sport módu umí převodovka podřazovat pod dva stupně a reakce na plyn je okamžitá
Po velkém servise, kdy se auto zvedlo o 4cm na sériovou výšku je komfort mnohem lepší, na stejné úrovní jako můj bývalý Boxster. Generálka motoru + výměna silentbloků na motoru a převodovce úplně zklidnila auto, žádné vibrace.

Servis 6-ti válce, tvrdost podvozku (sportovní tlumiče a pera, budu vyměňovat), vrzání plastových dílců střechy, zatéká v místech kde jsou zpětná zrcátka, ovládání radia a palubního pc je zbytečně zmatené v tomto je Porsche ze stejné doby mnohem dál
Oproti Boxsteru opravu malé úložné prostory, na prodloužený víkendoví výlet bude potřeba zvážit co vzít do kufru a co ne.
Zvuk motoru a výfuku opět oproti Boxsteru velké mínus, strašná nuda jak zní výfuk, bohužel v nabídce tuning výfuků není skoro žádný výběr...
Sportovní mód u převodovky by potřeboval být víc sportovní, převodovka se spíše hodí do manažerského auta, než sportovního, od roku 2008 se dá koupit modul do OBD zásuvky a dá se aktivovat sport+ mód, který převodovku dobře urychlí - edit, jde nahrát Agility mód (Sport+) z SL55 i do mé 350, převodovka bude řadit svižněji a do omezovače, už mám domluveno chlapíka co to zvládá udělat.
Do auta opravdu fouká nad 120km/hod nepomáhá ani originál látková clona mezi hlavové ochranné oblouky.

Veškerý servis na autě provedl specialista na Mercedes frima Auto Doli v Tišnově u Brna

1. Kompletní kontrola auta a zjištění stavu po koupi, napojení na profi diagnostiku
2. Výměna termostatu
3. Nové plynové písty na víku kufru a kapotě
4. Nové přední, zadní tlumiče Bilstein, nové horní uložení tlumičů včetně dorazových gum, nové pružiny Bilstein
5. Nové přední kotouče Brembo, děrované, řada coated line, zadní kotouče Brembo, děrované, řada Xtra line, přední a zadní destičky Brembo Xtra line. Nové brzdové hadice (staré zpuchřelé), kapalina. Seřízení ruční brzdy
6. Výměna silentbloků na motoru, výměna silentbloku na převodovce
7. Nová baterie Bosch 77A
8. Nové vzduchové filtry, olejový filtr, olej v převodovce, kabinový filtr s aktivním uhlím, výměna oleje
9. Doplnění klimatizace, vyčištění , dezinfekce ozonem, výměna kondenzátoru klimatizace, veškeré vedení klimatizace (trubky, spojky, ventily nové) původní zůstal jen kompresor
10. Nové přední pneumatiky Michellin Pilot Sport 4 225/40 R18. Vyvážení všech kol. Instalace pojistných šroubů na AMG kola
11. Výměna baterií v ovladačích a spárování s autem
12. Kompletní výměna rozvodů (rozvody před smrtí) včetně těsnění motoru
13. Výměna vyvažovací hřídele motoru, výměna klapek sání, výměna zdvihátek ventilů (jako rozvody před smrtí), nové svíčky
14. Oprava stahování okna dveří u řidiče
15. Oprava dílů na přední nápravě (stabilizátor, ramena hliníková, ramena kovová, axiální táhla, kulové čepy, uložení stabilizátoru, kosti, zavěšení kol…)
16. Výměna přední levé mlhovky prasklá
17. Při demontáži motoru zjištěn špatný servis na krytu převodovky, kryt nešel sundat, 2 ze 3 šroubů strhané, nutnost bylo je odvrtat, šrouby byli delší a byli odřezány flexou, dodán nový kryt a originál šrouby. Dále chyběla 1 ze 2 podložek k setrvačníku
18. Nový chladič vody a oleje
19. Setrvačník automatické převodovky
20. Výměna čelního okna za nové, originál Mercedes
21. Nalakování zadního AMG nárazníku a mračítek, kde se odlupovala barva
22. Nové vyvážení kol, demontáž zadních podložek pod kola, šířka předních a zadních kol je nyní shodná, nová laserová geometrie, vibrace auta vyřešeny
23. Kontrola mechanismu střechy, doplnění oleje
24. Kompletní dekontaminace vozu, ruční detailní mytí, strojní čištění a leštění laku, renovace světel a plastů, aplikace tuhého hybridního vosku životnost 12 měsíců, ošetření pneu, kompletní čištění interiéru, čištění a ošetření Nappa kůže přípravkem Dodo Juice, hloubkové vysátí a čištění skrytých prostor, ošetření plastů Poorboys.
25. 24. Výměna oleje a filtru, olej Mobil 1 FS X1 5W50 8litrů, výměna čidla hladiny oleje v olejové vaně + utěsnění olejové vany
26. Vyvážení kol, geometrie, dotažení ruční brzdy

Auto na prodej, možná výměna za Chrysler 300C, Dodge Charger rok 2012+, Mercedes SL 55 AMG rok 2002+, Mercedes CL 500 2006+ a doplatek z mé strany

Auto jsem kupoval v bazaru AUTA Z BRNA (Eurocars s.r.o), který primárně dováží a prodává dodávky z Německa. Kompenzaci za skryté vady servis neuznává, přestože cena opravy tvoří 75% ceny auta...

28.1.2024 18:07

Auto stále na prodej...

24.3.2023 13:32

STK

Tak dnes proběhlo STK
U emisí jsem dostal pochvalu za krásné emise u tak starého auta s takovým nájezdem co mám, komplet servis motoru se vyplatil + Verva 100 + VIF
Jina technická kontrola opět vše ok

15.4.2022 09:45

Kompletní hloubkové mytí, dekontaminace, světla

Kompletní dekontaminace vozu, hloubkové mytí, aplikace keramické ochrany, oživení světlometů, hloubkové vyčištění interiéru včetně sedaček a výplní dveří z Nappa kůže, vše provedl Victory Detailing

4.12.2021 11:22

Prodej!

SLK je na prodej, bohužel mě za srdce nechytlo...
Auto je v perfektním stavu, jako každé auto co jsem prodával, vše doloženo fakturami, pouze originální díly

Jdu do Dodge Charger Hemi 2013+ (což bylo auto v hledáčku ještě před SLK a měl jsem rovnou do něj jít)

8.7.2021 16:02

Výměna čelního skla Allianz, psycho!

Nechal jsem v servise, kde servisuji auto vyměnit čelní sklo. Jednak z důvodu, aby sklo bylo profesionálně vyměněno, tak i stran komplikace výměny skla stran demontáže lišty karoserie a demontáže komplet stěračů. Servis není autorizovaný servis Mercedes
Celková cena výměny činila 13 300 Kč (sklo, těsnění okna, práce)
Allianz zaplatila servisu jen 50% částky, důvod je použití servisu a né firmy kterou mají v databázi, o které mi nikdo neřekl, není v pojistné smlouvě a neodkazuje se na ni žádný dodatek. Dále je použití originálních dílů, byť za internetovou cenu...
Limit plnění mám 20 000 Kč, nemám spoluúčast na skle
Takže jsem poslal stížnost na ČOI

31.5.2021 11:36

Důkladně umyto a navoskováno

Takže jsem konečně našel čas na pořádnou očistu auta, důkladně umyto (oplach, aktivní pěna, mytí mykropráškem, oplach, finální oplach determizovanou vodou) a následně aplikace vosku na staré metalízy od amerického Meguiar's, stejně jako veškeré přípravky na interiér auta. Používám jejich kosmetiku už 12 let

25.5.2021 10:48

První déšť

Tak včera jsem poprvé zažil při delší vyjíždce, kdy cesta tam zamračeno ale střecha dole 20 stupňů a zpátky střecha nahoře 11 stupňů, déšť a vítr... tento rok je opravdu na počasí povedený
Auto na Michellin Pilot Sport 4 drží perfektně i na mokru
Stěrače mají dvě polohy a asi mají i automatiku stírání, protože měnili rychlost dle pršení a rychlosti jízdy. Žádný jiný cyklovač na autě jsem nenašel

30.3.2021 15:19

Kompletní velký servis

Tak po 3 měsících je auto po kompletní generálce viz sekce servis
Vše v "Mercedes" servisu Auto Doli v Tišnově, kteří se specializují na Mercedes

17.12.2020 16:20

Rozvody + vyvyžovací hřídel + vačková hřídel

Tak mi dnes servis potvrdil, že budou potřeba kompletní rozvody, což je krom standardních rozvodů i výměna vyvažovací hřídele v motoru a vačková hřídel což je jako u Porsche kauza IMS, RMS podobný kostlivec, ale u Mercedesu, kdy si Mercedes nepohlídal u této motorizace dodavatele dílů, což se podepsalo na brutálnímu opotřebení dílů a následnému až zničení motoru, s výměnou se vymění rovnou termostat. Servis auta bude hotový snad v první polovině ledna. Nové tlumiče, kotouče, destičky Brembo už jsou na autě, výměna pneu, vyvážení kol, výměna dílů na přední nápravě co bylo potřeba také, takže v lednu komplet motor + olej, filty, klima, desinfekce

7.12.2020 15:10

Servis, termostat

Tak dnes jsem odvezl auto na kompletní servis a kontrolu komplet všecho
Check engine pravděpodobně patřil termostatu, i po 30 minutách jízdy do servisu je teplota max 70 stupňů

23.11.2020 16:45

Check engine

Tak jsem s autem i teď v počasí jezdil, naposled před 14 dny. Teď o víkendu jsem nastartoval a rozsvítila se kontrolka lehčího Check Engine (Mercedes má 2 kontrolky, klasickou pečené kuře a potom závažnou, textovou co se rozsvítí)
Baterie není v nejlepší kondici, tak to bude možná i tím.
7.12. jdu na kompletní servis k profíkům do Tišnova - servis Doli, krom motoru generálky (komplet rozvody popř. i vyvažovací vačková hřídel výměna), komplet nové standardní tlumiče, nové děrované kotoučové brzdy, nové silentbloky motoru, silentblok převodovky, baterie, fitry, olej, náplně, doplnění klimy, dezinfekce ozonem, výměna plynových vzpěr

Přidat názorDiskuse: Mercedes-Benz SLK 350

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.

Další vozy Mercedes-Benz SLK

Kvalita motoru ještě horší než u Boxsteru 1 generace s továrním problémem IMS, RMS. Servis dražší než na Porsche, což mě překvapilo nejvíce

Málo odkládacích prostor, malý kufr, dlouhé dveře, horší nastupování jako u každého coupe

S výškou 190cm, váhou 120kg, se bezproblému vejdu, za sedačkou mám ke konci stěny cca ještě 4cm rezervu

Po velkém servise a nových pneu Michellin Pilot 4 auto nad 130km plave na silnici, musím pořešit. Řízení bez zpětné vazby, v tomto je Boxster o level dál. Po nových tlumičích se s autem dá už jezdit. Nad 100km do auto hodně fouká.

Po výměně tlumičů komfort o mnoho lepší na úrovni Porsche Boxster 1 generace

Prodejní cena ideální, následný servis už bohužel ne, zvlášt u 3.5 V6 co mám, jak ceny dílů, tak servis samotný. Motor papá pěkné Vervu100 nebo VPower racing

Ceny brzd, tlumičů a běžný sortiment jsou ok. Ceny Mercedes dílů jsou už cenově hodně za čárou, srovnatelné a i dražší než Porsche

Stejně jako u Boxstera, výkon by mohl být vždy lepší :-) zajímala by mě top verze SL 55 s 8 válcem, jak jede

Na daný objem přiměřená

Je moc tichý, neřve, nebuble, nepráská, prostě zvuk pro důchodce

Kevlarová sedadla s Nappa kůží

Po výměně komplet kotouče, destičky Brembo XTRa line konečně brzdí jak má

Dobře tvarovaný, ale malý, pokud je střecha nahoře tak je 300l, po sklopení krytu pro sklopení střechy 207l