Diskuse

Honda Civic (2019)

5.3.2020

1) vybíráme: Někdy ke konci loňského roku jsem začal přemýšlet, zda si místo současného auta pořídíme jiné, nebo ještě nějakou dobu budeme používat to…

Honda Civic (Jopino)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Verny-2013

Verny_2013 05.03.2020  16:30

Jízda

Když jsem byl v prosinci nahlásit škodní událost na Golfovi, využil jsem situace a projel se Civikem v 1,5 s manuálem. Měl jsem to u Šmuclera v Plzni hned přes chodbu. A jízda mix komfortu a agility byla prostě boží. O level lepší než Golf, snad jen Focus 4 je na tom o fous líp. I jsem na chvíli zauvažoval jestli to nevyměnit, protože sleva co nabízeli byla standartní ceník -130 Tis. A kdyby mělo auto lepší sedadla, tak by to možná i dopadlo. Ty byly jediné co mi na autě opravdu vadilo. Jinak super volba.

Jopino 05.03.2020  17:37

« Re: Jízda

Po pravdě, na sedadla v Civiku padá kritika docela dost, to neodiskutovatelný fakt. Přitom Honda ve svém portfoliu má tak krásná a hlavně funkční sedadla, konkrétně v modelu Civic Si, který "frčí" ve státech. Ty být ve verzi Sport plus, vymaže tuhle bolístku ze světa.
      Já to už popisoval v HR-V. Jsem trochu "atypické" postavy a ač i na sedadla v HR-V se snášela kritika, já s nimi nemám problém. Stejně tak to mám v Civiku. Jsou mi pohodlná a podrží v zatáčkách. Mám ale tucha, že na okruhu by mi to už nestačilo. Tam se ale zatím nechystám :-)
      Přesně, luxusní sleva na tohle auto a mix "užitnosti i zábavy", nakonec rozhodly, že ho musím mít, i když tam nějaké mušky jsou.

foto Ota4

Ota4 05.03.2020  19:49

« Re: Re: Jízda

Super auto. Dva roky nazpět jsem ho měl taky ve výběru. Nakonec jsem skončil jinde.

Jopino 05.03.2020  20:59

« Re: Re: Re: Jízda

Chápu, každému, co jeho jest, snad slouží dobře.
          Za ty roky jsem si na japonce, potažmo Hondy, "zvykl". Krom slušných jízdních vlastností a "netuctovosti", servisní prohlídky nestojí ranec, když to srovnám s tím, co platí kluci z práce u jiných značek. U HR-V to nebylo za 4 roky ani ne 10.000 Kč. Not bad.

foto Tomas-J

Tomas J 06.03.2020  15:20

koule

da se tam dat tazne zarizeni nebo jen pro verze bez centralniho vyfuku?

Jopino 06.03.2020  15:45

« Re: koule

Tažné zařízení u hatchbacku jde nyní namontovat už jen do litrového tříválce (u před faceliftových modelů tuším šlo i top verzí Prestige, ty měly výfuk bokem), a nebo do karoserie sedan. Tam tažnému zařízení centrální tlumič výfuku "nezavází", když je veden rovněž bokem. Jenže 5D Prestige se už do EU nedováží. Holt máme v rodině i Octávku s tažným.
      Někde jsem ale viděl takový hokus pokus, kde rám tažného zařízení u Sportu přemostili přes dodatečnou konzoli pod výfuky. Vypadalo to otřesně. Zemi původu nevím, jen jsem to, jako kuriozitu, zaznamenal na Honda fóru.

foto Operator13

Operator13 08.03.2020  15:53

Nádherný kousek

:yes: :yes: Gratuluji k novému autíčku...tak ať slouží k spokojenosti!!!! ;-) :-) ;-) :-) ;-) :-) :-)

Jopino 08.03.2020  16:05

« Nádherný kousek

Díky, pane :yes: Pár drobností, které jsem už zmiňoval v recenzi, by se našlo. Ale to jsou fakt drobnosti, které jsou řešitelné, nebo malicherné, se zbytkem toho dobrého, co auto za ty peníze nabízí ;-)
  • 20 Reagovat !

foto Loptos

Loptos 11.03.2020  18:44

Jopeeeno

som chcel napisat recenziu na Civousa asi 2 roky ale som lenivy a ked vidim ze to tu je, tak ma vobec neprekvapuje ze od teba >:-[]

Nech Sluzi :-)

Jopino 11.03.2020  19:57

« Re: Jopeeeno

Moc jsem tomu nedal, ještě to tady určitě malinko upravím, ať už text, nebo fotky. Teprve se seznamujeme a hledám (samozřejmě) krom pozitiv, i chyby. Na jiné jsem zatím, naštěstí, nepřišel. Je to fakt dobré auto, však víš sám.
      Díky, nápodobně ;-)

foto Loptos

Loptos 12.03.2020  11:19

« Re: Re: Jopeeeno

Uprimne po 50tis km som nasiel chybu iba jedinu. Interierove nedostatky. A to je vrzanie v interiery a opierky ktore nemaju kozu a na dlhej trase proste lakte bolia - ale ako sme si pisali na fore, tesim sa na pani, ktora nam to usije :-)

nech sluzi, je to skvele auto.

Jopino 12.03.2020  19:53

« Re: Re: Re: Jopeeeno

50.000 km už nedostatky odhalí, bez debat. Co se týče té paní, Romča si s ní volal a trošku se to posune. Omlouvala se, ta zakázka je hodně velká (ale očalouní nám to, to je domluvené). Chce to udělat jako sůl, to se nepovedlo, bez debat :yes:
          Ať Ti to jezdí ;-)

foto dr-Remorey

dr.Remorey 14.03.2020  23:04

motor

Civic je super auto, za dany prachy souhlasím s tím, že tenko hledat něco lepšího. Stále me ale děsí jedna věc, a to hodněkrát zmiňované problémy s motorem 1.5. Máš o tom nějaké info?

Jopino 15.03.2020  22:01

« Re: motor

Motor. Myslíš ředění oleje palivem? To je to jediné, čím se "plní" diskuse na internetových fórech a co jsem za pár let postřehl a řešil s dealerem (doptával se i získal nějaké odpovědi). Fatální závady tento motor nemá (ověřeno u dealera). Je pravda, že přímovstřikové "turbobenzíny" trpí svou konstrukcí na tento jev. A Honda (za určitých okolností) také, to je fakt. Něco je stav, popisovaný na fórech, druhá věc jsou postřehy od skutečných lidí, třeba z klubu (známých). Z těch co znám, mají tento problém jen dva (oba z CVT, které "drží" otáčky motoru během jízdy, u důvodu emisí, na velmi nízkých hodnotách, klidně i na 1.400). A to není ideál.
      Prvně, žádný takový motor není vhodný na krátké časté popojíždky po městě. Tady bych si radši (logicky) koupil Jazz, nebo Civika s 1.8 i-VTEC. Pokud jsou ty trasy kombinované (jako u mě), problém v tom nevidím. "Něco" už mám najeto a hladina, dle měrky, se drží ve středu. "Nejdu tomu naproti", nejezdím jen "couračky", motor nepodtáčím, otáčky držím nad hodnotou 2.000 ot./min, používám celé otáčkové spektrum a nemíním měnit olej později, než po 10.000 km.
      Hooodně jsem uvažoval, zda vzít tohle auto, to mi věř. Ale o žádném zadřeném, nebo opotřebeném motoru 1.5T (z důvodu oil dilution), jsem se nedozvěděl. Takže proč nevzít něco, co jako celek, v mých provozních podmínkách, funguje excelentně?
      Mimochodem, nad lehce jetou XC70 jsem pár let zpět uvažoval taky (než bylo HR-V). Odradila mě kritika na místní autorizovaný servis, škoda.

foto Meky

Meky 08.04.2020  08:50

« Re: Re: motor

zaujimave.
        Takze v cesku sa predalo dokopy kolko Civicov s 1.5t? 100? 200? a ty poznas hned 2, ktore maju problem.

Tento motor je jednoducho konstrukcne nepodareny a mozno ocakavat vyrazny pokles ceny v buducnosti prave kvoli nespolahlivosti.

Rozhodne sa nejedna o problem vsetkych priamovstrekovacich motorov - kedze ani moderne TSI, PureTech ani T-GDI tymto problemom netrpia.

Ano, samozrejme, kto jazdi len po dialnici, asi mat problem nebude - lenze drviva vacsina ludi takto nejazdi.

Zaver: motor 1,5t od Hondy nebrat.

foto idam-i

idam.i 08.04.2020  10:37

« Re: Re: Re: motor

Nemáš úplne pravdu.Napríklad 1,6TGDI tiež s tým bojuje.Oproti tomu 1,0 a 1,4 sa javia v pohode.
          Samozrejme povestné sú problémy Renaultu 1,2TCE a tiež Oplu 1,4turbo.Staršiu 1,6 od Peugeotu radšej nespomínam.

Jopino 08.04.2020  21:18

« Re: Re: Re: Re: motor

Neřeš ho, on má veškerá validní data, je to takový CML (Centrální mozek lidstva) ;-)

Jopino 08.04.2020  21:17

« Re: Re: Re: motor

Hmmm, promiň, ale poněkud omezený názor, nemyslíš? Nastuduj si fakta, než se veřejně znemožníš, je to pro Tvé dobro.

Civic 10G je tady od r. 2017 a jen za loňský rok se prodalo v ČR téměř 420 Civiků. SDA sice nerozlišuje, kolik z toho bylo 1.5T, ale dle místního dealera, se právě této motorizace v ČR prodá naprostá většina. Tolik k Tvým 100 nebo 200 kusům.

Existují různé skupiny, říká se jim kluby, nebo facebookové skupiny a věřím, že je máte i u vás. No a vzhledem k tomu, že se lidé sdružují, předávají si mj. i informace, jak ty pozitivní, tak i ty negativní. Takže za tu tobu už mám jistá relevantní data, komu se oil dilution vyhýbá a komupak na druhou stranu ne. No a vzhledem k tomu, že do místní Hondy jezdím už od r. 1997 a s majitelem se dobře znám, tak mám de facto i servisni data. Kdyby to bylo tak, jak říkáš, musel bych být 100% blázen, abych si auto s takovým motorem pořídil. Tebe ale přesvědčovat nebudu, máš svá, zajisté relevantní data.

V textu uvádím, že tento problém se za jistých okolností může projevit, to je prostě tak. Na druhou stranu kdo soudný si koupí "přeplňovaný přímovstřik" na tříkilometrové popojíždky? K tomu není potřeba 182 HP motor, ale třeba HR-V s 1.5 atmo.

No a schválně, koukni za jakou částku se prodávají starší Civiky 10G? Mají tak obrovský cenový propad? Schválně. Trh plkání nezajímá.

Hele, někdy už je mi "šoufl" z chytrolínů, jsou jich žel Bohu, na webech mraky, ale než budeš něco rozporovat, ověř si fakta. Radím Ti dobře.

Jo a pro Tvou představu, mám ujeto přes 2.000 km a na dálnici jsem byl JEN JEDNOU. Z kraje týdne jsem přezouval na letní pneu. Při té příležitosti jsem doléval kapalinu do odstřikovačů a kontroloval stav motorového oleje. Zklamu Tě. Množství oleje, dle plastové části měrky v 3/4 rozpětí, tedy necelý centimetr pod horní ryskou. Nějak Ti to nevychází.

Hezký den :yes:

foto Meky

Meky 09.04.2020  07:45

« Re: Re: Re: Re: motor

Co mi nevychadza?

Jedina informacia, ktora MOZNO nie je pravdiva je pocet predanych kusov s 1,5t.

Vsetko ostatne je pravda:
            - maju vsetky priamovstrekovacie motory tento problem? NIE, je to chybna konstrukcia
            - maju niektore 1,5t od hondy, ktore poznas tento problem? ANO
            - je niekde uvedena informacia, ze tento motor je nevhdony do mesta? NIE

Takze zavadzas a klames TY :yes:

Jopino 15.04.2020  18:05

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Duplicita - smazáno

Jopino 15.04.2020  21:09

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Rozumíš psanému textu, pracuješ někdy s fakty? Pokud ne, nemá cenu s Tebou dále diskutovat.
              Pokud je mi známo, není nikde známý případ, kde by člověk s motorem L15B k vůli oil dilution, zadřel. Když už se hladina oleje zvedne na přípustnou mez, je to na přístrojovém panelu řidiči vyobrazeno oranžovou kontrolkou, tak jak třeba u 1.4 BoosterJet motorů.
              Ano, znám dva případy, kde uživatele popisují za určitých podmínek uvedený jev, ale z toho množství je to zlomek. Znáš současný motor, který je zcela 100% ve 100% prodaných kusech? Motor, který je vhodný na všechny běžné jízdní podmínky? Prostě současný blbuvzdorný, přeplňovaný motor?
              K OD poplním, že oba mají CVT převodovku, která drží otáčky motoru na nízkých hodnotách. K nápravě stavu byla jak u Civiku, tak u CR-V v Hondě servisní kampaň.
              Byl jsi někdy v Hondě? Nebo znáš Hondu jen z internetových diskusí? Mohu Tě ujistit, že do města a převážné trasy kolem komína, třeba náš dealer bude potenciálním zájemcům doporučovat 1.0T (který má k těmto účelům primárně a zásadně upravený termomanagenet), a ne 1.5T.

foto SKAY

SKAY 13.07.2020  18:41

Paradní

Mášto paradní tak ať slouží :yes: pitbul.

Jopino 19.07.2020  10:20

« Re: Paradní

Díky :yes:
      Kilometry nabíhají a auto slouží, dle očekávání, k naprosté spokojenosti.

foto Bud

Bud 24.08.2020  14:36

« Re: Re: Paradní

Taky jsem ze Slezska, takže Fomi to jistí. Všiml jsem si, že za stejnou cenu mají auta různé výbavy, tak se snad domluvíme.. :-)

Jopino 27.08.2020  11:39

« Re: Re: Re: Paradní

Mám to blíže do Ostravy, ale za ta léta s Hondami už "tak trochu vím", kterého prodejce a který servis ano i ne. Do FOMI tak jezdím přes 20 let a jsem spokojený, jak s cenami, tak i nabízenými službami.
          Přeji dobrý výběr :yes:
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Čvančarová v »hubertusu« a nepromyšlený děj! Vzali diváci Hlavu Medúzy na milost?

Čvančarová v »hubertusu« a nepromyšlený děj! Vzali…

Na České televizi byl v pondělí večer odvysílán teprve druhý díl krimiseriálu Hlava Medúzy, ovšem už nyní…

Legendární stadion v Podolí: Vyrostl v 60. letech, teď se stal kulturní památkou

Legendární stadion v Podolí: Vyrostl v 60. letech,…

Plavecký stadion v pražském Podolí se stal kulturní památkou. Rozhodlo o tom na konci minulého roku ministerstvo…

Strašlivé zranění slavné laufařky: Mráz jí zničil nohy! Skončila v nemocnici

Strašlivé zranění slavné laufařky: Mráz jí zničil…

Jak to může dopadnout, když teploměr ukazuje 27 stupňů pod nulou a vy máte strávit tři a půl hodiny na trati?…

Soud s Peltou: Debakl vedoucího úředníka. Nikdo tomu nerozuměl, řekl

Soud s Peltou: Debakl vedoucího úředníka. Nikdo tomu…

V budově Městského soudu v Praze pokračuje proces s údajnými machinacemi se státními dotacemi ve sportu,…

Fotograf a cestovatel Jiří Páleníček: Moje pětka nej zážitků

Fotograf a cestovatel Jiří Páleníček: Moje pětka nej zážitků

Dívám-li se zpět na svých posledních třicet let na plný cestovatelský úvazek, děkuji osudu, že mi tolikrát…

Na všechno, co jste chtěli vědět o očkování, ale báli jste se zeptat, odpovídá profesorka Jiřina Bartůňková

Na všechno, co jste chtěli vědět o očkování, ale…

Už i v Česku se začalo očkovat proti onemocnění covid-19. Jsou jednotlivé vakcíny vhodné pro každého člověka? S…