Diskuse

Honda Civic (2019)

5.3.2020

1) vybíráme: Někdy ke konci loňského roku jsem začal přemýšlet, zda si místo současného auta pořídíme jiné, nebo ještě nějakou dobu budeme používat to…

Honda Civic (Jopino)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

foto Verny-2013

Verny_2013 05.03.  16:30

Jízda

Když jsem byl v prosinci nahlásit škodní událost na Golfovi, využil jsem situace a projel se Civikem v 1,5 s manuálem. Měl jsem to u Šmuclera v Plzni hned přes chodbu. A jízda mix komfortu a agility byla prostě boží. O level lepší než Golf, snad jen Focus 4 je na tom o fous líp. I jsem na chvíli zauvažoval jestli to nevyměnit, protože sleva co nabízeli byla standartní ceník -130 Tis. A kdyby mělo auto lepší sedadla, tak by to možná i dopadlo. Ty byly jediné co mi na autě opravdu vadilo. Jinak super volba.

Jopino 05.03.  17:37

« Re: Jízda

Po pravdě, na sedadla v Civiku padá kritika docela dost, to neodiskutovatelný fakt. Přitom Honda ve svém portfoliu má tak krásná a hlavně funkční sedadla, konkrétně v modelu Civic Si, který "frčí" ve státech. Ty být ve verzi Sport plus, vymaže tuhle bolístku ze světa.
      Já to už popisoval v HR-V. Jsem trochu "atypické" postavy a ač i na sedadla v HR-V se snášela kritika, já s nimi nemám problém. Stejně tak to mám v Civiku. Jsou mi pohodlná a podrží v zatáčkách. Mám ale tucha, že na okruhu by mi to už nestačilo. Tam se ale zatím nechystám :-)
      Přesně, luxusní sleva na tohle auto a mix "užitnosti i zábavy", nakonec rozhodly, že ho musím mít, i když tam nějaké mušky jsou.

foto Ota4

Ota4 05.03.  19:49

« Re: Re: Jízda

Super auto. Dva roky nazpět jsem ho měl taky ve výběru. Nakonec jsem skončil jinde.

Jopino 05.03.  20:59

« Re: Re: Re: Jízda

Chápu, každému, co jeho jest, snad slouží dobře.
          Za ty roky jsem si na japonce, potažmo Hondy, "zvykl". Krom slušných jízdních vlastností a "netuctovosti", servisní prohlídky nestojí ranec, když to srovnám s tím, co platí kluci z práce u jiných značek. U HR-V to nebylo za 4 roky ani ne 10.000 Kč. Not bad.

foto Tomas-J

Tomas J 06.03.  15:20

koule

da se tam dat tazne zarizeni nebo jen pro verze bez centralniho vyfuku?

Jopino 06.03.  15:45

« Re: koule

Tažné zařízení u hatchbacku jde nyní namontovat už jen do litrového tříválce (u před faceliftových modelů tuším šlo i top verzí Prestige, ty měly výfuk bokem), a nebo do karoserie sedan. Tam tažnému zařízení centrální tlumič výfuku "nezavází", když je veden rovněž bokem. Jenže 5D Prestige se už do EU nedováží. Holt máme v rodině i Octávku s tažným.
      Někde jsem ale viděl takový hokus pokus, kde rám tažného zařízení u Sportu přemostili přes dodatečnou konzoli pod výfuky. Vypadalo to otřesně. Zemi původu nevím, jen jsem to, jako kuriozitu, zaznamenal na Honda fóru.

foto Operator13

Operator13 08.03.  15:53

Nádherný kousek

:yes: :yes: Gratuluji k novému autíčku...tak ať slouží k spokojenosti!!!! ;-) :-) ;-) :-) ;-) :-) :-)

Jopino 08.03.  16:05

« Nádherný kousek

Díky, pane :yes: Pár drobností, které jsem už zmiňoval v recenzi, by se našlo. Ale to jsou fakt drobnosti, které jsou řešitelné, nebo malicherné, se zbytkem toho dobrého, co auto za ty peníze nabízí ;-)
  • 20 Reagovat !

foto Loptos

Loptos 11.03.  18:44

Jopeeeno

som chcel napisat recenziu na Civousa asi 2 roky ale som lenivy a ked vidim ze to tu je, tak ma vobec neprekvapuje ze od teba >:-[]

Nech Sluzi :-)

Jopino 11.03.  19:57

« Re: Jopeeeno

Moc jsem tomu nedal, ještě to tady určitě malinko upravím, ať už text, nebo fotky. Teprve se seznamujeme a hledám (samozřejmě) krom pozitiv, i chyby. Na jiné jsem zatím, naštěstí, nepřišel. Je to fakt dobré auto, však víš sám.
      Díky, nápodobně ;-)

foto Loptos

Loptos 12.03.  11:19

« Re: Re: Jopeeeno

Uprimne po 50tis km som nasiel chybu iba jedinu. Interierove nedostatky. A to je vrzanie v interiery a opierky ktore nemaju kozu a na dlhej trase proste lakte bolia - ale ako sme si pisali na fore, tesim sa na pani, ktora nam to usije :-)

nech sluzi, je to skvele auto.

Jopino 12.03.  19:53

« Re: Re: Re: Jopeeeno

50.000 km už nedostatky odhalí, bez debat. Co se týče té paní, Romča si s ní volal a trošku se to posune. Omlouvala se, ta zakázka je hodně velká (ale očalouní nám to, to je domluvené). Chce to udělat jako sůl, to se nepovedlo, bez debat :yes:
          Ať Ti to jezdí ;-)

foto dr-Remorey

dr.Remorey 14.03.  23:04

motor

Civic je super auto, za dany prachy souhlasím s tím, že tenko hledat něco lepšího. Stále me ale děsí jedna věc, a to hodněkrát zmiňované problémy s motorem 1.5. Máš o tom nějaké info?

Jopino 15.03.  22:01

« Re: motor

Motor. Myslíš ředění oleje palivem? To je to jediné, čím se "plní" diskuse na internetových fórech a co jsem za pár let postřehl a řešil s dealerem (doptával se i získal nějaké odpovědi). Fatální závady tento motor nemá (ověřeno u dealera). Je pravda, že přímovstřikové "turbobenzíny" trpí svou konstrukcí na tento jev. A Honda (za určitých okolností) také, to je fakt. Něco je stav, popisovaný na fórech, druhá věc jsou postřehy od skutečných lidí, třeba z klubu (známých). Z těch co znám, mají tento problém jen dva (oba z CVT, které "drží" otáčky motoru během jízdy, u důvodu emisí, na velmi nízkých hodnotách, klidně i na 1.400). A to není ideál.
      Prvně, žádný takový motor není vhodný na krátké časté popojíždky po městě. Tady bych si radši (logicky) koupil Jazz, nebo Civika s 1.8 i-VTEC. Pokud jsou ty trasy kombinované (jako u mě), problém v tom nevidím. "Něco" už mám najeto a hladina, dle měrky, se drží ve středu. "Nejdu tomu naproti", nejezdím jen "couračky", motor nepodtáčím, otáčky držím nad hodnotou 2.000 ot./min, používám celé otáčkové spektrum a nemíním měnit olej později, než po 10.000 km.
      Hooodně jsem uvažoval, zda vzít tohle auto, to mi věř. Ale o žádném zadřeném, nebo opotřebeném motoru 1.5T (z důvodu oil dilution), jsem se nedozvěděl. Takže proč nevzít něco, co jako celek, v mých provozních podmínkách, funguje excelentně?
      Mimochodem, nad lehce jetou XC70 jsem pár let zpět uvažoval taky (než bylo HR-V). Odradila mě kritika na místní autorizovaný servis, škoda.

foto Meky

Meky 08.04.  08:50

« Re: Re: motor

zaujimave.
        Takze v cesku sa predalo dokopy kolko Civicov s 1.5t? 100? 200? a ty poznas hned 2, ktore maju problem.

Tento motor je jednoducho konstrukcne nepodareny a mozno ocakavat vyrazny pokles ceny v buducnosti prave kvoli nespolahlivosti.

Rozhodne sa nejedna o problem vsetkych priamovstrekovacich motorov - kedze ani moderne TSI, PureTech ani T-GDI tymto problemom netrpia.

Ano, samozrejme, kto jazdi len po dialnici, asi mat problem nebude - lenze drviva vacsina ludi takto nejazdi.

Zaver: motor 1,5t od Hondy nebrat.

foto idam-i

idam.i 08.04.  10:37

« Re: Re: Re: motor

Nemáš úplne pravdu.Napríklad 1,6TGDI tiež s tým bojuje.Oproti tomu 1,0 a 1,4 sa javia v pohode.
          Samozrejme povestné sú problémy Renaultu 1,2TCE a tiež Oplu 1,4turbo.Staršiu 1,6 od Peugeotu radšej nespomínam.

Jopino 08.04.  21:18

« Re: Re: Re: Re: motor

Neřeš ho, on má veškerá validní data, je to takový CML (Centrální mozek lidstva) ;-)

Jopino 08.04.  21:17

« Re: Re: Re: motor

Hmmm, promiň, ale poněkud omezený názor, nemyslíš? Nastuduj si fakta, než se veřejně znemožníš, je to pro Tvé dobro.

Civic 10G je tady od r. 2017 a jen za loňský rok se prodalo v ČR téměř 420 Civiků. SDA sice nerozlišuje, kolik z toho bylo 1.5T, ale dle místního dealera, se právě této motorizace v ČR prodá naprostá většina. Tolik k Tvým 100 nebo 200 kusům.

Existují různé skupiny, říká se jim kluby, nebo facebookové skupiny a věřím, že je máte i u vás. No a vzhledem k tomu, že se lidé sdružují, předávají si mj. i informace, jak ty pozitivní, tak i ty negativní. Takže za tu tobu už mám jistá relevantní data, komu se oil dilution vyhýbá a komupak na druhou stranu ne. No a vzhledem k tomu, že do místní Hondy jezdím už od r. 1997 a s majitelem se dobře znám, tak mám de facto i servisni data. Kdyby to bylo tak, jak říkáš, musel bych být 100% blázen, abych si auto s takovým motorem pořídil. Tebe ale přesvědčovat nebudu, máš svá, zajisté relevantní data.

V textu uvádím, že tento problém se za jistých okolností může projevit, to je prostě tak. Na druhou stranu kdo soudný si koupí "přeplňovaný přímovstřik" na tříkilometrové popojíždky? K tomu není potřeba 182 HP motor, ale třeba HR-V s 1.5 atmo.

No a schválně, koukni za jakou částku se prodávají starší Civiky 10G? Mají tak obrovský cenový propad? Schválně. Trh plkání nezajímá.

Hele, někdy už je mi "šoufl" z chytrolínů, jsou jich žel Bohu, na webech mraky, ale než budeš něco rozporovat, ověř si fakta. Radím Ti dobře.

Jo a pro Tvou představu, mám ujeto přes 2.000 km a na dálnici jsem byl JEN JEDNOU. Z kraje týdne jsem přezouval na letní pneu. Při té příležitosti jsem doléval kapalinu do odstřikovačů a kontroloval stav motorového oleje. Zklamu Tě. Množství oleje, dle plastové části měrky v 3/4 rozpětí, tedy necelý centimetr pod horní ryskou. Nějak Ti to nevychází.

Hezký den :yes:

foto Meky

Meky 09.04.  07:45

« Re: Re: Re: Re: motor

Co mi nevychadza?

Jedina informacia, ktora MOZNO nie je pravdiva je pocet predanych kusov s 1,5t.

Vsetko ostatne je pravda:
            - maju vsetky priamovstrekovacie motory tento problem? NIE, je to chybna konstrukcia
            - maju niektore 1,5t od hondy, ktore poznas tento problem? ANO
            - je niekde uvedena informacia, ze tento motor je nevhdony do mesta? NIE

Takze zavadzas a klames TY :yes:

Jopino 15.04.  18:05

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Duplicita - smazáno

Jopino 15.04.  21:09

« Re: Re: Re: Re: Re: motor

Rozumíš psanému textu, pracuješ někdy s fakty? Pokud ne, nemá cenu s Tebou dále diskutovat.
              Pokud je mi známo, není nikde známý případ, kde by člověk s motorem L15B k vůli oil dilution, zadřel. Když už se hladina oleje zvedne na přípustnou mez, je to na přístrojovém panelu řidiči vyobrazeno oranžovou kontrolkou, tak jak třeba u 1.4 BoosterJet motorů.
              Ano, znám dva případy, kde uživatele popisují za určitých podmínek uvedený jev, ale z toho množství je to zlomek. Znáš současný motor, který je zcela 100% ve 100% prodaných kusech? Motor, který je vhodný na všechny běžné jízdní podmínky? Prostě současný blbuvzdorný, přeplňovaný motor?
              K OD poplním, že oba mají CVT převodovku, která drží otáčky motoru na nízkých hodnotách. K nápravě stavu byla jak u Civiku, tak u CR-V v Hondě servisní kampaň.
              Byl jsi někdy v Hondě? Nebo znáš Hondu jen z internetových diskusí? Mohu Tě ujistit, že do města a převážné trasy kolem komína, třeba náš dealer bude potenciálním zájemcům doporučovat 1.0T (který má k těmto účelům primárně a zásadně upravený termomanagenet), a ne 1.5T.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Regulace internetových vyhledávačů a platforem se blíží. Advokát ale zmínil problémy

Regulace internetových vyhledávačů a platforem se…

V Evropské unii zbývají poslední dny do startu přelomového právního předpisu, který má aktivně a cíleně…

Marvel’s Iron Man VR recenze: Superhrdinou na vlastní kůži ve virtuální realitě!

Marvel’s Iron Man VR recenze: Superhrdinou na…

Tony Stark alias Iron Man se vrátil do světa videoher v novém titulu určeném výhradně pro virtuální realitu…

Velký třesk ve Spartě. Sedm futsalistů skončilo, šest přišlo. Co na to kouč?

Velký třesk ve Spartě. Sedm futsalistů skončilo,…

Po třech letech další velká změna. V létě 2017 převzal futsalovou Spartu trenér Beni Simitči s tím, že ji chce…

Sparta? V herní kvalitě se neposunula, šokoval Jílek. Mluvil i o Olomouci

Sparta? V herní kvalitě se neposunula, šokoval…

Jeho spojení se Spartou nepřineslo kýžený úspěch. Kouč Václav Jílek, který měl být na Letné příslibem let…

U Karlových Varů se srazily dva vlaky. Na místě jsou nejméně 2 mrtví a desítky zraněných

U Karlových Varů se srazily dva vlaky. Na místě jsou…

U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne po 15:00 čelně srazily dva osobní vlaky. ČTK to sdělil mluvčí…

Daňová horská dráha: Čeho se ještě dočkáme od vládního trojspřeží ANO-ČSSD-KSČM?

Daňová horská dráha: Čeho se ještě dočkáme od…

Tuhle daň zrušit, tuhle snížit, tuhle zvýšit… Buď jsou to jen pokusné balónky, předem nesplnitelné sliby a další…