Iceman186 (muž 37 let) Poslat zprávu

Volkswagen Passat Variant Highline 2.0 TDI PD 103 kW

Volkswagen Passat, foto 1 Volkswagen Passat, foto 2 Volkswagen Passat, foto 3 Volkswagen Passat, foto 4 Volkswagen Passat, foto 5 Volkswagen Passat, foto 6 Volkswagen Passat, foto 7 Volkswagen Passat, foto 8
Volkswagen Passat, foto 9 Volkswagen Passat, foto 10 Volkswagen Passat, foto 11 Volkswagen Passat, foto 12 Volkswagen Passat, foto 13 Volkswagen Passat, foto 14 Volkswagen Passat, foto 15 Volkswagen Passat, foto 16 Volkswagen Passat, foto 17 Volkswagen Passat, foto 18 Volkswagen Passat, foto 19 Volkswagen Passat, foto 20 Volkswagen Passat, foto 21 Volkswagen Passat, foto 22 Volkswagen Passat, foto 23 Volkswagen Passat, foto 24 Volkswagen Passat, foto 25 Volkswagen Passat, foto 26 Volkswagen Passat, foto 27 Volkswagen Passat, foto 28 Volkswagen Passat, foto 29 Volkswagen Passat, foto 30 Volkswagen Passat, foto 31 Volkswagen Passat, foto 32 Volkswagen Passat, foto 33 Volkswagen Passat, foto 34 Volkswagen Passat, foto 35

Přezdívka auta Pašík Rok výroby 2006 Koupeno ojeté najeto [km]:200000 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 16 objem [cm3]: 1968 výkon [kW]: 103 kroutící moment [Nm]: 320 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.1 maximální rychlost [km/h]: 206 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 / 18 * zavazadlový prostor [l]: 513 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.5 / 7 *

Zdravím všetkých uživateľov na blogu moje.auto.cz. Po dlhšej dobe som sa aj ja rozhodol prispieť recenziou na tomto portáli. Nechcel som však prispievať hneď po kúpe vozidla, ale počkal som si než budem mať skúsenosti s týmto autom, ktoré možu pomocť iným pri rozhodovaní o kúpe vozidla a hlavne aby táto recenzia bola obsažnejšia.

Asi pred pol rokom som začal uvažovať o kúpe svojho prvého auta. Mal určitú predstavu. Vedel som, že chcem auto s nemeckou technikou a do úvahy pripadali VW, Škoda, Audi. Vedel som, že chcem diesel s výkonom aspoň 130 koní.

Stanovil som si finančný strop asi 250 000 Kč. Hľadal som na množstve stránok s ojazdenými autami. Hlavným favoritom bola Škoda Octavia II a VW Passat B6. Mal som nájdených pár pekných kúskov, keď som si povedal, že pridám pár tisíc a pozriem sa na nejaký VW Passat B7. Po dlhšej dobe, keď ma žiadne auto nezaujalo natoľko, aby som doň investoval, som sa rozhodol počkať. A práve v tej chvíli sa mi podarilo natrafiť na auto, ktoré ma zaujalo natoľko, že behom dvoch týždňov aj s vybavením leasingu som mal auto doma.

Nebesky modrý VW Passat Variant 2.0 TDI Highline. Auto vyrobené v roku 2006, s výkonom 140 koní. Najazdených mal pomerne veľa kilometrov ( 179 000 km ), avšak auto bolo a je vo vynikajúcom stave.

Motor:

Motor je asi najžiadanejší v tomto voze a to dvojlitrový turbodiesel so vstrekovaním čerpadlo-tryska. Klasická konštrukčná technológia koncernu. čo sa týka výkonu, tak ten autu ponúka dostatočnú dynamiku ako prázdnemu tak plne naloženému.Zrýchlenie na 100km/h som neskúšal zmerať, takže nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť údaj výrobcu. Maximálnu rýchlosť som dosiahol bez problémov, dokonca na nemeckých diaľniciach pri miernom klesaní som sa na tachometri dostal až k hodnote 230 km/h.
čo sa týka hluku motoru ten je v zime po naštartovaní trochu hlučnejší ale po zahriati sa dostáva na príjemné hodnoty. Popravde v aute počúvam hudbu dosť nahlas takže hluk až tak neriešim, ale ani pri vypnutom audiu sa na hluk nemôžem stažovať. Dokonca aj pri rýchlosti okolo 200 km/h, nie je hluk ani od spätných zrkadiel taký aby človeka nútil spomaliť.
Auto je ochotné a ťahá sa za plynom krásne. Mnoho ľudí to nemá rado, ale mne sa veľmi páči ten kopanec, keď v oblasti 2000 ot/min. zaberie všetkých 320 Nm naraz. človek má pocit akoby sedel v aute s omnoho väčším výkonom.

Prevodovka:

Klasická mechanická šesťstupňová prevodovka. Na presnosť prevodovky sa nemôžem stažovať, stupne tam padajú sami bez väčšej námahy. Na diaľnici pri 130 km/h auto na šestku točí 2200 ot/min, pri 100 km/h je to 1900 ot/min. Auto svojim výkonom zaberá na šestku aj pri 70 km/ h, na druhej strane je na štvorku schopné ťahať až na 160 km/h.
Tejto druhej vlastnosti veľmi nevyužívam. Auto sa snažím držať v rozmedzí 1800-2500 ot/min. kedy je dynamika na dostatočnej úrovni s príjemnou spotrebou.

Spotreba:

Spotreba je z dlhodobého hľadiska asi o 0,4 l na 100 km vyššia ako uvádza výrobca, teda 6,5 l. Pri naozaj dynamickej jazde štýlom brzda plyn sa človek dostane na hranicu 9,5 l/100 km, ale to naozaj držíte auto v rozmedzí 3500-4300 ot./min. Pri predpisovej rýchlosti som sa dostal na 5,8-5,9 l/100 km. Pri naozaj ekonomickej jazde som sa dostal až na vynikajúcich 5,1 l/100 km

O niečo vyššia je v v lete keď obujem 18" disky. Vtedy sa spotreba pohybuje v rozmedzí od 7 do 7,5 litra na sto.

Výbava:

Auto je v najvyššej výbave. Obsahuje viacmenej všetky prvky príplatkovej výbavy, ktoré človek využije a ocení, jediné, čo by som ja osobne ešte dokúpil by boli vyhrievanie zadných sedadiel a eventuálne sklápateľné spätné zrkadlá so stmavovaním.

Bezpečnostná výbava

- ABS, ASR, EBD, EDS, MSR, ESP
- 8 x airbag ( přední, boční přední i zadní, hlavové na všech sedadlech)
- 3 opierky hlavy vzadu, 2 vpredu
- samozatmavovacie spätné zrkadlo
- elektronická parkovacia brzda
- Autohold

Funkčná výbava

- športové sedadla, koža - alcantara
- poloelektircké nastavovanie sedadla vodiča
- výškovo a pozdĺžne nastaviteľné predné sedadlá
- bederné opierky vpradu aj vzadu
- delené zadné sedadlá 60:40
- vyhrievanie predných sedadiel
- vyhrievanie spätných zrkadiel
- automatická dvojzónová klimatizácia Climatronic
- kožený volant, radiaca páka
- dotyková navigácia RNS 510 s bluetooth VW najnovšej generácie
- multifunkčný trojramenný volant, výškovo aj pozdĺžne nastaviteľný
- tempomat
- audio - basové repro vsadené do dreva, subwoofer
- parkovacie čidlá vpredu aj vzadu
- bixenonové svetlomety,natáčanie, prisvecovanie do zatáčok
- hmlové svetlá
- led svetlá vzadu
- sieť oddeľujúca batožinový priestor od priestoru pre cestujúcich
- elektrické okná
- lampičky vpredu aj vzadu
- diaľkové ovládanie centrálneho zamykania

Jazdné vlastnosti

Auto je veľmi tiché. Zvláda jazdu na kvalitných i menej kvalitných cestách. Pri tých menej kvalitných sa občas ozvú rázy od kolies. Auto je na 18" viac nervózne z pozdĺžnych nerovností.Stopu však drží perfektne. Na 16 " diskoch sa trochu viac nakláňa, je o niečo viac pohodlnejšie, avšak viac sa prejavuje vrodená nedotáčavosť pri prejazdoch zákrut vyššou rýchlosťou ako by bolo zdravé. Brzdy pri opakovaných prudkých brzdeniach mierne vädnú, bezpečnosť jazdy však nijak neohrozujú.

Priestrannosť, funkčnosť

Auto je zástupcom strednej triedy vozidiel. So svojom dĺžkou necelých 4,8 metra, rázvorom 2,7 m má dostatočné predpoklady k priestrannému interiéru. Moja osobná skúsenosť to len potvrdzuje. Miesta na predných sedadlách je dostatok, každý vodič si nájde tu najlepšiu polohu.Trochu však tlačí stredová konzola do pravého kolena. Do auta nie je problém za seba posadiť dve osoby s výškou 180 cm. Vzadu je miesta dostatok. Nie toľko ako v Superbe, ale k pohodlnému sedeniu stačí. V Octavii je vzadu miesta menej, čo je spôsobené kratším rázvorom.

Veľkosť batožinového priestoru nie je v danej triedy nijak oslňujúca. 513 litrov je menej ako ponúka Octavia. Tvar kufra je tvarovaný k maximálnemu využitiu tohto priestoru. Zadné sedadlá sa dajú sklopiť a vytvoriť tak rovnú ložnú plochu, je však potreba sklopiť najskôr sedáky a potom operadlá zadných sedadiel.

Interiér ponúka množstvo odkladacích schránok - v lakťových opierkach, pred lakťovou opierkou vpredu, na palubnej doske vľavo pred vodičov, dve výsuvné schránky nad rádiom, kapsy vo všetkých dverách, vpredu s možnosťou vložiť aj 1,5 l pet fľašu.

Tuning:

Tuningové úpravy nie sú veľmi rozsiahle. Týkajú sa použitia 18 " diskov MAM - veľmi obľúbený model pre vozy koncernu VW, potiahnutie všetkých bočných okien a zadného okna čiernymi fóliami, v interiéry je to prepracované audio, basové repro vložené do dreva a v kufri nainštalovaný subwoofer.

Uvažujem ešte kúpe rline paketu a rline volantu. uvidíme kedy sa mi to podarí.

Skúsenosti s sutom po 1. roku:

Po dlhšej odmlke som sa rozhodol do svojej recenzie zase nejakým tým riadkom prispieť. S týmto autom už jazdím vyše roka a najazdil som asi 35 tisíc km.

Čo sa týka pohodlia a celkovej mojej spokojnosti, som nadmieru spokojný. Spoľahlivosť bola počas tohto obdobia vynikajúca. Jediné neplánované výdaje, ktoré som mal, bola výmena výhybiek k reproduktorom v zadných dverách, čo ale nemožno počítať ako investíciu do auta, keďže je to dorábané.

Inak klasické výmeny oleja som robil asi 2krát, používám totiž longlife olej na 30000 km, doporučujem vymieňať po 20-23 tisic km.

Ďalej som vymieňal brzdové obloženie vpredu a vzadu a všetky filtre v aute

Pneumatiky:

Rozhodol som sa taktiež prispieť možno prínosnou informáciou pre všetkých motoristov a to moje skúsenosti s pneu, ktoré som na tomto aute mal

Bridgestone POTENZA RE 050A - letná 225/40 R18 92Y

Naozaj výborná pneu. Mal som ich teda iba na dojazd od majiteľa auta, ale možem povedať, že výborná pneu.
Bola v celku tichá, výborne držala v zákrutách i v priamom smere ako za sucha tak za mokra. Aquaplaning zvládala veľmi dobre, ku koncu pri naozaj malom dezéne už to bolo trochu horšie

NOKIAN Z G2 - letná 225/40 R18 92Y XL

Fínská pneu so zosílenou bočnicou. Aj vďaka tejto bočnici je trošku hlučnejšia ako Brigdestone, ale to skor na nekvalitnejších drsnejších povrchoch.

Čo sa týka jazdných vlastností tak by som povedal, že je porovnateľná s Bridgestonom, na mokrom povrchu má trochu navrch

Takou zaujímavosťou je, že pneu má merač výšky dezénu zapracovaný v profile, takže človek vždy aspoň orientačne vie ako na tom pneu je.

Continental Wintercontact TS830 - zimná 205/55 R16

- výkon a ťah motora
- pohodlie cestovania
- vynikajúce audio
- na konštrukciu vozidla výborné jazdné vlastnosti
- výzor auta na 18" diskoch
- priestrannosť a množstvo odkládacích priestorov
- funkčnosť navigácie a bluetooth

- tvar dverí batožinového priestoru - voda steká na roletku
- trošku hrubší zvuk motoru v zime po naštartovaní
- občas pri veľkých nerovnostiach prenikanie rázov od kolies

O vozidlo sami stará známy. Je to technik v servise VW. Vždy odvedie kvalitnú prácu, takže som spokojný. zatiaľ len drobné výmeny filtrov a brzdových dostičiek. Auto je zatiaľ bezporuchové, musím zaklopať!

Auto som kupoval od súkromníka. Preleasingovanie cez autobazar Herkules v Hradci Králové, bohužiaľ už zavretý s nie príliš kladným koncom.

23.1.2014 13:01

R.I.P 4.10.2011

Po veľmi dlhej odmlke pridávám smutný príspevok. 4.10.2011 prestal moj Passat písať svoj príbeh po nečakanej technickej závade, pri ktorej zhorel komplet moptorový priestor. Lúčil som sa s ním s veľmi ťažkým srdcom.

26.2.2011 15:56

Crash test

Vložil som video s Crash testom Passatu. Zaujímevé je, že pri novom Passate B7 sa Euro NCAP ani neunúvalo robiť test nového modelu, ale ako výsledok testu jej postačil práve starý model. Vraj sú auta úplne rovnako bezpečné

22.2.2011 22:02

Nové foto

ako som už v diskusii spomínal pridal som pár nových záberov. Dúfam, že zaujmú a čoskoro pridám ďalšie

12.2.2011 21:18

12.2.2011

Včera sa mi podarilo s Pašíkom dosiahnuť ešte nižšej priemernej spotreby ako som uviedol. Jazdil som asi rýchlosťou 80 KM/H, mimo obec po okresnej cesta so spotrebou 4,8 l / 100 km

Další vozy Volkswagen Passat