Renault Mégane (2010)

13.11.2010

Výběr nového vozu a koupě: Každý kdo kupuje nový vůz si obvykle stanoví minimální požadavky na vůz a maximální limit, přes který by se cena neměla…

Renault Megane III Grandtour (Brázdin)

Brázdin 22.12.10  20:38

« Re: parkovací asistent

Koupil jsem tyto senzory - [odkaz]

Jelikož je tupej autoelektrikář z firmy Auto Freiberg blbě vyvrtal a navíc i blbě zapojil, jedu teď v pondělí na opravu. Vymění mi zadní nárazník a už to snad vyvrtají a zapojí správně. Větší pako v servisu jsem ještě nikdy nezažil. Ten člověk by tam měl tak maximálně vytírat podlahu. Jinak montáž stála 2600Kč. To by mi přišlo ještě akceptovatelné, kdyby byly senzory namontovány tak jak mají a fungovaly.

Brázdin 22.12.10  20:32

« Re: stierace

no já jen nechápu, proč to třeba u 8 let staré Toyoty Avensis mohlo být krásně vyřešeno a sníh s ledem u předního okna neměl kam zalézat. Stěrače šly navíc krásně odklopit. Po stránce zimního stírání je tohle auto zatím tím nejhorším, co jsem kdy řídil.

foto matii

matii 19.12.10  11:34

« Re: Re: Re: Re: Re: stierace

Ono je to dané tím, že současný člověk chce skočit do auta a jet. Znám to z vlastní zkušenosti. Stačí jít o 10 minut dříve, nastartovat, dát rozmrazovat (ohřívat čelní sklo), krásně si ho oškrábat (nastříkat rozmrazovačem) a nemám problém se stíráním :-)

foto Psychobolos

Psychobolos 19.12.10  11:24

« Re: Re: Re: Re: stierace

Na fáčko tedy nedám dopustit a zrovna stěrače má kromě automatiky (ta de facto v pravém slova smyslu chybí) lépe vyřešené než moje nové auto. Když je fáčko v dobrém stavu a dobře obuté, tak má naopak vlastnosti velice dobře čitelné, prostě klasická škodárna. Také skvělý výhled, nešpinící se zadní sklo a permanentní vjemové spojení s vozovkou. Mám tři vozy, každý úplně jiný, ale nejraději řídím právě favorit. V zimě ale raději vsázím na tuhost karoserie, automatické pomocníčky a pohodlí nového auta, ačkoli mě občas zamrzí, že mi chybí některé kombinace vlastností, kterých je možné dosáhnout je manuálním režimem.

ALE PROČ HLAVNĚ PÍŠU: Stěrače samozřejmě zvednout jdou - při vypnutém motoru stačí dát páčku ovládání stěračů dolů na maximální režim. Stěrače se zvednou do svislé polohy a jdou pak pohodlně odklopit, dokonce stačí stát jen na jedné straně. Po dalším spuštění motoru se nehnou, dokud jim k tomu nedáte impuls jakýmkoli pohnutím páčky.

"-- skrytý --" 19.12.10  07:56

« parkovací asistent

Dobrý den, mám také Grandtour III a chci také dodělat parkovací senzory. Zajímá mě co se muší všechno rozdělat in+out.? Jakou značku jste zvolil a máte display nebo ne? A mimochodem mám uplně stejné auto, pouze 1,6. V únoru mám první servis a mám také pár věcí k řešení. Je to moje 11té auto a 3tí Megane, ale mám takový dojem že kvalita výroby se nějak nelepší.

Mám pocit že celkově nová auta jsou dělaná horkou jehnou. Jsem fanda Renaultů a megane zvlášť a spíše některé věci zamrzí a to patří i k přístupu v servise. Služební mám Kia Ceed a je pravda že interier a vůbec jízda je pořád někde pozadu , ale přístup v servisu je opravdu na 101% (jezdím do Zlína). Tady by se mohly jiné značky přijet učit.

Děkuji za odpověď

Brázdin 09.12.10  22:06

« Re: Motor

jejda, díky za upozornění. Samozřejmě že mám naftu 1,5 dCi 78kW. Nějak jsem se asi uklepl a byl tam uvedený benzín. Teď už je to opravené :-)

Brázdin 09.12.10  22:03

« Re: Re: Re: stierace

já automatické stěrače miluju. Naštěstí jak u mého bývalého Avensisu i u Megana fungují dobře. V Meganu jsem si je připlatil s automatickou klimou, ale připlatil bych si je i bez klimy. To pohodlí stojí za to. Mimochodem co si pořizuješ nového? 30tis. měsíčně už zavání dieslem.

Ronault. 09.12.10  00:18

« Re: Re: stierace

Já si to nijak osobně neberu a byl to jen vtip.
    Dnes jsem jel asi poslední svou nejobvyklejší trasu svým Favoritem Brno-Český Těšín... a popravdě ano, je to hrozné auto, dnes už ano... a i když mi, přiznám se, trochu bylo ouzko, když jsem klesal po dálnici k Těšínu a viděl noční panorama, které vidím z Favorita asi naposled, protože od zítřejška mi říká pane jiné auto, tak jsem rád. Má to nostalgii, srdce, ve své době to bylo dobré auto a i dnes na krátké cesty, pracovní auto, nebo jen o weekendu na výlet, je dostačující, ale pro každodenní zátěže a 30 000 km ročně už to prostě není, jsme o kus dál.

A ten povzdech nad automatem u stěračů mám vlastně oprávněný. Někdy je to super, jak to auto udělá tolik věcí automaticky, ale někdy jsou nastaveny tak, že by jeden vraždil.

Brázdin 08.12.10  23:58

« Re: stierace

To: Ronault - něco pravdy na tom je, ale popravdě, měl jsem 2 Favority a už bych se k nim nechtěl vrátit ani náhodou. Byly to strašná auta. Výbava žádná, jízdní vlastnosti záludné, bezpečnost zoufalá, motor vydechlý..... Nedavno jsem byl s jedním nucen jet po dálnici a bál jsem se překročit 100km/hod. Ale neber si to osobně. Já začínal se Škodou 100 a když jsem z ní tenkrát přesedl do Favorita, připadal jsem si že sedím v luxusním voze. Ať ti to dobře drandí.

Ronault. 08.12.10  09:37

« Re: stierace

Není nad klasický Favorit, vše si ovládáš sám, ostřik i kdy zapneš stěrače, prostě ti do toho nekecá umělá inteligence >:-[] >:D

foto DanV

DanV 08.12.10  08:57

« Re: stierace

já to tuhle při těch strašným mrazech vyřešil. Jel jsem manželku o půlnoci vyzvednout z vanočního večírku a už jsem skoro neviděl na cestu, protože mi zamrzly ostřikovače. tak jsem zastavil a polil si okno vodou na pití, kterou vozím v autě, v domnění, že jsem udělal dobře. jenže než jsem stihl sednout do auta a pustit stěrače, tak mi ta voda na okně zmrzla >:D

Brandon Walsh 08.12.10  08:38

« stierace

moje stierace leon to nema tiez domyslene stierace su [odkaz] pri a stlpikoch alebo ake pismeno to ma, ked vonku snezi tak ich krasne zasnezi, dole sa drzi sneh a lad podobne ako si to opisal ty cize ostrekovace samozrejme nejdu ked pustim stierace najskor mi rozotrie ten sneh po celom okne a kym sa vratia spat tak uz sa na okne tvori lad :no: ak aj ostrekovace idu tak stierace okno umyju ibaze oni sa po chvili spustia automaticky este raz to uz okno je suche takze rozotru celu spinu opat som z nich zufaly >:D

Brázdin 04.12.10  22:57

« Re: Dobrá recenze, tady je pár mých postřehů

Díky za obsáhlý rozbor. Když nějak pokročíš ve věci modrého kouře, tak dej vědět. Dost by mně zajímalo, čím to je.

"-- skrytý --" 04.12.10  10:00

« Dobrá recenze, tady je pár mých postřehů

Musím uznat, že recenze je poměrně trefná a i když jsem fanoušek firmy Renault, je potřeba si pár věcí přiznat.
    Vlastním celkem tři vozy renault, Kangoo, megane II a III. Vše 1,5 dci, až na tu spolehlivost asi jeden z nejlepších malých nafťáků na trhu vůbec, i když dnes je situace na trhu trochu jiná. Na druhou stranu já neměl nikdy sebemenší problém !
    Na meganu II, 1,5 dci 63kW, mám 150tis. r.v. 2005, naprosto bez problémů, koupenu v auto Freiberg - mimochodem už nikdy více ! Když mi při výměně žárovky nechal technik v prostoru motoru šroubovák a takto mi auto předal a já s ním najezdil po Praze několik km, řekl jsem si už nikdy více a Vám změnu doporučuji také.
    Kangoo jsem kupoval v Autoavant, servis celkem OK, ale hlídat a hlídat, co jak a kam !
    Megane III, 1,5 dci Dynamique, jsem po snad zralé úvaze kupoval v Auto Zeman na Praze 9, auto mám od září, zatím tedy nemohu soudit, ale čekal jsem na něj cca 4 měsíce. Vzhledem k tomu, že to není zdaleka moje první nové auto a mazání medu od prodejců už dobře znám, trval jsem na skvělé ceně a samozřejmě záruce 5 let !
    Mimo tohoto auta jsem uvažoval o VW Golfu a Škoda Yeti, Ford Focus jsem vyřadil díky tomu, že se jedná už o starý model a OPEL Astra ještě nebyl v kombi a to je karoserie, kerou potřebuji.
    Kiu CEED mám také 1,4 benzin v kombi, se vší úctou ke kii, na megane co se týče jízdních vlastností prostě nemá, neřeším motor, ale celkově si při dálniční jízdě připadáte v meganu jako v autě o třídu jinde, asi ta výbava ?? Hyundai I30, v kombi fakt né.
    Golf, byl sice o něco dražší, ale v době kdy jsem to řešil neměl 6ti kvalt a myslím, ža tam byl problém i s motorem 1,6 TDI, samozřejmě vyšší cenou i tak je to jenom auto. O přístupu prodejců VW a Škody tady někdo myslím už velice trefně psal, prostě laksní a jakmile chcete něco navíc jste prostě lůza. Yetti nebyl špatný ale já chtěl naftu a to maloobjemovou a ta tam prostě není, co se týče nových motorů 1,2 a 1,4 TSI, té spotřebě v ostrém provozu dámy a pánové já prostě nevěřím ! Měl jsem fabii 1,2 HTP, ano jiný motor, ale já byl na spotřebě 1,6 !
    Octavii jsem vyloučil, design mě moc nebere a je to příliš mainstream, i když ten kufr
    >:D
    Ale teď k věci, megane III mi začal také takto kouřit celkem nedávno, vždy při startování se vyhrne modrý dým, rozhodně musím říci, že to auto to před tím nedělalo, budu to řešit. Mimochodem mám najeto cca 9tis.
    Co se týče chodu motoru, tak doufám, že ten se časem ještě upraví, protože tento podivný ocelový zvuk u dci neznám, ale třeba se pletu.
    Ostřikovače OK, nicméně tovární stěrače velká bída !
    Rádio mám s bluetooth, spárované s telefonem, dle mého názoru nejlepší řešení, tedy zatím, všech dob. Mimochodem to rádio hraje velice dobře
    Spotřeba, jezdím jen po městě, ale i tak 6,1 l ? Zatím to neřeším, ale asi budu
    Zpracování interiéru určitě na úrovni německých aut, exteriér OK, jen ty spáry, tam jsou rozdíly.
    Jízda myslím OK, podvozek je dle mého gusta a myslím, že i ono necitlivé řízení je celkem v pořádku, některé recenze mi přijdou hodně přehnané. Delší jízda např. po dálnici je dle mého názoru radost, i když ten hluk jsem čekal asi menší, dokonce mi přijde hlučnější než megane II, ale rozhodně KIA je ještě hlučnější hlavně od kol, asi obutí ? Zkrátka při 150 km/h, samozřejmě v Německu, si megan jen vrní.
    Co mě však nemile překvapilo je v této době přimrzání dvěří a to uř při -2, tohle je problém, který neznám snad u žádného auta, přimrznou spolehlivě všechny a to pořádně, bude to zřejmě konstrukční vada těsnění.
    Jinak za ty peníze jsem zatím spokojen, nicméně čas ukáže..

PS:nešetřete na naftě, dci bumbají jen tu nejlepší, fakt se to vyplatí !
    Nejlepší servis je prý v Brandýse....

Brázdin 28.11.10  15:50

« Re: Megane

Tak jsem včera pošteloval ostřikovače a je to o chlup lepší, ale stejně stříkají dost bídně. Dle mého názoru mají na tak tlusté trysky malý tlak vody.

foto matii

matii 25.11.10  18:31

« Motor

Sem z toho jelen. Máš teda benzín jak máš v detailním popisu nebo naftu? ;-)

foto DanV

DanV 25.11.10  14:54

« Re: Re: Re: Fajn recenzia

Pokud můžu, tak mám zatím skvělý zkušenosti s A.M.O.S. Otava na Chodově. Jsou tam docela milí týpci a dá se s nima i normálně povídat.
    Na rozdíl od Autovant (Ďáblice) a DS Auto Zeman na Poděbradský... Tam jsem si chtěl koupit stěrače a připadal jsem si, jak kdybych najel autem primo do salonu a udělal hromadku uprostřed :-)

Ronault. 25.11.10  13:04

« Re: Re: Fajn recenzia

Brázdin: To zní jako naprostá kravina, doporučuji změnit servis, auto je v záruce, můžeš servisvoat kdekoliv. Renault (a není to jen u něj) má často dost zvláštní servisy. Někde tady pod Meganem kolovalo, kde nejlépe v Praze do servisu.

Jinak známý má stejné auto jako služebák a pomalu tam bude mít odhadem tak 50 000 km a prý je z něj naprosto nadšený, tak snad to u tebe vyřeší a bude klid.

foto mvdr

mvdr 25.11.10  12:39

« Je to vôbec možné? Re:Re:Re: fajn recenzia

Tak toto sa mi hádam sníva. Živý motor, z ktorého za chvíľu bude mŕtvy... Veľa ľudí mi vravelo (preto som aj vo svojej recenzii spomenul, že mám na RENAULT zlé referencie), že tí servisáci nevedia nič. Že iba auto "pozorujú" a nakoniec ho vrátia s konštatovaním, že nič nezistili a zahrajú to do out-u...
    Povedz im, že si si kúpil za nie málo peňazí auto, ktoré má ísť ako nové, žiadne klepanie a dymenia ako starý 20-ročný diesel po 300.000km, ja by som išiel na nich tvdro.
    Veď aj keď sú aj drahšie autá, ale nestálo to 5 korún, nie?
    Som znechutený...

Poustnik 25.11.10  11:48

« Re: Re: Fajn recenzia

No právě experimentováním se zákazníky si Renault zkazil pověst. Úplně tragická byla prý Laguna tuším druhé nebo jaké generace. Ale zatím to autu odpouštíš, jak jsi psal o pár příspěvků výš, tak ať už nezlobí! A sepisuješ to pěkně. Hoj! :-)