BMW řada 3 (2001)

25.4.2007

Auto jsem koupil z dovozu ojeté jako sporty kombík se silným motorem před 2,5 rokem. Auto nebylo bourané a tak přesto, že jsem spíš čekal, že půjdu do…

BMW 330 (Beersheva)

"-- skrytý --" 25.04.2007  23:58

Konečně pořádný auto!!

Pěknej, vidím, že máš s českými cestami naprosto stejné zkušenosti, ale když ono to pak na těch kvalitních cestách stojí za to,že jo ;-) Jen škoda té nafty a manuálu, ale každý má jiné preference, takže Tvoji volbu naprosto chápu a respektuju!! Přeju hodně štastných kilometrů!!

Dylan McKay 26.04.2007  00:05

« Re: Konečně pořádný auto!!

No jo, auto pěkný, ale on žije ještě v Československu! A hlavně za současný stav dálnic už dlouho nemůžou soudruzi, dálnice se taky musejí udržovat... Bafíku, jen pro orientaci, píše se rok 2007 ;-) .

"-- skrytý --" 26.04.2007  00:09

« Re: Re: Konečně pořádný auto!!

S tím udržováním s Tebou naprosto souhlasím, ale podle mě chtěl autor pojmem československé zahrnout české, i slovenské silnice, protože, jak všichi dobře víme, obojí jsou tragédie :-(

Beersheva 26.04.2007  00:19

« Re: Re: Re: Konečně pořádný auto!!

Jezdim hodně i po Slovensku a třeba taková hlavní křižovatka u centrály J&T na Lamačské cestě, tomu někdo říkáte asfalt??? Ale obdobný je to i v ČR..

Dylan McKay 26.04.2007  00:41

« Re: Re: Re: Re: Konečně pořádný auto!!

No, a mě to ani nepřijde! Od té doby co jezdím na velkých kolech se náhle silnice zlepšily... ;-)

neregistrovaný: "misoo" [212.5.222.XXX] 26.04.2007  11:30

« Re: Re: Re: Re: Konečně pořádný auto!!

ano, ta krizovatka, to je nasa perla ! >:D :no:

"-- skrytý --" 26.04.2007  11:21

« Re: Konečně pořádný auto!!

Mám uplně stejnou zkušenost se svými sedumnáctkami, kvalita jízdy hrůza, ale když najdu tu správnou silnici, tak to stojí za to!!!

foto David-C3

David C3 26.04.2007  10:48

Zlínský kraj

pěkné auti... ;-)

"-- skrytý --" 26.04.2007  10:52

Kvalta nafty?

Má kvalita nafty vliv na životnost vstřikovačů jak píše majitel? Nevim ptám se

"-- skrytý --" 26.04.2007  11:19

« Re: Kvalta nafty?

Rozhodně má, pracuji v autosalonu, před měsícem jsem prodal silný dCi a pán do něj lil naftu asi z buldozeru, protože mu odešel vstřik, u následujících tří je to otazka času. Takže po měsíci ho to stálo asi 50 000,-, ale nijak neremcal, protože si toho asi byl vědom...

foto Hawke

Hawke 26.04.2007  11:29

« Re: Re: Kvalta nafty?

Šikula. Ještě do toho mohl lít přepálenej olej ze smažení. ;-)

foto petrzel1

petrzel1 24.05.2007  18:13

« Re: Re: Kvalta nafty?

No a v tom je právě ten prodejní fígl!! Nalákat lidi na levný díslový provoz (však kterej benzín s tak velkým výkonem a krouťákem žere kolem 5 litrů?) a pak kupče cáluj. Tu za vstřikovače, tu za čerpadlo, tu za váhy vzduchu, tu za přetržený řemen a rozbitou kladku. Ve finále pak český človíček zjistí, že to zase až tak velká výhra ten dísel nebude. Prostě dísl patří do traktoru a basta!!! Jinak za to, že je to bavor jasná 9!!!

neregistrovaný: "huml" [195.11.208.XXX] 08.06.2007  09:17

« Re: Re: Re: Kvalta nafty?

trochu jiny pohled: kdyz to vezmem poporade, rozvody na tvuj motor dela servis za 20, takze pretrhany remeny patri spis k tvymu motoru, tohle ma retez, neslysel jsem o nikom, kdo by musel menit na bmw cerpadlo (ani na autech s 300tkm), turbo muze byt po 300tkm problem, ale novy stoji 20, vahy vzduchu odchazeji i na modernich benzinech neb jsou stejny, olej se meni po cca 20tkm a vtrikovace tak po 200 tkm. za 200tkm usetris na palivu tolik, ze je ti to jedno a jeste mas vyssi prodejni cenu ojetyho auta.

foto Lubosss1

Lubosss1 26.04.2007  16:13

« Re: Kvalta nafty?

tankoval som na JET a motor nesiel dobre...presedlal som na Shell V-power diesel a je to poznat. nizsia hlucnost ci o cca pol litra mensia spotreba je toho dokazom.

Beersheva 26.04.2007  18:43

« Re: Kvalta nafty?

Potom, co jsem presel na Shell V-power Diesel mi sla spotreba dolu o cca. pul litru, davam to tam pravidelne, ale ne vylucne - dobry je i bezny diesel od Shellu, OMV, myslim ze i Benzina a jejich DQ je ok, Esso vozi naftu zase jen z Ingolstadtu. Podle testu ADAC je ale suverenne nejlepsi Aral SuperDiesel - ten se u nas ale nedostane, ani BP Ultimate a jine. Hlavne neberu naftu u hypermarketu, mel jsem cest videt co bylo v nafe od hypermarketu "T" v Jihlave za 24.90 litr - neskutecny svincik!

Chaotik 27.04.2007  19:00

« Re: Re: Kvalta nafty?

Můj tata tam bere pořád (přesně u toho supermarketu v jihlavě) a žvatlá jaká je to výhoda, že je to levný a sem trotl, že beru na shellce:-). Ale co jsem tady nějak tak vyčetl, tak TDI PD v oktávě sežere skoro jakoukoliv naftu... Jinak by to chtělo víc fotek - hlavně int. tam není téměř vidět;-).

Beersheva 29.04.2007  22:20

« Re: Re: Re: Kvalta nafty?

Co jsem slysel, tak klasicky TDI "prekousnou" i dlouhodobe mnohem horsi naftu nez moderni common-raily, v nasich podminkach je to mozna vyhoda.

Chaotik 02.05.2007  22:26

« Re: Re: Re: Re: Kvalta nafty?

No tak to samozřejmě... když slyším, že někdo nabral špatnou naftu a hned se něco sere, tak za těch pár korun mi to fakt nestojí. A je fakt, že CR jsou asi náchylnější, ale zas je zásadní rozdíl oproti TDi v kultivovanosti a hlučnosti.

foto misoo

misoo 26.04.2007  11:31

bmw

paradne auto, radost jazdit co... ;-) :yes: 9b.

"-- skrytý --" 26.04.2007  15:20

Pěkné bávo...Ať slouží ;-)

Hitachi 26.04.2007  19:54

330d

Krásný Bavor, škoda že máš jen tak málo fotek. Předpokládám, že jsi taky z Vysočiny (viz diskuze u mě). S tím podvozkem vím o čem mluvíš. Stačí mi jízda v RS a zadek mám naklepanej jak řízek. Zajímalo by mě, po kolika km děláš rozvody. Přidej fotky jinak super kára :yes:

Beersheva 27.04.2007  00:34

« Re: 330d

Najezdim 40-50t rocne, a vzdycky me vymeni co reknou ze se ma menit, do aut nedelam, uz vim komu duverovat - jen si rozhodnu jaky olej, a sam koupim 2x rocne gumy. Fotek dobrych vic nemam, ale treba udelam. Jj sem z Tr.

neregistrovaný: "bmw.jirka" [85.71.125.XXX] 27.04.2007  20:28

« Re: 330d

Rozvody nemusíš dělat je tam řetěz po celou životnost motoru.

"-- skrytý --" 27.04.2007  09:02

auto: 9b; popis a zkušenosti: 7b; fotky: 5b --- celkem: 8b ;-) auto moc pěkné škoda ne moc podrobné recenze a špatném výběru motoru (aspoň z mého pohledu) benzín je benzín :-)

"-- skrytý --" 27.04.2007  15:05

BMW

za auto aj 10 bodov, zial koli fotkam o jeden menej, takze 9, nech sluzi k spokojnosti :yes:

"anonym" [85.207.17.XXX] 27.04.2007  15:39

bmw

auto 10 b fotky 8b(libi se mi ta s tim zaberem na tach.)popis10 b celkem 9

neregistrovaný: "Mickey" [194.121.90.XXX] 27.04.2007  17:18

Super motor, interier katastrofa

Verim, ze motor je super, ale ten interier u BMW :-( ... ako z bakelitu.

Chaotik 27.04.2007  19:02

« Re: Super motor, interier katastrofa

Ale ani nevrzne a nezaskřípe, ani po těch letech a kilometrech.... a všechno je přesně tak, aby člověk věděl na co má šáhnout a nešátral všude jak dement, než něco najde;-). Pro mě osobně v součtu lepší než sebehezčí interiér, kterej takovýhle vlastnosti postrádá....

"anonym" [85.71.27.XXX] 27.02.2008  11:56

« Re: Super motor, interier katastrofa

zalezi na vybave ... v dobre vybave je interier SUPER ... v zakladu u slabsich motoru je to samozrejme slabsi

foto Focusman

Focusman 27.04.2007  21:05

body

slušné auto jak na výlety tak i pro rodinu.Máš 9B.

neregistrovaný: "Harry" [89.102.224.XXX] 28.04.2007  00:58

Nafta

Chlapi nechci vás sklamat ale jezdím už nákej pátek s cisternou a věřte nebo ne ale všechna nafta je stejná at ji tankujes u OMW nebo u essa. Jen SHell si ty jeho special V- powery vozí sám.

foto mirastr

mirastr 28.04.2007  16:59

Zkušenost s naftou / benzínem

Rozdíl mezi obyč naftou a Shell Wpower je bez problémů zaznamenatelný. Především nižší hlučnost (pokud už to neni starší vůz), kultivovanější běh motoru a nepatrně nižší spotřeba. Jinak s nafťákem (Š OII 2.0 TDi) tankuji pouze u značkových pump (nejvíce Shell, OMW, Esso). S benzínem (Opel Corsa 1.0)mám obdobné zkušenosti. Vzhledem k nízkému obsahu je znát rozdíl mezi kvalitním benzínem a "obyčejným". Kvalitním mám na mysli vyšší oktanové číslo u značkových pump a také upravené 95ky typu WPower. Jakmile natankuji na "vesnické" pumpě, tak je konec. Ač je to 3 válec, tak kultivovanost motoru je ještě horší, zvýší se spotřeba a celkem sníží výkon.

"-- skrytý --" 01.05.2007  17:11

Pěkný kombi. Dávám deset bodů!!! >:D

"-- skrytý --" 01.05.2007  19:38

hustý

dost hustý auto dávám 10 bodů

"-- skrytý --" 01.05.2007  20:03

Moc hezkej combík. Chtělo by to možná víc fotek. Ale dávám 10 :yes: ;-)

neregistrovaný: "Whisky" [194.228.236.XXX] 03.05.2007  07:23

330D

Mam taky 330Da najel jsem zatim asi 8t km kupoval jsem se 160t.usel jsem menit predni ramena a tycky stabil, budu menit neco v saltrpace, protoze zaskakuje petka. Jinak ramena od firmy MEYLE. Jeste hodlam menit kotoouce asi zimmerman a je treba opravit rucni brzda, ta brzdi trochu mene. Jinak ho mam v kuzi a sedacky a loketka je uz nic moc - chystam se na repasi, nebo precalouneni boku a loketky. Mam sportpaketovy sedadla a seda kuze s vyhrevem. Drzi skvele. Obycejne sedadla od BMW jsou krajne nepohodlne. Jinak jizda je super, slapu tomu cekĺkem dost a spotreba 8.1L. Pocit souzneni a propojeni s vozem na silnici je maximalni, ale chtelo to cas. Ted jsem spokojen vice nez ze svou byvalou upravenou Octavii, kde byl sportovni podvozek. I ve ctyrech lidech se da rychle a bezpecne predjizdet. Brzdy jsou vykonne.
    Trochu je problem v rizeni na silnici s vyjetyma kolejema. Je to hodne citit ve volantu, rekl bych ze vic nez u predokolky.
    Z 330D neni problem si hodit v zatacce zadek bokem a projet smykem i na suchu...chce to ale trochu cviku.
    Nevyhodou se na prvi pohled muze zdat maly kufr, ale pod velkou deskou, je jeste cca 40ti litrovy prostor, potom je v polystyrenu ulozen bajonetovy zaves a pak rezerva. Vsechno je perfektne ulozeno.
    Trochu mi rachoti roleta kufru, a neco ve dverich pri zesileni hudby.
    Originalni radio sem vyhodil a koupil nove repro. Casem vytlumim dvere a dam Subwoofer.
    Az bude cas, zalozim taky vlastni stranku...mozna :))

Taky Vysocina :)

Beersheva 03.05.2007  08:50

« Re: 330D

Diky za zkusenosti! Zimmermany skvely vrtany jsem si dal taky, snizeny podvozek je, jen jsem dal novy sportovni Sachs tlumice. Jak rikam, ramena uz mam meneny, silentbloky, v tomhle casti auta kde co - jezdim hodne a dostava to u nas zabrat. Radio me vcelku vyhovuje, zvlast CD Changer, kvalita repro je nadprumerna, byt Bose to neni. Sedadla me vyhovuji, ty sportovni mi pripadaji pohodlny min, jsem vetsiho vzrustu. Kufr je pro me akorat, kocarky nevozim.
      Vyjety koleje jsou v nasich podminkach OK, doporucuju polsky tzv. silnice, vse co ma kola sirsi kola nez Daewoo Matiz nema sanci jet rovne - matiz naopak zapadne do koleji a nemusis ani ridit. Jen mi ted nejakej b...c bouchl do narazniku na cervene a zasunul ho o cca 5cm do auta, ceka me oprava, podbehy deli od gumy cca jen 4 cm... mas kombi? Tr?

Chaotik 10.05.2007  11:23

« Re: Re: 330D

Vy o tom asi ani nevíte, ale Whisky doporučoval Beershevovi servis v našem krásném rodném městě. Teda ne přímo, ale přes jednoho kámoše - Vlda;-).

"-- skrytý --" 18.05.2007  10:14

A už se uklidni...

Hitachi 18.05.2007  20:37

Meeting?

Zdravím, neprojížděl jsi dneska lehce před půl třetí Třebenicemi u Třebíče? ;-)

Beersheva 21.05.2007  10:14

« Re: Meeting?

Cau Hitachi, timhle smerem uz sem dlouho nebyl, anyway v Tr co vim je nekolik stribrnych kombi E46, jeden dokonce i 330d - dal jsem na chladic M znak jako Mpower (mam snad maly m-paket), cili tim me poznas. Kazdopadne, pokud vezmes Cromu, meeting dame, ozvu se v tve diskusi az budu v Tr, snad o weekendu!

Hitachi 21.05.2007  13:04

« Re: Re: Meeting?

o víkendu bývám bohužel pryč, ale jakmile se najde čas, napíšu ti do diskuze. Tak zatím

"anonym" [213.191.111.XXX] 26.06.2007  23:10

« Re: Meeting?

Třebenice třebíč jezdím já občas na Dukovany :)

"-- skrytý --" 23.05.2007  17:36

SPZ

Ahoj, jenom bych si drobně rejpnul, že na těch fotkách má to BMW dvě různý SPZ...ale i to se dá vysvětlit.BTW good choice a ať slouží >:-[]

"-- skrytý --" 03.06.2007  19:23

Skvělé auto a co se týče výběru motoru, taky bych do něho šel :yes: 8l při takové dynamice, to umí málokterý motor :yes: Ať slouží ;-)

"-- skrytý --" 23.07.2007  09:24

Také se přidávám s bodovým přídělem :yes:

foto Ted

Ted 15.06.2007  09:37

sat nav

zdar,pokud mas navigaci dej mi vedet, mam novy DVD, jinak bych na oplatku uvital kontakt na tvyho mechanika ;) ted@seznam.cz

Beersheva 21.06.2007  10:14

« sat nav

Navigaci mam TomTom, ne zabudovanou (a vyhovuje mi to asi vic), i kdyz napr. dynamicky modul v CR de facto nefunkcni (zpravy o doprave z Radiozurnalu zobrazujici se na obrazovce), a aktualizaci povazuji taky za mizernou. Servisuju bmw uz ted vylucne u [odkaz] a nemam sebemensi problem, po x pokusech nadsenec do BMW s kvalitnim pristupem!

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 21.08.2007  21:54

Hodnotenie 10b

Pekny bawik,takze 10b. :-)

"-- skrytý --" 25.09.2007  12:06

pěkný

Moc pěkný.Dobrá je ta origo fotka tachometru ;-) Vypadá v super stavu,takovej počet kilometrů neni vubec znát.Je aspoň vidět že to neni stočený,když je to dovoz tak vyšší počet kilometrů nevadí,všude je to totiž lepší než u nás...

"-- skrytý --" 25.09.2007  12:48

10 b.

STi (Modo Team) 15.10.2007  01:06

Uvažuju

Zdravim.BMW je kromě Subaru pro mě taky dost sen a jeden takový podobný tvému jsem teď vyzkoušel a trochu uvažuju o jeho koupi.330xdTouring 2002.Ponechám teď stranou to konkrétní,které jsem zkoušel,ale obecně - jaké jsou náklady (nemyslim ani spotřebu) v porovnání s něčim obyčejnějšim (třeba Škoda, VW, Ford),jestli můžeš srovnat.A na co by se člověk asi měl nejvíc koukat,že by mohlo odejít?
    Díky předem za odpověď,to auto mě nadchlo,ale nevim,jestli na něj bude...

Beersheva 15.10.2007  08:31

« Re: Uvažuju

Spotreba je to posledni. Jezdim za 7,2 - 8 L/100km. Ty auta maji hodne KM nalitano, tzn. jsou vetsinou stoceny. Samozrejmosti je vzit je na diagnostiku, a omrknout podvozek. Co hrozi: bezny naklady jsou gumy (proste davam rocne 1x novu zimni a 1x letni sadu, to mas nejmin 10t za jednu akci), ramena odchazi po 50tkm na nasich silnicich vzdy, vstriky odchazi po 250tkm - tu driv, tu pozdeji s tim taky pocitej. Osobne si priste 100% koupim benzin 330i, naftaky jsou hodne drahy a sestivalec benzin je az o 100t levnejsi, pritom neskutecny drzak a do 10L/100km jezdi taky. SEcti naklady na naftak navic, predpokladej 20-30t nakladu na udrzbu naftaku navic a pak se rozhodni. PHM je opravdu az to posledni.

STi (Modo Team) 15.10.2007  08:52

« Re: Re: Uvažuju

Díky moc za rady,já bych taky osobně bral radši 330i,ale tenhle můj konkrétní vybraný kus je za zajímavou cenu a hlavně já bych moc rád 4x4,máme chatu na horách... Jinak s tim přetočenim máš pravdu,ale myslíš,že na diagnostice zjistí kolik to má reálně?

Beersheva 15.10.2007  22:13

« Re: Re: Re: Uvažuju

Zjistis hodne! Napr. u vstriku, jakmile se hodnota blizi cislu 3, tak te ceka u toho konkretniho brzo vymena (8tisic jen samotnej jeden kus vstriku, hodnota 1 je ok, 5 uz nejede). Ono to dneska vyhazi i plno veci o turbu, chybach z minulosti atd., pozna to jestli to nekdo prepogramoval, mazal a tak. Urcite to stoji za to. 4x4 je fajn, ale nikdy sem to nepotreboval a o pul litru az litr to zveda spotrebu. Pravy bmw je zadokolka 8-s

David Silver 15.10.2007  17:58

dobré

dobrá kára, jenom ještě udělej fotku interiéru a nějaký vecičky předved' ;-) tím myslím např. zavazadelník aj. recenze by mohla být obsáhlejší

Beersheva 15.10.2007  22:53

« Re: dobré

jej... kdyz ja mam permanentne v aute takovej bordel! a vsude samy nabijecky, listecky od parkovani, boty k obleku, cdcka, spacak (kdyby me prepadla zimni zacpa na d1 a dosla me nafta), no proste dovnitr a do obyvaku nepoustim >:D

David Silver 16.10.2007  15:28

« Re: Re: dobré

>:D áha, tak to tam jednou trochu uklid' a vyfot' ;-) v našem Kangoo když jsem fotil interiér byl taky bordel jak v tanku...

foto Qido

Qido 15.10.2007  21:34

BMW

Velice pěkné auto a krásné ráfky. Musela bejt celkem sranda z tak šírokýma gumama a zadohrabem co? Jinak jasnejch 10b.

Beersheva 15.10.2007  22:36

« Re: BMW

Diky, sranda to je, jen kdyz s tim neumis. Pokud uz vis, co mas a co nemas, tak je vse pod kontrolou a pripada mi pohon zadnich kol citelnejsi, ovladatelnejsi a bezpecnejsi nez predeokolky. Mam hodne zkusenosti s audi a3 a novym passatem, ale nikdy bych je nechtel kvuli tomu pohonu a tezkymu predku. Tvuj kousek je mazel, uzasny! Zdar

neregistrovaný: "janoš2" [85.207.41.XXX] 30.10.2007  12:15

zdar

Zdar tuhle jsem viděl asi tvoje auto v Brně u Jakuba ... jo moc pěkné,ale ty zadní světla mi moc neseděly.At se dobře jezdí.

Beersheva 30.10.2007  14:00

« Re: zdar

Janoši, jsi si jistý, že Ti nesedely? Nebo je to jen nezvyk, protoze takovy na kombi nebyvaji? Zatim jsem nevidel v CR zadny jiny kombik s temahle zadnima lampama - a uz to se pocita >:D .. jj to sem byl urcite ja.

foto janos

janoš 03.11.2007  11:29

« Re: Re: zdar

asi jo, máš pravdu jde o zvyk...prostě mi to hned nepřipomene bávo. Ale taky jsem v Brně viděl starýho 5...ted nevim kód,ale 2 generace dozadu, tak měl stejnej styl jak ty.
        >:D to se máš, že můžeš parkovat v centru ;-)

foto Lubosss1

Lubosss1 30.10.2007  17:54

také si raz kúpim >:D

STi (Modo Team) 05.11.2007  21:45

Co ten sraz?

Nějak jsem Tě tam minul a to sem se těšil na tvojí 330dT a zkušenosti s ní... Čím si nakonec dorazil? Tak snad příště ;-)

"-- skrytý --" 06.11.2007  00:34

Zdravím tě...

...škoda, že ses ze srazu "po anglicku" vypařil, ani jsem si nestačil prohlédnout tvoji A3. Překvapivě dobře jsme si popovídali :yes:

Beersheva 06.11.2007  12:42

« Re: Zdravím tě...

Njn A3 neni muj salek kavy, mam radeji to co tady vystavuju, a nebylo moc casu na vysedavani, urco jeste bude dalsi prilezitost na srazech se potkat :-) hodne zdaru v Tvym jezdeni!!!

"anonym" [195.22.59.XXX] 28.11.2007  13:36

Pavel

Mám taky BMW 330 d,2002,spokojenost.Je to krásné svezení.Měl jsem
    Hondu,Golfa,ale BMW je někde jinde.Kdo to neřídil neví o čem to je.

"-- skrytý --" 18.10.2008  16:46

3 (E46)

založil jsem v modelech BMW položku "3 (E46)" což je podle mě správně ... když všichni co máme BMW 3 E46, nastavíme v editaci svého auta parametr "Model" na položku "3 (E46)", tak uděláme největší skupinu BMW na moje.auto.cz :-)