klm121 (muž 32 let) Poslat zprávu

Chevrolet Cruze LT

Chevrolet Cruze, foto 1 Chevrolet Cruze, foto 2 Chevrolet Cruze, foto 3 Chevrolet Cruze, foto 4 Chevrolet Cruze, foto 5 Chevrolet Cruze, foto 6 Chevrolet Cruze, foto 7 Chevrolet Cruze, foto 8
Chevrolet Cruze, foto 9 Chevrolet Cruze, foto 10 Chevrolet Cruze, foto 11 Chevrolet Cruze, foto 12 Chevrolet Cruze, foto 13 Chevrolet Cruze, foto 14 Chevrolet Cruze, foto 15 Chevrolet Cruze, foto 16 Chevrolet Cruze, foto 17 Chevrolet Cruze, foto 18 Chevrolet Cruze, foto 19 Chevrolet Cruze, foto 20 Chevrolet Cruze, foto 21 Chevrolet Cruze, foto 22 Chevrolet Cruze, foto 23 Chevrolet Cruze, foto 24 Chevrolet Cruze, foto 25 Chevrolet Cruze, foto 26 Chevrolet Cruze, foto 27 Chevrolet Cruze, foto 28 Chevrolet Cruze, foto 29 Chevrolet Cruze, foto 30 Chevrolet Cruze, foto 31 Chevrolet Cruze, foto 32 Chevrolet Cruze, foto 33 Chevrolet Cruze, foto 34 Chevrolet Cruze, foto 35 Chevrolet Cruze, foto 36 Chevrolet Cruze, foto 37 Chevrolet Cruze, foto 38 Chevrolet Cruze, foto 39 Chevrolet Cruze, foto 40 Chevrolet Cruze, foto 41 Chevrolet Cruze, foto 42 Chevrolet Cruze, foto 43 Chevrolet Cruze, foto 44 Chevrolet Cruze, foto 45 Chevrolet Cruze, foto 46 Chevrolet Cruze, foto 47 Chevrolet Cruze, foto 48 Chevrolet Cruze, foto 49 Chevrolet Cruze, foto 50 Chevrolet Cruze, foto 51 Chevrolet Cruze, foto 52 Chevrolet Cruze, foto 53 Chevrolet Cruze, foto 54 Chevrolet Cruze, foto 55 Chevrolet Cruze, foto 56 Chevrolet Cruze, foto 57 Chevrolet Cruze, foto 58 Chevrolet Cruze, foto 59 Chevrolet Cruze, foto 60 Chevrolet Cruze, foto 61 Chevrolet Cruze, foto 62 Chevrolet Cruze, foto 63 Chevrolet Cruze, foto 64 Chevrolet Cruze, foto 65 Chevrolet Cruze, foto 66 Chevrolet Cruze, foto 67 Chevrolet Cruze, foto 68

Přezdívka auta Cruze Rok výroby 2011 Koupeno nové najeto [km]:19700 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1796 výkon [kW]: 104 kroutící moment [Nm]: 176 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10 maximální rychlost [km/h]: 200 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 450 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 8.8

Po takmer dvoch rokoch jazdenia s Aveom, mojim prvým autom (ktoré ma veľa veciam naučilo a bol som s nim naozaj spokojný) som postupne dospel k myšlienke, že by bolo dobré spraviť zmenu. Začal som teda postupne prehľadávať mobile.de a autoscout.de a hľadať vhodného nástupcu. Prvotný limit bol cca 9000€. Zase som vyberal len z pár určitých značiek. Nakoniec som zúžil výber na Opel Astra H alebo Vectra C, ktoré sa mi vždy páčili. Pár som si ich aj vyhliadol. No potom prišiel obrat o 180° a keď sme sa nad tým s ocom lepšie zamysleli dospeli sme k názoru, že bude lepšie niečo pridať a kúpiť nové prípadne predvádzačku. Predsa len záruka je záruka. Tak sme sa teda vybrali pozrieť k predajcovi Opel/Chevrolet čo nám vie ponúknuť. Kritériami boli klimatizácia, aspoň predné okná a zrkadlá v elektrike, rádio s CD/MP3 a benzínový motor s výkonom aspoň 110 koní. Nechali sme vypracovať cenovú ponuku na Astru Classic, Cruze hatchback a pre zaujímavosť aj na Astru J. Chvíľu som rozmýšľal aj nad novým Aveom, ale predsa len chcel som sa posunúť do niečoho väčšieho, takže túto možnosť som zavrhol. Cruze sa mi páčil už odkedy prišiel na trh, no predsa som bol zo začiatku naklonený viac na stranu Astry, ale ako som postupne čítal všetky možné recenzie o Cruzovi, začali sa moje preferencie meniť. Ceny Astry H a Cruza boli porovnateľné, Astra J bola drahšia. Stále viac sa mi začínala páčiť predstava, že by som v garáži parkoval nového Cruza. Už som bol takmer rozhodnutý pre Chevrolet Cruze 1,6 hatchback vo výbave LT+ s metalízou, keď ešte prišla cenová ponuka na predvádzačku čo mali v salóne. Jednalo sa o Cruze sedan 1.8 v najvyššej výbave s 80km na tachometri za úplne rovnakú cenu ako 1,6 s nižším stupňom výbavy. Po tomto bolo rozhodnuté. Predalo sa Aveo a hneď na druhý deň sme išli do salónu po moje nové auto – Chevrolet Cruze LT 1,8 v tmavošedej metalíze (pewter grey).

Keď sa vybavili papiere presunul som sa k môjmu novému kamarátovi. Už som vôbec nepočúval slečnu, ktorá mi rozprávala základné inštrukcie k autu, už som chcel len sadnúť a ísť. Hneď po usadnutí za volant som (aj keď som ho už poznal naspamäť z internetu) znova začal obdivovať moderný a pre mňa aj krásny interiér. Ďalšie príjemné prekvapenie prišlo keď som vošiel do garáže nákupného centra a zaplo sa podsvietenie budíkov a tlačítok, ktoré má krásnu tyrkysovú farbu.

Začal som o interiéri, tak budem pokračovať ďalej. Po otvorení dverí nastupujem do pohodlných a dobre tvarovaných sedadiel, ktoré dobre podržia telo aj v zákrutách a dá sa v nich bez problémov odšoférovať aj dlhá cesta a aj potom vystúpim bez náznakov bolesti chrbta (a to mám problémy s chrbticou). Sedadlá majú dvojfarebné čalúnenie, kombinácia čiernej a šedej. Rovnakou šedou je obšitá aj palubná doska a časť dverí. Na všetkých sedadlách je dosť miesta na nohy, vzadu sa už vyššie osoby môžu opierať hlavou o strechu. V strednom zadnom sedadle je lakťová opierka s dvomi držiakmi na nápoje. Po rozhliadnutí sa zo sedadla vodiča vidím všetko pekne rozmiestnené tam, kde by som to hľadal. Na stredovom paneli od vrchu dole umiestnený displej zobrazujúci čas, vonkajšiu teplotu a údaje z rádia a klimatizácie. Pod ním sa nachádzajú panel rádia a panel ovládania klimatizácie. Medzi nimi sú tlačítka výstražných svetiel a zámku dverí. Ďalej smerom spredu ku lakťovej opierke je tu malá otvorená priehradka, vhodná napr. na mince, menší mobil, či diaľkové od brány. Za ňou je relatívne krátka radiaca páka s koženou hlavicou. Medzi pákou a opierkou sa ešte nachádza držiak na dve 0,5l PETky. Nakoniec je tu už spomínaná pozdĺžne nastaviteľná lakťová opierka. Po jej otvorení sa objaví vstup na USB a AUX. Naľavo od volantu sa pod ovládačom svetiel nachádza mála výklopná schránka na drobnosti. Na prístrojom paneli sú štyri budíky s červeno podsvietenými ručičkami. Medzi nimi sa nachádza displej, kde sa zobrazujú informácie z palubného počítača. Tento displej zobrazuje vždy stav km a jednu z piatich informácii – spotreba, dojadz, momentálna spotreba, priemerná rýchlosť a počítadlo km. Tieto info sa dajú prepínať otočným prepínačom na páčke smeroviek.

Po nastavení sedadla a volantu – výškovo aj pozdĺžne – môžem štartovať. Po naštartovaní sa predvedie veľmi efektne vyzerajúce divadlo v podobe pretočenia ručičiek na budíkoch. Uchopím kožený trojramenný volant, na ktorom sa nachádza ovládanie rádia a tempomatu a môžem vyraziť. Pedále sa ovládajú ľahko. Za volantom je dosť priestoru, necítim sa v žiadnom smere obmedzovaný, všetko potrebné mám na dosah ruky.

Jazda

Prevodové stupne sa radia ľahko, no na to aký je posed za volantom (ladený skôr do športova) a tiež podľa tvaru páky by som očakával kratšie dráhy radenia. Pre pomoc pri radení je v aute prítomný indikátor preradenia na vyšší stupeň, ktorý odporúča preradiť pri cca 2100-2200 otáčkach. Nastavenie posilovača riadenia mi plne vyhovuje, tuhosť je akurátna. Auto sa dobre rozbieha, pri prípadnom preklze začne hneď úradovať trakčná kontrola. Trochu špecifikácií motora – jedná sa benzínový atmosférický radový štvorvalec o objeme 1796cm3 s výkonom 104kW (141k) pri 6200 otáčkach. Maximum krútiaceho 176Nm sa nachádza pri 3800 ot. Motor ide pekne do otáčok, od cca 3500 ot/min začína naozajstná zábava, ktorú som pri predchádzajúcej 1.2ke nezažíval. Auto ožije, začne krásne ťahať a vydávať pekný zvuk. Postupne sa rozbieham, pri 50km/h a zaradenom treťom prevodom stupni motor točí 2100ot (na 4ke 1500ot) , pri 90ke cca 2200 ot/min na 5ke a pri 130ke cca 3500ot. Po rozbehnutí treba aj zabrzdiť, takže sa dám do toho. V aute sú inštalované kotúčové brzdy, vpredu chladené. Dajú sa dobre dávkovať a pri plnom zošliapnutí pedála brzdia naozaj vynikajúco. Zatiaľ som nešiel tak, aby som ich dostal do štádia kedy sa znížil ich účinok. Blížia sa zákruty, ktoré precvičia podvozok.

Podvozok

Auto sériovo sedí na 17“ kolesách v rozmere 215/50. Od výroby sú obuté pneumatiky Kumho Solus KH17 (na zimu prezúvam na 205/60 R16 Michelin Alpin 4, ktoré sú nazuté na plechových diskoch). Cruze na sedemnástich palcoch sedí v zákrute dobre a môžem si dovoliť naozaj veľa. Auto som zatiaľ na suchej ceste nedostal do situácie, ktorú by podvozok nezvládol, a to som s nim už šiel naozaj kadejako. Na mokrej ceste a na snehu sa v prípade šmyku zapája do činnosti ESP (vypínateľné). Na druhej strane sa vôbec nedá povedať, že by bolo pruženie veľmi tvrdé... ako to najlepšie nazvať – akurátne. Je to také optimum medzi komfortom a pružením vhodným pre športovú jazdu. Absolútne mi pre moje jazdenie vyhovuje, ani nevytrasie dušu, no ani sa nebojím, že sa v zákrute prevrátim. Toto všetko zabezpečuje vzpera MacPherson vpredu a vlečená náprava vzadu.

Vyliezam na diaľnicu, nastavujem tempomat na 130ku. Zisťujem, že motor by už pri tejto rýchlosti privítal 6° prevodovku. Ale zase pozitívom je, že aj zrýchlenie nad 130km/h je celkom pružné, keďže motor sa nachádza skoro pri maxime krútiaceho momentu. Interiér je vnútri dobre vytlmený, takže ani diaľničná jazda zvlášť neruší. Diaľnica prázdna, môžem si teda uvedomiť prácu automatickej klimatizácie. Tá pracuje tak ako má, chladí rýchlo a v zime udržuje okná nezahmlené. Tiež si môžem konečne vychutnať zvuk audiosystému. Na moje prekvapenie hrá veľmi solídne (na danú kategóriu), hudbu si môžem púšťať z CD, prenosného zariadenia prostredníctvom AUX portu, alebo z kľúča či iPodu cez USB. Šikovne spolupracuje s iPodom, hudba je vytriedená tak ako má, takže orientácia je jednoduchá. Dokonca sa dá pozrieť poradie pri Shuffle režime a listovať v ňom. Potom je tu ešte tlačidlo nastavení, kde sa nenastavujú len záležitosti audia, ale aj základné nastavenia správania auta. No do týchto nastavení sa dá dostať len keď auto stojí. Takže zastavujem nech sa môžem pozrieť aké možnosti sa mi tu ponúkajú. Sú tu rôzne nastavenia ako napr. voľba hlasitosti výstražných signálov, možnosť vypnutia park. senzorov, odomknutie len vodičových dverí (ostatné sa otvárajú po ďalšom stlačení odomknutia na DO), aktivácia zapnutia svetiel po odomknutí (ak svetelný senzor určí, že je von prítmie), dĺžka trvania funkcie Follow-me-home a ďalšie.

Dizajn

Zastavil som a vystupujem. Pozerám na tvary a linky karosérie. Môžem komentovať, že dizajnéri odviedli skutočne dobrú prácu a zaslúžili si svoj plat. Doposiaľ som od nikoho nepočul, že by sa mu dizajn nepáčil, práve naopak, všetci ho chvália a to nie len známi ale už sa mi pár krát stalo, že po zaparkovaní sa ma na auto pýtali aj okoloidúci. Karoséria je naozaj veľká a s jej rozmermi (dxšxv – 4597 x 1788 x 1477mm, rázvor 2658mm) sa radí sa na vrchol triedy, dokonca je auto väčšie ako niektoré modely strednej triedy. Farba je nevšedná a páči sa mi stále viac, aj keď som pôvodne chcel čiernu, alebo bielu. Aspoň sa nestráca v tom množstve čiernych áut, ktoré chodia po cestách. Vpredu dominujú svetlomety, ktoré sa tiahnu smerom k čelnému oknu. Škoda len použitej techniky, ich svetelný výkon nie je nič extra, pomohla až výmena za silnejšie žiarovky. Medzi nimi sa nachádza veľká maska predelená jednou linkou vo farbe, na ktorej sa týči typický zlatý kríž. Ďalej si človek všimne mohutnej kapoty, ktorá je po hranách skosená. Pri pohľade z boku vidno dostatočne veľké dvere, na ktorých sú umiestnené veľké spätné zrkadlá ponúkajúce naozaj dobrý výhľad. Popod okná sa tiahne chrómová lišta spredu až dozadu. Zadnej strane auta takisto dominujú veľké svetlá. Chýba mi tu nejaká trčiaca koncovka výfuku, ale to nie je nič čo by sa nedalo spraviť. Je to jedno z mála áut, kde sa mi viac páči dizajn sedanu ako hatchbacku. Všetky tieto tvary spolu so 17“ kolesami vytvárajú dojem naozaj dospelého auta, ktoré sa páči všetkým.

Batožinový priestor

Po otvorení kufra (dá sa otvárať buď tlačítkom na kufrovej lište alebo pomocou diaľkového ovládania z kľúča) zistím, že je dostatočne priestranný, 450l, a vojde do neho veľa. Nevýhodou je uchytenie veka zastaraným spôsobom v podobe vzpier ktoré po zatvorení zasahujú do priestoru a treba s nimi pri nakladaní počítať. Mohla by tu ešte byť zabudovaná 12V zásuvka. Pri potrebe odviezť viac, či už množstvom alebo veľkosťou je možné sklopiť operadlá zadných sedadiel v pomere 40:60. Chýba mi prechod na lyže v lakťovej opierke, ale to je drobnosť. Keďže v aute nie je uložená dojazdová rezerva ale iba sada na opravu pneumatík, tak v tomto priestore zostáva množstvo voľného miesta, kde je možné uložiť všetko potrebné. Kopec vecí sa dá poskrývať aj po interiéri, okrem už spomenutej uzatvárateľnej schránky pod volantom, priehradok v konzole medzi sedadlami a lakťovej opierky sa dá ešte všetko potrebné aj nepotrebné odložiť do uzamykateľnej skrinky pred spolujazdcom, skrinky na vrchnej časti prístrojovej dosky prípadne do dverí, kde vojde aj veľká 1,5l PET fľaša, alebo do vreciek na operadlách predných sedadiel.

Spotreba

Po takmer 20 tisícoch kilometrov, ktoré máme spoločne za sebou mi vychádza priemerná spotreba okolo 8,8l/100km. Priemer kazí veľké množstvo kilometrov najazdených v meste, kde sa spotreba pohybuje medzi 9-10l. Holt auto nie je určené na jazdenie v meste. Pri jazde mimo mesta sa dá dostať aj na hranicu 6l/100km. Na diaľnici sa spotreba pohybuje v rozmedzí od 7,5-9l, závisí to samozrejme od rýchlosti (110-150km/h). Objem palivovej nádrže je 60 litrov.

Výbava

Výbava je bohatá, už od najnižšej výbavy obsahuje všetky bezpečnostné prvky – ABS, ESC, TC, brzdový asistent, 6 airbagov (spolujazdcov vypínateľný), úchyty ISOFIX na zadných sedadlách.
V stupni výbavy LT je, dá sa povedať, všetko. Plná elektrická výbava, tj. elektricky ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá a elektrické ovládanie všetkých okien, tempomat, parkovacie senzory vzadu, palubný počítač, ovládanie rádia na volante, rádio s CD/MP3 a vstupom pre AUX a USB so 6 reproduktormi, automatická klimatizácia so senzorom kvality vzduchu, dažďový a svetelný senzor (super vec, nikdy som si nemyslel, že je to taká vychytávka, môžem nechať páčku stieračov stále zapnutú a viac sa nestarať, jedine ešte môžem ovplyvňovať citlivosť senzora otočným kolieskom na páčke, naozaj paráda), samostmievajúce spätné zrkadlo, automatické svietenie, 17“ disky z ľahkej zliatiny.

Stupne výbav
Veľa ľudí je teraz dopletených z označení stupňov výbav. Pred príchodom hatchbacku boli výbavy zoradené od najnižšej takto: Base, LS, LS+, LT, no po jeho uvedení na trh sa názvy výbav posunuli a najnižšia výbava začína na LS ( ale LS=Base), LT, LT+ a LTZ. To znamená, že výbava ktorú mám ja je momentálne označovaná ako LTZ. Toľko informačné okienko k výbavám :D

Resumé

Po 20000 km a pol roku stráveného spoločne som aj napriek spotrebe na 100% presvedčený, že som vybral dobre. Za skvelú cenu som dostal dizajnovo naozaj vydarené auto s dostatočne výkonným motorom, dobre naladeným podvozkom, pohodlným sedením, výborným radením a riadením a vynikajúcou výbavou. Pred každou jazdou sa teším ako znova sadnem za volant a budem si vychutnávať jazdu. Auto hodnotím na jednotku a pevne verím, že mi bude robiť radosť ešte dlho. Kúpil by som si ho znova? ÁNO!

- Bohatá základná výbava za skvelú cenu (v najvyššej výbave sa dá priplatiť len strešné okno, navigácia a kožené čalúnenie sedadiel s vyhrievaním)
- Vynikajúca bezpečnostná výbava už v základe = 5* NCAP
- Kombinácia motora, prevodovky a podvozka, ktorej výsledkom sú skvelé jazdné vlastnosti
- Silné brzdy
- Odhlučnenie motora
- Intuitívne ovládanie
- Množstvo odkladacích priestorov
- Príjemné podsvietenie prístrojov
- Dobre hrajúce audio
- Dobrý výhľad z auta
- Pohodlný a priestranný interiér
- Ľahko prístupné svetlomety pri výmene žiarovky, pri predchádzajúcom aute som musel vymontovať celý svetlomet

- Nemožnosť zaaretovať lakťovú opierku vo vysunutej polohe. Zo začiatku mi to naozaj prekážalo, no už som si na to zvykol a opieram sa tak, že sa mi to nestáva. Teda až do momentu, kým ju zasunie spolujazdec. V slabých stránkach sa ocitla kvôli tomu, že mi spôsobila tik, že som ju stále kontroloval, či sa nezasunula :D
- Spotreba. Toto je dané hlavne veľkou časťou jázd po meste, čo naozaj kazí priemer
- Riešenie uchytenia veka batožinového priestoru
- Príliš ľahké otáčanie kolieskom na ovládanie intenzity ventilátora, občas keď sa oň spolujazdec nohou oprie prestavuje sa intenzita, tým sa vypne automatický režim klímy
- Výkon svetlometov, hlavne diaľkových, s pôvodnými žiarovkami naozaj strašný, preto odporúčam hneď vymeniť za silnejšie
- Servisný interval po 15000km
- Ešte ma napadá jedna, ale to sa týka len niekoho - napriek veľkému množstvu odkladacích priestorov niet kam odložiť veľký smartphone tak, aby bol kedykoľvek po ruke. Keď ho dám pred páku tak trčí a nezaradím nepárne stupne, v skrinke pod volantom ho nezavriem a v dverách poletuje - neaktuálne, vyriešené držiakom Brodit na A-stĺpik.

Nečakaná návšteva bola nutná len raz – zasekával sa zámok bezpečnostného pásu na spolujazdcovom sedadle. Vymenené v rámci záruky.
Absolvovaná 1. servisná prehliadka. Olej som doniesol svoj, nemali s tým problém. Cena za prehliadku bola dokonca nižšia ako som očakával.
Inak pri každej návšteve všetko vybavené podľa predstáv. Inštalovali mi tu aj handsfree. Aj keď od výrobcu mali informáciu, že rádio spolupracuje len s HF Parrot, bez problémov spojazdnili aj HF od Nokie. Takže so servisom určite nadmerná spokojnosť. Môžem len doporučiť.

Auto kupované v Kova Badín. Takisto spokojnosť, zodpovedali všetky otázky, na auto dali skvelú cenu, nemám pripomienok. Vybavili úver, poistky aj prihlásenie za mňa. Auto bolo pri prevzatí pripravené podľa dohody, tj. prezuté na zimných pneumatikách, letné naložili do kufra.

Doplnky a úpravy

• Brzdiče natreté zlatou farbou
• Modul na diaľkové otváranie a zatváranie okien, ďalšou funkciou je automatické zatvorenie okien po zamknutí auta
• Nalepené čierne fólie na zadné a zadné bočné okná
• Originál pedále vymenené za športové
• Parkovačky, osvetlenie EČ a všetko vnútorné osvetlenie nahradené za LED
• Nainštalovaná handsfree sada Nokia CK-200, napojená priamo na rádio, takže prichádzajúci hovor vypne rádio, na displeji sa vypíše Phone a zvuk ide z reproduktorov
• Napájací kábel navigácie zapojený na batériu, takže sa mi nikde po interiéri neplantá kábel
• Predné žiarovky vymenené za Osram Silverstar
• Dokúpený základný strešný nosič, originál Chevrolet
• Do kufra doplnená gumová vaňa s protišmykovou úpravou
Postupne budem dopĺňať, mám v pláne ešte nejaké veci.

28.6.2012 12:34

LPG

Tak po čase pridávam nejaké novinky:
1. Pred dvoma týždňami bolo do auta namontované LPG zariadenie BRC so 47l nádržou. Nádrž zdvihla dno kufra o cca 5cm. Spotreba mi zatiaľ vychádza na cca 12l plynu. Ďalšie skúsenosti pridám neskôr.
2. Na auto sa mi po dlhom hľadaní podarilo zohnať deflektory, ktoré sa nevkladajú do okna, ale lepia na rám dverí.
3. Problém s miestom na mobil vyriešený držiakom Brodit na A-stĺpik.

8.5.2012 11:41

Doplnená fotogaléria

Doplnil som zvyšné fotky, keďže včerajší limit mi to už nepovolil.

Další vozy Chevrolet Cruze

Nové auto, takže žiadne problémy, dúfam, že to tak vydrží čo najdlhšie.

No je to sedan so všetkými svojimi nevýhodami. Menší vstupný otvor batožinového priestoru a vzpery zasahujúce do jeho objemu. Veľké množstvo odkladacích priestorov.

Na predných sedadlách dostatok miesta vo všetkých smeroch, vzadu menej miesta na hlavu pre vyšších pasažierov (nad cca 180cm)

Absolútna spokojnosť vzhľadom na danú triedu.

Optimum medzi komfortom a naladením pre "športovú" jazdu. Sedadlá sú pohodlné aj dobre držia telo v zákrutách.

Keby nebol benzín taký drahý tak je to na 10ku.

Zatiaľ nehodnotím, lebo neviem a dúfam, že dlho nebudem musieť vedieť.

Pre mňa plne postačujúci. Ale ako sa vraví, výkonu nikdy nie je dosť.

Dosť vysoká, čo je spôsobené veľkým počtom kilometrov najazdených v meste a ťažkou nohou. Jazdu si užívam, takže sa zatiaľ neobmedzujem.

Zvuk motora začína vadiť až nad 150km/h, dovtedy v pohode.

Jednoducho skvelé. Sedí sa v nich veľmi pohodlne, chrbát nebolí ani po dlhej jazde.

Výkonné a dostačujúce, dajú sa dobre dávkovať.

Objem aj tvar dobrý, nevýhodou sú zasahujúce úchyty.