Suzuki Jimny (2004)

24.4.2010

Úvodem je třeba říct, že nejsem myslivec, nerybařím a ani nebydlím v sousedství Krakonoše a jeho poněkud upovídané sojky. Jaké důvody mě tedy vedly k…

Suzuki Jimny (woody-alien)

foto SlunecniSvit

SlunecniSvit 24.04.2010  07:39

3x10

davam 3x10, moc pekny auto s duší, čtivá recenze a výborný fotky, navíc to není žádná tuctovka,..

woody-alien 24.04.2010  19:11

« Re: 3x10

Díky Sluneční Svite, vyřídím to Měsíční Záři, aby nesmutnila po tý Fiestě... ;-)

foto stevosk

stevosk 24.04.2010  08:28

velmi príjemná recenzia

A v podstate idealne auto do zahustenej mestskej premávky aj na polnú cestu a dokonca aj ťažšeho terénu. Na druhú stranu ten malinkatý kufor by mňa naozaj odrádzal, najmä vo chvíli keď by išlo zároveň o normálne rodinné auto. Avšak jedmému su ľúbia zrzky, druhému brunety, ale peknú a príjemnú ženu rovnako ako aj pekné auto s príjemnou recenziou vždy ocením, takže 10 bodov.

woody-alien 24.04.2010  19:15

« Re: velmi príjemná recenzia

Díky, máš pravdu, kufr je nicotnej, ale zadání auta bylo jasný a tu jednu tašku dáš i za zadní sedadla. Samozřejmě jsem si mohl dovolit uvažovat o autě trochu nestandardně díky tomu, že rodinné i přepravní potřeby mám pokryté jinými auty. Ale ve městě je Jimny díky rozměrům k nezaplacení.

Chobot 24.04.2010  09:33

Jo, pěkná recenze

po hodně dlouhé době. Čtivá, místy vtipná, věcná, prostě dobrá práce. Posílam tip na nej recenzi.....a že si na to moc často nevzpomenu(vlastně naposledy jsem to udělal asi před 2 lety)
    Jinak body jsou jasný.
    Auto: malá 4kolka, jak je psáno výše, vhodná od města až po terén. 10b.
    recenze: Tu už jsem vychválil 10b.
    Fotky: Mě tam asi nic nechybí. 10b.

EDIT: A jak jsem to dlouho nedělal, tak jsem ti poslal omylem tip na fake >:D Sorry, hned jsem to napravil a klikl vedle na tu nej recenzi :-)

foto Subaru4ever

Subaru4ever 24.04.2010  10:06

« Re: Jo, pěkná recenze

Nemůžu nesouhasit, sice se snažím vždy psát vlastní hodnocení, ale tady už mě někdo předběhl ;-) :yes:

Na to, jak je už Džimník staré auto, a na to, že je to terénní pracant, je design velice líbivý. Zepředu je dokonce moc krásný :-) :yes:

Není nad to, mít auto, se kterým se člověk nebojí přejet obrubník a najet do louže >:-[]

Nafoť prosím ještě variantu se sklopenými zadními sedačkami, kdy už vznikne použitelně velký kufr - je to prostě ideální coupé :-)

woody-alien 24.04.2010  19:08

« Re: Re: Jo, pěkná recenze

Díky, máš taky moc pěknou recenzi. Fotky ještě dodám, coupé je výstižný pojmenování pro auto, kde hlavní zavazadlovej prostor jsou zadní sedadla. ;-)

woody-alien 24.04.2010  19:04

« Jo, pěkná recenze

Díky, na fake bych si asi vybral jiný auto. >:D

foto dr-biker

dr.biker 24.04.2010  11:06

Pěkné autíčko

tak se taky přidávám ke chvále, moc pěkná recenze i fotky.
    A k výběru auta, ono není moc co vybírat, pokud někdo chce malé auto s pohonem 4x4 za slušnou cenu. Kromě Jimniho mě snad napadá Fiat Panda 4x4 Climbing, kterou bych asi vybral já, pokud bych nepotřeboval auto do těžkého terénu, ale jenom na polní cestu k chalupě nebo na zimní cesty v horách. Ať dobře slouží!

foto Subaru4ever

Subaru4ever 24.04.2010  11:12

« Re: Pěkné autíčko

Skutečně v této velikostní a finančí třídě připadá v úvahu jen Jimni, Niva, Panda 4x4, případně Daihatsu Sirion 4x4 a dnes taky Dacia Duster. A kažné z nich je ale úplně jiné :-!

"-- skrytý --" 24.04.2010  12:48

« Re: Re: Pěkné autíčko

duster je zajímavej, ale ve srovnání s tímhle skřítkem jiná klasa... Na hraní musí být Jimny úžasnej.

woody-alien 24.04.2010  19:01

« Re: Pěkné autíčko

Díky moc, Pandu jsem zvažoval taky, ale spíš obyčejnou. Musel bych se ale smířit s tím, že na tu zabíjačku nahoru do kopce budu muset jet Vitarou. ;-)

"-- skrytý --" 24.04.2010  14:16

Boční vítr?

Bezva recenze ( -> ťuk na tlačítko) a naprosto dostačující fotky. Možná by eště trošinku chtělo přiblížit budíky.

Jak je to s náchylností na boční vítr?

woody-alien 24.04.2010  18:58

« Re: Boční vítr?

Díky, vítr samozřejmě cítit je, ale není to o nic horší než ve zmiňovaných Berlingách a spol. Kdo právě nevylezl z autoškoly, ten si s tím bez problémů poradí. Zajímavý je, že třeba protijedoucí kamión s Jimnym skoro nehne. Přidám ještě nějaký fotky, včera mi to vzalo jen třicet kusů. Budíky jsou klasický, analogový, je tam i analogovej ukazatel paliva, teploty a samostatně se v horní části zobrazuje zařazenej přední náhon.

FRPE 24.04.2010  21:47

Příspěvků pod monoČlánky ...

... máš jako máku a je dost, že ses "pochlapil" Woody-aliene a dal sem své auto. ;-) :yes:

Je vidět a to podotýkám, že jsem si recenzi pozorně četl aby nedošlo k nějakému lapsusu jako u předchozího nováčka, je tvá recenze opravdu čtivá, člověka zaujme a je vidno, že jsi "otrlý a nebojácný přispěvatel na auto.cz" a podle toho vypadá i kvalita.

Mě se to líbí a dovolím si tě oznámkovat. Přeji tobě i ženě se "žebradlem a i bez něj" v městském provozu jízdy bez nehod a ať auták slouží. :yes:

Vítej na maczu a doufám, že 1000x příspěvků co jsi dal pod články, vypálíš i na moje.auto.cz >:D ;-) :-!

woody-alien 25.04.2010  01:12

« Re: Příspěvků pod monoČlánky ...

Díky FRPE, já se budu snažit, ale víš jak to zpívá Helenka V. - "...čas je proti nám."

FRPE 25.04.2010  01:14

« Re: Re: Příspěvků pod monoČlánky ...

A pak též zpívá Kája Gott - dej dělovou ránu, bum,bumbum ... >:D a příspěvků kvantum, bum bum bum

Tak znám tě jako autora pod články, tak doufám že nezklameš ani tady brachu ... ;-) :yes:

foto d-a-m-

d.a.m. 25.04.2010  00:02

Tak ještě jednou,

tentokrát veřejně, velká gratulace k Jimnymu a teď i k velmi pěkné recenzi!!

(doufám, že bude ohodnocena jako NR - co Ty na to, Ricardo? ;-) )

Fotky jsou taky parádní a mám dokonce pocit, jako by ty, na kterých je Jimny s Vitarou, byly na přání - díky!

Takže - chválím a přeju hodně radosti!!

woody-alien 25.04.2010  01:17

« Re: Tak ještě jednou,

Zdravím d.a.m.e,

to víš, že ty fotky byly na přání. :-)

Jenže se moc nepovedly, musím příležitostně až taky Vitara bude umytá udělat jiný.

Jinak díky za pochvalu, cením si toho.

FRPE 25.04.2010  02:41

« Re: Re: Tak ještě jednou,

I já si toho cením ... ;-)

foto Ricardo

Ricardo 25.04.2010  11:53

Jimny

Toto auto (jako model, ne konkrétní kus >:D ) bylo první, se kterým jsem dosáhl maximální rychlosti - 150 km/h podle GPS a 160 km/h podle rychloměru. Na víc nemělo při tom krabicovém tvaru výkon, i přes krátkou pětku nebyl motor zdaleka v omazovači. Tvůj Jimny by mohl zvládnout víc, bylo to ještě se starším typem, který neměl VVT a měl slabší motor. A souhlasím, že to je překvapivě dobré auto do města - teda pokud člověk nemá nadpůměrně dlouhou postavu a nevadí mu jezdit max. ve dvou.
    PS: těch tipů na nejlepší recenzi se za krátkou dobu sešlo tolik, že si ji zasloužíš. Tím spíš, že tam ta kvalita opravdu je :yes:

woody-alien 29.04.2010  00:11

« Re: Jimny

Už jsem si zkusil i víc než těch 120, ale o tom to s Jimnym prostě není. Zajímavost : jako příslušenství pro Jimnyho jsem na webu našel radlici a sypač. >:D

Jinak děkuji za ocenění recenze všem, je to pro mě příjemný překvapení.

"-- skrytý --" 25.04.2010  16:01

Týdenní test

Jimnym bez střechy jsem v létě jezdil týden po řeckém ostrově Kefallonia (nejvyšší řecký ostrov).
    Jízda po silnici: Víc jak 70 jsem si na úzkých silničkách netroufnul, ale já se stejně kochal. Když jsem prvně vjel do ostřejší zatáčky cca 40 kmh, málem jsem se podělal. Zadek se hnal dopředu a nadzvedly se vnitřní kola. Takže do zatáček to chce fakt vofafrně.
    Kdyby to nebyl určením pracant, musel bych zkritizovat řazení, vzpomenul jsem si na tchánovýho žigula.
    Ovšem jízda v terénu: Milý woody-alien, limitem tohoto vozu budeš ty :-! . Kam se tohle dokáže vyškrábat, je neuvěřitelné. Představ si jízdu kamenolomem pod úhlem cca 20 stupňů. Zapnout 4x4, redukce, a auto se sune balvany-nebalvany, manželka nadává a příště už s námi do hor nejede, synek je nadšen (ještě nemá tak vyvinutý pud sebezáchovy) a těší se na další 'žůžo dobrodrůžo'. Po podobných kamenolomech (zkratkách) jsme toho najezdili určitě 90 km a k mému údivu z auta během týdne nic neupadlo ani se neutrhlo :yes: .

woody-alien 29.04.2010  00:15

« Re: Týdenní test

Soudě dle fotek v galerii nejsem hlavním limitem Jimnyho já, ale můj brácha. >:D

foto Wacko

Wacko 28.04.2010  12:49

Suzuki

Ahoj,je mi sice jen 16,ale s tímhle autem mám už zkušenosti. Měl jsem ho půjčené na 3 dny u moře a čekal jsem,že to bude horzné auto,ale nakonec jsem byl mile překvapen :-) Je to docela svižný auto,ale je to vozítko spíš na léto... :-)

Máš pěknou recenzi ,auto i hodně hezkých fotek,tak jsem Tě ohodnotil :-) Přeju mnoho kilometrů se Suzukinou

woody-alien 29.04.2010  00:34

« Re: Suzuki

Díky, kouknul jsem na tvůj profil a vidím jak si aktivní. Jimny je takovej zajímavej doplněk, auto pro běžnou potřebu, s kterým se navíc můžeš vyblbnout. Mám samozřejmě i "klasický" auto a ještě dodávku. Shodou okolností taky Transita, takže se chystám na tvojí recenzi. ;-)

foto smoula-nesika

šmoula nešika 17.10.2012  07:00

« Re: Suzuki

Souhlas, Suzuki bude asi velmi zábavné autíčko, jinak recenze je fakt profi.

woody-alien 17.10.2012  09:13

Díky,

Jimny je skutečně zábavný autíčko, což koneckonců obvykle potvrzují i majitelé nejrůznějších luxusních "korábů", když se v něm někde pořádně svezou. ;-)

white label 17.10.2012  10:02

« Re: Suzuki

Ani nevím, jestli už jsem ti psal, že segra se švagrem měli skoro rok přesně takového Jimnyho, včetně stejné barvy. Byl přímo od prvního majitele, nějaký důchodce, který si to koupil a skoro s tím nejezdil, zní to jak klasická bazarová pohádka, ale občas se stává i to. >:-[]

woody-alien 17.10.2012  11:40

« Re: Re: Suzuki

Jj, pamatuju, jak jsi psal, že to maj vyšlechtěný rámem a nášlapama. Na Jimnyho taky musíš mít trochu náturu, nebrat svět moc vážně... ;-)

Pravda, občas se i v bazarech natrefí na pravdivě málo používaný ale šlechtěný kus. Nemyslím jen Jimníka. Ta pravděpodobnost je ale malá. Lepší je vyprdnout se na bazar a koupit auto od tebe. Tomu říkám kauf. ;-) :yes: A nakonec i já prodávám auta ve velmi dobrém stavu, dokonalou servisní historií a s relativně malým množstvím kilometrů. My nemusíme kilometry stáčet, spíš tam pár desítek tisíc natočit. >:D

white label 17.10.2012  12:25

>:-[] jj.
              No, švagr to tenkrát "trochu" přezdobil... >:D , dělat z aut vánoční stromečky byl dřív jeho koníček, naštěstí už teď dostává rozum a jeho vozy jsou čím dál méně kreativní. Zrovna předevčírem se mu podařilo prodat 750i v perfektním stavu (z r. 2007, švagr byl druhý majitel).

foto smoula-nesika

šmoula nešika 02.12.2013  21:52

« Re: Re: Suzuki

17. 10. 2012 - to je nostalgie... ;-)

foto JardaSLX-BMWfans-

JardaSLX (BMWfans) 30.04.2010  07:09

Zdravím

Zdar,
    hele recenzi máš moc povedenou, fotky taky :-) Auto je parádní - i když se mi vždycky víc líbil Samurai - ale určitě je to bezporuchový a v térénu dosti schopný auto. Takže 3x 10. Měj se ;-)

ypsilon 02.05.2010  11:45

zdravim

moc pekne auticko :-) :yes: o necem podobnem uvazuji/em na zimu a jako druhe auto..a jak ctu tak jimmy opravdu dobre funguje,diky za informace ;-)

preji mnoho stastnych km bez nehod :-)

foto vrkuboy

« Re: sbohem Jimny

tak tak :yes:

Poustnik 13.01.2011  08:49

« Re: sbohem Jimny

Jak praví předřečníci - recenze je čtivá, fotogalerie fešná, tož to tu nech. Naše bývalka Honda Odyssey tu taky pořád straší.... ;-)

ypsilon 13.01.2011  10:11

« Re: Re: sbohem Jimny

tak preju jimnymu at se mu u noveho pana dari a tobe dalsi skvele auto,ktere Ti bude delat radost!! :-) :yes:

p.s.:recenzi tu urcite nech ;-)

woody-alien 13.01.2011  11:12

« Sbohem a šáteček, Jimny

Tak domluvím se s novým majitelem a snad nebude mít námitek. Pak bych ji tady nechal.

Momentálně jsem ale úplně rozhozenej z toho, jak se mnou vy...la pojišťovna. Ztráta na autě se blíží půl miliónu. :-( 8-s

Ještě proběhne soud s viníkem, zkusím se dohodnout se státním zástupcem aby tam přidal požadavek na úhradu rozdílu. Je to sice na dlouhej běh, ale uvidíme. Žalobu na pojišťovnu považuju za ztrátu času a peněz. Jestli s tím máte někdo zkušenosti, přivítám každou radu.

Poustnik 13.01.2011  11:28

« Re: Sbohem a šáteček, Jimny

Zeptej se prasete, [odkaz] ten /nebo to/ dělá likvidátora.

white label 31.01.2012  19:58

« Re: Sbohem a šáteček, Jimny

Přeju Jimnymu podobně skvělého dalšího majitele, jako byl ten předchozí... :yes: ;-)
        Jaké problémy máš s pojišťovnou, píšeš o tom někde podrobněji? :-O

woody-alien 31.01.2012  23:30

« Re: Re: Sbohem a šáteček, Jimny

Nechci být jízlivý, ale kolik jsi toho dneska ty (skoro)abstinente vypil ? >:D Tohle je rok starý, když jsem prodával Jimnyho, a potíže s pojišťovnou se týkají nehody s Transitem. ;-) Dnešní prodej se týká....Grand Vitary.

white label 01.02.2012  00:03

« Re: Sbohem a šáteček, Jimny

No jo, trochu jsem dnes přebral... :*) >:D , ale ne alkoholu. Dnes bylo vysvědčení, takže v práci trošku "pakárna" na bednu s večerními následky... >:-[]
            Takže jako správný "blonďák" až na druhý pokus:
            Přeji tvé (bývalé) Grand Vitaře podobně skvělého dalšího majitele, jako byl ten předchozí... :yes: ;-)

woody-alien 01.02.2012  00:19

« Re: Re: Sbohem a šáteček, Jimny

No a já si přeju podobně (byť třeba úplně jinak) skvělé auto jako GV byla. ;-) :yes:

white label 01.02.2012  01:20

« Re: Sbohem a šáteček, Jimny

To je zajímavé, já mám vlastně taky GV (GTI) a jsem s ním taky hodně spokojený, že by na té spolupráci VW a Suzuki nakonec přece jen něco bylo... :-O >:D :yes:

woody-alien 01.02.2012  09:01

>:D

Něco na to ale bude, tady je to řešení čelní masky až podezřele podobné. ;-)

ypsilon 01.02.2012  11:45

« Re: Re: Re: Sbohem a šáteček, Jimny

tak preju vitare at se ji u noveho pana dari a tobe dalsi skvele auto,ktere Ti bude delat radost!! ;-) :yes: ..

woody-alien 16.01.2013  10:05

Perlička

Tak jsem náhodou narazil na tyhle stránky prodejce Suzuki, kde jako ilustrační fotku k Jimníkovi použili moje dílko. No to je škandál, případ pro OSA. >:D

foto eliot

eliot 16.01.2013  22:33

« Re: Perlička

Myslím,že určitě nečekali ,že to objevíš ,ano hotový skandál >:D :yes: .
      Možné je ,že u Suzuki existuje tajný fanklub w-a. >:-[] ,měli by jim to konečně zatrhnout. Nebo chtěli tajně inzerovat tvého Jimníka ,to je taky velmi trestuhodné! :no:

foto matii

matii 17.01.2013  05:38

« Re: Re: Perlička

Skandál neskandál, slušnost je se zeptat. Mimochodem, viděl jsi test Jimníka v posledním autosalonu?

foto Bud

Bud 17.01.2013  15:14

« Re: Perlička

Když zodpovědní lidé určitého turistického areálu (možná, že to bylo ve Vrátné dolině), našli na netu bratrovu fotku jejich lanovky, tak ho kontaktovali a za možnost používat toto foto, mu tam dali nějaký pobyt pro dva či co, už nevím na jak dlouho a co obsahoval. Ale to je jedno, hlavně že byli slušní. V tomto případě zřejmě slušní nebyli...

Ovšem, když se tam teď podívám na stránky, tak buď ji už nepoznávám, nebo už používají novou. Už je to totiž nějaký pátek.

woody-alien 17.01.2013  15:58

« Re: Re: Perlička

No jo, jde o nic. Mohli se ale zeptat, já bych po nich nic nechtěl....pobyt pro dva v autosalónu Suzuki mě nějak neláká. >:D

foto Bud

Bud 17.01.2013  19:20

Re: Re: Re: Perlička

>:D >:D >:D No to ti věřím. Stát tam za sklem ve výloze, nebo si to dokonce odpracovat jako dealeři... A půjčit auto na "víkend" s tím si můžou...Leda že bys už měl vzrostlé dítě, aby si zajelo s kamarády k vodě.