voyo (muž ) Poslat zprávu

Opel Astra G 1,4 16V Comfort

Opel Astra, foto 1 Opel Astra, foto 2 Opel Astra, foto 3 Opel Astra, foto 4 Opel Astra, foto 5 Opel Astra, foto 6 Opel Astra, foto 7 Opel Astra, foto 8
Opel Astra, foto 9 Opel Astra, foto 10 Opel Astra, foto 11 Opel Astra, foto 12 Opel Astra, foto 13

Přezdívka auta Opel Astra Rok výroby 2002 Koupeno nové najeto [km]:90009 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1398 výkon [kW]: 66 kroutící moment [Nm]: 125 maximální rychlost [km/h]: 180 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 380 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.8

Večne druhý.
Rodinné auto, predbehlo v dobe svojho uvedenia konkurenciu aj keď nebolo docenené. Vynikajúce vo vnútornom priestore, upúta tiež dizajnovo. Päťdverový hatchback Vám urobí spoločníka pri prevoze skrine na záhradu ako aj pri ceste do divadla :)
Hliníkové disky 15" s pneu 195/60 dodávajú autu dospelý vzhľad.

1,4 16V Comfort ponúka vo výbave všetko potrebné.
4xAirbag, ABS, klimatizácia, elektrické ovládanie okien a zrkadiel vpredu a zrkadlá aj vyhrievané. Dorobený originál tempomat.

Motor je výkonovo slabší, ale dostačujúci. Najlepšie sa cíti nad 3000 ot. kde ožíva a kde sa krásne prejaví. Pod 2000 otáčok môžete na ňom jazdiť na diesel spotrebu :)

Spotreba od 6,1 po 6,8 je vynikajúca.

4 hviezdičky v NCAP potešia.

Úspešnosť tohoto modelu dokazuje aj predaj Astra Classic II.

Auto ma vynikajúci podvozok, ktorý auto drží ako na koľajniciach. Spolu s tvrdším a presným riadením (do úplneho otočenia volantu od kolesa ku kolesu potrebuje len 2 aj niečo otáčky), ktoré vracia každú nerovnosť, je to ideálny zákrutový zabávač.

Ďaľšia fičúra čo poteší je plaubný počítač s Check control system, ktorý Vám odstráži všetky žiarovky, hladiny olej, chladiacej kvapaliny a aj hladinu ostrekovača. Tiež sa dozviete kedy máte vymeniť predné brzdové doštičky.

Ak potrebujete otvorit okno spolujazdca (v elektrike) tak stačí ovládač len kúsok podržat a okno ide samo (že to nefunguje na iných autách je nepochopiteľné)

Prevážate niečo dlhšie a nemáte strešný nosič? Vyrieši to zadná stredová opierka, ktorá má, ak potrebujete aj dieru do kufra. (takúto možnosť vôbec napr. neponúka ani nový Focus).

Dvojité zamykanie - dvakrát stlačíte ovládač, alebo dva krát otočite kľúčom a dvere sa nedaju otvoriť ani zvnútra.

Vynikajúco hrajúce autorádio - bassov nazvyš aj bez rôznych prídavných zosilovačov a reproduktorov.

Prístrojová doska, je prehľadná a nemecky strohá, čo je úplne vyhovujúce. Všetko čo potrebujete vidieť vidíte na prvý pohľad bez rozptyľovania.

Veľkú výhodu vidím aj v tom, že na internete sa dá nájsť veľa návodov, ako toto auto rozšíriť o nové a nové funkcie :)
Osobne som si dal domontovať tempomat - odporúčam.
Domontovať sa dajú napr. ostrekovače svetlometov, vykurovanie sedadiel, hmlovky, elektrické okná vzadu - ak teda máte štastie a máte už predpripravenú kabeláž.

Nepresné radenie, ale len spiatočka. Spiatočka nešla poriadne zaradiť už od kúpy.

Sedadlá sú pomerne tvrdé a majú zlé bočné vedenie.
Vnútorné osvetlenie sa pri tejto verzii nedá vypnúť.

Tiež ma niekedy štve, že odchádzajú často žiarovky (známa chyba, ktorá ale mala byť už v mojom modely odstránená, ale aj tak sa mi to zdá často)

Drobnosťi ako hlasné pípanie ak máte kľúč v zapaľovaní a otvorené vodičové dvere, alebo ak máte rozsvietené svetla tak vám to nikde nič neukazuje, nebudem ani spomínať :)

V BA sú 3 predajcovia Opel - MaH, Autotrend a PanEuro.
Zatiaľ som servisoval len v originál serviscoh MaH na Poliankach a na Panónskej ceste a v Autotrende.Najviac sa mi páčili v MaH na Panónskej ceste.

Do servisu chodím len na predpísané kontroly.

Tiež existuje predajca použitých (vrakovisko, búračaka) resp. aj nových dielov a to Bennettcars. Sídlia na Poliankach.
Ale taký prístup, ja predavač som majster sveta a všetko o tom Viem a ty si nula, ako majú v predajni a ta ochota je podľa mna neuveriteľné :(

Auto bolo kúpene v MaH Polianky BA. Až na jedného predavača, ktorý sa správal dosť odmerane to bolo pohoda.

Neskôr som sa dozvedel, že on sa tak správa štandardne :)

Postrehy

Rád by som si auto ešte doskladal.

Kabeláž na vyhrievané sedadlá už mám, rád by som si to aj spravil, ale cena vyhrievacích roštov na úrovni 10.000SK + robota je veľa.

Tiež ostrekovače svetlometov - cena na úrovni 5 tis SK a moja šikovnosť dokopy nejdú ;)

=============================================

Ako som už spomínal auto má CC (Check Control), ktorý Vám hlási aj stav oleja a toto auto sa mi zdá, že toho oleja spotrebuje vcelku dosť (aj ked CC je veľmi citlivý a hlási sa, ked ubudnú už 2 z 5 dielikov). Liter až dva od inšpekcie po inšpekciu to ale bude.

Ďaľšia vec je aerodynamický hluk, ktorý sa pri vysokých rychlostiach prejavuje takým spôsobom, ako keby ste mali pootvorené okno. Vždy to počujete od svojho okna (zo začiatku to bolo trošku iritujúce, ale teraz som si už zvykol)

A ešte som si spomenul pre niektorých asi dosť veľký nedostatok a to, ze trúbu-klaksón možete použiť len vtedy ak sa trafíte do dvoch malých obdĺžnikov na kraji volantu, pre rýchle zatrúbenie to je katastrofa :)

10.1.2008 00:00

Ahojte, takze sa znova hlasim a chcem VAROVAT vsetkych Astra driverov :)
Takze pekne po poriadku - ako ste si citali, tak jazdim auto vacsinou na spotrebu, denne sa na aute spravi cca 70 km , vacsina po dialnici tempmat na 100-110km/h a to je pre Astru problem.
Zacala mi svietit kontrolka motora a auto islo na 3 valce. Prisiel som do servisu, dali to na PC zistili len, ze zle spalovanie a tipek hovoril, ze to je zakarbonovany motor - ze sa na tom bol previest na dialnici v plnej pare. Odvtedy sa to neobjavilo - nastastie.
A spominal precistenie motora za 15 tisic.
Este mi povedal, aby som natankoval dobry benzin (shell vpower) a isiel auto niekam silno prebehnut :)
Teda z toho vypliva, nejazdite na astre na spotrebu, vytacajte ju, hrajte sa s nou, lebo vas to vyjde na 15 tis :)

21.8.2007 00:00

Takže kamaráti po dlhej odmlke som tu opať :)
Krátka história mojich stieračov BOSCH AERO TWIN skončila krádežov pred Carrefourom na Panónskej ceste v Bratislave. Dožili sa veku jedného mesiaca.
Ale k stieračom - vynikajúce sú pri čistom okne.
Keď je okno zašpinené muškami ste na tom lepšie s klasickými stieračmi, ktoré silno tlačia na predné okno a zbavia Vás všetkej špiny. Pri vysokej rýchlosti, ozaj vysokej su ale lepšie ako klasika, neposkakujú a zotrú všetko čo majú.
Ďaľsia vec, ktorou by som sa chcel pochváliť je novo dosiahnutý rekord v jazde na spotrebu :)
Trasu Bratislava - Žilina - Snina (522,6km) som spravil pri priemernej rychlosti 77 km/h za 6 hodín a 46 minút a ta spotreba bola 5,3 litra na 100km. Kde sa dalo tam som používal tempomat, ktorý mi pomáhal pri udržiavaní konštantnej rýchlosti 100km/h :)

9.5.2007 00:00

Ahojte dalsia vychytavka, co som si vsimol az vcera pri ceste cez cele Slovensko -> denne pocitadlo kilometrov pocita len do 1999,9km potom sa vynuluje :) Ono az pri pozornom pohlade zistite, ze na mieste tisicok je ten display tak maly, ze moze zobrazit len cislo 1 :) Dalsia vec je o spotrebe -> ak dodrziavate vsetky predpisane rychlosti (tachometrovo presne , cize pri 90km/h nejdete tachometrovych 95 -100, ale presne 90km/h atd.) a nejdete velmi po dialnici (rychlost 130km/h) tak sa vam spotreba ustali na 5.9l/100km - potesi.
Na dialnici sa nesnazte prekrocit na 5tke 4tis otacok/3 tis. otacok v oboch pripadoch je nizka spotreba.

27.4.2007 00:00

Pridal som foto nestatneho klaksonu :)
Trubit sa da len vtedy ak stlacite dva (cervene oznacene) gombiky.

16.3.2007 00:00

Pridané nové fotky interiéru a hlavne, ako sa do Astry dá upevniť sieťka.

13.3.2007 00:00

Doplnil som pre Vás niekoľko vecí do Postrehov.

11.3.2007 00:00

Ahojte kamaráti :)
takže opať niečo pre Astra fanúšikov. Kedže ma stále štvalo, že veci v kurfi lietajú zo strany na stranu a Opel nemá nikde žiadne sieťky a držadlá, musela prísť výpomoc z dielne konkurenta. Po kamarátskej linke som sa dostal k sieťke zo Škoda Octávia. Túto sieťku som pripevnil na železných horných úchytoch sklápania zadných operadiel a potom dolu na kĺbe operadla, kadiaľ sa dá toto operadlo vybrať. Chce to tenké prsty a 5 minút a už Vám v aute nebude nič lietať. Foto dodám, len čo prídem z roboty za svetla.
Odišla klapka vnútornej recirkulácie vzduchu.
Symptómy su také, že motorček klapku stále otvára a zatvára. Pravdepodobne je tam zlomený jeden plastový diel.Za opravu chceli 4560sk. Jednoduché riešenie - 6 šróbov a skrinka spred spolujazdca je preč a potom už len stači vytiahnuť káblik z motorčeka vtedy, keď je klapka v polohe vonkajší okruh (aby ste sa nezahmlievali).

Přidat názorDiskuse: Opel Astra G 1,4 16V Comfort

Další vozy Opel Astra

Zaitaľ všetko ok -> pokazila sa mi klapka recirkulácie vzduchu - stále sa zatvárala otvárala. Vybral som odkladaci priestor spred spolujazda a vytiahol som jej šteker, už je stále otvorená :)

Hatchback - malé kombi.

4 dospelý a batožina, bez problémov

v zákrutách bez konkurencie, nemci by povedali spaßmacher

tvrdšie sedadlá a tvrdší podvozok (pripravovaný spolu s LOTUSom)

drahá havaríjna poistka a tiež servis

drahé drahé drahé

stačí

vzhľadom na to, že najazdíme 26 tis. km ročne, mohla by byť menšia

nie je ho počuť

páči sa mi,že brzda nebrzdí akonáhle sa jej dotknete